Mudr. Jiří Havránek
Specializace:
Pediatr
Pracoviště:
Nemocnice Slaný
Dobrý den,
u vakcíny priorix se uvádí, že reakce u miminka může přijít opožděně 7-28dní od očkování a oslabená imunita 1 až 6 měsíců. Je tedy nejlepší dodržet těch nejzazších 28dní (myslím tím žadné rodinné návštevy ani procházka v lese..?). Nebo postačí dodržet kratší dobu 14 dní? Vím, že se to nedá 100%určit, ale jaká doba klidu po očkování se osvědčila u tohoto typu očkování? Na očkování s malou jdeme v dubnu, to jí bude 15 a půl měsíce.
Děkuji moc za odpověď.
S pozravem
Soldánová