Odečet úroků z úvěru - vlastník nemovitosti

25
23.01.15

Dobrý den,

je pravda, že nemůžu odečíst z daní úroky z úvěru ze stavebního spoření, když nejsem majitelem nemovitosti?

Bydlíme v domě rodičů, kteří jsou majiteli domu. Vzali jsme si úvěr ze SS na rekonstrukci podkroví. V domě máme trvalé bydliště. Dáváme si do daní úroky každý rok a nikdy nám na FÚ nic neřekli, dokonce si kopírovali smlouvu k úvěru.

Děkuji za odpověď.

Soňa Janáčková
23.01.15

Dobrý den,

ano to je pravda, musíte splnit 3 body

a.) být účastníkem úvěrové smlouvy (splňujete)
b.) vlastnit (spoluvlastnit) předmět financování (nesplňujete)
c.) užívat vy , nebo rodinní příslušníci předmět k trvalému bydlení (splňujete)

Jestli jsou účastníky úvěrové smlouvy i rodiče, mohli by si daně odečítat oni.

Hezký den

Soňa Janáčková
www.profiporadna.cz

V poradně odpovídá

Soňa Janáčková

Specializace: finanční a pojišťovací poradce
Pracoviště: Conseq a Atlantik

Další otázky z poradny

Stavební spoření - kdy a u koho pořídit? Ga Briela Přijato: 22.12.14 Zdpovězeno: 31.12.14 Odpovídá: Soňa Janáčková
Pojištění dítěte 10zuzka Přijato: 11.12.14 Zdpovězeno: 30.12.14 Odpovídá: Soňa Janáčková
Pojištění odpovědnosti za škodu zaměstnance taichiman Přijato: 27.11.14 Zdpovězeno: 03.12.14 Odpovídá: Soňa Janáčková
Máme šanci na získání u hypotéky? gundur Přijato: 26.11.14 Zdpovězeno: 03.12.14 Odpovídá: Soňa Janáčková
Prodej bytu - mohu i tak přiznat úvěr do daní? lenababl Přijato: 18.11.14 Zdpovězeno: 03.12.14 Odpovídá: Soňa Janáčková