Omega 3 od Nef de Santé v těhotenství
Dobrý den, paní doktorko.
Mám dotaz ohledně užívání přípravku od firmy Nef de Santé - Omega 3 - v těhotenství. Protože někdo mi říkal, že v prvém trimestru těhotenství se nesmí užívat vitamin A, brala jsem jen GS Mamavit a zmíněnou Omegu 3. Až nyní /v druhém trimestru/ jsem zjistila, že na krabičče se píše: Omega 3 obsahuje rybí olej, který je nejdůležitějším přírodním zdrojem nenasycených mastných kyselin EPA a DHA a vitamínů A a D. Jenže ve složení přípravku je jen toto: účinné látky rybí olej 995 mg s garantovaným obsahem EPA – min. 18 % a DHA – min. 12 %, vitamín E 5 mg.
Já z toho tedy nechápu, kolik tam vitaminu A je a výrobce mi na to neodpověděl. Myslíte, že jsem miminku mohla nějak uškodit, když jsem jedla denně 1 tabletu od počátku těhotenství? A co by takové užívání vitaminu A mohlo pro miminko zdravotně znamenat?
Přeji hezký den.
Neznám z vašich údajů obsah vitamínu A v preparátu.
Těhotné mají mít zejména pestrou vyváženou stravu a doplňků radím spíše méně a pouze v zdůvodněných situacích.
Na poškození plodu může mít vliv až hodné vysoké překročení doporučené hladiny A vitamínu. To v doplňku výživy nelze předpokládat.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| Herpes v těhotenství a císařský řez | micucha | Přijato: 26.10.12 | Zdpovězeno: 27.10.12 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| Bolest stydké kosti v těhotenství | Kamčí1 | Přijato: 25.10.12 | Zdpovězeno: 27.10.12 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Nuvaring a teplá voda | Jana0001 | Přijato: 24.10.12 | Zdpovězeno: 27.10.12 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Nuvaring a jeho vyjíždění | Jana0001 | Přijato: 23.10.12 | Zdpovězeno: 27.10.12 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Místo menstruace špinění | Nika.bl | Přijato: 22.10.12 | Zdpovězeno: 27.10.12 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |