Otěhotnění po laparoskopické operaci tříselné kýly
11.07.14
MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
28.07.14
Operace tříselné kýly není důvodem k porodu císařským řezem. Na zhojení by mělo stačit počkat 2-3 měsíce od operace. Pak už není důvod případné těhotenství oddalovat. Tříselný kanál je během těhotenství spíše „utisknutý“, nebývají zpravidla problémy.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| Velká kulička pod pupíkem | martikkk | Přijato: 10.07.14 | Zdpovězeno: 28.07.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| Otěhotnění při druhé styku bez kondomu | Katarína210 | Přijato: 07.07.14 | Zdpovězeno: 08.07.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Menses v těhu? | archandělka | Přijato: 05.07.14 | Zdpovězeno: 06.07.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Zdvojená děloha a nepravidelnost MS | Leona123123 | Přijato: 04.07.14 | Zdpovězeno: 05.07.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Neštovice v 5.tt těhotenství | simasla | Přijato: 03.07.14 | Zdpovězeno: 05.07.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
Dobrý den,
před 14 dny jsem podstoupila laparoskopickou operaci tříselné kýly, kdy mi byla do pravého třísla vložena síťka pro zpevnění břišní stěny. Jak dlouho je vhodné čekat s případným otěhotněním. Nemáte zkušenosti s maminkami, které rodily po takovémto zákroku? Je např. možné provést císařský řez?
Chirurg, který mi provedl operaci, na můj dotaz nedokázal odpovědět.
Děkuji mnohokrát za jakékoli informace.