Ovulační krvácení

21.01.18

Dobrý den,

Ve čtvrtek 18.1 jsem měla chráněný pohlavní styk. Byla tam možnost, že byl kondom prasklý, ale když jsme to kontrolovali, tak z něj nic neteklo, ale malá šance tam pořád mohla být. Bylo to dva dny před ovulací. Včera, tedy dne 20.1., jsem měla ovulaci a lehce jsem krvácela.

Je krvácení při ovulaci v pořádku? Jsem ještě dost mladá (16), tak o tom moc nevím, ale znamená to, že těhotná být nemůžu?

Předem děkuji za odpověď

MUDr. Jiří Škultéty
21.01.18

Dobrý den,

krvácení při ovulaci je to odrazem hormonálních výkyvů, ke kterým dochází při uvolnění vajíčka. Je to v pořádku. Ale nic to nevypovídá o tom jestli můžete nebo nemůžete být těhotná. Pokud jste měla chráněný pohlavní styk, tak je šance malá.

MUDr. Jiří Škultéty
www.jstmedical.cz

V poradně odpovídá

MUDr. Jiří Škultéty

Specializace: Gynekolog
Pracoviště: JST Medical Pro, s.r.o.

Další otázky z poradny

Pánvička ledviny Beruska2222 Přijato: 18.01.18 Zdpovězeno: 20.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Kouřím a jsem těhotná Adela088 Přijato: 17.01.18 Zdpovězeno: 19.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Těhotenství při užívání antikoncepce Petulka43 Přijato: 17.01.18 Zdpovězeno: 20.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Da se vyloučit těhotenství? Niki9738 Přijato: 15.01.18 Zdpovězeno: 18.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Antikoncepce Minerva u 16leté paní.T Přijato: 14.01.18 Zdpovězeno: 15.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty