Plané neštovice nebo jen pupínky

09.04.25

Dobry den,

odpovídám vám na zprávu první pupínek se mu právě udělal ve vlasech, pak pod víčkem a po obličeji na uších a začalo se mu dělat po těle, ale jsou malinkaté puchýřky a má jich málo. Teplotu neměl, ale má kašel a rýmu.

Moc dekuji za odpověď.

evaamse
09.04.25

Dobrý den,

neštovice mohou probíhat někdy bez teploty, první pupínek ve vlasech je hodně podezřelý. Pravděpodobně se o neštovice jedná. V počáteční fázi může být i rýma a kašel.

S pozdravem, Eva Havránková.

MUDr. Eva Havránková

Podívejte se na stránky léčebny.

V poradně odpovídá

MUDr. Eva Havránková

Specializace: Pediatrička, dětská endokrinoložka a diabetoložka
Pracoviště: Olivova dětská léčebna

Další otázky z poradny

Plané neštovice, nebo jen vyrážka Anonymní Přijato: 08.04.25 Zdpovězeno: 08.04.25 Odpovídá: MUDr. Eva Havránková
Zácpa po kozím UM Michaela 95 Přijato: 07.04.25 Zdpovězeno: 07.04.25 Odpovídá: MUDr. Eva Havránková
Týden žlutá rýma Sukky Přijato: 02.04.25 Zdpovězeno: 07.04.25 Odpovídá: MUDr. Eva Havránková
Jaký lék na rozpouštění hlenů u 6 měsíčního dítěte Gabby33 Přijato: 27.03.25 Zdpovězeno: 07.04.25 Odpovídá: MUDr. Eva Havránková
Mykoplasma - 3. měsíc záchvaty kasle Abecede90 Přijato: 25.03.25 Zdpovězeno: 07.04.25 Odpovídá: MUDr. Eva Havránková