Štěpán Rybníček
Specializace:
odborník na dětské autosedačky
Pracoviště:
autosedačky
Dobrý den,
máme ročního chlapečka (10,3 kg), kterému už je na výšku malé vajíčko, sestra (4 roky) jezdí v Romer King plus. Řešíme, jestli koupit pro syna druhou sedačku 9-18, nebo ho přesunout do sedačky po sestře a té pořídit novou. Dcera má 103 cm a cca 13,5 kg, váhu nabírá dost pomalu. Zatím se do 9-18 vejde, co se týká hlavičky, tak má rezervu velkou, ale u ramen už místa asi moc není. Měřili jsme jí záda v sedě - k ramenům má 42 cm, hlava 60 cm).
Tak nevíme, jak to teď vyřešit - jestli koupit druhou 9-18 a doufat, že dcera vydrží v současné sedačce, než bude mít 15kg (vzhledem k dosavadnímu tempu to odhaduji možná i na dva roky, tak dlouho ale nejspíš nevydrží ramena), nebo jí rovnou koupit nějakou 9-36 kg.
Manžel také nechápe, proč by nemohla do kategorie 15-36 kg i dříve, pokud bude mít dost dlouhé tělo a široká ramena, tak si myslí, že by nemělo hrozit vyklouznutí z pásu. Vím, že je podmínka těch 15 kg, ale můžete nám prosím vysvětlit, jakou roli to tam hraje?
Díky mockrát.