MUDr. Jiří Škultéty
Specializace:
Gynekolog
Pracoviště:
JST Medical Pro, s.r.o.
Dobrý večer, pane doktore, trpím schizoafektivní poruchou měla jsem předepsané léky Cipralex, Rivotril, Tisercin a jednou měsíčně jsem dostávala „majtenu“ (nevím jak přesně se to píše) v injekčí formě. Jelikož jsem paní psychiatričce oznámila, že chci dítě ihned mi léky i injekci vysadila stalo se to tento měsíc a předepsala mi Cipralex 10mg, 1 tab. ráno a Leponex 25mg, 1-0-1, již jsem tyto léky užívala a nedělaly mi dobře, otékaly mi nohy a celkově jsem byla schopná jen spát. Před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná, poslední MS byla 14.12. jelikož jsem si četla příbalové letáky léků, mám strach je brát, ale taky nechci pokoušet psychiku, chci se zeptat jaký je váš názor na tyto léky? Paní doktorka mi trvdí, že jsou v těhotenství jako jediná možnost. Děkuji za jakoukoliv odpověď či radu. S pozdravem Lucie