Těhotenství a Leponex

18.01.23

Dobrý večer, pane doktore, trpím schizoafektivní poruchou měla jsem předepsané léky Cipralex, Rivotril, Tisercin a jednou měsíčně jsem dostávala „majtenu“ (nevím jak přesně se to píše) v injekčí formě. Jelikož jsem paní psychiatričce oznámila, že chci dítě ihned mi léky i injekci vysadila stalo se to tento měsíc a předepsala mi Cipralex 10mg, 1 tab. ráno a Leponex 25mg, 1-0-1, již jsem tyto léky užívala a nedělaly mi dobře, otékaly mi nohy a celkově jsem byla schopná jen spát. Před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná, poslední MS byla 14.12. jelikož jsem si četla příbalové letáky léků, mám strach je brát, ale taky nechci pokoušet psychiku, chci se zeptat jaký je váš názor na tyto léky? Paní doktorka mi trvdí, že jsou v těhotenství jako jediná možnost. Děkuji za jakoukoliv odpověď či radu. S pozdravem Lucie

MUDr. Jiří Škultéty
23.01.23

Dobrý den,

pokud to paní doktorka říká, tak bych ji poslouchal - má s těmito léky větší zkušenost než my.

MUDr. Jiří Škultéty
www.jstmedical.cz

V poradně odpovídá

MUDr. Jiří Škultéty

Specializace: Gynekolog
Pracoviště: JST Medical Pro, s.r.o.

Další otázky z poradny

Menstruace nepravidelna Anonymní Přijato: 17.01.23 Zdpovězeno: 23.01.23 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Pohlavní styk po letech Anonymní Přijato: 16.01.23 Zdpovězeno: 20.01.23 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
8 dní spoždení, nedostavená menstruace. Anonymní Přijato: 16.01.23 Zdpovězeno: 20.01.23 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Menštruácia Anonymní Přijato: 12.01.23 Zdpovězeno: 20.01.23 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Zátka Anonymní Přijato: 09.01.23 Zdpovězeno: 11.01.23 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty