Týdenní vynechání antikoncepce

18.12.12

Dobrý den,

mám jeden dotaz. Protože jsem si neuvědomila, že moje doktorka má celý prosinec volno, nevychází mi platíčko a končím s ním po Štědrém dnu. Potom navazuje sedmidenní pauza a potom asi týden než si obstarám nové. Bude vadit, když nasadím nové platíčko s týdenním zpozděním? Vím, že pak nebudu asi týden ještě chráněná, ale funguje to tak? Nebo mohla bych si je obstarat na nějaké jiné ambulanci?

Velmi děkuji.

MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
07.01.13

Při pozdním naszení antikoncepce se může vyskytnout špinění a samozřejmě je - jak sama správně víte, zpožděná i účinnost. Buď se jeden měsíc můžete chránit jinou metodou,nebo si zajistěte recept na antikoncepci v jiné ambulanci - nejspíše ve spádové nemocnici.

MUDr. Mária Procházková

www.nemocnicemelnik.cz/…cke-oddeleni

Další otázky z poradny

Laparoskopie a další těhotenství Markul Přijato: 17.12.12 Zdpovězeno: 07.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Čirý výtok z pochvy po porodu Leenuska Přijato: 15.12.12 Zdpovězeno: 17.12.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Cysta a další IUI Jančakecalka Přijato: 14.12.12 Zdpovězeno: 17.12.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Viróza, nachlazení a těhotenství AdlaAdla Přijato: 13.12.12 Zdpovězeno: 17.12.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Očkování prvního dítěte a těhotenství KarlaKarla Přijato: 13.12.12 Zdpovězeno: 17.12.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH