Vliv nočních směn na otěhotnění

27.01.13

Dobrý den,

pracuji jako zdravotní sestra na ARO a mám 4-6 nočních směny v měsíci. Kamarádčin gynekolog tvrdí, ze práce na směny je jako antikoncepce. Mají noční směny opravdu tak velký negativní vliv na otěhotnění?

Je mi 37 let, snažíme se rok, podle lékařů hormonální profil normální: AMH 2,5. FSH 4,8. LH 5,1 TSH 0,68 ( po substituci thyrexem 50 ). Manžel má spermiiogram nadprůměrně dobrý, imunita v pořádku.

Mnohokrát děkuji za odpověd a přeji hezký den.

MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
30.01.13

Směnný provoz bych za problém nepovažovala.
Po roce neúspěšné snahy o těhotenství je na místě vyšetření průchodnosti vejcovodů atd, případně další kroky.

MUDr. Mária Procházková

www.nemocnicemelnik.cz/…cke-oddeleni

Další otázky z poradny

Vitamíny v těhotenství Pitrisek27 Přijato: 27.01.13 Zdpovězeno: 30.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Pupalkový olej a snažení lenula29 Přijato: 26.01.13 Zdpovězeno: 30.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Dilatační kardiomiomiopatie a těhotenství katula9 Přijato: 25.01.13 Zdpovězeno: 30.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Velký plod - dvojčata? MatyJ Přijato: 24.01.13 Zdpovězeno: 30.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Trochu krve mimo menstruaci Kačullinka Přijato: 23.01.13 Zdpovězeno: 29.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH