Vliv nočních směn na otěhotnění
27.01.13
MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
30.01.13
Směnný provoz bych za problém nepovažovala.
Po roce neúspěšné snahy o těhotenství je na místě vyšetření průchodnosti vejcovodů atd, případně další kroky.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| Vitamíny v těhotenství | Pitrisek27 | Přijato: 27.01.13 | Zdpovězeno: 30.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| Pupalkový olej a snažení | lenula29 | Přijato: 26.01.13 | Zdpovězeno: 30.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Dilatační kardiomiomiopatie a těhotenství | katula9 | Přijato: 25.01.13 | Zdpovězeno: 30.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Velký plod - dvojčata? | MatyJ | Přijato: 24.01.13 | Zdpovězeno: 30.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Trochu krve mimo menstruaci | Kačullinka | Přijato: 23.01.13 | Zdpovězeno: 29.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
Dobrý den,
pracuji jako zdravotní sestra na ARO a mám 4-6 nočních směny v měsíci. Kamarádčin gynekolog tvrdí, ze práce na směny je jako antikoncepce. Mají noční směny opravdu tak velký negativní vliv na otěhotnění?
Je mi 37 let, snažíme se rok, podle lékařů hormonální profil normální: AMH 2,5. FSH 4,8. LH 5,1 TSH 0,68 ( po substituci thyrexem 50 ). Manžel má spermiiogram nadprůměrně dobrý, imunita v pořádku.
Mnohokrát děkuji za odpověd a přeji hezký den.