Výpočet otěhotnění po znásilnění

31.10.12

Dobrý den,

mám jeden obrovský problém. Před pár měsíci jsem byla znásilněna. Bylo to 19 července, po tom styku jsem dostala normálně menses - 30. července - menses byla normálně i s bolestmi jaké mívám a zdá se mi že trvala jako obvykle. Předtím jsem měla menses 2.července.

Teď jsem ale otěhotněla a zjistila jsem to 29. srpna podle těhotenského testu a 30. srpna jsem byla na sonu a pan doktor mi řekl, že to je 4-5 týden, že to vychází, že se to stalo v srpnu s mým partnerem (na sonu jsme viděli jen malou kuličku - plodové vejce, které mělo 7mm, v nitru jsme nic neviděli).

4. Září jsem byla na ultrazvuku a miminko mělo 9mm, ale viděli jsme jen
plodové vejce a žádná akce srdeční. Čili to samé jako na úplně první kontrole). Týden a něco kolem 13.-15. září jsem byla zas a viděli jsme žloutkový váček, ale žádná akce srdce i když jsme tam už viděli mini plůdku.

28. září jsem byla zas a už byla akce srdíčka, miminko mělo 22mm a byla jsem 8 +2 tt ale podle velikosti 8 +6 tt. Pak jsem byla 10.10 a to mělo miminko 10 +1 no podle velikosti 11 +0 a mělo 3,5 cm. Pak jsem byla 18.10-plod měl 4,6 cm a v těhotenské knížce mám zapsáno 11 +1 tt. Na další kontrole jsem byla 26.10 plod měl 7,3 cm podle menstruace jsem byla 12 +4 tt no podle velikosti plodu 13 +5 tt.

Na poslední kontrole jsem byla včera - 30.10. - plod měl podle menstruace 13 +1 tt, poprvé mě dívali ne přes pochvu, ale normálně přes bříško, pěkně jsme viděli plůdek paní doktorka mi neřekla velikost, ale naměřila mi tyto hodnoty:
EFW Hadlock 75g

BPD-Hadlock-1.) 2,45 / 2.) 2,40 / / Avg.2, 43cm / G. A14w +1 d / / Range13w +0 d-15w2d

AC-Hadlock-1.) 7,34 / / 2.) 6,94 / / Avg.-7, 14cm / / G. A13w5d / / Range12w0d-15w3d

FL-Hadlock-1.) 1,28 / / Avg.1, 28cm / / G. A13w5d / / Range12w3d-15w1d

Ratio
FL / BPD 52,67% = (71-87%)
FL / AC 17,93% = (20-24%)

Prosím vás moje otázka zní podle všech těchto údajů, podle vás kdy jsem otěhotněla? Během znásilnění, nebo s mým partnerem v srpnu? S mým partnerem jsem začala normálně sexovat po znásilnění od 23.července čili dlouho to ještě vychází na partnerovo miminko. Už jsem byla už u 3 gynekologů, potvrdili mi, že miminko je od mého partnera, ale já se bojím a potřebuji ujištění, že jsem otěhotněla v srpnu nebo poslední červencový týden, kdy mi to vychází na partnera. Při znásilnění se dotyčný prý neudělal a trvalo to krátce.

Ještě jednou děkuji předem za odpověď.

REPROMEDA klinika
09.11.12

Dobrý den,

vše nasvěčuje tomu, že jste otěhotněla se svým partnerem až v srpnu. Pokud byste otěhotněla po styku při znásilnění, tak byste nyní musela být již cca v 17. týdnu.

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
 http://www.repromeda.cz/

V poradně odpovídá

MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.

Specializace: Gynekoložka a IVF specialistka
Pracoviště: REPROMEDA

Další otázky z poradny

Estrofem a endometrióza Jamja Přijato: 30.10.12 Zdpovězeno: 17.11.12 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA
3 biochemická těhotenství a vyšetření kar-maa Přijato: 29.10.12 Zdpovězeno: 09.11.12 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA
Vyšetření aCGH Mandlička Přijato: 27.10.12 Zdpovězeno: 17.11.12 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA
Vyšetření dárce spermií Mandlička Přijato: 27.10.12 Zdpovězeno: 17.11.12 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA
IVF a přírodní doplňky kklara Přijato: 25.10.12 Zdpovězeno: 09.11.12 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA