X-Pace Isofix nebo Römer King plus?

06.06.12

Dobrý den,

rozhodujeme se mezi autosedačkou Chicco X-Pace Isofix nebo RÖmer King plus. Která je podle Vás bezpečnější? RÖmer King plus je klasika - bezpečná, prostorná, prostě jednička. X-Pace má zase isofix, což by mělo být bezpečnější, ale je to teprve novinka. Můžete mi prosím poradit, co se týče bezpečnosti?

Děkuji

Štěpán Rybníček
11.06.12

Dobrý den,
obě jmenované sedačky mají z bezpečnosti 4*,takže jsou stejně bezpečné, King plus je prostornější, s lepším polstrováním, Chicco X-Pace Isofix je zase s isofixem( ale pozor, má k isofixu přídavný pás Top Theter, takže aby se dal isofix použít musí být i auto vybaveno okem na Top Theter, a to zatím mnoho aut nemá).
Pokud chcete sedačku velkou a prostornou jako je King plus, ale s isofixem, tak je to model Römer Safefix plus: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?… - korpus je stejný jako King plus, ale má navíc i poutání na isofix.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/

V poradně odpovídá

Štěpán Rybníček

Specializace: odborník na dětské autosedačky
Pracoviště: autosedačky

Další otázky z poradny

dTest sedačky Kiddy Janka123 Přijato: 05.06.12 Zdpovězeno: 07.06.12 Odpovídá: Štěpán Rybníček
Hlavová opěrka Romer Andrea777 Přijato: 04.06.12 Zdpovězeno: 07.06.12 Odpovídá: Štěpán Rybníček
Potahy Römer Kid 2012 volja Přijato: 04.06.12 Zdpovězeno: 07.06.12 Odpovídá: Štěpán Rybníček
Dítě na předním sedadle v sedačce 15 - 36 obrazek Přijato: 04.06.12 Zdpovězeno: 07.06.12 Odpovídá: Štěpán Rybníček
Autosedačka 0-18 nebo větší vajíčko? včelk Přijato: 03.06.12 Zdpovězeno: 07.06.12 Odpovídá: Štěpán Rybníček