Zánět spojivek dlouhodobě

27.02.23

Dobrý den, večer, již delší dobu zhruba 3 měsíce mám zánět spojivek, už 4 kapky i mastička na noc byla a nic nepomáha. Možná teď už konečně trochu. Ale stejně mám pocit ze se mi oči občas zamlží a dnes jako by ten obraz lehce zazrněl. Už nevím čím je to způsobeno. Navíc pálení okolo oči, nosu až je to nepříjemné. Děkuji za radu

MUDr.Vladimír Korda, Ph.D.
08.03.23

Dobrý den,
v první řadě by se měl udělat stěr ze spojivky, aby se zjistil konkrétní původce zánětu a léčba tak byla cílená na tento patogen. Nicméně je možné, že za chronickým zánětem je „pouze“ syndrom suchého oka a stav vyžaduje intenzivní kapání umělých slz, ev. léčbu často přidružené blefaritidy (poruchy a zánětu mazových žlázek víčka).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne, s pozdravem

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
*Oční klinika OFTEX, Pardubice
 www.oftex.cz

V poradně odpovídá

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.

Specializace: oční lékař
Pracoviště: Oční klinika Oftex v Pardubicích

Další otázky z poradny

Zánět spojivky TerezFi Přijato: 12.02.23 Zdpovězeno: 01.03.23 Odpovídá: MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Vysledky sceeningoveho vysetreni zraku Monique222 Přijato: 05.02.23 Zdpovězeno: 01.03.23 Odpovídá: MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Vyšetření zraku u dětí Eví2 Přijato: 24.01.23 Zdpovězeno: 01.03.23 Odpovídá: MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Přesuny pigmentů na sítnici Zuzana26645 Přijato: 22.01.23 Zdpovězeno: 01.03.23 Odpovídá: MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Podrážděné oko v těhotenství Katkaka77 Přijato: 14.12.22 Zdpovězeno: 01.03.23 Odpovídá: MUDr. Vladimír Korda Ph.D.