Zánik menstruace po vysazení HA

08.10.12

Dobrý den,

velice Vás prosím, co by jste mi poradili v přípdě že se mi po vysazení HA (duben 2012) dostavila menstruace pouze 3 měsíce a od července už nemenstruuji vůbec. Po tzv. vyvolávačce na začátku září jsem jen špinila a teď opět nic. Moc bychom chtěli miminko. Moje gynekoložka mi chce předepsat Proveru. Mám ještě počkat, zda se cyklus neobnoví, nebo si mám k početí miminka dopomoci hormony? (můj věk 27 let, přítel 30)

Děkuji

MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
15.10.12

Pokud menstruační cyklus nefunguje tak, jak je třeba a vy se snažíte o těhotenství, je vhodná regulace hormonálními preparáty, které vám byly doporučené. Vyčkávací taktika nebývá úspěšná. Ještě by byla vhodná kontrola hormonálního porfilu a štítné žlázy.

MUDr. Mária Procházková

www.nemocnicemelnik.cz/…cke-oddeleni

Další otázky z poradny

Cukrovka v těhotenství a hodnoty brigitk Přijato: 08.10.12 Zdpovězeno: 15.10.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Agolutin a otěhotnění barca0140 Přijato: 07.10.12 Zdpovězeno: 15.10.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Tělísko Mirena pro nulipary chety77 Přijato: 06.10.12 Zdpovězeno: 08.10.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Vynechání menstruace po vysazení antikoncepce Kamaska189 Přijato: 05.10.12 Zdpovězeno: 08.10.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Lněné semínko a předčasný porod Sweety Přijato: 04.10.12 Zdpovězeno: 08.10.12 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH