Zvýšení výživného dítě na VŠ
Dobrý den,
nevím, jaký je příjem Vaší matky, ale pokud bylo zvýšeno výživné bratrovi, je velmi pravděpodobné, že bude zvýšeno i Vám, pokud se v mezidobí příjem matky nesnížil. V návrhu, který si podáte je vhodné zvýšením bratrovi argumentovat a jeho rozsudek doložit v kopii. Výživné pro Vás můžete žádat cca o 4 % z příjmu matky vyšší než má bratr.
Zvýšení výživného můžete navrhovat až na 3 roky zpětně. Pokud Vám soud vyhoví, můžete nedoplatek vymáhat. Pokud by o zpětném výživném soud nerozhodl, rozdíl vymáhat nelze, je tedy třeba výživné zpětně požadovat již v návrhu, který si podáte.
S pozdravem
JUDr. Lucie Štursová
www.advokati-bolzanova33.cz
Další otázky z poradny
| Žádost do vlastní péče proti vůli dcery | Haňulka 18 | Přijato: 30.10.13 | Zdpovězeno: 03.11.13 | Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová |
|---|---|---|---|---|
| Změna příjmení dítěte podle nového manžela | Hajduška | Přijato: 25.10.13 | Zdpovězeno: 03.11.13 | Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová |
| Majetkové vyrovnání s hypotékou | roubickova | Přijato: 17.10.13 | Zdpovězeno: 22.10.13 | Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová |
| Alimenty a styk s dítětem | Tereza Topinková | Přijato: 16.10.13 | Zdpovězeno: 22.10.13 | Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová |
| Změna příjmení dítěte rozvedených rodičů | Evatres7 | Přijato: 14.10.13 | Zdpovězeno: 22.10.13 | Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová |
Dobrý den,
jsem studentkou VŠ, bude mi 23 let, rodiče jsou rozvedeni a s matkou nejsme v kontaktu. Sama se rozhodla platit mi 3500 Kč, ale přijde mi to málo a chtěla bych požádat o zvýšení částky. Bratrovi, kterému bude 18 let, soud zvýšil stejnou částku na 4 200 Kč.
Mohu očekávat zvýšení na vyšší částku než dostává on, když jsem studentkou VŠ a on SŠ? Mohu zpětně vymáhat i rozdíl mezi novou částkou a tou původní?
Děkuji za odpověď.