Porodnice Litoměřice

, http://www.nemocnice-lt.cz/pacient/luzkova-odde...

předporodní kurzy a cvičení: 416 723 816
vrchní porodní asistentka: 416 723 761
novorozenci: 416 723 434
laktační poradce: 416 723 434

Primář: MUDr. Petra Hejtmánková

Do této porodnice míří rodit celý litoměřický region. Oddělení poskytuje kapacitu 40 lůžek. K porodnici je přidruženo i gynekologické oddělení. Porodnice zahrnuje jak předporodní kurzy, tak poradnu pro riziková těhotenství. Přečtěte si, jaký je v porodnici denní režim. Porodnice Litoměřice je také na Facebooku.

Doporučují maminky porodnici Litoměřice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Litoměřice

Rodila jste v porodnici Litoměřice?
nedoporučuje
Porodnice Litoměřice - Kuratko2016 02.04.19 napsala :

Chtěla jsem v Litoměřicích rodit kvůli vzdálenosti a pozitivním referencím na webu. Jako druhorodička jsem si říkala, že skoro zbytečně jít na prohlídku porodnice. Jsem ráda, že jsem šla. Porodní asistentka moc milá, ale bohužel je znát, že porodnice si na baby friendly porodnici jen hraje, uvnitř vládne pravděpodobně stará škola. Na porodním sále jsem se zeptala, zda mohu vyzkoušet i jinou polohu než polosed, který byl prezentován jako porodní poloha a prý by mi SNAD ještě mohli dovolit rodit na boku, ale třeba na čtyřech vůbec (!!!). Porodnice hlásí, že bonding je standard. Tak jsem se zeptala na možnost odložit měření a vážení o 2 hodiny, abych opravdu mohla mít po porodu 2 hodiny na holém těle. Bylo mi vysvětleno, že je to administrativní (!!!) problém, protože sestřičky z novorozeneckého potřebují podle váhy zažádat o vyšetření. Ale prý si to mám dát do porodního přání a ještě připomenout při příjmu (!!!) a třeba mi to projde. No… Šla jsem při nejbližší možnosti na prohlídku do Roudnice a NEBE A DUDY. Nic z toho zde není problém. Porodila jsem 21.2.2019 a vše naprosto perfektní, všechna má porodní přání dodržena. A šestinedělí? Připadala jsem si jak v hotelu! Perfektní péče :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít na prohlídku a ptát se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nevím, rodila jsem jinde viz reference

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 23.01.19 napsala :

Sice jsem v této porodnici nerodila, ale zkušenost byla i tak špatná. Díky tomu, že jsem začala rodit předčasné tak jsem zvolila nejbližší porodnici od mého bydliště. Mamka mě přivezla a tam se mě ujala sestra, velmi mladá. Podle jednání by se dalo usoudit že teprve dodělala školu. Doktorka to samé. Při prohlídce se jen ujistila, že voda ze mě teče. Dále mi bylo řečeno, že u nich rodit nemohu jelikož nejsou vybavení na tak předčasné porody. Prý by mě odrodili při 36. týdnu a já byla v 35. týdnu těhotenství. No, poslali nás do ústí s tím, že nikomu nebudeme říkat, že jsme tam byly a neměla jsem nárok ani na sanitku i když se mi porod blížil každou chvilkou. Tak mě tedy mamka chudák vyděšená, že jí porodím v autě, odvezla do Ústí, kde mě přijali bez potíží, s profesionalitou a milým přístupem. Po té co jsem porodila jsem slyšela, jak jedna ze sester telefonuje do litoměřické porodnice a dost rázně jim vynadala, jak si tohle mohli ke mě dovolit, mě poslat uprostřed porodu vlastní cestou na místo vzdáleného půl hodiny. Nakonec jsem stejně ráda, že jsem tam rodit nemusela a skončila jsem v dobrých rukou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Klarcer 07.12.18 napsala :

Děkuji hlavně Ivetce Lamošové, nejlepší porodní asistentka v této porodnici a široko daleko. Doktoru Kačurovi a celému týmu, který byl u mého porodu, a že jich tam bylo hodně. Úplně nejvíc doporučuju. Bylo to bolestivé, ale krásné. I na oddělení šestinedělí bych chtěla poděkovat pár sestrám, bohužel neznám jejich jména.

Personál: Paní Lamošová, pan Kačur Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - SibalkaL 08.12.16 napsala :

Ahojky, rodila jsem v lednu 2016 a stále všude chválím. Už během těhotenství jsem byla téměř štamgast na gynekologii- porodnici, takže jsem prošla rukama všech lékařů i sestřiček a opravdu můžu doporučit ostatním holčinám. Všichni jsou profesionální, milí, vstřícní a celkově lidští.

Porod byl vyvolávaný, asi trošku komplikovanější, protože jsem se neotvírala, ale vše proběhlo v naprostém pořádku s úsměvem na rtech veškerého personálu.
Chytla jsem teda jednu nepříjemnou sestru na pokoji po porodu a jednu na šestinedělí, ale ani to mi dojem rozhodně nezkazilo.

Doporučuji polo-nadstandard. Jídlo dobré, takové školní.

Personál: PA Málková, MUDr. Podráská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se odradit věčně na něco žbrblajícíma maminkami. Jestli na ně byl někdo nepříjemný, tak většinou každá mince má dvě strany. Když se samy některé chovají, jak když nad ně není, neusmějí se, tak se nesmí divit, že se stejným způsobem někdo chová k nim.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - barenacek 18.02.16 napsala :

Rodila jsem zde 29.12. syna Daniela. Ve 3 hod. ráno mi praskla voda, porodnici máme blízko od domova, tudíž jsme do hodinky s přítelem dorazili na příjem. Přivítala nás nepříjemná PA, jejíž jméno si nepamatuji - nelíbilo se jí, že jsme neměli dopředu sepsaný porodopis. Po omluvě už bylo vše v pořádku. Přítele poslali domů, že to hned nebude, nechali mě 2 hodinky na porodním pokojíku, ale stále se nic nedělo, tak mě poslali na společný pokoj čekatelek na oddělení šestinedělí.

Tam se mě ujala úžasná porodní asistentka, paní Koblishková, které tímto moc děkuji za její profesionalitu a zároveň neskutečně milý a vstřícný přístup. V jednu hodinu se uvolnil nadstandard, kam jsem se přesunula už s přítelem a kde jsem později strávila další dny již s chlapečkem. Mohla jsem využít sprchu i míč kdykoliv jsem chtěla. Syna jsem porodila v 5 hod. odpoledne, na porodním boxe.

Rodil mě pan doktor Kačura - opět profesionální přístup, žádné rutinní nastřihávání, nechal mě samotnou pracovat a jen mi radil kdy tlačit. Perfektně a velmi citlivě mi zašil mé minimální poranění a při tom už jsme spolu vtipkovali - opravdu výborný lékař a člověk. Poté nás nechali s miminkem a přítelem na porodním boxe a asi po hodině mě odvezli zpět na šestinedělí, kam mi malého přivezli zhruba po další hodině.

Následující dny na šestinedělí byly perfektní. Neměla jsem jedinou špatnou zkušenost s personálem, všechny sestřičky i lékaři byli moc milí. Sestry mi velmi pomohly s kojením. Byla jsem na polovičním nadstandardu, kde jsem ocenila téměř neomezené návštěvy. Jídlo bylo na nemocnici dobré.

Tímto bych chtěla poděkovat za výbornou péči při porodu a krásné 4 dny na šestinedělí.

Personál: MUDr. Kačura, PA Koblishková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat předem porodopis, předporodní kurz - zahrnuje prohlídku porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, rukavičky pro miminko aby se neškrábalo, plenky a další věci na přebalování pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - nirjahan 10.01.16 napsala :

Zkušenost jen ta nejlepší. Rodila jsem přirozeně. Do porodnice mě vezla sanitka, protože nejsme místní a můj muž chtěl mít jistotu, že budeme v porodnici včas. Jel za námi autem.
Přijala mě PA, na první dojem jsem čekala nepříjemnou sestru, ale omyl, byla příjemná, nechala mě při kontrakci prodýchat, nekřičela na mě, vše na pohodu. Napojila mě na monitor a vyřizovala papíry. Byla jsem otevřená na 6 prstů, tak jsem si říkala, že to bude rychlejší. Jenže mi nepraskla voda. Musím říci, že píchání vody není příjemné, ale miminko jinou cestou ven nepůjde.

Na pokojíčku jsme s mužem čekali na velké finále. Pokojíčky jsou velmi příjemně zařízené. Měli jsme soukromí s mužem. Byla jsem hodinu ve sprše, kde jsem si teplou vodou ulevovala od bolestí. PA mě chodila kontrolovat a vždy byla příjemná. Do ničeho mě nenutila, vždy počkala než prodýchám kontrakci, a pak mi sdělila informace.

Při další kontrole jsme šli na sál, velké finále. Paní doktorka Nerudová byla přítomna u druhého porodu vedle v boxu, ale věděla, že je u nás vše v pořádku, tak mě odrodila PA paní Hendlová. Musím jí velmi poděkovat za profesionální přístup a profesionálně odvedený porod. Malý měl 3 800 g a 52 cm. Bez nástřihu a šití. Malého mi po kontrole přiložila k prsu. Děkuji PA. Nemohu si na sestřičky na porodním vůbec stěžovat. Všechny byly ochotné a milé ten den možná bez oběda, rodilo se ten den dost miminek.

Na šestinedělí jsem měla normální pokoj, velmi pěkný. Sestry jsou tam normální. Je pravda, že lékaři tam miminko a maminku každý den pořád kontrolují, ale to se nedá nic dělat. Lékaři chtějí mít jistotu, že jsme oba v pořádku. Někdy nám nechávali snídani nebo oběd v jídelně. Přednost má spokojené miminko a pak teprve jídlo pro maminku. Strava byla klasická, normální, nemám výhrady.

Co se týká kojení, sestry se snaží poradit a dívají se na způsob přikládání. Nevadilo mi, že mi jedna ukazovala a říkala něco jiného než druhá po vystřídání směny. Kojila jsem, jak jsem cítila, že malý by si dal. Sestry mi nic neříkaly. Chce si trochu věřit a stát si za svým. I díky jejím radám dnes plně kojím. Na šestinedělí je prostě frmol.

Co se mi nelíbilo, byl způsob jednání mladého pana doktora, který kontroloval miminkům kyčle. Pan doktor si o sobě myslí, že je asi pan někdo. Sestry u miminek mají pořád co dělat, ale že by pan doktor pomohl sestrám? To ne. On tam jen tak stojí u miminka, čeká až miminko sestra svlékne. Udělá úšklebek, když je miminko pokakané a není před jeho příchodem čisté a rozbalené. Je na něm vidět, že ho to zdržuje a snad i obtěžuje. On je tam pouze od kontroly kyčlí a i to je pro něho asi dost práce.

Je mi líto, ale za mě velké mínus. Maminky, nedejte se. I mě pan doktor řekl větu, která se mě dotkla, ale sedlácky po jeho stylu jsem mu odpověděla a byl klid. Tak držím všem maminkám palce, ať se jim narodí krásné, zdravé a šťastné miminko.

Děkuji personálu i milé paní uklízečce na šestinedělí, která je jako sluníčko.

Personál: MUDr. Nerudová, PA Hendlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít na předporodní kurz. Myslet na krásné miminko, až ho budete držet v náruči.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Řídit se seznamem věcí, který dávají v nemocnici. Vzít si jednorázové podložky pod miminko na přebalovací pult, protože mi to přišlo čistější a bez vůně dezinfekce. Nějaké oblečení pro miminko, ne vždy věci sedí velikostně, ale sestry rády oblečení vymění. Vzít si neperlivou vodu. Nestydět se zeptat a stát si za svým.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - matapeprna 15.11.15 napsala :

Po vlastní děsné zkušenosti v Ústí nad Labem a zkazkách o Děčíně (nemůžu ale posoudit na vlastní kůži), jsem se rozhodla pro Litoměřickou porodnici a můžu jen doporučit. Proti UL nebe a dudy, v porodnici neměli problém s porodním plánem (předem jsem konzultovala přes mail s vrchní PA a ta byla taky v pohodě), téměř se vším mi vyšli vstříc.

Příjemné prostředí na I. dobu, odbavení na příjmu taky OK a hlavně doktorka Koberová (snad píšu správně). To je člověk na svém místě a chovala se úplně normálně, žádné hysterčení ani přezírání, kdyby nebylo těch kontrakcí, tak bych si připadala, že si povídáme u kafe. :) Škoda, velká škoda, že místo ní pak nastoupil MUDr. Pardubický.

TOMU se doporučuju vyhnout obloukem. A nejen moje zkušenost. Ke mně se dostal naštěstí až „po“, ale těch pár minut při zašívání stačilo. Bohužel paní odvedle, u které byl porod trochu komplikovanější (ale také fyziologický), takové štěstí neměla a „užila“ si milého doktora opravdu na vlastní kůži. Naštěstí k ní pak přišla ta paní doktorka Koberová a bylo za pár minut vyřízeno.

PA Zubrová je milá, ráznější paní a její větu: „Když se teď pořádně naštvete tak bude venku,“ si budu pamatovat napořád. Měla k ruce slečnu, co se učila na PA, a ta byla snad ještě milejší. Tyhle dvě ženské (PA Zubrovou a Dr. Koberovou) bych chtěla mít u jakéhokoliv porodu a absolutně bych se nebála, i kdybych byla prvorodička. :)

No při příjmu všichni se představili, řekli co se bude dít (ale chtěla jsem to po nich v porod. plánu;) a ono to opravdu dost pomůže v komunikaci i pohodě rodičky, i když ty jména samozřejmě hned zapomet. :) Natočení, pokoje na hekání, sprchy, vždy PA vysvětlila co se bude dít (příprava, pak nějaké tabletky na uvolnění hrdla - ty bych příště asi nechtěla), ale prostě o tom napřed něco řekla, dala vybrat… ono ty rodičky nejsou úplně mimo, i když to tak občas vypadá.. :) Celou dobu doprovod u mě… Paráda. Mimochodem ten doprovod byl stále u mě (dle PP), a MUDr. Koberová nám na začátku vysvětlovala, co na ultrazvuku vidíme.. pro budoucího tatínka vlastně jediné seznámení, jak vypadá mimčo na monitoru a za to jsme jí moc vděční.

To, že vše na začátku probíhalo takhle v klidu, možná mělo vliv i na to, že se porod opravdu rozjel a za 4 hod od příjmu bylo vyřízeno. I když už ty kontrakce probíhaly celý den a ze začátku to vypadalo na celou noc v porodnici. Myslím, že psychika funguje zatraceně moc.

Druhá doba už byla trochu horší. Chtěla jsem i jinou polohu, ale nenechali mě, ale zvedli do polosedě lehátko, na druhou stranu jsem na tom úplně netrvala (měla jsem jiné starosti:) a doprovod! taky bohužel ne. Tak třeba příště. Ale jednáni i během porodu super. Porod probíhal dobře a probíhal by i bez nich, ale ani to zacházením s rodičkou nezhoršili, spíš naopak se člověk cítil v klidu, jak asi u porodu klid může může. :)

ŠESTINEDĚLÍ a sestry odtud to je ovšem (až na pár světlých výjimek) tragedie a vůbec se nedivím kamarádkám, které si z šestineděli odnesly problém s kojením a laktací.. Já už měla jedno kojení za sebou, takže jsem se na milé sestry vybodla a zvlášť to kojení dělala po svém, tak jak mi to fungovalo u prvního… ale to co tam některé schopně vyplodit… (moje doporučení - kojit kdy se VÁM chce, ne po nějakých 3 hodinách, zvlášť u většího dítěte, v jaké poloze chcete - tam perlila jedna paní která absolutně zatracovala polohu v leže - ani nevím z jakého důvodu - přitom pro mě jedna ze zásadních poloh v noci nebo nad ránem - když jste vy v pohodě a uvolněné, tak i s tím mlíkem je to v klidu, atd. apod.)

Dětští i dospělí doktoři docela v pohodě. Pokoje fajn, úplně stačí ten polonadstandard, kde je společný záchod a koupelna. Jen to chce mít sebou dost plen (nedostanete žádnou), vlastních jednoráz. kalhotek. Vložek k dispozici bylo ale dost.

Jo a dětské sestry zaperlily už těsně po porodu - běžná praxe v LT je, že dítě odnesou do vyhřívaného boxu. V porodním plánu jsem ale měla - bonding (ten ale díky MUDr. Pardubickému nedopadl, nechal dítě odnést na vážení.. a to mě teda opravdu mrzí, mám srovnání s bondingem u prvního a něco na tom je!). Takže přestože to bylo v PP, tak neproběhl a pak jsem chtěla mít dítě u sebe - první přisátí, u sebe na sále a pak sebou na pokoj a milé sestry s tím měly nějaký problém. Nechala jsem se teda ukecat že hodinu bude děcko u mě a pak si ho vezmou do toho boxu (proti UL bylo na porodním sále opravdu chladněji). To jsem neměla dělat, protože ho odnesli, tam někde znova myli (např. v UL se umeje hned po porodu a další pak až sama matka během dne, nebo následujícího dne), a když jsem dorazila na pokoj, čekala jsem další hodinu, než mi dítě přinesli!

Takže milé maminy, pokud budete chtít a nebude porod děs, tak chtějte a trvejte na dítěti stále u sebe a nedejte se zviklat. Ani váš doprovod ne. :) Hodně štěstí!

Personál: PA Zubrová, MUDr. Koberová, MUDr. Pardubický

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera nebo doprovod při porodu seznámit pořádně! s porodním plánem. A obloukem se vyhonout doktorovi Pardubickému! Naučit se různé polohy pro I. dobu + dýchání v nich a naučit to i doprovod. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu - v láhvi i na porodní sál + energetické bonbony, sprej na osvěžení dechu, sušenku, partnera, porodní plán, dětské plíny, příp. ubrousky, jednoráz. kalhotky, dostatek nočních košil (cca 1 den jedna - pro jistotu. :) Něco dobrého za odměnu na pokoj potom. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Rajterka 13.11.15 napsala :

Do porodnice jsem dorazila asi 3 týdny před termínem porodu, měla jsem během noci křeče do žaludku (občas mívám ze stresu). Když jsem čekala na příjmu křeče, ustaly. Byla jsem přijata(6:30) a po odběru krve byl zjištěn nějaký problém s játry(kolem poledne), bez jakéhokoliv proslovu mi bylo od lékařky oznámeno, že mi teda porod vyvolají.

Nechali mě na hekárně. Po 5 hodinách se nic nedělo, a tak jsem byla poslána zpět na pokoj, kde mi praskla voda v 5:45. Zazvonila jsem na sestru, a ta už tak zněla dost otráveně. Zavedla mě vyšetřovnu, kde mi odpustila vodu a dále mi natočila monitor. Jen mi oznámila, že to začne dost bolet a odešla. Během 10 minut začly silné a bolestivé kontrakce, které byly v leže dost nepřijemné.

Sestra mě poslala zpět na pokoj… Kontrakce byly časté a silné. Vzpoměla jsem si na vyprávění své maminky, které pomáhala teplá sprcha. Nastěhovala jsem se tedy do sprchy, na dvoupokojáku jsem byla sama, tak byla sprcha jen pro mě. Asi po hodině, kdy se na mě nikdo nepřišel ani podívat, jsem zazvonila na sestru a požádala ji alespoň o míč. Míč teda přinesla a odešla.

Co půl hodiny jsem na sestru zvonila, že tam nechci být, ráda bych šla na hekárnu nebo na sál, kde bych nebyla sama. Sestra mě odbyla tím, že ,,je na oddělení sama, protože na sále rodí dvojčata!,,. Já že mám ještě spoustu času, než půjdu rodit a vyhnala mne ze sprch, kde to už vypadalo jako v sauně. Kam jsem se hned vrátila, protože mi to prostě pomáhlo. Po třech hodinách do mě vjel vztek a sestře jsem rázně řekla, že chci na sál!

Přítel byl pracovně mimo republiku, a tak nějak jsem si prostě neuvědomila, že bych mohla někomu zavolat, měla jsem dost práce s častými kontrakcemi. Sestra s pohledem ,,další hysterka,, mě odvedla na vyšetřovnu. Bylo vidět, že v ní nepatrně hrklo a s 8,5 cm mě hnala o poschodí níž na sály, kde jsem asi do 25minut porodila.

Na sále byli všichni milí, ale nikdo mi neřekl, co se mnou budou dělat. Na lůžko jsem si došla, a když jsem si lehla, docela se mi ulevilo. Sestra mě čapla za ruku a ,,smýkla,, se mnou na bok, za ruku a přesně tam, kde jsem měla kanylu. No milá jsem na ni teda nebyla. Kdyby mi byla řekla, že je potřeba, abych si lehla na bok, uštetřila by mě chvilkového šoku, které malé rozhodně neprospěl. Malá měla prý oteklou hlavičku, protože jsem hysterčila… Ale proč?! Protože se nikdo neobtěžoval mě s průběhem seznámit! Porod jsem ve zdraví přežila, sice se šitím, ale dcera je zdravá.

Na šestinedělí masakr pokračoval. Sestra chodila na kojení, malá se na sále nepřisála, nutila mi nepohodlné techniky. Čím více jsme malou ,,mordovali,,, tím rychleji se unavila a usnula a bez výsledku. Žloutenku jsme trochu měli. Sestra z novorozeneckého byla nervózní a vzteklá. Jako prvorodičce mi nepomohla, jen mě vystresovala, kojení bolelo. Z porodnice nás vyšoupli s flaškou… Doma jsem si v klidu sedla s dulou Eliškou a nejednou pro nás kojení nebyl problém, bolest byla pryč a malá byla spokojená. Kojila jsem plně skoro půl roku. Ve zprávě jsem měla napsáno, že nekojím. Na základě toho mi ani gynekolog nevěřil, že kojím.

Podruhé se tam stejně vydám, ale tentokrát budu mít porodní plán a chci dulu. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si někoho k porodu (tatínka, kamarádku,..), nejlépe si domluvte dulu, pokud chcete odbornou podporu, mějte porodní plán, chtějte aby vám říkali, co s vámi budou dělat, co vám píchají a proč. Máte na to právo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Šikovnou kojicí košily. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anet Taylor 29.09.15 napsala :

Já jsem byla svou zkušeností z Litoměřické porodnice naprosto nadšená! Termín porodu jsem měla stanoven na 24.08.2015 (prvorodička), ale na poslední kontrole u své gynekoložky ( 21.08 ) se jí něco nezdálo - naposlouchala zvýšený tep dítěte - podezření na tachykardii, a tak mě poslala do nemocnice na natočení monitorů.

Bydlela jsem u Prahy a bez auta, tak jsem poprosila bratra a on mě do Litoměřic odvezl.
Po natočení monitoru zjistili, že dítě je naprosto v pořádku a srdíčko mu bije, jak má. Pan doktor mě poté vzal ještě na ultrazvuk, kde jsme zjistili , že holčička bude pěkný-velký-dlouhý macek. A jak jsme se s panem doktorem dali do řeči a já mu vysvětlila svou situaci (bydlení v Praze - žádné auto), nabídl mi ,že už tam tedy můžu zůstat jestli chci, že mi to zítra (sobota 22.08) vyvolají! Což pro mě byla úplně fantastická zpráva, jelikož mi odpadl stres z dostáváním se do porodnice atd.

Všichni byli strašně milí a nápomocní - cokoliv jsem se zeptala, mi okamžitě vysvětlili a o všem mě informovali.

V sobotu kolem 11 jsem dostala čípek na vyvolání, nástup kontrakcí byl téměř okamžitý. Po cca 2 hodinách mi natočili monitor a zjistili, že baby je blízko pupeční šňůry a že tedy půjdu na císař. Do všeho mě zasvětili a během pár minut už se jelo na sál, kde mi představili celý tým a řekli mi, kdo tam má jakou úlohu a šlo se na věc - bylo to ráz na ráz.

Probudila jsem se na JIPu - kde se o mě starali dvě strašně příjemné sestřičky! Malou mi přinesli na ukázku, ale jelikož jsem se ještě nemohla moc hýbat, po pár minutách ji odvezli k sestřičkám na dětské.

Hnedle po ránu mě přemístili na oddělení šestinedělí, kam mi přivezli malou, ukázali mi, jak jí přikládat k prsu a v jakých polohách můžu kojit. Odp oledne už jsem pomalu vstala a sama si došla na záchod a začala jsem popolézat. Další den,jelikož už jsem byla mobilnější, mi malou už nechali u mě. :) Laktace se rozjela naplno, tak po 3-4 dnech. Nutrilonem jsem dokrmovala jen 2 dny a pak už nebylo potřeba.

Co se jídla týče - nemocniční klasika. O hladu nás nenechali a nevařili špatně (přijde mi, že některé maminky očekávaly restauraci).

Takže suma sumárům - opravdu skvělý zážitek! Doktoři perfektní, sestřičky moc hodné a se vším nápomocné. Mohu mluvit jen v superlativech a všem vřele doporučit! A kdybych ještě někdy otěhotněla, i z konce světa bych si zajela rodit do Litoměřic!

Personál: MUDr. Kačur , MUDr. Semerádt

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nestresovali porodem, ale šli si to tam „užít“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přebalovací pleny pro baby. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 29.08.15 napsala :

Do porodnice jsme přijeli v noci, většinu bolestí jsem si prožila doma „v klidu“. Přijala mě paní Koblischková ještě s praktikantkou. Obě byly velmi milé a ochotné, avšak největší chvála a dík patří panu Kačurovi. Sympatický a od samého začátku velmi milý a příjemný lékař. O všem mě informoval, měl se mnou, prvorodičkou, opravdu trpělivost a můžu říct, že díky jeho profesionálnímu výkonu jsem se cítila velmi dobře. Za sebe můžu tvrdit, že pokud je pan Kačur tak skvělý muž jako lékař, je jeho paní co závidět.

Pokoj jsem měla normální a vyhovoval až na okna, která profukovala a i když jsem rodila koncem léta, v noci mě kolikrát vzbudil chlad. Stravu hodnotit nemůžu, nejedla jsem tam, ale pokud budu soudit večeře, které nosí sestry na pokoje - dva krajíčky chleba s kelímkem rybí pomazánky - mi přijde jako naprosto nevhodná večeře a dost dlouhý časový interval pro kojící matku, která skoro nespí a čeká od 17:00 až do sedmi do rána na rohlík k snídani.

Jinak se vše dalo přežít, někteří byli milí, někteří méně - jako všude jinde.

Jen co mi hodně vadilo, byla bezohlednost sester, ošetřovatelek atp. Takový hluk, který přes den předváděly na chodbách, není ani na tržišti. Někdy ani neklepaly, když lezly na pokoj, a už vůbec nebraly ohled na to, že jste konečně uspala dítě a chtěla si trochu odpočinout. Naopak bylo k popukání, když se mimčo vzbudilo.

Personál: MUDr. Lubomír Kačur, PA Koblischková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajímat se o kojení, např. navštevovat kurzy nebo si alespoň něco přečíst.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, vlastní síťové kalhotky, pití, něco k zabavení a nějaký mlsání (k dispozici lednice).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 22.08.15 napsala :

Byla jsem přijata do porodnice z důvodu nedostatku plodové vody. Porod mi začali vyvolávat druhý den ráno z důvodu snížených ozvů prcka. Pak jsem byla přeložena na porodní sál, kde jsem strávila i noc, jelikož se porod nerozběhl. Jediné, co mi vadilo, že mi nedali najíst ani napít, protože se nevědělo, jestli nebude nutný SC. Třetí provokačka mi byla dána další den ráno, opět připojení na monitor, ale po následném zhoršení ozvů byl nutný SC.

Na sále byli všichni skvělí, snažili se mě uklidnit. Císař proběhl bez komplikací. Poté jsem byla 24 h sledována na JIP, kde byl také příjemný personál.
Na šestinedělí jsem měla polonadstadard, určitě to stačí, všeho bylo dostatek (vložek, kalhotek). Všechny sestry tam byly skvělé, snažily se poradit.

Na novorozeneckém také příjemné doktorky i sestry, jen jedna je taková ostřejší, ale díky ní plně kojím. Takže není nic, co bych vytkla.

Personál: MUDr. Podráská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivou vodu, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Erhx 31.07.15 napsala :

Přišla jsem na vyvolávaný porod. Ráno jsem dostala připravovací tabletu s tím, že druhý den dostanu vyvolávací. Ještě ten den po připravovací tabletě jsem dostala večer bolesti, o kterých jsem sestře řekla, a ta mi nevěřila. Takhle jsem se trápila asi ještě 3 hodiny. Pak přišel doktor, prohlídl mě a hnal mě na hekárnu. Praskli plodovku a pak zjistili vysokou horečku a šla jsem na akutní císař.

Chování sester a i pana doktora perfektní. Byli milí, hodní a ochotní. Jen sestra, která mě cévkovala, byla opravdu velmi nepříjemná, ale v těch bolestech jsem to tolik nevnímala. Po porodu jsem se probudila o půlnoci na JIP a nikdo mi nic až do rána neřekl, jestli je malý v pořádku. Viděla jsem ho až druhý den v 13:00, což se mi nelíbilo. Ale chování personálu bylo opravdu jinak perfektní.

Sestry na šestinedělí byly milé, nestresovaly mě, ani když nám nešlo kojit. Chodily pomáhat, ale zbytečně neotravovaly. Měla jsem plný nadstandard a doporučuji ho. Vložek a kalhotek opravdu hodně. A bylo příjemné mít návštěvy neomezeně, klid a soukromí. Pak doktor Kačur opravdu skvělý doktor. Jsem s touto porodnicí velmi spokojená, a pokud budu zase někdy rodit, tak zde.

Personál: MUDr. Kačur

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandard. A nejlépe schytat pana doktora Kačura.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, pití a jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Kollarka392 29.04.15 napsala :

Ty nejlepší zkušenosti a vzpomínky. Skvělá péče, v momentě, kdy jsem požádala o epidural, jsem ho dostala. Měla jsem všechny informace a personál byl pozorný.

Předporodní pokojíček byl velmi útulný, do velké sprchy se vešel i nafukovací míč. Poloviční nadstandard pokoj na oddělení šestinedělí plně dostačující (soukromí, normální povlečení, rychlovarná konvice, lednička, TV, křeslo, v koupelně obrovská zásoba vložek a kalhotek, Hipp kosmetika pro děti volně k dispozici).

Sestry mi vše vysvětlily, ale zároveň mě nikdo zbytečně nekontroloval. Všichni byli milí a zajímali se. Jídlo ušlo. Jednoznačně zvolím Litoměřice znovu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Litoměřice - Anonymní 20.03.15 napsala :

V Litoměřicích jsem rodila v 07/2014. Porod proběhl v termínu a bez komplikací.

Následující čtyři dny na oddělení šestinedělí pro mě ale byly značně stresující, pokud jde o kojení. Ne všechny sestry byly zrovna milé, každá říkala a radila něco jiného a prakticky hned druhý den se rozjel kolotoč vážení před a po kojení s výsledkem, že „malý málo pije“ a je potřeba dokrmovat Nutrilonem přesně podle tabulek. Při propouštění jsem musela slíbit, že si půjčím kojeneckou váhu, abych věděla jakou dávku UM mám po každém kojení dokrmit. Po příjezdu domů jsem veškeré dokrmování vypustila a zřejmě díky tomu se mi až následující den konečně rozjela laktace.

Domnívám se, že ne příliš vstřícný přístup, zejména u prvorodiček, a velmi brzké podání dokrmu může utnout kojení v samém počátku a ve většině případů úplně zbytečně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příručku o kojení a dostatek sebedůvěry.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Sniehurka 24.02.15 napsala :

V porodnici jsem rodila před cca třemi týdny a co se týká porodnice, tak mohu jen doporučit. Porod vedl MUDr. Kačur, kliďas a pohodář, který dokáže rodičku dobře navést, rovněž primářka MUDr. Hejtmánková - moc příjemná, nad věcí s milým přístupem. Vše mi bylo jednoduše vysvětleno, byla jsem informovaná, co se bude dít, nebyla jsem zbytečně stresovaná - naopak byli všichni z personálu přívětiví a pomáhali mi, jak se dalo.

Co nemohu rozhodně doporučit, je personál na oddělení šestinedělí, co se týká rozjezdu kojení. Vesměs jsou to milí a příjemní lidé, ale mým začátkům kojení se nikdo nevěnoval a nikdo se nezajímal, dokud mi nenastaly problémy s kojením. Pak už bylo na řešení problémů dost pozdě. Právě kvůli jejich přístupu ke kojení (u provorodičky, která neví, do čeho jde), jsem musela lékařsky zastavit laktaci, abych neohrožovala sebe ani prcka.

Personál: MUDr. Kačur, MUDr. Hejtmánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě prostudovat všechno, co se týká kojení, abyste si z porodnice nepřivezly problémy navíc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Sudě 06.02.15 napsala :

Rodila jsem před týdnem a na porodnici nedám dopustit.

Porod probíhal skvěle, všechno mi vždycky vysvětlili, na všechno upozornili, dopředu se zeptali. Ke konci porodu nastaly komplikace, mimčo se začalo dusit a šlo ramínkem a musím říct, že kompletní personál byl naprosto úžasný. Nejen že na sobě nedali znát, že se něco děje a vše profesionálně zvládli, ještě měli čas mě povzbuzovat, protože jsem začínala být hysterická. Po samotném porodu dokonce došlo na vtipkování, což pro mě bylo jako balzám na duši.

Na šestinedělí to bylo také v pohodě, měla jsem obyčejný pokoj a stačil. Sestřičky téměř všechny milé a ochotné. Jen co se týče kojení, říkala každá něco jiného, ale já si kojila po svém a nikdo neřekl ani fň. A nejhůř bych ohodnotila stravu. Vařili dobře, ale kojícím matkám denně obědy, kde byly luštěniny, kynuté knedlíky nebo aspoň nadýmající polévka a ke snídani a večeři čerstvé pečivo, nad tím by se měla nemocnice zamyslet.

Ale musím říct, že jsem ráda, že jsem rodila tady.

Personál: MUDr. Kačur, MUDr. Hejtmánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkuste se netrefit do chřipkové epidemie, protože při uzavřeném oddělení pro návštěvy to tam vůbec neutíká. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 08.01.15 napsala :

Do porodnice mě přijali 3 dny po termínu z důvodu nedostatku plodové vody.

Na malém pokoji nacpané tři ženy, nadstandard nebyl volný. Dali mi vyvolávačku, načež nastaly bolesti, které jsem musela absolvovat na chodbě, protože na pokoji měla paní návštěvu, početnou hlučnou rodinu konzumující palačinky a vůbec se neznepokojující mým začínajícím porodem. Naštěstí po několika hodinách se uvolnil nadstandard, kam jsem se šťastně přemístila. Bylo mi řečeno, že zaplatit mohu před odchodem z nemocnice.

Pak následovala noc plná krvácení a bolestí, poněvadž byl víkend, bylo mi řečeno, že doktor přijde až ráno, a dál se nikdo se mnou nezabýval. Když jsem zvonila na sestru, že ze mně odchází krevní sraženiny velikosti kuřecích prsních řízků, dostala jsem vynadáno, proč otravuji. Přitom v papírech jsem měla napsáno rizikový porod a nutnost monitorace. Na to mi řekli, že v nemocnici nemají kardiologa ani monitor! Byla jsem prvorodička a cítila, že něco není v pořádku, dítě chtělo ven a nemohlo, protože jsem se neotvírala.

Další den ráno mě doktor prohlídnul a vzal hned na sál. Tam jsem strávila dalších 12 hodin, které jsem musela prosedět v nepohodlné židli z Ikey, umírala jsem bolestí páteře, potřebovala chodit, klečet, či do teplé vody, ale nesměla jsem. Přemluvili mě, ať si nechám dát klystýr, přestože mám ztenčenou stěnu střeva. Poté začalo pravé peklo, myslela jsem, že se mi střevo protrhne. Doktor neměl čas, jen protivná sestra na mně křičela, když jsem začala omdlévat: „Chtěla jste dítě, tak dýchejte!“ Nakonec jsem si nechala dát epidurál, jinak by museli udělat císařský řez. Napíchli mi páteř napotřetí pod vyhřezlou plotýnku, od té doby mám hrozné bolesti v těch místech, ale zabralo to a já se začala otvírat.

Pak přišel doktor a řekl mi: „Teď tak půlhodiny netlačte, musím dokončit jiný porod,“ a odešel za plentu, kde řvala jiná paní. Jenže dítě už lezlo ven. Dvě sestry mi začaly doslova lokty válcovat břicho, až malou vytlačily ven. Doktor přišel na poslední chvíli a nastřihnul mě. Nikdo se mně na nic neptal, dítě odnesli, zhasli a nechali mně ležet ve stejné poloze na stole, jen uklízečka přišla a vytřela.

Po dvou hodinách mě odvezli na pokoj. Pár hodin po porodu přišla na pokoj sestra a chtěla okamžitě zaplatit za pokoj! V nemocnici není bankomat, a tak moje máma musela přijet z Prahy a zaplatit to. Jaké bylo moje překvapení, když po dvou dnech po mně jiná sestra chtěla platbu znovu. Prý chyběl záznam, že už jsem platila.

Nejhorší bylo chování sester na novorozeneckém, začátek kojení byl náročný, když mi to nešlo, tahaly mi bradavky jak krávě, až jsem dostala zánět, nutily mně kojit podle harmonogramu, čímž nás s malou úplně rozhodily, nesměla jsem ji kojit, když chtěla, ale podle rozvrhu a ještě mi vyhrožovaly, že když do tří dnů nepřibere, nepustí nás domů a tvářily se že jsem špatná matka.

Před vizitou svléknout, vložku dolů a takhle rozbalená čekat třeba 20 minut na doktora. Jak za komunismu tyhle metody. Měla jsem chuť vyskočit z okna. Přitom narození dítěte by měl být nejkrásnější okamžik v životě.

Jídlo bylo nedostatečné, jak můžou dát těhotné či kojící matce k snídani a k večeři jen jeden krajíc chleba s paštikou, taveňákem nebo salámem junior? Obědy celkem šly. Po této zkušenosti mám strach rodit v Čechách, prý to jinde není lepší, rozhodně toto místo nedoporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rodit jinde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy, jídlo, dostatek peněz.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 16.11.14 napsala :

V Litoměřicích jsem rodila v únoru 2013 svou první dceru.

Vcelku jsem byla s porodnicí spokojena, jediné, na co si do smrti budu pamatovat, je příšerná urousaná a nepříjemná porodní asistentka Monika Stejskalová. S touhle ženštinou musí být hrůza jednat i normálně, natož u porodu. Už si nepamatuji, jaké řeči přesně měla (kromě toho, že měla nějaké průpovídky na manžela), vlastně ani nevím, co jsem dělala špatně, že byla nepříjemná.

Paradoxně jsem ji v nemocnici tento týden potkala znovu, když jsem tam byla na UTZ. Stejně urousaná, stejný nepříjemný obličej, ale chovala se slušně. Ale doma bych jí mít nechtěla :-P Rodit budu v dubnu opět v Litoměřicích a budu se modlit, ať má směnu jiná PA. :-) U porodu byl přítomen i MUDr. Jíra, ten byl ok.

Potom na oddělení velmi milé sestřičky až na jednu velmi ráznou a ne příliš citlivou sestru, kvůli které jsem několikrát i brečela - nešlo mi kojení - a kterou též viním z toho, že jsem měla s kojením problémy. Jednak mi se sestrou na druhé směně tvrdily obě úplně odlišné věci, jednak mi bez velkých cirátů napařila kojící kloboučky, které, když se na to dívám zpětně, dle mého nebyly vůbec potřeba (ale je moje vina, že jsem si před porodem o kojení nic neprostudovala).

Měla jsem polonadstandard, ale druhý pokoj byl volný, takže vlastně nadstandard. :-) K dispozici jsem měla neomezený počet vložek a síťovaných kalhotek a pár plenek do začátku.

Personál: PA Monika Stejskalová, MUDr. Jíra

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, župan a jídlo pro doprovod. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - pršulka 15.10.14 napsala :

V Litoměřicích v lednu 2011 jsem rodila své první. Musím říct, že vše bylo v celku super, až na 2 aspekty, které se mi moc nelíbily.

Porod byl rychlý, do nemocnice jsem dorazila okolo půl 1 a ve čtvrt na 6 byl prcek na světě, což bylo úžasné. Dorazila jsem bez jakýkoliv bolesti, měla jsem prasklou plodovou vodu. Po nějaké době se lékařka rozhodla pro jakési čípky na urychlení porodu a vyvolání kontrakcí, to bylo ještě vše perfektní.

Ovšem když jsem přišla do vyšetřovny s tím, že mám kontrakce rovnou po 2 minutách, doslova se mi vysmály, v tu chvíli jsem si připadala jako idiot. Všichni byli přesvědčení, že ještě dlouho neporodím, ovšem opak byl pravdou. Po mém naléhání mě sestřička odvedla na vyšetřovnu, pomohla na křeslo, koukla a někam utekla. Skvělé, zůstala jsem tam sama a netušila, co se bude dít. Za chvíli už mě vedli na sál. Třikrát jsem zatlačila, malý byl venku a doktorka byla naprosto skvělá. No asi byli sami zaskočeni, že už rodím - teď už jsem se smála já. :-D

Na lůžkovém oddělení to byla také paráda - tedy až na jednu sestru, byla z nich nejstarší a rozhodně se držela hesla, že maminka musí kojit. No nejsem čáryfuk a mléko jsem si prostě nevykouzlila ani po jejím zásahu, kdy mi dost bolestivé mačkala prsa na pokoji. No, kde nic tu nic. Už po dvou dnech jim došlo, že tudy cesta nevede, a konečně mně, malému a vlastně všem, kteří byly na pokojích kolem nás, dopřáli trochu spánku. Malý konečně dostal Nutrilon, chudák hladový. Já po dvou dnech, které jsem nespala, jsem si tu chvíli, kdy usnul konečně trochu odpočinula. Do konce pobytu už bylo vše super. V propouštěcí zprávě má sice psáno „plně kojen“, ale co, příroda to prostě chtěla jinak. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně přebalovací podložky - je to super, když se stane nehoda na posteli, vezmete, vyhodíte a nemusíte s tím nikoho obtěžovat. Sice tam ty ženské jsou na to asi zvyklé, ale toto pro mě byla příjemnější varianta. Dále porodní vložky a vlastní pleny.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Litoměřice - markeeet156 08.07.14 napsala :

Musím velmi pochválit všechen personál na gynekologicko-porodnickém oddělení litoměřické nemocnice. Prodělala jsem několik operací i potratů a vždy se ke mně chovaly nad míru slušně a byla jsem spokojena. Ale bohužel velmi negativní zážitek mám s porodní asistentkou, která byla u mého první porodu a kvůli které mám doteď děsivé sny.

V litoměřické porodnici jsem rodila v únoru 2010. Přijali mě, vyšetřili. To by bylo v pořádku ale chování porodní asistentky, která si na mě dovolovala, o ničem mě neinformovala… na to, že jsem byla prvorodička a rodila ve 36.týdnu. Chtěla jsem zavolat lékaře, bála jsem se, jestli není brzo. Odmítla mě, že je čas, nic mi neřekla, bolestně mi protrhla blánu s plodovou vodou a vyhodila přítele (nechtěl být chudák u porodu, bál se). Mohla slušně požádat, že mu dají vědět.

Když už jsme ležela na porodním lehátku, tak na mě pořád blejkala, že se vůbec nesnažím, že to dělám naschvál. Píchali mi nějaké podporující léky. Když jsem jí řekla, že mám únavový syndrom a karpální tunely (což stálo i v mé těhotenské legitimaci), proto jsem se nemohla pořádně zapřít, mi řekla „Když jste si to dítě upíchla, tak si ho poroďte, já to za vás dělat nebudu.“ Bylo mi do breku.

Porod trval asi hodinu a půl, samozřejmě jsem se bála a neříkám, že jsem lehce nehysterčila, ale neustále jsem si žádala lékaře. Ten byl volán v 0.50 a dorazil v 05.10. Syn se narodil v 05.19. Prý nebyl nutný, podle té sestry. Porod byl vcelku rychlý, ale až po příchodu lékaře, který mi několikrát zmáčkl břicho, a syn vyklouzl sám.

K dovršení epizody mi při zašívání asi 2 stehů sestra málem píchla injekci, po které bych nejspíše skončila na JIP (mám silnou alergii na léky a přestala bych dýchat) Všude v papírech to bylo psané 3cm červeným fixem. Strašný zážitek opravdu…

Sestry, co mě tam pak opečovávaly po porodu, už byly suprové a hodné, ale tahle můra fakt ne. Určitě jsem jí vzbudila nebo jí porodem obtěžovala. Byla jsem tam tu noc jediná a asi využívala toho, že jsem tam byla sama bez partnera.

Péče na oddělení má i prcka byla suprová. Nyní čekám druhé dítě a mám strach. Ne z porodu, ale z přístupu a náhody, že tam zase bude stejná asistentka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

K porodu kohokoliv - když je tatínek posera, tak klidně kamarádku.
Nenechte se odbýt a stůjte si za svým, stejnou chybu už bych neudělala.
Pohlídat si své zdravotní omezení, nemoci, alergie a neustále je připomínat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Maky9 06.05.14 napsala :

I já jsem zde pročítala recenze, když jsem se rozhodovala, kde budu rodit, a mé rozhodnutí bylo správné. :) Rodila jsem 1. 4. 2014 v litoměřické porodnici a mohu všem budoucím rodičkám doporučit! Lékaři jsou tam prvotřídní včetně paní primářky Hejtmánkové.

Některé sestřičky nebyly až tak příjemné, ale člověk se nesmí dát. :) Konkrétně jedna sestřička z novorozeneckého si zaslouží obrovskou pochvalu! Malá, drobná hnědovláska (bohužel nevím jméno), naprosto úžasná, je to anděl - moc jí děkuji za přístup a ochotu!

Byla jsem na „polonadstandardu“ a nemělo to chybu!

Personál: primářka Hejtmánková, MUDr. Kačur, MUDr. Nerudová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - martinek2014 27.04.14 napsala :

Musím napsat svou dnešní zkušenost a jmenovat, protože v životě jsem neviděl, že by mohli být opravdu lidé na tom správném místě. V dnešní době je obtížné vidět lidi, kteří mají rádi svoji práci a ještě ji dělají s nejlepším vědomím a svědomím. My dnes nezažili hladký porod jako u prvorozeného, ale na druhou stranu jsme si uvědomili, že správných lidí na správném místě je vážně potřeba.

Nechci se tu rozepisovat o zkušenostech a zážitcích, vlastně myslím, že jsem tu poprvé a naposledy. :) Ale upřímně, kdo by chtěl hanit přístup lidí a péči v této porodnici, je u mě neobjektivní člověk - když se hodnotí, jestli dostal chléb s máslem nebo francouzský toast, v podstatě toto jsou ty nedůležité aspekty dané věci.

My se dostali do situace, která nebyla úplně růžová a proč tu vlastně jsem a píši je to, že chci poděkovat daným osobám za naprosto profesionální a nadlidský přístup. Nepíši tu proto, abych popisoval, co se stalo a jak vše probíhalo, ale proto, že konečně je víc než příjemné vidět, že jsou lidé na správných místech a dělají svoji práci srdcem i mozkem zároveň.

Já musím jmenovat paní Blanku Hendlovou (snad se na mě nebude zlobit) a pana doktora Kačura (snad to také přijme statečně). Tímto Vám chci poděkovat za celou rodinu za Vaši snahu, čas, přístup víc než lidský a doufám, že aspoň trochu toto pomůže k tomu, abyste vytrvali ve své práci a činnosti co nejdéle.

Zároveň přístup celého personálu hodnotím naprosto skvěle a jsem přesvědčen o tom, že všichni dělají to, co mají dělat a navíc k tomu přidávají to, čemu se říká know how. A to je to, čeho si v dnešní době musíme víc než cenit.

Ještě jednou mockrát děkujeme a věříme, že Martínek bude dělat radost, a to hlavně díky Vám. :)

Personál: MUDr. Kačur a paní Blanka Hendlová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Tereza Ženatá 07.03.14 napsala :

V nemocnici v Litoměřicích jsem rodila v únoru 2014 své první děťátko a musím říct, že i přes rozporuplné reference některých maminek ze svého okolí jsem byla velmi spokojená.

Porod proběhl rychle a bez komplikací - přijeli jsme s kontrakcemi po 5 minutách, šla jsem rovnou na sál a za 1,5 hodiny byl chlapeček na světě. Celou dobu se mi věnovala porodní asistentka Krejzová, která byla velmi milá, empatická, podporující. Co se týče „zásahů“ do průběhu porodu - byla mi „píchnuta“ plodová voda, epiziotomie ani klystýr mi prováděn nebyl. Pan doktor Kačur pak vedl už samotný porod miminka - informoval mě, co se děje, vedl mě, kdy mám zatlačit, kdy naopak vydechnout, za což jsem byla vděčná a nakonec se i vyhnula nástřihu. Pro podporu kontrakcí mi byl podán oxytocin.

Miminko mi bylo ihned po porodu přiloženo na tělo, poté jej sestra odnesla s manželem na zvážení atd. pryč, hned poté mi jej zas přinesli a přiložili na nějaký čas k prsu, pak odnesli na novorozenecké. Celkově byli všichni členové personálu na sále velmi milí, osobní, profesionální, za což jsem byla velmi ráda.

Na novorozeneckém oddělení jsem měla štěstí na maminku, se kterou jsem byla na pokoji, která mi poradila a pomohla se spoustou věcí - hlavně co se týče kojení, všechny sestry mi totiž radily polohu, která mi nevyhovovala, takže sama bych byla asi bezradná. Jinak sestřičky byly vesměs příjemné a ochotně poradily, i když se sem tam objevila i výjimka.

Porodnický sál i oddělení šestinedělí jsou poměrně moderní, pěkné. Cítila jsem se dobře. Domů jsem byla propuštěna čtvrtý den po porodu.

Personál: porodní asistentka Krejzová, MUDr. Kačur

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi kontakt na nějakou laktační poradkyni, která by pomohla s technikou kojení - mně osobně přístup sester v tomto ohledu nevyhovoval.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je uvedeno v informačním letáku porodnice - hlavně zásobu porodnických vložek, kalhotky (mně nejvíc vyhovovaly síťované), toaletní papír, ručníky - alespoň 2, pro miminko plínky, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Jahůdka34 07.02.14 napsala :

V porodnici jsem rodila v březnu 2013 své druhé dítě.

Při příjmu proběhlo vše v pohodě, i když bylo ráno asi 05,30, následoval monitor, klystýr, holení. Poté mě s manželem odvedli na pokoj, kde jsme byli asi do 10,30. Během této doby nás asi po 30 minutách chodili kontrolovat, a to je také jediné, kdy jsem sestřičky viděla. Jinak mi nikdo neukázal nějaké úlevové polohy atd., asi to bylo tím, že jsem spíš bolestí mlčela a měla jsem tam manžela. Nakonec mi aspoň přinesli balon, na kterém jsem na konci hopsala a velmi to pomohlo. Pak mi píchli vodu a šlo se na sál.

Tam už jsem měla opravdu hodně velké bolesti a myslím, že jsem i dost křičela. Ale za co děkuji, nikdo mi ani slůvkem nenadával. :-) Pak zjistili, že malá se otočila do porodních cest nosánkem, a šlo se na císaře. Bylo dost rychlé šup šup a už jsem byla na sále. Porodila jsem v 11,30 a malou mi přivezli v 17,30. Pak jsem zjistila že JIP je opravdu hodně daleko od novorozeneckého a ta čerstvě narozená miminka jsou opravdu chudinky, když musí hned jezdit takto daleko po chodbách. Takže malou dokrmovali, ale to mi nevadilo.

Na JIPce super, všichni skvělí, dokonce mi namasírovali záda, aby mě nebolely. Na šestinedělí také vše v pohodě, měla jsem polo nadstandard a super, máte klid, s mimi jste sama. Péče super, i s kojením mi pomáhali, i když mám již druhé dítě.

Asi třetí den jsem si řekla o klobouček, protože malá se nechtěla přisávat, jak byla prsa nalitá a nakonec nám ho bez řečí (samozřejmě si vše nejdřív zkontrolovali) půjčili. Pokud nemáte přehnané nároky, nejste nijak drzá na sestřičky, tak je vše v pohodě. I když malou dokrmovaly, tak jsem nic neříkala, chápu, že když jim prcek pláče a pláče, máma ho zatím mít u sebe nemůže, tak mu prostě dát musejí, to by se zbláznily. Hlavně být v klidu, a i když jsem malou hned nezačala díky císaři kojit, stejně jsem se rozkojila a kojím dodnes, dcerce je 11 měsíců.

Takže litoměřickou porodnice jen a jen doporučuji. Kdybych někdy měla třetí mimi (což už se asi nestane), šla bych rodit opět sem.

Personál: MUDr. Kačur

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na nadstandardu máte jak vložky, tak síťované kalhotky. Takže pouze plenky a vlhčené ubrousky a hodně čtení, mimi pořád spinká.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - delaine 16.11.13 napsala :

Rodila jsem v prosinci 2010. Pan doktor Kačur mě měl v podstatě v péči od chvíle, kdy jsem nastoupila na předporodní kontroly do porodnice (měla jsem na něj buď štěstí, anebo tak moc pracuje, což je pravděpodobnější).

Během kontrol, jelikož jsem později i přenášela, mi byl několikrát prováděn Hamiltonův hmat, vždy bez předchozího varování (prováděn jak panem doktorem Nerudou, tak panem Kačurem). Viděla jsem tu od maminek pár stížností na tenhle postup, ale já jsem za něj ráda, bez předchozího varování jsem totiž byla klidnější a ani od jednoho lékaře mě tento chvat nebolel až tak strašně, abych se nad tím vůbec pozastavovala. Kdyby mě někdo varoval, bolelo by to asi víc, i když se tento zákrok údajně má provádět jen se souhlasem pacientky (a ten souhlas by ode mě určitě nikdo nedostal :D).

V den porodu jsem dorazila kolem půl třetí odpoledne, pan Kačur měl službu, vyšetřoval mě. V noci téhož dne se na mě byl pan Kačur podívat, ráno v 8 mě taktéž i rodil a nakonec byl po porodu kolem poledního i na vizitě. Při představě, kolik toho tenhle doktor „namakal“, smekám, protože doktor je to výborný. Ohleduplný, až na Hamiltona (kterého podle mě neoznamují záměrně) vždy vše předem vysvětlil, sdělil, na vše se ptal, u porodu komunikoval, ve všem vyšel vstříc. Nechápu, kde při svém vytížení bral schopnost se se mnou vybavovat s pořád dobrou náladou (ano, taky jsem nespala 32 hodin, byla jsem vyčerpaná, ale já rodila jednou :-D).

Na porodním a novorozeneckém sestřičky suprové. Ano, našly se méně „sympatické“, ale při správném přístupu byly všechny fajn. Já osobně zaznamenala až nadstandardní zájem sester o nácvik kojení u všech - jak u bezproblémových, tak u těch, co měly potíže. Kontroly kojení probíhaly neustále, pořád dokola vysvětlování a nové pokusy (mně se na pokoji během pobytu vystřídaly dvě spolubydlící, vedle byly taky 2 maminy a o všechny byl pořád zájem).

Po této zkušenosti mohu doporučit. Byla jsem spokojená a vše, co jsem viděla, bylo podle mě přesně takové, jaké být mělo. Děkuji tímto dodatečně panu doktorovi Kačurovi, jestli ještě někdy budu rodit, chci rodit s ním. :-)

Personál: MUDr. Kačur, MUDr. Neruda

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, pleny, ubrousky a vlastní jídlo. :-D A v zimě opravdu přibalit svetr a dítka vůbec nedávat do postýlek, já porodila při -20 a mrzla jsem celou dobu pobytu a malá vůbec nebyla schopná sama spát, musela jsem jí mít u sebe, aby spinkala a neprochladla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - ml12 05.09.13 napsala :

Chtěla bych poděkovat panu doktorovi Kačorovi. Ačkoliv bylo půl páté ráno a byl po noční, choval se přívětivě a odvedl profesionální práci.

Rodila jsem třetí dítě. Měla jsem velký strach z natržení, následného zašívání (které bylo při předchozím porodu v jiné porodnici velice bolestivé) a bolestivého hojení. Pan doktor Kačor mi udělal šikovně nástřih, přidržel malému hlavičku, aby nešel moc rychle a nepotrhal mě. Zašívání mě vůbec nebolelo a několik hodin po porodu už jsem mohla sedět. Porodní asistentka, která mě přijímala (neznám jméno), nebyla moc přívětivá, bylo patrné, že není moc nadšená, že někdo otravuje ke konci směny. Ale jsme jenom lidi.

Jinak sestřičky byly hodné a ochotné pomoci. Měla jsem nadstandardní pokoj - krásně vybaven. Koupelnu a záchod jsem sdílela s jinou maminkou. Měli jsme k dispozici vložky, síťové kalhotky i toaletní papír.

Já jsem byla v litoměřické porodnici moc spokojená a pokud bych někdy ještě měla rodit, tak určitě v Litoměřicích.

Personál: MUDr. Kačor

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyplnit předem dokumentaci, ať to nemusíte řešit při porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko, ubrousky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Litoměřice - Briny 30.08.13 napsala :

Jezdím do Litoměřic ke svému skvělému lékaři MUDr. Kozákovi. Dvakrát jsem ležela v litoměřické nemocnici na gynekologickém oddělení a po tamější zkušenosti a internetových referencích jsem se v Litoměřicích rozhodla i rodit. Bohužel musím přispět negativním hodnocením.

Personál na porodním sále byl neochotný až zlý. Syna s porodní váhou 4200 g jsem se svými padesáti kilogramy porodila po pěti hodinách na několik zatlačení. Přesto jsem si užila komentáře sester, kterak jsem neschopná, tlačení nezvládnu, chtělo by to přistoupit k císařskému řezu apod. Když jsem na začátku požádala o změnu polohy (na zádech s nohama ve třmenech) s tím, že se potřebuji více zapřít nohama, bylo mi řečeno, že takto mi to stačí. No stačilo. Porodila jsem.

Sestry na oddělení šestinedělí byly milé. Dětské sestry neochotné, arogantní, zlé. Syn byl velký, zdravý a dobře jedl. Proto jsem osobně neměla problém. Stačilo jen přetrpět běžné kontroly, kdy se mnou bylo jednáno jako s neschopným idiotem. Ostatním matkám, které měly potíže s kojením, bylo neustále nadáváno, vyčítáno. Maminka, se kterou jsem byla na pokoji, noci proplakala. O tu trochu mléka, kterou po porodu měla, během několika dní tohoto stresu přišla.

Bonus byl, když nás po pěti dnech propustili domů a ze mě druhý den vyšel buničitý tampon, který ve mně při porodu zapomněli. Skončila jsem s antibiotiky.

Porodnici rozhodně nedoporučuji. Stejně jako všechny matky, se kterými jsem se na oddělení bavila. Přeji všem, aby měly opačnou zkušenost a narazily na lépe naladěný personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (nejsou k dispozici, přestože to v poradně říkají), moc jsem ocenila prsní olej přírodní kosmetiky Saloos.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Lucille87 07.07.13 napsala :

Rodila jsem v litoměřické porodnici v roce 2008.

Přijela jsem a po zazvonění jsem sestřičce vysvětlila, že jsem ve 40 tt, mám bolesti po 5 minutách a plodová voda neodtekla. Starší sestra mě dost neochotně pozvala dovnitř, jako bych jim tam v 10 dopoledne překážela. Vše se obrátilo, až když mě pozdravila doktorka Podráská se slovy „Jé ahoj, tak už jsi tady? To jsem ráda, že kvůli tobě nebudu muset zítra do práce“. Simča je naše známá a porod s ní jsem měla domluvený.

Při porodu musela zavolat na pomoc doktora Kozáka, který rozhodl kvůli nepostupujícímu porodu použít vex. Vše probíhalo v příjemné atmosféře, ačkoliv to bylo těžké. Nemohu soudit, jestli by byl personál tak ochotný, kdybych tam neměla Simču.

Na šestinedělí byly všechny sestry až na jednu moc milé. Ta zmiňovaná (nepamatuji si jméno) mě při mém hormonálně vypjatém prohlášení, že když nemám mléko, tak je to neštěstí, zpražila, že neštěstí by bylo, kdyby můj syn neměl ruku nebo nohu.

Personál: MUDr. Podráská, MUDr. Kozák Nahlásit
neutrální
Porodnice Litoměřice - snažilka2017 19.06.13 napsala :

S doktory, co mě rodili, jsem byla nadmíru spokojená. Sestry na šestinedělí také super.

Ale novorozenecké sestry až na 2 byly hrozné. Neochotné, každá mluvila jinak, dělaly ze mě blbce, byly arogantní. Dokonce jim dávám za vinu to, že nekojím. Tak neskutečně mě nervovaly, že jsem přišla o mléko, celých 7 dní jsem tam probrečela. Navíc jsem v zimě byla na nejstudenějším pokoji. I když jsem jim to říkala, nebyly schopné mě přeložit jinam.

Do Litoměřické porodnice bych už po tomto zážitku nešla, ale díky vám, páni doktoři. :)

Personál: MUDr. Kačur a MUDr. Kozák Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 31.05.13 napsala :

3. dubna 2013 se mi v porodnici v Litoměřicích narodila dcera Anička. Porod trval 9 hodin a probíhal naštěstí bez komplikací. Rodila mě paní doktorka Koberová a porodní asistentka paní Málková. Obě byly naprosto výborné!

S ostatním personálem a službami porodnice jsem byla také maximálně spokojená. Zvláštní dík patří paní doktorce Podráské a panu Kačurovi, kteří se o mě starali ještě před porodem a také velice dobře. A poslední poděkování si zaslouží sestra Adéla Krejzová za cenné rady. :-)

Personál: MUDr. Koberová, MUDr. Kačur, MUDr. Podráská, PA Málková, sestra Krejzová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Simkaa 09.05.13 napsala :

Příjem provedl doktor Kačur a porod paní doktorka Podráská (zrovna změna směny :-)). Oba byli výborní. Porodní asistentky úžasné.

Na šestinedělí sestřičky ochotné, úžasná péče, pořád chodily a ptaly se, jestli něco nepotřebuji. Se vším rády pomohly (kojení, koupání, oblékání atd.). Měla jsme polonadstandard. Měla jsem k tomu i vložky a jednorázové kalhotky.

Doporučuji. Druhý porod chci taky v Litoměřicích.

Personál: MUDr. Podráská, MUDr. Kačur

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přebalovací podložky, mast na bradavky, v zimě teplejší oblečení hlavně pro mimčo, mně bylo po porodu pořád vedro. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Luucii 26.03.13 napsala :

Porodnici v Litoměřicích všem doporučuji.

Cítila jsem se tam skvěle, všichni byli skvělí. Ale přesně - co sestřička, to říkala něco jiného, takže sem s toho všeho byla zmatená.

Jinak rodil mě pan Kačur a byl úžasný - ani pro příště bych neměnila. A pokud by to šlo, chtěla bych k porodu jeho.

Personál: MUDr. Kačur Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Itchyx 24.03.13 napsala :

Do LTM jsem nejdříve rodit nechtěla, ale teď bych už neměnila. Velice jsem byla spokojená jak s porodem, tak s personálem.

Porod jsem měla velmi rychlý a bez problémů. Velice doporučuji doktora Kačura. Měla jsem ho po celou tu dobu a on mi jako jediný z mála doktorů vždy řekl, jak moc to bude bolet a vždy si se mnou hezky povídal, abych myslela na něco jiného. U porodu to samé, musím ho velice chválit. Díky němu jsem měla velice příjemný porod a moc bych si přála ho mít i příště. Po porodu jsme si ještě spolu velmi dobře povídali jak staří známí. :-) Je moc fajn.

Na novorozeneckém sice každá sestra říká něco jiného, ale byla jsem také spokojená. Moc mi pomohly s kojením a jsem jim moc vděčná za to všechno, co pro mě a mého syna dělaly.

Litoměřickou porodnici hodně doporučuji.

Personál: MUDr. Kačur

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jak už jsem tu četla v zimě nějaké teplejší oblečení (pro maminku), hlavně pití, něco na čtení, foťák nebo kameru a něco k mlsání. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně plínky, vlhké ubrousky pro miminko, dudlík. Pro maminky nějaký krém na bradavky (doporučuji Bepanthen) a hlavně porodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Jana41 08.03.13 napsala :

V nemocnici v Litoměřicích jsem porodila svou první dceru. Personál na porodnickém oddělení byl báječný. Všichni byli milí a vstřícní.

Voda mi praskla v pátek v noci a rodila jsem až v neděli odpoledne. Ale díky lékařům jsem nakonec přirozeně porodila. Porod proběhl bez komplikací.

Nebyla jsem spokojena s personálem na šestinedělí. Každá sestřička říkala něco jiného, ať se to týkalo kojení nebo starání o miminko. Bohužel jsem nezačala kojit hned a setry se mezi sebou při večerní vizitě bavily, že to bude asi tím, že mám malá prsa! Taková hloupost! Přitom jsem dceru kojila až do 1 roku. Bohužel si jména sester nepamatuji. Samozřejmě, že zde byly asi 2 sestry, které byly skvělé.

Při odchodu z nemocnice mi sestra na novorozeneckém oddělení řekla, že jsem hloupá, že odcházím z nemocnice, když ještě nekojím, že by mi mohla holčička umřít na infekci, že ji špatně podám příkrm. Přitom lékař nás propustil obě úplně zdravé. Jen mě dost vystresovala.

Teď čekám druhé miminko, tak už si toho tolik od sester líbit nenechám. Lékařský personál je skvělý a precizní. Nikomu jinému bych se do rukou nesvěřila. Hlavně pan doktor Jíra a Kačur.

Personál: MUDr. Jíra, MUDr. Kačur

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V zimě jde od oken chlad, doporučuji přibalit teplý svetr.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásobu pití, plenky, ubrousky pro miminko.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Litoměřice - Sofie92 17.02.13 napsala :

V Litoměřické porodnice jsem rodila začátkem února.

Sestry na porodnici byly všechny příjemné a vstřícné. Rodil mě MUDr. Kačur. Je skvělý, měl spoustu trpělivosti a byl moc milý.

Měla jsem nadstandard a bylo to super, doporučuji.

Jediné, kvůli čemu bych ale už do Litoměřic rodit nešla, jsou sestry na šestinedělí. Hodné byli jen 2, každá řekla něco jiného a vždycky jsem byla za blbce já. Byly nepříjemné a zlé. Jedna sestra dokonce chodila mezi dětmi nachlazená bez roušky při chřipkové epidemii. Takže se šestinedělím jsem byla opravdu nespokojená.

Personál: MUDr. Kačur Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Sušinka 25.11.12 napsala :

Dne 30.10.2012 jsem zde porodila druhé dítě a jsem nadmíru spokojená. U příjmu byli všichni moc milý a ochotný. Porod probíhal přirozeně a bez komplikací. Měla jsem nadstandartní pokoj a bylo tam vše, co si můžete přát. Sestřičky na kojeneckém super.

Moc bych jim chtěla tímto poděkovat, hlavně za trpělivost ohledně kojení. Byla jsem tam s malou pět dní a ani se mi nechtělo domu. Děkuji moc všem na porodním sále a hlavně porodní asistentce Urbanové. Byla moc milá, tím mi dodala sílu. Určitě tuto porodnici doporučuji. :-)

Personál: Paní doktorka Koberová, porodní asistentka Urbanová, d.s Smetanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nadstandartní pokoj, vyplatí se to :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 23.11.12 napsala :

Rodila jsem v Litoměřicích v roce 1998 syna Libora a v roce 2008 dceru Marušku. U obou jsem měla paní doktorku Hatašovou, je to úžasná lékařka.

Sice dcera musela na svět přijít dřív, jelikož mám vysoký tlak a měla jsem křížové bolesti, ale to k tomu patří. Jinak bylo vše OK.

Personál: MUDr. Hatašová Nahlásit
neutrální
Porodnice Litoměřice - nika 8181 19.11.12 napsala :

Doma po porodu jsem teprve 14 dní, máme krásného syna, za kterého jsem ráda a děkuji všem v Litoměřicích. Ale takové nervy, co mi v porodnici udělaly, na to nikdy nezapomenu. Je pravda, že již 12 let abstinuji, byla jsem závislá na pervitinu, což je stimulační droga, prostě člověk má plno energie, a prošla si peklem a nikdy víc to zažít nechci. Po narození syna se mě doktorka XXX z novorozeneckého přišla zeptat, zda mohou mě i malému vzít moč - proč ne, řekla jsem jsem čistá a svědomí mám čisté. Co se ale nestalo druhý den na vizitě - bylo mi oznámeno, že mně i maličkému našli ZBYTKOVÉ MNOŽSTVÍ OPIÁTU, kam spadá třeba heroin. Koukala jsem jako puk, co budu povídat a hned mi zakázali malého kojit. Prakticky jsem celý pobyt (5 dní) probrečela. Lámala jsem si hlavu, čím by to mohlo být, v těhotenství jsem si nevzala ani Paralen, a na miminko jsme s přítelem čekali 2 roky a teď bych mu měla vědomě škodit? Hned na mě koukali a zacházeli jak s nějakou feťačkou, což bylo slyšet na ironických tónech personálu. Jelikož jsem nekojila, ale mléčko se mi dělalo a prsa mi bolela, nikdo nebyl ochotný mi půjčit ani odsávačku. Až po 2 dnech kdy jsem měla prsa tak nalitá a červená, že jsem málem brečela bolestí. Primář XXX nám řekl, že testy uděláme znovu, což se nestalo, že to vypadá, že jsem si vzala něco 3 dny před porodem, ale to už jsem dávno v nemocnici ležela na monitorech na gyndě. A když jsme pak nakonec přišli na to, z čeho by to mohlo být, 3 dny před porodem mi tchyně přinesla makové koláčky a jak je známo v máku je OPIUM, ale doktoři se jen smáli, než aby přiznali možnost, že se mohli splést. Jinak vybavení i jídlo super, jinak moc pěkné zážitky nemám. Teď jsme v klidu doma, malej pěkně přibírá, samozřejmě normálně kojím, pro jistotu nám pediatrička udělala nové toxikologické testy z moči syna, které dopadli jak jinak než DOBŘE.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejezte mák.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - petulka23 09.11.12 napsala :

Začátkem března jsem v Litoměřické porodnici porodila podruhé a opět jsem byla maximálně spokojená.

Lékařka i porodní asistentky mi vyšly maximálně vstříc, daly mi pocit maximálního soukromí při porodu. Celý porod jsem byla napojená na monitor pro špatnou spolupráci miminka a PA se snažila udělat vše možné i nemožné aby mi tuto polohu alespoň všemi možnými prostředky zpříjemnila. Po porodu doktorka malého zabalila jen do ubrousků a hned mi ho dala. Oceňuji její rozhodnutí neprovádět rutinně nástřih, nechala mě přirozeně natrhnou (pak mi ji zašila, že ji mám jak novou :-D).

Na šestinedělí jsou oproti minulému pobytu udělané nové sociálky, sestřičky příjemné. Na oddělení nás v tu dobu leželo jen 5 takže jsme měli veškerou péči. Nemohu teda posoudit, jak to v porodnici vypadá při plném stavu rodiček, protože obě moje děti si vybraly termín, kdy byla porodnice pustá, prázdná… ale pokud mi náhodou projde u manžela ještě třetí dítě, tak opět zvolím litoměřickou porodnici

Personál: Dr. Podráská,as. Boudová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Terezka s Denískem 19.10.12 napsala :

Dne 10.10.2012 jsem porodila ve Vaší porodnici syna Denise.

Touto cestou bych Vám z celého srdce chtěla poděkovat za péči,kterou jste dali mě i synovi! Díky paní Koblishkové, která mě přijala a celou noc se o mě perfektně starala! Já jako prvorodička, která měla obavy a byla nervózní z toho co přijde, jste mi připravily tak hezké prostředí, že jsem se vůbec nestyděla a byla úplně v pohodě.
Pak přišel samotný porod a i když jsem dělala opak, než jste mi řekla, zvládly jsme to na 1ku :). Jsem Vám vděčná za to, že jste se mi postarala o Denise!!

Pak bych chtěla poděkovat paní Podráské, která na vše dohlížela a perfektně mě sešila :D . Dále bych chtěla poděkovat celému personálu na novorozeneckém oddělení. Měla jsem o všem přehled, jak o zdravotním stavu mě i miminka. Všechny sestřičky byli ochotné i ve 2 ráno, když jsem si nevěděla rady s prckem :). Moc Vám všem děkuji!!

Pro nastávající maminky opravdu doporučuji tuhle porodnici na 100%.

Personál: PA- Koblishková, Dr. Podráská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přijet s dobrou náladou a těšit se na svýho drobečka :). A nadstandardní pokoj je super! Výborné jídlo, návštěvy do 21h, prostě super!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Litoměřice - zuzli 08.10.12 napsala :

Dobrý den všem.

Rodila jsem v Litoměřické porodnici na jaře 2011. Porodnice přijímá od maminek porodní plány a tak jsem si takový sepsala a probrala ho s panem doktorem Jírou. Bohužel byl zřejmě první a poslední, kdo se s ním seznámil. Předesílám, že jako první bod v mém plánu bylo, že chci být o všem, co se se mnou či dítětem bude dít, předem informována. Protože se můj porod ani po termínu stále nechystal, přesvědčili mě lékaři k preindukci.

Nastoupila jsem do porodnice a začali mi podávat vaginální tablety, které měly porod nastartovat. Druhý den mi při ranní kontrole pan doktor Neruda zavedl další tabletu a řekl, že to pomaličku zabírá, ale je ještě čas a můžu ještě dvě tablety dostat. Ten samý den večer měl službu pan doktor Kačur - čekala jsem vyšetření a zavedení třetí tablety - místo toho mi bez jakéhokoliv varování provedl opravdu velmi bolestivý tzv. Hamiltonův hmat. Oznámil mi to až pak s tím, že mám v sedm ráno nastoupit k porodu. Následovala noc plná bolesti, pláče a samoty. Přiznám se, že jsem dlouho zvažovala, zda nepodat na pana doktora Kačura oficiální stížnost.
Ráno mě v předsálí převzala nepříjemná sestřička. Několikrát jsem chtěla volat svojí matce, která měla být u porodu a ona se na mě pokaždé obořila s tím, že taky můžu ještě rodit dva dny a co tam se mnou matka jako bude dělat! Vysvětlila mi, jak mám dýchat při bolestech, ale kdykoliv mě slyšela jiná sestra nebo doktor, tak se vyděsili a říkali, že musím jinak. Do porodu jsem v bolestech absolvovala několik 40ti minutových monitorů, kdy mi bylo téměř vyčteno, že moje děloha nevykazuje žádné kontrakce. Když mi kolem půl desáté praskla voda, řekl mi pan doktor, že se to chystá, ale vidí to až tak na pátou večer a ať mě tedy sestra připraví. Přestože v mém plánu bylo i to, že nechci holit (nastupovala jsem oholená z domova) vzala mě sestra skoro na sucho - dost nepříjemné, ale vzhledem k ostatnímu zanedbatelné.

K překvapení všech jsem nakonec porodila kolem jedné hodiny po poledni. Myslím, že dost pomohlo, že jsem se dostala do dřepu, kdy se dole vše nějak uvolnilo a pohnulo. Samotný porod už byl rychlý. Pan doktor Jíra byl fajn a opravdu se mi snažil vše předem vysvětlit. Dětské sestry byly většinou příjemné. Především paní Kršová, která se o synka starala hned po porodu a pomohla se vším, abych si ho mohla nechat u sebe po dobu, co jsem byla na sále.

Mé největší zklamání a rozhořčení plyne z nerespektování mých základních porodních přání a nakládání s mým tělem bez mého souhlasu, ačkoliv se porodnice prezentuje jinak.

Samozřejmě ať jste kdekoliv, všechno je o lidech a záleží na koho narazíte.
Držím Vám palce a přeji, aby to byli jen příjemní a podporující lidé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Kubicek12345 27.09.12 napsala :

Dobrý den, měla jsem původně rodit v Praze u Apolináře jelikož jsem navštěvovala soukromou ordinaci Gymuno doktora Chlebečka, kde jsem si zaplatila nadstardantí služby.

U doktora Chlebečka jsem byla spokojená nicméně v nadstandartích službách mělo být vyřízení hlavní věci a to samotný porod, který se měl konat V Praze u Apolináře u kapacity v oboru profesora Hájka. Vzhledem k tomu, že jsem neměla ještě dva týdny před termínem sepsaný porodopis, protože na to je prý dost času, hold jiný kraj jiný mrav, musela jsem se seznámit se stavem v nemocnici až v den porodních bolestí. Vydali jsme se do Prahy k Apolináři, kde při vstupu do porodní ordinace mě překvapili svým neochotným přístupem, kde mě zkoušeli ze znalostí místních služeb doktorů, což mě vytočili hned na začátku a navíc ani o mě nevěděli i přesto, že mělo být vše dohodnuto.

V průběhu vstupní prohlídky mě prohlížel jakýsi dle vzhledu praktykant možná snad i doktor, nicméně praktikantů tam bylo dost. Mé prohlídky se zůčastnila i mimo jiné uklizečka, která zrovna přesypávala odpadky z pytle do pytle, takže o kulturní vložku jsem neměla nouzi, některé zařízení vykazovalo silnou korozi, například držáky infuzí, snad to tam zapomněli když točili nějaký film pro pamětníky, takže úroveň nula nic. Poslali mě domů, že pokoj volný nemají ať se stavím večer když se to rozjede, snad abych si ten porod úplně rozmyslela. Po té co jsem dojela zpět do Litoměřic jsem to již nemohla vydržet a navštívila jsem místní porodnici, kde mě ochotně přijmuli i bez předchozího objednání. Vše bylo naprosto v pořádku a na profesionální úrovni bez jakéhokoliv problému vyzískat i klidný samostatný pokoj na který mě za pár hodin odvezli již s miminkem.

Zdravotní sestra Hendlová,Urbanová včetně doktorky Koberové mě přesvědčili o tom, že ještě někde to funguje na úrovni. I přesto, že jsme neměli v Litoměřicích zaplacenou předem nadstandardní péči tak jako v Praze, tak jsme jí měli od počátku až do konce. Mysleli jsme si, že Apolinář v Praze, který je vyhlášený bude to pravé pro naše miminko, nicméně bych to nikomu nedoporučila aby zažil stejnou zkušenost jako my. Ani čtyři dny po porodu nechybím ani svému lékaři, který měl vše v Praze zařídit ani porodníkovi u Apolináře, který o mě měl vědět, hold lidí je dost a těch hloupých, který platí za něco co nedostanou ještě více.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat personálu Litoměřické porodnice, který se o mně pěkně staral a budu se těšit k dalšímu porodu pouze tam, kde to má úroveň, kterou si představuji v tak jedinečném okamžiku života. Jana.G

Personál: Blanka Hendlová Martina Urbanová Mudr.Iva Koberová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 22.08.12 napsala :

Měla jsem plánovaný císařský řez z důvodu polohy koncem pánevním. Personál moc ochotný, lékaři mi vše vysvětlili, dali na vybranou mezi lokální a celkovou anestezií.

Jediné, co musím vytknout - po převozu na JIP mě nikdo neinformoval o miminku a teprve po třetím urgování mi sestra z JIP zavolala na dětské oddělení, aby mě mohla informovat.

Zkušenosti z JIP nic moc, ale porodnice výborná!!!

Personál: primářka Hejtmánková, Dr. Kačur, Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 09.03.12 napsala :

Maximálně spokojena, personál sestřiček i doktorů. Moc sympatický lidičky, budu na ně moc ráda vzpomínat.
Měla jsem nadstandartní pokoj, vyhověly ve všem.

Personál: Dr. Podráská, Dr.Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si nadstandart

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Jitka87 21.07.11 napsala :

Všichni tam jsou ochotní a rádi pomohou, poradí

Nahlásit
neutrální
Porodnice Litoměřice - vlastulinka33 01.04.11 napsala :

Ahojky, v roce 2006 se mi narodil první syn.Bylo to dost komplikované,rodina mne převážela v minutových bolestech z Roudnické porodnice kde jsem podepsala reverz do litoměřic.Zde se mne ujala velice milá a ochotná sestřička,vše mi vysvětlila,přišel pan doktor Neruda také moc skvělý doktor a jelikož byl kluk dost veliký tak měli strach abych to vůbec zvládla.Syn se narodil po dlouhém a těžkém porodu,ale díky personáliu jsem byla spokojená. Nemohu to ovšem tvrdit o lůžkové části,zde sestry neochotné,nesympatickéa chybí jim trocha citu. Druhé dítě jsem rodila zde v Roudnici nad Labem,protože jsme to do Litoměřic nestihla,takže mám možnost srovnávat. Porodnice jako taková je lepší v Litoměřicích,ale lůžková část je lepší v Roudnici nad Labem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

když jsem rodila v roce 2006 v Litoměřicích tak tam nedávaly jednorázové pleny,musla jsem si je vzít z domova,zjistete si jaké je to ted.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - ilin 08.03.11 napsala :

Rodila jsem 2 krát jednou v Teplicích což k této porodnici se raději vyjadřovat nebudu ale co se týče Litoměřic doporučila bych tuto porodnici každé mamince.Co se týče personálu a pobytu je to velmi uspokojivé.I přes to,že můj porod byl velmi komplikovaný i co se týkalo zdraví mého miminka dopadlo vše dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Lenni85 03.02.11 napsala :

V této porodnici se mi 27.11.2008 narodil první syn Adam. Přijetí do porodnice nebylo zrovna milé, přijímala mě seatra - nevím jak se jmenuje s tím, že mi po natočení monitoru řekla, že do termínu mám ještě 14dní(jako bych to bez ní nevěděla) a že ještě rodit nemusim, ale nechala mě v porodnici, z čehož usuzuji, že to asi k porodu bylo, když jsem porodila…manžela odeslala domů s tim, že až to bude k porodu, zavolám si mu. Naštěstí se brzy vystřídala směna a sestřičky byly jako andělé, Adámek se narodil po 11 hodinách naší spolčné dřiny, ale stálo to za to. Pouze mi ho nepřiložily k prsu po porodu, musela jsem dostat narkozu a ATB, kvůli vadě na srdci. Malého jsem dostala až na odd. šetinedělí, kde jsem si o něj musela říct. Ale jinak sestřičky byly báječné, pomohly mi s kojením - některé byly velice trpělivé (kojím dodnes, kdy je malému 26 měs.) a těm velice děkuji. Jen když měl malý žloutenku a byl na fototerapii mi ho jedna sestra nepřnesla na kojení, ale dala mu umělou, což mě dost rzčílilo, ale to byla jediná maličkost. V srpnu se sem chytám znovu a doufám, že další zkušrnost bude ještě lepší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

neslazené pití, které zažene žízeň a lahev s pitítkem, kterou při porodu velice oceníte - rozhodně víc než skleničku nebo obyčejnou petlahev, křížovky a tužku, plenky a ubrousky pro mimi a obyčejné vložky bez klřidýlek, přebalovací podložku pod miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 20.12.10 napsala :

S porodnicí v Litoměřicích mám ty nejlepší zkušenosti.
Před třemi týdny jsem zde porodila své první dítě.
Pokud bych v budoucnu rodila, opět by to bylo v Litoměřicích.
Předporodní oddělení poskytuje dostatek soukromí a pohodlí pro maminku i její doprovod.
Porod pod vedením paní primářky byl ukázkou profesionality a zkušenosti.
Pochvalu si zaslouží i oddělení šetinedělí a novorozenecké oddělení. Péče poskytovaná maminkám i miminkům byla perfektní. Na veškeré Vaše dotazy dostanete srozumitelnou a jasnou odpověď. Vše je Vám vysvětleno a při sebemenším problému Vám pomohou a poradí.
Vřele tuto porodnici doporučuji ve všech ohledech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě dostatek klasických menstruačních vložek ( silné, bez křidýlek).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Anonymní 13.12.10 napsala :

V Litoměřicích jsem rodila dvakrát.Poprvé v roce 2004,podruhé v roce 2008.Dobré bylo vybavení předsálí,možnost sprchy vany… Co mi chybělo,byl milý lidský přístup.Například výraz sestry v obličeji když mi odcházela stolice při porodu,jinou pozici pro porod než v leže na zádech sestry bohužel neznaly.Dostali mě na oddělení,bylo nepříjemné byli jsme tu dvě,sousedka měla u sebe permanentně prítele saniťáka pana S.a jiné návšťevy,jednou před velkou vizitou tam stáli dva lidi a dohadovali se jestli je někdo vyhodí,nevyhodili,ale já meměla možnost v klidu se jít připravit,nakojit si díťe,žádné soukromí.Sousedku jsem našla v posteli s přítelem,byl to pro mne šok.Pak mi rekli,že mám laktační psychózu,neměla jsem,zbytek pobytu jsem probrečela,zavolali mi psychiatra,byla jsem z toho totálně vyřízená.Dohromady jsem se dala doma za manželovi pomoci.Druhý porod mi vyvolávali,stačily kapačky,za tři hodiny jsem odrodila,chtěla jsem jinou pozici než klasicky na zádech,poprvé mi velmi nevyhovovala,ale sestra nebyla ochotná a svolná pro něco jiného ,manžel to málem ani nestihl k porodu.Sestra si vyhrála.Byla jsem tam sama,tak na mě měla čas.Doktora k ničemu ani nepustila.Zase mi chybělo maminko zatlačte místo nehekeje a tlačte.Zarazila mne pediatrička,při vysetření zraku novorozence lampou jsem se ptala zda je mimčo v pořádku,protože mám dědičný šedý zákal,tak se do mne pustila,že bych musela být slepá,ale mně tu diagózu řekli dva oční doktoři a vidím dobře.Ta samá paní doktorka mě zjebala jak malou holku,že mám špatně připravené dítě na vizitu,měla jsem ho snad na prostěradle,vím že jsem to dělala celý týden stejně a nikomu to nevadilo jen jí,prostě jeden blbec člověku zkazí celý den.Moc fajn byli sestry dětské,nádherný přístup,bylo vidět,že je to baví.Źenské sestry byli horší,některé se snažili.Chyběla mi spolupráce obou,bylo vidět,že to mají jasně rozdělené.Nezapomenutelný byl primář Rambousek,úžasný člověk. Jinak všude dobře doma nejlépe a jedno dobré slovo dokáže mnoho.Nechci nikoho strašit,záleží na koho zrovna narazíte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky,vlhké ubrousky,plíny

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - sonepka 17.11.10 napsala :

Zkušenosti velmi kladné, samotný porod nebyl dlouhý, personál byl velmi milý. S manželem nám nechali dostatek soukromí. Na porod mám jen a jen hezké vzpomínky.
Na lůžkovém oddělení také, jak sestry tak doktoři velmi ochotní a milý, nenarazila jsem na odměřenou sestru. Dětské často chodily a ptaly se zda něco nepotřebuji ohledně kojení nebo celkově a nerozlišovaly, že už dítě jedno mám.
Porodnice i lůžková část prošla rekonstrukcí, sprchy jsou nové a pěkné stejně jako WC, kde je i bidet, který jsem uvítala.
Strava sice nebyla jako doma, ale na nemocnici to nebylo nejhorší :)

Personál: MUDr.Jíra

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě plenky (dávají jen 2 na den, což je málo), pokud někdo chce tak vlhčené ubrousky, porodní vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - korfina 11.10.10 napsala :

Moje zkušenost je týden stará a jen ta nejlepší. Do porodnice jsem přijela před 1 hod. ráno a v půl třetí byl syn na světě. Personál byl milý a měl pochopení při tak rychlém porodu. Porodnici doporučuji, na oddělení taky vše v pořádku a konečně i pěkné čisté sprchy.

Personál: porodní asistentka Koblishková, Mudr. Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zásobu porodních vložek, plenek a ubrousků

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - milhaus 23.06.10 napsala :

V litoměřické porodnici jsem rodila 18.5.2009,a byla jsem moc spokojena,příjemné sestřičky,i doktoři,jak na sále tak na oddělení.Když jsem měla problém,vždy poradili.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě plínky,vlhčené ubrousky,vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - Petra 79 14.06.10 napsala :

5.5. 2010 jsem v litoměřické porodnici porodila druhou dceru Karolínu a musím říct,že jsem byla úplně v šoku,jak příjemný personál může být.Rodila mě por.asistentka Krejzová,jméno druhé sestřičky bohužel nevím,ale obě byly skvělé.Můj porod byl tedy překotný,na porodním sále jsem strávila max. půl hodiny a holčička byla na světě,ale obě byly fakt úžasný,dýchaly se mnou povzbuzovaly-Kudy chodím tudy je chválím:-)
Po zkušenostech z prvního 12 hodinového porodu v říjnu 07 jsem měla hrozný strach tady rodit podruhé.Personál byl nepříjemný,neporadili s dycháním-jen mi řekli,že dýchám špatně,pořád se mnou něco dělali,ale neřekli proč,jen když jsem se zeptala a na to jsem ke konci fakt už neměla sílu…
Po porodu jsem měla problém-nechtělo se mi spustit mléko,spustilo se mi až 5 den po porodu-dětské sestry (jak která) byli dost nepřijemné,dětský doktor nám nechtěl dát mléko umělé a pak se malé spustila žloutenka,že mi jí museli na 24 hodiny dát pod světlo.
Teď podruhé se mi mléko opět spustilo až 5 den po porodu,ale pro personál,už to nebyl žádný problém-dostali jsme umělé mléko a vše proběhlo v pořádku.
Myslím,že se litoměřická porodnice hodně „polepšila“

Personál: por.asistentka Krejzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

všem bych přála tak rychlý porod,jako jsem měla já a tak super lidičky co se sešli

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - karinečka 27.05.10 napsala :

ahojky všem,podělím se s Váma o mojí zkušenost při zatím prvním porodu. tehdy když jsem čekala svojí Dceru karin. 5.3. 2009 večer mi začaly porodní bolesti pravidelne po 5 minutách. tak jsem jela do pordonice v Litoměřicích,kde mě přijala na porodním sestra,která nevím jak se jmenovala ale byla přišerná. řekla mi že neví co tady budu dělat takhle dlouho že nejdřiv budu rodit 6.3.2009 večer. at se jdu převlíknou t a jdu spát. tak jsem si vzala košilku a šla se snažit usnout. přitel chtěl být u porodu.ale toho poslaly domu.že až se to bude cystat tak mu mám zavolat. v 5 hodin rano 6.3. mi začaly šílene kontrakce po 2 minutách,natočili mi monitor dělali ruzná vyšetření, píchli mi plodovou vodu. A co se nestalo moje porodni bolesti náhle zmizely. tak přišel pan doktor kačur staršně moc hodnej pan doktor a začal mi říkat co se bude dít dál. tak mi pichali nějaké injekce aby mi porod vyvolali. v 8hodin a 10minut a natočili mi poslední monitor a já šla rodit držela jsem si hlavičku mezi nahoma, přijel přitel a držel mě za ruku a uklidnoval mě. než ale stačil přiběhnou pan doktor,který mě mel rodit tak tak půlka naší krásné holčičky byla venku, pak jsem jen jednou zatlačila a byla venku, jenže žádný pláč nic. Moje krásná holčička měla omotanou pupeční šnuru kolem krku. a já věděla že není něco v pořádku, ptáte se co se děje,ale nikdo vám nic neřekne. Najednou tam bylo plno doktorů a já začala brčet. ptala jsem so všech co se děje ale nikdo mi nic neřekl. jen jsem viděla jak je moje holčička celá modoro fialová. a pak najednou sliším brekot. to byla moje holčička. ulevilo se mi natolik že jsem začala brečet ještě víc. přinesli moji nádhernou holčinu která se narodila 6.3. 2009 v 8:50 ráno měřila 51cm a vážila 3600g. byla jsem moc štastná, dali mi jí k prsu aona se na něj vrhla. steh jsem měla pouze jeden a to vnitřní který vypadl za 4 dny. setřičky na dětském byli strašně suprové. poradili s kojením jaká poloha př kojení je nejlepší atd. pak se mi stratilo z ničeho nic mlíčko tak mi prdelku dokrmovaly. za 4dny po porodu jsem šli domu, karinka měla 53cm a 3850gramů. neměla žloutenku nic, ale za to měla strašně dlouhé vlásky. celé oddělení na ní chodilo koupat a když jí koupaly tak pokaždé měla načesaného kohoutka. byla moc hodná vůbec neplakala vždy se jen napapala přebalila a zase spinkala. přeji všem mminkám které mají mimnko na cestě nebo mimnko plánují hodně štestíčka,zdravíčka a pohody s jejich dětičkma. Tereza a Karin Kohoutkovi

Personál: Kačur

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě doporučujeme: zásobu plenek, vlhčených ubrousku, porodnické vložky, jinak jsme měli všechno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - mikoy 25.05.10 napsala :

Tak já mám z Litoměřickou porodnicí samou chválu.Jsou tam moc milé sestříčky a celkově celý personál.Moc sem se toho bála jak se ke mě zachovaj na to že sem byla prvorodička ale bylo vše bez problému.za pár měsícu jdu rodit po druhé a to jedině v Litoměřické porodnici.

Personál: Dr.Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tak hlavně vložky,spodní prádlo,noční košily.Hygienu a oblečení na miminko.a taky plínky na mimčo protože co si pamatuju tak mi dali pouze 4 denně a to je hodně málo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - petulka23 23.01.10 napsala :

Byla jsem naprosto spokojená,porod začal v noci a trval až do následujícího dopoledne takže se na mě vystřídaly noční i denní směna a dr. i PA byli skvělí,sestry na novorozeneckym snad jen na jednu ochotně se vším pomohly a poradily a na oddělení šestinedělí jsem taky byla spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

toaletní papír(já spíš využila kuchyňské papírové utěrky),pleny na mimčo,vložky,něco na zabavení protože s věčně spícim miminem byla celkem nuda :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Litoměřice - zoubky 27.12.09 napsala :

Milé maminky, rodila jsem v litoměřické porodnici a nemám jedinou výtku vůči personálu na porodnici, gynekologickém oddělení ani novorozeneckém. Hlavně bych chtěla pochválit MUDr.Kozáka a sestru Pokornou a ještě jednu sestru (bohužel nevím jméno), kteří byli perfektní u mého porodu - povzbuzovali a pomohli mi porodit Kubíka bez velkých bolestí. Potom musím pochválit některé sestry z novorozenckého, které mi pomohly s kojením a péčí o Kubču. No prostě nenašla jsem ani jedno mmínus - vlastně jo, trošku by se mohly více čistit sprchy. Samozřejmě jsem mohla mít štěstí a jiná maminka si bude stěžovat. Nebo to bylo bezproblémovým porodem i následným vývojem miminka. Ale sama za sebe bych doporučila zde rodit.Byla jsem na standartním pokoji - dvě maminky - a byla jsem ráda, že tam nejsem sama. Na nemocnici docela pěkné ubytování. A na jídlo si vůbec nestěžuji, porce byly dostatečné i se svačinami- holt není denně teplá večeře, ale kdo jí doma má denně,že?

Personál: MUDr.Kozák, sestra Pokorná

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si dostatek porodních vložek(na 4dny minim.2balení) a plenky i vlhčené ubrousky pro mimíska.Denně dostanete na miminko 3plenky i ubrousky, ale je to málo na to, jak často a vydatně kaká:-)Také si nezapomeňte kojící podprsenku a aspoň 2noční košile s

Nahlásit

Fotky z porodnice

Krásný pohled....Připravené postýlky na "čerstvá" miminka. :-)))

Přidejte Vaše fotky k porodnici Litoměřice.>

Děti z porodnice Litoměřice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Litoměřice
natymartinek Martínek
51 cm, 3100g 02.10.2018
Dasa.lendelova 1506 Eríček
49 cm, 2920g 26.09.2018
Kykunka Ústí nad Labem Matěj
46 cm, 2090g 14.09.2018
Janiiishkaa Viktorie
52 cm, 3460g 27.07.2018
tynka96 Litoměřice Anna neznámé 22.07.2018
Kadla85 Adélka 52 cm, 2820g 03.07.2018
Michelin27 Lovosice Michalka
49 cm, 2960g 02.07.2018
karca1993 Jiřík
51 cm, 3510g 24.06.2018
Majdi moje Marie
51 cm, 3g 02.06.2018
libuska123 Eliška
neznámé 31.05.2018
vewe Litoměřice nevime neznámé 27.05.2018
ČistotasLucii Martínek neznámé 26.04.2018
Andra073 Peruc Nela
49 cm, 2800g 15.04.2018
Žluťásek12 Radimek 53 cm, 4g 20.03.2018
Miška Tomášová Michaela
47 cm, 2g 05.03.2018
Jarunka95 Marek
50 cm, 3460g 25.01.2018
Venushka Louny Dominik neznámé 05.12.2017
KubicekHusak Jakub
51 cm, 4080g 01.11.2017
Pavlokorka David 50 cm, 3580g 01.11.2017
Lucie 87 Tobiáš
52 cm, 3050g 20.09.2017

Rodily v porodnici Litoměřice

Chystají se rodit v porodnici Litoměřice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Litoměřice (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Litoměřice?