Městská nemocnice v Litoměřicích, Gynekologicko-porodnické oddělení

Do této porodnice míří rodit celý litoměřický region. Oddělení poskytuje kapacitu 40 lůžek. K porodnici je přidruženo i gynekologické oddělení.

Pro první dobu porodní jsou k dispozici porodní pokoje, které jsou vybaveny relaxačními pomůckami (žíněnky, balony, relaxační pomůcky, aj.) a také vlastní koupelnou. K dispozici je i vana. Samozřejmostí jsou i přístroje, které slouží k sledování stavu plodu.
Pro druhou dobu porodní se využívají porodní boxy vybavené moderními, polohovatelnými lůžky.
Virtuální prohlídku - nejen porodních sálů - vám nemocnice zprostředkuje pomocí internetu.
V porodnici je možný doprovod až dvou osob na porodním sále v průběhu porodu.

Na oddělení šestinedělí je k dispozici 7 nadstandardně vybavených pokojů, za jejichž užití zaplatíte 500, resp. 600 korun za den (na levnějších pokojích se o sociální zařízení a přebalovací pultík s vaničkou dělí dvě maminky). Zajímá-li vás denní režim porodnice, naleznete jej zde.

Porodnice zdarma nabízí zajímavé novinky: cvičení pro těhotné, předporodní kurz, foto 3D. Více se dozvíte na tel. čísle: 416 723 816.

HORKÁ LINKA PORODNÍCH ASISTENTEK na telefonním čísle 416 723 446. Zde se maminky mohou se svými otázkami obrátit na sloužící porodní asistentku, která jim v rámci svých kompetencí kdykoli během 24 hodin odborně poradí.

Sledovat můžete Facebook porodnice.

Doporučují maminky porodnici Městskou nemocnici v Litoměřicích, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 59x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petra Hejtmánková

Vrchní porodní asistentka: +420 416 723 761

Novorozenecké oddělení: +420 416 723 434

Laktační poradce: +420 416 723 434

Adresa: Žitenická 18, Litoměřice 412 01

URL: https://www.nemocnice-lt.cz/pacient/luzkova-oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni-nove/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Litoměřice

1234
20.07.20

Po prvním porodu s dcerou v roce 2018 v porodnici v Ústí nad Labem, jsem měla jasno, že další dítě už ne.
Teď v červnu jsem rodila v Litomeřicích. S porodním přáním neměli sebemenší problém a vše co jsem měla napsané, dělají automaticky. Vše Vám řeknou předem, nabídnou možnosti, bonding a dotepání pupečníku je u nich samozřejmostí. Takže já byla spokojena. Co se týká oddělení 6nedělí, mnohem lepší než v Ústí. Ale taky se našlo pár výjimek, co řešily, že ta paní ze 17 nemá stále vykoupané miminko! (Ta paní jsem byla já :D), koupala jsem malého až za 24 hodin. Občas nějaká okomentovala, že už zase kojím (kojím na požádání). Ale už jsem věděla, co si kdo ke mě může dovolit a dělala si vše po svém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít svůj vlastní názor, být informována a ničeho se nebát:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, svačinku a pantofle do sprchy.

02.04.19

Chtěla jsem v Litoměřicích rodit kvůli vzdálenosti a pozitivním referencím na webu. Jako druhorodička jsem si říkala, že skoro zbytečně jít na prohlídku porodnice. Jsem ráda, že jsem šla. Porodní asistentka moc milá, ale bohužel je znát, že porodnice si na baby friendly porodnici jen hraje, uvnitř vládne pravděpodobně stará škola. Na porodním sále jsem se zeptala, zda mohu vyzkoušet i jinou polohu než polosed, který byl prezentován jako porodní poloha a prý by mi SNAD ještě mohli dovolit rodit na boku, ale třeba na čtyřech vůbec (!!!). Porodnice hlásí, že bonding je standard. Tak jsem se zeptala na možnost odložit měření a vážení o 2 hodiny, abych opravdu mohla mít po porodu 2 hodiny na holém těle. Bylo mi vysvětleno, že je to administrativní (!!!) problém, protože sestřičky z novorozeneckého potřebují podle váhy zažádat o vyšetření. Ale prý si to mám dát do porodního přání a ještě připomenout při příjmu (!!!) a třeba mi to projde. No… Šla jsem při nejbližší možnosti na prohlídku do Roudnice a NEBE A DUDY. Nic z toho zde není problém. Porodila jsem 21.2.2019 a vše naprosto perfektní, všechna má porodní přání dodržena. A šestinedělí? Připadala jsem si jak v hotelu! Perfektní péče :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít na prohlídku a ptát se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nevím, rodila jsem jinde viz reference

23.01.19

Sice jsem v této porodnici nerodila, ale zkušenost byla i tak špatná. Díky tomu, že jsem začala rodit předčasné tak jsem zvolila nejbližší porodnici od mého bydliště. Mamka mě přivezla a tam se mě ujala sestra, velmi mladá. Podle jednání by se dalo usoudit že teprve dodělala školu. Doktorka to samé. Při prohlídce se jen ujistila, že voda ze mě teče. Dále mi bylo řečeno, že u nich rodit nemohu jelikož nejsou vybavení na tak předčasné porody. Prý by mě odrodili při 36. týdnu a já byla v 35. týdnu těhotenství. No, poslali nás do ústí s tím, že nikomu nebudeme říkat, že jsme tam byly a neměla jsem nárok ani na sanitku i když se mi porod blížil každou chvilkou. Tak mě tedy mamka chudák vyděšená, že jí porodím v autě, odvezla do Ústí, kde mě přijali bez potíží, s profesionalitou a milým přístupem. Po té co jsem porodila jsem slyšela, jak jedna ze sester telefonuje do litoměřické porodnice a dost rázně jim vynadala, jak si tohle mohli ke mě dovolit, mě poslat uprostřed porodu vlastní cestou na místo vzdáleného půl hodiny. Nakonec jsem stejně ráda, že jsem tam rodit nemusela a skončila jsem v dobrých rukou.

07.12.18

Děkuji hlavně Ivetce Lamošové, nejlepší porodní asistentka v této porodnici a široko daleko. Doktoru Kačurovi a celému týmu, který byl u mého porodu, a že jich tam bylo hodně. Úplně nejvíc doporučuju. Bylo to bolestivé, ale krásné. I na oddělení šestinedělí bych chtěla poděkovat pár sestrám, bohužel neznám jejich jména.

Personál:

Paní Lamošová, pan Kačur

08.12.16

Ahojky, rodila jsem v lednu 2016 a stále všude chválím. Už během těhotenství jsem byla téměř štamgast na gynekologii- porodnici, takže jsem prošla rukama všech lékařů i sestřiček a opravdu můžu doporučit ostatním holčinám. Všichni jsou profesionální, milí, vstřícní a celkově lidští.

Porod byl vyvolávaný, asi trošku komplikovanější, protože jsem se neotvírala, ale vše proběhlo v naprostém pořádku s úsměvem na rtech veškerého personálu.
Chytla jsem teda jednu nepříjemnou sestru na pokoji po porodu a jednu na šestinedělí, ale ani to mi dojem rozhodně nezkazilo.

Doporučuji polo-nadstandard. Jídlo dobré, takové školní.

Personál:

PA Málková, MUDr. Podráská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se odradit věčně na něco žbrblajícíma maminkami. Jestli na ně byl někdo nepříjemný, tak většinou každá mince má dvě strany. Když se samy některé chovají, jak když nad ně není, neusmějí se, tak se nesmí divit, že se stejným způsobem někdo chová k nim.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, toaletní papír.

39
18.02.16

Rodila jsem zde 29.12. syna Daniela. Ve 3 hod. ráno mi praskla voda, porodnici máme blízko od domova, tudíž jsme do hodinky s přítelem dorazili na příjem. Přivítala nás nepříjemná PA, jejíž jméno si nepamatuji - nelíbilo se jí, že jsme neměli dopředu sepsaný porodopis. Po omluvě už bylo vše v pořádku. Přítele poslali domů, že to hned nebude, nechali mě 2 hodinky na porodním pokojíku, ale stále se nic nedělo, tak mě poslali na společný pokoj čekatelek na oddělení šestinedělí.

Tam se mě ujala úžasná porodní asistentka, paní Koblishková, které tímto moc děkuji za její profesionalitu a zároveň neskutečně milý a vstřícný přístup. V jednu hodinu se uvolnil nadstandard, kam jsem se přesunula už s přítelem a kde jsem později strávila další dny již s chlapečkem. Mohla jsem využít sprchu i míč kdykoliv jsem chtěla. Syna jsem porodila v 5 hod. odpoledne, na porodním boxe.

Rodil mě pan doktor Kačura - opět profesionální přístup, žádné rutinní nastřihávání, nechal mě samotnou pracovat a jen mi radil kdy tlačit. Perfektně a velmi citlivě mi zašil mé minimální poranění a při tom už jsme spolu vtipkovali - opravdu výborný lékař a člověk. Poté nás nechali s miminkem a přítelem na porodním boxe a asi po hodině mě odvezli zpět na šestinedělí, kam mi malého přivezli zhruba po další hodině.

Následující dny na šestinedělí byly perfektní. Neměla jsem jedinou špatnou zkušenost s personálem, všechny sestřičky i lékaři byli moc milí. Sestry mi velmi pomohly s kojením. Byla jsem na polovičním nadstandardu, kde jsem ocenila téměř neomezené návštěvy. Jídlo bylo na nemocnici dobré.

Tímto bych chtěla poděkovat za výbornou péči při porodu a krásné 4 dny na šestinedělí.

Personál:

MUDr. Kačura, PA Koblishková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat předem porodopis, předporodní kurz - zahrnuje prohlídku porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, rukavičky pro miminko aby se neškrábalo, plenky a další věci na přebalování pro miminko.

10.01.16

Zkušenost jen ta nejlepší. Rodila jsem přirozeně. Do porodnice mě vezla sanitka, protože nejsme místní a můj muž chtěl mít jistotu, že budeme v porodnici včas. Jel za námi autem.
Přijala mě PA, na první dojem jsem čekala nepříjemnou sestru, ale omyl, byla příjemná, nechala mě při kontrakci prodýchat, nekřičela na mě, vše na pohodu. Napojila mě na monitor a vyřizovala papíry. Byla jsem otevřená na 6 prstů, tak jsem si říkala, že to bude rychlejší. Jenže mi nepraskla voda. Musím říci, že píchání vody není příjemné, ale miminko jinou cestou ven nepůjde.

Na pokojíčku jsme s mužem čekali na velké finále. Pokojíčky jsou velmi příjemně zařízené. Měli jsme soukromí s mužem. Byla jsem hodinu ve sprše, kde jsem si teplou vodou ulevovala od bolestí. PA mě chodila kontrolovat a vždy byla příjemná. Do ničeho mě nenutila, vždy počkala než prodýchám kontrakci, a pak mi sdělila informace.

Při další kontrole jsme šli na sál, velké finále. Paní doktorka Nerudová byla přítomna u druhého porodu vedle v boxu, ale věděla, že je u nás vše v pořádku, tak mě odrodila PA paní Hendlová. Musím jí velmi poděkovat za profesionální přístup a profesionálně odvedený porod. Malý měl 3 800 g a 52 cm. Bez nástřihu a šití. Malého mi po kontrole přiložila k prsu. Děkuji PA. Nemohu si na sestřičky na porodním vůbec stěžovat. Všechny byly ochotné a milé ten den možná bez oběda, rodilo se ten den dost miminek.

Na šestinedělí jsem měla normální pokoj, velmi pěkný. Sestry jsou tam normální. Je pravda, že lékaři tam miminko a maminku každý den pořád kontrolují, ale to se nedá nic dělat. Lékaři chtějí mít jistotu, že jsme oba v pořádku. Někdy nám nechávali snídani nebo oběd v jídelně. Přednost má spokojené miminko a pak teprve jídlo pro maminku. Strava byla klasická, normální, nemám výhrady.

Co se týká kojení, sestry se snaží poradit a dívají se na způsob přikládání. Nevadilo mi, že mi jedna ukazovala a říkala něco jiného než druhá po vystřídání směny. Kojila jsem, jak jsem cítila, že malý by si dal. Sestry mi nic neříkaly. Chce si trochu věřit a stát si za svým. I díky jejím radám dnes plně kojím. Na šestinedělí je prostě frmol.

Co se mi nelíbilo, byl způsob jednání mladého pana doktora, který kontroloval miminkům kyčle. Pan doktor si o sobě myslí, že je asi pan někdo. Sestry u miminek mají pořád co dělat, ale že by pan doktor pomohl sestrám? To ne. On tam jen tak stojí u miminka, čeká až miminko sestra svlékne. Udělá úšklebek, když je miminko pokakané a není před jeho příchodem čisté a rozbalené. Je na něm vidět, že ho to zdržuje a snad i obtěžuje. On je tam pouze od kontroly kyčlí a i to je pro něho asi dost práce.

Je mi líto, ale za mě velké mínus. Maminky, nedejte se. I mě pan doktor řekl větu, která se mě dotkla, ale sedlácky po jeho stylu jsem mu odpověděla a byl klid. Tak držím všem maminkám palce, ať se jim narodí krásné, zdravé a šťastné miminko.

Děkuji personálu i milé paní uklízečce na šestinedělí, která je jako sluníčko.

Personál:

MUDr. Nerudová, PA Hendlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít na předporodní kurz. Myslet na krásné miminko, až ho budete držet v náruči.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Řídit se seznamem věcí, který dávají v nemocnici. Vzít si jednorázové podložky pod miminko na přebalovací pult, protože mi to přišlo čistější a bez vůně dezinfekce. Nějaké oblečení pro miminko, ne vždy věci sedí velikostně, ale sestry rády oblečení vymění. Vzít si neperlivou vodu. Nestydět se zeptat a stát si za svým.

89
15.11.15

Po vlastní děsné zkušenosti v Ústí nad Labem a zkazkách o Děčíně (nemůžu ale posoudit na vlastní kůži), jsem se rozhodla pro Litoměřickou porodnici a můžu jen doporučit. Proti UL nebe a dudy, v porodnici neměli problém s porodním plánem (předem jsem konzultovala přes mail s vrchní PA a ta byla taky v pohodě), téměř se vším mi vyšli vstříc.

Příjemné prostředí na I. dobu, odbavení na příjmu taky OK a hlavně doktorka Koberová (snad píšu správně). To je člověk na svém místě a chovala se úplně normálně, žádné hysterčení ani přezírání, kdyby nebylo těch kontrakcí, tak bych si připadala, že si povídáme u kafe. :) Škoda, velká škoda, že místo ní pak nastoupil MUDr. Pardubický.

TOMU se doporučuju vyhnout obloukem. A nejen moje zkušenost. Ke mně se dostal naštěstí až „po“, ale těch pár minut při zašívání stačilo. Bohužel paní odvedle, u které byl porod trochu komplikovanější (ale také fyziologický), takové štěstí neměla a „užila“ si milého doktora opravdu na vlastní kůži. Naštěstí k ní pak přišla ta paní doktorka Koberová a bylo za pár minut vyřízeno.

PA Zubrová je milá, ráznější paní a její větu: „Když se teď pořádně naštvete tak bude venku,“ si budu pamatovat napořád. Měla k ruce slečnu, co se učila na PA, a ta byla snad ještě milejší. Tyhle dvě ženské (PA Zubrovou a Dr. Koberovou) bych chtěla mít u jakéhokoliv porodu a absolutně bych se nebála, i kdybych byla prvorodička. :)

No při příjmu všichni se představili, řekli co se bude dít (ale chtěla jsem to po nich v porod. plánu;) a ono to opravdu dost pomůže v komunikaci i pohodě rodičky, i když ty jména samozřejmě hned zapomet. :) Natočení, pokoje na hekání, sprchy, vždy PA vysvětlila co se bude dít (příprava, pak nějaké tabletky na uvolnění hrdla - ty bych příště asi nechtěla), ale prostě o tom napřed něco řekla, dala vybrat… ono ty rodičky nejsou úplně mimo, i když to tak občas vypadá.. :) Celou dobu doprovod u mě… Paráda. Mimochodem ten doprovod byl stále u mě (dle PP), a MUDr. Koberová nám na začátku vysvětlovala, co na ultrazvuku vidíme.. pro budoucího tatínka vlastně jediné seznámení, jak vypadá mimčo na monitoru a za to jsme jí moc vděční.

To, že vše na začátku probíhalo takhle v klidu, možná mělo vliv i na to, že se porod opravdu rozjel a za 4 hod od příjmu bylo vyřízeno. I když už ty kontrakce probíhaly celý den a ze začátku to vypadalo na celou noc v porodnici. Myslím, že psychika funguje zatraceně moc.

Druhá doba už byla trochu horší. Chtěla jsem i jinou polohu, ale nenechali mě, ale zvedli do polosedě lehátko, na druhou stranu jsem na tom úplně netrvala (měla jsem jiné starosti:) a doprovod! taky bohužel ne. Tak třeba příště. Ale jednáni i během porodu super. Porod probíhal dobře a probíhal by i bez nich, ale ani to zacházením s rodičkou nezhoršili, spíš naopak se člověk cítil v klidu, jak asi u porodu klid může může. :)

ŠESTINEDĚLÍ a sestry odtud to je ovšem (až na pár světlých výjimek) tragedie a vůbec se nedivím kamarádkám, které si z šestineděli odnesly problém s kojením a laktací.. Já už měla jedno kojení za sebou, takže jsem se na milé sestry vybodla a zvlášť to kojení dělala po svém, tak jak mi to fungovalo u prvního… ale to co tam některé schopně vyplodit… (moje doporučení - kojit kdy se VÁM chce, ne po nějakých 3 hodinách, zvlášť u většího dítěte, v jaké poloze chcete - tam perlila jedna paní která absolutně zatracovala polohu v leže - ani nevím z jakého důvodu - přitom pro mě jedna ze zásadních poloh v noci nebo nad ránem - když jste vy v pohodě a uvolněné, tak i s tím mlíkem je to v klidu, atd. apod.)

Dětští i dospělí doktoři docela v pohodě. Pokoje fajn, úplně stačí ten polonadstandard, kde je společný záchod a koupelna. Jen to chce mít sebou dost plen (nedostanete žádnou), vlastních jednoráz. kalhotek. Vložek k dispozici bylo ale dost.

Jo a dětské sestry zaperlily už těsně po porodu - běžná praxe v LT je, že dítě odnesou do vyhřívaného boxu. V porodním plánu jsem ale měla - bonding (ten ale díky MUDr. Pardubickému nedopadl, nechal dítě odnést na vážení.. a to mě teda opravdu mrzí, mám srovnání s bondingem u prvního a něco na tom je!). Takže přestože to bylo v PP, tak neproběhl a pak jsem chtěla mít dítě u sebe - první přisátí, u sebe na sále a pak sebou na pokoj a milé sestry s tím měly nějaký problém. Nechala jsem se teda ukecat že hodinu bude děcko u mě a pak si ho vezmou do toho boxu (proti UL bylo na porodním sále opravdu chladněji). To jsem neměla dělat, protože ho odnesli, tam někde znova myli (např. v UL se umeje hned po porodu a další pak až sama matka během dne, nebo následujícího dne), a když jsem dorazila na pokoj, čekala jsem další hodinu, než mi dítě přinesli!

Takže milé maminy, pokud budete chtít a nebude porod děs, tak chtějte a trvejte na dítěti stále u sebe a nedejte se zviklat. Ani váš doprovod ne. :) Hodně štěstí!

Personál:

PA Zubrová, MUDr. Koberová, MUDr. Pardubický

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera nebo doprovod při porodu seznámit pořádně! s porodním plánem. A obloukem se vyhonout doktorovi Pardubickému! Naučit se různé polohy pro I. dobu + dýchání v nich a naučit to i doprovod. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu - v láhvi i na porodní sál + energetické bonbony, sprej na osvěžení dechu, sušenku, partnera, porodní plán, dětské plíny, příp. ubrousky, jednoráz. kalhotky, dostatek nočních košil (cca 1 den jedna - pro jistotu. :) Něco dobrého za odměnu na pokoj potom. :)

6
13.11.15

Do porodnice jsem dorazila asi 3 týdny před termínem porodu, měla jsem během noci křeče do žaludku (občas mívám ze stresu). Když jsem čekala na příjmu křeče, ustaly. Byla jsem přijata(6:30) a po odběru krve byl zjištěn nějaký problém s játry(kolem poledne), bez jakéhokoliv proslovu mi bylo od lékařky oznámeno, že mi teda porod vyvolají.

Nechali mě na hekárně. Po 5 hodinách se nic nedělo, a tak jsem byla poslána zpět na pokoj, kde mi praskla voda v 5:45. Zazvonila jsem na sestru, a ta už tak zněla dost otráveně. Zavedla mě vyšetřovnu, kde mi odpustila vodu a dále mi natočila monitor. Jen mi oznámila, že to začne dost bolet a odešla. Během 10 minut začly silné a bolestivé kontrakce, které byly v leže dost nepřijemné.

Sestra mě poslala zpět na pokoj… Kontrakce byly časté a silné. Vzpoměla jsem si na vyprávění své maminky, které pomáhala teplá sprcha. Nastěhovala jsem se tedy do sprchy, na dvoupokojáku jsem byla sama, tak byla sprcha jen pro mě. Asi po hodině, kdy se na mě nikdo nepřišel ani podívat, jsem zazvonila na sestru a požádala ji alespoň o míč. Míč teda přinesla a odešla.

Co půl hodiny jsem na sestru zvonila, že tam nechci být, ráda bych šla na hekárnu nebo na sál, kde bych nebyla sama. Sestra mě odbyla tím, že ,,je na oddělení sama, protože na sále rodí dvojčata!,,. Já že mám ještě spoustu času, než půjdu rodit a vyhnala mne ze sprch, kde to už vypadalo jako v sauně. Kam jsem se hned vrátila, protože mi to prostě pomáhlo. Po třech hodinách do mě vjel vztek a sestře jsem rázně řekla, že chci na sál!

Přítel byl pracovně mimo republiku, a tak nějak jsem si prostě neuvědomila, že bych mohla někomu zavolat, měla jsem dost práce s častými kontrakcemi. Sestra s pohledem ,,další hysterka,, mě odvedla na vyšetřovnu. Bylo vidět, že v ní nepatrně hrklo a s 8,5 cm mě hnala o poschodí níž na sály, kde jsem asi do 25minut porodila.

Na sále byli všichni milí, ale nikdo mi neřekl, co se mnou budou dělat. Na lůžko jsem si došla, a když jsem si lehla, docela se mi ulevilo. Sestra mě čapla za ruku a ,,smýkla,, se mnou na bok, za ruku a přesně tam, kde jsem měla kanylu. No milá jsem na ni teda nebyla. Kdyby mi byla řekla, že je potřeba, abych si lehla na bok, uštetřila by mě chvilkového šoku, které malé rozhodně neprospěl. Malá měla prý oteklou hlavičku, protože jsem hysterčila… Ale proč?! Protože se nikdo neobtěžoval mě s průběhem seznámit! Porod jsem ve zdraví přežila, sice se šitím, ale dcera je zdravá.

Na šestinedělí masakr pokračoval. Sestra chodila na kojení, malá se na sále nepřisála, nutila mi nepohodlné techniky. Čím více jsme malou ,,mordovali,,, tím rychleji se unavila a usnula a bez výsledku. Žloutenku jsme trochu měli. Sestra z novorozeneckého byla nervózní a vzteklá. Jako prvorodičce mi nepomohla, jen mě vystresovala, kojení bolelo. Z porodnice nás vyšoupli s flaškou… Doma jsem si v klidu sedla s dulou Eliškou a nejednou pro nás kojení nebyl problém, bolest byla pryč a malá byla spokojená. Kojila jsem plně skoro půl roku. Ve zprávě jsem měla napsáno, že nekojím. Na základě toho mi ani gynekolog nevěřil, že kojím.

Podruhé se tam stejně vydám, ale tentokrát budu mít porodní plán a chci dulu. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si někoho k porodu (tatínka, kamarádku,..), nejlépe si domluvte dulu, pokud chcete odbornou podporu, mějte porodní plán, chtějte aby vám říkali, co s vámi budou dělat, co vám píchají a proč. Máte na to právo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Šikovnou kojicí košily. ;-)

29.09.15

Já jsem byla svou zkušeností z Litoměřické porodnice naprosto nadšená! Termín porodu jsem měla stanoven na 24.08.2015 (prvorodička), ale na poslední kontrole u své gynekoložky ( 21.08 ) se jí něco nezdálo - naposlouchala zvýšený tep dítěte - podezření na tachykardii, a tak mě poslala do nemocnice na natočení monitorů.

Bydlela jsem u Prahy a bez auta, tak jsem poprosila bratra a on mě do Litoměřic odvezl.
Po natočení monitoru zjistili, že dítě je naprosto v pořádku a srdíčko mu bije, jak má. Pan doktor mě poté vzal ještě na ultrazvuk, kde jsme zjistili , že holčička bude pěkný-velký-dlouhý macek. A jak jsme se s panem doktorem dali do řeči a já mu vysvětlila svou situaci (bydlení v Praze - žádné auto), nabídl mi ,že už tam tedy můžu zůstat jestli chci, že mi to zítra (sobota 22.08) vyvolají! Což pro mě byla úplně fantastická zpráva, jelikož mi odpadl stres z dostáváním se do porodnice atd.

Všichni byli strašně milí a nápomocní - cokoliv jsem se zeptala, mi okamžitě vysvětlili a o všem mě informovali.

V sobotu kolem 11 jsem dostala čípek na vyvolání, nástup kontrakcí byl téměř okamžitý. Po cca 2 hodinách mi natočili monitor a zjistili, že baby je blízko pupeční šňůry a že tedy půjdu na císař. Do všeho mě zasvětili a během pár minut už se jelo na sál, kde mi představili celý tým a řekli mi, kdo tam má jakou úlohu a šlo se na věc - bylo to ráz na ráz.

Probudila jsem se na JIPu - kde se o mě starali dvě strašně příjemné sestřičky! Malou mi přinesli na ukázku, ale jelikož jsem se ještě nemohla moc hýbat, po pár minutách ji odvezli k sestřičkám na dětské.

Hnedle po ránu mě přemístili na oddělení šestinedělí, kam mi přivezli malou, ukázali mi, jak jí přikládat k prsu a v jakých polohách můžu kojit. Odp oledne už jsem pomalu vstala a sama si došla na záchod a začala jsem popolézat. Další den,jelikož už jsem byla mobilnější, mi malou už nechali u mě. :) Laktace se rozjela naplno, tak po 3-4 dnech. Nutrilonem jsem dokrmovala jen 2 dny a pak už nebylo potřeba.

Co se jídla týče - nemocniční klasika. O hladu nás nenechali a nevařili špatně (přijde mi, že některé maminky očekávaly restauraci).

Takže suma sumárům - opravdu skvělý zážitek! Doktoři perfektní, sestřičky moc hodné a se vším nápomocné. Mohu mluvit jen v superlativech a všem vřele doporučit! A kdybych ještě někdy otěhotněla, i z konce světa bych si zajela rodit do Litoměřic!

Personál:

MUDr. Kačur , MUDr. Semerádt

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nestresovali porodem, ale šli si to tam „užít“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přebalovací pleny pro baby. :)

29.08.15

Do porodnice jsme přijeli v noci, většinu bolestí jsem si prožila doma „v klidu“. Přijala mě paní Koblischková ještě s praktikantkou. Obě byly velmi milé a ochotné, avšak největší chvála a dík patří panu Kačurovi. Sympatický a od samého začátku velmi milý a příjemný lékař. O všem mě informoval, měl se mnou, prvorodičkou, opravdu trpělivost a můžu říct, že díky jeho profesionálnímu výkonu jsem se cítila velmi dobře. Za sebe můžu tvrdit, že pokud je pan Kačur tak skvělý muž jako lékař, je jeho paní co závidět.

Pokoj jsem měla normální a vyhovoval až na okna, která profukovala a i když jsem rodila koncem léta, v noci mě kolikrát vzbudil chlad. Stravu hodnotit nemůžu, nejedla jsem tam, ale pokud budu soudit večeře, které nosí sestry na pokoje - dva krajíčky chleba s kelímkem rybí pomazánky - mi přijde jako naprosto nevhodná večeře a dost dlouhý časový interval pro kojící matku, která skoro nespí a čeká od 17:00 až do sedmi do rána na rohlík k snídani.

Jinak se vše dalo přežít, někteří byli milí, někteří méně - jako všude jinde.

Jen co mi hodně vadilo, byla bezohlednost sester, ošetřovatelek atp. Takový hluk, který přes den předváděly na chodbách, není ani na tržišti. Někdy ani neklepaly, když lezly na pokoj, a už vůbec nebraly ohled na to, že jste konečně uspala dítě a chtěla si trochu odpočinout. Naopak bylo k popukání, když se mimčo vzbudilo.

Personál:

MUDr. Lubomír Kačur, PA Koblischková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajímat se o kojení, např. navštevovat kurzy nebo si alespoň něco přečíst.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, vlastní síťové kalhotky, pití, něco k zabavení a nějaký mlsání (k dispozici lednice).

22.08.15

Byla jsem přijata do porodnice z důvodu nedostatku plodové vody. Porod mi začali vyvolávat druhý den ráno z důvodu snížených ozvů prcka. Pak jsem byla přeložena na porodní sál, kde jsem strávila i noc, jelikož se porod nerozběhl. Jediné, co mi vadilo, že mi nedali najíst ani napít, protože se nevědělo, jestli nebude nutný SC. Třetí provokačka mi byla dána další den ráno, opět připojení na monitor, ale po následném zhoršení ozvů byl nutný SC.

Na sále byli všichni skvělí, snažili se mě uklidnit. Císař proběhl bez komplikací. Poté jsem byla 24 h sledována na JIP, kde byl také příjemný personál.
Na šestinedělí jsem měla polonadstadard, určitě to stačí, všeho bylo dostatek (vložek, kalhotek). Všechny sestry tam byly skvělé, snažily se poradit.

Na novorozeneckém také příjemné doktorky i sestry, jen jedna je taková ostřejší, ale díky ní plně kojím. Takže není nic, co bych vytkla.

Personál:

MUDr. Podráská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivou vodu, vložky do podprsenky.

31.07.15

Přišla jsem na vyvolávaný porod. Ráno jsem dostala připravovací tabletu s tím, že druhý den dostanu vyvolávací. Ještě ten den po připravovací tabletě jsem dostala večer bolesti, o kterých jsem sestře řekla, a ta mi nevěřila. Takhle jsem se trápila asi ještě 3 hodiny. Pak přišel doktor, prohlídl mě a hnal mě na hekárnu. Praskli plodovku a pak zjistili vysokou horečku a šla jsem na akutní císař.

Chování sester a i pana doktora perfektní. Byli milí, hodní a ochotní. Jen sestra, která mě cévkovala, byla opravdu velmi nepříjemná, ale v těch bolestech jsem to tolik nevnímala. Po porodu jsem se probudila o půlnoci na JIP a nikdo mi nic až do rána neřekl, jestli je malý v pořádku. Viděla jsem ho až druhý den v 13:00, což se mi nelíbilo. Ale chování personálu bylo opravdu jinak perfektní.

Sestry na šestinedělí byly milé, nestresovaly mě, ani když nám nešlo kojit. Chodily pomáhat, ale zbytečně neotravovaly. Měla jsem plný nadstandard a doporučuji ho. Vložek a kalhotek opravdu hodně. A bylo příjemné mít návštěvy neomezeně, klid a soukromí. Pak doktor Kačur opravdu skvělý doktor. Jsem s touto porodnicí velmi spokojená, a pokud budu zase někdy rodit, tak zde.

Personál:

MUDr. Kačur

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandard. A nejlépe schytat pana doktora Kačura.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, pití a jídlo.

29.04.15

Ty nejlepší zkušenosti a vzpomínky. Skvělá péče, v momentě, kdy jsem požádala o epidural, jsem ho dostala. Měla jsem všechny informace a personál byl pozorný.

Předporodní pokojíček byl velmi útulný, do velké sprchy se vešel i nafukovací míč. Poloviční nadstandard pokoj na oddělení šestinedělí plně dostačující (soukromí, normální povlečení, rychlovarná konvice, lednička, TV, křeslo, v koupelně obrovská zásoba vložek a kalhotek, Hipp kosmetika pro děti volně k dispozici).

Sestry mi vše vysvětlily, ale zároveň mě nikdo zbytečně nekontroloval. Všichni byli milí a zajímali se. Jídlo ušlo. Jednoznačně zvolím Litoměřice znovu.

20.03.15

V Litoměřicích jsem rodila v 07/2014. Porod proběhl v termínu a bez komplikací.

Následující čtyři dny na oddělení šestinedělí pro mě ale byly značně stresující, pokud jde o kojení. Ne všechny sestry byly zrovna milé, každá říkala a radila něco jiného a prakticky hned druhý den se rozjel kolotoč vážení před a po kojení s výsledkem, že „malý málo pije“ a je potřeba dokrmovat Nutrilonem přesně podle tabulek. Při propouštění jsem musela slíbit, že si půjčím kojeneckou váhu, abych věděla jakou dávku UM mám po každém kojení dokrmit. Po příjezdu domů jsem veškeré dokrmování vypustila a zřejmě díky tomu se mi až následující den konečně rozjela laktace.

Domnívám se, že ne příliš vstřícný přístup, zejména u prvorodiček, a velmi brzké podání dokrmu může utnout kojení v samém počátku a ve většině případů úplně zbytečně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příručku o kojení a dostatek sebedůvěry.

24.02.15

V porodnici jsem rodila před cca třemi týdny a co se týká porodnice, tak mohu jen doporučit. Porod vedl MUDr. Kačur, kliďas a pohodář, který dokáže rodičku dobře navést, rovněž primářka MUDr. Hejtmánková - moc příjemná, nad věcí s milým přístupem. Vše mi bylo jednoduše vysvětleno, byla jsem informovaná, co se bude dít, nebyla jsem zbytečně stresovaná - naopak byli všichni z personálu přívětiví a pomáhali mi, jak se dalo.

Co nemohu rozhodně doporučit, je personál na oddělení šestinedělí, co se týká rozjezdu kojení. Vesměs jsou to milí a příjemní lidé, ale mým začátkům kojení se nikdo nevěnoval a nikdo se nezajímal, dokud mi nenastaly problémy s kojením. Pak už bylo na řešení problémů dost pozdě. Právě kvůli jejich přístupu ke kojení (u provorodičky, která neví, do čeho jde), jsem musela lékařsky zastavit laktaci, abych neohrožovala sebe ani prcka.

Personál:

MUDr. Kačur, MUDr. Hejtmánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě prostudovat všechno, co se týká kojení, abyste si z porodnice nepřivezly problémy navíc.

06.02.15

Rodila jsem před týdnem a na porodnici nedám dopustit.

Porod probíhal skvěle, všechno mi vždycky vysvětlili, na všechno upozornili, dopředu se zeptali. Ke konci porodu nastaly komplikace, mimčo se začalo dusit a šlo ramínkem a musím říct, že kompletní personál byl naprosto úžasný. Nejen že na sobě nedali znát, že se něco děje a vše profesionálně zvládli, ještě měli čas mě povzbuzovat, protože jsem začínala být hysterická. Po samotném porodu dokonce došlo na vtipkování, což pro mě bylo jako balzám na duši.

Na šestinedělí to bylo také v pohodě, měla jsem obyčejný pokoj a stačil. Sestřičky téměř všechny milé a ochotné. Jen co se týče kojení, říkala každá něco jiného, ale já si kojila po svém a nikdo neřekl ani fň. A nejhůř bych ohodnotila stravu. Vařili dobře, ale kojícím matkám denně obědy, kde byly luštěniny, kynuté knedlíky nebo aspoň nadýmající polévka a ke snídani a večeři čerstvé pečivo, nad tím by se měla nemocnice zamyslet.

Ale musím říct, že jsem ráda, že jsem rodila tady.

Personál:

MUDr. Kačur, MUDr. Hejtmánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkuste se netrefit do chřipkové epidemie, protože při uzavřeném oddělení pro návštěvy to tam vůbec neutíká. :-)

08.01.15

Do porodnice mě přijali 3 dny po termínu z důvodu nedostatku plodové vody.

Na malém pokoji nacpané tři ženy, nadstandard nebyl volný. Dali mi vyvolávačku, načež nastaly bolesti, které jsem musela absolvovat na chodbě, protože na pokoji měla paní návštěvu, početnou hlučnou rodinu konzumující palačinky a vůbec se neznepokojující mým začínajícím porodem. Naštěstí po několika hodinách se uvolnil nadstandard, kam jsem se šťastně přemístila. Bylo mi řečeno, že zaplatit mohu před odchodem z nemocnice.

Pak následovala noc plná krvácení a bolestí, poněvadž byl víkend, bylo mi řečeno, že doktor přijde až ráno, a dál se nikdo se mnou nezabýval. Když jsem zvonila na sestru, že ze mně odchází krevní sraženiny velikosti kuřecích prsních řízků, dostala jsem vynadáno, proč otravuji. Přitom v papírech jsem měla napsáno rizikový porod a nutnost monitorace. Na to mi řekli, že v nemocnici nemají kardiologa ani monitor! Byla jsem prvorodička a cítila, že něco není v pořádku, dítě chtělo ven a nemohlo, protože jsem se neotvírala.

Další den ráno mě doktor prohlídnul a vzal hned na sál. Tam jsem strávila dalších 12 hodin, které jsem musela prosedět v nepohodlné židli z Ikey, umírala jsem bolestí páteře, potřebovala chodit, klečet, či do teplé vody, ale nesměla jsem. Přemluvili mě, ať si nechám dát klystýr, přestože mám ztenčenou stěnu střeva. Poté začalo pravé peklo, myslela jsem, že se mi střevo protrhne. Doktor neměl čas, jen protivná sestra na mně křičela, když jsem začala omdlévat: „Chtěla jste dítě, tak dýchejte!“ Nakonec jsem si nechala dát epidurál, jinak by museli udělat císařský řez. Napíchli mi páteř napotřetí pod vyhřezlou plotýnku, od té doby mám hrozné bolesti v těch místech, ale zabralo to a já se začala otvírat.

Pak přišel doktor a řekl mi: „Teď tak půlhodiny netlačte, musím dokončit jiný porod,“ a odešel za plentu, kde řvala jiná paní. Jenže dítě už lezlo ven. Dvě sestry mi začaly doslova lokty válcovat břicho, až malou vytlačily ven. Doktor přišel na poslední chvíli a nastřihnul mě. Nikdo se mně na nic neptal, dítě odnesli, zhasli a nechali mně ležet ve stejné poloze na stole, jen uklízečka přišla a vytřela.

Po dvou hodinách mě odvezli na pokoj. Pár hodin po porodu přišla na pokoj sestra a chtěla okamžitě zaplatit za pokoj! V nemocnici není bankomat, a tak moje máma musela přijet z Prahy a zaplatit to. Jaké bylo moje překvapení, když po dvou dnech po mně jiná sestra chtěla platbu znovu. Prý chyběl záznam, že už jsem platila.

Nejhorší bylo chování sester na novorozeneckém, začátek kojení byl náročný, když mi to nešlo, tahaly mi bradavky jak krávě, až jsem dostala zánět, nutily mně kojit podle harmonogramu, čímž nás s malou úplně rozhodily, nesměla jsem ji kojit, když chtěla, ale podle rozvrhu a ještě mi vyhrožovaly, že když do tří dnů nepřibere, nepustí nás domů a tvářily se že jsem špatná matka.

Před vizitou svléknout, vložku dolů a takhle rozbalená čekat třeba 20 minut na doktora. Jak za komunismu tyhle metody. Měla jsem chuť vyskočit z okna. Přitom narození dítěte by měl být nejkrásnější okamžik v životě.

Jídlo bylo nedostatečné, jak můžou dát těhotné či kojící matce k snídani a k večeři jen jeden krajíc chleba s paštikou, taveňákem nebo salámem junior? Obědy celkem šly. Po této zkušenosti mám strach rodit v Čechách, prý to jinde není lepší, rozhodně toto místo nedoporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rodit jinde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy, jídlo, dostatek peněz.

16.11.14

V Litoměřicích jsem rodila v únoru 2013 svou první dceru.

Vcelku jsem byla s porodnicí spokojena, jediné, na co si do smrti budu pamatovat, je příšerná urousaná a nepříjemná porodní asistentka Monika Stejskalová. S touhle ženštinou musí být hrůza jednat i normálně, natož u porodu. Už si nepamatuji, jaké řeči přesně měla (kromě toho, že měla nějaké průpovídky na manžela), vlastně ani nevím, co jsem dělala špatně, že byla nepříjemná.

Paradoxně jsem ji v nemocnici tento týden potkala znovu, když jsem tam byla na UTZ. Stejně urousaná, stejný nepříjemný obličej, ale chovala se slušně. Ale doma bych jí mít nechtěla :-P Rodit budu v dubnu opět v Litoměřicích a budu se modlit, ať má směnu jiná PA. :-) U porodu byl přítomen i MUDr. Jíra, ten byl ok.

Potom na oddělení velmi milé sestřičky až na jednu velmi ráznou a ne příliš citlivou sestru, kvůli které jsem několikrát i brečela - nešlo mi kojení - a kterou též viním z toho, že jsem měla s kojením problémy. Jednak mi se sestrou na druhé směně tvrdily obě úplně odlišné věci, jednak mi bez velkých cirátů napařila kojící kloboučky, které, když se na to dívám zpětně, dle mého nebyly vůbec potřeba (ale je moje vina, že jsem si před porodem o kojení nic neprostudovala).

Měla jsem polonadstandard, ale druhý pokoj byl volný, takže vlastně nadstandard. :-) K dispozici jsem měla neomezený počet vložek a síťovaných kalhotek a pár plenek do začátku.

Personál:

PA Monika Stejskalová, MUDr. Jíra

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, župan a jídlo pro doprovod. :-)

15.10.14

V Litoměřicích v lednu 2011 jsem rodila své první. Musím říct, že vše bylo v celku super, až na 2 aspekty, které se mi moc nelíbily.

Porod byl rychlý, do nemocnice jsem dorazila okolo půl 1 a ve čtvrt na 6 byl prcek na světě, což bylo úžasné. Dorazila jsem bez jakýkoliv bolesti, měla jsem prasklou plodovou vodu. Po nějaké době se lékařka rozhodla pro jakési čípky na urychlení porodu a vyvolání kontrakcí, to bylo ještě vše perfektní.

Ovšem když jsem přišla do vyšetřovny s tím, že mám kontrakce rovnou po 2 minutách, doslova se mi vysmály, v tu chvíli jsem si připadala jako idiot. Všichni byli přesvědčení, že ještě dlouho neporodím, ovšem opak byl pravdou. Po mém naléhání mě sestřička odvedla na vyšetřovnu, pomohla na křeslo, koukla a někam utekla. Skvělé, zůstala jsem tam sama a netušila, co se bude dít. Za chvíli už mě vedli na sál. Třikrát jsem zatlačila, malý byl venku a doktorka byla naprosto skvělá. No asi byli sami zaskočeni, že už rodím - teď už jsem se smála já. :-D

Na lůžkovém oddělení to byla také paráda - tedy až na jednu sestru, byla z nich nejstarší a rozhodně se držela hesla, že maminka musí kojit. No nejsem čáryfuk a mléko jsem si prostě nevykouzlila ani po jejím zásahu, kdy mi dost bolestivé mačkala prsa na pokoji. No, kde nic tu nic. Už po dvou dnech jim došlo, že tudy cesta nevede, a konečně mně, malému a vlastně všem, kteří byly na pokojích kolem nás, dopřáli trochu spánku. Malý konečně dostal Nutrilon, chudák hladový. Já po dvou dnech, které jsem nespala, jsem si tu chvíli, kdy usnul konečně trochu odpočinula. Do konce pobytu už bylo vše super. V propouštěcí zprávě má sice psáno „plně kojen“, ale co, příroda to prostě chtěla jinak. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně přebalovací podložky - je to super, když se stane nehoda na posteli, vezmete, vyhodíte a nemusíte s tím nikoho obtěžovat. Sice tam ty ženské jsou na to asi zvyklé, ale toto pro mě byla příjemnější varianta. Dále porodní vložky a vlastní pleny.

08.07.14

Musím velmi pochválit všechen personál na gynekologicko-porodnickém oddělení litoměřické nemocnice. Prodělala jsem několik operací i potratů a vždy se ke mně chovaly nad míru slušně a byla jsem spokojena. Ale bohužel velmi negativní zážitek mám s porodní asistentkou, která byla u mého první porodu a kvůli které mám doteď děsivé sny.

V litoměřické porodnici jsem rodila v únoru 2010. Přijali mě, vyšetřili. To by bylo v pořádku ale chování porodní asistentky, která si na mě dovolovala, o ničem mě neinformovala… na to, že jsem byla prvorodička a rodila ve 36.týdnu. Chtěla jsem zavolat lékaře, bála jsem se, jestli není brzo. Odmítla mě, že je čas, nic mi neřekla, bolestně mi protrhla blánu s plodovou vodou a vyhodila přítele (nechtěl být chudák u porodu, bál se). Mohla slušně požádat, že mu dají vědět.

Když už jsme ležela na porodním lehátku, tak na mě pořád blejkala, že se vůbec nesnažím, že to dělám naschvál. Píchali mi nějaké podporující léky. Když jsem jí řekla, že mám únavový syndrom a karpální tunely (což stálo i v mé těhotenské legitimaci), proto jsem se nemohla pořádně zapřít, mi řekla „Když jste si to dítě upíchla, tak si ho poroďte, já to za vás dělat nebudu.“ Bylo mi do breku.

Porod trval asi hodinu a půl, samozřejmě jsem se bála a neříkám, že jsem lehce nehysterčila, ale neustále jsem si žádala lékaře. Ten byl volán v 0.50 a dorazil v 05.10. Syn se narodil v 05.19. Prý nebyl nutný, podle té sestry. Porod byl vcelku rychlý, ale až po příchodu lékaře, který mi několikrát zmáčkl břicho, a syn vyklouzl sám.

K dovršení epizody mi při zašívání asi 2 stehů sestra málem píchla injekci, po které bych nejspíše skončila na JIP (mám silnou alergii na léky a přestala bych dýchat) Všude v papírech to bylo psané 3cm červeným fixem. Strašný zážitek opravdu…

Sestry, co mě tam pak opečovávaly po porodu, už byly suprové a hodné, ale tahle můra fakt ne. Určitě jsem jí vzbudila nebo jí porodem obtěžovala. Byla jsem tam tu noc jediná a asi využívala toho, že jsem tam byla sama bez partnera.

Péče na oddělení má i prcka byla suprová. Nyní čekám druhé dítě a mám strach. Ne z porodu, ale z přístupu a náhody, že tam zase bude stejná asistentka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

K porodu kohokoliv - když je tatínek posera, tak klidně kamarádku.
Nenechte se odbýt a stůjte si za svým, stejnou chybu už bych neudělala.
Pohlídat si své zdravotní omezení, nemoci, alergie a neustále je připomínat.

6
06.05.14

I já jsem zde pročítala recenze, když jsem se rozhodovala, kde budu rodit, a mé rozhodnutí bylo správné. :) Rodila jsem 1. 4. 2014 v litoměřické porodnici a mohu všem budoucím rodičkám doporučit! Lékaři jsou tam prvotřídní včetně paní primářky Hejtmánkové.

Některé sestřičky nebyly až tak příjemné, ale člověk se nesmí dát. :) Konkrétně jedna sestřička z novorozeneckého si zaslouží obrovskou pochvalu! Malá, drobná hnědovláska (bohužel nevím jméno), naprosto úžasná, je to anděl - moc jí děkuji za přístup a ochotu!

Byla jsem na „polonadstandardu“ a nemělo to chybu!

Personál:

primářka Hejtmánková, MUDr. Kačur, MUDr. Nerudová

27.04.14

Musím napsat svou dnešní zkušenost a jmenovat, protože v životě jsem neviděl, že by mohli být opravdu lidé na tom správném místě. V dnešní době je obtížné vidět lidi, kteří mají rádi svoji práci a ještě ji dělají s nejlepším vědomím a svědomím. My dnes nezažili hladký porod jako u prvorozeného, ale na druhou stranu jsme si uvědomili, že správných lidí na správném místě je vážně potřeba.

Nechci se tu rozepisovat o zkušenostech a zážitcích, vlastně myslím, že jsem tu poprvé a naposledy. :) Ale upřímně, kdo by chtěl hanit přístup lidí a péči v této porodnici, je u mě neobjektivní člověk - když se hodnotí, jestli dostal chléb s máslem nebo francouzský toast, v podstatě toto jsou ty nedůležité aspekty dané věci.

My se dostali do situace, která nebyla úplně růžová a proč tu vlastně jsem a píši je to, že chci poděkovat daným osobám za naprosto profesionální a nadlidský přístup. Nepíši tu proto, abych popisoval, co se stalo a jak vše probíhalo, ale proto, že konečně je víc než příjemné vidět, že jsou lidé na správných místech a dělají svoji práci srdcem i mozkem zároveň.

Já musím jmenovat paní Blanku Hendlovou (snad se na mě nebude zlobit) a pana doktora Kačura (snad to také přijme statečně). Tímto Vám chci poděkovat za celou rodinu za Vaši snahu, čas, přístup víc než lidský a doufám, že aspoň trochu toto pomůže k tomu, abyste vytrvali ve své práci a činnosti co nejdéle.

Zároveň přístup celého personálu hodnotím naprosto skvěle a jsem přesvědčen o tom, že všichni dělají to, co mají dělat a navíc k tomu přidávají to, čemu se říká know how. A to je to, čeho si v dnešní době musíme víc než cenit.

Ještě jednou mockrát děkujeme a věříme, že Martínek bude dělat radost, a to hlavně díky Vám. :)

Personál:

MUDr. Kačur a paní Blanka Hendlová

07.03.14

V nemocnici v Litoměřicích jsem rodila v únoru 2014 své první děťátko a musím říct, že i přes rozporuplné reference některých maminek ze svého okolí jsem byla velmi spokojená.

Porod proběhl rychle a bez komplikací - přijeli jsme s kontrakcemi po 5 minutách, šla jsem rovnou na sál a za 1,5 hodiny byl chlapeček na světě. Celou dobu se mi věnovala porodní asistentka Krejzová, která byla velmi milá, empatická, podporující. Co se týče „zásahů“ do průběhu porodu - byla mi „píchnuta“ plodová voda, epiziotomie ani klystýr mi prováděn nebyl. Pan doktor Kačur pak vedl už samotný porod miminka - informoval mě, co se děje, vedl mě, kdy mám zatlačit, kdy naopak vydechnout, za což jsem byla vděčná a nakonec se i vyhnula nástřihu. Pro podporu kontrakcí mi byl podán oxytocin.

Miminko mi bylo ihned po porodu přiloženo na tělo, poté jej sestra odnesla s manželem na zvážení atd. pryč, hned poté mi jej zas přinesli a přiložili na nějaký čas k prsu, pak odnesli na novorozenecké. Celkově byli všichni členové personálu na sále velmi milí, osobní, profesionální, za což jsem byla velmi ráda.

Na novorozeneckém oddělení jsem měla štěstí na maminku, se kterou jsem byla na pokoji, která mi poradila a pomohla se spoustou věcí - hlavně co se týče kojení, všechny sestry mi totiž radily polohu, která mi nevyhovovala, takže sama bych byla asi bezradná. Jinak sestřičky byly vesměs příjemné a ochotně poradily, i když se sem tam objevila i výjimka.

Porodnický sál i oddělení šestinedělí jsou poměrně moderní, pěkné. Cítila jsem se dobře. Domů jsem byla propuštěna čtvrtý den po porodu.

Personál:

porodní asistentka Krejzová, MUDr. Kačur

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi kontakt na nějakou laktační poradkyni, která by pomohla s technikou kojení - mně osobně přístup sester v tomto ohledu nevyhovoval.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je uvedeno v informačním letáku porodnice - hlavně zásobu porodnických vložek, kalhotky (mně nejvíc vyhovovaly síťované), toaletní papír, ručníky - alespoň 2, pro miminko plínky, vlhčené ubrousky.

Chystají se rodit v porodnici Litoměřice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici