Rokycanská nemocnice a.s., Gynekologicko - porodnické oddělení

TATO PORODNICE BYLA UZAVŘENA - podívejte se na další porodnice v Plzeňském kraji »

Doporučují maminky porodnici Rokycanskou nemocnici a.s., Gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 27x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Ilona Majerová

Adresa: ., Rokycany .

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Rokycany

11
29.05.15

V této porodnici jsem rodila dvakrát (2013 a 2015) a až na jednu věc (primářku) si nemohu stěžovat. Ať už jsem přijela ve dvě nebo o půlnoci, přivítali mě s úsměvem. Jako porodní asistentku jsem měla pokaždé p. Butulovou. Velmi sympatická a příjemná, moc mi pomohla - zvlášť při druhém porodu, který jsem měla o dost horší. Sestřičky byly také vždy příjemné a kdykoliv mi s čímkoliv pomohly. Po prvním porodu jsem tam trávila celý týden a myslím, že se u mě vystřídaly všechny sestřičky a vše bylo v naprostém pořádku.

Doktoři z gynekologie a z dětského oddělení byli prostě skvělí až na paní primářku Valaskou. S tou jsem si tedy prožila pár minut na sále a kdybych tušila, jak to bude probíhat, tak bych asi jela rodit jinam. Při příjmu jsem od ní slyšela jen pozdrav, vypadala jako bych jí právě probudila a pro prohlídce řekla jen asistence, že kdyby něco, ať volá a odešla. Já se od ní nic nedozvěděla (to se třeba nedá říct o MUDr. Viletovi, který mi při příjmu u prvního porodu vše krásně vysvětlil a popovídal si se mnou a také mě dost uklidnil).

Při porodu přišla paní primářka na poslední dvě kontrakce (což tedy není nic neobvyklého), bez řečí mě nechala natrhnout (malý šel hlavičkou a ručičkou). Je pravda, že jsem si nepřála preventivně nastřihávat, ale asi je všem jasné, že když jde dítě v takovéhle pozici ven, nedopadne to dobře. Při šití jsem málem vyskočila z okna, jemnost při šití jí rozhodně chyběla! Na mé dotazy odpovídala dost stroze. Při vizitách byla paní primářka také dost nekomunikativní a nepříjemná.

Jinak poprvé jsme byla na nadstandardu, podruhé ne. A až na to soukromí a jídla (na nadstandardu si můžete vybírat oběd na druhý den) v tom není žádný rozdíl. Personál k vám přistupuje stejně, ať jste tam nebo tam. :)

Takže veškerý personál krom primářky hodnotím velmi kladně.

Personál:

MUDr. Kučerová, MUDr. Valaská, MUDr. Vileta, MUDr. Říha, MUDr. Majerová, sestra Pálková, PA Butulová, primářka dětského MUDr. Přibíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, nestresujte se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vlastní košile a ručníky - ty jejich jsou takové tvrdší. :)

07.05.15

V Rokycanech jsem chodila na předporodní kurz a cvičení. Bavilo mě to a i když bych se zpětně bez něj asi obešla, nelituji, že jsem chodila. Poznala jsem prostředí i personál.

Poslední kontroly jsem chodila už do porodnice k MUDr. Majerové, která byla i u porodu a byla skvělá, zrovna tak jako porodní asistentka a sestřičky - od začátku do konce.

Rokycanská porodnice je malá, rodinná a klidná. Zdravotníci jsou profesionálové a moc příjemní. Celkem dobře vařily. Nenapadají mě žádná negativa.

Personál:

MUDr. Majerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci osobní hygieny, kojicí čaj, vodu, čokolády, noční košile a ručníky, kojící podprsenky, vložky do podprdy nebo sběrače na mléko, hodil se mi i kojicí polštář.

01.05.15

Podruhé jsem rodila v Rokycanech 4/2015. Úžasná zkušenost, lékaři i porodní asistentka úžasní, rodinné prostředí, všichni milí, opravdu nápomocní. Velice oceňuji, co již bylo zmíněno v diskuzi - nechají dost prostoru a soukromí a ve chvíli, kdy jsem potřebovala pomoci, byli všichni u mě. S rozzářenými úsměvy.

Nepotřebujete žádný porodní plán, vzhledem k tomu, ze většinou rodí jen jedna rodička, se dá s lékaři i sestrami krásně lidsky na všem domluvit.

Na šestinedělí jsou všichni nápomocni a umí rozkojit, sestřičky jsou kouzelnice! Možná vám to nepřijde tak důležité, ale věřte, ze je rozdíl odejít z porodnice rozkojená nebo s flaškou a návodem jak udělat UM. Myslela jsem, že na podruhé už kojení dam bez pomoci - a není to pravda, každé dítě je jiné a zase jsem potřebovala spoustu trpělivosti a času zlatých sestřiček.

Neváhejte a jdete rodit do Rokycan, je to opravdu klidná a milá porodnice.

Personál:

MUDr. Říha, MUDr. Majerová, porodní asistentka Andrea

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, osobní potřeby, všeho ostatního je dost.

07.04.15

Ještě do termínu porodu našeho prvního miminka jsme se stále rozhodovali, zda budeme rodit v porodnici v Rokycanech, či Hořovicích. Když mi ráno praskla voda, zvolili jsme porodnici bližší - v Rokycanech - a byla jsem za tuto volbu ráda.

Slabé kontrakce mi začaly již v autě a při příjezdu do porodnice už byly cca po 10 minutách. V porodnici nás přijímali ráno a do oběda mi kontrakce sílily. Po obědě jsem naplno využívala poskytnutého míče a střídala jej se sezením ve sprchovém koutu. Pravidelně mě chodila vyšetřovat sestra a natáčeli mi monitor. Manželovi sestřičky vařily průběžně kávu, :) a já jsem dostala sladký čaj.

Ten den jsem rodila jako jediná, takže jsme měli s manželem celou místnost pro sebe. Kolem třetí hodiny odpoledne jsem dostala nějakou injekci na uvolnění, abych se lépe dootevřela a mohla jít na sál. Tam jsme se dostali až kolem páté hodiny. To byla asi nejnáročnější hodinka. Neměla jsem žádné „bolesti“ v kříži, jen jsem pociťovala silné dlouhé „křeče“ v břiše, které jsem musela rychle rozdýchávat. Manžel i personál mě nechali, abych se mohla soustředit jenom na sebe a nikdo mě „neobtěžoval“ žádnými dotazy (případně je zodpověděl manžel).

Fáze tlačení mě zaskočila, protože jsem úplně přestala cítit kontrakce. Manžel mi však vždy rukou zkontroloval břicho a řekl, kdy mám tlačit. PA mi tlačila rukou na břicho (za což jsem byla velice ráda, protože miminku se ven moc nechtělo). Pan doktor mi poté umrtvil hráz a nastřihl mě. Miminko se narodilo hned vzápětí. Pro odloučení placenty mi dali dávku oxytocinu a placenta krásně odešla. Šití jsem vůbec necítila.

Umyté a vyhřáté mimi nám přinesli na sál asi za hodinku. Tu jsme využili k rozesílání sms příbuzným. Miminko mi poté dali ihned k přisátí.

Oddělení šestinedělí bylo skvělé. Pro miminko i pro sebe jsme měli veškeré vybavení. I když jsem zprvu žádala o nadstandardní pokoj, nakonec jsem zůstala na pokoji s dalšími dvěma maminkami (dozvěděla jsem se více věcí a měla si s kým povídat). Moje obava ze stravy byla naprosto lichá. I přes moji bezlepkovou dietu jsem se zde skvěle najedla. S kojením jsem já sama neměla problém, ale moje kolegyně ano. Hodná PA u ní byla každou chvilku a pomáhala jí přiložit miminko k prsu a uklidňovala ji.

Domů nás pustili pátý den naprosto spokojené a řádně zaučené. Personál byl profesionální (je ale pravda, že jsem měla štěstí na skvělého pana doktora a na skvělou směnu). Některé mé kolegyně tolik nadšené nebyly.

Personál:

Mudr. Vileta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídnout si porodnici dopředu - měla jsem mnohem lepší pocit z prostředí. Sbalit si vše do jedné tašky. Mít doma vše připravené na návrat z porodnice. Jít k porodu s pozitivním přístupem a nebát se. Připravit si porodní plán spíše pro sebe v hlavě - při samotném porodu se věci a přání mění velice rychle.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mít sebou tatínka nebo nějakou blízkou osobu.
Vlastní přezůvky a ručník, pití a nějakou čokoládu či piškoty k zakousnutí (12 hodin bez jídla je celkem dost).

06.02.15

Naprosto skvělý a profesionální přístup. Jinde bych rodit nechtěla. Všechny sestřičky jsou skvělé a ochotné. Paní doktorka Majerová naprosto úžasná a PA jsou také všechny skvělé.

Personál:

MUDr. Majerová

14.09.14

Moje první dcera se narodila 1. 7. 2014 v rokycanské porodnici a byla jsem naprosto spokojená.

Porodní asistentka, lékař, dětská lékařka a sestra byli naprostí profesionálové. Měla jsem porodní plán, který se snažili všichni dodržet. Pokud něco nebylo možné, vysvětlili mi, co se děje, a čekali na můj souhlas. Porodní asistentka byla velmi příjemná a výborně mě vedla. Porod byl rychlý a nekomplikovaný. Pan doktor sice trochu „bručel“, ale vedl porod tak, že nebyl potřeba nástřih (malá měla 3 kg).

Malou jsem okamžitě dostala nahou na moje nahé břicho, pupečník byl přerušen po dotepání a dětská sestřička pomohla s prvním přisátím. Až na ošetření, které trvalo tak minutu, jsem měla malou celou dobu na sobě. Po porodu jsme se ještě další dvě hodiny na sále mohli s miminkem seznamovat. Nikdo nás netlačil k tomu, aby byla odnesena „na vyhřátí“.

Dceru tatínek odnesl na pokoj, kam mě převezli, a dětská sestřička nám ji tam vykoupala. Tatínek pak mohl zůstat, jak dlouho chtěl. Moc se nám líbilo, že jak během porodu, tak i během mého pobytu v nemocnici nám všichni ochotně vysvětlovali vše, na co jsme se ptali.

Dětské sestry i sestry ze šestinedělí byly moc milé. Jídlo bylo překvapivě také dobré (vždy byl kousek ovoce). Dětské sestřičky byly vždy ochotné pomoct s kojením.

Další porod plánuji zase tady.

Personál:

PA Bc. V. Muchová, MUDr. P. Říha, dětská setsra Bc. L. Šmídová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz, jehož součástí je i prohlídka porodního sálu. Prohlídka se dá ale domluvit i individuálně. Sestavit si porodní plán a jít rodit s pozitivním přístupem. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, kojící podprsenku, věci osobní hygieny a ručník, svoji košili, ale je možné dostat i erární (což doporučuji první den/dva po porodu), župan (nějaký lehký, v porodnici je hodně teplo), pár sáčků čaje na podporu kojení. Kalhotky, vložky a věci na miminko jsou v hojném množství k dispozici přímo v porodnici.

02.09.14

V porodnici jsem porodila v neděli 24.8. své druhé dítě. Po prvním porodu ve FN Plzeň jsem se rozhodla pro porod v této porodnici poté, co jsme ji cca 14 dní před termínem porodu navštívili. Velice nás s manželem oslovilo klidné a rodinné prostředí a velmi milý přístup PA, se kterou se nakonec i naše dcera (po vystřídání předchozích dvou asistentek) narodila.

Protože první porod skončil sekcí, velice jsem toužila prožít druhý porod přirozeně a celou dobu pobytu v porodnici jsem byla personálem v tomto úmyslu podporována. Porod začal v sobotu ráno odtokem plodové vody, kontrakce začaly až večer, přesto všichni trpělivě vyčkávali a nic se nesnažili urychlovat. Dokonce jsem ještě dostala i večeři. Po celou dobu jsem mohla pít (což ve FN nelze) a užívat různé doplňky, které jsem si k porodu přinesla. Všichni se maximálně snažili dodržovat porodní plán, který jsem si přinesla a o věcech, které dodržet nešly, jsem byla vždy předem informovaná a mohla se sama rozhodnout, zda na nich trvám.

Po porodu, který se nakonec trochu zkomplikoval, ale díky MUDr. Říhovi a PA Butulové dobře dopadl, byla malá ihned přiložena na břicho a počkalo se na dotepání pupeční šňůry před jejím přestřižením. Po porodu mohla zůstat nahá v kontaktu kůže na kůži celou dobu pobytu na porodním sále (až na krátké ošetření), takže se krásně přisála. Po přeložení na šestinedělí byla rovnou se mnou na pokoji (podmínkou byl nadstandard a přítomnost otce nebo jiné doprovodné osoby), kde ji také sestřička před námi poprvé vykoupala. Po zbytek pobytu byli všichni velice milí a příjemní.

Pokud mě bude čekat ještě další porod, tak rozhodně v této porodnici, protože v případě FN by určitě i tento skončil sekcí. Na porod ale doporučuji mít porodní plán, kterému vyjdou vstříc, ne vše se ale děje automaticky. Od 1.9. 2014 je přítomnost otce u porodu bez poplatku.

Personál:

MUDr. Říha, por. as. Butulová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít porodní plán.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pouze osobní věci. Vložky, síťované kalhotky i plenky na miminko jsou v porodnici v dostatečném množství, pokud chcete i noční košile.

1764
21.05.14

V porodnici v Rokycanech jsem rodila 29.12.2013 svého syna, byla jsem naprosto spokojená s přístupem PA i Mudry. Manžel mohl být po celou dobu kontrakcí se mnou - a pak i na sále.
Na oddělení šestinedělí si taktéž nemohu stěžovat, všichni milí, vstřícní, vše vysvětlili, profesionální přístup všech

Personál:

MUDr. Majerová, PA Butulová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pouze osobní věci jako hřeben, kartáček na zuby, kojící podprsenku a kdo chce, tak svojí noční košili. Nepotřebujete vložky, nepotřebujete pro miminko vůbec nic (oblečení, plenky…), všechno dostanete.

JHD
07.11.13

V rokycanské porodnici jsem 28.9.2013 porodila svoji prvorozenou dcerku. Pro porod zde jsem se rozhodla, přestože jsem Plzeňačka. Důvodem byla poloha mé dcery koncem pánevním (KP). Od začátku jsem si přála přirozený porod a pouze v Rokycanech mě od této myšlenky nezrazovali, nýbrž podporovali, a to od chvíle, kdy jsem si v 35 tt přišla prohlédnout porodní sál (díky PA Maříkové).

Do porodnice jsem nastoupila v 40 tt, pan primář Vileta zkontroloval ultrazvukem polohu a velikost dcerky, aby se ubezpečil, že přirozený porod je možný. Poté mi byl zaveden čípek na přípravu porodních cest (porod mi byl vyvoláván, jelikož KP se nepřenáší). K večeru se porod sám rozběhl a druhý den ráno jsem v 6:50 porodila za pomoci MUDr. Lajtnerové a pod dohledem MUDr. Říhy krásnou zdravou dcerku.

Pro mě i manžela to byl velký zážitek. Personál splnil všechna má přání, se kterými jsem seznámila porodní asistentku při příjmu. Takže manžel přestřihl pupečník a dcerku jsem měla na břiše hned po porodu. Poté, co ji lékař vyšetřil za přihlížení manžela a sestřička očistila a zabalila, přiložila ji okamžitě k prsu a pak strávila dcerka zbytek času s námi na porodním sála. Pouze jednou ji sestřička s mým svolením odnesla zahřát.

Po přechodu na pokoj jsem dostala snídani a čas k odpočinku, kdy mi sestřička dcerku pravidelně nosila. Po pár hodinách mi dcerku přinesli a měla jsem ji u sebe až do propuštění.

Musím říct, že jsem byla velmi spokojená. Vše se vždy řídilo mým přaním. Sestřičky se o nás velmi hezky staraly. Vždy byly připravené pomoct a poradit, ale zároveň se snažily dopřát nám dostatek soukromí. Lékaři byli profesionální a vstřícní.

Personál:

MUDr. Lajtnerová, MUDr. Říha

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup. Prohlídka porodního sálu předem. Nečekat luxus, ale starší účelné zařízení - přístup personálu to vynahradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, kojící podprsenka, přezůvky, ručník, věci osobní hygieny - zbytek dostanete.

10.10.13

Byla jsem spokojená se vším, s personálem - jak s lékaři, tak se sestrami - s jídlem, ubytováním i vybavením. Můžu jen chválit. :-)

Personál:

PA Maříková, porodník MUDr. Vileta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám určitě předporodní kurz. Jinak se na porodnici a sál jít aspoň podívat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, kojící podprsenku, hygienu, doklady.

25.07.13

Musím říci, že mě docela překvapují ty negativní zkušenosti rodiček. Já jsem rodila 9.1.2012 (prvorodička), možná mezitím došlo k výměně personálu, ale za sebe musím napsat, že jsem byla naprosto spokojená jak s přístupem pana doktora, porodních asistentek, tak i ostatního personálu. Vše mi vždy ochotně vysvětlili, poradili, i když mi jsem měla problémy s kojením, prostě žádný problém.

Další dítě budu rodit jedině tam.

Personál:

MUDr. Novák

805
30.04.13

Rodila jsem 19.4.2013.

Malá nemocnice s rodinným přístupem. Porod mi vyvolávali den po termínu. Maličká byla koncem pánevním. Chtěla jsem rodit přirozeně. Celkem jsem asi vyváděla, personál byl úžasný a měl samozřejmě pochopení. Nakonec jsem musela podstoupit císařský řez.

Dost zde dbají na kojení. Dětská sestra byla pes na kojení. Nakonec se ukázala jako fantastická ženská s otevřeným srdcem.

Všichni mi moc pomohli. Naše holčička měla poporodní komplikace a pobyla jsem si na oddělení o trochu déle, než je obvyklé. Manžel za mnou mohl kdykoli i mimo návštěvní hodiny. V této porodnici jsou neuvěřitelně milí a vstřícní s lidským přístupem.

Shrnula bych to tak, že příště jinam rodit nejdu.

Personál:

MUDr. Říha

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, ručník, propisku.

24294
21.04.13

Porodnici můžu jen doporučit. Rodila jsem tam letos 19.2.

Porodní asistentky moc příjemné a milé, se vším pomohly a byly moc ochotné. Pan doktor Říha (který mi mimochodem dělal akutního císaře, když se po 13 hodinách nic nedělo) a pan primář Vileta - super kapacita! Byla jsem velice spokojená, a že jsem hladký průběh neměla, jedině hloupý byl anesteziolog. Ale co se týče porodnictví v Rokycanech, vřele doporučuji.

Je pravda, že dětské doktorky se dost lišily v názorech a už jsme si se spolubydlící připadaly jako neschopná telata. Co sestra, to jiný postup. Já bojovala s kojením a dost mě do něj nutily, až jsem z nich byla vystresovaná. Malá se špatně chytala na moje velká prsa a malé bradavky. Jedna sestra s námi jednala hrozně namyšlené, ještě že jsme s ní měli jen dva dny, byla na odstřel. Kojení, koupání, starost - vše ukázaly, to si nemůžu stěžovat.

Sestřičky na šestinedělí super, moc milé, stejně jako porodní asistentky. Manžel mohl být celou dobu se mnou, s ničím nebyl problém. Je to prostě menší porodnice a člověk tam prožíval porod s každou rodičkou, lepší než jít rodit do fabriky! Jen škoda,že jsem se nedostala na ten porodní sál, kam jsem se těšila, šla jsem na sál v přízemí. :-(

Až na anesteziologa a tu dětskou sestřičku starší by to bylo ok, ta mě skoro hnala běhat kolem špitálu ani ne 24 hodin po císaři, fakt super. Ale rozhýbat jsem se potřebovala, to je fakt, chtěla jsem co nejdřív malou mít u sebe, vše se naučit a jít domů. Byla jsem tam 5 dní a byly nekonečné, ale to je pro mě všude, když nejsem doma, ale ve špitále, to nemá s touto porodnici co dělat.

Personál:

MUDr. Říha, primář MUDr. Vileta

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše dávají, s sebou jen ručník.

60
09.04.13

Rodila jsem v této nemocnici minulý rok v listopadu a ne, že bych si měla moc na co stěžovat. Ale přeci jen pár věcí tam bylo.

Odjela jsem den před termínem. Když jsme přijeli, převzala si mě nějaká moc fajn porodní asistentka. Povídala si se mnou celé dvě hodiny, než ji skončila směna. Poté si mě převzala jiná, která se mnou byla i u porodu. Od rána jsem měla pana doktora Říhu, kterého jsem respektovala a nebyla nadšená, že je tam se mnou právě tento doktor. Ale budiž. V osm hodin ráno mi oznámil, že to bude na dlouho, že možná až druhý den. Byla jsem hotová, vydržet tam další den to teda ne.

Od šesti hodin kontrakce po 3 minutách, ale neotevírala jsem se. V 11 další prohlídka (poslední od doktora), bylo mi řečeno, že se něco začne dít. Ok, těšila jsem se. Malý se rval ven, ale ještě to nešlo. V 1 hodinu odpoledne jsem byla na 8 prstů. Šli jsme se sestřičkou na sál, že to zkusíme přetlačit, protože viděla jak trpím (bez epidurálu po celou dobu). Začali jsme rodit, po deseti zatlačeních byl malý venku.

Tímto děkuji Panu doktorovi Říhovi, že se o nás postaral po celou dobu v porodnici. Teď k sestrám na šestinedělí. Některé v pohodě a některé na ránu. Jen sestřičky z dětského byli super, většina z nich, jen asi jedna nebo dvě mi to tam kazily. Večer po porodu jsem si myslela, že nikdo nepřijde poradit mi s kojením (byla jsem prvorodička). Samozřejmě nikdo nepřišel, takže jsem to musela s malým zvládnout sama. Po třech dnech jsem myslela, že mě tam už trefí a chtěla jsem domů. Pustili mě pátý den a já tam odsud vystřelila. Takže za mě Rokycany jako super, ale už ne.

Personál:

MUDr. Říha a PA Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše si zjistit dopředu a pořádně se rozmyslet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, hygienu a tužku.

19.03.13

Porod proběhl 13.10. 2011. Moje zkušenost s rokycanskou porodnicí byla otřesná.

Porodní asistentky byly milé a staraly se. Trošku hůř bylo s většinou doktorů - jediný kdo mě pozdravil, představil se mi a řekl, co se mnou bude dělat, byl anesteziolog, když jsme šli na císaře.

Naprosto nejhorší zážitky mám s poporodní péčí. Naprostá ignorace od dětských sester. Začíná to tím, že informace jak se postarat o miminko vám pustí z CD! Po císaři nám nešlo kojení a nikdo se neobtěžoval nijak poradit, radši maličké rovnou vrazili lahev a byl klid. Až po třech dnech mi teprve jedna noční sestra jen tak mimochodem řekla, jestli jsme zkoušeli kloboučky. Malá se přisála a bylo vyhráno, ale ani pak se situace moc nezlepšila.

Jedna bloňďatá potvora nade mnou stála se založenýma rukama s hláškami typu: to ji držíte špatně, to se vám nepřisála správně, položte si jí víc na břicho (což s jizvou bylo moc příjemné), proč jste tak nervozní, uklidněte se, a co budete dělat doma atd. Jediný na koho byla tahle paní milá byl můj manžel, se kterým se tam snažila koketovat. Navíc neustále mojí dceru líbala na tvářičku.

Další věc co mi silně vadila byl nedostatek klidu a soukromí. Jednou jsem to počítala a od 6:00 do 10:00 prošlo mým pokojem 24 lidí (včetně instalatéra na tekoucí sprchu - vážně, nežertuji) a to jsem byla na standardním pokoji sama. Musíte kojit v sedě na plastové židli, což po hodinovém přemlouvání dítěte, aby se napilo opravdu bolí. Neexistuje vzít si dítě do postele a udělat si pohodlí.

Dále mě vyděsilo to že záchod a sprcha jsou společné pro dva pokoje, dohromady na 5 lidí. Ať žije hygiena.

Jediné co mohu pochválit je jídlo, opravu dobré a hodně. Báječná paní uklízečka milá, upovídaná, sympaťačka.

Do Rokycan už nikdy, pokud máte bezproblémový porod tak možná, ale jakmile pro ně znamenáte práci navíc, jste přítěž.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít nohy na ramena.

27.02.13

Je zajímavé, jaké tady čtu kladné názory na rokycanskou porodnici. Vzhledem k tomu, že jsou to všechno názory staré min. rok, kromě jednoho od JanyMess, asi se tam změnil personál a tím pádem také zkušenosti maminek. Pro mě velmi špatná zkušenost, stejně jako pro JanuMess.

Rodila jsem v srpnu 2012. Do poradny chodím do Plzně, celé těhotenství jsem byla rozhodnutá, že budu rodit v Plzni._Nakonec mě manžel přemluvil, že Rokycanskou nemocnici máme téměř „za rohem“, tak proč do Plzně. Už od 6. měsíce jsem věděla, že porod císařem bude asi nevyhnutelný. O 3 týdny dříve před termínem mi praskla ráno voda, takže jsme hned jeli.

Na příjmu už jsem předem říkala, že bych měla jít na císaře (bála jsem se rodit koncem pánevním). Na příjmu byla velmi příjemná porodní asistentka, nakonec mi ani primář nedoporučil přirozený porod. Na sále mi tedy píchli spinál, ovšem dali ho málo, takže nezabral a museli mě uspat celkově, takže jsem přišla o první setkání s miminkem. :( Po spinálu mě týden šíleně bolela hlava, což také nepřidalo k bolesti břicha.

Péči o mě nebudu dál rozvíjet, to bych přežila, horší byla péče o našeho malého a kojení. Sestry ze šestinedělí hrozné, každá má jiný názor, nejsou jednotní a pro první mateřství je docela důležité mít jednotné informace a ne že na každé směně je všechno jinak. Kojení nám nešlo od začátku, jedna ze sester nás tam oba tak trápila, pořád bylo něco špatně. Nejdřív jsem neměla mléko, pak jsem měla moc tvrdá prsa, pak mě začala strašit se žloutenkou (která ale malému absolutně nehrozila), pak mi řekla, že nás takhle malé pediatr nepřijme (měli jsme přes 2,5 kg). Vrcholem všeho bylo, když malý v noci vypil málo a ta sestra mu odmítla dát moje odstříkané mléko. S brekem jsem další den řekla, že tohle nemáme zapotřebí a že přecházím na umělou výživu. Dodnes lituji, že jsem si tam hned nestěžovala, ale měla jsem plnou hlavu, abychom všechno s maličkým zvládli, takže tohle mě v tu chvíli vůbec nezajímalo.

Pokud někdy budu mít druhé miminko, tak do Rokycan už v žádném případě nepůjdu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Udělat si vlastní názor na péči o miminko a kojení, protože v Rokycanech vám v tom udělají akorát „hokej“, a pak nevíte, co je vlastně správně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, noční košili, pití.

18.05.12

S porodnicí mám špatné zkušenosti. Přenášela jsem a proto mě má gynekoložka poslala na další vyšetření již do porodnice. Tam mi pan doktor provedl Hamiltonův hmat (jak jsem si později zjistila), aniž by mi o tom řekl. Zkrátka jsem si jen myslela, že to vyšetření bolí…Zátka odešla ten večer. Za 24 hodin mě přijímali. Sestřička na příjmu byla fajn, jenže 2 hodiny před porodem byla výměna směn. Odvezli mě na porodní sál a nechali mě tam samotnou a chodili se za mnou jen občas dívat. Měla jsem tam sama strach. Nakonec mi vyčítali, že neumím tlačit. Vrcholem byl doktor (k mé smůle ten samý), který si sedl za stůl a začal mi vyčítat, že nechci tlačit proto, že chci císaře.

A po porodu? Brečela jsem bolestí při zašívání po natržení. Prý to nikoho jiného nebolí…Copak bych si tu bolest vymýšlela? Následně děsný stres kvůli rozkojení se. Pro mě to byl děsný nátlak. Domů jsem se vrátila vystresovaná a i když jsem kojila do tří měsíců, nikdy jsem se pořádně nerozkojila. Už nikdy víc.

1249
11.10.11

Jedině rokycany!! Rodila jsem tam 2krát a moc spokojena… Normální přístup,na mě až moc přehnaná péče..

11.09.11

Prvorodičkám příliš nedoporučuji, personál je laxní co se týká kojení,problémů… Byla jsem svědkem celkem nepříjemných věcí. Dokonce jsem pomáhala spolubydlící do sprchy neb sestra neměla čas…ehhhh

Rodila jsem v rokycanech dvakrát poporodní péče není nic moc, když máte nějaké problémy.....

09.08.11

Ahojky maminky,
ráda se podělím o zkušenost z porodnice v Rokycanech. Přijela jsem na kontrolu už jsem měla po termínu a doktorce se nezdálo srdce našeho drobečka, proto si mě tam nechali a udělali zátěžoví test, zda to naše miminko při porodu vydrží nebo bude muset jít ven císařem… Sestřičky a doktorky vše dobře vysvětlili a dohodli se, že mě druhý den porod vyvolají.. Vše šlo hladce pití bylo dost a sestřička i doktoři se o nás řádně starali, akorát mě vadilo že se mě nikdo neptal, zda chci nebo nechci klistýr, byla to automatika, a že manžela pustili až naporodní sál na posleních 15minut, takže jsem si všechny bolesti musela odbít sama. Naštěstí byl porod rychlý, v 8 ráno mě ho vyvolali a 14:45 se narodila naše dcera. Porod byl tedy super a na personál žádné stížnosti mít nemohu. Ale nebyla jsem zpokojena s poporodní péčí nikdo mě nic moc nevysvětlil, což jsem jako pvrodička postrádala a nebýt mé spolubydlící, za což jí děkuji bych pomalu ani nic nevěděla, byla jsem tedy ráda, že jsem šla domů :-)
A muj názor: nevím, zda bych tam podruhé rodila, porod ano ale poporodní péče né..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně žádnou paniku a zdravé miminko :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny nezbytné doklady

10116
04.03.11

Ahoj,

také jsem v porodnici v loni v listopadu rodila a nemohu si ji vynachválit. Nejdříve jsme měli naplánovanou Fn na Lochotíně a na poslední chvíli jsme to rozmysleli, také kvůli dojíždění - bydlíme u Rokycan. Byla jsem velmi spokojena s personálem - setřičky milé, hodně starostlivé a doktoři takjé super, sympaťáci :-)
Porod jsem měla bezproblémový, po celou dobu se setřičky staraly jak mohly, hodně si dají záležet na rozkojení, což také není všude.
Jestli bude druhé mimi, opět půjdeme sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně žádné teplé košile, je tam opravdu vedro, ale svojí jsem si vzala, protože ty jejich jsou hodně neprodyšné. Kalhotky ani vložky nepotřebujete, všeho tam mají dostatek. Ani oblečení pro miminko - vše dostanete a vždycky budete mít čisté oblečeníčko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady! Ty chtějí ihned při příjezdu - průkazku, OP, kartičku, prohlášení o jméně.

25.10.10

12. 10. 2010 se nám v této porodnici narodil syn. Byl to tak nádherný zážitek i přes všechnu tu bolest, na který s manželem nikdy nezapomeneme. Moc nám pomohli porodní asistentky a pan primář. Byli moc milí, hodní a ochotní. Na oddělení šestinedělí jsem si připadala jako na hotelu. Tak suprovou péči jsem ještě opravdu nikde v nemocnici nezažila. Dětské sestřičky by se pro miminka roztrhly :-) Jídlo bylo skvělé a rozhodně ne nemocniční…poctivé, chutné a velké porce. Vždy bylo ke snídani, obědu i večeři přidána svačina, nebo nějaká mlska na zahnání hladu :-). Moc a moc vám tuhle porodnici doporučuji, takovýhle fantastický tým milých a obětavých lidí se jen tak nenajde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do téhle porodnice toho opravdu moc sebou nepotřebujete, vše včetně vložek a jednorázových kalhotek a veškerého vybavení pro mimča zde dostanete.

461
31.08.10

ANO, ANO, ANO za to dojíždění z plzně to fakt stálo, plnej respekt rodičky a prcka…
byla jsem moc spokojená – s PA, dr, gyndou, dětským odd i kuchyní ;-)

13.08.10

ja jsem mela kontrakce kolem 5 rano a vecer kolem18 hod. jsem jela do porodnice tam jsem se prevlikla.potom mi pan doktor praskl vodu a mela jsem jeste vedci kontrakce a potom jsem porodila v 23.10 sestricky byly hodne a pomahaly mi co jse tyce kojeni moc dekuji krocova

Personál:

doktor Novak

Chystají se rodit v porodnici Rokycany

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici