1. Zdravotní Rumburk, a.s. Lužická nemocnice, gynekologicko - porodnické oddělení

TATO PORODNICE JE UZAVŘENA
Maminky doporučují i další porodnice v Ústeckém kraji » nebo navštívit Porodnici Liberec.

Doporučují maminky porodnici 1. Zdravotní Rumburk, a.s. Lužická nemocnice, gynekologicko - porodnické oddělení

Hodnoceno 18x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Kamil Svoboda

Adresa: ., Rumburk .

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Rumburk

8236
17.12.17

Rodila jsem tam 28.10. 2016 a byla jsem maximálně spokojená. Měla jsem nadstandard, což doporučuji kvůli soukromí i vlastní koupelně. Všichni se chovali hezky. K porodu nakonec musel doktor a vypadalo to na kleště, ale zvládli jsme to. Nástřih byl, ale necítila jsem a ani šití nebolelo.

Na novorozenckém taky všechny sestry milé a totéž na šestinedělí. Bojovala jsem trochu s kojením, ale podařilo se. Já bych šla klidně znovu, kdyby byla porodnice otevřená. Snad ji zase otevřou.

15.02.17

V Rumburské porodnici jsem rodila 2.2.2017 a musím říct, že přístup super.

Celou dobu se ke mě všechen personál choval mile, trpělivě, a profesionálně.

První noc jsem byla na obyčejném pokoji, druhou na nadstandartu. A rozhodně doporučím nadstandart, už jen kvůli své koupelně. Protože bohužel, byť často chodila uklízečka, některé maminky jsou fakt mimo co se týká hygieny a přijít do zakrvácené sprchy není moc příjemný.

Co se týká doby předporodní, celou dobu mi bylo umožněno ji prožívat tak, jak chci. Ve sprše, nebo hopsáním na míči, ve vaně (tu jsem nevyužila). Porodní asistentky se chodily ptát a radily, pomáhaly. Opravdu super přístup.

Samotný porod byl zážitek, díky úžasné paní Kebzové nemám nástřih ani poranění, jen jeden pidi kosmetický steh. U porodu byly jen dvě asistentky a zdravotní sestřička. Malou mi po porodu dali na břicho, přítel přestřihl pupečník. Zkusily jestli se dcera přisaje a pak za asistence tatínka malou umyly, zvážily a oblékly. A zase ji přinesly zpět ke mě, než se ven dostala placenta a než proběhla vnitřní kontrola, držel malou přítel.

Poté jsem se šla koupat, malá byla asi dvě hodinky na novorozeneckém, abych si odpočinula. A poté už u mě na pokoji, nikdo ji nikam neodnášel.

Sestřičky radí s kojením, vlastně se vším. Rozhodně musím doporučit, rodilo se mi tu dobře.

Personál:

Jitka Kebzova, Dana Pavlů, Miroslava Rozumová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, ručníky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a dost vložek. Pohodlné pantofle.

Vše ostatní zbytečné, košile jsem plně používala jejich, neomezený počet k dispozici.

30.12.15

Mužů si porodnici jen vynachválit. Rodila jsem tam dvakrát. První dcerku plánovaný sc-vše proběhlo ok, měla jsem nadstandard, jen sestřičky z novorozeneckého mi lehce lezly na nervy. Malá nechtěla papat, každá říkala něco jiného a jiná mi paknadávala, takže to mé psychice moc nepomohlo…

Druhý porod začal letos normálně prasklou vodou v noci v posteli. Ale ani po tabletách, kapačkách a já nevím jakých vyvolavačkách stejně skončil sc. Dr. už se
nenechal přemlouvat, ať mě ještě nechá, chtěla jsem porodit normálně. Za těch 44
hodin se mi tam vystřídalo dost PA a všechny byly víc než luxusní. Všechno
vysvětlily, snažily se pomáhat, podporovaly, protože jsem tam byla zatím bez
manžela, prostě byly na jedničku. To stejně i u novorozeneckých sestřiček.

Asi jiná směna, ale super. Je pravda, že druhá dcerka byla jedlík a přibrala už
3. den, i když jsem byla po sekci. Takže ano, za mě super.

Personál:

MUDr.Juránek, MUDr. Kadlec, MUDr. Sucharda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a ničeho se nebát. Oni vám pomůžou a kdyby přeci jen se
našel nějaký špatný článek, máte právo si stěžovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, hygienu a pantofle. Pyžamko jsem měla jejich a vyhovovalo maximálně.

1
22.09.14

V rumburské porodnici jsem rodila dvakrát a nemohu si stěžovat. Druhý porod byl před 2 měsíci, personál super.

Ani u jednoho porodu jsem neměla doktora, jen porodní asistentky. Byly velmi milé a ochotné, vše vysvětlí, pomohou, poradí. Neustále chodily a ptaly se, zda je vše v pořádku, jestli něco nepotřebujeme.

Na novorozeneckém také super - ochotné a milé sestřičky. Jen ta strava nic moc.

Personál:

PA Eva Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zarezervovat si nadstandard, máte větší klid pro sebe i mimčo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, hygienické potřeby.

1579
07.04.14

V rumburské porodnici jsem rodila před třemi týdny a nemohu si absolutně stěžovat.

Porodní asistentky (rodila jsem celý den, takže jsem chytila dvě směny) byly moc hodné. Snažily se mi pomoct a ulevit od bolesti a každý úkon mi dopředu vysvětlily. Prostředí je hezké, mohla jsem být na balonu ve sprše, jak dlouho jsem chtěla, přítel tam mohl být celou dobu a všeho se účastnit. Rodil mě pan doktor Sucharda, po celou dobu mi radil i s porodními asistentkami, jak mám tlačit a dýchat. Malou mi hned dali na břicho a měla jsem ji po celou dobu ještě na sále u sebe.

Sestřičky neustále chodily a ptaly se mě, jestli něco nepotřebuji. Snažily se mi pomoct s kojením. Vše mi ukázaly a vysvětlily, byly opravdu trpělivé. Každý den přišla i rehabilitační sestra a ukazovala mi cviky po porodu. Paní uklizečka tam byla skoro pořád, takže všude čisto. Kdybych věděla dopředu, že mi všechno v porodnici dají, zabalila bych si o hodně méně věcí. Jídlo se taky dalo snést.

Takže za mě: super personál, doktoři (kteří mě chodili kontrolovat snad každý den po porodu a také byli moc hodní). Porodnice hezká, útulná a dobře vybavená.

Personál:

MUDr. Sucharda

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír. :-) Kosmetiku a oblečení pro mimčo jsem dostala erární a noční košile jsem nosila také nemocniční (které si můžete libovolně často měnit).

28.11.13

Rodila jsem v této porodnici v červnu 2013, o jiné jsem vzhledem ke vzdálenosti ani neuvažovala.

Měla jsem první den normální pokoj a pak se pro mě uvolnil nadstandard, takže můžu porovnat - řekla bych, že i normální pokoj byl v pohodě, ale velice jsem ocenila klid, který jsem měla na nadstandardu, protože jsem byla ještě dva dny docela vyřízená kvůli nízkému tlaku. Personál byl ochotný a vstřícný.

Rodila mě sestra Andrášková, byla příjemná a radila mim co a jak mám dělat. Po porodu jsem měla velké šití, ale doktor byl také velice příjemný, dokonce u toho i vtipkoval.

Co se týká dětských sester, neměla jsem žádný problém. Měla jsem pouze problém s kojením, ale snažili se mi poradit. Do kojení mě tedy dost dlouho nutili, než se zjistilo, že je problém u mě, až jsem z toho byla docela špatná, ale asi to myslí dobře. Co se týká jídla, je to dost děs, ale dá se to vydržet.

Shrnuto - žádný problém, personál v pohodě, šla bych sem klidně znovu - jen zdravá strava asi nikomu ve zdravotnictví nic neříká.

Personál:

sestra Andrášková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud můžete, vezměte si nadstandard. Po porodu jsem ho hodně ocenila kvůli sobě a také chodit s miminkem za návštěvou na chodbu není nic moc.

19.02.13

Rodila jsem 8.10.2010 Kristýnku 4.240/54.

Šla jsem na vyvolávání a nakonec to skončilo akutním císařem, vůbec jsem se neotevřela. Doktoři v pohodě, i když mě nechali dlouho čekat a já je prosila, ať už mě kuchnou. :) Sestra Andrášková byla jediná, která za mnou chodila a morálně podporovala. Měla jsem vysoké horečky, infuzi antibiotik, stahy snad po 30 sekundách, zvracela jsem a do toho nekonečné natáčky. Bez ní bych to zvládala mnohem hůř a to mě varovali, ať rodím až nebude mít službu. :)

Ovšem dětské sestry to bylo jiné maso, žádná podpora jen příkazy. Do karty malé napsali „uřvaná, hladová“. Dokonce jsem se dozvěděla od sester z laboratoře, že ji úplně nesnášely a těšily se, až půjde domů. A to tam chudinka kvůli streptokokovi, kterým se nakazila při porodu, musela být 10 dní. :( Já 4. den po porodu přestala jíst a opět jsem zvracela a byla psychicky na dně. Poporodní deprese nikdo neřešil, jen se starali, jestli jsme se náhodou s partnerem nepohádali, ani je nenapadlo chovat se trochu jinak. I přesto převládá pozitivum.

Personál:

MUDr. Kadlec, MUDr. Svoboda, sestra Andrášková

977
15.01.13

Má zkušenost je veskrze pozitivní. Veškerý personál - doktoři, PA, sestry - všichni byli milí a snažili se vyjít vstříc. Před porodem je tam k dispozici sprcha, vana, míče, žebřiny. Já teda nevyužila nic z toho, ale třeba to někomu přijde vhod. Doktor, který mě rodil, byl milý a věděl, co dělá, nebála jsem se na něj spolehnout.

Nelíbilo se mi chování jen jedné dětské sestry, když mě nutila dávat prckovi mléko i tehdy, kdy už dopila, více nechtěla a spala. A to ne proto, že by vypila málo, ale proto, aby vydržela déle spát a nemuseli mi ji příliš často nosit (byla nejprve na zahřívání a pak na svícení kvůli žloutence, takže mi ji na kojení nosili). Ale všichni ostatní byli fajn.

Nadstandardy byly bohužel plné, takže jsem byla na běžném pokoji, ale i ty jsou maximálně po dvou, takže to není problém. Všude jsou nové polohovací postele, to bylo fajn. Sprchy a WC jsou společné na chodbě, nevypadají moc vábně, ale bylo tam čisto a nakonec jsem se tam skoro s nikým nepotkávala, takže nevadilo, že byly společné. Chyběla mi tam Wifi, takže mi manžel pořídil mobilní připojení, ale se zapojením notebooků do zásuvek apod. nedělají problémy. Překvapilo mě i jídlo, které bylo na nemocnici většinou dobré.

Personál:

MUDr. Havlík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě běžných potřeb i toaletní papír.

12.06.12

Rodila jsem bez doktora, pouze za pomocí porodních asistentek. Ty, které jsem měla u porodu, byly super. I jiné, se kterými jsem se během pobytu v nemocnici setkala, byly fajn.Toto ale nemůžu říct o sestrách na novorozencích. S kojením, které se mi zrovna moc nedařilo,neporadily, jen měly akorát hloupé připomínky a byly nepříjemné.

Jídlo nic moc, ale když je hlad… :)
Pokoj jsem měla nadstandardní a byla jsem spokojená.

Až budou jednou rodit podruhé, půjdu stejně asi znovu do Rumburka, jelikož jsem místní a vždy je všechno o lidech, takže bych se mohla trmácet kamkoliv jinam a mohlo by to dopadnout úplně stejně. Příště už snad budu na všechno líp připravená, nebudu tak vykulená a nenechám si všechno líbit.

32
09.06.12

Rodila jsem před několika měsíci v této nemocnici a byla jsem nadšená z ochoty všech zdravotních pracovníků. Byli velice milí. Jen jedna sestřička z šestinedělí, byla dost nepříjemná. Možná jsme s Adeline21 narazily na stejnou sestru.?

Kvalita ubytování byla také velmi slušná, až na jídlo - nic moc. Jsem ráda, že jsem v této porodnici rodila.

05.05.12

Já jsem rodila 27.3.2012 a můžu jedině doporučit. Personál i prostředí bezva! I když jsem měla komplikovaný porod a i následné zdravotní komplikace, jsem ráda, že jsem rodila zde. Pokud budu rodit znovu určitě zase v Rumburku.

02.02.12

Mrzí mě předchozí negativní zkušenost maminky, ale bohužel je to zase v lidech. Narazila na nějakou arogantní asistentku, které byla líná zavolat anesteziologa, aby píchnul epidurál. Jinak epidurál je tam běžný a anesteziolog s tím nemá problém. Já zde rodila dvakrát a vše proběhlo zcela bez problémů a k největší spokojenosti. Ale je fakt, že jsem měla štěstí na lidi. Jedna asistentka mi taky nesedla, ale nerodila mě a pak jedna vyhořelá sestra na šestinedělí byla děs. Na miminkách byly sestřičky hodné. Měla jsem nadstandardní pokoj, tak i prostředí bylo příjemné. Všem maminkám přeji rzchlé a klidné porody se správnými lidmi.-)

01.02.12

Já bohužel s touto porodnicí nemám dobrou zkušenost. Dva dny před termínem mě obvodní gynekolog pro vysoký tlak (který se mi zvýší vždy pouze u doktorů) a kvůli UZ - kde vyšla podle měření váha synka 4,5kg do této nemocnice, že mi porod zřejmě budou vyvolávat. Předepsal mi Dopegyt na tlak, v nemocnici na gynekologii kde me přijali mi dali hned druhou tbl Dopegytu a na noc ještě prášek na spaní, abych se prý na to dobře vyspala. V půl druhé ráno mi bylo hrozně zle, šla jsem za sestrou, tlak jsem měla 100/70 a neskutečně otupělá práškem na spaní. Sestra mě hned odvedla do porodnice, kde se mě ujala jakási as.Zdena, ta mě vyšetřila a hned mi píchla vodu, že už jsem otevřená na 4cm. Tím mi začly neskutečné bolesti, prosila jsem o epidurál, říkala ať na něj zapomenu, a kolik mi je, že takhle vyvádim, přitom jsem za celou dobu ani jednou nezakřičela, jen jsem poprosila o epidurál. A když jsem za ní šla do místnosti u porodního sálu kde pořád byla, abych se na něco zeptala, tak říkala ať tam vůbec nechodim, že jí to tam akorát celý ušpinim od plod.vody. Nakonec mi řekla, že kvůli mě musela vzbudit i primáře. Ten přišel, hned zase odešel a celý porod tam byla jen ta por.asistentka. Protože byl syn hodně velký, nesměla jsem se ani opřít o postel, abych si mezi kontrakcemi odpočinula, max.jsem se mohla opřít o zeď na sále, sedět a ležet už vůbec ne, to mě hned okřikla ať si stoupnu a s hodně nízkým tlakem a díky prášku na spaní jsem myslela, že tam omdlím. Naštěstí jsem porodila za 3,5hodiny od propíchnutí vody, jinak fakt nevím jak bych to tam ustála. Nastřihovat mě musela na dvakrát, protože prý mají tupé nůžky a musí koupit nové, fakt šílený. Na šestinedělí nebyly sestry zrovna dvakrát ochotné cokoli ukázat a vysvětlit. Po druhé jsem rodila po třech letech, v květnu 2011 v teplické porodnici a nemůžu si tam stěžovat absolutně na nic. Odrodila mě mladá příjemná doktorka, por.asistentka taky moc milá, péče o mě i mojí dcerku úžasná. Takže já mohu z vlastních zkušeností doporučit TEPLICE!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pevné nervy

389
12.07.10

Ve zdejší porodnici jsem rodila prvně před 2,5 lety a teď opět před měsícem a byla jsem opět velmi spokojená. U prvního dítěte nám pomáhala super asistentka Hrobníková (nevím, jestli tam ještě v současné době pracuje), byla velmi milá ke mně i k manželovi, vše nám vysvětlovala. Porod nepostupoval příliš dobře, protože Kubík měl abnormální rotaci hlavičky, takže nakonec přišel pan dr. Juránek a pomocí kleští ho vytáhnul. Sice šití bylo nepříjemné a do 6tinedělí jsem si nesedla, ale malý byl v pořádku a pan dr. byl taky super!
Teď jsem rodila jen s pomocí porodní asistentky Honců (opravdu super!!!), Matýsek byl od prasknutí plodové vody za 2 hodiny na světě, takže to byla rychlovka, na šití přišel dr. Sucharda, protože to bylo opět na půl hodiny, ale nesouviselo to s porodem (nastřížení jsem ani nepocítila), ale měla jsem od 5tého měsíce cerkláž a zjizvená tkáň po prvním porodu také udělala své. Ale pan dr. byl moc milý a poté nám ještě nabídnul, že nás společně vyfotí!
S kojením problém nebyl u druhého dítka už jsem věděla, do čeho jdu, u prvního jsem to také obrečela, ne každá sestřička byla ochotná všechno ukázat. Ukázali, jak na to, ale pak odešli a já za chvíli zase nevěděla, jak držet prso, jak dítko :-)

Personál:

MUDr. Juránek, Sucharda, as. Honců, Hrobníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud už máte jedno dítko doma, vřele doporučuji zažádat si o nadstandart, ty peníze za to stojí, může se tam na pokoj, jinak to „vyjíždění“ s dětma ven na chodbu je šílené!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

čaj pro kojící matky, kojící podprsenku i s vložkami do ní, plínky a ubrousky na zadeček pro mimi
velmi jsem ocenila i podsedák po nástřihu super věc, stačí např. i obyčejný kruh!

18.06.10

My jsme měli uplně bezvadnou porodní asistentku.Moc mi pomohla,poradila a i po porodu se přišla podívat když byla ve službě.Příště budu určitě zase rodit v Rumburku!

Personál:

Petrů

5394
18.06.10

Rozebírání by bylo na dlouho: jen jedno, dle mého názoru chybí větši aktivita informování ze strany dětských sester. Připadalo mi, že se na všechno musím ptát. Počítala jsem že mi při prvním kojení ukáži co a jak, ale jen přinesli mimi. Musela jsem si pro ně sama dojít, jestli se nepřijdou podívat, jestli to dělám správně.
Nevím, jestli to není nedostatkem personálu, ale tak nějak neměli moc času. Já se trápila s nepřicházejícím mlíčkem po císařkém řezu, nervy na pochodu a ještě jsem si sem tam připadala, že otravuju…
U mě je to půl na půl spokojenosti…jak s čím, jak s kým.....konkrétně si bohužel jména nepamatuju.

27.04.10

velmi dobrý přístup porodní asistenky moc dobrý přístup mohu pouze doporučit

Personál:

novotná

549
29.12.09

V Rumburku jsem rodila v zari tohoto roku, a byla jsem moc spokojena. Rodil me MuDr. Sucharda, coz je muj obvodni gynekolog a bylo to perfektni. Moc hodna byla i porodni asistentka, bohuzel si nevzpomenu na jmeno. Urcite bych pochvalila i sestricky ze sestinedeli a vetsinu sestricek z novorozeneckeho oddeleni. Bylo to fakt super.

Chystají se rodit v porodnici Rumburk

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici

Diskuze o této porodnici