Porodnice Liberec

, https://www.nemlib.cz/gynekologicko-porodnicke/

Porodnická ambulance a zápis do porodnice: 485 312 713
Tel. ústředna: 485 311 111
Porodní sál: 485 312 730

Primář: MUDr. Pavel Černý

Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2002, kdy byl kompletně přebudován Pavilon péče o matku a dítě (PPMD). Porodnice poskytuje zdravotnickou péči rodičkám z celé oblasti severovýchodních Čech. Zápis do porodnice probíhá pondělí až pátek 12:30–14:30.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Liberec?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Liberec

Rodila jste v porodnici Liberec?
doporučuje
Porodnice Liberec - EvcaM.36 28.03.19 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit.
Chtěla bych poděkovat personálu porodnice jak na odděleních gynekologie a šestinedělí, tak především na novorozeneckém oddělení. Všechny sestřičky byly empatické, kdykoliv (i v noci) připravené poradit a pomoct, např. při problémech s kojením nebo když miminko pořád pláče. Staniční sestra, paní Kirchhofová, je úžasná „laktační poradkyně“, umí „rozkojit“ každou maminku. Dětská paní doktorka je také skvělá.
Rodila jsem v této porodnici dvakrát v průběhu pěti let a tentokrát (březen 2019) jsem byla naprosto spokojená se vším a se všemi, včetně císařského řezu, který jsem měla plánovaný z důvodu příčné polohy miminka. Moc a moc děkuji za výbornou péči!
V roce 2013 se našly i malé nedostatky, ale celkově jsem i tehdy byla v dobré péči a spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 10.03.19 napsala :

Ahoj maminky.. Před pár dny jsem rodila v liberecké porodnici… A z prvu jsem byla dost skeptická, recenze ať od známých, nebo na internetu nebyly úplně dobré.. Ale protože nejsem z Liberce, nakonec jsem zvolila tu nejbližší variantu.. A mohu jen doporučit.. Byla jsem velmi mile překvapená.. Porodní asistentka byla úplně skvělá, moc mi pomohla.. Celkově sestry, doktorky, oddělení šestinedělí… Všechni byli empatičtí, lidští.. Takže pokud váháte, za mě určitě Liberec je dobrá volba.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 06.03.19 napsala :

Ahoj Maminky, ráda bych se s Vámi podělila o porod mého prvního syna v roce 2016 v nemocnici Liberec.
Měla jsem dost komplikované těhotenství, a nakonec mi praskla plodová voda a malej nešel ven. Čekala jsem 24 hodin na vyvolání, jelikož jsem byla prvorodička, chtěla jsem u sebe mít partnera, bohužel to nejde…Partnera vám pustí až k samotnýmu porodu. Porod byl fajn, za pár hodin, byl malej venku, byla jsem i ve vaně, což bylo fajn. Jenže za pár dní, co jsem byla doma, jsem měla pořád bolesti, šla jsem ke svému gynekologovi a ten ze mě vytáhnul gázu, vypadali mi stehy po nástřihu a asi ještě pár hodin a už jsem tu nemusela být:-(
Teď jsem znova těhotná a budu volit jinou porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nabíječku na telefon, silné vložky, oblečení pro miminko, prsní vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Olunka 08.01.19 napsala :

Před několika dny jsem v liberecké porodnici porodila svého druhého syna. Musím se přiznat, že po prvním traumatizujícím porodu a následném hrozném jednání na novorozeneckém oddělení před deseti lety jsem byla už dost skeptická a plná obav. Musim říct, že naprosto zbytečně. Hodně věcí se v této porodnici po deseti letech zlepšilo. A tentokrát jsem byla spokojená a tuto porodnici se nebojím doporučit. Jediné co mi malinko bylo nepříjemné, že první dobu porodní jsem pár hodin trávila na pokoji ještě s jednou maminkou a nemohla jsem se tolik psychicky a fyzicky uvolnit. Toto jsem kdysi nezažila, byla jsem rovnou na porodnim sále od začátku do konce porodu, ale chápu že kapacita je omezená a někdy to jinak nejde. Poté co přišel manžel, už jsem byla přesunuta na porodní sál a tam jsem byla už nerušena. Manžel byl požádat pro mě o epidurál a bylo nám bez problému vyhověno a i během chvíle přišel velmi příjemný a ochotný anestiziolog, a epidurál mi během třetí kontrakce začal působit a dokonce mi ohromně rychle rozjel porod, že malej byl od zavedení epidurálu do hodinky venku. Takže ty, které uvažují nad epidurálem ale váhají, určitě do něj jděte. Bude vám bez keců vyhověno a pomůže. Personál na porodním sále vcelku nic moc, ale jak říká manžel profesně nic špatně neudělali, jen jsem postrádala malinko empatii. No a následně personál na odd.šestinedělí a novorozeneckém oddělení naprosto na jedničku super a na porod a následný pobyt v této porodnici mám krásné vzpomínky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek a mýdlo na ruce. Na pokoji jsem ho neměla.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - slv.m 01.01.19 napsala :

Jako neznalá prvorodička jsem se nechala přemluvit k vyvolání porodu, což byla největší chyba. Zkrátka jsem podlehla obrovskému nátlaku ze strany lékařů. V porodnici jsem strávila 3 dny porodem a poté dalších 10 dní s miminkem. Většina PA byla milých, ale zajímaly se pouze, když jsem je zavolala. Celou první dobu porodní ke mě nesměl partner, nedali mi nic k pití ani k jídlu. Ke druhé době porodní jsem ale vyfasovala tak protivnou PA, že jsem nechápala, jak někdo takový může tuto práci vykonávat. Celou dobu jsem musela ležet na monitoru, nesměla jsem si zvolit polohu, nemohla jsem se procházet ani hýbat. Nezajímala se jestli něco nepotřebuji, při samotném porodu mě neustále okřikovala ať jsem zticha, že tak moc to nebolí, nacpali do mě několik kapaček atb a oxytocinu a injekci na utlumení i přes můj nesouhlas. Stále mi opakovala, kdy můžu tlačit a kdy ne, přitom moje tělo si říkalo o tlačení úplně samo a jinak! Chtěla po mě, ať si po vyčerpávajících třech dnech v kontrakcích sama držím nohy a nakonec mi tlačila na břicho. Po porodu mi byl umožněn bonding asi tak na 2 minuty, potom mi syna vzali a dostala jsem ho k přisání zabaleného v zavinovačce, po 15 minutách mi ho vzali úplně a já na sále ležela další 2 hodiny sama. Měli mi ho přivézt už na noc, ale dočkala jsem se ho až v 6 hodin ráno a to jsem rodila v půl 7 večer. Celé další tři dny mi ho vozili pouze na kojení i přes to, že byl v pořádku. Na šestinedělí pomoc sester s kojením nulová. I přes to že syn málo přibýval na váze, jsem si po 10 dnech vybrečela odchod domů, doma jsem se i rozkojila, ale bez základu které mi měli dát v porodnici, to zase hodně rychle skončilo. Jestli budu v Liberci rodit znovu, tak s vlastní porodní asistentkou a porodním plánem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít rodit jinam, a jestli nemáte tu možnost, připravte si pevné nervy a porodní plán, popřípadě dříve vyslovene přání, pokud nechcete zažít chemický masakr. O prirozeném porodu nemůže být řeč.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky pro miminko, jinak byl všeho dostatek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Vendul18 19.09.18 napsala :

Hrozný zážitek, při porodu sestra říká, že ji to dneska nebaví rodit a hlavně mě, prý jsem hluchá, když netlačím (nešlo tlačit, malý byl šprclý a to nepoznala, až když přišel doktor), ani bandáže mi nedali i přesto, že věděli, že mám křečové žíly. Po porodu jsem to odnesla s trombózou žil na antibiotikách a musela jsem si píchat injekce do břicha a tím pádem přestat kojit.

Po porodu docela dobrý, až na některé sestry, které nedovolí, ani aby vám partner přinesl odsávačku (kterou jsem akutně potřebovala) mimo návštěvní dobu a hned šel. Jídlo příšerné. Na novorozenckém míchají dětem Nutrilon s vodou z kohoutku a i tím vymývají lahve.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit tam, radši jet do Jablonce

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - kate99 16.07.18 napsala :

Ahoj, porodnici mohu doporučit. Rodila jsem zde 25. 6. 2018. Jako prvorodička jsem byla hodně nervózní, ale díky skvělé sestřičce na sále a panu doktorovi, co nás odrodil, jsme to zvládli. Nemohu si na nic stěžovat, ani na oddělení šestinedělí a ani na to, jak se starali k malou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pití, plenky pro mimčo, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Terfi 11.07.18 napsala :

Ahoj, porodnici v Liberci mohu jen doporučit. Rodila jsem zde 27. 6. 2018 a vše v pořádku. Personál na porodním sále, šestinedělí i dětském užasný. Ráda bych jim touto cestou také poděkovala, jak se o nás starali. Takže za nás urcitě doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - MaPaNeDa 25.06.18 napsala :

Ahoj maminky, v polovině května jsme očekávali příchod našeho miminka. V úterý navečer mi naše malé zaťukalo na bříško, že by se už chtělo podívat na svět, a tak mě manžel odvezl do jablonecké porodnice, kterou máme od domu 5 minut jízdy. Z důvodu obsazenosti mě však již nemohli přijmout a poslali mě do liberecké porodnice, kde mě sestry již očekávaly. Po týdnu stráveném tu jsme se s děťátkem vrátili domů.

Ráda bych touto cestou chtěla ještě jednou poděkovat lékařům i sestřičkám za skvělou péči o mě i o miminko. Všichni z personálu byli moc milí, seznamovali mě s lékařskými postupy a pojmy a vždy mi zodpověděli všechny mé dotazy. Byla jsem zde velmi spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 04.06.18 napsala :

Jako prvorodička jsem doufala v rychlý a přirozený porod, kde mi bude nemocniční personál oporou a bude respektovat porodní plán. Porodního plánu jsem se vzdala po zjištění streptokoka, ale to bohužel nebylo jediné, co u porodu „nevyšlo“. Po příjezdu v jednu ráno do porodnice byly všechny sestry i doktorka ochotné, manžela posílaly domů s tím, ze dřív než ve tři odpoledne neporodím, manžel je naštěstí neposlechl. S tím, že budu rodit odpoledne skončila i veškerá péče. Nebolí vás celé břicho? Máte pouze poslíčky. Sestru jsem volala třikrát, sama by nepřišla ani jednou, potřetí mi téměř „chytala dítě mezi nohama“. Paní doktorka přišla až když jsem měla miminko v náručí, narodilo se v půl šesté ráno.

Naopak veškerý personál na šestinedělí musím vychválit. Ochotný, milý a nápomocný. O miminko i o mě se staraly přímo ukázkově a patří jim můj velký dík.

Co se týče vybavení porodnice, je zde pro miminko k dispozici pár plen do začátku, hygiena na koupání, tři látkové pleny na den, které vám každý den vymění, mast na zadeček, košilky, zavinovačky.

Pro maminky: neomezeně košile na knoflíky až do pasu, porodní vložky do začátku, mini bepanthen, konvice čaje (černý/ovocný) a kruhy na sezení.

Co se týče jídla, něco jako závodní kuchyně. Bohužel nikdo nedbá na to, že by se maminkám měly dávat nenadymavé a nekyselé potraviny. (Například pomeranč k svačině.)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zásobu plen, porodní vložky, pokud chcete, tak oblečení na miminko, vlastní pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Leony87 24.05.18 napsala :

Personál příjemný, ochotný, jídla pro mě velké porce - půlka vždy zbyla, kdo nadává na jídlo, je to porodnice a ne 4*hotel - nemastné neslané, aby miminka neměla prdíky a jiná bolení. Za mě super zkušenost a spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrá nalada, jdete rodit, ne na dovolenou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití a zásobu vložek a plen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 23.03.18 napsala :

Ráda bych přidala svou zkušenost s porodnicí v Liberci. Osobně bych ji nastávajícím maminkám určitě doporučila, měla jsem trochu obavy po přečtení recenzí, ale obavy byly zbytečné. Přijímala mě sice poněkud otrávená porodní asistentka, ale řekla bych, že to bylo způsobeno končící směnou. Po ní nastoupila jiná porodní asistentka, jméno si bohužel nepamatuji, která mi po celou dobu porodu byla oporou, nenaléhala, byla empatická a snažila se mě podporovat.

Bohužel porod nepostupoval a po 6 hodinách trápení mi byl nabídnut epidurál - anestezioložka super přístup, vše vysvětlovala a komentovala krok po kroku, aby mě uklidnila, zavedení celkem bezbolestné. Po dalších 3 hodinách se stále nic nedělo, tak mi doktorkou Zemanovou byl doporučený císařský řez, opět nikdo nenaléhal a rozhodnutí nechaly na mě, upozornily na to že to může trvat třeba další 4 hodiny, že porod opravdu nepistupuje. Zodpověděly všechny mé otázky a vysvětlily rizika SC. Nechaly nás s partnerem cca půl hodiny, abychom se rozhodli. Vzhledem k mému vyčerpání jsem svolila.

Pak už to byl fofr, celková anestézie, super přístup všech na sále - znovu vše vysvětlovali, uklidňovali mě. Zachránilo mi to dělohu, možná i život můj a miminka. Ukázalo se, že jsem měla okrajově vrostlou placentu a krátký pupečník. Miminko porodili, hned předali tatínkovi, mě prevezli na JIP. Sloužila moc milá sestra, opět bohužel nevím jméno. No a pak už to bylo monotónní -transfúze, léky na bolest, ATB, monitory… Převoz na šestinedělí…

Tam nemám co vytknout, občas nějaká sestra hůř naladěná, ale svoji práci dělaly vždy citlivě a s ohledem na můj stav. Takže vesměs všichni od sanitářek až po doktora byli příjemní. Jediná výtka je jídlo, to je teda velký peklo. Chuťové budiž, je to nemocnice, ale tři jídla denně pro kojící matku po porodu opravdu bída. Bohužel byl zrovna zákaz návštěv, takže jsem chvílemi měla fakt hlad.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslet na to, že i personál jsou jen lidé a občas každý vstane levou nohou. Nebát se na cokoli zeptat, i když to bude sebeblbější dotaz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinu pro doprovod, ve večerních hodinách je bez šance cokoli koupit. Vlastní vložky - je jich omezený počet a hlavně jsou krátké. Jinak je všechno základní k dispozici.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Liberec - Anonymní 03.03.18 napsala :

Rodila jsem v Liberci jako prvorodička v únoru 2018. Miminko bylo celé těhotenství trochu nakřivo, a tak jsem se obávala nějakých komplikací. Nakonec se malá narodila abnormální rotací obličejem vzhůru. Porodní asistentka velmi nepříjemná, neochotná. Odpověď na otázky většinou - „To nevím, to se musíte zeptat pana doktora“ atd. Doktor cca 30 let. Bohužel nenastřihl hráz a skončila jsem cca 3/4 hodinovým šitím včetně konečníku. Naštěstí ke konci porodu přišla jiná porodní asistentka a ta byla úžasná.

Sestry z šestinedělí super, opravdu milé a ochotné. Sestry z dětského si bohužel 99% spletly pracoviště s diagnosťákem. Pokud máte problémy s kojením, zažijete opravdu perné chvíle. Příkrm nedostanete, kdyby dítě mělo hladovět 5 dnů po porodu. Katastrofa opravdu. Sestry nepříjemné, chladné, bez milého slova. Jen hlavně tady v noci neotravujte, radši se rozkojte. Žádná rada, pomoc. Když jsem si nakonec kloboučkem pomohla sama, dostala jsem ráno vynadáno, že toto bez jejich svolení dělat nesmím! Takže špatně, pokud nekojíte, a špatně, pokud kojíte.

Jinak prostředí hezké včetně pokojů. Bohužel na mě sestry z dětského zapůsobily tak intenzivně, že bych tam znovu rozhodně nerodila a z porodnice jsem dorazila domů s depresí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit si nervy, pokud víte, že máte problém s bradavkami a celkově bude problém s kojením.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V porodnici mají pouze triko s dlouhým rukávem přes hlavu pro miminka, jinak jsou pouze v zavinovačce. Takže vlastní oblečení, zavinovačku a hadrové pleny, které jsou na příděl.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Macushka 29.01.18 napsala :

Plánovala jsem rodit v Jablonci, ale pro těhotenskou cukrovku jsem byla odmítnuta, musela jsem se tedy přihlásit do Liberce. A ano, strach byl, přečtení recenzí mi stačilo. :)

Rodila jsem v červnu 2017 a můj zážitek z porodu? Skvělý! Paní porodní asistentka, tuším jménem Novotná, byla strašně moc hodná, chválila, radila, měla trpělivost. Díky jejímu přístupu jsem byla v klidu a mohla se soustředit. Paní doktorka též úžasná, obě byly skvěle naladěné. Díky nim můžu říct, že porod byl super.

Což se ale nedá říct o sestřičkách z novorozeneckého. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla na nadstandardu, nebo se takhle chovají normálně, ale jejich NEochota je do nebe volající. Člověk aby se bál je o něco požádat. Po požádání o pomoc při ukázání jiné polohy při kojení než fotbalové mi bylo řečeno, že to nepotřebuju vědět, že tahle mi stačí. Což mi přišlo jako vrchol. Jako prvorodička jsem z toho byla dost smutná, ale pro příště budu mít sestřičky z novorozeneckého, které mimochodem nevím, proč tu práci dělají, u zádele. Jinak porod bezva. :)

Personál: MUDr. Zemanová, PA Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

poslouchat rady porodní asistentky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pití, porodní plán, hodně vložek, pantofle do vody, purelan na prsa, košile není třeba

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Paaajina 15.12.17 napsala :

Moje zkušenost s libereckou porodnicí - hrůza. Ve 2 ráno jsem tam přijela, personál na příjmu byl otrávený až skoro nasr… že je někdo ruší… Po x minutách přišel doktor nebo porodní asistent, udělal ultrazvuk a po 10 minutách se vrátil se slovy: „Jé, já vás asi zapomněl vyšetřit.“ Poslali nás domů, že jsme tam brzo a tak. Rodila jsem poprvé a po 2 hodinách v liberecké nemocnici jsem byla na nervy. Naštěstí druhou noc, když už to na mě fakt přišlo, měli plný stav a převezli mě do Jablonce - 100× lepší přístup, příjemný personál a hlavně měli pevné nervy (docela dost jsem hulákala a tak). Liberec nikdy!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - pavlina1995 27.11.17 napsala :

Rodila jsem teď v listopadu a musím říct, že personál na porodním sále byl úžasný. Až mě mrzí, že jsem si nezjistila jména, abych poděkovala. Na lůžkové části přístup super, člověk se mohl na cokoliv zeptat, díky jedné sestře se nám povedlo rozkojit a malej začal jíst. Ale byla tam jedna sestra no na tyčku mezi oči, ale to byla jediná špatná zkušenost. Jinak jestli budu rodit někdy zas, tak se sem určitě ráda vrátím. A návštěvy? Nikdo neřeší nějakou určitou dobu. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně porodnických vložek
Košile dostanete, takže asi si zbytecně nebrat svoje.
Pití, vzít si dostatek vlastního pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - jepicetepice 09.10.17 napsala :

Rodila jsem zde dvakrát - poprvé 10/1015, podruhé letos 9/2017.
Obě zkušenosti veskrze pozitivní.

První porod byl dlouhý, po vyčerpávajících hodinách doma jsme do porodnice dorazili s nálezem otevřená sotva na 2 prsty - přede mnou dalších x-hodin bolestí. Porodní sál perfektní, prostornej, s vanou, vlastní koupelnou, míčem, snad i lanem a podobným vybavením. Byla jsem tu po celou dobu porodu (přes 5h) sama s partnerem, jednou za čas přišla porodní asistentka na kontrolu či natočení ozev. Mohla jsem pít a dopovala jsem se hroznovým cukrem (asi by to v případě delších porodů chtělo mít nachystanou i svačinu pro partnera, ten můj byl chudák hladový. :))

Porod šílený, dlouhý, ale nikdo se nesnažil nic moc urychlovat, epidurál mi dát nechtěli, ale na ostatních možnostech analgezie se se mnou domlouvali a před podáním jakéhokoli léku mě informovali - včetně oxytocinu. Místo klystýru podávali pouze Yal. Při porodu přišla kromě porodní asistentky i doktorka, pomáhaly mi držet nohy, který bych už samou únavou sama neudržela (tlačení na koze v polosedě s pokrčenýma nohama přitisknutýma co nejblíže k tělu - doporučená poloha asistentkou - stejnou jsme volili i letos), radily, jak tlačit a jak dýchat (dýchaly se mnou), kdy je třeba počkat na dorotování hlavičky…

Výsledkem porod bez nástřihu a téměř bez poranění (pouze mírné natrhnutí labií), dítě ihned přiloženo na bříško, partnerovi nabídnuto přestřižení pupečníku. Poté na pár minut odneseno do vedlejší místnosti na očištění, změření, zkontrolování a zabalení - s asistencí partnera - a zase vráceno ke mě, přiložení k prsu a ponechání po celé 2 h na sále (pouze já, partner a miminko). Bohužel jméno doktorky ani porodní asistentky (vystřídaly se dvě směny) si nepamatuji.

Na oddělenní šestinedělí jsem byla na nadstandardu (výhodu hlavně vidím v možnosti návštěv po celý den až na pokoj), ženské sestry všechny milé, ochotné, chodily se loučit a druhé naopak představovat při předávání služeb… Sestry z novorozeneckého měly druhý den trochu honičku, takže rady ohledně kojení, přebalování, koupání a celkově péče o dítě přišly až s velkým zpožděním, ale přišly. :)

Druhý porod o hodně rychlejší, příjezd s pokročilým nálezem, opět soukromý porodní sál, tentokrát bez vany, ale koupelna taktéž vlastní, klystýr nedoporučen samotnou porodní asistentkou (vzhledem k progresi nálezu a spontánním čištění těla doma), zato oproti minule píchnuta voda (se souhlasem, poté kontrola ozev). Na sále opět soukromí pro mě a partnera, postupně se mi přišly představit porodní asistentky, sloužící doktorka i dětská sestra (jména jsem samozřejmě zapomněla ještě než vyšly ze dveří). Porodní asistentky nabízely analgetika a vždy mě dopředu informovaly, co se bude dít později (prohlídka, ozvy, voda, kanyla).

Výsledkem porod bez podání léků, bez nástřihu i poranění, miminko ihned na bříško, dále jako po prvním porodu. Oddělení šestinedělí beze změny, sestry milé a ochotné, dostatek náhradních povlečení, nočních košil, vložky a plínky vystačí na 1-2 dny, k dispozici jsou i kruhy na sezení pro maminky s porodním poraněním. Sestry z novorozeneckého se chodily ptát, zda něco nepotřebujeme, nabízely i přespání miminka u nich na oddělení první noc po porodu pro načerpání sil, informovaly mě kdy a jaké vyšetření dítě čeká (sluch, kyčle, krev z patičky), daly na výběr, zda pupečník odříznout, či nechat odpadnout.

No a jídlo… Jíst se to dalo, pro mě malé porce, snídaně v 8 hodin, oběd v 11:30 a večeře už okolo 17. hodiny (a to většinou dva krajíce chleba s máslem) - mezitím a potom za mě hlad, takže si doporučuju nechat donést nějakou sváču. :)

Personál: MUDr. Šrýtrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán asi netřeba, před aplikací léků nebo jakýmkoli zásahem informují automaticky a bylo by zřejmě možné odmítnout, pouze na vypuzení placenty dávají vždy kapat oxytocin (ale to lze vyčíst z informovaného souhlasu). Nástřih rozhodně nedělají rutinně, ale opravdu dle potřeby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky, přibalit vlhčený toaletní papír a flašku s pítkem pro snadný oplach intimních míst po toaletě (není pak nutné se chodit několikrát sprchovat, stačí oplachovat), dále plenky pro miminko, eventuálně oblečení pro miminko, pro sebe pití k porodu i na pobyt (dávají jen černý čaj), na oddělení šestinedělí pak nějakou svačinu (na pokoji jsou i ledničky).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - luccifera 20.09.17 napsala :

Po podezření na těhotenskou cholestázu si mě v den odběru krve rovnou nechali v porodnici na pozorování (36 tt). Manžel mi odpoledne dovezl věci a já byla každý den na monitoru a pod dozorem. Po pár dnech se jaterní testy zhoršily a byl zahájen vyvolávaný porod. Ve tři hodiny byla zavedena tabletka, za hodinku ještě půlka. Postupně naběhly kontrakce a v osm mi nechali odtéct plodovou vodu.

Zároveň se mnou byly na boxech další čtyři maminky, takže když mi měl být podán oxytocin na urychlení, poprosila jsem lékařku, aby ještě počkala, když vše postupuje tak, jak má. Jsem moc ráda, že mi vyhověla. V deset večer dorazil v munduru manžel a porodní asistentka nás nechala v poklidu samotné, ale byla na přijmu. Měla jsem box s vanou, takže jsem této možnosti využila a až do porodu byla ve vodě. Okamžitě, jak přišel tlak na konečník a potřeba tlačit, tak v mžiku dorazila porodní asistentka a následně paní doktorka. Samotný porod pak proběhl rychle, s mírným natržením.

Porodní asistentka i paní doktorka působily nesmírně klidně a pohodově a kdyby nebyl problém s odloučením placenty, tak možná i spokojeně. :) Nicméně vše se nakonec podařilo - po půlnoci porod a kolem třetí ráno vše hotovo i s placentou. Malou mi hned přiložili, ale kvůli velké ztrátě krve ji odvezli a já se na porodním boxu mohla dospat. Sestřičky na šestinedělí byly skvělé mladé holky a jedna milá starší paní. Bojovala jsem jen s dětskýma, které měly často několik směn po sobě a každá radila něco jiného. Malá ztrácela hodně na váze a všichni byli podráždění, sestry i já. To byla jediná nepříjemnost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si více vložek. Základní balíček je na pokoji, ale to nebude stačit. Výborný byl předporodní kurz.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - atkame 15.08.17 napsala :

Naše první miminko se v této porodnici narodilo začátkem července 2017 a byli jsme se vším naprosto spokojeni! Porod by náročný (20 hodin kontrakcí skončilo císařským řezem - malý měl 4,5 kg), ale přesto jsme si to v rámci možností užili.

Personál byl úžasný - od porodních asistentek (vystřídaly se u nás 3 směny), :) přes doktora a operační tým až po dětské sestry a personál na oddělené šestinedělek. Opravdu skvělí lidé, empatičtí, vždy nás informovali o stavu a dali nám na výběr, nikam nás netlačili. Se vším rádi poradili a dodávali energii i motivaci.

Skvělé bylo dokonce i jídlo (navzdory pooperační dietě) a nadstandardní pokoje jsou skvěle zařízené a příjemné. Platilo se za ně 700 Kč/noc a vyplatila se opravdu každá koruna. To soukromí a pohodlí za to určitě stojí.

Takže na 100 % doporučuji a poštěstí-li se nám ještě s dalšími dětmi, určitě sem zavítáme znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pro prvorodičky předporodní kurz - proplácí pojišťovna. Ukáží a představí, jak to funguje obecně i speciálně v této porodnici, jaké jsou zvyky, ukáží porodní sály a doporučí další předporodní přípravu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mimo doporučený seznam věci nezapomenout vzít si věci i na období šestinedělí a odjezd domů - zejména dostatek vložek do podprsenek, regenerační krém/mast na bradavky (stačily mi vzorky z lékárny), čaje pro kojící matky, stahující pás na břicho na cestu domů (použila jsem svůj těhotenský a byl dostačující).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Martia007 12.08.17 napsala :

V Liberci jsem rodila letos 30.6.2017 podruhé. Kontrakce přišly kolem 18. hodiny a rovnou po 4 minutách, tak jsme vzali tašku, udali tetě dceru a vyrazili do porodnice. Před 19 hodinou si mě (v kleče na čtyřech drtíce ruku manželovi) u vjezdu do areálu přebírala porodní asistentka Knorová, která s úsměvem reagovala na projíždějícího řidiče, který nabízel pomoc, slovy: „Ta je moje“. Vzhledem ke stavu kontrakcí a připravenosti k porodu se manžel běžel převléknout do modrého obleku a šlo se na věc.

Po celou první dobu porodní u mě byla porodní asistentka, kontrolovala kontrakce, ozvy miminka apod. Byla příjemná a velice ochotná. Mohla jsem se pohybovat, jak jsem uznala za vhodné a hlavně příjemné, pokud bylo potřeba, neměla jsem problém vrátit se zpět na porodní lůžko. K samotnému porodu přišla mladá paní doktorka MUDr. Pavla Šrýtrová, která se mě i během první doby porodní ptala na průběh mého prvního porodu, na komplikace apod. Vzhledem k velikosti miminka byl potřeba nástřih, na souhlas se mě paní doktorka zeptala. Vzhledem k tomu, že se neřadím mezi tzv. Eko matky, a nejdůležitější pro mě je zdraví miminka a co nejbezpečnější porod, jsem souhlasila.

Syn se narodil ve 20:30 min., tj. hodinu a půl po příchodu do porodnice. Po porodu přišla dětská sestra a ihned přikládala miminko k prsu na kojení. Poté ho s manželem odnesli na očištění, zvážení a změření a podepsání a vrátili se už se zachumlaným miminkem. Mezi tím jsem za asistence doktorky porodila placentu a byla zašita. Asi po dvou hodinách jsem se přestěhovala na oddělení šestinedělí. I zde jsem se setkala jen s příjemným personálem, od lékařů, sester, laktační poradkyně, dětské doktorky a sester z novorozeneckého oddělení po servisní personál. Na cokoliv jsem se zeptala, na to mně bylo ochotně odpovězeno.

Co se týče stravy, tak jak už jsem hodnotila po prvním porodu… Maminky si musí uvědomit, že nejsou v pětihvězdičkovém hotelu. Strava je srovnatelná z běžnou školní jídelnou. Je to k jídlu. :)

Personál: as. Knorová, MUDr. Šrýtrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V případě, že maminka bude rodit o víkendu, tak si přibalit dětské oblečení (pro prvorodičky doporučuji zavinovací košilky).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované jednorázové kalhotky, alespoň 2 balíky porodnických vložek Samu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - PenelopaW 18.07.17 napsala :

Rodila jsem před necelými třemi lety v Liberci. Na porod jako takový si nemohu stěžovat - rodila jsem císařem, byl to docela fofr, odtekla mi plodová voda a chlapeček byl koncem pánevním, takže se šlo na císaře. Největší bolest z celého porodu byla sonda, kterou mi zavedli nosem do žaludku a za kterou mne anesteziolog tahal, když chtěl, abych mlčela. Do tří minut od převozu na sál bylo dítě venku. Personál perfektní, když už jsem se zastyděla, že pořád něco melu a zmlkla jsem, doktorka se vyklonila zpoza plenty, kde mě zašívali břicho, a zeptala se, jestli jsem naživu, že jsem nasadila standard a báli se, jestli jim nekolabuju.

Co se týče poporodní péče, tam už bych výhrady měla. Např. to, že z prostorových důvodů musí ženy po císaři ležet na gynekologické JIP s jinými pacientkami. Měly jsme tři postele vedle sebe, oddělené plentou, nad námi světlo, proti nám sestra za pultíkem, poslouchala rádio, kecala s jinou, neměla jsem šanci usnout a když se mi to povedlo, tak asi v půl šesté přišla vizita s veselým zvoláním, že bych měla vstávat.

Po převozu na poporodní oddělení už to bylo lepší, ale vytkla bych porodnici hlavně tři věci:

1. Hrozně hnusné jídlo! Všichni tvrdí, jak maminky a kojící maminky musí dobře jíst, aby byly silné, dokázaly se starat o miminko, dělalo se jim mléko a kdesi cosi, ale to, co nám nosili k jídlu, bych nedala ani psovi. Díkybohu za manžela a rodiče, kteří mi každý den nosili domácí jídlo!

2. Kojení - nemocnice má sice certifikát Baby friendly hospital od Laktační ligy a v materiálech pro maminky se holedbá tím, jak věnuje zvýšenou péči kojení, ale v praxi to proběhlo tak, že všechny maminky nahnaly do jídelny a tam jim pustily video od Bepanthenu o kojení. Žádná individuální instruktáž o tom, zda dítě dobře držím, zda dobře saje, jak pečovat o prsa, jaké pozice mohu zvolit… všechny nás učily jen boční fotbalovou pozici, a to i maminky, které nebyly po císaři. Do toho mi poradili, abych si prsa chladila, takže nezkušená a blbá jsem je pořád měla omotaná mokrou plenou a levé prso mi zatvrdlo. V pravém jsem neměla skoro žádné mléko, ale protože už jsem se rozkojila, tak mne pustili domů a nazdar, nikdo na mne ani nekouknul.

Hned první večer jsem volala asi v půl desáté laktační poradkyni, protože prso jsem měla velké jak kopačák a neuvěřitelně to bolelo, děcko ani nemohlo chytit bradavku. Téměř celé šestinedělí jsem řešila hlavně kojení, odsávala pravé prso, masírovala levé, teklo to ze mne horem dolem, spala jsem asi 20 minut co tři hodiny, takže po 14 dnech jsem byla totálně mimo. A to nemluvím o tom, že mi sestry řekly, že nemohu kojit bez kojících kloboučků, takže mi trvalo asi další tři týdny, než jsem se toho nesmyslu zbavila. I laktační říkala, že bradavky mám naprosto normální, že nechápe, proč mi je doporučili - navíc to není levná záležitost. A ta práce s tím! Neustále vyvařovat, mýt, mít to nachystané, když jsem někam šla… Děs běs.

Doporučuju proto všem, co by chtěly rodit v Liberci, aby si tam radši pozvaly laktační poradkyni, i kdyby to byly nakonec zbytečně vyhozené peníze. Když mi kamarádka říkala, jaké poradenství jí standardně daly sestry v ústecké nemocnici, bylo mi do pláče. V Liberci spoléhají na to, že maminky mají načteno, a pokud si ženská sama neřekne, tak nepomohou. Resp. ano, ale v rámci laktačního poradenství za peníze, ne v porodnici. A to ty nejnepříjemnější sestry byly ty, se kterými jsem se viděla na předporodním kurzu a dávaly nám tam moudra o kojení…

Mimochodem, kurz tam byl taky o ničem, pokud má člověk načteno, nic moc nového se tam nedozví, natož takový ten nácvik dýchání, co vidíme v amerických filmech. Jediné co, že na kurzu má člověk možnost se zeptat na všechno možné, něco ho napadne na základě dotazů jiných maminek, může si tam najít budoucí kámošky a prohlídne si prostory porodnice, což jinak než v rámci kurzu nejde.

3. Informované souhlasy - za ty bych vraždila. Dnes jsem byla u zápisu kvůli dalšímu dítěti a zase jsem dostala štos papírů informovaných souhlasů s tím, ať je doma vyplním. Přitom skoro v každé kolonce je uvedeno, že „lékař mi vysvětlil/seznámil mne“. Jak to tedy mohu vyplnit, když mne nikdo neseznámil? Revoltovala jsem při propuštění z porodnice před třemi lety, kdy mi dali podobný papír o tom, že dětský lékař mne seznámil se stavem dítěte, jsem si vědoma rizik a po propuštění přebírám veškerou zodpovědnost. Jenže mne neseznámil lékař, natož sestra a ani sanitář, prostě mi dali papír a nazdar, podepište to. Řekla jsem, že to podepsat nemůžu, protože mi nikdo nic neřekl a nevysvětlil, natož aby si ověřil, že to chápu dobře, a sestra argumentovala tím, že když to nepodepíšu, nepustí mne domů (hahaha).

Nakonec kvůli mně přišla dětská doktorka, která zrovna měla vizitu, a prošly jsme ten papír spolu (z její strany velmi „ochotně“). Chápu, že naše zdravotnictví má málo personálu, není možnost se s každou novopečenou mámou crcat, ale když už si takto zjednodušují práci, nepřijde mi to úplně korektní. Protože co když si to přečtu, ale pochopím to blbě (nejsem medik, jsem laik), podepíšu to a když se pak něco stane, tak to bude na moje triko, protože já jsem přece podepsala, že tomu rozumím, že jsem byla seznámena, měla možnost klást dotazy a vše mi vysvětlili?

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si nějakou knížku ke kojení, popovídat si na toto téma s kamarádkou, popř. si zaplatit konzultaci laktační poradkyně.

Zabalit si tašku s doporučenými věcmi, doklady apod. raději dříve - sama jsem neplánovaně rodila 3 týdny před termínem, neměla zabalené nic a příbuzenstvo horko těžko dokupovalo a hledalo doma potřebné věci. :-)

Vzít si s sebou papír a tužku na zapisování dotazů a informací od sester - hormony jsou mrchy a člověk fakt zapomíná. :-)

Z povinné výbavičky bych za sebe doporučila zavinovací bodyčka, s dítětem se líp manipuluje a oblékají se snáz než nemocniční košilky, které na dítě v porodnici půjčují.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kupu věcí v porodnici dostanete - např. kojící košili bych si nebrala, aby si ji člověk akorát nezničil očistky, v porodnici si může půjčit erární. Stejně tak do začátku dostanete plenky na miminko (doporučuji nekupovat, dokud nebudete vědět, jak je děťátko velké, a pak poslat tatínka nebo kamarádku na nákup) a porodnické vložky. Hlavně je potřeba mít s sebou průkazku (pokud si ji chcete ofotit, tak před porodem, se zapůjčením po porodu dělali drahoty), OP apod. A samozřejmě nezbytné informované souhlasy a prohlášení o jméně dítěte - po píchnutí epidurálu jsem před převozem na sál musela vyplňovat, protože jsem neměla s sebou (zajímalo by mne, zda by mne bez toho nenechali rodit). :-X

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - hakna 29.05.17 napsala :

Po velkém zvažování jsem si vybrala porodnici v LBC, nastudovala recenze a zkušenosti na netu a… Byla jsem překvapená jak prostředím, tak personálem. Bohužel jsem musela v porodnici strávit tři týdny, ale ani jednou na mne nikdo nebyl protivný - naopak! Zato co předváděly některé budoucí maminky - já bych profesionální přístup nezvládla!

Moc děkuji sestřičkám za péči, starostlivost a empatii. Je to o lidech! Stačí prosit a poděkovat + usmát se! Nejste v hotelu a sestřičky nejsou služky. Pokoj hezký, paní uklizečka má můj obdiv za dennodenní pečlivý úklid a všichni měli mnoho přesčasů, a i tak měli 100 % nasazení.

Po těžkém porodu mi se vším pomohli a miminko bylo v dobrých rukách, než jsem se o ně mohla postarat. Moc děkuji, v tom frmolu, co tam mají, tak mají všichni můj obdiv. Děkuji jim za zdravé děťátko a péči, kterou jim nikdo nezaplatí. Službu konají srdcem, a i když mají těžkou směnu. Děkuji a příště rodím opět v Liberci.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše základní je k dispozici, vždy čisté ložní prádlo a košile. Vložky a plínky na první dny, erární oblečky pro miminko. Strava se dá přežít. :) Buďte v klidu, postarají se o vás profesionálně!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty a doklady a tašku do porodnice dle seznamu, co obdržíte při zápisu k porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Layra8 05.01.17 napsala :

Rodila jsem v Liberci v srpnu 2016. Slyšela jsem na ni sice spoustu stížností, ale sama nemám ke stěžování důvod. Naopak jsem byla příjemně překvapená lidským přístupem.

Porodní asistentka se o mě na sále celou dobu hezky starala. Všichni byli moc milí, sestřičky pomohly s kojením. I to jídlo bylo docela dobré.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - marcelamarcel 15.11.16 napsala :

Chtěla bych přidat svou zkušenost s porodnicí Liberec. V listopadu 2016 jsem rodila v Liberci své druhé děťátko. V obou případech si nemohu vůbec na nic stěžovat.

Od příjmu až do propuštění byl veškerý personál strašně milý, ochotný, všichni odpovídali na mé dotazy a pomáhali ochotně se začátky kojení, které bylo v obou případech dost krušné.

Od prvního porodu v roce 2010 se výrazně zlepšila kuchyně.

Všem mohu jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - EvaCi 14.11.16 napsala :

Kladně hodnotím profesionální přístup během všech našich setkání v rámci předporodní přípravy, ambulance a porodu samotného.
Moje miminko bylo v poloze koncem pánevním. Paní doktorka Zemanová mi důkladně vysvětlila vše ohledně zevního obratu,který však nakonec v mém případě nebyl možný, a spolu s paní doktorkou Bydžovskou mě podpořila v rozhodnutí rodit přirozeně. K indukovanému porodu jsem nastupovala s důvěrou a jistotou, že vše zvládneme.

Paní doktorky byly úžasné pozitivní a podpůrné, všechna čest za to, jak profesionálně zvládly situaci, kdy na sálech probíhalo několik porodu současné. Výsledkem je krásné zdravé miminko, které se narodilo přirozeně.

Děkuji také lékařkám a sestřičkám na novorozeneckém oddělení a oddělení šestinedělí, za celou dobu pobytu se mnou nikdo nejednal jinak, než ochotně a s úsměvem. Měla bych menší výhrady ke stravě pro čerstvě maminky, ale to zachránily návštěvy.

Personál: MUDr. Zemanová, MUDr. Bydzovská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Jeezevčice 08.11.16 napsala :

Od začátku, tedy od kontrol a monitoru jsem byla převelice spokojená. Velmi pozorný a odborný personál. Rodila jsem tam 31.10 na programovaný porod a vše šlo hladce (na prvorodičku).

Od zavedení tabletky byla malá za 4 hodiny venku. Netrápili mě a pomohli mi v těch největších bolestech vše urychlit. Za to jim moc děkuji. Společně s paní doktorkou Zemanovou mě rodil mladý pan doktor, který byl taky velice šikovný. Porodní asistentka starší paní, bohužel nevím jméno. Moc jí děkuji za vše - byla se mnou od začátku až do konce.

Rodit v této porodnici mohu jen doporučit. Co se týče péče po porodu, také perfektní. Byla to milá zkušenost v krásném prostředí!

Personál: Mudr. Zemanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Větší zásobu porodnicích vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 05.11.16 napsala :

Měla jsem komplikovaný vyvolávaný porod. Byla jsem na JIPce, pak na novém pokoji, co je určen pro maminky po císaři a nakonec 5 dní i na šestinedělí. Všude sesřičky absolutní spokojenost.

Není pravda co se říká, vystřídalo se tam za mě i více směn a všichni jsu milí i ochotní. Liberec vřele doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - flaus 02.10.16 napsala :

V Liberci jsem rodila koncem srpna a vše od příjmu až po propuštění proběhlo naprosto v pořádku. Zvěsti, co kolují o neochotném personálu jsou naprosto nepodložené, všichni jsou milí, pořád nabízí pomoc.

Z procedur jsem šla jen na klystýr, ale dobrovolně, dostala jsem jednu injekci proti bolesti, kterou jsem si vyžádala. Nedali mi oxytocin ani preventivně nenastřihli, toho se není vůbec třeba bát.

Holčičku mi dali hned na sále a pak pár hodin po porodu, kdy už jsem byla schopná se o ni starat, a už u mě zůstala. Těch pár minut, co byla sama na vyšetření (asi dvakrát), přežila ona i já.

Návštěvy mohou chodit už po obědě až do večera, nejen ve stanovenou dobu, ráno na ně není čas.

Jako slabší bych vyhodnotila stravu, ale spíš množstvím, než kvalitou.
Mrzí mě, že si nepamatuji jediné jméno z personálu, který se o mě staral, byli všichni úžasní. Jako prvorodička jsem se vůbec nebála.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivá voda stačí jedna (pak se dá natočit z kohoutku), vlastní noční košile, ani inkontinenční podložky nejsou potřeba, svačinu (než návštěva donese další), své vložky (ty erární jsou krátké a rychle nasáknou), plenky pro miminko s menším váhovým odhadem, vlastní oblečení, nemocniční bych odhadla na velikost 62.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - martinasou 10.09.16 napsala :

Své první dítě jsem rodila v Jablonci nad Nisou. Jsem z Liberce a nechala jsem se strhnout kamarádkami kritizujícími porodnici v Liberci. Šlo tedy konkrétně o nepříjemný personál a celkový přístup k mamince a miminku. Možná i dlouhým a náročným porodem na mě Jablonec neudělal vyloženě super dojem, takže u druhého těhotenství jsem měla jasno. Jsem z Liberce, půjdu rodit do Liberce. Rozhodně jsem neudělala chybu.

Od příjmu až po propuštění z porodnice byli naprosto všichni příjemní, milí a neustále nabízeli svou pomoc. Nemohu si stěžovat opravdu na jediného pracovníka. Rodila jsem 13.8.2016.

Jediné, co není úplně ono, je velké množství rodiček. Kvůli tomu jsem se za celou dobu nedočkala nadstandardního pokoje, o který jsem měla zájem ihned při příjmu.

Celkově ale palec nahoru a rozhodně bych doporučila!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a vyrovnanost. Není nutné brát velké množství vložek, v porodnici vám balík dají, ani svou noční košili, dávají tam dle potřeby jejich.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko, neperlivé pití.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Sanina92 26.07.16 napsala :

Už nikdy více!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy s dětskými sestrami!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - dadunka001 29.04.16 napsala :

Ráda bych přidala svoji zkušenost s novorozeneckou JIP v liberecké nemocnici. Rodila jsem předčasně v Ústí nad Labem, kde byla moje dcerka 14 dní v inkubátoru na intermediárním oddělení. Po 14 dnech nám dceru převezli do LBC a já čekala, jaké to bude tady (v Ústí jsem byla s péčí o malou naprosto spokojená)…

Musím říct, že obavy, které jsem měla, nebyly oprávněné. Prostředí novorozenecké JIP je velmi pěkné, moderní. Sestřičky zde byly ve většině případů skvělé, rády ochotně odpovídaly na spoustu mých otázek. Jejich přístup byl profesionální, ale i lidský. S miminky si povídaly a chovaly se opravdu skvěle.

Bohužel na internetu na toto oddělení není žádná diskuze a pokud ano, tak jen hodně stará a opět (zcela zbytečně) negativní.

Za sebe tedy mohu toto oddělení jen pochválit a všem poděkovat, jak pěkně se nejen o naše miminko starali.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedat na negativní hodnocení. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Jani615 01.04.16 napsala :

Ačkoli na libereckou nemocnici jako celek neslýchám příliš kladná hodnocení, z vlastní zkušenosti musím jednoznačně pochválit libereckou porodnici.

Za svůj pobyt tam jsem se nesetkala s jediným nepříjemným nebo nesympatickým členem personálu. Všichni byli moc hodní, odpovídali na veškeré dotazy, vše proběhlo naprosto hladce jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí.

Sestry z novorozeneckého oddělení se maximálně snažily podporovat kojení. Nebyla bych dříve věřila tomu, že budu na svůj pobyt v porodnici (také díky hladce proběhlému porodu) opravdu v dobrém vzpomínat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Stee 24.02.16 napsala :

Rodila jsem indukovaným porodem 20.1.2016 o týden dřív, protože malý již nepřibýval na váze a musím říct, že jsem do nemocnice nastupovala se staženým žaludkem, protože jsem měla dojem, že liberecká porodnice nemá dobrou pověst ohledně personálu.

Musím povzbudit všechny, co se tam chystají rodit, protože jsem byla příjemně překvapena, moje porodní asistentka, která se mnou prošla komplet celým porodem od zavedení pilulky až po šití, byla úžasná. Neprošla jsem žádným předporodním kurzem a s ní to ani nebylo nutné. Bohužel nevím její jméno, ale chtěla bych jí moc poděkovat, za její cenné rady a psychickou podporu, za to, že mě do ničeho nenutila, že mě povzbuzovala a za to, že mi po takovém výkonu ještě jako třešničku na dortu přinesla teplé jídlo. Byla skvělá.

Doktorky, které se na mě vystřídaly mi všechno vysvětlily a konaly rychle a profesionálně. Chtěla bych poděkovat i lékařkám a sestřičkám z novorozeneckého oddělení. Měla jsem problém s intenzivním a velice bolestivým naléváním prsou a ony radily, přinesly obklady, neustále chodily a ověřovaly, jak jsem na tom. Pomohly i s kojením, malý měl pouhých 2470 g při narození a špatně se přisával, ale spolu s jejich pomocí jsme to všechno zvládly.

Ve finále nebyl problém ani s nemocniční stravou, samozřejmě nemůžete čekat steaky k snídani, obědu i večeři, ale jídlo bylo celkem chutné, logicky s menším obsahem soli, ale personál v kuchyni toto kompenzoval. Paní byla moc milá a když jsme se chtěly v klidu najíst, tak dokonce i pochovala mimča, která zrovna protestovala a plakala. Závěrem tedy ještě jednou velice děkuji a doufám, že se tam ještě jednou vrátím s holčičkou, nebo dalším zdravým chlapečkem. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat zkušenému personálu, nebát se na nic zeptat, užít si období, kdy nemusí uklízet ani vařit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam, co je k dispozici na webových stránkách KNL, je celkem kompletní, jen bych si vzala své vlastní oblečení na mimčo - hlavně body s dlouhým rukávem a ponožky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - tatiankacizmar 05.02.16 napsala :

Tak jsme týden po porodu v liberecké porodnici (porod 26.1.2016) a musím říct, že bych sem šla rodit znovu. Po přečtených negativních recenzích jsem měla jisté obavy, ale ukázalo se, jak jsem si i myslela, že pokud vše probíhá v pořádku, nikdo vás do ničeho nenutí a nechávají téměř vše na vašem rozhodnutí.

Já měla teda vysněný porod. V 7.30 začala odtékat voda, v 8 už jsem byla v porodnické ambulanci a před 9 jsem už byla na přípravném pokoji, ale ještě neměla žádné kontrakce, jen slabé pnutí v podbřišku jako při menses, tak jsem znervózněla jak dlouho tady zase pobudu. U prvního porodu syna jsme se otvírala přes 12h, tak mi sestra nabídl klystýr, že prý popožene kontrakce. Po klystýru teda nastala spoušť, už jsem z té sprchy nevylezla.

Kontrakce přicházely pořád silnější a odstup se zkracoval. Když se na mne sestra přišla zase kouknout a viděla, že se něco asi děje, vyšetřila mne a volala: „Vždyť Vy už rodíte, honem na sál!“ Ona volala lékařku, já manžela, bylo 10 h a v 10.12 byla malá na světě. Klekla jsem si na porodnické křeslo, pak mne sestra nabádala zkusit otočit se do polosedu (pro ně lepší poloha) a zabolelo mne při tom v kříži, a to jsme jim řekla. Měla jsem to i v porodním plánu vyhnout se namáhání křížové páteře, tak mne poprosily se aspoň v tom kleku otočit, abych byla zadečkem k doktorce, a ne obráceně. :)

Vnímala jsem jejich povely ke tlačení, kdy tlačit že všech sil, kdy dát pauzu, jak prodýchávat… A myslela jsem jen na svoji holčičku. Představovala jsem si, jak postupuje dolů, a povídala si ní v duchu a vůbec nevnímala okolí, aby mne nerozptylovalo. Max soustředění na to, co mám dělat. Po asi 3-4 zatlačeni byla venku. Já bez žádných zranění a nástřihu.

Malá měla 3650 g a 49 cm. Připravovala jsem se teda na porod poctivě - cvičila (fitness pro těhu na DVD - měla jsem pěkně zpevněné svaly na břiše, abych měla čím tlačit, protahovací cvičení, plavání), masírovala hráz, pila odvar že lnu, každý den 50 keglovych cviků a asi to taky pomohlo. U prvního těhotenství jsem to dost zanedbala a porod nebyl zrovna pohádkový. A teď za celé těhotenství mne vůbec nebolela záda a po porodu se krásně hojím, děloha už je skoro zatažená. Tři kg navíc oproti předporodní váze. Takže za sebe doporučují se na porod připravit a ničeho se nebát.

Personál je taky velmi vstřícný, nikdo vám ani miminku přece nechce ublížit. :) Měla jsem nadstandardní pokoj. Vadily mi teda okna na ulici s šíleným provozem. My bydlíme v téměř hluché ulici, tak mi trvalo si na ten městský hluk zvyknout, ale to se netýká porodu a péče o mne a dítě, beru to jako vedlejší vady.

Jediné, co mne nemile překvapilo po porodu, bylo téměř 2h odloučení s miminkem. Po porodu mi ji hned dali do náruče, nechali dotepat pupečník, pak ji na chvíli vzala pediatrička a zase už ovinutou mi ji podali k prsu. To už dorazil i tatínek a nechali nás chvíli o samotě s malou. Pak na dobu porodu placenty, převozu na pokoj a ještě na dobrou hodinu na pokoji mne nechaly „odpočívat“, i když jsem chtěla mít malou u sebe. Pravda je, že jsem tu chvilku odpočinku určitě potřebovala, ale ten negativní dojem zůstal. Mohli mi ji přivézt řece v postýlce a byl s námi tatínek, kdyby něco.

Jinak nemůžu říct špatně slovo na oddělení šestinedělí nebo dětské. Malá měla žloutenku, byla 3 dny pod světýlkem a dostávala jsem ji ke kojení v pravidelných intervalech, jak jsme se domluvily. Navíc jsem stahovala pro ní mléčko na případné dokrmení. Nutrilon jsem odmítla, bylo to respektováno a hlásili mi „stav zásob“ kolik vypila, kolik ještě připravit. Kojení jsme nastartovaly s menšími chybami, ale vše jsem začala konzultovat se sestrami a dobře mi poradily. Bradavky se zahojily, upravily jsme polohy na kojení.

Při odchodu dostanete kontakt na sestru, co funguje jako laktační poradkyně. Pak ji z domova můžete volat s jakýmikoliv dotazy, což taky je bezva věc. Tak za mne celkový dojem z porodnice je pozitivní a doporučuji ji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezanedbat vlastní přípravu na porod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - rhiana 16.12.15 napsala :

Porodnici určitě doporučuji! Od porodu až po pobyt na pokoji si nemůžu na nic stěžovat. Porodní asistentky, doktorky, sestry všichni skvělí. I mnou přinesený porodní plán (nebo spíš přání) nebyl problém splnit, případně konzultovat, co lze a nelze.

Pro pobyt na šestinědělí nebyl žádný problém s nikým, všichni ochotní milí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, oni vám řeknou co a jak. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno, co je psané v seznamu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - kikinkaa14 15.11.15 napsala :

Tak za mě jednoznačně doporučuji. Od porodu až po pobyt na šestinedělí jsem byla spokojená.

Sestry byly milé, nikdy jsem neměla pocit že bych někoho obtěžovala. Dokonce ani v noci, kdy mi malej nechtěl spinkat a já ho brečícího musela na jednu noc dát na novorozenecké kvůli hladu, protože se mi nevytvořilo ještě mléko.

U sester na šestinedělí si také nemůžu stěžovat, to samé u doktorek a u všeho personálu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se ničeho nebáli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je na seznamu do porodnice.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 13.11.15 napsala :

Rodila jsem v létě 2013, dodnes když si na to vzpomenu se mi ježí chlupy.

Do porodnice jsem dorazila v pondělí večer, kdy mi praskla plodová voda - zkalená. Chlapa poslali domů, ani mi to neřekli, protože podle nálezu rozhodně nebyl porod v dohledu. Aspoň mi to teda mohli říct, když mi natočily monitor, začala jsem se po něm shánět a pak mi bylo teda řečeno, že už jel dávno domů.

Kontrakce jsem neměla, jen mi pořád odtékala plodovka. Uléhala jsem na čekací pokoj a těšila se, jak to budu mít brzo za sebou, nepřipouštěla jsem si žádné komplikace a tudíž se dá říct, že jsem byla velmi optimisticky naladěná. V úterý ráno mi paní MUDr. Zemanová, která mi btw v pondělí ráno natáčela monitor a večer mě přijímala - tudíž už tam byla určitě víc než 24h - klobouk dolů, řekla že absolutně netuší, kudy ta plodovka odtekla, že jsem stále úplně uzavřená.

To jsem lehce znervózněla, ale pořád věřila, že se to rozjede. Navíc mi dali tabletu na vyvolání, takže jsem věřila, že to bude ok. Atb mi taky nasadili zrovna vzhledem k té zkalené plodové vodě… Jak den plynul, stále se nic nedělo, sem tam mě zabolelo, ale nic hrozného.

Po druhé tabletě to nabralo grády, ale nález téměř nulový, po klystýru (vydržte 15 minut při kontrakcích po 5 minutách - hahaha) to už vypadalo, že to fakt už brzo bude. Zavolala jsem chlapa, mezitím mě přesunuly na porodní box, prostředí super, ale i navzdory pravidelným kontrakcím stále zavřená jak národní banka… bez nějaké informace šup, kapačka s oxytocinem, kontrakce po minutě, kolem jedenácté večer mi přišlo, že to je jedna velká kontrakce a POZOR, otevřená na 1cm.

Byla jsem šíleně unavená, padala jsem, nemohla jsem, prosila jsem, ať už mi udělají sekci, protože tímhle tempem to vypadalo, že budu rodit ještě týden než se dostanu na požadovaných 10cm. :) Porodní asistentka, nebo doktorka nebo nevím kdo to ani byl volala zřejmě zkušenějšího lékaře, kterému se ale nechtělo takhle uprostřed noci obtěžovat, tak mi vyndali kapačku s tím, že ráno v osm mi udělají sekci.

Spala jsem celou noc - bez kapačky nebyly kontrakce … divné… ráno přišla MUDr. Bydžovská, že žádný císař nebude, že dáme zase oxytocin, to už jsem ji poslala málem do… No nicméně ještě než jsem stihla přečíst a podepsat souhlas, už u mě byla anestezioložka a píchala mi epidurál, se kterým se to teda vydržet, ale vysvobodil mě až kolem 14h MUDr. Beránek, který rozhodl, že se to martyrium ukončí sekcí. Dceru museli rozdýchávat, apgar 1 - hrůza, to jsem se dozvěděla až o 2 dny později.

Na JIPu sestry super. Jen teda mě štvalo, že mi dceru ukázali až po nějakých 25 hodinách. Sestry na šestinedělí - celkem dobré, jedna sestra z novorozeneckého mě dokázala během pár vteřin rozbrečet, když jsem si teda dovolila dceru rozbalit ze zavinovačky, abych si jí prohlédla (je to přece moje dítě), tak to byl problém a odvážela si ji se slovy: „Tak pojď Eli jdeme pryč,“ přestože dcera plakala - no hrůza… Nemluvě o tom, že jsem musela předvést, jestli jsem vůbec SCHOPNÁ ji vykoupat a přebalit. Hrůza.

Po čtyřech dnech mě gynekologie propustila, ale dcera nepřibírala, tak jsme zůstali ještě jeden den. To přibrala asi o 10 g a to už nás propustili - no na hlavu. Příště sem rozhodně rodit znovu nepůjdu.

Personál: MUDr. Zemanová, MUDr.Beránek, MUDr. Bydžovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán, odhodlání a pevné nervy.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 16.09.15 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici 9.9.2015. Příjem super, personál na sále příjemný. Jenže tím to skončilo.

Necítila jsem se vůbec dobře v této porodnici, hlavně sestry z novorozeneckého byly nepříjemné, nejevily nějaký zájem. Tvářily se otráveně, když člověk po něm něco chtěl. Nebyly schopné ani dojít na pokoj a říct, jak malé dopadly výsledky, člověk se musel doprošovat a jít za nimi osobně.

Co se týče jídla, nic moc. Původně jsem měla rodit v Jablonci, ale pro plný stav mě poslali do Liberce. Tuto porodnici rozhodně nedoporučuji a jak již někdo zmiňoval tady, vyhýbám se jí obloukem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodnout se určitě zda-li je pro vás tato porodnice dobré rozodnutí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Babuc 11.09.15 napsala :

Porodnici v Liberci mohu jen doporučit. Strávila jsem tam o den navíc, když mi předčasně praskla voda, a už tehdy tam bylo fajnově. Personál byl neustále moc milý, usměvavý, ochotný…

Samostatný porod byl dost náročný a ustála jsem ho i díky skvělé porodní asistentce, Lence Nové, která byla neustále pozitivně naladěná a přenášela to i na mě. :) Když se malý narodil, byl přidušený, Apgar skorem měl na 1, a to, že je v pořádku, je jen díky skvělým lidem na dětském oddělení.

Pobyt na oddělení byl také fajn, stále se nás někdo ptal, zda něco nepotřebujeme, nechceme. Všichni se usmívali, vtipkovali… Opravdu si nemohu na nikoho stěžovat. Určitě se někdy stane, že maminka narazí na nepříjemnou sestru, doktorku, ale kdo z nás nemá někdy den blbec, že jo. Za mě bych personálu dala jedna s hvězdičkou. :)

Jediné snad co bych vytkla, je jídlo. Myslím si, že od kojící diety určo nepatří hrachová polévka či čevapčiči s cibulí, ale to je pro mě jediný detail. Jako prvorodička vím už teď, že za pár let se i mé druhé dítko určitě narodí v liberecké porodnici! :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a kdykoliv si tam o cokoliv říct či se zeptat, opravdu tam rádi poradí s čímkoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vesměs jsem vycházela ze seznamu uvedeního na stránkách nemocnice a nic mi nechybělo. Snad jen přibalit jednorázové přebalovací podložky pod sebe, první dny se opravdu hodí :) a volit raděj tmavé ručníky ny intimní hygienu. Nějakou tu mnamku na zahnání chutí :D

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 11.09.15 napsala :

Do této nemocnice jsem se vlastně nechala dotlačit rodinou a více už to neudělala. Při porodu absolutně nezájem, že v nějaké poloze je mi lépe. Ke konci na monitoru mě chytla záda, na dotaz jestli mužů aspoň stát vedle postele na mě zděšeně koukali, kde jsem to viděla. Jinak paní doktorka u porodu super.

Další věc: na pokoji jsem byla ráda, že sice nemám nadstandard, ale že jsem sama. Druhý den mi dali paní, která moc neřešila, jestli její dítě vzbudí. To moje o tom, že mi záhadně mizely pleny, kdykoliv jsem odešla z pokoje, to už jsem měla vztek.

Jídlo: vše co by kojící mamina měla z jídelníčku vyřadit, jste dostala k obědu. Sestřičky: ty starší byly hodné, co mohly s tím pomohly, ty mladší škoda slov. Při propouštění domů malého pustili, mě ne kvůli vysokému tlaku. Přišlo mi zbytečné ležet tam, když můžu i doma v klidu. Všichni se na mě vrhli, že si můžu jít, kam chci, ale dítě mi nedají. To už jsem se neudržela a rázně jsem jim tam vysvětlila, co si tam o tom myslím. Hodinu na to s pár poznámkami, co si mohli odpustit, mě i malého pustily domů. Ale netušila jsem, že za dva měsíce skončíme zpátky, protože bohužel buď se na to vykašlali, což si spíš myslím, a nebo to přehlédli. Malému se nevyvíjel svěrač, čehož si měli všimnout už v porodnici. Takže já už se této porodnici vyhýbám obloukem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Essencial 26.08.15 napsala :

Rodila jsem v Liberci dvakrát, v roce 2002 a 2008. Pokaždé došlo k závažným komplikacím při porodu (nadměrná velikost miminek, poloha koncem pánevním) první porod byl vyvolávaný klasický, druhý byl vedený císařským řezem. Jen díky skvělému personálu jsme já i děti na světě a v pořádku. Ještě jednou děkuji.

Co se týká pobytu v nemocnici, měli jsme pokaždé nadstandardní pokoj. Určitě by se našly drobnosti, které by se daly vytknout, ale zdraví dětí i moje je pro mě na prvním místě.

Poprvé jsme docházeli do porodnice s manželem na kurz. Vše nám vždy bylo vysvětleno, personál je obecně vstřícný, jen jsou často díky systému, který je v nemocnici nastaven, ve velkém časovém presu. Doporučuji vstřícnou komunikaci a pak jde vše dohodnout.

Personál: MUDr. Ulvr a MUDr. Lidák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a důvěřovat lékařům, na druhou stranu se svěřit s obavami či představami.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vhodné pití a teplé ponožky. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 18.08.15 napsala :

Rodila jsem v listopadu 2014. Byl to plánovaný císařský řez. Nastoupila jsem ráno rovnou na porodní sál, kde jsem dostala kapačky. Asi po hodině mě převezli na operační sál. Částečná anestezie bohužel nezačala působit, takže jsem na vlastní žádost dostala anestezii celkovou. Pokud si vzpomínám, personál byl velmi milý a přátelský. Jinak si na nic nepamatuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se císařského řezu nebo narkózy. Je to asi bolestivější, ale kvůli tomu malému zázraku se to dá zvládnout.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Martia007 26.07.15 napsala :

Do porodnice jsem přijela 3.5.2015 asi za 10 min 6h. Porodní asistentka, která nám přišla otevřít, trpělivě čekala, až mě přejde kontrakce a zavedla nás na porodní pokoj. Vše vysvětlila nejen mně, ale i manželovi, který by u porodu přítomen. Nechtěla jsem žádné vymoženosti moderní doby, ani nejsem zastánce alternativních porodů (rodit ve vaně apod.), přesto jsem s radostí při kontrakcích využila žíněnky, sprchy a hlavně přítomnosti manžela.

Veškerý personál byl velice milý a ochotný. Rodila mě mladá paní doktorka Tereza Paurová a ve finále nakoukl i primář Černý. Porod neprobíhal lehce, miminko bylo velké a vůbec nechtělo ven. Nakonec jsme společnými silami všechno zvládli a šťastný tatínek si mohl jít v 9:20 h podepsat tu naši 4 kilovou princeznu. Porodnice byla natřískaná, takže jsem čekala na pokoj na porodním sále, ale zase jsem mohla déle zůstat s manželem a princeznou.

I po přemístění na pokoj si nemůžu na personál stěžovat. Samozřejmě, že ne vždy se každý usmíval, ale všichni občas vstaneme pr… napřed. To, že jsme byly na pokoji 3 až 4 mně vůbec nevadilo. Nejsem stydlivá, ani samotář, takže jsem společnost jedině přivítala. Jediné, co mě zarazilo, bylo to, že jsem si převlékala postel sama, ale ložní prádlo bylo kdykoliv k dispozici včetně noční košile (vřele doporučuji tu s 5 knoflíčky).
Jídlo bylo jedlé, občas jsem si přisolila brambory nebo omáčku (nejsem žádný rozcapenec zvyklý na steaky a hranolky).

Když jsem potřebovala nějaké informace ohledně péče o malou nebo o jejím zdravotním stavu nebo mně nebylo něco jasné, zeptala jsem se a vždy jsem dostala odpověď. Vzhledem ke komplikacím při porodu i praktickou ukázku (převlékání a zavinování). Koho bych chtěla vyzvednout a pochválit je rehabilitační sestra Marcela Hruboňová, která nás měla v péči po odchodu z porodnice domů. Je prostě skvělá a vřele doporučuji.

Někdo tu psal negativa o tom, že návštěvy nemohou na pokoj. Z mého pohledu to beru jako jasnou věc a přijde mi i zbytečné vysvětlovat, proč není vhodné, aby rodiny chodily mezi novorozence. Prostor pro návštěvy by mohl být větší, ale to už závisí na možnostech nemocnice, ne personálu. Dost mi teda vadily cizí návštěvy, které asi těsně před vchodem na novorozenecké típly cigaretu a tak nám při návštěvách dost hnusně zasmradili návštěvní prostor. O tom, že je pod okny kuřácký prostor a všechno jde oknem dovnitř, ani nemluvím.

Takže když to shrnu: od příchodu do porodnice až do propuštění si nemohu na nic stěžovat (vyjma smraďochů cigaretových). Personál příjemný a ochotný, strava ucházející a prostředí čisté.

Personál: MUDr. Paurová, MUDr. Černý, sestra Hruboňová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě síťované jednorázové kalhotky s nohavičkou, které jdou vyprat a rychle schnou
a tu nejdůležitější věc - fakt, že do porodnice jdete porodit miminko, nejdete na 5hvězdičkový hotel. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - KristynaZej. 11.06.15 napsala :

Porodnici v Liberci nemůžu hodnotit jinak, než kladně. Ač jsem se zpočátku (díky recenzím) bála, jak to s tou naší porodnici je, a zvažovala i Jablonec, jsem ráda, že jsem rodila v Liberci. :-) Personál hodny a ochotný, jen je důležité se nebát zeptat. Za mě doporučuji a palec nahoru. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se neznámého. Všechno vám vysvětlí. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nenapadá mě nic výjimečného.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 23.05.15 napsala :

Bohužel musím spíše souhlasit s příspěvkem níže. Žádná velká spokojenost. Zařízení dobré, příjemné, moderní. To jo. Ale přístup personálu drobínko jak v pravěku. Byla jsem za typického potížistu - čekám druhé dítě (= trochu tuším, co čekat) a nebojím se říci, co požaduji. A bohužel požaduji věci v rozporu s „naším běžným postupem“.

Silně převažovala tendence vést porod „doktorsky“ s absolutní kontrolou. U mě ještě posílená GBS pozitivitou s komplikacemi u prvního potomka. Takže plánovaný postup: Odtok vody = vyvolávání porodu, okamžitá aplikace ATB (bez ohledu na to, že kontrakce ještě ani nezačaly), kanyla zbývající hodiny do porodu vražená v ruce pro případ „co kdyby“, porod vleže či polosedě (jiné polohy se běžně nedělají), automaticky uterotonika pro uvolnění placenty. Vyvolávání jsem odmítla, ATB si nechala dát až s prodlevou po začátku kontrakcí, kanylu požádala vyndat, trvala na porodu na čtyřech (s čímž se prý paní doktorka dosud nesetkala (!)), uterotonika jsem taky odmítla.

Snažila jsem se jednat maximálně slušně, ale přece jen rodím já a nejedná se o žádnou operaci, nýbrž fyziologický proces. Tohle si však nemocniční personál nemyslí. Sestry co chvíli obracely oči k nebi a neodpustily si poznámky, jen paní doktorka to zvládla s nadhledem, za což jí děkuji. Byla výborná. Přes komplikaci (zaseknutá ramena) a přetáčení mé maličkosti během porodu na záda se vše povedlo poměrně slušně, já bez poranění, syn modrý, leč v pořádku.

Další část pobytu taky žádné kafíčko. Vzala jsem si pohodlný nastandard (zaplať pámbu za něj - byl volný), ale jinak jsou ženy na pokojích po třech, v případě návalu i po čtyřech (plus brečící děti), návštěvy omezeny na prostor před oddělením a vyhrazené hodiny (na nadstandardu možné prakticky celodenně). Celkově špatně funguje komunikace mezi odděleními (porodní/novorozenecké/šestinedělí) - chápu, že je rodiček moc, sester málo (proč se tedy, sakra, rušily menší porodnice - Frýdlant či Turnov, když se to pak nezvládá?), všichni jsou unavení, ale tohle je skutečně chyba systému. Žena porodí, dítě, kor pokud mělo nějakou menší komplikaci, vidí jen chviličku, pak potomek zmizí za dveřmi novorozeneckého, kam se prakticky nedostanete. Nikdo se neptá rodičů, čím ho napíchá či přikrmí.

Přesunou vás na šestinedělí, dítě furt nikde a žádné zprávy. Nakonec ho konečně dostanete na pokoj, od té doby zas nikdo pořádně neporadí, co s dítětem. Sestry na šestinedělí jsou tu jen kvůli matkám (jste-li v důsledku svého „alternativního“ porodu bez zranění, nepotřebujete je takřka vůbec). Stran mimina však musíte pokaždé bouchat na dveře uzavřeného novorozeneckého a doufat, že tamní sestry budou mít chvilku. Obvykle nemají, běhají na porodní a zpět, je jich málo, nestíhají. Jinak své „potížistické“ chování jsem si odnesla v podobě kyselých poznámek sester i na oddělení šestinedělí, ač už jsem tam od nikoho nic nechtěla. Jo, jednou paralen na bolestivé stahování dělohy („Vy chcete paralen? Sem si myslela, že nechcete žádné léky!“ - nic takového nikdo netvrdil, ale skutečně, pak už jsem si o další raději ani neřekla). V propouštěcí zprávě mám v kategorii léčiv napsaná „analgetika“, což vzhledem k požití jediného paralenu pobaví.

Shrnuto: Prostředí (z úhlu nadstandardu) fajn. Doktoři vcelku profesionální, ale trvající na zažitých, leckdy dost rigidních postupech. Možná to někomu vyhovuje, mně ne. Vizity pokaždé v jinou dobu, mnohdy člověk čekal se svléknutým dítětem zabaleným do deky zbytečně dlouho. Sestry člověk od člověka, některé fakt protivné, sem tam někdo milý. Komunikace a informování dost špatné, je potřeba se pořád ptát, ptát a ptát, jinak se nic moc nedozvíte. Nevím, kde bych rodila příště, naštěstí už další dítě neplánuji.

Ufff. Možná je to v liberecké porodnici lepší v době, kdy je méně porodů, ale tento zážitek už bych opakovala nerada.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud něco chci vědět, ptám se (i opakovaně); nenechat se rozhodit protivným lidským faktorem - rodím já, nikoliv sestra.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V tomto směru mi nic nechybělo, věci do začátku nafasujete, tak pak plíny, vložky a oblečení pro mrně (nezapomenout čepici).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 06.05.15 napsala :

Já už jsem rodila v Liberci potřetí, ale opravdu nechápu, co je tu napsáno za žvásty, jak je to super porodnice. Zřejmě si to zde píší sestry za domácí úkol od doktorek.

Na rovinu bez obalu doktorky u posledního porodu vcelku dobré až na jejich podávání léku. Aniž by vám cokoli o nich řekli, když to tak shrnu, dělají si s vámi co chtějí. Sestřičky - to už je jiné kafe, hlavně na novorozeneckém. Zkuste se zeptat na nějakou radu. Ty vám dají, nebo jestli kvůli vašemu vyčerpání pohlídají dítě…

Kolikrát jsem si připadala jako bych tam byla za trest. Liberec nikdy.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To, co je uvedeno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Hooupacka 12.03.15 napsala :

Rodila jsem zde na začátku října 2015. Ještě před tím jsem absolvovala předporodní kurzy, kde mě mimo jiné na porod připravovala paní Zemanová, která mě později i odrodila. :-) Porodní kurzy mohu jen doporučit, absolutně odbourají strach z porodu a perfektně vás připraví. Víte, co čekat a jak porod bude probíhat.

Termín porodu jsem měla už 24. září 2014. Ve středu 1. 10. 2014 jsem šla do porodnice na pásy a běžnou kontrolu, kde mi byl udělán Hamiltonův hmat, celkem bezbolestný. Hned po příchodu domů to začalo. Silné kontrakce jsem měla až kolem desáté večer, kdy jsem odjela do porodnice. Personál se ke mně choval perfektně, vše mi sestra vysvětlila a pravidelně chodila kontrolovat. Když už byla malá připravená přijít na svět, přišla zmiňovaná úžasná doktorka. Dokonce zde prolítlo i pár vtípků. Vše proběhlo naprosto hladce, nebo já to aspoň čekala daleko horší.

Celý týden, co jsem byla v porodnici, jsem si užívala. Občas jsem si připadala jako na hotelu. Celý personál byl moc milý. Sestry mě obskakovaly, jídlo bylo také víc než dobré a já si krásně vychutnávala první maminkovské dny. Nechápu, jak může kolovat fáma o problémové porodnici. Já jsem se s tím tedy nesetkala a na druhý porod v této nemocnici se budu znovu těšit. Všem moc tuto nemocnici doporučuji a dobrá rada: Nenechte se zmást pomluvami. :-)

Personál: MÜDr. Zemanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě navštívit předporodní kurzy a na porod se těšit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi vše co se všude doporučuje. Navíc možná jen odsávačku mateřského mléka. Malá měla žloutenku a musela chodit pod lampičku. Tak aby dostala mlíčko i večer, když se mnou nemohla být.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 24.01.15 napsala :

Můj syn se v této porodnici narodil v říjnu 2014. U mě byl vyvolán porod, přenášela jsem 41+5.

V neděli jsem nastoupila večer. Zavedly mi tabletku, porodní asistentka byla moc příjemná, ale bohužel se nic nedělo. Pořád jsem se neotevírala, tak ráno v pondělí byl další pokus, ale to už byla jiná PA. Nerada na to vzpomínám. Neochotná, nic vám neřekla, jen zaváděla léky a monitorovala. Až pak malému přestávalo být srdíčko, tak to byl pak fofr na operační sál.

Tam byli moc příjemní, prostě pak člověk byl bez stresu. Malý se narodil to pondělí v 15:40. Měřil 50 cm a vážil 3060.

Na oddělení sestry úžasné, vstřícné, všechny i na novorozeneckém pomáhaly s kojením, prostě se vším. Proto bych si i přes tak malou špatnou zkušenost s předporodním oddělením vybrala znovu Liberec. Já si říkám, všude se najde někdo a nebo něco, ale záleží na koho zrovna natrefíte, proto opravdu doporučuji a držím všem palečky - už jen z toho pocitu, že pak držíte v ruce to nejcennější, co máte, a v liberecké porodnici vám poradí i pomohou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky nad ničim nepřemyšlejte jak to bude probýhat, akorát budete ve stresu a unavené. Prostě se těšte na vaše miminko, co jste nosily děvět měsíců,a za pár týdnu po porodu už ani nevíte, jaké to bylo ani jak to bolelo. Držím všem palečky a nebojte se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Maminky, vezměte si před porodem jen to, co je nutné: těh.průkaz, zdr. kartičku, rodný list, prohlášení, jak se bude miminko jmenovat, oddací list a nebo přiznané otcovství. Pokud jste svobodná, ústní vodu, pití a něco k zakousnutí, jinak tašku, ať vám přiveze partner nebo manžel, až budete po porodu na oddělení šestinedělí, na předporodní vám stačí jen igelitka, budou vás přesouvat, tak ať toho nemáte hodně, ale jen to podstatné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - zelva11 11.01.15 napsala :

Jsou to sice už 3 roky, co jsem v této porodnici rodila, ale čeká mě to v srpnu znova a jak tak čtu, je to zde přibližně stejné hodnocení. Teď jde o to, zda ty, které byly spokojené, sem jen nic nenapsaly, protože si nepotřebovaly vylít srdéčka, nebo zda je to opravdu tak špatná porodnice.

Za mne to bylo bez problémů strávených 10 dní (kdy byli ještě tak ochotní a převáděli mne z injekcí Clexanu na prášky Warfarin, abych pak ještě nemusela lítat 3-4× za svým obvoďákem). Už při domluvě, kdy mi budou porod vyvolávat, byla sestra v ordinaci ochotná a milá. Při přijetí mě nechali chvíli ležet na sále a když se další hodinu nic nedělo, tak mě přesunuli na čekací pokoj, kde mě nechali. Když po hodině přišly kontrakce, tak jsem si normálně zazvonila na sestru a řekla jí to.

A pak to šlo ráz na ráz. Na sál, sestra, doktorka, akorát, že po porodu následovalo asi 2 hodinové šití, protože mě syn potrhal (asi se mu nechtělo na svět) a u toho byla nejen doktorka, která mě rodila, ale přišla jí pomoct doktorka Bydžovská.

Co bylo skvělé a za co moc a moc děkuji, bylo, že po přiložení k prsu ještě na sále si synka odnesli na novorozenecké a já po tomhle náročnějším porodu se mohla ještě „naposledy“ v klidu vyspat, což jsem opravdu potřebovala. Přinesli mi ho druhý den ráno a to mi začaly radostné starosti. Jinak mě jako prvorodičce všechno ukázali a vysvětlili, co a jak s mimískem, takže nebyl vůbec žádný problém.

A jediná nejhorší věc, kdy se ke mě sestřička z novorozeneckého chovala (pouze) přísně, bylo, když jsem se jí po druhé došla po půl hodině zeptat, co mám dělat, když mě bolí prsa. Což musím uznat s odstupem času, byla moje blbost a špatná paměť.

Takže za mě je to bezproblémová porodnice, kam nemám problém jít znovu rodit.

Personál: MUDr. Bydžovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trochu pokory, nesnědly jsme všechnu moudrost a nevíme všechno nejlíp. :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a jít tam s radostí a ne s představou, co všechno mi proboha provedou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - barusssska 25.12.14 napsala :

Rodila jsem v liberecké nemocnici v prosinci 2014 a chtěla bych říct, že jsem byla moc spokojená.

Paní porodní asistentka byla senzační a celý porod mě povzbuzovala a chválila, což mi dodalo energii na to to všechno zvládnout. Paní MUDr. byla taky moc hodná a při šití jsme si hezky popovídaly. Byla jsem mile překvapena, že při šití mi to opíchli tak, že jsem nic necítila a mohla jsem si užívat moje největší štěstí. Ještě v porodním boxu jsem dostala oběd a pak jsem se přestěhovala na pokoj šestinedělí.

Největší mínus bych viděla v tom, že jsme byly na pokoji tři maminky. Dost jsme se rušily, ale ty 4 dny se to dá vydržet. Sestřičky a dr. gynekologie milé.

Sestřičky na novorozeneckém by možná mohly mít více empatie, ale jinak spokojenost. :) Nejvíc prudérní byly uklizečky :D, což mě fakt pobavilo.

Všem bych porodnici 100% doporučila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na vše zeptat!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, mýdlo na ruce, oblečení pro miminko - erární jsou jen košilky na zavazování, které se nám neustále rozvazovaly. Při návštěvách je na chodbě zima, tak jsem oblékala do svého. Dostatek porodních vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - sawur 02.11.14 napsala :

V Liberci jsem rodila 3× - 2002, 2004 a letos 21.8.2014 + k tomu jednou v Jablonci nad Nisou - 2009. Takže snad mohu trochu srovnávat a Liberec mohu jen doporučit!

Servis a přístup na porodním sále byl vždy perfektní (prvního syna jsem rodila 21 hodin a vystřídaly se na nás tři směny). I když tentokrát to byla absolutní super-liga, tak hlavní zlepšení jsem pozorovala zejména na:

 1. paní doktorka Hrubá se přišla představit a vyzvala mne, ať ji kdykoli zavolám, kdybych cokoli potřebovala,
 2. porodní asistentka (jejíž jméno si bohužel nepamatuji) naprosto respektovala má přání, přičemž obě mě chválily a povzbuzovaly!
 3. pupeční šňůru nestříhali hned, ale až poté, co dotepala (to dříve nebylo), miminko dávali na břicho vždycky,
 4. nekritizovali, že nejsem schopná spolupráce, když nechtěla vyjít placenta, ale sdělili mi, že máme čas celou hodinu a nechali mě,
 5. když jsem začala po hodině krvácet, zavolala paní doktorka MUDr. Šrámka na konzultaci, aby si byla jista dalším postupem (museli jsme zavolat ARO a skončila jsem v celkové narkóze, ale i ARO bylo pohodové a nestresovalo mě),
 6. manžela slušně vyprovodili, vyzvali ho, ať se rozloučí, ujistili, že kufr mi přepraví na oddělení šestinedělí sami a umožnili mu, aby se rozloučil i s miminkem + mně řekli, co se synem udělají, zatímco mě budou operovat - takže komunikace na 1!

Prudké zlepšení nastalo pak na oddělení šestinedělí - a to v oblasti gynekologie ve smyslu lidského přístupu. Mladé a krásné paní doktorky mě vůbec nenaháněly, jakože „Teď je vizita a vy nemáte připravenou vložku a neležíte, abychom vás mohli vyšetřit“. Naopak respektovaly, že první řeším potíže s krmením miminka (syn nechtěl pořádně sát, takže ubýval na váze a já ráno místo přípravy na vizitu běhala na novorozenecké nechat ho převážit). Paní doktorka se mě vždy jen zeptala (když jsem běžela kolem ní), zda jsem OK a nepotřebuji něco od ní a pak mi popřála hodně štěstí s malým. Prostě dobrá víla!

Rovněž jako velké zlepšení vidím přístup novorozeneckého oddělení. Poté, co některá ze sester o své vlastní iniciativě přikrmila malého a on 4 hodiny zvracel, přišla se mi paní doktorka Richterová (hlavní lékařka) omluvit, což vzhledem k jejímu věku a zkušenosti opravdu obdivuji. Sestřička, která se snažila se mnou řešit nedostatek sání při kojení, stála vždy na mojí straně, nekritizovala mne, hledala možnosti, co dělat, chválila malé pokroky. Další sestry z novorozeneckého mi dokonce samy nabídly, ať jim miminko dám, abych si odpočinula, vyspala se a měla víc mléka. Oproti předchozím porodům - opravdu velká změna k lepšímu (neo-nato oddělení bylo nejslabším článkem u porodu a následné péče a bylo to obecně známé).

Ze všech čtyř porodů hodnotím tento servis (medicínsky, ale hlavně lidsky) jako super-ligu a držím palce veškerému personálu, aby tento přístup udržel! Ne všechny matky jsou totiž vděčné a slušně vychované. A když jsem zjistila, že např. o víkendu slouží jedna lékařka na dvě oddělení (včetně lůžek a porodních sálů) a ještě k tomu je vlídná, usměvavá a vyjde vstříc a že moje úžasná porodní asistentka roznáší také snídaně a utírá mi na pokoji prach, nevycházela jsem z obdivu a údivu.

Takže - do Liberce určitě doporučuji! Ať máte krásná a zdravá miminka a stejně hezké zkušenosti jako já.

Personál: MUDr. Hrubá, MUDr. Šrámek, MUDr. Richterová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přibalit si do kufru fén - na fénování prdelky miminka - je to super ochrana před opruzením + fénování vlastního šití, pokud budete mít nástřih - když se pořádně namydlí (olivové mýdlo je super), umyje a pak vysuší fénem, hojí se velmi rychle. Dále látkové pleny (na studený obklad při nalévání prsou, neváhejte ani minutu, zánět je hned!), jednorázové kalhotky, prsní vložky a nějakého posla, který vám přinese to, na co budete mít chuť. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 27.10.14 napsala :

V liberecké porodnici jsem rodila 1. září. Už od začátku jsem měla jasno, že chci rodit právě zde a bylo to skvělé rozhodnutí. Přístup personálu zde byl naprosto profesionální a zároveň lidský. Doporučuji všem nastávajícím maminkám. A jako malý tip rovněž doporučuji zažádat si o nadstandard - je to velmi příjemné, když má člověk s miminkem soukromí!

K recenzi přikládám dopis, který jsem zasílala do porodnice jako poděkování za perfektní péči. ____________________________________________________________
Poděkování liberecké porodnici (adresováno vrchní sestře Zuzaně Paukertové a porodní asistentce Marii Filousové)

Ten den jsem si představovala mnohokrát, avšak realita předčila mé očekávání. Nic intenzivnějšího jsem doposud nezažila. 1. září 2014 v 11:15 jsem poznala lásku na celý život.

Do porodnice jsem přijížděla kolem šesté ranní. I přes pravidelné a poměrně silné kontrakce jsem si z nějakého důvodu stále nepřipouštěla, že už by to mohlo být ono. Když mi ale na příjmu oznámili, že už jsem hezky připravená a že si chlapeček vybral pro narození krásné datum, zaplavil mě smíšený pocit strachu a zvláštního napětí.

Od okamžiku, kdy jsem přišla v doprovodu svého manžela na sál, se rozběhl proces, který jsem po teoretické stránce znala z předporodního kurzu, jež sem v liberecké nemocnici absolvovala jako těhotná a doporučila bych jej všem nastávajícím maminkám. Největší výhrou však pro mě byla porodní asistentka Marie Filousová, která pro mě v danou chvíli představovala obrovskou oporou. Její profesionální, avšak velmi citlivý a lidský přístup mě uklidňoval a dodával mi odvahu a sebedůvěru. Od začátku až do konce mi vše vysvětlovala, pomáhala mi a respektovala můj porodní plán. Když by se mě v tu chvíli někdo zeptal, jakou podobu má anděl, měl by rozhodně její tvář.

Porod mého syna vnímám jako svůj největší životní výkon, na který mám však právě díky úžasné porodní asistentce a také díky následnému přístupu personálu na oddělení šestinedělí dnes dobré vzpomínky. Domů jsem odcházela po 4 dnech a ještě nyní si živě vybavuji, že se mi z porodnice vůbec nechtělo.

Závěrem bych zmínila, že jsem patřila k ženám, které měly z porodu velké obavy. Ještě před časem jsem byla přesvědčená, že budu chtít pouze jedno miminko. Díky Vaší psychické podpoře na začátku mého těhotenství, díky skvělé práci paní Filousové a celkovému zázemí a přístupu liberecké porodnice už nyní vím, že bych jednou ráda svému synovi pořídila ještě sourozence.

S pozdravem,
JP

Personál: PA Marie Filousová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřujte personálu, řiďte se jeho radami a věřte hlavně samy sobě! Doporučuji poptat nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Několik ručníků, dostatek jednorázových kalhotek a vložek, tekuté mýdlo na ruce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - lucinka246 03.10.14 napsala :

V porodnici jsem rodila dvakrát, v letech 2012 a 2014. Každý porod úplně jiný, ale z pohledu péče a personálu oba perfektní.

První porod byl vyvolávaný kvůli vysokému krevnímu tlaku. Trval od podání první tablety celých 16 hodin, s kontrakcemi po 3 minutách. Nicméně i tak jsem se cítila dobře, neustále u mě byla buď lékařka nebo asistentka.

Druhý porod jsem si po prvním zážitku moc přála přirozený a vyšlo to! Do porodnice jsme přijeli cca v 5 ráno a malý se narodil v 9,15. Porodní asistentka skvělá, stejně jako lékařka.

U obou porodů byl se mnou od začátku dokonce manžel, a to i na „hekárně“ u prvního porodu (druhý byl tak rychlý že nás hekárna minula).

Na oddělení šestinedělí taky všichni milí i přestože zrovna bylo opravdu hodně porodů a tím pádem plno. Co se oproti prvnímu porodu ještě zlepšilo, byl přístup dětských sester, takže i tady jednička s hvězdičkou!

Máme 2 kluky a pokud se někdy budeme pokoušet ještě o holčičku, tak Liberec je jasná volba!

Personál: porodní asistentka Lada Fayová, MUDr. Zemanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať rozhodně nedají na negativní ohlasy na tuhle porodnici a nebojí se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky pro miminko a ubrousky na zadeček, nějakou mlsku, co doplní energii po porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - katarina86 15.08.14 napsala :

Nejsem liberecká maminka a nevěděla jsem, jak to v liberecké porodnici chodí. Představu jsem měla pouze z informací ostatních a internetu. Přestože jsem se zapsala k porodu, byla jsem přesvědčená, že v této porodnici rodit nechci. Mé předsudky a obavy však byly zbytečné.

Chodila jsem do porodnice pravidelně kvůli vysokému tlaku a přístup sestřiček i lékařek na tomto oddělení si nemohu vynachválit. Porod byl neplánovaný, šla jsem pouze na běžnou kontrolu tlaku. 8. 8. 2014 mě domů však nepustili a odvedli mě rovnou na porodní sál, kde byl po hodině vyvoláván porod. Celkový přístup a péče po celou dobu mého pobytu na porodním sále byla, řekla bych, nadstandardní.

Pro nižší porodní váhu miminka jsem byla hospitalizována téměř týden, měla jsem proto možnost vystřídat spousty směn, sestřiček i doktorek. Přístup byl opět profesionální.
Celkový dojem po odchodu z porodnice je velmi pozitivní.

Při dalším miminku volím zaručeně tuto nemocnici. A ostatním nastávajícím maminkám prvorodičkám, které by měly pochyby s volbou této porodnice, bych chtěla vzkázat, ať nemají obavy!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Především všechny doklady potřebné k porodu (informované souhlasy, těhotenskou průkazku, papíry z matriky atd.) a přezůvky. Vše potřebné doveze manžel/přítel. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Liberec - Evke 16.07.14 napsala :

Do porodnice jsem přijela s prasklou vodou a menšími kontrakcemi v 16:30. Na prvním vyšetření dole mě řekli, že se hezky otevírám a že porod bude celkem brzy. Poslali mě nahoru a já jsem říkala přítelovi, že už musí jít se mnou, že už to bude. Přitom nahoře přítele vyhodili, že to určitě ještě nebude, že budu mít čas zavolat. To už jsem měla kontrakce po 5 minutách.

Dali mě na pokoj a tím to haslo. Asi za půl hodiny přišla sestra s nějakou injekcí. Prý nerodím ani nemám kontrakce, takže se po injekci aspoň vyspím a porodím ráno. Takovou noc bych nepřála opravdu nikomu. 10 hodin na pokoji s kontrakcemi po 5 minutách se vážně spát nedalo. Následovali kontrakce po 3 minutách a já už si dupla, že už to není možné, ať něco dělají. Tak mě přendali na sál, kde jsem ležela asi 5 hodin a porod nikde. Dostala jsem výživu placenty a nějaký driják na podporu kontrakcí, které byly konečně po minutě a po 3 hodinách porod za mnou.

Na lůžkovém oddělení, probíhalo vše parádně!

Při propuštění dva dny na to, jsem dostala šílenou teoplotu 41,3. Okamžitě jsme jeli na porodnici na pohotovost. Nejaký pan doktor se choval hrozně a po ultrazvuku, na kterém nic neviděl, mi napsal léky na teplotu a nějaké na zánět (i přes moje upozornění, že kojím). Diagnózu jsem se nedoszvěděla. Druhý den málá probrečela celý den. Volala jsem tedy k obvodní doktorce malé. Ta mi řekla, jaký blbec napsal takovéto léky kojící matce.

Po dalších třech dnech od vysazení jsem začala fialovět a žloutnout. Bylo mi zle. Do porodnice už jsem jít nechtěla. Šla jsem tedy ke své obvodní doktorce. Ta se ve dveřích zhrozila, udělala ultrazvuk a s doporučenkou mě přítel vezl do nemocnice, kde rozhodnutí mé doktorky moc nechápali. Přesto mě objednali hned ráno na revizi. Po revizi jsem se dovzvěděla, že v děloze mi zůstalo 10 cm placenty. Doktorka v nemocnici přiznala chybu. Je to už nějaká doba, prý už to tam takovéto není.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - stefanienka 11.06.14 napsala :

V porodnici jsem byla spokojená snad se vším, všichni jsou moc hodní a ochotní. Ale hlavně děkuju sestřičce Hájkové, protože když s námi byla, tak jsme měli pocit, že se není čeho bát. S paní Jakubovou nám moc pomáhali.

Personál: sestry Hájková a Jakubová od dětí Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - MILASEK29 03.06.14 napsala :

Já a můj manžel jsme byli přijatí 25.2.2014 v 9 hodin ráno a oznámili mi, že během pár hodin budou naše dvojčata na světě a že se začínám trošku otevírat. Tak mě přijali na porodní sál na lůžko a manžel šel tedy pak domů hlídat starší dcerku. Já jsem zůstala v nemocnici v Liberci.

Začaly my kontrakce trošku silnější a začala jsem krvácet. Nechala jsem si zavolat porodní asistentku, aby mi něco na to dala a oni mi řekli, že když jsem dítě chtěla, tak musím také kvůli tomu něco vydržet, ať nefňukám jak malá holčička.

Porod trval 5 a půl hodiny, než se to úplně rozjelo. Byl to můj druhý a také dost bolestivý porod, manžel v tu chvíli byl už se mnou a podporoval mě. Když se to vše rozjelo, tak jsem opravdu hodně trpěla. Když jsem je o něco požádala, tak mně řekli, ať vydržím a tlačím, že stejně nic jiného nedělám a že když to šlo dovnitř, tak to musí jít i ven. To manžela dorazilo, jak se ke mně chovali. Naštěstí dvojčata byla od sebe po 2 minutách venku. Narodila se 25.2.2014 - ve 14:36 kluk Daniel a ve 14:38 holka Natálie. Nemuseli mě ani nastřihávat a pak mě jen ošetřili. Poté mě tam nechali odpočinout asi 2 hodiny a pak jsem přešla sama se sestřičkou na oddělení šestinedělí.

Na oddělení šestinedělí si musím jen chválit, jelikož jsem porodila dvojčata v 38. týdnu. Kluk Daniel byl silnější (2910 g, 49 cm) a dcerka Natálie slabší (2410 g, 45 cm), tak my odebírali vždy dcerku na chvilku do inkubátoru, jelikož neudržela svou teplotu jako syn, ale během 2 dnů se vše zpravilo. Pomáhali mi i s krmením, jelikož dcerka hodně padala s váhou dolů, tak jí přikrmovali laktózou.

Personál na oddělení šestinedělí byl úžasný. Pokecala jsem si na pokoji s maminkami, zrovna jsme se sešla dobrá parta. I uklízečky byly super, pokecaly s námi a byla zábava aspoň chvilku na pokoji. Na pokoji jsme byly po 3 maminkách. Hned tu první noc už nám nechávali dětičky na pokoji, pokud jsme si to přály a cítily jsme se na to.

Musím hlavně poděkovat pracovnicím na kojeneckém oddělení, které mi zachránily dcerku. Když ztratila svou teplotu a přestala dýchat, hned jsem běžela k nim a ony udělaly první rychlou pomoc s dýcháním a zahříváním těla, aby ji udržely na světe, jelikož byla strašně slabá a malá. Řeknu vám, jsem jim opravdu vděčná za záchranu mé dcerky. Díky jejich rychlé pomoci jí teď už jsou 3 měsíce.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na oddělení porodním si stůjte si za tím, co požadujete, a nenechte se odpálkovat. Na šestinedělí se ptejte klidně na každou otázku, oni vám rádi odpoví, vím to ze své zkušenosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si každopádně svou hygienu (vložky stojí za nic), noční košilky, spodní prádlo na převlečení a pantofle. Pro miminko hlavně své plenky na celý pobyt, dají vám jen deset plen na první dva dny. Můžete také oblečení na miminko, abyste nemusela používat jejich.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Acminka 18.03.14 napsala :

Přijali nás s manželem kolem půl deváté večer a dcerka se narodila o půl páté ráno. Porod tedy nic moc, ale ona to asi není u nikoho hračka. Kontrakce byly krátké a vůbec jsem se neotvírala. Šlo to strašně pomalu. Ale co se týče personálu, všichni byli moc vstřícní a milí. Porodní asistentka pečlivě vysvětlovala, co se bude dít. I když později jsem už moc nevnímala, co mi říká.

Bála jsem se, že si nikdo nepřečte můj porodní plán a že to s těmi porodními plány je jen taková póza. Ale opravdu si ho přečetli a snažili se mi ve všem vyjít vstříc. I když, později jsem si trochu nadávala, že jsem si tam napsala, že chci naprosto přirozený porod, bez nějakých otupovadel. Dali mi pouze jednu injekci a ta mi stejně moc nepomohla. Po několika hodinách kontrakcí jsem je prosila, ať mi udělají císaře nebo ať mě zabijí. Byli nekompromisní. :D Mé požadavky nebyly vyslyšeny (díky Bohu).

Na tolik probírané oddělení šestinedělí nemohu říct vcelku nic špatného. Je tam spousta personálu, který kolem vás skáče. Snesli by vám modré z nebe. Samozřejmě že se občas objeví někdo ne příliš milý, ale jsme přece jenom lidi. Jen mi trochu vadilo, že moc nepoznáte, kdo vám zrovna stojí ve dveřích. Na otázku „Jak se daří?“ jsem nevěděla, zda se ptají na mě nebo na mimčo. A kdo to vlastně je. Doktorka z gynekologie, doktorka dětská, sestra z novorozeneckého nebo laktační poradkyně? Škoda, že je nějak neodliší. Jsou všichni v bílém a na vizitku moc ode dveří nevidíte. Aspoň že ty uklizečky jsou ve žluté uniformě. Kvůli tomu tam docházelo k několika nedorozuměním.

Budoucí maminky, nebojte se hodně ptát. Na některé věci ohledně kojení, jsem se ptala každé laktační poradkyně, která se přišla podívat. Každá sice radila něco jiného, ale aspoň jsem si vybrala, co nám s Eliškou vyhovuje, a vím, že to nedělám špatně.

Trošku mi vadila hygiena. Koš s „toxickým“ materiálem, dle cedulky na toaletě, se vynášel asi jednou denně, tak to tam trochu smrdělo. Mýdlo na toaletě také nenajdete. A také mě zapomněli poučit, že na chodbě si mohu brát čisté povlečení i košilku.

Pokud se rozhodujete, do jaké porodnice, tak neváhejte. V Liberci to bude fajn, i když se nějaká ta moucha najde.

Personál: porodní asistentka Filousová, MUDr. Zemanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte průbojné (až otravné) a ptejte se. Mají toho kolem všech těch mamin a miminek mnoho a mnohdy není čas.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Coco_o 17.03.14 napsala :

V liberecké porodnici jsem rodila v červenci 2013 a i přes původní odrazující rady a komentáře všech lidí v mém okolí, jsem prostě chtěla rodit v Liberci a ne v tolik chváleném Jablonci. :) Navíc mi hrál do karet i fakt, že v Liberci je i novorozenecká JIPka - kdyby něco. A za svoje rozhodnutí jsem hrozně ráda.

Porod jsem měla vyvolávaný a jako prvorodička jsem byla ze všeho tak vykulená, že jsem to snad ani nestíhala registrovat - to přišlo po píchnutí plodové vody. :) No, ale od začátku. Ráno v 7 jsem přijela na příjem, vyplnila a odevzdala poctivě všechny papíry, dostala náramek s RČ a jménem na ruku a v půl 8 už jsme byli s manželem na porodním sále. V tu chvíli mi to přišlo jako hezká místnost v hotelu, TV, rádio, gauč, kuchyňská linka - takže můj dotaz na porodní asistentku, jestli tady jako budu i rodit, ji opravdu velmi rozesmál a řekla, že jo, že to je porodní sál.

V půl 8 mi zavedli první tabletku, pomalu přicházely bolesti, v půl 11 mi zavedli druhou, v půl 12 mi píchli vodu - překvapilo mne jak byla horká a že ji bylo docela dost. :) A pak to teda už bylo drsné, až do doby, než mi píchli epidural (cca půl 3). Pak už to zase šlo. :)

Co se týče porodu - měla jsem perfektní porodní asistentku, milou, pořád se ptala a starala, všechno vysvětlovala, i pan doktor byl super (pan primář Černý). Naše Laura se narodila v půl 6 večer a i přes poporodní komplikace a moje neustálé kolabovaní vše dopadlo super.

Poté na pokoji jsem také nenarazila na jedinou nepříjemnou sestřičku nebo doktorku, i jídlo se dalo.

Takže pokud bych rodila znovu - opět bez váhání Liberec, za mě doporučuji!

Personál: MUDr. Černý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat se na cokoliv, i když si budete připadat jako trdlo - věřte, že se ptá každá prvorodička. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Intimní mýdlo, čokoládu, dobrou náladu a tablet nebo notebook, protože ti čerství mrňousové opravdu většinou jenom spí, tak aby se tam člověk nezvcoknul. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - masenkaa 13.02.14 napsala :

Super péče, porodnice na úrovni.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - ajanicka 07.02.14 napsala :

Chci moc poděkovat sestřičce Hájkové za to, jak nám všem pomáhala a byla na nás hodná. Děkuji za maminky, které rodily v Liberci, v jídelně jsme se na sestřičku těšily.

Personál: sestra R. Hájková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 04.02.14 napsala :

V liberecké porodnici se narodili naše dvojčátka. Rodila jsem CS ve 33 tt.

Do nemocnice jsem byla přijata už týden před porodem kvůli kontrakcím a předčasnému otevírání. První dny jsem ležela v předpokoji přímo u porodních sálu, kde se o mě staraly PA. Všechny byly báječné a vstřícné. Další 4 dny jsem byla na odd. šestinedělí na pokoji s dalšími těhotnými na Gynipralu. Na sestry si opět nemůžu stěžovat.

Rodila jsem nakonec císařem ve spinalu. Vše proběhlo bez komplikací, u porodu byla MUDr. Bydžovská a svou práci odvedla znamenitě! Už po šestinedělí jsem o jizvě prakticky nevěděla.

Děti po porodu převezli na neonatologii, mě na JIP a poté na odd. gynekologie. Náš ohromný dík patří lékařům neonatologie - dcera po porodu dostala těžkou sepsi, i když byly první prognózy velmi špatné, nakonec ji zachránili život.

Jediné negativum vidím v přístupu ke kojení u maminek, které nemohou mít děti u sebe. Sestra mi pouze vrazila papír s návodem, jak odstříkávat, za celou dobu za mnou nebyl nikdo, kdo by mi správnou techniku ukázal. V nemocnici ani nemají na půjčení el. odsávačku, což je jinde běžné. Syna (který byl zdravotně v pořádku) jsem k prsu mohla poprvé přiložit až po 14 dnech.

Jinak jsem ale byla v porodnici spokojená a mohu určitě doporučit.

Personál: MUDr. Bydžovská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Cibusa 27.01.14 napsala :

V Liberci jsem rodila, i když mi spousta lidí říkala špatné zvěsti. Měla jsem plánovanou vyvolávačku a po druhé tabletě začali hrozné bolesti. Jedna doktorka mě hned označila za hysterku, takže jsem brečela nejen kvůli bolestem, ale i kvůli ní. Pak mi píchli vodu, ta byla nazelenalá, zjistili, že miminku slábne tep a přetočilo se na bok. Pak se vše změnilo, všichni byli milí, profesionální a ochotní.

Hlavně na JIP se o nás úžasně starali. Na oddělení byla jen jedna nepříjemná dětská doktorka, ale to se dalo zvládnout. Dokonce i jídlo bylo docela dobré. :)

Libereckou porodnici mohu určitě doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedat na drby, nenechat se strašit a těšit se na miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odvahu a dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 27.01.14 napsala :

Spousta lidí mě odrazovala od liberecké porodnice, nikdo mi neřekl proč, jaký je důvod. Našlo se ale i pár lidí, kteří si na porodnici v Liberci nestěžovali a jeden kolega chválil personál, který mu prý zachránil dcerku. Protože jsem se nechtěla trmácet do jiného města, byla volba jasná a o půl noci jsme zvonili na porodnické odd. v Liberci. Kontrakce jsem měla po 5 minutách a i přestože jsem neměla otevřené hrdlo, nechali si mě tam i s přítelem. Po hodině mě chodili kontrolovat, měla jsem k dispozici sprchu, gymnastický míč, partner odpočíval na křesle a prostředí mi připadalo příjemné.

Asi 6 hodin jsem se stále neotvírala, kontrakce se stupňovaly a já škemrala o tišící prostředky. Co si pamatuji, píchli mi asi 3 injekce (kanylou) a přestože jsem původně plánovala přirozený porod, začala jsem škemrat o epidurál. Ten mi odmítali dát, protože by se oddálilo otvírání hrdla. Po prasknutí plodovky se bolesti tak vystupňovaly a kontrakce slily do jedné ohromné bolesti, že jsem pomalu omdlívala. Ale děloha stále nepracovala.

Během 9 hodin se na mě vystřídalo asi 6 lidí (2 dr. a 4 asistentky) než usoudili, že musí začít rychle jednat. Nastala hypoxie a museli mě okamžitě provést resekci. Byl to fofr, museli sehnat sál (měli v tu dobu zrovna 2 plánované císaře).

Probudila jsem se na JIP a pak mě večer vezli na pokoj. Holky po císaři jsou na dvoulůžáku, který má společnou koupelnu s druhým dvoulůžákem. Starali se o nás dobře. Neměla jsem s nikým problém. Všichni byli fajn, návštěva mohla na pokoj (stačí se dohodnout se spolubydlící).

Kojit nás taky jakž takž učili. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že jsem musela páčit ze sester informace, jak se o mimča starají, co jim dávají pít, když mají hlad a jsou u nich na novorozeneckém. Měla jsem strašnou krizi třetí den, co jsem měla mít miminko u sebe celou noc. Před tím nebyla šance se vyspat (vizita naše, dítěte, měření teplot, tlaku, holčina na pokoji v noci kojila…) a já věděla, že bych to nezvládla. Vezla jsem o půlnoci malou na novorozenecké, tam mi vyšli vstříc, vzala jsem prášek na spaní a konečně spala aspoň 5 hodin. Další noc už jsem se o malou postarala a 5. den jsme mohly jít domů. Podmínkou byla jedna noc s miminkem a váhový přírůstek.

Nejsem rozmazlená a nemůžu si stěžovat na libereckou porodnici. Určitě se najde mezi personálem někdo nesympatický (vrchní sestra je rázná dost), ale uteče to a rádi vám tam pomůžou a poradí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemalovat si nic růžově předem, tak jako já. Byla jsem strašně zklamaná, že jsem to nezvládla přirozeně a řešila jsem stále, co jsem udělala špatně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Třeba hroznový cukr na energii.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - stříbřenka 17.12.13 napsala :

Já musím jen chválit, od přijetí až do propuštění spokojenost. Paní doktorka, co mě rodila, byla úžasná, i porodní asistentka byla fajn. Jedině možná, co bych vytkla, je, že potom na oddělení by se měli víc věnovat kojení. V tom jsem trošku tápala, byla mi ukázána jedna poloha, a to bylo vše. Byla jsem připravena na nepříjemný personál, jak se píše v některých recenzích, ale nic takového se nekonalo. :-)

Personál: Mudr. Zemanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Intimní mýdlo. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 10.11.13 napsala :

Ráda bych moc poděkovala všem doktorům a sestřičkám v liberecké porodnici. Všichni super, jen sestra Kirhofová a Novotná by už měly jít do důchodu - nepříjemné, přeslazené, shazují ostatní a to se mi nelíbilo. Jinak péče skvělá, děkuji a doporučuji.

Personál: sestry Kirhofová, sestra Novotná Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - hmvpapir 27.09.13 napsala :

Rodila jsem podruhé v této porodnici a opět si nemůžu na nic stěžovat. První dceru jsem rodila v září 2011 a druhou o 2 roky později - též v září 2013.

Personál stejný jako tehdy, takže super. Jo některé sestry možná trochu přísné, nepříjemné, ale to házím za hlavu. Stále jsme jen lidi. A když se mi něco nelíbí, můžu se ozvat.

K samotným porodům - bez komplikací, vše probíhalo dobře. Jediné, co bych tedy vytkla je asi to, že když nemáte porodní plán nebo si o to asi vyloženě neřeknete, tak vám miminko nedají na bříško, jen vám ho ukáží a odnesou na vyšetření - do jiné místnosti - takže u toho nejste. Leda doprovod. Ale tohle bývá stejné skoro všude. Na bříško mi nedali ani jednu dceru. První z důvodu, že byla maličká - 2,5 kg (dnes mi to už teda nepřijde jako důvod), ale byla jsem prvorodička a nechala jsem to být, byla jsem ze všeho vyjukaná.

Druhou dceru mi nedali na bříško z důvodu, že ji chtěli rychle vyšetřit kvůli mému pozitivnímu streptokoku, nestihli mi dát antibiotika, penicilin, nebo spíš nestačil působit. Měla jsem rychlý porod. Pak i ve zprávě jsem se dočetla o abnormální rotaci hlavičky. To se mi také nelíbí, že mě o tom neinformovali. Ale teď už s tím nic nenadělám.

Jinak celkově potom na šestinedělí super. Byla jsem na pokoji ještě se 2 dalšími maminkami a i ty byly určitě spokojené. Kromě tedy nemocniční stravy - čerstvé housky (a další a další) pro kojící matky mi nepřijde zrovna vhodné jídlo. No už bych ale musela být detailista, což je hloupé.

Takže ve zkratce já byla spokojená nejvíce, i manžel. Konkrétně o prvním porodu tu najdete článek níže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rodné listy/oddací list, občanky, těhu průkazku (vyndejte si fotky atd). Pro miminko vzít čepičku a popř. rukavičky a jak je libo další oblečky. Bývá tam chladno. Takže i pro maminku třeba mikinu a teplé ponožky. Pak pleny pro mimi, dávají jen pár, vlhčené ubrousky. Vložky do podprsenky, pantofle do sprchy - např. žabky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Liberec - Elessar 25.09.13 napsala :

Do porodnice jsem jezdila na kontroly, kde nepoznali, že má malej horší průtoky a nepřibírá. Nakonec jsem rodila samovolně o 3 týdny dřív, malej si tak zachránil život sám.

Personál - na vyšetřovně před porodem se ke mně sestřička chovala, jak kdyby mi bylo 15. Byla nepříjemná, že jsem nebrečela jen kvůli kontrakcím, ale i kvůli ní. Po zjištění, že malej nemá ozvy, se její chování změnilo k lepšímu. Nejvíc děkuji panu doktoru Beránkovi za rychlý příchod, jeho chování, ochotu a za záchranu syna. Pan doktor je asi jediný velký pozitivum na celé porodnici.

MUDr. Bydžovská je opravdu chuťovka, přímo ona mě kontrolovala a nepoznala, že malýmu se v bříšku nedaří už přes měsíc, nepřibíral. Nedoporučuji. Sestřičky na JIPce naprosto skvělý, mladý holčiny, nemůžu si stěžovat.

Sestřičky na šestinedělí převážně super, ale vždycky se najde jedna, co vám zkazí celý pobyt, vždycky. Tímto děkuji paní Houškové za ještě větší zkažení nálady, než dokázala poporodní deprese a stres. Jako prvorodička jsem si tam připadala naprosto příšerně. Neexistuje, že vám tam pořádně ukážou kojení. Až když brečíte, že vám dítě řve hlady a po týdnu zjistí, že teda dítě nepřibírá!

Jak píšu, byla jsem tu týden a byl to očistec. Příště už ne! Chválím tedy jen pana doktora Beránka a personál na JIPce. Škoda, že po tom už nemůžete domů.

Personál: Beránek, Bydžovská, Houšková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám pevný nervy a nebojte se ozvat!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lžičku, vodu, mlsoty, vše ostatní dostanete.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Liberec - S.Berankinová 28.04.13 napsala :

Rodila jsem v létě 2012.

Personál u porodu byl úžasný, porodní asistentka hotový anděl (bohužel nevím, jak se jmenuje). Ostatní sestřičky i doktorky (bylo jich tam víc) taky moc milé.

Na oddělení šestinedělí jsou také sestřičky i doktoři úplně skvělí (možná jedna zakaboněná nepříjemná sestřička by se tam našla, ale ty ostatní to vynahradí).

Naopak sestřičky na dětském oddělení hrůza, děs běs. Bohužel mám miminko od prvních dnů hodně uplakané a velký problém byl s kojením. Prostě se mi nepodařilo červíčka nakojit, sestřičky nijak nepomohly, ba i naopak byly nepříjemné a i dost hrubé. Po třech dnech se mě zlostně ptala, jestli jako nechci kojit, tak to mám říct rovnou. Když jsem vysvětlila, že určitě chci, ale prostě to nejde, tak se s tím samým tónem ptala, jestli ho jako má nakojit ze svého prsa. Tento veliký stres z kojení jsem si odnesla i domů z porodnice. Dost mě to poznamenalo a celé šestinedělí bylo dost šílené peklo.

Stejné zacházení a jednání jsem pozorovala i u ostatních maminek. Mamince, která ležela se mnou na pokoji, se narodilo druhé dítko. Sestřička přišla a řekla, že když má už druhé, i když ho má po pěti letech, tak že jí nebude nic ukazovat a vysvětlovat, že všechno umí a odešla pryč. Maminka nestačila ani pípnout a zůstala s otevřenou pusou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - sestramona 18.03.13 napsala :

Porod sekcí, dvojčata, plánovaný ve spinální anestezii.

Od příjmu po dimisi vše ok, porod nic moc, kolabovala jsem při sekci, ale za to nemůže personál, ale moji dva raubíři v pupku.

Na oddělení šestinedělí vše ok. Jen bych vytkla nedostatek klidu, neustále někdo lezl na pokoj a něco po mě chtěl, a to jsem byla na nadstandardu.

Jinak laktace se rozeběhla plně 2.den po sekci, šli jsme domů 5 dní po sekci.

Personál: MUDr. Krebsová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a říkat si, že všechno dobře dopadne. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, dostatek porodnických vložek, síťované kalhotky, dudlík pro mimčo (neradi to vidí, ale strkat jim malíček do pusy mi přijde humus).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - utila 01.02.13 napsala :

Rodila jsem letos v lednu své třetí dítě. Myslela jsem si, že třetí dítě bude rychlovka. Omyl. Rodila jsem bohužel akutním císařem. Paní doktorka Bydžovská a paní doktorka Hrubá jsou opravdové profesionálky, všichni se ke mě chovali moc hezky, i sestry. Vše proběhlo v pořádku. Holčička je krásná a zdravá.

Mohu libereckou porodnici všem maminkám jen doporučit, byla jsem až nadšená péčí, která mě byla poskytnuta. Mohu porovnat s jabloneckou porodnicí, kde jsem rodila druhé dítě. Takže maminky, nedejte na řeči, opravdu mohu jen a jen doporučit.

Personál: MUDr. Bydžovská, MUDr. Hrubá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - prchalka 07.01.13 napsala :

Já teď asi hodně maminek naštvu, ale chci jen napsat pouze můj osobní názor. Rodila jsem v Liberci v roce 1986 jako 18letá, potom v roce 1993 jako 25letá a v roce 2007 jako stará koza. :) To jídlo například je pořád hrozný :(, ale musim uznat, jak velký kus cesty porodnice ušla. Zaplaťbůh. Protože kdyby v roce 1986 existoval internet, zcela by porodnice prázdnotou.:(

Jinak za můj poslední pobyt v porodnici dodatečně l u diky! Nebylo vše 100%, ale to nejsme nikdo a ruku na srdce, maminky, ty čtyři nebo pět dní se to dá přežit. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odvahu i trochu tolerance k okolí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré doklady, vodu, vložky obyč (žádná umělotina ani křidélka), jednorázové kalhotky (geniální), rozepínací košily, kojící podprdu, věci a plínky pro ten malej poklad. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Gonyosoma 28.11.12 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Liberci v říjnu 2012. U porodu se mnou byl manžel.

Porodní asistentka na příjmu byla příjemná a věcná. Lékařka, jež sloužila tu noc, se mi přišla představit. Měla jsem připravený porodní plán, jež nebylo možné zcela dodržet, jež si personál přečetl, nejasnosti v dokumentaci se mnou vydiskutoval. Manžel pak jeho porušení dokonce řešil s lékařkou a nechal si vysvětlit změnu postupu. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu bylo nutné předejít komplikacím.

Porodní sál byl vcelku příjemným prostředím, s křesly, míči, vlastním sociálním zařízením, do pokoje nikdo zbytečně nechodil. Po porodu nás nechali na porodním sále, bohužel pouze chvíli kvůli kapacitním nedostatkům, ale i tak se stihla malá přisát.

Pokoje na oddělení šestinedělí jsou běžné, nemocniční, pro mě komplikací bylo společné sociální zařízení pro dva pokoje. Měla jsem od příjmu zažádáno o nadstandardní pokoj, který se druhý den uvolnil (teprve na něm jsem se od porodu vyspala, protože jinak všichni všechny ruší). Nadstandard je velmi komfortně vybaven, výhodou jsou návštěvy možné na pokoji prakticky po celý den, jinak jsou návštěvy na chodbě dvě hodiny odpoledne. Další výhodou je jídlo podávané na pokoji, protože do jídelny se ne vždy maminky spolu s vozíčky pro děti vešly, a tak musely buď čekat nebo nechávat miminka před jídelnou.

Personál na oddělení je vstřícný, nesetkala jsem se s nepříjemnou nebo neochotnou sestrou, a to jsem na ně nějaké požadavky měla a nepatřím mezi „mouchy snězte si mě“, spíš naopak. Na lékařskou péči si také nemohu stěžovat. V době, kdy jsem rodila, nebylo na oddělení jediné volné lůžko - takže práce měl personál opravdu dost. Na novorozeneckém oddělení je personál také příjemný, ochotný poradit s péčí o miminko i s kojením (i opakovaně). Lékaři při vizitách ochotně vysvětlí, co je třeba.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud je to ve finančních možnostech maminky, požádejte si při příjmu o nadstandardní pokoj (cena je 700 Kč za noc).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, vodu a manžela k porodu. Na oddělení pak vodu, něco k jídlu (vaří tam opravdu hrozně, nic horšího jsem nikdy nejedla), Bepanthen mast, kojící podprsenku a vložky do ní, porodnické vložky, plenky pro miminko a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Martinaa79 27.09.12 napsala :

Rodila jsem v červnu 2012.

Porod byl bez problémů, rodila jsem pouze s asistentkami. Úsměvy moc nečekejte, zároveň se přes spoustu negativních recenzí na Liberec neděste, všichni se chovají profesionálně.

Oceňuji neonatologickou péči a i péči sester, které se budou snažit vás za každou cenu rozkojit. Nebojte se na cokoli zeptat, většina sester byla maximálně ochotná. Doporučuji připlatit si za nadstandard.

Personál: porodní asistentka Lenka Nová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky, jednorázové žínky, kosmetiku, na podporu laktace - čaje, Gravimilk, dvoufázovou odsávačku Medela, ručníky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, doklady, neperlivou vodu, čokoládu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - petae 18.09.12 napsala :

Rodila jsem jako prvorodička v liberecké porodnici v roce 2010. Porod vedl primář Dr. Koudela. Rodila jsem v termínu, s epidurální analgezií. Porod probíhal bez větších komplikací (na závěr začaly malé klesat srdeční ozvy, tak to musel pan doktor trochu popohnat - došlo na nástřih a asistenka mi musela zatlačit na břicho, což bylo dost nepříjemné, přesto nemám pochybnosti o tom, že to bylo nezbytné).

O této porodnici jsem slyšela dost špatných názorů, ale já byla naprosto spokojená. Pan doktor a všechny asistentky se chovali úžasně mile a byli velmi ochotní. Možná bych uvítala, aby mi sami od sebe vysvětlovali, co se právě děje nebo se dít bude, ale když mě něco zajímalo, vždy se mi dostatečné odpovědi dostalo. Líbily se mi vybavené porodní pokoje, kde jsem si ani nepřipadala jako v nemocnici (vanu, balón a další různá hejblátka, která jsem sice ocenila při prohlídce porodnice před porodem, jsem nakonec ani nepoužila). Líbila se mi možnost přinést si k porodu vlastní hudbu.

Pokoje šestinedělí byly také moc hezké. Při porodu ani na oddělení šestinedělí jsem se nesetkala s nepříjemným personálem, jak mě strašily mé kamarádky. Po porodu mě sestřičky v rychlosti (chápu, že jsem tam nebyla sama a že měly na starost i jiné maminky) seznámily s péčí o miminko a kojením. Stále se někdo chodil ptát, jestli je vše v pořádku a nic nepotřebuji.

Nedostatek vidím v jídle, které mi přišlo pro kojící maminky někdy nevhodné. Také jsem byla na mrtvici z erárního oblečení pro mrňata (nebyla jsem schopna do toho svou dceru nějak rozumně zamotat ať jsem dělala co jsem dělala). Dál mi trochu vadil ruch z ulice.

Personál: primář Dr. Koudela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Něco na zub, protože nemocniční jídlo je fakt hrozné. Vlastní oblečení pro sebe i dítě.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Lucka 27 02.09.12 napsala :

Bylo to něco hrozného.

Přenášela jsem 5.dnů, šla jsem tedy na porod vyvolávací. Jako prvorodičku mě nechali rodit 14.hod. Jsou tam samí mladí doktoři. Po 14.hod se vyměnily služby a přišel starý a zkušený porodník, který řekl hned na rovinu, že musím na císaře a prý nechápe jak mě mohli takhle nechat dlouho, prý ještě chvilku tak by se mi má dcera Laurinka (teď už 7.měsíční) přidusila !!!!!!!!!!!!!!

Takže mám takový zážitek: neuvěřitelná bolest a vyčerpání, tachykardie při císařském řezu, jsem štasná za svou dceru ale druhé dítě už nechci!!!!!!!!!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 07.08.12 napsala :

V této porodnici jsem rodila podruhé, první dceru 01/2006 Mudr. I.Bydžovská, skvělý porod i poporodní péče, jak na novorozeneckém oddělení Mudr. M.Richterová tak na oddělení šestinedělí.

Svojí druhou dceru 05/2012, u porodu byla jen skvělá porodní asistentka a můj přítel, vše bylo bezva, ale s převozem na oddělení šestinedělí už to tak růžové nebylo, spíš teda jen ty sestry mi přišly takové, jako kdyby tuhle práci dělaly z donucení. Za celý svůj pobyt sem se setkala jen s jednou (max. 2) sestrou která měla i úsměv na tváři.

Ani na oddělení novorozenců to nebylo o nic růžovější. Malá mi stále jen ubývala na váze, celé dny a noci probrečela, u prsou sem ji měla přisátou snad každou 1/2 hodinku. Nedokázala bych spočítat kolikrát sem zazvonila na zvonek novor.odděl. a prosila o příkrm alespoň v noci. Po 5 probdělých nocí a dní sestřičky přišly na to, že malou zváží před a po kojení a zjistily, že vypije jen 10ml MM. Měla 3000g. Dostala jsem UM a přešly jsme na dokrmování Nutrilonem, druhý den nás hned ráno propouštěly domů s váhou 3190g . Anetka byla konečně spokojená a já taky.

Každá maminka má na tuto porodnici svůj názor, já bych své kamarádce určitě tuto porodnici nedoporučila a sama už bych tam rodit také nešla!!!

Bodík bych dala za super porodní sál a možnost zapůjčení monitoru dechu.

Ještě k tomu propuštění. Z oddělení šestineděl. sestřička přiběhla jestli si mohu zabalit věci a zavolat si odvoz, bylo 7.30hod … Ještě v 10hod jsme stáli s přítelem na chodbě a čekali na propouštěcí zprávu.

Personál: Mudr. Ivana Bydžovská, Mudr. Eva Pechová, Mudr. Michaela Richterová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Manžela nebo přítele u porodu, porodní plán, hodně sil a pevné nervy!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Děts.plenky a vlhč.ubrousky, oblečení na miminko (já osobně nesnáším ty bílé košilky na tkaničky!!!), dám. vložky a kalhotky (těch sem spotřebovala opravdu kvanta), kdo má rád jídlo aspoň trochu ochucené tak určitě sůl a něco hodně sladkého (po porodu).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 22.07.12 napsala :

Ahojky, chtěla bych přidat svou zkušenost s porodnicí Liberec. Rodila jsem tam dvakrát, 2/2010 kdy mi dceru zachránili, měla omot.pupeč.šňuru okolo krku. Ovšem při příjmu na utz bylo vše ještě v pořádku, ale byla tam starší sestra, malá, na krátko černé vlasy, která byla surová při každé prohlídce (že jsem jich za život měla a ten den mě kontrolovala ještě mládá vysoká blondýnka-doktorka) myslím, že díky surovosti sestřičky se dcera zamotala do pupeční šňury a porod byl ukončen císař.řezem. Doktoři byli moc fajn, jizva je krásná a nebyl s ní problém.

Na JIPu super sestřičky.

Na šestinedělí mi lezlo krkem neustálé courání na pokoj cizích lidí, ale dá se to zvládnout, vždyť těch rodiček tam je, nejsou na nás zvědavé, byť bychom kojily a pár dní se dá přežít. Ale ochotu sester na 6nedělí vidím jinak. Byla jsem na pokoji s dvěma prvnorodičkama a sestry jim moc s kojením neporadily. Bylo vidět, že toho mají hodně a tak nestíhají a než aby se zastavily nad kojením maminky a jejího břečícího syna, raději donesly lahev s Nutrilonem.

Druhý porod byl smutný, miminko už nežilo, ale i tak se personál o mě staral dobře a vzhledem k situaci i adekvatně, manžel mohl být celou dobu se mnou a opravdu nemám nač si stěžovat.

První dceru jsem rodila v Jablonci, tam nemám výtku žádnou, byla jsem spokojena na 100%. Vše je o lidech!!!

Jsem nyní těhotná a zvažuji, kam se přihlásím, pokud půjdu na císaře, určitě liber.nemocnice, pokud na spon.porod, zřejmě Jablonec.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když není problém u porodu, zvládne to každá porodnice, pokud problém je, ukáží se zkušenosti doktorů-vybírala bych tedy např. dle hodnocení doktorů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, pleny, hygien.pomůcky, župan a vlastní pyžama či košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 26.06.12 napsala :

Byla jsem spokojená od porodu do odchodu z porodnice. Dětské sestry jsou tam od toho, aby pomohly nám maminkám s kojením a s péčí o prcky. Se vším mi pomohly, vše ukázaly, měla jsem problém s kojením a ten se díky nim vyřešil. Chci jim moc moc poděkovat a popřát hodně sil a nervů s novopečenýma maminkama.

Jediná slabina, která ale nepřehlušila moje nadšení z porodnice, bylo naprosto hrozné jídlo, některé „kousky“ se nedaly skoro pozřít. Šedobéžová omáčka, opakující se s různýma obměnama každý den, byla opravdu universální :-D.

Personál: Dětské sestry

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby nečekaly samý úsměv na tváři personálu, ale profesionální přístup a odborné rady a hlavně, aby poslouchaly a dělaly to, co jim sestry a doktoři radí, doporučují a ukazují.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ručníky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Sonask 22.05.12 napsala :

Dobrý den,

porodnici v Liberci mohu jen doporučit. Byla jsem tam hospitalizovaná od 24. dubna do 13. května. Nejdřív na porodnici,pak po císaři na Jipce a nakonec na gynekologii.
Miminko mám na neonatologii.

Na všech oddělení jsem se setkala jen s příjemným personálem od uklízeček po doktory.
Nejhorší na všem bylo jídlo, doporučuji sůl a manžela co nosí zeleninu a mléčné výrobky.

Chtěla bych tímto poděkovat doktorce Bydžovské za podporu a krásně hojící se jizvu :-)).

Personál: dr.Ivana Bydžovská,dr.Hana Gavendová ,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mýdlo,kvalitní toaletní papír,sůl.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Adéla Sengrová 22.02.12 napsala :

Ahoj další nastávající maminky, i přes velké hanobení liberecké porodnice jsem v ní nakonec skončila i já. Vzhledem k poloze Ivánka nohami dolů nastal císařský řez a na porodní oddělení- paní dr. Bydžovskou, anesteziologa-bohužel nevím jméno-celou dobu si se mnou povídal(epidurál) a vzhledem k mé cukrovce reagovali se sestrou rychle i na moje prohlášení, že mám asi hypoglykemii. Za půl hodiny byl malý na světě. A to jsem rodila 24.12. ve 13:15 a byla jsem tam od půlnoci - všichni byli SUPRPVÍ.A následně na lůžkovém, bylo vše super, jen asi dvě sestry pro novorozence byly takové neutrální:-(. Takže pokud se mi povede ještě otěhotnět, jdu tam znovu. NEBOJTTE SE!!! Adéla

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud mají rádi slanější - tak sůl:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - maruš1 07.01.12 napsala :

Byla jsem velmi spokojena s personálem.Opět budu rodit červen-červenec a chtěla bych opět rodit v liberecké porodnici.Všem maminkám doporučuji.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Liberec - Anonymní 27.12.11 napsala :

Moje zkušenost s Libereckou nemocnici je docela dobrá, až na pár vyjímek. S lékaři na sále je moje zkušenost výborná, nemůžu si vůbec na nic stěžovat. Rodila jsem císařským řezem a jak samotný zákrok tak pooperační péče lékařů i sester na JIPU byla výborná. Musím, ale zmínit, že o to horší bylo mé setkání se sestrami z dětského oddělení. Musím říct, že ne všechny chci házet do jednoho pytle,ale neochota některých sestřiček a náladosvost je příšerná a pro novopečenou maminku dost stresujicí. Také jsem si pobrečela, když mi sestra s důrazným tonem několikrát odsekla na mou otázku o kojení a péči o miminko. Informací se mi dostalo minimálně.Pro prvorodičku, která hledá informace a bouří s ní hormony je to dost stresujicí. Myslím si,že někteří lidé by měli zvážit, zda je tato práce ještě naplňuje. Myslím si, že zbytečně ničí pověst této nemocnice. Vše se dá vydržet, protože ten prcek za to stojí:)

Personál: MuDr. Krausová a MuDr. Bydžovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nervy na dětské sestry:) Přečíst si něco o kojení a péči o miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - hmvpapir 08.12.11 napsala :

Já jsem v této porodnici rodila 20.9.2011 a byla jsem naprosto spokojená. Sice bych měla pár výtek, ale kdybych to srovnala s velkýma porodnicema, tak jsem byla šťastná, že jsem byla právě tam. Někdo tu píše, že byly na pokoji 4. Tak to jsme na tom byli stejně. Ale nebrala bych to zas až tak jako chybu, s ženskýma byla sranda, takže dobrý. V noci to bylo horší, jistě si to umíte představit :-). Takže hrůza, ale dalo se to přežít. Musím k tomu přičíst i poporodní hormony, takže mi tam taky připadalo všechno smutný. Dál se mi tam nelíbilo, že jsem byla zrovna na pokoji, kde přebalovací pult byl na chodbě, ale budiš. Ráno mě štvaly vizity a uklizečky, ale je to jejich práce a kdy jindy to mají udělat? Strašný to zas až tak nebylo, s uklizečkami jsme si taky pokecali :-).
A co se týče porodu, super. Přijali mě, žadný sepisování nebylo, měla jsem už z domova připravené papíry, jen škoda, že jsem neměla porodní plán, páč jsem chtěla položit mimčo na bříško. Líbilo se mi, že jsem celou dobu byla vlastně už na porodním sále, kde byla vana, míč, a různy pomůcky na bolesti. Takže jsem nemusela nikam cestovat jako v jiných porodnicích. Řekli, že když budu něco chtít na bolesti, mám si říct. Nakonec bylo stejně pozdě :-D. Celou dobu tam se mnou byl manžel - soukromí+. Všechno, co mi doktorky řekly, jsem udělala. Spolupracovala jsem, takže za 4 hodinky byla malá venku. Nepotřebovala jsem nástřih a to se doktorka už chystala :-D.
Sestřičky taky hodný, do pokoje jsem si došla po svých a tam mi všechno potřebné sestra řekla, hrozně milá a vstřícná. na novorozeneckém taky. Mohli jsme dát prvvní noc mimčo na novorezenecké, abychom se vyspali+, Každý den nám ukazovali něco navíc, třeba jak miminko mýt, jak ho správně držet. když byl nějaký problém s kojením, hned se ptali… prostě já mám s personálem dobré zkušenosti.
Klidně bych tam šla rodit znovu, velmi ráda.
Snad jsem na nic nezapomněla. Jo návštěvy mohly být v podstatě pořád :-D A tato porodnice není vůbec drahá :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napsat si porodní plán, co by chtěli během porodu a co ne. Aby pak nebyly zklamané třeba z toho, že tatínek nepřestříhl pupeční šňuru.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněné všechny papíry, op, rodný list popř oddací list, papuče, plenky, čepičku, vlhčené ubrousky, vložky, pití a jídlo

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - misicka38 17.11.11 napsala :

No v lbc sem rodila před 6 týdny a znova už bych tam vážně nešla.Po přijetí to bylo ještě jakš takš dobry,beru to že nás tam rodilo dost na ráz,protože Jablonec byl zavřený,ale byl to trošku zmatek,pokaždé přišel někdo jinej,nikdo mi nic moc neřekl jako prvorodičce,jen sem tam ležela,čekala a trpela jak pes..Strašně mě mrzí že mi malou po porodu hned nedali,treba jen na pul minuty,jako se to tedkonc už delá,bohužel mi jí hned vzali,odnesli a přinesli jí až po chvíli,tudíž tam neproběhlo to co mělo a mě následující dny připadalo,ale to by ještě šlo…Bohužel pobyt na šestinedělí byl pro mě stašný a nesla sem si domu akorat tak pěknou depku.Celou dobu jsem tam probrečela.
za 1:byli jsme na pokoji 4,což byl vážně mazec
za 2:na co jsme se nezeptali to jsme nevěděli
za 3:na to ze je to porodnice,tak žádny veselý obrázek,prostě nic
za 4:po ranu to bylo fakt strašny,nejdřív jedna vizita,pak uklízečka,pak teploměry,pak další vizita,pak další uklízečka a pak zase vizita,fakt strašný
Je tam strašný smutno,já osobně bych tam už nešla,nevím jak to popsat ty pocity,ale ještě dnes když si na to vzpomenu je mi strašně do breku..:(Už nikdy více…ne ne ne

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozmyslet se zda je tahle ta pravá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevný nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Nino2 25.09.11 napsala :

SUPER. Byla jem prijemne prekvapena jak super vsichni byli.Od prijeti az po oddeleni sestinedeli.
Libereckou porodnici muzu jenom doporucit.
A vsem jeste jednou moc dekuji!!!

Personál: nepamatuji si

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, pohodu a duverovat personalu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlozky nedaji jich moc

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - katka74 24.09.11 napsala :

Tak já jsem se vrátila z Liberecké porodnice právě včera odpoledne to je 23.9.2011.Přišla jsem tam ve 36 týdnu s odtékající plodovou vodou v neděli 18.902011 odpoledne a od samotného přijetí až po propuštění jsem byla jen spokojená.Porodní asistentky na sále-milé,ochotné,laskavé
paní doktorka Kopáčková,doufám že jsem si zapamatovala dobře jméno-mladá,hezká,milá a moc jí děkujem za úžasně vedený porod.

No a šestinedělí a dětské oddělení????Paní doktorka Richterová,která se o malou po celou dobu starala je prostě super ženská ve kterou jsem měla absolutní důvěru,protože malá je o 4 týdny dřív a byla trošinku menší a potřebovala trochu víc péče a já měla samozřejmě miliony otázek a to už od samotného začátku,takže jsem otravovala i na sále a všichni byly úplně báječný.Sestřičky na šestinedělí a dětské-milé,hodné a vždycky ochotné poradit a pomoc.No prostě já jsem byla maximálně spokojená a Libereckou porodnici bych si vybrala znovu a budu jí vždycky bránit proti pomlouvačným řečem,které o ní kolují.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať maj dobrou náladu,těší se na miminko a všechno ostatní ať hodí za hlavu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky a plínky,těch dostanou jen pár

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - fressa 18.08.11 napsala :

Rodila jsem 27.3.2011 a porod samotný byl super,ale pobyt na šestinedělí byl strašný!! Byly jsme na pokoji 3 a všechny prvorodičky. Nejsem konfliktní a myslela jsem si,že to možný není ty hrozný historky o liberci,ale je. Nechtěly jsem tam nikoho zbytečně otravovat otázkama,ale když už jsme se na něco zeptaly,přístup personálu byl strašný!! I uklizečky byly protivný,neochotný,otrávený. Jedna dětská sestra už starší nám řekla,že je to tím,že mají zákaz personál z dětského komunikovat s personálem pro maminky,takže už nikdy víc liberec. Dokonce mám vyfocenou plíseň ve sprchách a u kohoutků u umyvadla a plíseň u držadla na toaletní papír. Mohla bych psát různý spory a stresy co tam vznikaly i po mém odchodu u kolegyně z pokoje,které se už musel zastat její táta a chtěl si vyžádat primáře,ale ve strachu mu sestry vyhověly . A hlavně ty rady co podávají „školený sestry“ Pokaždý nemusí být pravda či správné !!! Bacha na to :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevný nervy a házet jejich neochotu a odsekávání za hlavu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určo sebou něco dobrýho,jídlo je nechutný. Uvaří jednu omáčku a tu podávají po celou dobu s bramborama-sem tam přidají hrášk,nebo divný maso. :))

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - KTM 24.07.11 napsala :

V Liberecké porodnici jsem rodila v roce 2004. Na tzv.hekárně jsem ležela delší dobu bez povšimnutí. Když jsem chtěla zažádat o epidural, zvonila jsem na zvonek. Po delší době jsem zvonila opět a pořát nic. Po třetím zazvonění se ke mě přiřítila sestra a seřvala mě, že co zvonim, že tam nejsem jediná. Epidural už mi nechtěli dát, protože jsem si prý řekla pozdě. Zavolala jsem tedy manžela, aby přijel a trochu to tam „zorganizoval“. Najednou byl epidural možný. Na porodním sále jsem byla s manželem opět sama. Pak přišel pan doktor a řekl, že zavolá sestry, abych už tlačila. Odešel na kafe a sestrám nic neřekl. Začala jsem sama rodit a manžel šel sehnat pomoc. Doktor pomalu porod nestihl. Nestačil mě nastříhnout a pamatuji si jak na něj sestry křičely ať sebou hne. Byla tam jedna potetovaná štíhlá blond sestřička. Ta byla moc fajn.
Poporodní péče byla výborná. Sestry úžasné, všechno O.K. Jen doma jsem zjistila, že si ve mě pan doktor zapoměl tampon.
Podle mě stašně záleží na jakou šichtu tam narazíte.
Každopádně teď čekáme druhé a Jablonec je jasná volba.

Personál: Andrej Karkalík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo. Po porodu jsem měla hrozný hlad a jídlo bylo až ráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Řidiče, který vás neodveze do Liberce :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - werunkaw123 16.07.11 napsala :

Zdravím, rodila jsem v této porodnici před šesti dny.. A trochu jsem se toho bála jak jsem všude četla jak se tam chovají lékaři a sestřičky a musím říct, že jsem byla mile překvapená :-) Od přijetí ve čtvr na čtyři ráno až po pokoje na šestinedělí byl personál skvělí ochotný. Kdykoliv jsem cokoliv nevěděla nebyl problém poradit zazvonit a hnedka se někdo staral a vše vysvětloval. Tuto porodnici můžu opravdu jako prvorodička doporučit :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - adeeelia 04.07.11 napsala :

Rodila jsem v Liberecké porodnici 3.1.2011,2.1.2011 jsem nastoupila na preindukci porodu,druhý den ráno na vyvolání,tedy indukci. Personál byl velmi milý,naprosto profesionální,vše mi bylo řečeno,vysvětleno,příjemné prostředí. Porod samotný byl díky Dr. Krabsové naprosto úžasný,byla nesmírně empatická a přesně mi popisovala,co se děje a neděje:) oddělení šestinedělí bylo taktéž bez chybičky,měla jsem nadstandart,doporučuji. Jídlo sice bylo většinou studené,než se tam člověk došoural,ale jíst se dalo v pohodě a na požádání ohřály. Novorozenecké oddělení bylo také v pořádku,bylo mi ukázáno,jak koupat,s kojením jsme problém neměly,ale laktaci mi kontrolovaly,i to,jak přikládám. Takže za mě:příště opět do Liberce,nemůžu říct jediné špatné slovo.

Personál: Dr.Krabsová,Dr.Richter,Dr.Koudela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

 • vložky hartmann,v porodnici sice dají dva pytle,ale je to málo
 • jemný toalet.papír(je tam ten levnější)
 • hodně pití(k dispozici pouze čaj)
 • plenky pro miminko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

 • občanku,těhotenskou průkazku,rozhodnutí o jménu :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - MarcelaK 21.05.11 napsala :

Celé těhotenství jsem ze všech stran poslouchala hrůzostrašné historky o liberecké porodnici, pomalu mě obcházela hrůza co že tam s maminkou a dítětem dokážou udělat. Všichni mě přesvědčovali ať jdu do Jablonce. Nakonec jsem se rozhodla pro Liberec, hlavně z důvodu novorozenecké JIPky (co kdyby náhodou bylo něco špatně) a teď musím říct, že jsem nemohla udělat líp. JIP jsme naštěstí nepotřebovali, tedy ne pro miminko. Od 40 týdne jsem chodila na pravidelné kontroly na ambulanci a protože jsem nejevila ani náznak připravenosti k porodu, tak jsme se dohodli na vyvolání porodu. Nastoupila jsem v pátek 12.5.2011 v 20:00, jelikož měli fofr se spoustou dalších mamin, tak jsme chvilku počkali, po příjmu mi pan doktor Beránek vysvětlil, co budou dělat a proč a co mohu očekávat, v pátek jsme ve vyvolávání pokračovali, to se o mě staraly paní doktorky Zemanová a Gavindová. Jelikož jsem byla extra držák, tak jsme ve vyvolávání miminka pokračovali i v sobotu, bohužel bezúspěšně. Celou dobu se mi porodní asistentky, sestřičky i lékaři maximálně věnovali a to i přes skutečnost, že byla porodnice narvána a maminky rodily jak na běžícím pásu. Nakonec jsem skončila v neděli dopoledne na císařském řezu, což bylo nakonec velké štěstí, protože Martínek měl pupečník dvakrát kolem krku a při klasickém porodu by to mohlo moc špatně dopadnout. Musím říct, že na porodním, gynekologyckém JIPu a šestinedělí jsem nepotkala jediného člověka na kterého bych mohla říct křivé slovíčko. Trošku problém je s některými sestřičkami z novorozeneckého, ale pokud se nedáte jednoduše odbýt a slušně a klidně se dožadujete svého, nevidím na celkovém týdením pobytu v porodnici žádnou chybu.

Tímto bych ráda celému personálu poděkovala za péči, která nám byla věnována.

PS. snad jen jídlo není žádná sláva, ale hlady jsem z něj taky neumřela :D

Personál: MUDr. Zemanová, Beránek, Gavindová, Krotký

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nenechat vystrašit a nebát se zeptat na věci co vás zajímají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - L-enny 15.05.11 napsala :

Rodila jsem v liberecké porodnici podruhé.Podruhé plánovaným císařem a to 19.1.2011. Na operačním sále mě hned sjela doktorka, že nemám sundané brýle,ani jsem nestačila na sál vkročit a dostala jsem sprďáka. Císařský řez probéhl s malou komplikací,synovi se na svět nechtělo, nemohli ho vyndat. Měl na hlavě modřinu, kvůli které byl po porodu na rentgenu. Což mi sestřička z novorozeneckýho řekla až den po rentgenu…
jinak jizva po císaři je nádherná, zhojila se krásně. Teď čtyři měsíce po porodu už ani nevím, že jsem měl břicho rozřízlé. Na oddělení šestinedělí bylo vše fajn.Milé sestry, doktoři i uklízečky. Ale tím, že jsem druhorodička, nepotřebovala jsem poradit s kojením, přebalováním a tak. Jídlo výborné.
Naprosto nejúžasnější sestřičky byly ale na oddělení JIP. To nebyly sestřičky,ale andělové. Takový přístup by měl mít každý člověk pracující v nemocnici.Milé, laskavé, usměvavé, neustále se nás ptaly jak nám je, jestli chceme pití, pomohly do sprchy, podaly telefon, hřeben, ručník atd…
Pobyt v porodnici bych přirovnala za hodně levný (60Kč/den),ale velmi kvalitní hotel. Čisto, voňavo, fajn personál.
Akorát by si sestřičky ,hlavně při noční směně, měly dát pozor na to o čem si povídají na sesterně…jelikož pokoj číslo 1, na kterém jsem ležela já, je kousíček od sesterny, vyslechla jsem si při nočním kojení a přebalování spousty a spousty věcí…
Jinak na porodnici vzpomínám ráda.

Personál: Macenauerová, Koudela Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Marketa 1991 12.05.11 napsala :

až na pár sestřiček… to bylo celkem fajn… ale raději doporučuji Jabloneckou porodnici. (jablonec nad nisou)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Kačab 10.05.11 napsala :

Dobrý den v Liberecké porodnici jsem rodila již třikrát 2000,2002,2011 a ani jednou nemám co bych vyčetla.Je to dost o lidech.Ten poslední porod byl naprosto úžasný zážitek.Přijali mě kolem půlnoci a ten den měli 7 porodů a já byla osmá.Všichni se mi věnovali na sto procent a byli přijemní.A i všichni na šestinedělí.Měla jsem problém s kojením a ochotně poradili.Nemusela jsem se nikoho doprošovat,ale oni se ptali jak nám to jde.Chtěla bych jim moc poděkovat a všem doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se na porod a příchod malého človíčka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Liberec - Anonymní 18.02.11 napsala :

Přeji hezký den rodila jsem v Liberecké nemocnici 2.rok 2006 a rok 2009.první porod byl vyvolávaný nevím jak se pan doktor jmenoval moc příjemný vše my vysvětlil a sestřičky taky.Zato rok 2009 nebyl moc příjemný rodila jsem rychle to ano po 13.minutách na sále byla holka venku.Ale bez nastřižení bez pomoci abych se měla čeho chytit a ani nohy my nepodepřeli a pořád se rozčilovali že je dávám k sobě nebylo to schválně.Ani nevím kdo mě šil byli tam samé ženy ale odflákla to.Když jsem byla na pokoji řekla jsem panu doktoru Beránkovi že my to prasklo nevím kam koukal protože nic nevyděl a do týdne jsem měla problémy a bolesti neboť se tam dostal zánět.Pan doktor Beránek my přijde že je nezkušený a neměl by tam co dělat není to první případ co zanedbal…Jídlo hrozné.Ale to bylo i předtím první byl kluk a ani my nechtěli ukázat jak správně koupat holku a jak se má kojit.Velký nezájem,ale že jsem z Liberce tak bych tu rodila zas a jen z toho že je lepší si ze sester nic nedělat říct si jsou to trubky a starat se sama co nejlépe to jde.těch 5.dní se to dá vydržet…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy a říkat si brzo půjdu domu vydržím to

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavně manžela ať v době bolestí nejste sami.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - jersáková olga 02.02.11 napsala :

Rodila jsem 17.12.2010.v liberci.Pocházím z Frýdlantu, a ten večer byla u nás sněhová kalamita.Mimčo bylo otočené- konec pánevní.V efrýdlantě mi řekly že mě neodroděj-(že není doktor), a tak mě poslaly sanitkou (kontrakce po 3 min.)do lbc.Jenže byla kalamita, tak jsem jela jak ňákej velvyslanec.Pluh- policajti- sanita-doktor a zase pluh.Cesta byla příšerná.Bílé peklo!Když jsme o půlnoci dorazily do porodnice, tak mi řekly, že mi udělaj císaře, ale až ráno, poněvač tam není žádný anesteziolog.A tak mi přes kapačku zastavily kontrak.měla jsem jít na řadu ráno v 8.00.nakonec až v10.15.!Konečně už byl doktor.Když mi vytáhly kluka z břicha, tak jen chladně mi oznámily-máte syna!Syna ještě řízly do prdelky, ale to sem zjistila, až když sem ho sama přebal.nikdo mi za celou dobu neřekl, proč je řízlej, co se stalo.A největší korunu nasadily tomu, že mi do propouštěcích papírů napsaly, že mám Děvče!!!Jó a je tam,,výborná"dětská doktorka!s radostí oznamuje špatné zprávy!Ježibaba!Jediný co musím pochválit, je pesonál na ARU!Hrozně hodné sestry,a i doktoři!Těm vážně moc díky!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jet radči někam jinam!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - šárka72 19.01.11 napsala :

do této porodnice jsem byla přijata 25.12.2010, přijali mě ve 3 hodiny ráno, po mém telefonátu,že mi odtekla plodová voda,mladý doktor ani nevím jak se jmenoval si snad myslel, že si dělám legraci a neustále se mě ptal jestli jsem se jenom nepočurala,když jsem mu řekla,že budu rodit podruhé asi pochopil,že si nevymýšlím,kontrakce jsem ještě neměla, pak mi přinesli k podpisu nějaké tiskopisy,když jsem chtěla o porodu nějaké další informace, bylo mi řečeno, že jsem přece už jednou rodila sice před 12 lety, ale to už nikoho nezajímalo.Bolesti mi začaly kolem 9 hodiny a v půl 2 jsem si nechala píchnout epidurál,který mi vůbec nezabral, anesteziolog se divil, že nemají anestetikum,které používal,pouze nějaké „slabší“, v 15:30 jsem už začala rodit a v 15:50 se nám narodil Matěj,odnesli ho někam pryč přítel ho pak přinesl,sestra z dětského oddělení mi pak řekla,že ho na 2 hodiny dají do inkubátoru kvůli vyrovnání teploty, nechtěla jsem nebyl nedonošený a od nikoho jsem neslyšela, že se zdravý,3800g donošený novorozenec odebere matce a dá do inkubátoru, nakonec po několika výměnách názorů a po sdělení, že mu mám dát šanci jsem jiim ho tedy dala na 1 hodinu aby se „aklimatizoval“.Bohužel to trvalo 2 hodiny a tak jsme si pro něho s přítelem šli, sestra byla velice nepříjemná a prý nemá čas,chtěla jsem si Matěje tedy odvést ale nebyl mi dovolen přístup,byla jsem velmi rozlobená když jsme byli již u pokoje sestra na nás zařvala, ať si ho tedy vezmu, ale, že nemá čas mi nic sdělovat, to jsem však ještě netušila, že Matěj nemá v zavinovačce nic na sobě kromě pleny,ani čepičku co jsme mu dávala před tím na hlavičku, to je tedy aklimatizace,co?
celou noc chudák neměl nic na sobě, protože mi nikdo neřekl, že ve skříni na chodbě jsou košilky a zavinovačky, to je super pavilon pro matku a dítě, děs běs.Každé ráno, vždycky když jsme usnuli nás vzbudily buď sestry nebo doktorky, jo a ještě jedna vizita byla dost dobrá, primář oddělení vlítnul do pokoje a zase vylítnul s ním asi 5 sester, nás si ani nevšimnul,zrovna jsem Matěje přebalovala.
Při příjmu na porodnici jsem nahlásila, že mám zájem o nadstandartní pokoj, ne proto, že bych nechtěla být s někým na pokoji,ale kvůli rodině, abychom nemuseli sedět na studené chodbě, bylo mi řečeno, že nadstandardy je pořadník a až na mě příjde řada, řada na mě měla přijít v úterý,bohužel však tento pokoj obsadila, jak mi bylo sděleno doktorkou jiná paní s infekcí,že tak prý rozhodl pan primář ale bohužel s ním mluvit již nemohu jelikož je již mimo nemocnici, přímo nesnáším výmluvy a lži, nejsem ani známá ani nepodplácím, tak mám asi smůlu.Když jsem v této nemocnici rodila v roce 1998 nadstandard jsem měla, ale zase za námi nechodily sestry ani mi neukázaly jak mám kojit. Nebyla jsem spokojená ani tehdy,ale tentokrát to bylo neuvěřitelné, jsem ráda, že jsme doma a příště do této porodnice v žádném případě.
Tento názor nesdílím jen já, ale spousta maminek, které byly v prosinci se mnou v této porodnici.
A ještě jedna věc: při obědě se má vyzvedávat i svačina, což jsem 2 dny nevěděla a o svačinu jsem přišla, na pokoji totiž visí přesné hodiny a svačina se má podávat mezi 2-3 odpolední,když jsem se ozvala, bylo mi řečeno, že si ji asi vzal někdo jiný, při večeři jsem však jednou viděla uklizečku, jak si ukradla 5ks jogurtového pití, které si některé z mamin nevzala.Tak to asi chodí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pevné nervy

Nahlásit
neutrální
Porodnice Liberec - Evinula 17.01.11 napsala :

Rodila sem 7.10 2010 6:30 .Nevim přesne kdo me vlastne rodil protože sem rodila tak 3min po přijezdu takže fofr vezli me ze sanyty na lehatku abych neporodila ješte ve vytahu.Hned mezi dveřma naka nepřijemna doktorka proč jako sem nepřišla po svich?ale pak ji došlo že už fakt rodim.Moc přijemna nebyla řvala na me at pořadne zatlačim a neječim no přistup nic moc.Pak mě naka sestra šila a ponevač sem rodila když se menila smena tak me ani nedošila ,rozloučila se semnou a že me došije jina doktorka.To by všechno šlo ale co mě hodne mrzi že mi malou ani neukazali odešli sni a nikdo až za hodimu se obevila naka sestra tak ji řikam kdy mi donesou malou a ona nato to vam ji ješte nedonesli maj to ho pry moc ted se střida směna.Ale zato ja přece nemužu že na me zapomeli ale moje chyba byla že sem asi jak sem byla ješte stoho všeho zmatena sem si nevšimla že nad posteli na porodnim sale je naky zvonek na sestry no to mě hodne zamrzelo že mi nikdo nedal žadny informace kde co je a kam nesou malou .Jinak nektere sestry moc přijemny ale nektery fakt na ranu hlavne stoho novorozeneckyho a to sem videla i u jinych jak se nektery sestry chovaj povišene i muj přitel byl stoho zaskočen.Tak je to opravdu na tom jaky sestry tam zrovna sou a ja to moc dobře nechytla.Jinak jidlo nam vždycky přihřali v mikrovlnce ale stalo se jednou že tam zrovna nikdo nebyl.Takže žadny nadšeni styhle porodnice nemam ale všude je to určite podobny.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzit si naky svoje oblečky hlavne když je chladneji atřeba i čepičku moc tam toho nemaji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 07.01.11 napsala :

Dobrý den všem nastávajícím a váhajícím maminkám z Liberce a okolí. Před narozením naší dcery jsem zjistila, že jsem trombofilní pacient a ještě pak přišla těhotenská cukrovka. Diagnoza nic moc, ale určitě jsem nebyla sama. Dnes bych určitě porodnici neměnila. Rodila jsem po druhé a po druhé v Liberci. Jsou moc milí a šikovní. Porod byl vyvolávaný (těhotenská cukrovka) a nakonec ukončený císařským řezem. Celý personál byl velmi profesionální, ale zároveň lidsky příjemný. Před propuštěním se objevily problémy a po 12-ti hodinách jsem byla opět přijata do nemocnice. Problém byl vyřešen po šestidenní hospitalizaci. I přes toto všechno jsem moc ráda, že jsem rodila u nás v Liberci. Myslím si, že lepší péči bych nemohla mít. Držím všem palce ať mají lepší vzpomínky na příchod svého dítěte, ale stejně dobrý a příjemný personál jako jsme měly s dcerou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

síťované kalhotky, jsou mnohem lepší než jednorázové

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jelení lůj

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - sikovna 18.10.10 napsala :

nikdy bych nerodila liberci spis jablonci

Personál: anonym

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nejezdit do liberecke porodnice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

rodit jablonecke porodnici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Capricorn 26.09.10 napsala :

Do porodnice jsme přijeli asi v 6h ráno. Šla jsem na příjem, kde mi natočili monitor a hned odvedli na sál. Asi v půl 8 tam za mnou pustili manžu.
Kolem 9h mi píchli vodu a doporučila mi, abych si vlezla do teplé vany, že to půjde rychleji.
Za půlhodinu šílených bolestí jsem vylezla a šla na lůžko. P.asistentka mi dala nějakou kapačku (asi na otvírání..)
Většinu času tam p.asistentka (bruneta, dlouhé vlasy) nebyla, jen já a manža.
Pak tam vlezl i nějaký opravář, ani nevím co tam vyměňoval. :)
Od půl 11 jsem byla otevřená na 9, šílené bolesti (prý mi už nepomůže nic jiného, jen až bude malej venu… :/ )
točili mě v kontrakcích na boky, protože se malej ne a ne správně hlavičkou dostat mezi kyčle :(
Asi v 11:40h p.a. zavolala doktorku (blondýna, kratší vlasy) a v 11:55h byl na světě Pepíček s váhou 4200g/52cm - dr. tomu nevěřila, že je tak velkej :D a p.asist. se omlouvala, že se nediví těm bolestem co jsem měla (asi si myslela, že si vymýšlím… :/))
Rodila jsem bez epidurálu, bez nástřihu (měla jsem jen 3stehy vnější a jeden vnitřní..).
Jinak si myslím, že porod proběhl bez problémů.

Šestinedělí - byla jsem na pokoji po 4!!!! Takže hrůza.

Jedna směna byla katastrofa, neuměli s ničím poradit, když jsem řekla, že máme příbytek na váze 25g, tak tomu sestra nechtěla věřit a napsala stejnou váhu co byla den před tím (prý, že zítra bude veliký úbytek, no a my měli zase víc :)). Co se týče kojení, vysvětlila mi to p.as. ještě na sále, naštěstí jsme s ním neměli jakýkoli problém, kojíme stále. :) Ale co jsem viděla u ženských na pokoji, jak s ním zápasili, nevěděli co a jak, nikdo jim nebyl ochoten poradit.
Taky mě naštvali, když mi malého sestra přivezla z vyšetření, tak mi oznámila, že mu dali příkrm, protože byl mrzutej! (neměla proč, moje mlíko mu stačilo)!!!!! Přitom jsem jí před vyšetřením řekla, že bude mít určitě za chvilku hlad! Kašlala na to, pak mi malej celý den blinkal. Hlavně že mají všude napsaný jak dodržují zásady správného kojení!!!!

Druhá směna byla suprová, sestřička byla laktační poradkyně,takže všechno krásně vysvětlila! Ostatní sestry taky v pořádku. Bohužel jsem je měla jen v den porodu a den před odchodem… :/ škoda, mohl být pobyt na šestinedělí příjemnější.

Jídlo - hrozný!!! fuj…

Tak to je asi vše co jsem mohla napsat. Doktoři jsou ok, sesty podle směny na kterou natrefíte.
Jinak bych tu asi rodila znovu (už vím co a jak) :o)))

Personál: bohužel si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

síťované kalhotky, por.vložky, přebalovací podložku (na postel), vlhčený ubrousky, plínky, novorozenecké rukavičky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pití (neperl.vodu), pantofle, partnera :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - zuza110 15.07.10 napsala :

Rodila jsem 1.10.2009. Praskla mi voda 30.9. ráno v 8:30 do 12h jsme byli v porodnici i s manžou, nejdříve mi ho tam nechtěli nechat, protože na hekárně byla jiná maminka s tatínkem. Ale nakonec jsme se domluvili všichni 4, že nám to nevadí a bylo to velmi příjemné. Ta maminka rodila císařem ještě ten večer, byli špatné ozvy miminka, rodil Dr.Černý. Mě v 23:00 dali tabletku na vyspání, ať načerpám síly, že se porod bude řešit až ráno. Hmm, ve 2h začly kontrakce, v 5h ráno jsem byla otevřená na 6prstů a Máťa byl venku v 10:35h, takže jsem si užila. Porodní asistentka Lenka Nová prostě úžasná, u porodu pomáhal i manžel, neboť místo odpočinku jsem kontrakce vydýchávala a u porodu už nějak sil nebylo. MUDr.Krausová taky úžasná. Nakonec na porodním prostě fakt personál výborný. Kontrolovali mě, ptali se mě, co a jak.
Poporodní no až na jednu sestřičku, která byla fakt drsná, no jak říká manža na pěst, bylo všechno v naprostém pořádku.
Sestřičky z novorozeneckého odd. tak to už bylo horší, velmi nepříjemné, až snad na jednu mlaďoučkou, co nám vysvětlovala koupání a ošetření dětí, byla moc rychlá:-)
Jídlo, no jako v nemocnici, dietka, ať nemají děti prdíky;-)
Kojení bylo celkem maso, ale zvládli jsme to všechny tři a kojíme doteď a to mají prckvé 9 měsíců. Intruktážní video jsme ani jedna neviděli, neboť jsme na to neměli čas, ale po zeptání se té mlaďoučké sestry, se nám dostalo dostatečného vysvětlení včetně ukázky.

Personál: por.as.Lenka Nová, MUDr.Krausová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se odbít, zeptat se a přes málo sil po porodu si přečíst instrukce, které jsou v šuplíku vedle postele.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití a čokošku, vložky, látkové plíny, noční košili, oblečení pro prcka, neboť během víkendu je to horší s praním, tak rychle čisté oblečení mizne;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - leninula 07.07.10 napsala :

tak rodila jsem v Liberecke porodnici poprve v životě,poněvač nam Fradlanskou porodnici zrušili,strašně jsem se toho bala jaky že tam budou doktoři a sestry každy mě strašil že tam jsou zly ale vše bylo perfektní,doktři a sestry byli mile a ochotne u porodu jsem měla moc hodnou porodní asistentku a doktorka byla příjemna a velmi mi pomahali když už jsem neměla sílu tak mi byli oporpu takže budoucí maminky nebojte se.každy ma jiny zažitek a hlavně je to take o tom jak se chovate vy.tak příjemny pobyt maminkam a hodně síli a zdarvíčka,přeje Lenka Kolkova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vemte si sebou rozhodně mast Bepanthen je dobry kydž kojíte ja jí měla sebou a mužu jen doporučit,higienu značky Rosa koupíte v lekarně je dobra na hojeni rodidel.a pití nejlepe džusy a multaky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Petra P. 22.06.10 napsala :

V porodnici jsem rodila začátkem roku 2010. Co se týče porodu, tak vše v nejlepším pořádku. Doktoři mílí a profíci.
Horší už to je na šestinedělí. Holkám prvorodičkám doporučuji informovat se o kojení, protože s tím vám překvapivě (baby friendtly hospital) nikdo nepomůže a já jsem kvůli tomu málem nekojila. Při první příležitosti dají dítěti flašku a UM. Při problému jsou na vás sestry schopné i křičet a to po porodu dokáže pěkně rozhodit :/ Takže to budete muset zvládnout víceméně samy.
O jídle snad ani nemá cenu se zminovat, horší sem nikde nic nejedla.
S porodnicí jsem byla spokojená až na kojení a jídlo. Půjdu tam rodit i příště už poučená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Informovat se o kojení (zvýšení laktace, technika, atd)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky, ubrousky, vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 01.06.10 napsala :

I PŘESTO ŽE JSEM RODILA 4 DITĚ VŠE NEPROBIHALO JAK MNĚLO ,ALE SESTRIČKY I PAN DOKTOR BERANEK BYLY UŽASNY POMOHLY CO TO ŠLO.A JA PO PROBDELE NOCI S POMOCI DOKTORA ASESTRIČEK PŘIVEDLA NA SVĚT KRASNEHO CHLAPEČKA.NA ODDĚLENI ŠESTI NEDĚLI TO BYLO V POHODĚ CO SE TIKA SESTRIČEK PRO MAMINKY ALE CO SE TIKA SESTER NANOTOLOGIE TAK SE MI ZDALO ŽE JSOU NA MAMINKY DOCELA DRSNY ,JA POMOC NEPOTŘEBOVALA KOJILA JSEM VŠE BYLO OK,ALE U MAMINEK PRVORODIČEK KDYŽ SE VYSKYTL TŘEBA PROBLEM S KOJENIM TAK SESTŘIČKA I KŘIČELA A TO SE MI ZDA DOCELA BLBY .PŘIMO SESTRU KTERA TO BYLA NEZNAM ,A NECHCI HAZET VŠECHNY DO JEDNOHO PITLE ,ALE MYSLIM ŽE V TOMHLE BY SE MNĚL PŘÍSTUP ZMNĚNIT .JINAK MAMINKY MUŽU JEN A JEN DOPORUČIT.VŠEM PŘEJI KRASNY A POHODOVY POBYT ,VŽDYT SI POVEZETE KRASNY UZLÍČEK DOMU.PA

Personál: mudr. beranek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

PLENKY TAMPONKY DO POTPRSENKY A VLHČENE UBROUSKY

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Dasaseva 01.06.10 napsala :

Zdravím, Libereckou porodnici bych klidně doporučila, rodila jsem tu 2× v roce 7/2007 a 5/2010 a byla jsem po oba porody spokojená..
Pan doktor byl příjemný a milý a porodní asistentka Lenka Nová byla moc fajn a byla jsem hlavně ráda, že jsem jí měla opět :-) jak u prvního tak u tohoto porodu :-)
Jen teda to jídlo to je mazec-studené neb nestíháme jít na oběd hned jak to nandají a ohřátí v mikrovlnce by bylo fajn, kdyby si to člověk mohl ohřát sám a né čekat až se tam někdo objeví…
A jak jsem tu už hodněkrát četla ohledně kojení to je teda bych řekla docela nedostačující ohledně prvorodiček, měla jsem na pokoji holčinu a ta chudák s kojením bojovala, kojila přes klobouček a malá stále plakala, neb se pořádně nechytla a když šla s odstříkaným mlékem na šestinedělí za sestrama tak jí řekli, že takhle teda né a že je to její chyba, že malá nechce pít :-( to bylo docela drsný, ale zase jiná směna měla sestřičky hodné a pomáhali jak jen to šlo, opravdu záleží jaký chytnete personál…
Já měla 2× teda opravdu štěstí :-) a jsem fakt ráda…
Ale řekla bych, že všude to bude podobné, záleží jaký chytnete doktory a sestry a jak se zrovna vyspí…
To je odemne vše a vy co rodit jdete přeji skvělý doktory a sestřičky :-)

Personál: Mudr.Afxentiou, por.as. Lenka Nová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití a ovoce :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 15.05.10 napsala :

Dobrý den.Chtěla bych také něco přidat i když jsem v Liberecké porodnici nerodila.Zbírala jsem si informace co se týče Lib.por.a že jich nebylo málo,tak mě zarazilo to, že převaha byla negativních.Už jen to,že 6 kamarádek šlo na cisařský řez mi přišlo divné,a to nebyli jen oni.Příjde mi že v Liberci si to tím hodně usnadňují,jelikož u přirozeného porodu se musejí mnohem víc věnovat mamkám.A co jsem slyšela o přístupu a pomoci s kojením hrůza děs.Příjde mi hodně divný,když ani jedna z mích kamarádek nekojí,a určitě jich je víc.Proto jsem tam nešla rodit a udělala jsem velice dobře pořád kojím a bylo mi vše dostatečně vysvětleno a ukázáno v praxi,a ne jen na videu.Každý má na to svůj názor,ale poslední dobou co se bavím s mamkama tak se Liberecká porodnice hodně horší.Musí si uvědomit že nejsou jedinou porodnicí,a klientela jim přesídlí jinam,tak ať se chovají jak mají.S pozdravem Pavla z Liberce

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Irish.Coleen 11.04.10 napsala :

S porodnicí v Liberci jsem byla z větší části spokojená. Jediné 2 věci bych vytkla… za 1) nějak se tam nemohly sestřičky domluvit jestli přítel ke mě smí či nesmí hned jak mě přijali… jedna řekla, že ne, když jsem to zmínila před jinou, dívala se na mě jako na blázna… a za 2) jsem neregistrovala že by tam dodrželi kontrolu techniky kojení. Mě samotné v podstatě mezi řečí čistě náhodou oznámili, že se nemám divit, že syn nepije, když se nemá čeho chytit… vždyť mám ploché bradavky… a jak to jako prvorodička mám vědět? Navíc mi to bylo řečeno 4. den po porodu, za tu dobu nikdo nepřišel a nezkontroloval nás… ani neukázali polohy, které jinak byly uvedené na denním rozpisu. Jediné co opravdu dodrželi bylo puštění videa o kojení, které bylo sice na jednu stranu zajímavé, ale přeci jen to chce spíš osobní pomoc a ne ukázku z TV obrazovky. Ke kojení bych přidala ještě výtku v tom, že jsem syna dostala až 6 hodin po porodu, na porodním sále mi ho hned po porodu odnesli a po dobu mého šití (které trvalo hodinu a čtvrt) jsem mohla jen malého pozorovat v náruči u přítele…
Přesto všechno bych ale v Liberecké porodnici klidně rodila znovu, přeci jen s těmito problémy už bych se příště ozvala dříve :)

Personál: Dr. Macenauerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nebojte se ozvat s dotazy a připomínkami. Sestřičky by tam měli být pro Vás a Vaše ratolesti především ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré doklady a také hygienické potřeby jak pro sebe tak pro mimíska.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Ryntyntyna 25.03.10 napsala :

Tuto porodnici bych určitě doporučila, já jsem rodila v noci se dvěma asistentkama, byly na mě velice příjemné a ohotné, což se bohužel nedalo říct o panu doktorovi, jeho jméno si nepamatuji…
Byla mi doporučena sprcha, rohová vana a balony, nejvíc jsem teda využila napuštěnou vany plnou horké vody :o) Porod probíhl klidně, bez komplikací, v rámci bolestí příjemný zážitek :o)

Na odd. šestinedělí jsem byla taky spokojena, dětské sestřičky i sestřičky z šestinedělí se mi věnovaly dostatečně. Dětské sestřičky mi hodně chodily pomáhat se začátky kojení, pomáhaly mi s dobrou technikou přikládání a tak :o)

Jen to jídlo je asi ve všech nemocnicích stejné :o)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

mít doma v záloze připravené malé balení plínek, popřípadě připravené rukavičky a ponožky pro miminko, potom taky jednorázové kalhotky, pití a vše základní :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, čokoládu :o)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 24.03.10 napsala :

V liberecké porodnici jsem rodila 3.3.2010. Hodnotit porodní asistentky je pro mě těžké, protože jsem porodila za 10min po příjezdu do porodnice. Moc jsme si toho nestihly říct, takže jejich přístup byl vlastně jen věcný. I když jsem lékařku tahala z postele (rodila jsem ve 3hod v noci), byla milá.
Na oddělení šestinedělí mě trochu zarazil přístup dětských sester. To, že mě braly, že jako druhorodička s 1,5letým dítětem doma si přece ohledně kojení a péče o novorozence všechno pamatuji, bych ani nějak neřešila, ale trochu mi přišlo divné, že ty 2 maminky prvorodičky se mnou na pokoji ani nepřišly poučit nebo zkontrolovat při prvním přikládání dítěte k prsu. Jen jim jejich miminka přivezly, ať si radí jak umí. Tak jsem se jim snažila pomoct ze svých zkušeností. Takže abychom se mohly něco zeptat vlastně nebylo moc kdy, protože jsme je celý den pořádně ani neviděly. Ovšem záleží na směně sester, protože jiné byly naopak ochotné a i přesto, že měly spoustu práce byly milé. Jinak řečeno, záleží ta tom, koho z personálu zrovna vychytáte.
 Katka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Laprta 17.03.10 napsala :

Také se chci podělit se svou zkušeností. Byla jsem prvorodička a 30.7.09 jsem šla do porodnice na ozvy a ejhle. Cestou do porodnice mi praskla voda a tak si mě tam i nechaly. Porod se nerozjížděl a protože jsem měla špatnou plodovou vodu, tak k porodu museli pomoct vyvolávačkama. Kontrakce se rozjely až na 2. pokus a celou tuto dobu mě ošetřovala doktorka Macenauerová a byla moc milá a ujišťovala mě, že bude vše v pořádku. Pak se odpoledne vyměnila směna a nakonec mě odrodil na sále doktor Beránek a byl suprovej, samozřejmě i sestry. Porod dopadl bez komplikací a v pořádku a já jsem celá šťastná přivedla na svět naší dceru Adélku. Poté pobyt na šestinedělí byl také v pohodě. Sestry milý, každou chvilku se ptaly jestli něco nepotřebujem, takže jsem s porodnicí velmi spokojená a příště tam budu rodit zase. Jen doporučuji.
PS: negat. jen to studené jídlo :-)

Personál: MUDr. Petr Beránek/ Jana Macenauerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 27.02.10 napsala :

Také jsem rodila v Liberci v únoru roku 2010,své první miminko a byla jsem velice spokojna.Sestricky,doktorky,i uklizecky…vsichni byly velice usmevave a ochotne pomoci a poradit.U odchodu me potesilo podani ruky pani doktorky se slovy „priste se na vas budeme tesit“ … potesilo me to.Liberec mohu opravdu jen doporucit,navic jsou tam velci odbornici tak nevahejte!!!A co se tyce stravy,ta sice byla studenejsi,ale na pozadani vam jidlo ohrejou!Je to tam napsane.A tak spatne to jidlo opravdu nebylo…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Jana H. 25.02.10 napsala :

Ráda bych připojila svůj komentář k liberecké porodnici. Prvního syna jsem zde rodila v roce 2005, a na týden zde strávený vzpomínám velmi nerada. Druhého syna jsem zde rodila v únoru 2010 a jako bych rodila v úplně jiné pododnici než před pěti lety. Což mě také vedlo k napsání tohoto komentáře, neboť se zde mnohé změnilo. A to v první řadě přístup personálu. Nejen, že při samotném porodu mi bylo vše s ochotou vysvětleno. P.A. mě i manželovi aktivně pomáhala a radila jak dýchat. Narozdíl od prvního porodu, kde kolem nás personál jen jakoby procházel a nikdo s námi vlastně nekomunikoval. Druhou špatnou zkušenost jsem měla před pěti lety se sestrami z oddělení šestinedělí. Kdykoli jsem o něco požádala nebo se na něco zeptala, reagovali na mě velice nepříjemně, což v době,kdy člověka všechno bolí a navíc se první dny mlíčko teprve tvoří, tak i miminko víc pláče, na klidu příliš nepřidá. Dokonce mě reakce jedné ze sester dohnala až k slzám. Ale jak říkám, má letošní zkušenost je naprosto odlišná. Musím skutečně pochválit všechny sestry pro matky, i z oddělení pro novorozence za jejich ochotu pomoci a neustálý zájem a dotazy, zda je vše vpořádku a zda něco nepotřebujeme. Zdálo se mi, že doktorky, sestry a snad i uklízečky přicházeli na náš pokoj s úsměvem a tím jednoznačně šíříli dobrou náladu, což je právě v tomto nelehkém období obzvlášť potřeba. Všem za jejich přístup velmi děkuji. A ještě malý dodatek ke stravě, na kterou si všichni tak stěžují. Je pravda, že jídlo bylo studené, ale to jen proto, že snad žádná z maminek nešla na jídlo díky péči o své novorozeňátko včas. A každý, kdo přijíždí na návštěvu, se ptá, co má přivézt. Tak není problém, si nechat přivézt doplňující stravu pro novopečené maminky, jako jsou jogurty, ovoce atp. Tak ještě jednou děkuji celému personálu liberecké porodnice a přeji, aby takto kladných komentářů jen pribývalo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomenout si vlhčené ubrousky, plínečky a vložky. Dostanete je na první den.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Liberec - Motty 19.02.10 napsala :

Dne 6.12.07 sem porodila syna, vážil 2490g a 46cm.
Přijeli jsme do porodnice, když sem měla bolesti po čtyřech minutách, sestřičky se mě hned ujaly a ujišťovaly, že porod je rozběhlý a zůstanu už na pozorování.Přišel pan doktor (bohužel jméno si už nepamatuji).A řekl, že to nic není a mám jet domů.Tak na přání pana doktora jsme jeli domů.Stejně za 45minut jsme jeli zpět, protože bolesti nepolevovali.Pak nás tedy přijal.
Sestra se starala výborně, veškerá péče proběhla bezvadně.Ležela sem ve vaně a věděla sem že už to přijde a manžel zavolal sestru, která od dveří řekla že to ještě nebude.Přišla jiná, postavila sem se a už mě honem přenášely na porodní lůžko.Zbytek proběhl zcela normálně.
jídlo dobré, péče sester také, jenom péče skrze kojení, bylo katastrofální.Byla sem prvorodička, takže sem nevěděla jak.Ale během dne sem pochopila, že malej se přisát nechce.Odmítal moje mléko, a sestra mi tvrdila, že to dělám špatně a jsem totální nemehlo.Strávila u mě tenkrát snad půl dne a když se malej ne a ne přisát, tak řekla, že mu dají najíst oni.
Nemyslím si že péče je špatná, pojedu sem rodit i podruhé ale doufám, že přístup bude milejší…Moc nadšená sem nebyla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Zuzanoska 21.01.10 napsala :

Dne 9.1.2010 jsem poprvé rodila v Liberecké porodnici, personálu na porodním sále, na novorozeneckém odd., i šestinedělí nemůžu nic vytknout. O syna i o mě bylo postaráno. Proto bych chtěla moc poděkovat.

Personál: p. Nová, p. Knorová, p. Garajová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

župen, ručník, noční košily, jednorázové vložky, jednorázové kalhotky, tampony do podprsenky, hyg. potřeby, nějaké oblečení na miminko pokud nechcete používat jejich.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - L-enny 16.01.10 napsala :

Rodila jsem v liberecké porodnici 4. dubna 2008 plánovaným císařským řezem zdůvodu úzké pánve a odhadované velké váze miminka. Rodil mě pan doktor Koudela. Byl perfektní. Milý, uklidňující hlas. Zřízenec, který mě připravoval na vpíchnutí epidurálu (na mou žádost jsem byla při vědomí, nechtěla jsem úplně uspat) bylvelice příjemný. I všechny sestřičky i anestezioložka. Cítila jsem se na sále perfektně. Taková rodinná pohoda. Po narození syna (51cm, 3830g) jsem ho viděla tak tři minutky a už mě vezli na JIPku a syna jsem viděla poprvé až po 28 hodinách. Bylo to šílené čekání,ale nedalo se nic dělat. Sestřičky na JIPce byly perfektní. Milé, neustále se nás ptaly, jestli nemáme bolesti, jestli nechceme napít. A následně na oddělení šestinedělí jsem byla maximálně spokojená. Všechny sestřičky, opravdu všechny, byly ochotné přijít klidně v noci a poradit. Neúnavně opakovaly rady, jak se snažit předejít zánětu prsu, jak miminko obléknout do košilky jak ho vykoupat, přebalit, prostě, cokoli.....ani jednou se na mě žádná neotrhovala, nebyla nepříjemná. Byly překvapené, že po císaři, kdy mi malý byl k prsu přiložen tak na půl minutky,ani ne, mám takový množství mlíčka, že jsem jim ho chodila odstříkané dávat. Nakonec jsem kojila přes klobouček, protože se malý špatně přisával, mám ploché bradavky. Byla jsem s porodnicí velice spokojená. A to nejen se sestřičkama, doktory,ale i s paní uklízečkama, jídlem,prostředím, prostě se vším. A naučily mě tak krásně kojit, že kojím dodnes a synovi je 21 měsíců a kojit chci určitě do jeho tří let.

Všem v porodnici děkuji a ostatním ji jen a jen doporučuji!!

Personál: Mudr. Koudela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

miminkům vemte bodýčka s dlouhým rukávem pokud nechcete zápasit se zavinovacíma košilkama jako já

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - kudrlinka33 12.01.10 napsala :

V Liberecké porodnici jsem rodila dvakrát.Oba porody byli velmi rychlé.První byl vyvolávaný a druhý normální.V roce 2006.Opravdu velmy hezký přístup personálu,pomoc i při porodu od sester opravdu super.Škoda že nevím jména doktora který mě odrodil.Druhý porod proběhl v roce 2009 Sestřičky nic moc takové chladné,nepomáhaly my třeba s tlačením břicha,nedaly my opěrky na nohy atd.....naštěstí to šlo rychle takže ta ošklivá zkušenost,byla rychle pryč.Možná to bylo z důvodu že jsem rodila brzo ráno nevím.A velká nevíhoda v této porodnici je stále stejná už několik let studené jídlo mají tam sice napsáno že na požádání ohřejí,ale to by tam někdo musel u té mikrovlnky stát.Což se nikdy nstalo.Nevím proč není ta mikrovlnka přímo v jídelně aby si to maminy ohřály sami.Takže teď se to dosti zhoršilo.kamarádkam bych ji doporučila jen zdůvodu toho že ten týden se to dá přežít i v této krizi a kvuli návštěvám a že člověk neví kdy porodí tak je nejlepší ta nejblíž,neboť já málem rodila v autě

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu vzít si taťku,to je jediná osoba která stojí při vás a pak nějaké jídlo a čtení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Anonymní 06.01.10 napsala :

V Libeci jsem rodila dvakrát, 2006 a 2009. Oba porody proběhly rychle a bez komplikací. Jak lékaři, tak ostatní personál se ke mně chovali výborně. Hlavní roli při výběru porodnice hrálo to, že v Liberci je JIP pro novorozence.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Saxana22 04.01.10 napsala :

Na svůj porod v liberecké porodnici vzpomínám ráda, byl rychlý, porodní asistentky super, manžel byl celou dobu se mnou :) Po porodu mi bylo fajn, ale když to vezmu zpětně:
Porodní plán si paní doktorka nepřečetla, tudíž: manžel nestříhal pupečník, malá nebyla očetřena vedle mě, nenechali ji u mne, dost mne to teď mrzí.

V porodnice byla v tu dobu úplně narvaná, takže já jsem první den po porodu ležela na gyndě a za malou jsem jezdila výtahem, poprvé k prsu jsme jí dávala tam na té chodbě - nikdo mi neukázal jak nato, dali mi jí ve vozíčku ještě s jiným miminkem :(

Měli jsme problémy s kojením, mimo jedné sestřičky mi akorát nadávaly, že nekojím, že se s ní mazlím. Malá se prostě nechtěla přisát, pořád brečela, když jsem s ní pak jela na sesternu a zeptala se, jeslti by jí nemohli dát trochu UM, aby přestala, tak mi řekli že ne, že mám v porodním plánu, že UM nechci!!! najednou to někdo četl…

Nakonec po věčných dotazech jeslti chci kojit a při prsech jako betonech dala původně strašně nepříjemná sestřička klobouček a šlo to :) druhý den jsme šli domů…

Takže porod krásný, šestinedělí děs, bída a utrpení, opravdu nechápu, jak může být liberecká porodnice Babyfriendly…

Myslím si, že to byla tak moje chyba, měla jsem si víc prosazovat svou, trvat natom, co jsem si napsala a co a jak jsem chtěla…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte o porodu určitou představu, snažte se ji probrat s léíkařem/lékařkou ještě před porodem. Já jsem to nestihla, doktorka přišla na začátku a pak za 2 hodiny a to už jsem rodila…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte na pevné nervy a nato, co jste si přály…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - zaloha-Lenka2602 29.12.09 napsala :

Moje zkušenost s libereckou porodnicí je vesměs kladná. Určitě to je převážně o personálu, já měla štěstí, narazila jsem jen na jednu mladou sestřičku z dětského oddělení, která ochotou nepřekypovala, ale jinak vše v pohodě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - Rose-k 28.12.09 napsala :

Moje zkušenosti s Libereckou porodnicí nejsou kladný ani záporný,hodně záleží na koho se tam zrovna narazí.:-))
Mě dělal akutního císaře pan primář Černý,a musím říct samou chválu!!!Porodní Asistentky taktéž,na šeštinedělí jakkterá setra.Akorát co nás hodně mrzelo,že nám vůbec!!neukázaly jak správně kojit,dost jsme tam stím zápasily,chápu měli dost frmol,ale na to že jsme byly skoro všichni prvo rodičky a ještě po císařích,tak nám to mohli aspoň jednou pořádně ukázat:-(.Však když jsme se s většinou mamin sešli,ani jedna jsme nekojila,bohužel:-(.Takže těch pár dní se to dá vydržet…:-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Liberec - skalnička 27.12.09 napsala :

Jen ty nejlepsi zkusenosti.Rodila jsem prvne,35.tyden. Veskera pece a chovani personalu na 1 s hvezdickou.

Personál: MUDr.Beránek Nahlásit

Fotky z porodnice

Doporučuji tuto porodnici

Pár minut po porodu

25.2.2014

25.2.2014

25.2.2014

25.2.2014

25.2.2014

25.2.2014

25.2.2014

25.2.2014

25.2.2014

25.2.2014

Plíseň ve sprše

Žlutý maz

Zase humus

Uklizečky podivně uklíejí každý den..

pár minut po porodu

pokoj

fronta před jídelnou;-)

porodní sál lůžko

NA POKOJI

NA POKOJI

10 MIN PO NAROZENI

LENIČKA 12.5.2010

LENIČKA 12.5.2010

Přidejte Vaše fotky k porodnici Liberec.>

Děti z porodnice Liberec

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Liberec
Sarkabuko Veronika neznámé 17.09.2019
Děti narozené v porodnici Liberec
Řeháčkovi Matěj / Karolínka
neznámé 26.03.2019
KamcaKastakova Matyáš 47 cm, 2840g 13.03.2019
Frances22 Natálie
51 cm, 3530g 16.01.2019
bobin Doubrava Karolinka 50 cm, 3420g 15.01.2019
Lendav Liberec Klaudie neznámé 07.12.2018
HexenBiest Terezka
50 cm, 3040g 27.11.2018
gabina159 Daniela
47 cm, 2420g 21.09.2018
Šikolka Pavel Šikola
50 cm, 3560g 19.09.2018
lll14 Daniel neznámé 18.09.2018
andrejko frydlant sebastian
50 cm, 4000g 08.09.2018
Karalová Růžena Šarlotka
50 cm, 3144g 21.08.2018
Vendul18 Krásná Lípa Kája
46 cm, 2470g 20.08.2018
monča pomezna michal
48 cm, 3g 20.08.2018
Milan wigo Milánek
51 cm, 3100g 11.08.2018
Sofiiieee Sofie
50 cm, 2760g 05.08.2018
tynka07 Liberec Asi Dominik
neznámé 19.07.2018
Jitulien Liberec Michael
54 cm, 3780g 09.07.2018
luculka93 Adámek
50 cm, 3510g 07.07.2018
dorat Tadeáš
neznámé 06.07.2018
eLizabetka05 Adélka
51 cm, 4180g 04.07.2018

Rodily v porodnici Liberec

Chystají se rodit v porodnici Liberec

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Liberec?