Krajská nemocnice Liberec, a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2002, kdy byl kompletně přebudován Pavilon péče o matku a dítě (PPMD). Porodnice poskytuje zdravotnickou péči rodičkám z celé oblasti severovýchodních Čech. Zápis do porodnice probíhá pondělí až pátek 12:30–14:30.

Porodní sál tvoří tři porodní boxy, které jsou všechny kompletně vybavené relaxačními pomůckami - k dispozici má rodící žena žíněnky, balóny (různých velikostí a tvarů), sedací pytle, masážní balónky a porodnická stolička. V některých je i porodnická vana. Chcete-li během porodu využívat CD přehrávač, přineste si vlastní CD. Stejně tak pro využívání aromaterapie je třeba si přinést vlastní éterický olej i svíčku.

Po 32. týdnu těhotenství se můžete na telefonu 485 312 713 hlásit na předporodní kurzy. Během celkem čtyř lekcí za cenu 800 korun se dozvíte vše potřebné jak o porodu, tak o péči o novorozence, kojení apod. . Náplň jednotlivých lekcí a kompletní informace se dozvíte na internetu.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Krajskou nemocnici Liberec, a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 130x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Pavel Černý

Porodnická ambulance a zápis do porodnice: +420 485 312 713

Tel. ústředna: +420 485 311 111

Porodní sál: +420 485 312 730

Adresa: Husova 10, Liberec 460 63

URL: https://www.nemlib.cz/gynekologicko-porodnicke/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Liberec

4
21.07.20

Byl to můj první porod a rozhodla jsem se, že budu rodit v Liberci, bylo to nejblíž, a navíc tam pracuje můj muž… A myslím, že líp jsem se rozhodnout nemohla. Už od prvního okamžiku co mě přijali, tak se chovali všichni moc slušně byli hodní a dokonce mi nosili i moje věci, dále se mě furt chodili ptát jestli něco nepotřebuji, jak se cítím a furt mě kontrolovali, což bylo skvělé, popravdě jsem byla ráda za každý kontakt, který se zajímal, že tam jsem. Kolem mě byla jedna příjemná a skvělá sestřička, doktorka a dětská doktorka. Porod proběhl bez jakýkoliv obtíží, a hlavně díky skvělému personálu, který si mě celou dobu opečovával. Opravdu jim patří velký dík. Samozřejmě nesmím zapomenout na mého skvělého manžela, který mi byl taky úžasnou oporou, i když to tam s ním málem seklo. Dále musím vychválit oddělení šestinedělí též jsem neměla žádný problém, krásně mi vysvětlili, jak s miminkem zacházet a jak o něj pečovat. Každý den jsme dostali jako pozornost 5 plen značky Fred a Flo, dále jsme tam měli oblečky, zavinovačky, látkové pleny, dětskou kosmetiku, ale můžete si tam vzít i svoje oblečení. Já jej nevyužila, jelikož mála mi furt zvracela, takže erární bodýčka stačila. Takže abych to shrnula, rozhodla jsem se správně a příště půjdu rodit zase do Liberce.

Personál:

Tak to už si nepamatuji, ale všichni byli úžasní

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si dobrou náladu, a říct si, že ta bolest za chvilku přejde a pak to bude krásný, až bude ten drobeček u Vás.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Záleží, jaké je počasí, já měla horko, tak jsem byla ráda, že jsem měla svojí noční kojící košilku.

01.06.20

Jsem naprosto nadšená personálem z liberecké porodnice. Sestřičky i doktoři velmi příjemní, ochotní a zároveň převážně mladí! Byla jsem zde kvůli komplikacím před porodem a celkem 18 dní! Mohu jen doporučit! A to jsem se bála, jelikož pověst liberecké porodnice říká, že tam člověk rodit nemá a že jsou nepříjemní. Je to jen naštěstí fáma. Jídlo je teda příšerný a taky na pokoji nebyla televize, ale zachránili mi tam život, vše měli připravené na operaci císařem a o miminko se postarali. Palec nahoru!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pantofle do sprchy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Musli tyčinky, ovoce.

19.01.20

Rodila jsem zde v roce 2016 (jedno dítě) a v roce 2019 (dvojčata). V obou případech jsem byla s porodnicí spokojena. Obzvlášť kladně hodnotím přístup porodnického personálu, byli vždy příjemní a profesionální. Na novorozeneckém oddělení byli také milí, jednu sestřičku bych hodnotila jako „neutrální“. U spontánního porodu dvojčat jsem se díky lékařům i asistentkám cítila naprosto bezpečně a v dobrých rukách. Celý tým byl perfektně připraven a vše proběhlo naprosto hladce.

15.11.19

Rodila jsem zde v roce 2019. Naprosto skvělá zkušenost. Vzhledem k dvojčetnému těhotenství jsem docházela již od počátku těhotenství pravidelně na UZ (pan doktor Šrámek a paní doktorka Suchánková) a do rizikové poradny k paní doktorce Zemanové. Všichni lékaři naprosto perfektní, skvělý, klidný a pozitivní přístup.
Plánovaný císařský řez proběhl bez komplikací, všichni na sále byli velice příjemní (operovala paní doktorka Beránková, velice příjemný byl i pan doktor z anestezie), po celou dobu se mnou komunikovali, neustále sledovali můj zdravotní stav a ptali se, jak se cítím. Miminka mi ukázali ihned poté, co přišla na svět, poté byla za asistence tatínka ošetřena, zvážena, změřena, popsána. Tatínek si je mohl vyfotit, personál ho ochotně s miminky také vyfotil. Ihned po operaci jsem dostala miminka k sobě.
24 hodin po operaci jsem byla na JIP, perfektní přístup sestřiček, které byly velice milé a se vším pomohly. Na oddělení šestinedělí jsem strávila týden, s péčí o miminka i o mě jsem byla velice spokojená. Sestřičky a lékaři z novorozeneckého oddělení i z oddělení šestinedělí velice milí a ochotní.
Na pokoji byl k dispozici průběžně dostatek košilek pro miminka (pro případ poblinkání), bylo možné měnit i zavinovačky, k dispozici základní hygienické potřeby pro miminka. Pro maminky k dispozici čisté noční kojící košile. Doporučuji přibalit s sebou pantofle do sprchy. Množství věcí, které jsem si s sebou do nemocnice přinesla, jsem vůbec nevyužila. Jedinou slabší stránkou pro mě bylo jídlo, ale to je velice individuální dle chutí každého.
Libereckou porodnici doporučuji:-)
Poznámka: Před porodem jsem v porodnici neabsolvovala žádný předporodní kurz, v mém případě, kdy jsem měla plánovaný císařský řez, nebyl potřeba.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminkám bych doporučila, aby byly co nejvíce před porodem v pohodě a klidu. Nervozitě a strachu se sice nedá vyhnout (nebo alespoň v mém případě), ale veškerý personál mě uklidňoval a po porodu musím říct, že nebylo čeho se bát:-) Proto doporučuji hlavně těšit se na miminko a užívat si s ním krásné první okamžiky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby pro maminku, pantofle (i do sprchy), velice se mi osvědčily poporodní síťované kalhotky, doporučuji vlastní poporodní vložky (i když základní balíček každá maminka dostane), župan (na chodbě, kam chodí návštěvy a v jídelně bylo chladněji).
Pro miminko látkovou plínku (dávala jsem si ji na váhu před vážením), jednorázovou přebalovací podložku (na přebalovací pultík), rukavičky a ponožtičky pro miminko (k dispozici jsou pouze košilky).

03.10.19

Rodila jsem zde v srpnu 2018 a paní doktorka Suchánková a PA byly naprosto skvělé. Vzhledem k tomu, že nás ten den rodilo postupně celkem 11, byla jsem na chvíli přesunuta na novorozenecké, ale potom jinak celou dobu na porodním sále. Partner dorazil cca v polovině 1. doby porodní, kdy mi sama PA říkala ať už mu klidně zavolám. Pro mě lépe, u klystýru jsem ho opravdu mít nemusela.
Po porodu nastaly komplikace s placenou a opět super pohotoví lékaři. Na novorozeneckém nemám kromě stravy co vytknout. Na to, že radí kojit, kojit, kojit a jíst vyváženou stravu několikrát byla nadýmavá jídla a večeře v 17h byla pro mě málo a to nejsem žrout. Jistily to rodinné návštěvy. Teď jsem těhotná znovu a Liberec je jasna volba.:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

K 1. době porodní hroznový cukr nebo musli tyčinku. Jíst vám nedovolí, ja jsem jela v noci a nesnídala a ráno mi bylo pěkně špatně. Cukr pomohl. Tlusté ponožky.

16.09.19

Moje zkušenost byla příjemná. Personál má opravdu úžasný přístup. Všichni byli velmi ochotní a milí i přesto, že já jsem ke konci 11h porodu nebyla zrovna milá.
Celá doba pobytu byla díky personálu opravdu příjemná. Bylo to trochu náročné, protože byl zrovna stop stav, i tak jsme maličká i já měly vše, co jsme potřebovaly.
Jediné, co bych vytkla, je strava. Říkali mi, že kvůli kojení bych se měla vyhnout nadýmavým potravinám a pečivu a téměř denně bylo k jídlu čerstvé bílé pečivo a jednou dokonce i hrášek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Až se vám začnou nalévat prsa, poproste personál o 2 pleny navíc. Namočte je ve studené vodě a udělejte z nich obklad na prsa. Úžasně to pomůže od bolesti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnickych vložek. Bepanthen. Všude bylo velké teplo, je zbytečné brát teplý župan.
Malé svačinky - müsli tyčinky, přesnídávky… Cokoliv. Při nočním kojení je fakt hlad.

17.06.19

Teď v sobotu jsem tu rodila, jsem prvorodička a takovej ten strach z lidí mám. Takže jsem se rozhodovala mezi Českou Lipou, kde to mám deset minut cesty nebo Libercem, kde to je 40 minut cesty. A rozhodla pro Liberec proto, že nemám dobrou zkušenost z Lípy, ale to jak kdo. Musím prostě říct jedním slovem úžasný lidi, dokážou poradit, jsou velmi ochotný a hlavně se tu člověk cítí dobře.

28.03.19

Tuto porodnici mohu jen doporučit.
Chtěla bych poděkovat personálu porodnice jak na odděleních gynekologie a šestinedělí, tak především na novorozeneckém oddělení. Všechny sestřičky byly empatické, kdykoliv (i v noci) připravené poradit a pomoct, např. při problémech s kojením nebo když miminko pořád pláče. Staniční sestra, paní Kirchhofová, je úžasná „laktační poradkyně“, umí „rozkojit“ každou maminku. Dětská paní doktorka je také skvělá.
Rodila jsem v této porodnici dvakrát v průběhu pěti let a tentokrát (březen 2019) jsem byla naprosto spokojená se vším a se všemi, včetně císařského řezu, který jsem měla plánovaný z důvodu příčné polohy miminka. Moc a moc děkuji za výbornou péči!
V roce 2013 se našly i malé nedostatky, ale celkově jsem i tehdy byla v dobré péči a spokojená.

10.03.19

Ahoj maminky.. Před pár dny jsem rodila v liberecké porodnici… A z prvu jsem byla dost skeptická, recenze ať od známých, nebo na internetu nebyly úplně dobré.. Ale protože nejsem z Liberce, nakonec jsem zvolila tu nejbližší variantu.. A mohu jen doporučit.. Byla jsem velmi mile překvapená.. Porodní asistentka byla úplně skvělá, moc mi pomohla.. Celkově sestry, doktorky, oddělení šestinedělí… Všechni byli empatičtí, lidští.. Takže pokud váháte, za mě určitě Liberec je dobrá volba.

06.03.19

Ahoj Maminky, ráda bych se s Vámi podělila o porod mého prvního syna v roce 2016 v nemocnici Liberec.
Měla jsem dost komplikované těhotenství, a nakonec mi praskla plodová voda a malej nešel ven. Čekala jsem 24 hodin na vyvolání, jelikož jsem byla prvorodička, chtěla jsem u sebe mít partnera, bohužel to nejde…Partnera vám pustí až k samotnýmu porodu. Porod byl fajn, za pár hodin, byl malej venku, byla jsem i ve vaně, což bylo fajn. Jenže za pár dní, co jsem byla doma, jsem měla pořád bolesti, šla jsem ke svému gynekologovi a ten ze mě vytáhnul gázu, vypadali mi stehy po nástřihu a asi ještě pár hodin a už jsem tu nemusela být:-(
Teď jsem znova těhotná a budu volit jinou porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nabíječku na telefon, silné vložky, oblečení pro miminko, prsní vložky

1280
08.01.19

Před několika dny jsem v liberecké porodnici porodila svého druhého syna. Musím se přiznat, že po prvním traumatizujícím porodu a následném hrozném jednání na novorozeneckém oddělení před deseti lety jsem byla už dost skeptická a plná obav. Musim říct, že naprosto zbytečně. Hodně věcí se v této porodnici po deseti letech zlepšilo. A tentokrát jsem byla spokojená a tuto porodnici se nebojím doporučit. Jediné co mi malinko bylo nepříjemné, že první dobu porodní jsem pár hodin trávila na pokoji ještě s jednou maminkou a nemohla jsem se tolik psychicky a fyzicky uvolnit. Toto jsem kdysi nezažila, byla jsem rovnou na porodnim sále od začátku do konce porodu, ale chápu že kapacita je omezená a někdy to jinak nejde. Poté co přišel manžel, už jsem byla přesunuta na porodní sál a tam jsem byla už nerušena. Manžel byl požádat pro mě o epidurál a bylo nám bez problému vyhověno a i během chvíle přišel velmi příjemný a ochotný anestiziolog, a epidurál mi během třetí kontrakce začal působit a dokonce mi ohromně rychle rozjel porod, že malej byl od zavedení epidurálu do hodinky venku. Takže ty, které uvažují nad epidurálem ale váhají, určitě do něj jděte. Bude vám bez keců vyhověno a pomůže. Personál na porodním sále vcelku nic moc, ale jak říká manžel profesně nic špatně neudělali, jen jsem postrádala malinko empatii. No a následně personál na odd.šestinedělí a novorozeneckém oddělení naprosto na jedničku super a na porod a následný pobyt v této porodnici mám krásné vzpomínky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek a mýdlo na ruce. Na pokoji jsem ho neměla.

01.01.19

Jako neznalá prvorodička jsem se nechala přemluvit k vyvolání porodu, což byla největší chyba. Zkrátka jsem podlehla obrovskému nátlaku ze strany lékařů. V porodnici jsem strávila 3 dny porodem a poté dalších 10 dní s miminkem. Většina PA byla milých, ale zajímaly se pouze, když jsem je zavolala. Celou první dobu porodní ke mě nesměl partner, nedali mi nic k pití ani k jídlu. Ke druhé době porodní jsem ale vyfasovala tak protivnou PA, že jsem nechápala, jak někdo takový může tuto práci vykonávat. Celou dobu jsem musela ležet na monitoru, nesměla jsem si zvolit polohu, nemohla jsem se procházet ani hýbat. Nezajímala se jestli něco nepotřebuji, při samotném porodu mě neustále okřikovala ať jsem zticha, že tak moc to nebolí, nacpali do mě několik kapaček atb a oxytocinu a injekci na utlumení i přes můj nesouhlas. Stále mi opakovala, kdy můžu tlačit a kdy ne, přitom moje tělo si říkalo o tlačení úplně samo a jinak! Chtěla po mě, ať si po vyčerpávajících třech dnech v kontrakcích sama držím nohy a nakonec mi tlačila na břicho. Po porodu mi byl umožněn bonding asi tak na 2 minuty, potom mi syna vzali a dostala jsem ho k přisání zabaleného v zavinovačce, po 15 minutách mi ho vzali úplně a já na sále ležela další 2 hodiny sama. Měli mi ho přivézt už na noc, ale dočkala jsem se ho až v 6 hodin ráno a to jsem rodila v půl 7 večer. Celé další tři dny mi ho vozili pouze na kojení i přes to, že byl v pořádku. Na šestinedělí pomoc sester s kojením nulová. I přes to že syn málo přibýval na váze, jsem si po 10 dnech vybrečela odchod domů, doma jsem se i rozkojila, ale bez základu které mi měli dát v porodnici, to zase hodně rychle skončilo. Jestli budu v Liberci rodit znovu, tak s vlastní porodní asistentkou a porodním plánem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít rodit jinam, a jestli nemáte tu možnost, připravte si pevné nervy a porodní plán, popřípadě dříve vyslovene přání, pokud nechcete zažít chemický masakr. O prirozeném porodu nemůže být řeč.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky pro miminko, jinak byl všeho dostatek.

3
19.09.18

Hrozný zážitek, při porodu sestra říká, že ji to dneska nebaví rodit a hlavně mě, prý jsem hluchá, když netlačím (nešlo tlačit, malý byl šprclý a to nepoznala, až když přišel doktor), ani bandáže mi nedali i přesto, že věděli, že mám křečové žíly. Po porodu jsem to odnesla s trombózou žil na antibiotikách a musela jsem si píchat injekce do břicha a tím pádem přestat kojit.

Po porodu docela dobrý, až na některé sestry, které nedovolí, ani aby vám partner přinesl odsávačku (kterou jsem akutně potřebovala) mimo návštěvní dobu a hned šel. Jídlo příšerné. Na novorozenckém míchají dětem Nutrilon s vodou z kohoutku a i tím vymývají lahve.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit tam, radši jet do Jablonce

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití

16.07.18

Ahoj, porodnici mohu doporučit. Rodila jsem zde 25. 6. 2018. Jako prvorodička jsem byla hodně nervózní, ale díky skvělé sestřičce na sále a panu doktorovi, co nás odrodil, jsme to zvládli. Nemohu si na nic stěžovat, ani na oddělení šestinedělí a ani na to, jak se starali k malou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pití, plenky pro mimčo, vložky.

11.07.18

Ahoj, porodnici v Liberci mohu jen doporučit. Rodila jsem zde 27. 6. 2018 a vše v pořádku. Personál na porodním sále, šestinedělí i dětském užasný. Ráda bych jim touto cestou také poděkovala, jak se o nás starali. Takže za nás urcitě doporučuji.

25.06.18

Ahoj maminky, v polovině května jsme očekávali příchod našeho miminka. V úterý navečer mi naše malé zaťukalo na bříško, že by se už chtělo podívat na svět, a tak mě manžel odvezl do jablonecké porodnice, kterou máme od domu 5 minut jízdy. Z důvodu obsazenosti mě však již nemohli přijmout a poslali mě do liberecké porodnice, kde mě sestry již očekávaly. Po týdnu stráveném tu jsme se s děťátkem vrátili domů.

Ráda bych touto cestou chtěla ještě jednou poděkovat lékařům i sestřičkám za skvělou péči o mě i o miminko. Všichni z personálu byli moc milí, seznamovali mě s lékařskými postupy a pojmy a vždy mi zodpověděli všechny mé dotazy. Byla jsem zde velmi spokojená.

04.06.18

Jako prvorodička jsem doufala v rychlý a přirozený porod, kde mi bude nemocniční personál oporou a bude respektovat porodní plán. Porodního plánu jsem se vzdala po zjištění streptokoka, ale to bohužel nebylo jediné, co u porodu „nevyšlo“. Po příjezdu v jednu ráno do porodnice byly všechny sestry i doktorka ochotné, manžela posílaly domů s tím, ze dřív než ve tři odpoledne neporodím, manžel je naštěstí neposlechl. S tím, že budu rodit odpoledne skončila i veškerá péče. Nebolí vás celé břicho? Máte pouze poslíčky. Sestru jsem volala třikrát, sama by nepřišla ani jednou, potřetí mi téměř „chytala dítě mezi nohama“. Paní doktorka přišla až když jsem měla miminko v náručí, narodilo se v půl šesté ráno.

Naopak veškerý personál na šestinedělí musím vychválit. Ochotný, milý a nápomocný. O miminko i o mě se staraly přímo ukázkově a patří jim můj velký dík.

Co se týče vybavení porodnice, je zde pro miminko k dispozici pár plen do začátku, hygiena na koupání, tři látkové pleny na den, které vám každý den vymění, mast na zadeček, košilky, zavinovačky.

Pro maminky: neomezeně košile na knoflíky až do pasu, porodní vložky do začátku, mini bepanthen, konvice čaje (černý/ovocný) a kruhy na sezení.

Co se týče jídla, něco jako závodní kuchyně. Bohužel nikdo nedbá na to, že by se maminkám měly dávat nenadymavé a nekyselé potraviny. (Například pomeranč k svačině.)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zásobu plen, porodní vložky, pokud chcete, tak oblečení na miminko, vlastní pití.

24.05.18

Personál příjemný, ochotný, jídla pro mě velké porce - půlka vždy zbyla, kdo nadává na jídlo, je to porodnice a ne 4*hotel - nemastné neslané, aby miminka neměla prdíky a jiná bolení. Za mě super zkušenost a spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrá nalada, jdete rodit, ne na dovolenou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití a zásobu vložek a plen.

23.03.18

Ráda bych přidala svou zkušenost s porodnicí v Liberci. Osobně bych ji nastávajícím maminkám určitě doporučila, měla jsem trochu obavy po přečtení recenzí, ale obavy byly zbytečné. Přijímala mě sice poněkud otrávená porodní asistentka, ale řekla bych, že to bylo způsobeno končící směnou. Po ní nastoupila jiná porodní asistentka, jméno si bohužel nepamatuji, která mi po celou dobu porodu byla oporou, nenaléhala, byla empatická a snažila se mě podporovat.

Bohužel porod nepostupoval a po 6 hodinách trápení mi byl nabídnut epidurál - anestezioložka super přístup, vše vysvětlovala a komentovala krok po kroku, aby mě uklidnila, zavedení celkem bezbolestné. Po dalších 3 hodinách se stále nic nedělo, tak mi doktorkou Zemanovou byl doporučený císařský řez, opět nikdo nenaléhal a rozhodnutí nechaly na mě, upozornily na to že to může trvat třeba další 4 hodiny, že porod opravdu nepistupuje. Zodpověděly všechny mé otázky a vysvětlily rizika SC. Nechaly nás s partnerem cca půl hodiny, abychom se rozhodli. Vzhledem k mému vyčerpání jsem svolila.

Pak už to byl fofr, celková anestézie, super přístup všech na sále - znovu vše vysvětlovali, uklidňovali mě. Zachránilo mi to dělohu, možná i život můj a miminka. Ukázalo se, že jsem měla okrajově vrostlou placentu a krátký pupečník. Miminko porodili, hned předali tatínkovi, mě prevezli na JIP. Sloužila moc milá sestra, opět bohužel nevím jméno. No a pak už to bylo monotónní -transfúze, léky na bolest, ATB, monitory… Převoz na šestinedělí…

Tam nemám co vytknout, občas nějaká sestra hůř naladěná, ale svoji práci dělaly vždy citlivě a s ohledem na můj stav. Takže vesměs všichni od sanitářek až po doktora byli příjemní. Jediná výtka je jídlo, to je teda velký peklo. Chuťové budiž, je to nemocnice, ale tři jídla denně pro kojící matku po porodu opravdu bída. Bohužel byl zrovna zákaz návštěv, takže jsem chvílemi měla fakt hlad.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslet na to, že i personál jsou jen lidé a občas každý vstane levou nohou. Nebát se na cokoli zeptat, i když to bude sebeblbější dotaz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinu pro doprovod, ve večerních hodinách je bez šance cokoli koupit. Vlastní vložky - je jich omezený počet a hlavně jsou krátké. Jinak je všechno základní k dispozici.

03.03.18

Rodila jsem v Liberci jako prvorodička v únoru 2018. Miminko bylo celé těhotenství trochu nakřivo, a tak jsem se obávala nějakých komplikací. Nakonec se malá narodila abnormální rotací obličejem vzhůru. Porodní asistentka velmi nepříjemná, neochotná. Odpověď na otázky většinou - „To nevím, to se musíte zeptat pana doktora“ atd. Doktor cca 30 let. Bohužel nenastřihl hráz a skončila jsem cca 3/4 hodinovým šitím včetně konečníku. Naštěstí ke konci porodu přišla jiná porodní asistentka a ta byla úžasná.

Sestry z šestinedělí super, opravdu milé a ochotné. Sestry z dětského si bohužel 99% spletly pracoviště s diagnosťákem. Pokud máte problémy s kojením, zažijete opravdu perné chvíle. Příkrm nedostanete, kdyby dítě mělo hladovět 5 dnů po porodu. Katastrofa opravdu. Sestry nepříjemné, chladné, bez milého slova. Jen hlavně tady v noci neotravujte, radši se rozkojte. Žádná rada, pomoc. Když jsem si nakonec kloboučkem pomohla sama, dostala jsem ráno vynadáno, že toto bez jejich svolení dělat nesmím! Takže špatně, pokud nekojíte, a špatně, pokud kojíte.

Jinak prostředí hezké včetně pokojů. Bohužel na mě sestry z dětského zapůsobily tak intenzivně, že bych tam znovu rozhodně nerodila a z porodnice jsem dorazila domů s depresí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit si nervy, pokud víte, že máte problém s bradavkami a celkově bude problém s kojením.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V porodnici mají pouze triko s dlouhým rukávem přes hlavu pro miminka, jinak jsou pouze v zavinovačce. Takže vlastní oblečení, zavinovačku a hadrové pleny, které jsou na příděl.

29.01.18

Plánovala jsem rodit v Jablonci, ale pro těhotenskou cukrovku jsem byla odmítnuta, musela jsem se tedy přihlásit do Liberce. A ano, strach byl, přečtení recenzí mi stačilo. :)

Rodila jsem v červnu 2017 a můj zážitek z porodu? Skvělý! Paní porodní asistentka, tuším jménem Novotná, byla strašně moc hodná, chválila, radila, měla trpělivost. Díky jejímu přístupu jsem byla v klidu a mohla se soustředit. Paní doktorka též úžasná, obě byly skvěle naladěné. Díky nim můžu říct, že porod byl super.

Což se ale nedá říct o sestřičkách z novorozeneckého. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla na nadstandardu, nebo se takhle chovají normálně, ale jejich NEochota je do nebe volající. Člověk aby se bál je o něco požádat. Po požádání o pomoc při ukázání jiné polohy při kojení než fotbalové mi bylo řečeno, že to nepotřebuju vědět, že tahle mi stačí. Což mi přišlo jako vrchol. Jako prvorodička jsem z toho byla dost smutná, ale pro příště budu mít sestřičky z novorozeneckého, které mimochodem nevím, proč tu práci dělají, u zádele. Jinak porod bezva. :)

Personál:

MUDr. Zemanová, PA Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

poslouchat rady porodní asistentky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pití, porodní plán, hodně vložek, pantofle do vody, purelan na prsa, košile není třeba

15.12.17

Moje zkušenost s libereckou porodnicí - hrůza. Ve 2 ráno jsem tam přijela, personál na příjmu byl otrávený až skoro nasr… že je někdo ruší… Po x minutách přišel doktor nebo porodní asistent, udělal ultrazvuk a po 10 minutách se vrátil se slovy: „Jé, já vás asi zapomněl vyšetřit.“ Poslali nás domů, že jsme tam brzo a tak. Rodila jsem poprvé a po 2 hodinách v liberecké nemocnici jsem byla na nervy. Naštěstí druhou noc, když už to na mě fakt přišlo, měli plný stav a převezli mě do Jablonce - 100× lepší přístup, příjemný personál a hlavně měli pevné nervy (docela dost jsem hulákala a tak). Liberec nikdy!

27.11.17

Rodila jsem teď v listopadu a musím říct, že personál na porodním sále byl úžasný. Až mě mrzí, že jsem si nezjistila jména, abych poděkovala. Na lůžkové části přístup super, člověk se mohl na cokoliv zeptat, díky jedné sestře se nám povedlo rozkojit a malej začal jíst. Ale byla tam jedna sestra no na tyčku mezi oči, ale to byla jediná špatná zkušenost. Jinak jestli budu rodit někdy zas, tak se sem určitě ráda vrátím. A návštěvy? Nikdo neřeší nějakou určitou dobu. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně porodnických vložek
Košile dostanete, takže asi si zbytecně nebrat svoje.
Pití, vzít si dostatek vlastního pití.

09.10.17

Rodila jsem zde dvakrát - poprvé 10/1015, podruhé letos 9/2017.
Obě zkušenosti veskrze pozitivní.

První porod byl dlouhý, po vyčerpávajících hodinách doma jsme do porodnice dorazili s nálezem otevřená sotva na 2 prsty - přede mnou dalších x-hodin bolestí. Porodní sál perfektní, prostornej, s vanou, vlastní koupelnou, míčem, snad i lanem a podobným vybavením. Byla jsem tu po celou dobu porodu (přes 5h) sama s partnerem, jednou za čas přišla porodní asistentka na kontrolu či natočení ozev. Mohla jsem pít a dopovala jsem se hroznovým cukrem (asi by to v případě delších porodů chtělo mít nachystanou i svačinu pro partnera, ten můj byl chudák hladový. :))

Porod šílený, dlouhý, ale nikdo se nesnažil nic moc urychlovat, epidurál mi dát nechtěli, ale na ostatních možnostech analgezie se se mnou domlouvali a před podáním jakéhokoli léku mě informovali - včetně oxytocinu. Místo klystýru podávali pouze Yal. Při porodu přišla kromě porodní asistentky i doktorka, pomáhaly mi držet nohy, který bych už samou únavou sama neudržela (tlačení na koze v polosedě s pokrčenýma nohama přitisknutýma co nejblíže k tělu - doporučená poloha asistentkou - stejnou jsme volili i letos), radily, jak tlačit a jak dýchat (dýchaly se mnou), kdy je třeba počkat na dorotování hlavičky…

Výsledkem porod bez nástřihu a téměř bez poranění (pouze mírné natrhnutí labií), dítě ihned přiloženo na bříško, partnerovi nabídnuto přestřižení pupečníku. Poté na pár minut odneseno do vedlejší místnosti na očištění, změření, zkontrolování a zabalení - s asistencí partnera - a zase vráceno ke mě, přiložení k prsu a ponechání po celé 2 h na sále (pouze já, partner a miminko). Bohužel jméno doktorky ani porodní asistentky (vystřídaly se dvě směny) si nepamatuji.

Na oddělenní šestinedělí jsem byla na nadstandardu (výhodu hlavně vidím v možnosti návštěv po celý den až na pokoj), ženské sestry všechny milé, ochotné, chodily se loučit a druhé naopak představovat při předávání služeb… Sestry z novorozeneckého měly druhý den trochu honičku, takže rady ohledně kojení, přebalování, koupání a celkově péče o dítě přišly až s velkým zpožděním, ale přišly. :)

Druhý porod o hodně rychlejší, příjezd s pokročilým nálezem, opět soukromý porodní sál, tentokrát bez vany, ale koupelna taktéž vlastní, klystýr nedoporučen samotnou porodní asistentkou (vzhledem k progresi nálezu a spontánním čištění těla doma), zato oproti minule píchnuta voda (se souhlasem, poté kontrola ozev). Na sále opět soukromí pro mě a partnera, postupně se mi přišly představit porodní asistentky, sloužící doktorka i dětská sestra (jména jsem samozřejmě zapomněla ještě než vyšly ze dveří). Porodní asistentky nabízely analgetika a vždy mě dopředu informovaly, co se bude dít později (prohlídka, ozvy, voda, kanyla).

Výsledkem porod bez podání léků, bez nástřihu i poranění, miminko ihned na bříško, dále jako po prvním porodu. Oddělení šestinedělí beze změny, sestry milé a ochotné, dostatek náhradních povlečení, nočních košil, vložky a plínky vystačí na 1-2 dny, k dispozici jsou i kruhy na sezení pro maminky s porodním poraněním. Sestry z novorozeneckého se chodily ptát, zda něco nepotřebujeme, nabízely i přespání miminka u nich na oddělení první noc po porodu pro načerpání sil, informovaly mě kdy a jaké vyšetření dítě čeká (sluch, kyčle, krev z patičky), daly na výběr, zda pupečník odříznout, či nechat odpadnout.

No a jídlo… Jíst se to dalo, pro mě malé porce, snídaně v 8 hodin, oběd v 11:30 a večeře už okolo 17. hodiny (a to většinou dva krajíce chleba s máslem) - mezitím a potom za mě hlad, takže si doporučuju nechat donést nějakou sváču. :)

Personál:

MUDr. Šrýtrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán asi netřeba, před aplikací léků nebo jakýmkoli zásahem informují automaticky a bylo by zřejmě možné odmítnout, pouze na vypuzení placenty dávají vždy kapat oxytocin (ale to lze vyčíst z informovaného souhlasu). Nástřih rozhodně nedělají rutinně, ale opravdu dle potřeby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky, přibalit vlhčený toaletní papír a flašku s pítkem pro snadný oplach intimních míst po toaletě (není pak nutné se chodit několikrát sprchovat, stačí oplachovat), dále plenky pro miminko, eventuálně oblečení pro miminko, pro sebe pití k porodu i na pobyt (dávají jen černý čaj), na oddělení šestinedělí pak nějakou svačinu (na pokoji jsou i ledničky).

Chystají se rodit v porodnici Liberec

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici