Porodnice Šumperk

, http://www.nemocnicesumperk.cz/gynekologicko-po...

Gynekologické oddělení: 583 332 323
Gynekologická ambulance: 583 332 351
Porodnické oddělení: 583 332 321
Příjmová porodnická ambulance: 583 332 302
Dětské oddělení: 583 332 221
Laktační poradkyně: 724 140 330 (8-20 hodin), informace a objednání: 583

Primář: MUDr. Harald Čadílek

V případech předčasných porodů spolupracuje šumperská porodnice s porodnicí v Olomouci (porody před 33. týdnem těhotenství). Jako zajímavost nabízí porodnice maminkým focení s miminky pro publikaci v tisku a na internetu. Při porodu máte také možnost spolupracovat se zdejší dulou. Pro uvolnění u porodu se využívá aromaterapie.

Webové stránky

Doporučují maminky porodnici Šumperk?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Šumperk

Rodila jste v porodnici Šumperk?
doporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 18.03.19 napsala :

Porodnici mohu jen doporučit. Rodila jsem plánovaným císařem. Všichni na porodním, novorozeneckém oddělení, tak na chirurgickém sále byli skvělí. Úžasná byla anestezioložka, která mi říkala, co se mnou bude dělat a i během zákroku si se mnou povídala a celkově mě udržovala v psychické pohodě. Císaře prováděl doktor Hejl a doktor Henemam. Odvedli dobrou práci, už druhý den po porodu jsem byla schopna se starat o miminko. Léky na bolest jsem potřebovala jen první den. Na kojení jsem malého přikládala už dvě hodiny po porodu. Dva dny po císaři jsem už normálně kojila. Sestřičky a doktorky na šestinedělí a na novorozeneckém oddělení byli milé a ochotné. Jídlo bylo dobré. S malým jsem si tam ten týden užila. Postaráno bylo o nás úžasně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Zaneta jur 17.07.18 napsala :

Rodila jsem v Šumperku a musím pochválit porodnické, gynekologické a novorozenecké oddělení – pečují o vás, starají se. Za mě pro budoucí maminky doporučím Šumperskou Nemocnici. Šla jsem císařem 7/2015 a 5/2018 který vedl MUDr. Hansel Arnošt ml. a maximální spokojenost. Je to profesionál. I po císaři si mě hlídal, jestli vše je ok. A jizva krásná jak po prvním císaři. Děkuju.

Personál: MUDr. Hansel Arnošt ml.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky. TV a internet tam jsou, tak něco na čtení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, hydroplast na bradavky, když bolí, kojicí podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Haňulu 12.07.18 napsala :

Rodila jsem již dvakrát, poprvé 2015 skončil porod akutním císařem. Byla jsem s personálem, jeho péčí a ochotou velmi spokojená. Před druhým porodem jsem se již tolik nebála, věděla jsem, do čeho jdu, co mě čeká a věřila jsem, že budu opět spokojená. Primář mi dle stavu mojí jizvy dovolil normalní porod.

Nicméně moje gynekoložka na základě tohoto rozhodnutí přestala dělat váhové odhady miminka. Když jsem s rozběhlým porodem přijela do porodnice, vyšetřující lékař po ultrazvuku viditelně znervózněl, že je malý moc velký na přirozený porod. Po celou dobu porodu jsem byla pod stálým dohledem lékaře s tím, že kdyby náhodou, okamžitě se jede na císaře.

Nemohla jsem dostat nic na popohnání porodu, za což jsem byla ráda, ani bych nechtěla. I přesto trval porod 4 hodiny a vše bylo v pořádku (malý měl 4140 g). V závěru u mě byli dva lékaři, úžasná porodní asistentka Vlaďka Adamcová a na kontrolu přišel i primář.

Personál byl úžasný, nemám si absolutně na co stěžovat, byla jsem maximálně spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě zajít sepsat dokumentaci ještě před porodem. Umožňují i prohlídku porodního sálu, pokud teda není zrovna plně obsazen.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě víc ručníků, nabíječku dubovou kůru, intimní gel.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - brzu 08.03.18 napsala :

Rodila jsem před 14 dny. Z porodnice mám velmi dobrý pocit. Nemám žádné výhrady vůči personálu z porodnického, snad jen bych uvítala lepší komunikaci ze strany paní doktorky z novorozeneckého. Porodní asistentky, doktoři i sestřičky z novorozeneckého byli úžasní!!! Porodnici mužů jen doporučit!

Byla jsem milé překvapena, jak je porodní box útulný, sociální zařízení rekonstruované… prostě za mě SUPER PORODNICE :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít přehnané nároky a mít otevřenou mysl. Zbytek jí bude řečeno či doporučeno :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 01.01.18 napsala :

Na porod v porodnici Šumperk si nemůžu absolutně stěžovat. Personál příjemný, paní doktorka zlatá, porodní asistentka taky super ženská. Porod nebyl nejlehčí, ale díky příjemnému prostředí (nový porodní sál s mega vanou, muž mohl být celou dobu se mnou, měla jsem k dispozici míč na skákání apod.) můžu říct, že jsem si ho i docela užila. :) Na oddělení šestinedělí akorát byla nepříjemná dětská lékařka, ale jinak taky super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se podívat na přednášku o porodu, kde vás provedou i porodními sály.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je sepsáno na stránkách nemocnice srozumitelně, nic mi nechybělo. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Terča1995 07.02.17 napsala :

V šumperské porodnici jsem rodila minulý rok, což je duben 2016 a za mě co týče porodního sálu paráda, šestinedělí co se týče mé péče taky dobrý (až na to jídlo), ale s čím jsem byla fakt nespokojená, bylo novorozenecké oddělení :-( Byla jsem na pokoji s jednou paní, která měla malou šíleně ubrečenou, až mi budila malého (v ten den jsem rodila) a jelikož jsem byla šíleně unavená (byl večer) tak jsem poprosila sestřičky na novorozeneckém oddělení, zda by mi tak na 2 hoďky nepohlídali malého, že si potřebuji odpočinout po tom porodu, oni tedy souhlasili, jenomže za dvě hoďky mi malého přinesli na pokoj, postavili ke dveřím a nechali ho stát u dveřích a mě ani nevzbudili, že mi ho dovezli. Což mě osobně naštvalo, protože kdyby se s ním něco dělo, tak já ani nevím, protože mě ani nevzbudili, že mi ho dovezli zpátky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě něco na čtení, mobil nebo tablet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku na mobil a pití na porodní sál.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Šumperk - Anonymní 08.01.17 napsala :

Já jsem rodila v dubnu 2016 - plánovaně vyvoláním, takže jsem do porodnice nastoupila o den dřív na preindukci. Velmi nepříjemná zkušenost mě čekala hned v den nástupu, kdy jsem se měla dostavit na porodní sál, natočit ozvy miminka. Vedle na sále, pár metrů ode mě, se „hodně hlasitě“ rodilo. Žádné dveře sály od sebe neoddělují, takže jsem porod sice (díkybohu) neviděla, ale po zvukové stránce jsem ho měla tzv. z první ruky. Dnes by mě to už tolik nerozhodilo, ale v té situaci, tenkrát to pro mě jako pro prvorodičku, kterou čeká druhý den ráno vyvolaný porod, byl docela dost velký šok. Z mého pohledu je to takhle docela nedomyšlené, pamatuji si, že mě zaplavila vlna obrovského stresu.

Druhý den po sedmé hodině ráno mi zavedli tabletu na vyvolání a poslali na pokoj s tím, že okolo oběda bych měla začít cítit první stahy. Jenže hned jak jsem došla na pokoj, začalo mi docházet, že se „něco“ děje a docela rychle se „to“ (co se bolesti týče) stupňuje. Podotýkám, že kontrakce-poslíčky jsem nikdy neměla. Sedět i ležet pro mě nebylo pohodlné, takže jsem si vyrazila na procházku po chodbě a také zavolat příteli, ať přijede dřív, než bylo původně v plánu. V té době zrovna probíhala vizita, takže jakmile jsem uviděla „tým“ s lékařem v čele jít na náš pokoj, zaplula jsem za nimi a upozornila že už mám stahy a že už jsou dost bolestivé. Na to mi bylo řečeno, že to bude teda dřív a že mám být ráda. Toť vše a odešli. Tak jsem šla pokračovat ve svých procházkách po chodbě a v tom ucítila mokro, takže jsem zamířila nejprve na WC a poté opět vyhledat lékaře obcházejícího pokoje, že ze mě teče „růžová voda“. Poslal mě zazvonit si na porodní sál. Tam mi po zkontrolování sdělili, že už jsem otevřená na šest, porod rozběhlý a že na sále už zůstanu.

Nevím jestli je to standardní postup, že se rodička musí prakticky sama přihlásit, že asi bude rodit, ale mně to přišlo přinejmenším zvláštní. Musím ale podotknout, že PA jsem měla víc než skvělou a porod mi ulehčila hlavně svým smyslem pro humor. No a oběd už jsem dostala s malým uzlíčkem v náručí.

Sestry na novorozeneckém i oddělení šestinedělí tak půl na půl, některé vážně super, některé bohužel méně, ale to bude asi tak víceméně všude řekla bych. Zarazila mě však ještě jedna věc a to zatajení odhadované hmotnosti miminka, pan doktor mi řekl že nechtěl strašit mě ani kolegy a do papíru psal méně než kolik mu ve skutečnosti vycházelo (tohle bych nevěděla kdyby se mi sám od sebe nepřiznal!). Syn byl opravdu nadprůměr, měl sice „jen“ zlomenou klíční kost a já tři týdny měla vše na stojáka, ale taky to mohlo nedejbože dopadnout i hůř, ale na to vůbec nechci pomýšlet. I tahle skutečnost je podle mě na pováženou, ale obrázek ať si udělá každý sám

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 15.06.16 napsala :

Moje zkušenosti jsou pozitivní i negativní. Rodila jsem celkem 2×. Oba císařským řezem.

První porod jsem prodělala v roce 2013 v červenci. Do porodu vše OK, já i mimi v pohodě. Porod stále nepřicházel a to už jsem přenášela 10 dní. Takže v pondělí ráno jsem se dostavila do porodnice, bohužel byla na cestě do porodnice nehoda, tak jsem se dostavila o 20 min. později, ale i přesto jsem ještě 10 min. čekala, než mě vzala sestra do ambulance.

Přes nekonečné vyptávání jsme se po dalších 20 min dostali k měření ozev. Na což sestra odešla a vrátila se za půl hodiny. Maminky, co znají, jak se měří ozvy, tak je důležité, abyste slyšeli srdíčko dítěte, jenže to se vrtí a ty přícucky je třeba zase naštelovat na srdíčko miminka. To jsem si tam dělala sama. Naposledy jsem už ho nenašla (ležela jsem na boku a prostě se malá otočila úplně pryč), tak asi po půl minutě se spustilo pípání, celkem nahlas. Sestra se uráčila přijít asi až za 2 minuty, kdy se vůbec nevzrušila, že by mohlo být něco v nepořádku a řekla, že nám dítě někam uteklo a vypla to.

Pak mě přijali na oddělení a dali tabletu na vyvolání s tím, že do 2 hodin by měl začít porod. Po třech hodinách si na mě někdo vzpomněl a zjistil, že stále nic, tak jsme ještě čekali do večera, kdy jsem dostala tabletu druhou.

Do rána opět nic, takže jsem šla ráno na kontrolu, paní doktorka tedy vyšetřuje velice bolestivě a dostala jsem tabletu třetí. Po třetí tabletce prý rodí už i sloni, ale já stále nic. Nakonec asi v 11 hodin přišel primář (to už jsem půl hodiny seděla v křesle a měřili mi opět ozvy - vše ok), lehla jsem si na lůžko a praskl mi plodovou vodu - poté konstatoval, že je voda velice čirá a klidně jsem mohla rodit až za 14 dní, což už samozřejmě vrátit nešlo. Do kapačky mi dali Oxytocin a měla jsem začít rodit.

Jediné, co šlo, bylo dítě směrem ven, ale bez stahů a přestalo dýchat a bít mu srdce. Takže opět kapačku vysadili a rychle na sál. Po 20 min se mi narodila dcera, celá modrá, protože měla šňůru kolem krku. Rozdýchali ji, ale pak celý týden měla na puse, vevnitř v puse a v nose puchýřky, takže kojení nepřicházelo v úvahu. Proto ji krmili ze stříkačky a po týdnu už neměla snahu tahat sama z prsu, takže jsem půl roku odstříkávala. Dceru mi sice chodily sestry přikládat, ale bohužel mám vpáčené bradavky, tak se ani nemohla přisát. Nechali ji tedy vyhladovět (1 den), než zhubla 10 % a pak ji dali teprve najíst. To bylo utrpení poslouchat jak stále brečí až z toho usne. 8. den jsem šla konečně domů.

Jinak sestry na oddělení některé super, některé stále naštvané a důležité. A sestry na novorozeneckém bych asi vyměnila komplet. Měly by tam být sestry, co mají děti hodně rády, né ty, co tam jen chodí do práce.

Druhý porod už byl plánovaný SC, rodila jsem v roce 2015. Diagnostikovali mi preeklampsii (zvýšený tlak). Tentokrát nebylo těhotenství bez komplikací. Zjistili mi těhot. cukrovku, i když rozhodly výsledky jen o 0,2. Kdyby mi vyšly o 0,2 méně, nic by neřešili. Dále jsem si musela měřit cukr, jezdit stále do FNOL, kde jsem čekala v čekárně s diabetiky asi 3 hodiny, aby mi Dr. řekla, že zatím je vše ok a zase se uvidíme za 14 dní, a to bylo co 14 dní. Dále na kontroly na UZV a genetiku, kde mi v Olmiku při první genetice řekli se zděšením, že mi vše vyšlo špatně, že bude lepší jít na potrat a nebo se smířím s tím, že dítě bude mít vrozenou vadu a že všechny 3 kritéria mi vyšly špatně.

Asi po 3 minutách, kdy jsem brečela a nevěděla, jak dál, si vzala doktorka kalkulačku, něco přepočítala a řekla mi, ať už nebrečím, že to sestra spočítala špatně a mám tam jen riziko v té preeklampsii. No to byl děs a bylo to v Olmiku. Žádná omluva neproběhla, to, že vyděsili těhotnou, je asi normální a při UZV zjistili, že je ve ok. Dovedete si představit, že na další genetiku jsem se bále už 3 měsíce předem. Nakonec jsem tedy rodila opět císařským řezem, uspaná jen od pasu dolů, takže jsem byl opět při vědomí a nelituji toho.

Druhá dcera byla jak přes kopírák té první, tentokrát vše v pohodě, bohužel se nám ale díky mým bradavkám opět nepodařilo kojit. Jinak druhé miminko je od prvního týdne pořád vysmáté, je to nádhera, jak se na nás všechny i mladší sestřičku směje a nahlas si zpívá a pod. Teď má 5 měsíců a je to neuvěřitelný, jaká je uzpívaná.

Shrnula bych to asi takhle. S manželem bychom chtěli ještě jedno dítě, ale pokud bude v Šumperku či v Olomouci, to opravdu nevím. Plánujeme ho zase za 3 roky, třeba se opět rozhodnu pro Šumperk, jak ze mě všechna dávná zlost vyplyne.

Personál: MUDr. Procházka, MUDr. Hansel

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ozvat a vzít si raději nadstandard, jelikož na normálním pokoji i kdybyste byly dobrá parta a nebudily se Vám děti, tak Vám je probudí neustálé vcházení (samozřejmě po hlasitém zaklepání, kdy se pořádně leknete) uklízeček, sester, apod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Křížovky, noční košili, nějaké věci pro miminko kdyby mělo jemnější pokožku a z nemocničního mělo fleky, jak to moje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - denisa10011 05.05.16 napsala :

Rodila jsem v roce 2016 a vše bylo super, klidný porod a super péče doktorů a sester.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 15.01.16 napsala :

Já rodila v šumperské porodnici již dvakrát, a to v roce 2010 a 2013. U obou porodů v pohodě, bez problémů, příjemný personál.

Každým dnem mě čeká 3. porod, tak doufám, že to bude tak i tentokrát. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - anet95 25.10.15 napsala :

Porodnice je skvělá, co se týče doktorů. Pravda je, že se najdou doktorky, které vám vyšetření dělají „bez citu a bolestivě“, jiná vám udělá stejné vyšetření bezbolestně. Ale nemůžu si stěžovat.

Sestřičky na oddělení jsou také skvělé - hodné a ochotné. Ovšem co se týče sester na dětském, je to děs. Zarazilo mě, jak s miminky zacházejí. Mně osobně se přístup nelíbil.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě doporučuji nadstandard, bohužel já jsem nebyla. Ale 3 maminky na pokoji jsou dost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tablet, nějaké svačinky, vlastní oblečení pro mimi (to jejich se pere i v desinfekci a mimčo se mi osypalo.).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Šumperk - Anonymní 27.05.15 napsala :

V noci jsem jela s kontrakcemi po 5 minutách do porodnice. Tam mi píchli údajně něco proti bolesti - až později jsem se dozvěděla, že to bylo k zastavení porodu. Netuším proč - asi se jim nechtělo ve dvě ráno rodit?

Bolesti neustaly. Ráno mi pro změnu dali něco na vyvolání porodu. To už pak bylo kruté. Velké bolesti. Hned na porodní sál. Porodní asistentka se mi nevěnovala. Téměř jsem ji neviděla. Do té doby, než mi praskla voda a šla ji utřít. Doktor byl úžasný, povzbuzoval mě, choval se profesionálně.

Ke konci porodu si asi PA uvědomila, že moc práce „na mně“ neodvedla, tak mi zatlačila na břicho. Bylo to velmi nepříjemné. Netušila jsem, že je to zakázané a jaká rizika jsou s tímto úkonem spojená. Je dost možné, že díky tomuto jejímu zákroku mi praskla křečová žíla v pochvě a já ztratila velké množství krve. Načež jsem nebyla schopná se ihned po porodu starat o svou dcerku. Každé posazení na posteli končilo omdlením.

Personál: MUDr. Hansel, PA Pavelková Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 16.01.15 napsala :

Bohužel opravdu špatná zkušenost. Rodila jsem tam v roce 2006.

Porod byl vyvolaný, dostala jsem tabletku a vše se pomalu začalo rozjíždět. Po 3 hod šílených bolestí jsem tam začala zvracet, vyskočil mi tlak a nechali mě tam doslova trpět. Sestra mě ještě seřvala, že jestli se nebudu hýbat, tak neporodím. Sestry si tam mezi sebou povídali, že to musí jít na CS. Samozřejmě primář rozhodl, že se bude rodit a hotovo. Výsledek přidušené dítě a já do konce života traumatizovaná. Mimochodem dítě mělo být max do 3 kg. Syn vážil 4 250 g.

Ve zkratce: když jsem rodila druhé, přišla jsem tam, že bych bych chtěla CS doporučení od mé doktorky. Řekli mi, že v kartě u nich mám porod bezproblémový, chlapec byl zdravý. Jedna velká lež. Syn je na 2. stupni závislosti ve speciální škole a s asistentem. No, nakonec v Přerově mi umožnili porod CS. Díky bohu druhý synek je v pořádku.

Personál: Boxan,Chrastínová,Heneman Henzl Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - kateřina katty 09.04.14 napsala :

Chtěla bych poděkovat porodnici v Šumperku, že mi pomohli přivézt na svět krásného chlapečka. Teď už má půl roku a je to to nejhezčí, co nás potkalo.

Pobyt na porodnickém oddělení bylo bezchybné, hodné a starostlivé sestřičky i páni doktoři a paní doktorky. Předporodní příprava proběhla v klidu a můj porod byl zcela bez problémů. Mě i malého pustili za 3 dny domů.

S touhle porodnicí jsem nadmíru spokojená a i další miminko hodlám porodit v Šumperku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně křížovky nebo něco na čtení. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - jitula300 03.04.14 napsala :

Svou zkušenost píši po přečtení této diskuze, neb se za pár dní odeberu do této porodnice již podruhé. :-) Jak zde již hodně maminek napsalo, v každé nemocnici můžete narazit na někoho, kdo zrovna nebude mít náladu, ale to neznamená, že celé oddělení je špatné.

Vzhledem k tomu, že jsem přenášela, dostavila jsem se v určený den na vyvolání porodu. Bohužel se vše rozběhlo, ale malý si to zase rozmyslel, a tak z toho nebylo nic. Další den následovala „vyvolávací pauza“ a o den později jsem dostala dvojnásobnou dávku vyvolávačů. Oproti prvnímu vyvolávání se však dostavily tak silné křížové bolesti a prakticky z minuty na minutu, že jsem tak tak došla za sestrou, že už to na mě přišlo.

Došla jsem na porodní sál, kde se MUDr. Hansel ml. a por. asistentka ještě věnovali porodu přede mnou, a tak jsem asi hodinu byla nucená v silných bolestech zůstávat na monitoru ozev. To je však pochopitelné, oni za moje bolesti nemohli a navíc se věnovali jiné mamince.

Poté jsem byla na čas v rukách porodní asistentky a to byly pro mě asi ty nejhorší chvíle. Když mi praskla voda, tak mi řekla, že jsem jim to tam ušpinila a že si mám lehnout na porodní postel. Pak šla pryč a celou dobu seděla u počítače a jen zpovzdálí na mě volala, ať netlačím, že se jen trhám. Bohužel vyvolávaný porod mi přijde, že je tak trochu mimo režii ženy, je zkrátka trochu zrychlený a já měla kontrakce prakticky nepřetržité. No shrnu to, porodní asistentka byla opravdu nepříjemná (i když jsem na ni od jiných maminek slyšela chválu, takže nechci soudit jen dle sebe).

Úleva přišla až s MUDr. Chrastinovou. Ta řekla, že se jde rodit a chválila mě, jak mi to jde atd. I když to určitě nebyla pravda, ale moc mi pomohlo slyšet, že jde vše dobře. Malý měl skoro 4 kg, šití a vše ostatní proběhlo dobře a rychle po porodu jsem byla fit.

Sestřičky na oddělení byly některé moc fajn, jiné méně, ale služby jsou tam dlouhé a náročné, takže na zacházení si tam opravdu stěžovat nemohu. Určitě je fajn mít nadstandardní pokoj, budete tam mít více klidu.

Doufám, že i můj druhý porod bude relativně fajn, jako ten první.

Personál: MUDr. Chrastinová, por. asistentska Brožová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Lenka787 21.02.14 napsala :

Na šumperskou porodnici si nemůžu vůbec stěžovat. Personál ochotný a všichni moc fajn! Na porodním sále jsme se i zasmáli. ;-) Vše bylo bez problémů.

Sestřičky z novorozeneckého jsou také velmi ochotné, poradí s kojením a s vážením.
Akorát jídelna - děti se musí nechat na pokoji, matky mají nachystané jídlo v jídelně. Kolikrát když maminka kojí, jídlo jí tam vystydne a nebo uschne, tohle jediné mi vadilo. :-)

Jinak všechno v pořádku, u příštího miminka volím zase Šumperk!

Personál: MUDr. Procházka, por. asistentka Božena Kubíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Před porodnicí je pekárna, tak si můžou v případě hladu jít něco dobrého koupit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na nudu! :-D Nemusíte si brát vložky, jsou tam dostupné na záchodech. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - kate daniels 22.01.14 napsala :

Rodila jsem zde 2×.

První syn se narodil ve 36. týdnu. Den před porodem mi doma začala odcházet hlenová zátka a odteklo i trochu plodové vody, proto jem se bez kontrakcí v neděli ráno vydala do porodnice. Tam porodní asistentky potvrdily, že se jedná o plodovou vodu a už jsem zůstala na oddělení šestinedělí, kde jsem dostala dávku antibiotik. Navečer jsem už měla kontrakce, ale nebyla jsem příliš otevřená. Na noc mě zaspali - dostala jsem analgetika a usnula jsem, od 2 ráno se kontrakce postupně prohlubovaly a já pochodovala po pokoji. V tuhle chvíli bych uvítala víc informací od sestřičky z šestinedělí (co mám hlídat, co se bude dít dál).

V 8 ráno jsem šla na ozvy na porodní sál, kde mě od příjmu podruhé vaginálně vyšetřili. Porod byl v chodu. S MUDr. Henemanem jsme se dohodli na epidurální analgesii, kterou mi vzápětí přišel bez problémů píchnout anesteziolog. Byla to taková úleva od křížových bolestí, které jsem měla od noci, že bych hned usnula. Ale dostala jsem kapačku a se zvoláním „Nespíme, rodíme!“ jsme rodili.

U porodu byl doktor, 2 porodní asistentky, manžel, dětská sestra a pediatr. Naštěstí jsem 2× pořádně zatlačila a malý byl venku, chvilku pobyl u mě na břiše a už si ho odnesli na ošetření. Kvůli lehké nezralosti byl na pozorování na novorozencích v inkubátoru, na kojení mi ho na sál asi po hodině přinesli. Vše pak probíhalo v pořádku, ráno vizity z šestinedělí i novorozenců. Chovali se příjemně a nebyl problém se na cokoliv zeptat a domluvit.

Druhý porod byl ve 40. týdnu. Byl superrychlý a mnohem intimnější, do porodnice jsem dorazila po jedenácté večer. Přijímal mě MUDr. Hanzel a moc příjemný nebyl. Udělal mi ultrazvuk, zjistil že mimčo bude větší - prý za to můžou těhotenské vitamíny, co jsem brala (můj gynekolog mi je doporučil, že jsou vhodné na celé těhotenství a nemají vliv na velikost plodu). Každopádně mě příšerně vystresoval a vyděsil, což mi na psychické pohodě a sebedůvěře nepřidalo.

Většinu čekání na porod jsem strávila ve sprše na porodním boxu, což mi moc pomohlo. Samotný porod vedla asistentka (Hana Čmochová), na nějaký epidurál nebyl ani čas. V 1:50 byl malý venku a doktor přišel až na šití. Malý vážil 3800 g a byl se mnou téměř po celou dobu na porodním boxu. Zbytek našeho pobytu v porodnici byl opět bez problémů jak ze strany šestinedělí, tak novorozeneckého odd. Líbí se mi, že šumperská porodnice je menší, ale dobře vybavená, neměla jsem pocit, že jsem někomu na obtíž a není tak anonymní jako velké porodnice.

Personál: MUDr. Heneman, MUDr. Hanzel, PA Hana Čmochová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se nikým zastrašit, rozhodit a věřte si.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití (dostanete jen nemocniční čaj) a jídlo (něco malého, dobrého, trvanlivého, když dostanete hlad).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 16.12.13 napsala :

Moje zkušenost je negativní, ale je to už víc jak 10 let, tak jen doufám, že dnes už se k rodičkám chovají lépe.

Během porodu při jednom zákroku ke mně přistoupilo 5 lidí. Lékař ode mě odehnal partnera na opačný konec místnosti. 4 sestry, mě chytily, držely násilím a lékař provedl zákrok. Měla jsem šílené křečovité bolesti, tělo se mi samo napínalo do luku. O tomto lékaři se říká, že je to vynikající odborník a já tomu věřila. Tehdy ještě nebyl takový přístup k informacím jak dnes, a tak jsem si mnoho let naivně myslela, že o mě bylo při porodu dobře postaráno a došlo k nějaké náhlé situaci, která vyžadovala okamžitý zákrok. Jak jinak si vysvětlit, že se k vám v nemocnici při porodu zachová 5 lidí jako banda násilníků.

Nedávno se stala jedna věc, která mě donutila k zamyšlení. Začala jsem hledat informace a poradila se s dulou. Zjistila jsem, že onen zákrok se dělá jen a pouze pro urychlení porodu! Jsem toho názoru, že vynikající porodník by v první řadě neměl svým bezcitným přístupem způsobit rodičce trauma z porodu, tak si teda vynikajícího odborníka nepředstavuji! Chápu ženy, které chtějí rodit doma. On totiž vaginální porod s porodním personálem přináší opravdu „nezapomenutelné zážitky“!

Personál: Krtička Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Lucisus 26.08.13 napsala :

Moje zkušenost je velmi dobrá, mohu všem jen doporučit. Chtěla bych navíc zmínit i skutečnost, že jsem dostala jen samá dobrá doporučení na případné další potřebné záležitosti. Ať už se jednalo o praktickou doktorku, ortopeda, rehabilitační centrum, ale i skvělého finančního poradce, který nám byl doporučen. Zkrátka i ty služby, které nejsou podle mě normální, jsou zcela perfektní. Ještě jednou děkuji a všem doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být co nejvíce v klidu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To sama přece každá ví nejlépe!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Papulenka 28.02.13 napsala :

Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti z porodů v šumperské porodnici. Na začátek bych řekla, že v každé porodnici narazíte na někoho, kdo třeba zrovna nemá svůj den. Jako moje kamarádka. První porod měla v Šumperku a po své zkušenosti, že půjde s druhým do vyhlášené porodnice Šternberka, kde se pak proklínala, že klidně mohla rodit Šumperku. Vyšlo ji to na stejno, ne-li ještě hůř.

2008:
Když jsem byla těhotná poprvé, slyšela jsem to a to a tamto. Rozhodla jsem se rodit v Šumperku. A nic jiného by stejně ani nezbylo, doma mi praskla voda a než bych v tom počasí a zimě dojela třeba do Šternberka, tak bych si mohla koledovat o výhřez pupečníku a podobné komplikace. Dojeli jsme, hned nás vzali, vyšetřil mě pan doktor Krtička a že do rána se to snad rozjede. Na nic jsme nikde nečekali, formality byly hned. Šla jsem na pokoj a manžela ještě odeslali domů a že až budu na sále, může dojet. Což bych otce třeba nechávala u maminek, když už dojedou. Takové cestování, navíc na noc tam a zpátky, mi nepřijde moc vhodné.

Každopádně stahy se rozjížděly. V devět jsem už zase volala manžela, ať zase dojede. Po celou dobu mě sestra na oddělení kontrolovala. Na sále jsem dostala klystýr, pozvracela jsem se. Přesto se sestry chovaly moc empaticky. K prvnímu porodu jsem dostala paní doktorku Chrastinovou. Stahy trvaly celou dlouhou noc, celou noc jsem byla v podstatě ve sprše, kapačky nezabírali, naopak paradoxně porod zpomalovaly. Tak mi kapačku zastavili. Pak to šlo ráz naráz a po 12ti hodinách probdělé noci se nám narodil kluk. Personál byl úžasný.

2010:
Tak jsem se rozhodla rodit tam znovu. Mojí komplikací byl ale konec pánevní. Syn tam seděl jak žába na kameni a nechtěl ani ven. Tak nás čekala indukce. Nechtěla jsem rodit na císařský řez. Jelikož jsem dostala příslib, že to půjde lehce, tak jsem do toho šla. Syn měl mít necelá 3 kila. Dostala jsem čípek na vyvolání stahů a hned jsem šla na sál, aby si pohlídali eventuální komplikace vyplývající už jen z polohy plodu.

Celou dobu jsem měla někoho po ruce, ať sestru nebo pana doktora Henemana a ještě jednu paní doktorku (bohužel si nevzpomenu na jméno). Stahy se rozvíjely a nabídli mi epidurál. Ten jsem s radostí přijala. Později jsem zjistila proč. Za prvé na bolesti nezabral a za druhé - epidurál má úžasnou vlastnost, velmi urychluje porod, což bylo třeba. Po pár minutách jsem dostala výrazné bolesti, hned jsem byla otevřená, hned mi praskla voda a malý začal sestupovat.

Tím pádem to začalo. Všichni byly na svých místech, gynekologové i pediatři. Najednou tam bylo možná až moc lidí. Ale radši, že jich bylo více, nikdo nevěděl, jak to bude probíhat. Na porodní posteli jsem tlačila 40 minut, než se narodil druhý syn. Tento porod trval pouhé 4 hodiny. Syn měl mimochodem skoro 4 kila. Jsem vděčná péči všech lékařů i sester, že jsem mohla porodit i koncem pánevním a že mi byli skutečně oporou.

Ještě bych chtěla zkusit časem i tu holku, takže zase budu rodit v Šumperku.

A vy nastávající maminky, nedejte na rady ostatních, dejte na sebe i svůj pocit. Na všechno se zeptejte, rádi vám odpoví na vaše otázky a to všude v každé porodnici. Běžte se před porodem podívat na sál, zeptejte se na své možnosti. Přeji vám mnoho sil.

Personál: MUDr. Chrastinová a MUDr. Heneman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Možná Vám to přijde nevhodné, ale až budete po porodu, choďte dle možností lulat do sprchy. Nebude vás to štípat a rychleji se zahojíte, když se sprchnete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dubovou kůru a začít jí používat od začátku už v porodnici.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Šumperk - Andrella 15.12.12 napsala :

Moje pocity s porodem v šumperské nemocnici jsou smíšené, nemůžu říct nic extra špatnýho, ale už vůbec dobrýho. Můj porod probíhal tak, že jsem měla skoro dva dny dopředu poslíčky a každý ráno jezdila do nemocnice s tím, že mám bolesti a pokaždé mě poslali domů.

Konečně v sobotu ráno, když jsem měla kontrakce po 2-5 minutách se rozhodli, že si mě tam nechají a vyvolají porod (10 dní jsem přenášela). Sestřička, co mě obskakovala, byla vcelku fajn, ale nemít mamku při porodu, nevím, jak bych to tam zvládla. Sestra mi dala klystýr a od té doby jsem ji neviděla. Pití řešila mamka. Pak mě donutili převlíct a poslali do sprchy, tudíž znova převlíct, nikdo se neměl k tomu mi pomoct. Ale jinak byl relativně klid, až na tu bolest. :D

Porod jako takový, kdy mi za pět dvanáct oznámili, že už vidí hlavičku, že mám přelézt na kozu :D No prostě nejsem schopná říct, kdo mě rodil, protože si pamatuju, že přišla doktorka a odešla, rodila mě nějaká sestra. Třikrát jsem zatlačila a malá vyšplouchla ven a sestra oznamovala nějakému doktorovi, že malá nedýchá. Hned na to dostala, že dítě je v pořádku, že se má příště zdržet svých komentářů. Takže další doktor, ale vůbec nevím jaký. No a na šití přišel úplně jiný doktor.

Nevím, co se kde podělalo, ale dvakrát přišla sestra a zatlačila mi na podbřišek a pokaždé vycákla spousta krve, takže na potřetí přišel doktor, že jestli se to nepraví, tak jdeme na nový šití. Tak jsem si to začala vytlačovat raději sama, ta představa mě děsila. :(

Převoz na pokoj ok, ale malou mi nejak nenosili. :( Prý abych si odpočinula, že jsem ztratila velký množství krve. Druhý den už jsem malou chtěla, jsem ji pořádně ani neviděla. :(

A to začala druhá etapa a ještě horší. Sestřičky, co mě nutily kojit i přes rozkousaná zkrvavělá prsa, byly opravdu nepříjemný. Že prostě musím kojit, že se malá chytne, že to chce čas. Díky bohu noční směna mě nechaly jít odstříkávat, a malé dávaly mlíko v injekci s malíčkem na patro. Sestra uznala, že se nediví, že mám rozkousaný prsa, že malá nesaje, ale kouše. Přenášený děti někdy nemají sací reflex. Od té doby mě nechali odsříkávat, ale prsa jsem měl fakt dohryzaný do krve. :(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně někoho sebou k porodu a mít všechno raději nastudovaný a nebát se ozvat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - 1evita1 26.11.12 napsala :

Rodit v šumperské porodnici byla dobrá volba. Od přijetí do porodnice až po naše propuštění jsem se setkala vždy s usměvavým personálem, který trpělivě zodpovídal případné dotazy. Nevím, jak to všichni dělají, když těch maminek a děťátek tam je tolik. Patří jim velké uznání. Bohužel nemůžu vyjmenovat všechny PA, sestry z šestinedělí a sestry z novorozeneckého, vystřídalo se jich hodně, ale velmi DĚKUJEME všem.

Porod byl císařským řezem z důvodu polohy koncem pánevním. Velký dík patří samozřejmě MUDr. Hanselovi ml., kapacita s lidským přístupem na svém místě. Už je to podruhé, co jsem se s ním setkala na operačním sále a vždy si najde chvilku a vlídné slovo pro své pacienty. A jizva je krásná!

Personál: MUDr. Hansel ml. Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 06.08.12 napsala :

Moje zkušenosti shrnu stručně a rychle!

Po příjmu s kontrakcemi mi dali injekci na spaní (dnes vím, že jsem nebyla ojedinělý případ), že porod vypadá až na druhý den. Po natočení monitoru zjistili, že mám moc silné stahy a bylo by lepší mě odrodit nebo nebudu mít žádnou sílu a pro jistotu mi dali i injekci na bolest. Po asi 20minutách jsem se pozvracela z těch mixů co do mě rvali. Nakonec mi začali píchat injekce na otvírání - cca 5 jich bylo. Nechali mě samotnou v boxu a šli vedle rodit další 2 a já to vše slyšela (moc povzbuzující pro prvorodičku).

Pak zjistili, že malej má slabou srdeční frekvenci a najednou se šlo rodit (byla jsem tak tak otevřená a ani necítila stahy, protože mi ten čípek doktor roztáhl rukou a tahal malého za hlavu a sestra mi tlačila na břiše loktem). Malej měl po porodu odřený čelo a asi měsíc vytlačený prsty v lebce. Při nastřihávání hráze měl doktor tupé nůžky a hráz se mu z nich zkroutila a tak mi ji doslova přepidlal! Nakonec mě šil a to tupou jehlou bez špičky … i sám to přiznal, když se na ni podíval po mých stížnostech, že to moc bolí na to, že jsem opíchaná proti bolesti. Malej ležel se mnou na sále ještě hodinu jen přikrytý plenkou a díky tomu byl nečekaně podchlazený a musel být do druhého dne v inkubátoru…místo se mnou…

ANO A TO VŠE SE STALO!! Bohužel zrovna mě a i manžel to viděl na vlastní oči…Nemáme z toho vůbec dobré pocity a už NIKDY VÍCE!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tam rodit jedině bez komplikací.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - internety 13.07.12 napsala :

Rodila jsem v Šumperku 2.5. 2012 a byl to můj první porod.

Po přečtení různých recenzí na tuto porodnici jsme se rozhodovali, jestli radši nepůjdem rodit do Šternberka, ale nakonec už kvůli vzdálenosti jsme zůstali u Šumperské porodnice. Určitě svého rozhodnutí nelituji.

Personál byl velice vstřícný, jak u porodu, tak na porodnickém oddělení. Jediné, s čím já mám špatnou zkušenost je doktor, který měl tu noc službu, jelikož s jeho šitím mám problémy ještě 2 měsíce po porodu a jestli se to nespraví, tak budu muset na revizi. Bohužel jméno si nevzpomenu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať vám každá návštěva donese něco na jídlo…ta strava je tam katastrofální.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Janca Tomca 17.05.12 napsala :

V šumperské porodnici jsem rodila v září 2011.

Vzhledem k tomu, že si datum 9.9. vybralo poměrně dost miminek, na mě jaksi nezbylo místo a tak jsem v podstatě celou dobu trávila na chodbě, chůzí. Když mě pak téměř dovlekli na sál a ptala jsem se sestry na klystýr, nebo epidural, jen se na mě usmála a řekla, že to už není třeba. Za 35 minut byla malá na světě. Tatínek byl u toho a i když jsem ho tam původně nechtěla, byla jsem strašně ráda, že mě měl kdo držet za ruku a taky v případě špatného tlačení a ječení taky malinko seřvat, abych to dělala správně.

Personál, až na jednu sestřičku v pořádku, jen to třískání dveřma v jakoukoli denní i noční hodinu by si mohli odpustit. Ale všude chleba o dvou kůrkách. J.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já osobně jsem měla po porodu strašný hlad, takže nějakou baštu a vlastní pyžamo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 10.03.12 napsala :

Mám čerstvou zkušenost a naštěstí velmi, velmi pozitivní. Porodní asistentka i porodník super, komunikativní, příjemní. Ostatní personál pak také. Za celý týden jsem nepotkala nikoho, kdo by se byť jen zamračil nebo odsekl v odpovědi. Individuální péče, pomoc s miminkem kdykoliv si člověk řekl, ve všem se snažili vyjít maximálně vstříc. Což se ovšem nedá říct o všech maminkách, některé neuměly ani pozdravit :). No a jizvička po císaři je už po pár týdnech malilinkatá a tenká :).

Všem váhajícím maminkám můžu šumperskou porodnici vřele doporučit!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní oblečení, v tom nemocničním megapyžamu si člověk připadá tak nějak pořád nemocný :).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - gambettka 23.11.11 napsala :

Minulý týden jsem v porodnici Šumperk porodila dceru. Takže mám čerstvou zkušenost - a jedním slovem prostě super. Porodní asistentka byla bezvadná, mladý pan doktor taky super, sestřičky na porodnickém odd. taky bezva.

Co se týče novorozeneckého odd. - měli jsme trochu problémy s kojením, takže jsme potřebovali více péče od sestřiček z novorozeneckého odd. a až na vyjímky to docela šlo.

Tuto porodnici můžu jen doporučit.

Personál: MUDr. Procházka, Božena Kubíčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Lucinamamina 01.10.11 napsala :

V Šumperské porodnici jsem rodila v roce 2005 a moc ráda na ni vzpomínám.Nemůžu si opravdu na nic stěžovat,všichni byli moc fajn.
Druhé dítko jsem díky stěhování rodila jinde a nedá se to srovnat.Sice nádherná nová porodnice,ale vše jako na běžícím pásu…Takže kdo můžete,běžte rodit do Šumperka!!!

Personál: Mudr.Heneman Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Siendy 09.07.11 napsala :

Šumperskou porodnici mohu jen doporučit. Paní doktorka Zábojnická byla skvělá, její milý přístup mi u porodu hodně pomohl. Personál na šestinedělním oddělení byl příjemný, když vezmu v potaz, že nemám ráda nemocnice. Jediné co mi vadilo, byla zcela nevhodná strava pro kojící matky.
A ještě jeden obrovský dík patří personálu novorozeneckého oddělení. O mého broučka se tam postarali na jedničku.
Všem mohu vřele doporučit porod v této porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostatek pití a rozhodně si se sebou vemte manžela, přítele nebo někoho komu věříte. Mít u sebe milovanou osobu je k nezaplacení!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 01.06.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v prosinci 2010,na porodním sále u mě naprostá spokojenost, s přístupem hlavně dr Zábojníkové a Dr Henemanna,kterým tímto velice děkuji za milé a vstřícné jednání,totéž se týká i porodních asistentek
I když nakonec porod musel být ukončen císařským řezem,opravdu si za celý pobyt na porodním sále nemůžu na nic stěžovat.
Velice tímto všemu personálu děkuji a doporučuji.
Po porodu jsme s manželem měli nadstandartní porodní pokoj,ze začátku jsme koukali i na TV .Ovšem co se týká šestinedělí- hlavně dět­ských sester /a taky Dr Chrastinové/ -je ovšem slabina oddělení.Pár sester je arogantních a nepříjemných. A paní doktorka se chová neprofesionál­ně,urážlivě a mě tehdy osobně zdeptala tak,že jsem se chtěla sebrat a odejít.Trhla mi s hlavou,několikrát mě ponížila,no prostě hrůzapro matku těsně po poroduje to docela síla. A arogantně a povýšeně se chovala i na vizitě k mladé paní doktorce.
Takže shrnutí,rodit ano v Šumperské porodnici, na šestinedělí si ale od dětských sester nenechat nic líbit. A té paní doktorce se radši vyhnout.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

někoho blízkého k porodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - axi81 06.04.11 napsala :

V Šumperku jsem rodila neplánovaně v 35tt v roce 2009. Kdyby to pro mně nebylo dost z ruky, určitě bych volila znovu. Přijali mně s prasklou vodou v poledne a druhý den ráno před devátou byla dcerka na světě. Bylo jasné, že se porod protáhne, tak chtěli manžela, který tam za mnou narychlo přijel přes celou republiku, poslat ještě domů. Vysvětlili jsme, že je to dost z ruky, tak nás nechali spolu na pokoji (standardním) s tím, že pokud se uvolní nadstandard, můžeme se tam přemístit. Sestřičky na oddělení byly jedním slovem úžasné. Neotevírala jsem se, kontrakce jedna za druhou, v noci jsem už lezla po zdi, a trpělivost, ochota, pochopení noční sestřičky nebrala meze. Bohužel si nepamatuju vůbec jméno. Okolo páté ráno mě poslala na porodní sál (byla jsem teprve na 3 cm otevřená), ale viděla, že už jsem dost unavená. Tam mě čekala porodní asistentka, která zřejmě zrovna neměla náladu :-( Naštěstí se asi po hodině vyměnila služba a nová porodní asistentka byla jedním slovem báječná. Až na Dr. Konečného (?), který se najednou zničehonic objevil, v kontrakci do mě vrazil ruku, ani nepozdravil, jen něco ne moc milého poznamenal, a zase odešel, byl pak vlastní porod úžasný. Rodil mě naštěstí mladý pan dr. Hanzel, který byl velmi milý a povzbudivý a s porodní asistentkou tvořily skvělý tým. Ráda bych poznamela, že jsem nikoho neobtěžovala nějakým řvaním, brečením apod. Prostě jsem si to tam v relativní tichosti, za podpory manžela, prodřímala a to odporně nekonečné otevírání odtrpěla. Po porodu nás čekal připravený nadstandardní pokoj, kde se mnou po celou dobu pobytu mohl být i manžel. Problémy jsem měla pouze s kojením a ne všechny sestry z novorozeneckého (nedonošenců) byly povzbudivé. Kupodivu na mě nejlépe působily ty nejmladší sestřičky, které snad ani vlastní děti neměly. Ty byly nejtrpělivější a nepřestávaly mě udivovat svými znalostmi, radami, tipy a milým přístupem. Péče na šestinedělí bez jakýchkoli problémů. Lékaři na kontrolách velmi milí, sestřičky při následné péči jakbysmet.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - lucinka000 27.03.11 napsala :

Naprostá spokojenost, co se týče, jidla, sestřiček, doktorů…prostě super. Příště zas :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Michaelaa 07.10.10 napsala :

No ano, další chytrá anonymní osoba, která nemá odvahu se podepsat. Ráda bych se vyjádřila. Šumperská nemocnice, respektive porodnice je na velmi dobré úrovni, co se týče péče personálu i co se týče zkušeností, vybavení a ostatního.. Tudíž fráze typu ..slyšela jsem na ulici, .. kamarádka říkala, ..jedna bába povídala, ..bla bla bla jsou více než směšné.. V psychologii patří posuzování dle prvního dojmu do kapitoly takzvaných chyb při posuzování lidí.. Dle mého názoru je práce sester (myslím teď všeobecně) tolik náročná a vyčerpávající, že i ony mají právo nebýt alespoň někdy ve své kůži.. Nesuďte lidi, když sama nejste přesvědčená o pravdě.. Jistě by jste mluvila jinak, kdyby jste jako zdravotní sestra pracovala. Proto se raději vyvarujte dalším takovým větám a věnujte se něčemu užitečnějšímu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedávat na ostatní, rozhodnout se samostatně a za svým rozhodnutím si stát.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Marci1982 31.08.10 napsala :

Ahojky, já jsem rodila svoje první miminko v šumperské porodnici v červnu 2010 a přístup mladičkého pana doktora Procházky a porodní asistentky Anny Holické byl výborný, ve všem mi pomáhali jak fyzicky tak i psychicky, co se týče péče o těhotnou ženu, tak přístup byl vynikající. Na oddělení šestinedělí jsme měli trošku problém s kojením a některé sestřičky nebyly zrovna příjemné, ale zvládly jsme to…, příště budeme rodit v Šumperku určitě znovu. :-)

Personál: Mudr Michal Procházka, porodní asistentka Anna Holická Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - wiespa 08.07.10 napsala :

V Šumperské porodnici jsem byla velice spokojená.Lékaři i ostatní personál byl velice příjemný a ochotný.Při porodu respektovali moje přání a vycházeli mi ve všem ochotně vstříc.Mudr. Zábojníková,kretá porod vedla je velice příjemná a milá lékařka,od které by se mohli leckteří lékaři přiučit chování k pacientům.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Anonymní 01.07.10 napsala :

Já jsem rodila v Šumperku 7.6.2010 a nemůžu si ztěžovat. Personál velmi ochotný a to jak u porodu, tak potom. Velice příjemné porodní asistentky, sestřičky i doktoři. Poradili mi vše co se týče kojení a péče o miminko. Na každou otázku mi odpověděli a to ochotně a bez arogance, jak se v jiných porodnicích stává. Za sebe vřele doporučuji. Samozřejmě záleží na každé z nás, jak moc je zhýčkaná a na co je zvyklá. To co mě přijde naprosto bez problémů, se může někomu zdát špatné. Ráda bych ale tady podotkla, že za bolest, která u porodu a po porodu (šití) bohužel je, nemůžou doktoři, ani sestřičky, jak se na ně v některých diskuzích svádí:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Janča l 04.05.10 napsala :

V šumperku jsem rodila dvakrát, poprvé to byl fofr, o půlnoci jsme tam přijeli s tím že mi praskla voda a v 2.30hod se malej narodil. Rodil mě dr. Debnár nemůžu si stěžovat všechno v pohodě. U druhýho to bylo naopak od brzkého rána bolesti a narodil se až večer. V porodnici mě ubytovali na pokoj a chodila jsem na ozvi a prohlídky. pořád jsem se neotevírala. Ale na večer to začlo, stah za stahem, šla jsem za denní sestrou Luxovou- odbyla mě že na ozvi mám jít až za hodinu. Bohužel nejsem hádací typ tak jsem sklopila uši a šla si dát sprchu. No za chvíli už to nešlo ani ve sprše a tak jsem šla za ní znova. Potkaly jsme se právě před koupelnou ani mě nenechala domluvit- neměla čas roznášela léky jen mě řekla at si to rozdýchávám. Já už skoro nemohla mluvit jak to na mě šlo, vysela jsem na opěradle, kolem jdoucí maminy soustrastně koukali, a ona nic. Ani nevim jak jsem došla na pokoj a mamina co tam byla zavolala staniční sestru která naproti rovnala prádlo. Ta jen spráskla ruce a řekla tak honem. Sotva jsem vylezla na porodní křeslo tak byl malej na světe. Dr Krtička co mě pak přišel zašít ve mě zalomil jehlu ale naštěstí za asistence dr Purové to rychle vytáhli. Ale stejně si myslím že vše je jen o lidech a o štěstí koho zrovna natrefí. Protože u prvního jsem taky byla za sestrou že mam bolesti čím dál větší a ta hned že se na ně podívá- zjistila že už jsem dost otevřena tak mi ještě pomohla do sprchy, dala mi tam balon a chodila mě kontrolovat až rozhodla že už pujdem na sál. Porodní asistentky byli skvělé. Dr Krtička snad pujde brzo do duchodu protože už je to nervozní starej dědek. A dr Boxan už tam taky naštěstí není byl to vždy spíš neupravenej opilej sedlák než doktor. Nechápu jak ho může někdo chválit. Bezva doktoři jsou dr Hanzel a dr Heneman.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Někoho blízkého k porodu. A pokud na to máte tak nadstandartní pokoj. Budete mít soukromí a hlavně si mužete na záchod a do sprchy kdy chcete a né až je volno. To mi vadilo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití na porodní sál. Já měla po porodu strašnou žízen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Šumperk - Š.a.r.k.a123 28.04.10 napsala :

V této porodnici jsem rodila svého sruhého syna. Původně jsme se chystali jinam ale malý spěchal a tak jsme zkončili tam. Jsem moc spokojená, jak s přístupem personálu tak s vedením porodu. Měla jsem porodní plán a ten do poslední tečky splnili. Rodila jsem naprosto přirozeně, bez léků, bez urychlování, bez klistýru, bez nástřihu… PA i paní doktorka, které jsem měla u porodu, na mě byly sice trochu „tvrdé“, ale bylo to jenom pro mé dobro - naučily mě jak správně prodýchávat kontrakce aby pro mě byly snesitelnější, jinak jsem se řídila svým instinktem co se týče poloh a vše respektovaly. Bezvadné to bylo i na oddělení šestinedělí, teda až na pár nepříjemných dětských sester, ale ty mi můžou hupsnout na šos… Kromě toho jsem měla štěstí i na doktorku u porodu, byli tam i velice nesympatičtí doktoři, ale pokud porod probíhá dobře, tak myslím na doktorovi ani nezáleží, navíc nepříjemní lidé jsou přece ve všech porodnicích. Takže celkově jsem se Šumperkem spokojená a příště asi zase tady!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

porodní plán, doprovod

Nahlásit

Fotky z porodnice

S tátou a bratrem

Tak jsem veliká

Nejhodnější holčička

Pyšný bratr

Eliška 1h po porodu

Lukášek

Lukášek v porodnici Šumperské

Lukášek

Chvilku po porodu :-)

Přidejte Vaše fotky k porodnici Šumperk.>

Děti z porodnice Šumperk

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Šumperk
Ajinka.15616 Vanesska 48 cm, 3350g 23.12.2018
LucinkaC Hanušovice Eliška
48 cm, 3510g 17.11.2018
polachovailona Šumperk Nevíme
neznámé 06.11.2018
Lucie9988 Adámek
48 cm, 3400g 30.06.2018
verumile Adina
50 cm, 3410g 22.06.2018
jana sumperk Filip 54 cm, 4450g 17.06.2018
Haňulu Šumperk Vladimírek
53 cm, 4140g 11.06.2018
Jana 1980 Tomasek
44 cm, 2420g 28.05.2018
Naty31 Viktoria
51 cm, 3225g 12.05.2018
Nikola Binderová Šumperk Klárka
47 cm, 3185g 23.04.2018
Peťka Krátká Martinka
50 cm, 3340g 26.02.2018
brzu Sydney Justýnka neznámé 25.02.2018
Nikola2312 Štěpánek
52 cm, 3545g 09.02.2018
NikolaChuravá Šimon
52 cm, 4390g 21.01.2018
jesterka154 Anna neznámé 24.12.2017
BIONECT Nový Malín Denisek
50 cm, 3295g 18.12.2017
zelenoockaa19 Šumperk Klaudie 48 cm, 3050g 17.10.2017
lucieeplaskurova Verunka
neznámé 09.08.2017
Kej661 Barborka neznámé 28.07.2017
katherineanna Vít 53 cm, 4360g 13.05.2017

Rodily v porodnici Šumperk

Chystají se rodit v porodnici Šumperk

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Šumperk (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Šumperk?