Svitavská nemocnice a. s., Gynekologicko-porodní oddělení

Nově zmodernizovaný areál Svitavské porodnice poskytuje komfort na evropské úrovni. Za přítomnost doprovodu u porodu zaplatíte 50 korun za noc na nadstandardním jednolůžkovém pokoji 520 korun. Zde je možnost přenocování za dalších 260 korun pro další osobu na přistýlce v nadstandardním pokoji.

Během porodu je možné aplikovat různé druhy analgezie a anestezie.

Porodnice má uzavřenou smlouvu se soukromou porodní asistentkou. Tato porodní asistentka tak může přímo zasahovat do porodu, v případě, že si ji vyberete jako svůj doprovod k porodu…

Termíny předporodních kurzů a informace o nich naleznete na webu porodnice. Na stejné stránce se dočtete také o možnosti konzultace porodního plánu. Cvičení pro těhotné bylo z organizačních důvodů zrušeno.

Také seznam toho, co s sebou do porodnice Svitavy naleznete na internetových stránkách porodnice.

Doporučují maminky porodnici Svitavskou nemocnici a. s., Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 34x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petr Zakopal

Porodnice: +420 461 569 224

Porodnice: +420 461 569 338

Novorozenecké oddělení: +420 461 569 363

Adresa: Kollárova 7, Svitavy 568 25

URL: http://svitavy.nempk.cz/porodni-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Svitavy

32
15.08.20

Přidávám svojí kladnou zkušenost s porodnicí ve Svitavech. Jsem prvorodička, tudíž jsem nevěděla, do čeho jdu a co mě čeká. Chtěla jsem si vybrat porodnici, kde budu rodit, aby personál byl vstřícný.
To se mi splnilo. Měla jsem neskutečně rychlý porod, nebyla jsem schopná si zapamatovat ani jedno jméno. Ale vždy, když ty lidi potkám, budu vědět!
Sestřičky, doktorky, doktoři, nejvíc úžasný lidi. Byli ve všem ochotný, ptali se, zda něco nepotřebuji, vše mi vysvětlili, co se bude dít.
Využila jsem nadstandardní pokoj. Jeden z důvodu bylo, že může kdykoliv přijít návštěva, to se mi bohužel nesplnilo, protože covid.
Ale za to už nemocnice nemůže, takové jsou předpisy.
Na novorozeneckém sestřičky taky úžasný! Vše krásně vysvětlily. Pro mě, jako pro prvorodičku a ještě k tomu mladou, bylo úžasně vše vysvětlilo.
Oblečení pro mimi donesou kdykoliv, to samé podložky nebo košilky.
Budu svitavskou porodnici chválit všude, kam mě nohy ponesou.
Děkuji celému personálu! Díky Vám jsem si ten porod i užila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše, co je na stránkách porodnice. Oblečení pro mimi dostanete, pokud si teda neprivezete svoje.
Jinak se řídit dle seznamu.

05.03.20

Dobrý den,
chtěla bych se podělit o zkušenosti s porodnicí ve Svitavách. Rodila jsem poprvé a to v lednu 2020. Nejprve jsem před porodem navštívila kurz pro rodičky, součástí výkladu byla i prohlídka porodních sálů. Obecně je personál porodnice velmi milý a vstřícný.
Porod jsem měla vyvolávaný. Obecně bych chtěla zmínit především profesionalitu týmu primáře Petra Zakopala, během pobytu jsem přišla do kontaktu s mnoha lékaři i sestrami, všichni byli velmi milí a profesionální. Vždy vše pečlivě vysvětlovali, co se bude dít, proč tomu tak je, často nabízeli svoji pomoc. Při propuštění z nemocnice taktéž - v případě jakéhokoli problému okamžitě přijet. Tuto nabídku jsem musela využít, protože jsem měla nějaké poporodní komplikace a opravdu mne přijali ihned, vyšetřili mne s ochotou. Měla jsem opravdu pocit, že jsem zákazníkem, nikoli „kusem“ ve stádě.
Na oddělení jsou k dispozici 2 nadstandardní pokoje, platí se 500Kč/den. O tyto pokoje je velký zájem, tudíž by bylo možná fajn, kdyby jich bylo k dispozici více. Velmi pozitivně hodnotím možnost použití entonoxu při porodu (rajského plynu), mně osobně velmi pomohl od bolestí. Velmi doporučuji, je to sice placená služba, ale za oproštění od té ukrutné porodní bolesti to rozhodně stojí.
Obecně je oddělení pěkně vybavené, čisté. K dispozici jsou neustále nemocniční košile, podložky a další potřebné hygienické vybavení. Obecně se lékaři i sestry často ptají, zda pacient něco nepotřebuje - vše ochotně vysvětlí.
V úvodu jsem zmínila, že jsem prvorodička, tudíž nemůžu srovnávat kvalitu péče v jiné nemocnici. Nicméně z diskusí s jinými holkami mi přijde, že porodnice Svitavy patří k těm výrazně lepším a budují zde příjemnou rodinnou atmosféru.
Na závěr bych chtěla velmi vyzdvihnout především primáře Petra Zakopala, porodní asistentu Ivu Novotnou (ta je úžasná!), dále Dr. Dianu Zhytnikovou, Dr. Taťanu Michalinu a Dr. Mykolu Preslitskyi.
Na druhou stranu zde vidím i prostor pro zlepšení a to takový, že si myslím, že není úplně fajn, že jsou povolené návštěvy až na pokoj (já měla nadstandard - takže to bych neřešila, ale kde jsou třeba na pokoji 2 pacientky, není to úplně vhodné). Potenciál ke zlepšení je i ve stravě, jede se tu na kvantitu, místo na kvalitu. Ale ty 4-5 dní se to dá vydržet.
Ale celkově jsem byla s péčí velmi spokojená, hodnotím toto oddělení velmi kladně a rozhodně bych nemocnici doporučila.

Personál:

Ivu Novotnou (ta je úžasná!!!!), dále Dr. Dianu Zhytnikovou, Dr. Taťanu Michalinu a Dr. Mykolu Preslitskyi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se se na cokoli zeptat a říct si o pomoc či vysvětlení. Doporučuji si porodnici před porodem jet prohlédnout - člověk tak získá lepší přehled a náhled, do jakého prostředí jde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše podle seznamu, který má nemocnice na svém webu

31.01.20

Zkušenost z prosince 2019. V této porodnici jsem byla ještě před porodem na pokusu o otočení miminka zevními hmaty, pokus se bohužel nevydařil a tak jsem rodila koncem pánevním. Byla jsem naprosto spokojena bez pana primáře MUDr. Petra Zakopala bych šla na císařský řez, on mě naprosto uklidnil a vysvětlil mi vše kolem tohoto porodu, tak že jsem si i přes svůj strach „nechala přemluvit“. A jsem moc ráda, porod proběhl bez komplikací a já neprodělala zbytečný císařský řez. Veškerý personál u porodu (porodní asistentka paní doktorka Pidimová, která porod vedla, pan primář i další přítomní) byl skvělý, profesionalita, ale i pozitivní naladění mě uklidnilo a tak jsem se u porodu i zasmála. Dále bych chtěla pochválit i po porodní péči jak o mě, tak o miminko. Tuto porodnici 100% doporučuji a příště jedu rodit opět do Svitav. Tímto bych chtěla poděkovat celému týmu gynekologického-porodního oddělení i novorozeneckému oddělení za skvělou a příjemnou péči.:-)

Personál:

MUDr. Petr Zakopal, MUDr. Hana Pidimová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Berte si s sebou jen to co píší na stránkách, opravdu nebudete potřebovat nic jiného. A příliš se nebojte, doktoři jsou tu opravdu skvělí.

06.08.18

V této porodnici jsem rodila poprvé (4. 7. 2018) své druhé dítko, po dlouhé pauze od toho prvního… Musím říct, že jsem měla štěstí na super porodní asistenku, bohužel si nepamatuju jméno… opravdu skvělý, profesionální a lidský přístup. Ostatně ten byl i od p. primáře Zakopala a všech lékařek, které jsem měla možnost poznat. Výborné jsou všechny sestřičky na gyn-por. oddělení, na šestinedělí byla snad jen jedna taková nesympatická, nicméně to mohl být jen můj dojem. Super je pan doktor na šestinedělí MUDr. Ján Bodó. Za mě samé jedničky.

Personál:

MUDr. Petr Zakopal, Michaela Minářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Berte jen věci, které píšou na stránkách, nic víc potřebovat nebudete. Na poporodní poranění se mi osvědčily silné papírové utěrky, mnohem šetrnější než ručník.

15.10.16

Pan primář si nás převzal jako konec pánevní a domluvili jsme se na přirozeném porodu, pokud to bude možné. Při jedné z kontrol nás trochu překvapil. Nabídl nám, že můžeme již zítra rodit, porod vyvolá a povede jej přirozenou cestou. Volba byla na nás. Dítku jsme ještě chtěli nechat čas, to však nešlo, protože pan primář odjížděl na dovolenou! Nicméně nás ubezpečil, že až přijde čas, dostane se nám na oddělení adekvátní péče, včetně přirozeného porodu koncem pánevním.

O několik dní později nás vyvedl z omylu pan doktor Kocka. Dostane se nám tu jedině císařského řezu! To žena odmítla. Rychle jsem tedy obvolal okolní nemocnice a bez problémů a „za 5 minut 12“ si nás převzali v Novém Městě na Moravě. Tam jsme se již setkali s profesionálním přístupem.

Personál:

MUDr. Petr Zakopal, MUDr. Maroš Kocka

25.07.16

Rodila jsem zde již dvakrát. Poprvé jsem příliš spokojená nebyla. Ale s odstupem času myslím, že to bylo spíš tím, že pro mě bylo vše nové a byla jsem hodně citlivá.

U druhého porodu jsem již znala prostředí, personál a věděla, co čekat. Byla jsem spokojena. Vše proběhlo v pořádku. Personál milý, ochotný. Nesetkala jsem se s jediným problémem.

Měla jsem štěstí a u obou porodů byla porodní asistentka Bc. Jana Martínková, dříve Hansgutová. Která je jedním slovem úžasná! Po celou dobu porodu chválí, podporuje, je milá a ochotná.

Personál:

PA Jana Martinková

6391
24.04.16

Rodila jsem 19.4.2016 a supéér.

Skvělé sestřičky mě přijaly, paní doktorka byla úžasná. Děsně mi pomáhaly. Všichni byli milí, chválili mě, pomáhali mi.

Rodila jsem zde už podruhé, a to poprvé bylo v roce 2011 a taky vše bez problémů. Měla jsem štěstí na super doktory a sestřičky jak v roce 2011, tak i teď.

Nikam jinam bych opět nejela.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, koj.vložky do podprdy, plíny pro mimčo, oblečení pro mimčo.

07.01.16

Rodila jsem v porodnici ve Svitavách v říjnu 2015. Sestra mě přijímala po půlnoci a byla moc milá. Měla jsem velké štěstí, že měl službu MUDr. Mykola Preslitskyi, byl jedním slovem skvělý. Stejně jako zbytek personálu. Celou dobu u mě mohla být maminka, která mě tam dovezla, přítel byl v práci.

Mamku nakonec na tlačení poslali ven, protože u porodu může být jen jedna osoba, ale byla hned za dveřmi a vše slyšela (mě teda slyšela asi celá porodnice, možná celá nemocnice, ano a i přesto byli všichni hodní). Měla jsem soukromí, sprchu, tekutiny, balon, hygienické potřeby, peřinu, vše, co jsem potřebovala. Přítel dorazil později a měla jsem u sebe oba dva.

Když už šlo do tuhého a měla jsem tlačit, sestra i doktor mě vše vysvětlili a prostě řekli „neřvat a tlačit“. Děťátko mně dali hned na hrudník, přikryli nás a sestra z novorozeneckého se mě ptala, jestli má malou odnést hned teď nebo až za chvíli. Mezi tím, než mimčo osušili a udělali základní vyšetření, doktor mě ošetřoval a šil a byl moc fajn. Vše mi vysvětlil, ukázal a dokonce byl vtipný. Opravdu byl výborný! Doporučuji. Nakonec mi pogratuloval a podal ruku, i když jsem mu před tím řekla, že bych ho chtěla kopnout.

Nakonec jsme měli všichni 3 své dvě hodinky klidu, já malou na hrudníku, tatínka vedle sebe, když někdo chtěl přijít, šel opatrně a potichu. Sestry mě chodili vše vysvětlovat, pustili za námi i mamku. Nakonec mě poslali do sprchy, kde mi asistoval přítel, odvezli mě na pokoj na křesle, protože se mi motala šiška, vše mi cestou ukázali, kde co je. Na pokoji jsem byla sama. Malou mi přivezli brzo, protože jsem nespala. Krásně se o nás všichni starali, chodili se ptát a kontrolovat, vše mi ukázali a vysvětlili. Jídlo bylo nic moc, ale ty 4 dny se to dá vydržet, stejně jsem neměla chuť k jídlu. Návštěvy pouští až na pokoj. Čtvrtý den jsme byli konečně doma.

Celkově jsem byla moc spokojená.

Personál:

MUDr. Mykola Preslitskyi

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit personálu a chovat se podle jejich instrukcí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek a plínek, ručník, přezůvky.

2970
24.11.15

Rodila jsem zde v červnu a nemůžu si je vynachválit. Zato Ústí nad Orlicí a hradeckou nemocnici můžu akorát žalovat. Díky ní mám zdravého chlapce. Svitavy můžu jen doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínk a porodní plán.

16501
17.10.15

Ve Svitavách jsem nerodila, bohudík. V 36. týdnu jsem dostala silný zánět močových cest. Po pár hodinách trápení jsem odjela do Svitavské porodnice, protože v posledním trimestru hrozí selhání ledvin. Na oddělení jsem strávila tři nepříjemné hodiny.

Vyšetření lékařem bylo velmi nešetrné a bolestivé, sestra mi při cévkování poranila močový měchýř tak, že jsem několik hodin krvácela a mezi vyšetřeními jsem musela čekat na chodbě. Nakonec mi lékař oznámil, že mi nic není, zřejmě mám močové cesty jen podrážděné a napíše mi recept. Pro ten si mám ale přijet až odpoledne, nemá na mě momentálně čas. Odjela jsem domů, ale bylo mi čím dál hůř. Po pár hodinách už jsem byla na okraji kolapsu.

Tentokrát jsem odjela do porodnice v Ústí nad Orlicí. Měla jsem pocit, že mezi nemocnicemi je dvacetiletý rozdíl. Okamžitě mě přijali, vyšetření na sebe kontinuálně navazovala, personál se choval profesionálně a lidsky. Za hodinu už jsem ležela na pokoji s kapačkou. A diagnóza - akutní zánět ledvin.

Kdybych zůstala ve Svitavách, jsem do konce života odkázaná na dialýzu nebo transplantaci ledvin. Nakonec jsem v Ústí i rodila. Měla jsem možnost srovnat obě porodnice a fungování personálu v odstupu pár týdnů a rozdíl je diametrální. Doporučuji si před porodem obě porodnice prohlédnout a srovnat a v případě očekávaných potíží při porodu volit Ústí.

15.09.15

V porodnici jsem rodila v květnu 2015 a nemůžu si ji vynachválit. Původně jsem se dost bála sem jít, slyšela jsem hodně negativního, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem rodila zde.

Rodila jsem dvojčátka, porod byl vyvolaný. V 6:30 jsme přijeli do porodnice, v 11:39 se narodila první holčička a v 11:45 druhá. Personál se o nás perfektně postaral. Kontrolovali mě pravidelně během porodu, plně vyhověli mým přáním. Než jsem šla na kozu, tak měl porod tak klidný průběh, že manžel chrápal na křesle a ještě po mě házel uražené pohledy, když jsem během stahů hekala bolestí, co si ho dovoluju budit. :D

Během samotného porodu, byl sál plný doktorů a sester včetně pana primáře. Hezky se o nás postarali, opravdu nebýt silných bolestí tak je to naprosto bezvadný zážitek, ale tak s těmi se počítá. Dvojčátka mi donesli ukázat ještě na sál, pak jsem šla do sprchy a na pokoj. I tam se o nás krásně starali, mohla jsem si vybrat, jestli chci děti první noc u sebe, nebo jestli si chci odpočnout. U porodu jsem si nepřála nástřih, takže jsem mohla úplně bez bolestí chodit i sedět, což byla paráda a děti jsem měla u sebe už první noc.

Dětské sestřičky byly moc hodné, na rozdíl od Litomyšlské porodnice při porodu první dcerky. Tam teda byla jedna, ta mi zkazila první dny s dítětem úplně neuvěřitelně, ale porod byl i v Litomyšli super. Ale ve Svitavách nemůžu říct křivé slovo na nikoho. Pomohli, poradili, opravdu moc hezké, přátelské chování. Po 3 dnech jsme šli domů. Všem moc děkuji, ráda na to vzpomínám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach nechat doma, vzít manžela, i když někdy moc nepomáhá, je veliká psychická podpora, mít ho s sebou a aspoň vidí jaká to je dřina, když to sám nepocítí.

24.06.15

Ve svitavské nemocnici jsem rodila 13. 11. 2014. Měla jsem porod vyvolávaný, jelikož jsem přenášela.

Přijela jsem den předem asi v 5 hodin odpoledne. Ráno v 7 mě ho začali vyvolávat a před půl druhou odpoledne bylo miminko venku. :-) Asi horší bolest od prasknutí plodové vody jsem v životě nezažila, :-) každá kontrakce byla opravdu velmi bolestivá, ale díky výbornému a starostlivému personálu a mému manželovi jsme to zvládli bez jakýchkoliv větších komplikacích.

Po porodu na pokoji na šestinedělí jsem byla také velice spokojená. Zdravotní a nutriční sestřičky byly ochotné a vždy mně se vším pomohly. Ani ne 3 dny po porodu jsme šli s mimčem domů. Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat a doporučit porodní asistentku Marušku Ivánkovou, která se o mě po celou dobu porodu i po porodu skvěle starala, a také poděkovat a doporučit pana MUDr. Prestliskyiho a zbytek nemocničního personálu.

Personál:

PA Bc. Marie Ivánková, MUDr.Preslitskyi

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně s sebou hodně porodnických vložek, plenky pro miminko, tatínka u porodu. :-)

21.05.15

V porodnici ve Svitavách jsem ležela vícekrát. Poprvé jako miminko. Dvakrát jsem tam porodila dvě zdravé a krásné dcerky, bohužel jsem tam přišla o tři miminka. :( Byla jsem tam na třech plánovaných potratech kvůli mrtvému plodu. Sestřičky, lékaři i pan primář byli velice hodní a ochotní přijít za mnou i v noci a vyslechnout mě, když jsem to nejvíce potřebovala.

Takže pokud budu opět těhotná, tak si určitě vyberu opět svitavskou porodnici.

08.03.15

Ve Svitavách jsem rodila v srpnu 2012 a byla jsem maximálně spokojená- jak u porodu, tak na šestinedělí. Starali se o nás jako o vlastní. Je to vše pěkné, nové, rodinné. Velmi jsem ocenila i předporodní péči, na monitory se nečekalo, lékaři výborní, sestry milé. Nejvíc si cením přístupu pana primáře Zakopala, za jeho klid a pozitivní přístup by ho měli snad posvětit. Všem velmi doporučuji.

Personál:

MUDr. Zakopal

05.02.15

Já jsem rodila ve svitavské nemocnici v květnu 2012 a mé pocity jsou přinejmenším smíšené.

Porod byl vyvolávaný, začali ve čtvrtek v 8:00, v 10:00 mi píchli vodu, někdy mezi čtvrtou a pátou odpoledne jsem dostala kapačku, kdy se porod buďto urychlí nebo zpomalí, v mém případě se pozastavil. To ovšem neznamená, že bolesti ustanou, jsou pořád sice menší, ale jsou, potom mě poslali zpátky na pokoj.

Na základě toho jsem se rozhodla noc strávit na nadstandardu, aby se mnou mohl zůstat přítel a tady přicházel první problém (když pominu fakt, že je divné nechat odtéct plodovou vodu a rodičku poslat spát), V noci totiž doktorovi, který sloužil noční, a asistence zřejmě naše přistýlka vadila a neustále mě tahali na vyšetření snad co hodinu s tím, že nemůžu spát, protože bůhvíco s přítelem na tom pokoji děláme (no vážně máte s bolestmi náladu na bůhvíco :) ).

Druhý den opět v 8:00 začali znova porod vyvolávat a průběh zase stejný, když nám v jednu odpoledne řekli, že když to půjde dobře, tak za šest sedm hodin bych mohla porodit, myslela jsem, že snad uteču. Totálně unavená bez jídla dva dny, to asi ne. :) Potom už se do toho vložil přítel a ve dvě hodiny byla dcera venku císařským řezem. To vše se ale dělo navzdory tomu, že mi už zhruba od poloviny těhotenství moje gynekoložka říkala, že nejspíš normálně neporodím a budu mít poměrně velké dítě.

Nicméně až na noční personál, co se porodu týče, všichni mimořádně příjemní a ochotní a bolest, kterou maminka u porodu zažije na rozdíl od tatínka, velice rychle zapomene, takže délka porodu je ve výsledku jedno. :)

Pro mě byl horší zážitek se sestrami po porodu. Byla jsem z těch maminek, na které to mateřství nějak neskočí automaticky, ale musí se s tím sžít a vše se učit. Takže sestra, která mi poprvé přinesla malou, dala mi ji do rukou a řekla nakojte ji a zmizela, na mě moc nezapůsobila, protože jediné co jsem o kojení věděla bylo, že mléko je v prsou, ale jak ho dostat ven už mi bylo záhadou a dcerka nevypadala, že by si s tím uměla poradit jen tak sama. :) Kojení mi tedy moc nešlo a druhý den se objevila ještě příjemnější sestra, která mi bez jakéhokoliv varování začala osahávat prsa a poté prohlásila: „No, já nevím co děláte, vy mléko máte,“ a šla opět pryč. Takže technika kojení po odchodu z porodnice žádná a nervy na pochodu.

Za nedlouho mě čeká druhý porod, a i přes to do Svitav půjdu a doufám, že tentokrát to bude trochu lepší. Hlavně už vím jak o dítě pečovat takže sestry z novorozeneckého snad potřebovat nebudu. :)

15.11.14

Dne 13.11.2014 jsem byl přítomen jako otec u porodu našeho krásného syna Honzíčka. Tímto bych chtěl poděkovat všem sestřičkám za jejich vysoce profesionální výkon (a po celou dobu s úsměvem a slovy povzbuzení pro rodící maminku), s jakým se své práce zhostily, především pak porodní asistentce paní Monice Žváčkové.

Poděkování ale také patří celému oddělení i v následné poporodní péči o miminko a jeho maminku. Všem těmto lidem patří poděkování mé rodiny.

Personál:

PA Monika Žváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat zkušenostem personálu.

28.01.14

Rodila jsem ve Svitavách koncem října 2013.

Doktoři, porodní asistentky i sestry jsou moc hodné, pomohou, poradí, vysvětlí. Porodní sály jsou dobře vybavené i na porod na vaku, k dispozici je i sprcha a vana.

Bohužel jsem rodila ve „vlně“, tak nevím, jak vypadají pokoje šestinedělek. Ležela jsem na obyčejném gynekologickém pokoji s dalšími třemi matkami a jejich dětmi. Na pokoji bylo jen umyvadlo, staré proleželé postele, stolky a vozíky s dětmi (s monitorem). Na jednom jídelním stolečku nám udělali ze žíněnky přebalovák a na druhém byla váha. Na toaletu a do sprchy jsme museli chodit přes půl oddělení v erárních košilích mnohdy od krve a kolem návštěv. :-(

To samé i s jídlem, na pokoji se jíst nedalo. Koupat dítě jsme museli na cizím pokoji, já jsem nakonec absolvovala jen ukázku koupání od setry a poprvé jsem koupala až doma. Kojit se muselo jen na posteli, takže tréning správného držení nebo techniky nepřipadal v úvahu. Nohy vám visí z proleželé postele a záda nemáte kam opřít, pohodlí při sezení po porodu nečeká asi nikdo, že? Nicméně tam během těch čtyřech dnů několikrát proběhly sestry s metrem a snad už ten pokoj dovybavili.

Tuším, že nás tehdy na dvanáctilůžkovém oddělení leželo osmnáct, v pondělí byl svátek, tak docházelo i prádlo, nepracovala prádelna. Jelikož jsme neměli žádnou skříň, museli jsme mít většinu věcí v taškách na zemi. V noci se moc spát nedalo, buď brečeli děti nebo přivezli další maminu po porodu, ale svítit jsme nemuseli, sestra si blikla, když potřebovala. Přes den se taky moc nespalo, tady jsou povolené návštěvy na pokoji, takže sbohem zbytku soukromí a klidu. :-( Sestry se moc snažily, ale bylo cítit napětí a stres z každého slova či gesta.

Personál:

PA Bc. Jana Hansgutová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekejte ubytovací komfort, vybavení je asi sto let staré, přístup personálu to trochu vynahradí. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, které využijete i pro plodovku, pokud nenastoupí kontrakce ihned po prasknutí vody, ta totiž odtéká až do porodu (u mě 24 hodin). Ručníky, kojící košile pro lepší pocit.

177
27.01.14

Ve svitavské porodnici jsem porodila 24.1.2014. Je to sice ještě vše moc čerstvé, ale vážně všem, kteří váhají můžu jen a jen doporučit. Porod jsem měla vyvolávaný, ale vše jsem mohla řešit s lékaři a porodní asistentkou. Já si nemohu vynachválit porodní asistentku Šarku Prudilovou, která mě o všem předem informovala, nedělala nic, s čím já jsem nesouhlasila a porod zbytečně neuspěchala. I když jsem nebyla prvorodička, přiznávám, že jsem měla z porodu strach, ale to je přirozené a pravě díky této sestřičce se strach najednou vytratil a já si mohla narození miminka vychutnat. Přítomnost druhé osoby u porodu je samozřejmostí.

Já měla také nadstandard a nemohla jsem si na nic stěžovat a jídlo bylo supr.

Kdybych někdy ještě pomýšlela nad tím, kde budu rodit, neváhala bych a opět bych zvolila svitavskou porodnici. Všem opravdu všem moc děkuji.

Personál:

porodní asistentka Šarka Prudilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach? Ten nechte doma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek pití, blízkou osobu.

2202
09.11.13

Rodila jsem tam 22.10.2010. Při přijetí se vše zařizovalo podle mého přání, PA byla velmi ochotná, pomohla a poradila s čím bylo potřeba. Paní doktorka při porodu byla velice milá a trpělivá, rovněž i dětské sestry, poradily a pomohly. Nesetkala jsem se s jediným negativním ohlasem na cokoli. Svitavskou nemocnici můžu jen doporučit.

Personál:

MUDr. Mojhová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, pleny a hlavně zbavit se strachu z porodu.

844
29.09.13

Rodila jsem zde v květnu 2012 plánovanou sekcí. Vše proběhlo v pořádku.

Při příjmu byla moc hodná sestřička, tuším Katka. Porodnice je krásná, hezké pokoje. Sociální zařízení na každém pokoji. Volila jsem nadstandard a nelituji. Nemocnice je vyhlášená skvělými jídly a opravdu i kašovitá strava po sekci byla chutná. Jediné, co mi vadí, je, že si otec může zaplatit za přítomnost v sekce, ale ve finále stojí za prosklenými dveřmi. Toho jsme se nakonec vzdali, protože to postrádá logiku a je to akorát na tahání peněz.

Celkový dojem z šestidenní je dobrý. Maminky dostanou při odchodu užitečné informace - co se péče o dítě týče - přímo od dětského primáře. Ukážou vám koupání miminka a dostanete box se vzorky a brožury. Pořád se tam topí, takže jsem župan využila jen při procházení po chodbě, abych nepohoršovala okolí. Porodnice půjčuje po dobu v porodnici kojící potřeby včetně kloboučků. Na pokoji jsem měla k dispozici ohřívač lahví, varnou konvici, hrníčky, lžičky a kojící čaje od Weledy.

Personál:

MUDr. Richtr, dětský primář MUDr. Malý

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papír o otcovství, vložky, plenky, ručníky, pití.

06.08.13

Rodila jsem 30.7. 2013. Všichni úžasní, porod krásný díky Bc. Ireně Strnadové. Moc děkuji. Péče po porodu také moc fajn. Všichni ochotní, příjemní. Zařízení moc pěkné. Určitě bych mohla jen doporučit. :-)

30
26.07.13

V březnu 2012 jsem zde rodila druhého syna v 36 tt. Po dvou dnech bolestí mi paní doktorka oznámila, že mám bolesti, průjem a nevolnost, že je to střevní chřipka a že z toho nemám dělat vědu. Žádala jsem vyšetření od pana primáře, který mi řekl, že to není střevní chřipka, ale že rodím už dva dny, ale neotvírám se. Udělali mi ze zdravotních důvodů akutní sekci. Malý se dusil, málem nepřežil, takže děkuji panu primáři za záchranu, jsem mu vděčná. A paní doktorka ať vrátí diplom, asi jsem ji rušila u kávičky.

08.07.13

Rodila jsem v květnu 2013. Všichni byli fajn, ochotní, skvělí, poradí, pomohou. Nemám žádné výtky. Snad jen jedna dětská sestra jménem Vymazalová byla dost nepříjemná a protivná. Jinak všechno bezvadné.

Personál:

PA Coufalová, MUDr. Preslicský

18.04.13

Úžasné, skvělé - personál, prostředí, ochota. Byl to můj druhý porod a zvolila jsem Svitavy. Opravdu musím jen chválit.

Personál:

PA Prudilová, prim. MUDr. Zakopal

Chystají se rodit v porodnici Svitavy

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici