Porodnice Třinec

, http://www.nemtr.cz/index.php/cs/porodni-oddeleni

ambulance: 558 309 264
porodní sál: 558 309 271
gynekologické oddělení: 558 309 265
laktační poradna: 558 309 215

Primář: MUDr. Roman Schreier

Porodní sály si mohou budoucí maminky prohlédnout. Zařízen je například špičkovými monitorovacími přístroji. Během porodu lze využít pomůcky jako jsou rehabalitační míče, masážní válečky, balonky a ježky. Je zde také možnost epidurální analgezie, a to v kteroukoli denní i noční dobu. Samozřejmostí je přítomnost doprovodu u porodu, a to i u císařského řezu. Po porodu se aplikuje rooming-in.

Doporučují maminky porodnici Třinec?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Třinec

Rodila jste v porodnici Třinec?
doporučuje
Porodnice Třinec - Anonymní 15.11.18 napsala :

Rodila jsem podruhé v Třinci, poprvé před devíti lety. Tehdy se přestavovalo porodní, takže nemůžu až tak hodnotit. Teď jsem rodila už na porodním oddělení. Byla to fuška, ale absolutně nemůžu říct nic špatného. Personál byl velice vstřícný, rodila jsem 28hodin, takže se na mě vystřídaly 4směny. Porod vedl Mudr. Zielina,luxusní doktor, empatický, usměvavý. Ten mi pomohl ve finále, když jsem špatně dýchala, dal mi ruku na břicho a vysvětlil jak, do kterého místa dýchat atd. Při šití byl opatrný vtipkoval jak se mnou, tak s tatínkem a bylo vidět, že práce ho baví. Další Anděl a to na 100% byla mladá porodní asistentka slečna Rajecová, ta se mnou snášela celý den porodu, starala se o mě a neskutečně mě uměla podpořit hlavně psychicky, takové lidi je třeba vyzdvihnout. Celý personál na porodním byl luxusní. Co se týče pobytu na poporodním, tak nemohu říct křivé slovíčko, strašně hodní, sestry doktoři a na novorozeneckém taky. Kdykoliv mě cokoliv trápilo jakákoliv otázka i v noci, prostě vždy velice ochotní a taky paní Alena Mitrengová, každé ráno při úklidu posrandovala, prostě jsem byla spokojená, děkuji.

Personál: Mudr.Zielina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Bolest si musíte vytrpět samy, ale určitě se zbytkem Vám pomůžou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír a malou lžičku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - AdelaidJ 23.08.18 napsala :

Během těhotenství jsem byla několikrát hospitalizovaná na gynekologickém oddělení, často i v noci jsme s manželem jeli, až na jednu výjimku pana doktora, který dával jasně najevo, že jsme ho probudili, a tím pádem i rušíme, jsme byli spokojeni. Personál byl vždy vstřícný a ochotný.

Co se týče porodu, přijela jsem v pátek večer, personál ochotný, vše jsme probrali, pan doktor byl milý a vysvětlil vše dopodrobna. Uklidnil mě. Zůstala jsem přes noc, přímo v boxu, který máte čistě pro sebe, sprcha, záchod, pomůcky na cvičení… V pět ráno začaly kontrakce, opět personál milý, uklidňující. V deset byla malá na světě. Hned jsem ji měla na sobě, což některé porodnice nedělají. Porodní asistentka mi po porodu pomohla do sprchy a převlíknout se do čistého oblečení. Za mě velké plus, celého týmu. Byla jsem tam několikrát na ozvy miminka, když to šlo po zdravotní stránce z kopce (z mé strany), personál si se mnou povídal, a celkově na mě působil pozitivním dojmem.

Novorozenecké oddělení – velká spokojenost.

Nemocnici by prospěla renovace pokojů a sociálních zařízení. Plus lepší jídlo, třeba za příplatek. V létě bez klimatizace to byl děs (gynekologické oddělení ). Výjimka je jen na porodním a novorozeneckém oddělení, tam klimatizace je i pokoje pěkné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jestliže si nejste jisté, co čekat, doporučuji navštívit porodní oddělení, mají vyhrazené dny, kde můžete jít na čumendu. Když jsem si nebyla jistá jestli jet nebo nejet kvůli zdravotním problémům, stačilo zavolat, personál poradil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera s sebou, manžel hodně pomohl, ručník navíc, aby miminku nebyla na vás zima. Jinak vše, co je na seznamu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - Sarael 24.05.18 napsala :

Rodila jsem tady 4×. První tři porody probíhaly přes den a vždycky jsem byla jak s personálem i přístupem na porodním oddělení spokojená. Ale u posledního porodu se miminko bohužel rozhodlo přijít na svět v noci a musím říct, že přístup sester byl už úplně o něčem jiném. Už když mi otevíraly celé rozespalé,s výrazem na tváři - kdo zase otravuje, mohla být klidná noc… - tak mi bylo jasné, že se jim do ničeho moc nechce. Trápily mě v bolestech hodinu na lehátku otázkami, které měly dopodrobna vypsané před sebou na papíru, a když jsem si postěžovala, že v leže ty bolesti už nevydržím, tak se na mě tiše dívaly, jako bych si vymýšlela nebo co.

Na porodním boxu na mě sestra byla nepříjemná, ať jsem hlavně ticho, že vedle se snaží spát maminka, u které to na porod ještě nevypadá. Když mě pak ony sestry převážely na novorozenecké, tak mi znova předhazovaly tuto maminku, že mám být vděčná za tu krátkou dobu, kterou u mě porod trval, že ona rodila mnohem déle. Nechápala jsem, proč mi to vůbec říkají. To je samozřejmost, že jsem byla vděčná za svůj krátký porod a že mám hlavně zdravé miminko!

Oproti minulým rokům byla ale skvělá změna k lepšímu na novorozeneckém oddělení. Úplně jiný přístup než kdysi. Sestry milé, ochotné, pomohly, poradily.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou manžela/partnera

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré věci vypsané na seznamu - co si vzít do porodnice a nějaké jídlo navíc. Snídaně a večeře mi přišly menší.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - Jeaaanne 19.11.17 napsala :

Celé těhotenství jsem se chystala na přirozený porod po prvním císařském řezu, který proběhl taky v nemocnici na Sošně, k porodu mi byla doporučená porodnice v Karviné, kde jsem se také chystala rodit. Bohužel ale ve 3. trimestru mi začaly opět potíže s tlakem a preeklampsie, takže jsem v Karviné byla dvakrát hospitalizována. Podruhé mě pan MUDr. Konderla nechal převést do Ostravy-Fifejd, jelikož malá ještě neměla dostatečnou váhu na porod v Karviné. Zde jsem vydržela asi 4 dny (sestry super, ale doktoři na mě teda dojem neudělali) a domluvila se s třineckou MUDr. Misiak, že podepíšu revers a přijedu na Sosnu. Nevracela jsem se do Karviné, jelikož bylo pravděpodobné, že porod sám od sebe asi nezačne a tlak se zhoršoval, navíc jsem čekala, že budu ležet ještě měsíc a přece jen je to blíž k domovu.

Na příjmu byli všichni super, jediné, co jim kazí jméno, jsou dvě ne zrovna milé sestry na gynekologickém oddělení, ale na ty při klasickém porodu bez komplikací v těhotenství snad nenarazíte ;-). Nakonec jsem rodila císařem v 37. týdnu, jelikož tlak se hodně špatně korigoval.

Jediné, co bych vytkla, byla rychlost, jakou to všechno proběhlo, primář řekl: „Dneska to ukončíme, mezi 12. a 14. hodinou.“ Volala jsem tedy manželovi, ať přijede na 12 a najednou přiběhla sestra, že mám být se vším všudy připravena už v 11 na sále. Takže všechno ve spěchu, bylo po 10. hodině. Manžel to naštěstí stihl, hlídací babička přijela fofrem až z Dobré včas. Bonding po císaři nebyl, myslím, že ho ani nedělají, malá byla u manžela, přinesl mi ji ukázat, ale já stejně skoro nevnímala, nějak špatně mi asi zabral epidural, tak mě museli utlumit. Při vědomí jsem byla, ale značně pod vlivem :-).

Na poporodním oddělení byli taky všichni super, ochotní. Před každým vyšetřením malé za mnou sestry přišly a mohla jsem jít s ní, což mi před 2 lety nikdo nenabídl. Celkové hodnotím porodnici dobře, s přístupem sester i doktorů jsem byla spokojená, i když mi původní plán, rodit přirozeně, nevyšel. A navíc, v Třinci vaří nejlíp ;-).

Personál: Sekci vedl primář Schreier

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalit se dříve, než avizovaný měsíc dopředu plus mít sepsaný porodní plán, já ho nestihla a stejně nevím, jestli by mi u císaře k něčemu byl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, balení jsem tam dostala, ale další už jsem měla svoje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - matkaiva 14.11.17 napsala :

Milé nastávající maminky. Na ten okamžik, kdy porodíte vaše miminko, nikdy nezapomenete. Je to ten nejkrásnější okamžik na světě. V třinecké nemocnici se ke mě všichni chovali velmi vlídně a nesmírně mi pomohli, jelikož můj porod nebyl z nejlehčích.
Za sebe mohu jen a jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se připravit o bonding. Je to nádhera.
Bonding je v Třinci standard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více ručníků. A jeden ručník na porodní sál na přikrytí miminka během bondingu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - Anonymní 23.10.17 napsala :

Milé těhulky, budoucí maminky, taky se rozhodujete, ve které porodnici přijde na svět vaše miminko? Stejně jako vy, jsem i já pročítala stránky s recenzemi na místní porodnice. Říkala jsem si, že nepojedu přeci rodit do jiného města, když máme nemocnici 5 minut od domu. Recenze, které jsem však zde našla, mě moc nepotěšily, ani pověst, kterou třinecká porodnice má, není dobrá, zrazovaly mě dokonce i kamarádky, které zde rodily před několika lety a nakonec ani dula, kterou jsem oslovila, nechtěla být součástí porodu na Sosně.

Proto jsem se rozhodla, že se zapíšu na předporodní kurz a zjistím, jak to na Sosně chodí, seznamím se s prostředím a personálem. Mimochodem z předporodního kurzu mě také hodně kamarádek zrazovalo, prý že chodily a že je to k ničemu. Říkali mi to i lidi, kteří na kurzu vůbec nebyli… Protože jsem už měla jeden kurz za sebou a přečtené 2 knížky, nešlo mi ani o informace o porodu. Měla jsem už sepsaný porodní plán. S manželem jsme se rozhodli pro přirozený porod bez medikamentů. Potřebovali jsme však zjistit, zda-li nemocnice Sosna bude akceptovat naše přání. Předporodní kurz vedla vrchní sestra Regína Slowik. Přihlásila jsem se na teorii, cvičení i bazén. Z bazénu jsem měla trochu strach, bála jsem se infekce a streptokoka, ale nic z toho jsem nedostala. Teorii a bazén hodnotím 100 %, cvičení 80 % (uvítala bych větší klid, více cviků na balonech a více zaměřit se na porodní partie, ke konci už jsme si o to řekli a bylo nám vyhověno). Během kurzu jsem se hodně ptala a bylo mi vše zodpovězené a objasněné. Musím říct, že hlavně díky paní Slowik jsme se rozhodli pro porod na Sosně. Cokoliv jsme si přáli, bylo nám vyhověno. S porodním přáním souhlasili bez námitek. Dokonce nám poskytli i dostatek látkových plen na poporodním oddělení (nebylo jich zrovna málo), protože jsme se rozhodli látkovat.

Po porodu jsem měla pocit, že se k nám personál choval nadstandardně, protože jsme chodili na kurz a už jsme se znaly. Abych to shrnula, kurz určitě doporučuji, je to velmi přidatné a prospěšné! Díky kurzu jsem se dověděla o Aniballu (balón k usnadnění porodu, měl by zamezit nástřihu hráze, naučí vas tlačit, dýchat a hlavně přidá na sebedůvěre). Na kurzu jsem si Aniball koupila. A taky jsem si pronajala monitor dechu pro miminko. Supr, že je na Sosně tato služba. Další výhodu kurzu, a to významnou, je to, že jsem se seznámila s novými kamarádkami. Je přínosné mít kolem sebe lidi se stejnými radostmi a starostmi. Jsme v kontaktu, radíme si, podporujeme se, kočárkujeme, procházkujeme. Kurz opravdu doporučuji.

A teď k samotnému porodu. Dulu jsem nakonec přesvědčila. Měla jsem “přislíbené” nestandardní požadavky. Chtěla jsem rodit na zemi na všech 4, chtěla jsem nechat dotepat pupečník, placentu s sebou, miminku Kanavit formou kapek, nadstandardní pokoj, tatínek “hospitalizovaný“ se mnou, látkové pleny. To vše splnili. Porod proběhl dle našich představ. Vlastně můžu říct, že jsme měli krásny porod. Užili jsme si to všichni. 3 :) Moc děkuji MUDr. Janě Cieślarové. Ocenuji, že si ke mně klekla na zem. Po porodu mi položila miminko na zem na žíněnku, abych si ho sama zvedla, koukali jsme se na sebe, prohlíželi se vzájemně. Maličká měla po porodu otevřené oči, uvolněné pěstičky a neplakala. Byl to kouzelný, emocionální zážitek. Měla jsem tak pocit, že jsme to zvládli uplně sami.

Jedinou výtku k porodu však mám. Sestry na příjmu byly neochotné a neposlouchaly, co jsme jim říkali. Myslely si, že jako prvorodička mám fůru času. Opak byl pravdou! Zprvu nerespektovaly naše požadavky, ale až na manželovo 3. důrazné vyzvání zareagovaly. Porodila jsem do 10 minut. Bez nastřihu, medikamentu a komplikací, tak jak jsme si to plánovali. Tím chci říct, když víte, co chcete a stojíte si za tím, téměř vždy se dovoláte. Pro shrnutí doporučuji porodnici na Sosně i předporodní kurz. Dělají velké pokroky a jsou ochotní. Doufam, že tento standard udrží. Držím palce.

Personál: Jana Cieślarová, Regina Słowik Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - mojamija 15.08.17 napsala :

Dobrý den, s porodnicí v Třinci jsem byla velice spokojena. Byl to už můj 3. porod a nikdy mě personál nezklamal, naopak s odstupem času je na porodním oddělení cítit větší pohoda, jistota, vstřícnost. Asi měsíc před porodem jsem byla osobně s paní staniční Regina Slowik domluvit porodní plán a ve všem mi vyšla vstříc, taktéž na novorozeneckém oddělení. Mojí prioritou byl 2hodinový poporodní bonding, mít miminko stále při sobě i u veškerého vyšetření a ambulantní porod, který jsem si nakonec rozmyslela a udělala jsem moc dobře, protože poporodní péče na novorozeneckém oddělení byla skvělá, ochotná a mně odpočinek hodně prospěl. :)

Ještě podotýkám, že příjem rodiček je už ve 4. patře na porodním. (U dvou předchozích porodů nás přijímali a vyslýchali dole na příjmovém - bylo to docela náročné v bolestech).

Všem maminkách doporučuji sepsat si porodní plán a konzultovat se staniční a taky navštívit předporodní kurz a seznámit se s prostředím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám určitě předporodní kurz a seznámení se s prostředím.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněný formulář se všemi osobními údaji - mě ho dala sestra na gynekologii, prohlášení o jménu dítěte, občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - Monika Czyžová 01.08.17 napsala :

Ráda bych přidala své dojmy z třinecké porodnice. Asi jako každá prvorodička i já jsem měla jisté obavy, jak budu zvládat porod i mateřství. Z toho důvodu jsem se rozhodla přihlásit do předporodního kurzu. Kurz byl opravdu prospěšný. Přinášel informace týkající se šestinedělí, porodu, manipulace s novorozencem či epidurální analgezie. Vždy byl prostor pro dotazy, na které nám personál ochotně odpovídal. Jako velice prospěšnou shledávám návštěvu porodních boxů. Známé prostředí udělalo určitě své.

Na příjmu se nás hned ujala porodní asistentka, která byla velmi příjemná a ochotně nás informovala o veškerém dění. Porod probíhal bez veškerých komplikací přirozenou cestou. Nebylo nutné používat žádné tišící prostředky. Další plus vidím ve využití míčů ve sprše a dalších doplňků, např. aromalampy. I přesto, že porod asi nepatří mezi nejpříjemnější zážitky, tak atmosféra při něm byla velice pohodová. Oceňuji také bonding a možnost být s miminkem a tatínkem dvě hodiny po porodu na sále. Přiložení miminka ihned po porodu byl pro mě bezpochyby nejemotivnějším zážitkem.

Personál na poporodním a novorozeneckém oddělení byl moc vstřícný. Sestřičky mi ochotně ukázaly jak přebalovat miminko, koupat ho i kojit. Kdykoli mě něco zajímalo, mohla jsem se na kohokoli obrátit. Oceňuji také práci fyzioterapeutky, která mě naučila základní manipulaci s miminkem. Velké díky patří také všem doktorům a doktorkám, které na miminko dohlížely.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Naředěný džus, jednorázové plenky, poporodní vložky, síťované kalhotky, hygienické potřeby, 2 ručníky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - Aniol 30.07.17 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v červnu 2017 a jsme s manželem naprosto nadšeni! Personál velmi milý a ochotný. Všechno s námi konzultovali a vycházeli nám vstříc. Porod trval dlouho, ale s tím jsem jako prvorodička počítala. Celou dobu jsme byli na „našem“ porodním pokoji, kde jsme měli maximální soukromí. Našeho chlapečka jsem měla ihned po narození u prsu a po 2 hodinách po porodu jsem si ho v náručí odvezla na oddělení šestinedělí. Tatínek celou dobu s námi. :-)

Na šestinedělí také všichni ochotně pomáhali s péčí o naše miminko a s kojením. Ke stimulaci bradavek a k odstříkávání nalitých prsou jsem využívala elektrickou odsávačku, kterou mají k dispozici všechny maminky na každém pokoji. Jídlo chutné, přizpůsobené potřebám kojících (dá se i vybrat jídlo z jiných diet), na pokoji televize, velká koupelna, WC, WI-FI.

Rehabilitační sestřička nám přišla povykládat a ukázat, jak správně uchopovat a nosit našeho chlapečka. 3. den po porodu jsme šli domů vybaveni monitorem dechu, který tato porodnice zapůjčuje… Nevím, co víc bychom si mohli přát. Cítili jsme se tam moc příjemně. Možná také proto, že jsem navštěvovala předporodní kurz, který vede vrchní sestra. S ní jsme se pak domluvili i na individuální prohlídce porodního sálu a konzultaci porodního plánu. Od 36. týdne těhotenství jsem tam chodila i na ozvy a tak jsem také poznala personál porodního sálu. Při příjmu k porodu bylo velmi příjemné nejen vědět přesně, kam jdeme, ale také vidět „známé“ obličeje. :-)

Velmi celému týmu děkujeme a už teď se těšíme na další náš porod v Třinecké porodnici. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat jejich předporodní kurz nebo si alespoň domluvit individuální setkání s vrchní sestrou.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Třinec - Anonymní 18.04.17 napsala :

Rodila jsme v Třinci 2×, oba porody indukované, dlouhé a s komplikacemi. První, byť byl náročný, tak si na personál (Mudr. Szwarce) stěžovat nemůžu, byl hodný a pomáhal. U druhého jsme tak arogantní přístup nezažila, mohli by trochu brát ohled i na psychiku matky, která porodila první dítě, které následkem špatného porodu je postižené, tudíž u druhého by měli mít trochu lidský přístup. A hlanvě nemyslet na to, že doktorka v noci chce spát a ne rodit. Velmi špatná zkušenost, nikdy víc. Musíte natrefit na dobrý personál.

Poporodní hodnotím kladně. Ale to hulákání v 5 ráno personálu na novorozeneckém oddělení je úplně super.

Personál: Mudr. Dorota Misiak Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - Šiminka2017 15.08.16 napsala :

Porodní oddělení hodnotím dobře, milé sestřičky a chápající doktoři. Oddělení šestinedělí, resp. novorozenecké… hrůza. Rodila jsem v pátek večer a v pondělí, kdy jsem odcházela, mi teprve sestra přišla ukázat, jak se přebaluje miminko, kde jsou věci pro malého na převlečení… Nebýt „spoluležící“, tak nevím nic. Také pouštějí video o kojení, kdy maminka pořádně nevnímá, ale jako uspávadlo to funguje bezvadně.

Měli by navýšit stavy sester, zvlášť na nočních, kdy 1 sestra na plné oddělení rodiček s miminky OPRAVDU NESTAČÍ!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, něco k jídlu a hlavně něco k pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - Beasi 27.07.16 napsala :

Skvělý přístup jak během porodu, tak na novorozeneckém oddělení.

Porod byl nakonec císařským řezem. Personál profesionální, zároveň velmi lidský a milý.

Na oddělení šestinedělí se o malého pěkně starali. Po císaři ho nosili jen na kojení, ale hned jak jsem se cítila lépe, mi syna nechali na pokoji.

Vše nám pěkně vysvětlili a ukázali. Jsme spokojeni.

Personál: MUDr. Dorota Misiak Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - darina23 10.10.15 napsala :

Milý přístup sestřiček i doktorů jak na porodním, tak i na oddělení šestinedělí. Sestřičky se vším pomohly, když bylo potřeba. Vše ok, akorát nebýt přítele u porodu, tak by mi mimčo nejspíš umřelo, protože si doktoři odešli. Ale chápu, že tam se mnou nemůžou být pořád.

Personál: MUDr. Petr Nádvorník

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě manžela nebo nějaký doprovod k porodu! Průkaz zdravotní pojišťovny, OP, Dohoda o jménu dítěte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - missLuccy 23.06.15 napsala :

Tak jsem taky chtěla napsat své zkušenosti. 15. 06. 2015 jsem měla svůj třetí porod v této porodnici a byl to ten nejkrásnější zážitek. Nikdy bych nevěřila, že to může jít tak hladce.

Personál v porodnici byl perfektní, snažili se pomoct a vyjít vstříc. Úžasné je soukromí na porodních boxech. Porod opravdu profesionálně vedený, lidský, dopadl bez poporodních poranění a bez nástřihu. Rodila jsem bez manžela, ale personál ho zastoupil na jedničku. Všem doporučuji tuto porodnici.

Personál: MUDr. Dorota Misiak, PA Radka Hložková, PA Kristýna Balonová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky (zkontrolovat si ještě doma pro jistotu velikost, doporučuji zakoupit v lékárně) toaletní papír, ručníky, noční košilky není třeba brát(dávají vlastní), hygieniké potřeby, přezuvky, pro mimi plenky a ubrousky na zadeček, oblečení není třeba brát nachystat až na cestu domů

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prohlášení o jméně, kopie oddacího listu (vdané).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - 5hzg 23.11.13 napsala :

V třinecké nemocnici jsem rodila dvakrát. Můžu s čistým svědomím říct, že jsem byla velmi spokojená. Když mi neporadila jedna sestra, tak poradila druhá. Hlavně se ničeho a nikoho nebát. Však ty sestřičky to s námi musí mít také těžké, zvlášť když s námi třesou hormony.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, čokoládu, Bepanten, kojicí čaj, jednorázové síťované kalhotky, nelepící vložky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - Anonymní 13.10.13 napsala :

Rodila jsem zde své první dítě loni v říjnu.

Do nemocnice jsem přijela v sobotu v podvečer s prasklou plodovou vodou. Hned si mě tam nechali, večer mě napojili na kapačky, do žíly se mi trefili asi na 10. pokus (ale jdou mi špatně vidět) a pak mi dali tabletku na spaní. Ráno tableta na vyvolání, od 10 hodin do 12 hodin šílené bolesti, porodní asistentky i paní doktorka se na mě chodily pravidelně dívat.

Pak mi raději samy zavolaly anesteziologa (asi když viděly, jak bolestí už ani nevnímám okolí). Ten byl do 5 minut u mě, epidurál zabral skoro okamžitě a do hodiny byla dcera venku. Paní doktorka i PA byly úplně super, profesionální a milý přístup, ochota opravdu ve všem - přesto, že byla neděle a paní doktorka sloužila snad dvě směny po sobě.

Na novorozeneckém oddělení to bylo ovšem všelijaké. Prvně bych chtěla podotknout, že to jejich video, jak kojit, které vám pustí i dvě hodiny po porodu je naprostá zbytečnost. Navíc Vás chodí kontrolovat, jestli na to opravdu koukáte! Poněvadž jsem byla prvorodička a navíc jsem nevěděla skoro co si počít sama se sebou, natož s miminkem, tak mě velice povzbuzovaly sestry (myšleno ironicky), jak prostě musím kojit a konec, přes to vlak nejede, UM nepřicházela v úvahu! Dcera dva dny (!) proplakala, a to údajně proto, že jsem neschopná se „rozkojit“, velice povzbuzující pro matku, která skoro trpěla poporodní depresí.

Naštěstí dva dny po porodu se mě ujala sestra, která mi poprvé oznámila, že můžu dát dceři Nutrilon, kde si mám pro něj chodit, kolik jí ho dávat a jak často. A najednou to šlo bez problémů, dokonce (a to fakt nečekaně) dcera začala i přibírat, protože mě po ty dva dny strašili, jak tam budu muset zůstat déle, protože dceřina váha jde dolů.

Pak na mě ještě ty první velice neochotné sestry dělaly „bu bu bu“, jak je dcera nějaká nahnědlá, asi to bude žloutenka a opět bychom musely zůstat déle. Ale všechno bylo „asi“. Den před propuštěním jsem se naštvala a s dcerou se dobelhala k té hodné sestře a poprosila ji, ať mi dcerku proměří tím jejich přístrojem na žloutenku, že mě to jejich věčné „asi“ už nebaví. No a světe div se, dcera byla naprosto v pořádku!

Nakonec jsme odjely domů a té protivné sestře a jejím kolegyním ze směny bych ráda vzkázala, že jsem se ani po dvou týdnech nerozkojila! Udivuje mě, že nedokázaly pochopit, že to prostě někdy taky nejde, zřejmě jim hormony a psychika matky nic neříká. Na závěr bych chtěla říct, že jsem si na novorozeneckém oddělení nejlépe rozuměla s personálem, který mi vozil jídlo a měnil povlečení. :-) Za mě tedy porodní oddělení opravdu samá chvála, ale to poporodní s novorozeneckým v jednom - katastrofa!

Personál: MUDr. Jana Cieslarová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice super (teda porodní oddělení)! Ale na to, co Vás čeká pak, doporučuji s sebou přibalit notnou dávku odvahy, pevných nervů a vidiny, že brzo budete doma!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, jednorázové kalhotky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - FikuLenka 14.09.13 napsala :

Všem, kdo rodily v Karviné nebo Havířově, jsem se strašně divila, byla jsem zastánkyní porodnice v Třinci. Ale dneska už chápu. Rodila jsem strašně dlouho, celou dobu se o mě dobře starali, prostředí bezvadné. Porod šílený, ale za to oni nemůžou. :)

Nicméně na novorozeneckém oddělení děs a hrůza. Některé sestřičky vstřícné, jiné naopak nepříjemné, bylo vidět, že je otravuji. Jako prvorodička jsem neměla tušení, jak dítě vzít do ruky, jak ho přebalit, nedejbože nakojit. Vzhledem k tomu, že je to Baby friendly hospital, jsem si říkala, že mě to určitě v pohodě naučí. Ale všem to tam bylo naprosto ukradené. Nejde ti to? Zajdi si do kuchyňky pro Nutrilon. To jsem zírala jak puk. Naštěstí se našla jedna jediná ochotná mladá sestřička, které mi vše ukázala, polohy při kojení, jak dítě zvedat, pokládat, koupat a milion nezbytností, pro někoho tak banálních, pro mě velice důležitých.

Závěr? Jestli ještě budu někdy rodit, sakra si rozmyslím, kam půjdu. Hrozně mě jejich přístup ke kojení zklamal. A jejich pitomé video o kojení, které pouštějí asi 3 hodiny po porodu každé ženské, je na prd. Člověk je rád, že je rád a ne aby „čumákoval“ na video - sestra mě přišla asi 6× zkontrolovat, zda už jsem to dokoukala (neměla jsem čas, odpovídala jsem na gratulační sms). No mazec.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a nespoléhat na to, že vás naučí kojit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - tapinka123 12.02.13 napsala :

Před porodem jsem zvažovala, jestli budu rodit v Třinci nebo v Havířově. Ačkoliv více pozitivních recenzí jsem slyšela na havířovskou porodnici, rozhodla jsem se rodit v Třinci. A udělala jsem dobře. Personál byl velice milý, během porodu se mi všichni maximálně věnovali, všechno šlo hladce a bez problémů.

Na šestinedělí to bylo taky moc dobré. I když je pravda, že se nám sestřičky z toho oddělení moc nevěnovaly a co se týče kojení, tak nám ukázaly jen jedno video. Ale zase na druhou stranu sestřičky z novorozeneckého byly zlaté. Poradily se vším možným, pohlídaly miminko, kdykoliv bylo potřeba, měly vždy pozitivní a přátelský přístup. A obdivuji, jak se dokáží postarat o tolik miminek najednou. A dokonce jsou schopny poradit i po telefonu, když už jsme doma s mimčem a máme nějaký problém.

Opravdu doporučuji. Další výhoda je v tom, že máte sociálky přímo na pokojích šestinedělí. Také je výhoda, že jste na porodním boxu od začátku porodu až do konce na jednom místě, kde je i sprcha a skákací míč. A také je z oken nemocnice krásný výhled - ve dne na hory a v noci na osvětlené město.

Personál: MUDr. Cieslarová Jana, porodní asistentka Zuzanka, poporodní asistentka paní Biedravová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky, poporodní vložky a kalhotky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - Kájín 24.01.13 napsala :

Docházela jsem k MUDr. Fišarovi, kvůli poloze dítěte jsem měla plánovaný CS ve 40.tt. Nastoupila jsem den předem - kolem po 4. hodině odpolední. Personál byl příjemný. Porod plánovaným císařem proběhl skvěle. Asistentky, anesteziolog, porodníci výborní. Atmosféra na sále moc příjemná.

Stejně spokojená jsem byla i se sestrami na poporodním oddělení a novorozeneckém. Je pravda, že kojení mi také nikdo moc nevysvětloval, jen mi pustili v den nástupu nějaké video. Já ale byla dříve na přednáškách, takže jsem tušila, jak na to a NAŠTĚSTÍ jsme s malou kojení zvládly úplně nádherně. První noc, kterou jsem měla malou u sebe, mi i po několika kojeních stále plakala, tak mi ji sestra z novorozeneckého vzala na příkrm, ať se vyspím, a pak mi ji donesla. Neměla jsem pocit, že bych někomu byla na obtíž.

Zvažovala jsem stále porod v Třinci nebo Frýdku-Místku, nakonec jsem se ale rozhodla dobře. Nevím, zda jsem měla štěstí, ale já byla opravu MAXIMÁLNĚ spokojená.
Já přijela z porodnice domů jako z rekreace.

Personál: MUDr. Michal Fišara, MUDr. Petr Zielina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si něco na čtení. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Laktulozu proti zácpě, toaleťák, plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - KáJa22 08.11.12 napsala :

Já měla 2 porody super, přišly vždy až když jsem držela hlavičku.

Jediná osoba, která se na mě přišla podívat, byla paní co tam jen pomáhá. Nepamatuji si jméno, ale dělá tuto práci s radostí a chutí. Je velice příjemná.

Pokud přenášíte, nechají vás dlouho dojíždět. Doktoři jsou dobří, porodní asistentky příjemné. Vedle na pokoji byla paní, která měla problém u porodu, skákali kolem ní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud přenášíte víc jak 1 týden, donuťte je k vyvolání porodu. Já čekala až do 43.týdne. Skákejte na baloně už před porodem i během porodu, opravdu jde porod rychleji, mohu posoudit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pocit,že budete za chvilku držet své dítko.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - Marketa1212 28.10.12 napsala :

Já rodila v Třinci v roce 2009 a jak čtu, tak se toho moc nezměnilo.

Já tam jela na dvakrát z Karviné, poprvé jsem vyloženě blokovala box, bylo hodně porodů a po druhé jsem byla (cca za 2 hoďky od propuštění, co mi řekly, že to porod nebude) otevřená na 7cm. Do dvou hodin jsem porodila, porod byl super, přirozený bez jediné injekce, nástřih byl, šití asi bez anestézie, takže super, bolest, 8 vpichů si budu pamatovat asi do smrti :). Po porodu nám malého dali jen na chvilinku ponosit, řekli nám, že má teplotu a odnesli ho. Žádné přiložení k prsu, prostě nic, nakonec z jedné z asistentek, která mě rodila (byla úžasná, opravdu) vylezlo, že měli špatný teploměr a žádnou teplotu neměl.

Ráno mi ho přinesla taková stará zmalovaná sestra, příšerná už od pohledu a že teda budeme kojit, tak malého mi přiložila, dá se říct, že mě chtěla asi podojit :), hrozná bolest, tak mi řekla, že kojení prostě bolí a hotovo. Strašně se u toho rozčílila, že to prostě nejde a co budeme dělat atd. Pak přinesla klobouček, teda KLOBOUK :,) malému se ani do pusy nevlezl a starej se. Nikdo neporadil, vyloženě na to kašlou. Tohle se mi nelíbilo, měla jsem nadstandard přímo u sesterny, hrozný kravál dělaly, vůbec je nezajímalo že bych chtěla třeba spát nebo tak něco.

Každý den k obědu bramborová kaše :), byla jsem tam šest dní a opravdu nekecám, každý den. Teď čekáme za tři týdny druhé a rodit jdu do Karviné. Jak říká Pan primář Fiala, kdo chce hezké prostředí jde do Třince, kdo hodný personál jde do Karviné :).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - Verylka 11.10.12 napsala :

Porodní oddělení fantastické. Personál (odpolední, noční i ranní směna) ochotný, příjemný, vstřícný… nemohu si stěžovat.

Problém nastal na oddělení šestinedělí, kde na nás nikdo neměl čas, když jsem něco chtěla, dívali se na mě pohledem „co zase otravuje“, coby prvorodičku mě nikdo nenaučil kojit, hodili po mě klobouček a koj jak umíš.

Ve středu, den předpokládaného propuštění jsem měla pocit, že si ze mě dělají srandu, pustíme vás, nepustíme vás, pustíme vás, nepustíme vás. Co 10 min se střídaly sestry a doktorky a na střídačku mě pouštěli a zase nepouštěli… Načež přišla jedna ze sester z novorozeneckého, že by si mě tam chtěla nechat, aby mě naučila kojit (no to brzo, poslední den v nemocnici i když jsem tam za nimi chodila několikrát denně, aby mi někdo pomohl s kojením, vždycky mi řekli ať si udělám v kuchyňce příkrm a div že nedodaly „a neotravuj“), ale že neví jestli na mě bude mít čas. Čili jsem řekla, že odcházím, že tam nebudu zbytečně čumákovat, ať mi vypíšou propouštěcí papíry. No koukala na mě jak na zjevení, ale nakonec jsem opravdu odešla a se synem jsme se i bez kloboučku a jejich ne/pomoci naučili do týdne kojit.

Personál: MUDr. Petr Zielina ,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud umíte kojit a umíte se o novorozeně postarat a nebudete po personálu novorozeneckého oddělení nebo oddělení šestinedělí nic chtít, tak tuto porodnici doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimino, vlhčené ubrousky, kosmetiku pro sebe, papuče, kojočaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - angel069 04.10.12 napsala :

Můžu jen doporučit byla jsem plně spokojená!

I když měl službu někdo jiný, můj pan doktor tam byl se mnou celou dobu !!!! Byl to právě MUDr. Pavel Szwarc a fakt porod jako pohádka :-) a to jsem byla prvorodička, žádné nastřihávaní prostě nic.

Sestřičky byly milé a obětavé a ještě srandovaly :-)

Personál: MUDr. Pavel Szwarc

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud můžete tak si vyberte nemocnici na Sosně v Třinci.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Třinec - Anonymka sisi 13.09.12 napsala :

Tak do začátku, jsem jim sice vděčná za syna ale ten jejich přístup. Celé těhotenství jsem se tam těšila a najednou bác.
Je to tady, rodíme.

Prvně do mě nacpali tabletku na spaní, o hodinu a půl epidurál a o pár hodin později musela jsem na sekci. Z toho všeho (hlavně té tabletky jsem byla absolutně zdrogovaná).

Vlastně celý ten pobyt v nemocnici (4dny) si pamatuju jen s mezerama.
1. Ani mi neřekli proč jsem musela na ten císař (ptala jsem se několikrát) dokonce jsem se dožadovala pana primáře, ale odpovědí bylo vždycky „pan primář nemá čas“.
2. Celý pobyt jsem se ptala co syn, jestli je v pořádku a tak, odpovědíse mi dostávalo typu „ano je v pořádku, nic mu nechybí“ apod. A bác při jedné vizitě kdy jsem ho (konečně) měla u sebe od rána, řekla sestřička před doktorkou že má šílený váhový ůbytek, že mě nemůžou pustit domů. (z 3900 na 3480). Nakonec jsme to ale váhově zvládli. Ale když jsem se kdykoliv ptala tak odpověď byla „Nic mu nechybí, vše je okej“
3. Když už mi neřekli, proč jsem musela na císaře, doufala jsem že se důvod dočtu aspoň na mé propouštěcí zprávě. Ihned jsem jí doma otevřela a co tam nevidím „v těhotenství plánovaný“. Aha… celých 9 měsíců a vlastně týden navíc jsem plánovala něco o čem jsem nevěděla…
4. Když už jsme byli doma, a došli na první prohlídku k paní doktorce tak se mě ptá „má pořád ten nádor na hlavičce vzadu?“ čumím na ní jako vystřelená z praku a ta mi povídá, že to psali ve zprávě, že to tam má. (Celou dobu jsem tam nikde nic neviděla, necítila…) Řekla, že tam už teď nic nemá, ale že tam měl mít nějakou bulku. (Při slově nádor jsem se jí tam rozbrečela…) Ale řekla naštěstí, že tam nic není, tak že je to v pořádku. A navíc syn měl v propouštěcí zprávě napsán i důvod proč jsme museli na císaře. Špatné ozvy.

Děkuji té nemocnici za syna, ale personál na porodním je popravdě řečeno vážně na nic, pan primář je absolutně vytížený člověk a sestřičky co se staraly o ty miminka mi mého vlastního syna dát nechtěly, když nebyl přítomný přítel…

Takže pro mě takhle nemocnice končí… radši si budu jezdit až do ostravy…

Jediný člověk který se mnou normálně komunikoval a bral mě jako svéprávnou osobou byla sestřička z dětského, myslím, že se jmenovala paní Cieslarová (ale nejsem si jistá), a ten mladičký černovlasý doktůrek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici -.-

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - hvezdicka.zh 16.06.12 napsala :

Zkušenost úžasná, personál nápomocný před, během i po porodu, když jsme něco potřebovali, přišli, člověk se cítil skoro provinile, ale všichni mě přesvědčovali, že je dobře, když se ozvu, předporodní oddělení krásné, měla jsem soukromí, porod proběhl maximálně přirozeně, po porodu jsem měla k dispozici jak sestru z gynekologie, tak z dětského oddělení 24 hodin denně, mohla jsem přijít, kdykoliv jsem něco potřebovala. Opravdu doporučuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír :-) S tím jsem já nepočítala

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - Anonymní 15.06.12 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici 6.5.2012, byl to muj třetí porod. Přivezla mě sanitka ráno v 3.20 s krvácením. Starší sestra na porodním byla fajn, jen ta mladší ospalá, jak by mi chtěla říct co vůbec otravuji, že je rozespalá. Pan doktor byl celkem dobrý, až na to, že ho museli budit. Uložili mě do porodního boxu, dali pásy a to bylo všechno. Žádný klystýr. Už asi čekali na střídání s další službou. Ranní služba a paní doktorka Margušová byli opravdu super. Jen anesteziolog přišel pozdě. Zavedl mi epidurál a malá už měla hlavičku venku, no jo byla neděle a tak proč by spěchal.

Po převezení na oddělení šestinedělí byly sestřičky docela fajn až na některé výjimky. Ale opravdu, jak se jich nikdo neptá a nic nechce, tak jsou příjemné. U porodu byl i můj přítel a jen díky němu jsem to zvládla dobře. Někteří lékaři by měli zlepšit své chování k maminkám a to samé i zdravotní sestry, proč si potom vybírali toto povolání nebo spíše poslání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - Bavi 06.05.12 napsala :

Ahoj,tak já taky přidám pár info o mém porodu v třinecké porodnici.Na úvod bych chtěla říct že za celou dobu od přijetí až po propuštění jsem se nesetkala s jedinou nepříjemnou sestrou nebo doktorem takže co se personálu týče fakt chválím všechny.Do porodnice jsem přijela v 11 hodin dopoledne s tím že asi rodím:)Pan doktor schwarc mě vyšetřil se slovy že mám půl porodu za sebou,že to bude rychlovka.Tak jsme fičeli na příjem kde mě moc hodné sestry chválily že jsem nějaká klidná nato že jsem na 6 cm otevřená.po příjmu jsme jeli na porodní kde semnou vypsali nezbytné papíry,pak mě i s manželem ubytovali na předpokoj,který byl vybaven na hekání i samotný porod.Ještě předtím jsem si řekla o klistýr. Sestra mě průběžně chodila sledovat a vyšetřovat,jestli se už otvírám.Po asi dalších 2 hodinách mi přišli napíchnout vodu s tím že malá bude za chvíli na světě.asi po další půl hodině jsem měla potřebu tlačit tak jsme zazvonili a okamžitě byly u mě 2 sestry i s paní doktorkou.Polohovaly mě a po pár kontrakcích byla Anička na světě.Musím opět pochválit přítomné sestry že mě celou dobu během tlačení moc povzbuzovaly,fakt to člověku pomůže.Manžel přestřihl pupeční šňůru a šel se sestřičkou koukat jak malou váží,měří a tak:)Hned poté mi malou dali a my se mohli mazlit.nechali mi ji tam asi hodinku,poté ji odnesli.Já jsem byla po další hodině převezena na pokoj.Večer se mně sestřička přišla zeptat zda chci mít malou u sebe i v noci,nebo si chci ještě odpočinout.Nakonec jsme se dohodly že mi malou dají na kojení,pomazlení a na noc si ji ještě nechají.Ráno mi ji přivezli už před pátou,to mi ale vůbec nevadilo,naopak,už jsem se nemohla dočkat.Pustili nás po 3 dnech,byly jsme obě v naprostém pořádku.No,co říct závěrem?Opravdu jsem se nesetkala s ničím co by mi nějak znepříjemnilo porod nebo dobu po něm.Všichni byli milí,ochotní pomoct i poradit.Třineckou porodnici vřele doporučuji:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - FifinaOfina 14.03.12 napsala :

Jména personálu si opravdu nepamatuji, ale pouze asi jen ten mladičky doktor se ke mě choval slušně. Dovolila jsem si totiž rodit o Vánocích večer, jediný porod ten den. Už na příjmu po mě sestra cosi řvala, že ať si s tím převlékáním pospíším, že na mě nemá celou noc. A pak jsem musela jít za ní, což šlo vážně těžko, páč jsem přijela už na 7 cm otevřená a sotva jsem šoupala nohama…Měla jsem porodní plán, ale žádný nadstandart jsem tam uvedený neměla. Spíše informace o lecích a že si nepřeju nastřih hráze a epidurál. Když jsem sestře řekla, že budu zvracet, protože mi bylo opravdu špatně, seřvala mě, že to je z toho že špatně dýchám a když jsem tak chytrá, když mám porodní plán tak musím být dost chytrá a vědět, jak mám dýchat. Když vytáhla jehlu a chtěla mi něco píchnout, tak jsem se zeptala, co to je, začala po mě kříčet, že nechápe, proč jsem tak vystrasovaná, že ona mi ublížit nechce. Já jsem zas nechápala, proč měla problém mi říct, co mi to píchá, já přece nerodím každý den. Jinak porod probíhal rychle a to bylo asi moje štěstí, protože přístup byl opravdu hrozný. Měla jsem problém dceru vytlačit, tak jsem nakonec chtěla, ať mě nastřihnou, nechtěli, že je to v porodním plánu. Až doktor jim pak řekl, že se fakt trápím, že to nemá cenu…Když jsem porodila malou, tak ze mě placentu rvali, doslova. místo,aby na chvíli počkali, až sama vyjde. Když při posledním zátahu ze mě vylezla, vypadalo to jak u řezníka. Pak mě Dr zašil a nechali mě tam ležet. Jen tak. Ani ložky po demě nedali. Asi po 3 hodinách mě převezli na pokoj. Za celé 3 dny mě nikdo nezkontroloval, neprohmatal břicho nepodíval se, jak se hojím. Vizity probíhaly mezi futry…Děs. Ale přežila jsem to a určitě bych šla rodit do porodnice. Doma bych nikdy nerodila. Je to jen pár dní,co tam člověk musí být a pár hodin co porod probíhá. Dá se to vydržet…Jen proto doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dopředu se nepřipravovat jen na porod samotný,ale i na né příliš přívětivé chování personálu této nemocnice. A rozhodně pokud na to finančně máte, doporučuji nadstandartní pokoj. Jestli budu mít ještě druhé, našetřím si na něho :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Třinec - Wikkinka 12.10.11 napsala :

Toto je porodnice pro maminky, které nemají žádné požadavky a porodní plán, zdejší personál nerad ustupuje od svých zavedených zvyků.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Třinec - Wikkinka 08.10.11 napsala :

Ahoj, já jsem v Třinci rodila minulý rok na podzim. Moc se mi do porodnice nechtělo, ale nakonec jsem tam jela. Přijela jsem tam na poslední chvíli. Příjem si moc nepamatuju, ale porodní asistentku, která mě přijala na porodním oddělení a dala mi pásy, nikdy nezapomenu. Během té doby, co jsem byla na pásech a milá asistentka Švaňová si zapisovala všechny mé důležité údaje, mi stihla několikrát říct, že asi umírám a možná budu mít mrtvé dítě. Po dvaceti minutách jejích poznámek mě vzala na porodní sál, opřela se o skříňky a dívala se na mě, já jsem ji řekla, že chci manžela a ona (pořád opřená o skříňky) mi řekla, že není kdo by ho tam přivedl. Nakonec přišla nová směna (dovolila jsem si rodit před šestou hodinou ranní), a nová sestra (Balonová) mi přivedla manžela. Sestra Švaňová se snažila mi nevyhovět ve všech bodech porodního plánu a musela mě nutně nastřihnout (malá měla obvod hlavičky i tělíčka 32 cm) a jak mě nastřihla, malá ze mě vystřelila a ona ji nestihla chytit, protože držela v ruce nůžky. Při stříhání pupeční šňůry tatínkem zas vyhrožovala smrtí dítěte, pokud tu šňůru okamžitě nepřestřihne.
Po porodu, když mi odešla i placenta, začly mávat injekcí. Po mé reakci „Co to je? To nechci!“ mi sestra Balonová řekla toto: „To musíte, jinak umřete!“ Říkám si, jako by neexistovaly jiné způsoby, jak to oznámit člověku.
Potom mi na snídani dali drožďovou pomazánku, v polévce mi plaval hrášek, na snídani a večeři jsem měla čerstvé pečivo.
Prý z té porodnice odcházejí plně kojící maminky, ale v mém případě to bylo opačně.
Sestry mi neřekly, aby mi mléko teklo, tak mám jít pod horkou sprchu, seřvaly mě, když jsem si vzala pro malou vlastní náhradní mléko a odmítly mi půjčit elektrickou odsávačku od Medely, kterou jsem na vlastní oči viděla a ředitel nemocnice mi řekl, že ji některá maminka odcizila.
Nevím, co si o nich mám myslet, ale vím, že tam už nikdy nerodit nebudu.

Personál: por. asist. Švaňová a Balonová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si vlastní personál, jen si to zaplatit. Jinak tam jsou megery, které se neumí chovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - pageta 21.09.11 napsala :

Můj porod v nemocnici Třinec dne 8.9.2011.
7.9. jsem asi o půlnoci přijela s prasklou plodovou vodou, vyšetřila mně moc hodná sestřička a super mladá doktorka(bohužel jména si nepamatuju..). Dali mně rovnou spát na porodní box. Ráno mi dala jiná moc hodná mladá doktorka vyvolávací tabletku.Celou dobu se pak za mnou chodila dívat porodní asistentka, myslím,že se jmenovala Kujavá, ta byla taky moc super. Nechala jsem si dát po šílených bolestech epidurál, ten mi píchl nějaký doktor středního věku, pořád dělal srandičky, cítila jsem jen trochu píchnutí umrtvovací injekce a pak už nic, jen po chvíli úleva :-). A z té úlevy jsem se do půl hodiny úplně otevřela a ve 12.09 byla Anička na světě. Během samého vytlačování byla u mně ta hodná porodní asistentka, pořád vtipkovala s přítelem, takže atmosféra byla celkem uklidňující, na to že jsem vytlačovala to malé tělíčko. Ke konci bylo kolem mně jak asistentka tak doktorka a sestřička pro miminko. Ta hodná mladá doktorka hodně rychle a zkušeně zašívala, takže i ty povrchové šití jsem téměř necítila.
Na poporodním se střídaly moc hodné sestřičky, s žádnou jsem neměla problém a malou mi dali na furt hned druhý den ráno, tak jsem se stihla dát trochu přes noc do kupy.
Sestry na novorozeneckém taky moc hodné a ochotné poradit jak s kojením tak koupáním atd. A pan pediatr srandista, pořád si ze mně dělal srandu a s Aničkou moc hezky zacházel.
Byla jsem spokojena jak s lidmi tak s prostředím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Místo bolesti myslete na to, že už za chviličku uvidíte toho drobečka, na kterého se tak dlouho těšíte :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně hodně poporodních vložek a plínky a ubrousky na přebalování a bepanten krém, na poporodním nic nedávají. Jo a kyšku na oteklé a bolestivé prsa - zjistíte tak druhý den po porodu…

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - monika33 18.08.11 napsala :

Ahoj,já rodila v Třinci své dva syny.Prvního v roce 2004.Dlouho jsem přenášela,tak jsem musela týden ležet na gyn.oddě.Sestry nebyli moc příjemné,žáden cit a pochopení.Po týdnu,co jsem si stěžovala,že mi už opravdu není dobře,mě vzali na vyvolaní porodu (termín jsem měla 8.5.,porodila jsem až 23.6.).Co jsem vlezla na porodní oddě.přístup byl opačný.Sestry ochotné,milé.Po 6,5 hod.se mi narodil syn. :-)
Pak jsem se do Třince vrátila ještě dvakrát,bohužel jsem dvakrát potratila.Přístup katastrofální.S manželem jsme jeli před půlnocí.Sestra se mě dlouho a sprostě vyptávala co a jak.Né,že by jen zavolala doktora.Neobtěžovala se ani zvednout ze židle.Až se ukázal manžel,tak otočila a byla moooc milá.A když jsem potratila podruhé,jela jsem přímo od svého gynekologa ráno s manželem a na příjmovém oddělení,i když jsem mela žádanku na gyndu na keretáž,se mě hrozně vyptávali sestry,jestli jsem si jistá,že jsem opravdu potratila a kolik vložek jsem zašpinila,no hrůza.Byla jsem na zhroucení .Nebyli takoví jen ke mě,jěště hůř se chovali k holce,co přišla po mě a ta šla na potrat dobrovolně.Prostě byla mladá.Tak jsem si řekla,že mě už v Třinci neuvidí.Ale co čert nechtěl,když se blížil můj druhý porod(2009),se mi odloučila placenta,tak nejblíž byl opět Třinec.Všechno se seběhlo hrozně rychle,sestřičky a doktor Szwarc mě o všem informovali,byli prostě zlatí.Po císaři se o mě starali bych řekla až moc.Opravdu po těch pár letech všude panoval klid,pořádek,kamarádská atmosféra,no prostě pohoda.Můžu říct,že jsem to nečekala,ale byla jsem příjemě překvapená. :-)

Personál: porodnické oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky z lekárny,jednorázové pleny pro mimčo (do látkových se už nebalí),chybělo mi rádio nebo tv-měli jsme zákaz návštěv-chripko.epi.,aspon 3ks ručníků,dudlík,Bepanten mast-jak na popraskané bradavky,tak i mimču na dupku

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

papuče

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - monika33 18.08.11 napsala :

Ahoj,já rodila v Třinci své dva syny. Prvního v roce 2004. Dlouho jsem přenášela,tak jsem musela týden ležet na gyn. oddě. Sestry nebyly moc příjemné,žádný cit a pochopení. Po týdnu,co jsem si stěžovala, že mi už opravdu není dobře, mě vzali na vyvolaní porodu (termín jsem měla 8.5.,porodila jsem až 23.6.). Co jsem vlezla na porodní oddě. přístup byl opačný. Sestry ochotné,milé. Po 6,5 hod.se mi narodil syn. :-)
Pak jsem se do Třince vrátila ještě dvakrát,bohužel jsem dvakrát potratila. Přístup katastrofální. S manželem jsme jeli před půlnocí. Sestra se mě dlouho a sprostě vyptávala co a jak. Né,že by jen zavolala doktora. Neobtěžovala se ani zvednout ze židle. Až se ukázal manžel,tak otočila a byla moooc milá. A když jsem potratila podruhé, jela jsem přímo od svého gynekologa ráno s manželem a na příjmovém oddělení,i když jsem mela žádanku na gyndu na keretáž,se mě hrozně vyptávali sestry,jestli jsem si jistá,že jsem opravdu potratila a kolik vložek jsem zašpinila,no hrůza. Byla jsem na zhroucení. Nebyli takoví jen ke mě,jěště hůř se chovali k holce,co přišla po mě a ta šla na potrat dobrovolně. Prostě byla mladá. Tak jsem si řekla, že mě už v Třinci neuvidí. Ale co čert nechtěl, když se blížil můj druhý porod(2009),se mi odloučila placenta, tak nejblíž byl opět Třinec. Všechno se seběhlo hrozně rychle,sestřičky a doktor Szwarc mě o všem informovali,byli prostě zlatí. Po císaři se o mě starali bych řekla až moc. Opravdu po těch pár letech všude panoval klid,pořádek,kamarádská atmosféra,no prostě pohoda. Můžu říct,že jsem to nečekala,ale byla jsem příjemě překvapená. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky z lekárny,jednorázové pleny pro mimčo (do látkových se už nebalí),chybělo mi rádio nebo tv-měly jsme zákaz návštěv-chripko.epi.,aspon 3ks ručníků,dudlík,Bepanten mast-jak na popraskané bradavky,tak i mimču na dupku

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papuče

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - dary 03.07.11 napsala :

Ahojky!V Třinecké porodnici jsem rodila 2×, nejprve v r. 2007, podruhé v r. 2010. Moje první zkušenosti s touto porodnicí nebyly zrovna kladné! Nejen na odd. šestinedělí hrozný přístup a nezájem, ale i na porodním odd. dost špatných zkušeností. U druhého mimča jsem vážně uvažovala, jestli raději nejít rodit do porodnice v Karviné. Nakonec ale zvítězila zvědavost z nově rekonstruovaných porodních boxů. A světe div se, na celý můj pobyt v této porodnici v r.2010 si nemůžu absolutně v ničem ztěžovat! Dr. Cieslarová skvělá, vše ochotně vysvětlila a praktikantka Aneta Polok, která pomáhala u porodu, byla vysloveně ANDĚL ( ochotná s čímkoli pomoci, do puntíku všechno vysvětlila, navíc VELICE milá!)Takže porodní péče absolutně na 1!! Na novorozeneckém jsem už hodně věcí věděla, takže jsem si vystačila celkem sama a naštěstí jsem ani nenarazila na žádnou nepříjemnou sestru, což je asi o náhodě, byla jsem tam jen 3 dny. Ale celkově s přístupem z roku 2007, se to absolutně nedalo srovnat!! Na Sylvestra očekáváme 3. přírůstek do rodiny, takže už rozhodně neváhám, rodit jdu jedině do Třince!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky hlavně si snažte zachovat chladnou hlavu a zbytečně se v ničem nestresovat, je pak všechno jeddnodušší a nic nevidíme tak černě, jak se nám původně mohlo zdát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kromě věcí na seznamu, která každá maminka obdrží od svého lékaře, jsem si vzala i třeba můj oblíbený časopis pro maminky, svoji noční košili v předu na rozepínání( zdála se mi mnohem pohodlnější, než ty jejich) a určitě není ani na škodu vzít si svůj mal

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - Anonymní 17.04.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 3× a musím říct,že co pobyt,to byl nějak lepší přístup personálu.Poprvé (2005 nic moc),naposledy 2010 to bylo mnohem lepší. Nové porodní boxy naprosto super,máte soukromí vlastně od začátku porodu až do konce,je tam možnost si pustit vlastní hudbu,aromaterapie (ale nevím,jestli tam olejíčky mají,nebo si je nutno přinést s sebou,aroma lampa tam tuším byla), byla jsem tam hrozně krátce,takže jsem se ani nestačila porozhlédnout :o) Personál na porodním byl na jedničku vždy,nyní na 1s* :o))) co se mi líbilo bylo,že vám po porodu (+nějaký čas,kdy máte mimi u sebe) dají vědět kam miminko vezou,co se s ním bude dít,takže jste poučená,podepíšete jim i nějaké papíry,kde to je rozepsané.
oddělení šestinedělí: podle sestry,ale posledně jsem tam nenarazila na vyloženě protivnou ( a to jsem tam byla 8 dní,jen na sestru v noci zalezlou a kecající někde v kumbálku,takže byla hůř k sehnání,ale když jste věděli kde je,tak se dala sehnat. Zvyk dávat glukózu a při větších problémech s kojením hned nutrilon,ten tam je pořád (ale jako bránit by se určitě šlo :o))
vybavení standartního pokoje:klasika lůžka,vynička pro mimi,váha,sociálka,2maminky na pokoji.
nadstandartní pokoj:přistýlka pro muže,varná konvice,televize,výběr z vícero jídel,sociálka,nábytek a celý pokoj je celkově hezčí :))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

co nevíte,na to se zeptejte,oni vám hlavu neutrhnout (snad :o)))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

přezůvky,hodně porodnických vložek (já měla i ty lepící z drogerie,ale lepší jsou ty z lékárny),síťované kalhotky,hygienické potřeby (i toal.papír),ručníky,pleny a ubrousky pro mimi (oblečení pro miminko i košili pro vás vám dají),kojící podprsenka,vložky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - lidunkaS 07.07.10 napsala :

Dobrý den,

já bych se taky chtěla podělit o své zkušenosti s porodnicí v Třince. Rodila jsem sice už před 7 a 6 lety, takže informace nebudou úplně „čerstvé“, nicméně tady jsou…

Svoji první dceru jsem rodila v únoru roku 2003, porod probíhal bez problému, porodní sestry se chovaly velmi příjemně, pan doktor Schreier nemusel do porodu nijak zasahovat, až ke konci mi trochu zatlačil na břicho, protože malá nechtěla ven. Takže mi zůstaly trochu modřiny v oblasti žeber. Pak mě pan doktor zašil, měla jsem umrtvení a ani jsem to ani moc necítila, krom toho jsem už měla malou v náručí, takže jsem měla myšlenky úplně někde jinde :-) Po porodu jsem byla na pokoji sama, takže jsem měla klídek. Malou jsem měla prakticky hned u sebe a s pomocí ochotných sester jsem se naučila i bez problémů kojit. (mimochodem, slyšela jsem, že teď sestry nechtějí nosit děti ke kojení, pokud neleží u matky a raději je nacpou glukozou, pak to maminky dost těžko rozkojí) Nicméně, malá měla žloutenku, takže musela ležet pod speciální UV lampou, já jsem k tomu dostala zánět prsu, měla jsem vysoké horečky, tak jsem se pak cítila jako přítěž a sestry už tak ochotné nebyly, na každou mojí otázku a prosbu reagovaly podrážděně stylem „co zas máte“ :-(
Druhou dceru jsem rodila v červenci 2004. Porod taky probíhal bez problému, malá byla na světě po dvou hodinách od prvních stahů. Porodní asistentky se chovaly docela příjemně, doktor ani nestihl k porodu přijít. Sestry na pokoji mě pak braly, jakože už všechno vím a všechno znám, což i v podstatě byla pravda a nijak zvlášť se o mě nezajímaly. Kvůli velké porodnosti v této době nás propustili domů už třetí den po porodu, takže jsme si tam moc nepobyly :-)
Teď čekám třetí děťátko a dost uvažuju, že půjdu rodit někam jinam, protože na třineckou porodnici neslyším teď v poslední době nic dobrého. Možná záleží, jaká sestra má zrovna službu… No, uvidíme. Pak napíšu, jaké to bylo, pokud budu rodit tady.
Přeju všem jen dobré zkušenosti s třineckou porodnicí.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Třinec - monca5 01.07.10 napsala :

Samotné porodní oddělení bylo bezproblému, nemůžu si na nic stěžovat, při porodu užasný pan doktor Konderla. A sestřičky taky hodné, jedna víc druhá míň, ale v poho. na oddělení šestinedělí, byli sestřičky báječné ale sestřičky pro miminka některé super až na jejich staniční, tu bych už raději neviděla o druhorodičky se vůbec nestará a ke mě k prvorodičce se chovalo jako bych byla totální ...... že nám to pořádně nejde.
Ale jedna věc mě vystrašila, měla jsem za pobytu dvě spolubydlící a obě si zažili zašívaní na živo, bez žádného umrtvení, prý že jsou už několikarodičky, tak to přežijou bez toho, tak se bojím tam jít znovu pokud by se poštěstilo, jelikož už při posledním stehu mi to přestalo účinkovat a fakt dost to bolelo a to říkal že mu chybí půlka stehu jak to zabolelo, tak nevím jak bych přežila třeba 4celé stehy. No nechci strašit, ale mám strach a ráda bych se dozvěděla i nějaké jiné zkušenosti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

aby se nebáli a říkali si že je to přirozené, jsou v rukou odborníků, ti snad ví co dělají

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavně kojící podprsenku a kojící tampóny a dobrá věc je bepanthen mast na bradavky, hodně vložek, jednorázové kalhotky, aspoň dva ručníky, vlhčené ubrousky, plenky pro mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - hanci.hp 11.05.10 napsala :

Skvělé sestřičky i doktoři. Byla jsem maximálně spokojená!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třinec - kaczerek 30.12.09 napsala :

byla jsem maximálně spokojená. profesionální přístup ses ter i doktora. co řekl, tak to taky bylo. snažil se ulehčit bolesti na nejkratší možnou dobu. sestry vstřícné, se vším poradily, pomohly, jak se dalo.

Personál: MUDr. Schwarz

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si dostatek porodních vložek a jednorázových kalhotek, ale ne koupených někde v drogerii, ale přímo v lékarně. jsou nejlepší

Nahlásit

Fotky z porodnice

Děti z porodnice Třinec

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Třinec
QueenNella Viking neznámé 09.09.2019
Ali.jirka ... neznámé 30.10.2019
Děti narozené v porodnici Třinec
JaTina Kristian 50 cm, 3260g 16.11.2018
Halina29 Adéla
neznámé 27.09.2018
Ivet375 Matyáš
53 cm, 4050g 05.09.2018
Ivča13 Český Těšín Dominik
48 cm, 2860g 10.08.2018
JaninaMam Třinec Eliška 52 cm, 3980g 26.07.2018
kačka.miki Třinec Mikuláš
48 cm, 3000g 14.07.2018
kopernici Třinec Jonášek
51 cm, 4140g 12.07.2018
Vikiali Alena
49 cm, 3330g 11.07.2018
Mamuskakikuska Eliska
47 cm, 2850g 30.03.2018
lasenky Lucinka
46 cm, 3360g 14.03.2018
Fuside11 Dominik
49 cm, 3180g 07.02.2018
Kajuska95 Český Těšín Emička
46 cm, 2440g 23.01.2018
petka1992 cesky tesin katerina heczkova
43 cm, 2170g 15.01.2018
rasberry Emilia 51 cm, 3500g 26.12.2017
Jeaaanne Třinec Nina 48 cm, 2880g 06.11.2017
silovop Frýdek - Místek Alex 52 cm, 3950g 01.10.2017
Nikol2613 Laurinka neznámé 29.09.2017
Magerik Erik
neznámé 08.09.2017
kikinkaaa Třinec Jonáš
neznámé 20.07.2017
cernalentilka Adélk
48 cm, 3150g 14.07.2017

Rodily v porodnici Třinec

Chystají se rodit v porodnici Třinec

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Třinec?