Nemocnice Třinec, Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodní sál si mohou budoucí maminky prohlédnout každá pátek, a to po dohodě na tel. čísle 558 309 271.
Zařízen je například špičkovými monitorovacími přístroji. Během porodu lze využít pomůcky jako jsou rehabalitační míče, masážní válečky, balonky a ježky.
Je zde také možnost epidurální analgezie, a to v kteroukoli denní i noční dobu.

Samozřejmostí je přítomnost doprovodu u porodu, a to i u císařského řezu. Po porodu se aplikuje rooming-in.
Maminky tráví po porodu v nemocnici asi čtyři dny. Porodnice usiluje, aby se během pobytu naučily v celém rozsahu pečovat o své dítě, pochopily zásady a význam kojení. Porodní oddělení společně s dětským oddělením je nositelem Certifikátu uděleného organizaci UNICEF – BABY FRIENDLY HOSPITAL.

Předporodní kurzy nemocnice pořádá a vše o nich se dozvíte zde.

Nemocnice nabízí ucelenou předporodní přípravu, a to: psychoprofylaktickou přípravu těhotných v Nemocnici Třinec, plavání v bazénu na rehabilitačním oddělení (recyklace vody) a cvičení na míčích v tělocvičně. To vás na porod kompletně připraví.

Otec u porodu je vždy vítán.

Kompletní informace pro rodičky k prostudování zde.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Třinec, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 41x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Zuzana Hotová

Ambulance: +420 558 309 264

Gynekologické oddělení: +420 558 309 265

Laktační poradna: +420 558 309 215

Adresa: Kaštanová 268, Třinec 739 61

URL: http://www.nemtr.cz/index.php/cs/porodni-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Třinec

1
14.06.20

Já mám s porodnicí dobrou zkušenost. Byli milí, pořád mně uklidňovali, dokonce se omlouvali, za až moc projevující se rodičky:D Rodila jsem sice dlouho, ale snažili se, aby vše proběhlo co nejlépe a já se pak mohla starat hned i o prcka. Za to, jsem vděčná hodně. Za nedlouho budu rodit znovu a určitě chci zase tam. I na poporodním jsou velmi milí. Vše mi vysvětlovali, co dělají s miminkem a tak… To jsem, v jiné (nejmenované) porodnici nezažila. Ano, od přijímacího personálu, jsme vyčítavě slyšela, že jsme měla přijít hned, ale ale takové poznámky se dají snadno překousnout. Všem přeji, ať vám to dobře dopadne a ať máte z toho rozkošného uzlíčku, co největší radost.

10.12.19

První dojem z porodnice nebyl nejlepší, když jsem po celodenní zesilujících, čím dál častějších kontrakcích asi v 9 večer přijela otevřená na 1 cm, poslali mě domů s tím, že to porod nebude. Ještě cestou domů dorazily šílené bolesti s tím, že už jsem neměla pochyb o tom, že prostě rodím. Po půl hodině jsem tedy vyrazila znovu zpátky do porodnice, výraz PA ve stylu co tam zase dělám. Neochotně zakroutila hlavou, že mě teda znovu vyšetří, no. A světe div se, já fakt rodila. Od té doby obrat o 180° a já si nemohla na nic stěžovat. Po celou dobu porodu se ke mně chovali velice mile, PA mě povzbuzovala a nemyslela to zle, ale musím jí vyčíst příliš mluvení a „povzbuzování“ typu, že pokud se neuvolním, miminko nebude moci sestoupit a porod nepůjde. Což fakt na psychice nepřidá, ale PA byla opravdu jinak milá a nemyslím si, že to myslela zle. Celý porod probíhal jinak velice hladce a rychle, pobyt na šestinedělí byl super, všechny sestřičky úžasně milé a ochotné. Je mi líto, že neznám jméno jedné starší sestřičky, která sloužila dvě noci a s miminkem mi ohromně pomohla. Kromě toho příjmu a některých poznámek při porodu jinak velice vstřícné porodní asistentky si nemůžu vůbec na nic stěžovat. Podruhé určitě půjdu znovu rodit zde.

15.11.18

Rodila jsem podruhé v Třinci, poprvé před devíti lety. Tehdy se přestavovalo porodní, takže nemůžu až tak hodnotit. Teď jsem rodila už na porodním oddělení. Byla to fuška, ale absolutně nemůžu říct nic špatného. Personál byl velice vstřícný, rodila jsem 28hodin, takže se na mě vystřídaly 4směny. Porod vedl Mudr. Zielina,luxusní doktor, empatický, usměvavý. Ten mi pomohl ve finále, když jsem špatně dýchala, dal mi ruku na břicho a vysvětlil jak, do kterého místa dýchat atd. Při šití byl opatrný vtipkoval jak se mnou, tak s tatínkem a bylo vidět, že práce ho baví. Další Anděl a to na 100% byla mladá porodní asistentka slečna Rajecová, ta se mnou snášela celý den porodu, starala se o mě a neskutečně mě uměla podpořit hlavně psychicky, takové lidi je třeba vyzdvihnout. Celý personál na porodním byl luxusní. Co se týče pobytu na poporodním, tak nemohu říct křivé slovíčko, strašně hodní, sestry doktoři a na novorozeneckém taky. Kdykoliv mě cokoliv trápilo jakákoliv otázka i v noci, prostě vždy velice ochotní a taky paní Alena Mitrengová, každé ráno při úklidu posrandovala, prostě jsem byla spokojená, děkuji.

Personál:

Mudr.Zielina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Bolest si musíte vytrpět samy, ale určitě se zbytkem Vám pomůžou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír a malou lžičku

29
23.08.18

Během těhotenství jsem byla několikrát hospitalizovaná na gynekologickém oddělení, často i v noci jsme s manželem jeli, až na jednu výjimku pana doktora, který dával jasně najevo, že jsme ho probudili, a tím pádem i rušíme, jsme byli spokojeni. Personál byl vždy vstřícný a ochotný.

Co se týče porodu, přijela jsem v pátek večer, personál ochotný, vše jsme probrali, pan doktor byl milý a vysvětlil vše dopodrobna. Uklidnil mě. Zůstala jsem přes noc, přímo v boxu, který máte čistě pro sebe, sprcha, záchod, pomůcky na cvičení… V pět ráno začaly kontrakce, opět personál milý, uklidňující. V deset byla malá na světě. Hned jsem ji měla na sobě, což některé porodnice nedělají. Porodní asistentka mi po porodu pomohla do sprchy a převlíknout se do čistého oblečení. Za mě velké plus, celého týmu. Byla jsem tam několikrát na ozvy miminka, když to šlo po zdravotní stránce z kopce (z mé strany), personál si se mnou povídal, a celkově na mě působil pozitivním dojmem.

Novorozenecké oddělení – velká spokojenost.

Nemocnici by prospěla renovace pokojů a sociálních zařízení. Plus lepší jídlo, třeba za příplatek. V létě bez klimatizace to byl děs (gynekologické oddělení ). Výjimka je jen na porodním a novorozeneckém oddělení, tam klimatizace je i pokoje pěkné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jestliže si nejste jisté, co čekat, doporučuji navštívit porodní oddělení, mají vyhrazené dny, kde můžete jít na čumendu. Když jsem si nebyla jistá jestli jet nebo nejet kvůli zdravotním problémům, stačilo zavolat, personál poradil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera s sebou, manžel hodně pomohl, ručník navíc, aby miminku nebyla na vás zima. Jinak vše, co je na seznamu.

361
24.05.18

Rodila jsem tady 4×. První tři porody probíhaly přes den a vždycky jsem byla jak s personálem i přístupem na porodním oddělení spokojená. Ale u posledního porodu se miminko bohužel rozhodlo přijít na svět v noci a musím říct, že přístup sester byl už úplně o něčem jiném. Už když mi otevíraly celé rozespalé,s výrazem na tváři - kdo zase otravuje, mohla být klidná noc… - tak mi bylo jasné, že se jim do ničeho moc nechce. Trápily mě v bolestech hodinu na lehátku otázkami, které měly dopodrobna vypsané před sebou na papíru, a když jsem si postěžovala, že v leže ty bolesti už nevydržím, tak se na mě tiše dívaly, jako bych si vymýšlela nebo co.

Na porodním boxu na mě sestra byla nepříjemná, ať jsem hlavně ticho, že vedle se snaží spát maminka, u které to na porod ještě nevypadá. Když mě pak ony sestry převážely na novorozenecké, tak mi znova předhazovaly tuto maminku, že mám být vděčná za tu krátkou dobu, kterou u mě porod trval, že ona rodila mnohem déle. Nechápala jsem, proč mi to vůbec říkají. To je samozřejmost, že jsem byla vděčná za svůj krátký porod a že mám hlavně zdravé miminko!

Oproti minulým rokům byla ale skvělá změna k lepšímu na novorozeneckém oddělení. Úplně jiný přístup než kdysi. Sestry milé, ochotné, pomohly, poradily.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou manžela/partnera

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré věci vypsané na seznamu - co si vzít do porodnice a nějaké jídlo navíc. Snídaně a večeře mi přišly menší.

19
19.11.17

Celé těhotenství jsem se chystala na přirozený porod po prvním císařském řezu, který proběhl taky v nemocnici na Sošně, k porodu mi byla doporučená porodnice v Karviné, kde jsem se také chystala rodit. Bohužel ale ve 3. trimestru mi začaly opět potíže s tlakem a preeklampsie, takže jsem v Karviné byla dvakrát hospitalizována. Podruhé mě pan MUDr. Konderla nechal převést do Ostravy-Fifejd, jelikož malá ještě neměla dostatečnou váhu na porod v Karviné. Zde jsem vydržela asi 4 dny (sestry super, ale doktoři na mě teda dojem neudělali) a domluvila se s třineckou MUDr. Misiak, že podepíšu revers a přijedu na Sosnu. Nevracela jsem se do Karviné, jelikož bylo pravděpodobné, že porod sám od sebe asi nezačne a tlak se zhoršoval, navíc jsem čekala, že budu ležet ještě měsíc a přece jen je to blíž k domovu.

Na příjmu byli všichni super, jediné, co jim kazí jméno, jsou dvě ne zrovna milé sestry na gynekologickém oddělení, ale na ty při klasickém porodu bez komplikací v těhotenství snad nenarazíte ;-). Nakonec jsem rodila císařem v 37. týdnu, jelikož tlak se hodně špatně korigoval.

Jediné, co bych vytkla, byla rychlost, jakou to všechno proběhlo, primář řekl: „Dneska to ukončíme, mezi 12. a 14. hodinou.“ Volala jsem tedy manželovi, ať přijede na 12 a najednou přiběhla sestra, že mám být se vším všudy připravena už v 11 na sále. Takže všechno ve spěchu, bylo po 10. hodině. Manžel to naštěstí stihl, hlídací babička přijela fofrem až z Dobré včas. Bonding po císaři nebyl, myslím, že ho ani nedělají, malá byla u manžela, přinesl mi ji ukázat, ale já stejně skoro nevnímala, nějak špatně mi asi zabral epidural, tak mě museli utlumit. Při vědomí jsem byla, ale značně pod vlivem :-).

Na poporodním oddělení byli taky všichni super, ochotní. Před každým vyšetřením malé za mnou sestry přišly a mohla jsem jít s ní, což mi před 2 lety nikdo nenabídl. Celkové hodnotím porodnici dobře, s přístupem sester i doktorů jsem byla spokojená, i když mi původní plán, rodit přirozeně, nevyšel. A navíc, v Třinci vaří nejlíp ;-).

Personál:

Sekci vedl primář Schreier

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalit se dříve, než avizovaný měsíc dopředu plus mít sepsaný porodní plán, já ho nestihla a stejně nevím, jestli by mi u císaře k něčemu byl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, balení jsem tam dostala, ale další už jsem měla svoje.

24
14.11.17

Milé nastávající maminky. Na ten okamžik, kdy porodíte vaše miminko, nikdy nezapomenete. Je to ten nejkrásnější okamžik na světě. V třinecké nemocnici se ke mě všichni chovali velmi vlídně a nesmírně mi pomohli, jelikož můj porod nebyl z nejlehčích.
Za sebe mohu jen a jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se připravit o bonding. Je to nádhera.
Bonding je v Třinci standard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více ručníků. A jeden ručník na porodní sál na přikrytí miminka během bondingu.

23.10.17

Milé těhulky, budoucí maminky, taky se rozhodujete, ve které porodnici přijde na svět vaše miminko? Stejně jako vy, jsem i já pročítala stránky s recenzemi na místní porodnice. Říkala jsem si, že nepojedu přeci rodit do jiného města, když máme nemocnici 5 minut od domu. Recenze, které jsem však zde našla, mě moc nepotěšily, ani pověst, kterou třinecká porodnice má, není dobrá, zrazovaly mě dokonce i kamarádky, které zde rodily před několika lety a nakonec ani dula, kterou jsem oslovila, nechtěla být součástí porodu na Sosně.

Proto jsem se rozhodla, že se zapíšu na předporodní kurz a zjistím, jak to na Sosně chodí, seznamím se s prostředím a personálem. Mimochodem z předporodního kurzu mě také hodně kamarádek zrazovalo, prý že chodily a že je to k ničemu. Říkali mi to i lidi, kteří na kurzu vůbec nebyli… Protože jsem už měla jeden kurz za sebou a přečtené 2 knížky, nešlo mi ani o informace o porodu. Měla jsem už sepsaný porodní plán. S manželem jsme se rozhodli pro přirozený porod bez medikamentů. Potřebovali jsme však zjistit, zda-li nemocnice Sosna bude akceptovat naše přání. Předporodní kurz vedla vrchní sestra Regína Slowik. Přihlásila jsem se na teorii, cvičení i bazén. Z bazénu jsem měla trochu strach, bála jsem se infekce a streptokoka, ale nic z toho jsem nedostala. Teorii a bazén hodnotím 100 %, cvičení 80 % (uvítala bych větší klid, více cviků na balonech a více zaměřit se na porodní partie, ke konci už jsme si o to řekli a bylo nám vyhověno). Během kurzu jsem se hodně ptala a bylo mi vše zodpovězené a objasněné. Musím říct, že hlavně díky paní Slowik jsme se rozhodli pro porod na Sosně. Cokoliv jsme si přáli, bylo nám vyhověno. S porodním přáním souhlasili bez námitek. Dokonce nám poskytli i dostatek látkových plen na poporodním oddělení (nebylo jich zrovna málo), protože jsme se rozhodli látkovat.

Po porodu jsem měla pocit, že se k nám personál choval nadstandardně, protože jsme chodili na kurz a už jsme se znaly. Abych to shrnula, kurz určitě doporučuji, je to velmi přidatné a prospěšné! Díky kurzu jsem se dověděla o Aniballu (balón k usnadnění porodu, měl by zamezit nástřihu hráze, naučí vas tlačit, dýchat a hlavně přidá na sebedůvěre). Na kurzu jsem si Aniball koupila. A taky jsem si pronajala monitor dechu pro miminko. Supr, že je na Sosně tato služba. Další výhodu kurzu, a to významnou, je to, že jsem se seznámila s novými kamarádkami. Je přínosné mít kolem sebe lidi se stejnými radostmi a starostmi. Jsme v kontaktu, radíme si, podporujeme se, kočárkujeme, procházkujeme. Kurz opravdu doporučuji.

A teď k samotnému porodu. Dulu jsem nakonec přesvědčila. Měla jsem “přislíbené” nestandardní požadavky. Chtěla jsem rodit na zemi na všech 4, chtěla jsem nechat dotepat pupečník, placentu s sebou, miminku Kanavit formou kapek, nadstandardní pokoj, tatínek “hospitalizovaný“ se mnou, látkové pleny. To vše splnili. Porod proběhl dle našich představ. Vlastně můžu říct, že jsme měli krásny porod. Užili jsme si to všichni. 3 :) Moc děkuji MUDr. Janě Cieślarové. Ocenuji, že si ke mně klekla na zem. Po porodu mi položila miminko na zem na žíněnku, abych si ho sama zvedla, koukali jsme se na sebe, prohlíželi se vzájemně. Maličká měla po porodu otevřené oči, uvolněné pěstičky a neplakala. Byl to kouzelný, emocionální zážitek. Měla jsem tak pocit, že jsme to zvládli uplně sami.

Jedinou výtku k porodu však mám. Sestry na příjmu byly neochotné a neposlouchaly, co jsme jim říkali. Myslely si, že jako prvorodička mám fůru času. Opak byl pravdou! Zprvu nerespektovaly naše požadavky, ale až na manželovo 3. důrazné vyzvání zareagovaly. Porodila jsem do 10 minut. Bez nastřihu, medikamentu a komplikací, tak jak jsme si to plánovali. Tím chci říct, když víte, co chcete a stojíte si za tím, téměř vždy se dovoláte. Pro shrnutí doporučuji porodnici na Sosně i předporodní kurz. Dělají velké pokroky a jsou ochotní. Doufam, že tento standard udrží. Držím palce.

Personál:

Jana Cieślarová, Regina Słowik

15.08.17

Dobrý den, s porodnicí v Třinci jsem byla velice spokojena. Byl to už můj 3. porod a nikdy mě personál nezklamal, naopak s odstupem času je na porodním oddělení cítit větší pohoda, jistota, vstřícnost. Asi měsíc před porodem jsem byla osobně s paní staniční Regina Slowik domluvit porodní plán a ve všem mi vyšla vstříc, taktéž na novorozeneckém oddělení. Mojí prioritou byl 2hodinový poporodní bonding, mít miminko stále při sobě i u veškerého vyšetření a ambulantní porod, který jsem si nakonec rozmyslela a udělala jsem moc dobře, protože poporodní péče na novorozeneckém oddělení byla skvělá, ochotná a mně odpočinek hodně prospěl. :)

Ještě podotýkám, že příjem rodiček je už ve 4. patře na porodním. (U dvou předchozích porodů nás přijímali a vyslýchali dole na příjmovém - bylo to docela náročné v bolestech).

Všem maminkách doporučuji sepsat si porodní plán a konzultovat se staniční a taky navštívit předporodní kurz a seznámit se s prostředím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám určitě předporodní kurz a seznámení se s prostředím.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněný formulář se všemi osobními údaji - mě ho dala sestra na gynekologii, prohlášení o jménu dítěte, občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.

01.08.17

Ráda bych přidala své dojmy z třinecké porodnice. Asi jako každá prvorodička i já jsem měla jisté obavy, jak budu zvládat porod i mateřství. Z toho důvodu jsem se rozhodla přihlásit do předporodního kurzu. Kurz byl opravdu prospěšný. Přinášel informace týkající se šestinedělí, porodu, manipulace s novorozencem či epidurální analgezie. Vždy byl prostor pro dotazy, na které nám personál ochotně odpovídal. Jako velice prospěšnou shledávám návštěvu porodních boxů. Známé prostředí udělalo určitě své.

Na příjmu se nás hned ujala porodní asistentka, která byla velmi příjemná a ochotně nás informovala o veškerém dění. Porod probíhal bez veškerých komplikací přirozenou cestou. Nebylo nutné používat žádné tišící prostředky. Další plus vidím ve využití míčů ve sprše a dalších doplňků, např. aromalampy. I přesto, že porod asi nepatří mezi nejpříjemnější zážitky, tak atmosféra při něm byla velice pohodová. Oceňuji také bonding a možnost být s miminkem a tatínkem dvě hodiny po porodu na sále. Přiložení miminka ihned po porodu byl pro mě bezpochyby nejemotivnějším zážitkem.

Personál na poporodním a novorozeneckém oddělení byl moc vstřícný. Sestřičky mi ochotně ukázaly jak přebalovat miminko, koupat ho i kojit. Kdykoli mě něco zajímalo, mohla jsem se na kohokoli obrátit. Oceňuji také práci fyzioterapeutky, která mě naučila základní manipulaci s miminkem. Velké díky patří také všem doktorům a doktorkám, které na miminko dohlížely.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Naředěný džus, jednorázové plenky, poporodní vložky, síťované kalhotky, hygienické potřeby, 2 ručníky

30.07.17

Rodila jsem v této porodnici v červnu 2017 a jsme s manželem naprosto nadšeni! Personál velmi milý a ochotný. Všechno s námi konzultovali a vycházeli nám vstříc. Porod trval dlouho, ale s tím jsem jako prvorodička počítala. Celou dobu jsme byli na „našem“ porodním pokoji, kde jsme měli maximální soukromí. Našeho chlapečka jsem měla ihned po narození u prsu a po 2 hodinách po porodu jsem si ho v náručí odvezla na oddělení šestinedělí. Tatínek celou dobu s námi. :-)

Na šestinedělí také všichni ochotně pomáhali s péčí o naše miminko a s kojením. Ke stimulaci bradavek a k odstříkávání nalitých prsou jsem využívala elektrickou odsávačku, kterou mají k dispozici všechny maminky na každém pokoji. Jídlo chutné, přizpůsobené potřebám kojících (dá se i vybrat jídlo z jiných diet), na pokoji televize, velká koupelna, WC, WI-FI.

Rehabilitační sestřička nám přišla povykládat a ukázat, jak správně uchopovat a nosit našeho chlapečka. 3. den po porodu jsme šli domů vybaveni monitorem dechu, který tato porodnice zapůjčuje… Nevím, co víc bychom si mohli přát. Cítili jsme se tam moc příjemně. Možná také proto, že jsem navštěvovala předporodní kurz, který vede vrchní sestra. S ní jsme se pak domluvili i na individuální prohlídce porodního sálu a konzultaci porodního plánu. Od 36. týdne těhotenství jsem tam chodila i na ozvy a tak jsem také poznala personál porodního sálu. Při příjmu k porodu bylo velmi příjemné nejen vědět přesně, kam jdeme, ale také vidět „známé“ obličeje. :-)

Velmi celému týmu děkujeme a už teď se těšíme na další náš porod v Třinecké porodnici. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat jejich předporodní kurz nebo si alespoň domluvit individuální setkání s vrchní sestrou.

18.04.17

Rodila jsme v Třinci 2×, oba porody indukované, dlouhé a s komplikacemi. První, byť byl náročný, tak si na personál (Mudr. Szwarce) stěžovat nemůžu, byl hodný a pomáhal. U druhého jsme tak arogantní přístup nezažila, mohli by trochu brát ohled i na psychiku matky, která porodila první dítě, které následkem špatného porodu je postižené, tudíž u druhého by měli mít trochu lidský přístup. A hlanvě nemyslet na to, že doktorka v noci chce spát a ne rodit. Velmi špatná zkušenost, nikdy víc. Musíte natrefit na dobrý personál.

Poporodní hodnotím kladně. Ale to hulákání v 5 ráno personálu na novorozeneckém oddělení je úplně super.

Personál:

Mudr. Dorota Misiak

163
15.08.16

Porodní oddělení hodnotím dobře, milé sestřičky a chápající doktoři. Oddělení šestinedělí, resp. novorozenecké… hrůza. Rodila jsem v pátek večer a v pondělí, kdy jsem odcházela, mi teprve sestra přišla ukázat, jak se přebaluje miminko, kde jsou věci pro malého na převlečení… Nebýt „spoluležící“, tak nevím nic. Také pouštějí video o kojení, kdy maminka pořádně nevnímá, ale jako uspávadlo to funguje bezvadně.

Měli by navýšit stavy sester, zvlášť na nočních, kdy 1 sestra na plné oddělení rodiček s miminky OPRAVDU NESTAČÍ!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, něco k jídlu a hlavně něco k pití.

3
27.07.16

Skvělý přístup jak během porodu, tak na novorozeneckém oddělení.

Porod byl nakonec císařským řezem. Personál profesionální, zároveň velmi lidský a milý.

Na oddělení šestinedělí se o malého pěkně starali. Po císaři ho nosili jen na kojení, ale hned jak jsem se cítila lépe, mi syna nechali na pokoji.

Vše nám pěkně vysvětlili a ukázali. Jsme spokojeni.

Personál:

MUDr. Dorota Misiak

209
10.10.15

Milý přístup sestřiček i doktorů jak na porodním, tak i na oddělení šestinedělí. Sestřičky se vším pomohly, když bylo potřeba. Vše ok, akorát nebýt přítele u porodu, tak by mi mimčo nejspíš umřelo, protože si doktoři odešli. Ale chápu, že tam se mnou nemůžou být pořád.

Personál:

MUDr. Petr Nádvorník

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě manžela nebo nějaký doprovod k porodu! Průkaz zdravotní pojišťovny, OP, Dohoda o jménu dítěte.

25
23.06.15

Tak jsem taky chtěla napsat své zkušenosti. 15. 06. 2015 jsem měla svůj třetí porod v této porodnici a byl to ten nejkrásnější zážitek. Nikdy bych nevěřila, že to může jít tak hladce.

Personál v porodnici byl perfektní, snažili se pomoct a vyjít vstříc. Úžasné je soukromí na porodních boxech. Porod opravdu profesionálně vedený, lidský, dopadl bez poporodních poranění a bez nástřihu. Rodila jsem bez manžela, ale personál ho zastoupil na jedničku. Všem doporučuji tuto porodnici.

Personál:

MUDr. Dorota Misiak, PA Radka Hložková, PA Kristýna Balonová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky (zkontrolovat si ještě doma pro jistotu velikost, doporučuji zakoupit v lékárně) toaletní papír, ručníky, noční košilky není třeba brát(dávají vlastní), hygieniké potřeby, přezuvky, pro mimi plenky a ubrousky na zadeček, oblečení není třeba brát nachystat až na cestu domů

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prohlášení o jméně, kopie oddacího listu (vdané).

23.11.13

V třinecké nemocnici jsem rodila dvakrát. Můžu s čistým svědomím říct, že jsem byla velmi spokojená. Když mi neporadila jedna sestra, tak poradila druhá. Hlavně se ničeho a nikoho nebát. Však ty sestřičky to s námi musí mít také těžké, zvlášť když s námi třesou hormony.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, čokoládu, Bepanten, kojicí čaj, jednorázové síťované kalhotky, nelepící vložky.

13.10.13

Rodila jsem zde své první dítě loni v říjnu.

Do nemocnice jsem přijela v sobotu v podvečer s prasklou plodovou vodou. Hned si mě tam nechali, večer mě napojili na kapačky, do žíly se mi trefili asi na 10. pokus (ale jdou mi špatně vidět) a pak mi dali tabletku na spaní. Ráno tableta na vyvolání, od 10 hodin do 12 hodin šílené bolesti, porodní asistentky i paní doktorka se na mě chodily pravidelně dívat.

Pak mi raději samy zavolaly anesteziologa (asi když viděly, jak bolestí už ani nevnímám okolí). Ten byl do 5 minut u mě, epidurál zabral skoro okamžitě a do hodiny byla dcera venku. Paní doktorka i PA byly úplně super, profesionální a milý přístup, ochota opravdu ve všem - přesto, že byla neděle a paní doktorka sloužila snad dvě směny po sobě.

Na novorozeneckém oddělení to bylo ovšem všelijaké. Prvně bych chtěla podotknout, že to jejich video, jak kojit, které vám pustí i dvě hodiny po porodu je naprostá zbytečnost. Navíc Vás chodí kontrolovat, jestli na to opravdu koukáte! Poněvadž jsem byla prvorodička a navíc jsem nevěděla skoro co si počít sama se sebou, natož s miminkem, tak mě velice povzbuzovaly sestry (myšleno ironicky), jak prostě musím kojit a konec, přes to vlak nejede, UM nepřicházela v úvahu! Dcera dva dny (!) proplakala, a to údajně proto, že jsem neschopná se „rozkojit“, velice povzbuzující pro matku, která skoro trpěla poporodní depresí.

Naštěstí dva dny po porodu se mě ujala sestra, která mi poprvé oznámila, že můžu dát dceři Nutrilon, kde si mám pro něj chodit, kolik jí ho dávat a jak často. A najednou to šlo bez problémů, dokonce (a to fakt nečekaně) dcera začala i přibírat, protože mě po ty dva dny strašili, jak tam budu muset zůstat déle, protože dceřina váha jde dolů.

Pak na mě ještě ty první velice neochotné sestry dělaly „bu bu bu“, jak je dcera nějaká nahnědlá, asi to bude žloutenka a opět bychom musely zůstat déle. Ale všechno bylo „asi“. Den před propuštěním jsem se naštvala a s dcerou se dobelhala k té hodné sestře a poprosila ji, ať mi dcerku proměří tím jejich přístrojem na žloutenku, že mě to jejich věčné „asi“ už nebaví. No a světe div se, dcera byla naprosto v pořádku!

Nakonec jsme odjely domů a té protivné sestře a jejím kolegyním ze směny bych ráda vzkázala, že jsem se ani po dvou týdnech nerozkojila! Udivuje mě, že nedokázaly pochopit, že to prostě někdy taky nejde, zřejmě jim hormony a psychika matky nic neříká. Na závěr bych chtěla říct, že jsem si na novorozeneckém oddělení nejlépe rozuměla s personálem, který mi vozil jídlo a měnil povlečení. :-) Za mě tedy porodní oddělení opravdu samá chvála, ale to poporodní s novorozeneckým v jednom - katastrofa!

Personál:

MUDr. Jana Cieslarová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice super (teda porodní oddělení)! Ale na to, co Vás čeká pak, doporučuji s sebou přibalit notnou dávku odvahy, pevných nervů a vidiny, že brzo budete doma!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, jednorázové kalhotky.

598
14.09.13

Všem, kdo rodily v Karviné nebo Havířově, jsem se strašně divila, byla jsem zastánkyní porodnice v Třinci. Ale dneska už chápu. Rodila jsem strašně dlouho, celou dobu se o mě dobře starali, prostředí bezvadné. Porod šílený, ale za to oni nemůžou. :)

Nicméně na novorozeneckém oddělení děs a hrůza. Některé sestřičky vstřícné, jiné naopak nepříjemné, bylo vidět, že je otravuji. Jako prvorodička jsem neměla tušení, jak dítě vzít do ruky, jak ho přebalit, nedejbože nakojit. Vzhledem k tomu, že je to Baby friendly hospital, jsem si říkala, že mě to určitě v pohodě naučí. Ale všem to tam bylo naprosto ukradené. Nejde ti to? Zajdi si do kuchyňky pro Nutrilon. To jsem zírala jak puk. Naštěstí se našla jedna jediná ochotná mladá sestřička, které mi vše ukázala, polohy při kojení, jak dítě zvedat, pokládat, koupat a milion nezbytností, pro někoho tak banálních, pro mě velice důležitých.

Závěr? Jestli ještě budu někdy rodit, sakra si rozmyslím, kam půjdu. Hrozně mě jejich přístup ke kojení zklamal. A jejich pitomé video o kojení, které pouštějí asi 3 hodiny po porodu každé ženské, je na prd. Člověk je rád, že je rád a ne aby „čumákoval“ na video - sestra mě přišla asi 6× zkontrolovat, zda už jsem to dokoukala (neměla jsem čas, odpovídala jsem na gratulační sms). No mazec.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a nespoléhat na to, že vás naučí kojit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela. :)

416
12.02.13

Před porodem jsem zvažovala, jestli budu rodit v Třinci nebo v Havířově. Ačkoliv více pozitivních recenzí jsem slyšela na havířovskou porodnici, rozhodla jsem se rodit v Třinci. A udělala jsem dobře. Personál byl velice milý, během porodu se mi všichni maximálně věnovali, všechno šlo hladce a bez problémů.

Na šestinedělí to bylo taky moc dobré. I když je pravda, že se nám sestřičky z toho oddělení moc nevěnovaly a co se týče kojení, tak nám ukázaly jen jedno video. Ale zase na druhou stranu sestřičky z novorozeneckého byly zlaté. Poradily se vším možným, pohlídaly miminko, kdykoliv bylo potřeba, měly vždy pozitivní a přátelský přístup. A obdivuji, jak se dokáží postarat o tolik miminek najednou. A dokonce jsou schopny poradit i po telefonu, když už jsme doma s mimčem a máme nějaký problém.

Opravdu doporučuji. Další výhoda je v tom, že máte sociálky přímo na pokojích šestinedělí. Také je výhoda, že jste na porodním boxu od začátku porodu až do konce na jednom místě, kde je i sprcha a skákací míč. A také je z oken nemocnice krásný výhled - ve dne na hory a v noci na osvětlené město.

Personál:

MUDr. Cieslarová Jana, porodní asistentka Zuzanka, poporodní asistentka paní Biedravová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky, poporodní vložky a kalhotky, toaletní papír.

10264
24.01.13

Docházela jsem k MUDr. Fišarovi, kvůli poloze dítěte jsem měla plánovaný CS ve 40.tt. Nastoupila jsem den předem - kolem po 4. hodině odpolední. Personál byl příjemný. Porod plánovaným císařem proběhl skvěle. Asistentky, anesteziolog, porodníci výborní. Atmosféra na sále moc příjemná.

Stejně spokojená jsem byla i se sestrami na poporodním oddělení a novorozeneckém. Je pravda, že kojení mi také nikdo moc nevysvětloval, jen mi pustili v den nástupu nějaké video. Já ale byla dříve na přednáškách, takže jsem tušila, jak na to a NAŠTĚSTÍ jsme s malou kojení zvládly úplně nádherně. První noc, kterou jsem měla malou u sebe, mi i po několika kojeních stále plakala, tak mi ji sestra z novorozeneckého vzala na příkrm, ať se vyspím, a pak mi ji donesla. Neměla jsem pocit, že bych někomu byla na obtíž.

Zvažovala jsem stále porod v Třinci nebo Frýdku-Místku, nakonec jsem se ale rozhodla dobře. Nevím, zda jsem měla štěstí, ale já byla opravu MAXIMÁLNĚ spokojená.
Já přijela z porodnice domů jako z rekreace.

Personál:

MUDr. Michal Fišara, MUDr. Petr Zielina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si něco na čtení. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Laktulozu proti zácpě, toaleťák, plenky pro miminko.

08.11.12

Já měla 2 porody super, přišly vždy až když jsem držela hlavičku.

Jediná osoba, která se na mě přišla podívat, byla paní co tam jen pomáhá. Nepamatuji si jméno, ale dělá tuto práci s radostí a chutí. Je velice příjemná.

Pokud přenášíte, nechají vás dlouho dojíždět. Doktoři jsou dobří, porodní asistentky příjemné. Vedle na pokoji byla paní, která měla problém u porodu, skákali kolem ní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud přenášíte víc jak 1 týden, donuťte je k vyvolání porodu. Já čekala až do 43.týdne. Skákejte na baloně už před porodem i během porodu, opravdu jde porod rychleji, mohu posoudit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pocit,že budete za chvilku držet své dítko.

28.10.12

Já rodila v Třinci v roce 2009 a jak čtu, tak se toho moc nezměnilo.

Já tam jela na dvakrát z Karviné, poprvé jsem vyloženě blokovala box, bylo hodně porodů a po druhé jsem byla (cca za 2 hoďky od propuštění, co mi řekly, že to porod nebude) otevřená na 7cm. Do dvou hodin jsem porodila, porod byl super, přirozený bez jediné injekce, nástřih byl, šití asi bez anestézie, takže super, bolest, 8 vpichů si budu pamatovat asi do smrti :). Po porodu nám malého dali jen na chvilinku ponosit, řekli nám, že má teplotu a odnesli ho. Žádné přiložení k prsu, prostě nic, nakonec z jedné z asistentek, která mě rodila (byla úžasná, opravdu) vylezlo, že měli špatný teploměr a žádnou teplotu neměl.

Ráno mi ho přinesla taková stará zmalovaná sestra, příšerná už od pohledu a že teda budeme kojit, tak malého mi přiložila, dá se říct, že mě chtěla asi podojit :), hrozná bolest, tak mi řekla, že kojení prostě bolí a hotovo. Strašně se u toho rozčílila, že to prostě nejde a co budeme dělat atd. Pak přinesla klobouček, teda KLOBOUK :,) malému se ani do pusy nevlezl a starej se. Nikdo neporadil, vyloženě na to kašlou. Tohle se mi nelíbilo, měla jsem nadstandard přímo u sesterny, hrozný kravál dělaly, vůbec je nezajímalo že bych chtěla třeba spát nebo tak něco.

Každý den k obědu bramborová kaše :), byla jsem tam šest dní a opravdu nekecám, každý den. Teď čekáme za tři týdny druhé a rodit jdu do Karviné. Jak říká Pan primář Fiala, kdo chce hezké prostředí jde do Třince, kdo hodný personál jde do Karviné :).

5355
11.10.12

Porodní oddělení fantastické. Personál (odpolední, noční i ranní směna) ochotný, příjemný, vstřícný… nemohu si stěžovat.

Problém nastal na oddělení šestinedělí, kde na nás nikdo neměl čas, když jsem něco chtěla, dívali se na mě pohledem „co zase otravuje“, coby prvorodičku mě nikdo nenaučil kojit, hodili po mě klobouček a koj jak umíš.

Ve středu, den předpokládaného propuštění jsem měla pocit, že si ze mě dělají srandu, pustíme vás, nepustíme vás, pustíme vás, nepustíme vás. Co 10 min se střídaly sestry a doktorky a na střídačku mě pouštěli a zase nepouštěli… Načež přišla jedna ze sester z novorozeneckého, že by si mě tam chtěla nechat, aby mě naučila kojit (no to brzo, poslední den v nemocnici i když jsem tam za nimi chodila několikrát denně, aby mi někdo pomohl s kojením, vždycky mi řekli ať si udělám v kuchyňce příkrm a div že nedodaly „a neotravuj“), ale že neví jestli na mě bude mít čas. Čili jsem řekla, že odcházím, že tam nebudu zbytečně čumákovat, ať mi vypíšou propouštěcí papíry. No koukala na mě jak na zjevení, ale nakonec jsem opravdu odešla a se synem jsme se i bez kloboučku a jejich ne/pomoci naučili do týdne kojit.

Personál:

MUDr. Petr Zielina ,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud umíte kojit a umíte se o novorozeně postarat a nebudete po personálu novorozeneckého oddělení nebo oddělení šestinedělí nic chtít, tak tuto porodnici doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimino, vlhčené ubrousky, kosmetiku pro sebe, papuče, kojočaj.

Chystají se rodit v porodnici Třinec

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici