Porodnice Trutnov

, http://www.nemtru.cz/oddeleni-ambulance/gynekol...

Inspekční pokoj: 499 866 477
Porodní sál: 499 866 472

Primář: MUDr. Aleš Dlouhý

Porodnice poskytuje dva kompletně vybavené sály a k nim připojené předporodní pokoje s vlastním sociálním zařízením. Na jednom ze sálů se také nachází porodní vana. Vybavení umožňuje v porodnici provádět také fetální oxymetrii, CTG-telemetrii atp. Anesteziologové zajišťují epidurální analgezii po dobu 24 hodin. Všechny informace pro maminky shrnuje průvodce Rodíme v Trutnově.

Doporučují maminky porodnici Trutnov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Trutnov

Rodila jste v porodnici Trutnov?
doporučuje
Porodnice Trutnov - Iriska85 16.05.19 napsala :

Na trutnovskou porodnici nedám dopustit. MuDr. Dlouhý, skvělý lékař, měla jsem nejlepší péči v době těhotenství i během porodu. V den porodu se o mě personál porodnice pečoval jako o vlastní :-) a péče po porodu, péče o miminko, pokoj, všechno bylo na jedničku :-) Kdybych znovu čekala miminko, Trutnov a PAN doktor Dlouhý by byli jasná volba.

Personál: MuDr. Aleš Dlouhý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz a cvičení pro těhotné

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ručníky a toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Rujka 30.04.19 napsala :

V porodnici jsem byla spokojená. V průběhu porodu mě do ničeho nenutili, pokud nebylo třeba, tak nikdo nezasahoval. Profesionální a zároveň lidský přístup. Na oddělení šestinedělí jsou velkou výhodou převážně jednolůžkové pokoje, klidná atmosféra. Paní primářka z dětského i ošetřující gynekoložka příjemné, dětské sestřičky poradily, když bylo třeba, ale zbytečně nepoučovaly, spíše řekly, ať se dle potřeby zeptám. To, že některé měly různé postupy je myslím normální, každé dítě je jiné a univerzální doporučení většinou není. Rozkojila jsem se bez problému. Zásluhou paní doktorky Havlové porod bez nástřihu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky netřeba

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Ell-Ell 25.05.18 napsala :

Trutnovskou porodnici jsem si vybrala z důvodu dobrého hodnocení a vstřícnosti ohledně porodního plánu. Přijata jsem byla den po termínu na sledování. Paní doktorka Havlová mě strašila, že pokud porod do druhého dne nepřijde, začneme vyvolávat. S čímž jsem nesouhlasila a ptala se na důvod, bylo mi řečeno, že je to kvůli miminku, aby se mu nedařilo špatně, přitom všechno bylo v naprostém pořádku. Když mi tedy přinesla papír k podepsání, že vyjadřuji souhlas s vyvoláním, odmítla jsem. Paní doktorka se mi zdála uražená.

Porodní asistentky jsem za týden v porodnici potkala snad všechny a musím vyzdvihnout např. Patzakovou, Mahelovou a Bořkovou. Naprosto úžasné, vtipné a hlavně neskutečně milé a ochotné.

K porodu jsem „dostala“ asistentky Špringerovou a Pavlatovou. Myslím, že jejich chování pramenilo z mého porodního plánu a z doprovodu duly. Evidentně s tímto nesouhlasily a dávaly mi to patřičně najevo. Kvůli aromaterapii, kterou sama porodnice nabízí, mě chodila jedna z nich monitorovat v roušce (prý to čuchat nebude). Když jsem se omlouvala za své sténání při velkých bolestech, řekla mi „Porod prostě bolí“ a odešla.

Vyzdvihnout musím ale pana doktora Krotkého. Neuvěřitelně milý a laskavý, dokázal uklidnit, do ničeho mě nenutil a plně respektoval mé přání, když to bylo vzhledem k mému stavu přijatelné.

Dětské sestry mě teda zklamaly na plné čáře. Snad jen 3 byly velice milé a člověk se nebál je oslovit, když potřeboval radu.
Ostatní nepříjemné, každá radila něco jiného, a když je člověk požádal po druhé, po třetí o pomoc s kojením, byly otrávené a občas měly i dost nemístné poznámky. Například jsem měla v porodním plánu, že pokud to nebude nutné, nepřeji si dítě dokrmovat. S kojením jsem měla ale ze začátku problém, takže jsme museli 2 dny dokrmovat. Když jsem tam malou dovezla s žádostí o příkrm, sestra mi arogantně vpálila, že mám v papíře, že si nepřeju dokrmovat a myslím si asi, že dítě bude žít ze vzduchu a ať příště nečtu blbosti na internetu. Nejednou mě dohnaly k slzám.

Když jsem si pozvala laktační poradkyni, protože porodnice ji nenabízí, cítily se dotčené. Jen díky ní jsem odcházela z porodnice plně rozkojená!

Závěr je tedy takový, že porodnici obecně doporučuji. Z 90 % jsem se setkala s milým a laskavým personálem. A myslím si, že kdybych neměla určité komplikace, porod by proběhl přesně podle mého přání. Je to určitě hodně o štěstí, na koho u porodu narazíte. :)

Personál: MUDr. Krotký, Filipová, PA Mahelová, Špringerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit v sebe a ve své dítě a stát si za svým.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě toaletní papír. V seznamu jsou psané vložky, ale na oddělení vám stejně doporučí používat ty jejich, jsou volně k dispozici.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Trutnov - Paja_Bel 14.11.17 napsala :

Tuto porodnici jsem si vybrala, protože jsem slyšela, že je zde vstřícný přístup k rodičkám a jejich přáním během porodu. Bohužel v mém případě se to příliš nepotvrdilo, asi záleží, na koho člověk u porodu narazí. V mém případě to byla mladá paní doktorka Filipová. V porodnici jsem předem vyplnila porodopis (doporučuji) a odevzdala svůj porodní plán, který paní doktorka nerespektovala snad v žádném bodě, pokud ho vůbec četla.

Dokud jsem byla na čekankách a mohla si „řídit“ porod sama, vše probíhalo a postupovalo krásně. Poté, co si mě vzala „do péče“ paní doktorka, to bylo horší - neustálé monitorování vleže, musela jsem si doslova vyhádat, abych mohla alespoň sedět, naštěstí díky porodní asistentce, paní Čížkové, jsem si mohla alespoň na chvilku ulevit ve sprše, ač k nelibosti paní doktorky. Porodit jsem byla doslova přinucena v poloze na zádech, ačkoliv jsem si přála rodit v jiné, což jsem také dávala jasně najevo, ale „neděláme to poprvé a takhle je to nejlepší“. Na zádech mi uplně přestaly kontrakce, takže jsem se nevyhnula podání oxitocinu, nucenému tlačení a poměrně dost velkému nástřihu. Paní doktorka hned po porodu zaškrtila pupečník, ačkoliv jsme si výslovně přáli nechat jej dotepat.

Na oddělení šestinedělí taky záleží, na koho zrovna narazíte, některé sestry jsou milejší a některé méně. Obecně zde ale platí, že pokud máte nějaké specifické požadavky vymykající se jejich stereotypům - jste potížista a tak s vámi bude i zacházeno. Já měla v porodním plánu požadavek nedokrmovat dítě, pokud to nebude nezbytné a byla jsem kvůli tomu za černou ovci. Sestřičky raději než by vám pomohly s kojením, dají miminku příkrm a je klid. S ohledem na emoční stav po porodu jsem z toho zacházení byla občas skutečně naměkko.

Personál: Doktorka Filipová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat porodopis předem, nebát se prosazovat si svoje přání při porodu (klidně i důrazněji).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, něco na zub a hlavně důvěru ve svou schopnost zdárně a nekomplikovaně porodit! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - rockys 14.02.17 napsala :

V trutnovské porodnici jsem rodila již v září 2015, ale až teď jsem se rozhodla přidat svou zkušenost.

Lékaři, PA, sestřičky i ostatní personál byli naprosto úžasní. Byli pečliví, starostliví a nevnucovali mi žádné své praktiky a názory.

Byla jsem prvorodička, takže jsem úplně netušila co a jak, ale lékaři i sestřičky mi poradili a dále vše nechali na mě (především v péči o miminko).

Navíc v době, kdy jsem rodila, byla porodnice dost plná maminek a nikdo z nich neztrácel úsměv na tváři a pozitivní přístup.

Všem patří můj velký obdiv. Děkuji jim, že se mnou vydrželi celý dlouhý porod. :)

Trutnovskou porodnici rozhodně doporučuji a pokud budu zase někdy rodit, tak jedině zde! :)

Personál: MUDr. Dlouhý, MUDr. Vítová, PA Mgr. Bukovská Lucie a Bc. Mahelová Kamila Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - ElucaK 11.01.17 napsala :

Rodila jsem zde od 16.12. do 17.12. Pobyt na šestinedělí do 21.12.
Vzhledem k délce porodu se u mě vystřídaly tři směny personálu. U porodu byl MUDr. Krotký a PA, u které si bohužel nepamatuji jméno. Všichni byli od začátku velmi milí. Vše mi sami od sebe vysvětlovali a pomáhali mi. Ke konci porodu obdivuji jejich trpělivost se mnou. Vůbec si na nic nemůžu stěžovat.

Neměla jsem žádné speciální požadavky, jako prvorodička jsem tomu nechala volný průběh a vše rozhodovala za pochodu. Dětská sestra se mě přišla předem zeptat, jakou mám představu ohledně miminka.

U porodu i na čekankách byl celou dobu se mnou partner a měl ke všemu přístup. Po porodu přebíral miminko s dětskou sestrou a šel se o něho postarat. Poté proběhl úspěšný bonding. Po dvou hodinách následoval převoz na šestinedělí. Doporučuji se zeptat, zda je volný pokoj, jaký si přejete, jinak vás zařadí dle svého.

Na následující noc si nechali sestřičky miminko u sebe, abych se mohla vyspat a vozili mi ho jen na kojeni. Další den už probíhal rooming in a vše bylo na mě. První den se postupně stavovala sestřička a vše mě učila, kojeni, přebalování, chování, koupání. Další dny bylo vše na mě a pomáhali jen na požádání. Odcházela jsem plně rozkojená.

Všechny sestry byly ochotné se vším mi pomoci, poradit. Ne každá se sice usmívá, ale to já taky ne vždy. Se všemi jsem vycházela bez problémů.

Přeji pohodový porod a krásné a zdravé miminko!

Personál: MUDr. Filipová, MUDr. Krotký, PA Pavlatová, Patzaková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji prohlídku porodnice před porodem, abyste nebyly úplně v cizím prostředí, a sepsání porodopisu, pak na to není vůbec chuť.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Úsměv na rtech, dotazy k čemukoliv, partnera a svačinu pro něj, dobrůtky na šestinedělí. Jinak potřebné vybavení je dostačující dle seznamu na webových stránkách nemocnice. Co chybí, tak půjčí, a do dalšího dne si to přes někoho zařídíte.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Trutnov - Alice95 08.11.16 napsala :

Rodila jsem zde císařem v 36 týdnu těhotenství. Šla jsem na kontrolu po propuštění po měsíční hospitalizaci kvůli vysokému CS a bylo mi panem Dlouhým řečeno, že mám rozjetý porod. Šlo se tedy na ultrazvuk ke zjištění polohy dítěte a bylo jasno.

Bylo to dost hektické, sestry nervózně pobíhaly, nadávaly a já si přišla jako idiot, že nestíhám plnit jejich pokyny. Byla jsem ale přecijen v šoku, ráno si jdete na obyčejnou kontrolu a najednou máte rodit dítě.

Po všem humbuku jsem se vzbudila na pooperačním, bolavá jak drak a nechápající. Péče sester tam byla ale ok, nemohu mít výhrady. Horší bylo, že dítě jsem viděla až večer poprvé, asi po 10 hodinách od porodu. Být teď podruhé v té situaci, tak si ho vydupu hned.

Druhý den jsem byla převezena dolů na šestinedělí. Dítě bylo v péči sester a já bezradná, bolestí jsem padala a neměla tucha jak to zvládnu. Dítě mi nosily jen na kojení (nemusím popisovat boj s laktací ještě tak dva, tři týdny po sekci). Bohužel s kojením mi nikdo nepomohl a já ve 20 letech, nezkušená a neschopná měnit polohu kvůli bolesti, nevěděla jak na to. Navíc mi bylo dětskou sestrou řečeno, že jsem máma, že si mám poradit.

Dětské sestry mi sympatický nebyly, dost jsem byla kvůli nim ve stresu a přišla si neschopná, ale bolesti byly opravdu velmi silné. Když mi ukazovaly koupání, tak jsem málem omdlela a bála se to říct, naštěstí jiné maminky byly všímavější a empatičtější.

Dost jsem si tam ten týden pobrečela. I proto, že malý neprospíval, měl žloutenku a nikdo mi nedal pořádné informace. Nemít zdrávku, tak se zblázním.

Celkově za mě, lékaři a sestry dobré, císař proveden rychle a jizvu mám teď po 8 měsících skoro nepatrnou. Ale dětské sestry mi přišly necitlivé a dělaly ze mě blba, což mě uráželo a schazovalo. Takže jak bylo psáno, sekce zde nic moc, ale pokud normální porod, tak doporučuji, tam není interakce s dětským tolik potřeba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Nicol16 08.11.16 napsala :

V Trutnově jsem rodila 15.8.2016 a byla jsem nad míru spokojená. Jako prvorodička jsem samozřejmě nevěděla, co a jak. Ani jsem se nemusela ptát. Vše mi říkali. Jak na tom jsem, co mě čeká, jak je na tom miminko, jaké jsou alternativy, jak mám dýchat, atd.

Měla jsem mírné komplikace. Dlouho jsem se otvírala, voda mi ne a ne prasknout a nakonec se miminku nechtělo ven, takže jsem musela na císaře. Hezky se chovali i k manželovi, který byl celou dobu se mnou. Sestřička mu dokonce chtěla namazat chleba, když se dověděla, že má hlad.

Následný pobyt byl v pohodě. Se vším mi pomohli, poradili a vůbec jsem se nemusela bát na cokoliv zeptat. Když měla malá prdíky, sestřička mi ji pohlídala, abych se alespoň najedla. A to jsem jí o to ani neprosila. Prostě spokojenost!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se. Nebát se. Jsou kolem vás profesionálové, se vším pořadí a pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dostatek látkových plenek, vlhčených ubrousku a alespoň 2 košile na spaní. Malá mě tam poblinkala a v těch nemocničních košilích mi bylo strašné vedro.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 06.09.16 napsala :

Rodila jsem plánovaného císaře. Když jsem přišla a zazvonila na zvonek, tak se mně zeptali, co potřebuji a divili se, co tam vůbec dělám. Nikdo nevěděl, že by tam měl být plánovaný císař. Tak sestra prý svolá tým a že to teda udělají.

Přijali mě a půjčili mi noční košili, ve které jsem čekala hodinu a půl na chodbě. Věci, které jsem měla s sebou, mi dali do nějakého skladu na chodbě, kde je měli i sestry. V nervech jsem se klepala na chodbě. Těsně před převezením na sál se začali ptát, kde mám punčochy. Manžel pak pro ně musel běžet ještě do lékárny.

Rodil mně pan doktor Růžička - profesionální přistup, vše bez problému. Jemu jsem vděčná za zdravého syna. A to je nejdůležitější. Sestřičky, které se o mě starali, také úžasný přístup.

Nejvíc mě ale zklamaly sestry z dětského oddělení. To bylo něco strašného. O péči miminka mi neřekly vůbec nic. Přitom právě tyto bezcitné sestry vám na předporodním kurzu vyloženě vtloukají do hlavy, jak vás všechno, ale opravdu všechno naučí. Už třetí den po operaci se strašně divily, že sotva chodím a nejsem si schopná dát malého k sobě do postele na kojení. Když jsem na ně zazvonila, tak byly strašně otrávené, co zase potřebuji. A telefon mi brali od postele, abych na ně nezvonila se slovy: „Tohle už nepotřebujete!“. Když viděly, že mám malého u sebe v posteli, vždy mi ho vzaly. Prý ať si nezvyká.

Čtvrtý den, kdy už jsem byla jakž takž schopná chodit, jsem si už nedovolila na ně zazvonit, abych nedostala vynadáno. Když jsem přišla na sesternu, v tom lepším případě jedna seděla u stolečku a ládovala se, nebo tam seděly obě a vedly strašně důležitou debatu. Ale také jsem jednou i zažila to, že jedna z nich seděla u PC a hrála karty. To už jsem měla opravdu sto chutí si vyfotit, jak strašně moc práce tam mají, protože při každém zavolání jsem dostala vynadáno jak malá holka a chtělo se mi chtělo brečet. A ano, opravdu jsem usínala každý den s pláčem, protože jsem měla vedle sebe v postýlce miminko, o které jsem se nebyla schopna fyzicky postarat (ty, co rodili také císařem vědí, jak se žena cítí a čeho je schopna po tak náročné operaci). Když jsem volala o pomoc, nebyla mi poskytnuta. Když jsem potřebovala poradit, každá tvrdila něco jiného.

Jestli víte, že budete rodit normálně, tak Trutnov ano. Logicky se druhý den dokážete postarat o své dítě a nebudete po dětských sestrách nic chtít, budou spokojeni oni i vy. Žena po císařském řezu je ještě tři dny po porodu ráda, že si dojde na WC. Jakmile ho musíte podstoupit jako já, tak budete mít tu čest se s těmito sestrami potkat. Budete na nich závislé, protože právě ony se vám mají postarat o vaše dítě. Ale to je strašný problém. Věřte, že nejsem jediná, co vám tohle chování potvrdí. Jsou to bezcitné mrchy a ani jedna není výjimka!

Za mě Trutnov už nikdy. Nejhorší vzpomínky na to, když se mi narodilo miminko, bohužel.

Personál: MUDr. Pavel Růžička Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - mrnousekjaninka 15.07.16 napsala :

Rodila jsem v květnu 2015, původně proto, že v Jilemnici mi nechtěli dát možnost rodit přirozeně po prodělaném císařském řezu. V Trutnově nechali volbu porodu na mě. Respektive kvůli zdravotním komplikacím mě nakonec hospitalizovali a po domluvě opět provedli císařský řez.

Vše bylo skvělé, sestřičky na gynekologii úžasné, doktoři příjemní. Hospitalizace i porod na jedničku, následná péče o matku špičková (když porovnám s Jilemnicí). Vysloveně mi ale otravovaly život sestry z novorozeneckého. Každá má jiný přístup a nic není ucelené. Pro mě však byla zásadní péče o matku po těžkém zákroku a ta byla skutečně skvělá.

Pokud bych měla rodit do třetice, tak vyberu rozhodně znovu Trutnov.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy vůči sestrám z novorozenecekého. Umí rozhodit. Ale dle mého názoru, pokud je matka po porodu v pořádku, není co řešit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, kojící čaj, podprsenku a košili. Toaletní papír a něco na čtení :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - loven 11.10.15 napsala :

Byla jsem přijatá do porodnice 10.8.2015 kvůli tlaku a nepravidelným kontrakcím, které se mému lékaři nelíbily. Celý den mě monitorovali a hlídali. MUDr.Krofová řekla, že syn bude veliký a podle odhadu 4100 g a že do termínu (14.8.) čekat nebudou, že by mohl mít i 4.5 kg a že to by jsem neporodila.

Takže druhý den mě budou vyvolávat, aby se to do konce týdnu povedlo, ale syn si usmyslel, že si to naplánuje sám. Ve 24h praskla plodová voda, tak jsem zazvonila na sestru a hurá na čekanky. Všichni byli moc milí a ochotní honem zavolat manželovi. Když manžel přijel, tak jsem měla kontrakce po 3 min. Pořád jsem měla potřebu pochodovat po místnosti.

Cca ve 4h jsem se dostala na porodní sál, kde jsem měla ohromné nucení na tlačení, ale ještě to nešlo. Bylo to hrozné, ale personál byl úžasný a podporoval mě. V 6:26h se mi narodil syn: 53 cm, 4140 g, zdraví. Dali mi ho na tělo a zkoušela jsem první přisátí - úúúžasný pocit. Můj druhý porod byl skvělý. Na to, že jsem měla druhýho syna většího, tak jsem byla bez poranění - téměř 3 povrchové stehy, ve skvělém stavu. Hned jsem o něj mohla pečovat. Personál mě ve všem vyhověl.

Porodila jsem oba dva syny v Trutnovské nemocnici a byla jsem 100% spokojená, nemůžu nic vytknout.

Personál: MUDr. Krofová, MUDr. Samková, MUDr. Bukovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, žádná hysterie, poslouchat personál u porodu, ale co se týká kojení poslouchat samu sebe - teda aspoň mě se to osvědčilo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, přezuvky, jednorázové kalhotky, jinak vložky a košilky si můžete brát, co je potřeba.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Trutnov - rihinky 07.07.15 napsala :

Byla jsem velmi nespokojená s přístupem paní doktorky Mesnerové a porodní asistentky (jméno si nepamatuji).

Po porodu ze mě udělali hysterku. Nechali mě v bolestech 2 hodiny ležet na porodním stole, pak mě odvezli na pokoj, kde mi i přes několik upozornění, že mě bolí konečník, dali led mezi nohy. Po další hodině neskutečných bolestí mě sestra po několika minutovém přesvědčování zavolala doktorku a už to frčelo. Okamžitě na sál pro silné krvácení do břicha.

Po přečtení několika příspěvků a chvály na paní doktorku mě její přístup a neprofesionální chování velmi zaráží.

Personál: MUDr. Mesnerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Simona 205 07.05.15 napsala :

Zdravím, rodila jsem zde v dubnu. Byl to plánovaný císař. Od prvního dne po celých 7 dní si nemohu na nic stěžovat. Doktoři, sestřičky z šestinedělí i porodní asistentky jsou strašně hodné, usměvavé a rády vše vysvětlí ve dne v noci. Jsou opravdu vizitkou porodnice.

Ubytování - měla jsem pokoj č. 9 nadstandard a opravdu paráda, měla jsem své soukromí, WC a sprchu jen pro sebe, TV, ledničku a návštěvy na pokoji. Opravdu se porodnice hodně zlepšila.

Jídlo bylo taky dobré a i uklízečky velmi milé a ochotné.

Personál: MUDr.Ružička, MUDr. Mesnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid na duši.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 02.03.15 napsala :

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu trutnovské porodnice za vynikající, profesionální péči. Porodní asistentky během porodu a na oddělení šestinedělí byly perfektní, usměvavé, ochotné pomoci a poradit za každé situace i v kteroukoli denní i noční hodinu. Sestřičky na novorozeneckém oddělení jsou také velice ochotné, hodné, příjemné a profesionální.

Nechápu některé zde psané negativní ohlasy, ale to si musí každý rozumný člověk přebrat sám v hlavě, čemu uvěří a čemu ne. Je to stejné jako v politice, když jsem s něčím nespokojený, tak o tom donekonečna mluvím, ale pokud se mi něco líbí, tak to beru jako samozřejmost, a tak je to i se spokojeností dnešních maminek s porodnicemi. Ty co jsou spokojené, tak nemají potřebu někde něco hanit, ale ty, které se nechají strhnout negativními referencemi, nebudou spokojené nikdy, aniž by něco vyzkoušely na vlastní kůži.

Vážené maminky, dejte na svoji vlastní hlavu a selský rozum, stejně jako jsem to udělala já.

Ještě jednou velké díky!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mějte dobrou mysl a náladu a vše dobře dopadne. Dále buďte připravená na to, že porod bolí a bolest k porodu patří.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Reninna 22.02.15 napsala :

Mám 3 dcery. Nejstarší rodila před 3 lety v Hradci Králové (čekala dvojčata a bylo jí řečeno, že musí rodit v Hradci). Když po půlnoci odtekla plodová voda a absolvovali jsme 80 km, tak nám řekli, že se máme otočit a jet do jiné porodnice, že mají stop stav. Nakonec si ji tam tedy nechali a porodila jednovaječná dvojčata přirozenou cestou.

Po porodu jí ani jednoho z mrňousů neukázali a odnesli je do druhé místnosti, takže je viděl jen tatínek. Dcera byla poté převezena na gynekologii a kluci do jiné budovy na dětské oddělení, protože nebylo na porodnici místo. Aby dcera viděla kluky, museli jsme jí na vozíku převážet venkem do jiné budovy a neustále se doprošovat. Mně vůbec nedovolili, abych se na vnuky podívala - pustili k nim pouze dceru a zeťáka (musím podotknout, že nebyli v inkubátoru, protože byli poměrně velcí).

Druhá dcera rodila 19.2. v Trutnově a musím říci, že jsem se setkala s úplně jiným přístupem sestřiček (porodních asistentek) i lékaře. Mohla jsem být i se zeťákem v přípravném pokoji, což byla pro dceru velká podpora. Hned po porodu jsem mohla být s nimi na porodním sále. Porodní asistenka byla prostě super. A pokud bude někdy rodit třetí dcera, tak rozhodně volíme Trutnov!

Personál: MUDr. Ostorložík, PA Jana Pavlatová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je dobré mít poblíž mimo manžela i mamku - pokud tedy máte spolu dobrý vztah, tak je to velká podpora.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 23.11.14 napsala :

Primář je super ten mladší, sestry taky (jak které tedy). Jen si vás tam nechtějí nechat dlouho.Primář říká,že můžete zůstat jak dlouho chcete, když máte problémy. Ale jedna zdravotní sestra (starší, myslím rezaté vlasy) vám pak vyhrožuje,že musíte odejít co nejdříve, aby byla místa pro jiné maminky, i když tam místa jsou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle,župan a kojící čaje, podprsenku s polštářky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Jituš0000 08.11.14 napsala :

S porodnicí v Trutnově mám velmi dobrou zkušenost.

Veškerý personál je milý a ochotný. Porod byl naprosto úžasný pod vedením Pana primáře Dlouhého, nemohu si ho vynachválit, byl hrozně hodný. I obě porodní asistentky byly moc milé, bohužel už nevím jména. Na pokoji se všichni o nás oba vzorně staraly.

Porodnici mohu doporučit.

Personál: MUDr. primář Dlouhý Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 07.08.14 napsala :

Zkušenosti s porodnicí jsou výborné. Personál úžasný - zejména sestřička paní Springerová, kterou jsem měla u porodu, úžasný člověk, který mi hodně pomohl. I ostatní personál jak na porodním sále, tak na šestinedělkách super. Všichni byli velice ochotní a patří celému týmu dík. Cítila jsem se tam výborně. Jediné, nač se nedá pět chvála, bylo jídlo, to se dlouhodobě opravdu nedá. :-)

Personál: Sestra Špringerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit personálu, oni vědí, co dělají, a ptát se na všechno. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka. :-) Velká podpora, což bylo hodně důležité. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - sabinasa 21.06.14 napsala :

Dne 30.5.2014 jsem v trutnovské porodnici přivedla na svět své první dítě. Ráda bych touto cestou chtěla poděkovat personálu, který se o nás hezky staral, především na porodním oddělení mladé paní doktorce Mesnerové (nevím, zda je to napsané správně) a přidělené porodní asistentce. Obě byly velmi milé, empatické a všechno pěkně vysvětlily. Porod jsem měla na prvorodičku rychlý, a tak si nemohu na nic stěžovat.

Na oddělení šestinedělí také super - sestřičky milé, doktoři i uklízečky také. Jediné, co mi vadilo, bylo chování dvou dětských sester - tváří se, jako když je obtěžujete, a že byste i jako prvorodičky měly všechno hned umět a znát. Jinak opravdu paráda a jestli budu ještě někdy rodit, určitě si opět vyberu Trutnov. :-)

Personál: MUDr. Mesnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být hlavně v klidu, budete v dobrých rukách personálu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek ručníků, vlhčené ubrousky, něco na zub a k zábavě (čtení apod.).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - impipi 16.06.14 napsala :

Já jsem šla na vyvolání dřív o 14 dní. Celý víkend, co jsem tam strávila, tam byl pan primář, ke ktreému jsem mimojiné chodila i do poradny. Chtěl si mě odrodit sám, ale v půl třetí v pondělí mě naposledy zkouknul, mechanicky mi roztáhl hrdlo a řekl, že dnes to určo nebude a odjel. No a v půl šesté byl Honzíček na světě. :-D Druhý den mi přišel pogratulovat. Pan primář je naprosto úžasný člověk, který vše vysvětlí a snaží se pomoct, jak to jen jde. Rodila mě paní doktorka Krofová. Vzhledem k tomu, že jsem rodila cca tři hodiny, z toho samotný porod trval dvacet minut, nemůžu moc soudit, ale i ona byla úžasná a milá.

Jinak jsem byla s celou porodnicí naprosto spokojená - od uklízeček, přes milé sestřičky a i ty dětské až po doktory. Za mě naprostá spokojenost.

Personál: Primář MUDr. Dlouhý, MUDr. Krofová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte naprosto v klidu, perfektní personál se o vás postará, hlavně jim ale říkejte, co vás trápí, co potřebujete apod. Neumějí číst myšlenky. Takže se klidně stále ptejte a „otravujte“. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam, co si s sebou vzít na stránkách porodnice je naprosto ok. Nejsou potřeba asi separační plenky, vaše vlastní látkové pleny a ani vložky. Vložky tam jsou k dispozici a i sestřičky raději vidí, že se používají ty jejich.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 17.05.14 napsala :

Rodila jsem v Trutnově dvakrát, poprvé 1.5.2012, podruhé 2.12.2013 a vše v naprosté pohodě, spokojenost. Podruhé mě rodil pan primář Dlouhý, porod naprosto v pořádku, péče po porodu také, vše vysvětleno, ukázáno nebo na požádání. Milý personál. Za mě naprostá spokojenost, ochota všech, určitě bych jen doporučila. :) Jídlo v pořádku, pokoj pro sebe.

Personál: Primář Dlouhý

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Průkazka těhotenská, oddací líst-kopie, prohlášení o jméně miminka, nabíječka na telefon, fén.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - piškotíček 14.05.14 napsala :

Moje zkušenost s trutnovskou porodnicí jsou velmi dobré. Personál je milý a ochotný, ve všem mi poradili a ukázali. Ikdyž jsem se pořád na vše ptala, nebyl problém, aby mi sestřičky v čemkoliv vyhověly. Jen jsem měla trochu zmatek, která sestřička je pro nás a která pro děti.

Jméno paní doktorky, co mě rodila, si nepamatuji. Vím jen, že byla hrozně mladoučká, asi ne ještě atestovaná. Dohlížel na ni pan primář a později pan Růžička. Jen paní doktorce říkal, žee to dělá správně. Paní doktorka byla úžasná, šití jsem skoro necítila. Od mé paní gynekoložky má velkou pochvalu, prý dlouho neviděla takhle pěkně zašité nastřižení. :D

Takže abych to shrnula: porodnici můžu jen doporučit. I jídlo se tam dá jíst, i když, co si budem povídat, ono to taky není. :p

Personál: Růžička, primář

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec si nemusíte brát separační pleny, které mají napsané v požadavcích, co si vzít do porodnice. Dávají tam svoje. Hlavně se ničeho nebojte, každá jsme to zvládla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně sebe. :D Pak si asi vemte si vlastní jídlo, něco na chuť, pití, pokud nechcete pít pořad jen ten jejich čaj. Vemte si i kojicí čaj (zdejší setry ho vyžadují).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Milkiway 04.03.14 napsala :

V porodnici se mi docela líbilo. Na příjmu a u porodu byli všichni úžasní. Hlavně sestřička, škoda že si nevzpomenu na jméno.

Na šestinedělí moc hodné sestřičky. Malého jsem si přála vykoupat jen ve vodě atd., vše mi splnili (snad :-)). Při vizitě nám takový starší pan doktor nemačkal břicho, jen se zeptal, jestli je vše ok, za což mu patří velké díky. Pan primář je velice rozumný člověk. Byla jsem celkem spokojená - až na jednu doktorku z dětského, která mi přišla den po porodu 4× vnucovat příkrm, aby měl malý sílu pít.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji maminkám, které vědí, co chtějí, aby si zatím stály.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco k jídlu, měla jsem celkem hlad. Vložky a pyžamo si brát nemusíte. Tak jen plenky, mast na zadek a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Petraba 16.02.14 napsala :

V Trutnově jsem rodila dvakrát císařským řezem dceru Karolínku 12.6.2012 a Veroniku 26.12.2013. Tuto porodnici mohu všem jen doporučit. Personál byl skvělý - od uklízeček počínaje a panem primářem konče. Vůbec není pravda, co se v některých recenzích píše o neochotě sestřiček u miminek, naopak se tu snaží pomáhat, jak to jde! Pan primář může být na své oddělení velmi pyšný.

Ještě jednou všem velké díky. Přejeme hodně zdravých miminek a spokojených maminek. Kája, Verča a Petra Bajerovi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - reliska 13.02.14 napsala :

Se svým prvním porodem jsem byla v Trutnově absolutně spokojená. Na předporodním oddělení jsem byla, dá se říct, pod stálým dohledem a kontrolou, všichni byli moc milý a vstřícní. Před porodem se o mne výborně starala PA, naučila mne správně vydýchávat a neustále mne konejšila, uklidňovala a chválila, jak mi to výborně jde a jak jsem šikovná. :-)

Od prvních kontrakcí trval porod celkem 16 hodin, kdy na konci už jsem byla se silami úplně na dně a už jsem moc nespolupracovala. Přesto byla paní doktorka, PA, dětská sestřička a ostatní (dle manžela bylo na porodním sále víc lidí, o kterých já ale vůbec nevím) velmi trpěliví, klidní a stále mne udržovali v příjemném psychickém rozpoložení, abychom si příchod miminka co nejvíc s manželem užili.

Na oddělení šestinedělí jsem nenarazila na žádnou nepříjemnou sestřičku, ať už dětskou, nebo šestinedělní pro nás maminky. Hlavně dětské sestřičky byly všechny moc milé, vstřícné a neměly sebemenší problém vám v jakoukoliv denní či noční dobu pomoci, poradit, předvést. Pokud jste se chtěla bez obav a v klidu např. osprchovat nebo si prostě chvilku odpočinout, bez problémů miminko pohlídali.

Ráda bych podotkla, že vše je v lidech a o lidech a pokud se člověk chová slušně a vlídně, má respekt - ať už vůči starším a zkušeným ženám, nebo jejich praxi, znalostem a profesionalitě, vždy se setká s pozitivní reakcí a chováním druhé strany. Pokud se ovšem chová povýšeně a nemá základy slušného chování, jako např. poděkovat, pozdravit, poprosit, nemůže očekávat zázraky ani od druhé strany. Toto se mi osvědčuje naprosto pořád v mém životě a v porodnici to fungovalo naprosto výborně a já mám na tento pobyt jen krásné vzpomínky na milé lidi, kteří mi pomohli odstartovat nejkrásnější roli v mém životě, a to roli maminky. ;-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a nebát zbytečně dopředu, akorát to zpomaluje průběh porodu a překrývá to ten krásný a zázračný okamžik.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud vám nevadí erární pyžama, tak je zbytečné brát si svoje - při silném poporodním krvácení a pocení je stejně potřeba košili min. jednou denně převlékat a je škoda ničit si svoje „domácí“. :-) Dále je potřeba si vzít: toaletní papír, tmavý ručník do sprchy, ručník na obličej a na prsa, prsní vložky, dobrůtky na mls, pití, čaj pro kojící (v nemocnici dostáváte čaj - neomezeně, mléko - ke svačině, jednou byl výborný banánový koktejl), plenky, vlhčené ubrousky, mastičku na zadeček a na bradavky, hroznový cukr k porodu, jelení lůj. Svoje vložky si brát nemusíte - musí se používat jejich poporodní sterilní a prodyšné. A hlavně si vezměte tatínka k porodu, protože tato událost se prostě musí prožít společně! Můj manžel si porod tak užil, že ho od té doby prostě nepoznávám. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - pralinka2727 16.10.13 napsala :

V porodnici Trutnov jsem původně rodit nechtěla, nakonec se ale tato volba ukázala jako nejlepší možná.

Porod, ačkoli byl vyvolávaný, trval pouhé 3,5 hodiny, a to jistě i díky skvělým radám PA paní Novákové a přístupu pana doktora Baláže. Bylo respektováno vše, co jsem měla v porodním plánu. Přístup celého gynekologicko-porodnického oddělení i oddělení novorozeneckého byl absolutně perfektní. Nesetkala jsem se za ten týden ani s jednou nepříjemnou sestrou, PA nebo lékařem. Všichni mi moc pomáhali a respektovali má rozhodnutí.

Moc děkuji celému týmu porodnice Trutnov, že mi pomohli přivést na svět dcerku Veroniku a že se k nám chovali tak moc pěkně. Ještě bych chtěla poděkovat PA paní Špringerové, která se o mne starala noc po porodu, kdy po velké ztrátě krve jsem nebyla schopná dojít si sama ani na WC. Abych na někoho nezapomněla, musela bych sem vypsat celý seznam zaměstnanců tohoto oddělení.

Jediná výtka je k nadstandardnímu pokoji, který je bohužel jen jeden, uvítalo by jej mnoho maminek.

Personál: MUDr. Baláž, PA Nováková, PA Špringerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Melise 19.09.13 napsala :

Díky porodnici v Trutnově se stal porod mé dcery hezkým zážitkem. Říká se, že když je porod dobrý, je dobrý všude a naopak. Ale opravdu velice záleží na přístupu personálu, který vás tím porodem provází. A já byla velice překvapena, jak milý a vstřícný je personál této porodnice, od lékařů přes porodní asistentky, sestry…

Chtěla bych poděkovat nejvíc porodní asistentce Špringerové, která mě moc pomáhala, povzbuzovala mě, poradila, co mám dělat, a když mě pochválila, že „to dělám dobře“, šlo to hned lépe.

Na přístup dětských sestřiček si také nemůžu v ničem stěžovat. Když bylo třeba, poradily, pomohly. Samá chvála. Řekla bych, že se celkově velice zlepšil přístup k rodičkám. Ani jednou mě nikdo do ničeho nenutil, opravdu nechali vše na mě, jako klystýr, sprcha, kojení v leže…

Sama za sebe můžu tuto porodnici jen doporučit.

Personál: MUDr. Baláž, PA Špringerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se zbytečně nestresovat, strach vše jen brzdí.
Snažit se myslet pozitivně, že vše půjde bez komplikací a rychle. A funguje to!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velké množství vlhčených ubrousků (moc skvělá věc po porodu místo toaleťáku), Purelan - mast na bradavky (nemusí se smývat před kojením), hodně pití, hroznový cukr, müsli tyčinky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Šalvějka 08.07.13 napsala :

Měla jsem v plánu rodit v Náchodě, ale plány mi překazilo malování. Na Trutnov jsem nahlížela se smíšenými pocity, ale musím říct, že zbytečně. Nemůžu si vůbec na nic stěžovat.

Příjem probíhal v klídku, personál byl milý. Na pokoji pro čekanky velká postel, spousta prostoru pro moje pochodování sem a tam, nikdo mě do ničeho nenutil. Klystýr jsem si nechala dát dobrovolně, porodní asistentka se mě zeptala, zda mi ho může udělat, stejně tak se ptala i ohledně jiných věcí.

U porodu jsem měla primáře MUDr. Dlouhého, choval se úžasně, byl trpělivý a snažil se mi pomoci, jak jen mohl. Musím mu moc poděkovat. Taky beru jako velké plus, že mě nikdo nenutil do nějaké mně nepříjemné polohy nebo do podání oxytocinu na zesílení kontrakcí, prostě to rozhodnutí nechali na mě.

Na oddělení šestinedělí jsou max. dvoulůžkové pokoje, hezky zařízené. Sestřičky milé, i sestřičky od miminek byly fajn. Myslím si, že je to hodně o lidech a o přístupu a taky o spolupráci a ochotě nechat si poradit.

Tímto můžu porodnici v Trutnově jen a jen doporučit!

Personál: primář MUDr. Aleš Dlouhý, PA Nováková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící košile (můžete samozřejmě použít ty nemocniční, ale stalo se mi, že v neděli už jich bylo málo, a čekalo se na pondělí až je dovezou z prádelny). Toaletní papír a tmavé ručníky na spodek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - ptáčková 04.03.13 napsala :

S porodnicí jsem byla spokojena.

U porodu mi hodně pomohla porodní asistentka p. Čížková. Pomáhala připomínat jak mám dýchat, byla velmi milá. Chodila informovat manžela, který tam pro svou nemoc nemohl být se mnou. Také pomáhala miminku ven.

Na šestinedělí byly na mě milý. Na co jsem se zeptala, to mi bylo zodpovězeno. Až na jednu sestřičku, která mi řekla, když jsem se ptala na ošetření pupíku, ať to prý neprožívám. Při propuštění mi ale jiná ukázala a vysvětlila.

Ohledně jídla mohly být vetší porce, ale chuťově ujdou.

Personál: MUDr.. Krotký, MUDr. Krofová, porodní asistentka p. Čížková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, alespoň 3 ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Avelmed 19.02.13 napsala :

V porodnici v Trutnově jsem rodila již podruhé a opět bylo vše v naprostém pořádku. Troufám si říci, že se mi zde tentokrát líbilo možná i více než poprvé.

První porod byl v roce 2010 a končil po 16 hodinách akutním císařským řezem.

U druhého porodu 8.2.2013 jsme zkoušeli rodit přirozenou cestou, ale nakonec jsme skončili opět u císařského řezu.

Veškerý personál (a to bez výjimky) byl naprosto profesionální, milé a vstřícné sestry i doktoři, kteří se snažili pomoci. Největší dík patří primáři MUDr. Dlouhému, který mi byl u obou porodů velkou oporou.

Trutnovskou porodnici určitě doporučuji všem maminkám!

Personál: MUDr. Dlouhý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zůstat v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, noční košili, kojící čaj, kefír. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - elwe 04.01.13 napsala :

Dne 26.12.2012 jsem v 41.tt byla plánovaně přijata v trutnovské porodnici. Bez potíží, i když už s pěkným „nálezem“ 6cm, mi natočili monitor a po zavedení vyvolávací tablety jsem ulehla ještě na oddělení šestinedělí. Aže se uvidí, co se bude dít. :-)

Asi po hodině se začínaly ozývat téměř pravidelné kontrakce po 5 minutách. Zhruba po 3 hodinkách, kdy se stahy zintenzivňovaly a byly pravidelně po 3 minutých, si mě sestřička vzala na čekanky k porodnímu sálu. Tam už se mnou byl i partner. Pobyli jsme si tam asi 2 hodiny a šlo se na sál. Samotný porod trval 25 minut a malý byl na světě!

Musím říct, že všechno bylo naprosto skvělý! A i když to zní divně, tak jsem si to užila! Velké díky patří PA Janě Blažkové,která byla fantastická a MUDr. Krotkému.
Trutnovskou porodnici díky této moji zkušenosti mohu jen doporučit!

Personál: MUDr. Krotký, Jana Blažková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepanikařit a užít si to. :-))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, kojící čaj, něco na zub.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - silwuschka 20.12.12 napsala :

Moje představa porodu byla dost jasná, každopádně trutnovská porodnice do ní nezapadala, ale člověk míní, život mění…

Dne 12.12.2012 ve 2 hodiny jsme s přítelem přijeli do trutnovské porodnice s bolestmi po 5 minutách a prasklou vodou. Přijala nás úžasná PA Ivanka Drahošovská (nebo podobné jméno), sepsala potřebné papíry a odvedla na pokoj, kde jsme byli dalších 18 hodin.

Poté jsme šli na porodní sál, kde mě MUDr. Krotký s touto PA odrodil. Nešlo mi tlačení, tlačila jsem pořád vzduch do hlavy, nakonec jsem miminko ve 20:01 z posledních sil vytlačila s vydatnou pomocí doktora, PA, dalších sestřiček a přítele. Museli jí rozdýchávat, vše dopadlo dobře, jsme zdravé a už si užíváme všichni doma.
Nástřih ani šití vůbec nebolelo, i když mám stehů hodně vnějších i vnitřních.

Po příchodu na šestinedělí jsme zůstali s přítelem na pokoji, malou měly sestřičky u sebe a zahřívaly jí. Vzala jsem si jí až druhý den dopoledne. Všechny sestřičky na šestinedělí i novorozeneckém byly příjemné, vše řekly, ale já se i hodně ptala.

Panu doktorovi Krotkému jsem vděčná za to, že mám zdravou dceru i po tak náročném a dlouhém porodu.

Jídlo bylo výborné, sice k snídani koblihy, čerstvé pečivo a knedlíky k obědu nejsou zrovna stravou pro kojící matky, ale naše holčička nemá problémy s prdíky, takže mi to nevadilo.

Personál: MUDr. Krotký, PA Ivanka Drahošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat na cokoliv.
Pokud máte porodní plán,zajděte si ho tam zkonzultovat ještě před porodem, ať pak nejste zaskočené, že to nejde dle vašich představ.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, síťované kalhotky, hodně ručníků na spodek a na prsa, kojící čaj, plínky a ubrousky, rukavičky pro mimi, vodu na pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - anntenna 07.12.12 napsala :

Rodila jsem v trutnovské porodnici v listopadu a mohu jen doporučit. U porodu jsem měla Dr.Junkovou a asistentky Janu Blažkovou a Anežku Rybovou a všechny se o mě vzorně staraly. Za to jim patří můj velký dík.

Na oddělení šestinedělí skvělá péče, nic mi nechybělo a sestřičky na novorozeneckém oddělění všechny moc hodné, pomáhaly nám s kojením a s celou péči o miminko. Byla jsem se vším moc spokojená a ještě jednou bych celému personálu ráda poděkovala.

Personál: Dr.Junková, as. Blažková, as. Rybová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, noční košili( o víkendu nebylo moc prádla), jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - loven 28.11.12 napsala :

Dne 25.9.2012 v 21:14h se v trutnovské nemocnici podíval můj prvorozený syn Jan na svět, touto cestou bych chtěla poděkovat sestrám, který se o mě staraly při příjmu. Během pobytu byly 100% profesionálové na svém místě. Úžasně se o mě staraly celou dobu čekání na Honzíka, občas to se mnou měli dost těžké, ale byly úžasný.

Také bych chtěla poděkovat MUDr. Zuzana Krofová, která mi pomohla přivést na svět to nejkrásnější stvořeníčko, co jsem kdy viděla. Moc mě pomáhala a podporovala, kdy mi nebylo moc do smíchu. Takže MOC DĚKUJU ZA HONZÍKA! Takže určitě až budu čekat své druhé dítě, tak se s tímto zázrakem pojedu podělit do trutnovské nemocnice. MOC VÁM DĚKUJU.

Jen se vůbec nehledělo na kojící matky (květáková polévka), u pití je spotřeba velká (hekárna).

Personál: MUDr. Zuzana Krofová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

dojít si sepsat porodopis (já ho neměla a zbytečně to zdržovalo!)
zajít si na předporodní kurz

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící čaj a jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Petruna76 13.11.12 napsala :

Zdravím,

rodila jsem v Trutnově poprvé 17. 10. 2012 a byla jsem nadmíru spokojena.

V nemocnici jsem trávila celkem 10 dní, porod byl vyvolávaný a jak na porodnici tak na šestinedělí jsem byla nadmíru spokojena. Sestřičky z dětského byly taky úžasný.

Kdyby mě to mělo potkat znova tak zase beru Trutnov…jen ta kuchyně by se mohla zlepšit. Ještě jednou všem děkuji za jejich péči.

Petra a Matyášek

Personál: všichni

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si něco dobrého.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost toaletního papíru…jinak vše je na stránkách porodnice a to stačí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Trutnov - dašule8 15.10.12 napsala :

Ahoj,

moje zkušenosti z porodnicí v Trutnově bohužel nejsou spojené s porodem, ale s odběrem plodové vody (10.10.2012). A už v tomto případě říkám Porodnici v Trutnově velké NE!!

Po pozitivních výsledcích na TRIPL Testu v 13tt jsme byla objednaná na genetiku k paní primářce na dětském. Už jen tam mě překvapil šílený přístup k pacientce. Ani se mě pořádně nezeptala, jestli s tím souhlasím a šup byla jsme objednaná na Amniocentézu na druhý den ráno. Vodu mi odebíral zástupce pana primáře (jméno mi ani neřekli) a asi stačí to, že do mě strčili tři jehly a vodu i tak neodebrali. S bolestmi v břiše jsme byla uložena na lůžku na Ambulanci a asi za 4 hodiny puštěna domu.

Po domluvě s mým panem gynekologem jsem se domluvila, že další odběr proběhne v Jilemnické porodnici. Tam mi to odebíral pan primář gyndy a nemůžu si stěžovat. Skoro bez bolesti, přístup úplně milionovej. Proto se Trutnovské porodnici budu zdaleka vyhýbat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Meg05 23.08.12 napsala :

V porodnici v Trutnově jsem rodila 3.6.2012. Byl to můj první porod.

Porod byl vyvolávaný, vše začalo 1.6. ráno a skončilo 3.6. odpoledne bohužel sekcí. Po celou dobu se o mě staral MUDr. Baláž. Nemůžu si na nic stěžovat. Skvělý přístup pana doktora i porodních asistentek (a že jsem jich tam pár vystřídala :-)).

Prostředím jsem byla mile překvapena. Na šestinedělí byly sestřičky také příjemné. Vadil mi pouze přístup ke kojení. Měla jsem s ním problémy a každá směna mi radila něco jiného. Měla jsem z toho v hlavě zmatek a na klidu mi to nepřidalo. Příště bych si kojení rozhodně „nastudovala“ předem doma.

No a jak tu bylo již několikrát napsáno, tak strava mi také nepřipadala vhodná pro kojící matky (kiwi, zelí atd…)

Personál: MUDr. Baláž

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky, potřebné dokumenty a něco dobrého na zub :-).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Krizkovic 17.08.12 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Trutnově 8.8.2012, jednalo se o můj první porod.

Na příjmu se samozřejmě vyplňovalo spoustu formulářů, ale hezky to uteklo. Sestřička byla milá. Na čekankách moc hezké prostředí, kde se mnou mohl být manžel. Rodil mě MUDr. Baláž a porod byl suprovej. Opravdu jsem si to užila. Malou jsem dostala hned na bříško, potom s ní byl celou dobu manžel, u vážení a měření.

Na šestinedělí byly úžasné sestřičky, které se o mě moc fajn staraly (jedna jediná byla protivná, ale ta u mě byla všehovšudy 2×, nesedly jsme si navzájem). Nemohla jsem se rozkojit, ale se vším mi pomohly, vše vysvětlily a teď vše probíhá jak má :).

Personál: MUDr. Baláž, jedna ze sestřiček paní Marcela a zbytek už nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě být v pohodě, to je nejdůležitější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, oddací list, papír z matriky o jménu miminka, plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Saman 10.08.12 napsala :

V téhle porodnice jsem rodila letos v červnu.

Porod proběhl v pořádku, i když při nástřihu hráze se mi pan primář nestrefil do kontrakce, takže auvej. No, ale stává se :). Prostředí, personál a péče bylo úžásná. Měla jsem smůlu, že zrovna byl v porodnici nábuch (místo obvyklích 2 porodů rovnou 9), takže tam byli trochu zmatky, ale i přesto si nemám na co stěžovat, jen na nedostatečné informace ke kojení. Mimčo mi prostě mrskli k prsu a kojte.

Samozřejmě se člověk mohl na spoustu věcí poptat, jenže hned ty problémy s kojením nevylezli, takže je řeším až teď doma. Našla se tam asi jedna protivná sestřička na dětským, ale taková se asi najde vždycky.

Jistě se najdou i lepší porodnice (a dost horších), ale vzhledem k tomu, že Trutnovská je v místě mého bydliště, jistě bych tu rodila znovu a nehledala jinde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si dopředu základní informace o kojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - IvaB 06.08.12 napsala :

V Trutnovské porodnici jsem rodila dvakrát - v dubnu 2003 a v červnu 2011.

Prostředí se za těch 8 let nezměnilo, zato atmosféra a přístup o desítky procent. Nebudu popisovat zkušenosti s prvním porodem, i když musím souhlasit s jinou maminkou, která zde popisuje zkušenost se šitím od dr. Růžičky (naštvané vrčení: "Pani, dejte ten zadek dolu!!!), a jen pro ilustraci ještě vzpomenu na jednu dětskou sestru, která přišla do pokoje ve chvíli, kdy syn už hodinu brečel, já brečela nad ním a ona mi ještě vynadala, že si s ním neumím poradit.

Při druhém těhotenství jsem se velmi rozmýšlela, kde své dítě přivedu na svět, nakonec jsem přece jen zamířila do porodnice, kterou mám 5 minut pěšky od domova. S očekáváním více méně toho nejhoršího a s odhodláním se nedat.

Už odpolední příjem mě mile překvapil, nejvíc ale porodní asistentka paní Horáková, která se mnou strávila noc. Milá, ochotná, vše vysvětlovala, snažila se poradit „taktiku“ (věděli jsme, že porod bude dlouhý). Po vystřídání směn sestřičky už tak úplně milé nebyly, ale pomohly mi po 16 hodinách a menších komplikacích přivést na svět zdravou holčičku.

Na oddělení šestinedělí jsem si pak připadala jako v pohádce. Sestřičky příjemné, některé dokonce vtipkovaly, několikrát jsem byla o různých věcech poučena a musela jsem poučení podepsat (před osmi lety mi tak akorát ukázaly koupání a starej se …), úžasná byla i dětská lékařka paní Adolfová a její skvělá přednáška pro maminky před propuštěním.

Negativa?
Bylo tu zmíněno jídlo, ani mně se nezdálo zrovna vhodné pro kojící maminky. Pak přístup lékařů, i když jsem se vlastně za celou dobu setkala jen se třemi - určitě profíci, ale úsměv nebo vlídné slovo mi prostě chybělo. A pak (ne)pomoc s kojením. To je vlastně jediné, o čem mi sestřičky neřekly téměř nic, takže když pak doma nastaly problémy, sháněla jsem informace kde se dalo a stejně jako s prvním dítětem jsem i tentokrát skončila na Nutrilonu.

Jinak jsem ale byla moc spokojená a trutnovskou porodnici můžu jen doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ptát na cokoliv, co Vás zajímá a s čím si nevíte rady.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě plínky. Mimču je dají jen první den, pak už ani jednu a naopak vyžadují, aby mělo 3 - 4 plínky vždy připravené v pojízdné postýlce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - rohlenka 03.05.12 napsala :

Dlouho jsem váhala, kam půjdu rodit, až nakonec jsem zůstala v Trutnově - místě, kde bydlím. A rozhodnutí bych neměnila, bylo to moc příjemné a veškerý personál moc hodný.
Přijímala mě moc milá porodní asistentka a přímo MUDr. Dlouhý - primář. Všechno mi vysvětlili, prohlédli a zkonstatovali, že si mě nechají tam kvůli kapačce (pozitivní stěry). Ubytovali mě na krásném pokoji pro čekanky s manželskou postelí pro doprovod. Chodili mi všechno vysvětlovat, pořád se mě ptali, jestli mi něco nechybí apod. Byli úžasní!!!
Na první zazvonění přiběhli, monitor se natáčel přímo na pokoji, takže jsem se nikam nemusela přesouvat. Stejně tak vyšetření na to, jak jsem otevřená. Taky jsem dost času trávila na baloně ve sprše kvůli bolestem - velice příjemné. :)
Samotný porod byl rychlý - malý vyklouzl ven na tři zatlačení, rodil nás MUDr. Růžička - trochu jsem se bála, ale byl úžasný. Pevný, rozhodný, ale velice milý. Stejně tak všechny další sestry (vyměnila se mezitím směna :) - rodila jsem 17 hodin celkem :D).
Nejhorší na tom všem bylo asi šití, ale to nebyla vina pana doktora, to je prostě hnus sám o sobě. :)
Nejvíc si to se mnou užila paní Špringerová a slečna Vykouřilová - porodní asistentky. Těm patří velký dík, že se mnou strávili těžkou noc. A samozřejmě panu doktorovi.
A péče na šestinedělí byla přímo ukázková, o miminko se postarali, kdykoliv jsem ho tam dovezla (když jsem třeba šla na WC, do sprchy nebo chtěla spát a on plakaů). Krásně nám ukázaly kojení, utěšovaly mě, když jsem plakala a padla na mě poporodní depka. Ukázaly mi, jak doma odstříkávat, jak miminko koupat…prostě paráda. Celkem nic moc bylo akorát jídlo - donesli nám kiwi a další den zelí, což jako kojící matka nemůžete. Takže na to si dejte akorát pozor. Jinak vše prima. Pokud došel čaj v termosce, byla na chodbě velká varná konev, stačilo si dolít. Stejně tak noční košile - chodila jsem v jejich, nechtěla jsem si špinit svoje kojící. :) Vše se pak večer hodilo do koše na prádlo, který byl nonstop na chodbě a vzala jsem si novou košili tamtéž. Oni vám tam všechno ukážou, až vás povezou z porodního sálu.
Hlavně radím - pokud něco, ptejte se. Jsou opravdu sdílní a milí - a to myslím naprosto všechny od doktorů počínaje po uklizečky konče.
Vřele doporučuju a nikam jinam bych rodit nešla! :)))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní potřeby, toaletní papír, určitě vložky do podprsenky, čaj pro kojící maminky, mast na zadeček a plenky pro miminko a věci na koupání pro něj - šampon na vlasy a tělo, olejíček po koupeli nebo co kdo uzná za vhodné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady - OP, těhu průkazku, potvrzení o jméně z matriky a pokud nejste sezdaní tak nějaký ten papír (to vám ale řeknou všude u obvodních gyndařů).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Michaela_F 03.04.12 napsala :

Rodila jsem tu 30. 3. 2012 po vyvolání u Mudr. Junkové - naprosto úžasná dr. (milá, mladá, profesionální). Ráno mě přijímala super porodní asistentka (také Dita, nevím příjmení). Porod samotný byl pro mě 1. a po něm jsem řekla, že ne poslední, protože to co jsem tam zažila za 7 hodin, bylo něco parádního. Jednání dr. sester, dětských sester a i uklizeček bylo hrozně super! Všichni jsou tu milý. Dětské sestry všechny ochotný a rády pomůžou (názorně ukážou) ve dne, i v noci!!!
Nechápu, proč tak skvělá porodnice má tak hroznou pověst! Opravdu realita tam je jiná, než se píše na některých diskuzích.

Personál: Mudr. Junková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost, klid, nehysterčit, a hlavně spolupracovat se všemi sestrami (jejich rady jsou opravdu k věci)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je k dispozici: košile, vložky, hygiena pro mimčo, takže vemte jen hygienu pro sebe, dostatek ručníků (aspoň 3), kojící podprsenky a hlavně plínky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Radka d 10.02.12 napsala :

Ahoj maminky,
29.1.2012 se mi narodila dcera Zuzanka. Musím přiznat že jsem do porodnice odjížděla s obavami, protože jsem na Trutnov moc dobrých věcí neslyšela. Už na příjmu jsem byla mile překvapena ochotou a věnovanou péčí jak mně tak i nastávajícímu tatínkovi. I péči dětských sestřiček si nemůžu vynachválit. Pomohly mi jak s prvním koupáním, tak i s kojením které nám moc nešlo. Po celou dobu pobytu na šestinedělí se o nás sestřičky vzorně staraly, když bylo potřeba ochotně pomohly, nebo poradily v kterou koli dení či noční hodinu. Tímto jim všem moc děkuji a mohu jen doporučit. Radka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout na porodní sál pití jak pro sebe tak pro tatínka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 04.02.12 napsala :

Milé nastávající maminky.První dítě jsem rodila v Turnově.Přiznávám,že kvalita poskytovaných služeb byla dobrá,jen sociální zařízení bylo na chodbě společné.
Druhého chlapečka jsem porodila v Trutnově.Proto s čistým svědomím mohu ohodnotit tuto porodnici a personál.Přijali nás caa ve 2 hodiny ráno.Po příjmu a vyšetření jsem šla na čekanky.Jsou tam 2 pokoje.Jeden s vanou,WC,sprchou,Manželskou postelí(to třeba pro nastávající tatínky,kteří přišli podpořit svojí paní),Je tam televize,Cd přehrávač.Na druhém pokoji 1 postel,WC,sprcha,Cd přehrávač a TV.Sestřičky i pan doktor byli velice příjemní.Na porodním sále jsem se zeptala pokud to půjde,jestli by to šlo bez nastřižení hráze.Pan doktor mi mile odpověděl,že mě nastřihne jen pokud to bude nezbytné.Já měla radost,protože to vyšlo.A sestry?Kdyby byl každý tak milý jako ony,krásně by se nám žilo.Můžu vřele doporučit.Maminky ničeho se nebojte.

Personál: Doktor Pech

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přezůvky,pleny,dudlík.vložky do podprsenky,kojící podprsenku

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz ,kartičku pojištěnce,OP

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 27.01.12 napsala :

Dobrý den, v této nemocnici jsem rodila koncem října 2011 a byla jsem mile překvapena.Personál byl moc milý a ochotný a vybavení nemocnice je také na hodně vysoké úrovni. Když jsem si před porodem četla recenze na tuto porodnici, tak jsem měla trochu obavy, ale musím říct, že opravdu zbytečně. Samozřejmě, že se najdou lidi co si stěžájí, ale ty by si stěžovali kdekoliv. Pokud se rozhodujete mezi touto nemocnicí mohu jedině doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - AdelAda 13.01.12 napsala :

Zdravím, jelikož jsem také rodila v Trutnovské porodnici chtěla bych se také podělit o zážitky a třeba někomu pomoci se rozhodnout. Měla jsem tu možnost ležet už na gynekologii, v 33. týdnu těhotenství mě bylo zjištěno že naše malá nepřibírá jak by měla a navíc hrozil předčasný porod. Nastoupila jsem tedy do porodnice na oddělení gynekologie. Všichni se o nás vzorně starali, byla jsem na kapačkách aby malá přibrala, stačilo zazvonit na sestřičku a téměř hned nějaká přišla a pomohla. Doktoři byli také naprosto v pohodě, byla jsem trochu v šoku že jsem musela do nemocnice na deset dní a oni mi vysvětlili že je to pro naše dobro aby se malá donosila. Jmenovitě bych chtěla poděkovat p.primáři Dlouhému a p.dr. Hrůzové ale i ostatním lékařům, sestřičkám a uklízečkám. Poté jsem byla v porodnici, příjem byl rychlý, přijala nás milá porodní asistentka v půl páté ráno, vyšetřila a ukázala kde co je, poté mě vyšetřil p. primář a šla jsem s manželem na čekanky, zase jen milý přístup, porod byl rychlý akorát jsem byla potrhaná tak mě museli šít, to nebylo moc příjemné ale dalo se to přežít, mimčo za to stálo. Manžel mohl přestřihnout pupeční šnůru a fotit, zatímco mě odešla placenta a šili mě tak byl se setřičkou vedle a mohl si fotit malou. Poté mě odvezli na pokoj a dokud jsem nebyla schopná se postarat, měli dětské sestry malou u sebe a vozili mě ji na přiložení abych se rozkojila. Měla jsem s tím problém ale sestřičky byly trpělivé a pořád mi radily a ukazovaly co a jak. Po porodu jsem pořád byla slabá a omdlévala, ale opět stačilo zazvonit a někdo hned přišel a pomohl na záchod nebo do sprchy. Nepamatuju si už jména ale taktéž děkuji všem lékařům, sestřičkám a uklizečkám za jejich péči kterou nám věnovali. Hlavně p.dr. Balážovi, který nás odrodil.A také děkuji p. doktorce Kokrhounové, která se o nás se svýma sestřičkama po celé těhotenství starala a dál stará. Pokud budeme mít další dítě určitě budu rodit zase v Trutnově.

Personál: Mudr Baláž..dál nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost,být v klidu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, kopii oddacího listu, fén, plenky na mimi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 06.09.11 napsala :

V Trutnově jsem rodila své druhé dítě a jsem s touto porodnicí velice spokojená. První dítě jsem porodila v Náchodě. Pokud bych si měla vybrat, tak je pro mě Trutnov jednička. Všichni se snaží Vám vše vysvětlit, péče jak o matku, tak i o dítě je velice profesionální. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém jsou vstřícné, hodné, ochotné, se vším se Vám snaží pomoci (koupání, kojení, přebalování,…). Musíte se také snažit i Vy maminky, chce to trochu trpělivosti a pevné nervy ze začátku, než příjdete na to, jak se svým drobečkem vycházet, a než se z Vás dvou stave sehraný tým. V Náchodě tolik vstřícnosti a ochoty nebylo.
Děkuji celému personálu trutnovské porodnice za příjemný pobyt a zdravé miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepanikařit, když se něco hned nedaří.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Trpělivost, pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 06.09.11 napsala :

V Trutnově jsem rodila své druhé dítě a jsem s touto porodnicí velice spokojená. První dítě jsem porodila v Náchodě. Pokud bych si měla vybrat, tak je pro mě Trutnov jednička. Všichni se snaží Vám vše vysvětlit, péče jak o matku, tak i o dítě je velice profesionální. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém jsou vstřícné, hodné, ochotné, se vším se Vám snaží pomoci (koupání, kojení, přebalování,…). Musíte se také snažit i Vy maminky, chce to trochu trpělivosti a pevné nervy ze začátku, než příjdete na to, jak se svým drobečkem vycházet, a než se z Vás dvou stave sehraný tým. V Náchodě tolik vstřícnosti a ochoty nebylo.
Děkuji celému personálu trutnovské porodnice za příjemný pobyt a zdravé miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepanikařit, když se něco hned nedaří.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Trpělivost, pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - jaaanule 30.08.11 napsala :

S porodnicí jsem byla spokojená, jen některé sestřičky od miminek jsou nepříjemné, ale i tak poradí. Byla jsem na císaři a sestřičky si braly syna i přes noc, braly si miminka i od maminek co rodily normálně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Lucky Lucka 14.07.11 napsala :

Rodila jsem v Trut. poprvé v červnu 2011 a to nečekaně o 14 dní dřív, byla jsem vyděšená, bála jsem se porodu. Ale sestřičky byly na mě celou dobu milé, asi zažily i horší pacientky. Já jen ječela bolestí a moc jsem teda nespolupracovala. Dr Hrůzová mě odrodila, byla na mě hodná. Spíš mě pak rozhodil dr. Růžička když přišel na šití a já celá bolavá uhýbala zadkem(moc umrtvené to nebylo) a tvářil se málem uraženě, že mě to snad bolí. Prostě kolem mě běhali snad 4 lidi, aby se malej dostal na svět. Byli sehraní, nikdo mi neřekl půl slova, že neumím tlačit (malej šel ven zvonem). Tatínek byl u toho a později mi vyprávěl, že on jedinej na mě zvyšoval hlas (dejchej, tlač). Na šestinedělí je hodně maminek a dětí, je přece jasné, že s vámi sestry nemůžou pořád být. Snažila jsem se poradit si sama (doma na to přece budu taky sama) a když jsem něco nevěděla, tak jsem se šla zeptat. Poradily mi ochotně (ve dne i v noci). Ukázaly nám koupání i nabízely pomoc při kojení, abychom se to domů správně naučily. Já jsem teda spokojená, ale asi záleží na každé mamince, jak je zvyklá aby se s ní jednalo.. :-)

Personál: Dr. Hrůzová a kolektiv

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky jsou tam k dispozici jejich, i košile a župany. Jídlo tam je bohužel kolikrát nevhodné pro kojící - nadýmavé. Vemte si s sebou sušenky a kojící čaj(rychlovarná konvice je na chodbě)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Možná notýsek a tužku?(já si zapisovala časy kojení, stolice, rady atd.), foťák, nabíječku, tmavý ručník na spodní část těla a jednorázový kalhotky. Pampersky pro mimi s sebou.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 08.07.11 napsala :

ahoj holky,taky jsem rodila v Trutnově a musím říct,že nic moc.Asi jsem dost najivní,když jsem si myslela,že to bude lepší,ale sestřičky uměj jen žalovat a pomlouvat.Dejte si pozor hlavně na ty starší nevím tet jméno,ale taková starší černošedovlasá opravdu hodně bonzuje i kraviny zástupce primaře (Růžičkovi),asi spolu něco maj,protože mu lozí vyloženě do zadku.!!!!!!Zlatej hradec..!!!!!!!!!! nejen ,že byly moc hodný ale zachránili mi dítě a hned mi určili diagnozu pomohli mi se vyrovnat stím co mě bude čekat.! Trutnov hodnotím jako nouzovku,protože v náchodě malovali tak jsem do trutnova musela,ale přežili sme to oba, tak nikdy více už do Trutnova..!!!!! ♥ ♥ ♥ ♥ tak stejně je to na každým kde bude rodit a co si stěch našich článků vybere,že hlavně se holky držte at rodíte kdekoliv pa a hodně štěstí a zdravé vám i miminkám přeje andílek ♥ ♥ ♥ ♥

Personál: vědšinou všechny sestry

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně pevný nervy se sestřičkama nemaj jenom vás ale bacha na pusu obrací se to hnedka proti vám.!!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

TĚHOTENSKOU KARTU,ODDACÍ LIST,OP,A HIGIENU PRO VÁS I MIMINKO,PITI,BAČKORY PONOŽKY A SPODNÍ PRÁDLO

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 06.07.11 napsala :

V této porodnici jsem rodila poprvé letos v únoru. Tatínek byl u porodu a ten byl opravdu rychlovka! Porodní asistentky bezva, lékař také. sestřičky na novorozeneckém oddělení bezvadné. Musím říct, že je to opavdu o lidech!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít sebou manžela nebo někoho jiného…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klapky na oči, spí se při rozsvíceném světle!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - kajule87 24.04.11 napsala :

Zdravim, tak ja jsem v teto porodnici rodila dvakrat. Poprve v roce 2007. Nastupovala jsem v utery odpoledne a syn se narodil ve stredu v 8:30. Rodil mne doktor Pech a byla jsem moc spokojena, atmosfera na porodnim sale byla skvela, stihla jsem se i zasmat. :) Na oddeleni sestinedeli uz to bylo tak pul na pul. Dve detske sestry byli mirne protivne, chovali se nadrazene a pokud po nich clovek chtel radu, vypadalo to jako by po nich chtel neco nad ramec. Jinac ostatni, jak doktori tak sestry sestinedeli byli v pohode. Zvlast jedna (tu jsem tam ted naposledy uz bohuzel nevidela) byla skvela a moc mi pomohla, byla mlada tak 25 let (max 30), trosicku silnejsi, na jmeno si bohuzel nevzpomenu. :( V souvislosti s ni si vzpominam na detskou sestru, ktera osetrovala syna hned na sala (ta tam byla i ted), starsi pani, cerne vlnite vlasy trosku delsi, taky moc prijemna a hodna pani. :)
Kdyz jsem tam rodila vloni v srpnu, bylo to jine. Hlavne tedy kvuli tomu, ze porod byl mirne hekticky. :) Prijela jsem tam po ctvrte hodine rano a syn se narodil v 5:13. Sestra co me prijimala byla v pohode akorat doktorka me pri porodu vyslovene stvala. Jak to bylo vsechno rychle, byla jsem z toho krapatko zmatena, bolesti asi tak 100× silnejsi nez u prvniho ditete a ja v tom vsem nevedela jak poradne tlacit. No a na ona do me furt hucela, ze jsem druhorodicka, ze bych to uz mela umet a melo by to jit rychle a celkove nebyla moc prijemna. Ostatni zkusenosti s touto doktorkou (na ambulanci, nebo pri prijmu u prvniho porodu) mam dobre. Nastesti ostatni sestry u porodu jsem mela mile i porodni asistenku, Hendrychova se tusim jmenovala.
Na oddeleni sestinedeli to bylo stejne jako predtim. Tentokrat ale byli prijemnejsi detske sestry, i kdyz jsem tam mela problemy se dvema. Parkrat se stalo, ze maly mel hlad i po kojeni, jelikoz jsem jeste nemela dostatek mleka a kdyz jsem chtela, aby ho prikrmili, opet mi prislo, ze je tim snad otravuji. Jednou jsem se uz vylozene bala tam jit a rozbrecela jsem se na pokoji. Akorat v tu chvili prisla jina detska sestra, mladsi s delsimi tmavymi vlasy (bohuzel si take nevzpomenu na jmeno) a to byl muj strazny andel. Hodne mi pomohla, vzala me na odsavacku, abychom tu tvorbu trochu podporili a celkove jsem se diky ni uklidnila.
Celkove jsem ale spokojena. Jsme jenom lidi a kazdy mame obcas den blbec, kdy nemame na nic naladu stejne jako mrzute sestricky a pani doktorka na ktere jsem narazila ja. Na druhou stranu si myslim, ze oni by se proti tomu meli umet trochu obrnit pri jejich zamestnani bych to cekala.
Jeste teda par jmen, ktere si pamatuji a s kteryma jsem byla spokojena. Takze je to jiz jmenovana PA pani nebo spis slecna Hendrychova, doktorka Krofova a urcite nesmim zapomenout na doktorka ke kteremu jsem chodila vlastne cele tehotenstvi do poradny a to je doktor Krotky, s tim jsem byla moc spokojena. :)
Kdyz se tak za pet let zadari, urcite pujdu rodit zase tam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - aaaaandi 11.04.11 napsala :

Porod probíhal dobře, porodní asistentka byla super, doktorka taky. Na předporodním pokoji mi nic nechybělo, myslím, že péče byla super. Horší zkušenost mám se setrami na novorozeneckém, byli tam asi dvě, co moc příjemné nebyli a ochota se jen tak neviděla, až jsem se tam rozbrečela, tak pak snad pochopili, že mám fakt problém a přístup se zlepšil. No všichni jsme jen lidi, že? Ale samozdřejmě tam byli i sestry, které bych si vzala i domů.
Co mi vadilo ohledně pobytu, bylo, že pro 4 maminky byl jeden záchod a jedna sprcha. Na pokoji jsme sice byly dvě, ale soc.zař. bylo společné ještě s jedním pokojem. Před vizitou byly docela fofry ve sprše, aby jsme se stihly vystřídat.
Jinak vše bylo v pohodě, dostatek vložek, nočních košil, kosmetika pro mimi.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 28.03.11 napsala :

Ahoj já rodila v trutnově v porodnici podruhé a taky už bych tam nešla ani náhodou, personál hrůza a běs, sestry líný nechoděj po pokojích to častěji vidítě uklízečku. když si je dovolíte obtěžovat tak na vás zahlížej a pak pomlouvaj,byla jsem svědkem kdy maminka chtěla pomoci s pitím z láhve a tak se ji vysmívali když odešla a já jsem tam byla taky s problémem a slyšela jsem pak druhou směnu jak se mi vysmívají protože jsem měla strach o miminko, navíc vám každej řekne něco jiného a levá ruka neví co dělá pravá. Neporadily mi s ničím nenaučily mě nic.Já tedy říkám ne a měl by s tím někdo něco udělat, protože jich tam je hromada a tak by je nezabilo kdyby se trochu starali, říkali maminkám co dělají špatně třeba u kojení, přebalování a koupání a dávali rady a ne že vám tam hoděj mimino at se třeba zblázníte a když se náhodou ukáží na pokoji tak se slovama ,,to je normální,, utíkaj zase pryč.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Trutnov - zlutasek 11.03.11 napsala :

Ahoj, já jsem rodila v Trutnově před 2 lety,a ted mě to čeká znovu tak pročítám jak na to je porodnice ted. Porod jsem měla u prvního zdlouhahý protože se malé nechtělo ven, ale doktora jsem viděla akorát u příjmu a pak když mě šil, asistentky chodili co půl až hodinu, nedříve tam byla taková stará a ta byla hrozná necitlivá až mi bylo do breku, pak ji zkončila směna a přišla naštěstí taková mladá celkem fajn,porod proběhl bez komplikací takže nemůžu soudit jak by kritickou situaci svládli.Na šestinedělí celkem dobrý, jen opravdu sestry bouhají dveřmi,a nemají na děti oblečení. Sestry jsou ale z většiny fajn, jen podávají málo informací, byla tam ale hrozná primářka,sestry se před ni klepaly jako sulc a na maminky taky nebyla zrovna milá, tak přemýšlím jestli nevybrat raději jinou porodnici, prosím pokud máte někdo čerstvé informace tak je určitě napište.děkuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - evinava 27.12.10 napsala :

Pro Trutnov jsem se rozhodla po druhé a NELITUJI!Nemůžu si stěžovat vůbec na nic,jen poděkovat za velice příjemné a profesionální jednání personálu porodnice i oddělení šestinedělí.Co se týče podávání informací o zdravotním stavu mého i dítěte, nebo naší poporodní péči nemohu ani tady říci nic proti, ptala jsem se hodně a na cokoliv a vždy mi bylo příjemě odpovězeno.Nikdy jsem neměla pocit že bych je obtěžovala.Ikdyž jde o okresní porodnici,je tam takové rodinné prostředí, vzhledem k menšímu počtu porodů za den.Je to hodně o jednání, když budu milá já, budou i ostatní a to platí všude.Pokud bude nějaké po třetí :-),nebudu váhat vyhraje opět Trutnov.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 25.06.10 napsala :

Rodila jsem v Trutnovské porodnici před rokem a to poprvé a naposledy.
Příjem probíhal v pohodě. Porodní asistentka byla moc milá a všechno mi hezky vysvětlovala, bohužel asi hodinu po přijezdu se měnila směna a porodní asistentka, která přišla byla od začátku nepříjemná. Byla dost mladá, takže asi si to nedokázala představit, ale neustále protáčela oči a když jsem ji řekla, že už cítím obrovský tlak na konečník, tak mně dost pohrdavě řekla, že to není možné, ale že mě vyšetří ( vyznělo to jako s odporem ), poté jsme šly ihned na sál. Malá se narodila 2 hodiny od příjezdu do porodnice. Na šestinedělí také katastrofa, byla jsem svědkem, jak sestřička křičí na maminku, která byla 2 hodiny po porodu, aby si uklidila tašku…
Podle mě je to o štěstí, určitě jsou tam i milé sestřičky, ale já už to riskovat nebudu..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu stojí za to vybrat si tu správnou porodnici. První dny s miminkem by měly být krásné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určiě fén, hromadu ručníků, mýdlo, čepičky a ponožky pro mimi

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 21.06.10 napsala :

Rodila jsem v této porodnici poprvé a naposledy.Byla jsem přijata kvůli přenášení o 10dnů.Od začátku se vědělo že půjdu na císaře kvůli úzké pánvi ale po vyvolávačkách jsem tam skučela 3 dny.Pak se doktor rozhodl že půjdu na císaře.Po probuzení mi jen řekli kolik syn váží a měří a to je vše.Když jsem ho chtěla vidět tak mi řekli že až večer.Hodinu na to přišla dětská lékařka že se synovi objevili flíčky po těle a že zjistili že má málo krevních destiček (to vše kvůli dlouhému přenášení se mi zkazila plodová voda a malému to ublížilo).Byl okamžitě převezen do FN v Hradci Králové.Takže jsem ho ani neviděla.Po týdnu když jsem byla propuštěna tak jsem poprvé viděla svého syna.Toto odloučení udělalo to že jsem ztratila mateřské mléko a dlouho mi trvalo než jsem v sobě našla tzv.mateřskou lásku.V hradci mi začalo téct z jizvy.A tam na gynekologii mi oznámili že je to špatně provedené.Takže opravdu po zkušenostech nikdy více.Jinak jsem chodila do poradny k doktoru Krotkému a ten byl opravdu vynikající.A bohužel při porodu byl doktor Pech :(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zjistěte si vše o porodnici kde se chystáte rodit ať víte jaké to tam je a jestli budete spokojeni

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 26.05.10 napsala :

Rodila jsem v Trutnově a za mě už nikdy víc. Měla jsem komplikovaný porod,dítě se mi málem udusilo plodovou vodou,ale oni i když mělo špatné ozvy nic nedělali,řekli mi,že můžu tlačit a ještě jsem nebyla dostatečně otevřená a pak všechno honili na poslední chvíli,když viděli,že teda něco pokazili.
Sestřičky na šestinedělí jsou ale zlatý (až na to bouchání dveřma). A doktoři vám o vašem i dítětě zdravotním stavu nic neřeknou,když se ptáte,nemají čas.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě jednorázové síťované kalhotky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Anonymní 28.04.10 napsala :

Zkušenosti výborné (mohu srovnávat s porodem v pražské Krči).

Přijela jsem s kontrakcemi, ale jinak bez problémů. Před příjmem jsem musela cca 20 minut čekat, protože bylo všude plno, ale nevadilo mi to. Příjem pak proběhl v klidu a pohodě. Porodopis jsem měla už vyplněný, takže se to obešlo bez další administrativy. Holení nebo klystýr jsou až se souhlasem.
Po příjmu jsem se přesunula na předporodní pokoj. Bohužel s vanou je jen jeden a ten nebyl volný. Pokoj je pohodlný a útulný, nemocnici připomíná jenom monitor. Natáčení monitoru se navíc PA snažila zkrátit vždy na minimum (že by tušila, že ležet a nehýbat se není ideální?).
Po píchnutí plodové vody jsem rovnou požádala o epidurál. Bylo znát, že nejsou nadšení, ale zařídili téměř okamžitě (15 minut?) příchod anesteziologa. Hodně mi ho rozmlouvali a nakonec rozmluvili, ale musím poctivě uznat, že nakonec měli pravdu. Než by mi ho dali a začal účinkovat (prý cca 30 minut), šla jsem skutečně na sál tlačit. Kdybych na něm ale trvala, myslím že bych ho dostala.
Doktorka neudělala nástřih (nijak jsme se přitom nebavily o tom, jestli ho chci nebo ne) a byla jsem drobně natržená.

Pokoje na šestinedělí jsou nové a prostorné. Sestřičky byly v pohodě, což mohlo být i tím, že tam bylo právě málo maminek. Těžko říct.
Košile pro maminky a oblečení pro miminka jsou volně k dispozici.
Za moc nestojí snídaně a večeře (májka, chemická šunková pěna a pod.). Nikdo ale nic nenamítal proti vlastnímu jídlu a k dispozici je i lednička.
Při koupání se používá (masivně) Johnson, takže miminka sice voní na 3 metry, ale malá se mi pěkně osypala. :-(
Nikde není mýdlo na ruce!!! (Pro prvorodičky - nejde sahat dokola na vložky a na miminko a mezitím si ruce pořádně neumýt.)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se tam podívat, a pokud tam nechodíte na kontroly, tak tam zajít sepsat porodopis (rodinnou anamnézu).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mýdlo na ruce
Fén

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Manu 06.01.10 napsala :

Ahoj,teď to budou 2 roky co jsem rodila v této porodnici.Přijímala mně paní doktorka Koulová.Možná vypadá trochu přísně,ale já k ní chodila i na prohlídky a můžu říct,že je to jen první dojem.Je perfektní,pečlivá a byla jsem strašně ráda,že je tam zrovna ona,když mně přijímaly.Jenže to jsem netušila,že budu rodit až 15 hodin po prasknutí plodové vody,takže p.Koulové skončila směna a přišel doktor Škumanič.Vypadá jako 19ti-letý kluk,ale zvládnul to všechno na výbornou(ten den měl už asi 10 porod).Sestřičky (také až na jednu) byly perfektní,snažily se pomáhat se vším.Jenže se zrovna narodilo tolik dětí,že to snad ani nemohly stíhat.Jídlo a pokoje taky dobrý,takže mohu jen doporučit.Jo a porodní asistentky,ty se snažily vyhovět úplně ve všem,ty teda obdivuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Trutnov - Janet 30.12.09 napsala :

Do porodnice jsme odjeli 29.5. odpoledne a Vojtíšek se narodil druhý den dopoledne. Měla jsem porodní plán,moc nadšení nebyli, ale nemohu si ztěžovat všechno proběhlo tak jak jsem chtěla, naopak mi přišlo, že se ptali jestli můžou udělat to a nebo to (porodní asistentky). Paní doktorka je trochu přísnější, ale asi je to potřeba. Přála jsem si rodit bez nástřihu (bez úspěchu), ale než došlo k nástřihu několikrát jsme to zkusily, ale pak nás mudr. upozornila, že to nepůjde takže musí provést nástřih. Přáli jsme si nechat dotepat pupečník, přestřihnout pupeční šnůru manžel a malého položit na bříško - vše splnili nebyl problém a další jiná přání.Mnažel byl stále se mnou.
Na oddělení šstinedělí jsem měla nadstandartní pokoj, manžel mohl být stále u nás, další návštěvy mohou také na pokoj. Jídlo bylo dobré, setřičky normál, dětské sestřičky pomáhaly - ikdyž si řeknete o pomoc, vezmou si mrně i k sobě abyste si mohla chvilku odpočinout. Pouze jedna dětská sestra byla nepříjemná.
Měla jsem s sebou kojící čaj, protože ten tam nedělají, nikomu to nevadilo.

Personál: porodník Mudr. Koulová Nahlásit

Fotky z porodnice

Domink 19.2.2015 - 2390g/47cm

záchod se sprckou pro dva pokoje

pokoj na šestinedělí

čekanky

čekanky

čekanky

čekanky

Naše Anička

Pokoje po dvou, vymalované příjemnými barvami, domácí prostředí, možnost mít...

Toto je má hračka

Hurá už jsme doma a je mi 3 měsíce

Spokojené miminko

Narodila se v úterý 13.10.2009- 2:01hod.Tato fotka je hned po narození.

Verunka Trojanová se narodila v Trutnově vážila 2,880kg a měřila 47cm.

postel pro maminku, na tomto pokoji byla dvě lůžka

vozíček "postýlka" miminka

Pokoj na odd. šestinedělí postel maminky a vozík pro miminko

Pokoj na odd. šestinedělí váha na mimi, vanička, pultík. Kosmetika na mimi k...

Přidejte Vaše fotky k porodnici Trutnov.>

Děti z porodnice Trutnov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Trutnov
LůcaMl Adam neznámé 21.07.2019
Děti narozené v porodnici Trutnov
Mona97 Dvůr Králové nad Labem Tomas neznámé 12.09.2018
Veronikaslez22 Dominik neznámé 05.09.2018
Lucie Karásková0409 Emmička
52 cm, 4080g 04.09.2018
Radeček Jr. Radek
47 cm, 2650g 14.08.2018
Mariana249 Kevin Izák
47 cm, 2800g 05.08.2018
Melanie2018 Melanie
47 cm, 2810g 04.06.2018
MilenkaR7 Dvůr Králové nad Labem Elenka 48 cm, 2910g 31.05.2018
Teryyy Trutnov Adélka
50 cm, 3090g 29.05.2018
Lucy1991 Suchovršice Ester
46 cm, 2490g 01.05.2018
Radeček44 Radek
49 cm, 2710g 04.04.2018
salome271 Trutnov Prokop
50 cm, 3340g 28.03.2018
Denisaka Dvůr Králové nad Labem Denisa Peková
45 cm, 2540g 16.02.2018
Lisa_Qr Trutnov Štěpánek 49 cm, 3300g 03.02.2018
ZuzuleM Lucie Klusoňová
47 cm 02.02.2018
andullka85 Dvůr Králové nad Labem Lukáš neznámé 18.12.2017
Baltinka Anastázie neznámé 11.11.2017
Davídek1100 Davídek
49 cm, 3450g 06.11.2017
Horákovi Dominik
53 cm, 3860g 19.10.2017
Millie_01 Jindřich neznámé 20.09.2017
Kristina.sipkova Terezka
51 cm, 3430g 30.08.2017

Rodily v porodnici Trutnov

Chystají se rodit v porodnici Trutnov

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Trutnov?