Porodnice Trutnov

Porodnice poskytuje dva kompletně vybavené sály a k nim připojené předporodní pokoje s vlastním sociálním zařízením. Na jednom ze sálů se také nachází relaxační vířivá porodní vana. Vybavení umožňuje v porodnici provádět také fetální oxymetrii, CTG-telemetrii atp. Anesteziologové zajišťují epidurální analgezii po dobu 24 hodin.
Během porodu lze používat různé pomůcky - míč, vak, žebřiny…
Na oddělení šestinedělí je k dispozici jeden nadstandardní pokoj.

Na internetových stránkách naleznete seznam věcí, které je třeba si vzít do nemocnice k porodu.

Všechny informace pro maminky shrnuje průvodce Rodíme v Trutnově.

Doporučují maminky porodnici Oblastní nemocnici Trutnov a. s., Gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 48x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Milan Krotký

Inspekční pokoj: 499 866 477
Porodní sál: 499 866 472

Adresa: Maxima Gorkého 77, 541 21 Trutnov

URL: http://www.nemtru.cz/oddeleni-ambulance/gynekologie-porodnice/porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Trutnov

16.05.19

Na trutnovskou porodnici nedám dopustit. MuDr. Dlouhý, skvělý lékař, měla jsem nejlepší péči v době těhotenství i během porodu. V den porodu se o mě personál porodnice pečoval jako o vlastní :-) a péče po porodu, péče o miminko, pokoj, všechno bylo na jedničku :-) Kdybych znovu čekala miminko, Trutnov a PAN doktor Dlouhý by byli jasná volba.

Personál:

MuDr. Aleš Dlouhý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz a cvičení pro těhotné

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ručníky a toaletní papír

30.04.19

V porodnici jsem byla spokojená. V průběhu porodu mě do ničeho nenutili, pokud nebylo třeba, tak nikdo nezasahoval. Profesionální a zároveň lidský přístup. Na oddělení šestinedělí jsou velkou výhodou převážně jednolůžkové pokoje, klidná atmosféra. Paní primářka z dětského i ošetřující gynekoložka příjemné, dětské sestřičky poradily, když bylo třeba, ale zbytečně nepoučovaly, spíše řekly, ať se dle potřeby zeptám. To, že některé měly různé postupy je myslím normální, každé dítě je jiné a univerzální doporučení většinou není. Rozkojila jsem se bez problému. Zásluhou paní doktorky Havlové porod bez nástřihu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky netřeba

14.11.17

Tuto porodnici jsem si vybrala, protože jsem slyšela, že je zde vstřícný přístup k rodičkám a jejich přáním během porodu. Bohužel v mém případě se to příliš nepotvrdilo, asi záleží, na koho člověk u porodu narazí. V mém případě to byla mladá paní doktorka Filipová. V porodnici jsem předem vyplnila porodopis (doporučuji) a odevzdala svůj porodní plán, který paní doktorka nerespektovala snad v žádném bodě, pokud ho vůbec četla.

Dokud jsem byla na čekankách a mohla si „řídit“ porod sama, vše probíhalo a postupovalo krásně. Poté, co si mě vzala „do péče“ paní doktorka, to bylo horší - neustálé monitorování vleže, musela jsem si doslova vyhádat, abych mohla alespoň sedět, naštěstí díky porodní asistentce, paní Čížkové, jsem si mohla alespoň na chvilku ulevit ve sprše, ač k nelibosti paní doktorky. Porodit jsem byla doslova přinucena v poloze na zádech, ačkoliv jsem si přála rodit v jiné, což jsem také dávala jasně najevo, ale „neděláme to poprvé a takhle je to nejlepší“. Na zádech mi uplně přestaly kontrakce, takže jsem se nevyhnula podání oxitocinu, nucenému tlačení a poměrně dost velkému nástřihu. Paní doktorka hned po porodu zaškrtila pupečník, ačkoliv jsme si výslovně přáli nechat jej dotepat.

Na oddělení šestinedělí taky záleží, na koho zrovna narazíte, některé sestry jsou milejší a některé méně. Obecně zde ale platí, že pokud máte nějaké specifické požadavky vymykající se jejich stereotypům - jste potížista a tak s vámi bude i zacházeno. Já měla v porodním plánu požadavek nedokrmovat dítě, pokud to nebude nezbytné a byla jsem kvůli tomu za černou ovci. Sestřičky raději než by vám pomohly s kojením, dají miminku příkrm a je klid. S ohledem na emoční stav po porodu jsem z toho zacházení byla občas skutečně naměkko.

Personál:

Doktorka Filipová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat porodopis předem, nebát se prosazovat si svoje přání při porodu (klidně i důrazněji).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, něco na zub a hlavně důvěru ve svou schopnost zdárně a nekomplikovaně porodit! :)

14.02.17

V trutnovské porodnici jsem rodila již v září 2015, ale až teď jsem se rozhodla přidat svou zkušenost.

Lékaři, PA, sestřičky i ostatní personál byli naprosto úžasní. Byli pečliví, starostliví a nevnucovali mi žádné své praktiky a názory.

Byla jsem prvorodička, takže jsem úplně netušila co a jak, ale lékaři i sestřičky mi poradili a dále vše nechali na mě (především v péči o miminko).

Navíc v době, kdy jsem rodila, byla porodnice dost plná maminek a nikdo z nich neztrácel úsměv na tváři a pozitivní přístup.

Všem patří můj velký obdiv. Děkuji jim, že se mnou vydrželi celý dlouhý porod. :)

Trutnovskou porodnici rozhodně doporučuji a pokud budu zase někdy rodit, tak jedině zde! :)

Personál:

MUDr. Dlouhý, MUDr. Vítová, PA Mgr. Bukovská Lucie a Bc. Mahelová Kamila

11.01.17

Rodila jsem zde od 16.12. do 17.12. Pobyt na šestinedělí do 21.12.
Vzhledem k délce porodu se u mě vystřídaly tři směny personálu. U porodu byl MUDr. Krotký a PA, u které si bohužel nepamatuji jméno. Všichni byli od začátku velmi milí. Vše mi sami od sebe vysvětlovali a pomáhali mi. Ke konci porodu obdivuji jejich trpělivost se mnou. Vůbec si na nic nemůžu stěžovat.

Neměla jsem žádné speciální požadavky, jako prvorodička jsem tomu nechala volný průběh a vše rozhodovala za pochodu. Dětská sestra se mě přišla předem zeptat, jakou mám představu ohledně miminka.

U porodu i na čekankách byl celou dobu se mnou partner a měl ke všemu přístup. Po porodu přebíral miminko s dětskou sestrou a šel se o něho postarat. Poté proběhl úspěšný bonding. Po dvou hodinách následoval převoz na šestinedělí. Doporučuji se zeptat, zda je volný pokoj, jaký si přejete, jinak vás zařadí dle svého.

Na následující noc si nechali sestřičky miminko u sebe, abych se mohla vyspat a vozili mi ho jen na kojeni. Další den už probíhal rooming in a vše bylo na mě. První den se postupně stavovala sestřička a vše mě učila, kojeni, přebalování, chování, koupání. Další dny bylo vše na mě a pomáhali jen na požádání. Odcházela jsem plně rozkojená.

Všechny sestry byly ochotné se vším mi pomoci, poradit. Ne každá se sice usmívá, ale to já taky ne vždy. Se všemi jsem vycházela bez problémů.

Přeji pohodový porod a krásné a zdravé miminko!

Personál:

MUDr. Filipová, MUDr. Krotký, PA Pavlatová, Patzaková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji prohlídku porodnice před porodem, abyste nebyly úplně v cizím prostředí, a sepsání porodopisu, pak na to není vůbec chuť.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Úsměv na rtech, dotazy k čemukoliv, partnera a svačinu pro něj, dobrůtky na šestinedělí. Jinak potřebné vybavení je dostačující dle seznamu na webových stránkách nemocnice. Co chybí, tak půjčí, a do dalšího dne si to přes někoho zařídíte.

08.11.16

Rodila jsem zde císařem v 36 týdnu těhotenství. Šla jsem na kontrolu po propuštění po měsíční hospitalizaci kvůli vysokému CS a bylo mi panem Dlouhým řečeno, že mám rozjetý porod. Šlo se tedy na ultrazvuk ke zjištění polohy dítěte a bylo jasno.

Bylo to dost hektické, sestry nervózně pobíhaly, nadávaly a já si přišla jako idiot, že nestíhám plnit jejich pokyny. Byla jsem ale přecijen v šoku, ráno si jdete na obyčejnou kontrolu a najednou máte rodit dítě.

Po všem humbuku jsem se vzbudila na pooperačním, bolavá jak drak a nechápající. Péče sester tam byla ale ok, nemohu mít výhrady. Horší bylo, že dítě jsem viděla až večer poprvé, asi po 10 hodinách od porodu. Být teď podruhé v té situaci, tak si ho vydupu hned.

Druhý den jsem byla převezena dolů na šestinedělí. Dítě bylo v péči sester a já bezradná, bolestí jsem padala a neměla tucha jak to zvládnu. Dítě mi nosily jen na kojení (nemusím popisovat boj s laktací ještě tak dva, tři týdny po sekci). Bohužel s kojením mi nikdo nepomohl a já ve 20 letech, nezkušená a neschopná měnit polohu kvůli bolesti, nevěděla jak na to. Navíc mi bylo dětskou sestrou řečeno, že jsem máma, že si mám poradit.

Dětské sestry mi sympatický nebyly, dost jsem byla kvůli nim ve stresu a přišla si neschopná, ale bolesti byly opravdu velmi silné. Když mi ukazovaly koupání, tak jsem málem omdlela a bála se to říct, naštěstí jiné maminky byly všímavější a empatičtější.

Dost jsem si tam ten týden pobrečela. I proto, že malý neprospíval, měl žloutenku a nikdo mi nedal pořádné informace. Nemít zdrávku, tak se zblázním.

Celkově za mě, lékaři a sestry dobré, císař proveden rychle a jizvu mám teď po 8 měsících skoro nepatrnou. Ale dětské sestry mi přišly necitlivé a dělaly ze mě blba, což mě uráželo a schazovalo. Takže jak bylo psáno, sekce zde nic moc, ale pokud normální porod, tak doporučuji, tam není interakce s dětským tolik potřeba.

08.11.16

V Trutnově jsem rodila 15.8.2016 a byla jsem nad míru spokojená. Jako prvorodička jsem samozřejmě nevěděla, co a jak. Ani jsem se nemusela ptát. Vše mi říkali. Jak na tom jsem, co mě čeká, jak je na tom miminko, jaké jsou alternativy, jak mám dýchat, atd.

Měla jsem mírné komplikace. Dlouho jsem se otvírala, voda mi ne a ne prasknout a nakonec se miminku nechtělo ven, takže jsem musela na císaře. Hezky se chovali i k manželovi, který byl celou dobu se mnou. Sestřička mu dokonce chtěla namazat chleba, když se dověděla, že má hlad.

Následný pobyt byl v pohodě. Se vším mi pomohli, poradili a vůbec jsem se nemusela bát na cokoliv zeptat. Když měla malá prdíky, sestřička mi ji pohlídala, abych se alespoň najedla. A to jsem jí o to ani neprosila. Prostě spokojenost!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se. Nebát se. Jsou kolem vás profesionálové, se vším pořadí a pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dostatek látkových plenek, vlhčených ubrousku a alespoň 2 košile na spaní. Malá mě tam poblinkala a v těch nemocničních košilích mi bylo strašné vedro.

Anonymní
06.09.16

Rodila jsem plánovaného císaře. Když jsem přišla a zazvonila na zvonek, tak se mně zeptali, co potřebuji a divili se, co tam vůbec dělám. Nikdo nevěděl, že by tam měl být plánovaný císař. Tak sestra prý svolá tým a že to teda udělají.

Přijali mě a půjčili mi noční košili, ve které jsem čekala hodinu a půl na chodbě. Věci, které jsem měla s sebou, mi dali do nějakého skladu na chodbě, kde je měli i sestry. V nervech jsem se klepala na chodbě. Těsně před převezením na sál se začali ptát, kde mám punčochy. Manžel pak pro ně musel běžet ještě do lékárny.

Rodil mně pan doktor Růžička - profesionální přistup, vše bez problému. Jemu jsem vděčná za zdravého syna. A to je nejdůležitější. Sestřičky, které se o mě starali, také úžasný přístup.

Nejvíc mě ale zklamaly sestry z dětského oddělení. To bylo něco strašného. O péči miminka mi neřekly vůbec nic. Přitom právě tyto bezcitné sestry vám na předporodním kurzu vyloženě vtloukají do hlavy, jak vás všechno, ale opravdu všechno naučí. Už třetí den po operaci se strašně divily, že sotva chodím a nejsem si schopná dát malého k sobě do postele na kojení. Když jsem na ně zazvonila, tak byly strašně otrávené, co zase potřebuji. A telefon mi brali od postele, abych na ně nezvonila se slovy: „Tohle už nepotřebujete!“. Když viděly, že mám malého u sebe v posteli, vždy mi ho vzaly. Prý ať si nezvyká.

Čtvrtý den, kdy už jsem byla jakž takž schopná chodit, jsem si už nedovolila na ně zazvonit, abych nedostala vynadáno. Když jsem přišla na sesternu, v tom lepším případě jedna seděla u stolečku a ládovala se, nebo tam seděly obě a vedly strašně důležitou debatu. Ale také jsem jednou i zažila to, že jedna z nich seděla u PC a hrála karty. To už jsem měla opravdu sto chutí si vyfotit, jak strašně moc práce tam mají, protože při každém zavolání jsem dostala vynadáno jak malá holka a chtělo se mi chtělo brečet. A ano, opravdu jsem usínala každý den s pláčem, protože jsem měla vedle sebe v postýlce miminko, o které jsem se nebyla schopna fyzicky postarat (ty, co rodili také císařem vědí, jak se žena cítí a čeho je schopna po tak náročné operaci). Když jsem volala o pomoc, nebyla mi poskytnuta. Když jsem potřebovala poradit, každá tvrdila něco jiného.

Jestli víte, že budete rodit normálně, tak Trutnov ano. Logicky se druhý den dokážete postarat o své dítě a nebudete po dětských sestrách nic chtít, budou spokojeni oni i vy. Žena po císařském řezu je ještě tři dny po porodu ráda, že si dojde na WC. Jakmile ho musíte podstoupit jako já, tak budete mít tu čest se s těmito sestrami potkat. Budete na nich závislé, protože právě ony se vám mají postarat o vaše dítě. Ale to je strašný problém. Věřte, že nejsem jediná, co vám tohle chování potvrdí. Jsou to bezcitné mrchy a ani jedna není výjimka!

Za mě Trutnov už nikdy. Nejhorší vzpomínky na to, když se mi narodilo miminko, bohužel.

Personál:

MUDr. Pavel Růžička

15.07.16

Rodila jsem v květnu 2015, původně proto, že v Jilemnici mi nechtěli dát možnost rodit přirozeně po prodělaném císařském řezu. V Trutnově nechali volbu porodu na mě. Respektive kvůli zdravotním komplikacím mě nakonec hospitalizovali a po domluvě opět provedli císařský řez.

Vše bylo skvělé, sestřičky na gynekologii úžasné, doktoři příjemní. Hospitalizace i porod na jedničku, následná péče o matku špičková (když porovnám s Jilemnicí). Vysloveně mi ale otravovaly život sestry z novorozeneckého. Každá má jiný přístup a nic není ucelené. Pro mě však byla zásadní péče o matku po těžkém zákroku a ta byla skutečně skvělá.

Pokud bych měla rodit do třetice, tak vyberu rozhodně znovu Trutnov.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy vůči sestrám z novorozenecekého. Umí rozhodit. Ale dle mého názoru, pokud je matka po porodu v pořádku, není co řešit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, kojící čaj, podprsenku a košili. Toaletní papír a něco na čtení :)

11.10.15

Byla jsem přijatá do porodnice 10.8.2015 kvůli tlaku a nepravidelným kontrakcím, které se mému lékaři nelíbily. Celý den mě monitorovali a hlídali. MUDr.Krofová řekla, že syn bude veliký a podle odhadu 4100 g a že do termínu (14.8.) čekat nebudou, že by mohl mít i 4.5 kg a že to by jsem neporodila.

Takže druhý den mě budou vyvolávat, aby se to do konce týdnu povedlo, ale syn si usmyslel, že si to naplánuje sám. Ve 24h praskla plodová voda, tak jsem zazvonila na sestru a hurá na čekanky. Všichni byli moc milí a ochotní honem zavolat manželovi. Když manžel přijel, tak jsem měla kontrakce po 3 min. Pořád jsem měla potřebu pochodovat po místnosti.

Cca ve 4h jsem se dostala na porodní sál, kde jsem měla ohromné nucení na tlačení, ale ještě to nešlo. Bylo to hrozné, ale personál byl úžasný a podporoval mě. V 6:26h se mi narodil syn: 53 cm, 4140 g, zdraví. Dali mi ho na tělo a zkoušela jsem první přisátí - úúúžasný pocit. Můj druhý porod byl skvělý. Na to, že jsem měla druhýho syna většího, tak jsem byla bez poranění - téměř 3 povrchové stehy, ve skvělém stavu. Hned jsem o něj mohla pečovat. Personál mě ve všem vyhověl.

Porodila jsem oba dva syny v Trutnovské nemocnici a byla jsem 100% spokojená, nemůžu nic vytknout.

Personál:

MUDr. Krofová, MUDr. Samková, MUDr. Bukovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, žádná hysterie, poslouchat personál u porodu, ale co se týká kojení poslouchat samu sebe - teda aspoň mě se to osvědčilo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, přezuvky, jednorázové kalhotky, jinak vložky a košilky si můžete brát, co je potřeba.

07.07.15

Byla jsem velmi nespokojená s přístupem paní doktorky Mesnerové a porodní asistentky (jméno si nepamatuji).

Po porodu ze mě udělali hysterku. Nechali mě v bolestech 2 hodiny ležet na porodním stole, pak mě odvezli na pokoj, kde mi i přes několik upozornění, že mě bolí konečník, dali led mezi nohy. Po další hodině neskutečných bolestí mě sestra po několika minutovém přesvědčování zavolala doktorku a už to frčelo. Okamžitě na sál pro silné krvácení do břicha.

Po přečtení několika příspěvků a chvály na paní doktorku mě její přístup a neprofesionální chování velmi zaráží.

Personál:

MUDr. Mesnerová

Simona 205
07.05.15

Zdravím, rodila jsem zde v dubnu. Byl to plánovaný císař. Od prvního dne po celých 7 dní si nemohu na nic stěžovat. Doktoři, sestřičky z šestinedělí i porodní asistentky jsou strašně hodné, usměvavé a rády vše vysvětlí ve dne v noci. Jsou opravdu vizitkou porodnice.

Ubytování - měla jsem pokoj č. 9 nadstandard a opravdu paráda, měla jsem své soukromí, WC a sprchu jen pro sebe, TV, ledničku a návštěvy na pokoji. Opravdu se porodnice hodně zlepšila.

Jídlo bylo taky dobré a i uklízečky velmi milé a ochotné.

Personál:

MUDr.Ružička, MUDr. Mesnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid na duši.

Anonymní
02.03.15

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu trutnovské porodnice za vynikající, profesionální péči. Porodní asistentky během porodu a na oddělení šestinedělí byly perfektní, usměvavé, ochotné pomoci a poradit za každé situace i v kteroukoli denní i noční hodinu. Sestřičky na novorozeneckém oddělení jsou také velice ochotné, hodné, příjemné a profesionální.

Nechápu některé zde psané negativní ohlasy, ale to si musí každý rozumný člověk přebrat sám v hlavě, čemu uvěří a čemu ne. Je to stejné jako v politice, když jsem s něčím nespokojený, tak o tom donekonečna mluvím, ale pokud se mi něco líbí, tak to beru jako samozřejmost, a tak je to i se spokojeností dnešních maminek s porodnicemi. Ty co jsou spokojené, tak nemají potřebu někde něco hanit, ale ty, které se nechají strhnout negativními referencemi, nebudou spokojené nikdy, aniž by něco vyzkoušely na vlastní kůži.

Vážené maminky, dejte na svoji vlastní hlavu a selský rozum, stejně jako jsem to udělala já.

Ještě jednou velké díky!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mějte dobrou mysl a náladu a vše dobře dopadne. Dále buďte připravená na to, že porod bolí a bolest k porodu patří.

Reninna
22.02.15

Mám 3 dcery. Nejstarší rodila před 3 lety v Hradci Králové (čekala dvojčata a bylo jí řečeno, že musí rodit v Hradci). Když po půlnoci odtekla plodová voda a absolvovali jsme 80 km, tak nám řekli, že se máme otočit a jet do jiné porodnice, že mají stop stav. Nakonec si ji tam tedy nechali a porodila jednovaječná dvojčata přirozenou cestou.

Po porodu jí ani jednoho z mrňousů neukázali a odnesli je do druhé místnosti, takže je viděl jen tatínek. Dcera byla poté převezena na gynekologii a kluci do jiné budovy na dětské oddělení, protože nebylo na porodnici místo. Aby dcera viděla kluky, museli jsme jí na vozíku převážet venkem do jiné budovy a neustále se doprošovat. Mně vůbec nedovolili, abych se na vnuky podívala - pustili k nim pouze dceru a zeťáka (musím podotknout, že nebyli v inkubátoru, protože byli poměrně velcí).

Druhá dcera rodila 19.2. v Trutnově a musím říci, že jsem se setkala s úplně jiným přístupem sestřiček (porodních asistentek) i lékaře. Mohla jsem být i se zeťákem v přípravném pokoji, což byla pro dceru velká podpora. Hned po porodu jsem mohla být s nimi na porodním sále. Porodní asistenka byla prostě super. A pokud bude někdy rodit třetí dcera, tak rozhodně volíme Trutnov!

Personál:

MUDr. Ostorložík, PA Jana Pavlatová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je dobré mít poblíž mimo manžela i mamku - pokud tedy máte spolu dobrý vztah, tak je to velká podpora.

Anonymní
23.11.14

Primář je super ten mladší, sestry taky (jak které tedy). Jen si vás tam nechtějí nechat dlouho.Primář říká,že můžete zůstat jak dlouho chcete, když máte problémy. Ale jedna zdravotní sestra (starší, myslím rezaté vlasy) vám pak vyhrožuje,že musíte odejít co nejdříve, aby byla místa pro jiné maminky, i když tam místa jsou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle,župan a kojící čaje, podprsenku s polštářky.

Jituš0000
08.11.14

S porodnicí v Trutnově mám velmi dobrou zkušenost.

Veškerý personál je milý a ochotný. Porod byl naprosto úžasný pod vedením Pana primáře Dlouhého, nemohu si ho vynachválit, byl hrozně hodný. I obě porodní asistentky byly moc milé, bohužel už nevím jména. Na pokoji se všichni o nás oba vzorně staraly.

Porodnici mohu doporučit.

Personál:

MUDr. primář Dlouhý

Anonymní
07.08.14

Zkušenosti s porodnicí jsou výborné. Personál úžasný - zejména sestřička paní Springerová, kterou jsem měla u porodu, úžasný člověk, který mi hodně pomohl. I ostatní personál jak na porodním sále, tak na šestinedělkách super. Všichni byli velice ochotní a patří celému týmu dík. Cítila jsem se tam výborně. Jediné, nač se nedá pět chvála, bylo jídlo, to se dlouhodobě opravdu nedá. :-)

Personál:

Sestra Špringerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit personálu, oni vědí, co dělají, a ptát se na všechno. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka. :-) Velká podpora, což bylo hodně důležité. :-)

21.06.14

Dne 30.5.2014 jsem v trutnovské porodnici přivedla na svět své první dítě. Ráda bych touto cestou chtěla poděkovat personálu, který se o nás hezky staral, především na porodním oddělení mladé paní doktorce Mesnerové (nevím, zda je to napsané správně) a přidělené porodní asistentce. Obě byly velmi milé, empatické a všechno pěkně vysvětlily. Porod jsem měla na prvorodičku rychlý, a tak si nemohu na nic stěžovat.

Na oddělení šestinedělí také super - sestřičky milé, doktoři i uklízečky také. Jediné, co mi vadilo, bylo chování dvou dětských sester - tváří se, jako když je obtěžujete, a že byste i jako prvorodičky měly všechno hned umět a znát. Jinak opravdu paráda a jestli budu ještě někdy rodit, určitě si opět vyberu Trutnov. :-)

Personál:

MUDr. Mesnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být hlavně v klidu, budete v dobrých rukách personálu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek ručníků, vlhčené ubrousky, něco na zub a k zábavě (čtení apod.).

16.06.14

Já jsem šla na vyvolání dřív o 14 dní. Celý víkend, co jsem tam strávila, tam byl pan primář, ke ktreému jsem mimojiné chodila i do poradny. Chtěl si mě odrodit sám, ale v půl třetí v pondělí mě naposledy zkouknul, mechanicky mi roztáhl hrdlo a řekl, že dnes to určo nebude a odjel. No a v půl šesté byl Honzíček na světě. :-D Druhý den mi přišel pogratulovat. Pan primář je naprosto úžasný člověk, který vše vysvětlí a snaží se pomoct, jak to jen jde. Rodila mě paní doktorka Krofová. Vzhledem k tomu, že jsem rodila cca tři hodiny, z toho samotný porod trval dvacet minut, nemůžu moc soudit, ale i ona byla úžasná a milá.

Jinak jsem byla s celou porodnicí naprosto spokojená - od uklízeček, přes milé sestřičky a i ty dětské až po doktory. Za mě naprostá spokojenost.

Personál:

Primář MUDr. Dlouhý, MUDr. Krofová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte naprosto v klidu, perfektní personál se o vás postará, hlavně jim ale říkejte, co vás trápí, co potřebujete apod. Neumějí číst myšlenky. Takže se klidně stále ptejte a „otravujte“. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam, co si s sebou vzít na stránkách porodnice je naprosto ok. Nejsou potřeba asi separační plenky, vaše vlastní látkové pleny a ani vložky. Vložky tam jsou k dispozici a i sestřičky raději vidí, že se používají ty jejich.

Anonymní
17.05.14

Rodila jsem v Trutnově dvakrát, poprvé 1.5.2012, podruhé 2.12.2013 a vše v naprosté pohodě, spokojenost. Podruhé mě rodil pan primář Dlouhý, porod naprosto v pořádku, péče po porodu také, vše vysvětleno, ukázáno nebo na požádání. Milý personál. Za mě naprostá spokojenost, ochota všech, určitě bych jen doporučila. :) Jídlo v pořádku, pokoj pro sebe.

Personál:

Primář Dlouhý

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Průkazka těhotenská, oddací líst-kopie, prohlášení o jméně miminka, nabíječka na telefon, fén.

14.05.14

Moje zkušenost s trutnovskou porodnicí jsou velmi dobré. Personál je milý a ochotný, ve všem mi poradili a ukázali. Ikdyž jsem se pořád na vše ptala, nebyl problém, aby mi sestřičky v čemkoliv vyhověly. Jen jsem měla trochu zmatek, která sestřička je pro nás a která pro děti.

Jméno paní doktorky, co mě rodila, si nepamatuji. Vím jen, že byla hrozně mladoučká, asi ne ještě atestovaná. Dohlížel na ni pan primář a později pan Růžička. Jen paní doktorce říkal, žee to dělá správně. Paní doktorka byla úžasná, šití jsem skoro necítila. Od mé paní gynekoložky má velkou pochvalu, prý dlouho neviděla takhle pěkně zašité nastřižení. :D

Takže abych to shrnula: porodnici můžu jen doporučit. I jídlo se tam dá jíst, i když, co si budem povídat, ono to taky není. :p

Personál:

Růžička, primář

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec si nemusíte brát separační pleny, které mají napsané v požadavcích, co si vzít do porodnice. Dávají tam svoje. Hlavně se ničeho nebojte, každá jsme to zvládla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně sebe. :D Pak si asi vemte si vlastní jídlo, něco na chuť, pití, pokud nechcete pít pořad jen ten jejich čaj. Vemte si i kojicí čaj (zdejší setry ho vyžadují).

04.03.14

V porodnici se mi docela líbilo. Na příjmu a u porodu byli všichni úžasní. Hlavně sestřička, škoda že si nevzpomenu na jméno.

Na šestinedělí moc hodné sestřičky. Malého jsem si přála vykoupat jen ve vodě atd., vše mi splnili (snad :-)). Při vizitě nám takový starší pan doktor nemačkal břicho, jen se zeptal, jestli je vše ok, za což mu patří velké díky. Pan primář je velice rozumný člověk. Byla jsem celkem spokojená - až na jednu doktorku z dětského, která mi přišla den po porodu 4× vnucovat příkrm, aby měl malý sílu pít.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji maminkám, které vědí, co chtějí, aby si zatím stály.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco k jídlu, měla jsem celkem hlad. Vložky a pyžamo si brát nemusíte. Tak jen plenky, mast na zadek a vlhčené ubrousky.

16.02.14

V Trutnově jsem rodila dvakrát císařským řezem dceru Karolínku 12.6.2012 a Veroniku 26.12.2013. Tuto porodnici mohu všem jen doporučit. Personál byl skvělý - od uklízeček počínaje a panem primářem konče. Vůbec není pravda, co se v některých recenzích píše o neochotě sestřiček u miminek, naopak se tu snaží pomáhat, jak to jde! Pan primář může být na své oddělení velmi pyšný.

Ještě jednou všem velké díky. Přejeme hodně zdravých miminek a spokojených maminek. Kája, Verča a Petra Bajerovi

13.02.14

Se svým prvním porodem jsem byla v Trutnově absolutně spokojená. Na předporodním oddělení jsem byla, dá se říct, pod stálým dohledem a kontrolou, všichni byli moc milý a vstřícní. Před porodem se o mne výborně starala PA, naučila mne správně vydýchávat a neustále mne konejšila, uklidňovala a chválila, jak mi to výborně jde a jak jsem šikovná. :-)

Od prvních kontrakcí trval porod celkem 16 hodin, kdy na konci už jsem byla se silami úplně na dně a už jsem moc nespolupracovala. Přesto byla paní doktorka, PA, dětská sestřička a ostatní (dle manžela bylo na porodním sále víc lidí, o kterých já ale vůbec nevím) velmi trpěliví, klidní a stále mne udržovali v příjemném psychickém rozpoložení, abychom si příchod miminka co nejvíc s manželem užili.

Na oddělení šestinedělí jsem nenarazila na žádnou nepříjemnou sestřičku, ať už dětskou, nebo šestinedělní pro nás maminky. Hlavně dětské sestřičky byly všechny moc milé, vstřícné a neměly sebemenší problém vám v jakoukoliv denní či noční dobu pomoci, poradit, předvést. Pokud jste se chtěla bez obav a v klidu např. osprchovat nebo si prostě chvilku odpočinout, bez problémů miminko pohlídali.

Ráda bych podotkla, že vše je v lidech a o lidech a pokud se člověk chová slušně a vlídně, má respekt - ať už vůči starším a zkušeným ženám, nebo jejich praxi, znalostem a profesionalitě, vždy se setká s pozitivní reakcí a chováním druhé strany. Pokud se ovšem chová povýšeně a nemá základy slušného chování, jako např. poděkovat, pozdravit, poprosit, nemůže očekávat zázraky ani od druhé strany. Toto se mi osvědčuje naprosto pořád v mém životě a v porodnici to fungovalo naprosto výborně a já mám na tento pobyt jen krásné vzpomínky na milé lidi, kteří mi pomohli odstartovat nejkrásnější roli v mém životě, a to roli maminky. ;-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a nebát zbytečně dopředu, akorát to zpomaluje průběh porodu a překrývá to ten krásný a zázračný okamžik.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud vám nevadí erární pyžama, tak je zbytečné brát si svoje - při silném poporodním krvácení a pocení je stejně potřeba košili min. jednou denně převlékat a je škoda ničit si svoje „domácí“. :-) Dále je potřeba si vzít: toaletní papír, tmavý ručník do sprchy, ručník na obličej a na prsa, prsní vložky, dobrůtky na mls, pití, čaj pro kojící (v nemocnici dostáváte čaj - neomezeně, mléko - ke svačině, jednou byl výborný banánový koktejl), plenky, vlhčené ubrousky, mastičku na zadeček a na bradavky, hroznový cukr k porodu, jelení lůj. Svoje vložky si brát nemusíte - musí se používat jejich poporodní sterilní a prodyšné. A hlavně si vezměte tatínka k porodu, protože tato událost se prostě musí prožít společně! Můj manžel si porod tak užil, že ho od té doby prostě nepoznávám. ;-)

Chystají se rodit v porodnici Trutnov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici