Vsetínská nemocnice a. s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Vsetínská porodnice, která je držitelem certifikátu Baby Friendly Hospital, prošla v nedávné době kompletní rekonstrukcí. Zajímavostí je, že v této porodnici dostanete speciální pamětní list s otiskem novorozence.

Porodnice se snaží o navození přátelské rodinné atmosféry u porodu a po něm, a to především navozením domácího prostředí. Budoucí maminky mohou využít spektrum nabídky relaxačních pomůcek pro první dobu porodní a pak také alternativních metod vedení porodu včetně možnosti porodit do vody. K dispozici je též epidurální a spinální analgezie. Samozřejmostí je rooming-in a přítomnost doprovodu u porodu.

V porodnici se praktikuje bonding a podporuje se kojení.

Lekce předporodní přípravy stojí 200 korun a přihlásit se na ně můžete na tel. č. 571 818 549 (v pracovní dny od 7.00 do 14.15 hodin).
Cvičení pro těhotné se koná v pondělí a ve středu a registrovat se na něj lze online.

Kompletní ceník kliniky naleznete na webových stránkách porodnice, kde naleznete také seznam věcí, které je třeba si sbalit sebou do porodnice.

Doporučují maminky porodnici Vsetínskou nemocnici a. s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 54x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jiří Hlavinka

Gynekologická ambulance: +420 571 818 547

Kurzy přípravu k porodu: +420 571 490 549

Dětské oddělení: +420 571 818 245

Adresa: Nemocniční 955, Vsetín 755 32

URL: http://nemocnice-vs.cz/pracoviste/oddeleni/luzkova-oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Vsetín

01.07.20

Byl to můj třetí porod, první dva porody jsem rodila ve Valmezu a tentokrát jsem se rozhodla pro porod na Vsetíně. Hlavně proto, že jsem čekala dvojčata a chtěla jsem alternativnější přístup, žádné urychlování, CS apod. Již první návštěva před porodem u Mudr. Janáče mě přesvědčila, že tam chci opravdu rodit. Pan doktor je naprosto empatický člověk, kterého zajímá, jak si vy sama porod představujete, co od něj očekáváte a zda to je reálné. Pana doktora jsem měla také u vlastního porodu i se skvělými porodními asistentkami (nepamatuji si jména, ale vystřídalo se jich hodně a každá byla velice milá). Byl to pro mne nejkrásnější porod a úžasný zážitek.
Poporodní (novorozenecké) oddělení bylo šílené, tedy měla jsem nadstandard, který je v úplně jiné části, ale i tak. Dětem jsem nechtěla dávat dokrmy - nutrilon, bez mého vědomí jim ho dali, zakazovali mi vozit děti v jedné postýlce, nosit je na rukou, aby mi neupadly, stálé převažování, nutili mě odstříkávat mléko 8 hodin po porodu, děti na vizitě bez rodičů, pouze arogantní dětská doktorka Jolanta Ptáčková, která vás absolutně nepustí ke slovu. Nechápu, jak můžou mít titul babyfriendly. Pokud by to bylo možné, volila bych ambulantní porod

Personál:

Mudr. Janáč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se, těšit se na porod

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svačinu pro tatínka, vložky, toaletní papír,

10.04.20

Ráda všem maminkám doporučuji Vsetínskou porodnici, kde už jsem měla to štěstí dvakrát trávit porodní chvíle. Personál je naprosto profesionální, vytváří přátelskou atmosféru, poradí, povzbudí. Jsou otevření diskuzi, nabízí varianty řešení „problému“. Nemám sice srovnání, ale jinou porodnici bych určitě ani pro příště nevolila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěru v lékaře i sestřičky věřte, že ví, co dělají a dělají to skvěle.

23.03.20

Úplně souhlasím s poslední recenzí. Personál na novorozeneckém oddělení je fakt hrůza

09.10.18

Moje zkušenosti s porodnici je taková že porod a všechno co se týče kolem toho je kladná, byli hodní, mili, hodně mi pomohla paní doktorka.
Ale co se týče oddělení na šestinedělí tak hrůza, jelikož mi nešlo hned kojit a mléčko pořád nikde i po 3 dnech, tak místo toho aby mě uklidňovali, tak mě jen zbytečně stresovali a já z toho byla hrozně špatná. Strašně to hrotili, myslím si, že i to hodně přispělo k tomu, že jsem mléko pak už neměla.

Personál:

Petruželova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně v klidu a nenechat se vystresovat sestrama

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek, odsávačku

15.05.18

Vsetínskou porodnici jsem si vybrala na doporučení a můžu říct, že jsem byla neskutečně překvapená veškerou péčí, kterou mě i mé dceři sestřičky a doktoři dali. Takovou ochotu ještě s úsměvem na tváři a s chutí do práce už člověk nikde nevidí. Všechno vysvětlí a o své pacienty se starají na maximum. Předporodní pokoje moc hezké a dobře vybavené. Na porodním sále jsem se cítila dobře kvůli atmosféře, kterou porodní asistentka se sestričkou udělaly. Měly jsme přítmí a bylo to takové všechno intimní a hrozně osobní. Tuhle porodnici můžu jen doporučit. A za vše jim ještě jednou moc děkuji. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně energie a sil

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko plenečky, ubrousky.

18.04.18

Jsem že Vsetína, ale tady už nikdy. Porodní asistentka protivná, dívala se na mě, jak kdybych si kontrakce vymyslela, byla jsem rázně napomenuta, ať nekřičím (bylo to pouze jednou). Pomoc při kojení žádná, nikdo neměl čas, nevěděla jsem, jak na to, až 3. den milá sestřička, starší, mi konečně pomohla.

A teď, po týdnu, mi gynekoložka zjistila, že mám v sobě zapomenutý tampon, už mi klesala imunita a hrozila sepse. Další 2 kusy placenty ze mě vytahovala a jako bonus na další kontrole mi zjistila, že mi chybí 2-3 cm stehů…

Takže za mě už nikdy.

Personál:

Janac

31.03.18

Pro mne špičková péče. Od přijetí ve 4 hodiny ráno - při příjmu MUDr. Kotrlá, velmi milá a příjemná, vše vysvětlila.
Dlouhé čekání na porodním sále, přes den péče porodní asistentky Třetinové, MUDr. Janáče. Vždy s úsměvem, poradili, vysvětlili, nebylo nic, co bych mohla vytknout.

Samotný porod probíhal bez komplikací, spolu s MUDr. Janáčem byly u porodu i porodní asistentky slečny Lukacs a Tvrdá. Velmi profesionální, povzbuzovaly mne a byly velmi milé.

Na oddělení šestinedělí si jména personálu bohužel nevybavím, ale i tam bylo vše na nejvyšší úrovni. Také sestrám z novorozeneckého patří mé velké poděkování za skvělou péči.

Víc superlativů už napsat nejde. :)

Personál:

MUDr. Janáč, PA Martina Lukacs, Dis.

13.03.18

Můžu srovnávat. První porod ve Vítkovicích byl výborný, až na šití, po kterém jsem si 3 týdny nesedla, poporodní péče příšerná! Nikdo nic nevysvětlil, protivné sestry (většina), neochota až hrůza a strava v jídelně, kam jste museli sami dojít. Sice jsem měla nadstandard, ale důležitější je opravdu přístup personálu. Hormony udělají své.

Ve Vsetíně jsem rodila 2. dítě a nemůžu si stěžovat na porod ani na poporodní péči… Porod byl naprosto v pohodě, za 2 h od kontrakcí bylo miminko na světě. Všichni byli milí a příjemní. Nenutili k ničemu, neprováděli časté prohlídky, jen poslouchali miminko… šití bylo nepříjemnější, ale asi ok, protože jsem si pak normálně mohla sednout. Na šestinedělí byly sestry ochotné a milé. Jen na nočních bylo pár z oddělení miminek, které byly dost protivné - ale byly mladé, ještě bez dětí… tak je to pochopitelné a částečně je to omlouvá.

Co mě překvapilo, byla tam docela zima, na to, že to byla porodnice… a jeden půlden netekla teplá voda a netopilo se, tak to bych vytkla. 2 WC a sprcha na chodbě sice není moc luxus, ale nebrala jsem to jako mínus. Nikdy nebylo plno. Strava dobrá, až na čerstvé pečivo.

Nechystám se na další porod, nicméně kdyby se stalo, rozhodně bych rodila tady.

Personál:

MUDr. Janáč, MUDr. Kacvinska, PA Tvrdá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresujte se! Věřte sobě i personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci ze seznamu na stránkách porodnice. Cokoliv potřebujete pro psychickou pohodu.

01.02.18

Chtěla bych napsat recenzi na vsetínskou nemocnici. Jelikož jsem byla prvorodička, rozhodovala jsem se mezi Vsetínem a Zlínem, ale všichni mě ujišťovali, že Vsetín je dobrý, že ve Zlíně to berou jak na běžícím pásu. Valmez nepřipadal v úvahu (negativní recenze z internetu, od přátel a špatná zkušenost s doktorem.) Tak jsem si vybrala Vsetín.

Chodila jsem tam na ozvy, když se blížil porod, ale malý si dal na čas, takže bylo x-dní po termínu. Nakonec jsem souhlasila a Hamiltonem (první prováděla MUDr. Kotrlá - nebylo to nikde zapsané, druhý mi byl dělán 2 dny potom a ten už byl dostatečně nepříjemný (nevzpomínám si na příjmení, ale byla to Slovenka). Pokud by nezabral, za 4 dny na vyvolávání, nakonec ale zabral. Druhý den večer mi začala odtekat plodová voda o půl 10 večer, byl pátek. Dojeli jsme do nemocnice, tam padlo vyšetření a šla jsem na přípravnu (hekárnu). Měla jsem ten největší pokoj a bylo tam snad vše, s tímhle jsem byla naprosto spokojená. Jenže začaly kontrakce po 5-7 minutách, asi o půl 11 pátečního večera, ale do 7 do rána se nic nedělo, pouze nesnesitelné kontrakce - spíše křížové bolesti, nemohla jsem chodit, a hlavně - neotevírala jsem se. Tak jsem po x-hodinách povolila na epidurál. Museli mi dávat i antibiotika, kvůli odtoku plodovky, pak mi dávali i oxytocin, aby se něco dělo. Takže v zádech epidurál, a na kapačce se střídala antibiotika a oxytocin. Epidurál docela pomohl, ale ne úplně, což je jasné, jen mi povolily křížové bolesti.

Kontrakce kolem 6.-7. ranní hodiny začaly být pravidelně co 2-3 minuty, ale opět jsem se neotevírala, po dalších dvanácti hodinách, bylo půl 7 večer (sobota), se měřilo opět srdíčko malého, ale něco se jim nezdálo, tak hned na sál. Tam jsem se během chviličky dostala ze 2 na 7, pak mi dávali ještě něco na změkčení čípku a hlavně už mě to strašně nutilo tlačit, ale nemohla jsem. To trvalo asi do 9. hodiny večerní, než jsem se otevřela, pro porod.

Stejně jsem začala rodit při 8 cm, MUDr. Hlavinka pomáhal, ale nakonec to dopadlo tak, že mi oba doktoři udělali Kristelerovou expresi a představte si, že vám dva doktoři mačkají břicho. Nástřih byl dost cítit, šití bylo zdlouhavé. A nakonec ještě ve mně zapomněli dva tampony, které vytáhli, kdyz jsem je na to pořád upozorňovala, že tam je něco, co tam být nemá. A malý si z toho odnesl zlomenou klíční kost, porodní nádor, prasklé žilky v očku a solidní žloutenku, jeste mi museli davat kyslík.

Šestinedělí bylo fajn, sestřičky super, jen jak jsme šli na kyčle, tak tam sestra byla strašně arogantní a nepříjemná. A některé sestry z dětského taky nebyly příjemné, tedy hlavně ty mladší. Jedná krátkovlasá tmavovláska byla příšerná.

No, co vám budu povídat, tam už mě nikdo rodit neuvidí. Naštěstí malý je OK, jen jsme museli později všechno dělat, než se mu ručka zahojila. Já naštěstí po zapomenutých tamponech taky OK. A k zakázané technice. Hodně dobře si rozmyslete, jak budete a kde budete rodit. Mně se ptali, při jaké poloze chci rodit, říkam, že jsem prvorodička a nevím, jaká je ideální. Stejně si vás dají podle sebe. No, to je moje recenze. Dávejte si bacha na to, co vám dělají.

Personál:

MUDr. Hlavinka, MUDr. Kotrlá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně přítele a nechodit do Vsetínské porodnice.

2
11.01.18

Není sestra jako sestra, některé byly úžasné a ochotné, některé mladé nepříjemné a arogantní, bohužel ne ke každému tam přistupovali stejně. V mém případě chybělo hodně informací, které jiné pacientky dostaly, ale to je o tom, které sestry jsem zrovna za ty 3 dny měla k ruce - spíše neměla.

1676
08.01.18

Druhý porod začal prasknutím vody a nic se nedělo. Nechali mě přes noc (12 hodin od prasknutí vody) odpočívat. Sem tam kontrola a monitor. Porodní asistenta se nevnucovala, ale dávala užitečné rady. Protože po 12 hodinách nenastoupily kontrakce, zavedli tabletu. Pravda, že na tohle se mne moc neptali a jen mi to při vyšetření oznámili, že protože se nic neděje, neotvírám se a dítě je už dost dlouho bez vody, zavedou tabletu. Ale stejně bych souhlasila. To je jediné mínus. Jinak přímo na sále mě rodila na střídačku porodní asistentka s doktorkou, protože jsme rodily 2 současně. Ale celou dobu radily a podporovaly a dokázaly vytvořit příjemnou atmosféru, která je pro porod velmi důležitá.

Nestěžuju si ani na oddělení šestinedělí, i když samozřejmě sociální zařízení na pokojích by bylo lepší než dvě toalety pro celé oddělení, ale to se asi jen tak nezmění. Personál na oddělení příjemný, sestry poradily, s čím bylo třeba. Jen snad dělat přednášky o kojení co 3 hodiny po 15 minutách mě přišlo jako pro druhorodičku dosti zbytečné, protože i u první dcery jsem se zařídila dle svého instinktu a miminka a teď tomu nebylo jinak. Přece nenakojím a nebudu odpočítávat hodiny a nechávat dítě brečet, jen proto, že má mít další kojení až za hodinu…

Ale naštěstí my neměli problém s kojením a mamince vedle, která musela i odstříkávat a přikrmovat, dost pomohli, že odcházela z porodnice a kojila plně. Takže doporučuji.

Personál:

MUDr. Kacvinská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jste zde ještě nerodily, seznámila bych se s prostředím porodního oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí věci ze seznamu na webových stránkách nemocnice.

07.11.17

Celkový dojem je dobrý, ale našlo se několik věcí, které mi hodně vadily. A to zejména:

  • I přes sepsaný a personálem „schválený“ porodní plán jej nerespektovali. Léky, které mi byly podávany, se mnou nikdo předem nekonzultoval, až když na mě šli s jehlou, tak teprve na můj dotaz, co to je, jsem se dozvěděla, oč jde. A ještě k tomu lhali. Například podání oxytocinu zaměňují s „jen vás zavodníme“.
  • Dále nerespektovali minimálně hodinu nerušený bonding, dítě bylo v pořádku, ale po pár minutách na mé hrudi jej nutně museli odnést na prohlídku - i když jsem měla v porodnímu plánu napsáno, že chci, aby dítě vyšetřili na mém hrudníku - nestalo se tak. Začali na mě vyvolávat nátlak a já nebyla schopná se v tu chvíli bránit.
  • Na oddělení šestinedělí katastrofa… pokoje nacpané na maximum, návštěvy non-stop kromě noci.
  • Kojení co 3 hodiny - tomu říkají jako „proškolená porodnice“ ano, skutečně? Místo aktivní podpory kojení jen narvou kloboučky, případně formovače a později dokrm umělým mlékem. Nikdo na nic nemá čas, všichni furt spěchají. Sestra i přede mnou chodila s glukózou ve stříkačce, takže bodejť by děti ze sesterny nejezdily vyklidněné více než když jsou na pokoji s matkou, když do nich rvou glukózu.
  • Dětská vizita probíhá zásadně na sesterně, stejně tak jako veškeré zásahy a vyšetření, bez přítomnosti zákonného zástupce = matky. Dle mého nepřípustné, ale běžte se tam hádat a dělat peklo, když chcete s daným personálem přežít těch 72 hodin.
  • Hygiena a čistota na WC humus = dva záchody pro celé oddělní. Mega odpadkový koš večer totálně narvaný krvavýma vložkama a k tomu návštěvy zdejších rodiček tmavé pleti, které nerespektují, že záchod je pouze pro rodičky a ne pro ně.

Bohužel některé z těchto věcí personál neovlivní, ale většinu z toho, při dobré vůli, ovlivnit určitě můžou. Jen to nevidí a nebo nechtějí vidět.

S porodnici jsem jinak byla cca na 70-80 % spokojená, jen jsem chtěla cíleně vypsat, které věci mi vadily.

16.05.17

Spokojenost už po čtvrté.

Dobré je, že jsem tam docházela už pár týdnů před porodem na kontroly přímo k porodníkům. Mohla jsem se s tím prostředím seznámit (pokoje, sál, vyšetřovny…). Pamatuju si jména jen dvou lékařů, a to Andrýs a Janáč. Jinak mně utkvěla v paměti porodní asistentka tehdy slečna Kolínková. Ta byla tak výborná, že lékař nebyl vůbec potřeba.

Opravdu porodnice taková rodinná. I dětské lékařky super. Žádný strach. Všichni mají opravdu srdíčko na pravém místě.

Personál:

MUDr. Andrýs, MUDr. Janáč, PA Kolínková

11.04.17

Porod proběhl extrémně rychle, personál byl ochotný a ve všem mi chtěli pomoci. Primář se mnou vtipkoval a já se omlouvala, že jsem nechtěla vykřiknout, ale to nešlo.

Na poporodnim odděleni jsem měla pocit, že jsem na hotelu. Všichni mne obskakovali a stále se ptali, zda něco nepotřebuji, či nechci pomoci, pohlidat malou, ať se vyspím. Vše, co jsem se ptala, bylo zodpovězeno. V noci klid, ráno žadná nevrlá uklizečka, co chce v 6 hodin vytřit pokoj.Prostě wellnes. Tím,že jsem zdrav.sestra, viděla jsem hodně. Tohle je opravdu radost. Pracují jako tým a pracují srdcem.

Doporučuji a za vše tu DĚKUJİ.

Personál:

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Hlavinka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si sebou vzali 3 ručniky, hygienické potřeby, hřeben, deodorant, holitko, malovátka,oblibenou knihu, papirové kapesniky, dezinfekční ubrousky na ruce, plenky,porodní vložky s folií, župan, piškoty, polštářek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, občanku, oddaci list,kartu pojištění, všechny zprávy z těhotenských kontrol,léky.

31.01.17

Do porodnice jsem začala docházet ještě před porodem. Bylo to fajn, aspoň jsem si vypsala všechny potřebné papíry a seznámila se s prostředím. Chlapečkovi se, ale bohužel nechtělo na svět, tak jsem musela podstoupit vyvolávaný porod. Na ten jsem se moc netěšila, ale pořád jsem byla ráda, že to nebude císař, jak bylo původně plánováno.

Porodní pokoje krásné, plně vybavené od pomůcek k uvolnění maminky, tak koupelny a v mém případě i porodní vany, na kterou jsem se moc těšila. V 8 ráno mi zavedli tabletu, v 10 druhou a ve 12 mi píchli vodu. Porod až do 17-té hodiny téměř nepostupoval až na bolesti, které se čím dál více zhoršovaly. Kolem 18-té hodiny mi bylo řečeno, že se pořád nic moc neděje a že bude nutné podstoupit císař, pokud se to nepohne dál.

Bylo mi na nic a poslední naději přinesl Dr. Andrys s tím, že ví, že jsem sice epidural nechtěla, ale že to někdy pomáhá na uvolnění vnitřních svalů a porodu by to pomohlo. Neměla jsem co ztratit, tak jsem si ve 19:35 nechala zavést epidural, který mi od bolesti sice vůbec nepomohl, ale porod alespoň nabral obrátky.

Ve 20:08 se mi po třech zatlačeních narodil krásný chlapeček 3250gr a 49 cm. Porod byl bezbolestný a za mě jako prvorodičku v pohodě. Oproti těm předporodním bolestem, které byly katastrofa. Porod vedla PA Cagašová, která byla strašně příjemná a hodná a respektovala mé přání neprovádět nástřih pokud to nebude nutné.

Nástřih sice nutný nebyl ani nebylo žádné vnější poranění, ale syn se narodil s předloženou ručičkou a udělal mi vevnitř zhmožděninu. Tu mi pan doktor bezbolestně odstranil a ani s hojením jsem neměla sebemenší problém. Po porodu mi pogratulovala i PA a pan Dr. Andrys k chlapečkovi a pochválili mě, že jsem dobře spolupracovala a že na prvorodičku hladký porod.

Poporodní péče bezva, dětská doktorka byla příjemná, hezky o dětech mluvila a chválila nás, že se o ně hezky staráme a pěkně kojíme. člověka to pohladí na duši v té změti hormonů :). Příjemné byly i sestry, které pečovaly maminky. Bez problémů mi uvařili čaj, který jsem měla z domů a ochotně na všechno odpovídaly.

Dětské sestry +/- dobré. Hlavně jedna na noční směně, ta mi malého i obstarávala těsně po porodu. Všechno mi vysvětlila a když mi malý druhý den na večer plakal hlady a já ještě nebyla rozkojená, přišla jsem do sesterny se slzami v očích, tak mě uklidnila a syna si vzala k sobě, ať si odpočinu, jinak se mi neudělí mléko. Měla pravdu druhý den ráno už jsem ho mohla rozdávat.

Teď ty kapku nepřijemnější věci. Vím, že je to normální, ale docela mi vadilo přehazování pacientů v rámci konce směny. Uvádělo mě to do stresu hlavně proto, že jsem musela všem říkat co si přeju a nepřeju pořád dokola. Každý měl jinou představu o tom jak by měl porod probíhat, takže se člověk nesmí bát ozvat a musí si stát za svým přáním (samozřejmě pokud to neohrožuje dítě nebo matku). Jedna PA byla nepříjemná, když viděla, že mi porodní bolesti vadí při sezení u měření ozev a utrousila, že ještě vůbec nerodím, tak ať se uklidním.

Pokoje ok, ale pro 3 dospělé a 3 miminka hodně malé, takže když vám příjde návštěva, tak se tam všichni mačkáte, div se při oblékání nefackujete rukávem.

I mezi dětskými sestrami se našla jedna na ranní směně, která nebyla až tak příjemná. Dvakrát jsem ji prosila, jestli by mi ještě jednou ukázala koupání malého a jen mě odbyla, že přijde a nepřišla. Vím, že toho bylo moc, ale já z toho měla vážně strach.

A jak už bylo psáno výše, tak toalety děs teda! Toaleťák hrubý jak šmirgl, díky bohů, že mě nic dole nebolelo a nebyla jsem šitá. Litovala jsem maminky, co chodily podél stěny a opíraly se, aby vůbec chodily, že se tímto hnusem musejí utírat.

Když to shrnu, minimum negativ oproti pozitivnímu přístupu většiny personálu. Ostatní věci jako toaleťák se dají řešit donesením vlastního. Klidně bych se sem vrátila :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádné obavy :) všechny ženy před Vámi to zvládly, zvládnete to taky :) :)

(Pokud můžu radit, tak u mě pomohla pravidelná masáž hráze a cvičení s balónkem Aniball,je to sice investice, ale je to investice do vašeho zdraví :) )

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky,něco na čtení a hlavně partnera :) Neuškodí ani čajík na podporu kojení :))

2635
11.01.17

Třetí císařský řez, plánovaný. Porod jsem si (až na práci anestezilozky) užila. Operoval mě doktor Janáč, velmi brzo jsem se postavila na nohy.

Jizva se krásné hojila a rozhodně tomu naponohlo oddělení šestinedělek, kde sestry od dětí i od maminek, zaslouží metal, za příkladnou, empatickou a profesionální práci. Cítila jsem se jako na hotelu, škoda, že rodím naposled.

Tímto děkuji celému porodnickému oddělení, lékařů, sestrám, sanitárkám za krásných šest dní , o které jste se o mě a dceru postarali. Děkujeme!

Personál:

MUDr. Janáč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, jste v nejlepších rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco dobrého, sladkost se tam vždy hodí. V zimním období teplou mikinu, ponožky (profukují okna).

4
14.08.16

Nejlepší porodnice!!!! Rodila jsem tam 3×. Poprvé rok 2006 a pan doktor Janáč byl super, i když porod skončil CS díky nepostupování a ozvám miminka.

Rok 2009 jsem šla rodit znova, opět pan doktor Janáč a díky němu krásný porod dcery, který se podařil přirozeně.

Rok 2016 červen a zase pan doktor Janáč a porod, na který jsem se strašně těšila. PA S.Janáčková byla strašně příjemná a díky ní jsme se s manželem cítili jako doma. Nejkrásnější chvíle čekání na našeho chlapečka. I když konec byl trochu náročnější, všechno jsme zvládli a nebyl potřeba ani nástřih.

Oddělení šestinedělí paráda jako matka 3 dětí jsem si odpočinula a pobyt užila. Měla jsem štěstí i na spolubydlící, a to byla porodnice nacpaná k prasknutí, tedy jsme byly na pokoji tři. I když měly sestřičky a doktoři plné ruce práce, protože se v červnu narodil rekordní počet dětí v porodnici Vsetín, byli všichni příjemní a vstřícní. Škoda, že to bylo naposled.;-)

Personál:

P.Dr Janáč , PA S. Janáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se!!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Optimismus!!!!!

164
19.04.16

Když jsem jela ráno do porodnice, opravdu jsem nečekala, že hned půjdu na akutního císaře. Přijímala mě MUDr. Petružalová (ta mě i operovala s MUDr. Janáčem) a oba naprosto profesionální! Všechno mi vysvětlili, po operaci se o mě zajímali, takže tihle dva doktoři=naprostá spokojenost a klobouk dolů před nimi!

Poté jsem byla 2 dny na JIP,kde se o mě sestřičky staraly také s maximální péčí, takže také spokojenost.

Po 2 dnech mě odvezli na oddělení šestinedělí, kde už by se pár chyb našlo. Co se týká sestřiček, které byly určené pro nás maminky, tam bych nevytkla nic. Sestřičky, co se staraly ohledně miminek, tam už to bylo trošku horší. Některé naprosto profesionální, vše mile vysvětlily, ukázaly… Ale narazila jsem i na vyloženě protivné a arogantní! Chápu, že toho měly všeho dost (v té době byla porodnice plná), ale je to jejich práce a měly by to tak brát. Někdy na nás neměly ani čas, takže u mě jako prvorodičky nic moc… Takže ty hodnotím tak 50 na 50.

Co se týká porodnice, tak vybavená, hezké prostředí. Kdybych rodila podruhé, tak bych určitě zvolila opět Vsetín.

Personál:

MUDr. Janáč, MUDr.Petruželová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tašku si sbalit raději víc než měsíc dopředu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny papíry (ohledně jména, příjmení…).

361
13.04.16

Do porodnice jsem byla přijata 31.3.2016 v 39tt na preindukci - tzv. zavedení „tyčinek“ na rozevření čípku, aby bylo možné ráno zavést tabletku na vyvolání porodu (plod měl malý váhový odhad a já vysoký krevní tlak).

Ráno v 7 hodin mi byla zavedena vyvolávací tabletka, v 9 hodin mi píchli plodovou vodu a kolem 10 hodiny provedli klyzma a holení. Miminko se narodilo v 13:41 hod. Takže celý porod trval necelých 7 hodin. Personál byl úžasný, usměvavý, vše vysvětlil. Respektovali porodní plán.

Byl mi zaveden epidurál a díky němu mám na porod hezké vzpomínky, nebyl tak bolestivý. Po porodu mi miminko ihned přiložili na hruď a nechali dotepat pupečník, tak jak jsem si přála. Po chvíli následovalo krátké vyšetření miminka ve vedlejší místnosti za přítomnosti manžela. Pak miminko přinesli zpět a snažili jsme se, aby se samo přisálo. Měla jsem menší poranění, a tak bohužel bylo nutné šití. Ale paní doktorka Kuniková byla šikovná, místo lokálně umrtvila a tak se to dalo vydržet.

Velká pochvala patří oběma porodním asistentkám, které mne podporovaly po celou dobu porodu. Porod samotný vedla paní Janáčková, se kterou jsem byla moc spokojená - snažila se i masírovat hráz a zabránit tak většímu poranění pochvy.

Na oddělení šestinedělí byl poněkud chaos, protože v tu dobu byla porodnice skoro úplně plná (16 miminek), a tak sestřičky neměly tolik času. Taky bylo nepříjemné být ve třech na pokoji, přece jen tři ženy a tři děti už je celkem hodně, když každá kojí a přebaluje v jinou hodinu.

Co mi možná trošku vadilo, byly hygienické podmínky na toaletách - uklízečka chodí jen dopoledne, a tak to podle toho k večeru vypadalo. Taktéž dvě toalety pro 16 žen je celkem málo. Ale jinak nemám, co vytknout. Porodnice a personál skvělý. Prostředí na pokojích před porodem krásné, nové, čisté a komfortní.

Porod ve Vsetínské nemocnici všem vřele doporučují.

Personál:

Dr. Janáč, Dr. Kuniková, PA Kašparová, PA Janáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Není na škodu zajít si do porodnice před porodem, vyplnit patřičné dokumenty, ať pak nemusíte řešit byrokratické věci při bolestech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, župan, přezuvky, teplé ponožky, papírové kapesníčky, dubovou kůru na poporodní poranění.

1676
25.02.16

Byla jsem velmi spokojená! Přirozený porod se zvrtl, když po několika hodinách kontrakcí začaly klesat ozvy malé. Začali se přiklánět k tomu, že možná bude muset dojít k císaři, aby se urychlil příchod malé na svět - po příjezdu pana primáře Hlavinky ke konzultaci zkusili zátěžový oxytocinový test a já za veliké podpory celého personálu nakonec porodila přirozeně (až tedy na ten oxytocin - ale to bylo malé a nutné zlo).

Respektovali všechna má přání z porodního plánu, o všem se mnou diskutovali, radili, ptali se. Nádherné prostředí. A protože jsem tu noc rodila jako jediná, měla jsem možnost si vybrat krásný rodinný pokoj, který jsme si ale nakonec moc s manželem neužili, protože kvůli klesajícím ozvám jsem musela být každou chvíli na sále na monitoru. V pokoji jsme ale využili vanu, která byla super!

Moc moc děkuji, že i přes hrozby špatných ozev mi pomohli zvládnout porod bez epidurálu, nástřihu apod.

Personál:

MUDr. Hlavinka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu a řídit se jejich radami.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky na předporodní dobu (byla mi zima). Na oddělení šestinedělí si můžete i vzít svou košili, nabízejí i jejich (XXXXL :-)) . Doporučuji župan pro pochůzky po nemocnici jako doprovázení miminka na vyšetření apod. Vše ostatní najdete na stránkách nemocnice.

4
14.12.15

Rodila jsem tady už podruhé (císařským řezem) a nemám žádné negativní připomínky.

Porodní je tady super. Laskaví ochotní doktoři, ochotné a vlídné sestry. Celková a maximální spokojenost.

36
14.12.15

Absolutní spokojenost s předporodní, porodní i poporodní péči. Celý personál ve vsetínské porodnici je skvělý, všichni jsou milí a starostliví, neustále se zajímali, jestli něco nepotřebuji a jak se cítím.

Plánovaný porod císařským řezem proběhl naprosto bez komplikací za příjemné atmosféry všech přítomných lékařů. Péče o miminko byla mimořádná. Opravdu tuto porodnici vřele doporučuji a kdybych měla jít v budoucnu rodit znovu, pak jedině tady. Všem lékařům i sestřičkám patří velké díky!

Personál:

primař MUDr. Hlavinka, MUDr. Laža

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Stačilo mi to, co je psáno obecně v seznamu.

12.12.15

Porodní asistentka byla úchvatná. Podpora, pohoda…

Personál:

PA Jitka Baslová

5
18.10.15

Do porodnice jsem začala chodit v 38. týdnu na kontroly. Nejprve k panu doktoru Davidovi a pak k panu doktoru Janáčovi. Oba byli velmi příjemní. S panem doktorem Janáčem jsme se domluvili na předběžném postupu porodu. Měla jsem pocit, že jsem v dobrých rukou a nemýlila jsem se. Pan doktor Janáč je člověk opravdu na právem místě. I přes silné kontrakce a porod koncem pánevním budu ráda vzpomínat.

Na šestinedělí byli všichni příjemní a ochotní. Malého mi pohlídali, když jsem šla do sprchy a kdybych chtěla, tak by pohlídali abych si
mohla i odpočinout. Celý pobyt v porodnici, od příjmů až po propuštění po 4
dnech, byl nenásilný a já měla pocit, že je o nás dobře postaráno.

Personál:

MUDr. Janáč, MUDr. David, MUDr. Laza, s. Kovářová, s.Cagasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučují navštěvovat porodnici před termínem, aby jste měla čas na vyplnění všech důležitých dokumentů a nemusela odpovídat na různé otázky během kontrakcí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, čaj pro kojící matky, hygienické potřeby, dva ručníky, jednorázovou podložku na přebalování, plenky, vlhčené ubrousky.

Chystají se rodit v porodnici Vsetín

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici