Porodnice Vsetín

, http://nemocnice-vs.cz/pracoviste/oddeleni/luzk...

kurzy přípravy k porodu a kurzy péče o novorozence: 571 490 549, 571 490 542
telefon pro pacientky: 571 818 550
dětské oddělení: 571 818 245, 571 818 246
gynekologická ambulance (v době od 6 do 16 hodin):571 818 547
gynekologické oddělení: 571 8

Primář: MUDr. Jiří Hlavinka

Vsetínská porodnice se snaží o navození přátelské rodinné atmosféry u porodu a po něm, a to především navozením domácího prostředí. Budoucí maminky mohou využít spektrum nabídky relaxačních pomůcek pro první dobu porodní a pak také alternativních metod vedení porodu včetně možnosti porodit do vody. K dispozici je též epidurální a spinální analgezie. Samozřejmostí je rooming-in a přítomnost doprovodu u porodu.

Doporučují maminky porodnici Vsetín?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Vsetín

Rodila jste v porodnici Vsetín?
nedoporučuje
Porodnice Vsetín - Laura 639 09.10.18 napsala :

Moje zkušenosti s porodnici je taková že porod a všechno co se týče kolem toho je kladná, byli hodní, mili, hodně mi pomohla paní doktorka.
Ale co se týče oddělení na šestinedělí tak hrůza, jelikož mi nešlo hned kojit a mléčko pořád nikde i po 3 dnech, tak místo toho aby mě uklidňovali, tak mě jen zbytečně stresovali a já z toho byla hrozně špatná. Strašně to hrotili, myslím si, že i to hodně přispělo k tomu, že jsem mléko pak už neměla.

Personál: Petruželova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně v klidu a nenechat se vystresovat sestrama

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek, odsávačku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - KačSochorova 15.05.18 napsala :

Vsetínskou porodnici jsem si vybrala na doporučení a můžu říct, že jsem byla neskutečně překvapená veškerou péčí, kterou mě i mé dceři sestřičky a doktoři dali. Takovou ochotu ještě s úsměvem na tváři a s chutí do práce už člověk nikde nevidí. Všechno vysvětlí a o své pacienty se starají na maximum. Předporodní pokoje moc hezké a dobře vybavené. Na porodním sále jsem se cítila dobře kvůli atmosféře, kterou porodní asistentka se sestričkou udělaly. Měly jsme přítmí a bylo to takové všechno intimní a hrozně osobní. Tuhle porodnici můžu jen doporučit. A za vše jim ještě jednou moc děkuji. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně energie a sil

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko plenečky, ubrousky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vsetín - Zabouska 18.04.18 napsala :

Jsem že Vsetína, ale tady už nikdy. Porodní asistentka protivná, dívala se na mě, jak kdybych si kontrakce vymyslela, byla jsem rázně napomenuta, ať nekřičím (bylo to pouze jednou). Pomoc při kojení žádná, nikdo neměl čas, nevěděla jsem, jak na to, až 3. den milá sestřička, starší, mi konečně pomohla.

A teď, po týdnu, mi gynekoložka zjistila, že mám v sobě zapomenutý tampon, už mi klesala imunita a hrozila sepse. Další 2 kusy placenty ze mě vytahovala a jako bonus na další kontrole mi zjistila, že mi chybí 2-3 cm stehů…

Takže za mě už nikdy.

Personál: Janac Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - sochle00 31.03.18 napsala :

Pro mne špičková péče. Od přijetí ve 4 hodiny ráno - při příjmu MUDr. Kotrlá, velmi milá a příjemná, vše vysvětlila.
Dlouhé čekání na porodním sále, přes den péče porodní asistentky Třetinové, MUDr. Janáče. Vždy s úsměvem, poradili, vysvětlili, nebylo nic, co bych mohla vytknout.

Samotný porod probíhal bez komplikací, spolu s MUDr. Janáčem byly u porodu i porodní asistentky slečny Lukacs a Tvrdá. Velmi profesionální, povzbuzovaly mne a byly velmi milé.

Na oddělení šestinedělí si jména personálu bohužel nevybavím, ale i tam bylo vše na nejvyšší úrovni. Také sestrám z novorozeneckého patří mé velké poděkování za skvělou péči.

Víc superlativů už napsat nejde. :)

Personál: MUDr. Janáč, PA Martina Lukacs, Dis. Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 13.03.18 napsala :

Můžu srovnávat. První porod ve Vítkovicích byl výborný, až na šití, po kterém jsem si 3 týdny nesedla, poporodní péče příšerná! Nikdo nic nevysvětlil, protivné sestry (většina), neochota až hrůza a strava v jídelně, kam jste museli sami dojít. Sice jsem měla nadstandard, ale důležitější je opravdu přístup personálu. Hormony udělají své.

Ve Vsetíně jsem rodila 2. dítě a nemůžu si stěžovat na porod ani na poporodní péči… Porod byl naprosto v pohodě, za 2 h od kontrakcí bylo miminko na světě. Všichni byli milí a příjemní. Nenutili k ničemu, neprováděli časté prohlídky, jen poslouchali miminko… šití bylo nepříjemnější, ale asi ok, protože jsem si pak normálně mohla sednout. Na šestinedělí byly sestry ochotné a milé. Jen na nočních bylo pár z oddělení miminek, které byly dost protivné - ale byly mladé, ještě bez dětí… tak je to pochopitelné a částečně je to omlouvá.

Co mě překvapilo, byla tam docela zima, na to, že to byla porodnice… a jeden půlden netekla teplá voda a netopilo se, tak to bych vytkla. 2 WC a sprcha na chodbě sice není moc luxus, ale nebrala jsem to jako mínus. Nikdy nebylo plno. Strava dobrá, až na čerstvé pečivo.

Nechystám se na další porod, nicméně kdyby se stalo, rozhodně bych rodila tady.

Personál: MUDr. Janáč, MUDr. Kacvinska, PA Tvrdá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresujte se! Věřte sobě i personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci ze seznamu na stránkách porodnice. Cokoliv potřebujete pro psychickou pohodu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vsetín - BajunkkaA 01.02.18 napsala :

Chtěla bych napsat recenzi na vsetínskou nemocnici. Jelikož jsem byla prvorodička, rozhodovala jsem se mezi Vsetínem a Zlínem, ale všichni mě ujišťovali, že Vsetín je dobrý, že ve Zlíně to berou jak na běžícím pásu. Valmez nepřipadal v úvahu (negativní recenze z internetu, od přátel a špatná zkušenost s doktorem.) Tak jsem si vybrala Vsetín.

Chodila jsem tam na ozvy, když se blížil porod, ale malý si dal na čas, takže bylo x-dní po termínu. Nakonec jsem souhlasila a Hamiltonem (první prováděla MUDr. Kotrlá - nebylo to nikde zapsané, druhý mi byl dělán 2 dny potom a ten už byl dostatečně nepříjemný (nevzpomínám si na příjmení, ale byla to Slovenka). Pokud by nezabral, za 4 dny na vyvolávání, nakonec ale zabral. Druhý den večer mi začala odtekat plodová voda o půl 10 večer, byl pátek. Dojeli jsme do nemocnice, tam padlo vyšetření a šla jsem na přípravnu (hekárnu). Měla jsem ten největší pokoj a bylo tam snad vše, s tímhle jsem byla naprosto spokojená. Jenže začaly kontrakce po 5-7 minutách, asi o půl 11 pátečního večera, ale do 7 do rána se nic nedělo, pouze nesnesitelné kontrakce - spíše křížové bolesti, nemohla jsem chodit, a hlavně - neotevírala jsem se. Tak jsem po x-hodinách povolila na epidurál. Museli mi dávat i antibiotika, kvůli odtoku plodovky, pak mi dávali i oxytocin, aby se něco dělo. Takže v zádech epidurál, a na kapačce se střídala antibiotika a oxytocin. Epidurál docela pomohl, ale ne úplně, což je jasné, jen mi povolily křížové bolesti.

Kontrakce kolem 6.-7. ranní hodiny začaly být pravidelně co 2-3 minuty, ale opět jsem se neotevírala, po dalších dvanácti hodinách, bylo půl 7 večer (sobota), se měřilo opět srdíčko malého, ale něco se jim nezdálo, tak hned na sál. Tam jsem se během chviličky dostala ze 2 na 7, pak mi dávali ještě něco na změkčení čípku a hlavně už mě to strašně nutilo tlačit, ale nemohla jsem. To trvalo asi do 9. hodiny večerní, než jsem se otevřela, pro porod.

Stejně jsem začala rodit při 8 cm, MUDr. Hlavinka pomáhal, ale nakonec to dopadlo tak, že mi oba doktoři udělali Kristelerovou expresi a představte si, že vám dva doktoři mačkají břicho. Nástřih byl dost cítit, šití bylo zdlouhavé. A nakonec ještě ve mně zapomněli dva tampony, které vytáhli, kdyz jsem je na to pořád upozorňovala, že tam je něco, co tam být nemá. A malý si z toho odnesl zlomenou klíční kost, porodní nádor, prasklé žilky v očku a solidní žloutenku, jeste mi museli davat kyslík.

Šestinedělí bylo fajn, sestřičky super, jen jak jsme šli na kyčle, tak tam sestra byla strašně arogantní a nepříjemná. A některé sestry z dětského taky nebyly příjemné, tedy hlavně ty mladší. Jedná krátkovlasá tmavovláska byla příšerná.

No, co vám budu povídat, tam už mě nikdo rodit neuvidí. Naštěstí malý je OK, jen jsme museli později všechno dělat, než se mu ručka zahojila. Já naštěstí po zapomenutých tamponech taky OK. A k zakázané technice. Hodně dobře si rozmyslete, jak budete a kde budete rodit. Mně se ptali, při jaké poloze chci rodit, říkam, že jsem prvorodička a nevím, jaká je ideální. Stejně si vás dají podle sebe. No, to je moje recenze. Dávejte si bacha na to, co vám dělají.

Personál: MUDr. Hlavinka, MUDr. Kotrlá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně přítele a nechodit do Vsetínské porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - o.k.u.l 11.01.18 napsala :

Není sestra jako sestra, některé byly úžasné a ochotné, některé mladé nepříjemné a arogantní, bohužel ne ke každému tam přistupovali stejně. V mém případě chybělo hodně informací, které jiné pacientky dostaly, ale to je o tom, které sestry jsem zrovna za ty 3 dny měla k ruce - spíše neměla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - anezka007 08.01.18 napsala :

Druhý porod začal prasknutím vody a nic se nedělo. Nechali mě přes noc (12 hodin od prasknutí vody) odpočívat. Sem tam kontrola a monitor. Porodní asistenta se nevnucovala, ale dávala užitečné rady. Protože po 12 hodinách nenastoupily kontrakce, zavedli tabletu. Pravda, že na tohle se mne moc neptali a jen mi to při vyšetření oznámili, že protože se nic neděje, neotvírám se a dítě je už dost dlouho bez vody, zavedou tabletu. Ale stejně bych souhlasila. To je jediné mínus. Jinak přímo na sále mě rodila na střídačku porodní asistentka s doktorkou, protože jsme rodily 2 současně. Ale celou dobu radily a podporovaly a dokázaly vytvořit příjemnou atmosféru, která je pro porod velmi důležitá.

Nestěžuju si ani na oddělení šestinedělí, i když samozřejmě sociální zařízení na pokojích by bylo lepší než dvě toalety pro celé oddělení, ale to se asi jen tak nezmění. Personál na oddělení příjemný, sestry poradily, s čím bylo třeba. Jen snad dělat přednášky o kojení co 3 hodiny po 15 minutách mě přišlo jako pro druhorodičku dosti zbytečné, protože i u první dcery jsem se zařídila dle svého instinktu a miminka a teď tomu nebylo jinak. Přece nenakojím a nebudu odpočítávat hodiny a nechávat dítě brečet, jen proto, že má mít další kojení až za hodinu…

Ale naštěstí my neměli problém s kojením a mamince vedle, která musela i odstříkávat a přikrmovat, dost pomohli, že odcházela z porodnice a kojila plně. Takže doporučuji.

Personál: MUDr. Kacvinská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jste zde ještě nerodily, seznámila bych se s prostředím porodního oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí věci ze seznamu na webových stránkách nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 07.11.17 napsala :

Celkový dojem je dobrý, ale našlo se několik věcí, které mi hodně vadily. A to zejména:

  • I přes sepsaný a personálem „schválený“ porodní plán jej nerespektovali. Léky, které mi byly podávany, se mnou nikdo předem nekonzultoval, až když na mě šli s jehlou, tak teprve na můj dotaz, co to je, jsem se dozvěděla, oč jde. A ještě k tomu lhali. Například podání oxytocinu zaměňují s „jen vás zavodníme“.
  • Dále nerespektovali minimálně hodinu nerušený bonding, dítě bylo v pořádku, ale po pár minutách na mé hrudi jej nutně museli odnést na prohlídku - i když jsem měla v porodnímu plánu napsáno, že chci, aby dítě vyšetřili na mém hrudníku - nestalo se tak. Začali na mě vyvolávat nátlak a já nebyla schopná se v tu chvíli bránit.
  • Na oddělení šestinedělí katastrofa… pokoje nacpané na maximum, návštěvy non-stop kromě noci.
  • Kojení co 3 hodiny - tomu říkají jako „proškolená porodnice“ ano, skutečně? Místo aktivní podpory kojení jen narvou kloboučky, případně formovače a později dokrm umělým mlékem. Nikdo na nic nemá čas, všichni furt spěchají. Sestra i přede mnou chodila s glukózou ve stříkačce, takže bodejť by děti ze sesterny nejezdily vyklidněné více než když jsou na pokoji s matkou, když do nich rvou glukózu.
  • Dětská vizita probíhá zásadně na sesterně, stejně tak jako veškeré zásahy a vyšetření, bez přítomnosti zákonného zástupce = matky. Dle mého nepřípustné, ale běžte se tam hádat a dělat peklo, když chcete s daným personálem přežít těch 72 hodin.
  • Hygiena a čistota na WC humus = dva záchody pro celé oddělní. Mega odpadkový koš večer totálně narvaný krvavýma vložkama a k tomu návštěvy zdejších rodiček tmavé pleti, které nerespektují, že záchod je pouze pro rodičky a ne pro ně.

Bohužel některé z těchto věcí personál neovlivní, ale většinu z toho, při dobré vůli, ovlivnit určitě můžou. Jen to nevidí a nebo nechtějí vidět.

S porodnici jsem jinak byla cca na 70-80 % spokojená, jen jsem chtěla cíleně vypsat, které věci mi vadily.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 16.05.17 napsala :

Spokojenost už po čtvrté.

Dobré je, že jsem tam docházela už pár týdnů před porodem na kontroly přímo k porodníkům. Mohla jsem se s tím prostředím seznámit (pokoje, sál, vyšetřovny…). Pamatuju si jména jen dvou lékařů, a to Andrýs a Janáč. Jinak mně utkvěla v paměti porodní asistentka tehdy slečna Kolínková. Ta byla tak výborná, že lékař nebyl vůbec potřeba.

Opravdu porodnice taková rodinná. I dětské lékařky super. Žádný strach. Všichni mají opravdu srdíčko na pravém místě.

Personál: MUDr. Andrýs, MUDr. Janáč, PA Kolínková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - magdullinka 11.04.17 napsala :

Porod proběhl extrémně rychle, personál byl ochotný a ve všem mi chtěli pomoci. Primář se mnou vtipkoval a já se omlouvala, že jsem nechtěla vykřiknout, ale to nešlo.

Na poporodnim odděleni jsem měla pocit, že jsem na hotelu. Všichni mne obskakovali a stále se ptali, zda něco nepotřebuji, či nechci pomoci, pohlidat malou, ať se vyspím. Vše, co jsem se ptala, bylo zodpovězeno. V noci klid, ráno žadná nevrlá uklizečka, co chce v 6 hodin vytřit pokoj.Prostě wellnes. Tím,že jsem zdrav.sestra, viděla jsem hodně. Tohle je opravdu radost. Pracují jako tým a pracují srdcem.

Doporučuji a za vše tu DĚKUJİ.

Personál: Primář gynekologicko-porodnického oddělení Hlavinka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si sebou vzali 3 ručniky, hygienické potřeby, hřeben, deodorant, holitko, malovátka,oblibenou knihu, papirové kapesniky, dezinfekční ubrousky na ruce, plenky,porodní vložky s folií, župan, piškoty, polštářek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, občanku, oddaci list,kartu pojištění, všechny zprávy z těhotenských kontrol,léky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 31.01.17 napsala :

Do porodnice jsem začala docházet ještě před porodem. Bylo to fajn, aspoň jsem si vypsala všechny potřebné papíry a seznámila se s prostředím. Chlapečkovi se, ale bohužel nechtělo na svět, tak jsem musela podstoupit vyvolávaný porod. Na ten jsem se moc netěšila, ale pořád jsem byla ráda, že to nebude císař, jak bylo původně plánováno.

Porodní pokoje krásné, plně vybavené od pomůcek k uvolnění maminky, tak koupelny a v mém případě i porodní vany, na kterou jsem se moc těšila. V 8 ráno mi zavedli tabletu, v 10 druhou a ve 12 mi píchli vodu. Porod až do 17-té hodiny téměř nepostupoval až na bolesti, které se čím dál více zhoršovaly. Kolem 18-té hodiny mi bylo řečeno, že se pořád nic moc neděje a že bude nutné podstoupit císař, pokud se to nepohne dál.

Bylo mi na nic a poslední naději přinesl Dr. Andrys s tím, že ví, že jsem sice epidural nechtěla, ale že to někdy pomáhá na uvolnění vnitřních svalů a porodu by to pomohlo. Neměla jsem co ztratit, tak jsem si ve 19:35 nechala zavést epidural, který mi od bolesti sice vůbec nepomohl, ale porod alespoň nabral obrátky.

Ve 20:08 se mi po třech zatlačeních narodil krásný chlapeček 3250gr a 49 cm. Porod byl bezbolestný a za mě jako prvorodičku v pohodě. Oproti těm předporodním bolestem, které byly katastrofa. Porod vedla PA Cagašová, která byla strašně příjemná a hodná a respektovala mé přání neprovádět nástřih pokud to nebude nutné.

Nástřih sice nutný nebyl ani nebylo žádné vnější poranění, ale syn se narodil s předloženou ručičkou a udělal mi vevnitř zhmožděninu. Tu mi pan doktor bezbolestně odstranil a ani s hojením jsem neměla sebemenší problém. Po porodu mi pogratulovala i PA a pan Dr. Andrys k chlapečkovi a pochválili mě, že jsem dobře spolupracovala a že na prvorodičku hladký porod.

Poporodní péče bezva, dětská doktorka byla příjemná, hezky o dětech mluvila a chválila nás, že se o ně hezky staráme a pěkně kojíme. člověka to pohladí na duši v té změti hormonů :). Příjemné byly i sestry, které pečovaly maminky. Bez problémů mi uvařili čaj, který jsem měla z domů a ochotně na všechno odpovídaly.

Dětské sestry +/- dobré. Hlavně jedna na noční směně, ta mi malého i obstarávala těsně po porodu. Všechno mi vysvětlila a když mi malý druhý den na večer plakal hlady a já ještě nebyla rozkojená, přišla jsem do sesterny se slzami v očích, tak mě uklidnila a syna si vzala k sobě, ať si odpočinu, jinak se mi neudělí mléko. Měla pravdu druhý den ráno už jsem ho mohla rozdávat.

Teď ty kapku nepřijemnější věci. Vím, že je to normální, ale docela mi vadilo přehazování pacientů v rámci konce směny. Uvádělo mě to do stresu hlavně proto, že jsem musela všem říkat co si přeju a nepřeju pořád dokola. Každý měl jinou představu o tom jak by měl porod probíhat, takže se člověk nesmí bát ozvat a musí si stát za svým přáním (samozřejmě pokud to neohrožuje dítě nebo matku). Jedna PA byla nepříjemná, když viděla, že mi porodní bolesti vadí při sezení u měření ozev a utrousila, že ještě vůbec nerodím, tak ať se uklidním.

Pokoje ok, ale pro 3 dospělé a 3 miminka hodně malé, takže když vám příjde návštěva, tak se tam všichni mačkáte, div se při oblékání nefackujete rukávem.

I mezi dětskými sestrami se našla jedna na ranní směně, která nebyla až tak příjemná. Dvakrát jsem ji prosila, jestli by mi ještě jednou ukázala koupání malého a jen mě odbyla, že přijde a nepřišla. Vím, že toho bylo moc, ale já z toho měla vážně strach.

A jak už bylo psáno výše, tak toalety děs teda! Toaleťák hrubý jak šmirgl, díky bohů, že mě nic dole nebolelo a nebyla jsem šitá. Litovala jsem maminky, co chodily podél stěny a opíraly se, aby vůbec chodily, že se tímto hnusem musejí utírat.

Když to shrnu, minimum negativ oproti pozitivnímu přístupu většiny personálu. Ostatní věci jako toaleťák se dají řešit donesením vlastního. Klidně bych se sem vrátila :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádné obavy :) všechny ženy před Vámi to zvládly, zvládnete to taky :) :)

(Pokud můžu radit, tak u mě pomohla pravidelná masáž hráze a cvičení s balónkem Aniball,je to sice investice, ale je to investice do vašeho zdraví :) )

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky,něco na čtení a hlavně partnera :) Neuškodí ani čajík na podporu kojení :))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - marra2 11.01.17 napsala :

Třetí císařský řez, plánovaný. Porod jsem si (až na práci anestezilozky) užila. Operoval mě doktor Janáč, velmi brzo jsem se postavila na nohy.

Jizva se krásné hojila a rozhodně tomu naponohlo oddělení šestinedělek, kde sestry od dětí i od maminek, zaslouží metal, za příkladnou, empatickou a profesionální práci. Cítila jsem se jako na hotelu, škoda, že rodím naposled.

Tímto děkuji celému porodnickému oddělení, lékařů, sestrám, sanitárkám za krásných šest dní , o které jste se o mě a dceru postarali. Děkujeme!

Personál: MUDr. Janáč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, jste v nejlepších rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco dobrého, sladkost se tam vždy hodí. V zimním období teplou mikinu, ponožky (profukují okna).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - bobka69 14.08.16 napsala :

Nejlepší porodnice!!!! Rodila jsem tam 3×. Poprvé rok 2006 a pan doktor Janáč byl super, i když porod skončil CS díky nepostupování a ozvám miminka.

Rok 2009 jsem šla rodit znova, opět pan doktor Janáč a díky němu krásný porod dcery, který se podařil přirozeně.

Rok 2016 červen a zase pan doktor Janáč a porod, na který jsem se strašně těšila. PA S.Janáčková byla strašně příjemná a díky ní jsme se s manželem cítili jako doma. Nejkrásnější chvíle čekání na našeho chlapečka. I když konec byl trochu náročnější, všechno jsme zvládli a nebyl potřeba ani nástřih.

Oddělení šestinedělí paráda jako matka 3 dětí jsem si odpočinula a pobyt užila. Měla jsem štěstí i na spolubydlící, a to byla porodnice nacpaná k prasknutí, tedy jsme byly na pokoji tři. I když měly sestřičky a doktoři plné ruce práce, protože se v červnu narodil rekordní počet dětí v porodnici Vsetín, byli všichni příjemní a vstřícní. Škoda, že to bylo naposled.;-)

Personál: P.Dr Janáč , PA S. Janáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se!!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Optimismus!!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Zuzaniee 19.04.16 napsala :

Když jsem jela ráno do porodnice, opravdu jsem nečekala, že hned půjdu na akutního císaře. Přijímala mě MUDr. Petružalová (ta mě i operovala s MUDr. Janáčem) a oba naprosto profesionální! Všechno mi vysvětlili, po operaci se o mě zajímali, takže tihle dva doktoři=naprostá spokojenost a klobouk dolů před nimi!

Poté jsem byla 2 dny na JIP,kde se o mě sestřičky staraly také s maximální péčí, takže také spokojenost.

Po 2 dnech mě odvezli na oddělení šestinedělí, kde už by se pár chyb našlo. Co se týká sestřiček, které byly určené pro nás maminky, tam bych nevytkla nic. Sestřičky, co se staraly ohledně miminek, tam už to bylo trošku horší. Některé naprosto profesionální, vše mile vysvětlily, ukázaly… Ale narazila jsem i na vyloženě protivné a arogantní! Chápu, že toho měly všeho dost (v té době byla porodnice plná), ale je to jejich práce a měly by to tak brát. Někdy na nás neměly ani čas, takže u mě jako prvorodičky nic moc… Takže ty hodnotím tak 50 na 50.

Co se týká porodnice, tak vybavená, hezké prostředí. Kdybych rodila podruhé, tak bych určitě zvolila opět Vsetín.

Personál: MUDr. Janáč, MUDr.Petruželová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tašku si sbalit raději víc než měsíc dopředu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny papíry (ohledně jména, příjmení…).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - kolja9 13.04.16 napsala :

Do porodnice jsem byla přijata 31.3.2016 v 39tt na preindukci - tzv. zavedení „tyčinek“ na rozevření čípku, aby bylo možné ráno zavést tabletku na vyvolání porodu (plod měl malý váhový odhad a já vysoký krevní tlak).

Ráno v 7 hodin mi byla zavedena vyvolávací tabletka, v 9 hodin mi píchli plodovou vodu a kolem 10 hodiny provedli klyzma a holení. Miminko se narodilo v 13:41 hod. Takže celý porod trval necelých 7 hodin. Personál byl úžasný, usměvavý, vše vysvětlil. Respektovali porodní plán.

Byl mi zaveden epidurál a díky němu mám na porod hezké vzpomínky, nebyl tak bolestivý. Po porodu mi miminko ihned přiložili na hruď a nechali dotepat pupečník, tak jak jsem si přála. Po chvíli následovalo krátké vyšetření miminka ve vedlejší místnosti za přítomnosti manžela. Pak miminko přinesli zpět a snažili jsme se, aby se samo přisálo. Měla jsem menší poranění, a tak bohužel bylo nutné šití. Ale paní doktorka Kuniková byla šikovná, místo lokálně umrtvila a tak se to dalo vydržet.

Velká pochvala patří oběma porodním asistentkám, které mne podporovaly po celou dobu porodu. Porod samotný vedla paní Janáčková, se kterou jsem byla moc spokojená - snažila se i masírovat hráz a zabránit tak většímu poranění pochvy.

Na oddělení šestinedělí byl poněkud chaos, protože v tu dobu byla porodnice skoro úplně plná (16 miminek), a tak sestřičky neměly tolik času. Taky bylo nepříjemné být ve třech na pokoji, přece jen tři ženy a tři děti už je celkem hodně, když každá kojí a přebaluje v jinou hodinu.

Co mi možná trošku vadilo, byly hygienické podmínky na toaletách - uklízečka chodí jen dopoledne, a tak to podle toho k večeru vypadalo. Taktéž dvě toalety pro 16 žen je celkem málo. Ale jinak nemám, co vytknout. Porodnice a personál skvělý. Prostředí na pokojích před porodem krásné, nové, čisté a komfortní.

Porod ve Vsetínské nemocnici všem vřele doporučují.

Personál: Dr. Janáč, Dr. Kuniková, PA Kašparová, PA Janáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Není na škodu zajít si do porodnice před porodem, vyplnit patřičné dokumenty, ať pak nemusíte řešit byrokratické věci při bolestech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, župan, přezuvky, teplé ponožky, papírové kapesníčky, dubovou kůru na poporodní poranění.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - anezka007 25.02.16 napsala :

Byla jsem velmi spokojená! Přirozený porod se zvrtl, když po několika hodinách kontrakcí začaly klesat ozvy malé. Začali se přiklánět k tomu, že možná bude muset dojít k císaři, aby se urychlil příchod malé na svět - po příjezdu pana primáře Hlavinky ke konzultaci zkusili zátěžový oxytocinový test a já za veliké podpory celého personálu nakonec porodila přirozeně (až tedy na ten oxytocin - ale to bylo malé a nutné zlo).

Respektovali všechna má přání z porodního plánu, o všem se mnou diskutovali, radili, ptali se. Nádherné prostředí. A protože jsem tu noc rodila jako jediná, měla jsem možnost si vybrat krásný rodinný pokoj, který jsme si ale nakonec moc s manželem neužili, protože kvůli klesajícím ozvám jsem musela být každou chvíli na sále na monitoru. V pokoji jsme ale využili vanu, která byla super!

Moc moc děkuji, že i přes hrozby špatných ozev mi pomohli zvládnout porod bez epidurálu, nástřihu apod.

Personál: MUDr. Hlavinka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu a řídit se jejich radami.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky na předporodní dobu (byla mi zima). Na oddělení šestinedělí si můžete i vzít svou košili, nabízejí i jejich (XXXXL :-)) . Doporučuji župan pro pochůzky po nemocnici jako doprovázení miminka na vyšetření apod. Vše ostatní najdete na stránkách nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Misha B. 14.12.15 napsala :

Rodila jsem tady už podruhé (císařským řezem) a nemám žádné negativní připomínky.

Porodní je tady super. Laskaví ochotní doktoři, ochotné a vlídné sestry. Celková a maximální spokojenost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - rady420 14.12.15 napsala :

Absolutní spokojenost s předporodní, porodní i poporodní péči. Celý personál ve vsetínské porodnici je skvělý, všichni jsou milí a starostliví, neustále se zajímali, jestli něco nepotřebuji a jak se cítím.

Plánovaný porod císařským řezem proběhl naprosto bez komplikací za příjemné atmosféry všech přítomných lékařů. Péče o miminko byla mimořádná. Opravdu tuto porodnici vřele doporučuji a kdybych měla jít v budoucnu rodit znovu, pak jedině tady. Všem lékařům i sestřičkám patří velké díky!

Personál: primař MUDr. Hlavinka, MUDr. Laža

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Stačilo mi to, co je psáno obecně v seznamu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - JitkaMichal 12.12.15 napsala :

Porodní asistentka byla úchvatná. Podpora, pohoda…

Personál: PA Jitka Baslová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Jarkleva 18.10.15 napsala :

Do porodnice jsem začala chodit v 38. týdnu na kontroly. Nejprve k panu doktoru Davidovi a pak k panu doktoru Janáčovi. Oba byli velmi příjemní. S panem doktorem Janáčem jsme se domluvili na předběžném postupu porodu. Měla jsem pocit, že jsem v dobrých rukou a nemýlila jsem se. Pan doktor Janáč je člověk opravdu na právem místě. I přes silné kontrakce a porod koncem pánevním budu ráda vzpomínat.

Na šestinedělí byli všichni příjemní a ochotní. Malého mi pohlídali, když jsem šla do sprchy a kdybych chtěla, tak by pohlídali abych si
mohla i odpočinout. Celý pobyt v porodnici, od příjmů až po propuštění po 4
dnech, byl nenásilný a já měla pocit, že je o nás dobře postaráno.

Personál: MUDr. Janáč, MUDr. David, MUDr. Laza, s. Kovářová, s.Cagasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučují navštěvovat porodnici před termínem, aby jste měla čas na vyplnění všech důležitých dokumentů a nemusela odpovídat na různé otázky během kontrakcí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, čaj pro kojící matky, hygienické potřeby, dva ručníky, jednorázovou podložku na přebalování, plenky, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - lucciem 06.08.15 napsala :

Ve VS porodnici jsem rodila 3. 2. 2015, byl to můj první porod. Malý se rozhodl přijít na svět o 3 týdny dříve a moc už potom s příchodem nespěchal, takže se porod dle zprávy natáhl na „krásných“ 11,5h (ve skutečnosti trval MNOHEM déle, ale ty největší bolesti byly právě těch 11,5h).

S přístupem během porodu i na oddělení šestinedělí jsem byla maximálně spokojená. Přijímal mne MUDr. Hlavinka, ale pak si mě převzali MUDr. Janáč s PA Janáčkovou, kteří byli naprosto úžasní a i přes rozhodnutí MUDr. Hlavinky, že porod zvládnu bez epidurálu, mi ho 3h před samotným porodem nabídli (do té doby bez jakékoliv reakce, že už jsem opravdu v koncích). Šití proběhlo také bezbolestně (MUDr. Laža), 2 hodiny po porodu jsme měli klid na užívání si maličkého a seznamování se. :) Jen asi jediná výtka, přítele na šití poslali pryč a pak mu jaksi zapomněli říct, že už může za námi, tak se chudák bál, co tam se mnou tak dlouho dělají. :D

Na šestinedělí bylo vše super, narazila jsem pouze na jednu sestřičku, která nebyla moc příjemná, ale to se dá zkousnout. Malého mi pohlídali, když jsem chtěla do sprchy, s kojením jsem se taky na ně mohla obracet s každou otázkou (hlavně noc před propuštěním, kdy se mi teprve začalo tvořit mléko). Jen jedna sestra řekne něco, druhá něco jiného, takže si člověk „musí“ pak udělat dle sebe. :)

Za mě můžu VS porodnici jedině doporučit! Jestli do budoucna budeme mít ještě jedno miminko, tak budu rodit jedině tam!

Personál: MUDr. Hlavinka, MUDr. Janáč, MUDr. Laža, PA Janáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte možnost, dojeďte se do porodnice podívat dříve, než vás tam předá váš gynekolog, hledat ve stresu, kde je vlastně příjem a vyplňovat veškeré papíry mezi kontrakcemi není zrovna ideální. ;) Nebát se toho, ano, bolí to, ale pokud narazíte na tak super personál, jako já, máte ze 2/3 vyhráno. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, poporodní kalhotky, přezůvky i pro partnera na sál.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 18.07.15 napsala :

Měla jsem naprosto bezproblémové těhotenství a zájem porodit přirozeně. U porodu jsem bohužel narazila na neschopnou MUDr. Hrabánkovou a arogantního MUDr. Srovnalíka, kteří nerozeznali špatnou rotaci dítěte, a tak mne i dítě málem zmrzačili.

MUDr. Srovnalík mi (i přes to, že jsem nechtěla nástřih a měla jsem nacvičeno s balónkem Aniball přes 30 cm) provedl 3 nástřihy! MUDr. četně svěrače! Zakázanou Kristellerovu expresi (tlačení loktem na břicho) a Vexem tahal dítě úplně na opačnou stranu! Neustále mne do něčeho, co nechci, nutil a choval se velice nezdvořile a arogantně. Doporučuji všem ženám se tomuto lékaři vyhnout!
Jinak nemocnice je hezká, ambulance MUDr. Janáče super, vybavení nové, ale co je vám to platné, když vás doktor poškodí do konce života.

Na novorozeneckém sestřičky většinou milé, ale narazila jsem i na dvě vyloženě protivné.

Personál: MUDr. Srovnalík, MUDr. Hrabánková, MUDr. Janáč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Silné nervy a odmítnout u porodu MUDr. Srovnalíka a MUDr. Hrabánkovou!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Kouřimská V. 30.01.15 napsala :

V prosinci 2014 jsem šla na vyvolávaný porod, který bohužel díky špatné poloze miminka skončil chtě nechtě císařským řezem.

Po dobu trvání operace jsem byla umrtvena do půl těla (po celodenních porodních bolestech mi bylo konečně příjemně). I když v průběhu nastaly komplikace v podobě krvácení, tak měli lékaři vše pod kontrolou. Všichni doktoři i ostatní personál se chovali naprosto profesionálně a měli pro mne pochopení.

Po operaci jsem byla přemístěna na poporodní JIP, kde bohužel opět nastaly komplikace v podobě „sepse“. Tu ihned podchytila paní doktorka Petruželová, které svým způsobem vděčím za svůj život. Je to vynikající, chápavá a lidská lékařka a tímto jí chci velice poděkovat, že se o mě od začátku tak pečlivě starala!

Celkově vsetínskou porodnici hodnotím na výbornou! Velice ochotný personál, sestřičky na šestinedělí jsou naprosto úžasné, a i když jsem rodila v předvánočním shonu, tak se o mě všichni starali s maximální péčí!

Ještě jednou za vše velice děkuji všem lékařům a sestřičkám na gynekologii.

Personál: MUDr. Lenka Petruželová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať už se rozhodnete rodit v kterékoliv porodnici, vždy mějte na paměti, že může nastat kritická situace, kterou nikdo předem nemohl předvídat. Ale s jistotou vím, že když nastane ve vsetínské porodnici, tak všichni udělají první a poslední pro to, aby vás dali do kupy a vy si tak mohla užívat příjemné chvíle s rodinou, které jsou k nezaplacení!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezuvky, jednorázové kalhotky, hygienické vložky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vsetín - Anonymní 23.01.15 napsala :

V nemocnici jsem rodila 1. dítě.

Při porodu vše proběhlo v pořádku bez přítomnosti MUDr. Andryse, v režii PA Kovářové. Pan doktor mě posléze přišel zašít a jeho chování bylo arogantní a měl značně nepříjemné a nemístné poznámky. Samotné šití bylo velmi bolestivé - ihned po podání injekcí, které snad ještě nemohly ani začít účinkovat.

Na oddělení šestinedělí mi chybělo kvalitní laktační poradenství. Ne všechny sestry poskytovaly „podporu“ při kojení, snazší bylo podat dítěti UM (většinově podával personál, minimálně já). Ačkoli v publikacích, které v nemocnici byly o kojení, bylo psáno o způsobu podávání UM cévkou k prsu (kdy se podporuje i rozvoj laktace), personál podával UM po prstu (samozřejmě díky, že ne z lahve).

Jinak většinou příjemný personál, zázemí… Určitě bylo i spoustu jiných pozitiv. :-)

Personál: MUDr. Andrys

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příště bych si vzala mýdlo na pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Zmarky2006 07.01.15 napsala :

Moje zkušenost je výborná, skvělý personál, příjemné prostředí. Rodila jsem tam dvakrát a můžu jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 07.11.14 napsala :

Já jsem byla prvorodička. Termín porodu jsem měla 11.10.2013, ale malému se nějak nechtělo ven, tak jsem 17.10.2013 nastoupila na vyvolání porodu. Už si ale nepamatuji, kdo mě příjmal, ale personál velice ochotný.

Malý se narodil 18.10.2013 s porodními mírami: váha 4300 g, délka 53 cm. Bohužel přes mou obezitu nemohl pan doktor M. Janáč odhadnout velikost miminka, tak byl porod docela náročný, ale všechno se dalo zvládnout s pomocí PA a doktorů. Byla jsem nadmíru spokojená s přistupem lékařů a sestřiček.

Na oddělení šestinedělí bylo také vše super. Sestřičky od miminek za mnou chodily každou chvíli se ptát, jestli vše zvládám. Prostě super!

Vzpomínám na to vždy s úsměvem na tváří. Všem známým doporučuji vsetínskou porodnici. A ráda tam opět příště zavítám.

Personál: MUDr. Petruželová, MUDr. M. Janáč, MUDr. David, MUDr. prim. Hlavinka, PA S. Janáčková, PA Vítková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, hygienické potřeby, jednorázové síťované kalhotky nebo starší latkové, které Vám nebude líto vyhodit, plenky, vlhčené ubrousky. a hlavně dobrou náladu. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - kuriatko16 08.08.14 napsala :

Rodila jsem své první dítě právě ve Vsetíně pro dobré reference a zkušenostem z okolí. První kontakt s porodnicí jsem měla, když porodila moje kamarádka v únoru 2014 - personál byl od vrátnice velmi milý. ;-) Následně jsem v posledním měsíci těhotenství absolvovala KTG a poradnu na Vsetíně.

Rodila jsem 1.7.2014, před půlnocí předchozího dne mi odešla hlenová zátka. Jako prvorodička jsem telefonovala službu konajícímu lékaři (MUDr. Janáč), který mi vysvětlil, že mohu přijít kdykoliv, ale porod pravděpodobně začne při pravidelných kontrakcích s intervalem méně než 10 minut.

Na porodnici jsme přišli ráno, syn se narodil odpoledne. Po celou dobu na nás dohlížela PA Janáčková, MUDr. Janáč a MUDr. Petruželová. Byli milí, profesionální a lidští, respektovali porodní plán, vysvětlili mi postup, proč je vhodné použít to, co jsem původně nechtěla (epidurál, čípek, oxytocin). Jsem vděčná za jejich zkušenosti, měla jsem vysoký krevní tlak, děťátku klesaly ozvy a mohlo to skončit velmi špatně, to si ale člověk uvědomí až potom. Máme krásného syna. ;-)

Po porodu se ženské sestry příkladně staraly, doprovodily na toaletu, do sprchy, uvařily čaj. Miminko z novorozeneckého přicházelo spokojené.

Děkuji tímto všem za péči. A jak řekla PA Janáčková, příště si přijdeme po dceru. ;-)

Personál: MUDr. Janáč, MUDr. Petruželová, PA S. Janáčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Optimizmus, vodu, manžela. ;-) Toaletní potřeby, osušky (ne bílé), vložky, žabky do sprchy, mast na bradavky, plenky, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Cracky 17.07.14 napsala :

Jelikož jsem zde ležela už 14 týdnu před porodem, všechny jsem znala, takže to bylo super. Všichni doktoři jsou skvělí a sestřičky - jak na šestinedělí, tak sestřičky pro děti to samé. Měla jsem těžký porod a dcera byla o měsíc dřív a měla těžký vstup na svět, sestřičky byly úžasné, moc mi pomohly. Za mě spokojenost, doporučuji.

Personál: MUDr. Petruželová, MUDr. Andrys

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, přezůvky, pleny a ubrousky pro mimčo. Oblečení pro vás a malé vám dají jejich.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Renča VM 16.12.13 napsala :

Velká spokojenost. Podruhé jsem šla rodit pomocí vyvolání, přenášela jsem 10 dnů.

Porod se mi velmi rychle rozběhl po první tabletě, po druhé tabletě jsem měla kontrakce co minutu, nestačila jsem ani rozdýchávat. Tak mi dali něco na zpomalení kontrakcí, potom ještě nějakou injekci (ani už nevím na co). Byl to mazec, byla mi strašná zima, tlak mi klesal, tak mě honem dali na sál a dali mi kyslíkovou masku. Do toho začaly padat ozvy malého, tak zavedli sondu, která sledovala průtok v pupečníku - zda má malý dostatek kyslíku.

Už vše vypadalo na císaře, protože tyto komplikace a neotvírání porodních cest mi nijak nepřispělo ke spontánnímu porodu. Ale nakonec se tělo umoudřilo, do 5 minut se cesty otevřely na 8 cm a mohla jsem při kontrakci začít tlačit. Celou dobu mi byl oporou můj manžel, MUDr. Janáč a MUDr. Petruželová s asistentkami. Neskutečné, jak tito jmenovaní lékaři byli milí, dokázali se vcítit do mé situace. Do 5 minut byl malý venku, ač s nástřihem a velkou pomocí MUDr. Janáče, který musel malého nějak otočit, abych ho vůbec porodila. Aby toho nebylo málo, prcek měl kolem krku 2× omotanou šňůru a jednou kolem těla. Naštěstí nebyl přidušený a za to vše vděčím včasnému zásahu MUDr. Janáčovi, který mě celou dobu, co se tělo chystalo k porodu, kontroloval a dodával mi síly! Opravdu je to člověk na správném místě s velkým srdcem a porozuměním!

Tímto porodnici Vsetín velmi doporučuji, protože jsem byla nad míru spokojená! Velmi ochotní lidé! I na oddělení šestinedělí jsou velmi milí, ženské sestry také! Takže druhý porod velmi náročný, ale oba dva jsme zdraví :)

Personál: MUDr. Janáč, MUDr. Petruželová, PA Vítková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, miminko musí jít ven a věřit personálu, protože to jsou profíci!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dohodu o jméně, oddací list, těhotenskou průkazku, pití k porodu, porodní vložky, síťované kalhotky, vložky do podprsenky, nějaká kokina, dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 23.04.13 napsala :

V porodnici Vsetín jsem rodila začátkem března 2013.

Už v těhotenství jsme se s mužem rozhodli pro tzv. „ambulantní porod“. To znamená, že jsme plánovali po narození miminka odjet domů, bude-li vše v pořádku. Porodnici jsem měla možnost si prohlédnout předem před porodem, což velmi doporučuji.

Samotný porod (2. dítě) proběhl velmi rychle - mimi se narodilo pár minut po příjezdu. Přítomný personál na mě zpočátku působil trochu vyděšeně díky mému předporodnímu stavu. Což chápu z důvodu toho, že nemají žádné info o vašem těhotenství. Po porodu miminka jsme oznámili, že chceme jít domů. Ze strany personálu jsme zažili pro nás profesionální přístup, nikdo na nás nijak netlačil a naše rozhodnutí bylo plně respektováno.

S porodnicí jsme byli naprosto spokojeni a děkujeme všem, kteří byli u zrození našeho miminka.

Personál: MUDr. Srovnalík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Návštěvu ještě v těhotenství s prohlídkou prostor a seznámení s personálem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 12.03.13 napsala :

V porodnici ve Vsetíně jsem rodila v únoru 2013.

Musím říct, že jsem byla maximálně spokojená s přístupem doktorů, pana primáře, sestřiček jak na ženském, tak dětském oddělení. Připadala jsem si jako celebrita. Myslela jsem si, že tohle existuje jen ve filmu jako je Stepfanie.

Prostě super, nikam jinam bych rodit nešla, vřele doporučuji! A moc tímto děkuji celému personálu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, jsou tady suproví!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, hyg.potřeby, kojící podprsenku, vložky, papuče.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - werousek 10.10.12 napsala :

V porodnici na Vsetíně bych rodila klidně ještě stokrát.

Příjemný personál, od primáře po sanitářky. Všichni dělali u porodu všechno co mohli a moc mi pomohli.

Oddělení šestinedělí bylo úžasné. Moc hodné sestřičky dětské i pro maminky. Docela mi bylo i líto, když jsem odcházela :).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, prcek půjde ven stejně :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, ručníky, hygienické potřeby, vložky, jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, papuče, doklady, papíry o jméně a příjmení, rodný list.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Moni123 08.07.12 napsala :

V této porodnici jsem rodila 28.4.2012. Před porodem jsem velmi zvažovala porodnici Zlín, přestože máme na Vsetín nejblíže. Nakonec jsem přece jen zvolila Vsetín a všem mohu jen doporučit. Při pravidelných kontrolách před porodem - KTG - byli všichni velmi milí a profesionální.

Vždycky jsem si říkala, že ti lidé, kteří chválí nějaké zdravotnické zařízení, zřejmě neměli žádné problémy a komplikace. Vše šlo jak má, tak není na co nadávat. Moje těhotenství ani porod nebyly bez komplikací.
Porod byl dlouhý a náročný. Lékaři a porodní asistentky mi velmi pomáhali, snažili se mi pomoci. Psychickou oporou byl můj přítel, který sice v tu chvíli vše zapomněl, a já musela ještě navíc jemu vše vysvětlovat :-)

Na předporodním pokoji můžete využívat balony, i ve sprše, aromaterapii, poslouchat muziku. (více už mě nenapadá)
Vystřídaly se u nás dvě směny - dvě porodní asistentky, obě byly moc fajn, jméno první si už nepamatuju, a druhá se jmenuje Petra (příjmení jsem bohužel zapomněla), pak byl u porodu primář Hlavinka a Dr. Petruželová. Všichni byli výborní. Zdravotní sestry pro maminky byly skvělé, pomáhaly a radily. Sestry pro miminka také.

V tu dobu v porodnici bylo plno a také hodně maminek bylo po císaři, sestry neměly na nás nijak extra času, bylo vidět, že kmitají o sto šest. Přesto se mi nestalo, aby mi někdo odsekl, řekl že nemá čas apod. Hodně jsem se dotazovala co se týče kojení a tak. Vždy sestry poradily.

Je mi líto, že jsem zapomněla jména sester, které se ke mě mile chovaly. Ale bylo jich tolik… jmenovala bych všechny s kterýma jsem přišla do styku - co se týče sester od maminek. Ze sester od miminek bych vyzdvihla vrchní sestru, a sestru Kozákovou.

Tuto porodnici určitě všem doporučuji!!

Personál: Dr. Hlavinka,Dr. Petruželová, Dr. Janáč, Dr. Andrys, Dr. David, PA Petra, děská vrchní sestra, a sestra Kozáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát, strach má velké oči! Těšit se na miminko, porod není žádná hrůza, rodí se nový človíček, vaše miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Maminka - kosmetika, ručníky, přezůvky.. jednor.kalhotky, vložky, něco měkkého nebo kruh na sezení, nabíječka na telefon :-), noční košili dostanete,
pro miminko potřebujete pouze plenky, vlh.ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anička14 24.04.12 napsala :

V této porodnici jsem rodila v roce 1994, 98 a 4.4.2012. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem původně chtěla jet rodit do Zlína a to hlavně kvůli zážitkům s r94. Po konzultaci s mou Dulou a zkušenostech maminek v porovnání těchto dvou porodnic jsem se přeci jen rozhodla zůstat ve Vsetíně a nelituji. Po týdenní hospitalizaci v 33tt jsem se domluvila na pravidelných kontrolách s Mudr. Martinem Janáčem, nebyla mi totiž příjemná představa, že se do mě bude dívat pokaždé někdo jiný a pokaždé budou mít jiný názor. Nicméně, jelikož jsem v r98 rodila akutním císařem, tak mě pan doktor připravoval na to, že si císař s největší pravděpodobností zopakujeme, ač jsem se zprvu bránila, pak jsem souhlasila, začala mě hodně bolívat původní jizva zevnitř. V 38tt mi byl nabídnut termín, s kterým jsem souhlasila - jizva už moc bolela, hrozila ruptura dělohy a malý byl dost malý, že se mu bude lépe dařit venku. Nastoupila jsem 3.4. na předoperační vyšetření a čekala na ráno následujícího dne. Domluvili jsme se na spinální anestezii, je šetrnější k miminku i mamince, samozřejmě jsem se začla hodně bát, ale pozděj jsem byla ráda. Opravdu jsem se hojila rychleji a ve větší pohodě.
Přístup sestřiček na JIP, šestinedělí i dětském super, jen uklizečky mohli být příjemnější.

Personál: Martin Janáč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Mrs. S 13.04.12 napsala :

Rodila jsem 6.4.2012. Ale nastupovala jsem 5.4 a odhcházela jsem 10.4. Během mého porodu se u mě vystřídali tři PA všechny úžasné. Rodil mě dr. Srovnalík, mladý medik a PA, jméno bohužel nevím. Ženské sestřičky i dětské celkem milé až na dvě které mě seřvaly, že se neumím s miminkem sžít, což nebyla pravda, celkem mě tím naštvaly. Některé informace, které říkají jsou trochu zavádějící, ale naštěstí naše dětská dr. nám to všechno úžasně vysvětlila a doplnila chybějící informace. A i pan primář Kilián, velmi mile se ke mě choval. Byla jsem celkem spokojená, a kdyby jsem měla někdy ještě rodit tak jedině na Vsetíně.

Personál: Karel Srovnalík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si nějakou podporu - přítele, manžela, sestru, matku, dulu - ta pomoc je pak k nezaplacení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminku: 2velké osušky, hygienu pro maminku, jednorázové kalhotky, vložky, vložky do podprsenky, kojící podprsenku, ponožky
Pro miminko: 60% lih na pupíček, plenky papírové, vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - A-N-I-S 08.03.12 napsala :

Jako prvorodička nemám možnost srovnání, ale byla jsem natolik spokojená, že jsem si 100% jistá, že příště chci rodit opět tady.
V době kdy jsem rodila, tak byla porodnice uzavřena z důvodu malování, ale i tak byli všichni opravdu ochotní( upřímně jsem čekala, že mě vyhodí, ať jdu rodit někam jinam ).
Taky mě mile překvapil přístup personálu k mému porodnímu plánu( snažili se plnit vše do posledního puntíku).
Jelikož jsem nakonec rodila CS, tak hodnotím kromě klasických odd. i sestry na JIP gyn.odd…všichni a všude naprosto úžasní…se vším pomůžou, poradí fakt zlatí…DOPORUČUJI .-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se uklidnit !!! …je tady spousta lidí, kteří se postarají o to, aby vše dobře dopadlo .-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podporu…manžela, přítele ,mamku, kámošku, dulu,… je skvělé nebýt na to sama .-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - moninka21 05.03.12 napsala :

Ve vsetinske porodnici jsem byla opravdu spokojena. Rodil me doktor Janac - opravdu uzasny doktor a jak jiz zminila jedna maminka v diskuzi, nebylo by spatne ho naklonovat :-) Porodni asistentky byly uzasne, poradily a pomahaly, jak jen mohly. Oddeleni sestinedeli bylo v pohode a sestricky na novorozeneckem oddeleni taky, hlavne jedna, ktere si nemapamatuju jmeno - moc mi pomohla se bez problemu rozkojit. Dalsi deti bych chtela rodit jen v porodnici ve Vsetine! Je to tam hezke, zrenovovane a prijemne!

Personál: Mudr. Janac

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebat se :-) vysledek prece stoji za to :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je toho opravdu hodne :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - gladiolka 23.02.12 napsala :

Rodila jsem v porodnici na Vsetíně z 15.2 na 16.2.2012 a nemůžu si vynachválit všechen zdravotní personál, díky kterému máme krásného chlapečka Štěpánka. Všichni se ke mě chovali moc hezky, a tak pro mě porod nebyl hrozný zážitek. Ale je to určitě přístupem personálu.Bohužel si nepamatuji jména všech tak snad se nebudou zlobit když neuvedu nikoho. Až budu mít druhé miminko tak chci zase na Vsetín, snad tam zůstane stejný personál :) . Tímto moc děkuji a všem maminkám jedině doporučuji!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat doma strach a jenom se těšit na své mimi :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - lucynta 20.02.12 napsala :

V porodnici na Vsetíně jsem rodila 23.12.2011 a můžu jen doporučit.I když se můj porod trochu zkomplikoval a nakonec skončil císařem,celkem jsem si to i užila :).

Personál: MUDr. David, MUDr. Hlavinka Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 14.02.12 napsala :

Rodila jsem v únoru 2012, PA Jitka Baslová - nejvyšší spokojenost - moc mi pomohla, dále MUDr. David jen na šití a posléze d.s. Lucie Obadalová - můj třetí porod a spokojenost s Vsetínskou porodnicí

Personál: MUDr. David, PA Jitka Baslová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 30.01.12 napsala :

Musím říct, že personál je prostě báječný, nepřipada jsem si tam že bych obtěžovala, rodila mě Jitka Baslová,nebo tak nějak, musím chválit. Doktor mě přišel jen zašít.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pohodu a klid

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Dalla 24.01.12 napsala :

Maximální spokojenost s lékařem i porodní asistentkou. Na oddělení šestinedělí ženské sestřičky super, setřičky od miminek některé super (p. Kostková), některé už tolik ne, ale celkově spokojenost.

Personál: MUDr. Anrdys Tomáš, Bc. Obadalová Lucie Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - ospalce 23.01.12 napsala :

Vsetínská porodnice je uplně nejlepší…rodila jsem tam v lednu 2011 a byla jsem moooc spokojená…personál je tam opravdu moc ochotný a vstřícný..doktoři i sestřičky jsou příjemní a opravdu se moc snaží rodičce pomoct jak to jen jde…objevují se spekulace že porodnici chtějí zavřít tak doufám že k tomu nedojde…byla by to opravdu velká škoda…takže všechny nastavající maminky moooc doporučuji porod vašeho miminka na Vsetíně budete určitě moc spokojenééé:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - radanav 29.09.11 napsala :

Super. Pan doktor Janáč je opravdu třída. Porodní asistentky už si nevybavuju jménem,ale taky super. Oddělení šestinedělí sice čtyřlůžkové pokoje,ale sestřičky milé,ochotné a prostě na jedničku. Vřele doporučuji.
PS:Pana doktora Janáče by měli naklonovat :D

Personál: Janáč Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - kauculacek 12.03.11 napsala :

Že budu rodit ve Vsetínské porodnici jsem absolutně netušila, vzniklo to ze situace, kdy se malému zachtělo na svět v době dovolené ve Velkých Karlovicích :D Byla jsem 35+1tt..

Každopádně ale musím napsat, že to byla nejlepší volba! Od příjmu, přes přípravu, porod, šestinedělí, komplet všechno super. Sestřičky ochodné, nesetkala sem se tam ani jednou s tím, že by někdo nebyl dobře naladěný, odseknul nebo tak něco. Byla jsem tam 9 dní (malý měl žloutenku). Dostala jsem jednolůžák (pokoj č.6). No nemůžu si to vynachválit!

Kdyby nebyl Vsetín tak daleko (250km), jela bych tam rodit znova!

Kdykoliv sem zaťukala na růžové nebo žluté dveře, vždy mě někdo ochotně pomohl, vysvětlil, ukázal.. Tam u vás na valašsku je to prostě jiné :) Takže DOPORUČUJI!

Personál: PA Sylva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Košile a župan dostanete, poporodní vložky ze začátku taky, plínky zezačátku pro prcka též..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky, poporodní vložky, poporodní kalhotky, rybilku, ubrousky, kojící podprsenku, vložky do podprsenky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - miriskaw 29.01.11 napsala :

Rodila jsem tam před 14ti měsíci a byla jsem nad míru spokojená.Byla jsem na umělém vyvolání,takže jsem 3 dny ležela na porodním a všichni se ke mě chovali úžasně.Nejlépe pak pan doktor Janáč,který byl u porodu.I na oddělení šestinedělí byli všichni ochotní,milí a ochotni kdykoliv a jakkoliv pomoct.Líp jsem si vybrat nemohla.

Personál: Mudr.Janáč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát.Sice jsem tomu taky nevěřila,ale všechno přijde tak něak samo automaticky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - katkaf111 04.01.11 napsala :

Porodnici ve Vsetíně hodnotím kladně. Rodila jsem v srpnu 2005 a podruhé v prosinci 2010. Personál byl velmi milý, ochotný a vstřícný. Lékaři i sestřičky. A vlastně potom stejný zážitek i z oddělení, kde jsem s miminkem ležela. Až jsem se divila, že je baví (no, možná nebaví :) ) pořád dokola vysvětlovat stejné věci a na každou pacientku se usmmívat:)
Přeju jim tam všem jen samé bezproblémové porody, spokojené maminky (samozřejmě i tatínky) s prospívajícími děťátky.
Pokud se stane, že budu rodit potřetí, tak jinam nepůjdu, porodnici všem 100 % doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Anonymní 31.10.10 napsala :

Já jsem jela do Vsetína rodit až z Prahy… a musím říct že jsem se tam cítila jako VIP, všichni strašně ochotní a milí :-) byla jsem naprosto spokojená!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - B-I-A-N-C-A 13.02.10 napsala :

Podle mé zkušenosti je porod ve Vsetínské nemocnici dobrá volba.U porodu jsem měla výborný personál,byli na mě velice hodní,pan doktor pomáhal s tlačením a sestřičky pomáhaly zase mě s psychikou:-))Je tam nové porodnické křeslo které je velmi pohodlné,dokonce i na dálkové ovládání:-)takže si polohu můžete určit sama.U pokojů na první dobu porodní vám moc neřeknu,protože jsem tam nestihla být:-)Sice mi malou hned po porodu vzali,ale jen proto,že nedýchala,ale co ji trošku pomohli,tak mi ji hned zas nachvilku donesli-nabumbat.A když jsem už ležela na pokoji,jelikož jsem byla v pořádku,tak mi malou už hned večer na požádání nehcaly,což bylo uplně supr.Teď pár dnů tam jsou nové pokoje-postele pro maminky,pro miminka,krásné přebalovací pulty a vaničky-všecko sladěné do oranžova,tak je to na pokoji pro šestinedělky i hezké,i sprchy tam jsou supr-s vyhřívanou podlahou:-)I sestry jsou tam velmi příjemné,hodně radí,co a jak dělat,ale jenom pozor,nesplést si sestry pro miminka a ženské sestry(co vím nemají se mezi sebou rády)-jsou pak protivné:-)Ale za to páni doktoři tam jsou velmi šikovní-Andrýs,Janáč,primář Hlavinka.

Personál: Janáč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zbytečně si nebrat moc věcí-jako třeba pyžámko,župan

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kosmetiku pro sebe i miminko,plenečky,vložky-jinak tam skoro vše dostanete

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vsetín - Angua 09.12.09 napsala :

Obě porodní asistentky byly moc milé, pan doktor má veeelmi svérázný a drsný způsob humoru, který mi ale vyhovoval (potom, když jsem zjistila, že je to sranda :-)).

Na příjmu nic mimořádného, papírovaly jsme, PA se vyptávala, opisovala údaje z oddacího listu a tak :-)

Na oddělení se nacházejí 2 předporodní pokoje, jeden je vybavený vanou, druhý zase televizí :-) Na obou je sprcha a pomůcky jako žebřiny, míč, porodní stolička… V pokoji s vanou je možné rodit i do vody (ale prý tak rodí jenom primář, co jsem slyšela). Hned vedle je porodní sál, kam se rodičky přesunují na samotný „akt“ - tam jsou dvě rodící místa :-), přes chodbu je operační sál.

Dávají standardně klystýr i holí, ale je možné odmítnout. Mně osobně i píchali vodu, dostala jsem oxytocin (nepostupovalo), i na kleště nakonec došlo (špatná rotace hlavičky). Rodila jsem vleže na zádech, mohla bych rodit i na boku, uvádějí, že je možné volit i alternativní polohu (třeba na té stoličce), mně to bylo v tu chvíli úplně jedno. Někdy od května 2009 mají prý nějaké nové úžasné porodní křeslo, bohužel jsem nezažila na vlastní kůži.

Po porodu mi miminko nepřiložili hned na břicho, nejdřív ho vyšetřili, ale přikládám to i těm kleštím. Pak mi ho donesli zabalené na pochování a na šití odnesli pryč. Po hodinovém šití (no jo, ty kleště…) ho přinesli zpátky na přiložení. A zase odnesli. Standardně pak dávají miminka maminkám na pokoj po šesti hodinách. Ale přinesou ho i dřív - na kojení, pomazlení… Samík byl hodně blicí, takže první dvě noci ho nosili jenom na kojení, dali mi ho až druhý den po porodu - s monitorem dechu. Jinak jsem viděla, že po těch 6 hodinách už miminka maminkám nechávali.

Na oddělení šestinedělí byli všichni naprosto úžasní, ochotní, milí… Jak ženské, tak dětské sestřičky. Ty dětské navíc ochotně ve dne v noci pomáhaly s kojením, samy od sebe radily, jak upravit polohu, co udělat, vylepšit… Všechno vysvětlily, se vším poradily. Koupání taky předvedou kolikrát je třeba, nikdo nedává sebemíň najevo, že byste ho nějak obtěžovaly. I když vybavení je trochu starší (postele, postýlky), přístup personálu to bohatě vynahradí. Jsou tam nové sprchy a WC (moc hezké, jeden záchod je i dohromady s bidetem, což je fajn), zatím společné na chodbě, ale nijak mi to nevadilo.

Pokoje jsou po třech, některé snad prý i po čtyřech, nadstandard není. Mají snad jeden jednolůžkový pokoj, který ale nechávají např. pro maminky dvojčat nebo když je nějaký problém. Já jsem ležela na třípokojovém a většinu času jsem tam byla sama, takže když to jde, dávají maminky samostatně.

Víc mě nenapadá, kdyžtak pište SZ :-)

Personál: porodník MUDr. Zdeněk Janáček, porodní asistentky si už přesně nevybavím - jedna byla Lucka (taková mladá) a druhá příjmením Baslová nebo tak nějak :-) Já jsem na toto hrozná...

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, pleny, přezůvky, jednorázové kalhotky (k zakoupení i na oddělení 20,–/ks, myslím), hygienické potřeby pro sebe

Nahlásit

Fotky z porodnice


1 komentář

Náš chlapeček :) 8.6.2016 3250 gr a 49 cm :)

To je náš bojovník :)

Poprvé u mně :)

Tuhle sestřičku jsem měla ze všech nejradši :)

Pokoj č.6 - Pohled z postele

Pokoj č.6 - Pohled od televize

Pokoj č.6 - Pohled od dveří

Pokoj č.6 - televize, pohled od umyvadla

Porodní sál celý

Chodba na porodních sálech

Připraveno pro miminko

Poděkování Vsetínské porodnici

Takto vypadá miminko, když ho přinesou, na mě se snad radši nedívejte... ;-)
1 komentář

Na porodním sále.

...a vana. Omlouvám se, že je to naležato, jsem trubka :-)

Na předporodním pokoji je i lůžko...
1 komentář

Monitor se natáčí v křesle - ke konci celkem peklo :-)
1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Vsetín.>

Děti z porodnice Vsetín

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Vsetín
Littleannie Sofinka neznámé 25.12.2018
Dominika662710245 Francova Lhota Tereza 51 cm, 3100g 27.10.2018
93nikitka Vsetin Jeste nevime
neznámé 01.09.2018
Deborka1 Mikuláš
neznámé 29.08.2018
Nika2206 Adam 51 cm, 3800g 22.06.2018
TerkaSarinka Sára
48 cm, 2900g 22.05.2018
katulinkalaa vsetin Laurinka
48 cm, 2340g 19.05.2018
mGF MARTINK
50 cm, 4g 29.03.2018
Michaela6293 Patrik
51 cm, 3300g 06.01.2018
BajunkkaA Vsetín Petr 52 cm, 3850g 04.11.2017
Maja_saratkova Lidečko Adélka 49 cm, 3150g 03.10.2017
Helen14 Vsetín 75501 Jan
53 cm, 5g 19.09.2017
kobinka Vsetín Teodor
51 cm, 3350g 30.07.2017
Radiiik Vsetín Vojtíšek 50 cm, 3450g 20.07.2017
Verunczee Huslenky Matěj
54 cm, 4500g 16.07.2017
Slavikovamichaela Sofie
45 cm, 2500g 14.05.2017
Kristouš Vsetín Sofie 49 cm, 3150g 24.03.2017
Ankaaaaa Zubří Annabella
52 cm, 2700g 21.03.2017
tomas1501 tomas
48 cm, 330g 15.01.2017
Tyna1327 Vsetín nevíme neznámé 23.12.2016

Rodily v porodnici Vsetín

Chystají se rodit v porodnici Vsetín

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Vsetín (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Vsetín?