Náhlé odmítnutí kojení

11.07.10

Dobrý den,

můj téměř 4m syn ze dne na den před 14ti dny nechtěl sát z prsu. Náš pediatr nám poradil jen noční kojení a přes den dokrmovat sunarem. Teď ale dítě nechce MM vůbec. Ovšem chtěla bych tvorbu MM zatím zachovat, stále doufám v návrat alespoň k částečnému kojení.. Jen nevím,jak na to..

Děkuji za odpověď

Dagmar Hricová
12.07.10

Dobrý den,
stimulaci prsou a následnou tvorbu mléka lze zachovat odstříkáváním.
Dejte pouze pozor na výběr vhodné odsávačky, ruční odstříkávání bych v tomto případě nedoporučila.
Dagmar Hricová

V poradně odpovídá

MVDr. Anna Musilová

Specializace: Laktační poradkyně
Pracoviště: Laktační poradenství

Další otázky z poradny

Zvýšení laktace u dvojčat sára13 Přijato: 11.07.10 Zdpovězeno: 12.07.10 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová
Popraskané bradavky Adéla Macků Přijato: 10.07.10 Zdpovězeno: 12.07.10 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová
Nedostatek či nevýživné mléko Boriska Přijato: 09.07.10 Zdpovězeno: 12.07.10 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová
Novorozec s nízkou porodní vahou usíná u kojení Kicka Přijato: 07.07.10 Zdpovězeno: 09.07.10 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová
Vitamíny pro kojící savina Přijato: 06.07.10 Zdpovězeno: 08.07.10 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová