3. level

Těhotenství

Toto bude můj druhý deníček, ve kterém se budu snažit shrnout a popsat, jak probíhalo moje těhulkování.

Vstoupila jsem do 3. levelu! Před 10 dny jsem začala posledních (dle termínu) 93 dní, kdy malej bude ještě stále ve mně, coby v „chodícím inkubátoru“. Tímto deníčkem chci shrnout, jak jsem se cítila, jak jsem se postupně učila poznávat pohyby a jak jsem prožívala všechny slasti i strasti tohoto „nejkrásnějšího období“.

To, že jsem těhotná, jsem už pár dní tušila, ale potvrdila jsem si to až těhotenským testem 5. 3. Druhý den jsem můj požehnaný stav měla potvrzený i laboratoří, neboť výsledky z krve potvrdili cca 2. týden těhotenství (hCG 72).

Sama sebe jsem se často ptala, jestli ten „jinej“ stav na sobě poznám. Spousta ženských kolem mě totiž tvrdila, že ony to prostě věděly. Já? Nevím… Spíš bych řekla, že jsem měla tušení, ale snažila jsem se tomu nepřikládat příliš velkou váhu, abych opět nebyla zklamaná. Těch 10 dní, co se nedostavila menstruace a já čekala, než si udělám test, mi prostě bylo divně.

V mém případě bych to přirovnala jako žaludek na vodě, nebo být prostě a jednoduše s kocovinou… Ale dalo se to. Horší byl nástup 7. týdne. Následující 3 týdny byly pro mě opravdu zážitkem. Nebudu si tu stěžovat, protože jsem to nakonec ustála bez jediného blinkání, ale pro mě, která má ze zvracení panickou hrůzu, to byl prostě mazec.

Mé stále ještě nahnědlé obličejové opálení ze zimní dovolené v Malajsii a Thajsku vystřídaly méně atraktivní barvy jako zelená, bílá a šedá. No, zase musím uznat, že změna je život! Neustále jsem cítila, že „teď už to musí přijít“, takže jsem tempem Usaina Bolta běžela k záchodu, ale bez výsledku.

Malej si prostě se mnou parádně zahrával a dával o sobě vědět. Jediné, co mi snad pomáhalo, byla Cola. Zázvorový lízátka na mě spíše působily jako placebo. Když jsem šla po městě a udělalo se mi zle, jednoduše jsem si strčila lízátko do pusy a řekla si: „Přece nemůžeš tady na ulici zvracet, dala sis lízátko a to to musí zastavit!“Naivní, ale účinné!

Po 3 týdnech neustálého handrkování se svým žaludkem mi tyto nevolnosti ustaly. A musím se přiznat, že jsem začala být čím dál nervóznější. Prostě pokud mi bylo špatně, věděla jsem, že „tam“ malej je a mělo by být vše v pořádku, poté mi přišlo zvláštní, že mi vlastně už nic není a začal tak každodenní stres.

Následující týdny do 1. screeningu byly neskutečné. Přišlo mi, že den má 72 hodin a já se modlila za každej den, kterej byl za náma a mně se na metříku začaly přičítat dny těhotenství.

Nadešel den D 1. screenu, na který šel s námi i hrdý tatínek! Po 2 minutách u doktora se zeptal, zda už vidí pohlaví a doktor zcela sebejistě odpověděl, že nám tam „něco čouhá“ a bylo vymalované! Táta odcházel z ordinace načepýřenější než páv královský! Vše dopadlo dobře, brouček se krásně vyvíjel a já začala být konečně klidná…

Od 1. screeningu začaly dny utíkat jak hodiny před státnicema! Tak, jak jsem nikdy dříve nejedla sladké, byla jsem schopna spořádat kvanta všeho možného - zmrzlina, Nesquick s mlékem, čokoláda, dortíky, zákusky, no prostě - UAAAAAAA!

V 15. tt se mi už krásně vypouklo bříško a já si užívala ty chvíle, kdy už ten náš poklad na mně šel vidět! I tehdy jsem ale tak nějak čekala a žila od kontroly ke kontrole, i když vše probíhalo naprosto v pořádku.

Bolesti břicha, které mě trápily na začátku těhu způsobené roztahováním dělohy už nebyly. I když jednou cca v 15. tt jsem dostala velké křeče, kdy jsem na druhý den jela k doktorovi, ten mi ale sdělil, že díky tomu, že mám ze cvičení hodně rozvinuté vnitřní svalstvo, tak jsem prostě citlivější k tomu „roztahování“. Holt náš drobek chce mít haciendu, co by se mačkal v garsonce!

A pak to přišlo… 21. tt - a já ucítila první „ťuknutí“!!! Byla jsem jak smyslů zbavená! Každej večer u TV jsem pořád čekala a vnímala, zda už něco ucítím nebo ne. Všude jsem četla o motýlcích a bublinkách, ale dle mého názoru mi bublala akorát tak střeva. Ale pak to prostě přišlo! Malej na mě zevnitř zaťukal a já se vznášela na růžovém obláčku. Tolik jsem chtěla, aby to cítil i můj, ale bylo ještě příliš brzy. Táta si to užil až cca o 3 týdny později a počastoval našeho drobka jako budoucího velkého „kopálistu“.

V tomto 2. levelu jsme také podstoupili 2. screening a opět vše v naprostém pořádku. Pan doktor mě ještě pochválil, že našemu již 100% potvrzenému chlapečkovi krásně vyvařuju a byl klid. Konečně! Konečně nastal ten čas, kdy jsem věděla, že už vše bude dobré, že vše zvládnem a za pár měsíců budem 3!

Nyní jsem již v poslední fázi - 29. tt. Za poslední měsíc od kontroly mám nahoře 3 kg, takže celkově jsme to tedy zaokrouhlili na +10 kg. Připadám si jako plejtvák obrovský! Těhotenství jsem začínala na 52 kg, bez celulitidy se zadkem pevným jako skála a prsama B, možná menší C. Dnes mám 62 kg, prsa velikosti E, zadek už ani zdaleka nepřipomíná 2 kmínky a moje stehna by mohla sloužit jako hrací pole, pokud by se někdo rozhodl uspořádat turnaj ve „cvrnkání kuliček“. Ale co… Od ledna to zas dáme do pucu a mimča jsou prý nejlepší osobní trenéři, tak tomu teda věřím!

Ať si ale pouze nestěžuju, tak na puse nemám jedinej pupínek, vlasy porostly a tak nějak jsou lesklejší a celkově jsem prý hezčí jak před těhu! Tak tomu budem věřit, ne?

Další pecka, kterou mi můj andílek dal, byla návštěva zubaře! Mám panickou hrůzu ze zubařů, a proto opravdu nechodím pravidelně. Spíš bych řekla, že chodím víc jak nepravidelně (cca 1× za 3 roky - vím, ostuda). Ale za každou návštěvu max. 1 kaz nebo žádnej. Nyní - tramtadadáááá - 5 čerstvých kousků! Pecka! 2 už mám za sebou! S injekcí a s peněženkou lehčí o 2000,– a 6. 10. mě čekají další dva.

Poslední bod, o kterém se zmíním, je moje psychika. Nikdy jsem nebyla šťastnější. Nikdy jsem se více nesmála. Všichni kolem mě mají podezření, že užívám nějaké zakázané látky, neboť celé těhu mám na tváři jeden velkej rohlík od ucha k uchu. Vstoupením do 3. trimestru mě však má „super-truper-nálada-na-rozdávání“ opustila a já měla brečící týden! Rozbrečelo mě absolutně všechno! Připadala jsem si fakt zoufalá, ale už je to pryč a „rohlík“ se zase vrátil.

Abych to shrnula - NIKDY JSEM NEBYLA ŠŤASTNĚJŠÍ, i když mám pár kil navíc! MILUJU SVÉHO BOŽSKÉHO! MILUJI SVÉHO SYNA! MÁM NESKUTEČNĚ ŠTĚSTÍ! ŽIJU SI SVŮJ VLASTNÍ SEN!
Děkuju za to, že jsem, a děkuji za to, že jsou ONI…

Hodnotilo 29 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 26.08.15 07:05

Moc hezké shrnutí :) zubař mě čeká příští týden a mam z toho panickou hrůzu!! :cert:
Jinak já měla před těhu prsa D a teď jsem v 18tt a zatím dobrý (musím zatukat) tak jsem zvědavá co mě čeká :D
Užívej těhotenství a hlavně potom mateřství :)

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 07:56

@vertunka tak přeji aby ti nic nedělali :) nicmene jsem litovala, ze jsem nesla studovat na zubarku! Musi to byt dobrej business :mrgreen: taky si užívej, me uz to strasne leti a zitra začínáme 30tt, ale jsem strasne rada ze zatim nic nepopraskalo :dance:

 
Caramelkaa  26.08.15 08:19

Hezký těhotenský deníček :palec:

 
Janousova
Kecalka 415 příspěvků 2 inzeráty 26.08.15 08:20

Krásně napsáno, je z toho tak cítit jak jsi šťastná a je mi jasné, že o to víc máš o mimčo strach, když cesta k němu nebyla úplně růžová. Ať i zbytek těhotenství strávíš v pohodě a určitě pak napiš deníček o porodu :)

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 08:27

@Miňonka @Janousova moc dekuji za vlídné komenty holky, po minulém deníčku jsem v očekávání vseho :mrgreen:
Co se tyče toho strachu, diky Bohu za to, jak me ten nas Rocky mlátí zevnitř! Vim, ze je v poradku ažaž :mrgreen:

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 26.08.15 08:30

Ale jo, docela pěkný deníček :-) bod za odvahu :mrgreen: těhulkování a pan Božský se tady moc netolerují :mrgreen:

 
Lenka 80  26.08.15 08:47

Prestala jsem cist po tehulkovani. takze hned. preji prijemny zbytek tehotenstvi a rychlej porod.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 26.08.15 09:42

Moc se mi líbil tvůj deníček. Dýchá z něj to koncentrované štěstí. Preju ať jsi stále tak šťastná a pohodový porod. A hlavně piš dál, prosím :srdce:

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 09:51

@suricata děkuju… moc děkuju :hug: :hug: :hug:

 
tehunehu
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 26.08.15 10:08

Tak u prvního deníčku jsem si to s chutí přečetla, teď jsem si i pobrečela :srdce:, ať všechno dopadne jak má a chlapi mamču rozmazlují dál, za tu celoživotní péči si to zasloužíme :hug: :mavam:.

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 10:15

@tehunehu ale prosim tě kočičko, pročpak slzičky??? Jako je pravda, že mi taky jednou vyhrkly, když jsem viděla ten „pomeranč“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
tehunehu
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 26.08.15 10:18

@andilek2766 mno jsem ve stádiu po rohlíku pláč :-D:-D

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 10:37

@tehunehu tak to ale za chvilku zas bude následovat období rohlíku :mrgreen: :mrgreen:

 
tehunehu
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 26.08.15 10:39

@andilek2766 u mě se to střídá v nepředvídatelných intervalech :pankac:, ale rohlíkujeme pořád, až tím rozčilujeme naštvané lidi v mhd i obchodech 8o :mavam:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 26.08.15 11:23

Přeju pěkný poslední trimestr…ja už jsem teda ve fazi: „Kdy už konečně vylezeš?“ :mrgreen:

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 11:32

@Cristyna tak to Ti závidím, že už si za chvilku ten svůj poklad přitulíš a uvidíš jej. Ať vše proběhne hladce! ;)

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 11:34

@JaneDoe děkuju ;) jj všimla jsem si. Bohužel to byla premiéra a nebyla jsem ještě „znalá“, že se deníčky píší dle „určitých“ osnov a je kladen důraz na „neužívání“ určitých slovních obratů, stejně tak jako detaily ve formě pojmenovávání míst, věcí, produktů, atd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 26.08.15 11:35

@andilek2766 děkuji, už je to nekonečné…tobě také přeji, at ti to co nejrychleji uteče :kytka:

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 26.08.15 11:37

@andilek2766 no myslím, že většinu tady štve tvůj vzhled a tohle je jen výmluva :mrgreen: buď v klidu :hug:

 
Labandita
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 26.08.15 12:07

Krásně sepsané pocity :kytka:.. na konci jsem měla husí kůži.. budeš skvělá máma, o tom není pochyb.. ;)

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 26.08.15 13:25

@JaneDoe Kde jsi vzala, že tu všechny štve autorčin vzhled? Co je to za spekulace? To už nikdo nemůže napsat svůj názor? Já myslela, že jí závidíme jen luxusní dovolené. :mrgreen: Jo a pokud mi tu podle profilovky někdo přijde opravdu krásný, je to tehunehu. :kytka:

 
verulicek  26.08.15 13:25

Přestala jsem také číst už u těhulkování. Bohužel, tvůj styl psaní mi nesedí. Přeji pohodový porod.

 
verulicek  26.08.15 13:26

@Martina D. ps: jsem jedna z těch co prý „závidí“…upřímně, autorčin vzhled pokud jde o fotku v profilu se mi naprosto nelíbí…takže závist to asi nebude :P

Příspěvek upraven 26.08.15 v 13:33

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 13:33

@verulicek a já tolik doufala, že už když jen uvidíš, kdo je autorem deníčku, že už jej ani neotevřeš a opět jsem se spletla! ;) :lol:

 
verulicek  26.08.15 13:34

@andilek2766 na autory se dívám až druhotně…nejsem tak povrchní, abych odsoudila deníček na základě autora..ale bohužel mě to opět neoslovilo. Nemůžu za to. :nevim:

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 26.08.15 14:46

@Martina D. ne všechny, to né, soudím tak z jiné diskuze, tam se rýpalo do vzhledu. Jinak tebou zmíněná uživatelka má foto stáhlé z netu :kytka:

 
Jesula
Kecalka 215 příspěvků 26.08.15 14:54

Tento deníček se mi narozdíl od prvního líbí mnohem víc. Hezky napsané :) Asi ses vážně poučila z předchozích komentářů. Pokud napíšeš třetí deníček o porodu, věřím, že ten už bude dokonalý a taky si ho ráda přečtu :)
Tak přeji krásné těhulkování, maličky ať je zdravý a dělá vám jen radost :mavam:

 
verulicek  26.08.15 15:03

@JaneDoe tyjo to čumím..taky jsem si myslela že je to ona a taky se mi profilovka celkem líbila..tak to moc nechápu, proč to má někdo zaoptřebí - je to matoucí. třeba u tvé je mi jasné že to nejsi ty :-D

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 26.08.15 15:11

@verulicek jo, že u té tvojí to jde taky poznat :mrgreen: :mrgreen:
nevím proč vybrala tuto, možná fakt aby jsme si myslely že to je ona :lol:

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 26.08.15 15:16

@Jesula děkuju, malý dělá a bude dělat radost, to vím zcela jistě už teď. A děkuju za přání, ať je zdravý, protože není nic víc ;) ;) nicméně tento deníček byl napsán dříve, než začaly reakce na ten předchozí, jen se déle trvá, než je odsouhlasený a vydaný, takže nebyl psaný, dle reakcí ;) ;)

Příspěvek upraven 26.08.15 v 15:17

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 26.08.15 16:57

@JaneDoe Dneska už člověk nemůže věřit ničemu. Tak to tu potom budu nejkrásnější asi já. :mrgreen: :mrgreen: :kytka:

 
umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 26.08.15 18:07

Fakt to neni ona? 8o 8o @JaneDoe A ja jsem si myslela, jaky ma @verulicek nadherny pesteny plnovous a knir, ze by Conchita Wurst pukla zavisti, a chtela jsem ji napsat SZ, kde koupila tu slusivou plastenku… vy mi taky musite brat iluze :cert: :cert: takove moresy zde; falesne profilovky, ts ts.

K denicku, trosku mi vadi, ze je psan hovorovou cestinou, s koncovkami -ej atp., ale jinak si uzivej tehotenstvi a radosti. Ja ti to uprimne preji.

Příspěvek upraven 26.08.15 v 18:08

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 26.08.15 18:07

@umea :lol: :lol:

 
verulicek  26.08.15 19:17

@umea :lol: :lol: :lol:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15846 příspěvků 26.08.15 20:33

@umea Až dosud jsem si myslela, že @verulicek je houba…

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 26.08.15 21:20

Nevím, jestli se smí hodnotit, když člověk nechce jen chválit. Topak automaticky znamená závist. Nicméně mi deníček připadá takový nijaký. I když minule tam někdo psal, že je to opravdu deníček…tzn. tehdy a tehdy se stalo to a ono. Hm, to mě moc nebaví číst. Zvykla jsem si tu na vyšší level.
Zmínka o závisti kvůli profilovce mě pobavila. Že bych třeba svýmu žákovi dala horší známku proto, že má lepší účes než já? :)

 
Luca10  26.08.15 22:33

Já nevim, mně by teda slovo těhulkování vadilo, i kdyby na profilovce byla Krasavicaa. :nevim: :lol:

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 26.08.15 23:25

@JaneDoe Hele, já su asi blbá, ale jak to poznáš? Jako u některých fotek (profilovek) je jasný, že jsou profi nebo amatérský, ale třeba u té Tvé bych nevěděla :lol:. A už vůbec nevím, kde mám vyhrabat profilovky tehunehu, abych ji omrkla. To zadám na emimi do vyhledavače?

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 26.08.15 23:28

@Luca10 Tak kdyby Krasavicaa vydala deníček o těhulkování, přečtu si ho, i kdybych zrovna doběhla maraton :mrgreen:

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 26.08.15 23:35

@JaneDoe Tak už jsem tehunehu spatřila, četla jsem komenty od konce :lol:

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 27.08.15 06:44

@pe-terka vyhledám fotku googlem :-)

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 27.08.15 11:17

@JaneDoe Vidíš, tak na to já jsem líná. Tak žiju v blahé iluzi, jací jsou tu krásní diskutující :D Ale tak třeba jsou, jen se stydí :oops:

 
Luca10  27.08.15 12:24

@pe-terka
No to já taky, ale ta už, chudák, nevydá nic. :lol: Jsem to myslela tak, že je mi jedno, kdo deník psal, slovo těhulkování mi přijde trapný u pěstěný bárbíny stejně jako u zanedbaný šmudly. :nevim:

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 27.08.15 13:19

@pe-terka já mám google chrome takže to mám dvě kliknutí, pravou myší a pak vyheldat obrázek googlem :-)

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 27.08.15 13:54

@Luca10 jj, taky si na těhulkování, ovulky a mimísky (v tomto tvaru) nepotrpím. Ale kdyby zrovna Krasavicaa na toto téma vydala deníček, to by bylo počteníčko :mrgreen: :mrgreen:

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 31.08.15 21:02

Mně se teda deníčky líbily oba a už se moc těším na deníček o porodu :-) Držím pěsti a rychlý a pohodový porod :-)

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 01.09.15 11:34

@Mildík30 dekuju jsi moc hodna urcite jeste shrnu 3.trimestr jak muj bude na tech rybach ;)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 01.09.15 15:35

@andilek2766 Krasny obsah denicku, nadherna tehulka. Normapne bych Te snedla byt chlapem. A Tehunehu jakbysmet. Malkdo je tak krasny v tehotenstvi. Vetsinou znam holky, ktere se z krasnych staly zrudy. Nevim tedy jak jsem na tom byla ja, ale asi jsem vypadala stejne -dobre :P :jazyk:

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 01.09.15 19:11

@sebaanez jeeeziiis moc dekuju!!!Podle me je každá těhotná nádherná!!!At uz ma nahore 6 nebo 20kg, protoze z ni proste to stesti srší!!! :hug:

 
Luca10  01.09.15 20:18

@sebaanez
Tehunehu má fotku staženou z netu, probíralo se to tu nějak dřív. ;-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama