84. díl Brusinčata ve světle hvězd

Rodičovství

Ahoj holky, ahoj batolátka, původně jsem měla rozepsané vážnější téma, ale protože všichni užíváte léta a dovolené a nakukujete sem minimálně, nechám to na podzim. Taky se přiznávám, že se mi to vážnější téma příliš nedařilo, asi mám přehřátý mozek.

Čerpala jsem z knížky Vaše dítě ve znamení hvězd od Marii Leondinové a své děti (zvlášť Pavlíčka) jsem v charakteristice jejich slunečních znamení poznala. Možná i proto, že na astrologii dost věřím, zajímá mě jako jeden ze způsobů, jak lépe pochopit sama sebe a své nejbližší.
Jak se tedy mohlo projevit postavení Slunce na vlatnostech našich dětí? Brusinčat se týkají znamení Štíra, zejména však Střelce a Kozoroha. Zde je jejich stručná charakteristika a něco o raném dětství.

Štír (24. října - 22. listopadu) Člověk narozený v tomto znamení často bývá chytrý, vášnivý a nekonveční, ale i sobecký, tvrdohlavý a mrzoutský. Říká se o něm, že nejkomplikovanějším znamením zvěrokruhu, protože působí dojmem neproniknutelnosti a abychom jej lépe poznali, musíme se k němu více přiblížit. Jeho živlem je voda, je citlivý a má velkou intuici. Jeho vládcem je Pluto, zásobuje Štíra energií, naplňuje jej bojechtivostí, touhou po vítězství, vládě a moci. Navíc je Pluto neboli Hádes vládcem podsvětí a smrti. S těmito hodnotami spojujeme Štíra a jeho chování a nutkání pronikat věcem až na dřeň, nořit se do hlubin citů a rozpitvávat vše nám připadá zraňující a ničivé. Štír přináší, obrazně řečeno, jménem svého vládce smrt a zkázu. Nesmíme však zapomínat, že každý konec v sobě nese zárodek nového začátku. Hádes byl sice bohem zmaru, ale i bohem bohatství a dárcem plodnosti. Z podsvětí, jemuž vládl, čerpaly sílu pozemská pole a veškeré rostlinstvo. Podaří-li se rodičům Štíra jej vhodně obeznámit s těmito pozitivními životodárnými aspekty jeho bytosti, vychovají člověka, jehož schopnost překonat sama sebe bude pro svět nezastupitelná.
A jaký je Štír v útlém dětství? Miminka Štíři své rodiče zcela vysávají. Začíná to již u mateřského prsu a pokračuje u energie rodičů, jíž si nárokují výhradně pro sebe. Už jako novorozeňata se stále dožadují vaší pozornosti, blízkosti a náklonnosti. Chtějí být nošeni a cítit teplo mateřské náruče. Je třeba na toto brát ohled a ani v batolecím věku neshazovat malého Štíra z klína a nevytahovat zpoza sukně ( jíž se zpočátku křečovitě drží), byť možná sklidíme kritiku zasloužilých pedagogů či okolí. Malý Štír potřebuje nejvíc naši lásku a loajálnost a odměnou nám bude jeho důvěra.

Střelec (23. listopadu - 21. prosince)
O Střelcích se říká, že jsou zábavní, veselí, srdeční a tolerantní, zároveň však prchliví a arogantní. Jsou třetím ohňovým znamením zvěrokruhu a jejich planetou je Jupiter, otec bohů, který neomezeně vládne vesmíru. Zdvořilost a ohleduplnost nejsou silnou stránkou Střelce, není však ani zlomyslný a vypočítavý. Setkává se v něm síla ohně a sebevědomí otce bohů, napůl kůň, napůl člověk. Žene se rychle jako vítr za svými nápady, je velkým manipulátorem a hercem, ale i symbolem neúnavného hledání ideálů a snahy vtisknout každodenním věcem vyšší duchovní dimenzi. Úkolem rodičů je pomoci malému Střelci, aby si zachoval orientaci a neztratil se ve svých vizích a ideálech. Jestliže rodiče zakotví v této bytosti smysl pro míru a cíl, vychovají člověka, jehož vize pozmění svět.
Malí Střelci jsou rozzářené povahy. Radují se z procházek i návštěv, nevadí jim ruch, netrvají na přesném dodržování denního režimu. O dobrou náladu se nedají lehce připravit, jejich pohodu však může narušit kromě nemoci či napětí v rodině narození mladšího sourozence. Střelec vytržený ze svého vrozeného pocitu pohody pak může být až patologicky neklidným, propadá sebepochybování a depresi. Naštěstí dochází k podobnému vývoji zřídka a předvídaví a citliví rodiče mu dokáží předejít, věnují-li dítěti větší pozornost.
Pro svůj rozvoj potřebuje Střelec dost prostoru a volnosti k pohybu, nesnáší pocit, že jej něco tísní.

Kozoroh (22. prosince - 20. ledna)
Jedinec narozený ve znamení Kozoroha se většinou jeví jako klidný, spolehlivý a zodpovědný, ale také nepřizpůsobivý, samolibý a nepřístupný. Období Vánoc a Nového roku, kdy se narodil, je obdobím nejtemnějších dnů, kdy s Ježíšem Kristem přišlo na zem světlo. A toto světlo provází Kozoroha životem, i když svou vůdčí hvězdu dokáže často skrývat. Jeho živlem je země a on ztělesňuje její vlastnosti - pevnost, trvalost a nosnost - v nejvyšší možné míře. Jeho hlavními hodnotami jsou respekt a úcta, je pro něj důležité dodržování tradic. Vládcem Kozoroha je Saturn, římský bůh zemědělství. Jedním z úkolů pro rodiče Kozoroha je ukázat mu jeho místo v životě a podpořit jej v tom, aby jej i zaujal. Občas si budou zoufat nad jeho toporností, někdy mohou být netrpěliví z jeho přehnané zodpovědnosti. Začne-li Kozoroh naplňovat svůj rozvinutý smysl pro řád a pořádek v životě, vychovali člověka, kerý se stane součástí svědomí lidstva.
A jaké mívá rané dětství? Již od počátku si Kozoroh razí svou cestu životem s houževnatostí horské kozy deroucí se k vrcholu. Často přichází na svět dříve a úporně bojuje o svůj život. A tento pocit, že boj o přežití je spojen s těžkou prací, jej bude provázet celým životem. K tomuto namáhavému úkolu potřebují Kozorohové kolem sebe vidět důvěrně známé obličeje. Nejlépe je jim s mámou po boku.
Jsou konzervativní a vyžadují, aby vše probíhalo podle plánu a společenských norem.
S malým Kozorohem budete opakovaně zažívat období neklidu. Mají totiž zpravidla pocit, že se jim nevěnuje dostatečná pozornost.

Jinak jsem moc ráda, že období 40stuňových veder je pryč a v nejbližší době se nic podobného nechystá. I když léto mám ráda, stačí mi tak těch 28.

Mějte se všichni moc hezky, malé Míše přeju, ať ji protivná angína co nejdřív dá pokoj a velké Míše klidných pár posledních týdnů těhotenství.

Hana a Pavlík skoro 21m

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 02.08.05 13:49

Ahoj holky,

hlasi se ostudy ostudny, co se dlouho neozvaly :(
Porad tak ruzne prazdninujem a bojujeme s nemocema, Fifa mel 40 horecky, ktery 2 dny nesli vubec srazit, davali jsme zabaly, cipky, atd.. litali po dr. ale jinak nic mu nenasli, pry asi chripka, potom se osypal, byl nateklej jak papuc (super pohled :), takze si myslim ze mel opet 6. nemoc. Do toho mu zacly rasit zuby-spicaky vsechny 4 a dolni stolicky, takze ten hodnej Filipek, kteryho jsme meli je fuc. Mame doma silenyho uknouranka protivnyho, kteryho nic nebavi, to nechce pit, to nechce jist, tam nechce jit, proste nic nechce a zaroven vsechno a vlastne ani nevi sam, co chce :) Porad si rikam, je to tema zubama, nemuzu se mu divit, ale velmi casto z neho uz chytam nerva!
Ted jak ctu denicek, takze by ten nas maly Kozoroh prochazel zrovna jednim obdobim neklidu :) ?
Hani, dobre si napsala denicek, my jsme s Fifou oba dva kozorohove, takze si myslim, ze ten nas vztah bude jeste „zajimavy“, docela na tohle verim, ikdyz nic se zas nema brat uplne vazne. My se treba s manzelem podle horoskopu k sobe vubec nehodime a jeste mam kamaradku, ktera se zabiva numerologii a tam nam to taky dost haprovalo. To je sice tady vedlejsi, jen jsem tim chtela rict, ze me tyhle veci sice zajimaj, ale rozhodne se podle toho neridim.
Ted teda jeste nedokazu rict jestli je Fifa spolehlivy a zoodpovedny, ale ze je klidny, to si myslim, rikaji to i lide kolem.

Mejte se vsichni krasne
papa Brendy

 
Anonymní  03.08.05 09:21

Ahoj holciny!
Koukam, nemoce se nam tu siri rychlosti blesku. :o(
Misa uz je bez teplot, ale je stale protivka. Mela taky 39 st ale to jen lezela jak mrtvolka. KAm jsem ji polozila tam zustala. Ted uz jen protivije, chce dudu a je unavena. Ted prave usla, takze mazu rychle to zakloúpit taky. Ty noce jsou des, hlavne okolo 12-1h- Pak klidne usne a ja ji jdu zas ve 2h otravovat s penakem. sem to ale matka.
Vcera se zacala osejpat, tak jsme vyrazily k Dr. udelala ji prohlidku v 1,5 roce (kdyz uz jsme tam byly) a konstatovala ze to jako reakce na ATB nevypada, ale ze to bude asi neco infekcniho. TAk nevim. ATB mame brat ejste aspon do zitrka a prijit se ji ukazat. Dnes se osypala jeste vic v oblasti plinek, tak se asi nejak zaparila. Nebo uz nevim. TAkze tady taky ted litala jak rika Misa na ostro a trochu ji to zmilo.
Tak jdu si lehnout, spanek nebude na dluho.

papa mejte se hezky a uz at nas ty nemoce opusti!!!!

Pato: ty se taky koukej uzdravit, ja moc dobre vim jak ti je..... Misa

Fifo: a co ty si to taky rozjizdis za nemoce? ty musis mit taky porad neco, vid? TAk se taky brzo uzdrav!!!

Miso: A ty se koukej setrit… ono se to ne… :o)
Myslela jsem, ze by jsme se za vama s Misou vypravily, aby jsme te jeste videly, ale asi to odlozime na to jaro. A nebo az budem v poradku a ty po nas budes touzit, tak by sme treba prijely. TAk si zatim uzivej, a neboj, ono ti to brzo skonci. :o)

mejte se fain a to slunicko at uz tolika moc nepali!!!! :o) Ale jak tak sleduju, asi nevime co chceme. :o)

Darka a Misa

 
Anonymní  03.08.05 13:59

Ahoj holky,

horoskop perfektně sedí. Martínkovi je celkem jedno, jestli dodoržujeme nějaký režim, hlavně že je pohoda. Včera měl ale nějakou blbou náladu, celé odpoledne jsem po něm ječela a 4× ho zmlátila a on stejně dělal to, co nemá. Naštěstí jeho veselá povaha na všechno rychle zapomene a já se na něj dlouho nezlobím.

Už 3. den zavařuji okurky, mám krásně zelené nehty, ocet nemůžu ani cítit, nenávidím kopr. Ale když mě ty kupované nechutnají tak, jako ty moje. Ha ha.

Marty - to je dobře, že jsi se konečně ozvala. Doufám, že se Paťa brzy uzdraví, abysme se mohli všichni sejít. Až budete fit, napiš.

Darko - ty taky, až bude Míša v pořádku, srazíme se, bud já přijedu nebo ty. To se dohodnem. U vás je výhoda, že mamka nám uvaří, tady budem muset kuchtiti samy :o)

Já frčím, nějakcí šikovní chlapi mi přijeli natřít podlahu v garáži, tak je jdu občerstvit pivem a narvat poslední várku okurek hnusných malých zelených do sklenek :o)))))))))

Pa

Míša a spící spol

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 03.08.05 14:08

Ahoj všichni,

Brendy, já myslela, že se někde dovolujete a vy zatím nemoci a zoubky! Ještě mi u Kozoroha vypadla věta, že doba, kdy mu lezou první zoubky, je pro něj zvlášť obtížná a prý pomáhá zapálit pačuli nebo myrtu ve vonné lampě. No nevím, s vůněma zkušenost nemám. Ale s manželem se k sobě podle horoskopu (ani podle čínského) taky nehodíme a přesto jsme spolu už 19. rok bez nějakých větších problémů. Tak ať už jste zdraví a brzy se všema zubama:-)

Marty, ať jste taky brzy zdraví. Moc dobře si pamatuju, jak jsi psala o své mamince a že se Patrísek narodil stejný den jako ona.

Papa

Hana a Pavlík

 
Anonymní  03.08.05 20:05

Ahojda!

Tak jak jste prezily dnesni ukazkovy zatazeny prijemny den? JA jsem teda uz druhej den nebyla venku a vim jak tam je jen podle balkonu, ale dnes se mi zdalo prijemne. Ne, Miso? :o)

Miso: Jasne domluvime se a srazime se..... tobe se chce jeste nekam jezdit? :-O JA kdyztak uvarim… neni problem. :o)
A toho myho zetaka tak nemlat. :o) Aby nebyl nejakej to..... a nezanechalo to v nem nasledky. :o) A to ze na nej jecis…to si teda nedovedu predstavit… ty a jecet? :-O

Misa uz je snad fit, jen je jeste spava… je jak maly mimi… dnes spala 2× za den. :o) TAkze jsem se dostatecne vyspinkala taky.
Jinak dnes jsme byly celej den bez plinky a bez nehody. Jen na to spani si ji jeste netrofnu dat jen tak.
Uz si rekne, ale kdyz ma plinu tak ne… je to lenoch a vi,ze kdyz se vycura do ni, tak se nic nedeje.
Obcas si teda rekne, ze chce „prd“ a nic se nedeje, ale i to se pocita. :o) Ale nejvic me s tim stve vecer kdyz ma spinkat. Jeci ze chce „prd“ a nebo jsem uz i zachytila slovo „curat“ ale nic z toho, jen si tak sedi a dela kravinky.

No, jdu zehlit. Tak se mejte krasne a uzivejte si!

DArka a Misa spici… snad teda uz.

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 03.08.05 21:35

Ahoj vespolek!

Co se týče zvěrokruhu, já se v kozorohovi poznávám naprosto 100%ně, zvlášť první věta - ovšem vyjma slova klidný :o)) Háňa je střelec, ale u ní zatím těžko říct, jestli to sedí, to rozzářené sluníčko by ale byla (když má dobrou náladu) :o)

Koukám, že se tu hodně churaví - Míšo, Fifo, Páťo, tfuj tfuj všechny bacily pryč a teplotku dolů!

Míšo - nepřeháněj to s těma okurkama! Pamatuju, jak ses pustila do vánočního cukroví a Martínek se radši narodil dřív, než aby se na to díval - tak aby tam Monča ještě chvíli vydržela. Já jsem taky dělala okurky - 20 kilo pro sebe a 5 pro babičku, zaplať pánbů že je to hotovo.

Andreo s Jolkou - ke grilování: my už taky vyzkoušeli spoustu různých možností, nejvíc se mi osvědčilo asi: na kuřecí prsa - estragon, gril. koření, citronová šťáva a olej, na vepřovou krkovici - gril. koření, směs na steak a sušený česnek a ponořit do oleje. Ještě na kuřecí křídla dělávám medovou marinádu, ale to si přesně nikdy nepamatuju - jen že je tam olej, med a gril. koření a sojovka, zbytek musím vymyslet pokaždé znovu.

Včera jsme byli celý den na chalupě u známých, děti byly vzorné, koupali jsme se v bazénu, ale to se Háně nelíbilo, na kruh se bojí. Zato dnes byli zase protivky, že jsem se nemohla dočkat večera.
Háňa už víc než týden bez počůrání (i v noci je bez plínky), Jíra (za měsíc tříletý!) se počůral venku a noční plínku má plnou denně. Nevím jak na něj - s Haničkou to šlo samo. Na ty kluky se asi musí jinak, ale fakt nevím jak.
Tak pa Jiřina

 
Anonymní  03.08.05 22:52

Ahojky,

teď odjely kamaradky, přivezly mi jahodový dort s želé, půlku jsem ho sežrala a prý mám nechat i manželovi a synovi, tak já se budu snažit a už se ho ani nedotknu.

Na okurky kašlu, kvasí mi ve vaně ani 6kg, smrdí to tam, tak jsem radši zavčela dveře.
Ze dvou šikovných natěračů garáže se vyklubal jeden šikula a jeho šílená manželka, celé odpoledne jsem se jí musela věnovat. Měla jsem pocit, že přijela proto, abychom tady náhodou něco spolu nedělali. :o

Darko - já zajedu kamkoli kdykoli. V září se stejně očekává baby boom, takže mě v žádné porodnici nebudou chtít, tak to třeba zvládnem u vás :o)))

Jiřino - já nejradši griluji kuře naložené v oliv oleji a tymiánu, pak zbožňuji ceketu v oliv oleji a provensálském koření.

Jdu se umýt a spát, zítra jedu pro změnu shánět víčka na zavařovací sklenice - od pondělka nedostatkové zboží. Ty okurky mě budou pronásledovat snad až do porodnice - uaaa.

Pa a dobrou

Miša a děti, obě spící, nekopající

 
Anonymní  04.08.05 21:50

Ahojte kočky,

dnes jsem měla nějak hektický den, až teď večer jsem si uvědomila, že bych měla zvolnit, za pár dnů jdu do 9.měsíce, tak ať to do toho září doklepu.

Marty - pamatuji se, jaks mi příběh synů toho známého vyprávěla v porodnici a jak tě to vzalo. To je strašný, jakou má ta rodina smůlu. Brácha naši mamky je na tom stejně blbě. Před pár týdny mu zjistili rakovinu téměř všech vnitřností, dostal tu nejhorší chemoterapii, kape mu to do žíly 24 h v kuse. Je úplně na dně. Naše mamka tím prošla před 4 lety, takže si dovedeš představit tu atmosféru v rodině. Vlastně jsem ráda, že bydlím 400km daleko, protože bych z těch nervů snad ani neotěhotněla.
Ale pryč od tak smutného tématu. Veselejší téma je nočník. Martínkův úhlavní nepřítel. Dítě mi prakticky čůrá po celém domě a mě je to jedno. Na nočník kašlu, stejně to děcko nemluví, tak jak si má říct, že chce na nočník - a hlavně že je pohoda.
Takže já ti Marty s nočníkem neporadím, já budu maximálně tvůj špatný příklad.

Kostko - malá až se narodí bude znamením Panna (teda doufám, že se nerozhodne být lev). Mohla bys prosím napsat i její horoskop? Ať vím, co mě čeká.

Jdu asi na kutě. Jo ten zbytek okurek jsem dnes vyhodila, bylo toho 6 kg. Tak úžasný pocit při vyhazování něčeho, jsem už dlooouuuho neměla.

Papapaa

Míša a spol

 
Anonymní  05.08.05 15:23

Ahoj holky,

alespoň rychle dopisuji pár řádků k tématu.

Kostko - úžasný deníček, opravdu to moc sedí, Melika je střelec a v ascendentu má kozoroha, takže se to v ní hezky mele.

Darko - doufám, že už jsme si to Míšou odstonaly - uff !

Míšo L - Hezky vydrž ať je Monča hezkej macík, větší děti prý lépe spí. To můžu potvrdit Melika byla malá a spala hrozně.

Marty - To je mi líto, že neustále máš kolem sebe takové trable. Snad už jste si to vybrali i do dalšího života a už Vás přece musí čekat samá radost a štěstí. I když víme, že v životě to jde pořád nahoru dolů a pořád dokola a my musíme být rádi za to co máme.

VELKÉ TÉMA NOČNÍK !!!!!

Tak milé dámy musím Vám sdělit, že Melika byla asi 3 týdny bez plínek a bez větších karambólů. Co se teď děje s naší holčičkou bych ráda věděla, ale nazveme to zkoušení hranic. POslední 3 dny si dost často neřekne a vyčurá se do kalhot a čeká jak budu reagovat. Moje provní reakce byla v pohodě jako, že se to může stát, ale tím se čůrání stupňovalo. Melika taky když jsme se jí zeptali, kam se čurá - tak řekla kalhotky a hrozně se tomu smála. Poslední její perla byla, že se vykakala do vany, to já už jsme se notně naštvala a pak alespoň zase s tím svým potutelným úsměvem ukazovala tátovi kam udělala kaka. A když jsem jí řekla, že my musí říct, když chce aaa - tak mi odvětila z potutelným úsměvem TO NE ! Tak nevím nevím, co mě ještě čeká. Snažím se jí chválit, když se vyčůrá do nočníku a když se počůrá, tak se zlobím, ona pak většinou zase chvíli seká dobrotu,ale pak to zkouší znova. No tak nevím.

Přeju Vám všem pevné nervy a co nejmíň vyčurané děti.

Eva + Melika

 
Anonymní  05.08.05 15:40

Ahoj holciny!

Tak jak je?

Marty: TAk co PAta? Misa uz je snad OK. ATB mame brat do nedele… kdyz je tu navsteva a nebo ma dobrou naladu, tak si je vezme na zlicce a otvira pusu jako by nebylo nic lepsiho. Ale kdyz se zasekne, tak drzi zuby sepnuty jak kleste a nedostabne se do ni nic…ale ja si vzdy nejakou skulinku najdu. :o) Ale kdyz uz to ma v pusine, tak to spolkne, ale toho revu…jako bych ji trhala nozicky. :o)
Teda, fakt to vypada, ze uz vas potkalo skoro vse spatne a ted uz snad prijde jen same dobre..... aspon bych ti to teda moc prala.

Miso_L tak Misa uz je dobra tak si myslim, ze se nejak domluvime na ten pristi tyden, co ty na to? JA se jeste domluvim s LAdou a dam ti vedet, jo? A prijdem vas naucit mluvit. :o)

Evo: Ahoj! teda, Melika je ale cislo. :o) Misa je ted docela dobra a nocnik je u ni v pohode…aspon teda 2 dny zpet. Ted je u nasich tak nevim jestli je bez plinky, a nebo ne. :o)

No, koncim, jdu uklizet a pak se asi natahnout…jsem z ty Misiny nemoci nejaka vyflusana… spatne spi. :o(
Tak snad az prestane brat ty leky tak zas bude spat v pohode.

papa a mejte se! DArka a Misa

 
Anonymní  05.08.05 20:29

Ahoj Martino!

Misa mela nebo teda MA ATB Ospen 5ml po 8h.
Asi to mela taky nejaky smrncnuty nejakou virozou nebo co to Dr. rikala.
A co mel Pata za ATB?

Misa mela uz taky 18m prohlidku a vazi 10220g a meri asi 80cm. TAkze takovej prcek. :o)

papa a mej se lepe!!!!
pusu Patriskovi!

Darca

 
Anonymní  05.08.05 20:32

Ahoj holčiny,

dnes měl Martínek vyloženě nespavý den, ráno vstal v 6:30 !!!! což se dlouho nestalo, běžně vstává před 8.h, přes oběd si dáchnul jen 1,5h - normálně to jsou 3 - 4 hodinovky, dnes jsem ho šoupla v půl osmé na kutě, chvíli se tvářil, že jsem spadla z višně, tak brzy, ne?! Ale hned to zalomil, takže ráno opět v 6 bude na scéně. Musíme se v rychlosti s tátou udělat pěkný večer a jít na kutě :o)))))))))))))­)))))))))

Marty, Evi - nočník jsem začala ignorovat a při každém utírání podlahy apaticky prohlásím - Marti, nočník - on si ochotně na 2 pikosekundy sedne a upaluje. Přece se nenechám vytočit kvůli blbému nočníku.

Darko - očekávám tě, sbal si saky paky, postýlka je postavená a čeká jen na Mišutku.

Idu.
Pa

Míša atd

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 05.08.05 22:55

Ahoj holky,

hlásíme se k „čůrajícím po celém domě“, Pavlík si spolehlivě řekne na kakání, ovšem čůrá leckde, vždy se jen podívá na počůrané místo a praví: čůry. Včera jsem se ho zeptala, co bude s tím čůráním,když už dlouho nečůral a byl bez plenky a on vážně odpověděl: nyc. Holčičky se opravdu zdají čistotnější. Ukecanej je dost, stále vše komentuje svým jazykem, je zajímavý, že nová slova už říká srozumitelněji a ta stará stejně jako dřív - třeba motorka je pořád mo, ale pepíci, to jsou tety andulky a naučil se to říkat nedávno, jsou už pipíci.

Evi, Melika má smysl pro humor. Asi zkouší, co vydržíš.
Pavlík je Štír s ascendentem ve Střelci, voda a oheň, to bude zřejmě asi zajímavá kombinace, zvlášť v pubertě:-)

Marty, my měli svatbu 21.3.
Taky si vzpomínám, jak jsi psala o příteli své maminky a že jeho synové přišli o život postupně při nehodách, jestli se nepletu. A teď ta ošklivá nemoc…Zase je dobře, že jste se s ním tak spřátelili a mohli si vzájemně pomáhat, že se těšil s vámi z Patríska a spolu jste vzpomínali na maminku.

Míšo - nemáš ty teď někdy narozky. Přeju vše nej nej a ať se ti splní každé přání. A jestli je nemáš, je to dodatečné nebo předběžné přání :-)))
Horoskop pošlu v dalším komentáři.

Mějte všichni hezký víkend a nemoci ať se nám zdaleka vyhnou

Hana a Pavlík

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 05.08.05 22:58

Holky, to nějak blbne, poslala jsem ted komentář a on je nahoře, mezi komentářema ze středy:o

Dítě ve znamení Panny
Panna se často projevuje jako pilná,pořádku milovná a inteligentní, zároveň chladná, nedůvěřivá a přesvědčená o své pravdě. Vyznačuje se jasným myšlením. Její schopnost vnést do zmatku systém je nepřekonatelná, a když jednou něco pochopí, cílevědomě, pilně a bez velkých emocí to realizuje, což jí činí nepostradatelnou.
Vládnoucí planetou je Merkur , živlem Země.Tyto dvě planety stojí proti sobě, proto se Panna jeví problematickou. Může to vést až k hlubokým vnitřním konfliktům, které se instinktivně Panna snaží překonat rozumem. To se jí však nemůže zdařit, proto je neustále vystavena tlaku a má pocit, že jí život ve své mnohavrstevnatosti a komplikovanosti uniká mwzi prsty.
/kolem rodičů je obezřetně Pannu připravit na chaotičnost naí doby a zbavit jí strachu před novým, překvapujícím a neobvyklým. Zřejmě přitom občas zažijí pocit, že naráží na instinktivně zbudovanou zeď odstupu. Přesto jejich snaha stojí za to, odměnou bude pocit, že vychovali člověka, který je schopen propůjčit světu v době přelomu pevnou strukturu.
Malé Panny jsou zpočátku většinou poměrně bezproblémovými novorozenci, zvlášť pokud je jim poskytnut pro ně tak potřebný klid a dlouhodobá stálost a neměnnost. Nejlíp uděláte, když se přidržíte starého pravidla, že novorozenec má v prvních čtyřech týdnech absolvovat procházky na čerstvém vzduchu, nemá však již co pohledávat v cizích bytech, v autě či v nákupním středisku. Je-li matky vyčerpaná porodem, je dobře povolat na pomoc k němu domů babičku, tetu či chůvu. Obtížnější také je, neprobíhá-li komunikace mezi matkou a dítětem hladce. Panny již jako novorozenci nesnášejí, jjsou-li jejich požadavky chybně interpretovány. Zatímco jiným dětem jde jen o nějakou formu pozornosti, Panny vědí naprosto přesně, co chtějí.. Vyměníte-li hladovému miminku-Panně plenky, místo abyste jí nakrmili, či krmíte-li ji, chce-li se bavit, brzy dospěje k pocitu, že jí život v zá:,–(ě jen zklamává a její reakce bude nadmíru nemilostivá. Problémy lze očekávat, přijde-li Panna na svět nemocná či onemocní v prvních týdnech života. Cítí nezvykle jasně, že není vše, jak má být a propadá panice. Podobná situace nastává, když jsou v rodině problémy a nálada napjatá. Nejlepším prostředkem proti panickým záchvatům je klid a pevně stanovený režim, který rozdělí den do přehledných úseků. V akutních situacích pomáhá jemná masáž bříška ve směru hodinových ručiček a skořice,kmín nebo fenykl ve vonné lampě. Uklidňující je prostředí v jemných pískových odstínech, v béžové a jemné zelené.
A zdraví - u malých Pannen zpravidla existuje přímá souvislost mezi psychikou a jejich tělesným zdravím. Novorozenci Panny bývají náchylné k zánětům pupeční jamky. Lze to brát i tak, že toto dítě nechtělo přerušit pupeční šňůru a proto potřebuje vaši tělesnou blízkost. Kde npomou masti či antibiotický zásyp, zabere nošení dítěte v šátku.

Dobrou
Hana

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 05.08.05 23:00

Nevím, jak to je možný, ale moje dva nové komentáře jsou nahoře. Jsem zvědavá, kde bude tenhle:-)

Hana

 
Anonymní  07.08.05 21:40

Ahoj holky,

Hani - děkuji za přání k narozeninám, opravdu jsem je měla, myslím minulý nebo předminulý týden. Oslavila jsem je na Moravě, tancem, zpěvem, vínečkem a grilovanou rybou.
Taky děkuji za horoskop. Trochu mě vyděsil, některé charakteristiky jsou hrůzostrašné - jako že ji přebalím a ona chytne amok, protože se nechtěla přebalovat, ale hrát. No uvidíme, trocha facek ještě nikomu neuškodila :o)))) že Martínku :o))))

Prcek se mi začíná vztekat, vůbec nevím co s tím, protože jsem to doteď nezažila.
Holky jak řešíte vztekání? Mě se chce někdy smát, protože mi příjde komické, jak se dokáže nervnout nad blbostí. Ale tudy cesta nevede.
Tlučete děti někdy? Myslím plácnutí přes ruku nebo po zadku.

Jdu spát, zítra dorazí Darka, zase budem dlouho do noci krafat, tak ať mám na to dostatek síly.

Dobrou všem

Míša, vztekloun Martínek a panna Monča

Vložit nový komentář