Brusinčata 112. díl

Rodičovství

Ahojte, všichni z našeho Brusiklubu, žádné konkrétmí téma mě nenapadá, tak vás jen krátce poinformuji o našich novinkách. Nejdřív ze všeho velká gratulace Andrejce k Ondráškovi, oběma přejeme nejvíc ze všeho hoodně moc zdravíčka. Malý se narodil ve středu v 18 hodin ve 36.tt, císařem, váží 1780 g a 41 cm. Oba jsou v pořádku.

Všichni určitě užíváte krásného počasí po té dlouhé zimě, my podobně, většinou se povalujeme na zahradě. Na koupáku jsme letos byli zatím jen jednou. Pavlík není žádný extra vodomil, aby se smočil v bazénku, musím ho přemlouvat.

Úplně mi přestal spát po obědě, i když ráno vstává před sedmou. Odpoledne bývá dost mrzutý, máme dokonce zas kočárkové období - když jdeme někam dál, rád se vozí. Párkrát se i stalo, že v něm k večeru vsedě usnul. Ale položit nechtěl, to byl okamžitě na nohou. Vaše děti ještě přes den spávají?
Večer usíná většinou okolo 8., většinou pokňourává a vymýšlí si - tu čůrat, tu napít, básničku …

A mám velkou otázku - jak jste na tom s plínkami? My přes den v pohodě, v noci je to s plínkami a nevím, kdy se odvážit ho dát spát bez nich. Abych to neuspěchala či nepromeškala tu správnou chvilku, jak se mi asi podařilo s holkama, protože se mi v noci počůrávaly skoro celý předškolní věk.

Byli jsme na odběru kvůli těm klíšťatům, Pavlíkovi se to moc nelíbilo, ještě teď mi ukazuje, kam mu paní doktorka udělala štípy. Výsledky byly ok, tak jsem moc ráda.

Stále o sobě mluví v 2. osobě (místo já chci - ty chceš). marně ho opravujeme. Má zas období, že si odmítá čistit zuby.

Brzy by se mělo narodit miminko Lajce, jsem zvědavá, co to bude. Škoda, že se neozvala Lulu, měla tp v červnu.

Nakonec pár moudrých slov:

1. Dítě, které je nadměrně kritizováno, se naučí odsuzovat.

2. Dítě, které je bito, se naučí ubližovat.

3. Dítě, které je vystaveno posměchu, se začne stydět.

4. Dítě, které je ponižováno, ztrácí sebedůvěru.

5. Dítě, které se setkává s tolerancí, se snáze naučí trpělivosti.

6. Dítě, které je chváleno, získá sebedůvěru.

7. Dítě, s nímž se hraje rovná hra, se naučí spravedlnosti.

8. Dítě, které je obklopeno přátelstvím, se naučí laskavosti.

9. Dítě, které prožívá pocit bezpečí, se naučí důvěřovat.

10. Dítě, které je milováno, je schopno lásky.

Mějte krásné léto a písněte.

Hana a Pavlík

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.06.06 09:22

Jé, tak já tu skvělou zprávu smolím do starého deníčku a už je tu nový ;-) No, aspoň mě to donutilo, abych se přihlásila a v tomhle budeme první.
Jestli se mi podaří Áňu nějak zaměstnat, napíšu i pár zpráv od nás.

Zatím prchám, musíme „pát pádvo“.

Lajka

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.06.06 10:30

Vypadá to slibně na chvíli klidu, ale radši nebudu pátrat, čím se slečna zrovna zabavila ;-)

Takže jak u nás…
Za pár dnů mi začíná mateřská, ale co se týká příprav na miminko, jsme hluboko pod bodem mrazu - nemám nechystané vůbec nic. Ale aspoň už jsem o tom začala přemýšlet, tak snad to nějak stihneme.
Kolem 20. tt mi začalo občas tvrdnout břicho, tak mi dr. trochu hrozil nemocnicí, ale naštěstí jsme to zvládli se zvýšenýma dávkama magnezia a nařízeným klidovým režimem (nakonec se zapojila i babička, tak jsem pár dní měla fakt oddech). Teď už je všechno snad ok, posledně už bylo mimčo i natočené hlavičkou dolů, tak doufám, že tak vydrží.
Vedra mě zmáhají o 106, mám dost nízký tlak, takže mi občas přijde, že se neudržím na nohách a na nákup chodíme přísunama od lavečky k lavečce, ale jinak dobrý.
No, snad to do té půlky srpna ještě nějak překlepeme, i když na potkání mě každej tipuje, že to bude každým dnem (a to už někdy od konce května!!!). Je fakt, že mi teď přijde, že mám momentálně břicho stejný, jako když jsme jeli s Áňou do porodnice ;-))

Áňa se na miminko zatím těší (chudera netuší, co ji čeká), všem vykládá, že budeme mít Budulínka ;-) Včera opečovávala nějaký dvě mimča v kočárku a pak důležitě vysvětlovala nějaké starší holčičce, že my máme taky miminko, ale ještě je u maminky v bříšku, protože je moc malinký.
Taky povídá, jak bude miminko vozit v kočárku a podávat plínky a koupat ho. No, jsem zvědavá, jak dlouho jí to nadšení vydrží.

Pokud jde o plíny, tak přes den je už taky „bez“, akorát na bobek ji potřebuje, protože „do nočníčku se blbě tlačí“. Na spaní plíny má pořád a notně je využije. Tenhle týden ale usnula v autě bez plíny a na čůrání se vzbudila. Celkově mám poslední dobou pocit, že se na to čůrání vzbudí, ale prostě se jí na nočník nechce. Zkoušela jsem ji dát po obědě spát bez plíny, ale ona bez ní prostě spát nebude. Tak jí ji radši dávám, abych měla trochu klidu.

Víc mě teď nenapadá a i tak už je to určitě děsně dlouhý…
Tak se budu radši zas těšit, že si počtu něco od vás.

Mějte se pohádkově,

Lajka + Áňa (dnes 2,5) + velkejpupek (zítra 34 tt)

PS: Kostko, máš nějaké další zprávy od Andrejky? Kdyžtak dej určitě vědět, to víš, jsem teď napnutá u každýho miminka.

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 30.06.06 10:41

Ahoj Holčiny,

už jsem si říkala, kde se všechny touláte:))

Andrejce moc blahopřejeme k Ondráškovi, a těším se na další aktualní zprávičky.

Lajko, teda ja vubec nevedla, ze taky cekate miminko, opozdena gratulace, to je nadhera.

My uz jsme bez plinek i na noc, jednou se mi sice Miska pocural, ale vzbudil se a ze je pocujanej, ale jinak v pohode, rika si , dokonce se i v noci vzbudi, musim ho pochvalit (snad to nezakriknu).
Dneska odjizdime na dovolenou, tak to tady mam jak po vybuchu, vracime se tak za 10 dni, tak pak poreferuju, co a jak.

Z denicku od Zebricek vim, ze Amalka, ma za sebou kontrolni UTZ, miminko je v poradku a pry to vypada na holcicku:))

U nas jinak nic noveho, tehu se mi vyhyba obloukem, snad priste:(

Jdu balit, abych to stihla.

Mejte se vsechny moc krasne
Pa MíšaV. a Mišák

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 04.07.06 16:21

Ahoj vespolek,
hlásím se v rychlosti od mamky (děti zlobí před barákem) - jestli se dokopu, napíšu víc večer z domova.

Info o Andrejce jsem v minulém deníčku postřehla, moc gratulujeme. Překvapily mě rozměry - vím, že to bylo dřív než se čekalo, ale v 36 tt takhle málo? Není to chyba v týdnu? Jíra byl dokonce 35tt a měl 2,7 kg a 48 cm.

Ach jo, Jíra se scvaknul do skládacího metru (takový ten zatahovací kovový) tak jdu foukat a musím s nima pryč.

Tak snad večer. Jiřina

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 04.07.06 16:31

Ahoj holčiny,

tak jsme se konečně dočkali a můžu vám oznámit, že když všechno půjde jak má, na přelomu února a března 2007 budeme mít přírůstek do naší velké rodinky. Nemůžu tomu ani uvěřit, TT jsem si sice dělala , ale moc jim nevěřila. Dnes jsem byla na odběru krve a je to tutovka!!!!!!!

Miško, pevně věřím, že si z dovolené dovezeš taky mimíska jako my ,držím všechno co mám , ať se povede. Určitě se po dovče ozvi.

Tak se mějte hezky papa Evula a Matýsek 2.5 roku

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 04.07.06 21:26

Ahoj vespolek,

s radostí vítám nový deníček, už jsem dlouho nepsala, nechtělo se mi už do starého :o)
Kostko, témat jsi nadhodila dost, takže se můžu dosyta vykecat :o)
Jsme rádi že je léto jak má být, ovšem upřímně řečeno, když jsme na zahradě, zdá se mi, že se tam děti nudí. Dopoledne nemáme stín, takže dávám deku pod slunečník a můžu říct, že tam děti docela vydrží. Zahradní bazének sice máme, ale ke koupání lákal pár prvních dní, pak se párkrát koupali ve větším (větší zahradní u našich, velký u známých nebo v řece) a ten mrňavý zavrhli a nechtějí do něj. Ne že by se báli, ale není to pro ně žádné koupání - potřebují být na kruhu a pořádně se čvachtat. Moc příležitosti se nám ale nenaskytlo, takže pořád chystáme, že se vyrazíme koupat na Slapy a svezeme se parníkem, ale pořád to nějak nevychází.
Jinak na tý zahradě nemáme moc co dělat, takže buď si na dece čteme, párkrát jsem jim dala na stoleček modelínu nebo kreslení, ale většinou to skončí záchvatem vzteku na jedné či druhé straně. Odpoledne většinou chodíme k našim na zahradu (kterým prozměnu schází večerní stín), tam je to tak nějak akčnější, naši pořád něco dělají a děti „pomáhají" a já aspoň přijdu mezi lidi.

Spaní po-o striktně doržujeme, jsme-li doma. Když jsme mimo domov, snažím se naplánovat spaní na cestu autem (plánovat ani není třeba, zabírají ihned, když přijde jejich doba). Hanička usne snad vždycky, Jíra většinou. Spí tak od 13 až 13,30 do 15 až 16 hodin, jak kdy, někdy je musím i budit. Ráno se budí mezi 6,30 a 7,30 (v závislosti jak se spalo včera přes den a jak se uslo večer), teď jak je dlouho vidět, ukládám je až po 8 večer a usínají kolem 8,30 až 9 (Hanička většinou dřív). Teď jsme byli na dva dni u známých na chalupě a spaní po-o nebylo kdy a kde, navíc večer šli spát hodně pozdě (v 11 až se mnou) a Jíra miláček nás ráno vzbudil v 7. Před obědem jsme šli do lesa, Hanička statečně celou cestu šlapala, ale pak se nešikovně napíchla na klacek a plakala, až ji musel tatínek vzít a usnula mu po cestě v náručí, po příchodu jsme ji položili venku na deku, přikryli ručníkem a spala tam snad hodinu :o) V lese jsme byli už podruhé (prvně s babičkou u nás), pokaždé našli něco málo hub a borůvky, jahůdky… a děti mě překvapily, jak bez problému hodinu až dvě šlapou a neremcají, že je bolí nožičky (jako já svého času). Ale nezvykám je na nošení, takže to ode mne ani nevyžadují a moje mamka závidí, protože se svého času se mnou pěkně nadřela :o)
Kočárek jsme měli naposled loni na podzim a je odložen (kdybych ho nabídla, určo by se H. ráda svezla). Vídám, že se běžně vozí i starší děti, ale já mám dvě a tak musí capat hezky po svých za ručičku (leckdo závidí, jak spořádaně, heč).

Plínky na noc Háňa odložila už před rokem spolu s denníma a počůrá se fakt výjimečně. To Jíra je měl až skoro do 3 a půl (už jsem to několikrát psala) a i teď se rád počůrá do postele, když ho v noci nevy:,–(ím na nočník. Zdá se mi, že je prostě jen lenoch. Jde o to to zkusit „bez" a podle výsledku buď v noci vy:,–(it nebo se klidně vrátit k plíně, zvlášť kluci mají na vše času dost :o)
Dudlík jsme nikdy neměli, v tom radit nemůžu. Jak na něj nejsem zvyklá, každé dítě, které není mimino, mi připadá ostuda, ale to je tím, že moje děti ho nikdy neměli.

Kostko, proč jste šli na odběr krve po klíštěti, nějaký problém? My už jsme zase klíšťat měli několik, pár ze zahrady, pár z lesa (ten poslední byl hodně zarostlý), a to bez ohledu na to, jestli se zrovna stříkáme nebo ne. I já jich měla 5, trumfla jsem Haničku, která měla jen 4. Já to zas tak neprožívám, protože jsem jich odjakživa vždycky pár měla, po vyndání to namáznu tea-tree olejem a ještě Fenistil gelem, aby to nesvědilo (mě to svědí stejně) a pak se snažím to sledovat, jestli to nerudne (většinou ani nepoznám, kde to bylo), snad to bude i nadále ok. Kdybych měla po každém klíštěti chodit na odběry, nedělali bychom nic jiného :o)

Ahoj Jiřina, pokrač. za chvíli (bojím se, že budu moc dlouhá).

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 04.07.06 21:28

Pokračování

Za posledních 14 dní jsme byli na dvou svatbách (v mezičase já ještě na promoci). Oboje i s dětma a docela to s nima šlo. První byla moje sestřenka, byli jsme jen na obřadě. Na obou svatbách se Haničce povedlo pronést moudro do naprostého ticha, to je takové kouzlo okamžiku :o)) Na první poté, co všichni nastoupili do obřadní síně a utichli, když přišla oddávající, Háňa do ticha pronesla: „a poč je tu rozsvíceno (v její verzi ofíčeno)?" Na druhé svatbě se ženil tatínkův kolega z kapely a zbytek kapely mu hráli na obřadě. Původně měla být svatba venku, ale protože pršelo, muselo se dovnitř na radnici do mini-síně, kam se 60 lidí naplánovaných naven vešlo velmi těžko. Muzikanti byli v okenním výklenku za odhrnutou záclonou. Opět jsme nastoupili, hudba dohrála, vstoupila oddávající a Hanička do ticha pronesla: „a poč tatínek hraje za záclonou?" Roztomilá. Tu druhou svatbu jsem si užila až do noci, protože po obřadě babička děti odvezla a já jsem měla na chvilku „amnestii" :o)

Jinak neustále zpíváme a děti mě drtí dotazy na text. Aspoň vím, že důkladně poslouchají, protože musím skoro po každém verši píseň přerušit a vysvětlovat - akorát mě štvou, že se pokaždé ptají na totéž. Hanička teď má oblíbenou „Jožin z bažin", v její verzi „jedu take tábožit kodoušto na oavu, pěchám poto iškuji, pojíždím peš Moavu. Žádí tam to štašido, menuje se Jóžin. Jóžin ž bážin močáem se píží, Jóžin ž bážin močáem se píží" atd atd, no legrace :o))
Tuhle jsme zpívali Rožnovské hodiny - na konci se zpívá „vyber si cérečku sobě roven", tak jsem si tak povzdechla, kdopak si asi vybere cérečku Haninku, až bude velká. Načež Haninka mě uzemnila, že není „cédéčko", ale že je „požád jen Haninka". Tak. Moravský dialekt ještě nezvládáme, aspoň mám o to víc co vysvětlovat :o))
Nebo jim zpívám „jede jede mašinka" a tam je jedna sloka, že jel tramvají a „přistoupila starší dáma a přisedla mi dařbujána", samozřejmě následoval dotaz, co je dařbuján, tak jsem jim nakukala, že to je pejsek :o))

Tak už jsem se fakt vyčerpala, mějte se prima, množte se a těšíme se na zprávy od Andrejky, jak se to všechno semlelo. Doufáme, že je Ondrášek v pořádku a přejeme mu do života jen to nej…

Jiřina a Hanička s Jírou

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.07.06 21:34

Evulo :)

tak moc gratulujeme :)))

magrat a delfinek z jarnich miminek

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 04.07.06 22:17

Ahoj holky,

taky Vás zdravím do nového deníčku a předem velká gratulace Andrejce a Ondráškovi. K té váze bych je chtěla dodat, že Melika se narodila v 37 tt (36 + 3) a měla taky pouze 2100g. Byla to taková rukavice a teď je z ní taková ženská. Takže oni ty děti rychle vyrostou a nikdo mi nedokázal vysvětlit proč byla tak malinká.

Velká gratulace Evule tfuj tfuj tfuj ať máš pohodové těhu a nakonci jednoho mazlíčka.

Jinak my jsme se teď vrátili z dovolené v Turecku, odpočatí, opálení. Přijeli nás na 5 dnů navštívit tcháni a švagr s rodinou. Já jejich návštěvu využila k potápění, takže jsem si to taky bezva užila. Nejvíc mě překvapila Melika ( normálně maminčin mazánek), která při jejich odjezdu s nimi nastoupila do autobusu, dala nám pusu a řekla, že jede s nimi sama do Istanbulu. Zhlídla se totiž v sedmiletým bratranci se kterým si tam hrála.

K dnešním tématům ve zkratce :

Plínky - už dlouho nemáme, ale vyjímečně se přihodí v noci nehoda. Teď snad už měsíc nic (musím zaklepat), Ale z 70% dávám v noci malou čůrat. Sama spí jako špalek.

Dudlík - odložen v 10 měsících

Kočárek - používáme zcela vyjímečně, např. když jdeme na nákup na trh a já potřebuji někam dát ovo a zeleninu. Nebo jsme ho měli teď na dovolené z důvodu nočních letů, aby malá měla kde spát. Když ho máme, tak si to náležitě užívá. Naštěstí jí většinou víc táhne buď kočárek pro panenku a teď nejnovějším hitem je kolo bez šlapátek (mají ho taky v nabídce Qulle). Melika jezdí jako drak, že jí nestačím. Buhužel kolo nemá brzdy, tak se někdy z toho dost potím.

Spaní po obědě - Dá se říct, že spát přestala, pouze vyjímečně asi v 10 % odpoledne usne (v autě, nebo když vstane moc brzy, tak jí dávám spát). vydrží bez problému celý den a večer jde v 8 do postele a do 15 min spí. Ráno vstává po 8 hodině. Naštěstí si vcelku vyhraje i sama, tekže zvládám i pracovat, když nespí.

Jinak s Amálkou jsem v kontaktu před dovolenou jsme byly společně v ZOO. Má se dobře, poslední UTZ byl ok. Takže nezbývá než držet palce, aby si to teď už jen užívala. Ze začátku to měla složitější dost krvácela a doktoři jí moc šancí nedávali, ale teď už má to nejhorší za sebou. Nemá doma internet, takže se nemůže ozvat a teď už zase ani nepracuje.

No rozepsala jsem se až až.

Všechny Vás zdravíme

Eva + Melika

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 06.07.06 16:31

Ahoj ještě jednou,

zapomněla jsem poslat Evule speciální gratulaci k podařenému pokusu o mimíska. Hlavně se opatruj, a't čteme jen samé dobré zprávy! A šlo to nakonec přirozeně nebo se tomu „uměle“ pomohlo?

Ještě jsem chtěla napsat, jak je Hanička poslední dobou ujetá na růžovou barvu. Já jsem ji rozhodně nepodporovala, spíš naopak - růžovou a červenou nemám ráda, takže nosila spíš neutrální nebo chlapečkovské oblečení. Ovšem když bylo nutno koupit nové pyžámko, vzala jsem jí s sebou a dala jí vybrat. Vybrala si krásné růžové s kočičkama, fakt k sežrání, a od té doby musí mít vše růžový. Akorát jak má rád Jíra žlutou, tak ona tý svý růžový taky říká žlutá :o)) Někdy to komplikuje situaci, třeba když je tatínek vzal na zmrzlinku, řekla, že chce žlutou, tak dostala vanilkovou a málem ji hodila tatínkovi na hlavu :o) musel si jí sníst sám a dokoupit ještě jahodovou :o)) Ale na chuti nezáleží, hlavně že je růžová - tuhle měli růžovou jen grepovou tak dala grepovou a vůbec nevadilo, že je nahořklá :o))

Je vedro, mizíme do vody. Nějak to špatně snáším, na slunci je mi šoufl, tak se schovávám a v bazénku děti máčí babička :o)) Bohužel řeka nehrozí, protože k nám dotekla velká voda, upouští se přehrada a je to ukrutně ledový :o(

Tak páček Jiřina a děti

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 10.07.06 06:46

Ahojte všichni,

mám nějaké nové zprávy od Andrejky - naše společná kamarádka (Arka ze štěstíček) ji a malého navštívila v nemocnici, tak sem zkopíruju její mail.

Maly Ondrasek uz vazi 1810g,tak pribira a dari se mu dobre!
Narodil se v 36tt,bylo to docela dramaticke. Andrejce nebylo dva dny dobre,tak radeji zavolala k Sumavskymu a sestricka naridila,aby se prijela hned ukazat.Natocil ji monitor a vysetril ji a hned ji poslal do nemocnice v Kadani. Tam ji udelali UTz a zjistili,ze se miminku nedari v brisku dobre a ze je hodne maly,tak ji sanitka ihned prevezla do Mostu do nemocnice.Ze tam jsou specializovani na nedosone deti,maji inkubatory atd… Asi 40min po prijezdu do Mostu se ji cisarem narodil Ondrasek.
Vubec se mu v brisku nedarilo,plodova voda uplne zkazena a trosku se ji nalokal.
Ale je naprosto zdravy!!! Vsechny testy jsou v poradku.Byl v inkubatoru,pro­toze si neudrzel teplotu,ale nemel zadne hadicky,sondic­ky…nic… A ted uz ani v inkubatoru neni.
Bohuzel budou v nemocnici jeste nejmene 3tydny,dokud maly nebude mit vahu 2500g.Andrejka se snazi kojit,ale maly nema silu sat.Takze zatim dostava umelou vyzivu injekcni strikackou.
Andrejka je moc statecna a zvlada vse statecne! Hlavne,ze Ondrasek pribira a je zdravoucky!

Tak jsem moc ráda a obrovsky držím celé rodince palce, ať jsou brzy zas všichni čtyři pohromadě.

Evulo, posílám velkou gratulaci k dvěma čárkám a přeji krásných 9 měsíců, bezproblémové vykuklení a zdravé miminko.

Lajko, tobě krásných několik posledních týdnů - dnů s bříškem a zbytek přání je stejný jako u Evy :-) Jsem moc zvědavá, co to bude, jestli taky chlapeček? Máte už jména?

Jiřko, byli jsme na odběrech, protože malý měl asi po 10 dnech horečky, tak jsem se u dr. zmínila o klíšťatech. Vyfásli jsme prev. 2 balení antibiotik a pak odběr.

Užívejte krásně opravdového léta

H + P (včera už 32m)

Vložit nový komentář