Brusinčata - 115. díl

Rodičovství

Ahojte, pokud sem tedy ještě někdo zabloudí... Původně to měl být komentář, nakonec je z toho minideníček na říjen.

Naše školkování zatím nic moc, je fakt, že Pavlík plakal jen prvně, když ho paní učitelka nutila uklidit hračky a jít svačit. Příště neplakal, protože si hrál, i když ostatní děti už seděly u stolečků. A ještě příště to bylo totéž. Dnes nebyl, už týden rýmuje. Jinak chodí vždy jen ve středu, tak uvidíme příští. Chtěla bych ho tam nechat do 10 místo do 9. Mám podezření, že tam chodí jen kvůli těm autům :-)
Nějak mi moc nejde se rozepsat, tuším, že už to zřejmě nikdo nečte. Říkám si, jestli má brusideníček ještě nějaký smysl, když je tak malinko příspěvků.

Jiřko, písni, jak to dopadlo s tvou prací. Co je to vlastně ten kontroling? A jak děti ve školce? Že se vám toho ale nahromadilo :o Budeš mít vůbec ještě čas a chuť psát v listopadu deníček?
Andrejko, jak rostete? A co Jolanka ve školce? Těším se, že se někdy uvidíme, až dorazíte k Verče.
A vy všichni ostatní, jak se máte?

Mějte všichni krásný podzim, a jestli vám to vyjde, napište aspoň malinký příspěvek typu: byl jsem tu…:-)
Hana a Pavlík, už jen měsíc a něco chybí do 3. narozenin

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
barban
Kecalka 102 příspěvků 27.09.06 22:37

Ahojky,

koukám a nový deníček, sice sem zabrousím už tak málo, ale stále na tu naši partu vzpomínám. Kikouš už taky školkuje, dáváme ji na týden v kuse a pak měsíc pauza. Od prosince půjde na dopoledne každý den. Zatím jsme byli jen 1 týden a to 3 dny v pohodě, třetí den odpoledne vysmátá na písku, ani domů moc nechtěla a ve čtvrtek řev, že nikam nejde, nemohli jsme ji obléct ani ve třech. Do školky tedy nešla ani v pátek. Další týden v pondělí nekompromisně šla, sice s řevem, ale šla. A jenom se za ní zavřeli dveře - řev ustal, no mě málem omyli - paní učitelka mi s úsměvem sdělila, že Kristýnka je celý den jako  sluníčko, vůbec nepláče, ale jen s námi hraje svoji hru, jak ji chuderku malou utiskujeme a cpeme do školky, aby nás trochu potrápila.

Jinak u nás nic moc nového, jen se nám od zimy těžce rozšířil slovník, ze dne na den, je to taková fůra slovíček, že absolutně nestíhám a jen zírám, kde se to v ní bere. Váhově stále patříme do kategorie mini a ve 34 měsících si stále držíme 11,5kg, výška kolem 95cm. No koupit na ni nějaký kalhoty je dost problém - všechno je jí moc široký.

Omlouvám se ještě jednou že nepíšu, ale to už je nadlidský výkon, práce, škola, rodina, 2× týdně chodíme cvičit - jsem pak tak vyčerpaná, že zvládnu jen nakouknout, přečíst, ale už nic nejsem schopna vymyslet. Ještě jednou blahopřeji všem maminám k jejím přírustkům - bohužel ne jmenovitě neb mi nějak uniká, které dítko ke komu patří (co takhle nějaký seznámek?), jen jsem někde zahlédla (ne u nás), že Lulu má druhou holčičku - blahopřeji i jí. Ráda bych si početla co nového i u Míši s Martínkem a Moničkou a u ostatních, kteří se zde už taky dlouho neukázali. No nic budu končit, nějak už mi vynechává mozek, tak ať nepíšu kraviny. Mějte se moc krásně a nenechte náš deníček úplně zaniknout, občas si nostalgicky vzpomeňte na ty krásné měsíce, kdy jsme sem chodily podporovat jedna druhou v těch krásných 9 měsících a pak, kdy jsme se chlubili novými krůčky a dovednostmi svých ratolestí. No zamačkávám slzu a končím.

ze Zlína Bára a kikouš (34měsíců + 1den)

 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 28.09.06 17:03

Byl jsem zde FANTOMAS :D i když nepatřím do deníčku, tak tohle jsem si přečetla s chutí ;)  

Taky se těším až jednou to co nosím v bříšku půjde do školky ;)
Velchi 28 +5 tt

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 17:32

Řady prořídly :(, třeba sem zase zabloudí nové duše a zapojí se mezi nás!!!
Ivča  z vedlejšího deníčku  

Je to smutný se na to tady dívat, jak „staré dobré“ emiminačky opouštějí svůj „domov“.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 28.09.06 17:52

Ale my to nevzdame, ne? ;)
L.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 28.09.06 20:32

Ahoj všichni, co sem ještě chodíte, doufám, že se to zase trošku rozběhne, taky je mi líto, že to upadá - minulý měsíc jsem byla jediná přispívající … Žijeme v nejhektičtějším období, co jsem kdy zažila. Naše nová ložnice je „téměř" hotová (zbývá natlouct palubky, to snad manža provede zítra, a položit koberec, snad v pondělí), zítra jedu do Prahy balit babičku, přivezeme ji k nám a v neděli jí stěhujeme věci. Tím se snad přehoupneme přes bod zlomu a vše se začne zase uklidňovat. Ještě to vypadá, že manža skončí v práci, a to ze dne na den, ale už jsme s tím trošku počítali, takže by se to hodilo (jejich firmu převzala jiná a chce po řidičích, aby přešli ze zaměstnaneckého poměru na OSVČ, což nechceme, takže myslel, že dojede smlouvu do konce roku a skončí. Teď je naděje, že skončí hned a za ty zbylé měsíce dostane něco odstupného a vyčerpá dovolenou). Já chodím po pohovorech na práci, absolvovala jsem už 6 agentur a první dva pohovory. Ta první firma se mi nelíbila, ale ta druhá moc - je to velká prestižní firma (nebudu jmenovat), úžasný sociální program, navíc skvělý plat a služební auto. Trnu, jestli si mě vyberou, samozřejmě mají kandidátů víc, můžete držet palečky, dozvím se to až tak za 2 týdny, jestli jdu do 2.kola. Prý co se týče praxe a zkušeností, jsem na tom velmi dobře, teď je otázka, jestli někomu nebude vadit, že jsem 4 roky „mimo". Kostko, controlling je obor pod finančním oddělením, podílí se na přípravě a hlavně kontrole rozpočtu, analyzuje výsledky, které tlumočí vedení společnosti. (toť v kostce :o)) Kupodivu mi bez prolémů nabízí ještě vyšší plat, než jsem měla, ještě je otázka, jak rychle kápnu na tu správnou firmu. Třeba ta jedna, co se mi na pohovoru nelíbila, měla pracovní dobu denně od 9 do 18, což bych nebyla schopná ani bez dětí. No uvidíme, budu bojovat.

Ve školce se nám moc nedaří. Jíra pořád nespolupracuje, sedí v koutečku a pozoruje, případně brečí. Haničku nám taky vzali na 5 dní v měsíci. První dva dny v pohodě, další dva prořvala a víc tam nechtěla. Pak chytli oba šílenou rýmu a kašel mají ještě teď po víc než týdnu, takže už druhý týden jsme doma. V pondělí půjdou oba a domluvila jsem si, že tam nějakou dobu budu s nimi, aby si to za mé přítomnosti osahali. Snad to pomůže a pak už to půjde lépe.

Co se týká kecání, oba mluví naprosto plynule, takže večer z nich mám hlavu jak balon. Hanička mě uzemňuje svým neustálým „a ploč?„, ona to potvora říká už automaticky a vytáčí mě tím. Třeba: „maminko, já chci piškotky“ „tak si pro ně dojdi do kuchyně„. „A ploč?“ No to bych střílela :o))) Fakt jsem hodně agresivní, ječím, vím to o sobě, ale se všema těma starostma okolo snad ani není divu.
Držte mi palce, ať už to všechno překonáme a zase chvilku žijeme v klidu.

Ahoj Jiřina a Jíra s Haničkou, které výjimečně ukládá tatínek

Hele, „Iviku“, nejsi náhodou ta Ivča z doby naivního kačátka, co měla Mojánka? Jestli jo, vítej a napiš o sobě, já o tobě vůbec nic nevím!! Jestli se dobře pamatuju, takhle ses registrovala, jestli ne, budu zklamaná :O(

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:01

ahoj Jiřinko „Vrabčáková“, Kozorožko!!! :) Jak bych na tebe mohla zapomenout????? :) To víš, že jsem to já, maminka Mojdy a teď ještě Toma k tomu :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:04

Jiři, ty jsi nezběhla „vedle“???
Píšu sem průběžně do deníčků celé ty roky… škoda, že jsme se tu míjely a moc o sobě nevěděly. Jenže já od Naivního Káčátka přešla k Monáčkovi, pak do deníčku Johanky, k Šulánkovi a Veronice a nakonec to byl deníček Adámek, Nika a kamarádi.

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 28.09.06 22:09

hej babulky, a nechcete sa spojiť do jedného denníčku? už som to navrhovala aj inde, ale nikto mi neodpovedá a ja som duša netrpezlivá :) aby nám to tu neumrelo úplne a neodradilo ľudí od písania  

ja vás čítam poctivo! a aj keď už Vrabčáci ako denníček nie sú, zaujíma ma ako sa máte (a Ivika sledujem tiež - Mojánek je jedinečný, dúfam, že bráška bude čoskoro perliť tiež - Ivi nebi ma, ja len žartujem)  

nedajme sa rozdeliť,
Lucka zo zebričiek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:17

Já myslela, že zebřičky zůstaly celé a že jste druhý deníček, který to tu hodlá zachránit za každou cenu!!! :) Mrknu k vám, já asi zas takový přehled o jiných holkách nemám, to se přiznám. Sotva jsem stíhala jednou za čas náš deníček. Teď jsem zmobilizovala síly,protože prostě nechci připustit, že zmizí něco, co bylo čtyři roky mým domovem!!!!!

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 28.09.06 22:25

zebričky zostali, snáď len rozšírime naše rady o snažilky ak budú chcieť  

myslela som vás a brusinčata, prípadne iných - vytvoriť niečo nové a spojiť aktívnych čo už majú detičky

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:38

popřemýšlíme o tom.
a taky dumám nad tím, jak nově příchozím přiblížit, kdo se v jakém deníčku vyskytuje… Je fakt, že když byly deníčky dva - Naivní Káčátko a Monáček, tak se člověk párkrát začetl a byl v obraze. Teď, když přijde někdo nový, těžko podle názvu odhadne, kde jsou holky v sedmém měsíci a kde maminky tříletých dětí. I když je to rozdělené na těhudeníčky a dětské deníčky… no já nevím, co víc pro to zpřehlednění udělat.

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 28.09.06 23:44

Ahoj Jiřinko, jen tě chci po dlouhé době pozdravit:-) Hodně piš, dobře se mi čteš. Taky jsem myslela, že jsi zdrhla vedle /> Johanka, Marcel 3,5 r., Šimon 1 rok 

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.09.06 01:57

Lucko, možná to zatím necháme jak to je - kvůli přehlednosti. Než se lidi zorientují, jak to tady funguje dál, mohli by tápat, kde kdo je a třeba zbytečně si myslet, že někdo odešel úplně, když tu neuvidí původní deníček.
 Ivča

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 29.09.06 09:48

Ahoj Holciny,
vsechny vas zdravim a vsem novopecenym maminkam preji jen to nej.:)
Nejak nebylo kdy neco napsat, uz zacinam sidit i Zebricky.
JIRINKO, takze uz zacinas s praci? teda, ja byla v te sve, omrknout co a jak, ale pozadala jsem si o 4ty rok, s tim, ze kdyby me potrebovali, tak bych zasla na vypomoc a pak pozdeji az by Miska sel do skolky i nastoupila. Mam slibeno, ze se muzu kdykoli vratit, tak uvidime, treba se nase situace vyresi nejak sama:))  

Misu mam opet nemocneho, takovou rymu a kasel to jste nevidely:)) a samozrejme jsem to chytla i ja:( Nevim jak vase ditka, ale to nase, to je takovej raubir, to je hruza, jediny co je skvely, ze si vydrzi hrat sam, ale pusu nezavre a vsude je ho plno i ted mi tu asistuje. Dneska k svatku dostal auticka, tak je celej vedle a porad rika jaky ma AUDIMI, to jako audi:)) auta jsou opravdu jeho velky konicek, nejvetsi odmena je jit na krizovatku nebo na nadrazi:) a pozna docela dost znacek aut:))
Jinak ja jsem zacala chodit do Gennetu, kvuli tomu nasemu bezvyslednemu snazeni, prosla jsem HSG-vysetreni pruchodnosti vejcovodu a hormonalni profil, tak aspon vim, ze jsem OK, akorat to manzelovo spermio nedopadla, tak jak si predstavoval, mrsky jsou moc pomaly, ale aspon vime cim to je, jsem si vzpomnela, ze dneska nedostal vitaminy:))
Jo a byli jsme na dovolene, hura, podarilo se nam tatku vytahnout, takze jsme byli v Recku na ostrove Kos a bylo to nadhernyyyyyyyyy.
Holcinky mejte se moc krasne a ja se pokusim psat vic, aby nam to tady tolik nezkomiralo.
Pa Míša a Mišák

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 30.09.06 16:47

Ahoj všichni,
díky za povzbudivá slova, to mě motivuje psát dál :o)) Já jsem pro, aby se přidali další členové, jejichž deníček vyprchal či přešel. Mně se to takto stalo s Filutama (následníkama Vrabčáků), sice jsem k nim nakukovala, ale ať je to jak chce, doma jsem tady. Tak.
Ivčo, to jsem ráda, že jsi to ty :o)) Tak ty už máš taky dvě děti, a oba chlapečky. Napiš něco o sobě, kolik je malému let (nebo teprve měsíců?), jestli už bydlíte v novém domečku (asi už dávno), taktéž se ráda dozvím o Johance a o dalších, s kým jsem se tu kdy kde potkala.
Jinak co se týče rodinné situace, dnes se manža dozvěděl v práci, že k dnešnímu dni končí. Jelikož jsme na tuto možnost byli připraveni, docela se nám to hodí. Už máme fyzicky přistěhovanou babičku a zítra budeme tahat její věci (které já jsem tam včera napytlovala a nakrabicovala), takže aspoň bude mít spoustu času na dodělávky a taky budu mít klid v záběhu v nové práci (až mě někde budou chtít - doufám). Všechno špatné je pro něco dobré.  

Tak ahoj Jiřina a J+H

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 17:09

Jiři, do baráčku jsme se stěhovali, když byly Mojdovi dva roky, takže tu už skoro dva roky bydlíme. Ke dvou dětem mi ještě nedávno přibyl pes a baví mě zahrada, tak se fakt nenudím…
Tomášovi byl před dvěma měsíci rok a teď právě tady stojí vedle mě a neustále mi zašupuje klávesnici pod stůl, tak už toho asi moc nenapíšu… :)
Přijď se začíst k nám do deníčku, teď jsem tam pečená vařená, tak se o nás dozvíš víc.
Ivča a kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 17:09

a ty jsi tady od Filutů zůstala sama???

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 30.09.06 19:23

Ano, asi jsem tu od Filutů sama. Ale mám tu i Brusinčata :o))) Já to zas tak neprožívám, co je „tady“ a „tam“, vždyť si je můžu číst dál, upřímně řečeno tomu co se tu stalo nějak nerozumím a snad ani nechci. Ty patříš do deníčku k esterce? Tu si přece taky pamatuju :o)) Můžeme se tady scházet, aspoň to zase trošku ožije.
Pa Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.10.06 01:03

Jo, jo, patřím do deníčku k esterce.
O „tamtom“ jsem si dala závazek už mlčet, nebudu se přece pořád rozčilovat :) :).
Ivča  

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 20.10.06 21:21

Ahoj holky,
zdraví vás ostuda Andrea. Omlouvám se,že jsem tak douho nepsala, ale ted už konečně máme nový počítač a připojení na net přes kabel, tak se budu hlásit víc.
U nás školka zatím v pohodě. Ale myslím, že je to tím, že jsem na mateřské s Ondrou a Jolanka může chodit každej den. Nejdřív byla 3 dny nadšená a pak vůbec nechtěla. Ale dala jsem na rady starších a zkušenějších a vydržela jsem. Učitelka taky říkala, že přestala brečet jak se za mnou zavřely dveře. Ty děti jsou ale vyděrači co???? Od té doby chodí do školky ráda a dokonce se mě o víkendu ptá, jestli už půjdem do školky… Myslím si, že těch 5dní v měsíci není nejlepší řešení. Sotva si dítě zvykne, tak zase chodit nemůže a pak zas několik dní trvá, než si zvykne a tak to jde pořád dokola…
Jinak Jolka taky kecá o 106 a někdy se divím, kde ty slova bere. Připadá mi, že se někdy vyjadřuje jak stará ženská. To je asi tím, že je často mezi dospělími…
Jiřko, moooc držím palce, abys tu práci sehnala. Určitě dej vědět jak jsi dopadla.
Hanko, taky bych tě ráda viděla. Teď už to asi nevypadá, že se potkáme na hřišti, takže spíš u Verči nebo v cukrárně. Teď se dvouma dětma je to někdy fakt záhul. Aspoň, že oba po sedmé spí…
Holky, jak jste na tom s plínkama přes noc? My je pořád máme a asi hned tak bez nich nebudeme. I když jde před spaním čůrat a moc jí nedávám pít, tak má ráno plínu pěkně těžkou…
Tak se zatím mějte a pište.
Andrea s Jolankou
PS: A co Darka???? A Brusika???? Jak to zvládáš se dvouma capartama?

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 23.10.06 21:25

Ahoj všichni,

nějak poslední dobou nemám čas psát, ale musím říct, že jsme na dobré cestě, protože se všechny překážky začaly postupně rozmotávat … Snad to skončí tím, že i tu práci najdu, zítra jdu na pohovor, tak držte palce, o tu firmu bych dost stála. Chystám se napsat nový deníček, je dost o čem, tak snad o víkendu se k tomu dostanu.
Ahoj Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.10.06 22:09

Tak jsem jukla Jiřino, jestli nenapíšeš, jak dopadáte a takováhle zprávička, no super, tak to držet palce budu určitě.
No a jak dopadá ta školka, zabral společný pobyt? Jsem moc ráda, že řešení nakonec vyplynulo z životaběhu, to pak bývá nejlepší.
ahoj
 Romana

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 24.10.06 16:00

Ahoj Jiřko,
tak jak dopadl pohovor? Doufam, ze úspěšně a práci dostaneš! Určitě dej vědět!!!! Držíme pěsti.
 Andrea

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 25.10.06 10:34

Tak si představte že jste palce držely dobře a tu práci jsem dostala!!!!!6­.11. nastupuju. Teď nemám moc času psát, jsem na úřadu práce a pak jdu na oběd s kolegama z „bývalé“ práce, ale určitě nejpozději o víkendu napíšu nový deníček a popíšu tam, jak jsme všechny ty překážky rozmotávali. Jediné co ještě není vyřešeno je školka, měsíc jsme nebyli. Pořád kašlali a smrkali a když už se vyléčili, zase znova. Doktorka udělala výtěr a našla Jírovi bacil spály, což bylo vysvělení toho všeho. Měli 14 dní antibiotika, teď jsme byli na kontrolním výtěru, výsledky budou snad v pondělí a jestli budou v pořádku, půjdou do školky. Taky jsem je chtěla dát až po změně času, teď je ráno tma a na 8 bychom snad ani nestíhali.Ale o tom všem napíšu. Ahoj Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 25.10.06 22:10

Ahojte,
dnes jsme se vydali po 3 týdnech do školky (měli jsme důkladnou rýmu) a děti šly zrovna do kina, tak jsme šli zas domů :-)
Andrejko, napiš, až se sem budeš chystat na sraz s Verčou, ať se můžem s Pavlíkem přidat. Budu se moc těšit :-).
Jiřko, blahopřeju k získání práce, ať se ti tam moc daří a ať jsou spokojené i děti ve školce. Těším se na nový deníček.
Mějte se pěkně
Hana a Pavlík (už za necelé 2 týdny tříletý!) 

Vložit nový komentář