Až se mé dcery zeptají

Porod

Deník píši pro sebe jako vzpomínku na to, jak přišly na svět mé dcery, a také pro ně, až se jednou zeptají...

Porody mých dcer byly stejné pouze v tom, že byly po termínu. Starší byla přenášena o týden. Šest dní po termínu jsme byla v nemocnici na monitoru a doktorka mi po kontrole oznámila, pokud neporodím sama od sebe o víkendu, v pondělí nástup na vyvolávání. Toho jsme se bála jako čert kříže. Z nemocnice jsem jela s brekem.

Jsem zářný příklad toho, jak moc se doktorka může splést. Ještě ten den ve 20 hodin mi praskla voda a já se podle manžela rozzářila jako měsíček na hnoji.
Z pyžama jsem se převlékla do civilu a jeli jsme do porodnice.

Po kontrole, jestli ze mě opravdu vytéká plodová voda, jsem byla přijata. Manžel byl odeslán domů. Nic se zatím nedělo. Umístili mě na čekací pokoj a já čekala. Ve 23 se začaly ozývat bolesti. Šla jsem to oznámit PA, opět monitor. Kontrakce pravidelné. PA mě přemístila na porodní box, abych nerušila maminy na čekacím pokoji. Chodila jsem, huštala jsem se na míči. Poučena předporodní přípravou, zažádala jsem si o injekci proti bolesti. Zbytečnost, nezabrala.

Po prochozené noci s bolestmi jsem si na ranní kontrole zažádala o EPI a doufala v urychlení porodu. Klystýr a holení mi ani nepřišly jako něco nepříjemného. Došel manžel a já už s EPI byla spokojená a napojená na monitor.

Za chvíli přišla PA a říká mi, abych se nestrachovala, ale že jsou dle monitoru ozvy miminka nějaké slabé a že mi zavedou sondu přímo na hlavičku mimina. Jestli souhlasím. Samozřejmě, že souhlasím. Tak jsme si vylezla na postel a už jsem neslezla.

Odezněla první dávka EPI, zažádala jsem si o druhou. Po druhé dávce už byly bolesti doprovázené i potřebou tlačit. To jsem oznámila PA - ta zkontrolovala stav a povolila mi tlačit. Na 2 zatlačení byla Emma venku. Položili mi ji na břicho, ale byla unavená, nepřisála se.

Jediný zádrhel byla placenta. Nešla ven. Studený obklad na břicho nepomohl. Emmu odvezli, manžela vyhodili na chodbu, mě uspali a placentu porodili lékaři. Porod bez jakéhokoli poranění.

Porod Emmy (3770 g, 51 cm) trval 15 hodin.

Druhá dcera byla u mě o 11 dní déle. Muselo se jí pomoct vyvoláním. Po příjmu zavedena tableta, ale nesklidila velký úspěch. Druhá tableta zavedena v 19 hodin. V noci se ozvaly první bolesti, ale daly se rozmasírovat. V 5 hodin jsem už nezvládala ležet a šla chodit a oznámit PA, že mám pravidelné kontrakce po 5 minutách. Na monitoru jsem měla problém to usedět. Odeslali mě na porodní box.

Manžel došel a byl se mnou. PA chodila kontrolovat a zjišťovat, jestli něco potřebujeme. Po 2 hodinách celkem silných bolestí zkontrolovala PA stav otevření - byla jsem otevřená na 9,5 cm. Stále ale nepraskla voda. PA zavolala lékařku, aby píchla vodu. Upozornily mě, že po píchnutí vody se to rozjede.

OK, píchla vodu a odešla. A teď to začalo. Okamžitě jsem cítila při kontrakci neskutečný tlak na konečník. Oznámila jsme to PA, ta mi poradila, abych prodýchávala. První jsme prodýchala, ale na druhou jsem vytlačila hlavičku. Teprve teď mě začala brát vážně. Rychle si natáhla rukavice a zachytila dceru, která na další kontrakci i s cákancem plodové vody vyletěla ven. Zajistila pupečník, položila mi dceru na břicho a zavolala lékařku. Ta kontrolovala porod placenty. Tentokrát jsme porodila placenu sama. Opět bez poranění.

Porod Margaret (3650 g, 51 cm) trval 24 hodin počítáno od zavedení tablety. Od prvních bolestí cca 5 hodin.

Hodnotilo 21 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 14.07.14 20:13

Moc gratuluji k holčičkám, krásná jména :kytka:

 
nunik
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 14.07.14 20:17

K holčičkám gratuluju, ale deníček nůďo :nevim:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 14.07.14 21:44

Gratuluji :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama