Bambule a co s nimi

O životě

Určitě všechny víte, jak se dělají bambulky a kdo ne tady máte návod, a Vy co to víte, si můžete přečíst co všechno se s nimi dá dělat a Vaše děti Vám s tím určitě rády pomohou a ty mladší si s tím třeba i pohrají.

Takže budeme potřebovat, tvrdý papír, třeba můžete použít i karton s krabice, nůžky (dobré a ostré), vlnu nebo zbytky několika klubíček, barevný papír, lepidlo a trpělivost.

S kartonu vystřihneme dvě stejná kola o libovolném průměru, záleží na vás jak velkou bambuli budete chtít a v prostřed prostříhneme kruh, tak aby nám vznikla taková jako pneumatika od kola. A pak už jen stačí vlna a omotáváme a omotáváme dokud je vprostřed nějaké místo (právě tohle můžou dělat Vaše děti, dokud je to bude bavit, že nebude bambule ještě ten den přece vůbec nevadí), pro barevnou kouli můžete použít různě barevná vlněná klubíčka, nevadí ani pokud budou různé kvality, o to bude hotová bambule zajímavější. Nakonec vnější stranu nůžkami prostříhneme a mezi papírová kola vsuneme vlnu a pořádně s ní bambuli utáhneme, dobré je ji několikrát omotat a udělt pár jednoduchých uzlů pak už jen stačí prostříhnout papírovou šablonu a bambule je hotová.

Kuřátko: dvě nestejně velké bambule k sobě přišijeme, jde to snadno, přišívejte k sobě středy bambule ten je pevný, z papíru vystříhneme nožky, zobák a oči a nelepíme na bambuli, to je pro větší děti a můžete to použít, třeba jeko výzdobu na velikonoce.

Kralíček:tady budeme potřebovat kousky nějaké kožešiny jako ocásek a uši, ale jinak je postup stejný jako u kuřátka.

Ptáček: na toho vám postačí i jedna bambulka, na kterou nalepíte zobáček křídýlka a ocásek, lepší je ale využít tvrdou čtvrtku a vsunout je doprostřed tak aby ocásek i křidýlka trčely ven, ptáčka můžete využít i na mobil

Nebo si můžete vytvořit bambulkový mobil k tomu potřebujete nitě a dřevěné tyčky, které koupite třeba v květinářství stojí pár korun(jsou to ty dřívka na podporu květin, ale s tím už si poradíte) nitě navážete na oba konce tyček, které vzájemně svážete a pak už jen stačí Vaše fantazie jak si bambulky rozvěsíte, dejte ale pozor, aby to bylo vyvážené,pak už jen stačí pověsit ho dětem do pokojíčku je to měkké a hezké a uvidíte, že se to bude moc líbit i vašemu miminku, když mu ho pověsíte nad postýlku, zvlášt pokud použijete nějakých zajímavých vln s leskými vlákny nebo podobně. Můžete využít i hrací strojek, který se dá dnes koupit i samostatně u nás jsem ho viděla za 100 Kč, tím pádem nemusíte kupovat drahé hrací kolotoče

Doufám, že Vám práce půjde od ruky, sami vidíte, že to vůbec není těžké, já jsem to taky zvládla a to nejsem nijak šikovná na takovéto práce,když vemu jehlu do ruky tak se s ní nesjpíš přišiju prst, než abych něco vyšila, nebo nedej bože něco si spíchla. Takže tohle jsou takové nápady i pro méně zručné maminky, které ale chtějí s dětmi něco dělat v tomhle počasí a uvidíte, že až si děti udělají první kuřátko nebudou chtít přestat. Dělala jsem to s dětmi s mentálním i fyzickým postižením a vydrželo jim to i tři dny, to pak byl stacionář plný kuřátek, ale hlavně veselých a zaměstnaných dětí. Pokud Vás ještě něco napadne, určitě se mi ozvyte, toto jsou moje návrhy, ale určitě přivítám i další, obrázky bohužel nemám.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 07.02.07 10:39

jenom chci poděkovat emiminu za hezčí úpravu, mě se to nějak nepovedlo, a připsat, že u ptáčků můžete křídylka i ocas ozdobit dle vlastní fantazie (pomalovat, nebo polepit) nebo je nechat jen v barvě papíru, zkrátka záleží pouze na Vás

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama