Barťásek v bříšku

Těhotenství
  • jankaslos
  • 22.02.11

Očekávání našeho prvního potomka v deníčku. Začali jsme se snažit v říjnu 2009. Vyšlo to napoprvé. Ale v 9. tt jsem musela na revizi pro zamlklé těhotenství. To bylo dva dny před Vánoci. Komplikace mě poslaly do nemocnice ještě 25. 12. Tohle nepřeju ani nejhoršímu nepříteli! Ale všechno zlé je k něčemu dobré a myslím, že to tak prostě mělo být. V květnu jsme si užili krásnou svatbičku a pak měsíční cestu po Evropě na vlastní pěst, nádhera!

Tak jsem se odhodlala opět založit album - teď už „fotoblog“ :-)

Po půlroční pauze, která mi hodně prospěla, jsme se začali snažit znovu v červenci. Nečekám okamžité těhotenství, nepodléhám panice, testovacímu šílenství a tak. Prostě to nechávám osudu. Věřím, že tentokrát to výjde a hlavně to zvládneme až do konce!

12. 7. První snažení nevyšlo a dorazila MS, ale moc jsme tomu nedali. Manžel povýšli a tak se doma teď moc nevídáme a když ano, tak raději odpočívá :-) Ale zase se domů kutálí penízky, že jo ;-)

14. 7. jsem se dozvěděla, že mě vybrali na pozici samostatné obchodní asistentky! takže jupíííí! Konečně práce na HPP! Ale je to přesně podle Murphyho zákonů - začneme se snažit a já najdu práci :-D tak jsem trochu na vážkách, zda snažení neodložit alespoň o jeden cyklus. přeci jen zkušební doba tři měsíce.

6. 8. jsem našla slaboučkou druhou čárečku na testu s citlivostí // x-) za dva dny na to už máme regulérní čárku na testu s normální citlivostí! Juchůůů

16. 8. v 7.00 první kontrola u pana doktora - mimi je tam, kde má být x-) Zatím šel vidět „jen“ gestační váček, ale odpovídáme stáří - 5,8 mm

24. 8. v 7.30 další kontrola proběhla v pořádku. Jsme 6+2 a odpovídáme 6+4 dle gestačního váčku, mimi přibližně 3mm zatím bez srdíčka, i když utz byl tak rychlý, že by ji ani nezachytil :-) začalo mi sem tam bušit srdce, ale ekg v pořádku, takže magnezium a za měsíc kontrola na interně

30. 8. nečekaná návštěva gynekologa kvůli mému už skoro týden tvrajícímu nechutenství :-/ nemůžu do sebe nic dostat a když ano, tak je mi z toho pak zle :-( musela jsem kvůli tomu v pátek dříve z práce .-/ No ale vyplatilo se - MÁME SRDÍČKO !!! x-) x-) x-) nejkrásnější pohled na světě! Vystavena neschopenka

6. 9 KO u gynekologa s manžou, který viděl poprvé v přímém přenosu naše bušící mládě x-) už vypadá skoro jako regulérní mimi… šly rozeznat ručičky a nožičky… a velká hlavička po taťkovi samozřejmě :-) Dostala jsem PRŮKAJDU :-) Další kontrola v pondělí 20.9 v 10.00

20. 9. mimi už má 31,1 mm a je z něho velký hlavounek :-) všechno v pořádku. Odpovídáme dle PM tedy 10+0 a už máme TERMÍN PORODU a to 18.4.2011 x-) Další poradna 4. 10.

22. 9. se byla maminka nechat vysát od upírské sestřičky na krev k NT screeningu na který jdeme 12. 10. v 9.00.

4. 10. další poradna a kontrola na utz - prcek nám předváděl disco taneční kreace :-) a mával… kráááááása. Všechno v pořádku po nedělním minipidi zašpinění a kontrole na pohotovosti. Jupíííí.

10. 10. k celovečerním nevolnostem se přidaly ranní a to ještě v pekelnější míře :-/ no hlavně jak se prcek má k světu ;-)

12. 10. NT utz s tatínkem dopadl na VÝBORNOU! Kombinované riziko 1:23 000 x-) Pan doktor nám pustil srdíčko… ááá málem slzička ukápla! Náááádhera… Prcek má 7,30 cm a odpovídáme 13+2 tedy přesně :-)

25. 10. Poradna. Při kontrole délky čípku jsme zjistili, že čekáme CHLAPEČKA x-) tatínkovi jsem to hned telefonovala a byl náležitě dojatý ;-) takže za chvíli vyrážím na modré nákupy :-) a máme co do komody, kterou jsme včera pro prcka koupili :-)

16. 11. Velký utz - byla jsem s mamkou, protože manža nemohl :-) zážitek, jako blázen! Bartík má všechno na svém místě a má se čile k světu x-) ! Velikostně odpovídá, jen délku si teda nepamatuju :-/ Váží 242 g ;-)
Já mám ale placentu dole :-( 7 mm nad děložním hrdlem… takže se to musí sledovat, ale měla by se ještě posunout, jak poroste děloha. Zásadní je KO v 30tt, kdy se rozhodne, zda kvůli tomu budu muset rodit plánovaným CS… Tak držte palečky, ať jde nahoru :-)

23. 11. 4D utz s manželem. Bartík moc nespolupracoval, ale i tak se nám ho podařilo aspoň trochu natočit :-) a je samozřejmě podobný více na ufouny, než na mě nebo manžela :-) ale je to nejkrásnější zlaté miminko na světě! x-)
2.12 echo srdíčka u pana kardiologa v centru Gynet - nechápu, jak, ale pan doktor nám potvrdil, že čekáme, dle jeho slov „povedené miminko“ :-) Takže všechno v pořádku! jupí x-)

7. 12. Poradna. Zhubla jsem 800 g oproti minulé poradně před 14 dny… ale to bude tím, že jsem měla zánět zubu a nemůžu moc jíst :-/ A taky jsm tam šla nenajezená, takže bez váhy obědu :-) V neděli mi tvrdlo bříško 12× tak mě to docela vyděsilo :-/ ale čípek pořád ukázkový - 36 mm. SIce se po měsíci zkrátil o 0,5mm ale i tak je dost dlouhý hlavně na to, že mi bříško tvrdne. Místo magnesii lacticii jsem dostala Magnosolv 1× denně, protože z těch tabletek jsem měla jaksi průjem :-/ Jo a placenta pomalu ale jistě jde nahoru!! Já Ti fandím, ty moje placko! Jdi ještě výýýýš :-)

12. 12. nečekaná návštěva na pohotovosti ve fakultce kvůli tvrdnutí břicha - snad 20× za dopoledne :-o ale vše v pořádku, čípek stále stejný UUUF! Prostě „některé děložky to tak mají no“ :-D řekl pan doktor :-) a BONUS Bartík ve 22+0 váží 520 g, takže živený je rozhodně dobře :-) Já vážím 69,0

20. 12. OGTT s kamírkou :-) na lačno 4,3 a dvě hodiny po vypití 4,2 :-D Takže už chápu, proč jsem tak hubená, když zpracovávám cukry jak továrna :-D Tedy NEMÁM CUKROVKU! Hurááá :-) Objednaly jsme se na přeporodní kurz do Vítkovické nemocnice, kde chceme rodit a tak 6. 1. v 10 hodin začínáme a budeme mít PA Nikolku. Těším se!

21. 12. ráno 4D utz a prcek se opět styděl - sice byl otočený docela dobře, ale dával si ručičky do obličejíčku a nakonec se k nám otočil zády :-D takže jdeme ještě jednou zdarma na poslední pokus a to 4. 1. snad bude spolupracovat trošku víc, i když už nedoufáme :-) prostě se nerad filmuje no :-) ale je KRÁÁÁSNÝÝÝÝ x-) x-) x-) buclaťoučké tvářičky… zíval si tam a hladil si tvářičky… no krása!
PORADNA - vše oukej, čípek stále 36 mm. Další poradna 4. 1.

4. 1. 2011 tak poslední 4D utz za námi a Bartík nám to vynahradil x-) škoda, že Pavel nemohl :-/ malý je mu strašně podobný - plešatý s intelektuálním výrazem :-D bylo to fak hezké x-) Pan doktor nám ho přeměřil a zvážil a má 853g což odpovídá, tak jsem si zase oddychla :-) Na poradně taky vše OK - i přes stále tvrdnutí břicha mám čípek pořád stejně dlouhý a neotevírá se, takže to bude u mě asi opravdu ta dráždivá děloha. Jinak mi zase buší srdce - zítra si jdu pro EKG Holter, tak uvidíme… snad to nebude nic vážného a třeba by to nemuselo být ani nic :-) držte palce!

19. 1. Jsem chorá :-( Chytla jsem to od manžela po jeho 14ti denním marodění. Horečky 38 :-( Ale nález na plicích nemám, tak atb nejsou nutná, což je super!!! takže paralen, ambrobene na odkašlání, zábaly, spousta tekutin a klid na lůžku :-) a za pár dní jsem to vyležela! uf!
VÝSLEDKY Z EKG HOLTERA - tak bohužel mám přesně to, co subjektivně vnímám :-( komorové extrasystoly - velké bouchnutí a pak pauza.
takže 7.1. kontrola na interně a uvidí se co a jak… Držte nám palce!

1. 2. POSLEDNÍ VELKÝ UTZ - Mám 7.5 kg nahoře :-) Čípek 37.8 mm, ale Barťásek má hlavičku nějak moc nízko. Takže zvýšit dávky Magnosolvu, ať to čípek vydrží. Z prcka se vyklubal macek - je o dva týdny větší :-) Byla jsem 29+2 a on odpovídal v průměru 31+1… ehm :-) Vážil 1680 g, takže tradice obříků bude pokračovat :-) Musím tedy ještě na kontrolní utz ve 36tt, aby ho doktor přeměřil a pokud bude moc velký, tak půjdu na vyvolání dříve, ať nerodím 5kg obříka a více :-) ale hlavní je, že placenta vylezla! Je na přední stěně a zasahuje jen okrajově do dolního segmentu… hlavně že není vcestně, nemusím na ten císař a hlavně do porodnice už za 14 dní. Uf! x-)

3.-13. 2. POBYT V NEMOCNICI :-( V úterý mi tak hodinu po poradně tvrdlo hodinu v kuse bříško co 2 minuty. Volala jsem doktorovi a ten, že podle nálezu, by fakt řekl, že nerodím :-) že já to tak prostě asi mám normální no… ve čtvrtek mě v noci veeelmi slabě pobolívalo bříško, ráno jsem našla na kalhotkách hlen s takovým tmavým „vlasem“ tak jsem se bála, zda to není hlenová zátka… no a zase mi to začalo tvrdnout co dvě minuty :-( Jeli jsme tedy na pohotovost. Tam mě sestra seřvala, proč jedu tak pozdě, když mě to bolelo už večer - ted mě nic nebolelo - a bla bla no vůbec byla strašně příjemná! Doktorka vaginálně rukou zjistila, že prý „neví, že mám jiný tvar čípku než obvykle, ale hodně žen to tak má“ Vnitřním utz, vše OK čípek stále 36mm, prcek hlavičkou dole a má 1700g. No ale nebyla si jistá… byla to taková mladá slečna… :-/ nakonec si mě tam nechali, že „preventivně“.

Preventivně jsem dostala 500 ml Gynipralu do žíly (utlumení děložní činnosti), ze kterého jsem se ráno samozřejmě vyvrátila, když se nesmí, na vysoký tlak a problémy se srdcem, což všechno mám a upozorňovala jsem je na to. Doktorka, která mě přišla zkontrolovat mě zpražila větou „Co máte za problém?!“ a já se nemohla nadechnout… no fakt DĚS!

Takže 3×1tbl Gynipralu plus 2×1tbl Isoptylu nebo jak se to jmenovalo, proti bušení srdce, co způsoboval ten Gynipral :-/ :-D
Dělali mi kontrolní odběry, nikdo nic neřekl a pak přišla sestřička s nějakýma tabletkama. Ptám se, co to je a ona, že to je železo, protože jsem chudokrevná, dle těch odběrů. No fakt informovanost pacienta na prvním místě:-o

Stále beru Magnosolv 1/2 - 0 - 1/2. V neděli mi to tvrdlo pravidelně po 2minutách zase, sestřička na odpolední směně mi řekla, že to je normální a nevěnovala tomu pozornost. No to mě teda fakt vytočilo - přijali mě kvůli tomu, vystresovali na maximum, že rodím nebo co, narvali do mě léky, které nesmím a najednou je to normální!? řekla jsem jí to ještě jednou k večeru a to řekla, že to teda předá noční směně… Další sestřička za mnou přišla, že až mi to bude tuhnout mám hned zavolat a půjdem za doktorem, at se na to koukne.

Tuhlo a tak jsem v 11 v noci byla na vyšetření na porodním boxu - krásný :-) Točili prcka, byl v pořádku, primář mě vyšetřil rukou a že v pohodě. Pak šel pryč, tukal do stroje a přišel s tím, že gynipral mi do žíly už teda nedají, ale dostanu Magnézko .. ptala jsem se co a jak, proč a tak… no odpověď žádná
Dostala jsem nějakou injekci do zadečku a ani nevím, co to bylo … :-/ Pak mi dávky Gynipralu snížili na 2×1 tbl a v pátek vysadili úplně. V pátek byl kontrolní utz - vše stále stejné, prcek už 2000g :-x :-) ale otočil se hlavičkou nahoru, našikmo :-D prý má ještě dost místa, že do 36. tt se točí úplně normálně.

Čekala jsem, že mě teda o víkendu pustí, jak říkali. No nepustili ale já musela v pondělí k zubaři a navíc by mě neměl kdo odvézt domů, takže jsem v neděli podepsala reverz. Shrnula bych to asi tak - jediné co mi to dalo, bylo to, že jsem se naučila doktorům lhát stylem „ano je to lepší“ Protože nebylo, bylo to pořád stejné, ale mi to tak dělá od nějakého 18. tt bez změn čípku. Dále mi bylo neskutečně zle z těch léků - bolest na prsou, bušení srdce, zhoršené dýchání, závratě… Maximálně mě vystresovali, že rodím…

Nikdo mě nikdy neinformoval o mém zdravotním stavu, proč tam vlastně jsem, co se bude dít a tak… Primářské vizity probíhaly tak, že primář stál, koukal z okna a na nás se ani nepodíval, na dotazy zásadně neodpovídal, mávnul rukou a šel. Absolutně otřesná hygiena v koupelnách a wc. Uklízečka umyla umyvadlo snad 2× za celou tu dobu, sprcha byla oslizlá permanentně ucpaný odtok a podobné lahůdky…

I přes to jsem rozhodnutá ve Vítkovicích rodit, protože sestry a personál na porodním sále, to jsou fakt andělé x-) s doktorem se tam snad ani nepotkám, pokud bude probíhat vše v pořádku. Pak tři dny na šestinedělí a domů :-) Beru to pozitivně, aspon jsem si tam zvykla na denní režim no :-)

15. 2. PORADNA pan doktor se docela dost podivoval nad praktikami v nemocnici .. nicméně, zbytečné řešit, co už se stalo. Já jsem v pořádku - čípek 37 mm, 74,6 kg, takže od začátku mám nahoře 7.8 kg ukázkově x-) Prcek má zase hlavičku dole, tentokrát tak akorát a neleží přímo na brance, takže oukej :-) Placenta v pořádku, nezasahuje do hrdla. Vzal mi raději stěry na streptokoka, které se normálně dělají v 36tt, ale kdybych přeci jen, nedej Bože, rodila dříve, tak ať máme všechno hotovo. V pátek musím ještě na odběry kvůli protilátek, které mi i přes upozornění v nemocnici nedělali - že prý u Rh faktoru + to není třeba… to sice není, ale pokud jsem 0+ tak to třeba je - UF!

A taky mi chce zkontrolovat ten hemoglobin, erytrocyty a tak, které jsem měla nižší - mám tedy střední anémii, ale asi díky těhotenství, že to má dost těhotných. Tak beru stále Aktiferin 2×1tbl, začala jsem se ládovat oblíbenou červenou řepou, mořskýma řasama a musím poslat manžela do zdravé výživy pro melasu a řasu Spirulinu v tabletkách, která prý na krevní obraz působí skvěle. Uvidíme, snad to bude oukej. Další kontrola zase za 14 dní. Jinak už nám chybí jenom zavinovačky a věci pro mě do porodnice x-) dneska začnu všechno prát znovu v Lovele a do porodu to snad pomaloučku polehoučku vyžehlím, když nesmím nic dělat :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jana.Ma
Stálice 54 příspěvků 22.02.11 09:56

„Já ti fandím ty moje placko!“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Super, držím palce, ať přes všechny problémy proběhne porod jak má(i když průběh porodu už bych si nikdy neplánovala, nemá to smysl:-)) a Barťous i ty, ať jste ok!

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 22.02.11 19:51

krásně sepsané :palec: držím palce :-D

 
Saxa  23.02.11 09:47

Koukám to prožíváš jako správně zapálená těhule :-) To vylíčení nemocnice je úplně dokonalé, to je asi celorepublikový problém, tak ti přeju, ať už tam nemusíš, protože dokud budem pacoši a ne klienti, bude to ppořád stejný. Mám dvě děti a taky jsem musela poležet, takže opravdu držím palec a ať máte krásné jaro! Ahoj Saxa

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 24.02.11 11:50

Promiń mě připadá jako když máš nějakou vážnou chorobu a nejsi těhotná 8-o :mrgreen: Tolik vyšetření a tak. Mě při prvním těhu taky tvrdlo bříško, strávila jsem několik měsíců v nemocnici a taky jsem si připadala spíš jak na smrtelné posteli než jako těhule. Gynipral, magnézko, kapačky, bušení srdce…fůj. Při duhém těhu mi bříško taky tvrdlo, ale už jsem to doktorovi ani neřekla a vyhla se tak té hrůze. No a těhu bylo naprosto v pohodě.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama