Bráškovi, sestřičce

Prázdná náruč

Dvě malá křídla tu nejsou. Deníček pro mého sourozence, který se nemůže narodit...

Deníček nemá pobuřovat snažilky. Vím, jak to máte těžké. Má vyjádřit mou bolest, i když nejde o mě, trápí mě to a potřebovala jsem se vypsat, vyjádřit se…

Měla jsem v hlavě představu o tom, jak bude deníček vypadat, ale teď když sedím u počítače, slova mě opouštějí.

Snad je to smutkem, co v sobě nosím, když vím, že jsi, ale nebudeš. Věř mi, že kdyby si tě tvoje maminka mohla nechat, udělala by to. Měl by jsi ještě dva skvělé sourozence, sestřičku Janu a brášku Damču. A také dvě neteře.

Bohužel…Nemůžeš tu být s námi a i když vím, že si moje řádky nikdy nepřečteš, píši je jen pro tebe, se slzami v očích a bolestí na srdíčku. Jsem už taková, i když se to netýká přesně mě, je mi smutno, jako kdyby to bylo o mně.

Naše maminka měla problém při porodu našeho brášky, roztrhal jí totiž dělohu - tedy pokojíček pro miminko. A její stav pro to, aby si tě nechala, není zrovna nejlepší. Má už také nějaký věk a navíc poslední dny má velké bolesti břicha a hlavy. Strašně nás to všechny mrzí. Budeš navždycky v našich srdcích, jenom pro nás…

I kdyby chtěla, nechat si miminko nemůže. Jednak ze zdravotních důvodů, potom, partner (tedy můj otčím) je trošku skrblík a všechno by zůstalo na ní, stejně jako dnes. Je ráda, že má práci, která je dost namáhavá. Dělá totiž v domově důchodců. Prosím o pochopení, děkuju…

Hodnotilo 31 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Havvah_71
Povídálka 24 příspěvků 24.09.13 07:05

Ahoj, je mi moc líto, že se trápíš…Asi je i chyba, že o tom vůbec víš, nejspíš jsi moc mladá a tohle je opravdu zátěž pro srdíčko :hug: Maminka prostě nemá zbytí, jedná se o zdravotní důvody…Ale rozloučila jsi se pěkně :hug:

 
jednažena
Echt Kelišová 9171 příspěvků 24.09.13 07:06

Smutne.Jina slova me nenapadaji.

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 24.09.13 08:05

Tak ta zmínka o skrblíkovi je fakt super důvod proč zabít dítě (o zdravotních důvodech nemluvím, to bych konzultovala s lékařem.. :roll: ). Ach jo, kdy už lidi konečně otevřenou oči a začnou se pořádně chránit nebo se k problému postaví čelem a ponesou zodpovědnost. :roll:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 24.09.13 09:40

Smutné. Myslím si že tenhle deníček měl zustat v rodiném šuplíku.

 
Misigen
Povídálka 38 příspěvků 24.09.13 09:56

Bylo by příště dobré se asi trochu rozepsat. takhle na mě deníček působí negativně. Dítě se do krámu nehodí..nevíme o jaké zdravotní potíže jde, zda jsou tak vážne. To už je na tvém svědomí. Na objektivní posouzení je málo informací

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 24.09.13 10:10

Chápu to tak, že deníček píše dcera maminky, která šla na potrat?
Každopádně je mi to líto. Je mi líto, jak se život ženě (a nejen jí) zkomplikuje, jen kvůli „blbýmu“ sexu.
Nevím, jak k tomu došlo v tomhle případě ale vím že je spousta žen, co spí s chlapem který si bude „dávat pozor“ a to mě nehorázně vytáčí! A dítě nechtějí, nemůžou si ho dovolit. :-(

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 10:29

Mojí mámě je 40 let. Má zdravotní problémy a i lékař jí řekl, že se bojí v jejím případě hlavně o její život- při posledním porodu málem zůstala na stole. Bratr jí roztrhal dělohu a při revizi málem vykrvácela. Dále má trombofilní mutace i pro to jí lékaři v nemocnici řekli, že by to bylo složité kord v jejím věku. Má problém s vitamíny a váhou- nemá ani 50 kg a přibrat nemůže. Dále dělá v DD a tahá denně lidi, kdyby řekla, jsem těhotná, letí na minutu. 15 let seděla doma se zdravotně postiženou sestrou. Jak si dávali pozor jsem s ní neprobírala. Chtěla jsem jen napsat deníček o tom jak mě to trápí, vypovídat se někde, protože všichni kolem mě s nimiž jsem si chtěla poplakat mi řekli to samé… Víš, asi to bude lepší takhle. Jsem proti potratům- obzvlášť po shlédnutí dokumentu Němý výkřik.

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 10:32

@triada Však to není můj příběh, jen píšu fakta, nemůžu jí běžet přemlouvat aby si dítě nechala, když je rozhodnutá, jen jsem chtěla napsat jak mě to trápí :-(

 
Liren
Generální žvanilka 24026 příspěvků 24.09.13 10:59
:hug: :hug: :hug:
 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 24.09.13 11:01

@kissi Chápu tě, drž se :hug:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 11:12

@panenka87 Děkuju, trvotní šok jsem překonala a i když už je to za ní, drží se to ve mě pořád

 
Anonymní  24.09.13 11:18

Je mi líto tebe a miminka :,( jediné co nedokáži pochopit je to proč se tvá maminka nechránila když věděla že po posledním porodu na tom byla tak zle. Pochybuji že jí doktoři nesdělily že další těhotenství není možné :nevim: ze zdravoního hlediska a není schopná donosit dítě. Nezlob se ale zlobím se na tvou maminku za její nezodpovědnost

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 11:30

Anonymní - já jsem nevěděla jak se na ní mám podívat, štvalo mě to, má už něco za sebou a ochrana že by jí nic neříkala? Nevím, neptala sem se jak se chránila a zda vůbec

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 24.09.13 11:52

@kissi deníček je smutný, ale…
v práci by jí nevyhodili, protože by šla na rizikový těhotenství a to i v případě, že by neměla zmíněné onemocnění a problémy, protože už jí je 40.
Navíc si teda myslím, že pokud má takový věk a hlavně zdravotní problémy, tak by měla uvažovat minimálně o nějaké antikoncepci.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 24.09.13 12:26

Zřejmě to víc prožíváš, než tvoje máma. Já nevím, ale mě takové rozlučky nějak vadí. Člověk si přece musí ujasnit co chce, případně pro to něco dělat. Možná jseš citlivější, ale pro mě se hrabeš v něčem, co není nutné, a to loučení, to mě opravdu děsí. Nech to na mámě, je to její svědomí. A tímto jí teda rozhodně nepomůžeš. Možná že i ty jednou staneš před takovým rozhodnutím. A nikdy neříkej nikdy.

 
Anonymní  24.09.13 12:47

Ahoj, moc smutný deníček, přeju Vám, abyste se dali všichni brzy dohromady a chápu tvoje pocity… já jsem nyní už vdaná, mám svoje dítě a jsem ze tří holek, já jsem nejstarší, mladší sestře je 19 a nejmladší 7 let… minulý týden se mi moje mamka svěřila s tím, že byla dvakrát na potratu. Jednou necelý rok po tom co jsem se narodila já a potom dva roky po narození prostřední sestry. Naprosto jsem nevěděla, co jí říct, neskutečně mě to překvapilo. S potraty nesouhlasím, i když chápu, že v některých případech se pro ně ženy rozhodnou. Nemůžu mámu odsoudit za to, že si nechala vzít dvě děti. Ale mám z toho zvláštní pocit. Neřekla jsem o tom ani manželovi, stále jsem zaskočená. Tvoje maminka podstupuje potrat ze zdravotních důvodů, tak snad už bude dobře. Držte se :)

 
svycarka
Kelišová 6844 příspěvků 24.09.13 12:48

… smutne…,ale denicek se mi nelibi. souhlasim s Kamcou, ze to melo zustat Doma..Pusobi to na me ponekud rozpacite, aby tady dcera vypisovala, ze nevi jestli se jeji Mama chranila a zda vubec :nevim: a jake ma zdravotni komplikace.Ja byt tvoji mamou tak tedy neskacu nadsenim, ze se nekde pitva ma velice soukroma a intimni vec.

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 13:39

@jenika1 Já nechci pomáhat mámě, ale ulevit sobě. Jsem citlivější člověk a od mala si věci beru trošku víc.
To že jsem tohle mohla napsat, pro mě dost znamenalo, tak prosím, jestli nemůžete napsat něco pěkného, prosím nepište a neberte to špatně.

 
Alena nepřihl.  24.09.13 13:46

Tenhle deníček tu ani neměl být, myslím, že ledaskdo může Tvoji mámu podle popisu poznat, myslíš, že jí to bude příjemné? 40-ti letých žen pod 50 kg, které se 15 let starali o postižené dítě asi moc v republice nebude, každý kdo ji zná a kdo si to tu přečte ji z popisu pozná.

 
emma38
Závislačka 3121 příspěvků 8 inzerátů 24.09.13 14:22

@kissi 40 si myslím není až tak věk v dnešní době. Trombolfilní mutace jdou vyřešit různými léky injekcemi. S tou dělohou to bude asi horší, ale myslím si že v dnešní době by to mohlo jít zvládnout, ale to je samozřejmě na jejím lékaři. Spíše mi to zavání tím, že mamka hledá ospravedlnění pro to co se rohodla udělat. je mi to líto my sami se snažíme o mimi a taky mi je 39…Spíše se asi měla chránit, když tohle nechtěla tebe lituji jsi z toho asi zničená nejvíc, ale holt tohle není tvé rozhodnutí ani život. Být tvojí mamkou pokud dítě chce tak se poradit s lékaři jaké jsou možnosti pokud ne je to jasné…a otčím skrblík tak to je i na mě silné kafe. každý ví že když spí bez ochrany a říká že si umí dávat majzla se třaky může stát že žena bude v tom.Mu bych to osobně řekla a neumím si představit že budu něco řešit sama když s partnerem žijeme tak snad na tom mají podíl oni dva!!

Příspěvek upraven 24.09.13 v 14:26

 
jadviga
Extra třída :D 14546 příspěvků 24.09.13 15:03

Ááá, vy jste všichni strašně chytrý, co je vám do toho, jestli měla nebo neměla ochranu? co se hrabete do čeho nemáte, zda je na tom tak špatně zdravotně, nebo, že je otec skrblík??? Už mi to tu někdy leze opravdu krkem. Pisatelka deníčku má špatný pocity, je jí to líto a pokud se tímto chtěla rozloučit, tak se rozloučila a pokud jí to pomohlo, tak je to dobře, je to snad proti pravidlům???

 
Ťuhík
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 24.09.13 16:30

@kissi přeji hodně síli. I já jsem citlivější a to co se stane v mě blízké rodině, jako by se stalo i mě…
Nechápu proč odsuzujete zase někoho, koho neznáte… Nevíte, jak to bylo s ochranou. Mohla selhat. Já jsem taky trombofilik a tak antikoncepce není možná… a tělísko mi taky nebylo doporučeno a ani bych ho nechtěla, ale je to i tím, že plánujeme rodinu… Nevím proč odpovídáte na něco, na co jste vyzváni nebyli, ale jasně, je svoboda slova. Někdy by však stačilo být trochu empatickým člověkem a vžít se do role ostatních a z různých pohledů…

 
K-Black  24.09.13 17:45

Bože :zed: :zed: co tu řešíte jestli se chránila nebo ne? je jí 40, má dvě děti takže to určitě není nějaká nezodpovědná potratářka. Umíte vůbec číst, nebo si čtete jen co se vám hodí? asi jo :roll:
Má velké zdravotní problémy, má postiženou dceru, co by s ní asi bylo kdyby zůstala třeba na stole? chtělo by to používat mozek než něco napíšete :zed:

@kissi co se týče deníčku, tak si myslím že jsi ho vydávat neměla, nepřijde mi to uplně vhodné, ne kvůli tématu, ale kvůli mamince. Je to její věc a její život, i když ty jsi součástí, ale…

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 24.09.13 18:16

@kissi Tak se drž, taky by mě to sebralo.

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16562 příspěvků 24.09.13 20:46

@K-Black @jadviga naprosto souhlasim. Pisatelka denicku se jen chtela vypovidat, vypsat ze svych spatnych pocitu, to je z denicku naprosto jasne a komentare typu proc se jeji matka nechranila nebo jestli jsou jeji zdravotni ci jine problemy dost „velke“ na to aby sla na potrat mi prijdou nemistne! Jak si vubec kdo dovoluje soudit neco takoveho, nekoho koho vubec nezna? Je mi z nekterych komentaru tady na Emiminu opravdu smutno. :zed:
A tobe @kissi preju at to v sobe „zpracujes“ co nejrychleji a nebojim se toho, ze by bratricek nebo sestricka nebyli milovani. :hug: vsechno na svete ma svuj duvod, i ty spatne a neprijemne veci… :(

 
Malike
Echt Kelišová 9614 příspěvků 24.09.13 21:40

Pro anonymní, já se chránila a i přesto se mi narodil syn..

 
Maripossa
Kecalka 272 příspěvků 24.09.13 22:21

@jadviga :potlesk: :potlesk: presne tak ;)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 24.09.13 22:40

Zakladatelko, to snad nemyslíš vážně 8o 8o

Pokud ses chtěla vypsat, fajn, ale na toto téma opravdu doma do deníčku.

Sama tady máš uvedena jména svých dětí, místo a data narození… a pak tady vypisuješ takovéhle podrobnosti, detaily a intimnosti o své matce.

Pokud jsi jen trochu normální, měla bys deníček nechat smazat.

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 22:44

@BohunkaP Jsem normální a je snad moje věc, co kam píšu. Tohle opravdu neberu jako intimnosti. Dalšího komentáře se prosím zdrž, děkuji.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 24.09.13 22:49

@kissi, Tvoje věc je to pouze do té doby, dokud se to týká Tebe samotné. Tento deníček se týká Tvé mámy… takže ne, není to Tvoje věc. Inu… jistě bude ráda, až se od někoho dozví, že její dcera nepovažuje její roztrhanou dělohu a detaily týkající se potratu za intimnosti a píše o nich veřejný deníček na veřejné servery. :roll:

 
Anonymní  24.09.13 22:50
Těžké rozhodnutí

To co se rozhodla udělat Vaše maminka, chce odvahu! Neodsuzovala bych jí. Má svůj věk, zdravotní problémy. Antikoncepce není vždy 100%. Myslím, že si vybrala správně. Je jí 40 let, děti již má! I když jsou velké…A co kdyby, dítě přišlo na svět, z léků nemocné… nebo maminka při porodu zemřela…
Myslím, že i ona sama to uvážila, konzultovala s lékaři. Jistě ji to radost neudělalo. Sama jsem mámou dvou dětí…Jsem proti zbytečným potratům! Ale v tomhle případě se to dá pochopit. Kdybych byla v její kůži, asi bych bulela, ale ve 4o zemřít nechci!!! Je mi 35 let. V jejím případě by to bylo dost možné… Rozhodla bych se stejně! Snažte se ji pochopit představte si, že by ste o ni přišla…do 9 měsíců…

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 22:56

@BohunkaP Ona to ví a věř, že mi k tomu dala souhlas.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 24.09.13 22:59

@kissi, tak to Ti fakt nevěřím, to sorry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nicméně další debata nemá smysl, holt „jsme lidé různé“.
:mavam:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 23:08

@BohunkaP Věřit mi nemusíš, nenutim tě viď

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 24.09.13 23:25

@kissi - to je hezké, že jsi tomu nenarozenému člověku napsala takový hezký nekrolog.

když už se nenarodí, at se o něm aspoň ví, že existoval.

drž se a máma taky.

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.09.13 23:35

@harpyje Děkuju :hug:

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 25.09.13 08:00

Denicek jsem probrecela. Vím jak ti musí byt. Taky jsem taková cíťa… Mě se líbilo, jak jsi se rozloucila. Nebuď smutna z některých komentářů, některé maminy jsou opravdu zle a hledají jak ublížit. Také jsem proti potratům jen tak. Že se mimčo nehodí. U Vas to bylo jinak. A tobě přejí, ať to co nejdříve preboli :srdce:

 
Anonymní  26.09.13 14:07

Jezis tak tu holku nesudte…kdyz se nema komu vypovidat tak kde jinde? porad lepsi tady nez to v sobe dusit…to nemas nejake dobre kamosky co by ti pomohly?
a to ze neveris ze ji to mamka dovolila…tak to je tvuj problem tak asi nemate tak dobrej vztah jako zakladatela…malo kdo ma vztah sve matky i jako kamaradku s kterou muze probrat cokolov…
Tak ji nesudte…
zakladatelko chapu te neco podobneho jsem prozivala take

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 01.10.13 22:41

Hele byla tu diskuse, tak 2 tydny zpet, tehotna se dozvedela, ze pokud nepujde na potrat, na 90% umre. Velmi spatna jizva po sekci. Ale mela jen jedno dite. Je to ta stejna osoba? Uz mi to zmizelo ze seznamu, kde diskutuji, moc tu kecam :-)
Ja jsem take radila potrat.

 
shellmyska  08.10.13 15:00

@kissi Víš, někdy ti ani ochrana nepomůže. Antikoncepce může selhat, a to jakákoliv a kondom může prasknout. Někdy, ať se snažíme sebevíc, ani ta nejlepší ochrana nefunguje a v takovéhle situaci si to pak člověk nese v srdci celý život. Nikdo by se na ni za to neměl zlobit, nikdo jí nic nemůže vyčítat. Sami nevíme, jak bychom se osobně zachovali na jejím místě, v jejím stavu. Je to smutné, ale pro ni nejvíc. Držte se :-) :mavam:

 
chobotnicka2904
Povídálka 28 příspěvků 02.12.13 17:28

Život je prostě krutý. Je mi moc líto, že tě to tak trápí a mrzí mě, že to odnese malý nedonošený človíček. Bohužel, nejsem bůh abych tvou mamku soudila. Moje mamka si prošla podobným zážitkem. Když jsem se narodila já, nechtěla už s mým otcem další děti. Můj táta byl ale…jak to říci slušně…blb. Peníze domů nenosil, tak si mamka musela najít alespoň brigádu, aby jsme já jako mimčo a ona měly něco do pusy. Na antikoncepci nezbývali peníze a tělísko nemohla mít ze zdravotních problémů. Můj otec byl tak laskav, že jí schválně napouštěl a ona musela následně na několik potratů. Myslím, že byla asi dvakrát nebo dokonce třikrát. Strašně jí to trápilo. Ale prostě další dítě by sama neuživila a táta peníze jen propil a pak doma dělal scény a mamku mlátil. Vše jsem se dozvěděla, až když moje mamka onemocněla rakovinou a operace už nebyla možná. Bohužel. Vím, že probrečela mnoho nocí a že těchto rozhodnutí strašně litovala. Nesuď také svojí mamku. Jestli máte jinak vztah v pořádku. Je mi to líto, že tímto procházíš a že tě to tak trápí…Drž se a netrap se pro věci, které nedokážeš sama ovlivnit… :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama