Brusinčata - 105.díl - Počurávání

Rodičovství

Zdravím všechny, Marty nejsi sama, kdo má tu naši drobotinu ještě za „miminka. Je to taky pár dní, co jsem zjistila, že neustále vkládám deníčky do kategorie „miminkovských. No mateřská demence to jistí :o)))

Dala jsem si nějak načas, vůbec mi nedošlo, že bych měla poslat deníček.
Gratulujeme Jolance k bezplenkovému dozrání a my co jsme „plenkonoši" neklesejme na mysli, mám tu pro vás článeček. Samozřejmě nic převratného, ale Marti - třeba Tě trochu uklidním. Je to těžké, člověk nechce srovnávat, ale leckdy ho okolí přesto znejistí.

Dostala se mi do rukou malá knížka od psychologa Václava Mertina, kde jsou jednotlivé kapitolky coby odpovědi na nejčastější otázky kladené psychologům. Přesněji: Na co se často ptáte. Ze zkušenosti dětského psychologa.

Jinak u nás vše v poklidu. Od středy jsme s Jančou slaměnky. Tátu jsme vyslaly na pár dní na lyžovačku do Itálie. Nevím kde to Janča vzala, ale když řeknu, že je táta na lyžích, tak sebou plácne na zem. Přitom je to zdatný lyžař, moc pádů nenasbírá :o)))
V pondělí ráno se vracejí, tak to (ťuk ťuk ťuk) předpokládám žádný odjezd do porodnice již nehrozí :o)))
Termíny jsou až 4.3 a pak 7.3. Privátně si tak tuším, že by to mohlo vyjít jako s Jančou. Žádné rození před termínem.
Pro jistotu jsem si však ve středu konečně sbalila tašku do porodnice :o))) Marty - jako bych Tě slyšela jak úpíš, že zase tak pozdě :o))))
Jo a taky jsme vyslovili konečný verdikt pro holčičí jméno - takže ......... Alice.
Klučík nadále zůstává Jirka :o)))

A teď již konečně k tématu :o))

Počurávání (enuréza)

Děti se velmi liší v tom, jakou rychlostí probíhá jejich vývoj. Neměli bychom podléhat názoru, že je naše dítě jediné, které se ještě počurává, nebo že to je v tomto věku (a je jedno, jestli mu jsou tře, pět nebo sedm let) nenormální. V dětském období probíhají změny velmi rychle až překotně, leckdy ve skocích. Co tedy dělat, když se dítě stále nemůže naučit chodit na nočník či se přes den nebo ještě častěji v noci občas počurá?
Nezapomeňte na to, že část toho, co dítě dokáže, je ovlivněné vaším přístupem, ale nemalá část je dána zráním nervového systému, které nemůžete příliš změnit.
V prvé řadě byste neměli znervóznět. Dítě určitě i tuto dovednost zvládne. Jestli to bude o měsíc nebo o rok později, nehraje v životě dítěte vůbec žádnou roli.

Celou záležitost byste neměli dramatizovat. Je pravda, že počurávání je provozně i ekonomicky náročnější, ale ve skutečnosti nejde o nic. Pleny snad nepředstavují nepřekonatelnou překážku ani v kolektivním zařízení.

Nevyčítejte, nekřičte a nehubujte. To by byl rozhodně velmi nešťastný způsob léčení enurézy. Strach sice někdy pomáhá, ale patrně ne v tomto případě. Vychovávat kladným působením lze účinně celý život, výchova strachem působí jen někdy, a navíc jen do určité doby.

Chvalte za úsilí a snahu. Pokud dítě nevydrží být suché neomezeně a ani si samo neřekne, dávejte najevo radost z každého dílčího úspěchu. Posazujte dítě na nočník ve chvíli, kdy je pravděpodobné, že se vyčurá. Nenechávejte je tam sedět dlouho. Nenechávejte je příliš pít před usnutím. Nerezignujte na výchovné působení. Když věcem necháte zcela volný průběh, dítě patrně časem „problém" překoná samo. Přesto bych doporučoval být aktivní i přes případný dočasný neúspěch. S ostatními dětmi srovnávejte své dítě jen orientačně
Je důležité vést dítě i k tomu, aby si umělo poradit, když už se mu nepříjemná událost přihodí.

Pokud se dítě počurává pravidelně i přes den po třetím roce věku a v tomto směru vůbec nereaguje na vaše výchovné úsilí, konzultujte záležitost s pediatrem.

Takže mamky s plenkodítky, do třech let žádný nervy :o)))
Také doufám, že to v létě zdárně „nacvičíme :o)))

Mějte se krásně a těhulky - opatrujte se :o))
Pa Martina , Janina 26m a Lumpínek 38tt

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 18.02.06 22:55

Ahojte,

hurá, máme deníček :-) Téma se nám ještě pořád hodí, i když v posledních dvou týdnech jsme jistý pokrok zaznamenali. Pavlík byl nastydlý, tak jsme nikam nechodili a nechával jsem ho bez plen, když nespal. A docela to vychází, občas si sice ještě učůrne, ale většinou se hlásí. Přiznám, že mě to trošku znepokojovalo, i když rozumově to naprosto chápu, že je každé dítě jindy zralé.
Na povídaní je šikovnější, tuhle zazpíval celé Houpy houpy, kočka snědla kroupy…Před lidma moc nemluví.

Brusinko, to už máš termín fakt za dveřma. Budu ti moc moc držet palce, ať máš krásné zbývající dny s bříškem, bezproblémové rozdvojování a hoodně radosti z miminka. Jsem moc zvědavá, určitě dej vědět, až se bude něco dít.
Co Janinka na bříško, hladí sourozenečka?

Marty, Patrískovi k zítřejšímu svátku přejeme vše nej nej. A to společné zdanění je, že si podáváte přiznání k dani s manželem společně. A protože jsme na mateřské bez zdanitelných příjmů a má-li manžel aspoň průměrný příjem, tak se to vyplatí a mělo by to přinést úsporu několika tisíc. Můžu ti poslat podrobný popis, stažený z jendoho deníčku a zkonzultovaný na finančáku, ale je to pro manžela - zaměstnance.

Tak se mějte hezky, buďte zdraví a taky písněte

Hana a Pavlík

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 19.02.06 13:29

Ahojky,

než zapomenu - Patrísku, vše nej k svátku. Počasí ti pěkně vyšlo, tak je oslava určitě veselejší…

Brusinko, mohlo by se to vaše dítko narodit 5.3. a slavili bysme spolu - ovšem já už 31!!!

K tématu už jsem psala včera. My jsme začali dávat za každý vyčůrání gumovou žížalu a funguje to. Myslím, že Jiřka dávala lentilku, není to tak? Někdy se Jolka vyčůrá, hlásí se o žížalu a za chvíli mi řekne, že se zase vyčůrá. Jenže to vím, co bude následovat… Sedne si, zatlačí a začne brečet, že to nejde. Jenže jí nejde o čůrání, ale o žížalu.. potvora.
Jinak se taky někdy stane, že se počůrá, ale už minimálně. Spíš si učůrne a pak příjde s čůráním. Ale jsme na dobré cestě. Jen mi vadí, že když někam jedeme nebo jdeme ven, tak jí dávám plínu a myslím, že jí tím trošku matu. Tak už se těším na léto…
Já jdu zítra k dr., testy na AFP (nebo jak se to jmenuje) mám dobrý, takže je zatím vše v pořádku.
Holky, těhulky, nemáte některá problémy s bolestí třísel? Já jak si sednu, tak je konec. Pak se nemůžu rozhejbat a bolí mě třísla. Musím se zmínit dr, ale stejně nic nenadělá…
Zatím se mějte hezky, pište!!!

Andrea, Jolanka a 18tt

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 20.02.06 07:49

Ahojte!

Áňa si chvilku hraje sama, což považuju za malý zázrak, a hlavně toho musím hned využít, abych vám napsala naši největší novinu!!!! … včera na mě to naše miminko zlehounka zaťukalo a je to paráááádaaaa! Pak si to mrňous zopakoval, když jsem šla spát, asi mi chtěl popřát dobrou noc ;-) Takže první pohyby jsou tu a já už se těším, až z toho nesmělého ťukání budou první kopanečky.

…a zvíře je tu, jdu se věnovat, ještě se ozvu později.

Lajka + Áňa (25,5m momentálně po mně lezoucí) + překvápko (15tt+2 momentálně zřejmě odpočívající)

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 20.02.06 15:29

Ahojky holky,

hurá !!!! konečně deníček, taky jsem ho už dlouho vyhlížela, ale abych se dokopala něco sesmolit to ne. Takže alespoň připisuji O:).

Nejprve k tématu, ketré se nás naštěstí už moc netýká. V tomto jsem měla štěstí a šlo to samo. Melika už je dlouho bez plín i přes noc, ale většinou ji musím spící jednou za noc po:,–(it na nočník. Šeptám ji u toho do ouška vyčurej se držím její vláčné tělíčko. Celkem rychle se vyčurá a bez probrání spí dál. Sem tam ji nedávám a to potom se buď probudí nebo to vydrží a v nejhorším se počůrá. Ale teď již minimálně (jednou za 3 týdny). Takže pohoda. Ale jak psala Brusinka taky bych to moc neřešila každé dítě je jiné a podívejte se na nás nikdo z nás plíny nenosí a taky nikoho nezajímá jak dlouho jsme je nosili. Takže žádná křeč nejsme na závodech do vrchu !

Marty - Společné zdanění manželů - je to vcelku jednoduchý. Formulář si můžeš stýhnout na internetu. Dej jen do vyhledávače daňové přiznání formulář. Vytiskni si daňové přiznání + přílohu č.5 + vysvětlivky a je to vcelku pochopitelný a zvládla jsem to vyplnit i sama. Pokud to máte složitější můžeš požádat na FÚ aby ti zadarmo poradili. Držím palce.

Problém vzteků - teď hodně zápasíme se vzteky, je to vcelku síla. Melča dokáže i půl hodiny ležet na zemi a ječet. Nikoho nechce, tak si ji nevšímám, ale bolí mě hlava z toho křiku. Po akci je jak vyměněná, chodí za mnou a říká promiň a nekřičím a dává mě pusinky. Je všemi mastmi mazaná pořád se mnou diskutuje především o spaní, že nechce spát a mě tečou nervy, ale někdy se musím i smát jak to na mě zkouší. Naštěstí jsme vzládly konečně uspávání a Melika po obědě usíná (pokud usne) sama, nebo si hraje tak hodinu i dýl v posteli. Večer stačí když sedím na chodbě a čtu si. Na nás velký pokrok !

Největší novina nakonec. I přes diagnozy doktorů polycistické vaječníky a předpokládané IVF se nám podařilo přirozeně otěhotnět. Takže hlásím dvě čárky. Termín mám koncem září a teď už jen doufám, že vše dobře dopadne a nás bude brzo o jednoho víc. Nevolnost mě naštěstí už nedrží jen příšerná únava, ale ta doufám brzo taky pomine.

Mějte se moc krásně všechny moc zdravíme

Eva + Melika + bublinka 9tt

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 21.02.06 21:26

Jupi!!!! evo, moc velika gratulace!!!!!
Tak se opatrujte!!!

Darka

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 21.02.06 21:32

Ahoj holciny!

Koukam, tady se to uz nekomu krati a zvetsuji se rady II. Tak Brusinko! Prejeme s Misutkou pohodove rozdvojovani, Andreo krasny zbytek tehu a Evo, jeste jednou krasne skoro celutehu!!!

jinak u nas k tematu asi nemam. bez plin jsme uz naobro asi pres mesic. V noci v pohode, curat davam az na pozadani - nebudim.
jinak u nas noveho nic.

Tak si to tu poradne uzijte a tehulky setrte se!!
papa Darka a Misutka

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 22.02.06 21:10

Ahoj Brusinčata,

Brusinko, to je neskutečný, termín už za týden! Držíme palečky a doufáme, že budeme včas informováni :o)))

Co se týče dětí / miminek - Hanička pořád tvrdí, že je miminko. Teď si oblíbila jednu červenou klobouko-čepičku a nosí ji i doma a tvrdí, že je „Karkulka miminko Vrabcová„, tedy v jejím podání „kákuka miminko abčová“ :o))

K tématu - zdá se, že máme definitivně zvládnuto. Ve dne byla nehoda naposledy snad před půl rokem, Hanička se plně obslouží sama, jen ten nočník musím chodit vylejvat :o)) Máte pravdu, za každé čůrání dáváme lentilku, ale už je to tak spíš ze setrvačnosti, jako motivace již to není třeba. Někdy už jsou dokonce líní si do té kuchyně pro lentilku dojít. V noci už je u nás také sucho, ale budíme se a chodíme v noci. Na Haničku je spolehnutí (kromě zmatku asi před měsícem, kdy začal spát bez plenky i Jíra), když se jí chce čůrat, zavolá si mě nebo začne řvát nebo poslední dobou si pro mě přijde. Jíru dávám vyčůrat když jdu spát (někdy se i Háňa vzbudí a jde taky) a většinou ještě jednou v noci, on si sice neřekne, ale začne ze spaní kňourat a fňukat, takže ho dojdu vy:,–(it. Za poslední týden máme sucho v noci i u Jíry (zaklepat), tak snad to v té hlavičce konečně sepnulo. Jak vidíte, noční plínky u holky odstraněny ve 22 měsících, u kluka ve 40, zkrátka pořád je času dost.

Vzteky na mě zkouší oba permanentně, teď to řeším tak, že když ten řev nemůžu vydržet, dám je za dveře na chodbu. V případě Haničky si tam chodí a pojekává a za chvíli si otevře a celá oteklá hlásí „už neřve" a většinou je důvod vzteku zažehnán. Jíra zase kope do dveří a pootevřenýma ječí dál, ale i on už ví, že dokud nepřestane, dovnitř ho nepustím. Nicméně vytočit mě umí oba nadále parádně :o)

Teda těhulí se nám to tu hezky, už jste holky dvoučárkový asi v převaze :o)) Moc gratuluju a tiše závidím :o) ale já už mám odrozeno, tak se k vám nepřidám.

Ahoj Jiřina a Hanička 2 a čtvrt

P.S: děkuji za přáníčka k svátku, potěšily. Dostala jsem kníhu „Děti potřebují hranice" a studuju a trošku mě to uklidnilo, že tak hrozně na tom zase nejsem - sice řvu, ale děti se chovají celkem normálně :o))

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 22.02.06 21:26

Evi, velká gratulace k bříšku, přejeme krásnou celou dobu čekání a na konci zdravé mimi:-)
H, a P.

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 23.02.06 13:35

Ahoj holky!
MArty, tusim, ze si tu zminovala Spolecny zdaneni manzelu, nebo se pletu? no, to je jedno. KAzdopadne jsem zahlidla v TV ze v pristim Sama Doma (pondeli CT1 12:30) o tom neco bud§!!!

papa Darca a Misa

P.S. Holky, novinka! Zbavila jsem se konecne ty svoji sileny postele! tak ted zas nemam pro zmenu spat na cem. :o) Ale doufam, ze mi uz brzo dorazi nova objednana a budu moct spat s Michalkou v klidu. :o)

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 23.02.06 13:42

Ahojky

my s Matýskem nechtěli zůstat pozadu, tak hlásíme také // čárky. Sice je ta druhá hodně hodně slabulinká, ale je !

Gratulujeme všem těhulkám a přejeme poho těhotenství a zdravíme
všechny dětičky i maminky.

S nočníkem to máme napůl, na čůrání si v pohodě říká , ale na kakání ne. To umí jen do plíny.

Už se mi sem hrne tak musím končit

papa Evula a Matýsek 26 měsíců

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 24.02.06 09:10

Evo a Evulo,
obrovská gratulace ke ||!!!
Přeju pohodové a hlavně bezproblémové těhu!

K tématu - u nás beze změny. Áňa doma běhá bez plíny, ale jak se jí chce čůrat nebo kakat, tak si o ni přijde říct. Na nočník nebo záchod se přesvědčit nenechá. Takže kdybyste v nějaké moudré knize narazily na radu, jak přesvědčit dítě, že může čůrat i jinam než do plínky, vzpomeňte si na mě a dejte mi vědět.
Osobně jsem přesvědčená, že jenom zkouší, jak budeme reagovat, protože evidentně ví, co se sluší a patří, akorát se podle toho odmítá chovat. Přesvědčit ji nelze ani slíbeným kokinkem ani tím, že plínu prostě nedostane. Tak jsem na:,–(ila ignoraci a vyčkávám, kdy ji tohle testování přestane bavit.

Jinak ji ale musím pochválit, umí spoustu říkanek a písniček. Včera šokovala tatínka, když mu odzpívala půlku „Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…“ úplně sama od sebe a druhou zvládla s mojí drobnou nápovědou. sama jsem byla překvapená, protože jsem jí tuhle písničku už dost dlouho nezpívala, naposledy snad někdy před měsícem při usínání.
Taky ji teď moc baví skládat puzzle v těch knížkách z nakl. Rebo a občas si konečně začíná hrát i sama.
O vztekání bych se taky mohla rozepsat, ale bylo by to nadlouho, tak zas třeba někdy příště.

Brusinko, teda to už je fakt za pár! Nezapomeň pak na nás s čerstvým info! ;-)

No, už mě žene na nákup, tak se loučím.
Mějte se fajn a pište, ať je co číst ;-)

Lajka + Áňa (skoro 26m) + „Saša“ (16. tt)

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 25.02.06 08:39

Ahoj holky,

předem moc a moc děkuji za gratulace k vysněným //. I když jsem na začátku cítím se zatím moc dobře jako bych ani nebyla těhu. Únavu jsem teď zažehnala 3 dnenním odpočinkem. Naše babička s dědečkem (moji rodiče) se uvolili a vzali si naši holčičku na 3 noci k sobě. My jsme mezitím zajeli na 3 dny na lyžovačku do Rakouska a večer jsme ještě stihli kino. Dnes dopoledne už si jdu naši pronceznu vyzvednout a už se na ni moc těším. Předpokládám, že mě bude celý týden otravovat, když se jí můj přístup nebude zamlouvat, že chce k babi. Tam se jí na plný úvazek věnuje babi i děda, takže nebudu moct konkurovat :O). Každopádně jsme si to moc užili a Melinka předpokládám taky.

Lajko - moc gratuluji ke kopanečkům, taky se moc těším. Nemůžu se dočkat UTZ ve 12 tt. Chystáme se tam i s Melikou, která se taky už moc těší.

Brusinko - držím moc palečky k bezproblémovému rozdvojení a určitě dej vědět až to přijde ! Přijedu ti pak do Prahy mimi zkolaudovat :O)

Jiřino - Tu knížku Děti ptřebují hranice mám taky, myslím, že je zde pár vcelku dobrých rad a návodů. Taky se pokouším lecos z ní aplikovat.

Evula I - velká gratulace ke II.

Moc Vás pozdravujeme

Eva + Melika + bublinka 9tt

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 25.02.06 15:52

Zdravím všechny,

určitě dám včas vědět, že se chystám do porodnice :o)))
Sice jsem deníčko-přispěvovatel totální flinkoš, ale až zas takhle neeee :o)

Zatím se cítím vcelku jakž takž. Akorát lumpínek oproti Janině je docela kruťák a občaš uštědřuje docela šťouchance do močáku. Až se hekám a lekám :o)))
Sem tam se taky začíná ozvývat stydká kost. To u Janiny neznám. Jo a už přichází i sny o porodu apod. Sice oproti prvnímu předporodnímu období se myslím ruku na srdce vůbec neobávám, ale začínám na to intenzivně myslet. Spíše ve smyslu, kdy se to a jak rozjede, jak to nakonec zorganizujeme.
Nemáme problém ohledně deportace Janiny. Oboje rodiče jsou ochotní a svolní. Ale znáte to. Zkrátka by se mi zamlouval průběh jako s Janinou. Klasicky postupné zintenzivňování kontrakcí a ještě několikahodinového pobytí doma. Aby byl dostatečný čas a pohoda na přesuny a evakukaci medvědice :o)))

V pondělí zase kontrola. Jsem zvědavá, jestli zase doktor oznámí, že to ještě na porod vůbec nevypadá. Oproti Janče se už docela na vylodění začínám těšit, protože velrybí období je vzhledem k fungování s Janinou ( a to je fakt zlaté nehyperaktivní dítě, co mě nechá hoooodně relaxovat a asistovat s hraním v poloze ležícího, či různě hovícího si střelce :o))) už trochu na obtíž.

Ještě jednou velká gratulace Eve a také Evule.
Pěkně se tu čárkandy množíte :o))

Zatím pa
Martina, Janina a lumpínek

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 26.02.06 16:01

Ahoj holky,

no to je parada!!!! Velke gratulace Eve a Evule ke //!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!! Takze nas bude zase vic a skoro to mame hezky po mesici…
Brusinko, drz se!!!! At to moc neboli a hlavne dej hned vedet!

Andrea

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.03.06 18:41

Ahojky,

Tak ráno mi začala zvolna odcházet narůžovělá hlenová zátka. Ale nic se dosud neděje. Žádné kontrakce, tak snad nebudeme musem k ránu vyjíždět :o))
Uvidíme, kdy se to rozběhne. Lepší by bylo, převézt v klidu Janču až během zítřka.
Jinak by přijeli naši, kdyby už se v noci něco začalo kvapem dít.
Trochu je tvrdnutí břicha bolestivější a poslední asi tři noci spím fakt mizerně, ale jinak žádný echt změny. Jo a malinko možná je nastartovaný vyprazdňovací proces.
Jenže to samozřejmě nemusí být směrodatný a nakonec ještě příští týden bude lumpínek v bříšku.
Bylo by dobrý, kdyby to vyšlo jako tenkrát a v Gennetu se opět trefili do termínu.
Tentokráte to upřesnili na 4.3. Jsem zvědavá a napnutá :o))) ¨Zatím pa, určitě dám vědět než bychom jeli.
Kdyby to bylo nakvap v noci, tak písnu Marty a Kostce a holky daj vědět.

Pa Martina, Janina a lumpínek 40tt

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 03.03.06 20:09

Jejda, Brusinko, tak uz se ti to kvapek blizi… Ja uz jsem strasne napnuta co to bude. Uz se moc tesim. Hlavne, at to mas brzy za sebou!!!!!

Andrea

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.03.06 20:11

drzim palce, a at je lupinek brzy na svete:)))

market

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 03.03.06 20:18

Brusinko, já snad nebudu spát :-)
Držím vám moc palce.
Jestli to budeš mít jako to bylo u mě s Pavlínkou, tak si ještě týden počkáš. Ale jestli jako s Pavlíkem, tak je tu lumpínek během zítřka:-).

Pa

H.

PS Na novém deníčku se pracuje, tak snad to stihnu dřív než vykoukne brusinčátko.

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 04.03.06 08:03

Ahojky, sms od Brusinky:

2,44 v noci:

Tak jsme na příjmu. Na 4cm. Pomalu jdu na klys.

Deníčk už nestihnu, musím držet palce, hned jak přijde další, budu informovat:-)

H.

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 04.03.06 09:32

Tak Marty mě předběhla, já o tom totiž napsala deníček, takže dnes snad vyjde.

Mějte hezkou sobotu,papa

H.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.03.06 09:43

jee:))) moc gratulujeme, tedy to byl fakt fofr:)))

market

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 04.03.06 10:13

OOOOOOOOOOOBROV­SKÁAAAAAAAA GRATULACEEEEE­EEEEEEEEEEEEE­E!!!!!

Jen jsem teď Brusinko kapku v šoku, protože emimčo nějak nestíhám a úúúplně mi uniklo, že jsi těhule:((((((((

Takže má Janča brášku! Hurááááá!:) Ještě jednou gratuluji a přeji mu do života jen a jen štěstíčko!

Pá MOntička + Filípek

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 04.03.06 12:05
:-DDD

Papa a pozdravuj Patríska

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama