Brusinčata - 114.díl

Rodičovství

Zdravíme všechny. Dodatečná gratulace Andrejce a Lajce. Ať mimísci pěkně přibývají a spinkají a sourozenci je moc nemydlí:o)))) 

Také přejeme všem školkáčkům dobrý start a ať se jim ve škoce líbí.
Janču jsem zapsala na dvě dopoledne do YWCY. Je to taková miniškolička. Už před prázdninama si vyzkoušela herničku beze mne, tak snad nebude drámo. Má to tak zvláštně hozený. Třeba v Človíčkově nehrozí, abych si s kamarádkou vypila kafe a ona si tam (dokonce naposledy i s prabratrancem a prasestřenicí) šla hrát. Seděla s námi a poté, co jsme tam všichni nalezli dovnitř, si mě ani nevšimla:o)))

Tisíceré otázkyproč a nač apod. ještě stále neznáme. Janík se do mluvení vážně nehrne. Stále žvatlá svých cca 10 spojení. Jakési teta beja, fufu, pak dědy a báby zkomoleně vyjmenuje. No nic. Někdy už je to trochu na budku. Zatím jsemvíceméně rozumněla, co tím chce básník říci, ale občas dochází i k velkému nedorozumění a to se pak slečna dobře rozzuří.

Plenky jsme přes léto už také konečně odbourali - tedy přes den. Bylo to fakt rychlý - jak praví chytré knihy:o)))

Jiřík začal po vzoru ségry řádně přibývat a teď v pondělí na 6ti měsíční kontrole už má 7,9 kg. Sama doktorka mi doporučila klidně ještě měsíc jen kojit a s příkrmy počkat. To potěší. Noční buzení je lepší než u Janči, tak 2-3× za noc a po zkušenosti s příkrmy si nedělám iluze, že by nějaké kašeměly vliv na noční prso-nájezdy:o))

Na Janičce může Jirka oči nechat a vůbec je to doma pro něj asi mnohem zábavnější než pro prvorozenou Janinu, když tu má větší vzrůšo a divadlo. Janík je vcelku k bráchovi hodná, samozřejmě potřebuje zhusta právě tu hračku, kterou jsme Jírovi podali:o))))
Ještě je to dobrý, Jirka je stále imobilní - začíná naklekávat - a hračky jí nemůže znárodnit. Vypjatější situace nás teprve čekají.

Jíra začíná žvatlat a dnes ráno si lumpové v 6 pěkně pokecali. Společné spaní je trochu náročné. Když by to zrovna natáhla Janča, tak jí probudí Jíra, či naopak. Ale zase už po osmé večer máme klid. Janča už přes den pár měsíců nespí, tak usne brzy a Jírataky po té osmé tuhne.

A přesně jak popisovala Lajka. Se dvěmi dětmi si troufám říct, že stíhám v pohodě. Jen mírně hektické a hysterické chvíle nastávají klasicky při odchodu. Jíra už je vztekající se, Janča to zdržuje a má klasicky největší blbnutí na programu. Odchody jsem ještě do pohody nevypilovala :o)))

Ahojky a mějte se moc krásně,
Martina a JOJO (33 a 6 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 09.09.06 18:21

Ahoj všichni,
Brusinko, to je neuvěřitelné, že Jiříkovi už je tolik! Sotva se narodil :o)) Škoda, že vám nevyšla návštěva u nás. Hanička to oplakala, pořád říkala, že už přijede „ta Janička co má to miminko Jižíčka“ :o)) a pak celý týden, když jsem na ně zkoušela, hádejte co teď bude nebo kdo přijde, vždycky odpověděla „už přijede ta Janička“ :o)) Hanička tedy na rozdíl od Janči mluví úplně plynule, kromě pár hlásek, které samozřejmě špatně vyslovuje. Ale neboj, doženete to, co bych dnes občas dala za to, aby pořád nekecali :o))  

Jinak na mě se valá spousta překážek, které člověk obvykle řeší jednou za x let, mně se toho semlele spoustu najednou, tak občas nevím, co dřív. Tak třeba: v práci pro mě místo nemají, ale nabídli mi odstupné 7 platů, což je výborná nabídka, takže jsem rozvázala poměr a čekám, až mi prachy naskočí na účet. Už vím co s nima :o)) Pořídím si konečně autíčko - chtěla bych malou Felicii okolo 65 tisíc, teď  zrovna mám jednu rozjednanou ale pšššt, ať to nezakřiknu :o)) Takže hledám práci, sháním auto, děláme fasádu na baráku, ještě jsem se z odstupného rozhodla pořídit si do baráku skříně, ať máme úložné prostory, už se na nich skoro dělá :o) Do toho k nám budeme stěhovat nemocnou manžovu babičku, a to na trvalo, takže doděláváme jeden pokoj, abychom jí mohli uvolnit ten, co teď  spíme my (1 pokoj máme zatím plonkový, navíc bude mít v chodbě malou kuchyňku a sedací kout, takže místa bude mít dost a budeme-li chtít, budeme odděleni, abychom si nelezli na nervy ). Takže musíme ji přestěhovat (až ten pokoj doděláme) a taky sehnat pronájemníky na její byt. Do toho všeho začínáme chodit do školky. Jíra byl 4 dny, dvakrát do svačiny, dvakrát do oběda. Moc se nezapojoval, trochu plakal, ale pozitivní je, že 2× krásně snědl celý oběd. Teď máme všichni tři hroznou rýmu, aby toho nebylo málo. Haničku se uvolil vzít taky na těch 5 dnů v měsíci, takže je tam asi příští týden dám oba na celé dopoledne, uvidíme, jak se v přítomnosti ségry Jíra zlepší. Já mám naplánovány dva pohovory v agenturách kvůli práci. Naštěstí to vypadá, že v mém oboru (kontroling) je momentálně velká poptávka po lidech s praxí, takže se snad chytnu. Co jsem tak testovala, i bych si polepšila finančně a budu se snažit si polepšit i tak, abych to měla blíž. Budu jezdit novým autíčkem a ještě se musím naučit řídit (mám řidičák od 18, ale jezdila jsem velmi málo, spíš skoro vůbec, takže se bojím). No to by snad stačilo, vidíte, že se nenudíme, mám pocit, že vždy když přelezu jednu překážku, hned se objeví tři další, ale beru to tak, že to je velká výzva, abych se ukázala :o)) Snad se to všechno nějak rozmotá a zase budeme mít trošku klidu.  

Mějte se všichni krásně a hlavně pište, ať víme i o vás ostatních.
Ahoj Jiřina a Hanička (2 a 3/4) a Jíra (4 téměř přesně)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama