Brusinčata - 100.díl

Rodičovství

Zdravíme všechny, Dlouho jsem neotevřela počítač a takové novinky :o)) Andreo velká gratulace. Obavy jsou už jistě ty tam a ať je vše v pořádku a v červnu se prďola vyklube. Taky jsem se chvílema obávala, jak to zvládnu. Zatím je stav pohodový. Je příjemné, že obě babičky jsou ochotné a již nepracují, takže zpočátku doufám, že vypomůžou. Hlavně s venčením. Hodlám tedy lumpínka hned zkraje navyknout na šátek, abych nemusela ty tři patra neustále vláčet kočár na etapy. Janina se v kolíbce vztekala, tak jsem pokusy brzy vzdala a nosila ji až trochu větší. No, ale jak jsem se mnohokráte přesvědčila, že plánovat znamená promyšleně dojít k úplně jinému cíli, než bylo zamýšleno, tak snad až tak malovat bych si nic neměla :o))))

Opožděné gratulace posílám Amálce, Kubíkovi, Haničce, Kristýnce, Melice.
Snad jsem na někoho nezapomněla.

Jak tu Jiřka navrhovala deníček třikrát do měsíce tak jsem klidně pro.

Janička si předpokládám své druhé narozeniny užila, neboť její největší vášni - jídlu, bylo opravdu vyhověno :o))) Jednu oslavu měla už u bratrance, kde si smlsla na dortíku a v pátek jsme to dooslavili doma s našima. Tentokráte jsem jí udělala dort ve tvaru medvěda, když už jí tak tituluji. Svíčky sice nesfoukla, zato se jí podařila strčit do nich prstík. Ale popálit se nestihla, ani nehlesla :o))
Lžičkou seškrabala šlehačku, manžel mezitím lovil snímky. Z dárečků si velice oblíbila od tchyně fax. Je u toho i magnetická tabulka, na které nejvíc vyžaduje namalovat „Jáju", neboli zajíce. Také se ujala dřevěná skládačka medvídek. Jak je hlava, ruce a nohy. Taky to je ve verzi panenky a šaška. Asi to již dávno mnohé vlastníte :o)))

Ohledně slovní zásoby se nesaháme ostatním brusinčatům ani po kolena, ale nevadí. Jednou se nám méďa taky rozmluví. Je sranda sledovat, jak rozumí co po ní chceme, zhusta tak komicky důležitě kouká a přikyvuje, ale sama ze sebe vydoluje pár slov, lépe řečeno různých zkomolenin.
V oblibě je stále plyšová trojka - zajíc, medvěd, pes. Jája, mumu, ha ha. Ty s ní sdílejí lože a vůbec je neustále tahá po bytě a krmí, či občas dává na nočník apod.

Jak jste tu řešily nočník, tak se přidáváme k plenkonošům. Zatím nepanikařím. Samozřejmě by Janča do tří let pleny mít nemusela, ale věřím, že do léta to zvládneme.
Přesně jak psala Hanka. Učit by se mělo metodou sundat pleny - což i na ven. A v zimě????
To nevidím příliš reálně. Nedávno jsem schválně zkusila asi na dvě hodiny nechat jen v teplákách s tím, že jí budu cca co půl hoďky posazovat. Dvakrát se zadařilo, pak se trochu víc napila a během 15min.stihla počůrat dvoje tepláky, křeslo. Druhý den situace stejná. Jíž tedy bez počůraného křesla. Pobývaly jsme jen v kuchyni, kde je lino :o)))
Ale že by si nějak naznačila. Budem průběžně zkoušet a uvidíme. Nočník ani tak nebojkotuje. Když ji po:,–(ím, tak se vyčůrá, ale ještě čůrá jak koroptev, takže představa, že jí co 5-10 minut vysazuju ????? Fakt ne :o)))
A ještě by třeba po narození sourozence začala opět vyžadovat pleny, radší to necháme na jaro-leto.

Je to síla, jak to letí co? Je to fakt nedávno, co byli brusinčata mimina. Nezapomenu, jak jsem si neuměla představit, že jednou ten 2-3 měsíční uzlík bude batole a obávala jsem se, jak ho budu zvládat. A nyní musím zkonstatovat, že období kolem dvou let je sladké. Tedy je fakt, že ještě nenastaly velké vzdory, tak třeba budu za chvíli mluvit jinak. Ale jsou fakt často komický. A když se přijdou pomazlit. No krása.

Dnes jsem byla na kontrole a vše je ok. Jen z diabetologie mě nepotěšili. Před měsícem jak jsem byla na glyk.křivce, tak moč nebyla úplně v poho. Nějaký cukr se tam přece jen našel. A nemám jíst nic sladkého - strašná představa :o))) V pondělí udělají další kontrolu moče.
No to jsem zvědavá, jestli mě čeká opravdu sladko-abstinence. Uáááá. O vánocích. To je pohroma, pro takového mlsala. Ale jasně, kdyby byly jen takovéto komplikace. Jiřka by mohla vyprávět. Kterak abstinovala a pak ještě ke všemu zjistila, že se lékaři zmýlili.

Přesto se na vypejkání těším a určitě zkusím nějaké vaše receptíky.
Mějte se moc krásně, nepřehánějte úklid a pozdravujte své pokládky.

Pa Martina, Janina a Lumpínek 28tt.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13549 příspěvků 07.12.05 20:36

Ahoj vespolek,
omlouvám se za neúčast v deníčku v posledních dnech - potřebovala jsem na počítači dodělat jeden dárek (fotky dětí doplněné o jejich vejšplechty - dárek pro babičky, abych to mohla dát vytisknout a svázat do knihy) a neměla jsem čas moc psát.

Cukroví jsme začli dělat v pondělí a za tři dny mám 7 druhů. Každé tedy v množství 1 - 2 plechy. Vše dělám s dětma, za jejich vydatné pomoci. Je to docela legrace, ale taky o nervy. Musí předcházet důkladná příprava (těsto dělám sama, ale to je většinou hned hotovo). Pak dám doprostřed kuchyně stoleček z rozkládací dětské židličky, jedno dítě sedí na židličce (většinou se perou kdo) a druhé a já na taburetkách ze sedací soupravy. Na čtvrté straně stolečku mám židli, na které je plech. Na stoleček dám vál, vyválím těsto a pak jde jen o to, abych je dostatečně organizovala, aby mi moc neškodili :o)) Ruce od mouky mají hned :o)) Většinou je to akce tak na půl hodiny, což je na hranici snesitelnosti. Následuje úklid kuchyně bez jejich pomoci a pak teprve pečení. Zatím jsme nic nespálili, jen jeden nový druh se moc neosvědčil. Udělala jsem mrkvánky, co jsem radila Kostce, a jsou skvělé. Ještě se chystáme na dvoje vykrajovánky (jak se zdá, mají největší úspěch při výrobě i při konzumaci), potom ještě jeden náročnější druh bez přítomnosti dětí a tak za týden tři druhy nepečené.

Byla jsem s dětma (a babičkou) v neděli na Mikulášské besídce od nás z práce. Hanička se už chová jak velká slečna - skoro. Už nějakou dobu jsme přemýšleli, že bychom děti vzali do divadýlka. Jelikož na besídce měla být jako součást programu divadelní pohádka, chtěli jsme to tam vyzkoušet. No do divadýlka by nemohla. Byly tam dvě herečky, které měly rukavice jako zvířátka. Když si prvně nandala jedna z nich chlupatou rukavici, že je to medvěd, a začala chrápat, jako že spí, Hanička prohlásila, že „Haninka bojí medíka", přisála se na mě a celou pohádku seděla odvrácená a bála se medvídka. Je to bambula.
Pak se tam zpívaly koledy, to se Háně moc líbilo. Trénujeme je doma a asi tři už umí - ne že by sama zpívala, ale když zpívám já, zpívají oba se mnou, a to klidně všechny sloky až do konce. Bravurně zvládá Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati a Hajdom hajdom tydlidom.
Pak přišel Mikuláš, přestože předem hlásila, jak se bojí čerta, žádný velký strach se nekonal.
Usoudili jsme, že už nemá cenu, aby k nám chodil znovu Mikuláš v pondělí, proto měli balíček za oknem. „Kočuádku" tedy Hanička může!

S čůráním je na ni fakt už spoleh. Když jdu večer spát, chodím dávat Jíru čůrat, takhle se nám už občas zadaří, že vydrží do rána suchý. Haničku nechám být, když se vzbudí, zeptám se, jestli chce taky čůrat. Včera mě překvapila, protože aniž bych se ptala, beze slova sama vylezla z postýlky, svlíkla se, vyčůrala a zase zalezla do pelíšku, zatímco jsem držela na nočníku klátícího se spícího Jíru :o)

Ahoj Jiřina a Hanička

 
Jirina
Extra třída :D 13549 příspěvků 07.12.05 20:39

Ještě k nové organizaci deníčku, jestli souhlasíte s rozvržením na 10., 20. a 30. den v měsíci, vzhledem k tomu, že tento vyšel 6., navrhuji 10. nyní vynechat a pak už jet v novém režimu od 20. (kostka), 30. (Darka nebo náhradník) a 10. Brusinka, jo?

Omlouvám se, že vám to takhle organizuju, když už nechci sama psát :o)))

Jiřina

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.12.05 14:02

Ahoj holciny!
Koukam, vazne to tady, vazne. No, neni se cemu divit. ty vanoce. TAky nejak neoplyvam nadbytkem casu. Ne ze bych nestihala, ale nejak mi uz nezbyva sil neco napsat.
Dnes jsem se rozhodla vanocne uklidit. TAto myslenka me drzela asi 10 minut maximalne a pak jsem tuto myslenku rych le zapomnela. :D A sla jsem radsi varit. :D
Utru jen prach a mozna ty sklenice a strepy umeju, ale jen kdyz budou hodne a hodne hodny.
Jinak Misa uz ma i ten posledni 20 zub, na nocnik pres den uplne v pohode, uz dlopuho jsme nemely nehodu (rychle zatukat) a na spani to ani jeste nezkousime. Jsem asi lina.
Jinak Jirino, ta podlozka v postylce je fakt dobra… Misa jednou bez nmeho vedomi byla polozena do postylky na odpoledni spani bez plinky a kdyz se probudila, tak mi zahlasila, ze se pocurala… tak jsem rikala, no LAda ti asi dAL SPATNE PLINKU A KDYZ JSEM JI SAHLA MEZI NOZICKY, TAK ZADNOU NEMELA. :OD No, vic me tzamrzeo to, ze mela cisty prosteradlo, ktery teda zas putovalo do spiny a madrace byla uplne sucha.

Jinak u nas nic moc noveho. Misa skvele telfonuje a ma u toho dost dobry propovidky. A taky u nas zacina obdobi „PROC“ ? Jsem z toho uz kolikrat ukecana… a nakonec ji odpovim protoc a uz si to i nekolitrat odpevedela sama. :D
Kdyz ji neco upadne, prohlasi doprcic"po kom to asi tak muze to dite mit… :D. A na policajty rika, ze nam daj pokutu.

Cukrovi budu pect asi az pristi tyden, ten si zitra nakoupim veci a pak se do toho vlozim.

Tot asi vse a ja jdu utrit aspon ten prach.
papa a neprezente to moc s tim uklidem!!!!

Darka a Misa

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 10.12.05 15:12

Ahojte všichni,

opravdu to tu zrovna komentáři o přípravě vánoc nepřeháníte, je vidět, že víc pracujete než píšete :-). Ne tak já, s úklidem jsem na tom podobně jako Darka, i když náš zanedbaný byt by to potřeboval jako sůl. Zato cukrovího už jsme taky s Pavlíkem napekli kolik - počítám - kukuřičné (asi špatný recept, je tvrdé,zatím se nedá jíst), z kysané smetany (na způsob šlehačkového) trochu lepší, z ovesných vloček, celkem dobré, a nejlepší je jednoznačně mrkvové. A jedny perníčky, ještě nenazdobené, na druhé (z celozrnné žitné mouky) mám zaděláno. Zdůrazňuji - od všeho jeden plech :-) Včera jsem taky upekla štolu, trochu se připekla,uvidíme o vánocích, jestli bude jedlá. A zítra peču u tchynky.

Mikuláše jsme nezvali, ale potkali venku a čert se na Pavlíka otáčel, působilo to poněkud strašidelně. Pavlík zíral a nejistě pravil :mama. Pak to komentoval: moc neíbil čert.

Konečně mi tenhle týden přišly v půlce listopadu objednané dárky od Legáčka pro Pavlíka. Dsotane duplo - kyblík a pickupa. Pak ještě ty golfky, malý kufřík s večerníčkem a hrneček s fotkou míchačky. Víc snad už nic, nechci, aby to bylo jen o dárkách. I tak je toho dost. A co chystáte pro děti vy?

Jiřko - počítala jsem s tím, že napíšu deníček tak za 10 dní po Brusince,vychází mi to zhruba na příští víkend.

Brusinko - to ráda slyším, že se plenkami nevzrušuješ. Budu se snažit držet tvého příkladu a zachovat klid. Nechávám nočník na jaro. Jinak cukroví může být i bez cukru :-)Ba ne. držím palce, Ať je cukr v pořádku. Byla jsem na tom při Pavlíkovi podobně a týden bez sladkého byl trochu nepříjemný. Končím, Pavlíka to u pc neba.
Mějte se krásně a písněte.

Ještě gratulaci - dodatečně Melice a předběžně Martínkovi. Jak se vlastně Míšo všichi máte?

Hana a Pavlík, 2 r a měsíc

 
Jirina
Extra třída :D 13549 příspěvků 10.12.05 21:23

Ahoj brusinčata,

taky koukám, že lenost psát převládá :o) Já jsem dělala óbr velký kompletní úklid někdy koncem října, takže uklízet už nic nebudu. Pravda, třeba podlahu v kuchyni jsem od té doby nevytírala a asi bych měla, zrovna tak postele už by znovu potřebovaly převlíct. I koupelny už si zase říkají o svoji měsíční údržbu. Prach by se klidně znovu nechal utřít, ale k tomu se nedonutím, to zmáknu v lednu, až budeme likvidovat stromeček a jehličí.

Pečené cukroví mám hotovo. Nakonec 10 druhů (po 1 max. 2 plechách) - jestli dobře počítám: z vykrajovánek mrkvové, rozinková kolečka, smetanové hvězdičky, slepovánky s dírou (linecké), slepovánky z pudinkového těsta (budou se polomáčet v čokoládě), kokosové hrudky, ořechovo-rozinkové hrudky, vanilkové rohlíčky, kostky (ty jediné jsem dělala bez dětí naopak za pomoci tatínka) a ještě knoflíky, jo je to deset. Ono se to zmáklo celkem snadno, ráno jsem vždy udělala 2 těsta, jedno se uválelo dopoledne (nebo obě), druhé případně odpoledne, aspoň utekl čas. Ještě příští týden udělám tři nepečené. Pekla bych klidně dál, ale kdo by to jedl :o)))

Z dárků pro děti už mám taky kyblík lega (je to přes internet, psali „velký" kyblík, ale moc velký mi nepřijde), dále nečekaně hadrovou panenku s golfáčkem (kámošce se sešly dva, tak mi jeden střelila), nějaké knihy. Mamka má na můj popud pro děti magnetky s krtečkama a makovou panenkou a ještě nějaké dřevěné hračky. O tom napíšu víc, našla jsem to na www.ceske-tradice.cz/katalog a sice dřevěné navlékací korálky, jsou to kuličky, kostičky, válečky a jiné tvary o průměru 2 cm ve 4 barvách, nakonec to beru jako nečekaně kvalitní náhradu za ty korálky, co jsem neprodejné viděla u Amálky. Dále se mi tam zalíbilo jedno dřevěné puzzle a pak ještě provlíkací obrázky (dřevěná destička, obrázek, v něm jsou dírky a provlíká se tím tkanička). Toto vše je právě na cestě, až to uvidím (jestli mi to mamka ukáže), můžu napsat víc. Ségra má pro děti ještě další knihy a druhá ségra skákací balony a myslím, že to bohatě stačí.

Hanička šikulka (i Jíra) už odzpívá asi šest koled, dneska jsem je natáčela na kameru a mohla jsem se u toho umlátit smíchy. Večer jsem Haničku slyšela z chůvičky : „miminko, panáčku, já tě budu koíbati" :o)))

Jo a dnes už jim zase teklo z nosu, já se z tý rýmy picnu. Nově je nalejvám bylinkovým čajem (Dětský Leros proti kašli a na průdušky) a zdá se mi, že to zabírá (ať to nezakřiknu!)

Toť z vrabčího hnízda, mějte se prima a najděte si čas napsat!
Jiřina a Hanička

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 11.12.05 18:41

Ahoj holky,

ozyvam se jen kratce, nejak na me prisly tehu nevolnosti stridane se zachvaty zlucniku, takze lezim jak lazar a vyuzivam toho, ze je nedele a Radek je doma.
Jen jsem zaznamenala, ze mela Janicka narozky, tak ohromne gratulace a at je to holka sikovna!!!
Ja ted vubec nemam naladu na psani, tak se nezlobte. Jak mi bude lip, tak se urcite ozvu! Zatim si aspon stahnu zmeskany denicky a budu v posteli pilne procitat.
Mejte se lip nez ja a piste, at mam co cist!!!

Andrea

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 12.12.05 13:55

Ahoj holciny!
Tak ted neco malo odemne.
Testa na cukrovi mam udelane, matlala jsem vcera, tak ted uz to jen upeci a je to. Uklid se nekonal, to moje nadseni mi trvalo asi tak 10 min a misto toho jsem sla radsi delat fotky - prach a spina (jeste ze tu zadna neni) neutece. :o)

Misa dnes sedela na nocniku a koukam na ni, ona koukala na Sama doma a tak nejak neco delala rucickama… silene me to rozesmalo a hlavne pak to, co to dealla. Byla tam znakova rec a ona ji napodobovala. MAlem jsem sicvrkla do textilu. to bylo tak krasny a bezprostredni… Uplne k sezrani. YKdyz jsem vytahla kameru, tak uz vedela, ze vim co dela a delala kravinky.

Jinak k vanocnim darkum - ja jsem asi magor a budu toho mit desne moc. :o)

Takze 2× zidlicka, 1× vesacek, ponosticky pro panenku, vysavac, kos na hracky, (pak tu mam napsany nejaka tabule a vubec nevim co to je) :o :-) Ja jsem totiz kaovej tupon, ze to musim mit napsany. A at premyslim jak premyslim… jo uz vim. :o) Od Misi_L takovou hadrovou tabulku na kterou se pise vodou a kdyz to uschne tak to zmizi. Jo a pak skrin a truhlu a postylku. Ale tyhle 3 veci bude mit i k narozeninam a k tem jeste dostane magnetky Vila Amalka, razitka VA, svetr, a dreveny puzzle Krtek a to je asi vse.
Od nasich bude mit panenku Chou chou - magori, ale me se tak libila. :o) JAk rika mama, tak jsem si ji poridila pro sebe. Autosedacku CHCH, a nejaky drobnosti jako jsou knizky, obleceni a tak. TAkovy ty bezny veci. TAkze si myslim, ze bude mit tak plodny vanoce, ze ani nebude vedet co ma. :o)
K narozkam jsem ji nechala poridit takovy ty knizecky s Puzzle. Porizujete je nekdo taky?

No, tot asi vse a ja se jdu venovat domacnosti. papa DArka a Misa spici

Tuhle jsem mluvila asi tak 5 min s Brendy a maji se dobre a urcite pozdravuji!!! Fifa je pres den bez plinek, sikula. A jinak nevim. Ale az zjistim, dam vedet

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 14.12.05 13:09

Ahojky včeličky :-)

Andrejko, doufám, že už je ti líp! Držím palce.

Jiřko, koukla jsem na ty stránky a dřevěné korálky jsem nenašla :-( Že by už byly vyprodaný?
Nemáš prosím tě nějaký fígl na obalovaní těch kostek v čokoládě? Napíchnout na špejli a namáčet?
A děti už jsou ok? Na bylinkové čaje nedám dopustit, jakmile na nás něco leze, hned je vařím. Většinou vystačím jen s nimi. Jen Pavlínka mi to bojkotuje, tak ho aspoň kloktá.

Darko, Míša je ale komediantka :-) Máš odkaz na stránky s těma knížkama? Jsou to takové malé tvrdé? Jednu teď přivezla Pavlína z Prahy, s autama, jak jinak.

Mějte se

Hana + Pavlík

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 14.12.05 13:25

Ahoj HAni!
Na ty knizky nevim zadny stranky, musela bych se podivat primo na ni, jestli tam neni nejaka vebova stranka. Ale je to knizka se silnyma strankama a v nich je puzzle. Jestli teda myslis tyhle. Nebo jinak nevim. Ale na neco mrknu na netu a zahlasim ti pripadne uspech. :o) Jinak byly v intersparu asi v akci za 99,–. jinak je maji hodne treba v Kalzenbergeru (nebo jak se to knihkupectvi jmenuje) ale tam je maji asi za 119,– nebo tak nejak. Maji tam ruzne cenove 119,– az tusim ze 200,–

Darka

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 14.12.05 13:40

Hani, koukala jsem na net a tady jsem nasla toto.

http://www.svojtka.cz/shop/shop.php?… cislo 1551 a dál. Neni to uplne presne co mame, ale je to na tenhle zpusob.

A ted jsem nasla ty co mame.
http://www.rebo.cz/rebolist.asp?k=37

Tak a ted uz jen nakupovat!!!!!

Darka

 
Jirina
Extra třída :D 13549 příspěvků 14.12.05 21:17

Ahoj brusinčata,

tak jsme dnes vyráběli první nepečené cukroví - rozinkovo-ořechové kuličky. U dětí fantastický úspěch, protože dovoleno během tvorby ochutnávat těsto :o))) A moc chutnalo!

Kostko - s těma kostkama přesně jak píšeš, kostičku nabodnu na špejli, ponořím do čokopolevy, proženou moučkovým cukrem, hodím do ořechů, rukou obalím a kladu do krabice. Opakuju tak dlouho, dokud jsem schopná obalenou rukou manipulovat, pak nalepené olížu a pokračuju :o)) Psala jsem, že je to náročné :o)) Tentokrát jsem to dělala s manželem - moje to bylo pouze po cukr, házela jsem to do ořechů a dál to bylo jeho.

Na korálky ti zkusím zkopírovat přesný odkaz, snad to najdeš (kdyžtak to zkus vyhledáním, zadat heslo korálky).
http://www.ceske-tradice.cz/…uct_info.php?…
Mamka hlásila, že už má balík na poště, ale prý mi ho do Vánoc neukáže :o(((

Co se týká nachlazení, Hanička je po 2 dnech bez rýmy, Jíra příšerně kašle. Koupila jsem sirup Hedelix a od včerejška ho dopuju, tak uvidím, snad se toho zbaví.

Tak pa Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 15.12.05 22:19

Holky, díky moc za rychlé odpovědi, hned se jdu mrknout.

Jiřko, to taky zní lákavě, ty nepečené ořechovo rozinkové kuličky. Můžu zas otravovat o recept?

Já dnes nazdobila (teda spíš napatlala) perníčky a upekla placku potřenou oříškovým sněhem, z té vykrájela vánoční tvary - zřejmě mé nejlépe vypadající cukroví. Na mě je moc sladké, ale u zbytku rodiny má velký úspěch :-)

A Pavlík si dnes večer udělal takové móňo, že jsem s ním málem hnala na pohotovost - letěl, zakopl a pusinkou nabral roh stoličky :-(( Naštěstí docela dobře, bylo to spíš tím místem mezi pusou a nosem, takže zuby i nos ok, jen má trošku bouličku. Plakal dost, ale během 10 minut se uklidnil, večeřel normálně, tak snad to bude dobrý.

Dobrou

Hana

 
Jirina
Extra třída :D 13549 příspěvků 16.12.05 21:39

Ahoj,
Kostko, recept napíšu, ale asi až do nového deníčku, teď se mi to nechce hledat. My máme ode dneška hotovo, dodělali jsme poslední nepečené, omáčeli jsme v čokoládě, co bylo třeba, nakonec jsem i jeden nový druh udělala (dělali to v pondělí „Kluci v akci", vykrajované sušenky z mandlí, sádla a pomerančové šťávy a jiných nedůležitých ingrediencí a krásně to voní a chutná stejně jako všechno ostatní :o))) a konečný počet se zastavil na čísle 14. Ale je to jen 7 malých a 1 větší krabička, myslím, že do Silvestra to v pohodě sežereme.
Teď nevím, co budeme ten zbývající týden do Vánoc dělat! Koukala jsem, že každé ráno dávají nějakou kreslenou pohádku (na Primě) tak asi budeme nahrávat :o)))
Hanička dnes ztratila naušničku a trvalo rekordní čas (snad hodinu) intenzivního hledání, než jsem ji našla (občas ji ztrácí, ale zatím byla pokaždé v postýlce). Jsem se docela zapotila, ale jelikož jsme nebyli venku, věděla jsem, že musí být doma, dokonce jsem kvůli tomu odsunula gauč (tam bylo věcí!) a vyluxovala a nakonec ji našla poté, co jsem vyházela a znovu uklidila celou bednu plyšáků. Vedle ní je podložka, na které děti svlíkám před spaním a kde sedají na nočníku, ale před vyházením plyšáků tam nebyla. To jsem si fakt oddychla, že jsem ji našla!

Dnes tu byl takový vítr, že mi zazvonil na zvonek! Ještě že máme rýmu a nemusíme ven :o)

Tak ahoj už asi v novém deníčku
Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 16.12.05 22:59

Ahoj Jiřko, stačí do nového, budu ráda. Chtěla jsem ho poslat už dnes, ale četla jsem naše staré deníčky a nestíhala, tak zítra. A taky jsem začala s kostkama - je to piplačka, ovšem chutná to dobře - ustrouhala jsem málo oříšků a odložila to na zítra. Ten piškot se mi dost drobí.

Tady to fučelo tak, že jsme radši nikam nešli, zřejmě by nás to odneslo.

Dobrou
Hana

 
Hanulka1
Kecalka 184 příspěvků 17.12.05 11:09

Ahojky všem

Do vánoc se sem už asi nedostanu, tak přejeme s Kubíčkem krásné vánoce a nádherně rozzářená očička, těch našich drobečků.

Úplně z jiného těsta. Holky co říkáte na porodné 17 000 od dubna a pokud to schválí senát a prazident, tak od roku 2007 na rodičovský příspěvek 7 400 Kč měsíčně?
Brusinko: Kdy máš termín?

Tak se mějte a v novém roce ahojky
Hanka a Kubík(co zavře pusu jen když spí a líný chodit na nočník)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama