Brusinčata - 14.díl

Rodičovství

Zdravíme všechny, tak už je to tady. Janinka se v neděli skutečně regulerně ............ nahlas zasmála :))))) Bylo to bombastický!! A schovala si to pěkně na přivítání taťky. Až mě dojala:)) Když se v koupelně holil, šly jsme ho s Janinou špehovat a Janina čučela a čučela, až se z toho začala hlasitě uchechtávat. Přímo se mi v náruči natřásala. Asi jí připadala strašně legrační ta pěna nebo co? :))))

Minulý týden jsme byly slaměnné vdovy. Robert lyžníkoval po francouzských horách. Trochu jsem se obávala, jak to tu budem zvládat. Ale bylo to v pohodě. Měly jsme program a nakonec ten týden utekl jako voda.
A do sbírky přibyl další - 4. marmot:-)))
Tentokráte jsem si řekla o nějaký přívěšek do kočárku. Takže Janince se nad hlavou houpe malý svištík. A je to rozhodně příznačný talisman. Ona je totiž v podstatě náš malej křeček syslovič. Na prso se vždycky vrhá hladově, jako by týden nejedla :-))) a saje stylem, hamty hamty ať mám pořádně do zásoby. Co kdyby mi tu mlékárnu zavřeli :-)))

Další dovednost, kterou se od Martininy Amálky naučila - jsou hrdelní zvuky. Byla u nás Martina s Amálkou a Amálka předváděla nově nabité hlasové projevy. Takové jakoby vrčení. No a za pár dní to Janča také začala vyluzovat :-)))

Hlasový rejstřík má zatím stále stejný. Jedná se stále o vesměs samohláskové hučení. Grrr a vrrrr doposud nevyzkoušela :-))

Měly jsme jít tento týden na očkování proti obrně a tu trojkombinaci, ale jelikož nemá ještě stoprocentně zhojené TBC, tak se nám to posune. Nejprve zkontrolují pupenec na rameni a pak někdy začátkem dubna nás to čeká.
Na kontrolu jdem příští týden. Dle přibližného vážení stylem - nejdřív s Jančou, poté bez a převážení oblečení a pleny- odhaduji váhu na 6,5 kg. A dle domácího měření 63 cm.

Minulý týden také podala čepičkový a kočárkový výkon. Vydržela asi 10sekund s čepičkou na hlavě a vysílat přitom úsměvy. Brzy jí však secvaklo, že tohle teda ne a spustila tu svou :-)))
A druhý rekord padl, když jsme se s oběma babčama vypravovaly ven. Už byla uložená v korbičce a připravena na vynesení - ne v zubech, ale z bytu:-) jako vždy zpívající. Oblékala jsem se a mamča mezitím zkoušela Janču uchlácholit. Jakýmsi zázrakem se jí podařilo Janinu „očarovat“. Ztichla, oči vykulený na stříšku korby a po celou dobu, než jsem jí vynesla, ani nepípla:-))) Byla jsem v šoku. To se ještě nestalo. Bohužel si to zatím nezopakovala :-)))

Byly jsme také navšívit bývalé pracoviště. Všem se moooc líbila:-)) Ještě se na cizí lidi směje. Fáze obliby „svých lidí“ ještě nenastala.
Původně jsem myslela, že tam budu jen chvíli a nakonec si Janča pěkně schrupla v náruči šéfky a docela jsme si návštěvu protáhly :-))

Poslední dva dny mě začala ta naše přísavka jakoby „kousat“. Projížděla jsem jí pusinu a na zuby to nevypadá:-))) Asi jak se zuřivě přisává a tahá, tak mě horním patrem poněkud „masíruje“ :-)))
Snad se to poddá. Dnes pře den to už bylo zase lepší.

Mám tu vzkazík od HANULKY:

Ve dnech 17-21.3 je na výstavišti veletrh VŠE PRO DÍTĚ. Je i prodejní.

Mějte se všechny moc krásně a jarnímu počasí ZDAR!!!!!

Martina a Janinka (15.týdnů)

Váš příspěvek
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 16.03.04 10:00

Ahojky holčinky, chci jen poinformovat kdo si pamatujete na Maky - dala jsem do bříšek fotečky jak to sluší Maky s Terezkou ještě v bříšku :-)

Brusinko moc ráda čtu Tvůj deníček je super. Janinka je šikulka. těším se až se s Vámi potkám na nějakém srazíku, snad budu mít štěstí.
Mějte se moc krásně ahojky nakukovatelka snažilka Maru

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.04 13:26

Ahoj Brusinčata!

Brusinko- koukám, že Davídek s Janičkou mají hodně společného. Když ho oblékám…řev. A jen tak nečinně ležet v kočárku? Nesmysl…alespoň řve!

My jdeme na TBC ve čtvrtek a ta 4kombinace nás čeká až za měsíc. Doktor nám to posunul, aby toho nebylo najednou moc. A na kontrolu TBC očkování jdeme na konci měsíce.

Nahlas se Davídek směje už asi 14 dní. Ještě před tím to jen trénoval a vždycky z toho dostal škytavku, ale před 14 dny se zasmál nahlas.

Včera bylo venku tak krásně, co? Šli jsme na procházku a Adam vyrazil na šlapací tříkolce. Tvářil se jako absolutní mazák…v podstatě na tříkolce jezdí odjaživa ;o). Dokonce řídil jednou ručičkou! To když se občerstvoval sušenkou :D

V neděli se chystáme s manželem do kina…na třetí díl Pána prstenů. Mooooc se těším! Konečně nějaká kultura než samé přebalování, uspávání, krmení dravé zvěře..

Zatím papa
Gábi+ Davídek (a já už zase nevím kolikátý týden; asi 13 týden?!)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 16.03.04 17:34

Ahojte,

koukám, že jste asi ještě všechny venku na procházce, když už se konečně udělalo to jaro. Škoda jenom, že pořád straší s ochlazením. Já už teda mám zimy a hlavně té námrazy prokládané břečkou plný zuby. Dneska se mi po těch suchých cestách tak krásně drandilo s kočárem, to se vůbec nedá srovnat s minulým týdnem, kdy některý ulice vypadaly jak tankodrom.

Taky se musím pochlubit s oblíkacím úspěchem. Už se nám dokonce opakovaně podařilo navlíknout Aničce nejen svetřík, ale i čepičky a rukavičky bez jakékoli známky nelibosti. Dokonce se na mě u toho oblíkání culila - nevídané! Ale stejně jsem ráda, že ty vrstvy, co na ni musím navlíkat, budou konečně ubývat.
Zato se nám ale poslední dny pokazilo koupání. Už se tak ráda v té vodě čváchala, dokonce nenatahovala ani po koupání, když jsem jí navlíkala dupačky. Ale posledních pár dní je u koupání zas takovej kravál, že mám kolikrát strach, jestli jsem jí třeba něco nezlomila nebo jí jinak neublížila. Myslela jsem, že by to mohlo být teplotou vody, ale včera začala vřískat dřív, než jsem jí dala do vaničky. Ach jo.

Ramínko se nám už lepší. V pátek už nám to sestřička jen přelepila. Nemá tam už žádnou bouličku, jenom zarudlou skvrnu. Dnes to budu zas přelepovat, tak doufám, že to bude zase o něco lepší. Kvůli tomu jdeme na to očkování proti obrně taky až příští týden a ta čtyřkombinace se nám zřejmě posune taky o něco dál.

Jinak se z Anička stala pořádná slintalka, ani ji nestačím utírat a když ji nosím na rameni, mám tričko proslintané durchum durch. Nejraději má v pusince dudlík i ručičku zároveň, no krasavice! Kolikrát se leknu, že si ten dudlík narve do pusy úplně celý (i s tou kytkou na konci), fakt nevím, jak bych ho pak dostala ven :-)

Ještě jsem se chtěla zeptat na dvě věci:

  1. Co oblíkáte dětem na noc? Anička má overálek a dávám ji pořád ještě do rychlozavinovačky, ale jenom navolno, nožičky si stejně prokope ven. Nemyslím si, že by to bylo moc, ale dnes ráno mi přišlo, že je zpocená.
  2. Kdy jste začali pást koníčky? Andulka zvedání hlavičky na bříšku celkem bojkotuje. Bud se vzteká a slintá kolem sebe, nebo si narve pěst do pusy a taky slintá na všechno kolem. Na baloně vyvíjí větší snahu, ale obávám se, že to se nepočítá.

Tak jsem se vypsala jdu si nechat proslintat další tričko.

Lajka + slitající Anička (dnes 11 týdnů)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 16.03.04 19:11

Ahojky Brusinko!

Tak další marmot doma:) Moc se mi líbí tvůj styl vážení Janinky:))))) Koukám, že děláte pokroky a gratuluji k prvnímu „řechtandu“:) Měj se moc krásně a pozdravuj Janinku

pá Montička

rendy1
Stálice 60 příspěvků 16.03.04 19:21

Ahojky,
teda dneska bylo venku krásně, co. My jsme byli venku dvě hodky, úžasný, tak jsem si najivně myslela, že malá bude spát v kočárku, když přijdeme domů a houby. Jakmile se nehoupá tak je vzhůru a spustí tu svou. Mám dotaz - jak oblékáte mimča na procházky, když je takhle pěkně.
Lajko - malou oblékám jako ty a ještě přes ní dám slabou deku a je v poho. Asi taky záleží kolik máte stupňů v ložnici. K pasení koníčů - Markétka začala zvedat hlavičku v 9 týdnech, ale předcházelo přesně to co popisuješ. Pak nás jeden den překvapila. Každý mimčo má asi svůj čas a třeba zítra tě potěší, jak je šikovná.
Jdeme koupat. ahoj
Rendy a Markétka 10týdnů

kostka
Kecalka 405 příspěvků 17.03.04 08:55

Ahojte,

konečně jaro, teplo a sluníčko. Jen pár komentářů a utíkáme ven. Včera jsem pila své letošní první kafíčko na terase,přišli jsme zvenku,Pavlík spal,pak se napil ode mě a zas jsme mazali ven,ani jsem ho domů nebrala. Pak jedl ještě v parku. Ale asi jsem ho přece jen dost nabalila, kroutil se(měl bodýčko,overálek a flísovou mikču,rychloza­vinovačku navolno a fusak-ten my máme jen takový slabý, a nebyl už v tašce). Dnes zřejmě odhodíme další vrstvu.

GÁBI - jaktože jdete na TBC až teď? Já myslela,že to se dává v porodnici? Jsem z toho zmatená.

LAJKO - omlouvám se,že jsem včera vypadla z ICQ bez rozloučení,ale byla nějaká porucha na připojení. A zvedání hlavičky na míči se taky počítá,tím si hodně posiluje ty zádové svaly. To se malému líbilo vždycky víc. Jsem ráda,že nejsme sami slintací,my při chování uvazujem bryndák:-).

MÁRTY - jé bazén bych taky brala,záda mě poslední dobou pobolívají a nemůžu se moc donutit ke cvičení. Nejbližší je od nás 20 km,snad se už někdy vypravíme.

Pa všem

Hana a Pavlíček 4 měsíce a 8 dnů

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.04 09:58

Kostko, promiň…já jsem to zblbla. Ve čtvrtek jdeme na obrnu!
A na to TBC…to je kontrola reakce.

Už mi měkne mozek ;o)
Gábi

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 17.03.04 11:35

Ahojte maminy,

tak jen ve zkratce, protoze venku je fakt nadherne, takze jak se nabastime, hned vyrazime ven. Vcera jsme vysli po obede a vratili jsme se domu az kolem 8 vecer. Nejdriv jsme jeli k pani doktorce na obrnu, ani jsme se nemuseli vysvlekat, jen nam sestricka dala tu dobrutku na lzicku, Filipek to zblajznul a jelo se dal. V prubehu cesty jsme odkladali svrsky, protoze byl fakt hic a Filipek byl uplne spoceny, takze nakonec mel jen mansestrove laclace, ponozky, bodicko a mikcu.
Tak jsem se aspon dostala k tomu oblekani. No a na noc mu davam vetsinou bodicko, ponozky a pyzamko, ma takove roztomile s hvezdickami a rybickami. Pri oblekani byva vetsinou v pohode a nebreci, nekdy teda u te cepicky, ale tu za chvili budem mit z krku. Dokonce se vetsinou u toho smeje, on se totiz smeje skoro porad. Nas Filipek je takovej spokojenej, vysmatej clovicek.
Po te obrne byl Filipek uplne v pohode, zadna reakce nenasledovala. Pak jsme jeste jezdili po meste a po parku a nakonec jsme skoncili u babicky. Vsude bylo plno kocarku, vsechny vylakalo to krasne pocasicko.
V sobotu jsme meli jeste jednu premieru, byli jsme se znamyma, co maji mesicni Elisku v restauraci na obede. Mala to tam cele prospala, ale nas klucina se rehnil na vsechny okolo, ale jen co nam donesli jidlo, zacal se taky dozadovat papu. Takze se nejdriv musel napapkat on a pak jsem mohla ja. Slo to uplne v pohode, nijak jsem se neostychala, taky proc, kdyz jsme tam byli skoro sami :-) . Tak uz z neho taky delame hospodskeho povalece :-) , jak rika nase babicka.

Mejte se vsichni moc krasne a uzivejte slunicka.
Pa Brendy + Filda 12 tydnu

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 17.03.04 14:38

Ahoj holciny!
To je krasne, co..... ted jsem na skok doma, vyprat povleceni, vyvetrat atd a pak zas k nasim. Jinak u nas zadna zmena, uz mi to zacina dochazet, ale stale se jeste drzim, takze nemam vubec ale vubec na nic naladu. Porad jen cumim do blba a hodim sama s kocarem a tak. Ale na Michalku se snazim smat. Zjistila jsem ze tatu ji vynahrazuje muj bracha, kterej se z ni muze pominout. Od pristiho tydne budu uz doma, tak doufam, ze se nervove nezhroutim. No, konec mojich problemu…
Jinak se nam uz zacina na raminku obevovat modra boulicka - konecne. :)
Michalka uz taky hodi lehceji oblecena, ale na noc je porad stejne. Kosilka (platena) bodicko, dupacky, perina. Ma porad studeny rucicky. Dnes poprve vecer spala Michalka potme celou noc a vydrzela bez jidla 9,5h. Takze sem si rekla, ze odedneska spi jen se zhasnutou lampickou.
No, du poklidit pradlo a povlict a jeste nez pojedu si hrat na Milpu tak se sem mrknu.
Papa Darca + Misutka 8 tydnu

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 17.03.04 17:21

Ahoj holky,
zatím jen v rychlosti. Martínek má asi nějakou 3-měsíční krizi, protože pravidelně mezi 17-19 hodinou je nevrlý, chce se chovat, docela pláče, pak sám kolem 20h usne a chrní s 2 přestávkama až do 7h

Dnes jsme byli na velkém očkování + obrna.
Lžička mu moc nešla, hrozně se u toho zakuckal. Injekce 2 - jedna do stehna, 2. do prdélky. U obou ječel, ale hned se zklidnil. Koupila jsem mu tu drahou dávku za 1000kč, tak pak popíču, jestli byly nějaké reakce.

Zbytek až v pozdních večerních hodinách

Míša a MArtínek 3 m

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 17.03.04 17:22

…fuj, co jsem to napsala za slovo - popíču!!! Mělo to být popíšu :o)))

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 17.03.04 18:58

Ahojte,

tak musím s politováním oznámit, že to, co jsem psala včera už zase neplatí. Včera před koupáním jsem kontrolovala Aničce ramínko a zdálo se mi to nějaké červenější. Snažila jsem se sama sebe přesvědčit, že se mi to jenom zdá, protože už jsem ji fakt nechtěla trápit. Jenže ráno na to koukal i manžel a ten puchýřek tam byl znova a zase pěkně podlitej, ach joooo :-( Jediný zlapšení bylo v tom, že už to nebylo dofialova, jenom červený. A tak jsem byla zase za matku tyranku, protože jsem tu naši princezničku opět vzala k doktorce. Jestli se to jednou dozví, až bude starší, bude mě za to nenávidět. Tušíte správně, čekalo nás zas propichování a vymačkávání hnisu, to samozřejmě za vydatného řevu. V pátek jdeme znova na kontrolu. To je tak strašný, když ji musím nechat tak často a tak moc trápit! A to prý jsme na tom ještě dobře, některým dětem se z toho prý zanítila i uzlina a museli je poslat do nemocnice, brrrrr.
Tak nám prosím držte palečky, ať už je to vpořádku.

Míšo - teda, ty máš ale slovník! :-))))

Lajka a momentálně spící Anička

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.03.04 19:26

Milá Darko a Michalko,

nepatřím k vám, nakukuju od Jarních těhulek, ale jen jsem chtěla říct, že jsme s Davídkem v bříšku moc moc s vámi. Strašně obdivuju, jak se držíš, vím, že to není jednoduché, je mi z tvého příběhu smutno…držím palečky, ať to dopadne pro vás dvě holky nejlíp jak to jen v dané situaci jde nejlíp, jestli se má taťka umoudřit, tak ať se tak stane, jestli je pro vás lepší být bez něj, protože když selhal teď, selhal by jindy … prostě moc držím palečky a nevím, jak to napsat, aby to neznělo blbě, tak se nezlob…

Jsi fakt skvělá máma, moc bych ti přála, aby to jarní sluníčko hřálo i vás s Mišutkou, zase bude líp…uvidíš…já jsem si také kdysi myslela, že je konec všeho a zatím to byl začátek něčeho nového a krásného, co už jsem opravdu nečekala. Moc na vás s Davídkem myslíme a posíláme Mišulce i tobě pohlazení…

Diny od Jarňátek (33 tt)

Misul
Kecalka 120 příspěvků 17.03.04 21:30

Ahoj Holky,

konecne jsem se na chvilku dostala k internetu, zatim je to s int. slozitejsi, ale i tak mam o vas zpravicky od Marty. Pridala jsem do fotogalerie par fotecek, at konecne vite, jak ten nas kluk ypada,. Vcera jsem byly s Marty na prochajde, bylo to uzasny, Marty je uzasna a Patrisek, je k zulibani, zlaticko nadherny.
Vsechny vas moc zdravima preju vam i miminkam jen to nej.

Darko, slysela jsem co se stalo je mi to moc lito, drz se, myslim na tebe i Michalku

Misan dost rve, nekdy je to nad moje usili, prdici zdarne vedou, doufam, ze zacneme vitezit, drzte nam palce.

Jdu se mrknou na to nase zvire, zacina sebou mlit.

Mejte se moc fajn a brzo ahooooooooooj

Misa + Misanek

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 17.03.04 22:12

Ahojda,

tak musím napsat aktuální míry a váhu - 62 cm, 6830 g - mám doma dělovou kuličku :o)))))))))
Málem mi z té váhy dnes vypadli oči. To jsem fakt nečekala. Při nošení jsem si říkala, že Martínek nám nějak ztěžknul, ale že bude tak těžkotonážní, to bych nikdy nebývala řekla - je to taková moje bedrunka pětitunka…:o))) Úplně se děsím přikrmování od 6 měsíců, to mi pak asi exploduje u lžičky.:o)

Darko - děvčátko moje něšťastné, co si ti chlapi o sobě vůbec myslí. No teď tady to eso rozebírat nebudu (to si rozeberem osobně, neboj, já to nějak vymyslím, abychom se mohly setkat). Hlavně ať je v pohodě Mišutka, zatím na mě působíš, že statečně bojuješ a snažíš se na maličkou působit pozitivně. To je moc dobře. Hrozně moc na tebe myslím. Všechno jsem to říkala manželovi a nechtěj, abych interpretovala, co o tvém muži řekl :o(((

Mišul - hurá, no konečně zprávička od tebe. Koukala jsem na fotečky - jste nááááááádherní. Hlavně že jste v pořádku a dobře se vám daří. Někdy se k vám přidám na procházku. Kde jste byli, v Kunraťáku?

Lajko - au au - to ramínko pořád zlobí, no to so Anička užívá vytlačovací a píchací muka. Snad už to přejde. Hlavně, že jí to nijak nenarušuje denní ani noční řád

Padly tu nějaké otázky, tak snad odpovím na všechny:
Dnes bylo opravdu extrémně teplo, Martínek byl v kočárku velmi neklidný, tak jsem mu sundala čepičku i rukavičky (vůbec nechápu, proč jsem mu navlíkla rukavičky, když venku bylo +18, asi proto, že doma nemám teploměr a to vedro mne opravdu překvapilo. Já sama vyrazila v bundě na lyžování, bunda je do -15, jsem málem chcípla hicem) Takže byl oděn jen do body, dupaček a svetýrku. Fusák měl celý odeplý a odhalený a stejně si myslím, že mu bylo teplo.
Doma spí jen v pyžámku, je to takový overálek. Přikrývám jen lehkou přikrývkou, v noci hodně větrám, dělala jsem to i v mrazech

Někdo se mě ptal na plavání - chodíme na Chodov do mateřské školky, název - nějaké centrum Amálka. Teď v pátek to bude 4 týdny, co tam chodíme - takže asi od 2 měsíců. Vodu nám tam natáčí na naší požadovanou teplotu
Snažím se prcka otužovat, teď jsem na 35,5st doma ve vaničce.
Martínkovi je nějaká teplota evidentně ukradená. Po totálním pokakání mu myju prcku pod tekoucí vodou, většinou se mi to nechce štelovat a máčím mu tu prdelínu v dosti ledové vodě, jemu je to úplně jedno. Ale každé mimi to snáší jinak. Třeba vyzkoušet.

Dnes Martínek usnul v 19 h bez větších problémů. Zdá se, že vakcína s sebou nenese vedlejší účinky - ťuk, ťuk, ťuk.
Zdá se, že se naučil chodit spát mezi 19 a 20h. Sice to trvalo několik týdnů, ale jsem ráda, že mé úsilí se neminulo účinkem. Krmení v 1 a v 6h, pak jde ke mě do postele a hodinku až dvě spí. Možná nespí, ale já spím :o)

Jinak mám na návštěvě mamku, takže chápete, že musíme všechno rozebrat a na net není dostatek času

Zatím se mějte - pá
Míša a Martínek 3m

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 17.03.04 22:21

..jo ještě pasení koníčků

Lajko - já myslela, že jsme posledné kdo nepase :o)
martínek začal až před 14 dny a od té doby mě to tak moc baví, že ho co chvíli týrám. Naštěstí neprotestuje, protože je zvyklý ležet na bříšku, zdá se, že mu ta poloha vyhovuje. V noci spí taky na bříšku.

Přišla jsem na to, že při pasení je důležité, jak ji dáš ručičky. Musí je mít pod hrudníčkem, pěsti u sebe, lokty u těla. Je třeba z počátku držet zadaček (mírně tlačit do podložky) a druhou rukou jezdit po zádičkách od krku dolu - ne po páteři! Na to mě upozorňovala dr.
Pak je dobré fouknout jí do zorného úhlu oblíbenou hračku, aby ji to nutilo - nezvedneš hlavičku, neuvidíš :o)


Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.04 08:22

Ahoj všem brusinčátkům i jejich maminkám :o))
Tak tu konečně máme jaro :o) Zdá se neskutečné, že když jsme jely za babičkou do Ostravy 29.2., tak jsme přijely do sněhové kalamity. Do kozaček jsem nabírala sníh vrchem a kočárek musel Aňulčin bráška odnést od tramvaje až k babičce ! Celý týden jsme se nehnuly z domu ani na krok. Hezky jsme dělaly babičce společnost a snažily se ji rozptýlit aby nebyla smutná ze smrti dědečka a aby se radovala ze své deváté nejmladší vnučky. Zase se za ní brzy vypravíme. Byl to krásný týden i díky tomu, že se mí synové střídali a každý den za námi přišel jeden z nich. Občas je mi „trošku“ smutno z toho, že s nimi jsem tak málo. Věřím ale, že se všechno zlepší a budeme spolu častěji.

Darko: buď silná a veškerou svou pozornost, lásku a něhu věnuj své Píďalce. Sama jsem teprve půl roku rozvedená
a i když ten rozvod byl z mého popudu, vím že nikdo z okolí nevěděl, co se u nás doma děje a vůbec nikdo cizí
nemá právo soudit ? Vím, že u Vás to bylo jinak, ale pokud jeden chce odejít, je lepší když odejde. Nemá cenu
ho přemlouvat a „tahat“ zpátky. Pokud se vrátí sám a pochopí co ztrácí, je to něco jiného, než by se vrátil jenom
z povinnosti.To by jsi neměla jistotu a klidně by Tě mohl zase nechat na holičkách, kdyby jsi to nejméně čekala.
Buď silná, musíš si to stejně rozhodnout jen a jen Ty sama.

Jiřina: v Olomouci je jeden penzion, kde je cena za ubytování 250 Kč/noc, ale bohužel jsem někde založila telefon.
Zkus telefonní seznam na netu, snad to najdeš.

Lulu: Ty a Noemka musíte vyzkoušet všechno, že? A víš, že mně při pročítání minulých deníčků napadlo, že má
malá asi převrácenou noc a den? Zkus ji postupně násilím držet vzhůru - zatím v podvečer, pak postupně to
natahuj směrem k ránu. Je to těžké, ale dá se to zvládnout, hlavně když máš v babičce a dědovi zdatné
pomocníky. Držím palečky!!
( Jestli bych k tomu taky mohl něco říct nebo spíše jenom podotknout, mám dva syny a ten starší, je mu dvanáct, když byl ještě malé miminko,tak měl taky otočený den a noc, už se to nedalo vydržet, ráno jsem vstával o půl páté a do práce jsem chodil jak po flámu, tak jednoho víkendu jsem se rozhodl, že ho nenechám přes den spát. Samozřejmě ne úplně doslova :o) Jak se ráno nabaštil a chystal se, že zalomí tak jsem se do něj obul. Vykládal jsem si s ním, dělal ptákoviny, ďobkal ho do tvářiček chrastil chrastítkama, natřásal ho v peřinkách a co vím co všechno ještě ?.. Vydrželi jsme spolu být vzhůru ještě tak asi hoďku a půl, potom prostě vytuhl, všechno mu bylo jedno, visel mi v náručí jak pytlík brambor. Až se vyspal a mamka ho znovu nakojila, sebral jsem síly a odhodlaně se pustil znova do probírání toho našeho křiklounka. Prostě zase až do jeho maxima ?.a procedura se opakovala až do večera. Potom ještě i v neděli, ale večer už byl vidět výsledek, sice to vím jenom z doslechu, protože opravdu nevím kdo z nás dvou usínal rychleji, ale podařilo se to. Miminko v pohodě, jako by se nic nedělo, jenom já jsem se z toho léčil skoro týden :o))))
Tak to je moje zkušenost s otáčením spaní. Taťka)

Brendy + Evula: holky, nesrazíme s někdy? Takový menší srazík pro střední Moravu by nebyl špatný. Bydlíme
4 km od Lipníku, cestování vlakem či autobusem nám nedělá problémy! Kdyby Vás něco napadlo, tak můj
mobil je 737440331

A teď konečně k naší Aňulce :o) v šesti týdnech váha 4,70 kg . S nožičkama jsme byli taky na kontrole, jsou v pořádku, ale preventivně nám i všem ostatním dětem doporučili do příští kontroly nosit dvě plíny. Tak na jednorázovku dáváme ještě látkovou.
Jinak je naše zlatíčko úžasné. Chodíme spát kolem 19 hod., poprvé se budíme kolem 2,3 hodiny a pak podle toho, jak moc se najíme. Pokud sosá jen deset minut je za dvě hoďky znova vzhůru, pokud vydrží sosat déle, tak i déle spinká. Přes den většinou baští co dvě hodiny, i když v tuto chvíli je to zase trošičku jinak. Jedla o půl desáté, pak nemohla zabrat, nakonec usnula u otevřeného okna a spí a spí. Teď je 13:30 a ještě je v limbu. Stihla jsem uklidit, navařit a připravit vše na procházku a když pořád spí, tak jsem se pustila do psaní příspěvku. Zítra Vám ho náš tatínek zase přepíše. Řeknu Vám, je to hrůza, po deseti letech každodenního vysedávání na netu být najednou odstřižená. Ale díky tatínkovi to zvládám. Nosí mi deníček domů a pak Vám to tu přepisuje.
Ještě jedna věc - vlezla jsem na váhu a jsem na výchozí! Teď ještě pár kilo dolů a zbavit se bříška a bude to OK :o)
Mějte se všechny moc krásně, pozdravujte miminka, užívejte jara i života a nevěšte hlavu, bude hůř! ;o)))
Všechny Vás moc zdraví Andulka a Aňulka 7,5 týdne

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 19.03.04 08:38

Ahojte!

Teda venku je tak krásně, že to tady nějak zkomírá, nezdá se vám? No, Míša má doma maminku, tak není čas, co?

Normálně bych touto dobou taky nepsala, ale potřebuju si trošku zakňourat, tak se předem omlouvám a pevně doufám, že vám nepokazím dobrou jarní náladu.

Takžeee… musím se vrátit ke včerejšku. Ráno jsem byla objednaná k zubaři. Manžel byl doma, tak hlídal Aničku a já se s pocitem, že mi provrtá pusu skrz naskrz vypravila na mučící křeslo. To nakonec dopadlo dobře - 1 kazík a ani to moc nebolelo. Jenže cestou k zubaři jsem narazila na jiný problém - celou cestu jsem tam pajdala.
Představte si, jak je moje tělo solidární s Aničkou. Prostě si řeklo, že je nespravedlivé, aby jenom ji doktoři týrali kvůli nějaké bouličce hnisu. I rozhodlo se moje tělíčko, že mi ukáže, zač je toho loket, teda spíš ramínko nebo v mém případě palec. No, abych nenapínala - na palci od nohy se mi zespodu už kdysi udělala malá boulička, nijak to ale nebolelo, tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Jenže včera ráno, jsem si sotva obula boty! Bylo to celé podlité hnisem a kolem nateklé a hlavně to bolelo jak čert.

Při představě, že mám celý víkend strávit sama doma (manžel je v práci a přijede se domů vyloženě jenom vyspat) a nebudu moct chodit (bála jsem se, že se to bude zhoršovat), jsem se rozhodla vyřešit to radikálně a vypravila se na chirurgii. Strávila jsem tam skoro tři hodiny. Nakonec mám rozřezanou nohu, teda palec, a protože kojím, nedostala jsem antibiotika, ale budu chodit snad denně na převaz a kontrolu, paráda. No a největší sranda je, že mi poradili, ať moc nechodím. Jediný štěstí, že Anička ještě není lezec.

Takže si pajdám po bytě, našlapuju jen na hranu nohy, takže už mě z toho bolí kotník i lýtko, a za mnou se táhne smrad z jakési masti, co mi na to napatlala doktorka.

Dnes teda kromě dětské musíme zvládnout i tu chirurgii, Aničku budu mít samozřejmě s sebou. Má to aspoň tu výhodu, že bych to mohla zvládnout bez toho příšerného čekání.

uff, je to venku a mně je o něco líp, tak se nezlobte, že otravuju. Zvládnout se to dá, nechci být za hypochondra, jen jsem si potřebovala trochu postěžovat. Stejně si pořád říkám, že kdyby se mělo Andulce konečně to ramínko zahojit, nechala bych si klidně (no úplně klidná bych u toho asi nebyla) rozřezat i druhou nohu.

Míšo - děkuju za rady na to pasení koníčků, hned to jdu vyzkoušet, doufám, že budu úspěšná. Na baloně nám to už celkem jde, ale jak ji dám na deku, není nad slintání ručičky. Možná pase roztoče v koberci :o)

mějte se hezky jarně,

rozřezaná Lajka + Anička (12. týden)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 19.03.04 10:46

Ahoj, ahoj, to zas bude román po takej dlhej dobe… :-)
U nás je stále veselo. Noemka si pre mňa vždy schováva nejaké extra číslo, keď je tato v práci a nesklamala ani prevčerom večer. Celé poobedie pomrnkávala a poplakávala, večer zaspala a po chvíli bola hore a pýtala zase prso. A hneď som pochopila, prečo. Začala hlasno tlačiť (prvý raz, čo sa na to naozaj sústredila), zrazu známy smrad a cítim na ruke niečo teplé. Na pyžamku hnedý fľak, poďho na prebaľovák, ale už bolo neskoro. To dítko sa mi okadilo tak, že hovienko mala po celom chrbátiku až ku krku a dokonca aj na ramene!!! Chvíľu som myslela, že pyžamko budem musieť roztrihnúť, oblieka sa totiž cez hlavu. Kým som ju dala do poriadku, fakt som si užila :-)))
Už sa nás usmieva úplne cielene a tiež máme prvé slovo :-) Usilovne po nás opakuje ahoj, teda skôr „ao“.
A včera sa prvý raz usmievala pri kúpaní a dokonca aj pri sušení! :-)

Lajka - s tým slintaním je to aj u nás veselé, Noemka si začala príšerne obhrýzať ručičky, tie zvuky, čo idú z postieľky občas znejú, akoby sme tam mali kanibala-samojeda :-) A už prišla včera aj na to, že sa dá perfektne cucať palček. Veľmi som nechcela dávať jej cumlík, ale povedali sme si, že radšej dudlík ako ruku, tú jej nebudeme môcť vziať. Ale viete, čo sa stalo? Zo všetkých ju napína! Takže zatiaľ bez úspechu.
To počasie je nádherné, škoda, že nevydrží. Posledné dva dni bola Noemka v kočíku bez fusaku a bez teplého vaku, dokonca aj bez deky, mala iba dupačky, body a teplé nohavice, nemala ani čiapku. Ešte aj kočík sme odhalili na sieťku, aby vetral. Bolo tu 25 stupňov.
V noci spinká v overale alebo v tričku a dupačkách, je zakrytá detským paplónikom.
Pasenie koníčkov - tak tu je to u nás bez šance, Noemka polohu na brušku absolútne neznáša, začne plakať, slintá príšerne a búcha hlavičkou do podložky, aby nám ukázala, ako ju týrame. Po chvíli má taký amok, že ju musíme otočiť. Zato sa mi už tri dni prevaľuje tak na bok, že chýba len kúsok, aby sa pretočila. Tak uvidíme. Loptu máme tiež, ale polohu na brušku neznáša aj na nej rovnako.
Chudinka malinká, nech už jej to očkovanie dá pokoj, prečo sa tí naši drobci musia toľko trápiť? :-/
A že si sa vyžalovala, to je predsa normálne. Je úplne pochopiteľné, že je ťažké starať sa o mimi, keď nie si fit… Prajem skoré uzdravenie!
A to pasenie roztočov nemalo chybu, normálne som vyprskla od smiecu! Založíme chovnú stanicu? Naša pasie rovnako :-))))

Brendy - toho „hospodského povaleče“ budeme mať asi tiež, pretože Noemka je úplne vzorové miminko, akonáhle niekam vypadneme. To je dobručká, neplače, veľa spinká a minule sa v reštaurácii tak spôsobne napapala, že som ju nespoznávala. Za 15 minút, bez zbytočného dohadovania a čistá prácička :-), nemala nikde ani kvapku mliečka. Zato doma jej to trvá kľudne aj hodinu a niekedy vyzerá ako dobre namlsaný upír :-)))

Darka - drž sa, kočka, je to určite pekelne ťažké, ale netlač na pílu. Michalka je to, čo ťa teraz drží nad vodou a dodáva ti silu, daj jej toľko lásky, koľko len môžeš. Veľa sily prajem, asi sú ďalšie slová doť zbytočné…

Misul - ahoj, stratená kolegynka! :-)

Misa_L - tak Martínek je fakt chlapák, to sa ani nedivím, že sa ti tak dobre darí ho otužovať. Má dobrú izoláciu :-)))

Andulka - asi máš pravdu, musíme :-)
To budenie sme už začali praktizovať, aj keď niekedy je to fakt o držku, keď to chúďa ignoruje všetky pokusy. Až mi jej je niekedy ľúto. Ale zistila som nemilú vec, ktorú neviem, ako vyriešiť. Noemka sa očividne v postieľke príšerne bojí. Je jedno, či je to drevená postieľka alebo cestovná, je jedno, na akom mieste v byte sa nachádza, proste ich úplne neznáša. Spinká úplne ukážkovo, ak ju nechám u nás v posteli (keď je manžel na nočnej), rovnako tak je rada na gauči, takže mojou prítomnosťou vedľa nej to nie je. Potrebuje mať okolo seba asi veľa voľného priestoru, akonáhle ju dáme do postieľky, je všetkej srande koniec. Nechať ju vyplakať, to je zabité, pretože ona bude kľudne plakať aj hodinu dve, až sa preplače do ďalšieho kojenia a musím jej dať papať a zaspí pri prse. Preložíme ju a ak nie je, absolútne grogy, do minúty je hore. Nepomáha ani rozprávať alebo spievať, to plače ešte hlasnejšie, aby nás prekričala. A keď začne v postieľke plakať, je to ako keby dostala skoro až šok, pretože tíšenie potom trvá aj hodinu a má taký hysák, že chvíľami to vyzerá, že sa snáď udusí :-((( Už naozaj neviem, čo ďalej… Nemáte niekto nejaký spásonosný tip na vyskúšanie?
Pravidelnosť papania - no ja už som sa vzdala predstavy, že naša princeznička nejakú pravidelnosť zavedie. Vždy, keď si myslím, že je to pravidelne, napr. po troch hodinách, začne si pýtať po dvoch, potom nepapá aj 4-5 hodín, potom si pýta po hodine, potom po hodine a pol, proste ako si zmyslí.

Sorry, sorry, sorry, zase sa neviem zastaviť.
Pápá Lulu + Noemi 9 týždňov

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 19.03.04 18:43

Ahoj holciny!
Tak porad zadna zmena, ale pristi tyden bude doma z prace, tak se obavam. No, ale uvidime. Rizhodne ho nechci nasilim nutit aby s nema zustal. Musi chtit sam, to je jasny. Ale bojim se, ze i kdyby chtel, ze bude tak hrdej a neprijde, ale zatim me jeden jeho kamarad (chudak, kdyz sem mu to dnes rekla, tak brecel) rek, ze jak ho zna, tak si to uvedomi a prijde, sice ne po kolenou a s prosikem, ale prijde. Jenze nejhorsi je, ze se zacinam dozvidat takovy veci co mi poprel, ale to je jedno, tim vas nebudu zatezovat.
Dnes sem si koupila ryfle, za tyden sem shodila 4 kg a sem se sebou spokojena (tuto drastickou dietu nedoporucuju!!! :) ). Chtela jsem zajit ke kadernici a nechat si meliry, ale bohuzel je v nemocnici a tak si budu muset pockat do 1.4. a to by v tom byl cert aby se zamnou ty chlapi neotaceli. :))) Treba se mezi nima objevi i on. :))) Holky me uz asi hrabe… ale jinak se k tomu stavet nemuzu jinak bych se z toho zcvokla. Jinak se snazim byt v klidu uz jen kuli Misute, ktera je uz taky ok protoze vesele pribyva… za 14 dni 800g - budulinek. :))) Ve ct sme byly u doktorky s ekzemem a dostaly sme Lipobasi, Locoid a jeste Linolu do vody a mame zacit pouzivat Avivaz a pozorovat jestli se to nezlepsi. Protoze po tom co sme ji vy:,–(ily tak se ji to zhorsilo. No a takze aktualni vaha je 4,75kg a asi 56cm (merila jsem sama. :) )

No, ani to snad po sobe nebudu cist, je to nejaky chaoticky (jako ja) ale vy si to snad preberete… :)))

Jinak zase diky a diky za podporu.....

Darka + Misutka 8,5tydne.

P.S. Jo, jinak nevim jestli jsem to psala, ale Michalka se rozhodla v noci spat. :) Nakrmim ji ve 20h a pak jde spat a spi az do 6h. Dal by se podle ni ridit budik. :))) Takze doufam, ze ji to vydrzi. :)))

No, uz budu muset jet zas k nasim, aby se mi to moje detatko neukricelo hlady. :))))

Takze uz papa Darca a v nedeli ahooooojjjjj!!!!

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 19.03.04 18:47

Marty: No, rodice mu to samozdrejme neschvaluji, ale bydli u nich, protoze at je jakej je tak je to jejich syn… to jim nemuzu zazlivat. Udrzuju s nima stale kontakt, protoze jestli ztratime tatinka, atk mame jeste babicky. :) No, zatim mu to neschvalil nikdo. Ale taky doufam, ze si uvedomi, ze jsme neco vic a ze sme jeho zivot. Ale pokud se rozhodne z naseho zavazku utyct, tak zavazek - dite uz si vzivote neodpare.
Zatim mi kazdy rika, ze proste neunest tu zodpovednost a zavazek dite. Tak budem hold cekat, nic jinyho nam stejne nezbyva......
Diky za tebe!!!! Papa Darca

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 19.03.04 18:49

Miso_L: Vis co o nem pronesl bracha… ze je to hajzl. No, setkala sem se i s horsima prezdivkama na jeho adresu… takze by me ani neprekvapila urcite reakce tvyho manzilka. :) Jo, jo, musis to nejak vymyslet a treba by si mohla prijet ty… co ty na to? :) Cauky Darcacccaaaaa

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 19.03.04 21:40

Ahojky holky,

tak pry se nam ma to pocasi zase zhorsit, ach jo, to je skoda, ale budu doufat, ze se nezkazi az tak moc. Tento tyden byl uplne skvely, co to slo, byli jsme s Filipkem porad venku, tolik kilometru po meste jsem snad jeste nenachodila :-) !

Andulko , srazik bychom mohli nekdy uskutecnit, jestli budou i ostatni okolni holky pro. Staci se domluvit kdy, kde a jak, my jsme taky v pohode mobilni.

Evulo , co to plavani? Pristi tyden mame 3 mesice, tak muzem zacit! My jsme se vcera byli podivat na tom bazene v Delfinkovi, vypada to tam uplne super, stoji to 160,– na 30 minut a navic jsem zjistila, ze je tam i cviceni - aerobic, posilovani, powerjoga, cviceni na micich a buhvico jeste , takze se odhodlavam, ze konecne zacnu, musim aspon neco udelat s tou pneumatikou. Hlavni vec je, ze tam hlidaji deti za 10 kc na hodinu, ptala jsem se jestli i tak male, jak mame my a pry ano.

Kdyz jsem u toho hlidani, dnes jsme byli na prochazce se sousedkou, co ma dvoumesicni Dorotku, tak jsme tak vsechno probiraly. A ona dava uz malou na hlidani babickam, s tim, ze si odstrikava mleko do zasoby a babicky malou i krmi. Taky to tak nekdo delate? Ja jsem se v podstate, co se Filipek narodil od neho nehla. Vlastne jednou a to bylo jen na chvili, kdyz jsem mu sla na matriku pro rodny list, tak mi ho hlidala mama, ale to jsem se vratila za pul hodiny. Me se zda, ze je na me dost fixovanej, ze by to ani nezvladl, nevim, jestli je to dobre, ale spis je to asi normalni,ne? Ikdyz ho chova nekdo jinej, tak on porad silha po me, jestli jsem mu neutekla.

Tak Vam vsem prejeme krasny vikend

Brendy a Filipek 12 tydnu

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 19.03.04 21:55

Ahoj holky,

v televizi prd, byt uklizen, dítě spí - ještě že mám vás.
Oči se mi tedy taky klíží, ale čekám na manžílka, až se mi vrátí z dalekého západu :o)

Dnes jsme byli opět plavat. Martínek měl koukací náladu, a tak se mu poloha na zádech dlouho nelíbila, protože chtěl vidět, cože to všechno v té vodičce plave - tolik barevných příšerek a balónků, to musím vidět :o)
Takže dnes plaval na bříšku. Bylo to úžasné. Plavací teta ho jednou rukou držela pod hrudníčkem a druhou mu tlačila zadeček pod hladinu. Vyvažoval se jako bojka, tvářil se děsně důležitě, tak konzervativně, špulil pusinku jakoby dělal jůůů, jůůů.
Vodu jsme napustili na 36 st, vůbec mu to nevadilo, protože ho doma koupu v teplotě mezi 36 a 35,5st. Příští týden se dostaneme na 35st. Jsme na dobré cestě k otužování.
Dále ho pomalu připravuji na potápění. To ale bude nějakou dobu trvat. Zatím na mě vyjevené kouká, ale nevadí mu to.
Příští týden si beru plavky a poprvé s ním budu v bazínku (vaně) - už se moc těším.

Brusinko - jak jsi psala o tom veletrhu v Brně, tak to stálo za ho.. Z dětského tam byly asi 2 stánky (kočárky a nábytek), zbytek svíčky a kraviny, nic společného s dětmi. Holky vůbec tam nejezděte, zbytečně vyhozené prachy.

Darko - ten Locoid, co ti dala dr pro Mišutku, bacha na to, to jsou kortikoidy, víš to?
S tou cestou za tebou něco vymyslím, stále nemám auto, ale v nejbližší době by měl manžel do Německa letět, takže mi auto zůstane doma a jakmole se tak stane, vyrážím do Pardubic.
Co ten Semtínský jedovatý oblak. Doufám, že vás to nijak nezasáhlo !?!

Lulu - to je teda něco, tak Noemka nesnáší stísněné prostory, že by počáteční klaustrofobie? Ptala ses na to dr? No dovedeš si představit, co musela zažívat v bříšku? Měla jsi pocit, že by se ti tam extrémně mlela?

Dneska jsem vůbec netstihla napéct na snídani. Po plavání tady byli známí až do večera a teď už se mi nechce, tak si dáme rohlík :o)
V neděli zřejmě pojedu opět za kamarádkou na chalupu na Vysočinu, asi do středy. To aby si Martínek zbytečně nezvykal na civilizační komfort - tam je to bez tepla, bez vody, bez postýlky, ale v rámci vesnice, pře cestu je aspoň obchod. V květnu chci jet totiž na chaloupku k rodičům do Beskyd a tam je to obdobné, s tím rozdílem, že je to na úplné samotě.

Tak se mějte hezounky, jdu prohlížet naše miminečka


Míša a Martínek

P.S. - je to jasné a definitívní. Martínek se naučil chodit spát v 8 hodin. Je to moje sluníčko :o)

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 19.03.04 21:59

Brendy - já se od malého taky ještě nehla a ani se hnout nemíním. Mám pocit, že by mi něco mohlo utéct - asi malá násobilka nebo co…:o)))

Holky - chci si koupit míč. Nevíte některá, kde se dá dobře koupit a jaký si mám pořídit?

Díky
Míša

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 20.03.04 08:25

Míšo,

balon mám, je perfektní, jen má jeden háček. Strašně špatně se nafukuje, museli jsme si na něj vzít pumpu od auta, pumpička na kolo nestačila. Kamarádka má jiný typ a nafoukla ho normálně pusou a je pevný stejně jako ten můj. Takže moje rada - pozor na materiál. Ten můj míč je nějaká španělská výroba, bohužel krabici už nemám. Je z takové tužší gumy. Líp to popsatneumím, kámoška má ten materiál takový měkčí.

Balonům zdar, jdu na něm potrápit tu svoji lenošku nezvedačku:-)) Samozřejmě děkuju za radu na to pasení, už jsem to zkoušela, ale potvůrce se opět zadařilo vytáhnout ručky zpod hrudníčku a šup pěstičky do pusinky. To zas byla dobrota.

Lajka

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 20.03.04 09:23

Tak môj manžel je buď génius, alebo sa dieťa s nami pohráva. Najorv poviem, že sme malú včera celý deň poctivo budili, spala len hodinku a pol v kočíku, no a večer, keď sme jej konečne dovolili, zaspala na 40 minúu a do polnoci bola hore!!! Spokojná, ani známka únavy, vôbec neplakala, chcela spoločnosť. No sila.
Ale k veci. Máme za sebou prvú úspešnú noc, nespolieham sa, že to bude pravidlo, ale snáď svitá na lepšie časy. Keď sa po tých 40 minútach zobudila a napapala, po uložení do postieľky nastalo opäť ródeo. Keď už manžel nevedel, čo ďalej, položil ju na prebaľovák a premýšľal nad stratégiou boja. No a zrazu nám došlo, že malá je ticho, spokojne si tam ležala, dokonca sa usmievala! Mám za muža hrozného špekulanta (vďaka zaňho, na milión vecí by som nikdy neprišla), tak zobral jednu prebaľovaciu podložku (jednorázové Fixies) a dal jej ju do postieľky. Položil na ňu Noemku a viete, čo sa stalo? No vôbec nič! :-) Malá tam ležala, spokojne sa usmievala a strávila takto sama skoro dve hodiny až do ďalšieho kojenia. Dokonca aj v noci to bolo bez obvyklých záchvatov, proste som ju po papaní dala do postieľky, ona sa usmiala, ja som ju pohladila po hlavičke, pár minút bola hore a zaspinkala. Prvá noc, ktorú mužíček mohol prespať bez vstávania. Tak sme z toho boli zblbnutí, že o šiestej ráno sme nemohli spať a debatili sme v posteli :-)))

Misa_L - nevie, či sme tomu prišli na kĺb, alebo to bola len náhoda, ale je pravda, že Noemka nechce byť ani v babyvaku, nemá rada ani objatie alebo pritúlenie, najviac miluje, keď môže ležať na veľkej posteli.

Brendy - až takto amú by som teda malú určite nenechala, ale občas býva na hodinku u svokrovcov, lenže oni sú v tom istom dome, len o poschodie nižšie :-) Ale dvakrát už sme vybehli na nákup bez nej, bolo to rýchlejšie. Ale čas kojenia si úzkostlivo strážim, aby som sa vrátila včas.

Lajka - ja som tiež s malou skúšala návod na pasenie, ale neúspešne. Ako vždy to preplakala, ručičky si spod seba hneď vytiahla. Ale mám trochu obavy, lebo som zistila, že sa dosť výrazne drží viac na pravej ruke, ľavá jej takmer lietala vo vzduchu. Treba s tým niečo robiť, alebo sa to upraví samo?

Paoa
Lulu + Noemi 9 týždňov

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 20.03.04 10:23

Konečne som dala zase nejaké fotečky do galérie.
Idem budiť, dieťa mi zase vytuhlo :-)

Pápá
Lulu + ospalá Noemi

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 20.03.04 13:29

ahoj holky,

dnes nám martínek spal jako zařezaný od 20h do 10 h dopol. se 2 kojeními. pak byl hodinu a půl vzhůru a zase na hodinku usnul - asi na něj doléhá to jaro

lajko - děkuji za rady k míči, půjdu se dnes po něm podívat, nevíš, jaký si mám pořídit průměr, měřím 1,72 m

lulu - noemka je překrásná, růžová jí opravdu sluší
tak na podložce je jí dobře, martínek má taky rád pobyt na přebalovacím pultu, pořád se na něm směje, a to se normálně moc nesměje
a v autosedačce je malá v pohodě nebo se jí tam nelíbí

jdu vařit oběd - rajskou omáčku, zítra jedem na tu vysočinu a bude losos, mnam

zatím papky

míša a martínek 14 týdnů

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 20.03.04 14:15

Ahojky Brusinčátka a Maminky,

děda vytáhl Amálku na chvíli ven a tak mám čas něco napsat.

Darko - jsem v šoku!!!! Sprostá slova se sem nehodí, ale že by jich bylo! Ty chlapi jsou fakt.....! Nevím co bych dělala, ale musím upřímně říct, že už jsem nevěru odpustila a teď s dítětem bych to asi udělala taky. Teda rozhodně bych mu dala pěkný kapky a jestli bude chtít zpátky tak bych mu to dala pěkně sežrat! Ale to se to radí… Darko drž se a zkus se moc nenervovat už kvůli Mišutě ta tě teď moc potřebuje.

Brusinko - smích je krásný co? Já když se Amálka chechtá tak bych se rozbrečela štěstím. je to nádhera!

Mišul-jsem ráda že si se ozvala, Mišák je nádhernej!

My se máme dobře. Prošly jsme si docela drsnou laktační krizi a všem z vás kterým se to stane vydržte! Trvalo to asi 10 dní, problém je v tom, že Amálka je dítě, které když není mlíko tak nejí, jako že není moc hladovec, no a tím že nesála bylo mlíka čím dál tím míň. Fakt jsem skoro sáhla po Nutrilonu no a představte si, že mi doktorka poradila jí v noci budit. Ona totiž už asi od 2 měsíců spí celou noc a mě se postupně ztrácelo mlíko, prý se v noci tvoří nejvíc. No a taky že jo. Jsem jak mlíkárna a Amálka papá vzorně. jednou za noc jí vzbudim a pohoda. V pondělí jdeme na převážení tak uvidíme.

Ani nemám čas to zkontrolovat tak snad to má hlavu a patu.

Pa Martina a Amálka zítra 4 měsíce

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 20.03.04 16:24

Ahojte,

už jsem tady zas.
Aniččino ramínko se konečně začíná chovat trochu normálně, tj. hnis odtéká samovolně, v tom puchýřku je dírka, takže se už nemusí propíchávat. Můj palec už je taky celkem OK, ani moc nepajdám, jenom se za mnou pořád táhne smrad z té masti (mám to sundat až v pondělí). Takže se vlastně vše v dobré obrátilo, teda až na to počasí. U nás je celý den zataženo, chvilkama prší. A já vím proč - včera jsem umyla balkon, tak je to jasný. No, okno v kuchyni si ještě na jarní očistu počká.

Včera Anička objevila svoje ručičky. Už s nima nemává chaoticky před obličejem, ale dlouze si je prohlížela a zkoumala. Bylo to hrozně legrační. Dnes pro změnu zjistila, že si do pusinky nepotřebuje rvát celou ručičku, protože paleček udělá stejnou práci. Já jí musím vyhrnovat rukávky, protože jinak je má proslintaný až po lokty, no frajerka!

Míšo - já mám průměr toho balonu 65 cm, měřím 166cm. Někde jsem četla, že by to mělo odpovídat délce ruky od konečků prstů po loket. Nezkoušela jsem to a teď si to asi sama nezměřím.

Amálko - teda vy musíte vyzkoušet všechno, co? Já to o tom nočním kojení taky slyšela i zkoušela, když se mi zdálo, že by to chtělo trochu víc mlíčka. Teda nebudila jsem Aničku, jen jsem ji nakrmila vždycky, když se v noci ozvala, jinak jí kolikrát strčím jen dudlí a ona ještě nějakou tu hodinu spí. Jsou to ale paradoxy, co? Když miminko krásně spinká, musí se budit záměrně na kojení. To si natahuješ budíka?
Malé Amálce posíláme gratulaci k měsíčninám :-))

Lulu - vítej v klubu! Přišla jsem na to, že ty naše holčičky jsou vlastně strašně inteligentní. Pochopily totiž, že doma žádné koníčky ani hříbátka nemáme, tak co by se namáhaly jejich pasením, no ne?

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 20.03.04 20:02

Ahoj holčiny,

tak jsem se nějak nedostala tento týden k napsání (i když jsem četla), až dnes, tak doufám, že si můj příspěvek ještě přečtete.

Lulu: jsem ráda, že se ti podařilo definovat váš problém. S bojkotováním postýlky mám totiž bohaté zkušenosti, takže se pokusím poradit. Obě moje děti od začátku odmítaly spát v postýlce. Nejdřív jsem to vyřešila tak, že spaly v sundané korbičce kočárku, ale jak jsem kojila během noci, posléze jsem si je radši nechávala u sebe v posteli, protože jsem neměla sílu ten řev při usínání poslouchat. Ono totiž miminko z počátku není schopno se samo uspat (tedy některé jo, ale ty moje prostě ne), takže pokud víš o nějakém místě, kde spí dobře, doporučuji Noemku nechat spát tam. Jíru jsem nakonec naučila na postýlku až asi ve třech měsících. Postupovala jsem tak, že jsem ho naučila usínat u mě v posteli a když u mě spolehlivě bez problému sám usínal, pak jsem ho zkoušela přendat do postýlky. Trvalo to asi týden, nejdřív trošku brečel, ale postupně se brek zkracoval až nakonec začal usínat sám. Taky je třeba dobré když kojíš ve své posteli už ji přikrýt její dečkou a pak i s tou přendat do postýlky.
U Haničky jsem to podchytila mnohem líp (první dítě je vždycky jakoby nanečisto :o), takže už ani nevím, jak se to podařilo, jen si pamatuju, že jsem jako na smilování čekala až jí budou ty dva měsíce a pak asi během týdne najednou taky spala v postýlce. Držím palce, snad se to i u vás podaří.

K cumlání prstíčků: myslím že není nutno místo prstíčků nutit dudlíka. Cumlání vlastních ručiček je totiž součástí přirozeného vývoje miminka, asi ve 3 až 4 měsících objeví své ručičky, dokáže si je nekonečně dlouho prohlížet, žmoulat, zkoumat, strká je do pusinky a zase vyndavá, vytváří přes prstíčky různé zvuky. Je to vlastně úplně první hračka, se kterou si hraje. Brzy ji nahradí chrastítka a další věci, které dokáže uchopit a vše bude ládovat do pusy (a pozor, cucací období trvá rok až dva). Myslím že v této fázi to rozhodně není návykové (pokud si palec ráno nestrčí do pusy a nevyndá ho až večer) a nahrazování dudlíkem by bylo jen bránění přirozenému vývoji. Znáte něco měkčího a příjemnějšího než maličké prstíčky?

Oblečení ven když bylo jaro (škoda že to nevydrželo, nevíte někdo kdy se má vrátit?): tak jak jsme byli podoma (body, mikinka a dupačky bez rukávů nebo body a dupačky s dl. rukávem) jsme přidali čepici a šup rovnou do fusaku v kočárku. Ani jsem už nepřidávala larisku. Už se těším, až i fusak odstraníme a budeme jezdit úplně nalehko!
Na noc je Hanička taky tak jak je přes den, spí ve fusáčku a je přikryta dečkou. Teď ale byla docela spocená, jen nevím co odebrat ? díky fusáčku necestuje po postýlce a díky dečce zase nemá holá záda, ale asi půjde pryč ten fusáček. Až se zbavíme vycpávacích plen kvůli nožičkám (jdeme na kontrolu až za měsíc, tedy snad se jich zbavíme) tak pak začnu dávat na noc pyžámko. Mám několik klasických pyžámek jako nosí dospěláci (jsou k sežrání) a tam by ty vycpávačky nedržely.

Holky z Olomouce a okolí, díky za tipy na ubytování. Evulo, ten hotel Romže, je to slušný hotel? Manželovi to Rom… nějak připomínalo jestli to není cikánský, ale to je nesmysl, ne? Mohla bys mi prosím na něj sehnat kontakt? Manžel má jezdit na Moravu každý měsíc, během dvou dnů má práci asi na hodinu v Brně, Olomouci a Opavě, takže i ten Prostějov by bral, kdyby to bylo do 200 Kč. Brendy, koleje v Olomouci nechávám v záloze.

Toť od nás, mějte se fajn a příští týden ahoj
Jiřina a Hanička už 17 týdnů (je to neskutečné, za pár dní už máme 4 měsíce).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.04 20:48

Od Misul
Ahoj Holky,

jsem opet na skok zde. Dneska jsme se vratili z chalupy, byli jsme u Petrovych rodicu a poprve se stalo, ze Misan spal vkuse 6h. Jinak je to narocny, budi se skoro presne po 3h nekdy i driv, tak jsem na rdu Marty zacala kojit i z druyho prsu, tak uvidime jestli se to ujme. Jenze on mel ze zacatku problem, protze hodne blinkal, dokonce bylo podezreni na spatnou zaklopku.

Jinak je to ale nase zlaticko, kdyz ho netrapi prdiky, coz teda neni moc casto, tak se smeje jak o zivot a broku o 106.
Jak to delate ze vase zlaticka spinkaji tak dlouho, teda me to pripada dlouho oproti nasemu klukovi.
Pridam taky akttualni vahu - 4800g a asi 58cm

Miso, byli jsme v Pisaku a pak jsme to prosli az nekam nahoru na sidliste, ja to tu jeste moc neznam, pry se tamtudy dojde nekam k hajovne. Takze priste vyrazis s nama, jasny.

Lulu, vybrali jste nadherny jmeno.

Holciny, mrzi me ze se sem tak moc nedostanu, ale pokud to pujde hned neco napisu..

Prosim vas, jestli nektera znate nejaky trik na pridiky sem s nim, vyzkouseli jsme kapicky Lefax, Sab Simplex, Babycalm, cviceni, nahrejvani, moji dietu, nejist nic, nejist mlecny vyrobky.........

Mejte se moc krasne, pohledte svoje broucky.

Misa-Misul + Misanek 2m a 1 den

P.S. ani jsem nenapsala jaky byl porod, no Holky v 00.45 mi prdla doma voda a ve 4.05 byl Misan u me - rychlost co, i kdyz nastrihu jsme se nevyhli a reknu vam, siti bylo snad horsi nez samotny porod.

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 21.03.04 00:07

Ahoj holky,

tak ještě před spaním pár řádek. Zítra se sem nedostanu, protože až do středy budu na Vysočině (takže mi to Brusinko zase nevýjde :o(

Lajko - ten balon jsem dnes nestihla koupit, přišla návštěva a odešla až teď o půlnoci

Jiřino - díky za odborné rady ohledně cumlání prstíčků. Martínek má takovou novou hru - narvat celou pěstičku do papulky. Když ji tam dostane, začne se dusit, natahuje ho a vzteká se. No ťululum.

Mišul - Písák mi nic neříká, v jaké části leží? To je nějaký lesík?
Mišan má krásnou váhu, al emá ještě co dohánět :o)

Amálko - tak vy jste si užili takovou kojící krizi. To já toho svého otesánka v noci nemusím kojit vůbec a stejně přibírá. On snad bobtná i ze vzduchu.
Ale je dobře, že zlé je zažehnáno a maličká má mlékárnu zase mlnou mňamek :o)

Tak dobrou noc a užijte si snad teplou a doufám slunečnou neděli


Míša a Martínek 14t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.04 13:12

jenom v rychlosti - Hotel Romže se jmenuje podle řeky Romže - takž můžete být v klidu. Většinou tam přespávájí právě chlapi co jezdí za prací z jiných kraju. Co je blbý tak , že pokoje nemají WC - je na chodbě. Jinak je to myslím slušný hotel, sem tam tam zajdeme v létě na zahrádku na večeři. I to jídlo není nejhorší. Na pokoji jsem nikdy nebyla asi to nebude přepych, ale na přespání to stačí. Telefon: 582 365 493 - volala jsem tam kvůli ceně - je to 200,– Kč na lůžko. Hotel je na Olomoucké ulici v Prostějově. Sjezd z dálnice Prostějov sever, kolem OD Tesco, na kruhovém objezdu u benz. pumpy do prava a pořád rovně asi 200 m po pravé straně . Dá se před ním dobře zaparkovat. Asi 3 minutky od dálnice.
 Ahojky

Matýsek má hemangion tak s ním lítáme po doktorech ozvu se později.

papa Evula

kairo
Kecalka 115 příspěvků 21.03.04 15:59

Ahojky maminky a mimísci,
tak jsem se taky jednou dostala k tomu Vám napsat.

Naše Nela je berunka k zulíbání. Stejně jako ta Vaše mimi. Máme teď 5,39 kg a při minulé kontrole jsme měli 58cm, ale teď je to určitě zas víc. Už se mi nevejde do některých dalších kombinéz na spaní. pořád jsme spolu venku a na cvičení a taky jsem tu našla pár maminek, tak je to sem k tetě a tam k babičce a teď budeme hrát, cvičit nebo masírovat. ;-))

Večer koupeme ve velké vaně a plaváček je zvědavější než sousedka. Jééééé co je to, to je naše čiči Pol a tam to je kytička,… prostě spousta zábavy.

Usínáme tak kolem sedmé až osmé večer a jíme 2× za noc, tak jsem teď i trochu vyspalá. Budíček je kolem šesté a tradá mami ukazuj a pojď hrát.

2× týdně jsem na 2h v práci, protože to tam po mém odchodu nějak vázlo, ale jinak je pořád co dělat. Taťka mi ale statečně se vším pomáhá a mezi námi je to už taky trochu i intimnější. Bylo to dost stresující bez fyz. kontaktu s taťkou …

Osvědčilo se mi nošení v šátku. Malé se to moc líbí a občas to funguje i jako uspávadlo. Jinak usínáme na houpáním na míči u mamky v náručí.

jééé tak já zas letím.

Pa a zase se ozvu.

Kairo a Nelinka 15.t

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 21.03.04 23:30

Ahoj holciny!
Tak jak se mate? My se uz vratily domu a je to tu smutny a beze zmeny. No, ale uvidime jak se to vyvyne. :(
Jinak Michalka je zlata, jeste ze je to tak hodny detatko, jinak bych uz byla v blazinci. :)) Svagrova (ma dve holcicky 8 a 2,5) je z ni uplne unesena, protoze Michalka si povida, dokaze byt sama v postylce a nejecet a tak. Devenky obe silene jecely a nemohly byt samy a nechtely byt v klokance a tak. :)))
Dnes se Michalka jakoby pritahovala za rucicky kdyz lezela v sedatku.
Jezis, to je uz 23:30...... no, jdu spat … tak papa a zitra cauuuuu!!!!

Misul: Vitej zpet… koukam, mela si porod hodne podobnej jako ja. :) Taky to siti pro me byl velikej zazitek. :))))

Misa_L se zas flaka pryc, tak doufam, ze se tu zitra nejaka objevite. :)))

Papa Darca + Misutka 2 mesice + 1 den

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 21.03.04 23:42

tak sem vam chtela soupnout fotky do galery a mam je veliky, ale neumim je zmensit. :(

Darca

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 21.03.04 23:53

Holky!
Nevite nekdo jak se v programu Adcesee32 meni velikost obrazku? Bracha mi rikal ze to jde, ale nejak mi to zapomnel popsta. :) Nebo v cem ho mam zmensit, ale podotykam, ze zadny program typu PhotoShop a podobny nemam. :(
 Darca

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 22.03.04 00:07

Otvoríš si fotku a dáš Ctrl+E. Tam si nájdeš hore ikonku - také dva biele štvorčeky, šikmo, jeden hore, druhý nižšie - sú tam tri také podobné. Mala by to byť tá prvá, po nájazde myškou by sa ti malo objaviť resize. Klikneš na to a azadáš si veľkosť, akú chceš. Potom dáš OK, keď to zavrieš, opýta sa, čí chceš uložiť zmeny, dáš OK a máš to. Ak chceš ale zachovať aj originál, ulož si to pod iným názvom. Veľa šťastia.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 22.03.04 15:14

Nejak to nechapu a nebo to delam spatne. :) Najedu si na fotku kterou chci otevrit, dam enter a otevre se mi do okna. A pak kdyz dam Ctrl+E tak se mi otevre okno „Edit With“ a tam sou nejaky ikonky, ale co ted? Nic co popisujes tu neni.
 Darca

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 22.03.04 17:38

Darčo,

když se ti fotka otevře do okna, klikni na ikonku Enhance, skočí ti nový okno a přes něj šedivý okýnko (na tom dej OK). Pak klikni na ikonku Resize a zadej požadovanou velikost - stačí u jednoho rozměru, druhý se proporčně upraví (já dávám místo 2048 jenom 1024). Pak už si to jenom ulož. Doporučuju vždycky ty upravený fotky ukládat pod jiným názvem, protože se tak snižuje jejich kvalita.

Snad jsem pomohla,

Lajka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.04 17:14

Tak bábo stále spinká (to zas bude v noci!), tak to skúsim dopísať.

Míša - na podložke je malej síce stále dobre, aspoň v noci dobre spinká, ale už zase vymýšľa a zaspáva o polnoci, o druhej a tak a nevieme, čo to je tentoraz…ach jo. A v autosedačke sa cíti perfektne, dokonca aj v babyvaku, čo som bol aprekvapená, lebo prvý raz v ňom strašne plakala, tak som myslela, že jej to stiesnenie naozaj robí problém. Ale už som ju dvakrát zobrala len vo vaku a bola vyslovene spokojná a usmievala sa na mňa, keď sa potom zobudila.

Martina - to je dobre, že ste krízu prekonali, nie každá mamina je ochotná toľko bojovať. Ja sa tých troch mesiacov už teraz dosť obávam, v 6 týždňoch sme to mali dosť husté, ale keď vidím, že sa to dá, dodala si mi kusisko odvahy.

Míša - ešte k lopte: ja mám výšku 160cm a stačí mi veľkosť 55cm. Ale väčšinou treba tú 65-ku. Najlepšie je, ak si to môžeš vyskúšať, keď sa po:,–(íš do stredu, nohy by si nemala mať v pravom uhle, kolená musíš mať o niečo nižšie ako zadok. Dá sa to aj podľa dĺžky ruky, ale u mňa to nefungovalo, mám ruky dlhé ako šimpanz :-)

Jiřina - ďakujem za bohaté rady, dosť som o tom všetkom premýšľala a ideme asi radikálne zmeniť metódy. Pôjdeme na to prirodzenejšie a uvidíme. A cumlík jej už nenútim, skúsili sme každý raz a bolo. Nemienim ju s tým trápiť, myslela som, že ju trápim, keď jej ho nedám. Ale ona ho naozaj nepotrebuje, tak mám čisté svedomie.

Mišul - nám na prdíky najviac pomáha fénovanie.

Ahoj, Kairo! :-)

Lulu + Noemi 10t

Vložit nový komentář