Brusinčata - 18.díl

Rodičovství

Ahoj všichni, Zdravíme po velikonocích. Taťka nám obě vyšlehal velice decentně, ani jelita nemáme. Janinka mu také nadělila koledu. Sice vajíčka jiné konzistence, ale zato si natrénoval převlékání bodyčka. Na dupky se tentokráte neprokadila :o)

Velikonoční pondělí jsme si užili v ZOO. Vytáhli jsme i babičku (maminu z mé strany). Děda byl na trempu, tak si vyrazila s námi :o)).
Počasí bylo až netradičně ukázkový. Co mi paměť sahá, většinou je o velikonocích hnusně. Zvířátka si Janinka moc neužila. Téměř celou dobu chrupinkala. Byla vzorná. Trošku začala vrzat než dostala občerstvení z mléčného baru a potom chvíli čučela a zase zabrala. V autě už zase byla čipera, ale v dobrém rozpoložení.

A co jsme nezjistili. Normálně Janina má nejen v Brně dvojče Sabinku, ale i v ZOO. Ve stejný den se narodilo i lední medvídě :o))) Bohužel nepsali, zda je to on či ona. Každopádně jsem z toho měla velkou radost. Mezi neoblíbenější přezdívky totiž patří ?medvědice?. A jak je vidět, docela jsem se strefila. Tuhle jsem se jí ptala, jaký to vlastně medvěd je? Už mám jasno ??? lední :o))

Srazík byl príma. Až po cestě domů jsem si uvědomila, že jsem zapomněla vyblejsknout další brusinčátka do sbírky :o)
Doufám, že budeme páchat podobné ?srážky? častěji :o)

S Amálkou jsme s našimi ?nespavečky? navštívily omylem břišní tance. Dětičky byly vzorný. Měla jsem obavy, že se bude Janinka po chvíli rozčilovat a byla zlatá. Čučela jak puk a dokonce se i lehce nahlas uchichtla. Příliš často se nahlas nesměje. O to víc jsem z toho vždycky dojatá :o)))
Zase jsem se ujistila, jak jsem ?ztuhlá?. Záda jsou fakt dobře zatuhlý. Jsem hrozná. Jen o tom cvičení melu a kde nic tu nic.
Kila po porodu jsou dole, takže mě to nenutí bičovat se k nějakým výrazným cvičícím úkonům, ale protáhnout bych se měla :o))

Také jsme se s Amálkou přihlásily na plavání. To jsme zvědavé, jak se to bude holkám líbit. Doufám, že Janča nebude zpruzelá už jen z toho, jak se jí zařezávají plavky do faldíků.
Jo, k těm faldíkům. To je sranda. Martínek sice vypadá, že by mohl být vedoucím mišelínků, ale když jsem na srazíku viděla jeho ladné nožky a štíhlé boky :o)))). Kdepáááák, to je ještě ?atlet? :o)) Je vidět, že je to chlap. Má takový široký hrudníček. Zkrátka ta kilča nemá jen ve špíčkách.
Připadá mi to tak strašně dávno, co byla Janinka drobek ? miminečko. Ale stejně jako Míša, taky ty faldíky zbožňuju a nejradši bych jí pořád oplácávala a okousávala. Ona se vždyky legračně rozmrká, když se nad ní skláním a oňuchňávám ji.

Ještě k těm klubům, pro nás bychom mohly vyhlásit ? klub Fantomas. Když si myji vlasy, nestačím koukat. No ještěže se to, jak píše Gábi, zastaví :o)))
Jo určitě.
Co mě trochu víc trápí, jsou ta zápěstí. Bolí pořád ? docela fest :o)) O namožení se bohužel nejedná. Švagrová mi vzala minulý týden krev. Byla jsem zvědavá, jak na tom jsem ohledně železa atak. Všechno je v pohodě, ale je v těle zánět. To jsou ty ruce. Bolí to pořád. Nic jsem s tím zatím nehodlala podnikat, ale zkusím se s revmatoložkou poradit, co pro to zatím mohu udělat. Začala jsem alespoň vzorně matlat kostivalovým gelem. Uvidíme, jestli jsou na to nějaký homeopatika, nebo něco, co mohu užívat při kojení. S nějakou drastičtější léčbou bych začala holt až posléze.

Jestli máte nějaké typy, či zkušenosti s podobnými potížemi díky předem za rady :o)

**Ještě něco odkazů na články o příkrmech, které tu jsou na Emimču:

Příkrmy 0-5 měsíců : https://www.emimino.cz/modules.php?…

6-8 měsíců:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

najdete to pod SOS maminek.**

Ještě se mi tu hlásí o slovo Janinka.

Ahoooj tady Janďule. Koukám, že tu rozjíždíte seznamku. Tož bych se ráda také přidala :o)) Musím se přiznat, že ač jsem Janka neviděla, moc je mi sympatický. Hlavně ten jeho ? dvouhodinový apetit :o))) A pak to jméno :o)) Jen nevím, jestli by jsi se nelekl mých barokních tvarů. Pro jistotu přikládám všeodhalující fotografii :o)) Ale všichni říkají, že to vyběhám :o))
Pokud jsi nenalezl zalíbení v jiné ?Brusinčici? ?. jsem tu k nakousnutí :o))

Mějte se moc krásně a zimu pryč!!!

Pa Martina a Janinka, 19.týdnů

Janička naháč 3 měsíce.jpg
Váš příspěvek
vajo
Kecalka 272 příspěvků 14.04.04 11:17

Ahoj holky,

hlásíme se ve zbrusu novém deníčku a vypadá to, že budeme první, juchůůůů O:).

Minulý týden jsme měli očkování - trojkombinaci. Byla jsem vcelku nakrklá na naši sestřičku, která je trochu jak z divokých vajec. Vždycky, když přijdeme do poradny vše honem, honem a přitom nodko moc v čekárně není. Já jsem jí ještě v čekárně předala očkovací průkaz, zakoupenou vakcínu a kartičku. Sestřička nelenila a bez toho aby paní doktorka malou prohlídla, tak injekci okamžitě nachystala. Když paní doktorka uviděla to naše ramínko, chtěla očkování odložit, ale už bylo pozdě. Nakonec řekla, že ta šetrná vakcína by neměla být problém a že to tedy naočkujeme bez té hepatitidy. Melika měla jen minimální reakci - zaplaťpánbůh, že jsem koupila tu drahou vakcínu (bylo to ale určitě umocněné tou reakcí na TBC). Dva dny se mi budila v noci od dvou hodin po hodině a přes den byla trochu ufňákaná. Jinak ramínko nám za dva dny po očkování prasklo a vyteklo hromada hnisu. Neštěstí mi kamarádka půjčila nějakou speciální tinkturu od veledy, která se dává do vody a potírá se to a za dva dny už máme krásný stroupek. A to ta reakce byla pupenec 1,5 cm a když to vyteklo, tak jsme měli díru až do masa - hrůůůza!

Jinak Melika se naučila prskat a dělat bubliny a moc se jí to líbí a taky už má náběh na přetočení na bříško. Z bříška na záda už se přetáčí dlouho, nejprve nevědomně přepadávala a potom to přešlo ve vědomé přetáčení. V současné době se už přetočí na bříško, jen to rameno ještě nepřekonala a zavazí ji tam.

Budu muset končit, jelikož náš křikloun je nevrlý a budu se mu muset věnovat. Začali jsme už číst první knížku, je látková a jsou tam kravičky, ovečky a koníčci a taky to vydává příslušné zvuky a malé se to moc líbí a díky tomu myslím začala prskat, jako že dělá bůůůů. Taky děláme letadýlko a nejraději má, když ji pusinkuju na šlapkách.

HOLKY Z BRNA

Bylo by to bezva zorganizovat nějaký srazík, dávám na uváženou pár míst :

Kraví hora ( myslím že už bude v provozu i zahrádku ve V-čku)

Nebo nějaký supermárket

Nebo přehrada

Dejte vědět, kdy by se vám to hodilo a kde, pokud máte ještě nějaký nápad.

Moc pozdravujeme

Eva + Melika 4 měsíce a 8 dní

rendy1
Stálice 60 příspěvků 14.04.04 11:56

Ahojky,
tak píšu ve fofru, než se malá probudí. Venku je krásně, tak se těším konečně na pěknou prochajdu.
Martino - cvičení hmmm, to znám, nejdříve to bylo po šestinedelí určitě někam vyrazím, potom po měsíci, po dvou měsících atd. Je fakt,že nevim kam bych se hrnula. Večer jsem dost unavená, že po koupání jdu rovnou do ložnice. Nekde jsem četla, že na kondičku a hubnutí po porodu je nejlepší chůze. No a to tady praktikujeme každá.
Evi - prskání už malá taky umí, nejvíc jí to jde když jí chci nakrmit z láhve, to je potom mlíko všude
Chci se zeptat, kdo máte doma pejska, jak vám pes reaguje na mimčo. Naše labradorka přijde k Markétkce, nejdřív ji očuchává a potom olízne a to mi vstávají zbytky vlasů hrůzou :-))) A manžílek ? Jen ji nech…
Tak se mějte hezky
 zdraví

Rendy a Markétka ( prý posílá pusinku Davídkovi, mrška malá :-)))

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 14.04.04 22:59

Ahoj holky a Brusinčátka,
právě jsem se vrátila ze sleziny z gymplu a hned otvírám stránečky. Čekala jsem zase milion příspěvků a téměř nikde nikdo. To vás ty velikonoce, tak zmohly?
Můj manžel moc velikonoce neprožívá, tak že jsem letos zase přišla o hromadu vajec. No, je to ale lepší než kdyby mi místo vajec domů přinesl pořádnou opici:))))
Velikonoce byly prostě velmi klidné, se Sabinkou jsme dostaly trošku na zaďour a v poledne jsme odjeli na chatu. Máme ji na přehradě u nás v Brně. Bylo tam krásně a docela dost lidí. Udělala jsem si procházku z kočárkem kolem přehrady. Né teda kolem celé, ale ušla jsem asi 8 km. Manžel mezitím kácel stromy na zahradě a když jsme se asi po třech hodinách vrátili, tak jsme museli jít povině na pivo. Prý si to po té dřině zaslouží. No a tak jsme mu se Sabinkou jedno dovolili a tatínek nám řekl, že má vážně móóc hodný holky:)))

V úterý jsem jela zase na přehradu a to kvuli srazíku s Hanulkou a Kubíkem. Jěště jsme se neviděli a Hanulka mi napsala SMS, že bude ta baba s kočárem na mostě, tak bylo po problému:))) Srazík byl moc fajn, probrali jsme živé s mrtvím a také se vyfotili. Fotečky už jsou uložené. Kubík je pořádný chlapisko, ale když Hanulka psala, že už má skoro 9kg, tak jsem čekala nějakého obra, ale je to úplně normální chlapák. Rozhodně na dietu najíždět nemusí.

Vajo: jeden srazík už byl teď, ale dáme si klidně další. Pokusím se Ti poslat osobní správou moje tel. číslo, tak se ozvi, jo?

Lulu a Evi: mlíka je míň opravdu k večeru a už jsem musela koupit Nutrilon a večer ho malé dávám. Ovšem rána jsou krutá, protože to mám prsa jako dva šutry.

Míša: Sabinka má také někdy zvláštní reakce na lidi. Jednou se na ně směje a podruhé ječí. Zjišťuji, že je závislačka na mamince, když ji někdo chová a nevidí mě, tak bečí.

Přidala jsem do galerie fotečku naší berušky, jak ji taťka mrská a móóc se jí to líbí.

Ahoj Daniela se Sabinkou 19 týdnů

lentil
Nováček 6 příspěvků 14.04.04 23:27

Ahoj Kamaradi:))
prominte,ze jsme se vam neozvali,ale maminka mi na:,–(ila tezkou disciplinu ala Tracy Hogg.Ze acatku se mi to vubec nelibilo,ale ted jsem si zvykl a jsem jako Andilek:)))Mam takove 3 hodinove kolecko nejdrive hned po probuzeni dostanu najist(stale od maminky s prsicka)pak me mamka prebali soupne do bouncer a 15 min si vydrzim hrat sam.Uz si chnapu po hrackach…zatim nevim na co jsou,ale desne me bavi do nich busit po patnacti minutach si vyzaduji pozornost.Chci si povidat a tak.Vetsinou me to prijemne unavi.Skoda,ze to mamca hned pozna pokud si 2×zyvnu tak me soupne do postylky,kde jsou ty casy kdyz me mamka uspavala v naruci.Ach jo…nejradeji by jsem tu pani co mamce tu knizku poradila nepustil do domu.No a tak si ted vetsinou musim uspat sam.to same jist mam povoleno jen po 3 hodinach a musim si 15min hrat sam.:((((
No po probuzeni se me kolecko opakuje.v 6 mam koupel.Mamka me uci plavat rika,ze ze mne vyroste vodnicek ,protoze vodu miluji a plavat me jde:)))po koupeli malinko dokrmim a jdu na kute vetsinou okolo 7.30 a spinkam do 3-3.30 to se napapam a hned jdu zase spinkat a spinkam do 8 rano:)))

No skoda,ze maminka nema nazpet svoji puvodni vahu:(((…nejak ji ty kyla dolu nejdou na dietu jit nechce,protoze se boji,ze by ztratila mlicko a na cviceni ji moc casu nezbyva:(((

Takze doufam,ze se vsichni mate krasne:))) ja se vam zase ozvu
Antik (11tydnu)s maminkou marcelou

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 15.04.04 18:10

Ahoj holky,

vidim, ze je tu celkem pusto prazdno. No ani se nedivim, pri tak krasnem pocasi. My taky vyuzivame co nejvic slunicka.
Co je noveho u nas…
V utery jsme byli na druhe davce ockovani, dostal Filipek to klasicke, co se za nej nepriplaci. Snasel to o moc lip jak minule, teplotka nebyla zadna a ani nebyl nejak moc mrzuty a plactivy. Ale asi ty bodance na stehynkach ho jeste boli, nenecha si na ne sahnout. No, ale nejvic jsem se tesila k pani doktorce ja, protoze jsme se uz 6 tydnu nevazili, tak jsem byla zvedava na Fildovi proporce. Pronese se uz celkem dost! Takze hlasime aktualni miry: 7100 g a 66 cm, hlavicka 42 cm.
Byli jsme se taky uz prihlasit do plavani, tak snad brzo zacnem!
Evulo - cekala jsem na tebe, ze bysme chodili spolecne s Matyskem, ale po tobe se nejak slehla zem. Co je s vama? No, stejne si tam v Delfinkovi vzali na me tel. cislo a ze se nam sami ozvou, kdy se to instruktorce hodi, takze jeste presny termin nemame. A co ten vas minisrazik s Barban, probehl na Velikonoce?

Tak a Filipek si prozil sve prvni Velikonoce. V pondeli se v 9 nakojil, nastrojila jsem ho a vyrazili s tatou na smigrust. Jeli autem, aby se stihli vratit do dalsiho kojeni. To jsem byla celkem rada, jinak bych asi trnula, kde ho tata zapomene po nejake te ctvrtce :-(
Mame i foto, tak ho supnu do galerky, jak bude cas.

Ted se uz Filda vyzaduje asi vecere, tak se mejte krasne a piste.

Pa Brendy a Filipek 16. tydnu

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 16.04.04 10:04

Ahoj, konečně posílám ten název vody, která by mohla pomoct s vypadáváním vla­sů.

ALPECIN SPECIAL

  • je to intenzivní vitaminová vlasová voda, ozdravuje citlivou , namáhanou pokožku hlavy a zabraňuje vypadávání vlasů. Cílený výběr biologicky účinných komponentů, vitamínů a rostlinných výtažků podporuje a normalizuje přirozené funkce pokožky hlavy - tolik přepis z obalu krabičky.

Papa Evula

rendy1
Stálice 60 příspěvků 16.04.04 12:02

Ahojky Evulko,
díky za název, ale musím říct, že už s vlasy je to lepší.(Ťuky ťuk) Snad se umoudřily. Sice jsou ještě všude. ale když se češu, potom si přejedu rukou po hlavě, tak už jich moc v ruce nemám. Snad se hormony dávají do kupy. Dneska jdu ke kadeřnici na přeliv, tak jim snad moc neublížim.
Mějte se a pišteeeeeeeeeee
 Rendy

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 16.04.04 12:20

Ahoj holky,

tady je tedááááá mrtvo!!!!! No holky co se děje???? To mluví ta pravá co? Já se taky už pár dní neozvala. Měli bysme se polepšit.

Brendy - plavání - my jsme též nahlásili jméno a bylo nám slíbeno, že se začátkem dubna ozvou a kde nic tu nic. Asi přejdem do káčátek, jestli se neozvou. Nebo tam ještě zavolám.

Srazík s Barban se nekonal, protože mi psala, že do PV nejede.

Dančo - nemáš náhodou kočárek Inglesinu? Typla jsem to z těch fotek v galerce. Nám totiž z BebeCaru Matýsek pomalu ale jistě vyrůstá, a tak chci koupit nějaký větší kočárek (hluboký , sporťák se mi zdá pro něj ještě nevhodný). On strašně rád spinká po obědě v kočárku, tak ho o to nechci připravit jen proto, že je malý kočár. A Chtěla bych buď Inglesinu Magnum nebo Peg Perego. Tak bych ráda znala tvůj názor na Inglesinu (teda jestli ji máš).
A až budete někdy dělat srazík v Brně tak se rádi přidáme (musíme se mrknout na nevěstu, no ne?). Máme to kousek a jsme tam co chvíli. Do Brna jsem jezdila i do těhotenské poradny.

Dnes se mi Matyášek normálně „po:,–(il“. Byla jsem v takovém polosedu a Maťulku měla položenýho na sobě a on napřed zvedl hlavičku, potom ramínka a nějak se odrazil a............­............. seděl. Byl z toho pěkně vykulený. No a já taky! Za ručičky se přitahovat neumí, otáčet se také ještě neumí, asi ho to nebaví. Na bříšku se začíná pomaloučku posouvat, mlátí u toho ručičkama a nožičkama, a strašně rád by popolez, ale zatím to moc nejde. Jeho rekord je asi 30 cm v protisměru hodinových ručiček. Chrastítka ožužlává a konečně UŽ našel ručičky.
Tak to je tak trošku o nás.

Brendy - Filípek už má po očkování? To my máme za sebou teprve Obrnu. Další očkování nás čeká až za týden.

Mějte se papa

Evula a Matyášek 16.týdnů

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 16.04.04 12:24

Rendy,

taky jsem byla před týdnem na přelivu a zdá se , že jim to pomohlo. Už byli fakt dost unavený. A mě kadeřnice říkala, že přeliv je jako balzám na vlasy. Pokud je vlas někde narušený, tak přeliv to místečko vyplní a vlas zregeneruje. Přeliv se dostává jen na povrch vlasu. Horší je barva, ta ten vlas může poškodit, protože se dostane i „dovnitř“ vlasu. Takže přeliv ti podle mě neuškodí.

A tu vodu jsem teď poprvé vyzkoušela a vypydá, že bude fajn. Mám ty vlasy takový nadýchaný a bohatší.

Ahojky papaá

Evula

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 16.04.04 13:28

Ahojte Brusimaminky a Brusinčátka!

Hlásíme se vám v novém deníčku. Už jsem se ho nemohla dočkat, pořád jsem ho vyhlížela a zároveň nakukovala do deníčku starého, jestli se někdo neozve aspoň tam. No, teď už je tady nový deníček třetí den a já do něj ještě tou svojí troškou nepřispěla. Taky koukám, že tentokrát to tady nějak vázne ? holt, Míša se rekreuje na chaloupce a tak je tu podezřelé ticho. Doufám, že jste všechny i s mimísky vpořádku, jenom vás krásné počasí vylákalo ven a tak není na vysedávání u počítače tolik času.
A co nového u nás?
Anička absolvovala svůj první mrskut. Vymrskali ji hned několikrát, pokaždé to bylo decentně, tak se na všechny ty mrskutníky pořádně křenila. Příští rok už prý bude chodit s taťkou, tak jsem na to zvědavá. Zajímavější než Velikonoce ale byl její první vážný pokus o otočku na bříško přímo v pondělí. Pokus sice nevyšel, nějak měla jednu ručičku navíc, ale fakt už moc nechybělo. Od té doby ve svých snahách pokračuje, tak jsem zvědavá, kdy se jí to konečně podaří a jak bude reagovat. Zatím se točí jen na zádíčkách, takže po chvíli leží hlavičkou tam, kde měla původně nohy a naopak. Většinou přitom stěhuje i hrazdičku.
Taky neustále rozšiřuje repertoár svých zvuků. Momentálně přidala grrrrrr, které tvoří někde v krku a jakoby u toho kloktá svoje sliny (teda, když se to napíše, vypadá to pěkně hnusně, ale ?live? je to roztomilý). Další zvuky bohužel nedokážu popsat, ale věřím, že máte doma podobné ukecánky, tak si to dovedete představit.
A ještě jednu novinku máme ? včera se Aninka poprvé koupala ve velké vaně spolu s taťkou. Nejdřív z toho byla celkem vykulená, ale pak se jí to líbilo. Po koupání jsem ji na přebalováku dala na bříško a jak si tak pásla ty koníky, strčila jsem před ni zrcadlo, to jste měli vidět! Řehtala se na sebe a čučela jak vyoránek. Dokonce to vypadalo, jakoby se snažila za tím miminkem v zrcadle se doplazit. Doporučuju vyzkoušet.
Očkování ? my ještě nemáme nic, kromě toho nešťastnýho TBC z porodnice. Ramínko pořád ještě není zahojený. Už se to táhne dva měsíce, hrůůůůůzzzaaaa!!!

Darko ? co je s tebou děvče? Doufám, že jste i s Mišutkou vpořádku, jen na nás nemáte čas. A pokud jde o fotky, zkusím ti poslat ten náš prográmek a kdybys to nerozjela, napiš a já ti ty tvoje fotky zase zmenším.

Tak já to pošlu a doufám, že si pak taky počtu i něco od vás.
Lajka + Anička (16. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.04 15:14

Nepřuhlášená Hanulka

Ahojky všem,
teda děkujeme Dančo za pochvalná slova o Kubíkové postavě, nám se taky líbí.
Jinak u nás nic nového. Byli jsme na očkování (poprvé) A musím říct, že jediná reakce na očkování byla, že malej spal jako buk. Pořád. Celou noc až do desíti a pak za hodinu opět spal tři hodiny, prostě Šípková Růženka hadra. Taková reakce by se mi líbila pokaždé. Jinak byl malej statečný, protože vůbec neplakal, jenom jednou fňuknul, ale to už bylo dávno po všem.

Vajo, Evulo: Sem se srazíkem. Holky domluvte se jak chcete nám je to jedno. Daniela mi to pak pošle kde a v kolik mám kde stát. Myslím, že ta přehrada vyhovuje.

Tak zatím papa a pusu prťatům. Hanka Kubík (ve středu už 5 měsíců)

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 16.04.04 18:51

Hanulko, to jsi měla tu dražší vakcínu? A kam malýho očkovali do nožiček nebo zadečku? My jdeme na to očkování příští čtvrtek, tak proto se ptám. A kubík fakt nevypadá na těch 9 kilo, oni ti kluci mají velkou kostru. nejsou to žádní střízlíci.

Tak se měj papa

Evula

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 16.04.04 18:53

Jéééžišííííííííí, Kubík s malým k . Kubíííčku promiiiň.
 Evula

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 16.04.04 20:58

Ahojky,
včera jsme byli s Haňulkou u doktorky, takže doplňuju aktuální míry ve věku bez týdne pět měsíců - 6 kg a 63 cm, trefila jsem to celkem přesně. Očkování jsme dostali, Haní řvala jak pavián, ale už hned jak jsem ji v ordinaci položila a svlíkla, při samotném píchání už se to nestupňovalo. Byla poslední dny dost ukňouraná, doktorka říkala, že už jí brzo vylezou zoubky (ovšem totéž u Jíry znamenalo ještě měsíc nebo snad i dva). Doma jsem jí hned dala Panadol baby, večer kvičela, ale těžko říct, jestli díky tomu očkování, nebo zoubkům (pořád si rve do pusy prsty a drásá si dásničku) nebo tím, že týden nekakala (zato dnes se to konečně podařilo a nadávkovala to na čtyřikrát). Odpoledne spala už líp, dvě hodiny doma a pak ještě venku dvě hodiny v kočárku. Večer už měla teplotku jen lehce zvýšenou a tak jsem jí dalal na noc paralen čípek. Takže by se dalo říct, že jsme to přežily v pohodě :o)

Brusinko k těm zápěstím: už jsem se s tím setkala u víc lidí. Kámoška co měla dvojčata dokonce takhle trpěla skoro rok, neustále brala prášky, mazala, dokonce dlahy měla … a nakonec to zmizelo samo když děti začaly chodit. Takže vydržať!

AHoj Jiřina a spící Hanička 21.týdnů

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 16.04.04 21:36

Ahoj holky,

tak už je tu zase pátek a víkendík před náma. Spíš víkend pro naše muže, že?
Ten odpolední liják v Brně mě trošku postrašil, už jsem dlouho neviděla takovou bouřku. Jen doufám, že sobota a neděle bude slunější a teplejší. Zítra ráno odjíždíme na oslavu 50. narozenin do Orlických hor. Bude se to konat na rodiné chalupě a tak už se těším na procházku po lese. Jedeme s malou poprvé přes víkend mimo domov a můžu vám říct, že mám plnou předsíň nachystaných věcí.
Kočár, přenosná postýlka, taška jen na malou, taška pro nás, další taška z dárkem, kytka a jěště my tři. Tak nevím jestli si nemáme objednat autobus:))))
Naštěstí máme kombika, tak se to tam vleze, ale musím si ty zavazadla spočítat, abychom stejný počet přivezli i domů :)))

Příští týden jdeme s malou na další očkování do jednoho stehýnka a potom nás čekají naušnice. Při prvním očkování ( to byla ta 4 -kombinace) jsme žádnou reakci neměli a tak doufám, že to teď nebude jinak.

Lajka ? naší Sabince se taky moc líbí zrcadlo, čubrní na sebe a kouká se jak dividlo. Máš pravdu, že děti mají opravdu srandovní reakce, když na sebe čubrní.
Myslím si, že se ale jěště poznat nemůžou, ne?

Evča - máš pravdu mám kočárek Inglesina Magnum a velice ho doporučuji. Je prostorný, stabilní ( nemůže se převážit), pérovací, má spoustu výhod. Má také nafukovací kola a je to trojkombinace. Jako sporťák není vůbec velký , takže dítě ve věku i 2 roky v něm působí normálně a ne jako přerostlé. Já ho budu používat určitě do roku a půl a příští rok na léto si koupím golfky Inglesinu, protože mě ta značka vážně nadchla. Je sice dražší, ale vyplatí se. Neváhej.
Jinak co se týče srazíku: to by bylo bezva, kdybys přijela, taky bychom rádi poznali ženicha. Musíme si vyčíhnout pěkné počasí a něco spácháme. Vhodná by byla ta přehrada, můžeme se tam procházet jak dlouho chceme a navíc je tam spousta rastaurací, tak to můžeme spojit s obědem nebo se sváčou. Děti samozdřejmě neochudíme. Jestli můžeš, tak mi pošli tvoje tel. číslo, jo?

Mějte se moc pěkně Daniela a Sabinka

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 16.04.04 22:57

Heč Dančo já tvoje tel. číslo pořád mám , heč, heč, heč...... To víš , že ti svoje pošlu.

Měj se papa Evula

A tu Inglesinu asi zakoupím, no ne asi… určitě. Díky za info a doporučení.

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 16.04.04 22:58

Teď mě napadlo jestli nemáš nový, to bys mě teda vypekla. E

kostka
Kecalka 405 příspěvků 17.04.04 10:18

Ahoj spolumaminy a miminka,

ani my jak je hezky, moc nestíháme. Ještě tak číst. Pavlík má už dobře měsíc jakýsi režim,po hodině a půl až dvou bdění ? a to vyžaduje pozornost ? se nají a vydrží tak hodinu až dvě spát. To většinou ženem ven, v kočárku usíná nejlíp, i když občas se zadaří i v postýlce. Takže venku jsme i 3× denně, hlavně když je hezky. Tak to jde celý den, až do koupání ? většinou mezi 7,30-8. V noci Pavlíček žádný režim nemá ? když vydrží spát 3-4 hodiny v kuse, považuju to za úspěch.

Taky už seká otočky ze zad na bříško a daří se mu to i oblečenému, ale zatím jen vlevo. Ovšem hnedle se začne vztekat,protože pozice na bříšku není jeho oblíbená a zpět to ještě neumí. Jinak se už moc rád po všem žene-hlavně po mobilu či ovladači a jiných pro něj nevhodných věcech. U počítače zuřivě mlátí do kláves,ale to vám musím napsat - jaká zvláštní náhoda. Koukáme spolu
na nové fotečky v galerii , je tam naše bližší kamarádka Hanička a já mu říkám ? napíšem jí nějaký komentář. Pavlík se rozežene a v kolonce se objeví velké H ! Tak jsem to jen dopsala a nějak blbě poslala - je to vidět jen při kliknutí na tu fotku.

Brendy ? ještě jedna výhoda mantinelu v postýlce ? pokud teda Filípek dudlá ? že není nutno lovit dudlík zpod postýlky.

Marty - chci se Tě už poněkolikáté zeptat - vždycky zapomenu - kde máte v Jizerkách přibližně tu chatu? My část Jizerek docela prochodili a projeli na kole při předloňské dovolené, bydleli jsme v penzionu v Josefově Dole a moc se nám tam líbilo. Jen počasí nám příliš nepřálo, tak jsme nestihli vše, co jsme chtěli. Ale zas jsme se vykoupali v jabloneckém aquaparku - líbil se nám víc než Babylon v Liberci.

Mějte se všechny i s maličkými moc hezky a zas napište.

Hana a Pavlík (5m a týden)

barban
Kecalka 102 příspěvků 17.04.04 14:39

Ahoj maminky a brusinčátka,

hlásíme se po nedobrovolném skoro třítýdenním absťáku (jeden počítač nám odešel zcela a na druhém jsme nebyli schopni nahodit windowsy, ale už je to za námi).

přihráli jsme Vám nové fotečky do alba a musíme se pochlubit - jsme asi první kdo se začal potápět, ale věříme, že nás brzy doženete ne-li strčíte do kapsy. Jinak co ve Zlíně nového - skoro nic, čekáme na pětiměsíční kontrolu - vážení a měření a navíc ještě třetí očkování, ty dvě jsme zvládly bez problémů i s normální vakcínou, stále jen se kojíme, nedáváme žádné příkrmy a ani čaj a hned tak nezačneme na doporučení alergologa - skrz naše rýmy. Holky myslím na Vás a Vaše problémy skrze ruce a vlasy, ale naštěstí mě to nepostihlo (to baštím pouze vitamíny mamavit a magnesium, strava normální, občas prohřešky ve formě čokolád - no je to droga, ale nelze si ji odpustit, jen co se mi zhoršilo po těhotenství je pleť - mám ji více vysušenou). K baby seznamce - stále jsem ještě nezjistili, kteří chlapci jsou ještě volní, ale Kristýnka pokukovala po Adámkovi od Davídka (zubila se na obrazovku,sic žádné zuby nemaje) a taky na brášku od Vendulky, neviděli jsme ještě Marečka od Šplechťule( nevíte jestli zde má nějakou fotečku) a navíc začínáme v těch dětech mít zmatek ( kdo ke komu patří, zvláště u těch kteří sem přispívají jednou za čas, zkouším si to doma dát dohromady z našich seznámků + fotečky - a jestli se mi to někdy podaří tak Vám to pošlu, ale uvidím kolik mi zbyde času). Holky taky Vás hnaly na kalmetizaci pro kontrolu očkování TBC nebo je to jen novinka Zlína (bylo nás tam najednou asi čtyřicet - no blázni)

Evula - omlouvám, za to, že jsme se nedostavily, ale ségra je pořád v nemocnici, takže jak se uzdraví zvedneme kotvy a jedeme směr Prostějov a doufám, že konečně poznám i Brendy s Filípkem, event. i Andulky

zatím mě nic nenapadá (ta skleroza, vzápětí co to dopíšu, vzpomenu si ne deset věcí, na které jsem se chtěla zeptat) a tak končím, mějte se sluníčkově a nezanedbávejte pobyt na čerstvém vzduchu

ahoj Bára a Kristýnka 20 týdnů + 3 dny ( ach jo, to to utíká, za chvilku se nám budou batolit u nohou) a už za jedenáct dní nám končí mateřská dovolená

kostka
Kecalka 405 příspěvků 17.04.04 19:04

Ještě něco - chtěla jsem se zeptat,jestli už mažete miminka krémem s UV filtrem a kterým?

Hana

rendy1
Stálice 60 příspěvků 18.04.04 09:18

Ahojky,
tak vám musím napsat včerejší zážitek. Jeli jsme ke tchýni na oběd a protože to měla být rychlovka, měli jsme se hned vrátit domů, nebrala jsem pro Markétku nic. Žádnou plínu, pití, oblečení v případě kakací nehody. Tak jíme, Markétka v klidu v autosedačce začala po chvilce pěkně tlačit. Mě bylo hnedle jasný co to znamená. Zlato v plínkách !!! No měla to až na zádech. Markétku jsme osprchovali, sestřenky vytáhli dupačky co mají na panenky, tričko dostala o 20 čísel větší a látkovou plínu. Byla jenom jedna, tak byla hned pročůraná. Tak mě to pěkně vyškolilo. Příště bez náhradního oblečení a plíny ani krok z domova :-)))
V pondělí jdeme na nožičky, tak nám držte palečky at se tý protivný plíny zbavíme.

Mějte se hezky zdraví Rendy a Markétka 3měs. a 18 dní

vajo
Kecalka 272 příspěvků 18.04.04 21:31

Ahoj všichni,

je vidět, že jaro je tady a většina z Vás brouzdá s kočárky po venku a na emimino už není čas. I my jsme vyrazili na 3 dny z Brna a jeli jsme do Ratibořic do babiččina údolí. Musím to jen doporučit bezva na procházky a sehnali jsme na místě supr ubytování apartmán s ložnicí, obyvákem a koupelkou vše nové za pouhých 500 Kč. Do babiččina údolí to bylo pěšky asi 30 minut po úžasné cestě, přidali jsme jěště Kuks, Jaroměř a Dvůr Králove ZOO a bylo to úžasný.

Hanulo a Dančo - moc ráda bych taky na srazík. Já tento týden můžu určitě ve čtvrtek a možná i v pátek, ale to ještě nevím na 100 %, Nebo někdy příští týden. Přehrada mi taky vyhovuje jen řekněte kde.

Moc Vás všechny zdravíme

Eva + Melika (zítra 4,5 měsíce)

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.04.04 23:49

Ahoj holky,
tak jsme se vrátili z víkendíku. Oslava dopadla dobře, ale to počasí nic moc. Vzhledem k tomu, že jsme sebou táhli i kočár, tak jsme se v sobotu přemohli a vyrazili na procházku. Trošku jsme sice zmokli, ale bylo to i tak příjemné. Sabinka spinkala celou dobu a bylo vidět jak jí ten horský vzduch dělá dobře. Už se těším na léto, protože letošní dovolená bude právě na zmiňované chaloupce. Pár kilometrů od místa jsou Velké Losiny, kde je termální koupaliště, tak tam budeme určitě jezdit.
Teď mě napadlo, Kostka se myslím ptala na opalovací krémy , že? Chtěla bych vám doporučit jeden krém, jmenuje se Dailong. Je to švýcarská kosmetika, prodává se pouze UV 16 a 20. K dostání je jen v lékárnách a mají ho jako krém i mléko. Mají také celou řadu po opalování. Mám ho osobně vyzkoušený a musím říct, že od té doby co jsem si ho koupila nic jiného nepoužívám. Teď jsem jako reklama, že? Opravdu je fantastickej. Já např. trpím sluneční alergií a navíc mám světlou pleť. Sice se opaluji celkem dobře, ale vždy do ruda. Co používám Dailong, tak jsem alergii neměla a navíc barva jde hned do hněda. Co se týče dalších předností, tak je odolný vodě, odolný otěru a potu. Natírá se pouze jednou denně!! Musím říct, že jsem tomu moc nevěřila, ale vyzkoušela jsem si to u moře. Ráno jsem se natřela a celý den jsem byla na pláži a samozdřejmě ve voděa funguje to. Už jsem ho doporučila hromadě známím a všichni jsou nadšeni. Je i pro děti. Určitě s ním letos budu mazat i Sabinku. Mimina sice budou spinkat jěště v kočárku, ale před sluníčkem je asi moc neochráníme, takže já bych mazala!

Rendy1- docela jsi mě pobavila, teda spíš vaše malá. Ta ti to teda dala, že?Já s sebou vozím také náhradní bodíčko, protože se mně jednou malá,tak zablinkala, že jsem kvůli tomu musela zůstat na návštěvě další tři hodiny než nám to uschlo na topení. Musíme se pořád učit!

EvulaI- Evi, neboj nevypekla jsem tě, číslo mám pořád stejné. Na příštím srazíku už bude nový kočárek? Já mám kombinaci šedá + béžová.Už se těšíme na ženicha:)))
Hned jak se ozve Vajo, tak něco spácháme.

Mějte se pěkně Daniela a Sabinka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.04.04 23:51

Ahoj holky,
tak jsme se vrátili z víkendíku. Oslava dopadla dobře, ale to počasí nic moc. Vzhledem k tomu, že jsme sebou táhli i kočár, tak jsme se v sobotu přemohli a vyrazili na procházku. Trošku jsme sice zmokli, ale bylo to i tak příjemné. Sabinka spinkala celou dobu a bylo vidět jak jí ten horský vzduch dělá dobře. Už se těším na léto, protože letošní dovolená bude právě na zmiňované chaloupce. Pár kilometrů od místa jsou Velké Losiny, kde je termální koupaliště, tak tam budeme určitě jezdit.
Teď mě napadlo, Kostka se myslím ptala na opalovací krémy , že? Chtěla bych vám doporučit jeden krém, jmenuje se Dailong. Je to švýcarská kosmetika, prodává se pouze UV 16 a 20. K dostání je jen v lékárnách a mají ho jako krém i mléko. Mají také celou řadu po opalování. Mám ho osobně vyzkoušený a musím říct, že od té doby co jsem si ho koupila nic jiného nepoužívám. Teď jsem jako reklama, že? Opravdu je fantastickej. Já např. trpím sluneční alergií a navíc mám světlou pleť. Sice se opaluji celkem dobře, ale vždy do ruda. Co používám Dailong, tak jsem alergii neměla a navíc barva jde hned do hněda. Co se týče dalších předností, tak je odolný vodě, odolný otěru a potu. Natírá se pouze jednou denně!! Musím říct, že jsem tomu moc nevěřila, ale vyzkoušela jsem si to u moře. Ráno jsem se natřela a celý den jsem byla na pláži a samozdřejmě ve voděa funguje to. Už jsem ho doporučila hromadě známím a všichni jsou nadšeni. Je i pro děti. Určitě s ním letos budu mazat i Sabinku. Mimina sice budou spinkat jěště v kočárku, ale před sluníčkem je asi moc neochráníme, takže já bych mazala!

Rendy1- docela jsi mě pobavila, teda spíš vaše malá. Ta ti to teda dala, že?Já s sebou vozím také náhradní bodíčko, protože se mně jednou malá,tak zablinkala, že jsem kvůli tomu musela zůstat na návštěvě další tři hodiny než nám to uschlo na topení. Musíme se pořád učit!

EvulaI- Evi, neboj nevypekla jsem tě, číslo mám pořád stejné. Na příštím srazíku už bude nový kočárek? Já mám kombinaci šedá + béžová.Už se těšíme na ženicha:)))
Hned jak se ozve Vajo, tak něco spácháme.

Mějte se pěkně Daniela a Sabinka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.04.04 23:51

Ahoj holky,
tak jsme se vrátili z víkendíku. Oslava dopadla dobře, ale to počasí nic moc. Vzhledem k tomu, že jsme sebou táhli i kočár, tak jsme se v sobotu přemohli a vyrazili na procházku. Trošku jsme sice zmokli, ale bylo to i tak příjemné. Sabinka spinkala celou dobu a bylo vidět jak jí ten horský vzduch dělá dobře. Už se těším na léto, protože letošní dovolená bude právě na zmiňované chaloupce. Pár kilometrů od místa jsou Velké Losiny, kde je termální koupaliště, tak tam budeme určitě jezdit.
Teď mě napadlo, Kostka se myslím ptala na opalovací krémy , že? Chtěla bych vám doporučit jeden krém, jmenuje se Dailong. Je to švýcarská kosmetika, prodává se pouze UV 16 a 20. K dostání je jen v lékárnách a mají ho jako krém i mléko. Mají také celou řadu po opalování. Mám ho osobně vyzkoušený a musím říct, že od té doby co jsem si ho koupila nic jiného nepoužívám. Teď jsem jako reklama, že? Opravdu je fantastickej. Já např. trpím sluneční alergií a navíc mám světlou pleť. Sice se opaluji celkem dobře, ale vždy do ruda. Co používám Dailong, tak jsem alergii neměla a navíc barva jde hned do hněda. Co se týče dalších předností, tak je odolný vodě, odolný otěru a potu. Natírá se pouze jednou denně!! Musím říct, že jsem tomu moc nevěřila, ale vyzkoušela jsem si to u moře. Ráno jsem se natřela a celý den jsem byla na pláži a samozdřejmě ve voděa funguje to. Už jsem ho doporučila hromadě známím a všichni jsou nadšeni. Je i pro děti. Určitě s ním letos budu mazat i Sabinku. Mimina sice budou spinkat jěště v kočárku, ale před sluníčkem je asi moc neochráníme, takže já bych mazala!

Rendy1- docela jsi mě pobavila, teda spíš vaše malá. Ta ti to teda dala, že?Já s sebou vozím také náhradní bodíčko, protože se mně jednou malá,tak zablinkala, že jsem kvůli tomu musela zůstat na návštěvě další tři hodiny než nám to uschlo na topení. Musíme se pořád učit!

EvulaI- Evi, neboj nevypekla jsem tě, číslo mám pořád stejné. Na příštím srazíku už bude nový kočárek? Já mám kombinaci šedá + béžová.Už se těšíme na ženicha:)))
Hned jak se ozve Vajo, tak něco spácháme.

Mějte se pěkně Daniela a Sabinka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.04.04 23:52

Ahoj holky,
tak jsme se vrátili z víkendíku. Oslava dopadla dobře, ale to počasí nic moc. Vzhledem k tomu, že jsme sebou táhli i kočár, tak jsme se v sobotu přemohli a vyrazili na procházku. Trošku jsme sice zmokli, ale bylo to i tak příjemné. Sabinka spinkala celou dobu a bylo vidět jak jí ten horský vzduch dělá dobře. Už se těším na léto, protože letošní dovolená bude právě na zmiňované chaloupce. Pár kilometrů od místa jsou Velké Losiny, kde je termální koupaliště, tak tam budeme určitě jezdit.
Teď mě napadlo, Kostka se myslím ptala na opalovací krémy , že? Chtěla bych vám doporučit jeden krém, jmenuje se Dailong. Je to švýcarská kosmetika, prodává se pouze UV 16 a 20. K dostání je jen v lékárnách a mají ho jako krém i mléko. Mají také celou řadu po opalování. Mám ho osobně vyzkoušený a musím říct, že od té doby co jsem si ho koupila nic jiného nepoužívám. Teď jsem jako reklama, že? Opravdu je fantastickej. Já např. trpím sluneční alergií a navíc mám světlou pleť. Sice se opaluji celkem dobře, ale vždy do ruda. Co používám Dailong, tak jsem alergii neměla a navíc barva jde hned do hněda. Co se týče dalších předností, tak je odolný vodě, odolný otěru a potu. Natírá se pouze jednou denně!! Musím říct, že jsem tomu moc nevěřila, ale vyzkoušela jsem si to u moře. Ráno jsem se natřela a celý den jsem byla na pláži a samozdřejmě ve voděa funguje to. Už jsem ho doporučila hromadě známím a všichni jsou nadšeni. Je i pro děti. Určitě s ním letos budu mazat i Sabinku. Mimina sice budou spinkat jěště v kočárku, ale před sluníčkem je asi moc neochráníme, takže já bych mazala!

Rendy1- docela jsi mě pobavila, teda spíš vaše malá. Ta ti to teda dala, že?Já s sebou vozím také náhradní bodíčko, protože se mně jednou malá,tak zablinkala, že jsem kvůli tomu musela zůstat na návštěvě další tři hodiny než nám to uschlo na topení. Musíme se pořád učit!

EvulaI- Evi, neboj nevypekla jsem tě, číslo mám pořád stejné. Na příštím srazíku už bude nový kočárek? Já mám kombinaci šedá + béžová.Už se těšíme na ženicha:)))
Hned jak se ozve Vajo, tak něco spácháme.

Mějte se pěkně Daniela a Sabinka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.04.04 23:56

Ahoj holky,
tak jsme se vrátili z víkendíku. Oslava dopadla dobře, ale to počasí nic moc. Vzhledem k tomu, že jsme sebou táhli i kočár, tak jsme se v sobotu přemohli a vyrazili na procházku. Trošku jsme sice zmokli, ale bylo to i tak příjemné. Sabinka spinkala celou dobu a bylo vidět jak jí ten horský vzduch dělá dobře. Už se těším na léto, protože letošní dovolená bude právě na zmiňované chaloupce. Pár kilometrů od místa jsou Velké Losiny, kde je termální koupaliště, tak tam budeme určitě jezdit.
Teď mě napadlo, Kostka se myslím ptala na opalovací krémy , že? Chtěla bych vám doporučit jeden krém, jmenuje se Dailong. Je to švýcarská kosmetika, prodává se pouze UV 16 a 20. K dostání je jen v lékárnách a mají ho jako krém i mléko. Mají také celou řadu po opalování. Mám ho osobně vyzkoušený a musím říct, že od té doby co jsem si ho koupila nic jiného nepoužívám. Teď jsem jako reklama, že? Opravdu je fantastickej. Já např. trpím sluneční alergií a navíc mám světlou pleť. Sice se opaluji celkem dobře, ale vždy do ruda. Co používám Dailong, tak jsem alergii neměla a navíc barva jde hned do hněda. Co se týče dalších předností, tak je odolný vodě, odolný otěru a potu. Natírá se pouze jednou denně!! Musím říct, že jsem tomu moc nevěřila, ale vyzkoušela jsem si to u moře. Ráno jsem se natřela a celý den jsem byla na pláži a samozdřejmě ve voděa funguje to. Už jsem ho doporučila hromadě známím a všichni jsou nadšeni. Je i pro děti. Určitě s ním letos budu mazat i Sabinku. Mimina sice budou spinkat jěště v kočárku, ale před sluníčkem je asi moc neochráníme, takže já bych mazala!

Rendy1- docela jsi mě pobavila, teda spíš vaše malá. Ta ti to teda dala, že?Já s sebou vozím také náhradní bodíčko, protože se mně jednou malá,tak zablinkala, že jsem kvůli tomu musela zůstat na návštěvě další tři hodiny než nám to uschlo na topení. Musíme se pořád učit!

EvulaI- Evi, neboj nevypekla jsem tě, číslo mám pořád stejné. Na příštím srazíku už bude nový kočárek? Já mám kombinaci šedá + béžová.Už se těšíme na ženicha:)))
Srazík může být příští týden, co ty na to? Napiš kdy se ti to hodí.

Vajo- mně osobně se to hodí spíš až příští týden, uvidíme co Evča.

Mějte se pěkně Daniela a Sabinka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 19.04.04 00:01

Holky pardóón, ale mně to nešlo odeslat a pořád to hlásilo chybu. No a nakonec je to tam 5krát. To je hrůza.
Platí ten poslední komentář, jo.
Já se stydím.
Daniela

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 19.04.04 10:48

Holky,

me se chce brecet :-))))
Tak jsem ted sesmolila super dlouhy komentar, vyskocilo mi tam nejake okynko, buchchch a vsechno mi zmizelo. Tak tu zurim, no je to uz pryc. Snad to zvladnu znovu napsat, az se uklidnim.
Tak zatim ahoj

Brendy

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 19.04.04 11:07

Druhy pokus:

Ahojte holky,

hlasime se po vikendu.
Danco ty ses teda rozepsala :-))))))

My jsme vikend taky stravili na oslave, manzelova babicka mela 70. Vetsina z nich tam videla Filipka poprve, tak jsme byli stredem zajmu, hlavne Filda, sel z naruce do naruce. Me obcas vztavali vztekem vlasy na hlave, to bylo porad : a uz mu davas kasicky a banan? a stavicky a cajicky? to my jsme uz davali, vzdyt musi mit zizen… a podivej se, on ma hlad, porad si strka rucicky do pusy. Na druhou stranu, kdyz jsme chodili asi tak po 3 hodinach kojit, tak jsme slysela: to uz zas jdes kojit? no pak nema byt tak velikej. Drzela jsem se statecne, brala jsem to jednich uchem tam a druhym ven. Ale tchyne me pak dorazila, kdyz prisla s teorii, ze Filipek pribira vlastne skoro kilo mesicne, tak to se nesmi, ze jak bude pak vypadat, kdyz ho tak budu porad cpat. Musela jsem se v duchu smat, kdyz jsem si zbezne v hlave zhrkla, kolik by asi musel mit podle ni v 10 letech (123.5 kg, jestli dobre pocitam). ze to pak vybeha a nebude porad tak pribirat, nejak nebrala v ohledu :-) nakonec mi rekla, ze Filipkovi uz rostou zuby, protoze si porad strka prsticky do pusy! No, vysla jsem z toho jako neschopna matka, co nic nevi a vsechno dela blbe. Ale jinak to tam bylo priiiima :-))))

Rendy - my uz sebou na nastevy, po zkusenosti, kdy mi Filipek prokadil 2× bodicko, vozime kabelu se zasobou plin a nahradniho obleceni. Vetsinou to uvezu, tak je to lepsi, nez nejaky problem.

Vajo - vas vylet do Babiccina udoli musel byt super!!! Kdyz jsme byla mala, tak jsme to tam taky procestovali, presne jak pises ty a moc se mi tam libilo. Takze dik za tip na pekny vylet. Mohla bys mi prosim poslat osobni zpravou kontakt na to ubytovani? Diky moc.

Co se tyce zrcadel, jak ste o nich psali, Filda je to same, jak se vidi v zrcadle, chichota se jako blazen (No, vsak ho to casem prejde)

Skoda, ze se nam tak pokazilo pocasi, nevim, jak jinde, ale tady v Ol je pekne zatazeno a vypada to na dest. Prochazku dnes asi zrusime a udelame si jen vylet autem, chci si zajet nakoupit kyticky do truhliku na balkon a na okna.

Snad je to vsechno , co jsem chtela napsat a snad se mi to zas neztrati.
Tak se mejte pekne.

ahoj Brendy a Filipek prave chrupkajici

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 19.04.04 11:09

Slava,
povedlo se.

Jeste, Evulo - nam se zatim z toho Delfinka taky neozvali, jsou to nejake brzdy !!! Jeste par dni pockam a pak to budu resit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 13:27

Ahojky,

Dančo hezkýýýýýýýýýý tolíííík komentářůůůůůů, parááda, no konečně jsme se rozepsali. Ale vážně, mě to taky někdy zlobí a nevím jestli to mám dvakrát nebo naopak vůbec. Alespoň jsi nám to tady zpestřila.

Daylong používám taky a vážně je dobrej, můžete Danči věřit , myslí to s váma dobře. Asi mě ta dobrá nálada brzy přejde, až se mi za zadkem objeví můj chlap a zjistí , že místo plateb dodavatelům si píšu zase s emiminem.

Tak honem, honem.......
No a teď jsem zapomněla , co jsem vlastně chtěla ............ hmmmm, tak napíšu příště.

Brendy - k tomu plavání - nám ještě dr. říkal, že bysme neměli chodit dokud se malýmu nezahojí očkování po TBC. A já myslela, že už to zahojený má. Má tam totiž jenom takový malý flíček, .

Srazík Brno - mě by se to hodilo také spíš až příští týden, ten čas děsně letí a tento týden máme 2× doktora.

Dančo - ty máš kombinaci toho kočárku šedá, béžová a modrá ? To může být hezký.

Zrcadlo také známe už dlouho. Máme ho v ložnici na čelu postele a každý ráno tam Máťa pozoruje nějakýho kluka. Kulí na něho očička a sem tam se i zasměje, ale to jenom když se zasměje ten kluk naproti. Takže toho smíchu moc není. A taky se někdy před tím chlapečkem pěkně stydí.

My máme na týden od 6. června objednanou chlupu v Čechách někde u Adršpašských (nevím jak se to píše, ale vy chápete , že jo?) skal. Měla jet snámi ještě švagrová s rodinou, ale bohužel to museli zrušit. Takže máme volný 1 pokoj. To jsem zvědavá, co s ním budem dělat. Nechcete někdo jet? Je to chalupa u Matěje, Petříkovice. Máme odtamtud naplánovány ty skály, ZOO Dvůr Králové, Ratibořice ,Babiččino údolí (již zmiňované).

Matýsek dostal v sobotu horečku 38st. a měl ji až do druhého dne dopoledne , tak jsme s ním vyrazili k lékaři, ten říkal, že to může být začínající viroza, ale Matulka už večer teplotu neměl a ráno taky. Tak vůbec nevím, od čeho to mohlo být. Ale prý se to u miminek takhle vyskytnout může. A navíc zachviličku budou v období růstu zoubečků. už se teda těším ............ vy taky??

Tak já jdu zase dělat ty platby ať to mám za sebou a nedostanu vynadáno.

Papa Evula a Matýsek 16t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 13:28

No toto já jsem anonym , zapomněla jsem se přihlásit

Evula

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 19.04.04 14:28

Ahoj ahoj,

Danči - na srazík novej kočárek, to by byla paráda! Nevím kdy ho půjdem koupit, ale už se na to moc těším, jako když jsem kupovala věcičky v těhotenství. Dívala jsem se tak po internetu a mají sem tam někde slevy a taky jsem se dívala na kolekce a zdá se mi, že minulý rok byly ty kočárky v hezčích barvách. Tak něco zkusím sehnat .

Ten Daylong by mimčům udělat nic neměl, že? Nebo myslíš, že musí mít nějaký baby krém?

Brendy - takový podobný řeči tyky občas vyslechnu. Zrovna teď v sobotu mi mamka zkazila náladu, když mi volala, že malý od sestřenice ( o 1 den mladší než Maťu) se už otáčí a přitahuje do sedu. Ale uklidnila mě, že to neva, že to malý dožene. Takovýto srovnávání nemáááám ráda.

Tak já zase končím

Ahojky Evula a Maťu

rendy1
Stálice 60 příspěvků 19.04.04 17:50

Ahojky,
tak se hlásíme po kontrole kyčlí. Samo, že když jsme měly vyrazit, Markétka se dala do kakáníčka, tak jsme se trochu zpozdily. Pan doktor už nás vyhlížel mezi dveřma, prý kde jsme, že toho má hodně, ale docela to překousnul a byl docela i milej. Markétka má nožky dobrý, ještě nemá vyvinutý jadýrka, prý je to normální. No, jsem z toho trochu nervózní, doufám, že to tam už příšte bude. Tak nám ta plína ještě zůstala. Na kontrolu jdeme v červnu. Holky, jak jsou na tom vaše mimča, jadýrkujete nebo nejadýrkujete ?
Brendy - no, já se svou beránčí povahou bych asi už něco řekla, tyhle "stoprocentní "doporučení a rady taky nemám ráda

Mějte se hezky
Rendy a Markétka 3měs.a 19dní

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 19.04.04 19:37

My jsme byli na kontrole ve 3 měs. a to už jadýrka Matulka měl. Od začátku jsem mu dávala pouze papírovou plenku, tak jsem měla trochu obavy, ale měl to OK.
 Evula

vajo
Kecalka 272 příspěvků 19.04.04 20:10

Ahoj holky,

dnes má Melika přesně 4,5 měsíce a k narozkám si nadělila regulerní otočku ze zad na bříško. No, teď čekám kdy nám ji zopakuje. Posledních 10 dní už doléhala na bříško, ale jelikož ji z ruky víc zajímala ruka v puse než dokončené převalení(musí jí dát nahoru, to znamená jí vytáhnout z pusinky), tak z toho nic nebylo až dnes!!

BRENDY - a pro další zájemkyně o ubytování u Ratibořic kousek od babiččina údolí. Doplňuji, že v létě tam mají venku bazén a mají přes léto týdenní turnusy.

Adresa :
Penzion „Na statku“
Zlíč 28
552 03 Česká Skalice
tel.: 603862935
 www.go.to/gmpoint

Jinak Vás všechny moc zdravíme a moc se těšíme na brněnský srazík.

Eva + Melika

Vložit nový komentář