Brusinčata - 3. díl

Rodičovství

Zdravím všechny, Předně gratulace Evulce. Přejeme s Janinkou Matýskovi šťastný a spokojený život a rodičům co nejvíce radostí. Všem nerozdvojeným žádné černé myšlenky na porod. Vzpomeňte na MíšuL. Viď Míšo? :)))) Ať to tedy u vás také proběhne šup šup. Mimochodem moc mě MíšaL pobavila svým popisem porodu a také popisem štědrovečerní večeře. Mimochodem, projevila se nějak ta čočka? :))))

A jaký byl Štědrý den u nás???
Janička nám hned dopoledne připravila dáreček. Přebaluji a najednou....... prd, pšouk a část ?míchaných vajíček? skončil na mé noční košili a lehce i na koberci :-)))
Ten den to byla extrémě tekutá stolice (již se to později neopakovalo) a jaksi jsem nebyla dostatečně pohotová a střela prošla brankou :-)))
S čůráním také někdy příliš nevystihnu situaci. To si říkám, že už asi nic nebude a ejhle, nová plenka je nachystaná a.......vodopád. U chlapečků to bývá zřejmě zhusta vodotrysk. To bych se zřejmě musela pravidelně převlékat :-)))
Tatínek bleskurychle vyčistil koberec, aby to mamka ?nezadupala? :-))) jelikož Janča je vždy tak netrpělivá a po probuzení natěšená na hamu papuuuuuuuu, že nelze moc otálet.

Prošli jsme se po Grebovce. Tentokráte byl Štědrý den vyvedený. Pocukrováno, příjemně chladno, jen nás oba obtěžovala rýma. Manžel už tedy pomalu s rýmou končil, zato já byla ?v rozkvětu? :-)) Dnes už je skoro pryč a doufám, že to Janička přestojí. No nebyli bychom první ani poslední, kdo si vyzkouší nudlo-odsávačku :-))

Večeřet jsem myslela, že budeme spíše dřív ? vzhledem k již zmiňované Janiččině aktivitě.
Ale jak přesně Míša-L psala, člověk míní, pídě mění. Neklidno bylo tentokráte dříve, tak jsme zasedli ke stolu až v 19.h. To samozřejmě nevadilo :-))

Nejkrásnější dáreček spinkal v postýlce a tudíž ostatní dárky už byly jen dá se říci - ?formalita?. Ale samozřejmě potěšily. Manžel překvapil, dostala jsem svou oblíbenou vůni ? Gucci ? Rush. Vůbec jsem nepomyslela, chtít k vánocům tentokráte vůni, neboť teď v kojo-období se nijak nevoním, abych pěkně Janině ?pižmově? voněla :-)))
Manžel zase předvedl módní přehlídku spodního prádla a ponožek a zalistoval v novém slovníku :-))) Počkali jsme, až se ten náš nejúžasnější dáreček probudí a společně se pak vyfotografovali.

Janička dostala spoustu dárečků, chrastítka, kolotoč, od tetiček upletené svetříky a čepičku v ?dámské? barvě, a nějaký ten dupko-model. Jedny dupačky jsou fakt super ? s hrošíkem. Má štěstí, že jsou v 68. Jinak nevim nevim, asi bych jí je zabavila :-))

Další dny jsme toho našeho broučka lehce povozili po návštěvách. První svátek vánoční jsme to vzali k manželovým rodičům a druhý den jsme naložili mojí babičku a vyrazili za našima na chatu. V autě byla Jana vzorná. Vzorně spinkala a tu hodinu cestu jízdy zvládla výborně.
Babičce se pravnučka moc líbila a myslím, že můj taťka je z ní také pěkně naměkko :-)) Už se těší, až bude větší a bude jí brát na čundr :-)))

Noci jsou ťuk ťuk stále v pohodě. Zdá se, že si Janík přetočila aktivní chvilky na zhruba první polovinu dne. Pár dní zjišťuji, že po zhruba 10.hodině má nějakou bdělou a nespokojenou. Žeby bylo mlíčko po noci nějaké ?light? ? :-)))

Dnes byl obzvláště ?nespokojený? den. Pořádně se uklidnila až kolem 16.hod. Mezitím chudinka zápasila s prdíky, pak zase pořád ublinkávala. O jídlo se také hlásila častěji, než je obvyklé a dokonce při brečení v jednu chvíli chuderka šíleně zrudla.

Už se častěji objevují úsměvy, nejen po napucnutí :-))
To jsou opravdu krásný okamžiky.
Pomalu mizí pytle zpod očiček a oči se nám ?vylupují?. Tedy né, že bych je Janině nějak dloubala:-))
A bradička už se mi nezdá tak špičatá, jako zpočátku.

Také jsem po Amálčině vzoru zkoušela jednou toho našeho broučka hladového jednou nejdřív nakojit a pak přebalit, ale to v našem případě nebyla šťastná volba. Nadavovala následně i velká škytka, také se povedlo čůrací číslo, že jsem jí musela převléknout a manipulace bříšku moc dobře nedělala :-))).

Příští pondělí jdeme zase na kontrolu, tak jsem zvědavá jestli jsme zase vyrostli :-)))

Šťastný a spokojený rok 2004 všem přejí

Martina a Janinka (4 týdny)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
splechtule
Povídálka 30 příspěvků 30.12.03 07:44

Ahoj,
zdravíme po delší době. U nás je vodotrysk velmi častý :o), i když teď už ho chytám do plínek jak brankář :o). Dokonce když byl hodně malý, tak si čural na hlavu :o)), to mělo u obecenstva velký úspěch.
My přebalujem po kojení, protože kakáme zá:,–(ně při nebo těsně po kojení. Ale moc toho nenakaká, po tom průjmu se vše vrátilo do starých kolejí. Štědrý den se vydařil, procházky byly fajn, Marek slušně počkal až se navečeříme a začal pofňukávat až po večeři.
Dostali jsme hafo dárků, teda spíš Mareček, my jen drobnosti.

Přeji všem krásný nový rok a všechno nej nej nej

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.03 17:05

Ahojky všem!

Tak vodotrysk je obzvlášť u chlapečků dost oblíbená činnost. A musím říct, že je v tomhle David dost "vyčůraný…po rozbalení ho nechám chvilku přikrytého, protože právě chlapečkové nejraději čůrají po rozbalení…a když si myslím, že uběhla dostatečně dlouhá doba a plenku dám pryč…v tu ránu vodotrysk ;o)

Jinak je David zlatíčko: sice nejaktivnější bývá před půlnocí, to kojíme i častěji /po hodině/, ale po půlnoci zalehne a s jednou přestávkou, na doplnění energie, spí až do půl deváté. A nejlepší na tom je, že i Adam vstává až v tuhle hodinu, takže nějaké brzké vstáání se u nás nekoná. Teda zatím…jéžiš, doufám, že jsem to teď nezakřikla!!!

Už jsme měli i jedno bolení bříška, ale teplo pomohlo a za chvilku bylo vše v pořádku. Jak jsou na tom vaše mimi s odříhnutím?? David to moc nepotřebuje, ani neublinkává…takže se přiznávám… jedno přebalování v noci vynecháváme. Nemám to srdce ho spícího chodit přebalovat.

Musím se pochlubit…od neděle nosím normální kalhoty!!! Byl to teda dost nezvyk, vypadat zase jako „člověk“. Bříško je už skoro stáhlé, teď už jen potřebuje trochu posilování…to jsem na sebe sama zvědavá ;o).

Těhulky, tak co je s vámi…nějaké miminko by to chtělo…že vy čekáte na přelom roku??

Mějte se hezky
Gábi a Davídek(12dnů)

vajo
Kecalka 272 příspěvků 30.12.03 20:58

Ahoj všichni,

hlásím se taky krátce v novém deníčku. Děkuji ještě jednou všem za přání a taky moc gratulací všem čerstvě rozdvojeným !!

Naše zlatíčko pomalu ale jistě roste, na domácí váze má kolem 2700 g, přesnou váhu se dozvíme v pátek, kdy vyrážíme poprvé do poradny. Jelikoš náš cvrček ještě nemůže ven (až od 3 kg) tak nás jen byla navštívit paní doktorka doma a poradna přijde na řadu až nyní, kdy jsme zesílily. Jinak naše babulka je pěkný barman a bohužel nás nenechá moc v noci vyspat. Po 12 hod většinou kouká a tak velký oči ve dne absolutně nemá. Nejhorší je, že když kouká tak vyžaduje rozsvíceno a taky si hraje s dudlíkem tím způsobem, že každých 10 - 15 min ho vyplivne a potom nejprve začne kvíkat a pokud nezareaguji tak plakat, aby ho dostala zpět. Většinou potom tak mezi 2 - 3 ráno usne. Bohužel už měla rekord, ale to ji trápily prdíci až do 5.30 do rána. Takže naše zlatíčko si vysloužilo k přezdívce barman ještě jednu - terorista neboli hamás.

S prdíky jinak dost bojujeme, dávám pravideleně kapičky sab simplex, dále gel na bříško a zkoušeli jsme i rektální trubičku, ale to se malinké vůbec nelíbilo a tak plakala, že mě manžel až vynadal proč ji tak trápím. No doufám, že to nějak přestojíme a brzo to přejde. Už mám pocit, že by bylo nejlepší kdybych nic nejedla, abych ji nepřivozovala ty koliky.

Jinak neše zlatíčko taky dost často vykouzlí krásný úsměv a dokonce sem tam i smích. Taky už děláme pokroky s držením hlavičky. Už dvakrát na bříšku zvedla hlavičku a otočila ji na druhou stranu. Jinak je to taky živý stříbro a přebalovat ji je taky velký výkon. Při koupání musíme být taky velice ve střehu, protože jak je vyslečená tak se nám málem přetočila na bříško.

Tak to by bylo dnes od nás vše, napište kdyžtak, jak bojujete s prdíky a jaké máte finty.

Já utíkám spát, protože do 12 hod má službu u malinké manžel takže musím využít pár hodin k spánku.

Moc a moc pozdravů a hodně štěstí, zdraví, lásky a krásných, zdravých a spokojených miminek

přeje Eva a Melika

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.12.03 00:00

Ahoj holciny!
Tak uz jsem konecne doma, snad az do porodu. Nic se prez vanoce doma nezmenilo, tak po propustce usoudili, ze me tam uz nepotrebuji a chteli me poslat domu po tydnu, ale nakonec jsem to ukecala na silvestra a pak me pustili jeste o den drive. V nemocnici pohoda - az na stravu (pribrat se tam teda neda) a na novou spolubydlici. Holcinu 17,5 roku, trochu prastenou a s nazorama na utopeni. Jeste ze jsem si koupila kartu na TV a mela s sebou wolkmena. :) prvni den a noc jsem byla na pokoji sama, tak to byla pohodicka, zadny omezovani se. Pak mi tam na:,–(ili tuhle a bylo po radosti. Druhej den nam dali dalsi pani na pokoj, ale tu chytly navecer bolesti a v 4,30 sla na druhe patro. Tu noc sem se vubec nevyspala. A ve finale me jeste chytla dutina, ze sem bolesti nemohla usnout. To bylo radosti, kdyz mi dali do ruky papiry a ze nashledanou. :)))
Tak, tot zazitky z nemocnicniho luzka, jdu spolknout Dopegyt (na tlak), Mg a gynypral a jdu spinkat. Aaaaaa, pejsek uz de taky do pelisku, tak uz je cas. Tak papa mejte se krasne a zitra si teda poradne uzijte ten Novy Rok!!!!

Papa darka + Pidalka 35tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 31.12.03 02:00

ahoj marty
drzim hrozne moc palce,aby s maminkou vsechno dobre dopadlo.opatruj se
pa magrata a krystufek 29t.t

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.12.03 09:27

Marty, moc, moc, moc na teba myslím, nech to dobre dopadne, hlavne musíš veriť, alebo aspoň dúfať. Tento rok bol pre teba náročný, veľmi držím palčeky, aby sa všetko obrátilo k lepšiemu. Drž sa, aj keď je to ťažké…posielam aspoň kúštik povzbudenia a kopec energie, aby si vydržala.

Pápá
Lulu

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.12.03 09:36

Tak predsa máme nové Brusinčátko - Lajke blahoželám a prajem, nech je Anička zdravá a krásna slečna, nech robí rodičom len radosť.
Ja mám za sebou mimoriadne pokojnú noc, až mi je to divné, no len aby to nebolo to známe ticho pred búrkou. To by len bol veselý Silvester, uf!
Všetkým vám prajem, aby ste Nový rok začali čo najlepšie a aby ten prvý rok s našimi drobcami bol naozaj nádherný a jedinečný. Všetko dobré a ešte lepšie prajem!
A Marty extra kusisko pozitívneho myslenia a velikánsku hromadu nádeje a šťastíčka, aby to všetko zvládla a aby to dobre dopadlo.

Lulu 38tt+0

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.03 11:07

Marty- je mo moc líto co se stalo mamince. Já vím, že se mi to snadno říká, ale buď silná a statečná…máš toho tolik za sebou. A s maminkou to určitě dobře dopadne…uvidíš!! Kdo jiný by ti Patríska rozmazloval než babička ;o)

Kdyby jsi cokoliv potřebovala, můj telefon máš, tak stačí zavolat!!

Holka drž se, myslím na tebe!!

Gábi

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.03 11:08

Lajko, velikánská gratulace k Aničce. Tak si se taky dočkala ;o). Tak ať je Anička zdravá a šťastná po celý život!

Gábi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.03 11:55

Ahoj Marty,
moc moc ti držíme s Matýskem palečky aby všechno dobře dopadlo. Zrovna včera jsem pročítala Váš deníček a myslela na tebe, že už to más za pár. Určitě vše dopadne dobře, drž se, seš statečná holka! Vím jaký to je mít k těhotenství starost navíc, těš se na Patrýska a na to, jak budeš jeho babičku přesvědčovat ať mu nedává v půl roce čokoládu :-)

Tak opravdu upřímně, do Nového roku HLAVNĚ zdraví pro tebe, miminko a všechny blízké kolem.

MartinaV od Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 31.12.03 12:27

Ahoj Marti,

to jsou ale smutné zprávy :o( Já jsem jen chtěla napisat, že na tvou maminku budeme moc myslet a přát si, ať se brzy zotaví.
Ve tvé situaci to musí být ohomně těžké, sama si to vůbec nedokážu představit, ale když mě je z toho strašně smutno u srdíčka, tak jaké to potom musí být pro tebe??? Buď statečná, alespoň to zkus.

Do nového roku přejeme hodně zdraví a hlavně zdravou maminku!

Ed + Polly + Daisy xxx

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 31.12.03 12:50

Mamince držím všechny palečky!!!! Skoro tu pláču:( Před asi půl rokem měl tatínek mrtvičku, takže vím, jak ti asi je. Z celého srdce přeji ať se vám maminka uzdraví a ať je nový rok plný štěstí a zdraví!

Snažilka Montička

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.03 12:54

Milá Businčata, bříška, těhulky, maminky a všichni z eMimina!!!

**

Chtěli bychom Vám i Vašim nejbližším do nového roku, roku 2004, popřát hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a vzájemného pochopení…a vůbec, aby ten nastávající rok byl přesně podle Vašich představ!!!**

Gábi s „chlapama“

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 31.12.03 13:01

Ahoj Marty!
Moc na tebe myslím, sama jsem něco podobného zažila s naší babičkou když jsem čekala Sofinku. Držím tobě i tvojí mamince palce, určitě to všechno dobře dopadne a vy obě se budete těšit z miminka. Tobě, tvojí mamince, manželovi i mimískovi jen to nejlepší do roku 2004 přeje,
Jindra (+ Sofinka + Mateo) od Ed

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.12.03 15:18

Ahoj berusko!
Takovyhle nestesti na konci roku..... nemela jsi toho uz dost? Tak hdone zdravicka mamince a hlavne tobe, aby Patrisek byl v poradku! Maminka je urcite statecna a myslim si, ze se probere, prece ma pro koho zit! No, zacinam bulet, takze jeste jednou Hodne zdavicka a taky i stesticka vsem 3!!!!!
Papa Darca

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.12.03 15:21

Ahoj holciny!!!
Chtela bych nam vsem poprat hodne zdavicka a stesticka (maminkam s miminkama i nam jeste zakuklenym) do noveho roku 2004!!!!

A Lajce blahopreju k ukazkove Lochnesce. :) Taky si ji to mohla nechat na jinej den. :))) Pak si nestezuj, az se na silvestra opije. :)))) Takze jeste jednou hodne zdravicka vam obema!!!!

Mejte se ukazkove, pohladte briska a miminka a jeste jednou Vse nejlepsi!!!!
Papa Darka + Pidalka 35tt

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 31.12.03 18:41

Uf doslova jsi mi vyrazila dech :-(

Martinko moc držím palečky ať to maminka zvládne!!!!!

Martina

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 31.12.03 19:34

Ahoj holčinky,

všem snažilkám, těhulinkám, maminkám a miminečkům přeji ten nejúžasnější rok 2004, abyste byli moc a moc zdraví, šťastní a plni optimismu a radosti.

Marty - ovečko, strašně na tebe myslím, napiš co je nového, nebo se tady všechny úzkostí zblázníme. Mamince držíme palečky, aby si jako první mohla pohladit Patríska a ty abys ji jako první mohla dát pusinku a usmát se na ni.

Lajko - velká gratulace tobě a Aničce s virtuální květinou a pusinou pro vás obě, ať vám to v tom dalším roce společně krásně klape.

Lulu - ty si počkej na svůj termín, když to porodíš teď, necháš to všechno čekání Marty na bedrech a my ji pak budem každý den otravovat a bombardovat s otázkou - tak co, už???
Tu rychlou dortu, co jsem chystala speciálně pro tchýni jsem si nakonec sežr… sama, protože oni po obědě tak rychle odjeli, že jsem ji ani nestihla nabídnout. Ale co, sama mám málo :o)))

Gábi - ty se teda máš, že se vejdeš do svých původních kalhot. Já bych se možná nebýt Vánoc také vešla, jenže co jsem si napekla (a že jsem se s tím natrápila), tak si to taky hezky sním.

Brusinko - jsem moc ráda, že si s Janičkou tak krásně rozumíte. A že bys měla mléko light? Já si to taky myslela, ale prcínek mi za jeden týden nabral 400g!!! On tak zuřivě baští, že mě asi vysaje - to jsem zvědavá na ta prsa za půl roku. Budu si muset rychle pořídít novou hračku (to jako další mimi), aby se mi prsíčka znovu nalila :o)))

Holčinky, ještě jednou všem příjemný večer, většinou v teple domova při sledování nějaký humorných televarietních čísel a samozřejmě s troškou šampaňského. Jak řekl klasik - alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství.

Pá pá
Míša a Martínek (3600g)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 31.12.03 23:47

Ahoj ve spolek,

kdepak slavíte silvestrovskou půlnoc? Já s mojí věrnou kamarádkou - emiminem :o)))

Večer u nás byli naši, jenže pak už byl Jíra ukňouranej, tak jsme ho zkusili uložit a pochopitelně se s Haňulkou neustále budili … takže naši odešli a vzali Jíru s sebou a já jsem tu s mojí kočičkou (spinkající) sama. Šla bych spát, ale stejně musím čekat na poslední kojení, tak co. V televizi nic moc, tedy puštěné to mám, ale až tak zajímavé, aby se to muselo sledovat, to není. Manžílka mám pryč, měl možnost si hraním s kapelou přivydělat za silvestrovské ceny, což se nedalo odmítnout.
Nakonec si říkám, že to vlastně není tak špatné trávit Silvestra sama, já ho totiž ani jindy moc neprožívám, připadá mi to přehnaně bláznivé takhle fanaticky vítat něco, co nevíme jaké bude. Naopak ten letošní rok budu nerada opouštět, protože mi přinesl moje malé vrabčí štěstíčko.
Taky mě venku rozčilujou pořád ty petardy. Uvidím co to udělá po půlnoci, snad mi to kočičku nevzbudí.

Přeju vám všem moc a moc zdraví a štěstíčka do nového roku, myslím na vás, kdo ještě máte miminka zabříškovaná. A vy co už máte drobísky doma, ať je následující rok alespoň tak krásný jako byl ten letošní a ať se drobečkové brzy dočkají sourozenců :o)

Lajce moc gratuluju k Aničce, nakonec ses téměř trefila do termínu. To se vám dnes taťka zlíská dvojnásob, co?
Januško, VVerčo, vy pořád nic? Tak to vypadá, že se do těch mých narozek nikdo netrefil :o(

Marty, holka nešťastná, takovéhle strašné věci se u vás dějí. Držíme všech 12 palečků ať se vaše maminka uzdraví, aby se mohla radovat z vnoučka a on z babičky.

Gábi: já se taky vejdu do normálních kalhot a to i přes to nehorázné žraní, které teď provozuji. Už jsem sežrala svých všech 9 druhů cukroví a musela jsem si nechat donést „nášup“ od našich, abych tu dnes neseděla nasucho!

Tak já si jdu nalít dva hrnky čaje, abych si měla o půlnoci s čím přiťuknout :o))

Jiřina

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 01.01.04 00:48

Ahoj holciny!
Tak jak ste prezily velkolepe oslavy? :) My si s manzilkem udelali ibiskovej caj (karkade z Egypta) a popijeli ho celej vecer ze sklenicek na vino. :)))
Jak psala jiz Jirina - opravdu zabavny program v TV. Jeden horsi jak druhej. Nakonec jsme s manzilkem nekdy v 22:30 sli hrat Worms aby sme se aspon ty pulnoci dockali. :))) Malem jsme ji i prosvihli. Pripili jsme si stavou ze sklenicek na sampus a ja sla na balkon pozorovat ohnostroje. Tady jeste porad litaji statisice vzduchem… :) Kdyby to tak ty lidicky pouzili na neco uzitecnejsiho. :)))

Takze jeste jednou Vse nejlepsi do toho letosniho roku 2004!!!!!!
Doufam, ze jsme kazda nakrocila tou spravnou nohouuuuuuu!!!!!!!!!!!

Papa Darka + Pidalka 35tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 01.01.04 12:26

Martinko, to je mi moc lito… ale ted musis myslet predevsim na Patriska..... , sice maminka je maminka a nikdo ji nemuze nahradit, ale ....... ja vim, lehce se mi to rika. :(
Ted te bude predevsim potrebovat Patrisek, bude potrebovat silnou a vyrovnanou mamu, tak se prosim snaz at mu jeste neublizis..... i tvoje maminka by semnou souhlasila. :)
Uz zase brecim, tak koncim. Nedavno mi nasi rikali, ze musi nekdo umrit, aby se mohl narodit nekdo zdravy… Moc bych si prala, aby tvoje maminka byla zdrava…
Posilam pohlazeni a pusinku na bolistko, ale vsechno chce cas, takze moje pofoukani bolistky nepomuze… ale jsme tu s tebou.. :)

Papa ubulena Darca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.04 12:30

Ahoj holčinky,hlásím se zase po dlouhé pauze.Především bych Vám chtěla popřát do nového roku hlävně zdravíčko, štěstíčko a pohodu s vašimi miminky a tatínky.
Jinak u nás: Viloušek nám pěkně roste, 25.12.2003 jsme oslavili dva měsíce, vážíme už přes 5,5 kg a měříme min.60 cm.Jinak já už nekojím, protože nemám mléko¨.Takže papáme z lahve nutrilon.Jsme krásné miminko a jestli se mi podaří, přidám fotku.Za týden jdeme na vítáná občánků na radnici, tak se moc těším.Zatím se mějte moc fajn a já se zase brzo ozvu.Ahoj Lucka+ Vilísek

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.01.04 12:34

Marty,

je to tak strašně kruté, a já bych tak strašně moc chtěla napsat něco, co by ti ulevilo, ale nejde to. Žádná slova nemohou pomoci :o((((

Jsem v myšlenkách s tebou i tvou maminkou a pokud už opravdu není naděje, že se z toho maminka dostane, tak přeju, ať jí už alespoň nic nebolí.

Bude to pro tebe vše nesmírně těžké a je mi úzko při pomyšlení, čím si procházíš. Achich jo, drž se!!

Ed :o(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.04 12:37

Martynka, holka zlatá, viem, že žiadne slová teraz nedokážu zahnať tvoj žiaľ, ale všetky na teba strašne moc myslíme a keby to šlo, veľmi rada by som ti poslala obrovskú hromadu vnútornej sily, aby si to prekonala. Je to veľmi smutné a nespravodlivé, vyplač zo seba všetku tú bolesť, ak ti to čo len trochu ide, slzičky pomáhajú vyplaviť ťaživé myšlienky. Máš manžela a onedlho synčeka, čaká vás už iste len krásna budúcnosť, tieto dve srdiečka si predsa tiež zaslúžia, aby si ich ľúbila a starala sa o ne. Život ťa z nejakého čudného dôvodu stále skúša a keby som mohla, uštedrila by som mu jednu poriadnu…si zlomená, nešťastná a cítiš sa beznádejne, ale ja viem, že v sebe nájdeš dosť sily, aby si šla ďalej. Bude to chcieť čas, ale ty to zvládneš, uvidíš. Všetky ti tu držíme pästičky, myslíme na teba a veríme ti.
Veľa sily, Marty!

Lulu

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.01.04 13:51

Marti a Patrísku…

Žádná slova nepomůžou, já vím, jen chci napsat, že na vás moc myslíme, na vás dva a na maminku…je mi to moc líto…

Diny od Jarňátek…

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.01.04 14:23

Martinko,myslím na Tebe i na Tvou maminku,musí to být strašně těžké.....Přeju Ti velkou vnitřní sílu,ať všechen ten smutek zvládáš.
Pohlaď za mě Patríska.
 Hanka

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 01.01.04 14:26

Martinko,

je to strašné, strašné, strašné. Vůbec si nedokážeme představit co prožíváš, ale chceme abys věděla, že na tebe moc myslíme a že jsme tady s tebou. Kdykoliv si budeš chtít od bolístky ulevit, obrať se na nás. My tě vyslechneme a pofoukáme tvou smutnou dušičku. Vždyť jsme tady taková velká rodina.

Holčičko prosím tě buď statečná a zkus věnovat veškerou svou energii na Patríska.


Míša

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 01.01.04 15:50

Marti,
je mi to strašně moc líto. Vím, že žádná slova ti nemhou pomoci ani ti ulevit, ale snad alespoň trošku pohladí na dušičce. Pořád ještě spolu s tebou doufám, že nějaká ta naděje zbývá. Buď silná, už kvůli maličkému, ten tě také bude moc a moc potřebovat. Moc na tebe myslím,
Jindra od Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.04 17:26

Marti,
je mi to moc líto. V tyhle chvíli vsechna slova budou znít prázdne, ale moc moc na tebe myslím a drz se.
Martinav

vajo
Kecalka 272 příspěvků 01.01.04 17:36

Ahoj Marti,

moc a moc ti držíme palečky i pěstičky, aby tvoje maminka se mohla s tebou radovat ze štěstíčka, kterého už určitě brzy budeš mít v náručí. Drž se, vím že se to lehce řekne, ale nervama a stresem nepomůžeš ani mamince a ani to není dobré pro miminko. Posíláme ti velký ranec síly a naděje. Určitě to dobře dopadne, musíš tomu pevně věřit.

Eva + Melika

vajo
Kecalka 272 příspěvků 01.01.04 17:43

Ahoj Marti,

až ted jsem dočetla až do konce a je mi z toho hrozně těžko u srdce. Slova jsou tu asi zbytečná, jen ti přeju hodně síly, protože tu ted budeš nejvíc potřebovat. Život je někdy opravdu strašně krutý!

Eva + Melika

aduna
Povídálka 37 příspěvků 01.01.04 21:55

Holčenko,

celý den se pokouším napsat pár řádků, které nakonec vymažu…Co napsat??? Posílám alespoň pohlazení.

Aduna

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 01.01.04 22:04

Marti,
drž se, na kontrole bude určitě všechno v pořádku, Patrísek je nepochybně veliký šikula. Moc na tebe myslím a doufám, že přeci jenom budou nějaké dobré zprávy.
Jindra od Ed

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 02.01.04 11:47

Ahoj, kočky.
Len krátko - cítim sa mizerne, presne takéto stavy som mávala pri mojom PMS, ktorý mi teda teraz vôbec nechýbal. Neviem, či to znamená, že sa niečo deje, bruško síce tvrdne, ale nejaké meranie kontrakcií zatiaľ nie je možné, odchod zátky som nepozorovala, tak fakt neviem. Ja viem, že každá to prežíva inak, ale aj tak sa aspoň spýtam, či ste tiež mali pred pôrodom nejaké tie „menštruoidné“ stavy, lebo mne už blbne žalúdok tretí deň, občas sa pridá nejaké to boľavé napätie v brušku, v noci som to zaspala, ale asi od desiatej to už je vytrvalé a stále nepríjemnejšie. Ešte som ani nič nejedla a vlastne ani neviem, či to mám pokúšať, aby mi nebolo ešte horšie. Ale zase byť bez energie…ach jo. Keby tak človek mal zázračnú guľu a mohol sa pozrieť, čo sa s ním naozaj deje…

Marty - sme tu pre teba vždy, keď to budeš potrebovať, na to sa môžeš spoľahnúť. Neboj, Patrísek je už veľký chlap, niečo vydrží, určite vie, že jeho maminka je smutná, ale veľmi ho ľúbi.

Lulu 38tt+2

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 02.01.04 16:10

Marti,
i my přidáváme alespoň na dálku pohlazení a psychickou podporu! Škoda, že ti nemůžeme pomoct, takový boj si musí každý bojovat sám :o((
Miminko ti v tom hrozném neštětstí jistě přinese alespoň kousek radosti!
Myslíme na tebe
Zuzka s rodinou (od Cipísků)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.04 19:19

Milá Marty,
veškerá slova jsou tady zbytečná, tak tobě a mimískovi posílá pohlazení, oba to zvládnete!!!
Pepigaba+hemžátko (od Fantagiro)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 02.01.04 20:26

Sedím tu, bulím a přemýšlím, co napsat, ale asi stejně nic nevymyslím…
Marti, držte se. Posílám jedno obrovitánské pohlazeníčko na bolavou dušičku

Montička

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.04 10:10

Martinko,
všechna slova jsou zbytečná :o(. Jsem myšlenkami s tebou. Buď statečná …

Gábi

kostka
Kecalka 405 příspěvků 03.01.04 10:23

Marti,

moc na tebe myslím a je mi to líto.
Ale aspoň s tebou maminka mohla prožívat tu dobu těšení na miminko,i když ti to asi teď bude připadat málo. Jsem si jistá,že tu je s tebou a Patrískem pořád a pomáhá vám.

Držte se. H.

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 03.01.04 11:19

Si veľmi statočná, Martinka. Slová sú teraz prázdne, ale sme s tebou.

Lulu

janice
Kecalka 458 příspěvků 03.01.04 12:00

Martinko,
vím, že se nedá napsat nic, co by Ti mohlo teď pomoci, musíš být moc statečná a myslet především na sebe a miminko. V tom hrozném zoufalství, které si, přiznám, vůbec neumím přestavit, mysli alespoň na to, že se maminka dlouho netrápila.
Měj se moc hezky, alespoň co to půjde a uvidíš, že všechno přebolí a zůstanou jen krásné vzpomínky.
Jsme s Tebou!
Janice+Vilík od Cipísků

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.01.04 12:21

Martinko, Patrýsku…

není moc slov, kterými můžu vyjádřit, co cítím…jsme s vámi, s tebou, maličkým, manželem…

Tvoje maminka je s vámi pořád, bude s tebou, až se chlapeček narodí, bude, vím to…mám takhle u sebe pořád svou babičku, kterou jsem moc milovala…je to už 6 let, co odešla a vím, byla to babička, ne maminka, to je mnohem horší…ale…cítím, vím, že mě neopustila… Až ta největší bolest poleví, uslyšíš jí…bude s tebou, bude s vámi…je mi to tak líto…

Prosím, opatruj se, maminka by určitě nechtěla, aby teď, těsně před narozením broučka, jsi se tak trápila…budeš skvělá maminka…jako byla ta tvoje…

Posíláme pohlazení

Diny a jarňátko…

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.01.04 13:20

Ahoj Martinko!
Je mi to moc lito, uz to napsaly vsechny holky, nejsou na to slova.
Maminka bude vzdycky s tebou, v tvem srdicku...... a i v Patriskovym, ste prece jeste porad jedno velike srdicko. Hlavne ted mysli na Patriska, aby u tebe byl jeste co nejdele jak ma byt a az bude vetsi budes mu o mamince moc vypravet a verim, ze mu budes prinejmensim tak dobrou maminkou jako byla ta tvoje pro tebe.
Myslime na tebe s Pidalkou a opatrujte se…
 Darca

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.01.04 14:21

Myslíme na Vás.
Hanka a Klárka(od Šulánka a Veroniky)

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.01.04 14:46

Martinko, opravdu nevím, co ještě dodat k tomu, co již řekla ostatní děvčata. Je mi to strašně moc líto a moc na tebe myslím. Drž se, za chvilinku budeš sama maminkou, uvidíš, že Patrísek ti ukáže zase ty světlejší stránky života. Pohlazení posílají,
Jindra + Sofinka + Mateo od Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.04 15:22

Marty je mi to moc lito,myslime na tebe a drz se
pa naprihlasena Magrata

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 03.01.04 15:49

Martinko,

přijmi prosím mou nejupřímnější soustrast.

Vím, že žádná slova ani činy Ti teď neuleví od hrozné bolesti, kterou máš v srdci. Ale to srdíčko máš tak velké, tak strašně moc velké, že je v něm taky spousta lásky na překrásné vzpomínky na maminku a spousta lásky pro Patríska, manžílka, známé a všechny ty, kteří tě mají moc rádi.

Jsem s tebou.
Míša

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.01.04 19:49

Ahoj Martino!
Naše Sofinka se narodila v 38 týdnu (37 + 4), vážila 2800 g a měřila 49 cm. V inkubátoru vůbec nebyla, jenom trošičku zežloutla, takže si jeden den pobyla pod lampou. Necelých deset dní po návratu z porodnice už měla přes tři kila, takže jsme mohly chodit na procházky, přestože byl únor. Dneska je to 22-ti měsíční slečna vážící skoro 13kg. měří asi 86-87 cm. Takže myslím, že Patrísek by to už asi taky zvládal bez problémů. Mateo, který se mi narodil před 4 měsíci byl ve 40 týdnu, vážil 3500 g a jediný rozdíl, který jsem pozorovala mezi tím, jak se měl k světu on a jak Sofinka byl ten, že nezežloutl (ovšem miminko, které bylo vedle v pokoji a mělo asi 4 kila zežloutlo, takže je to asi také spíš případ od případu než „od váhy“). Moc na tebe myslíme, drž se a Patrísek určitě vykoukne ven v tu pravou chvíli (tedy v tu, kterou uzná za vhodnou on).
Jindra + Sofinka + Mateo (od Ed)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.01.04 20:15

Ahoj marty!
Hlavne ze uz to beres trochu jako zivot. :( Je to sice kruty, ale brzi budete zase 3 a musite se s manzilkem a Patriskem moc a moc podporovat. :) Ale ty si holka staecna a ty to dokazes.
Tak to uz je Patrisek velkej a uz kdyby neco mohl ven. (Aspon si to myslim ja laik) Bale sem se ze si teprve 36tt (no, ale pak sem si uvedomila ze si odemne o 14 dni napred. Me snizili davku magnezia a popristi tyden mi houz taky vy:,–(i. Dnes sem byla v globusu a necitim se nijak OK.
Holka se mi bouli jako vztekla, pokazdy vyhodi 3 boule (dve navrchu a treti v boku) cert vi, co by to mohlo byt, kdyz ma (aspon teda doufam jeste) hlavicku dole. :) Chova se tam, jako by to bricho bylo jeji. :)))
Jinak utocim na manzilka s menama a uz se dnes i nastval, ze at si dam meno jaky chci a ze uz do toho nebude kecat. Ale musi se pod to podepsat. :))) Porad si staoji za Patricii a sem z toho uz docela hotova. :)
No, uvidime co a jak.
Tak se mej krasne a hlavne se opatruj!!!!

Papa Darca + Pidalka 35tt

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.01.04 20:52

Milá Martino,
moc Tě zdravím a posílám spoustu energie už delší dobu čtu co tě potkalo a buší mi z toho srdce velmi se to podobá tomu co jsem zažila v březnu 2003, akorát u mě to mělo šťastný konec.
v březnu 2003 manžela léčili na očním a po 3 týdnech mu diagnostikovali nádor v levém oku, ihned ho operovali a vzorky poslali na vyšetření já v té době byla v 19 týdnu těhotenství, manžel byl na tom psychicky velmi špatně tak jsem sebrala zbytek psychických sil a vydala se bojovat za něho i naše mimi.
Dělala jsem sestřičku na veterině takže jsem chtěla vědět vše na rovinu a primář mi to i otevřeně vysvětlil.Pokud se bude jednat o zhoubný nádor odstraní oko i s očnicí a podle CT mozku-pokud jsou metastáze i tam tak nastane chemoterapie atd. s tím,že mi nikdo nezaručí výsledek.
Vzpomínám si jak mi bylo,tak moc jsem se bála jako nikdy v životě,manžel se složil,ale já to nevzdávala,možná,že mi pomáhalo mimčo,říká se že povaha miminka ovlivňuje povahu maminy v těhotenství­.nepoznávala jsem se byla jsem optimista a i v případě špatných výsledků jsem chtěla za nás bojovat.
po 8 dnech od operace jsem šla pro výsledky psychicky jsem se připravila a jednalo se nezhoubný nádor.Neumíte si představit ty šťastné oči manžela,když jsem mu to řekla,plakal jak malé dítě.Následovala léčba,oko lěkaři zachránili,manžilek sice vidí dvojitě,ale já jsem šťastná,že ho mám a může se mnou vychovávat dceru,která se mi narodila v srpnu 2003.
je to zvláštní jsem ateista,ale po téhle zkušenosti jsem si koupila obrázek s andělem strážným a pověsila ho nad postýlku a každý večer mu jen tak pro sebe poděkuju za to,že ochraňoval mě,Emi i Martina.
P.S. V době kdy jsem čekala na výsledky vyšetření toho nádoru mě nejvíc ranilo rčení,které mi někdo řekl,že,když se má v rodině narodit mimi musí někdo umřít.
Opatruj sebe a mimi,myslím na tebe.
Pa Zurecek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »