Brusinčata - 34.díl

Rodičovství

Ahoj mimča a maminy, máme za sebou další dovolenou. Byli jsme tam s partou známích a jejich drobotinou v pronajaté chalupě. Byla strategicky na konci vesnice, takže vískání dětí si užili jen přilehlá stavení ?.o))) Janička tam měla kamarády. Zatím byla pasivní účastník, ale evidentně jí společnost dělala dobře.

Dorazili jsme za vydatného deště a modlili se, aby nás Šumava nepřivítala s jejím typickým ? ?To by bylo, aby nepropršel celý týden? :o))
Měli jsme kliku. Na výletech jsme nezmokli. Jen druhý den jsem s klukama na kolech v závěru chytla lehké krápání a rozpršelo se, až když jsme nakládali (teda já si seděla v suchu:o)) kola na auto.

Vyzkoušeli jsme, co udělá s Janinkou má několikahodinová nepřítomnost. První den vyrazil na kolo Robert. My si s Jančou udělaly procházku do Velhartic. Zpátky jsem to brala částečně po značně a částečně podle mapy jsem se trefovala na polní cestu. Nejprve vypadala cesta dobře, ale najednou se změnila v sešikmenou zarostlou cestu, z obou stran roští. No vydala jsem se, tak už jsem se nechtěla vracet, nebo brát schůdnější trasou. Bylo by to dobrých 5 km navíc a Janča vysekla před nějakou chvílí lehký hysteráček. Dostala nabaštit a vypadalo to, že se po nějaké době snad uklidní. No bylo to docela náročný. Musela jsem jet s kočárem stylem trakař (trojkolka vskutku v terénu k nezaplacení :o)) a doufala jsem, že Janču nevyklopím a příliš neprotáhnu maliním. Dopadlo to výborně. Žádný šrám ani vý:,–(ek:o))) Jak jsem předpokládala, za chvíli vytuhla a cesta po pár desítkách metrů změnila z první polní na krásnou lesní. Zase jsme musely trochu zrychlit před útoky hovad a podivných nohatých malých mušek. Vypadají jako pidipavoučci. Neštípou, ale dost lechtají.
Robert se z kola vrátil v mnohem zuboženějším stavu. Držel se mnou basu a téměř 2 sezóny na kole neseděl a měl docela dost :o)))

Druhý den jsme udělali společný autovýlet na Rabí a lesopark na vrchu Prašivice. Po delší době jsem nesla Janču v šátku a ty slabé 2 hoďky docela stačily. Kulich se pěkně pronese. Na další převažování jdeme až za měsíc a obávám se, že překonáme hranici 10 kg.

No a další den jsem vyrážela na kolo já. Byla jsem dost nervozní, jak to Janča přijme. Obavy byly absolutně zbytečné. Janička zvládla mou zhruba 7 hodinou nepřítomnost na jedničku. Nijak se nevztekala. Dokonce spala odpoledně hoďku namísto své obligátní půlhodiny. Apetit ukojila postupně kaší a přesnídávkou.
Jak se ukázalo, častější vyžadování mlíčka není zhusta hladem, ale klasická prsozávislost :o)))
Musím říct, že jsem si to chvilkové odloučení užila. Po dlouhé době jsem si dala zase do těla. Myšlenkama sice téměř stále u Janči a jak tam válčí, ale Robert mě průběžně informoval o stavu na frontě :o))) A vzhledem k tomu, že byl mír, výletničilo se mi příjemně.
Ještě jsem vyrazila jednou a sedacím kostem to ažaž stačilo :o)))

Poslední den se počasí vyletnilo a Janča si oživila potápění v bazénu. Měli tam solární vytápění a voda se vyhřála asi na 29 st.

Janinka se překonávala a až na jednu výjimku ukázkově usínala. Byla vždy tak znavená, že vytuhávala u prsu a usínala kolem půl osmé. Svůj zvyk, neusnu-li po osmé, za půl hodiny jsem vzhůru tu nepraktikovala.

Rejdí si občas pěstičkou v puse, tak pravidelně zkoumám další zubo-přírůstky. Je už šelma nebezpečná. Při zkoumání horního patra mě párkrát slušně hryzla :o-))))

Se zeleninkou se vylepšila, už zvládá celou skleničku a přesnídávky někdy také celou dávku.

Již týden sedí a jak jsme se shodli s Martinou (Amálkou) vypadají mimča srandovně, v této pozici. Takoví hříbci. Už velký mimina :o)))

Při pozici na čtyřech si začala stoupat na nohy. Asi koukala na reklamu Huggies :o)) a hraje si na pštrosa.

No a v sobotu v autě se konečně ?rozmluvila? :o)) Začala žvatlat ta ta ta ta a odpoledne přidala ba ba ba, da da da da a myslím, že i ne ne jsem zaslechla. Pilovala to celý den a v neděli taky.
Zase působí jiným dojmem, když se hlasitě projevuje. Do té doby totiž spíše mlčela. Spíše skřeky vyluzovala a prděla pusinkou. To prdění také zdokonalila a přidává k tomu metání slin. Asi se zoubky skutečně klubou.

Mějte se všichni moc krásně a užívejte léta ?? konečně :o))

Pa Martina a Janinka (8 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 01.08.04 21:55

Ahoj holky,

dnes jsem s příspěvkem po dlouhé době první.. :o)))

Brusinko - tak Janička už sedí, to je šikulka, já už ji vlastně neviděla 2 měsíce, musíme se sejít, já tedy v úterý frčím na Vysočinu, ale příští týden to zorganizujem, jo?
Martínek si taky hraje na pštrosa - opře si dlaně o zem, vystrčí prcku nahoru, zapíchne hlavu do podlahy a kouká skrz nohy do zrcadla, to je teď jeho nejlepší kamarádka. Chvíli řádí s papouškem na hrazdičce, pak ji odhodí a rozvážnými kroky pádí k zrcadlu. :o)

Lajko - nic si nedělej z toho, že Anička ještě neříká mama. Já to učila Martínka 3 dlouhé týdny, pak začal říkat mama, ale použáví to jen v situacích, kdy běduje. Když mu oblíkam rukávky, když ho mažu, když chci, aby chvíli vydržel na zádech.
Jak děláš rybízou přesnídávku? Já mám recept, kam se dává stejné množství mrkve.

Lulu - gratuluji Noemce k tleskání. Martínek zatim tleská jen o mou dlaň, já mu utoho říkám paci paci a on se tváří hrozně důležitě. Asi si myslí, že tleská sám :o)))
Já stříhám nehty do rovna, rohy se snažím trošku zastřihnout, máš pravdu, že je má pak hrozně ostré, a to já s jeho drbavostí nemůžu chtít. Stříhám zá:,–(ně když spí, v bdělém stavu mi to nedovolí.

Kostko - Martínek taky zbožňuje trávu a vlasně všechno, co v ní je. Pozoruje dokonce s velkým zaujetím mravence. Já vůbec netušila, že tak malé děti zajímají takoví maličcí tvorové.

Jinak máme za sebou ukrutnou rýmu, to byly stavy, totálně ucpaný nos a hlad. To fakt nejde dohromady, nešlo to ani rozkapat, ani odsát a Martínek měl hlad. Dvakrát hlt a nádech pusou - tohle se opakovalo, dokud se nenapil. Plakal jen jednou v noci, to ho k tomu svědělo celé tělo - no hrůza.
Roste mu první zoubek, bez zjevných potíží, jen mě při kousání do brady něco škrábe :o)

Dotaz - dostala jsem na ten jeden zub Fluor v tabletách. Máte to taky? Jak ho dětem podáváte???

Jdu věšet prádlo, ještě hodím nějakou foto do galerky.

Zatím papapa
Míša a Martínek 7 a půl m

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 02.08.04 09:16

Ahoj všichni,

teeda 3 deníčky v jednom týdnu, to tu nikdo nemá :-).

Lajko - když někam vyrážíme na celý den, beru malému k obědu ovoce, zeleninu má buď k večeři nebo vůbec, zrovna včera večeřel bramborovou kaši.

Lulu - ať stříhám nehty jak chci, má je vždycky ostré.

Jaké používáte nůžky?? já ty zahnuté z manikúry a nevím, jestli je to zrovna dobrá volba.

A co se nám včera nestalo - Pavlík večer kakal a v plence bylo nějaký tmavý kousek. Tak jsem napřed myslela, že snědl na zahradě nějaký lístek, nadávám si, jak je to možný, když na něj pořád koukám. Po bližším prozkoumání jsem zjistila, že je to látka - Pavlínka si do starých černých elasťáků stříhala dírky, aby byla in, a Pavlík jeden vystřižený kousek(2×1cm) v nestřeženém okamžiku pozřel! No snad to nijak neuškodilo.

My jsme stále zatím bezzubí, chodíme kolem nábytku,říkáme baba, tata, včera začal pořikovat jééé apod, zbožňuje psy, paci paci děláme jako Martínek a docela umíme jen pápá.

Takže pápá Hana a Pavlík 9m

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.08.04 13:52

Ahoj holciny!
Tak novej denicek… hm, tady to teda jede. :) JAk rikala Kostka, tri denicky to nikdo nema. :)
Tak sem si vcera Misu do jejiho denicku vychvalila jak je silene hodny mimi a ze nebreci… no a od rana nedela nic jinyho nez ze knoura a proklada to vzteklim revem. :) Dopoledne sem nevedela uz co s ni, jist nechtela a kdyz sem ji polozila silena sirena. TAk sem ji po:,–(ila do zidlicky a bylo po revu. .) Ale to si zas po chvili myslela ze se bude jist tak spustila zas. Takze sme vyrazily ven a na chvili usnula.
Holky chtela sem se zeptat. nemate nektera zkusenosti s tim ze kdyz je menzes ze by to ditko bylo plactivy proto? Vcera vecer sem to dostala (sakra) a Misa od rana rve. TAk jestli by to nemohlo byt ta zmena hormonu, protoze me jinak z ni asi trefi. :)
Jinak papa porad stejne tak ji tosna neva na chut tak snad neskoncime na Nutrilonu HA1. :-(

No, jiank nase dovednosti jsou takovy ze papulu na jidlo uz otvirame s radosti a kdyz se blizi lzicka tak je naramna radost v podobe smichu. :) Misa zacala foukat jako kdyz si chce vyfoukat jidlo - taky naramna bzunda. :)
Lezeni je zatim u nas na 0 ale dnes kdyz koukala na Misutku do zrcadla v leze na brisku tak najednou byl rev a Misa byla napasovana celem na zrcadle a to byla asi tak 10cm od nej. :)

No, koncim nemam srdce na to nechat tam tu hysterku tak rvat. :) tak papa a ja sem zas vecer mrknu. :)
Darka + hysterka Misa.

 
Amalie
Kecalka 153 příspěvků 02.08.04 15:33

Ahojda!

Zdravíme vás všechny s Amálkou z chaty. Je nás tu 5 na 1 dítě, optimální stav:o) S Amálkou je sranda, ale vyžaduje hooodně pozornosti.
Minulý týden jsme byly u doktorky na očkování, takže aktuální váha 7,420 no žádná sláva ale docela papá dobře. Ráno má mlíčko pak kolem 9 jogurt, ve 12 zeleninu, kolem 3 ovoce, před koupáním kaši a pak se ještě dopucne mlíkem. Pomalu a jistě už teda přestáváme kojit, chtěla bych jestli to půjde do roka skončit.
Jinak už si sama sedne, plazí se všude a už začíná lézt, pštrosa dělá taky, je komická. Žvaní o 106 a pěkně se začíná předvádět speciálně pokud je na blízku chlap, no je to koketa:o)
Tak už jsme vzhůru tak letim chystat ovoce.

Mějte se krásně.

Papa Martina a Amálka 8 měsíců a půl (skoro)

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 02.08.04 21:31

Ahoj Brusinčata,

zdravím vás a chci napsat stav našeho odstavení. Jedním slovem: BALADA! Od soboty Hanička pije z lahve, jako by to dělala odjakživa, spí celou noc (případně krátce brečí, ale nejí), třeba dnes vstávala v 7:15 poté co večer v 19:15 usnula. Po ukňouraném miminku ani stopy, mám tu veselou uchechtanou holčičku.
Papá krásně, k snídani celý jogurt, k obědu zeleninu, ke sváče ovoce s piškotama (to do ní zahučí nejrychleji), u večerní kaše se ale začne po pár lžičkách vztekat, takže ji dostává z láhve a je po problému. Mléko má ráno v posteli, pak dopoledne před spaním a večer před spaním. Šťávu ani vodu nechce, ale víc mléka do ní lít nechci. Prsozávislost vyléčena :o)
Jinak když hezky papáme, tak hezky kakáme ? dnes 5×.

Nehty ? stříhám dětskýma nůžkama s kulatou špičkou a nejčastěji poslepu ? chytnu prstík, na:,–(ím nůžky a musím rychle stříhat. Zatím jsem nikoho nestříhla, ale ve spaní by to bylo neproveditelné, protože jak na Háňu šáhnu, okamžitě stojí.

Od Haničky:
Anička od Lajky ? takže už asi zbýváme v klubu hubeňourů jen my dvě s Kristýnkou
Pavlíku jak jsi na tom ty? Čerstvé míry jsme nepostřehli.
Pavlíku, i já jsem stále bezzubý chodec :o)

Ahoj Jiřina s Haničkou 37 týdnů (nebo 36?)

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.08.04 21:39

Ahojky,

dneska měla Janina odpoledne totálně výskací rozvernou náladu. Byla jsem z ní mrtvá. Stihli jsme i natočit.
Podezřívala jsem jí, zda to není z přidaného glukopuru do čerstvé meruňky s jogurtem. TO byl nápad. Spojit obojí kyselé. Ale něco zdlábla. Chvílelma sice předstírala mírné dávení a trochu se u toho šklíbila. V jednu cvhíli opravdu nadavovala. Hned jsem si jí ohla přes ruku a plácla jí.
Bylo to v poho. Nezadusila se nám :o)))

Míšo-L: moooc ráda se s vámi zase uvidím. Srpen mám taky různě rozlítaný. Střídavě jsem pár dní v Praze a pak zas na chatě. Ale nějak se třeba trefíme.

Kostko: téééda Pavlíček má, ale chutě :-))), Nítě, látky, nebude on švadlen???? :o)))

Stříhání nehtíků: na předních tlapkách se zastřihávají do kulata a na zadních rovně.

Jak jste tu zmiňovaly kolik má mimčo vypít mlíčka - četla jsem, že by mělo vyzunknout 850 ml.

Taky jsem trochu zkrouhla počet krmení. Máme to tak zhruba 6× za 24 hodin.

Jiřko: to je stejně sranda, jak najednou jde spinkat téměř celou noc :o)))

Zítra zase jedem na chajdu, tak v neděli na vás juknu

zatím paa,

Martina a dnes 8 měsíční Janina

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.08.04 21:42

Nezaskočíte na chat?????

Martina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 02.08.04 21:43

já bych mohla

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.08.04 21:47

taky jdu jen co dopisu komentar. :) pa za asi 5 min!

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.08.04 21:48

Ahojda holciny!
Tak se zase hlasime. Odpoledne to spani bylo sileny. Misa se doslova urvala. Jak sem to uz nevydrzela tak sem si ji vzala do postele a usla mi pomalu v naruci. TAk sem ji hned dala do postylky a spala chuda 2h jak byla vycerpana. Pak se obstojne napapala (takze u nas snad nechutne mleko nehrozi) a vyrazily sme ven. Uz v kocarku bcas i sedime za jizdy, ale nesmi byt hrbolaty povrch protoze se bojim aby ji nebolely zadicka. Odpoledne jak sme byly venku tak zas sedela a malem usla v sede - aby ji neco neuteklo, ale po polozeni ani neprotestovala tak se to obeslo bez revu. :) Takze to schrnu - dopoledne ubrecena vztekla Michala a odpoledne usmevava Michalka. :) Tak nevim, asi nejaky erupce na slunci a nebo proste nemela jen den. :) I miminka maji sve dny. :)
Po vykoupani byla vlozena do postylky - samozdrejme po jidle hlavou tam kde ma byt a po asi 10 min sem ji sla zkontrolovat a spala tam preprana zirafa, Michalka hlavou na boku s nozickama visicima ven, krouzek z zirafi jeden na ruce, druhej nad hlavou a treti na zirafe. Sasek zkopnutej pod postylkou. Jediny co bylo spravne byl dudak, kterej si vylosovala u medveda a vlozila do pusinky. :)
Dudak pouzivame anatomickej a dnes sem na radu Dr. koupila takovou tu obyc kyticku, protoze se MIse dela nad hornim rtem ekzem z pod dudaku, ale kyti v puse je ble a tak ji tam ani nedrzi a vyflusava ho. .) Pak sem jeste koupila od Chicca takovou tu hruzu co mi pripada jako natekla tycka a ta teda taky nic moc. :) Udrzi ho v pusine asi tak 10s a pak taky je vystrelen ven. :) Takze tyto dva new dudaky pouzivame jen na hrani a okusovani. :)

Nehtiky striham nuztickama z manikury tema zahnutejma a to jak se to povede. Nahore do rovna se zastrizenim ruzku a dole do rovna. Strihame jedine pred zapnutou TV s barevnym programem. :)

Tak papa a ja jdu za holkama na chat.
Darka + Misutka 6,5 mesice skoro

 
Anonymní  03.08.04 14:32

Ahoooj kamarádi naši!!!!
Tak se také konečně dostáváme k PC a můžeme Vám něco málo přispat!!!! MInulý týden jsme trávili na chaloupce u rodičů, kteří tam nebyli - museli jsme hlídat našeho hyperaktivního dalmatina:-)Naši si chtěli taky někam povyrazit a tak jsme jeli hlídat) Manžel mě poprvé po dvou letech dovolenou - tak jsme ji travili na vesnicce, kde není ani krám, ani lékárna, jen pošta, která funguje dvě dopolední hodiny:-) nesmím pominout ani ten fakt, že tam chybí v celém okolí bankomat, což je docela pohroma, pokud jste zvykli sve peníze vybirat a nenosit celou dobu pobytu sebou:-)no, zvykli jsme si.
Za ten týden Tomíkovi vyrostli další dva - teď již horní přední zuby - vypadá jako pyraňka - už dokonale kouše - vše kromě jídla!!!!Taťkův prst, hračky atd.
Další pokrok jsme zaznamenali v pštrosení:-)))moc nám to ale nejde - prcku mame sice nahoru, ale nohy vztycene jak akvabely, hlava dole - no hruza jen samotny pohled - většina těchto nových pokusů končí řevem, protože přistaneme na hlavě a vůůůůbec se neposuneme jak máme v úmyslu:-)
Začali jsme okusovat chlebovou kúrku, taky pisškoty a ovoce, ale to jen lížeme - je na nás moc kyselé - pokrok jsme udělali v jogurtech - některé dokonce i jíme!!!!
Jinak ani žádné změny - Tomík má střídavé nálady - od září začneme chodit plavat místo do vany do bazénu a tak jsem zvědavá jak to zvládnem:-) Ještě musím dodat, že má Tomík novou závislot a to na dudáku - sám si ho najde a dá do pusiny ať ho schováte kdekoliv!!Tak nevím - oproti začátkům, kdy ho nemohl ani cítit a my ho tam cpali je to dost velký protiklad:-)))
Nechtíky nám stříhá taťka do rovna.
Za chvíli zase odjíždíme - tak se ozveme zase v novém deníčku!!!Mějte se zatím sluníčkově - papapapaa Tomík a Iva

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 05.08.04 23:05

Jsi tu jeste? Co to ICQ? Uz se ti podarilo nainstalovat?
To je poradnej chlapak PAtrisek, uz pekne zas povyrost. .)
papa Darka + Misutka

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 06.08.04 09:44

Ahoj všichni,

zdá se, že brusinčata užívají i s maminkami léta, nikdo moc nepíše.
My užíváme tak, že máme na zahradě bazének, který napustím z hadice v domnění, že se voda ohřeje na sluníčku, jenže Pavlík tam vleze, když má voda aspoň 30 st. Takže si spíš hraje s vodou zvenku. Nejvíc miluje trávu, i když náš trávník - žádná sláva. Nevadí mu, že to píchá, že je tam mraveniště, leze jak divý. Ještě lepší je, když ho někdo vodí za ručičky.
A doma mi teď nejradši vyhází půl skříně, dnes jsem mu vybírala oblečení a jak byl nahatý, tak to vyházené ještě počůral.
Chci dát ještě fotky do galérky, upéct koláč a uklidit v kuchyni, než se malý vzbudí,tak páá

Hana a Pavlík 9m

A ještě od Pavlíka:
Haničko, jsme pořád v klubu hubeňourků, v 8 měsících jsem měl 7,46

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 06.08.04 10:05

Ahoj holky,
byla jsem teď dva měsíce na chalupě, takže jsem trochu mimo. Ba ne, trochu mimo jsem byla už předtím.....Dobrá zpráva na úvod: Zatím žiju! Jo, a děti taky. Julinka se vesele prohání po celém baráku a úplně nejradši leze na bráchu, který to tedy se žádným zbytečným pohybem nepřehání. Blbý je, že Ondrášek to nesnáší, takže když na něj ségra šáhne, tak je hned plno řevu. Mojí celodenní náplní je tedy sundavat Julii z bráchy. Zatím ani jeden nesedí, ale ty pokroky jsou v téhle době tak rychlé, že to bude asi brzo. Teda Ondrášek bude asi jenom ležet do patnácti na zádech. Vůbec by mě v budoucnosti nepřekvapil otázkou: „mami, já bych chtěl nějakou práci při které se dá ležet“. Zase ale hezky papá. Ono taky rozbohybovat těch 9 kg je docela fuška.
Julinka ne, ta si prostě stále drží figuru.
Jinak zá:,–(ně nesnedí nic, kde je nějaký malý kousek něčeho, většinou se po tom poblijou. Tak doufám, že nebudu muset mixovat do puberty.
Nůžky na stříhání nechtíků mám sice dětský, ale myslím, že je to úplně jedno, protože obě děti je mají dost ostré. Vyzkoušeli jsme to na pouti, když jsem jim koupila každýmu balónek a Julinka po něm přejela ručičkama a pak hodinu řvala, když prasknul. No a když jsem jí uklidnila, tak jsem ten druhej přivřela do dvěří v autě, takže zase hodinu řvala. No, paráda…Víc takových akcí na mé nervy.
Přidávám také aktuální fota. No, nakecala bych vám toho spoustu, ale jdu vyndat Julince z ručičky hrabičky, neboť se řítí na bratra.
Tak pa
Natálka a šklebounci (skoro 8.měsíců)

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 06.08.04 11:40

Ahoj maminky a brusínci,

no je vidět, že je léto a mamky místo, aby seděly u počítačů, věnují se svým dětičkám - což je správné a i já po dopsání tohoto komentáře půjdu s Kristýnkou ven.

U nás nic zvláštního nového neb jak napsala Natálka, všechny dovednosti se teď vyrojily naráz a člověk nestačí zírat co Ti naši drobečci už všechno umí.

V sobotu jsme byli na návštěvě u manželovi sestřenky, která s manželem a dcerkou, která je jen o 12 dnů mladší než Kristýnka, ale o 5 kilo těžší, přijela z Francie k rodičům. To byla podívaná, jak se ty naše dvě čečetky okoukávaly a seznamovaly, za hodinku byly už jedna ruka, předávaly si hračky a Maia koukala jak se Kristýnka pohybuje a sbírala zkušenosti. Kristýnka se plazila po dece, po trávě a občas zabrousila tetě i do levandule (mimochodem, pak krásně voněla).Prožili jsme moc hezké odpoledne, na které budeme dlouho vzpomínat a už se těším na příští léto, až zase přijedou - to už si holky budou mět co říct.

Jinak my prožíváme prázdniny vesměs doma, jen starší dítko nás čas od času opustí, aby se s kamarády zůčastnilo táborů. Kristýnka oproti tomu navštěvuje pravidelně plavání a tím si zvyšuje svoji odbornost v potápění, které ji hrozně baví, je to náš malý vodník, spíše podvodník

ohledně dalších zubo-přírustků, u nás zatím žádná sláva - dva se nám tlačí nahoře ( dvojky), ale to už týden a malá si nenechá strčit nic do pusy,aby jsme zjistili jak to pokračuje. Jen milostivě otevře pusu na vyčištění spodních řezáčků.

v jídle jsme pokročili k rýžové kaši, ale spánek nám to neprodloužilo, začnem zkoušet jogurt - napište mi prosím, který druh se Vám osvědčil ( bílý bez cukru)

mějte se krásně sluníčkově

ahoj z vlčího doupěte bára a Kristýnka osmiměsíční

P.S.: přihráli jsme Vám nějaké fotečky jak rosteme a zvládáme

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 06.08.04 18:14

Ahojte!

Stejně jako většina z vás užíváme sluníčka, co se dá, do toho jsem ještě nakládala okurky a Aničce se začal klubat první zoubek, tudíž se chce trochu víc chovat, takže na vysedávání u počítače není moc čas. Teda číst stíhám, ale s psaním je to slabší:-(
Příští týden se odmlčíme úplně, protože s naší Áňou vyrážíme do Annína (na Šumavu). Cesta bude dlouhá a ke všemu má být pařák, tak si na nás v pondělí vzpomeňte:-)

Natálko - já už si říkala, jestlis nesáhla k radikálnímu řešení a nejsi někde ve vazbě, že se neozýváš:-))) I když tam bys na internet měla určitě víc času, co?:-D Piš prosím častěji, aspoň nějak ty břišní svaly posílit musím, když už necvičím.

Míšo - ptala ses na tu přesnídávku. Já ji dělám napůl s jabkama. Akorát ta rybízová byla i tak příšerně kyselá, tak jsem ji trochu přisladila - samozřejmě Glukopurem, aby to nebylo jak šťovík.

Marty - Patrýsek je teda kus chlapa! Určitě se pořádně pronese, co?
Prosím tě, jak vypadají ty štípance od svilušky? A co se na to maže? Anička je taky nějaká poďobaná. Nejdřív jsem myslela, že je to alergie na broskev, ale teď to vypadá spíš jako štípance a kromě toho to má jen na odhalených částech (hlavička, ručičky). Tváří se, že jí to nijak nevadí. Naše dr. má dovolenou, tak jsem se chtěla zeptat aspoň takhle.

Brusinko - kde jste na té Šumavě byli? My jsme se jeli na Rábí podívat vloni a moc se nám tam líbilo. Ještě jsem se chtěla zeptat na ten bazén - to jste byli na koupališti (kde?) nebo jste ho měli u chalupy?

Jinak Áňa už pěkně říká táta, občas baba nebo dada, vava, papapa, jenom mama pořád nic. Když jsem ji posledně přesvědčovala, ať to aspoň zkusí, dvakrát mlaskla - no, taky nějaký výsledek:-))) Paci paci ji asi nikdy nenaučím, protože jí vadí, když ji někdo chytá za ruce. Ale dneska už seděla v kočárku! Chvíli úplně bez opory a držení, pak se jednou ručičkou přidržovala kraje kočárku.
Právě rozebrala hrazdičku a šibalsky se na mě usmívá, tak to jdu zas smontovat:-)))

Mějte se fajn a zase někdo napište!
Lajka + Áňa (32. týden)

PS: Můžete mi někdo vysvětlit, jak vypadá ten pštros? Teda jak vypadá opravdickej pštros vím, ale ten v miminkovským podání mi vrtá hlavou…

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 06.08.04 21:25

Je vidět Peti, že se dobře nedíváš na televizi, jinak bys znala pštrosa od Huggies - hlavička mezi ručkama na zemi a zvednutej zadeček do výšky. Stačí se v hlavním čase - okolo zpráv podívat na reklamu ( dnes jsem u kojení zahlídla novou - banán)

ahoj Bára

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 08.08.04 01:02

Ahoj holciny!
Nejak se mi nechce spat… na koupalisti (asi 500m vzdusnou carou) je nejakej sraz a tak tam vyhravaj jako by byli hluchy a ja si tu pripadam jako bych sedela u repraku. :) Jeste ze Misa ma pokojik na druhou stranu a neni to tam slyset.
Dnes sem konecne uzpusobila kuchyn a vypada jako u normalnich lidi a ne jako u cikanu. :) Davala sem drez, novou desku, privrtavala police, houpacku do chodby a to vsechno samozdrejme za asistence taty. :) No, nebo ze bych mu asistovala ja? :) No, tak na pul. :) Sem totiz neuveritelne sikovna. :) :) :) :) No, dost sebechvaly. :)

Natalko, ty jeste zijes? :) JA myslela ze sem ve zpravach neco prosvihla, jako ze cernou kroniku a ty si klidne dovolujes na chate. :)
A kde jsou ty slibeny fotky v galerce? ZE by Julinka s tema hrabickama byla rychlejsi? :) Doufam ze ne a jen si se nejak zapomnela. :)

Lajko: to je dobre ze vis jak vypada pstros. :)

Tak asi se jdu umyt a spat, uz to na me nejak prichazi, tak musim rychle toho vyuzit. :)
TAk papa DArka + Misutka

 
Hanulka1
Kecalka 184 příspěvků 09.08.04 14:10

Ahojky všem,

moc nám chybíte, ale bohužel nemám příležitost psaát. Dneska si vzala Kubíčka babička, tak jsem se hned vrhla do knihovny k počítači. U nás je toho spousta. Od půl roku Kubík sedí ukázkově a dovede v sedě dělat divy. Stále neleze a to mu je 8 a půl měsíce. Sám se postaví a stoji tak dlouho až vyčerpáním žuchne na zadek, ještě, že ho má vycpaný. Věčer s usínáním pohoda. V osm jde do postýlky, tam nejpozději během dvaceti minut vytuhne a spí do rána do devíti kdy dostane byštu a hurá na hraní. Jina stále nemáme zoubky, určitě jsme jediní, ale mě to zase tak moc neva, protože mě aspoň nekouše. Jinak stále kojím, ale už jenom ráno a večer. Kubík je žravé dítě. Podle mě by byl schopný projíst celý den. Pokud má stálý přísun potravy, tak je to zlaté dítě. No už mě nic nenapadá.
Počasí Kubík zvládá obstojně. My jsme stejně věčně naložení na Riviéře (brněnské koupaliště určené hlavně malým dětem) a tam je mu fajn. Jo už nás píchla vosa, ale nestihla mu dát jed, takže spíš jenom lekl. Ale vosa to odnesla zozmlátila jsem ji úplně na kaši.

Tak se mějte a já se zase ozvu. Hanka a Kubík 8 a půl měsíce. Vlastně příští sobotu 9měsíců.

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 09.08.04 18:27

Ahoj holky,

to jsou vedra co? Snazim se s Martinkem pres poledne vubec nevychazet, ale nekdy to nejde, musim, a pak trpim za nej. Pres nozicky mu dávám mokrou plenu, aby se alespoń trošičku zchladil.
O víkendu jsme byli u známých, mají na zahradě bazének, Martínek byl ve svém živlu, byl by tam vydržel celé odpoledne, voda měla však jen 25 st, tak jsem ho asi po 20 min vytahovala.
Za 14 dnů jedeme na plavání miminek na Vysočinu, takže měl takovou malou průpravu.

Dnes jsme byli na homeopatii, kvůli jeho kůži, oba jsme dostali kuličky a uvidíme. To jsme zvědavá, jak mi je bude baštit, mám je nechat rozpustiti a podati asi na lžičce.

Martínek se děsně rozkecal, neustále mluví mama tata baba dada a nene. Po čtyřech lozí moc pěkně, musela jsem odstranit padající předměty jako žehlící prkno, sušák, zrcadlo volně opřené o zem.

Asi mu roste druhý zoubek, jednou za čas podrážděně vyjekne a cpe si cokoli do pusinky, nejlépe můj mobil.

Tak já jdu Martínka chystat do postýlky.
Zatím pá
Míša a Martínek za 2 dny 8 měsíců

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.08.04 19:03

Ahoj holciny!
Tak nam rasi (no, uz je slyset na zlicku) treti zoubek. Misa je dnes hrozne uknourana a ubrecena… ale az odpoledne - puvodne sem to pricitala prezranosti poobedove, ale ted sem znmenila nazor na to ze to teda asi bude ten zubak. Jinak dela jako by tyden nejedla a vse si cpe do pusinky a nepredstavitelne to kouse… s vyrazem urvu toho co nejvic… ze by jeste stolicky. Ted jedla piskota a narvala si ho do pusinka a kdyz sem ji ho vyndala a snedla tak se na me tak podivala a zlostne si neco zamumlala…
tak koncim, ditko je protiva tak papa Darka + Misutka

 
Anonymní  12.08.04 13:43

ahoj maminky a miminka!
naše Aňulka je krásně živé a zdravé miminko a navíc spokojené - tak tohle nám řekl náš pan doktor na půlroční rohlídce :o) Váha 7,22 kg. Kde jsou ty doby, kdy měla stejnou váhu jako Patrísek od Martiny. Ten teď má o dvě kila více.
Baštíme kromě máminého mlíčka jen mrkvičku… první pokusy s přídavkem brambor či brokolice byly marné.
Pohybuje se nádherně, skoro už leze po čtyřech. Je to nádhera.
Jinak to vypadá, že se Vám, bohužel, nějakou dobu neozveme… já přístup na net nemám a u tatínka v práci nastaly koplikace :o((
mějte se krásně, užívejte života a vychutnávejte miminkovský věk svých zlatíček, uteče to jako voda!
Andulka + Aňulka 6,5 měsíců

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama