Brusinčata - 4. díl

Rodičovství

Zdravím všechny, vůbec nevím jak vyjádřit slovy, jak moc je mi líto té kruté životní zkušenosti, kterou teď Martina prožívá. Už zase brečím. Martinko je mi to moc líto a moc moc na Tebe myslím a strašně vám oběma (a brzy všem třem) přeji, aby se bolest alespoň malinko zmírnila. Přestože to bude ještě asi dlouho trvat a slziček ukápne nespočet, snad alespoň vědomí, kolik lidí na vás z emimča myslí a soucítí s vámi, uleví vašemu trápení.

Patrísek brzy vykoukne na svět a bude vás celé oba potřebovat.
Marti, teď už se ten osud musí obrátit tou slunnější stranou. Prožila jsi opravdu příliš ran, to je na jednoho fakt moc :-(((

Přiznám se, že bolest ze ztráty rodičů si nejspíš nedovedu zcela představit. Pocítila jsem pouze ztrátu dědečka a to také moc bolelo. Tehdy mě kamarádka utěšovala slovy, že přestože tu s námi dědeček již není, důležité je, že ho mám stále v srdci.
Tato slova Darka vlastně též připomněla.
Tak ještě jednou moc pozitivních myšlenek s Janinkou posíláme a přejeme sílu ve zvládání této těžké životní situace.
Jo a porodu se neboj, už teď Ti rezervuji místo v klubu rychlorodiček s předsedkyní paní Žílovou, aneb… mimčo z Tebe vypadne jak ?hrášek z lusky? :-)))). Trošku si hekneš, zakřeníš (vřele doporučuji, zkus si na mě vzpomenou, fakt mi to moc pomáhalo, přímo bych nazvala ?úlevová grimasa?. No a pak už uslyšíš ten kráááásný pláč a ? máte kluka :-)
Už se těším na oznámení o Patrikově narození.

Maličká mi teď leží na břiše v šátku a ?relativně spinká?. Dnes ( v pondělí) to byl zhruba třetí trénink uvazování a vmanévrovávání Jany vnu. No teoreticky na obrázcích mi úvaz kolíbka připad jednodušší. Mám pořád takový pocit, že je tam podivně zkroucená. Myslím, že při úvazech jiného typu pro trochu starší kojence s již stabilní hlavičkou si budu jistější. Zatím to asi vidím na pouze domácí trénink.
Ale snad ji neubližuju, protože po vzpínání a řevu, když jsem jí do šátku soukala najednou ztichla a usnula.
Chvilku spala, pak zase nějaký pokníkávání, strašný prdík (aby si ten šátek neroztrhala ? s takovouhle) a teď je zase docela klidná.

Ráno jsme byli zase na kontrole. S manželem jsme typovali, kolik asi bude vážit a netrefili jsme se. Už má 4500g a 55 cm. Čili za 18 dní + 750 g a 3 cm. Je fakt, že možná deset deka by se mohlo ubrat, protože jakoby Janina tušila, že bude převažování, celou noc nesrandila, a ráno tam toho taky moc nebylo. Pěkně si to syslila v sobě, aby nám ukázala, že rozhodně neaspiruje na miss. S takovouhle spíše na otesánka. Všechny nás zřejmě zbaští.

Kojíme většinou co tři hodiny, ale někdy též co dvě a občas nejde jinak a musím přiložit i po hoďce. To se začně lukovat, manželovi dělá cucfleky na rukou a teda fakt nevím, jak jí dle Pomadí teorie nečastého krmení vymluvit, že se faaakt jíst nebude. Jo a ještě samozřejmě hurónský řev.

Podezřívám ji, že mi koukala přes rameno do Vrabčákovic deníčku, protože tento týden začala občas víc ublinkávat. Zřejmě se opičí po Haničce. Pokud si ublinkne tak po hoďce-dvou, směju se jí, že je můj tvarůžek. Protože to je mlíčko již pěkně natrávené, zcuckovatělé a nakysle zapáchající. Tak si jí dobírám, že je můj smraďoch :-)))

Dudlík zatím nedáváme. Párkrát jsem ho na ztišení zkusil dát, ale nesetkalo se s ohlasem. Několikrát zadumlala a pak pliv. ?nějaká šidítka na mě zkoušet?????
Původně jsem stejně nechtěla dudlík aplikovat, ale někdy se to utišení šikne :-))) No a pokud začne ožužlávat palečky, tak snad pak vezme raději za vděk dudlíkem. Protože poničené patro od prstů není to pravý ořechový a to odnaučování by bylo taky asi složitější.

Holky, zkušené maminy, měla bych dotaz. Víte o nějakém mateřském centru či baby-aktivitách v okolí Vinohrad či Vršovic?
V Juklíku na Bohemce je asi jenom plavání co?

Ještě cituji zprávu od Hanulky: Nedostanu se k internetu, ale Láďa mi nosí deníček takže jsem v obraze. Hlášení o nás: V pátek jsme byli v poradně. Měřili jsme 55 cm, váha 5700 g, obvod hlavy 39 cm. Asi máme největšího macka. Kubík je hodnej. V noci spinka a i při papání, teda nočním, skoro spí. Každý den umíme něco nového. Už držíme hlavičku. Prdíky nás netrápí. Konec citátu.

Tak pro dnešek končím, dopisuji deníček večer, kdy se nám podařilo na chvíli utišit to naše vřeštidlo. Dávám jí pár minut, myslím, že za chvíli se zase začne ozývat. Je půl devátý a ještě se myslím spinkat nebude :-))
No já bych už zalehla :-))))

Pa

Martina a Janinka (5 týdnů)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 06.01.04 07:57

Ahojky!
Tak jsem tu na výzvědech a zrovna taková smutná věc!Hrůza!!!
Marty,ani nevíš,jak Tě chápu.Už je to skoro rok,co mi umřel tatínek a pořád ho všude vidím.Byl to nejhodnější chlap na světě a to prázdno po něm zůstane vždycky.Ale už to zvládáme s maminkou trochu lépe.Nejlepší terapie na bolest je čas.

Pro Brusinky:Jsem tu jen jako špion,ale moc se mi tu líbí.Doufám,že jednou taky nahlásím nějakou tu hrozinku v pupíku a budu sem chodit pro rady,jak na ní.Doufám,že mě pak nevyženete.
Pozdravujte ta vaše malá sluníčka a snažte se neumrznout.
snažilka Nafteta(Martina)

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 06.01.04 09:11

Já hlava děravá.....

Velká gratulace k narození Aničky. To budou bouřlivé oslavy co? Silvestr a narozky :-))))

Evulo: také obrovská gratulace. Málem to vyšlo na Štědroně :-))))

Užívejte si ty své pokládky hodně zdraví, štěstí a bezprdíkové bříško přejeme.

Martina a Janička

 
Anonymní  06.01.04 12:16

Ahoj všem ve spolek!
Poslušně hlásím, že jsme stále 2v1. Už jsem myslela, že v pátek pojedeme, ale uklidnilo se to.
Marti - ani nevíš, jak moc s Tebou cítím… je mi to moc líto… můj otec umírá na rakovinu… taky nevím, jestli se Aňulky dočká :o(
Dávej na sebe pozor, moc na Tebe, vlastně Vás, myslím…

Nepřihlášená Andulka + Aňulka
37+2

 
Gabina2  06.01.04 13:06

Ahojky v novém deníčku!

něco jsem psala do toho starého..snad nebude vadit, když to napíšu ještě sem…

Míšo_L: máš pravdu..já nejím…já totiž přímo žeru!!! Hlavně čokoládičky, to je moje! I faldík se na břiše najde, ale do kalhot se vejdu. A ty kila se schazují strašně rychle…jen musíš porodit pořádného obříka!!!:o)

Brusinko: v Juklíku je plavčo, ale i cvičení s dětmi, ale většími. Pak jsem někde na netu narezila na cvíčo po porodu, balo to ve Vršovicích, ale už nevím kde. zkusím to najít.

Náš Davídek: včera v poradně mu navážili 4870g. Další poradna za čtrnáct dní a to už nás pošlou i na kyčle.
Kojení: kojíme po třech hodinách a když nespinká a dlouho kouká, tak se potřebuje dojíst, tak kojíme i dřív.
Jinak je pěkně mazaný…když ho někdo chová, tak je moc spokojený, pozoruje svět, ale jakmile si ho vezmu já…zavětří mlíčko a už kroutí papulkou, dramaticky si cucá ručičku…kdyby to viděl někdo cizí, tak si myslí, že ho trápím hlady! Prostě mlíčko cítí na „sto honů“ ;o)
Dudlík: jsme už párkrát dali, sice to byl boj, ale nakonec Davídek rezignoval. On by totiž byl nejraději přisátý nonstop, a to i když hlad nemá, prostě dudlík z mámy a mámu jen pro sebe..a to by zase byl chudák bráška…musím se věnovat i jemu…a taková stavba silnice a kolejí vyžaduje celého člověka (mámu) a ne nějakého jednorukého amatéra ;o)
Spaní: spinká dobře, hlavně v noci. Probudí se na jídlo, ale hned usne. Musím to zaťukat…prdíci nás netrápí, pomůže si od nich sám. Zakroutí se jako žížalka, zrudne a …hotovo. A ani odhříhnutí moc neřeší…nějak to nepotřebuje, takže v noci kojíme v leže a pak ho jen přšoupnu do postýlky, uložím na bok a pokračujeme ve spaní.

Tak to je zatím vše a těším se na novinky o ostatních Brusinčatech.

Gábi a David 19 dní

 
Anonymní  06.01.04 14:02

Ahojky holky,
jsem tu sice vetřelcem ale nedá mi to abych i já Martině vyjádřila svou účast. Je mi to moc a moc líto.
Patřím do deníčku Verunka,Adámek a kamarádi.Váš deníček čtu a vzpomínám jaké to bylo přesně před rokem, kdy jsem čekala ty poslední dny, než se naše miminko narodí.( Baruška se narodila 26.1.2003)
Martinko, chci tě uklidnit. Kdyby se miminko narodilo už teď tak se vůůůbec nic nestane, protože už i plíce má vyvinuté( ty se vyvíjejí jako jedny z posledních). Takže se neboj a jen se těš. Teď máš obrovský smutek na duši ale vím z vlastní zkušenosti, že až si pochováš své děťátko,budeš šťastná.Moc na tebe myslím a držím palce. Porodu se neboj!Není to tak hrozný jako ve filmech. Taky jsem se hrozně bála a teď mám na porod dokonce hezké vzpomínky.
A jestli se budeš chtít rozveselit, tak zavítej k nám do deníčku. Jsou tam bezva holky a legrace je tam dost.Alespoň si přečteš, co tě s dítkem čeká přesně za rok.
Ahoj
EVA&BARČA

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 06.01.04 17:54

Ahoj holky,
teda mám asi tak 20 vteřin, než jedno z mých dítek dostane hlad, takže v rychlosti. Mozek jsem si nevyrodila, tak snad to bude mít i hlavu a patu. Je mi teda skoro trapně, když bych se chtěla pochlubit váhou šklebounů, ale my jsme fakt hrozně přibrali. (já teda né). Oba mají už 2,7 kg. Ondřeje kojím a Julinku bohužel ne. Vzhledem k tomu, že nechtěla v porodnici papat a zaváděli jí sondu do žaludku a pak jí krmili z flašky, tak se nám už nepodařilo naučit se na prso. Ani odstříkaný nechce, je holt po svojí mamince, která ho taky nechtěla.
V noci spím v průměru tak 45 minut v kuse (teda neusínám, ale omdlívám) a probouzím se totálně dezorientovaná a nevím, jestli jsem už krmila a který jsem krmila a z kterýho prsa (jo, jo, velká legrace).
ulinku už manžel stihnul za tech 14 dní co jsme doma rozmazlit, takže vyžaduje téměř neustálé chování. Tímto mu chci poděkovat, protože sotva jí to naučil, tak šel po dovolený do práce a nechal mi jí tu hezky, ať si užiju.
Taky jsem si v prvních 20 vteřinách, které jsem měla dneska volné přečetla úchvatný článek v jednom nejmenovaném časopise pro maminky. Cituji: V prvním roce života je nepřípustné nechat dítě brčet, nëboť dítě potřebuje vaši lásku a péči. Jsem chtěla teda tímto poprosit autorku, jestli by nemohla dát naší holčičce trošku péče a lásky, že já bych teda mezi tím nakrmila jejího bratra.
No, nic, jsem se zase rozkecala.
Taky bych si asi měla udělat čas na napsání průběhu porodu, protože ten byl taky famózní.
Tak už opravdu končím a jdu rozdávat lásku a péči (asi si hodím korunou, kdo přijde na řadu jako první)
Natálka + šklebounci (4 týdny)

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 06.01.04 18:26

Holky dneska ráno jsem mluvila s Martinou - Amálkou a jela od gynekoložky rovnou do nemocnice. V děloze jí nechali kousek placenty. Zatím další zprávy nemám.
Tak na ní mysleme a držme palečky.

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 06.01.04 21:43

Tak už to je! Zbyl tam po porodu kus placenty a nějaký plodový blány. Narkoza je příjemná záležitost, zdálo se mi, že naše sedmitýdenní Amálka s námi jezdila na snowboardu!
Krevní obraz mám dobrý, takže se neví co ty poruchy vidění. Zítra se uvidí jaký další vyšetření mibudou dělat. Jak jsem nepila a nejedla tak se mi nějak nedělá mlíko, tak snad se to zase rozjede.
Zatím Amálka dostala umělou, nedá se nic dělat. Ozvu se hned jak nás pustí.
Pa Marťa.

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 07.01.04 06:49

Držím palečky,ať to holky zvládnete.Vždyť jste bávalé snažilky a to jsou holky šikulky.
Martina od Montičky

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 07.01.04 11:52

Ahojky,
taky bych se Vam chtela konecne pochlubit, ze jsme se vykuklili. 25. 12. se nam narodil Filipek, mel 3490 g a 51 cm. Porod pro me teda nebyl zrovna lehky, na to, ze jsem se toho vubec nebala a porad se tesila, to byla sila. Mozna, ze jsem jen takovy slaboch, ale nakonec si rikam,ze to rozhodne stalo za to. Filipek je nase zlaticko, vsichni ho milujem. Vcera jsme byli poprve u pani doktorky v poradne a uz mame 3900 g a 55 cm. Pani doktorka ho chvalila, jaky je to sikula, vsechno je v poradku. Jen ja jsem se ji nezdala, je to pravda, jsem anemicka, mam nizky tlak, jsem jeste porad unavena a toci se mi hlava. Tak jsme dnes oba byli na odberu krve na krevni obraz, Filipek to pekne protrpel, kdyz mu sestricka pichala do prstiku.
Jinak kojime zhruba po 3 hodinach, v porodnici me vystrasili, ze mam malo mleka a ze musim dokrmovat, tak jsme koupili Nutrilon, ale nedavam ho. Mleka uz mam hodne a Filda rozhodne nedostatkem netrpi. Ted posledni dobou dost ublinkava, nekdy jen tak decentne, ale nekdy je to docela sprcha. Pry je to normalni, co myslite?
Jeste bych chtela vyjadrit Martine uprimnou soustrast, ctu tady, co ji potkalo a je mi to taky jako vsem moc lito.Drz se!!!

Brendy + Filipek 13 dni

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 07.01.04 14:07

Tak sme sa vrátili z výletu do Topoľčian, našťastie mi pán primár dal na výber, či tam už chcem ostať. Vyšetril ma a povedal, že keby tomu trošičku pomohol, už by to bolo dnes, ale že je to tam ešte dosť pevné. V pondelok už musím prísť chcem nechcem, ale jeho osobný tip je, že by sa to mohlo rozbehnúť cez víkend. Ale, samozrejme, nič nie je isté… Bolesti mám stále častejšie, je to presne pocit ako o 5 minút menzes, po ceste domov ma bruško dosť potrápilo, tlaky na panvu boli chvíľami neznesiteľné, no a doma som zistila, že sa mi zrejme začala uvoľňovať zátka (spozorovala som trochu krvavého hlienu). Takže teraz budeme čakať a rýchlo dorábať tú nešťastnú sprchu, snáď to stihneme. Inak, mužíček ide dnes na poslednú nočnú, potom už si berie radšej dovolenku, tak dúfam, že tam nepofičíme späť.
To je odo mňa zatiaľ všetko. Marty, som veľmi rada, že už si na tom lepšie, aj keď to ešte s tebou máva, neboj, my ťa vždy podržíme. A Natálku teda úprimne obdivujem, pri tom všetkom ešte stále nestrácaš humor a nadhľad, klobúk dolu.
Majte sa krásne
Lulu 39tt+0

 
Anonymní  07.01.04 15:32

Ahojky Marti
Teď jsem si přečetla co se stalo a chtěla jsem Ti napsat že mi je to upřímně moc líto ,uvidíš že až se maličkej narodí bude líp.Opravdu nevím jak bych Ti mohla pomoct ale moc na tebe a Patríska myslím
Zlata a kubík

 
Anonymní  07.01.04 17:38

Ahojky holky,

Amálko - krucipísek jako by jsi těch komplikací měla málo!!! Doufám, že to nic vážného nebude. Brzy se uzdrav, držím pěstičky.

Marty1 - slíbila jsem ti ty fotky, hned jak manžílek nainstaluje program je posílám jo?

Natálko - je to záběr,obdivuji tě, já mám pouze jedno miminko a v noci usínám i ve stoje. Já jsem byla totiž velký spáč a teď mi to chybí.

Evula

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 07.01.04 17:42

Zdravíme všechny těhulky, maminky a mimča,

Oficiálně oznamuji , že se nám dne 26.12.2003 v 9­.05 hod. narodil chlapeček Matyáš Andrew. Váha 3 580 g , míra 51 cm.

Tímto všem moc a moc děkujeme za blahopřání a gratulace a Marty1 děkuji za podání zprávy do našeho deníčku.

Matyášek se narodil v 38. týdnu plánovaným CS. Navečer den předtím jsme s partnerem nastoupili do porodnice, kde mi provedli některá vyšetření a ráno nastoupili na sál. Taťka už byl pořádně nervosní a já také moc klidná nebyla. Přála jsem si epidurál, abychom společně Matýska přivítali, ale bohužel partnera ke mně nepustili ? údajně proto, že tatínci houfem na sále omdlívají, dovolili mu pouze vyjímečně stát na chodbě asi čtyři metry za mojí hlavou a pořád se ho ptali, jestli nechce židličku. Jasně že nechtěl a celé to ustál. Bylo mi to celkem líto, že se mu nemůžu z toho stolu dívat alespoň do očí. Tak jsem se dívala na anesteziologa , který mi seděl u hlavy a podával mi zprávy jako ? všechno je v pořádku, manžel je za váma? a snažil se mně rozptylovat . Byl to fakt prima chlap a odborník na svém místě, protože mě ani po epidurálu ?nechytla? bolest hlavy. Začátek operace byl vyhlášen slovy - tak operuji ? a už jsem jen slyšela cvak, cvak, cvak ?.. a cítila nepříjemný tlak. Do pěti minut měl být Matýsek na světě. Jenže , když mi Matýska chtěli vytáhnout, ten nepříjemný tlak se začal měnit až v bolest a tak mě přispali a já natvrdo zalomila právě na těch pár minutek, ve kterých se Maťa narodil. Jenom jsem tak podvědomě z velké dálky slyšela pláč miminka. Když jsem se opět probrala byl už Maťa zabalen v plence a přichystán se sestřičkou a taťkou na běh do prvního patra na novorozenecké odd. . Tak jsem na něj jen v rychlosti koukla , dala mu pusinku a už byl pryč( z líčení manžílka vím, že pan primář Matýska vytáhl pěkně za zadeček , hlavičkou dolů jako králíčka). Pak jsem asi ještě 40 minut čekala až mi zase vše vrátí do původního stavu a poté jsem byla převezena na náš pokoj. Matýska nám asi po hodince a půl a hlavně po urgenci tatínka přivezli na první přisátí ? takže Maťka dostal první očkování celkem v normě. Za další hodinku už nám Matýska dovezli v postýlce pěkně umytého a zabaleného v peřince. Protože já nemohla 24 hodin z postele, musel se o Maťu postarat tatínek. Sestřička mu 2× ukázala jak se přebaluje a potom už byl ponechán svému osudu. Naštěstí měl ještě mě jako zálohu . Opravdu to bylo nádherný dívat se jak se snaží dostat plínku mezi dvě zmítající se nožičky. Ale zvládal to na jedničku. Problém nastal v okamžiku kdy se Matýsek zakroutil , zčervenal a křach ??. v plínce byla bomba ! Manžílek opatrně svlíknul ponožky, sundal dupačky, otevřel plenku a nevěřícně zakřičel - ježišmarja ? a plínku zase přirazil zpět mezi nožky. To se samozřejmě Maťovi nelíbilo a tak manžílek musel chtě, nechtě za mé slovní asistence bombu odstranit. Šlo to ztěžka, Matýsek se kopal, ale nakonec se dílo podařilo a tatínek byl obdařen úsměvěm od našeho malého Bombíka. Na první noc nám bylo nabídnuto, a mě doporučeno,že si Matýska vezmou na oddělení, což jsme odmítli. Prošvihli bychom jednu krásnou věc, která se už asi nikdy opakovat nebude. V době ,kdy já jsem se snažila spát ( první noc je to ale myslím u všech stejný ? při každém zavrnění, zakroucení a grimasce jsem byla hned vzhůru), manžílek seděl u postýlky a hladil malého po spánečku. Matýsek u toho tak krásně spokojeně ?pískal? jako malý delfínek . Bylo to strašně neuvěřitelné a trvalo to celou noc až do rána. A teď když Matýsek začne plakat nebo začne být nervosní , stačí ho tímto způsobem pohladit a on se uklidní. Takhle a podobně jsme všichni tři strávili v porodnici 7 dní ? manžílek byl asi rarita, protože tak dlouho v porodnici ještě žádný chlap nevydržel. Kamarádi si ho podávali ve smyslu ? ?ty se máš , tolik bab kolem sebe , ale bohužel nepoužitelnejch?. Idylku nám narušilo pouze to, že Maťa 4. den dostal žloutenku a musel na 36 hodin pod světýlko. Bylo nám to líto ale nic se nedalo dělat. Ten týden byl nejkrásnější zážitek v našem životě. Já se pořád dívala na to malé stvořeníčko a nemohla uvěřit, že je opravdu už s námi. Jak jsem už někde psala je to velký ZÁZRAK.

Dnes už má Matýsek 12 dnů, je strašně hodný a spokojený, pořád se usmívá. Pozoruje nás a krásně reaguje na můj a taťkův hlas. Na bříšku se snaží držet hlavičku a otáčet s ní z leva do prava ? je to šikulka, protože tohle mi předvedl ještě v porodnici asi 4. den po narození. Koupeme ho každý den ? na střídačku s mýdlem a bez mýdla ? v kyblíku. U tohodle musí asistovat taťka protože sama bych to asi nezvládla. V kyblíku je nejenom Maťa , ale i naše čtyři ruky , abychom ho udrželi. A opravdu máme co dělat, když se nám začne nožkama odrážet od stran kyblíku a ?nadskakovat?. Koupání se mu neuvěřitelně líbí, spokojeně se ve vodičce rochní do té doby , než ho chceme vyndat ? to spustí děsný řev. Prdíky ho trápí zřídka , snažím se to obejít tím, že mu každý den dám dvakrát potáhnout z flašky fenyklového čaje. Co jsme bohužel vůbec nezvládli , je teplota v bytě ? Matýsek nám dostal rýmu, se kterou bojujeme už pátý den. Ještě šla debata o dudlíku ? ten Matýsek odmítá, protože z něj žádné mlíčko neteče. Tak a teď jsem stopro ?přečíst zbytek komentáře? - holky promiňteee.

Evula a Matyášek 12 dnů

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 07.01.04 17:52

Brendy - moc gratulujeme k narození Filípka a přejeme s Matýskem hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky. Ať Vám Filípek krásně roste.

Evula a Mytýsek 12 dnů

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 07.01.04 18:53

Mytýsek ne, Matýsek !

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.01.04 19:42

Ahoj holciny!
Dnes jsem vijimecne doma, tak procitam denicek. :) Prijela jsem si zbalit tasku do porodnice pripadne do spitalu, kdyby si me tam zas zitra chteli kuli necemu nechat - jdu totiz na kontrolu. :) Manzilek je tento tyden v praci a bude bohuzel i dalsi 21 tydny tak budu bydlet u nasich, takze zas budu uplne mimo. :)

Jinak blahopreju k narozenym miminkam v okolo vanoc, vse nejlepsi a hodne zdravicka!

Amalce preju taky jen to nejlepsi - holka holka, ty fakt mas kazdou komplikaci. :) Ale snad te uz ted vycistili a budes zase OK. :)

Marty1: Holka, holka, to je dobre ze zacinas myslet uz pozitivneji. :)
No, ale myslim si, ze az to na tebe prijde, tak budes muset zatnout zuby a po porodu byt v nemocnici sama bez manzilka, pokud teda nemas domluveny pokoj i s nim. :) Myslim si, ze te Patrisek tak zamestna, ze nebudes mit na slzicky cas, ale verim, ze jich trochu ukapne, ale ty budes silna a vse to ustojis...... jak se rika, nikdy neni tak hrozne aby nemohlo byt hure. Hlavne aby Patrisek a ty ste byli zdravotne na tom dobre. :)))

Jezis holky, vam se to vsem tak strasne blizi....... a ja jeste mesic. Ale uz se mi zacinaji zdat sny o nejakych detech. :)
Koukam, ze tu zbydu sama samicka. :)))

No, tak jdu balit at se jeste dostanu dnes k nasim. Tak papa Darka + Pidalka 36tt

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 07.01.04 21:48

Ahoj všichni v novém roce!

Čtu pravidelně, ale nepsala jsem, protože jsem si „vystřílela munici“ do vrabčího deníčku. Ale už mi to nedá a musím se zase přidat :o))

Od podnělka jsme opravdová holčička, máme naušničky! Dělala nám to dětská doktorka, koho by to zajímalo, tak chtěla 100 Kč. Hani ani moc neřvala, to Jíra řval při odběru krve mnohem víc.

Jinak naše kojící intervaly jsou jak kdy - většinou ty tři hodiny, občas dvě, ale aspoň jednou denně i delší interval, klidně 5 hodin. Jen bohužel ten delší interval nastává nepravidelně, takže nikdy nevím, kdy budeme krmit příště. Akorát Hanička dost špatně usíná, někdy ji musím nechat vyřvat, jindy ani to nezabere a musím ji znovu přiložit. Takže v noci nám to trvá hrozně dlouho - vzbudí se, napije, usne, já usnu, odložím ji, začne řvát … a takhle klidně dvě hodiny. Tak jen doufám, že se naučí sama usínat, s Jírou se to okolo dvou měsíců taky srovnalo a noční kojení byla rychlovka. To věčný buzení mě vysiluje, takže raději na poslední večerní čekám a jdu spát až potom, abych nemusela vstávat. Jenže někdy se v sedm nají, v osm usne a spí do půlnoci, takže kdybych šla v devět spát, aspoň něco naspím, ale jindy už chce znovu v půl desátý … Takže tu pak sedím a čekám a nadávám si, že jsem radši nešla spát, ale když jdu spát, tak mě zase za chvilku vzbudí, no je to těžký. Jo a spí zá:,–(ně na bříšku, na zádech ani na boku prostě neusne, z boku se stejně překulí na bříško (mám takové ty válečky, ale nepoužívám, neb se nevejdou do zavinovačky).

Jinak krásně zvedá hlavičku a pozoruje okolí, už to není to maličký novorozeňátko. Kulí očka, všechno sleduje. Za 6 týdnů už přibrala 1,5 kg! Jo a jak se pokadí, tak hned řve a musím ji hned přebalit - to Jíra mohl být posranej jak chtěl a bylo mu to jedno :o)) Hanince už se taky upravilo zažívání, takže většinou v noci nekadí (takže nemusím přebalovat), až ráno a většinou okolo poledne vypouští velkou lavinu, která pravidelně proleze dupačkama :o)

Jo a nápad o nejsrandovnější historku je skvělý, ovšem myslím, že čůrání na ciferník jasně vítězí! Hanička jako slušně vychovaná holčička čůrá utajeně, takže to vůbec nepostřehnu a zjistím to až ve chvíli, kdy má vše pod sebou promočené. To s Jírou taky byla sranda, ale na obličej to fakt neuměl :o)) Natálka taky opět zabodovala, už se těším na popis porodu (rodila jsi vlastně normálně, nebo císařem?) Z rad o tom, že se nemá dítě nechat řvát, si nic nedělej, ta chytrá paní asi děti nemá, nebo jsou extra hodný, prostě dost často to jinak nejde. Haní taky řve, že se chce chovat, ale to bych ji měla na ruce celý den, to se prostě nedá.
My máme prima kakací historku, ale tu si nechám zase do vrabčího hnízda :o))

Tak pááá
Jiřina a Hanka 6 týdnů

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 08.01.04 11:05

Ahoj, Marty! :-)
Napínavé to teda je ako gumka v gaťkách. Včera večer sa hlien postupne zmenil na krvácanie, niečo ako slabý menzes, ale krv bola tmavá a hustá, tak som sa snažila nepanikáriť, ale už sa mi veru tlačili slzičky do očí. Mužíček hneď volal do pôrodnice a oni nás upokojili, že to mohlo podporiť to vyšetrenie a pokiaľ to nie je tečúca svetlá krv, je to v poriadku a mám počkať až na kontrakcie. Tak s malou dušičkou manžel odišiel na nočnú, záskok ale bol pre istotu nachystaný :-) Ale noc bola v pohode, žiadne bolesti, dokonca ani tie nie, čo som mala celý deň, ale už som bola naozaj strašne unavená, lebo sme spali len tri hodiny. Takže teraz čakáme, kedy to príde, síce už nekrvácam, ale tie tmavé hlieny sú tam stále. Ktovie ako dlho môže odchádzať taká zátka…no a hlavne sa už takmer celodenne cítim presne rovnako, ako keď dostanem MS. Takže teraz kolíšem medzi zvláštnou radosťou, hrdosťou a zvedavosťou a zároveň strachom a čiernymi myšlienkami, čo všetko sa môže stať, či zvládnem bolesti, či sa dokážem postarať a tak podobne…
Inak všetci súťažia, kto dostane mimi ako darček :-) Sestra už to nestihne, tá mala narodky včera, v sobotu má svokra meniny, v stredu švagor narodeniny, vo štvrtok jeho polovička, ďalšiu sobotu moja kamarátka z detstva a v nedeľu moja babka :-)
Inak vám strašne závidím, že u vás existuje možnosť mať manžela po boku aj v pôrodnici :-( U nás toto zaviedli len v jedinej a tá je veľmi ďaleko a je to niečo ako penzión, rodinné izby, za ktoré sa platí. Ale normálne vám to nepovolia, ani keby ste ako zaplatili, čo ma veľmi mrzí, lebo ten môj poklad by tam so mnou ostal aj mesiac, keby bolo treba. Ale nedá sa :-/
Tak sa zatiaľ lúčim, idem čakať ďalej, je to fakt haluzný pocit :-) lebo aj pri pečení koláča premýšľam, či ho vôbec stihnem dokončiť :-)))

Pápá
Lulu 39tt+1

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.01.04 12:18

Ahoj Marti!
Jako vždycky nakukuju a sleduju, jak se objevují další miminka. Jsem moc ráda, když vidím, že se pomalu ale jistě dáváš dohromady, uvidíš, že Patrísek ti moc pomůže. My jsme zvládli úspěšně druhé očkování - jediným zádrhelem bylo, že Matýsek pokakal paní doktorku. Váží už pěkných 6,20 a měří 65 cm, takže všechno je ok.
Natálko, tyhle články snad vůbec nečti. Já mám holku 22 měsíců a kluka 4 a kousek a většinou oba něco chtějí přesně v tu samou chvíli. Těžko ovšem můžu Sofince utrhnout oběd doslova od úst, abych rozdávala lásku a něhu Matýskovi (navíc by malá asi brzo začala žárlit), takže občas si prostě chvilku pobrečí. Když je doma manžel, tak se ho v tu chvíli snaží zabavit, ale když jsem doma sama, tak to prostě jinak nejde. To bych se musela rozdvojit.
No jo, Matýsek se hlásí, jdu ho nakrmit, Sofinka spí, takže je všechna něha a láska v tuhle chvíli jenom pro něj, tak ať toho kluk využije.
Ahoj všem a Martinko drž se§
 Jindra

 
Anonymní  08.01.04 12:27

Ahoj Marti,
tak když máš strach z porodu, tak to zvládneš levou zadní. Já se na něj těšila a docela jsem si užila… No ať bude porod jakýkoliv, tak výsledkem bude další človíček - Patrísek, který se na tebe určitě moc těší, až tě pozná taky trochu z jiného úhlu :-) Jsem moc zvědavá, kdy to u tebe vypukne, pořád váš deníček sleduju a držím ti palce. V Podolí se o tebe určitě bezvadně postarají a pokoj snad bude. Já když tam byla, tak tam zrovínka bylo strašně porodů a i tak mi ho tam nabízeli. Sice ten nejdražsí, ale to je asi jedno, viď?

Tak se držte, há Vás budu dál sledovat a jsem napjatá kdy to bude.

Pa

MartinaV

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 08.01.04 12:31

Ahoj všichni,

Laječko, posílám velkou gratulaci k vyloupnutí Lochnesky-Aničky.

Natálko, vydrž, takové články je lepší brát s rezervou. Občas si to autoři předtavujou dost
naivně. Obdivuju tě,já se tedy vyspím dobře,tedˇ už sem tam i doma něco udělám,stejně toho
mám už někdy k večeru plný kecky. Pavlíček si občas zapláče,nesnáší hlavně oblíkání a zachum-
lávání do kočáru,to předvádí skoro hysterický záchvat. Taky při usínání si trochu zakňourá.

Holky,jak to děláte,že vám miminka tak přibývají? Pavlíček váží jen 4,37,přibyl za dva týdny
jen 21 dkg. A za 8 týdnů,od narození,celkem 81 dkg. Dr. mi už doporučuje dokrmovat,ale nijak na
tom netrvá a mně se do toho zatím moc nechce,když malej je jinak docela v pohodě,v noci
spí 6-8 hodin vcelku,ve dne se směje a většinou působí spokojeně.Na stránkách o kojení
jsem včera zjistila,že Pavlíček je „líně sající dítě“,takže zkoušíme metodu „od prsa k prsu“.
Jakmile si ze mě dělá dudlík,odpojit a šup k druhému. A tak pořád dokola. Jestli ani tohle
nepomůže,budeme muset holt přikrmovat.

Dudlík: vytrvale zkoušíme, co jsme doma z porodnice,ale většinou neúspěšně.Bývá opovržlivě vystřelen. Šátek: jsem vzdala hned na začátku,když jsem ho pracně uvázala a Pavlíčka tam za vydatného řevu
vsoukala,měl tam podivně ohnutou ohnutou hlavičku a šátek se mi sesouval z ramene.
Objednala jsem babyvak,ani v něm není moc rád. Ani si neumím představit,jak bych
ho ted v zimě používala.

Tak si užívejte zimy (je to docela síla se s kočárem hrabat v tom sněhu :-)) a miminek,popř. bříšek.

Hana + Pavlíček (zítra už 2 měsíce)

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 08.01.04 15:25

Ahoj holky,

musím říct, že jsme si s Marty myslely, že už nám Lulu odvezli do porodnice a ona si mezitím výletila v Topolčanech :o))

Lulu - moc na tebe myslím a držím palečky. Už se určitě nemůžeš dočkat až budeš to kuřátko držet v náručí, viď?

Náš klučínek je pořád hodný. Je až s podivem, jak dlouho vydrží v postýlce ležet, jen tak koukat, něco si pro sebe mumlat a nezaplakat.
Ještě do minulého týdne spal prakticky od rána do rána. Budil se jen na kojení. Od tohoto týdne došlo ke změně. Během dne má tak 2 - 3 hodinovou koukací náladu.
Leží pořád na zádíčkách. Jinak mě ani nenapadlo jej ukládat. Včera byla u mě kamarádka, divila se, že tak malý a nespí v zavinovačce, a pak jestli se nebojím, že se na zádíčkách v noci udusí.

Holky, napište mi svoje zkušenosti se zavinovačkou a polohou miminek při spaní.

Před nedávnem jsme měli rodinou diskuzi o tom, která jídla jsou pro prcínky nadýmavá. Mě překvapila nadýmavost cibule - bez ní neumím vařit, nikdy mě nenadýmala, tak ani nevím, jestli to malého nadýmá nebo ne. Myslím, že s prdíkama si to vždycky vyříká sám. Jednoduše ztuhne, skrčí nosík a řach. Manžel se mě vždycky ptá, jestli jsem to byla já nebo on. No co mu na to mám říct :o)

Myslíte, že kysané zelí je nadýmavé? Tchyně mi tvrdila, že ne, pokud v něm není ta cibule.
A co porek - ten je nebo není.

Vůbec nevím, z čeho můžu vařit. Dokonce jsem četla, že by kojící matky měly jíst kedlubny a fazole. Psali to v nějakém prospektu o kojení. A teď babo raď.

No jdu se vzdělávat do chytrých knížek a článků.

Pa

Míša a Martínek - zítra 4 týdny

 
Gabina2  08.01.04 17:33

Ahojky všem!!

Marty: jsem ráda, že je vše OK!!! A jen ať se tam Patrísek ještě vykrmuje…ale zase rodil 4,5 kg kapříka…no rozmysli si to!!! Ba ne…nechci tě strašit…jde to a v pohodě!!!

Míšo_L: Já Davídka nechávám spát v zavinovačce a na boku. A on tam spinká hrozně rád. Dnes, shodou okolností, mluvila moje maminka se známou, dětskou sestrou, a ta jí říkala, že maminkám doporučují zavinovačky. Děti se v nich cítí v bezpečí. A navíc…miminka často rozhodí ručičkama, když se leknou, a když nejsou zabalený, tak rozhodí ručičky do prázdna…a to se jim nelíbí.
Takže zavinovačka u nás má uplatnění…ml jí rád i Adam.

Papa
Gábi a chlapi

 
Anonymní  08.01.04 17:59

Ahojky!

Úplně náhodou jsem se dostala k počítači, takže nemám s sebou disketu s dlouhým dopisem, který bych vám ráda poslala - snad příště .. Zatím jen zdravím a přeji dodatečně do nového roku všechno nejlepší - miminkám hodně zdravíčka maminkám spoustu radosti s miminkama a těhulkám pohodový porod …

S Jankem je děsná pohodička - už se na nás umí smát a je to ten nejkouzelnější úsměv na světě …
Byli jsme na sedmitýdenní prohlídce - tak se musíme pochlubit vážíme 5,46 kg a vyrostli jsme na 59 cm - prostě už je z Janka malý obřík - stále plně kojíme, koníčky paseme, v noci spíme, přes den chodíme na procházky, prostě je nám fajn …

Moc se omlouvám, že nepíšu víc, ale není bohužel čas - mějte se moc a moc krásně
zdraví Sýkorka a Janek 7 týdnů

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.01.04 19:22

Ahoj holčiny,

Tak dnes v poledne mi přišla další SMS od Amálky:

Psala:.?. nemám dobré zprávy, operace se nezdařila, zůstal tam kus placenty takže jdu zítra znuva. Jsem uplně hotová kvůli Amálce. Ta se tu hrozne nudí, v noci nespíme, protože nás děti budí. No mají podezření n placentární nádor tak drž palečky. Dám vědet?

palečky jsem držela a moc myslela a byla napjatá jak struna

Po 16hodině přišla další SMS.

? Tak nádor to není hura! Zítra mi udělají sondu dělohy a uvidí, jak mi to odoperují. Babička dnes vzala Amálku do zahrady na procházku tak je hned líp!?

Už aby měla Martina všechna rejpání v těla za sebou.

Dneska byla Janička přes den trochu víc spinkací, tak uvidíme, jestli si to nebude vybírat v noci :-)))

Už začíná vykvikávat. To je skoro pravidlo, pokud sednu k počítači, nebo s jídlu :-))
Voblůdka jedna :-))

Zatím páá
Martina + kvíčala

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 08.01.04 19:28

No, tak ešte ma neodviezli :-) ale to čakanie je občas na nervy…aj by som už chcela, aj by som to najradšej odložila ešte tak o pár týždňov :-))) No ťapa, ako keby sa na to dalo pripraviť. Nedá sa, je mi to jasné, nemám šancu vedieť, ako to bude prebiehať, môžem len dúfať a snažiť sa príliš nepanikáriť. Novnkou je, že krv už takmer vymizla, ale zato je úplne jasné, že sa mi uvoľnila tá zátka, prepáčte tú naturálnosť, ale je to ako priehľadná želatína, nedá sa to popliesť. Akurát že netuším, aké to je asi objemné a či po jej odchode sa už pôrod definitívne rozbehne, alebo to môže ešte trvať. Nech viem, s čím asi rátať… No ja viem, čo by som ešte nechcela, všetko vedieť dopredu :-) Ale keď ja už pozorujem aj také haluze, že sa bojím normálne najesť, aby mi nebolo ešte viac zle, až to začne. Lebo podľa toho, čo počúvam, žalúdok a črevá sa v bolestiach tiež nedajú veľmi zahanbiť…
No ja už dám pokoj, väčšina z vás už má úplne iné starosti, tak si to užívajte, koľko to len ide, ja sa vrátim k svojmu čakaniu :-)

Lulu 39t+1

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.01.04 20:02

Téda, to je napínavé.
Já tak ráda sleduju porody na emiminu v přímém přenosu :o)) A vzpomínám, jaké to bylo :o))
Držím palečky a přeji stěstí!!!!!!!!!
Zuzka od Cipísků

 
Anonymní  08.01.04 20:59

AHojka Martiny obě i Amálko a Janičko,
chtěla bych jen na dálku podořit Amálku aby to zvládla dobře a taky kdyby jí šlo vyřídit že na ni myslíme, a doufám že to bude všechno časem v pohodě a nebude moc bolavá.

Míša - Velchi

 
Gabina2  08.01.04 21:01

Teda chudák Martina…ta musí schytat úplně všechno. Držím palce ať vše dobře dopadne a hlavně je všemu konec!!!
 Gábi

 
Gabina2  08.01.04 21:05

Lulu, to je jasný…všechny chceme vědět do čeho jdeme. I ty se dočkáš…a jak to tak čtu, tak každou chvilku!!!
Tak držím palce, aby TO mělo hladký a rychlý průběh.
Doufám, že nám dáš nějak vědět, co se narodilo!
 Gábi

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 08.01.04 21:55

Cha! Tak ešte som kindervajíčko a na večeru sme sa tak spráskali, že až :-) No a mužíček má dnes parašutistický deň, všetko mu padá z rúk, už stihol hodiť o zem aj kuchynskú váhu, ktorá teraz trvale ukazuje 2,5 kila, takže by bola ideálna noc na nejaké pôrodné výpady, nie? Nech je väčšia sranda…a to nehovorím o tom, aký je po nočnej chudák nevyspatý, lebo mu stále nedali pokoj a celý deň zarezáva v kúpeľni.
Zuzka - ja tiež hltám všetky zážitky, čo tu kočky popisujú a podľa toho, čo som čítala, ci ci tiež poriadne „užila“. Ale máš krásnu dcérku, to je určite sladká odmena, však? :-)
Gábi - jasné, že dám vedieť! Najneskôr po návrate domov, keby sa inak nedalo. A budem sa snažiť dať vedieť, až vyrazíme, nech to máte on-line :-)
Martinka - ach jo…to by jeden neveril, že sa toho na teba toľko nalepí. Pevne verím, že toto už bude posledná komplikácia, že sa operácia podarí a už sa budeš môcť len vytešovať z Amálky…
btw - kočky, teraz som čítala, čo sa stalo Pusinke a som z toho dosť hotová. Nechápem, ako je také niečo vôbec možné…veď bola ešte nedávno na UTZ! A tam sa predsa vždy kontroluje veľkosť plodu a prítomnosť pohybov. Ako je možné, že ten doktor si nič nevšimol?! Neviem, ale nezdá sa mi, že by to bolo v poriadku…
Držím palčeky všetkým, čo majú problémy, či už so sebou alebo s bábenkami a zároveň prajem všetkým ostatným, aby sa im všetky chmáry vyhýbali.

Lulu 39tt+1

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 08.01.04 21:58

Zuzka - jasné, že neharaším a tvoje „ci ci“ nechávam na pokoji! :-)))) Beriem späť a opravujem na pôvodne zamýšľané „si si“ :-)

 
milca1
Povídálka 16 příspěvků 09.01.04 10:25

ahojte děvčata,Tak se pomalu asle jistě dostal náš život do normálního rytmu a tak jsem si mezi kojením,chováním a běháním kolem svých dětiček rozhodla napsat jak TO tedy probíhalo u mne.Terezie se narodila 19.12. a tak je to ted už velká holka.Blahopřeji všem které se zdárně vykulily a omlouvám se že nebudu reagovat jmenovitě protože je toho tady moc a já to ještě nestihla ani přečíst.
Takže doufám že trochu pro pobavení píši ten náš porod.
Na začátku prosince přijela babička a já se rozhodla že už můžu RODIT. Jenže člověk míní a osud mění a tak jsem na sebe ještě pěkně dlouho jen tak hleděly a čekaly až UŽ.Manžel měl dovolenou a tak jsem pořádali unavující procházky ,napekli několiko druhů cukroví ,vygruntovali byt a dokonce jsme pekli i chleba a já stále dva v jednom a né a né se rozdvojit.A tak šel Miloš do práce a čekalo se dál.Cítila jsem se čím dál tím líp a tak jsem se pomalu smiřovala s tím že 23.12.nastoupím do porodnice a něco s tím provedeme.Představa štědrého dne v nemocnici sice nic moc ale alespoň bychom měli toho pravého Ježíška.

18.12. těsně před půlnocí jsem se šla uložit do postele což několik posledních týdnů znamenalo vynaložit docela velké úsilí a poskládat mé velryboidní tělo do postele.Když se mi to konečně podařilo a snad jsem i na okamžik zabrala , ucítila a snad i uslyšela jsem jakési rupnutí a pocítila vlhko-tedy spíš mokro-vlastně to byla skoro povodeň.Vzpomněla jsem si na svou maminku a zopakovala větu, kterou i ona před několika desítkami let použila asi ze stejně vyděšeným výrazem ve tváři(měsíce se na TO připravujeme a stejně nás to překvapí)TÁTO PRASKLA VODA.Miloš vystřelil z postele a já se pokusila o totéž ale jaksi to nešlo.Překvapilo mne jak může vypadat množství několika decilitrů vody.Plánovala jsem si jak nebudu zmatkovat a pěkně v klidu si to půjdu pěšky do porodnice odrodit. Za normálních okolností je nemocnice docela blízko ale teď se mi zdála i několik metrů vzdálená koupelna
sakramentsky daleko. A tak jsem od svého plánu musela z technických důvodů ustoupit.
Miloš zatím volal do nemocnice jako že UŽ a potom sanitku s tím že to chvilku potrvá a já stihnu základní hygienu, jenže saniťák klepal na dveře asi za dvě minuty tak to bylo vše dost ve spěchu.Do porodnice jsem se tedy vezla jako královna a dokonce jsem až na porodní sál jela na křesílku a to jsem měla pocit že můžu skály lámat.Porodní pokoj byl malý, útulný a připravený na vše co mělo následovat,dokonce i malá postýlka v rohu byla v pohotovosti.Po počátečních proceduráchkteré k mému potěšení neobsahovaly ani klystýr ani holení a jiné nepříjemné záležitosti jsem se uložila na postel a začala si představovat jak si splním svůj druhý plán a porod si pěkně po Anglicku užiji se všemi vymoženostmi které mi tu nabízí.Tak v představách hurá do vany a na balon a možná i nějaká ta alternativní poloha při porodu by se šikla.Ale OSUD se asi rozhodl si to všechno udělat podle sebe a tak zůstalo jen u představ.Po tom co se naše Terezka(tehdy jen na 80%)rozhodla ukázat jaké je vzorné dítko a poslušně spinká, se doktorka rozhodla ji vzbudit k čemuž k mému překvapení mělo pomoci vypití velmi studené vody neboli ledu.Jenže to neznají naší holčičku tu jen tak něco nerozhodí.A tak došlo k rozhodnutí zavést mi kapačku na urychlení porodu.Musela jsem ustoupit tedy i od svého druhého plánu a porod jsem si začala užívat připoutaná k monitoru a sedící na posteli.Ale co by člověk neudělal pro děti.Taky mne docela potěšilo že díky kapačce to bude asi rychlejší než bez ní.
Po nějaké chvíli mi sestra přišla změřit tlak a několikrát se omlouvala že to bude trochu tlačit-docela mne rozesmála já se tady chystám rodit a ona si myslí že tohle BOLÍ.Protože jsem se hrozně moc těšila na to naše štěstíčko tak mne ten smích skoro nepřešel.
Kontrakce pomalu přicházely a nabírali na intenzitě ale dle první zkušenosti jsem věděla že to hlavní teprve přijde a tak jsem se snažila mezi nimi odpočívat.Mužíček mi byl skvělou oporou-podával mi vodu a utíral pot a tak jsem měla servis jako v nějakém luxusním hotelu.
Nevím přesně kdy to bylo ale asi kolem čtvrté hodiny mi sestřička nabídla jestli nechci zkusit dýchat plyn.(oxygen)Při prvním porodu jsem nic takového nevyzkoušela a tak i přes to že jsem měla pocit že to ještě zase tak moc nebolí jsem se rozhodla to zkusit.Dostala jsem do ruky takový náustek a při každé kontrakci jsem poslušně dýchala.Teda řeknu vám škoda že jsem si to do tý papuly nestrčila dřív.Chvílemi jsem měla pocit že mne bolest přechází a já si to pošupajdím domů .Ale opak byl pravdou.Stále jsem přesvědčovala mužíčka že to ještě není dost intenzivní že to teprve přijde a najednou sestřička hlásila větu na kterou se těší všechny rodičky ze všeho nejvíc protože se blíží okamžik kdy uvidí svoje zlatíčko-TLAČTE
Tak ani nevím jak dlouho a přišel ten nejúžasnější pocit který se zažívá jen několikrát za život(ještě ani nevím kolikrát ho prožiji já) úleva od bolesti a v náručí mám ten nejkrásnější vánoční balíček který jsem kdy dostala.Díky tomu že nám Terezku nikam neodnášeli jsme si krásně užily ty první okamžiky života naší druhé BABY.Miloš mohl přestřihnout pupečník a tak přesně 19.12.2003v 6:09AM se stala TerezieUherková samostatným jedincem.(3440g/52cm)

Držím palečky aby jste všechny prožily taky tak úžasné porody jako já.
Ted jsou Terezce tři týdny a váží 3980ga měří 53cm a dokonce už v noci spinká v kuse i víc jak šest hodin.
Mějte se krásně a do nového roku mnoho štěstíčka

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 09.01.04 10:48

Právě mi došla SMS od Marty1 - je v porodnici , odtéká jí plodovka a má kontrakce. Martinko držíme všechny palečky a pěstičky a všechno co máme.

Zatím ahojky
Evula + Maťa 14 dnů

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 09.01.04 11:02

Ja som to asi cítila…akurát včera som myslela na to, že ma Marty nakoniec predbehne. Ten stres asi urobil svoje. Ale hlavne, nech všetko dobre dopadne, možno jej to pomôže dať sa dokopy a prísť na pozitívnejšie myšlienky. Že mooooooc držíme všetky štyri palčeky!

Lulu 39tt+2

 
Anonymní  09.01.04 11:24

Martinko,
moc moc na tebe myslíme a držíme palce. Úplně mi z toho běhá mráz po zádech. Ať jsou na tebe v Podolí hodný a mají pro Vás ten pokojíček.
MartinaV a Matěj

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 09.01.04 11:51

Naše zlatíčko konečně chvilku spinká, tak koukám, že se tady už zase dějí věci!

Marty, držíme pěstičky, ať jde všechno hladce a rychle a Patrísek ti dělá jen a jen radost. Drž se!

Lajka + Anička (10 dní)

PS: pokusím se trochu najíst a jestli se mi babuška do té doby neprobere, zkusím napsat něco víc

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.01.04 12:00

Jejky, to je zpráva!
My taky s Barborkou držíme Marty a Patrískovi všechny naše palečky, ať to rychle zvládnou a i když je to trošku dříve, tak věříme, že budou oba v pořádku! A to uričtě budou, v Podolí jsou báječní a snad i ten pokojík zrovna bude volný. Marty, Patrísek Ti určitě pomůže z Tvojí bolístky a neboj, maminka na vás oba určitě dohlídne, abyste byli v pohodě. Věřím tomu, protože i moje maminka takhle „byla s námi“. Posíláme Vám pusinky, ať se co nejdříve můžete navzájem okukovat a pomuchlovat.
Mishicka + Bára 39t.

 
Gabina2  09.01.04 14:26

Martince mooooc držím palečky!!! Ať jde všechno rychle a lehce…zaslouží si to!!!

Gábi

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 09.01.04 15:54

Martino,
moc držíme palce, všechno bude určitě ok a za chvilku už budeš Patríska držet v náručí.

Jindra + Sofia + Mateo (od Ed)

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 09.01.04 18:10

Marty,
držím Ti palečky a nevím, jestli Ti mám přát aby Patrísek počkal do půlnoci a vyšel ten zítřek mamince na narozky nebo ať Tě dlouho netrápí a máš to bezproblémové a rychlé. Hlavně ať je zdravý a naplní Tě štěstím.
Claudie
stále vytrvalý šmírák z předsnažilek

 
Gabina2  09.01.04 18:40

Aktuální zprávy od Marty:

„Pořád nic jen kontrakce po 5 min, už toho mám dost :-(

Posílám Marty energii…za chvíli už může být všechno jinak a z Patríska další Brusinče :o)

Gábi

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 09.01.04 19:22

Musím říct, že napínavější deníček než ten Brusinčin jsem nečetla.
Marty - držím palečky, ať se to rozjede a je vše zdárně za tebou.

AJKA od Montičky a Lucije

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.01.04 20:43

Martinko,držíme palečky,ať to máte s Patrískem brzy a šťastně za sebou:o))))))))).
Taky Vám oběma posílám trošku té energie,abyste jí měli dost,až se bude chlapeček kulit ven.
Hanka a Klárka od Šulánka a Veroniky

 
Anonymní  09.01.04 21:42

Marty a Patrísku,

moc vám s překvapeníčkem držíme palečky, nemůžeme se dočkat, až sem k nám na e-mimčo doletí zprávička, kolik centimetrů a kolik kilíček bude ten Martin uzlíček mít:)

Přejeme ať to rychle uteče a ať brouček vykoukne co nejdřív, přejeme ti Marty, aby se na tvé tváři rozlil po tom neštěstí s maminkou zase úsměv, úsměv pro tvého maličkého… Maminka je s vámi, je s tebou pořád… a tím, že se Patrik rozhodl přijít na svět k jejím narozeninám (možná o maličko dřív?:) , se to jen potvrzuje.

Hodně síly přeje Diny od Jarňátek (23 tt)

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 10.01.04 09:27

SMS od Marty1

Dnes 10.1.2004 se ve 4.38 hod. narodil Patrísek. Měří 51 cm, váha 3520g. Dal mamince pěkně zabrat.

Přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka Patrískovi, mamince i tatínkovi.

Evula + Matýsek 15 dnů

 
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 10.01.04 09:43

Hurá hurá!
Milá maminko Martinko,
prejeme Tobě a Partískovi hodne stesticka a zdravicka. Patrisek je pekny kus chlapa, za takovou vahu by se nemusel stydet ani prenoseny mimisek :-) Natoz potom Partisek :-)

Tak sis to docela uzila, vid? No je to nájo zpráva pro sobotnim dopoledni, hned po probuzeni jsem se bezela podivat, jestli UZ. Tak super, doufam, ze uz si s manzilkem lebedite v porodnici na pokojiku a ze na vas jsou hodny. Tak at ti broucek pekne spinka, roste a tak vubec…

Ahoj
Martina a Matysek

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 10.01.04 09:46

Brendy - k tomu odblinkávání - Maťovi nejde moc odříhnutí a potom když ho položím , tak se začne kroutit (asi mu ta bublina v bříšku dělá zle) a kroutí se tak dlouho, až vše co do sebe natlačil vyhodí obloukem na sebe. Je to dost síla , když mu to jde zároveň pusinkou i nosánkem. Naštěstí se nám to stalo v takové intenzitě jenom 1×. Takže Matýsek odblinkává, když se mu nepodaří odříhnout, jinak ne.

Papa Evula + Maťa 15 dni

 
Anonymní  10.01.04 09:46

Super! Takze tvoje maminka mela nakonec vazne pravdu a on se narodil toho desateho!!!!
 Andrea

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama