Brusinka - 11. týden

Těhotenství

Nazdárek těhulky i netěhulky, Tak jakpak se vám daří? Doufám, že dobře a že vás nepronásledují divoké sny. Opět jsem jeden zaznamenala. Fakt nevím, kam na to chodím. A to už se opravdu příliš nestrachuji :))

Tentokráte jsem v sobě teprve měla krátce oplodněné vajíčko a podnikala jsem jakýsi jeskynní vstup. Tak jsem si vajíčko vyndala a dala do hrníčku v domnění, že bych ho při případném pádu lépe uchránila (to je tedy logika :-)))) Vajíčko vypadalo jako slepičí ? s jedním žloutkem :-))) Jeskyní jsem prošla někam do strašného chladu ? tuším, že to byl některý z pólů a tak jsem se začala shánět po nějakém kulichu, abych hrníček zateplila. Jenže po chvíli jsem zjistila , že hrnek praskl a část žloutku vytekla. To už bylo jasný, že je konec. Zpětná aplikace by už byla k ničemu. Naštěstí jsem se hned probudila. Hotový mišuge :-)))
Co mám pořád s tím vyjímáním a následným transferem?????? Snad už to skončí :-)

Prodloužený víkend byl opravu relaxační. Vzala jsem si v pátek dovču a od čtvrtka dopoledne do nedělního odpoledne jsme vyrazili částečně s příbuzenstvem (švagrovci s dětma) a dvěma kamarády od manžela za dalším z party na Moravu. Kluci jeli částečně na místní cyklistickou časovku a hlavně jsme jeli na návštěvu spojenou s okouknutím dvouměsíčního nového přírůstku ? Kubíka.
Byli jsme v Rohatci ? poblíž Hodonína.
Tímto tudíž zdravím moravandy :-))) Moooc sympatický kraj. Ty vinice, za Rohatce lány lesů, no pohodička.

A návštěva Hodonínské ZOO nás všechny nadchla. Příjemná, pro děti tak správně rozlehlá s možností krmit koupeným krmivem. Zkrátka dospělí se bavili stejně jako děti. Zvláště klovající pštros do pytlíku se žrádlem měl úspěch :-)

Mrňousek byl roztomilý. Poprvé jsem si delší dobu chovala takový uzlíček. Už jsem se konečně trochu otrkala a nebála se, že mimíska zlomím, či nějak přetrhnu :-))) Taky už je načase :-)
Zpovídala jsem čerstvou maminku druhorodičku i švagrovou, protože informací není nikdy dost :-)))

Vypadá to, že kámen v žaludku už zmizel. Alespoň po celý zbytek minulého týdne to bylo v pohodě.
Jen jednu chvíli mi nebylo dobře. A to při návštěvě hradu Buchlov. Ale to se v takovém prostědí může stát i netěhotným :-))) Relativně zatuchlý vzduch, kolem povícero návštěvníků, kteří různorodě ?voní?. Prohlídka je 90ti minutová. V závěru, když průvodkyně podávala výklad ke kostřičce šestiměsíčního plodu, se mi udělalo trochu mdlo. Ale vyřešila jsem to krátkým usazením do dveřního výklenku a za chvíli bylo dobře. Nikde jsem se nezkácela :-)))

V úterý jdu na kontrolu, takže pak podám zprávičky.

Mějte pěkně, ať vás žaludky moc nezlobí a v nadcházejících vedrech se nepřehřejte. V případě nebezpečí použijte Gabčinu zmrzlinovou metodu -)

Páček Martina
11tt+2

Váš příspěvek
Amalie
Kecalka 153 příspěvků 06.05.03 08:20

Ahoj holčinky,

tak konečně se zase hlásím, ne snad, že bych s vámi nechtěla klábosit, ale práce to nějak nedovoluje. Dneska jsem si přivstala a tak vám můžu napsat.

Prvně chci moc pogratulovat Petulce k bleskovému otěhotnění (to má někdo štěstí), ne vážně strašně moc ti to přeju. Jo taky zdravím nové těhulky, které jsem neznala ze snažilkovského deníčku, ale jsem moc ráda, že tu jsou, protože víc hlav víc ví že.

U mě v celku nic nového. Těhotenské příznaky veškeré žádné, jen mě pořád pobolívá břicho. Jinak se cítím úplně stejně jako netěhotná. Myslím, že to psala v minulém deníčku Danča, že se přestala smát a je smutnější, tu fázi mám taky za sebou a myslím, že je to normální, je to zkrátka obrovská změna a člověk to všechno musí strávit a pak se teprve začne těšit. Teď se začínají dostavovat krásné pocity těšení se na miminko, no samozřejmě, že pořád trochu strachu je, ale už míň. I přítel se začíná těšit! Už jsem od něj vyfasovala přezdívku Mamiňák a pořád mě oplácává, jakože kdy už bude bříško a to zatím nikde. Taky už sám zavádí konverzace jako jména, jaký kočárek, postýlku a tak. No nepoznávám ho!

Jinak už jsme tu šťastnou novinu oznámili našim, no ty jsou na vrcholu blaha, hlavně taťka! Je to zvláštní jak ty chlapi „tajou“.

Od Brusinky jsem se na chatu dozvěděla o srazíku, budu se snažit aspoň na chviličku dorazit, ale spíš tak po šesté.

Mějte se krásně a užívejte sluníčka.

Amalie

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 06.05.03 09:10

Ahoj holky,
ten čas tak letí! Co jsem otěhotněla letí to ještě rychleji. Moje břicho už se pomalinku začíná vydouvat, tak ho napjatě sleduji. Nevím, zda používat nějakou kosmetiku pro těhotné. Nikdy jsem na to moc nebyla, ale sestřenka mi poradila, že si v těhotenství natírala bříško dětským olejíčkem tak to provádím také. Nevím, zda se mají mazat i prsíčka. Ty mě teda bolí stále a mám docela obavy do jakých rozměrů mi ještě dorostou. Moje máma měla na konci 9. měsíce osmičky, tak se strachuji, že moje geny ji budou následovat. Váhu si taky horlivě hlídám, co jsem se ptala v rodinném kruhu, všechny dotázané přibraly min. 20 kg až 25 kg. Chutě na sladké mě zatím nepronásledují, sem tam mám spíš chuť na něco řádně kyselého, tak sním zavináče, hlavně to zelíčko. Mňam!
Od sestry jsem dostala knížku o těhotenství, tak si vše řádně pročítám. Z porodu zatím strach nemám. Jenže vím, že přijde a ve velké míře!!! Jsem totiž strašný posera. Od mala se bojím nemocnice a ještě nikdy jsem tam s ničím neležela. Věřím, že odměnou mi bude první pohled na moje miminko, když ho budou plácat po zadečku. Už se těším až to budu mít já i to malé za sebou. Chtěla bych vědět jak jste na tom vy, jestli si také v hlavičce představujete svůj průběh porodu, zda máte strach, nebo to berete sportovně!
Přeji všem krásný prosluněný den a těším se na další příspěvky
Levandule

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 06.05.03 09:22

Ahojky!!

zdravím do nového horkého týdne! U nás nic moc nového - jen bříško se začíná klubat na svět, takže jsem ráda, že jsem nepohodlné kalhoty vyměnila za volné sukýnky. Zítra jdu na ultrazvuk a jsem děsně zvědavá! Skoro až bych řekla, že se ani dočkat nemůžu …

O víkendu jsme v Plzni měli oslavy osvobozeni, takže sem tam nějací ti amíci, ale hlavně spousta muziky na náměstí. Do toho se rozhodl Prazdroj udělat den otevřených dveří - přimo v pivovaře hudebně kulturní program a volný vstup do muzea a na prohlídky pivovaru - stihli jsme jen to muzeum - moc hezký, navíc doplněný výstavou fotek Zikmunda a Hanzelky no a do večera jsme tančili na pivovarském nádvoří při plzeňské kapele hrající žhavé španělské rytmy - myslíme si, že by z mimíska mohl být tanečník-baleťák (samozřejmě je to jen legrace).

Taky jsme se v sobotu ráno pustili do rekonstrukce zahrádky v našem vnitrobloku - chceme tam udělat z rumiště trávník (později si tam malujeme pískoviště, skluzavku, nafukovací bazének - ale to je v nedohlednu) já jsem se zhostila role zahradníka (s rýčem v ruce jsem se pustila do boje s plevelem - je tam hodně maliní - řádně pichlavého) a partner si udělal brigádičku v kamenolomu - takový šutry, co z tý země páčil - nestačila jsem se divit.

Minulý týden jsem asi až ve třetí trafice sehnala Praktickou ženu - normálně takový časopisy vůbec nekupuju a tak jsem byla dost příjemně překvapená - i když ty těhu-kalhoty, co tam na ně mají střih, mě moc nenadchly - asi zkusím něco jiného. Byla jsem se totiž namátkově podívat v našem „hlavním“ maminkovském butíku a výběr kalhot byl fakt mizernej - jsem poměrně vysoká (182 cm) a má obava o délku kalhot se potvrdila - na chladnější dny bych si mohla pořídit elegantní kaťata s protipovodňovou délku - kouknu i do dalších krámů, ale stejně mám pocit, že si nakonec budu kalhoty šít. A jestli je chci začít nosit na konci léta, tak je s mojí šikovností nejvyšší čas začít. (Šicí stroj mám u mámy - tam se tak moc často nedostanu, takže se šití neúměrně dlouho protahuje …)

Snad Vás moc nenudím … Mějte se krásně, zítra napíšu jak dopadnu u doktora.

Zdraví Sýkorka

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 06.05.03 09:25

Ahoj, holčiny!
Tak jsem dnes ráno vyrazila k doktorovi s tím, že mi potvrdí mimíska, sbalím si raneček u snažilek a přestěhuju se k vám. Haha. Prý mám přijít až příští čtvrtek na UTZ. Zkusila jsem mu nenápadně naznačit, že by mi mohl třeba vzít krev, ale prý až po ultrazvuku. Tak musím ještě týden vydržet.

Amálko - Moc děkuju za gratulaci. Už se těším, až to manžel začne tak prožívat, jako tvůj přítel. Zatím se mu to spíš hodí. Když jsem o víkendu začala zuřit kvůli nějakému (jeho) nepořádku, přišel ke mně a povídá:„Ale no tak, víš, že se teď nesmíš rozčilovat.“ :)

Brusinko - To je sílal, ty tvoje sny. Snad tě brzy opustí. Mně se zatím zdálo jen, že naše kočka měla koťata. To byl jediný trochu miminkovský sen.

Tak já budu zatím nakukovat a příští týden nahlásím, jak jsem dopadla. Zatím se tady mějte, maminy.
 Petra

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 06.05.03 10:29

Ahojky,

tak jsem se vrátila od doktorky, lépe řečeno od sestřiček. Doktorka tam nebyla. Prý, že budeme poslouchat srdíčko :-)))) To bylo samé škrundání, bouchání mých cév (tak to aspoň sestra říkala, že slyší jen mojí cévu). Smála jsem se, jestli tam vůbec kuklínek je. Tak mě ujistila, že na monitoru to vidí, ale je zřejmě stočené a není to přes ten rachot v břiše slyšet. A to jsem byla nalačno, nic by se ve střevech mlít nemělo :-)))
Snažila jsem se nepanikařit, prý se to stává. Tak snad příště.
Na ultrazvuk půjdu až v 16. týdnu. Ptala jsem se na ten první ultrazvuk ve 12-14 týdnu (i na netu jsem to našla) a prý se to dělá, když jsou třeba nějaké nejasnosti. Normálně prý kolem 16, pak snad po 20. a třetí po 30.tém. Teď si to přesně nevybavuji. No to už vydržim.
Všechny výsledky z krve co zatím dělali jsou OK, jen trochu méně železa. Proto možná ty hlávkovo-salátové záchvaty :-)))

Amálko: to je pěkný - Mamiňák :-))) A nepřeháněj to s tou prací. Pořádně odpočívej !!!!!!
Tatínci jsou fakt komický. Mě taťka taky překvapil, když se ptal, kolik tak měřívají postýlky. Už plánuje přestavění pokojíku na chatě, aby se vešla postýlka. Kdepak, jeho organizační talent zase najde uplatnění :-))) To je něco pro něj :-)

Levandule - určitě mazat mazat. Od novopečené maminky z Moravy jsem se o víkendu dozvěděla, že měla úspěchy s vazelínou z lékárny. U prvního děcka se nějaká ta strije udělala (taky mazala, už nevím čím) a u druhého používala vazelínu, i ráno měla ještě bříško řádně promaštěné a strije nic. A přibrala víc než u prvního děcka.
Koupila jsem si český výrobek proti strijím - Bonela … avšak ten nedoporučuji. Cena vpravdě lidová, avšak zápach značně nelibý :-))))
Už to nějak dopatlám, ale fakt ta vůně ne ééééééé.
To krém Bonal odhaduji, že bude vonět lépe :-)))) A určitě mazat i zadek, prsa, uši....... nééé ty jen na sluníčku :-))
S těma osmičkama jsi mě dostala, to jsem snad ani nevěděla, že existuje.
A v jakém jsi vlastně týdnu?

Sýkorko : zatím se porodu vůbec neděsím, myslím že to přijde. Možná se pak vystupňují divoké sny a změní se jejich téma :-)) S kalhotama bychom byly dobrý tandem. Při koupi stejného modelu, bych si svoje zkrátila a ty by jsi mohla nastavovat. Akorát u zvonáčů by to nastavování asi moc nefungovalo :-))))

Peťulko - jen pořádně nakukuj a i piš. To bude určitě všechno OK. At Ti ten týden rychle uteče. Teď bude zase trochu kratší :-))))

Zatím pá,
Martina

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 06.05.03 11:02

Ahoj Holčiny,
tak už se konečně hlásím. Budu sem bohužel nakukovat trošku méně, protože nám v práci začali hládat net. Vzhledem k tomu, že nám přidali na platě, tak to nebudu moc riskovat.
U mě zatím vše v pořádku, už se zase trošku směju, tak mám teď radost sama ze sebe. Zítra jdu k panu doktorovi na další prohlídku a opět bude ultrazvuk. Musím říct, že je velká výhoda, když ho má doktor přímo u sebe, může aspoň kontrolovat mimčo stále. Jsem děsně napnutá, doufám, že tentokrát tam už konečně něco uvidím. Ale dám vám vědět až v pondělí, protože tam jdu zítra odpoledne a v pátek mám dovolenou. Ve čtvrtek jedeme na chalupu do Orlických hor, tak už se moc těším. Budeme dělat nějaké výlety, skočíme si do venkovních lázní, voda tam má 38 stupňů.

Pro Brusinku: teda holka ty máš ale sny, takový rušný já nemám. To je vidět jak na to mimčo pořád myslíš, ale nepřeháněj to!

Holky, chtěla bych vás poprosit, aby jste vždy na konci vašeho komentáře vždy psaly ve kterém jste týdnu, bude to lepší pro orientaci každé z nás.

Mějte se krásně Daniela
9tt

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 06.05.03 11:03

Ahoj Martinko,
děkuji za radu. Budu se tedy patlat o 106, ať vypadám k světu i po porodu. Jsem ve 14. týdnu, v pátek jdu na kontrolu. Můj lékař je takový obr, ale nemám před ním žádné obavy a věřím mu. Doufám, že bude vše v pořádku. Krev mi zatím ještě nebrali, až příští pondělí.

Z těch osmiček jsem byla taky celá paf! Máma říkala, že vypadala jak „Bardotka“. Za mlada byla vysoká, dlouhovlasá a po porodu rychle zhubla na 56 kg, jen prý ta ňadra bujela a bujela. Její tchýně (moje babička) prý lítala po městě a sháněla obrovskou podprdu. Dříve toho moc nebylo. Tutéž velikost měla v těhotenství moje tchýně, zrovna v sobotu jsme se o tom bavily. Tak snad mě to nepotká a třeba v dnešní době už to tak moc „neroste“!

Tak ahoj Levandule

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 06.05.03 11:33

Ahoj těhulky, omlouvám se, že jsem se sem vetřela, ale ráda bych Vás pozvala na pražský srazík snažilek, který jsem tentokrát spunktovala já s Petulinkou. Určitě budu mluvit i za ostatní snažilky, že bychom Vás rády viděly a potřebujeme od Vás pochytat nějaké ty těhu bacílky. Holky, pokud budete mít chuť, sbalte si bříška popř. již i starší dětičky a přijďte ve středu 14.5. v 16.00 hod do koblížkárny na Václaváku. Rádi Vás uvidíme. Popznávací znamení. Rozjívený Tomášek, ulítaná maminka a plyšová modro-bílá myška na stole nebo možná pod stolem :-).
Mějte se krásně a opatrujte se. Petra

VVerca
Stálice 75 příspěvků 06.05.03 12:50

Ahoj holky,
i já se hlásím v novém týdnu. O víkendu jsme si udělali výlet do Znojma. Počasí bylo perfektní, jen ta silnice před Znojmem trochu drncala, tak snad jsem mimčo cestou nevytřepala.
Já jsem zatím bez potíží, dokonce mně pobolívá břicho míň než na úplném začátku. Pořád čekám, kdy se dostaví nějaké ty nevolnosti, ale nic takového, nemám ani zvláštní chutě, nejsem ani přecitlivělá na čich. Kdybych neměla těhotenství potvrzené z krve, tak tomu ani nebudu věřit. Zítra jdu k paní doktorce, tak jsem zvědavá, co mi řekne a jestli mě pošle na nějaký ultrazvuk. Podle poslední MS bych měla být v 5 tt. Chtěla jsem se zeptat, od kdy se u vás objevovaly nevolnosti.

Držte mi pěsti, ať je všechno v pořádku a zítra dám vědět, jak jsem dopadla.

Mějte se krásně
Verča

aLEKA
Nováček 9 příspěvků 07.05.03 08:33

Ahoj Brusinky a všechny ostatní holky čekatelky a očekávájící

asi před měsícem jsem psala poprvé a potom se neozvala. No byla u nás hromada změn. Na posledním ultrazvuku mi doktor řekl, že mám v bříšku jedno mimčo a ne dvě-„jedna amniocentická dutinka se přestala vyvíjet“. Byla jsem smutná, ale pak jsem si řekla, že to tak mělo být. Hůř to nesl přítel- tatínek.Umanul si na dvě holky-tak mě teď láme aby byla aspoň jedna-podle něj to musím nějak zařídit. Mimčo je malý takže jsem oproti jeho prvním odhadům teprve v 11 tt., mám pocit, že stagnuju - něco jako v tý hře: „teď dvě kola stojíš“. No já vím, že je to blbost, ale cítím to tak. Už aby byl za mnou ten 3 měsíc.
Holky mějte se hezky a dávejte na sebe pozor.
 aLEKA

aLEKA
Nováček 9 příspěvků 07.05.03 08:35

Ahoj ještě jednou všem,
teď když čtu po sobě ten kometář tak to vypadá jako, že podle přítele je mimčo malý- to samozřejmě ne- podle doktora, jo a doktor není můj přítel. Tak aby nedošlo k nedorozumění.
 aLEKA

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 07.05.03 09:36

Ahojky,

to je smutné, že se jedno zaniklo, ale možná všechno zlé je pro něco dobré. Ono to je asi v představách „romantické a roztomilé“ ta dvojčátka, ale v reálu to musí být asi hodně náročné.
Doufám, že to nevyznívá moc cynicky, jak to tu píšu. Ale člověk se nesmí moc nechat vláčet sentimentem a snažit se brát věci tak jak jsou.
Zrovna včera v nové Betynce je článek o dvojčátkách a tam uváděli, že jedna třetina se mění na jedno-mímové těhotenství.
Hlavně moc nesmutnítkujte a raději připravuj manžela na kluka. Pak může být mile překvapený.
Usuzuji, že si to necháte říct - co to bude?

Verčo : třeba Tě nevolnosti minou :-)) A kdyby náhodou ne, to se zvládne. Pro jistotu neděravé igelitáčky vždy při sobě :-)) U mě nastoupily zhruba v 8. týdnu.

zatím pa

Martina
11tt+6 - to koukáte co, vypadá to, že si přidávám. To néééé, jen jsem se předtím špatně koukla do průkazky:-)))

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 07.05.03 10:01

Ahojky maminky,

nakukuji k Vám zatím z deníčku od Montičky. Vyšel mi pozitivní testík, a byla bych moc ráda, kdybych s Vámi mohla sdílet nastávající radosti a starosti.

Příští pátek jsem objednaná k lékaři, tak snad bude vše v pořádku a já budu mít těhulkovství potvrzené.

Pobolívá mě pořád podbřišek, ale snad to nic nebude. Achich jo, začínám mít o mimíska strach.

Mějte se moc hezoučky. Pa,pa

Evula

Januska
Stálice 77 příspěvků 07.05.03 10:27

Ahoj těhulinky,
dneska jsem byla na své první poradně, viděla jsem ?fazolku? na ultrazvuku, bylo to moc kráááásnééé. Pan doktor říkal, že rosteme krásně (mimochodem už jsem přibrala 1 kg ? ve druhém měsíci docela katastrofa, někdo začne až ve čtvrtém!), ale že je fazolka na osmý týden ještě malinká, a tak mi na základě dnešního ultrazvuku už posunul termín porodu ? na 29.12. (doufám, že už se posouvat nebude, abych nakonec nerodila na Silvestra :-)))
Jinak co se týká nevolností, zatím jsem docela v poho, jen se začíná projevovat ten Gábin ?knedlík v krku, kámen v žaludku? ? tak doufám, že to nebude trvat dlouho :-)

Brusinko: s těmi sny ? tento týden v pondělí jsem měla úplně živý sen, a představ si, že byl taky ?transportní?. Probíhalo to asi takto: moc jsem chtěla miminko v bříšku vidět a tak mi pan doktor (podotýkám, že ve snu) miminko ?vyndal? a dal mi ho do rukou. Vypadalo jako malá panenka, mělo ručičiy i nožičky a hýbalo se ? no totální blázen.

Petulko, Jarnicko: moc držím palečky, aby bylo vše O.K. a vy byly co nejdřív oficiální těhulky.

BDanco: moc se přikláním k tvému nápadu o značení týdnu těhotenství ke jménu, bude to lepší :-)))

Přeju všem, kdo si berou v pátek dovolenou, krásný prodloužený víkend a těm ostatním co nejkratší pracovní pátek.
Mějte se krásně a opatrujte pupíčky,
Janka 7tt+2

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 07.05.03 10:56

Zdravím při posledním pracovním dnu!!!!! (teda aspoň pro mne)

Chystáme se na čtyři dny ven, někam na Moravu, jen tak kam nás kola zavezou (kola od auta). Strašně se těším je to asi po měsíci volný víkend a tak budu odpočívat a užívat sluníčka.

Mooooooooooc blahopřeji Jarničce!!!! Krásně se nám to tu rozrůstá. Tak to bude asi lednový mimísek co? Jako já:)

Souhlasím s Dančou, pro přehlednost je dobrý nápad uvádět týden ve kterém se nacházíme.

Jinak co se týče přibíraní mám asi půl kilečka nahoře a ty v pohodě pojaly moje prsa, je to hrůza. Zbytek těla spíš hubne, teda pořád mi to všichni předhazují, všichni mají pocit, že už bych měla mít bříško.

Kamarádům se minulý týden narodila holčička a dali jí jméno Leontýna. Docela pěkný ne?

Tak já zase letím, mějte se krásně a hezký svátek a víkend.

Amalie 11 + 3

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.03 12:34

Ahoj těhulky!
Tak se hlásím, ale nového nic není. Teď už je mi pár dní docela dobře, co se týká žaludku, ale únava mě pořád klátí a docela i to vedro. Včera jsme byli koupit Adámkovi botičky a byla jsem z toho vedra úplně hotová :(.
Dneska jsem absolvovala docela dobrodružný nákup. Nejdřív jsem byla našemu pejskovi pro granule a na pultu měli vystavené sušené hrtany, dršťky a plíce. To jsem měla co dělat, abych to rozdýchala. Ale pak v zelenině měli úžasně voňavé kyselé zelíčko…a když jsem se vracela domů, tak v jedné restauraci měli vývěsku, že k pivu nabízejí utopence!!! To už jsem raději přešla na druhý chodník…zřejmě období kyselých chutí.
Raději už končím, protože slintám, jen jak to píšu :D.
Mějte se Gábi 8+4

VVerca
Stálice 75 příspěvků 07.05.03 13:16

Ahoj holky,

včera jsem slíbila, že napíšu, jak jsem dnes dopadla u paní doktorky. Říkala jsem jí, že mně břicho už skoro vůbec nepobolívá a že vlastně nemám ani žádné těhotenské příznaky. Moc se jí to nezdálo, tak mě hned poslala na ultrazvuk, jestli tam vůbec nějaké miminko je. Byla jsem z toho dost vyděšená, protože i mně se to nějak nepozdávalo. Naštěstí na ultrazvuku to dopadlo výborně. Viděla jsem svoje miminko a dokonce už mu bije srdíčko. Bylo to strašně krásné, vydržela bych se na monitor koukat pořád. Z ordinace jsem vycházela strašně šťastná.

Takže holky mějte se krásně a dávejte pozor na svá bříška.

Verča 6+2

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 07.05.03 13:37

Evulo : vím o Tobě :-)))) A jakmile dostaneš v pátek požehnání tak pěkně šupky dupky k nám :-))))
Tak ať je pozítří vše OK a už se v pondělí těším na zprávičky.

Verčo : to je príma, že jsi bobíska viděla :-))), ale že Ti připravily v ordinaci horké chvilky :-(( No ale všechno je v pohodě!!!!

Amálko : pořádně se zrekreuj!!!!! Ty pracante :-)

Všem přeji hezký čtvrtek případně dlouhý víkend.

A vy, které se nějakou dobu neozýváte - doufám, že jste v pořádku. Takže pozdravy posíláme i prozatím „neuschopněným“ těhulkám :-)))

Páčko, Martina

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 07.05.03 14:15

Evi, tak Ti to přece jenom vyšlo. Moooc Ti to přeji, narozeniny byly asi hodně bouřlivé, že? Už se Těším na nové zprávy. Já za dvě hodiny valím na ultrazvuk a jsem docela dost nervózní. Vědět dám až v pondělí.

Daniela 8tt

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 07.05.03 15:29

Ahojky!

Jsem šíleně nadšená! Před chvílí jsem se vrátila z plánovaného ultrazvuku - je to úžasné. Mimísek kopal o stošest - chvilku si chytil ručičkou nožičku (zdá se, že si pěkně vyhraje), srdíčko jsem viděla, ale nepoznala jsem na rozdíl od doktora jak ťuká, počítali jsme končetiny a prstíčky na nich (vidět kostřičku - o velikosti slabých nitek byl zážitek - obzvláště hrudníček vypadal skvěle). Taky doktor podle velikosti upravil dobu - myslela jsem že jsem 12tt+2dny, ale prý to vypadá na 12tt+0 - takže budu věřit odborníkovi a řídit se těmito počty.

Pokud máte možnost vzít s sebou na UTZ nastávajícího tatínka tak vřele doporučuju - je to naprosto báječné!

Jinak jsem přibrala dvě kila, narostlo mi bříško a prsa a žádné nevolnosti jsem neměla - jediný příznak - častější čůrání, větší hlad a obrovská únava.

Pro BDancu: Někde jsem četla, že se nemá chodit do sauny a koupat v horké vodě - nevím jestli je 38 stupňů horká voda ani proč se to nesmí, ale jestli jdeš dneska k doktoru, tak se zkus pro jistotu zeptat .

Hezké volno přeje Sýkorka 12tt

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.05.03 15:49

Zase se vam micham do tehu denicku, ale musim se pridat k Sykorce. Nechci nikoho strasit, ale i ja jsem slysela to same a napadlo me to uz pri cteni Dancina prispevku- v prvnim trimestru ne zadne koupele v teple a horke vode, vzdyt nakonec jaky byl hlavni babsky recept pred nekolika desitkama let kdyz se „toho chtela holka zbavit“? Sedet hodinu v horke vane a vypit k tomu co nejvic cervenyho vina. Prominte, opravdu nechci strasit, muzou to byt jen laicke povidacky.
Hezky prodlouzeny vikend
Predsnazilka Claudie

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 09.05.03 10:16

Ahojky!

Dneska jsem byla na kontrole v těhotenské poradně (konečně vlastním průkazku) - takže jen v rychlosti rady naší porodní asistentky:

  • nepít vůbec žádné minerálky kromě Magnesie, kde je hořčík (té maximálně sklenku až dvě denně)
  • omezit pití džusů neb jsou moc sladké a pokud možno nesladit čaj apod.
  • jíst se má alespoň 5× denně (i vícekrát po malých porcích) hlavně zelenina, ovoce méně - je v něm cukr
  • sportovat cokoli co nedělá potíže, ale nepřetěžovat se
  • od 20. týdne začít chodit na těhotenské cvičení (je to u nás včetně teoretického kursu i je tam nějaká hodina pro tatínka aby zvládl přítomnost u porodu …)

Mějte se fajn Sýkorka 12tt+4

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 12.05.03 14:16

Ahojky holky,

tak já se taky hlásím, stejně jako Sýkorka nadšená z dnešního ultrazvuku. Miminko dělalo salta a přemety, no hrozně blblo. Pan doktor říkal, že je vše v pořádku a nejsou žádné vrozené vady, prý by ty důležité vady už bezpečně poznal. Mimi má prostě vše na svém místě. Podle UTZ už jsme zase o něco starší, takže dneska 12+3.
Jinak víkend byl ve znamení odpočínku a zároveň chození, za dva dni jsme ušli 25 kilometrů a to v docela drsným terénu, místy byl ještě sníh a hlavně led. Vše jsme zvládli, přítel teda prskal, protože ho to moc nebaví, ale nakonec se zabavil když mě různě podpíral, radil, jak přejít nebezpečné místo a tak.

Mějte se krásně a pište.

Amalie 12t.t. + 3

Vložit nový komentář