Brusinka - 13. týden

Těhotenství

Nazdárek těhulky i netěhulky, To koukáte co? Už 13. týden.Řekla jsem si, že si těhotenství zkrátím a budu to brát ob týden. Ba néééé, ale pro přehlednost budu uvádět aktuální týden, ve kterém se nacházím :))) Alespoň podle poslední MS a údajů které mám zatím v průkazce. V úterý, když vychází deníček, jsem v podstatě už za polovinou toho kterého týdne, tak nebudu zpátečník :)

Zjistila jsem, že jsem při minulé (úterní) návštěvě v poradně působila asi značně vyděšení, ne-li lehce hystericky. Jak jsem popisovala, srdíčko jsme poslouchaly, ale bezúspěšně. Přes bouchání mých cév nebylo šprďolu slyšet. Je pravda, že prvotně ve mě lehce hrklo, ale dotaz, jestli tam mimčo pořád je jsem pronášela skutečně s úsměvem a předstíranou nadsázkou. Ale sestřičku jsem zdá se neoblafla.

Ve středu odpoledne zvoní telefon a sestřička z povídá, ať přijdu znovu příští úterý (tedy dnes) Prý jsem vypadala vyděšeně, když jsme neslyšely srdíčko a že si znovu zkusíme srdíčko poslechnout ať jsem klidnější. Tak jsem odvětila, že bych nechtěla nějak prudit a že za ty tři týdny vydržím. Ale nenechala se odbýt, ať prý přijdu již za týden. Tak jo, tím lépe :-)) Jen mě hned po položení sluchátka napadlo: ?ha, teď zase nic neuslyším a budu vydřená ještě víc? No snad ne :-))))) Ale potěšil mě jejich přístup.

Už se mi párkrát stalo, že se mě kamarádka vyplašeně ptala, co se mi děje a já byla v pohodě. Zřejmě někdy nezvládnu mimiku a ta si dělá co chce:-))))

Prodloužený víkend byl opět super. Teď se mi budu zdát běžné pracovní týdny předlouhé. To jsem se namlsala :-)))

Taky jsem minulý týden převažovala želvu a normálně nás za chvíli sežere :-)) Už váží 450 g a za tři měsíce a půl přibrala rovných dvacet deka. Zatím nad kuklínkem s převahou vede, ale za chvíli..... :-))) Má teď nějaké kravicí období a stále převrhává misku z vodou. Budu muset vymyslet nějakou těžší (kameninovou) variantu. Cmrnda jedna :-))

S manželem jsme byli o víkendu u našich na chatě a bylo to príma. Je legrační, jak mě všichni hýčkají. Když jsme seděli chvíli během procházky v hospůdce tak hned měli strach aby na mě netáhlo apod. A to ještě nemám pupík. Zatím je to taková pidivystouplina. Jako když jsem víc najedená, nebo lehce nafouklá :-)) Už vás tu spousta zmiňovala, jak je to až nepříjemné ? ta pozornost a péče okolí :-)
Grilovali jsme masíčko, ale žaludek pořád není úplně v normálu takže grilované maso Kuklínek nějak odmítá :-))
Občas se lehké nevolnosti vrací. Tak uvidíme, jestli ustanou, nebo to bude v průběhu celého těhotentví. Není to zase až tak dramatické, tak by to bylo snesitelné :-)))

Musím říct, že mě překvapil Sýkorčin příspěvek o vhodných potravinách.
S nevhodností minerálek jsem se nesetkala. Tuhle jsem narazila na internetu i na doporučení vypít během těhotenství denně 1 litr mléka. Jsem mlíkomilec, ale litřík zdaleka nevyžahnu. Nehledě na občas pocuchaný žaludek, jsou dny, kdy mi mléko vůbec nesedne.
Ale je fakt, že takových rad je spousta a řídit se vším co kde doporučují, bychom brzy byly na ?budku? :-))))
No přiznám se, hlavu jsem si nabarvila až včera. Počkala jsem aspoň do 13.týdne. To jsem si taky někde přečetla zmínku o teorii škodlivosti barvení vlasů na zárodek. Ale nechat to celé těhotenství jen tak přírodě jsem nechtěla, protože chodit dalšího půl roku s ?prašivou? hlavou (představa odrůstající černé barvy je značně odpudivá :-))))) to opravdu nechci. Ještě by kuklínek trpěl ?nerudností? maminy. I když o tom bylo také v poslední Betynce zmínka, že nálady a nenálady a duševní rozpoložení nemají na naturel a budoucí pohodu mimča vliv. Taky si vyberme :-)))

Jéje tak jsem se zase rozpovídala. A teď vy :-)) Přišupajdí nám zase nějaké posily tak snad tu bude veselo.
Mějte se všechny moc pěkně a opatrujte se :-)

Pa Martina
12tt +5

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Januska
Stálice 77 příspěvků 13.05.03 08:25

Ahoj těhulinky,
hlásím se v novém týdnu, počasí je stále krásné (alespoň tady u nás), ale já se bohužel usmívám pořád míň a míň. Nastoupily u mě nevolnosti a pořád je mi špatně. S jídlem si ještě docela poradím, dá mi to sice práci přijít na to, co bych mohla ?beztrestně? sníst, na co mám zrovna chuť (teda chuť ? chci říct, z čeho se mi nedělá přímo zle), a i když to můj stav nijak nezlepší, alespoň to jídlo zůstane tam, kde má. Horší je to s pitím :-((( Vím, že je to zvláštní, ale já nejsem schopná nic vypít. Při představě čaje, kávy, minerálky, ?. prostě čehokoliv se mi dělá zle. Natahuje mě i po normální vodě. Zkouším mléko, to ještě docela jde (ale jistě uznáte, že nemůžu pít jen to) a taky zředěný džus (ale ten taky není ideální ? sice mě po něm nenatahuje, ale zase mám pak ?kyselo? v žaludku). No prostě paráda! Už aby byl 12. týden za mnou, snad se to pak zlepší :-))) Aspoň se to říká, ne?

Sýkorka a Amálka mě nadchly povídáním o jejich ultrazvuku ? už se taky těším, na ten příští jdu ve 12. týdnu a tak jsem zvědavá, jestli se mimi taky bude tak hezky hýbat a kopat a tak? :-))) Moc se těším.

Všem těhulinkám přeji, ať se jim nevolnosti vyhýbají veeeeelikýýýýýýýýým obloukem (vážně není o co stát), opatrujte své pupíčky a mějte se krásně,
Janka, 8tt+1

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 08:40

Ahoj spolutěhulky!
Zdravím vás po prodlouženém víkendu, který byl u nás nejdřív vyděšený, ale pěkně popořádku…
Ve čtvrtek ráno jsem zjistila, že jsem začala špinit…sice nepatrně, ale přece. Takže jsem zpanikařila, vyděsila manžela a raději jsme vyrazili do nemocnice. Vlastně jsem vyděsila i mojí maminku, protože jsme jí šoupli na hlídání Adámka.
V nemocnici mě doktorka prohlédla, udělala UTZ a naštěstí žádnou závadu nenašla :). Vypadá to, že moje tělo zazmatkovalo a chtělo odletět na MS, ale naštěstí se brzy vzpamatovalo :). Každopádně jsem měla předepsaný klid na lůžku a Ascorutin. Ten klid na lůžku byl moc příjemný…dny volna jsme strávili u mojí maminky, která se starala o Adámka a já si lebedila v postýlce. Manžel se starat nemohl, protože (klasicky…) byl pryč. Špinění přešlo hned druhý den, možná jsem nemusela panikařit a jezdit do té nemocnice…ale pak jsem si řekla, že je lepší jet několikrát zbytečně než jednou pozdě, že? Jo a vlastně na tom byla jedna věc pozitivní…viděla jsem naše mimi na UTZ!!! Vypadalo úžasně!!! Krásně mu tluče srdíčko a hýbalo mini ručičkama a mini nožičkama…no prostě to byl super zážitek!!
Ve středu jdu do poradny, tak snad už dostanu těhu průkazku.
Zatím se mějte
Gábi 9tt+3

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 13.05.03 09:08

Ahoj, holčiny!
To se nám zase dneska udělalo hezky! Ale už aby byl čtvrtek a vytoužený UTZ! Momentálně jsem totiž ve fázi, kdy mám pocit, že se nic neděje. Chvílema si dokonce říkám, jestli se mi to všechno jenom nezdálo. Špatně mi není, bříško už skoro taky nepobolívá, jen mě trochu bolí bradavky. Včera už jsem zase brousila kolem lékárny, že si koupím ještě jeden test, ale nakonec jsem usoudila, že si můžu ráno zadarmo změřit BT. Tak snad se toho čtvrtka dožiju.
Jinak mě děsíte. Minerálky a barvení vlasů taky ne? Tak to budu teda vypadat!
Zatím se mějte prima.
 Petra

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 13.05.03 09:13

Ahoj těhulinky,
tak Vás zdravím v novém týdnu. Po mém prodlouženém víkendu se nějak nemohu dostat do normálu, pořád jsem myšlenkama jinde. Ale vše po pořádku. Ve středu jsem byla u pana doktora, viděla jsem konečně naše mimčo na UTR, bylo to strašně krásný. Pan doktor mi řekl, že je vše v pořádku, prý je to učebnicové těhotenství. Krásně bylo srdíčko a už nám rostou končetiny, zatím tam byly vidět jenom malé pupeny, ale bylo to moc krásný. Byla jsem moc spokojená a pan doktor taky. Řekl mi, že přede mnou u něj byla slečna, které musel oznámit zaniklé těhotenství a tak byl rád, že to nemusí říct ten den znovu. Na další kontrolu jdu 11.6. a to mi bude dělat speciální ultrazvuk, který je na vyhledání abnormalit a to už dostanu i průkazku. Je moc fajn, že nemusím běhat po různých klinikách, můj doktor má všechny potřebné přístroje na své klinice, tak se může při nejasnostech hned podívat a zjistit v čem je problém.

Víkend jsme strávili na chalupě v Orlických horách. Jeli jsme tam už ve středu večer a pořádně si to užili. Byli jsme na zámku, na zřícenině, procházeli jsme se polese a také v termálkách. Voda měla jen 30 stupňů, tak jsem nemusela mít strach z případných nevolností.

Pro Brusinku: tedá já když se podívám na mléko, tak se mi chce…, natož abych ho vypila tolik kolik píšeš.Brrrr, to pro mě není.

Moc mě těší zájem mého manžela, pořád mluví o mimču a už plánuje jak budeme přes léto bydlet na chatě a jak tam za náma bude jezdit z práce. Taky se už těší až začne renovovat kolýbku. Je to rodiná kolíbka stará asi 50 let, je moc pěkná, velká s nebesy. musí se trošku obrousit a natřít, ale to nebude problém. Co vy a Vaši protějšci?

Daniela 8tt+4

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 13.05.03 09:17

Omlouvám se za zkratky UTZ, nějak jsem to popletla. Samozdřejmě, že patří UTZ a ne UTR.
Daniela

VVerca
Stálice 75 příspěvků 13.05.03 09:36

Ahoj holky,

taky se hlásím v novém týdnu. Ty čtyřdenní pracovní týdny se mi líbily, mohlo by se to zavést na pořád.
U mě nic nového. Sem tam malinko cítím bříško a mám citlivější prsa, ale jinak žádné příznaky. Vždycky když přijedeme k našim, tak se mě mamka ptá, jestli už mi je špatně a já pořád říkám, že ne. Jsem ráda, ale na druhé straně se tomu divím, protože já jsem na žaludek dost citlivá. Chutě taky žádné nemám, jen jedinou - a to na zmrzlinu. Když vidím, že někde prodávají, musím si aspoň jeden kopeček koupit.
Peťulka - já jsem minulý týden měla obavy, jestli tam to mimi je, protože mi připadalo, že všechny příznaky odezněly. Když jsem to řekla paní doktorce, tak mě poslala na ultrazvuk a tam jsem toho mimíska viděla, jak mu krásně tluče srdíčko. Takže se neboj, ono si tělo někdy tak zvykne, že už nemusíš skoro nic pociťovat.

Mějte se krásně, ať mimísci rostou a jsou zdraví!

Verča

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 13.05.03 10:05

Ahoj těhulinky,

tak já se taky hlásím do nového deníčku. Jak jsem psala včera do toho starého absolvovala jsem UTZ a vše vypadá v pořádku, tak hurá už jsme to doklepali do 13. týdne.
S barvou jsem taky nevydržela a nechala jsem si udělat melír. Minerálky piju na litry a pan doktor mě nic neříkal, tak nevím.
Petulko neboj se miminko tam určitě je a že nemáš příznaky to já taky ne, kdybych nevěděla, že jsem těhotná, tak by mě to ani ve snu nenapadlo. Citím se úplně stejně jako netěhotná, bříško nikde, jen mi vyrostly prsa, ale tak to bylo vždycky, když jsem přibrala, třeba jen půl kila. Držím palečky ať ve čtvrtek mimíse uvidíš. Je to krása a pak později když už tam dělá salta a přemety a skáče, je to jako panáček na trampolíně. No emoce pracují naplno já jsem se tam normálně štěstím rozbrečela a zároveň se smála.
Jinak Dančo jak se ptáš na protějšky tak už tatínkovský syndrom zasáhl přítele a dědečkovský mého taťku. Oba dva jsou k sežrání.
Brusinko si o den přede mnou:o)

Amalie 12+4

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 13.05.03 11:06

Ahoj holky,
tak já se teď vrátila od pana doktora. Začínám 15 týden a zatím je vše v pořádku, tak jsem se uklidnila. Žaludek mě nezlobí, jen se mi nějak zmenšuje, protože nejsem schopná sníst normální dospěláckou porci. Byli jsme 2× s manželem na papáníčko v restauraci, já se v tom povrtala, snědla pár soust a hotovo. A to jsem řádný jedlík, nikdy na talíři nic nenechám, až teď. No ostuda. Co mi jede je hlávkový salát a zmrzlina, zdá se mi, že mi žaludek nezacpou a dále proplouvají mým trávením. Jsem tedy zvědavá, kdy se o mě začnou pokoušet těhotenské chutě, jakmile to nastane hned to nahlásím. S tím ultrazvukem, byla jsem tam zatím 1× v 10. týdnu a na monitor jsem vůbec neviděla, tak jsem civěla do stropu. Za tři týdny jdu znovu a nevím jestli tedy mám po nich vyžadovat, že chci svoje mimi vidět jak se hýbe a mává na pozdrav. Napište jak jste na tom se spánkem. Já měla ze začátku velké problémy, teď se moje tělo uklidnilo a usnula bych snad i opřená o sloup na ulici.
Tak přeji vám hezký den a celý týden, ať se vám dobře dýchá a horko nás netrápí!
Pá pá Levandule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 11:16

Ahoj holky,
ja vam zase trochu trknu do vaseho kraaasnyho denicku, fakt to tu mate moooc pekny a zavidenihodny, no, vsichni se jednou dockame.:-))
Mineralky- myslim si, ze pit je se nedoporucuje kvuli tomu, ze v tehotenstvi ma organismus tendenci vice zadrzovat vodu a lepe se vyporadava s bezbublinkovou, ze to neni zakaz kvuli minuralum , ale kvuli sycenym vodam obecne, i dietologove pri normalni diete doporucuji neperlive, protoze perlive mohou zhorsovat celulitidu a traveni.
Tolik muj laicky spionsky nazor
Vsem Vam preju at si to co nejlepe uzivate
Claudie

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 13.05.03 12:58

Ahojky!

Dneska jsem měla prima flákací dopoledne - objednala jsem se k zubaři, abych průkazku trochu naplnila razítkama a samozřejmě jsem volnou chvíli využila k oběhnutí úřadů - kromě technické kontroly už má naše autíčko i takovou tu hloupou stříbrnou známku na značce (jsme na něj letos hodní neb slaví 18. narozeniny) - je tedy plně připraveno, aby mě vezlo do a z porodnice.

Tím se dostávám i trochu k tomu, jak působí těhotenství na partnera - začíná být mnohem zodpovědnější (např. s tím autem poslední rok jsme jezdili bez TK), pak jsme taky v předstihu vloni vyměnili náš byt III. kategorie za ten samý, ovšem I. kategorie - obrovský luxus. No a jinak máme trochu naplánováno jak to 1+1 připravíme tak abychom se do něj všichni tři vešli. Co se týče pocitů, tak myslím, že se těší a je svým způsobem hrdý - určitě ho představa potomka hodně změnila - mě se zdá, že k lepšímu. Jak jste na tom s jménama? my to zatím necháváme na později …

Jinak jsem včera zabrousila do dalšího těhu krámku (jmeném Bříško) konečně jsem viděla sortiment, který mě plně uspokojil, takže předpokládám, že si vyberu oblečení jaké budu nejen potřebovat, ale i které se bude líbit - mají i celý sortiment spodního prádla zn. Anita - takže polistuju v katalogu a vyberu. Jinak jsem neodolala a zakoupila první těhukalhoty - takový teplákový střih, ale na první pohled moc pohodlný a myslím, že i celkem slušivý - dají se nosit i když člověk nemá břicho a doufám, že v nich budu „dělat parádu“ celé léto než nastoupí krtkáče.

Co se spánku týče - usnu kdekoli - (např. uprostřed hlučného večírku) - vůbec s tím problémy nemám - jen spím hromadu hodin - jediný problém mám se spaním na boku - normálně jsem spala většinou na břiše a občas na zádech - v obou polohách napnuté nohy - teď se snažím spát na boku a docela mi vadí na kyčle a kolena, že mám nohy pokrčené a bojím se, že se v noci nechtěně přetáčím na břicho - no snad si nějak zvyknu, než pupík naroste …

Jinak vám závidím hezké počasí - u nás začalo pršet v neděli a s občasnými přestávkami prší pořád - takže nic moc.

Mějte se moc hezky
Sýkorka 13tt+1

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 13.05.03 13:08

Ahojky všechny štěbetalky,

nadšeně hlásím, že tentokrát jsme kuklínka vyhmátly :-))) Juchůůůůůů. Srdíčko se ozvalo hnedle po přiložení stetoskopu :-)))) Pěkně bušilo :-))) Kupodivu mně ani nevyhrkly slzy, ale musela jsem se trochu přemáhat :-)) Zato teď, co to píšu už oči vlhnou. Jéje jéje :-)))
Kuklínka uvidím(e) myslím, že i manžel pokud do toho něco vážné nevleze nadšeně půjde na ?představení? :-)))) 3.června. Už aby to bylo :-)))
Ještě jsem se ptala na kosticové prsenky v ordinaci a opravdu nedoporučují. Včera jsem si totiž udělala radost a zakoupila dva modýlky. Jednu velice příjemnou sportovní s trochu širšími ramínky ? takže docela pevná a jednu normální - model ? žádná sexbomba?. No docela ujde, není to zas až taková hrůza :-))) Hlavně, že je pohodlná. Manžela bych v ní asi nesváděla, ale účel splní :-))) A hlavně je to má první 75C. Hohoooooo. Ještě by se tam něco tedy vešlo, ale ono ještě určitě ?vyplňvání? nastane :-)

Gábi : dobře jsi udělala, že jsi hned spěchala do nemocnice. A ještě jsi i viděla mimčo na ultrazvuku, pidi nožáčka a ručáčka :-))) To musí být sladký. Ještě se nemůže podrbat :-))))
Tak se šetři a ať je vše v pohodě!!!

Janko : je to nepříjemné ty nevolnosti, zvláště, jestli to máš permanentně. Zrovna včera jsem měla zase nějaký těžkožaludeční den a byla jsem doma večer pěkně otrávená. Chudák manžel, nebyla jsem zrovna nejpříjemnější. Ale je to pohodář a zavčas vždy oznámím, z čeho nevrlost pramení, takže si to nijak nebere :-))

Petulko : čtvrtek už je skoro tady :-)))) A lékárny ber obloukem :-))) A s tou barvou mě neber vážně, to jsem jen prezentovala něco, co jsem se dočetla. Taky se tím neřídím. Kdybych přišla s tímto dotazem za doktorkou tak myslím, že by ze mně fakt už nemohly:-)))

Dančo : taky to manžel docela prožívá. Tuhle mě pobavil, když říkal, že jsem se nějakou dobu nekoukala do chytré knihy (mám půjčenou o Matce a dítěti a spoustu Betynek) Tak jsem ho ujistila, že informací načerpám zajisté veeeelkou spoustu :-)))

Verčo : s tou zmrzlinou koukám, že mimčo trénuje na zimu, kdy vykoukne na svět :-)) Tak se již otužuje :-)))
Třeba Tě nevolnosti minou :-))) Mně nastoupily až kolem 8. týdne.

Amálko : zatím mi dýcháš na paty, ale třeba se vše změní. Dle mé teorie pozdního zabřeznutí jsem možná fakticky o něco pozadu :-)))

Levandule : jéje aby nakonec nepřibíral víc manžel než Ty :-))) Když mu budeš podstrkávat své porce :-)))

Claudie : sem s postřehy Koukám jsi dobrá studnice :-))))) Tak to by mohlo být mé vybublinkovávání sycených vod docela užitečné -))))

Tak zatím papa a už by zítra mohl být pátek coooo ???? No jo, tak nic .-)))
Martina

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 13.05.03 13:24

Ahojky mamulky,

moc Vás všechny zdravím. Zatím jsem stále ještě nepotvrzená, k lékaři jsem objednaná na pátek. V skrytu dušičky doufám, že mi hned udělá ultrazvuk a fotečku mimíska, protože má ULT přímo v ordinaci. No uvidíme, samozřejmě dám vědět.

Petulko - také mám pocit, jako bych ani těhotná nebyla. Žádné příznaky, v podbřišku mě už také přestalo pobolívat, špatně mi není (zatím !!!! a doufám, že to tak zůstane), jediný co cítím je větší únava. Dnes jsem s dcerkou byla na očkování TBC a jak jsme tak procházeli kolem lékárny neodolala jsem a šupla si koupit TT. Dcerku jsem nechala u automatu ať si koupí horkou čokoládu, protože o mimískovi zatím ještě neví. Oficiální oznámení našim dětem plánujeme na pátek odpoledne, až bude mimísek potvrzen. To jsem zvědavá jak se budou tvářit.

Maminky a mimísci mějte se moc moc fajn

Ahojky Evula

MisaSifa
Povídálka 12 příspěvků 13.05.03 13:52

Ahojky holčiny,
moc Vás zdravím po delší době… Koukám, že se tu událo hodně nového. K zážitkům s ultrazvuky gratuluji…:o).
U nás se také odehrálo hodně nového. Tuhle sobotu sem dostala od počátku svého těhotenství ten nejkrásnější dárek v podobě prvních pohybů miminka… přesně sem byla v 15 tt + 6 - nezdá se Vám to brzy? Mně tedy určitě ano, dočetla sem se tu o pohybech nejdříve v 17 tt. No možná, že nemám správně vypočtený termín, anebo mám prý slabou stěnu děložní… Ale je to holky fakt nádhera. Snad co mimi začalo kopat, tak už nedělá nic jiného… je to moc hezký pocit a Vám ho všem přeju taky hodně brzy :o).

Tak se mějte i s bříšky moc krásně a dejte nám vědět jak se máte.

Pa Míša

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 13.05.03 15:08

Ahoj holky jmenuju se Míša a na vaše stránky už chodím dlouho, teprve dneska se mi podařilo se zaregistrovat.Jsem asi v 6. týdnu těhotenství, tak doufám, že se k Vám můžu přidat. Těhotenství mám potvrzené, ale příznaky téměř žádné, jen velká únava a trošku mě bolí bradavky.
Za chvíli jdu k doktorovi, tak doufám, že mě uklidní, že to miminko v bříšku skutečně pořád mám. Mějte se moc hezky,
zítra napíšu, jak to dopadlo u lékaře.
Míša - Sárinka

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 13.05.03 15:21

Ahoj holky jmenuju se Míša a na vaše stránky už chodím dlouho, teprve dneska se mi podařilo zaregistrovat. Jsem asi v 6. týdnu těhotenství, tak doufám, že se k vám můžu přidat. Těhotenství mám potvrzené, ale příznaky téměř žádné, jen velká únava a trošku mě bolí bradavky.
Za chvíli jdu k doktorovi, tak doufám, že mě uklidní, že to miminko v bříšku skutečně pořád mám.Mějte se moc hezky, zítra napíšu, jak to dopadlo u lékaře.
Míša - Sárinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 19:03

Nazdárek - k těm nevolnostem: překvapilo mě to, ale po uplynutí 12. týdne jako když utne. Teď mi je tak báječně jako nikdy. Miminko kope, mně není špatně, chodim pořád plavat, cvičit, chutě žádný (akorát občas na pivko..). Až na to čekání na výsledky amniocentézy :-( Měj se Martina 21+2

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.05.03 19:32

Ahojky holky!

Jen nakukuju, co je nového a jak rostete:) Doufám, že se všechny krásně zakulacujete, nic vám nechybí a jen si užíváte těhulkovství!
Mějte se nádherně, já pořád doufám, že co nejdřív příjdu za váma. Můj další deníček bude už osmý a to se mi nelíbí:) Nehodlám trhat rekordy, co se týče počtu napsaných deníčků:)
Pá Montička

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 14.05.03 08:22

Ahojky!

Ráno mě při čtení novin úplně polila horkost - nějakej blbec vyhrožuje otrávením jídla pro pacienty v nemocnicích a policie našla kyanid zrovna v porodnici U Apolináře - no hrůza - teď aby se člověk bál nejen porodu, ale pro jistotu i celého pobytu v porodnici - doufám, že toho lumpa rychle chytí a napaří mu pořádnej trest! Jsem z té informace trochu v šoku musím přiznat. Tak se nezlobte, že s tím otravuju.

Sýkorka

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 14.05.03 08:36

Ahoj, holčiny!
Tak čtvrtek už je zítra, no konečně. Škoda, že nemůžu dneska na srazík, snad někdy jindy.
Evulo - pátek už je taky za chvilku.
Děkuju všem za podporu v mém netrpělivém čekání!
Mějte se krásně, dám vědět, jak jsem dopadla.
 Petra

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 11:38

Ahoj holčinky!
Vrátila jsem se od doktorky a poslušně hlásím, že už mám konečně těhotenskou průkazku!!! Všechno je v pořádku, jsem objednaná na příští týden na krev. Jo a vlastně ještě jedna novinka! Ve 12tt mě čeká v nemocnici UTZ plus (a to je ta novinka) odběr krve…což mi minulé těhotenství nedělali..a celé se to týká tzv.:nuchální translucence…pří­šerný slova,co? Moc o tom nevím, jen to, že je na zjištění Downova syndromu. Budu muset získat víc informací…kdyžtak dám vědět.
Mějte se
 Gábi

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 14.05.03 11:55

Gábi - gratulace!!!!! Pobavil mě název příspěvku. Vždycky kontroluji vlevo nové příspěvky a hláška Mám ji mě rozzvědavila :-))) Co asi tak někdo může mít :-))
Nezmiňovala jsi Ty nějaký cizí server, kde jsou fotky bříšek. Snažím se to nají (už jsem to kdysi prozkoumávala) ale nějak neúspěšně.
Jestli je to na babymed, nebo pregnancyabout. Jestli některá víte, tak ¨„nahoďte“ :-)))

Vítáme Sárinku :-)) Ať se Ti tu s námi líbí :-)

Januska
Stálice 77 příspěvků 14.05.03 13:11

Ahojky,
dneska u mě sice není nic nového (snad jen na dnešní ranní blinkání - málem jsem nedorazila do práce), ale mám takovou perličku: jak jsem psala včera, že mám problém s čímkoliv tekutým - prostě že se mi nedaří pít a ze všeho je mi zle - tak jsem dneska objevila moc prima džus, který mi moc chutná a dokonce se zatím drží tam, kde má :-) No, a hádejte, jak se jmenuje? „Brusinka“!!!
Takže Brusinko díky, ani to nevíš, ale moc jsi mi vlastně pomohla - ten džus jsem totiž koupila hlavně ze zvědavosti kvůli tomu jménu!
 Janka

VVerca
Stálice 75 příspěvků 14.05.03 14:26

Ahoj holky,

tak už je to tady, asi jsem to zakřikla! Včera odpoledne mi začalo být jaksi těžko od žaludku a večer před spaním jsem neměla daleko ke zvracení. Dokonce jsem si na noc položila k posteli kbelík, kdyby náhodou … Naštěstí jsem ho ráno poklidila, aniž bych ho potřebovala. Po probuzení to bylo dobrý, ale během dopoledne jsem zase cítila těžko od žaludku, dokonce jsem váhala, jestli se můžu odvážit jít najíst do naší jídelny, ale zvládla jsem to. Po obědě se mi udělalo kupodivu dobře, ale teď už zase cítím, že mi není nejlíp. No nedá se nic dělat, holt to musím vydržet. Asi s sebou budu nosit pohotovostní igelitový sáček a budu doufat, že ho nebudu muset použít.

Přeji vám klidné žaludky a zdravá miminka

Verča 7tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 15:02

Ahojte, tehulky!
Hlásim sa zatiaľ veľmi nesmelo, veľmi opatrne. Patrila som doteraz k snažilkám, ale bohužiaľ sa mi niečo stalo s compom a nemohla som vôbec posielať komentáre, len čítať, takže o mne kočky zrejme už ani nevedia, čo ma veľmi mrzelo.
Mali sme sa snažiť od júna, potom sme to posunuli na máj a nakoniec z toho úplne spontánne vzišiel apríl a hneď ako sme sa rozhodli, sme to aj spečatili, na Veľkú noc :-) A predstavte si ten šok ? ono to vyšlo!!!! Na prvý pokus! A najviac ma na tom vyviedlo z miery, že som to vedela od okamihu ovulácie. Okamžite od prvého dňa. Ale rozum ten hlások vo mne systematicky tíšil, aby som nebola priveľmi sklamaná. V deň termínu MS som si spravila testík a boli na ňom dve čiarky. Boli sme z toho s manželom tak mimo, že sme sa ani nevedeli tešiť. A mňa to tak strašne mrzelo, že som preplakala celý večer. No psychouš a to som ešte len na začiatku! :-))))
Je fakt, že hormóny so mnou kývu, tak som sa chcela spýtať, ako to bolo s vami. Objavila sa u vás od začiatku čistá radosť, alebo vás prepadli smutné nálady a videli ste všetko čierno? Lebo ja som bola sama na seba tak najedovaná, že odrazu zmizla všetka eufória, akou som oplývala doteraz, videla som len negatíva a problémy a peniaze a bála som sa, či budem dobrá mama a či mi nebude veľmi zle a či bude bublinka v poriadku…no proste hrúza. Už je to trochu lepšie, ale s každým zabolením sa to vráti…
Podľa MS by som mala byť teraz v 5. týždni, ale keďže som ešte nestihla zájsť k doktorovi, nemám nič potvrdené, a preto som tu len opatrne. Tak veľmi sa bojím, aby som to nezakríkla…
Priam nevoľnosti ma ešte nepostretli, ale myslím, že k tomu ?úspešne? spejem. Po dvoch týždňoch ustavičného hladu a doslova žravosti (u mňa dosť netypický stav) som sa totiž prehupla do fázy nechuti k jedlu a žalúdok je taký roztrasený a hladný hlodá a bolí a je mi fakt blbo. Ak máte nejaký tajný tip, ako nevoľnostiam predchádzať, prípadne čo na ne zaberá (pomáha napríklad predýchavanie?).
No ja už to radšej nechám tak, lebo ma medzi seba nebudete chcieť, ste tu všetky také veselé, vždy ma veľmi povzbudí čítať vaše debaty. Ja bývam tiež veselá kopa, len teraz som nejaká pribrzdená a priznávam, že aj vyplašená. Bojím sa o bublinku, bojím sa o seba, bojím sa skrátka o všetko ? úplný strachopud. Už aby to prešlo a ja som sa dostala do prijateľnejšieho duševného rozpoloženia.
Tak teraz neviem, či to vôbec mám posielať, nechcem vám smutniť krásny denníček. Určite sa všetko zlepší, až mi doktor povie, či je všetko v poriadku a až to oznámime rodine, lebo zatiaľ to držím v sebe a zo všetkých síl sa snažím, aby to nikto neodhalil. No hlavne, že už som si vybrala kočík, asi som fakt mierne švihlá :-)
Prajem vám všetkým toľko optimizmu, koľko sa len dá, veľa krásnych chvíľ a užívajte si brušká, ktoré sa vám už poniektorým začínajú dvíhať.

Pápá, krásny dníček praje Lulu zo Slovenska

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 14.05.03 15:06

Pozerám, že som sa zabudla prihlásiť, tak som zvedavá, či mi to vezme komentár aj prihlásenej…ak áno, tak to znamená, že som späť! Hurááááá!

Lulu

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 14.05.03 15:43

jooooooo, juchůůůů vítej mezi náma.
Jaképak uvažování, zda odešleš příspěvek. Vždyť my jsme také občas strašpytlíci :-)))
Třeba jak jsi popisovala ty své obavy, tak to mám občas také. A prvotní pocity byly spíš převážně strachující.

S tím co na žaludek měla Gábina dobrý typ - zmrzlina. Třeba bude taky u Tebe fungovat. Dělají mi vcelku dobře polévky, banán (to je takové tradiční žaludeční pohlazení :-))) pak je taky dobrá bramborová kaše.
A kdy jdeš k doktorce. Určitě hned dej vědět jak jsi dopadla.

Janko : jéje to ani nevím, že je džusík Brusinka. Chtěla jsem Ti navrhnout třeba ananasový džus - ten mi přijde relativně nejméně kyselý. Ještě taky hruškový nektar by mohl být přijatelný, taky jsem jednou narazila na banánový nektar - mňam :-))

Dnes jsem dala oběd ovocný salát - pomeranč, hrozno a banán a zasypané kokosem. Zatím žaludek neprotestuje, zřejmě jsem ho načas ošálila:-)) Doporučuji kombinaci pomeranč, jablko + bílý jogurt + kokosová moučka. Taky mňamózní :-)))

Pá Martina

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 14.05.03 15:45

Ahojky těhulenky!

Přišla jsem si k vám pro trochu těhubacilů :-).

Přeji všem hodně zdravíčka a ať vám mimísci pěkně rostou a nevolnosti se vyhnou velkým obloukem.

Krásný den všem,
snažilka Jitka

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 14.05.03 16:20

Teda Brusinka, ty si ale rýchla! :-))) Ďakujeeeeeeee­eeem!!! Krásne privítanie, hneď mi je lepšie na dušičke.
Polievočky sú mňam, zbožňujem ich, aj predvčerom som si dala dva taniere a normálne uctievané palacinky ostali takmer v hanbe. No neva, aspoň budem papkať zdravo :-) Zmrzlina mi posledné roky moc nejde, tak uvidíme, či si bublinka vypýta.
S doktorom mám teraz trochu problém, ale pevne verím, že na budúci týždeň už to vyriešim.
Ozaj, mám taký zvláštny problémik, ani neviem, či to môže byť tehotenstvom - nemôžem sa poriadne vystrieť, akoby ma na pravej strane tahalo to spojenie medzio panvou a nohou. No to som teraz pekne popísala, určite sa z toho nevysomárite, ale fakt to tak cítim :-)))
Tak ešte raz vďaka az privítanie a dúfam, že sa nič nestane a už medzi vami ostanem. Zatiaľ je to bojím, bojím…

Lulu

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 14.05.03 16:25

Tak to vidíte. Teraz sa ma nezbavíte :-)
Som zvedavec a práve som dostala zaujímavú otázku - myslíte si, že sa dá podľa priebehu tehotenstva vašej mamy predpovedať, že u vás to bude podobne? Vraj to tak funguje. Aké máte skúsenosti?
Sľubujem, že už dám na chvíľu pokoj :-)

Lulu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 17:57

Holky, hledala jsem, jak to je a našla následovné: Vlasy barvit až po ukončeném prvním trimestru (tj. 13tt a výše) v dobře větrané místnosti. Miminku je jedno, jestli máte hlavu takovou nebo onakou, ale není mu jedno, čeho se u toho barvení nadýcháte. Takže - opatrně.
 Sally

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 15.05.03 08:05

Ahojky!

pro Janusku: Příspěvek o brusinkovém džusu mě moc rozesmál - musím přiznat, že jsem v obchodě zatím žádný takový viděla ale budu na tom pracovat a třeba ho někde objevim - strašně by mě zajímalo jak chutná.

pro Lulu: úplně tvé pocity chápu - nám se mimísek taky povedl napoprvé (říkali jsme si že se začneme opravdově snažit tak od dubna a v únoru už jsme si „zadělali“ a taky jsme z toho byli užaslí a nevěděli jsme v první chvíli jak naložit se svými pocity. Co se týče strachu - já měla ukrutný - papírkové testy sice vyšli všechny dvoučárkově, ale já hlupák se rozhodla, že nejsou 100% a hned jsem volala doktorce a ta mi řekla přijdte za měsíc - no celou noc jsem probrečela a ráno jsem byla v čekárně první a jakpak mi vzala a těhotenství potvrdila - pak už byl klid a na miminko jsem se začala děsně těšit. Přeji aby i tvé obavy rychle odplynuly a mohla sis užívat těhotenství.

pro MisaSifa: hrozně mě překvapilo, že jsi první pohyby ucítila tak brzy - musí to být úžasně nádherný pocit!

Jinak nevím jestli vás to někoho bude zajímat, ale zjistila jsem, že moje zdravotní pojištovna proplácí v porodnici pobyt na nadstandadním pokoji v maximální výši 500,– Kč na den po dobu 5 dnů. Vůbec jsem to nevěděla a moc příjemně mi to překvapilo - takže zkuste zjistit jestli i vaše pojištovny nemají nějaké podobné zvýhodnění …

Zdraví Sýkorka 13tt+3

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 15.05.03 09:06

Ahojky,

není něco špatně, že jo. Máme být doma a mít prodloužený víkend :-)) Téda to je pracovní morálka, už bych se flákošila doma :-))) Ale to si ještě počkám :-)))
Ještě, že jsme spojení pupušňůrou s e-mimčem. To se hned lépe vegetí :-)))

Lulu : taky jsem to slyšela, že je těhotenství podobné, jako měla maminka. Ale jak dalece je to pověra, nebo to vychází nevím.
A vůbec nedávej pokoj :-))) S tou nohou - třeba jsi si jí nějak přeležela???

MisaSifa - koukám, že trháš rekordy v prvních kopanečkách. Fakt brzy. Ale jak píšeš, třeba je to špatně vypočtený termín. Třeba došlo k oplodnění hned po MS a je to všechno posunuté :-)))

Zatím pa,
Martina 13+7

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 15.05.03 09:27

Ahojky LULU,

mluvíš mi úplně z duše. Mám podobné pocity jako ty a nejradši bych se za ně zastřelila. Dva roky jsem den co den toužila po miminku a představovala si jaké to jednou bude nádherné a krásné až na testíku uvidím dvě čárečky. Začali jsme se snažit v březnu 2003 a mysleli si, že se miminko povede během půl roku a všechno půjde tak nějak postupně. V dubnu jsme začali mít v práci problémy a na myšlenky o miminku nám vůbec nezbýval čas a my se věnovali jen a jen práci. A v tom to vyšlo . Začátkem května jsem nedostlala MS a na testíku se objevili 2 čárky. A protože tou dobou jsme s manžílkem nebyly ani v pohodě v našem vztahu ( ty problémy v práci ho úplně pohltili), nepřišla ani tak dlouho očekávaná radost z miminka.A já jsem místo radosti a štěstí 2 dny brečela a brečela.

Vím že spousta holčin od snažilek by mi nejradši naplácala, a i já sama sobě si říkám, že nejsem asi úplně normální, když se takhle cítím a zasloužila bych. I teď je mi do breku. Ale už dost, nechtěla bych Vám přinášet do deníčku další chmury.

Mějte se moc moc pěkně a pozdravujte svoje bříška

Evula

VVerca
Stálice 75 příspěvků 15.05.03 09:53

Ahoj holky,

vítám mezi námi Lulu. Tvoje pocity úplně chápu, já sama mám taky pořád obavy, aby bylo všechno v pořádku. Až budeš mít těhotenství potvrzené a až uvidíš miminko na ultrazvuku, určitě budeš moooooc šťastná.

Přidávám se k Brusince - i mně dělají dobře polévky, zmrzlina a spíš lehčí jídla. Nevolnosti mě obtěžují hlavně večer, to je mi hrozně těžko a na zvracení, ale ráno mi nic není (zatím). Snažím se jíst menší porce a častěji.

Dnes jsem byla na ultrazvuku ledvin. Mám nějaké cysty, takže mně už nějaký ten rok sledují. Můj pan doktor tam nebyl, zaskakovala ho jiná paní doktorka, ale taky moc příjemná. Říkala jsem jí, že čekám miminko a tak se koukla i na dělohu a říkala sestřičce, ať se taky podívá, že prý je tam malý drobeček. Bohužel monitor měla natočený k sobě, takže jsem nic neviděla.

Přeji vám všem krásný den!
Verča

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 15.05.03 12:22

Ahoj holky,
tak tady pročítám vaše příspěvky a s těmi pocity na začátku těhotenství jsem byla stejně. S manželem jsme na miminku začali pracovat od února a hned to vyšlo, takže jsem to vůbec tak rychle nečekala. Ráno když se na mě dívaly dva proužky z testu polilo mě horko, jakoby se stal nějaký malér. Celá omámená jsem přišla za manželem a civěla do prázdna. Celý den jsem se držela až večer mi taky vyhrkly slzy a říkala jsem něco v tom smyslu, že jsem to tak rychle nečekala, že už nebudeme s manželem sami - jeden pro druhého atd. Manžel se trošku smál jak to na mě spadlo. Musela jsem si na ten pocit, že budu mít dítě zvyknout. K dnešnímu dni jsem velice spokojená, na malé miminko se moc těším, představuji si jak bude vypadat a po kom asi bude a hlavně si přeji, aby bylo v pořádku a zdravé. Myslím, že těmito pocity si musí projít každá z nás.
Přeji moc hezký den a plný smíchu jen!
Ahóóóój Levandule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 12:41

Ahoj, holčiny!
Tak hlásím, že teda jo! Ale takhle jsem se snad ještě nebála. Doktor snad minutu zíral na monitor a nic neříkal, já trnula, že tam nic nevidí, protože tam nic není, ale nakonec mi bublinku i ukázal. Jenom fotečku mi dát nechtěl, prý ji má pro pojišťovnu. Škemrala jsem sice, aby mi to vytiskl ještě jednou, že mu to klidně zaplatím, ale ne a nedal.
Brusinko Docela hezké fotky kuklínků jsou na www.standupgirl.com
Mějte se krásně a užijte si víkend, já už se tenhle týden k netu nedostanu.
Omlouvám se, že nejsem přihlášená, ale připojuju se přes modem.
Petra (Petulka)

Slunnicko
Povídálka 44 příspěvků 15.05.03 13:19

Ahojky Sýkorko,

děkuji za odpověď u Montičky. Tušila jsem to a měla jsem i obavu o případné budoucí těhotenství kvůli tomu bilirubinu, ale to nádherné 13tt+3 za Tvou přezdívkou mluví za vše :)))! Přeju jen to NEJ Tobě i miminečku a opatrujte se. Držím pěstičky a ať všechno dobře dopadne. Díky. Jana

MisaSifa
Povídálka 12 příspěvků 15.05.03 15:07

Ahojky maminy…

Tak teď nevím jestli sem to s těmi pohyby trochu nezakřikla, protože se mi dneska v ordinaci sestřička vysmála, že prý pohyby to zdaleka ještě být nemůžou… :o(. Cítila sem se jako blbec, vždyť přece vim co cítim a nejen já… všem co sem dávala sáhnout mi to potvrdili… Takže sem opravdu zklamaná. Přišla sem si jako nějaká hysterka… jak už tady někdo napsal, která chce trhat rekordy, ale tak to vůbec není…
Jinak už nám dneska brali krev na ty vývojové vady, tak musím do úterka vydržet - to se dovím výsledek. Doufám, že budete držet palečky, já Vám už palečky všem držím předem. Všechny si přece zasloužíme krásná zdravá miminka… vždyť už jenom tím, že navštěvujeme tyhle stránky a tolik se jim v bříšku věnujeme značí, že budeme určitě dobré mámy…

Tak pa, pa holky a přeju Vám všem co zvracíte, ať to brzy přejde…

Míša

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 15.05.03 16:35

Ufff, tak ste ma trochu upokojili. Teda nie žeby tieto naše chmúry boli fajn, ale fakt sa mi uľavilo, že mi nešibe a veľa z vás tieto pocity tiež pozná. Cítim, že je to zo dňa na deň lepšie, aj keď mi je jasné, že až prídu nevoľnosti, zase pôjde nálada do mínusu. Ale verím, že všetko má svoj čas a z nás všetkých budú šťastné mamičky :-)
Jarnička, Sýkorka, Vverča, Levandule - veľmi mi pomohlo, že ste sa tu zdôverili, ono je to asi tak, že je to proste vždy svojím spôsobom šok, fyzický aj psychický, do toho telo pumpuje nenormálne dávky hormónov, necítite sa dobre…no a buďte šťastné na povel, nie?
Brusinka - ak si to bublinka nerozmyslí (veľmi sa za tieto čierne myšlienky ospravedlňujem, ale strach je stále silnejší ako ja, niekedy je naozaj lepšie žiť v sladkej nevedomosti), tak ja pokoj určite nedám! :-)))
MisaSifa - tedaaaaa!!! To od nej vôbec nebolo pekné! Aj keby hneď mala pravdu, tak sa to nerobí. Ale skôr je to celé o tom, že keby všetci na každú neštandardnú vec reagovali takto, nikto by žiaden nový poznatok neobjavil. Ty vieš, čo cítiš, a to je jediné dôležité. Pamätaj na to, že termín môže prísť o niečo skôr, aspoň nebudeš zaskočená.

Krásny dník vám všetkým!
(Ja som taaaaakaaaaaa unavená…)

Lulu

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 15.05.03 18:44

Ahojte,

nějakou dobu už tady taky šmíruju), ale teď jsem se odhodlala, že se možná i přidám.

Vlastně moc nevím, čím začít, je toho strašně moc a zároveň mám strach, abych něco nezakřikla. Nejspíš se přidám nejdřív k té debatě o prvních pocitech. Své dvě čárky na testu jsme viděli už koncem dubna (jsem teď už v 8. týdnu). V první chvíli jsem si nebyla tak docela jistá, jestli mě nešálí zrak, vzápětí jsem se ale rozbrečela - štěstím. Toho drobečka jsme si oba moc přáli a byli jsme překvapení, že se nám tak brzy zadařilo (na druhý pokus). Až později, když jsem byla sama doma, přišly první obavy a černé myšlenky. Zrovna v té době jsme oznámili, že na červen chystáme svatbu, i když přípravy už byly v plném proudu, ale nechtěli jsme, aby se o tom moc dlouho dopředu debatovalo všude kolem. Rodiče o svatbě sice věděli už delší dobu, ale stejně.

Prostě mi tak nějak přišlo líto, že si všichni budou myslet, že se bereme jenom kvůli tomu drobečkovi a hlavně že ten náš mazlíček je vlastně nějaký omyl. To zní strašně, ale asi chápete, jak to myslím. říkám si, že kdo nás zná, ví, jak to je, ale lidi jsou hloupí a někdy to zamrzí. Ale těžkou hlavu si z toho nedělám, to zas ne. Rozhodli jsme se, že zatím nikomu nic neprozradíme. Bude to takový náš svatební dar budoucím babičkám a dědečkům (kdyby náhodou při obřadu málo ronili slzy :-)). Pokud se nám to podaří ještě měsíc ututlat, bude to myslím pěkné překvapení, co myslíte? Taky by nám tou dobou už měl pomalu začít druhý trimestr, tak se tím snad nic už nezakřikne.

I z tohoto důvodu jsem ráda, že Vám sem můžu napsat (můžu, že jo?), protože nějak potřebuju se s tím velkým tajestvím někomu svěřit.

Jinak mému doktorovi prozatím stačí vynechání (jinak pravidelné) MS a pozitivní test. V pondělí ale jdu na UTZ, tak se těším a taky obávám zároveň, jak dopadneme.

Myslím, že jsem toho napoprvé napsala až až. Takže děkuju za „vyslechnutí“, všechny moc zdravím, mějte se prímově,

Lajka (7tt+5)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 16.05.03 07:20

Ahoj, ahoj! Zdravím vás takto po ráne. Sedím tu už od šiestej, nie žeby som musela, ale odkedy som tehulka, budím sa strašne skoro, niekedy sa aj celú noc prehadzujem a mám blbé sny (naposledy ma chcela zožrať divá sviňa :-). Všetkým vám prajem krásny piatok, nech to rýchlo uletí a môžeme konečne víkendovať! :-)
Zatiaľ sa stále sama seba pýtam, či je to vôbec pravda, pripadá mi to šialene neuveriteľné :-) Tých pár ľudí, čo to vie, už teraz začínajú presviedčať, že budeme mať určite chlapca, pretože vraj strašne dobre vyzerám (teda nie žeby som doteraz nebola kočka! :-)))) ale vraj sa veľmi mením a zoženštievam, že mi to prospieva…zubár dokonca povedal, že je to jasné, že budem musieť byť tehotná celý život, aby mi bolo dobre :-)))) - päť dní po ovulácii mi tvrdil, že som určite tehotná!!!), takže to sa teším, až to vypukne na všetkých frontoch a všetci budú najmúdrejší. Ešte že mám vás a mám sa kde poradiť a vyžalovať :-) Že ja vždy musím napísať román! Sorrrráč, som hrozne ukecaná. Už len jednu vecičku som sa chcela spýtať, takú dosť delikátnu. Často počúvam a čítam, že v prvých mesiacoch výrazne klesá chuť na sex. Kamarátka na tom bola podobne. U mňa teda tiež poklesla, ale teraz je to tak v norme - síce nešaliem, ale dá sa :-) Čo ma ale fakt trápi, je fakt, že si to nemôžem užiť. Teda myslím do konca. Akonáhle totiž príde vrchol, veľmi nepríjemne ma rozbolí bruško, tie sťahy mu zjavne nerobia dobre, a trvá to niekoľko minút, kým sa to upokojí. Poznáte také niečo? Dosť som sa totiž zľakla, či to bublinke nemôže nejako uškodiť, keď je to tak bolí…možno by som si mala dať na čas pauzu. Ja viem, že na toto by som sa mala spýtať doktora, no skúsim, ak sa neprepadnem od hanby :-))) Môj bývalý gynekológ sa totiž v týchto veciach vyžíval a hoci som ho o nič také nežiadala, rozkreslil mi krivku priebehu ženského a mužského orgazmu, dokonca s úžasným novým poznatkom, že žena môže prežiť aj viac vrcholov za sebou, no som sa naňho pozrela, ako že faaaaaaakt??? :-)))))) A to nehovoím o poznámkach typu: „Ten váš partner asi nebude nejaký pornoherec, však?“
Ale dosť bolo mňa, krásne si to užívajte a v práci sa šetrite.

Lulu

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 16.05.03 08:10

Teda,dneska jsem tu na kukandě a moc se mi tady líbí.Doufám,že se sem brzo nastěhuju a budu děsně vykulená těhule.Hi hi hi.
Snad se objevil i někdo,kdo mi k to mu pomůže.A doufám,že to bude ten pravý.Nechám tomu čas a uvidí se.
Tak se nezlobte,že tu jako snažilka otravuju a mějte se vy i vaše pupíky móóóc fajn.
Martina

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 16.05.03 09:16

Ahoj těhulky,
2 dny jsem se nedostala k počítači, a tak hltám všechny nové příspěvky.Ve středu jsem byla na UTZ, zatím je vše v pořádku a jsem prý v 7. týdnu.Cítím se teď hrozně šťastná, zatím ani nemám žádné nevolnosti, jen jsem víc unavená.Včera jsme byli v Plzni vybírat svatební šaty, poslední týden v červnu se totiž vdávám,už se hrozně těším.Musím ale přiznat, že s přítelem jsme kvůli plánování svatby někdy spíše na rozchod.Každý má úplně jinou představu a oba jsme děsně tvrdohlaví.Ale věřím, že to nakonec dobře dopadne.(a že u oltáře neřekne NE).Máte s takovou předsvatební krizí také některá zkušenosti?
Posílám pozdrav vašim bříškům,
Míša - Sárinka 7tt

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 16.05.03 09:47

Brusinko - vím že to do deníčku nepatří ale na srazíku jsme se bavili mimo jiné o připojení na net a tak a padla tam hesla cookie a java a tak jsem se o tom kapku informovala. Pokud tě to nezajímá tak to nečti :-).

Cookie ? malé textové soubory, ukládané na pevný disk vašeho počítače internetovými stránkami, jež jste navštívili. Informace v nich obsažené v naprosté většině nejsou nebezpečné, spíše mají pozitivní funkci. Může se jednat například o slova, která jste zadávali pro vyhledávání, nastavení oblíbeného prostředí na serveru s vaší poštovní schránkou (v našem případě na e-miminu)nebo statistiku vašich návštěv na dané stránce. Většina serverů ukládá na váš disk nějaký cookie (doslovný překlad je koláček), proto byste si vypnutím jejich přijímání prakticky znemožnili pohyb po internetu.

Java ? programovací jazyk nezávislý na operačním systému který umožňuje vkládat do stránek krátké programy (aplety). Aplety mohou být potenciálně nebezpečné, neboť mohou získat přístup k datům na vašem PC. Čím nižší zabezpečení tím více funkcí je apletům povoleno.

Všem těhulkám přeji krásný víkend. Maky

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 16.05.03 10:08

Ahojky všechny,

LAJKO : vítáme Tě a pěkně piš piš piš, nebo Tě sní myš :-) Úplně se vžívám do Tvých pocitů ohledně svatby ? jak píšeš o těch možných poznámkách typu: ?no jo, to se museli brát atd. atd.? Také jsem si vždycky představovala, že bych se nechtěla vdávat s ?outěžkem? Ale je to hloupost. Možná to máš podobně jako já (člověk si až tak příliš nevěří a občas ho napadají totální kraviny). Myslím typu ? že si mě ?musel? vzít. Pryč s nimi. Vždyť byste se stejně brali. A aspoň máte ušetřené horké chvilky a stresíky, když se třeba nějakou dobu nedaří.
A s tím svatebním dárkem je to náhodou príma :-))) Už jsem zase málem natahovala :-))
Moc Ti přeji, aby Tě netrápil žaludek a mohla jsi se soustředit jen a jen na svatbu :-)
Ať je pondělní kontrola v pohodě a šetři se.

LULU : téda ty máš taky vypečený sny :-)))) Dokonce se zvířátky. Na dnešek se mi zdála taky dobrá ptákovina. Strkala jsem po ulici velký dřevěný stůl a docela jsem s ním pelášila. Pak tam byla ještě spousta dalších blbostí, ale naštěstí žádný drámo :-))
Jinak ty orgasmický stahy (jéje to zní skoro jako kosmický-)))) rozhodně neubližují a nejsou nijak na závadu. Je to možná nějaký psychický blok. Že se třeba podvědomě bojíš. Kdybych radila za sebe, tak bych se do ničeho nenutila a řešila tutou záležitost jinýma praktikama. Pokud Ti to tedy nečiní potíže. Manžel nebude strádat a co by člověk neudělal pro bližního svého :-))) No možná to zní blbě, ale určitě víte, jak to myslím :-)) Jsme veselé a hravé :)))))

SÁRINKO : no, svatební přípravy jsou někdy opravdu docela záhul. S manželem jsme měli také lehce odlišné představy. Nakonec se svatba konala ve stylu ?manželových představ? tzn. odpolední mecheche asi v 60. lidech a přes mé obavy se mi to moc líbilo. Hlavně se nerozčiluj, snaž se být v pohodě. Ale s tou paličatostí Tě chápu. Taky mě při plánování chvílemi bral ďas. Proč zrovna já bych měla ustoupit :-)))) Ale výsledek byl fakt príma.
Tak uvidíš. Pokud možno se zkusit povznést. Přílišné nervy za to nestojí. Musíš se opatrovat!!!!

MAKY : určitě mě to zajímá :-)) Díky

Hezký víkend,

Martina
13+0

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 16.05.03 10:47

Ahojky!

Sarince: četla jsem o tvém předsvatebním napětí - strach z toho že neuslyšíš ANO ve mě vzbudila srandovní vzpomínku -máme svérázného kamaráda - patřil do party hecířů - ti kluci uzavřeli takovou malou (hloupou) sázku - jak dlouho vydrží po otázce u oltáře neříct ano - měřili si to na stopkách a následně hodnotili - pro ty co nevěděli, že je kamarád „v akci“ to bylo dost kruté - vydržel snad skoro minutu (bylo to děsně dlouho a rodičové a příbuzenstvo už nervózně poposedávali, co že se to děje, že se neozývá zvučné ano) když se ozvalo byla na všech vidět značná úleva (mám pocit že v tu dobu kamarád vytvořil rekord - doufám, že pak už v té sázce dál nepokračovali) jinak musím ještě dodat, že nevěsta o sázce věděla, takže byla u oltáře obdivuhodně statečná
jinak mě potěšila zmínka o Plzni - jseš odsud? já ano, ale zdálo se mi, že jsi sem spíš přijela odjinud? dej vědět

Lajce: myslím, že ti co si šuškají, že se budete brát kvůli mimču jsou pořádně hloupí závistivci - doufám, že se ti podaří se nad ně povznést - a přeji hezkou svatbu zakončenou nádherným dárkem pro ostatní - slziček štěstí bude určitě plno

chci se zeptat - nevadí vám, že nebudete na své svatbě pařit (teda alespoň co se alkoholu týče) - my jsme taky přemýšleli, jestli máme do svatby jít teď narychlo (vhodné termíny jsou u nás sice rozebrány od ledna, ale ono bychom se určitě někam nacpali) ale na konec jsme se rozhodli, že svatbu odložíme na příští rok „až přestanu kojit“ - je to trochu jiná situace, vy obě máte svatbu naplánovanou dopředu, nás ta myšlenka napadla až potom, co jsem přišla do jiného stavu, někdy mě to mrzí, že nebudeme svoji až se mimčo narodí, ale zase na druhou stranu jsem vždycky toužila po velké svatbě a pořádné oslavě a na to se teď moc necítím - ach jo -moc vám držím palečky ať se vám váš veliký den vydaří a bříška jsou v šatech pěkně vidět!

Lulu: o sexu jsme klábosily v minulém či předminulém deníčku - zkus zalistovat zpátky, ale mám pocit, že jsme se ve většině shodli na tom, že je to v těhotenství spíš „lepší“ než naopak - přeji aby bolesti ustaly co nejrychleji

přeji hezký víkend Sýkorka 13tt+4

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.03 12:04

Ahoj holčinky!
Moc vás zdravím při pátku a přeji krásný víkend s klidným žaludkem :o). U mě už nevolnosti ustoupily, ale zase se přihlásily chuťe…na samé nezdravé věci. Třeba včera jsem měla vééééélikánskou chuť na nějaké pěkně ostré mexické jídlo a stálo mě to spoustu sil, abych to rozchodila :o).

Taky jsem probírala Adámkův šatník, odkláda jsem věci, které jsou mu malé. Odkládám je do krabic ve skříni… nedalo mi to a musela jsem se juknout do té krabice, kde mám oblečky, které měl po narození.....ach jo…to jsem se navzdychala!!! Za prvé proto, že už z nich vyrostl a navíc strašně rychle. Vlastně ani nevím kdy, tak vyrostl. Vždyť na něj koukám každý den…a za druhé proto, že se moc těším až je bude oblékat Törpilka (pracovní název bříška :o) )

Dnes večer mám „povolenou vycházku“ :o) a jdu na kurs TWIST ARTU…už se moc těším. Takže ještě jednou přeji krásný víkendík, žádné nevolnosti a žádné špatné sny!!!
Papa Gábi 10+1

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 16.05.03 13:42

Ahoj, zjistila jsem, že nevydržím ani den bez zmrzliny nebo nanuka, takže si hned jednu po polední pauze dopřávám.
Sýkorko: moc jsem se smála sázce tvého kamaráda, nevím jestli já bych to na místě nevěsty vydržela. Jinak z Plzně bohužel nejsem, ale můj přítel ano. Já jsem z Rakovníka, tady taky pracuju a bydlíme s přítelem ve vesnici na poloviční cestě mezi Rakovníkem a Plzní, a oba denně dojíždíme autem - každý na jinou stranu.
Má to výhodu - vidíme se až večer pár hodin a pořád jsme si dost vzácní.
Jinak bych se holky ještě chtěla zeptat znovu na to barvení vlasů, dost mě šokovalo, že by se neměly barvit do konce 1. trimestru, protože já ho budu končit až po svatbě, a potřebovala bych si vlasy nabarvit, jinak budu vypadat hrozně. Co byste mi radily?
Díky a hezký víkend plný sluníčka!
Míša - Sárinka

VVerca
Stálice 75 příspěvků 16.05.03 13:59

Ahoj holky,

mně se chce dnes tak strašně spát! Už ráno jsem vstávala s tím, že bych si zase nejraději lehla.

Lajka - buď ráda, že čekáš miminko a na řeči se vykašli. My jsme naopak moc chtěli být před oltářem tři, ale bohužel se to nepovedlo. Takže přeji jen samé štěstíčko, krásnou svatbu a zdravé miminko.

Nafteta - držím pěsti, ať je to ten pravý a ať jsi brzy mezi námi!

Sárinka - my jsme se v názorech na naši svatbu shodli, takže zkušenosti s rozdílnými názory nemám. Ať vám všechno vyjde a ať jste moc šťastní!

Gábi - moje sestra má taky spoustu věciček na miminko a to mi určitě nechá. Já to zatím ale nechci, pořád mám strach, aby to všechno dobře dopadlo. Tajně se ale strašně těším, až si to budu připravovat, prát, skládat a tak. Nechám to ale asi na poslední chvíli.

Přeji vám všem krásný víkend bez nevolností a pomalu rostoucí bříška se zdravými miminky.

Verča

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 16.05.03 17:42

Ahojte,

už podruhé Vás zdravím a musím říct, že jsem ráda, že jsem se k psaní včera nakonec odhodlala.

Na jednu stranu se strašně těším na to překvápko, až to všem prozradíme (vlastně se těšíme oba dva) a určitě nezapomenu informovat, jak to probíhalo, na druhé straně asi jako každá ženská to všechno potřebuju někomu povykládat a tohle mi připadá nejen „neškodný“ ale i příjemný způsob, jak to vyklopit a přitom se nevyzradit:-)

Brusinka, Sykorka, Werca - já si ty řeči zas tak k srdci neberu. Vždycky říkám, že je to problém těch druhých. Ale stejně mě to občas tak napadne, možná mě to mrzí trochu víc kvůli rodičům, ale těžkou hlavu si z toho nedělám, na to nejsem stavěná. Důležitý je, že my dva víme, jak to je. Pro mě samotnou je to důležitý hlavně proto, že takhle vím, že se bereme proto, že jsme odhalili, že k sobě prostě patříme a jinak to nejde. To miminko je k tomu jenom takový bonus:-) (a úplně suprový bonus)

Sykorka - nějaké paření mi nijak scházet nebude (aspoň si to myslím). Nedávno jsme na jedné svatbě byli a tam jsme se pobavili až až (to jsem ještě mohla juchat do alelujá), a to jsem taky moc nepila. Když se bude tancovat, obejdu se klidně bez pití, ani si toho nevšimnu.

Sarinka - my jsme se naštěstí celkem shodli. Největší problém byly prstýnky a tam jsme zvolili zlatou (jakou taky jinou, že?) střední cestu a bylo po problému. Prostě každý ustoupil o kousek a bylo to v pohodě.

Taky jsem dala na Vaše rady z dřívějších deníčků a na:,–(ila zmrzlinovo nanukovou terapii na ty nevolnosti. Nejsem na tom sice zatím nijak zvlášť špatně, ale na ten můj vodní žaludek to fakt zabírá. Už mám zásobu v mražáku, kdyby se to náhodou přes víkend chtělo zhoršit. Zatím je mi špatně hlavně večer, když jdu spát, někdy je to v pohodě, ale zrovna včera už jsem si radši chtěla dát k posteli kbelík, kdybych musela vystartovat. Naštěstí pak nebyl potřeba, podařilo se mi to rozdejchat a taky zaspat.

No a sny mám taky docela zajímavý, ale to si nechám zas třeba na příště, ať z toho zas není román.

Pěkný a pohodový víkend Vám všem přeje
Lajka (8tt+0 .....včera jsem se o den sekla)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »