Brusinka - 15. týden

Těhotenství

Ahoj pupíci i juklíci, tak to vypadá, že minulý týden byl celý bez žaludečních problémů. Zřejmě to vypadá na ústup :)) Abych to nezakřikla co?

Došla jsem si k obvoďačce na kontrolu a pro razítko a výpis do průkazky. Nedávno se nám změnila doktorka a musím říct, že je moc příjemná. Doufám, že ji v budoucnu nebudu nijak moc potřebovat (naposledy jsem byla nemocná v 96), ale aspoň vím, že když už tam půjdu tak se setkám s příjemným přístupem.

V čekárně jsem se ovšem projevila jako absolutní ?nefrontová bojovnice?. Jsou tam dvě lékařky a chytře jsem se nezeptala, kdo je poslední k té mé. No a tak jsem nějak ztrácela přehled, pak hbitě nezareagovala na dotaz ?kdo je další na řadě?. Následně se zapovídala se svou bývalou kadeřnicí, která asi po půl hodině dorazila. No naštěstí tam ještě nečekám :-)))

Bříško už malinko vystupuje :-))) Vždyť už je Kuklínek pěknej obřík ? dobrých deset centimetru a kolem deseti deka:-)))
Tuhle, když jsme se ukládali ke spánku se manžel ptal, co Kuklínek dělá, jestli spí :-)) To samozřejmě netuším, když ještě nejsou pohyby a ani tak to není jisté, třeba když se nevrtí tak pouze relaxuje :-)). Ale říkala jsem, že od 28. týdne nastanou dva odlišné modely trávení času. Střídají se po 30 minutách.
No tak mi poklepal na bříško a zahlaholil, že se jde spinkat a dodal jeho oblíbené ?Přísnost musí být?. Jakože výchova již v prenatálním období. Komik:-)) To jsem zvědavá, na naše představy o dodržování režimu apod. Zatím máme oba pěkně ?teoreticky jasno?, ale je možné, že s námi bude prďola pěkně cvičit. Jéje teď to vypadá, že budeme despotický rodiče. To určitě ne :-))) Ale na druhou stranu bychom se neradi dožili dne, kdy si bude junior najímat pistolníky na své rodiče. Samozřejmě přeháním. Však víte, jak to myslím :-)))
Každopádně rozmazlování je beztak medvědí služba.

O víkendu jsme byli v sobotu s manželem v botanické zahradě. Před zahradou jsme potkali Lipku s Maruškou :-))) Ty mířily do ZOO. Tam jsem také tento víkend zamířila. V neděli s kamarádkou. Pěkně jsme si to vychutnaly. S manželem to takové kochání není. Nemá pochopení pro mé ?půlhodinové? rozplývání se nad jednotlivými vybranými oblíbenci a stále mě popohání vpřed :-)))
Byly jsme tam poměrně brzy a vedro ještě nebylo zdaleka tak nesnesitelné, přesto se mi v jeden moment (při výstupu na sloní vyhlídku ? mimochodem jen pár schodů, žádný Petřín) udělalo mdlo a musela jsem si na chvíli sednout. Pak už to bylo dobré. Snad se podobné stavy nebudou opakovat často.
Velké zklamání však byly želvy. Těšila jsem se jak doma Veruně popíšu její obrovské příbuzné a.....prd. Byly zalezlé. A tááák jsem se na ně těšila :-)))

Už se moc těším na první kopanečky. Ale to si ještě chvíli počkám :-))))
Jinak příští úterý mám další kontrolu a také .......první ultrazvuk. To bude radosti. Manžel se chystá se mnou tak jsme pěkně zvědaví.
Pohlaví si prozradit nechceme ? bude překvapení. Původně manžel docela chtěl vědět, ale rychle se přizpůsobil, takže nijak nepřemlouval.
Možná názor změní, ale zatím to vědět nechci. Nepreferuji žádné pohlaví, tak je to jedno. Ono je to beztak vždycky jedno, hlavně, že je prcek zdravý :-)))

Mějte se moc krásně a pište piště a vůbec nejlepší jsou romány :-)))

Páček Martina
14tt+5

Váš příspěvek
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 27.05.03 07:34

Ahojte všechny těhulinky,
zase je tu další týden a pěkné počasí, alespoň u nás v Brně stále svítí sluníčko a je teplo.
Víkend byl u nás opět ve znamení práce, protože jsme stavěli opěrnou zítku k bazénu. Koupili jsme o trošku větší bazén, 5 let jsme měli 3,5 m a teď jsme koupili 4,6 m. Je to takový ten od Mountfieldu, kruhový. To už udělám místo dvou temp tři. No, to sy teda s mimčem zaplaveme. Přehrada v Brně je poměrně dost špinavá, tak je to dobré řešení, jak se osvěžit.

Brusinko musím říct, že o výchově už máme také jasno. Možná, že se nám to trochu vymkne, ale jedno vím jistě. Nesnesu, aby si dítě s náma dělalo co chce. Mám hodně kamarádek s malými dětmi a tak vidím ty rozdíly ve výchově. Budu určitě milující máma, ale také se budu snažit, aby nám naše dítě svým chováním nedělalo ostudu. Myslím, že všechno je v rodičích, samozdřejmě, že existují výjimky,děti s kterými je těžké vyjít, ale vše se dá alespoň trošku ovlivnit. A to mi prostě nikdo nevymluví.
A ještě něco k vyřknutí pohlaví. Já jsem tak strašně zvědavá, že chci rozhodně vědět co nám to v tom bříšku plave. Já bych to prostě nevydržela. Bude mi stačit i odpověď, která nebude úplně 100%, ale aspoň náznak prostě potřebuji. A co vy ostatní? Chcete vědět jestli čekáte holčičku nebo chlapečka?

Krásný den přeje Daniela 10tt+4

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 27.05.03 08:15

Ahoj holky,
tak jsem opět zde. Pohlaví mého miminka samozřejmě chci vědět! Ale jen já a můj manžílek. Rodiče se mně nenápadně ptají, kdy jdu na UZV (Brusinko ve stejný den jako Ty) a prej jim stačí, když jim prozradím barvu zda to bude modrá nebo růžová. Haha, to bych tím řekla vše. Pro ně i ostatní to bude překvápko až do dne D!
O těch frontách u lékaře mi povídejte. Já jelito se absolutně v čekárnách neorientuji. Nejhorší jsou s prominutím důchodci, jsou agresivní a hrnou se bezhlavě ke dveřím. Takže jsem se naučila mračící se výraz a babky hned ustupují tam kam patří!
Na první pohyby se nemůžu dočkat!!! Několikrát jsem se přistihla jak si se svým bříškem povídám, tedy spíš se ho ptám „tak copak si dáme dobrého?“ A představuji si, jakpak miminku vyhovuje právě spolknutá kyselá rybička.
Včera mi manžel udělal radost a koupil již první „součástku“ pro naše dítě - zavinovačku! Je krásná, ale já se ještě nějak ovládám, ať to nezakřiknu a přeji si, aby vše dopadlo dobře.
Včera jsem se hrabala v mém šatníku a musím smutně říct, že různá barevná sexy trička mi teda velikostně jsou, jen přes ty prsa je to již trošku vulgární. Manžel se řechtal, jakpak je to na mě nalepené a natáhlé. Tak nevím, ale asi si budu muset koupit něco volnějšího.
Tak a ještě něco k jídlu. Dnes budu vařil rajskou omáčku! Chtěla jsem přes víkend, ale to jsem byla na stavbě a taky rozhrabovala krtince. Vypadá to, že již krtek ustal se svou činností, mrkev a petržel mi úspěšně zrušil, ale hrách NE! Hurá!
Mějte se moc krásně
Levandule

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 27.05.03 08:48

Ahojky!

Víkend byl opravdu nádhernej - byli jsme v lese na procházce a u rybníka červeňáka (je rašelinový uprostřed borového lesu a když člověk vyleze tak má všechny chloupečky co jsou normálně bílé tmavorezavé a připadá si jak opička). V sobotu večer jsem byla na srazu ze základky (po 15 letech!) - byla velká sranda - pochlubila jsem se, že už i já budu patřit k maminám a holky tam začaly rozebírat velikost mého pupíku - takže jsem se během večera důvěrně dozvěděla, že na to v kolikátém jsem týdnu nemám ještě vůbec žádné břicho a od dalších, že ho mám obrovský a že tam tedy musí být víc miminek - docela mě to pobavilo - samozřejmě jsem z toho udělala průměr a vychází, že mám břicho akorát …

Co se týče určení pohlaví - chceme být překvapeni, takže jsem byla poučena, že při každém ultrazvuku musím hned ve dveřích hlásit, že nechci vědět, aby mi to náhodou mezi řečí neprozdradili. Takže na bříško mluvíme tak nějak všeobecně, řekla bych že má každou chvíli jiné jméno - Cipískem počínaje a Koblížkou konče.

V minulém deníčku padl dotaz na pokožku a vlasy - takže přidávám i své postřehy - normálně jsem vždycky měla nějaký ten pupínek na obličeji - tak to se rázem jako mávnutím proutku změnilo - teď nemusím používat žádný krém ani pleťovou vodu - prostě nic a pleť je nejlepší jakou jsem kdy na sobě viděla (napadlo mě že by se těhotenství mohlo brát jako recept na zkrášlení). No a vlasy - měla jsem hodně dlouhé a dost mi padaly, tak jsem si nechala minulý týden zastřihnout konečky o 20 cm (byla jsem v učnovském středisku a když jsem slečně nahlásila, že to bude trochu větší zastřižení tak pokývala hlavou a když jsem řekla o kolik tak se zděsila následovalo klasické seběhnutí většiny holek a bědování, neb jim vlasy při nástupu do školy ostříhali v rámci pokusů) takže teď mám vlasy k ramenům, padaji pořád stejně, ale není to tolik vidět, jak jsou kratší - naštěstí jich mám hodně, tak nevyplešatím … No a jinak můj probém jsou prsa, neb rostou neuvěřitelnou rychlostí, takže jsem vyrostla ze všech svých i sestřiných podprsenek a když žádnou nemám, tak mě bolí jak se pohupujou - je jasné, že si dojdu koupit novou podprdu, ale vůbec nevim jak velikou - jestli počítat s tím, že porostou a koupit větší, nebo koupit akorát a doufat, že až se zase potom budou prsa zmenšovat tak že se snad ustálí na nějaké takovéhle velikost? Nevíte náhodou o kolik se zase potom tak přibližně zmenší? Byla jsem se kouknout v krámku u Anity, tam prodávají takové vyztužené a zároveň natahovací (rostoucí) tak asi vyzkouším něco takového - uvidíme …

Jinak jsem včera docela doma měla malou depku - partner v nemocnici potkal spolužačku z gymplu - povídal, že se mu zdálo, že má tak divně vyboulený břicho jako já, takže na ní hnedka vypálil, jestli náhodou nečeká - takže byla potěšena, že to poznal, ale hnedka mu povídala, že jí špatně vyšel krevní test na Downuw syndrom, takže prožívá teď období strachu před dalším vyšetřením - tak jsme seděli doma u stolu, drželi se za ruce a doufali, že náš mimísek bude v pořádku - na to konto jsem se začala bát toho vyšetření, ach jo - doufám, že jsem vás moc nevystrašila - jinak jsme se včera rozhodli, že snad všechno bude v pořádku a pro zlepšení nálady jsme vyrazili s kamarádama do pizzerie - lososová pizza - výborná záležitost - rozehnala všechny chmury.

Tak román je napsán, snad nebude příliš nudit jeho čtení - od zítřka nebudu v práci, poslali mě, abych si hrála na paní učitelovou, tak doufám, že na lektorský počitač nebude pořád připíchnutá taková ta hloupá promítačka, abych si mohla alespoň o přestávkách počíst emimino …

Chtěla jsem se zeptat - přemýšlíme, že bychom se v sobotu zajeli podívat do Bohnic na festival „Mezi ploty“ nechystáte se tam taky někdo??

Mějte se krásně zdraví Sýkorka 15tt+1

VVerca
Stálice 75 příspěvků 27.05.03 09:36

Ahoj holky,

i já měla krásnou sobotu a neděli. Byli jsme na zahrádce, tam jsem jen tak trošku něco okopla, protože teď se víc šetřím a pak jsme byli na procházce kolem přehrady. Cestou jsme si dali zmrzlinu, kterou teď tak miluju a kochali se přírodou. No prostě pohodička. V sobotu večer mě z ničeho nic přepadlo zvracení, ale naštěstí to trvalo chvilku, žaludek se uklidnil a zvládla jsem i večeři.

Dnes ráno jsem byla u svého doktora pro razítko do průkazky. Problémy s předbíháním jsem neměla, protože jsem tam seděla už před sedmou jako první. Chtěla jsem být co nejdřív hotová, abych tam nechytla nějakou chřipku nebo něco podobného. Jsem strašná ostuda, ale já už jiná nebudu: tlak mi měřil třikrát. Já jsem vždycky strašně nervní a pak mi hrozně vyskočí puls. Tlak je dobrý, ale ten puls mám jak kdybych právě uběhla maratón. Říkal, ať se uklidním, ale ono to fakt nejde, takže to nakonec vzdal a po čtvrté už mě netrápil. Ani jsem mu nemusela říkat, ať mi něco napíše na ten můj sbírající se nos, protože (musím se pochválit) se mi to krásně samo hojí.

Jak jste tady psaly, jestli si nechat říct, co to bude, tak já to zkusím vydržet až do konce, aby to bylo překvapení. Manžel taky souhlasí. Samozřejmě, že jsem hrozně zvědavá, ale v podstatě je mi to jedno, hlavně ať je to zdravé.

Přeji vám všem krásný den a bezproblémové těhotenství.

Verča

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.03 10:16

Ahoj spolutěhulky :o)!

Už několik dní se cítím dobře. Nevolnosti žádný, únava minimální. Občas mě chytají chutě na cokoliv. Obzvlášť když vidím v televizi nějakou reklamu na jídlo, tak se mi hned začnou zbýhat sliny :o).

Mě čeká UTZ už ve čtvrtek. Mám z toho docela strach. Právě z toho důvodu, co psala Sýkorka o své kamarádce. Pokud to vyjde špatně, tak se budeme muset strasovat až do dalšího vyšetření, které se dělá až kolem 18tt a děsit se jestli nás pošlou na amnio.....nene, nesmím na to myslet!!!

Pohlaví si říct nenecháme, chceme zase překvápko!!!! I když můj vnitřní pocit mi říká, že to bide chlapeček. Uvidíme…možná mě pocit klame a o to to bude větší překvapení.

Mějte se moc krásně a když si vzpomenete držte ve čtvrtek palce.
Gábi 12tt

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 27.05.03 10:34

Ahoj, holčiny!
Nedalo mi to, abych se nepřiživila na úspěchu Gábinina nadpisu :)))
Tak jsem byla včera v poradně a dostala jsem průkazku! Hurá. Jinak jsem ale byla dost zmatená :) Sestřička mi začala dávat žádanky na různá vyšetření spolu s informacemi, kdy kam jít, do toho ještě další informace pan doktor, uff. Musela jsem si to utřídit až v čekárně, kde jsem svým telecím pohledem očividně pobavila jednu už zjevně zkušenější maminku.
Taky mi spočítali, že jsem 8tt+4, já počítala 7+6, ale to asi až tak nehraje roli.
Co se týče pohlaví, domluvili jsme se s manželem, že to vědět nechceme, ale jsem zvědavá, jak to vydržíme :)
Mějte se sluníčkově, i když zrovna prší!
Petra 8tt+5

MisaSifa
Povídálka 12 příspěvků 27.05.03 11:12

Ahojky maminky čekatelky,

taky Vás moc a moc zdravím a doufám, že se spolu se svými bříšky máte všechny dobře. U nás je to trochu horší… V sobotu sem totiž byla snad po roce sama doma, jelikož měl manžílek zápas v Thaiboxu a tak sem se rozhodla, že se vrhnu na úklid. Uklízela sem až do půl dvanácté (do noci) a pak si lehla k telce. Asi v půl jedné sem dostala šílený křížový bolesti, který mi pulsovaly až do bříška :o(. Trvalo to asi dvě hodiny a já jako na potvoru neměla u sebe ani manžela ani auto, abych zajela na pohotovost… no spíš doplížila se :o/.. asi sem to s tím úklidem pěkně přehnala. Naštěstí sem to do rána zaspala, ale občas se mi to během dne vrací, hlavně tady v práci, když sedím dlouho na tvrdý kanc. židli u PC, to se musím chodit každou půlhodinku procházet, abych to rozhejbala :o(. No snad to přejde. Četla sem tady o porodech spojených s křížovými bolestmi, takže už si docela umím představit jaká je to makačka. Já sem nikdy dřív problémy se zády neměla, tak mě tedy moc překvapilo.

Jinak k těm testům AFP… Nám naštěstí vyšly v pořádku. Byla sem na tom stejně jako vy… Ten den, co sem měla zavolat jak dopadly výsledky, byla sem už od rána šíleně nervózní, že sem se nakonec sebrala a šla z práce domů dřív, abych mohla zavolat v klidu z domova. Před tím než sem vytočila tel. číslo gynekologie, sem se i několikrát pomodlila - ikdyž vůbec nejsem věřící :o))), ale za zdraví miminka mi to tedy stálo… Opravdu veliká úleva, slyšet že je to v pohodě a doufám, že i nadále bude. Tak se maminky zbytečně nestresujte a už vůbec to neberte tak drasticky jako sem to brala já, ale to už se mi teď asi řekne… Prostě Vám přeju, aby jste i Vy měli vše v pohodě a spadl Vám ten velkej balvan ze srdce…

Jinak už za tři týdny by jsme měli na ultrazvuku poznat co to bude, to už budu ve 21 tt, tak doufám, že se mimi odhalí. Moc si to přejeme vědět. Manžel si pořád myslí na chlapečka, já bych ho taky moc brala, ale i holčička je fajn. Tak už teď preventivně straším taťku, že už berunce začínají rašit culíčky :o)))…

Taky sem se Vás chtěla poptat, jak to máte s přibíráním? Já už mám docela břuch :o) a taky čtyři a půl kilča nahoře (v 18 tt). Sestřička se dost vyděsila, že jsme od poslední prohlídky „hupsli“ o tři kilča… přitom jím jako vždycky a určitě ne za dva, tak doufám, že se to ještě víc nerozjede… To pak bude fuška, schazovat to… to mi totiž nikdy moc nešlo :o(.

Tak se mějte moc hezky a opatrujte bříška.
Pa Míša

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 27.05.03 11:15

Ahojky holky,

tak se taky hlásím, všechno je v pořádku a miminko snad roste jak má.

Jak jsem psala v minulém deníčku konečně jsem se dokopala ke změně doktora a jsem nadmíru spokojená. Paní doktorka je moc příjemná, povídala si se mnou skoro hodinu a hodně mě uklidnila. Zítra jdu na ultrazvuk, aby správně načasovaly AFP testy, tak uvidíme jak mimi roste. Taky jsme poslouchaly srdíčko, to byla nádhera, jen vám řeknu, že je to teda rychlost!!!

Jinak co se týče zjištění pohlaví já v tom mám jasno, jsem strašně zvědavý člověk, jenže přítel to vědět nechce, tak nevím.
Sýkorko myslím, že si to psala ty, mě taky strašně rostou prsa, už jsem z toho docela nervózní, jestli to tak půjde dál, tak nevím.

Brusinko já už mám taky bříško, večer už docela velký, takový jiný než to když člověk přibere, je vidět, že je těhulkovský. Podle váhy mám dvě kila nahoře, teda přibližně, váha mi dost lítá. Taky už mi nejsou všechny věci, loni v létě jsem byla hodně hubená, na podzim jsem na radu doktora přibrala a teď , navíc s bříškem se do ničeho nevejdu.

Tak holky opatrujte sebe i bříška.

Ahojky Amalie 14tt +4

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.03 12:46

Gratuluji k průkazce!!!! Je to jeden z prvních „příznaků“ těhotenství.
 Gábi

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 27.05.03 17:59

Ahojte,

tak Vás zase zdravím a doufám, že Vám už taky svítí sluníčko, protože u nás je pořád celkem hezky.

Petulce gratuluji k průkazce! Mě čeká návštěva u mého doktora zítra, tak doufám, že už tu svoji budu mít taky. Aspon mi to sestřička na UTZ minulý týden slibovala. Vlastně jsem ji měla mít už od včerejška, jenže milý pan doktor z nějakého důvodu zkrátil zrovna ordinační hodiny, takže se návštěva musela odložit na středu. Ještě štěstí, že jsme tam volali pro jistotu předem a já se tam nekodrcala autobusem zbytečně, to by mě dost naštvalo. Takhle budu aspoň moct jet autíčkem.

Taky mám trochu hrůzu z toho, kolik informací na mě vychrlí a kolika papírky mě zasypou. U doktorů jsem vždycky úplně nemožná, zapomenu málem i jak se jmenuju, natož pak to, na co se chci zeptat.

Jo a pokud jde o pohlaví miminka, tak my jsme rozhodnutí, že si to říct necháme. Jednak jsem zvědavá, ale hlavně jsme to vzali prakticky. Tak doufám, že se pak na tom UTZ nespletou, co? :-))) Zrovna tento víkend se mi zdálo o porodu. Byl to taky takový zvláštní sen, vlastně jsem šla jenom na kontrolu, ale setřička měla za to, že už mám rodit, tak mě uložila na nějaký stůl, pode mě dala jakousi skleněnou misku, podívala se na mě a říká: „No, je to krásný děvčátko, ale sama to nezvládnu, skočím pro paní doktorku“ a s tím odešla. Než se stihla vrátit, byla holčička venku a já ani pořádně nevěděla, jak. Prostě pohodička. Kdyby to tak bylo i ve skutečnosti, co?

Jinak jsem dnes už musela vyřadit první podprsenku, protože to už teda fakticky nešlo. Ostatní mám spíš elastické, takže jsou trochu „nafukovací“, ale obávám se, že moc dlouho s nima už taky nevystačím. Ale nějaká úplně markantní změna to myslím zatím není, to se spíš trochu obávám, že mě vyzradí bříško, ještě skoro tři týdny by to mělo být tajemství, tak nevím. Zatím nosím volnější halenky a nikdo si ničeho nevšiml, tak snad se nám to naše svatební překvapení nepřekazí. Beztak vypadám spíš nafouknutá, jako po obrovské dávce zelí. Vždycky večer to vypadá, jako by mě někdo napumpoval. Takové to „miminkovské bříško“ je trošičku poznat spíš poránu, když ještě ležím a je to jenom taková boulička, ale ten večerní břuch, to je teda hrůza! Přitom váhově jsem na tom zhruba stejně. Je to docela divné, protože neustále potřebuju do sebe vpravovat nějaké potraviny, aby mi nebylo špatně.

BRUSINKO - tak co říkáš na tenhle román? Doufám, že jsem si vysloužila aspoň pochvalu:-))))) Já fakt nedokážu být stručná, ááách joooo, já to naše Lajčátko jednou snad úplně umluvím:-(

Mějte se krásně, těm, co se prokousali až sem, gratuluji,

Lajka (9tt + 3)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 27.05.03 18:02

Ahojky holky!

BDanco: asi budu chodit plavat k Vám do bazénu, můžu?:D Někteří šílenci se koupali v neděli v přehradě, ale já bych to ještě neriskovala, asi bych zmrzla. A až bude teplejší, tak zas pokvete a to do ní vážně nepolezu:)

Jinak pozoruju, jak ten čas hrozně rychle letí. Před chvilkou jste nám oznamovaly dvě čárečky a teď už vám rostou pupíky! Jen tak dál.

Mějte se krásně pá
Montička

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 28.05.03 10:02

Ahoj holky, musím se taky pochlubit s čerstvou průkazkou, asi je zbytečné popisovat, jakou radost mi udělala, to jste jistě všechny zažily.Předpo­kládaný termín porodu mám vypočítaný přesně na Silvestra, tak třeba budu mít 1. miminko roku 2004.Ba ne, ja vím,že to může být dřív, a že se ten termín ještě trošku změní.
Ale každopádně to bude ten nejkrásnější dárek k vánocům.
Příští týden jdu na krev, tak doufám,že to všechno bude v pořádku.Nevíte, jaký všechny testy se z krve dělají?A kolik mě jich ještě čeká?
Jinak bříško mám trochu nafouklý, už jsem se rozloučila s upnutými kalhotami, které tak miluju,prsa se mi taky trochu zvětšujou, z toho má obrovskou radost můj přítel.
Tak se mějte moc hezky,
Míša - Sárinka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 28.05.03 11:52

Ahoj holčiny,

tak jsem rozdělila vás všechny, které jste napsaly zda říci či zatajit pohlaví a zatím máme skore 4:4 a jedna je nerozhodnutá (viď Amálko). Ale myslím, že se přidá na stranu zvědavek :-))
Včera se potvrdilo, že Kuklínek opravdu odmítá kedlubnu. U kamarádky jsem spráskala celou velkou kedlubnu a jen tak tak jsem dojela domů. V žaludku nechtěla být, potvora jedna :-))

Dančo : tak snad nám to s tou výchovou vydrží :-)))
Ale budete se s prckem mít, takový plaváčci. To je príma. Ať žijou vodníci :-)) Je fakt, že ty přehrady a různý rybníky jsou často prokvetlé a často nevábné. Nedávno naši říkali, že jsme zřejmě skončili s koupáním na Slapech. Od známých slyšeli, že to co tam plave (pozůstatky po povodních) je dost hrozný. A co tam lidi porůznu při likvidaci škod po povodních stačily naházet...... děs běs.

Levandule : To na sebe budeme v úterý myslet. A v kolik hodin jdeš na UZV? Já ho mám po poledni ? někdy mezi 12.30.....až nevim, jak přijdu na řadu.
Zavinovačka je určitě super. Je nějaká zvířátková. Třeba s krtkama ? to by bylo příznačný ne? Jsem to škoďák viď:-))) Ale vypadá to, že lusky by mohly letos být co? Jo a s to petrželí to vlastně krtek zařídil pro mimíska.
V těhotenství se to nemá s petrželí přehánět.....tak­že.....chvála krtkovi :-))))

Sýkorko : Přeji ať se moc neděsíš AFP testů. No to říká ta prvá. Taky se určitě budu klepat, až budu čekat na výsledky. A kdy tam jdeš?

Verčo : třeba to zvracení byl jen takový záblesk a nebude se to nijak moc rozbíhat :-))

Gábi : to jsem nepochopila, jak píšeš ? ?pokud to vyjde špatně? Jako ultrazvuk? Na testy jdeš až později, že?
Tak ať je to zítra v pohodě. Tfuj tfuj tfuj!!!!
A jak píšeš o vnitřních pocitech, jsem nějaký necita :-))) Nic intuitivně necítím :-))) Ale jak jsem se vždycky smála, že se mi narodí netopýr (to jsou takové mé fórky) tak teď by to nebylo od věci. Kuklínek by alespoň mohl v závěru pěkně zaujmout netopýří polohu ? hlavou dolů :-))))

Peťulko : taky gratulace k průkazce a koukám, že taky přeskakuješ týdny :-))) Schválně, jestli s utajováním pohlaví vydržíme .-)

Míšo : velká gratulace k testíkům. To byl kámen, co spadl viď? Ale že jsi drakouš s tím uklízení. Huš huš, už to příště nepřeháněj. To přece za to nestojí ? načinčaný byteček. Dávej na sebe pozor!!!
Jsi tu mezi námi nejpokročilejší těhulka, takže na bříško máš jaksepatří nárok. :-) Zatím mám zřejmě přibráno 0. Doma váhu nemám, takže uvidím příští týden u doktorky. Ještě se může kontrolovat v práci a dneska jsem na ní vlezla a vypadá to stejně. Tak uvidím. Je to asi díky tomu, že jak byl ten žaludek trochu chabrus, tak jsem přeci jen nemohla do něj ládovat dřívější oblíbené kombinace ? páté přes deváté :-)))

Amálko : no nevím, jestli moje bříško vypadá těhulkovsky. Možná bych řekla že skoro jako po pořádný porci zeleninky :-))) Jen upustit -)))
A z toho poprsí strach neměj. Jiné chodí na plastiku :-))) Nějak se mi růst zarazil. Jsou trochu větší než před otěhotněním, ale zas až tak šíleně výrazné to není :-))

Lajko : jůůů, taky dobrý sny:-))) TO by bylo príma, takový průběh porodu :-)) mohl by to být ?věštecký sen? co? :-)
Přípravy na svatbu již vrcholí, že? Tak ať nevázne organizace a vše jde jak na drátkách.
A román je super. Samozřejmě chválím. A pochvala všem. Hrozně ráda čtu vaše příběhy. A určitě nejsem sama :-))

Sárinko : gratulace k průkazce. Ten termín se dobrý. Uvidíme, jak se strefí :-))

Mějte se zatím moooc krásně .
Pa Martina
14tt+6

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 28.05.03 12:36

Ahoj holky těhulky,
všem které čekají nebo budou čekat na nějaké výsledky testů držím moc moc palce, když někdo psal, jak je to stresující, tak jsem si to moc nedovedla představit, ale zítra se mám po 3 týdnech dozvědět výsledky z amnio a vůbec nemůžu pracovat a myslet na něco jiného (tak brousím tady :-)).
Gábi, tobě držím palce na ten UZ, asi spolu jsme řešily na diskuzi to NT, jesti tě čeká právě tohle, tak přeju co nejmenší čísílko.

Mějte se a přeji samá zdravá miminka.
Martina

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 28.05.03 12:36

Brusinečko,
tak na UZV jdu ve 13.30 hod. tak možná se trefíme a každá se ve stejnou hodinu bude kochat svým plovoucím mimi! Snad budeme mít obě dvě stejné, krásné, pozitivní výsledky a zážitky. MOOOOCCC nám to přeji!!!!!!!!!

Jinak jsem nějaká nachlazená a slabá, myslím, že se o mně pokouší chřipka. Ještě jsem v kanclu, ale budu dnes končit dřív a půjdu si domů lehnout. Jen nevím co si vzít za vitamíny, ať to něčím nepřeženu.
Cpu se jablkama, měla jsem i meloun - teda nic moc.
Pěkný den, hodně zdravíčka pro naše malá zlatíčka
Levandule

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.03 13:37

Ahoj holčinky!

BRUSINKA: ty testy jsou právě s tím ultrazvukem :o( a když vyjdou vyšší hodnoty, tak je zvýšené riziko nějaké vrozené vady. Ono se to pak dělá ještě znova (+-16tt) a když jsou ty hodnoty opět vyšší, tak se posílá na amnio.

MARTINAV: jo, to jsme se bavily spolu:o) Držím na zítřek palce!!!! Určitě dej vědět, jak to dopadlo!!!!

Gábi 12tt

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 28.05.03 14:16

Ahojky těhulinky,

tak za chviličku se chystám na UTZ, jsem hrozně zvědavá co mi poví. Představte si, že kamarádka je v 16. týdnu a už ví co to bude! No mě zvědavku to dost nahlodalo, asi se dneska zeptám, i když mám pocit, že je ještě hrozně brzo.
Včera jsem byla posedět se spolužačkou, která je stejně jako já a úplně jsem se zděsila, jak má vše vymyšlené, nakoupené těhotenské oblečení, vyhlídnutý kočárek atd. Holky, že to taky ještě neřešíte, že ne? Snad je ještě brzo.
Brusinko já už fakt mám těhotenské bříško, škoda, že nemůžu dneska na srazík, to by si viděla:)
AFP testy mě taky straší, hlavně to, že dají výsledky až za tři týdny, to čekání je hrůza.

Tak já letím a zítra poreferuju.

Ahojky Amalie 14 tt + 5

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 28.05.03 14:22

tak hodně štěstí ať vykoukáte co tam schovává :-)))
To bříško ale poskočilo rychle viď. Vždyť to není tak dlouho co jsme se viděly a to bylo kde nic tu nic :-)))

Už se těším na zítřejší zprávičku :-)

Martina

VVerca
Stálice 75 příspěvků 28.05.03 14:33

Ahoj holky,

všem, které jdete na UTZ a jiné testy moc držím pěsti, ať všechno dobře dopadne a vy se dozvíte, že máte zdravá miminka. Mě to čeká za 14 dní, ale klepu se už teď. Vzhledem k mému věku mne asi amnio nemine, což není žádná růžová vyhlídka. No raději na to teď nemyslím.

Já mám taky někdy pocit, jako by se mi už dělalo bříško, ale ono je to spíš tím, že mě snad všechno jídlo způsobuje nadýmání. Přitom jsem s tím nikdy neměla problémy, až teď. U kalhot i u sukní si už rozepínám knoflík a povoluji trochu zip, protože mě to stahuje a tak říkám té mé babulce, ať si udělá pohodlí.

Krásný den a jen samé pozitivní zprávičky!

Verča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.03 21:21

holky,
jsem v jedenáctém týdnu, a mám pořád děsné boelsti hlavy. Napadá vás co s tím? Už jsem úplně vyřízená, ale prášky zobat nechci.

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 29.05.03 09:14

Ahoj, holky!!!
Tak jsem byla na prvním odběru a vysosli mi asi 7 zkumavek nebo kolik. Já nevím, já se otočila, už když tahala čtvrtou. Normálně se klidně dívám i na vpichování jehly, ale dneska mě tak dostali svýma neustálýma otázkama, jestli mi nebude špatně, že jsem se rači chovala, jako by mělo být. Ale nakonec pohoda.
Sárinko To je hezký, já mám zatím termín 1.1., tak třeba budeme mít mimísky zároveň.
VVerco Já jsem taky pořád nafučená. A prakticky po čemkoli. Cibuli a podobné ňaminky už nevezmu do pusy, vodu piju jedině bez bublinek, ale mám pocit, že mi stačí obyčejný jogurt a jsem jak balón :)
Brusinko Jojo, přeskakuju. Pan doktor to počítá jinak než já, tak jsem se rozhodla řídit tím, co je v průkazce, abych v tom neměla zmatek.
Mějte se krásně!
Petra 9tt+0

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 29.05.03 11:55

Ahoj holky a bříška,

tak se ozývám po včerejším ultrazvuku, vše zatím vypadá dobře a mimís už měří celých 12 centimetrů! Teda řeknu vám, že se to naše miminko jeví jako naprosto nezvladatelné už v břiše, neustále se točilo, poskakovalo a paní doktorka ho ani za nic nemohla přeměřit. No nakonec se to zdařilo a podle všeho jsem dneska 14+5, podle toho mi načasovali AFP testy na 10. června.

Brusinko a co srazík? Kolik se vás sešlo? Moc mě to mrzí, tak snad bude příští co nejdřív.

Petulko ty odběry krve jsou šílený, měla jsem pocit, že už mi žádná nezbyde, pak jsem byla asi hodinu jak omráčená.

Mějte hezký den a pište.

Ahojky Amalie 14tt. + 5

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 29.05.03 12:17

Ahoj, ahoj!
Nič nestíham, vďaka únave ledva stíham niečo porobiť v práci a potom sa odplazím domov. Ale väčšinou mám ešte toľko vybavovačiek kvôli nášmu bývaniu, že som potom už úplne grogy. Navyše si stále vybavujem nového doktora, teda už viem, že doktorku, konečne mám kontakt, ale zas mi to na ústredni nikto neberie, takže zajtra beriem dovolenku a idem tam osobne. Dúfam, že už to dobre dopadne, lebo tá nervozita z toho, či je všetko v poriadku, je niekedy hrozná. Nevoľnosti ako také sa (zatiaľ) nedostavili, ale od začiatku mi je hrozne zle, keď mám prázdny žalúdok. No a odvčera začal žalúdok protestovať aj po jedle, čo teda vážne nie je bohviečo :-(
Ale snažím sa myslieť na krajšie veci, zožierať sa by nikam neviedlo. Pridám sa k Brusinke do štatistiky :-) Najprv (teda kým bola bublinka len v rovine plánov) sme hrdinsky mysleli, že chceme mať prekvapenie. Ale potom som si povedala, že budem oveľa radšej, keď ju/ho budem oslovovať už v brušku menom, je to také osobnejšie. Akurát sa trošku bojím, aby z toho to chúďa malé nemalo potom problém s identitou :-)))
Tak sa teda majte krásne, cíťte sa všetky len dobre, dúfam, že najbližšie už budem môcť podať aj nejaké odborné hlásenie o stave veci :-)

Lulu (nepotvrdený 7tt)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 29.05.03 13:50

Ahojky všechny,

vypadá, že se nám počasí vyletňuje. Za chvíli budeme funět horkem a co nevidět budeme ve kličkovat v ulicích a hledat stín :-)) Ale lepší než deště a smutná šedivá obloha.

Amálko : to muselo být tak senzační ? sledovat toho vašeho artistu na UZV. Už se taky moc těším. Vůbec si to neumím v reálu představit. Máte takového malého neposedu. Manžel by řekl, takovou okurku. Smál se totiž, když jsem popisovala, jak je asi momentálně Kuklínek velký, načež odvětil ? taková okurka. Nakládačka samozřejmě :-))))

Srazík byl prima. Sice jsme byly jen 4, ale nové snažilkovské tváře ? Lucka a Jana jsou strašně príma štěbetalky. Doma jsem si říkala, jak je príma, že jsem překonala ostych ze zapojování se do netových diskuzí. Je to prostě prima způsob jak se seznámit s novýma známýma :-)))
Nejprve jsme se sešly se Šárkou. To problém nebyl, už se známe. A mezi řečí jsme se obě shodly, že by bylo fakt komický, kdyby jsme Janu s Luckou vůbec nepoznaly a ty dvě by si vesele rozmlouvaly sami u jiného stolku. Zdálo se mi, že do koblížkárny vpluly dvě slečny, tak jsem se cestou pro koblížka zeptala, zda některá není Lucie :-)) Nebyla, ale jen co jsem se vracela s dobrotama na tácu tak si mě holky, které mezitím usedly, odchytily :-))))
Takže jsme se šťastně shledaly. Uvědomila jsem si totiž, že jsme si nedaly nijaké poznávací znamení.

Lulo : to je k vzteku, jak se nemůžeš dovozvonit. Člověk je tak nětěšený a netrpělivý :-)) Tak ať jsi co nejdřív potvrzená těhulka :-)))

Páček,
Martina 14tt+7

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.03 14:00

Ahoj, hlásím se po UTZ! Ten dopadl dobře, viděla jsme naše mimi!!! Vypadalo úžasně, a Brusinky manžel měl pravdu…jako okurčička :o). Ale bylo moc hodné nechalo se v klidu proměřit, spočítat prstíčky na ručičkách a když doktorka dělala snímeček, tak zamávalo. Přidám fotku do fotogalerie :o). Po UTZ mi ještě odebrali krev, ale výsledky budou volat oni, ale jen když by to dopadlo špatně. Jenže jsem se zapoměla zeptat, kdy asi ty výsledky mají přijít, takže budu minimálně 14 dní trnout při každém zazvonění telefonu.

MArtinaV: už máš výsledky z tý amnio????
Gábi 12tt

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 29.05.03 14:44

milé maminky čekatelky

Po přečtení vašich příspěvečků je jasné, že máte strach z testu AFP. Mě čeká 9.6. o den dřív než Amálku. Co vám budu povídat, taky se bojím.
Na prohlídku a asi další UTZ jdeme 11.6. a je možné, že už půjde vidět pohlaví, budeme v 16. týdnu. A po předchozí zkušenosti vím, že pohlaví, si určitě říct nenechám. Nechci až do porodu vědět, jestli má miminko pindíka nebo prcinu. Stráta miminka pak bolí mnohem víc, to mám za sebou. Navíc když máte za tchýni hysterku, která nedokáže zvládnout situaci. Neřeknu ani jméno, má skoro tchýně miminko nazývala jménem a pak drtila celou rodinu scénami. (Jen vám píšu své pocity, takže se nenechejte ode mě vystrašit, nebo odradit, neměla jsem moc lehké poslední těhotenství, takže se jen svěřuju, to nepatří na žádnou z vás )
Ale odbočila jsem, tady na tomto kanále nejsme pro chmury ale na chlubení se, těšení se na kuklínky :0)
Když jsem byla těhotná se Zdenečkem poprvé, nechala jsem si to taky prozradit, jestli chlapeček nebo holčinka. Ale život mě tak naučil, že teď to pro ochranu sebe i jiných nechám až to vykoukne na svět :0)

A abych pravdu řekla ani nevím kolik vážím ale asi jsem od poslední prohlídky přibrala, protože mé dítě mě nazývá tlouštíkem. Protože mi vylezlo bříško. Budu muset změnit šatníček, nevejdu se do svých útlých kalhot :0) Prsa malinko povyrostla ale zatím to není žádný extrém :0) A pkud jde o tulení, žádný zázrak, bojím se. Nemáte stejný problém, že máte strach aby se něco nestalo?

Vám všem těhulky přeju kopu štěstí ve všech vyšetřeních a strašáky jako jsou testy AFP hoďme aspoň trošku za hlavu! Budeme mít zdravé miminka!!! Mě doktoři tvrdí a stále budou tvrdit když se ptám, že vrozené vady jsou náhoda. Takže aby se zrovna vám té náhody poštěstilo v to nevěřím!!!
Buďte silné a statečné maminy :0)
Mějte se moc, moc DOBŘE, čeká nás krásný slunečný víkend, takže si ho v pohodičce každá z vás užíjte. A nespalte si pupíky a kuklínky :0) schovat před zářením :0) !

mějte se krásně, pá gabriella

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 29.05.03 14:48

zase jsem zapoměla na miminko, jsem to ale matka :0)

gabriella 14tt+3

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 29.05.03 15:02

Tak jsi posílila řady tajnůstkářek (sice z moc smutných důvodů), ale žádné chmurování a obávání. Všechno bude tentokráte v pohodě. A ostatně máš to vlastně do třetice a co se říká o třetici :-))))

S tulením to taky moc nepřeháníme. Přesně jak píšeš. I když doktoři nedoporučují abstinenci, taky mám obavy.

Pupíky budeme před sluníčkem halit :-))

Pa Martina
14tt+7

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 29.05.03 15:37

Ahoj holky,
huráá, zase jedna výhra nad amnio… Šla jsem tam kvůli špatným výsledkům z UZ a před chvílí jsem se dozvěděla, že miminko ja zdravé!!! Tak zase jedna zkušenost, že nějaké NT 2,8......

Mějte se hezky, když je tak hezky :-), žádný stresíky a samá zdravá miminka
Martina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 29.05.03 15:41

Jééééé tak to velká gratulace k povedenému výsledku!!!!!!!

Pořádně to doma zapijte - kefírkem :-))))

Pa Martina

Letím domů a budu řádit v kuchyni. Chystám se polít bábovku - čokoládou, upéct ovocný koláč a ještě bych ráda nějaké menší kynuté. Tak uvidím, jak budu pilná :-)))

Neee, všechno to nesním. Jedeme na víkend do Jánský s tlupou kamarádu, tak jsem slíbila, že se postarám o sladkosti :-)))

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 30.05.03 10:39

Ahoj, Pupíci!
Moc gratuluju Martině k výsledkům. Stres jste s mimískem přežili, tak už přeju jen spoustu klidu a pohody.

Mně začíná být lehce nevolno. Včera jsem se na chatu chlubila, že jako nevolnosti pořád nic a tak. Večer v Globusu jsem pak málem nenakoupila :)

Co se týče tuleníčka, tak nic moc. Přes den se nevidíme a večer jsem většinou tak ospalá, že bychom z toho neměli nic ani jeden.

Tak opatrujte pupíky a hezký víkend!
Petra

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 30.05.03 11:40

Ahoj těhulky,
včera jsem se svěřila kamarádce, která má už 2 letého lumpíka, se svým strachem z testů z krve, a ona mě hrozně uklidnila, že asi každé třetí její kamarádce tyto testy nedopadly dobře, ale po dalších testech a amniocentéze se ukázalo, že je vše v pořádku a miminko je zdravé.Ale samozdřejmě to čekání na výsledky je nekonečné, ale myslím si že pro zdraví miminka je lepší se nestresovat a být pokud možno psychicky v pohodě.
Petulko: vypadá to, že jsme otěhotněly téměř ve stejný týden, viď, já jsem tedˇ taky
9. týden, + 4, ale to přesně nevím, co znamená a trochu se zato stydím, poradíte mi někdo?
Jinak nevolnosti nemám a únava už mě taky trochu přešla.Na krev jdu v úterý, a opravdu jsem si zakázala jakékoliv strachování.
Tak hezký víkend a dávejte na sebe pozor!
Ahoj Míša - Sárinka

VVerca
Stálice 75 příspěvků 30.05.03 13:45

Ahoj holky,

Martině moc gratuluju k výsledkům. Takže ať je mimi pořád zdravé a pěkně Ti v bříšku roste.

Petra - mně se taky občas udělá špatně - většinou k večeru, ale zatím jsem zvracela jen dvakrát. Vždycky to nějak rozdýchám. Hlavně nesmím mít úplně prázdný žaludek, to se mi dělá fakt zle. Ale nestěžuju si, například ráno mi špatně nikdy nebylo.

Přeji vám i vašim miminkům krásnou sobotu a neděli.

Verča 10tt

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.05.03 17:48

Ahojte,

tentokrát zdravím po návštěvě u pana doktora. Myslela jsem si, že se tady už budu moct pochlubit novou průkazkou a ono nic. Byl tam tak trochu zmatek, takže mi sestřička slíbila, že mi ji nachystá na příště, tedy za měsíc. Jenom jsem jí já trdlo neřekla, že se pak už budu jmenovat jinak, tak budu mít tu průkazku asi trochu poškrtanou. Ale co, hlavní je, aby ty ostatní zápisy v ní byly vpořádku, no ne?

Vlastně už za dva týdny touhle dobou ze mě bude mladá (a ne že ne!) paní, je to docela divná představa. Zrovna dnes ráno jsme si uvědomili, jak nám to utíká, a oba jsme se shodli na tom, že je to vlastně strašně divný, i když víme, že se tím prakticky nic nezmění. Ale to je nejspíš normální stav, co? Vlastně se spíš těším, až budeme mít ty oficiality za sebou. Akorát jedné věci se oba nemůžeme dočkat - až všem oznámíme, že jsme se brali vlastně už ve třech. Doufám, že maminky z toho neporazí (tatínky samozřejmě taky ne). U nás v rodině by to mělo být dokonce první vnouče a pro dědu první pravnouče, tak jsem šííííleně zvědavá, jak to proběhne.

SARINKO, koukám, že jsme na tom skoro stejně, teda já jsem o kousínek napřed - 9tt+6. Počítá se to od poslední menstruace (9 týdnů + 6 dní), pak se to podle velikosti miminka na UTZ trošku upraví, v mém případě to bylo o jeden den (podle poslední MS bych měla být 10tt). Ale přijde mi to počítání trošku divný, protože podle něj jsem vlastně byla v den početí prakticky už dva týdny těhotná. To je docela legrační, no ne? Ale prý se to počítá podle toho, kdy dozrává to vajíčko, asi to nějakou logiku má. No snad jsem to vysvětlila správně, pokud ne, klidně mě opravte.

VERČO - mně bývá zle taky spíš k večeru, protože se přes den láduju. Musím jíst snad každé dvě hodiny, jinak začně Lajčátko zlobit. Večer je to horší, někdy po osmé už jíst nemůžu, protože mě pak každé sousto tlačí v žaludku a vlastně se mi dělá špatně i z čaje. Naštěstí (ťukám na dřevo) jsem zatím nezvracela a vlastně mám pocit, že mi tento týden už ani není tolik špatně. Jenom ve středu dopoledne se mi najednou udělalo strašně slabo, zatmělo se mi před očima, dokonce jsem přestala na chvíli i slyšet, na čele vyrazil ledový pot a žaludek hrozil výbuchem. Dost mě to vyděsilo, ale za chvíli to samo odeznělo. Když jsem to řekla doktorovi, odpověděl mi jen:„Jste těhotná.“ Jako bych to snad nevěděla. Sestřička byla chápavější a trošku mě uklidnila, že to bylo nejspíš tlakem a nemusím se ničeho bát. Jenom doufám, že se to nebude opakovat.

No a to je můj dnešní román:-)

Sice si ho nejspíš přečtete až v pondělí, ale i tak přeji krásný a pohodový víkend. Má být hezky, tak těm svým drobečkům ukažte sluníčko a sluníčku svoje drobečky, i když zatím jen přes bříško.
Mějte se krásně,

Lajka (9tt+6)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.03 20:56

Ahojky maminky a mimískové,

hlásím se po delší době. Bohužel jsme s Koblížkem začali mít problémy a momentálně jsem už druhý týden doma na neschopence. Před 14 dny jsem byla na první prohlídce a poté jsem začala špinit. Tak jsem rychle odjela k doktorovi , udělal mi UTZ a řekl, že mimísek je živý. Dostala jsem nějaké vitamíny a poučení, že musím zůstat v posteli jinak nám hrozí nemocnice. Vypadá to, že se snad už všechno uklidnilo a budeme v pořádku - tukám na dřevo ostošest. Mezitím jsem stihla odebraát krev a dostat těh. průkazku. A taky přibrat 2 kila. Celkem se té váhy děsím, takhle brzy.
Snažím se nejíst vůbec sladkosti, spíše zeleninu, ovoce , nepiji sladké vody a pořád mám hlad a hlad. Holčinky musím valit, mějte se moc fajnově, Ahojky

Evula 9t +1

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.06.03 09:19

Moc držím pěstičky, ať je všechno v pořádku. Šetři se a moc neskotač po bytě :-))) Skotačení si ještě s mimísem užiješ habaděj :-))
Takže tfuj tfuj tfuj všechno bude dobré a opatruj se.
Pa Martina

Hanulka1
Závislačka 3304 příspěvků 02.06.03 13:02

Ahoj berušky,
tak jsem konečně zpět. Sice budu chvílku mimo obraz, ale já to brzy doženu.
Bavili jste se tu o tom, jestli chcete znát pohlaví nebo ne. Tak já se připojuji ke zvědavcům a pokud to bude poznat tak to chci vědět.
Mám se skvěle. S tím přibíráním, nevím jak jste na tom vy (padla mi do oka jenom Amálka se dvěmi kily). Já jsem přibrala zatím jenom půl kila. Ale to nevadí, já to určitě doženu. Jinak bříško už mám taky. Zkoušela jsem ho zatáhnout, ale už to jaksi nejde.
Jak jste na tom s oblečením? Já se skoro do ničeho nevejdu. Musím si koupit nějaký šaty, ale v obchodech nemají nic co by se mi líbilo. Ach jo, chuť mám, peníze mám, ale nic zaco bych je chtěla utratit. To je snad ta nejhorší varianta.
Na AFP testy jdu 10. 6. Tak snad to bude všechno v pořádku.
Tak zatím, jdu se prokousávat příspěvky.
Hanka 15 tt

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 02.06.03 14:16

Ahojky těhulinky,

tak jsem zase tady v novém týdnu a jestli chcete znát někoho komu začaly nevolnosti ve čtvrtém měsíci, tak se hlásím. Teda není to žádné drama, ani nezvracím, ale je mi pořád dost šoufl, hlavně když déle stojím. Tak snad to brzo zase zmizí, opravdu to není nic moc.

Hanulko jsem moc ráda, že si se ozvala. Na AFP testy jdu taky 10.6., dokonce mám pocit, že jsme na den stejně těhotné. Pamatuješ tenkrát ten ovulační test? Jinak s bříškem to mám stejné, už protestuje, když ho chci sepnout do džín a tak se začínám poohlížet po věcech na gumu. Teda konkrétně v sobotu jsem si koupila dvě moc pěkný sukně, který snad se mnou vydrží až do konce léta.

Jarničko doufám, že je vše v pohodě a miminko drží, radši se šetři a s přibíraním si nelam hlavu, já už mám taky navíc, teď asi tak kilo a půl až dvě, záleží jak se cpu:o)

Tak opatrujte pupíčky a zítra ahojky v novém deníčku.

Amalie 15 tt. + 2

VVerca
Stálice 75 příspěvků 02.06.03 14:34

Ahoj holky,

i mě čeká 10.6. vyšetření. Jmenuje se to NT+, má to být nějaké genetické vyšetření, které nehradí pojišťovna, ale rozhodli jsme se to podstoupit. Držme si pěsti, ať všechno dobře dopadne.

Včera večer dávali na ČT 2 pořad o rodičích a dětech a bylo tam mimo jiné i o alternativních porodech. Bylo to pro mě dost zajímavé a moc bych si přála, kdyby každá sestřička a každý doktor měli takový lidský přístup, jaký byl prezentován v tomto pořadu. Dívaly jste se taky?

Verča 10tt+3

Vložit nový komentář