Brusinka - 16. týden

Těhotenství

Zdravím těhulky i ostatní, obzvláště vítám ztracenou dceru.........no jsi to Ty Hanulko :))). Juch juch, to je dobře, že jsi zase mezi námi. Už se nám stýskalo!!!

Jsou tu ještě i další ?nezvěstné?- Aleka, Evička, Lucus a Vesna. Tak jen doufám, že se neděje nic nekalého a jen třeba nemají přístup na net, nebo náladu.
Hanulka nám navýšila skóre ve prospěch zvědavek. Tudíž teď je to 6:5 a jedna nerozhodná:-)))

Na chatu jsme se s Hanulkou shodly, že naše bříška vypadají zatím jako ztloustnutí . Nebo také jako nafouknutí:-)) Jsem zvědavá, jestli nastane ten pověstný ?skok? a jednoho rána se vzbudím a pupík bude viditelně větší.

Oblečení zatím nosím původní, ale je to proto, že jsou v tom letní šaty , které byly vždy volného střihu a a kalhoty vesměs elastické a nikdy příliš těsné. Ale do některých starších ?pevných ? džín už pupíka taky nevměstnám. Taky už se těším, až bude pupík větší :-)

Dnes nás čeká prohlídka u mé holčičandy a odpoledne v nemocnici ultrazvuk. Teprve první. Ještě jsem Kuklínka neviděla :-))
Dnes jde na UZV také Levandule, takže uvidíme, jestli jsme se strefily i do stejného času :-))
Také mi budou s největší pravděpodobností brát vzorky na AFP testy. To ?asi? je pokud neplatí moje hypotéza, že Kuklín byl počat až hooodně ke konci cyklu :-)
A také bude převažování :-))) S uklidňujícím se žaludkem se mi začíná vracet chuť k jídlu, tak počáteční ?1,5 kg se zřejmě brzy začne měnit směre - hore:-))
Asi jako každá z vás, bych samozřejmě nechtěla přibrat 20 kg a vlastní nezřízeností se k nim dopracovat, ale pokud budu patřit mezi Ty, které se nijak nepřecpávají a přesto jim váha najede, tak co by se dalo dělat?

Víkend byl úplně suprovej. Byli jsme s partou v Krkonoších, v nádherný podnikový chatce u Janských Lázní.
A Kuklínek v sobotu zdolal Sněžku :-))) Počasí nám přálo. Měli jsme štěstí a nechytli nás žádné přeháňky. Teplota absolutně příjemná. Ve výškách nebylo nijak vedro. Drápala jsem se na Sněžku opatrně a pozvolna , abych Kuklínka moc nedusila :-))) Jen při sestupech jsem ho trochu natřásala. A celou cestu jsem ?značkovala? Připadá mi to teď s odskakováním ještě horší než zpočátku. A to by se to mělo v druhém trimestru uklidňovat. Nevypadá to tak :-))
No cestu na Sněžku mám alespoň dobře označenou:-)

V neděli jsme si daly s holkama kratší výšlap a na Černou horu jsme se vyvezly. Z Černé hory jsme se vydaly po žluté přes čerho-horské rašeliniště směr Vlašské boudy na Sosnovu farmu.
Doporučuji jako zastávku s občerstvením. Mají tam super domácí jogurtíky, podmáslí a buchty.

Manžel s částí výpravy vyrazil kolmo a u Sosny jsme se pěkně vystřídali. Hory byly téměř prázdné, docela dobrá viditelnost. Ach ta panoramata :-))))

Na Sněžce bylo samozřejmě rušněji a strašná spousta malých mušek. Byly všude. Nejvíce si oblíbily kelímky a skákaly do moku jako o život.
Všichni jsme remcaly, když jsme se balili k odjezdu :-(

Doufám, že jste si taky užily víkendu . Mohly by být delší co?

Mějte se krásně a už se těším na vaše povídání,

Pa Martina
15tt+5

Váš příspěvek
Januska
Stálice 77 příspěvků 03.06.03 08:17

Ahoj holky,
i já se hlásím po delší nepřítomnosti, tři týdny jsem si poležela doma na nemocenské. Bylo mi strašně zle, pořád jsem zvracela, ale už je líp a doufám, že se to už nevrátí (nemělo by?)
Jsem dneska v práci první den, takže jsem nestihla zatím všechno přečíst, jen si pamatuju téma kila a taky pohlaví. Nejdříve k těm kilogramům: právě se nacházím ve fázi ?3kg, ale pokusím se je zase rychle nabrat zpátky, protože miminku se hubnutí určitě nelíbí. No a s pohlavím jsem jednoznačně na straně zvědavých, my to určitě budeme chtít vědět (teda jestli nám to miminko ukáže).
Mějte se sluníčkově, já musím jít rychle něco dělat (tři týdny jsou tři týdny, nepřála bych vám vidět ty hromady na mém stole) a opatrujte bříška,
Janka (11tt+1)

P.S.: Ještě jsem se zapomněla pochlubit ? mám moc pěkný ultrazvuk z 9tt, až budu mít chvilku, umístím ho do fotogalerie.

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 03.06.03 09:35

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím po krásném slunečném víkendu, který by ale samozřejmě mohl být delší.Dnes ráno jsem byla v těhot. poradně na odběrech krve, brali mi snad 6 zkumavek, to je hrůza. Ale špatně mi nebylo, já tohle většinou snáším bez obtíží. Taky mě sestřička vážila - 59kg (160 cm) a měřila tlak.Tak jen doufám, že ty testy vyjdou v pořádku, určitě potom budu klidnější.
K odhalení pohlaví dítětě: stoprocentně to chci vědět, jsem hrozná zvědavka a určitě bych to nevydržela až do porodu.
Chtěla jsem se vás holky na něco zeptat, protože tyto stránky jsem objevila až jako těhotná, zajímalo by mě, jak dlouho jste se se svými manželi a příteli snažili o početí miminka?Zjistila jsem totiž ze svého okolí, že poslední dobou už to není tak snadné, snad kvůli špatnému životnímu prostředí a stresu apod. Moje mamča tvrdí, že na to s tátou vlítli a hned ten měsíc bylo zaděláno.
Nám to s přítelem trvalo 5 měsíců, a povedlo se to když jsem to nejmíň čekala, zrovna uprostřed stěhování do nového bytu.
Od toho dne, kdy menstruace ne a ne přijít a na testu byly 2 čárky, jsem nejšťastnější člověk na světě.
Tak jsem moc zvědavá, jak to bylo u vás.
Ahoj, Míša-Sárinka

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 03.06.03 09:37

ještě jsem na něco zapoměla, tak tedy:
Míša - Sárinka 10tt+4

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 03.06.03 09:56

Ahoj, holčiny!
Tak jsem včera dělala zkoušky v autoškole a nezastavila jsem na „stopce“, tak jsem vylítla. Aspoň, že mám hotové testy a technickou část, tak budu opakovat jenom jízdu. Holky, já celé odpoledne probrečela. Nevím, jestli je to tím mrňousem, ale nikdy jsem si zkoušky tak nebrala a že jich za sebou nemám málo.
O víkendu jsem si vzpomněla na Brusinčino miminko, když jsme na Vysočině jeli přes vesnici Kuklík :)
Já se cítím docela netěhotně, nevolnosti prakticky žádné, bříško taky není vidět (až na toho špeka, který tam byl už před tím, ale to se nepočítá). Dneska mi brali krev a 18. 6. jdu na ultrazvuk na to šíjové projasnění, prý to pak porovnají obojí dohromady, tak uvidíme.
Mějte se krásně a opatrujte pupíky.
Petra
 9tt+5

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 03.06.03 10:47

Ahoj holky,

letí to letí!!! Jak psala Brusinka dnes jdu taky na UZV, tak jsem od rána celá nervózní. Sedím v kanclu a pořád někam bezmyšlenkovitě čučím a myslím na odpolední vyšetření. Snad mi dnes pak doktor řekne, zda čekám chlapečka nebo holčičku. Bude to pro všechny překvapení.

Brusinko, Tebe obdivuji, asi máš nožky dlouhé jako čáp, když zdoláváš takové dálky a kopce! Aspoň se držíš v kondici a malý cvrček se hezky nechá nosit nahóóóru a dóóólu. Jen buď opatrná, ať nožka neuklouzne! Já jsem byla s manželem o víkendu na večeři. Dala jsem si špagety a manžel smažený sýr. Teda mě ty špagety vůbec nejely a slintala jsem po manželově sýru. Co se týče jídla jsem hrozná. Pořád mám na něco chuť a když to mám, tak jen dvakrát zobnu jak vrabec a konec. Zatím jsem přibrala 3 kg. Nevím teda z čeho, prostě se ty kila ma mě lepí a nepustí. Z mého šatníku zbylo jen torzo, musím si na sebe něco hezkého koupit, jenže mě se vůbec nechce chodit po obchodech a něco shánět. Nějak jsem línější co čekám mimi.

Tak to je pro dnešek vše. Mějte se moc moc hezky.

Pá pá Levandule 18tt

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 03.06.03 11:25

Ahojky!

Zdravím do nového deníčku! Konečně, že už je tady - vidím to zase na román …

Nejdřív se musím pochlubit - včera jsme se s partnerem dostali na zcela soukromý večerní ultrazvuk, takže jsme mimíska pozorovali jen tak pro radost - byl úplně výbornej - ukazoval se každou chvíli z jiné strany, viděli jsme srdíčko a dokonce jsme dostali i fotečku - naskenovala jsem ji do fotogalerie (ale špatně jsem to popsala -pod fotkou je uvedeno jen 16tt+0, a až když se na to klikne tak je vidět že je to ode mě - omlouvám se - nejrychleji se na fotku dostane tudy". )

Dnes ráno jsem byla na krvi - dnešek je významný lékařský den v tomto deníčku, jak jsem si všimla - náběry krve, ultrazvuky - o nás se to zdravotnictví tak pěkně stará - v pátek jdu pro výsledky a paní doktorka mi prý všechno vysvětlí. Na ultrazvuk (druhý) jdu příští čtvrtek.

K doktorce jsem jela na kole (mám to přes celé město - tramvají cca 45 minut, na kole cca 25 minut) tak jsem měla hned po ránu přijemnou projížďku a sestřička říkala, jen ať jezdím, ale opatrně a nedrncavě - tak před obrubníkama zastavuju a kolo přesunuju ručně abych se vyhnula skákání a je to - ani nevadí, že vypadám jako neumětel.

No a jinak víkend byl úplně báječnej - v pátek jsme se byli koupat u rybníka a navečer jsem jela na návštěvu k rodičům - byla úžasná noc a já přemluvila mámu, abychom spali na terase pod oleandrem (pěstujeme v květináči). Je sranda spát ve městě pod širákem - zajímalo by mě co na to sousedi …
V sobotu jsme jeli do Bohnic na Mezi Ploty - takže jsme si s mimískem báječně zatancovali a obzvlášť důkladně jsme prozkoumali stánky s dobrůtkama (tloustnu hodně dnes mě sestra vážila mám 62,8 kg a taková dřívější normální váha byla 58 kg!) až jsem se z toho zděsila, ale počítám že míň jíst nebudu navíc při mé výšce 182 cm to snad nemusím nakonec shodit úplně celé - jinak bříško mám „obrovské“ už si nepřijdu jako tlustá, ale jako těhotná - to je významný rozdíl - letní šatečky jsou mi pohodově a kalhoty nosím své plandavé nebo partnerovy - ty jsou mi báječné, stačí trochu ohrnout dole).
No a v neděli jsme pokračovali kulturou - byli jsme v zámecké zahradě na ochotnickém představení Strakonického dudáka - ochotníci do představení vložili vše a byla to ohromná legrace.

Moc mě překvapil výsledek ankety ohledně prozrazení pohlaví - občas nakukuju do pokročilejšich deníčků a získala jsem pocit, že si to nechali říct snad úplně všichni - to u nás je to zatím celkem vyrovnané!! Jak já budu závidět až vy zvědavky budete mít jasno a já budu napnutá ještě pár měsíců!!

pro Sarinku - nám se povedlo zadělat na mimíska hned napoprvé - ani nevím jak jsme si to zasloužili …

Mějte se moc a moc hezky a užívejte si sluníčka
zdraví Sýkorka 16tt+1":[]

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.06.03 12:18

Ahojky
NEDÁ MI TO MUSÍM NAPSAT.
To to všechno tak strašně rychle utíká. Vždyť nedávno se psal snažilkovský Brusinčin deníček a vy už jste skoro v půlce. Je tohle vůbec možné?
Už bych se k vám ráda nastěhovala ale nějak se nám nedaří. Jen abych to stihla :-).
Přeji vám krásný sluníčkový den a opatrujte svoje pokládky a všechny je za mě pohlaďte.
Maky (od Montičky)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 03.06.03 12:30

Konečne! Bola som u novej doktorky a je fantastická. Vyšetrila ma a povedala, že som URČITE tehotná!!!! :-))) Dnes večer ma čaká prvý ultrazvuk, som napätá ako struna, hrozne sa bojím, aby bolo všetko v poriadku, aj keď ja Bublinke verím, ale predsa…človek má všelijaké myšlienky, veď to poznáte. Takže sa pridávam k dnešnej lekársky ladenej štatistike. Vo štvrtok ma čakajú odbery (to si užijem! nie že by mi bývalo zle z ihly, ale mám takmer nevidititeľné žily a vždy je hrozný problém vymačkať zo mňa aspoň jednu skúmavku, tak si fakt neviem predstaviť, ako to bude prebiehať teraz) a ešte k tomu mám Rh faktor negatívny a mužíček pozitívny, aspoň to zatiaľ tvrdí jeho mamina, tak sa odberu nevyhne ani on. Už sa nemôžem dočkať večera, hlavne aby bolo všetko v poriadku. 20. 6. by som mala dostať knižku!
Tak sa teda majte krásne, musím ísť pracovať, ale teda poviem vám, odkedy som tehotná, práca mi vyložene lezie na nervy a to som bola doteraz extrémne rýchly a poctivý zamestnanec :-)
Počasie je krásne, kiežby také vydržalo aj cez víkend, nech Medard nie je uplakaný.

Pápá, Lulu (asi 8tt)

VVerca
Stálice 75 příspěvků 03.06.03 13:15

Ahoj holky,

s obdivem čtu, jak jste některé i s bříšky sportovně založené. Brusinko, myslím, že Ti v bříšku roste malý turista. S tím „značkováním“ jsem se opravdu zasmála. Já teď přes den chodím celkem normálně, ale hrozně mě štve, že musím jít i jedenkrát v noci. Někdy se bohužel tak proberu, že mi pak trvá dýl, než zase usnu.

Sýkorko, i já jsem dost jezdila na kole, ale co jsem těhotná, tak vůbec. Mám strach právě z toho drncání.

Janusce přeji, aby se už žádné zvracení ani nevolnosti nedostavily. Já teď taky trochu bojuju s jídlem. Ne že bych nemohla jíst, ale moc velkou chuť na jídlo nemám, takže taky spíš zobu jak vrabec. Trošku jsem i zhubla, ale doufám, že se to časem napraví. Navíc, když jsou taková tepla, jak teď, tak bych se nejraději cpala jen ovocem a zeleninou, na nic jiného nemám chuť.

Sárinko, my jsme se snažili skoro rok. Už jsem ani nedoufala, že se to podaří. Když jsem viděla na testu dvě čárečky, brečela jsem radostí.

Mějte se krásně a užívejte si sluníčka

Verča 10tt+4

Evicka2
Povídálka 15 příspěvků 03.06.03 13:32

Ahoj holky, tak jsem zase zpatky a konecne se mi podarilo vypatrat, proc se mi uz automaticky nedari prihlasit a musim si najit heslo. Muj pritel totiz uz asi tak zblbnul ze slova „emimino“, ze se na nas spolecny mailik zaregistroval taky a ted se prihlasuje on. To mne teda dost pobavil, ale samozrejme ze jsem rada. Myslim, ze tady sice nejvic hledal, jestli ho nekde nechvalim:-) Tak ja ho tady teda chvalim, kdyby to nahodou zase cetl:-)
Naše malá Sovička (vypadala tak po prvnim UTZ a už jí to zustalo) se ma k svetu a odmita nosit k me radosti vsechny moje kalhoty. Dneska jsem se nasoukala do mych uzkych cernych satu a ten profil fakt stoji za to. Uz uz jsem je chtela svliknout, ale Paja (ten chvaleny přitel), trval na tom, ze jedine tyhle. Takze dnes uz kazdy určitě pozna, ze jsem tehotna.
Pro Sarinku: nam se k memu prekvapeni taky podaril hned prvni pokus… a to na Taiwanu. Takze miminko se nam pry narodi s napisem MADE IN TAIWAN. Jen si ze mne jeste delaji kolegove srandu, ze to je maly SARSik. UTZ mne ceka uz pristi tyden a tak premlouvam Sovicku, at se mi ukaze, taky bych moc rada vedela, co se tam schovava.
Zatim se mejte vsechny nadherne.
Evicka a Sovicka
 19tt

Hanulka1
Závislačka 3304 příspěvků 03.06.03 16:44

Ahoj holčiny,
Brusinko Moc ti děkuji za přivítání. Jsem moc ráda, že jsem zase zpátky. A moc tě obdivuju, že chodíš na takové výšlapy. Musím se však pochlubit, že zase tak úplně nezahálím. Chodíme taky na výlety i když menší a příští víkend pojedeme na taneční soustředení s naším souborem. Už se moc těším.

Sarinko My jsme se snažili o miminko půl roku a moc hlavu jsme si z toho nedělali. Měli jsme roční lhůtu než si začneme z toho dělat hlavu.

Lulu Já mám také Rh faktor negativní a můj přítel má Rh faktor pozitivní. U mě je to horší tím, že už jsem měla jeden spontánní potrat, takže jsem těmi protilátkami více ohrožená. Ono to totiž u prvního dítěte až takovou roli nehraje. Hned v počátku z krve určují jestli v těle již neprobíhá proces tvoření protilátek. Musím se pochlubit, že to u mě bylo negativní. Potom po porodu nebo po potratu dostaneš injekci anti-D, což je látka, která bude zabraňovat tvoření protilátek u dalšího dítěte. Testy z krve se dělají v každém trimestru.

Vverca S tím kolem. Nedoporučuje se jezdit na kole do 12. tt. Pak už je těhotenství ustálené a jízda na kole by neměla vadit. Je však lepší se o tom poradit s lékařem.

To jsem se teda rozjela. No nic tak já zbrzdím. Mějte se krásně a opatrně na bříška.
 Hanka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 03.06.03 18:16

Ahojte,

hlásím se do nového deníčku, i když u mě moc nového není. Jenom mě asi čtyři dny bolela strašně hlava a už jsem si s tím nevěděla moc rady. Nakonec jsem nastudovala, že Paralen by měl být celkem neškodný, tak jsem po půlkách jeden slupla. Nadšená z toho nejsem, ale fakt už se to nedalo vydržet.
Dnes ráno jsem se probudila a hlava se zas začala hlásit. To už jsem se naštvala a k snídani si výjimečně uvařila kafe. Doufám, že se Lajčátko moc nezlobí, ale aspoň nemělo celý den „přichcíplou“ maminku, protože kafčo zabralo. Mám normálně nízký tlak, tak bůhví, co předvádí teď, když jsem těhotná a když jsou ta šílená vedra a bouřky. Nevíte náhodou o nějakém zázračném a miminku neškodícím receptu na bolavou makovici? Bojím se, že přes léto by se to mohlo opakovat. A to jsem tentokrát nelezla na sluníčko bez kšiltovky.

Doufám, že hned zítra nezapomenete napsat, jak dopadly všechny ty ultrazvuky. To je paráda vidět ty bumbrlíčky, jak mávají pacičkama, že jo? Mně už se po tom našem prďolovi trochu stýská. Měly jste s sebou tatínka? No prostě - sem se zážitkama, já na svůj UTZ strašně ráda vzpomínám.

Jinak kroutím hlavou nad svým stravováním. Neustále se něčím cpu. Tady čtu, jak jste v prvních týdnech zhubly kvůli nevolnostem, já do sebe kvůli nevolnostem neustále něco láduju. A co je ještě divnější - nepřibírám. Už mi to začíná být divný. Jím asi dvakrát tolik, ale jestli jsem přibrala půl kila, je to hodně. Na druhou stranu ale vypadám, jakobych měla aspoň +5kg. Ne že bych vypadala těhotně, spíš jako nadmutá koza:-)

SARINKO, nám se Lajčátko zadařilo na druhý pokus a byli jsme z toho dost překvapení (musím dodat, že příjemně), protože jsme to tak rychle nečekali.

Mějte se všechny fajn, snad ta vedra aspoň trochu poleví,
Lajka (10tt+3)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.03 19:47

no, nevím jak v ČR, ale tady, v USA nedoporučují ani paralen (paracetamol). „Povolený“ prášek je Tylenol (acetaminophen). Nevím, pod jakým názvem se prodává v ČR, ale asi by stálo za to se na to optat.
Jinak do 12. týdne by se člověk měl pokud možno vyhnout všem lékům. Na bolesti hlavy jsem se ptala doktorky - prý hodně pít, pravidelně jíst (cca každé tři hodiny, protože hlava může bolet i z toho, že poklesne hladina cukru v krvi) a dostatečně spát.
 Sonja

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 04.06.03 07:04

Tak a mám za sebou prvý ultrazvuk! Manželíček bol, samozrejme, so mnou, pani doktorka bola opäť úžasná, všetko nám poukazovala a vysvetlila, Bublinke krásne bilo srdiečko a dala nám aj fotečku! Jupiiiii! :-)))) Akurát ma teda zaskočilo, že to bol ultrazvuk vaginálny a to vám teda poviem, je to zvláštny pocit, ležať tam pred vlastným manželom s roztiahnutými nohami, keď ma videl, tak len preglgol :-) No a najlepšia bola tá sonda, čo vám budem hovoriť, vyzerala ako vibrátor a keď na ňu doktorka navliekla gumenú rukavicu, bolo to fakt štýlové :-)))))
Bublinka má teraz 15mm a termín vychádza zhruba v strede januára, 8. týždeň ostáva v platnosti, aj keď podľa veľkosti plodu by to mohol byť už aj ukončený ôsmy. Zajtra ma čakajú odbery, to zas bude veselo. Dúfam, že odtiaľ odídem po vlastných :-)
Hanulka: ďakujem za informácie. Ja si z toho veľmi ťažkú hlavu nerobím, dnes to vedia v pohode riešiť, akurát som sa bála, že tých odberov bude veľa, ale vidím, že to nie je také hrozné.
Sárinka: Nám to teda tiež vyšlo na prvý pokus a veru, nečakala som to. Tiež vidím vo svojom okolí, že to už vôbec nejde tak hladko ako kedysi, aj my sme sa do toho pustili zároveň s našimi najlepšími priateľmi a im to veru nevyšlo. Teraz majú za sebou druhý mesiac snaženíčka a zrovna dnes by mal prísť verdikt…teda dnes má kamarátka termín odletu, tak jej veľmi držím päste… Ale je pravda, že najľahšie sa to podarí nechcené a neplánované, čo len dokazuje, že psychika robí strašne veľa.
Tak kráááááásny deň prajeeeeem!!!! :-)))

Lulu
8ttt

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 04.06.03 08:19

Tak i já mám po UZV! Mám z toho krásný pocit a hlavně z toho broučka. Viděla jsem celé tělíčko, jaké má ručky, nožky, hlavičku. No prostě nádhera! Ještě, že toto kouzelné oko do našich bříšek existuje. Jinak bych si to vůbec nedokázala představit!

Jak už jsme se tady bavily, chtěla jsem vědět copak to bude. Pan doktor mě pěkně vypekl! Řekl mi, že ví co to je, ale na 100 % mi to řekně až ve 30. týdnu. To si teda ještě počkám! Přemlouvat se mi ho nechtělo, tak vím prd.

Přeji vám všem krásný den
pápá Levandule 18tt

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 04.06.03 09:26

Ahojky spolutěhulky,

teda dneska je zase tak krásně, že mám hned od rána výbornou náladu. Jen mě trošku otravují ty nevolnosti, přicházejí vždycky kolem desáté hodiny ráno (začaly až teď ve 4. měsíci) . Moje těhotná kolegyně se mi směje, že moje těhotenství je celé naruby, třeba to prý budu nosit tak dlouho jako sloni:o)

Koukám, že panuje všeobecné nadšení z ultravuku, no je to fakt věda a vůbec něco úžasného si takhle prohlídnout miminko ještě před narozením.

Levandule počkej to pan doktor myslel vážně? No já to do 30. týdne nevydržím!!! Já nechápu proč ti to neřekl, když to viděl na 100%, no jsem zvědavá, jestli to z paní doktorky vytáhnu, na další ultrazvuk bych měla jít v 19. týdnu, to už snad bude vidět.

Brusinko jestli jsem já byla ta nerozhodnutá, tak už vím na 100%, že to chci vědět, ale povím to jen vám a ségře, před zbytkem se to pokusím utajit. Přítel to nechce vědět, tak aby mu to někdo omylem neprozradil.

Sárinko my jsme se o miminko snažili 15 měsíců, teda vlastně těch prvních 7 měsíců jsem vůbec nemenstruovala, takže to se asi nedá počítat. Byla to dlouhá doba, ale stálo to za to. To štěstí při pozitivním testu se nedá popsat.

Hanulko s tím Rh faktorem je to přesně jak píšeš, moje ségra s přítelem to mají úplně stejně. Doktoři je ujistili, že při prvním mimi nebude problém, spíš při druhém. To je skvělý, že ti protilátky vyšly negativní.

Lulu gratuluji k potvrzenému miminku na UTZ. Teda to vaše snaženíčko bylo rychlé:o)

Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli se některá ještě letos chystáte k moři. Co si myslíte o slunění? Já se chystám strávit dovolenou pod slunečníkem, ale i tak se asi sluníčku nevyhnu.

Krásný den Amalie 15tt. + 3

PS: Brusinko tak co? Jsem napnutá jak dopadl ultrazvuk!!!

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 04.06.03 09:38

Ahoj holčíny,

Není to ani marmot, ani netopýr. Je to opravdu mimouš:-))))
a první skouknutí Kuklínka máme za sebou. Bylo to faaakt úžasný. Jen bohužel strašně krátký :-( Jestli nějakých 5-7 minut? Byli jsme tam s manželem. Překvapilo mě, že jsem tam snad jediná měla partnera s sebou. Dokonce i pak Arabka, co vcházela se mnou tam šla sama. Přestože čekala s manželem :-))
Připadalo mi, že se Kuklíneka ni moc nevrtěl, ale manžel říkal, že se hýbal. I doktor hlásil aktivitu:-))

Pracičkou nám nezamával, to bychom chtěli co? Pcheee:-)) Doktor nebyl špatný, ale příliš osobně nepůsobil, takže jsem se vůbec nevyptávala, jak by normálně bylo mým zvykem:-)) Nějak jsem si netroufala:-))
Ale měla jsem radost, že se potvrdila moje hypotéza o stáří Kuklínka. Je to tak, jak jsem předpokládala. Dle UZV je o 9 dní mladší než podle poslední MS-)))
Tudíž na AFP testy jdu až příští čtvrtek.

Říkala jsem manželovi, že by asi se sestrou koukali, kdybychom zamávali na monitor a zvolali ?nazdááár Kuklíne? Moc nepůsobili, že by byli veselá kopa :-))
Placenta je umístěná na zadní straně ? z toho taky moudrá nejsem :-))) Když nám ukázoval jak je pěkně vidět srdíčko a pupeční šňůra ? viděla jsem prd :-)))
Už se těším na extra genegtcký UZV ve 20. týdny za poplatek. To si prý s bříškem pohrají a trvá to i skoro hodinu ? prý :-)) V Praze to dělá v Klimentský Doc. Marek a je s ním i legrace. Tak uvidíme:-)))

U své doktorky všechno v pořádku, váha zatím přírustek 0.

Jak jste tu některá psala o pracovní nekázní ? tak taky zaznamenávám útlum :-))) Myšlenky absolutně někde jinde:-))

Janusko : jéje, to jsi si tedy užila. Snad už to zvracení přejde. Myslím, že z toho hubnutí mít nervíky nemusíš. Mimouš si vezme z těla co potřebuje, spíš trpí Tvoje tělo. Ale určitě přizobáváš nějaké ty vitamínky tak to tak divoký určitě nebude. A teď toho ovoce, vitamínový deficit brzy doženeš :-))) Žaludku zdar a poper se s těmi stohy papírů :-))

Sárinko ? snažili jsme se 7 měsíců. A taky to přišlo ten měsíc, kdy jsem nedoufala. Už jsem se duševně připravila na nějaké podpůrné hormony a nakonec nebylo třeba. Měla jsem totiž strašně natažený cykly a ovulace taky bída :-))

Petulko : vůbec se Ti nedivím, že jsi brečela. Příště se určitě zadaří!! A stejně je nejdůležitější ten mimouš v bříšku :-))) Pokud možno žádný stres a být nad věcí. Šíjové projasnění ? to mi nějak uniká ? nevím o co go? :-)))

Levandule: jéé musela jsem se usmívat ? nožky jako čáp. Kdepááák. Při 159 cm jsou to spíše nožky jako jezevčík. No, to jsem trochu přehnala, ale žádná délka to není :-))
Při ťapání dávám pozor. Chodím opravdu opatrně.
Tak hodně energie do nákupků. Znám to, taky se mi když něco potřebuji, nechce běhat po obchodech. Ale až něco vybereš, zase z toho budeš mír radost. Jsme přece jen ženské a málokterou nechá chladnou padnoucí a slušivý kus oděvu :-))) Padnoucí ? aby jste to nečetly jak ?páchnoucí? :-)))) Že Tě ale ten doktor napíná :-))

Sýkorko: pěěěěěkný mimísek !!!!! Teď budeš mít ultrazvukové období co? Určitě se nemůžeš dočkat příštího čtvrtku :-))
S tou váhou budeš v pohodě. Podle toho co píšeš, jsi pěkný štíhlouš tak asi tělo pudovo-sebezáchovně něco střádá. Manželův šatník je pěkně v ohrožení :-))) Můj manžel má štěstí, při svých 190 cm a mou psí výškou si toho asi moc nevypůjčím. Maximálně tak kraťasy :-)) a trička ? coby noční košile :-)))

Maky : moc moc vám přeji co nejdřívější zabřeznutí!!! Teď bude léto, vrhnete se do aktivit s dětským táborem (jestli se nepletu) a myšlenkama budete jinde. A to by bylo ? aby nebylo !!!!:-)))
Pokud možno jenom pěkné a veselé myši-lenky Ti přeji.

Lulu : gratulujem k obříkovi :-)))) To máš tedy ostrozrak ? už jsi viděla i srdíčko:-)) Nás když doktor upozornil na srdíčko tak jsem pořádně nic neviděla :-)))
A přiznej se, na fotečku jsi určitě koukala celý den :-)))

Verčo : s tím sportem to taky tak divoké není. Ještě jsem se ani nikam na těhu-cvičení nedokopal a kolo taky spinká v koutku. Pořád si řikám, že si ho zase hodím na ergometr a zašlapu si lehce aspoň doma, ale nějak se k tomu nemám :-))) Teď se můžu vymlouvat, že je v bytě teplo :-)) Jen zatím (dokud se ještě nevalím) turistím:-)) Cvičení si hodlám co nejdříve ?obšlápnout? abych se naučila správně ?balónovat? a mohla tu mičudu, co mám doma využívat :-))
A to čurymury je fakt náročný. Připadám si jak blázen, když během hoďky jdu 3× a vždycky s takovou troškou :-)) Holt když musím, tak musím :-))) Ale fidorku u toho nechroustám .-))

Evičko : vítej zpátky :-))) Koukám přítel špion, aspoň bude v obraze :-))) A´t se příští týden Sovička odhalí ať víte, zda je to sovová, nebo sovák :-))

Hanulko : prcek si bude takhle tančit:-))) Tak ať se mu nezatočí škeblička :-)) A další krevní RH testy (nebo jak se to nazývá) jsou taky negativní!!! Zkrátka v pořádku:-)

Lajko : s tou nadmutostí bychom si mohly pěkně notovat. Je to čím dál tím horší. A ráno se mi dělaj dole na bříšku úplný vzduchový polštářky :-))) Hrůza :) Chudák Kuklín ? prdíci ho tam takhle utiskují :-)))
S bolavou hlavou Ti asi moc neporadím. Taky mě občas pobolívá. Zkusit možná nějaké akupresurní body. Kamarádka mi radila ? palce přiložit na kořen nosu z obou stran a ostatní prsty umístit po stranách lebly přičemž ukazováček začíná hned nad uchem. Takto se to nedá pořádně popsat, ale v různých brožurkách o akupresuře určitě návody budou.

Amálie: nemá se slunit bříško a asi i celkově to nepřehánět ? předpokládám aby jsi se nepřehřívala a vůbec, že by to nemuselo dělat organismu dobře. Ale když budeš pod slunečníkem a občas se paprskům nevyhneš myslím, že žádná tragedie nebude. Pěkně chladit hodně ?chlemtat? a bude dobře-) A kdy se chystáte?

Zatím páčko,
Martina 15+6 (sice je Kuklín mladší, ale budu uvádět to stáří dne MS:-)))

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 04.06.03 12:59

Babenky moje, tak ja som vám teraz taká happy! :-)))) Manželíček sa práve vrátil od doktorky a vraj má Rh negatív!!!! Tak s tým som teda vôbec nerátala, fakt ma to šoklo, úplne som z toho vytešená :-))))
A Brusinka, máš pravdu, čumím na ňu v jednom kuse, vyzerá ako taká fazuľka, šéfino skonštatoval, že pekný bôb :-))) Vraj to už je corpus delicti a už sa z toho nevyvlečiem, hi hi :-)
A to srdiečko, si zas nemyslite, že to malo nejaký konkrétny tvar, taká svetlá škvrnka, aj na fotke ju vidieť, ale bolo krásne zreteľné, ako bije.
Tak som sa pochválila, tuším všetky poctivo zarezávate, tak práci česť a robote pokoj, nech vám to rýchlo ubehne!

Lulu
8tt

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 04.06.03 13:04

Lulu tak to je bomba. O starost méně. Dej si panáčka kefíráčka, ať to oslavíš :-)))

Huf huf, začíná být pěkně vedro.
Odpoledne jdu do ZOO podívat se na křest hrošice - Marušky. Firma kamaráda sponzoruje Marušku a mají tam akci. Tak se těším :))) Snad nezdechnem :-)))

Pápá, zítra poreferuji :-)))

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 04.06.03 13:47

Ahojky!

Tak jsem si na dnešek udělala prima pracovní plán. Vymysleli jsme s partnerem, že v první fázi budeme jména pro mimíska losovat! takže jsem stahla z internetu jména a teď poctivě stříhám na dvě hromádky - holčičí - klučičí … Hledání jmen mě moc pobavilo, a protože jsem to dávala k lepšímu i v kanceláři a setkala jsem se celkem s úspěchem, tak posílám i pro vás namátkově (jmen je kolem 1500) nějakou tu inspiraci:

Gvendolína, Jenovéfa, Nikodéma,Donalda, Scholastika, Krasomila, Konzuela, Polyxena, Pravdomila, Salomena, Žakelína, Mečislava, Kunhuta, Brunhilda, Hyacinta …

Hvězdoslav, Inocenc, Leodegard, Lukrecius, Milivoj, Gaston (vzpomněla jsem si na loňského plavce), Haštal, Něhoslav, Vojen, Vlk. Želimír, Všerad, Spytihněv (u některých jmen si nemůžu nevzpomenout na Neználka - tak ten naštěstí ve jménech není)

Nejlepší na tom je, že se mi některá ta jména zdají docela hezká, i když si myslím, že jsou do současného života tak nějak nepoužitelná - škoda.

Už se těším až někdy budeme doma vybírat - i když počítám, že konečné rozhodnutí padne až tak nějak úplně ke konci. Je to zvláštní - onehdá jsme u kamarádů na sešlosti oznámili, že budeme tří a ostatní páry co tam byli (všichni zatím ve stadiu krátkého chození spolu) už přesně věděli jaké jméno chtějí pro své budoucí potomky a my jediní, co už jsme k rozmnožení vykročili, jsme neměli připraveno žádné…

Přeji hezký den - dneska se půjdu zúčastnit fandění na košíkovou (kamarádi zkouší na co si vzpomenou z dob základky, kdy chodili po různu do sportovních kroužků - výkony tomu odpovídají - na dívání je to dost legrace) když je volná druhá půlka hřiště, tak zkouším jen tak házet z čáry na koš - občas už se mi to i povede, ale to moc velká zábava není

mějte se fajn Sýkorka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.03 15:30

Ahoj Lajko,
dost casto na me jdou migreny a bohuzel v dobe tehotenstvi na me prisly uz 2× ( 8tt a 12 tt ). Byla jsem v nemocnici, prasky nedoporucuji zadne z tech beznych ( ibuprofen nebo paralen ), je nejlepsi nechat si napsat Aulin, ktery je jediny schvaleny ( porodniky ), bohuzel ho vsak muze napsat jenom neurolog. Take pomaha cipek Tramal, ktery je na seznamu neskodnych a hlavne, je to cipek.
Jinak kaficka se neboj, rano jedno vubec neuskodi a je idealni na tlak.
pa a hodne zdaru,
beruska

Hanulka1
Závislačka 3304 příspěvků 04.06.03 17:08

Ahojky berušky,
mám na vás na všechny jeden takový dotaz. Chtěla jsem se jenom zeptat jestli se vám už na břišku nerýsuje ta pigmentová čára odborně LINEA FUSCA (někdy se udává LINEA NIGRA)? Mě se totiž objevila už před 14dny. Je sice slaboulinká, ale je tam. Nejdřív měřila asi kolem šesti centimetrů a táhne se od spodu směrem vzhůru a dneska ráno jsem se koukala, že už se rýsuje přes celou spodní část břicha jen asi dva centimetry od pupku. Tak jsem chtěla vědět jestli pozorujete něco podobného. Každému se objevuje jindy a někdy vůbec ne.

Brusinko K tomu cvičení. Já se musím pochlubit, protože u nás v Brně to dělá mimo jiných i agentura Větrník a příští úterý už jdu cvičit. Není to tak strašný, myslím cenově. Dokonce na cvičení přispívají i některé pojištovny. VZP přispívá 1000,– a Metal Alianze 500,– To jde, ne?

Sykorko Před nedávnem, tuším, že v deníčku Brusinka 13. týden jsi psala, že tvoje pojišťovna přispívá na pobyt v porodnici. Mohla by jsi mi říct, která pojišťovna to je? Mě se na stránkách pojišťoven většinou nic moc nepodaří najít. Moc děkuji.
Tak zatím a krásný den přeji.
Hanka 15+3 tt

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 04.06.03 17:22

Ahojky všem,

umírám vedrem v práci a tak vám ještě napíšu:

Brusinko moc gratuluji k ultrazvuku, takže mimís je nakonec mladší, takže to by si měla rodit někdy začátkem prosince že jo? No ale že je to krása ho takhle vidět? Já už se nemůžu dočkat na další příležitost. Na dovču se chystám od příští soboty na týden na Menorcu se ségrou a kámoškama, taková dámská jízda. Už se nemůžu dočkat až se trochu zrelaxuju.

Lulu moc gratuluji k Rh negativní u partnera, zase o starost míň. Tak se ho drž:o) Lidí s negativním Rh je prý asi jen 15%.

Sýkorko u nás byl výběr jména hotová hrůza, vyzkoušeli jsme různé systémy, jako že každý napíše svých pět favoritů a pak se to dá dohromady no a nic. Tak nakonec jsme nastolili spravedlivý systém já pro holčičku a přítel pro kluka no a je z toho Amalie a Honzík.

Dneska byl u nás v kanceláři skoro 6-ti měsíční synek naší účetní a je naprosto k sežrání. No co vám budu povídat hezky jsem si zatrénovala. Jen musím říct, že se docela pronese a to jsem si říkala, že když mě bylo 6 měsíců moje mamka už vlastně byla těhotná se ségrou. No musí to být fuška!!!

Tak se zatím mějte krásně.

Amalie 15tt. + 4

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.03 17:50

Ahoj spolutěhulky!!!
Zdravím vás v prostřed týdne.
Dnes jsem byla v poradně…mám -1,5kg a tlak 90/60! To se nedivím, že se mi motá kebule a je mi občas na omdlení :o(( už, aby se trochu ochladilo!!!
Jinak mám naplánované AFP testy-za 3 týdny…doufám, že dopadnou dobře… když už dopadlo dobře to šíjové projasnění.
Jo a dneska se mi zdálo, že rodím. Pořád jsem říkala, vždyť je brzo, ještě musím na 2 UTZ a bříško nemám velký, ale doktorka tvrdila, že je čas. A jak to dopadlo bohužel nevím, protože mě vzbudil Adámek :o((

Mějte se krásně a přežijte ta vedra!!!
Gábi 14tt

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 05.06.03 07:39

Ahojky!

Jedná se o Oborovou zdravotní pojišťovnu zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví č. 207 (ale berou každého, i kdo není zaměstnán v daných oborech) posilam adresu.

Celkově platí v porodnici max. 2500 Kč. Další výhodou je připlácení na plavání pro děti 0-3 roky ve výši 600,– Kč ročně a pak ještě přispívají na antikoncepci (HA, tělísko apod) 500,– Kč ročně - to je teď na nic ale jinak se to dá taky dobře využít. No a v neposlední řadě mají přes zimu nasmlouvané plavecké bazény po celé republice a v nich vždy jeden den či odpoledne plavání na kartičku pojišťence zdarma - toho využívám už několik let - chodím 2× týdně do dvou bazému ve městě - v každém je to jiný den. Bohužel nemá žádný příspěvek na cvičení - to je škoda - ale já jsem předběžně zjišťovala, že u nás stojí 1 lekce 40-50 Kč, takže to zase nebude taková finanční rána - je to levnější než jóga, na kterou jsem chodila doteď …

Když jsme u peněz - nevím jestli víte (a budu se opakovat, protože o tom psala výborně jedna těhulka v diskuzi)- ale budeme nastupovat v podobné době na mateřskou, takže to budeme mít nastejno - pokud „odpracujete“ na mateřské min. 3 měsíce v příštím roce tzn. do konce března -máte nárok na celou dovolenou za příští rok a pokud včas (ihned po ukončení mateřské) podáte nějaké lejstro, že ji nehodláte vybrat, tak dovču hned proplatí - tzn. po mateřské hnedka celý plat navíc. No a pokud jste u státního podniku, tak když budete v druhé polovině letošního roku pracovat více než 65 dní tuším, tak máte nárok na přídavný tzn. 13. plat „na vánoce“ je to polovina normálního platu … u soukromníků tohle samozřejmě neplatí, ale ta dovolená ano.

Jinak drobné možnosti na přilepšení - na Dm marketu mají akci pro letošní novorozence - balíček drogi zboží, příspěvek na stavební spoření, úrazové pojištění. Na stránkách Huggies se lze přihlásit do klubu a pak snad posílají každý měsíc nějaký vzorek svých výrobků + slevy, akce apod.

My teda nejsme tak úplně chudý, jak to podle tohohle příspěvku vypadá, ale já si tak nějak říkám - proč nevyužít příležitosti …

Ahojky Sýkorka

Ijanka
Povídálka 38 příspěvků 05.06.03 08:50

Ahoj Lajko. Zabrousila jsem k Vám ze snažilkovského deníčku, takže práškům se pokud možno taky vyhýbám, ale mám vyskoušený mátový čaj. Musíš ho začít pít, co nejdřív a vypít dostatečné množství, aby se ti stihly vyplavit všechny nečistoty z těla a doplnila si tekutiny vůbec, protože i to že málo piješ způsobuje bolest hlavy a teď v těch vedrech je to opravdu důležité a pro tebe ještě víc.
Doufám, že ti moje rada pomůže, ale rozhodně ti neublíží.
Měj se a opatruj bříško
 Iva

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 05.06.03 10:36

Ahoj, holčiny!
Tak vás zdravím ve svém posledním pracovním dnu tento týden. Zítra mám dovolenou, ale raději bych ji neměla. Jedeme totiž na pohřeb manželova dědečka. Ale to už je život. Děda byl hodně nemocný a teď už ho aspoň nic nebolí.

Autoškolu budu opakovat 19. 6., tak prosím o držení palečků. Raději jsem si připlatila ještě dvě jízdy těsně před tím, tak snad to tentokrát pomůže.

Brusinko - šíjové projasnění je to vyšetření, na kterém byla Gábi. Ošklivě poloanglicky se to jmenuje nuchální translucence. Měří se nahromadění tekutiny v šíjové oblasti plodu.

Co se týče sportu, tak turistika vítězí. O víkendu jsme byli na Vysočině a strávili dva příjemné dny v okolí Dráteniček. Já pochopitelně nehorolezila, ale pohyb s lehkým batohem byl v pohodě i do kopce a spaní venku se miminku taky docela líbilo. Sice se mě kamarádka ptala, jestli vím, kolik lidí by mi naplácalo, ale přece se nezavřu do izolace a nebudu se až do ledna válet jenom proto, že jsem těhotná :)

Mějte se krásně a přeju příjemný víkend. Mně přijedou na návštěvu rodiče a čeká mě zavařování třešní. Tak ahojky!
Petra
 10tt+0

Evicka2
Povídálka 15 příspěvků 05.06.03 12:55

Ahoj Hanulko,
mne se ta pigmentova cara objevila asi v 15tt a byla docela znat, ale ted uz ji tam zase nevidim:-) Tak jsem ji tam predtim mozna jenom vykoukala.

Dneska se mi taky zdalo, ze jsem rodila a narodila se nam dvojcatka. Mne pak nekam odvezli a Paja mel vybrat jmena. Rozhodl se pro Adamirka a Onyzku. A ja pak chudak zbytek celeho snu litala a snazila se ta jmena zrusit. Kdybyste je ale nektera chtela pouzit, tak klidne muzete:-)

Jeste vcera rano jsem se radovala, ze nedopnu stare kalhoty a z toho logicky vyplynulo, ze musim jit na nakup novych. Zavitala jsem do tehotenskych obchodu… ale hruuuuuza. To se fakt neda nosit. Jsem zdesena. Nevite o nejakym internetovym obchode, kde maji neco pro maminky mladsi 50let? :-) A jeste to ma jeden hacek, moje velikost standardne je 34, takze shanet 34 tehotenske bude asi dost zabava…
Mejte se hezky a neupecte se.
Evicka a Sovicka 19+4tt
PS: taky bych asi mela uvadet tydny podle MS, ale mne se do toho tak nechce si ubrat ty tydny:-)

Hanulka1
Závislačka 3304 příspěvků 05.06.03 16:11

Ahoj všem,
dneska je takové vedro, že se mi ani psát nechce. Koukám, že ani vám ne. Začíná mě pobolívat hlava a to přitom piju jako o život. Vypila jsem už skoro dva litry a do večera další litřík zvládnu hravě. Nejraději bych se vyvalila někde u vody, ale samotné se mi nechce. No nic. V práci jsem do sedmi a to už je jenom za tři hodinky a pak honem domů. Dneska budeme mít smažený květáček s brambůrkama. Mňam mňam. I do polívčičky zbyde, je totiž obrovský.
No tak se mějte krásně a ať vás to vedro neumoří.
 Hanka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 06.06.03 10:05

Ahojky,

tak včera se prohnala Prahou docela pěkná průtrž. U Muzea to vypadalo jak kdyby auta na magistrále projížděli decentním potůčkem :-)))
Jinak zážitky ze ZOO byly opět vynikající. Hrošice Maruška není sice žádná mladice - jsou jí 4 roky, ale proti samci Slávkovi je to opravdu drobeček a taky vstkutku ještě roztomilý hrošík :-)) Přivezli ji z Ostravy a původně se jí do Prahy nechtělo (3 hodiny ji cpali do bedny). Výstup už tak zdlouhavý nebyl. Se Slávkem se spřátelily, takže ZOO doufá v potomstvo. Akorát bude muset asi ještě trochu povyrůst, protože prvotní snažení bylo pro Marušku docela nebezpečné, tak museli pokusy o páření stopnout :-)

Nejprve to vypadalo, že je vůbec neuvidíme (pouze sem tam vykukující nozdry a uši z vody), ale pak začali zaměstnanci křtícího podniku házet do vody jablka a to samozřejmě sklidilo úspěch.
Nejprve se vyhrabošil Slávek a pak se osmělila i Maruška.
To, že jsou to nebezpečná zvířata jsem věděla, ale že mají každoročně v Africe na kontě 10.000 obětí a pro srovnání krokodýli pouze 1.000, mě docela zarazilo.

Tak pozor na hrochy :-))

Hanulko : čáru jsem ještě nezaznamenala. Uvidíme později. Tvoří se mi pouze permanentně Linea chlupea :-))) To je proto, že chtěli mít naši Jiříčka a teď to mají - chlupatá dcerka :-)))

Evičko : pěkná jména. Ani se Ti nedivím, že jsi se naběhala aby jsi jména zrušila :-)))

Už se těším na víkend. V sobotu se s Romíkem podíváme na Mišul a její velký den. To zas bude slziček. Určitě to nevydržím a role plačky se zhostím dokonale :-)))

Pěkně si užijte víkendík, snad zas až taková dusna nebudou.

Pa Martina
16+0/ 14+6

VVerca
Stálice 75 příspěvků 06.06.03 11:03

Ahoj holky,

tak v Brně zatím nespadla ani kapka a je tu pořád pěkné dusno. Úplně trpím. Včera, když jsem přišla z práce, jsem si všimla, že jsem na břiše pořádně osypaná. Vypadá to, že je to buď alergie z jahod, které jsem baštila večer před tím, anebo jsem jak malé mimino a i když teď nosím jen tričko a sukni, tak jsou to potničky. Dnes ráno to ale začalo celkem rychle mizet, takže si z toho hlavu nedělám.

Hanulko, ani u mě není vidět žádná čára na břiše. Koukala jsem se poctivě, ale fakt nic.

Holky přeji vám i vašim bříškům krásnou sobotu a neděli.

Verča 11tt

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 06.06.03 11:26

Ahoj holky,

do kanceláře mi vůbec nesvítí sluníčko, takže mi je tak akorát, žádné dusno.

Co se týče té čáry na bříšku tak taky nic. Jen mi nějak začly růst chloupky a to v hojném počtu. Nikdy jsem na břichu nic takového neměla, asi jsou to ty hormony.

Včera jsem se dověděla výsledky ze všech testů. Dopadly dobře, jen manžel musí jít na gynekologii na krev, protože potřebují zjistit jeho skupinu. Dost jsem se vylekala, když mi to sestra řekla, ale prý je to běžný postup, tak uvidíme. Doufám, že bude všechno v pořádku.

O víkendu se chystáme do ZOO, už se těším až vypnu mozek a budu candrat mezi divokou zvěří.

Hezký víkend pa Levandule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.03 11:32

Zrovna jsem si ještě raději informaci ověřila - acetaminophen je jiný název pro paracetamol, který je obsažen v Paralenu, Panadolu a spoustě dalších léků.

Doufám, že to trošku objasnilo situaci.

Hanulka1
Závislačka 3304 příspěvků 06.06.03 12:08

Ahoj berušky,
to vedro mě asi umoří. Jak se máte vy?
S tou čárou se ptám jen orientačně. Mé sestře se třeba objevila až v šestém měsíci a mojí kolegyni v práci se objevila hned na začátku těhotenství, někdy kolem šestého týdne. Někomu se prý neobjeví vůbec.
To je dusno. už aby sprchlo a pročistil se vzduch. No nic evidentně nemyslím na nic jiného než na děšť, tak se zatím mějte a krásný víkend.
 Hanka

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 06.06.03 12:20

Ahoj, ahoj! :-)
Ja som tu zabednená s klímou a bez vetrania, takže prakticky vôbec neviem, ako to vonku vyzerá. Ale aspoň sa neuvarím, dokonca si musím kúriť :-)))) Čiaru tiež ešte nepozorujem, no veď mám ešte pekných pár týždňov čas, ale taký pásik z chĺpkov veru áno. A čo ma trochu štve, stmavli a narástli mi chlpy na nohách! Mala som ich vždy také jemné, že som sa holila len ak pre svoj vlastný lepší pocit. Ale teraz mám obavy, že zo mňa bude chlap, v lepšom prípade opica (no to už vlastne som aj tak :-)))
Včera sme boli v Tescu na veľkom nákupe, došli mi totiž zásoby v práci a teraz musím stále niečo jesť, lebo inak mi je desne zle. A mám teraz samé zdravé chute, ale výhradne na ovocie, podmienkou je, aby bolo šťavnaté. Na zeleninu sa nemôžem ani pozrieť, zato ovocie jem na kilá. A to ja teda normálne mám presne opačne. Som rada, že to nie sú chute na zákusky, ale…ešte nie je veľmi sezóna a vraj aj tá bude tento rok slabá, čo sa parádne odráža na našej peňaženke :-( Lenže nemám na výber - väčšina ostatných potravín sa mi protiví a vitamínky aj tak v hojnej miere potrebujem. Ale pri nutnosti financovať nedokončené bývanie a predstave zháňania výbavičky mi teda nie je všetko jedno, keď každé kilo ovocia stojí 50-60 korún. Ach jo…
No ale inak je všetko fajn, včerajšie odbery som prežila, aj keď s oboma rukami dopichanými a polepenými, chudák mužíček trpel so mnou a celú cestu ma ofukoval a nedovolil mi zapnúť ani pás :-)
Dnes tu budem až do siedmej, nič moc predstava, ale už sa hrozne teším na víkend. Chystáme sa robiť kotlíkovú gulášpárty, tak budem hrozne dúfať, že sa konečne podarí a že sa mi teda aj ten guláš podarí! :-)
Majte sa babenky krásne, aj nádherne sa môžte :-), užite si víkendík, ako to len pôjde a pozdravte chrobáčikov v bruškách asi od najmladšieho člena našej mafie :-)))

Lulu 8tt

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 06.06.03 12:29

Ahojky holky,

nakukuju k vám pravidelně od snažilek, kéž bych tu už mohla být s vámi :-)

Ve středu 11.6. jsme uspořádaly v Praze sraz v koblížkárně dole na Václaváku, v prvním patře v Koruně od 16. hodin. Pokud dostanete chuť, tak vás také rády uvidíme!!! Už se těším na Brusinku a Amálku!!

Mějte se a opatrujte se! Šárka (Kaitlin)

Januska
Stálice 77 příspěvků 06.06.03 13:00

Ahoj těhulinky,
tak už začalo pršet konečně i u nás, v Ostravě, asi před hodinou se spustila průtrž mračen ? už to bylo moc potřeba.
Musím vám napsat o svém včerejším - docela šíleném - zážitku (doufám, že si to špatné vybírám hned na začátku a pak už si budu jen užívat). Cestou do práce se mi totiž podařilo omdlít v tramvaji. Spadla jsem dost nešikovně a docela se ?omlátila?, ale to jsem zjistila až později. Když jsem se probrala (teda když mě probrali), tak jsem seděla mezi hloučkem lidí a vůbec jsem nevěděla, co se se mnou stalo. No, ono to horko a můj úžasně nízký tlak (včera 80/45)?. Nebylo mi ale šíleně zle, jen jsem se necítila dobře a snažila jsem se to ?rozdýchat?, ale nepovedlo se.
Pro jistotu jsem zašla k doktorovi, protože mě po tom pádu bolelo bříško a měla jsem strach o mimi. Změřili mi tlak a mohla jsem alespoň znovu vidět mrňouska na UTZ, protože se doktor díval, jestli tam není nějaká krevní sraženina a jestli je srdíčko O.K. Všechno je naštěstí v pořádku. A ultrazvuk ve dvanáctém týdnu je táááááák krááááásnýýýýýý (všechno zlé je pro něco dobré).

Sarinka: my jsme se snažili dva měsíce a měli jsme opravdu velkou radost, že se to povedlo tak brzy.

Haňulko: čáru zatím taky nepozoruju, a máš pravdu, že jsem slyšela o tom, že je to u každého individuální. Takže u mě snad později.

Sykorko: to je skvělá zpráva s tou OZP, jsem jejím pojištěncem (jako ostatně asi všichni u nás v bance) a vůbec jsem netušila, že přispívá na pobyt v porodnici. Příspěvky na HA jsem využívala, ale to s tou porodnicí byla pro mě novinka ? takže díky.

Přeju všem krásný víkend a opatrujte pupíčky,
Janka (11tt+4)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 06.06.03 13:46

Ahojky!

Zdravím při pátku - opět mám kratší pracovní den - hoďku a půl jsem strávila v čekárně na gyndě a potom půl hoďky u doktorky kontrolou všeho možného - nejvíce mě pobavilo měření pánve ze všech možných úhlů - doufám, že bude pro mimíska správně veliká. Taky jsme poslouchali srdíčko a buší úplně skvěle a šíleně rychle - paráda. Taky mě doktorka potěšila - prý další odběr krve bude až ve 30. týdnu - to když si představím, tak je to opravdu zadlouho.

Jinak jsem v čekárně pořádně očumovala bříška pokročilejších maminek - jsou děsně veliká! jsem moc zvědavá jak budeme vypadat s takovým obrovským pupíkem!

V pondělí běžím na genetiku a prý mě ještě odtud pošlou na ozvy srdíčka - takže si, zdá se, doktorů zase ještě pořádně užiju. Šéf jen v práci kroutí hlavou, když podepisuje propustky …

Taky jsme včera večer podnikli první losování jmen - po vyloučení chuťovek typu Fridolín nám nakonec zbyli dvě docela normální - Nikol a Jan - jsem zvědavá, jaká jména vylosujeme příště - docela jsme se nasmáli - chudinka mimísek, kdyby tušilo s jakým humorem rozhodujeme o jeho budoucnosti (mám dojem, že jméno je docela důležitý)

Na víkend se chystáme na člunkovačku - s naší kánoí chceme zdolat ukrutně náročnou vodu na přehradě … na řeky si samozřejmě teď netroufám - co kdybychom se otočili, ale na tý přehradě je to fakt pohoda - navíc mám pocit, že budu stejně ležet na barelech a nechám se vozit od jedné plážičky k druhé …

Mějte se moc hezky a užijte si víkend!
Sýkorka 16tt+4

kostka
Kecalka 405 příspěvků 06.06.03 14:31

Ahoj holky,
všechny vás moc zdravím a přeju,ať mimíčci rostou,jak mají, a vyšetření dopadají také dobře.
Moc jsem se zasmála příspěvku Lulu o vaginálním utz, musím říct,že jsem na to taky docela vyjeveně zírala a připadala si legračně. Manžela jsem nechala bohužel doma,škoda.;-(
Sárince: my se dohodli,že se pokusíme o mimi,už v prosinci, ale opravdu na tom pracovat začneme až v létě,aby bylo na jaro.Antikoncepci jsme vy:,–(ili hned,tuleníčku(to je roztomilý výraz) se oddávali jen v neplodné dny(měla jsem menses posledních několik let pravidelně po 28-30 dnech a ovulaci poznala podle „píchání“ a takového tlaku v podbřišku). A šup- metoda nevyšla,máme termín kolem 10. listopadu. Samozřejmě nás to nemrzí,mimi si samo vybralo,kdy se chce narodit. Trošku mě zmátlo to, že zatímco první dcerka byla „náhoda“,na druhé jsme museli „zapracovat“ vyloženě v den ovulace a vyšlo to až na potřetí.
V tuto dobu za sebou máme utz srdíčka,amnio jsem nakonec odmítla,když jsem přihlédla k možnému riziku,krev je OK,rodové dispozice nemáme, jít na to jen proto, že jsem o rok překročila věkovou hranici se mi zdá zbytečné.
Já mám už solidní bříško,skoro vše je mi malé, spíchla jsem si narychlo rovnou bílou sukni v pase do gumy,která má rezervu, nakoupila volná trika a košili a ještě sháním nějaké šaty, ovšem při mé postavičce jsou mi všechny velké přes prsa a skoro malé přes břicho:-)).
Na kole jsem první tři měsíce raději nejezdila, i když jsem vášnivá cyklistka,před­minulý víkend jsme už vyrazili a najeli skoro 15 km,samozřejmě hlavně po rovině,hrbolům se vyhýbajíc. Včera jsme si také s mimíčkem prvně zaplavali,bylo to moc fajn. A co vy,koupete se?
Taky se hlásím mezi zvědavé,nechám si říci, co to je,ukáže-li se mimi.
Jsem moc ráda, že jsem tyhle stránky objevila,vždycky mi zvednou náladu.
Mějte se všechny moc hezky.
Hana 17+3

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 06.06.03 14:41

Ahojky při pátku,

teda to vedro mě totálně ničí, ale to asi nebude vý:,–(ou nás těhulek.

Lulu já mám taky pořád chuť na ovoce a to jsem ho nikdy nejedla. Třešně pořádám přímo na kila, i když ty jediný mě šmakovaly vždycky. Zelenina mě nikdy moc nebrala, takže žádná změna.

Hanulko čáru zatím nepozoruji, ale myslím, že je možná brzo, ve většině případů se prý objevuje později.

Janusko proboha dávej si na sebe pozor, s takovýmhle tlakem by snad člověk měl radší být doma. No hlavně, že se mimískovi nic nestalo.

Jo jinak jsem se přihlásila na těhotenské cvičení, teda v úterý se tam jdu podívat. Je to ve Studiu pro ženy ve Vodičkově ulici v Praze. Mám s nimi moc dobrou zkušenost, už jsem tam chodila cvičit Mojžíšku. Když jsem tam volala, že jsem těhulka ta paní co mi předcvičovala se málem rozbrečela radostí.

Holky já jsem tak šťastná, že jsem těhotná!!! Připadám si jako blázen, když si uvědomím, že mám v bříšku ten pokládek skákala bych radostí. Vždyť já jsem údajně nemohla mít děti! Taky jsem četla ten příspěvek od Michaly o neplodnosti a všech strastech, které to přináší, je to hrůza. Fakt si hrozně vážím toho, že jsem měla to štěstí a to moje sluníčko vplulo do bříška ani nevím jak. No tak teď bych se snad rozbrečela, radši toho nechám:o)

Krásný víkend Amalie 15 tt. + 6

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 06.06.03 14:50

Jéééééééé Amálko zrovna dneska jsem se tam pokoušela dovolat - do Vodičkový.
Taky se chystám na cvíčo tam.
Tak se třeba někdy sejdem :-))) Škoda, že v úterý už mám domluvenou babičku, mohla jsem jít s Tebou.

Jani: téda to je pěkný, takový tlak. A ani panáka si dát nemůžeš :-)) Dávej na sebe pozor.

jo a ovoce taky mňam mňam :-))))

Ještě jednou hezký vík,

Martina

aLEKA
Nováček 9 příspěvků 06.06.03 19:15

Ahoj holky,
mooc vás všechny zdravím a mimiky samozřejmě taky. Pilně vás čtu, ale na psaní jsem moc neměla náladu. U nás všechno v pořádku, za 14 dní se vdávám a „jančí“ všichni okolo, jenom já s mým upírkem (mimik- říkam mu tak, protože mě vysává, všechny tuky se stahují do břicha) jsme opravdu klidní. Včera mě poprvé pustili sednout v autobuse - vstal nějaký blázen a já zjistila, že sedačka je pročůraná a ten pán taky. Ještě, že jsem to zjistila včas a nesedla si. Ten chudák pročůranej pak stál u dveří a provinile koukal na mokrý čalounění sedačky a občas docela roztomile mávnul rukou jako, že se nic neděje, že se to stává…Jsem zvědavá kdo mě pustí sednout příště…Holky mějte se hezky, a přežijte ty vedra, já už jsem docela vyřízená.
Aleka
16 tt

Hanulka1
Závislačka 3304 příspěvků 07.06.03 10:36

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla pochlubit, že konečně včera večer i k nám do Brna dorazila ta velká bouřka. Trvala dvě hodiny a ten vzduch ááááách no paráda. Dneska bude sice teplo, ale dýchá se mnohem lépe než včera.
Amálko Tak čáru mám opravdu velice dobře zřetelnou. Jo a s tím cvičením, já jdu taky v úterý cvičit. K nám do Brna do agentury Větrník, tak jsem zvědavá.
Ach jo, dneska jsem v práci, ale snad mi to rychle uběhne.
Tak se mějte krásně a v pondělí ahoj
Hanka 15+6 tt

Lucus
Povídálka 22 příspěvků 09.06.03 14:24

Ahoj holky,
hlásím se po třítýdenní odmlce, před třemi týdny jsme absolvovala amniocentézu a musela jsem potom být tři týdny na neschopence.Konečně už jsem zase v práci a můžu Vám napsat, že odběr plodové vody dopadl dobře, geneticky je vše v pořádku a pokud ještě 20.6. pan doktor neodhalí nic na ultrazvuku, tak se nám v říjnu narodí chlapeček.( Teď sem obdržela kopanec , musím Vám říct, že první pohyby jsem cítila už v 18.týdnu).
Odběr plodové vody proběhl úplně bez jakýchkoliv komplikací a byl nebolestivý.Byl tam se mnou i manžel a mohl se přitom dívat na miminko.Když doktor nabral plodovou vodu do stříkačky, tak manželovi pocákal ruku a mě břicho, bylo to teplounké a žluťoučké - asi jako moč. Manžela to překvapilo, ale byl to i pro něj zážitek.Vzhledem k tomu, že jsme minulý rok o mimčo přišli, tak mi tenhle pan doktro osobně zavolal výsledky , abych neměla nervy a musím říct, že je opravdu skvělý ( MUDr.Čutka - genetika České Budějovice).Teď mám ještě strach z toho ultrazvuku, při kterém minule našli vývojovou vadu a na základě kterého se těhotenství přerušovalo, ale zase si říkám, že tam jdu příští pátek a už budu ve 23.tt., tak kdyby byl jen náznak nějakých komplikací, tak by to nenechával tak v klidu až na příští týden.
No budu šťastná až budu konečně vědět, že je vše OK.
Holky mějte se krásně a pokud Vás některou čeká odběr plodové vody, nebojte se je to úplně v pohodě.Lucka 22tt

Vložit nový komentář