Brusinka - 20. týden

Těhotenství

Ahoj všechny štěbetalky, tak se to Kuklínkovi začíná pomalu lámat :)) A už taky konečně.......................... první kopanečky :))))))

Ve čtvrtek v pět hodin ráno jsem při návratu do postýlky ( po čůrací pochůzce) vleže na zádech poprvé s jistotou zaznamenala první nesmělé, lehké kopanečky. Objevily se na stejném místě párkrát po sobě, takže nebylo pochyb, že se nejedná o nějaké ?střevní bublinky?, ale o Kuklínkovi bublinky :-))
To se určitě rozcvičoval na první ze čtyř výletů. Tušil, že ho čeká Sněžka, tak se musel pořádně protáhnout :-)))

Dovolenou jsem si opravdu s kamarádkou užila parádně.
Cestování jsem zvládla bez nehody :-))
Nachodily jsme sice docela dost ? celkem 85 km, ale do kopců jsem to nehnala, takže byl Kuklínek doufám spokojený.
Sněžka se bohužel zahalila do mlhy, ale při sestupu se pomalu začalo vyjasňovat a celkově ten první (ač ze všech na počasí nejméně příznivý) den proběhl bez většího deště.
Jen zpočátku na cestě česko-polského přátelství ze Špindlerovky směr Sněžka začalo chvílemi mrholit a už už jsme se začaly strachovat, aby se to nějak nerozjelo. Ale brzy mrholení ustalo. Sice jsme byly dobře vybaveny, ale kamzíkovat po mokrých kamenech by nebylo to pravé ořechové.

Další dny už bylo polojasno a příjemné vycházkové teploty.
První den jsme měly dokonce zpestřený ?ochočenou? kavkou a přítulnou malamutkou na Lesní boudě. Usedly jsme ke svačině a najednou vidíme, jak se k nám blíží pták a vypadá to, že se budem muset o svačinu rozdělit, popřípadě bránit oči před vyklováním .-))) Místní rekreantky (milé důchodkyně) nás poučily, že je to ochočená kavka. Hodila jsem jí kousek chleba ? zdálo se mi, že se velice podezřele blíží k mé hlavě, ale nějak jí nenadchnul. Myslela jsem, jak budu mít pěkný snímeček s ležící ma(la)mutkou (mazlivě se rozvalila u nohou a očekávala drbání) a kavkou na ruce, ale než se kamarádka přichystala cvaknout, zase poodlétla. No tak alespoň další foto do sbírky ? Martina a cizí pes :-)

Taky už pěkně poposkočilo bříško. Řekla bych, že právě během té dovolené.

V úterý jdu zase na kontrolu. Nesu své doktorce výsledky z glykemického testu tak doufám, že nebudou námitky a nedostanu doporučení na případné omezení dobrůtek.
Nalačno je tam hodnota lehce snížená. Moudrá z toho nejsem. Doktorka doufám bude :-)
Teď na horách jsem energii doplňovala poctivě. Tatranky a různé tyčinky mňam mňam :-)))

Mějte se moc pěkně a těm, kterým se blíží období prvních čutanců......­...správné trefě…ZDAR...­..nazdááááár,

Martina
19tt+5

Váš příspěvek
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 01.07.03 07:42

Ahojky!

Naše minidovolená se taky vydařila - vyrazili jsme prozkoumávat Lužické hory, takže jsme zvládli různé skalnaté vyhlídky a přírodní krásy, botanickou zahradu v Liberci, prohlídku zámku Lemberk, varhaní skálu z Pyšné princezny, koupačku na prima rybníku s pískovou pláží (jako u moře), testování hospůdek a restaurací a zastavili jsme se i na reggea festivalu a trošku natřásly mimíska při tancování - pohupování - moc příjemný výletík - pokud jsou pro vás Lužické hory neobjevenou částí naší přírody tak vřele doporučuji - obzvláště na kola to tam vypadá výborně - my se tam za čas chceme určitě vrátit …

Jinak se musím také pochlubit s prvníma kopanečkama - posledních 14 dnů jsem občas s rukou na břiše cítila takové bublinky - takže jsem byla napnutá jestli je to „ono“ nebo ne - ale včera mi byl do ruky uštědřen takový kopanec, že jsem měla pocit, že mě to šlapítko ruku úplně odmrští - partner si potom večer taky zkoušel dát ruku na bříško - přesto, že se mimísek snažil pořádně tak cítil prý taky jen spíš ty bublinky, ale i tak jsme byli spokojení.

Lajko: děkuji za prima článek o aromaterapii - už se těším až doma odpálíme tu správnou aromalampu …

Kairo: moc pěkný fotečky - obzvlášť ten obličejík je povedený! Doufám, že kamarádčina holčička už je na tom lépe - palečky jsem držela, jen co jsem si tvůj příspěvek přečetla …

Jinak u nás prší a prší - začalo včera večer a zatím nepřestalo ani to nevypadá na nějakou změnu.

Mějte se moc hezky
zdraví Sýkorka

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 01.07.03 10:49

ahoj těhulky a bříška :o)
tak se hlásím po dovolené v Tatrách. Fyzicky utahaná, psychicky nádherně odpočatá :o)
Včerejší návrat do Ostravy byl pro mne šokem - to vedro a dusno bylo ubíjející.
Včera jsem byla u pana doktora, tak už konečně mám průkazku a na příští kontrole za měsíc mi udělá podbrobný ultrazvuk. A ze včerejší kontroly mám skvělý zážitek - pan doktor si vzal nejdříve vaginální sondu a zjistil, že nic nevidí, tak potom na bříško… chtěl mě poslat vyčůrat, že pořád nic nevidí (hledal dole), ale náš drobeček se přece nebude tlačit dole! I když má jen pár cm, zabírá prostor otevřené dlaně i s prstama… takže má vlastně pro sebe celý plavecký bazén :o) No a když pan doktor zabrousil k pupíku, tak ho našel :o))))
Jo a taky už máme termín porodu - 27.ledna 2004

Brusinko blahopřeji k pohybům, já se na ně už taky moc těším… měla bych je mít dříve než Ty, ale v každém případě si ještě musím skoro 2 měsíce počkat :o)

Přeji všem krásný den a pohlaďte bříška :o)

Andulka
9tt

Hanulka1
Závislačka 3331 příspěvků 01.07.03 12:42

Ahoj berušky,

tak a máme tu další týden. Víkend jsem strávila velice příjemně ve Strážnici na folklórním festivalu. Bylo to super. Počasí výborné dokonce jsem se i opálila a na pár místech i drobně přismahla, ale nic tragického. Bříško jsem měla poctivě zakryté, abych drobečkovi nezpůsobila přehřátí.

Dneska jdu na ultrazvuk. Půjde se mnou můj tatínek, který se už moc těší, protože za jeho mladých let to nebylo, takže to vlastně uvidí úplně poprvé. Tak snad to bude všechno vpořádku. Příští úterý tj. 8.7 jdu na další ultrazvuk a to na 3D. U nás to stojí 500,– a cena je včetně videokazety a fotky, tak už se taky moc těším.
Zítra vám dám vědět a pokud se mi to podaří, tak fotečku naskenuji a dám do galerie.
Mimo jiné jdu dneska opět cvičit, tak na vás zítra zase vychrlím co nového jsem se dozvěděla ať jsme chytré všechny.
Krásný den vám všem přeji
Hanka 19+2 tt

VVerca
Stálice 75 příspěvků 01.07.03 12:56

Ahoj holky,

já jsem přes víkend trochu pracovala a hodně odpočívala. Protože už koncem příštího týdne (strašně to utíká) jdu amnio, tak jsem si v sobotu umyla okna a vyprala záclony, protože pak prý mám povoleno jenom lenošení. Naštěstí máme malinký byteček, takže jsem to zvládla v pohodě, ani jsem necítila žádnou únavu.

Brusinko, Sýkorko - gratuluji k prvním kopanečkům, musí to být nádherný pocit.

Lajko - článek o aromaterapii je moc zajímavý a už jsem si ho vytiskla.

Sýkorko - pošli nám na jižní Moravu taky trošku deště. Už tu úplně usycháme. Dnes je tu zase slunečno a šílené vedro.

Andulko - blahopřeji k průkazce a přeji, ať jsou tam jen samé dobré výsledky.

Hanulko - držím pěsti, ať ultrazvuk dopadne na výbornou a miminko je úplně v pořádku.

Krásný den vám i vašim miminkům
Verča 14tt+4

Januska
Stálice 77 příspěvků 01.07.03 14:21

Ahoj spolutěhulinky,
tak se i já hlásím po dovolené, vidím (teda vlastně čtu), že nás bylo více, které jsme si ?dovolovaly? právě v minulých týdnech. Dovolená se super vydařila, zážitků mám spoustu, bylo tam opravdu krásně (na Krétě ? pro nezasvěcené) a můžu ji vřele doporučit. Velmi mě překvapilo, kolik jsem na plážích viděla těhulek. Na mě to zatím není moc poznat, ale ty, které jsem tam potkávala, byly už kráááásně kulaťoučké. Obdivovala jsem je, v tom vedru a vůbec? Já bych se asi po šestém měsíci bála vycestovat.

Na kontrolu se chystám v pátek a pan doktor už dopředu hlásil, že budeme ?dělat genetiku???? Nevíte někdo, co to znamená? Taky se musím objednat na krev do nemocnice ? kvůli vyloučení Downova syndromu ? tak doufám, že to bude O.K.

Brusinko: to je super, že už cítíš kopanečky!!! Já se tak strašně těším, až je taky ucítím, ale ještě si budu muset chvíli počkat?

Haňulko: jaká byla Strážnice? Mrzí mě, že jsem nemohla jet ? mohly jsme se poznat. Jinak mám na Tebe ještě jeden dotaz. Moc bychom chtěli na 3D ultrazvuk, ale mám informace, že v Ostravě se nikde nedělá. Mohla bys mi prosím napsat, jestli se můžu i z Ostravy objednat a kde to můžu udělat (příp. telefon). Díky předem.

Přeju co nejpříjemnější zvládání těchhle veder (i když v Čechách už je prý líp) a opatrujte svá bříška.

Janka (15tt+1)

kairo
Kecalka 115 příspěvků 01.07.03 14:27

Ahojky Děvčata a mimísci,
připojuji se k VVerčiným přáníčkům. A tobě VVerčo přeji, ať ti to taky dobře dopadne. ;-)

O víkendu jsem si taky moc hezky odpočinula. Byla to paráda. Tatínek koupil bazének. Prý je pro děti, ale katždopádně jsme ho vyzkoušeli skoro všichni a funguje ;-)) Celou neděli jsme s taťkou odšťopkovávali rybíz. Ćinnost nic moc, ale ta sranda a mamka nás obletovala s papu a pitím. Trochu jsem se čmahla.

Holky zjistila jsem, že nejlepší obleček na zahradu jsou taťkovi trenky ;-)) Jsou dostatečně veké a guma netlačí.

Jinak můj mužíček se začal chlubit našimi fotečkami a nosí se jak BIG MAN ;-)) Včera jsme byli na procházce a už mne tak nehoní. Prostě klábosíme a tempo je čistě podle mimíska.

Zítra se chystáme na první cvičení, tak doufám, že to stihnu.

Pa Kairo 17tt

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 01.07.03 15:54

Ahojky holky těhulky a přihlížející,

zdravím vás v novém týdnu. Koukám, že všichni dovolenkují, to je skvělý! Hlavně jsou to poslední dovolené bez našich mimísků. To jsem si uvědomovala, když jsem na pláži viděla spousty řvoucích dětiček a rodičů těsně před nervovým zhroucením. Nutno podotknout, že anglický a německý styl výchovy mi moc nesedí:) Teda samozřejmě se na dovolené s prckem moc těším, ale zkrátka už to bude trošičku jiné.

Brusinko s těmi kilometry před tebou smekám, asi bych vypustila duši!

Koukám, že se nám rozšiřují řady kopajících miminek, to je skvělé, všem co na to čekají musím říct, že je to super pocit, teda pokud to mimi nepřehání. Já teda nikde bouličky ani hýbání nevidím, možná to bude tím, že mám obrácenou dělohu, tudíž je mimi jakoby hlouběji v bříšku (teda to si myslím). Zrovna předevčírem mě když jsem ležela v posteli na břiše třikrát koplo, až mě to docela zabolelo.
Na ultrazvuk jdu příští úterý a už se strašně těším. Snad se dozvíme co to bude. Teda všichni tipují chlapečka, tak nevím.

Hanulko už jsem napjatá, jestli víš co to bude!

Tak já budu končit, těším se na zprávičky od vás.

ahojky Amalie 19 tt. + 3

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 01.07.03 18:29

Ahojky Brusinko a ostatní bříškandy!:)

Téda, šlapat na Sněžku s pupíkem, to bych asi nezvládla. Já měla co dělat i bez pupíku a to jsem málem padla za vlast:) Ale stálo to za to, to zas joooo.

Blahopřeju ke kopanečkůůůůůůům

pá nakukující snažilka Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.03 20:26

Ahojky,
blahopřeji ke kopanečkům.
Já jsem byla vera u doktora a ten zkontroloval mimi a je prý O.k.Měřil mu NT a také zatím O.k.Viděla jsem malinkou prdýlku a měl nožku přes nožku podle doktora těžký pohodář.Byl to můj nejhezí zážitek v životě-úplně jsme s manželem slzeli.
Tak všem držím palečky a moc ráda vás čtu-Martina 11 t.t

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.03 23:17

Ahoj spolutěhulky!
Posílám noční pozdrav!!!! Zítra hned ráno mě čeká poradna a možná už budou výsledky AFP, tak jsem moc zvědavá. Jo a jsem zvědavá kolik jsme přibrali…začínají se objevovat záchvaty žravosti ;o). Ale myslím, že dceru maminčiný známý nedoženu..ta je o dva měsíce těhotnější a už přibrala 18 kg!!!!
Tak se zatím mějte a ráno se nahlásím
Gábi 17tt

kairo
Kecalka 115 příspěvků 02.07.03 07:05

Dobré ranko pupíci a těhulinky,
tak dneska krásné ráno. U nás pršelo včera celý den i noc a dnes je to tak osvěžující. Ráno jsme otevřeli okna dokořán. Naší micce se to taky moc líbilo. Už už by šla ven.
Včera jsme poslouchali mimíska. Manžel si dal hlavinku ke mně na pupík a říkal co slyší. Prý šplouchá a cáká. Nejdříve si myslel, že mi kručí v žaludku, ale když jsem mu vysvětlila, že ten mám trochu hodně jinde ;-).
Taky Vám ostatní říkají, když něco nedoíte, že šidíte mimíska? Mně pořád. Je to sranda, jak sikaždý myslí, že budeme jíst jak o závod.

Ty kopanečky by měli u nás přijít tak za 14 dnů, tak už se nemůžu dočkat.

Pa Kairo 17tt

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 02.07.03 08:12

Ahoj, zdravím všechny budoucí maminky a jejich bříška. Koukám, že se vám tu rozmohly první kopanečky, tak to moc gratuluju. Aspoň už opravdu víte, že tam ty človíčky máte. Né dělám si srandu, vždyť máte fotečky z UTZ.
Holky chtěla jsem vás poprosit, přijďte naprskat k Montičce do deníčku. Nějak nám to s těma těhulkama nevychází. Minulý týden nepřibyla žádná.
Jinak jak některé z chaíku víte, termín na MS jsem měla 29.6. zatím se nic nezměnilo a já stále čekám (nečekám). Tak mi prosím držte palečky.
Mějte se krásně, opatrujte sebe i bříška a užívejte si.
 Petra

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.03 10:30

Ahoj spolutěhulky!
Tak pro změnu posílám dopolední pozdrav :o). Máme po poradně a dopadli jsme dobře. Tlak byl dneska pro změnu ukázkový 120/80, váha se zlepšuje, už nám do té výchozí zbývá jen 0,5 kg. Jen výsledky AFP testu ještě nejsou, ty až příští týden. Musím se objednat na UTZ ve 20tt a s další poradnou se to trochu komplikuje, kvůli dovoleným. Máme v plánu být skoro celý měsíc pryč a když se tu náhodou vyskytnu,tak má pro změnu dovolenou doktorka…no jo, léto, dovolený, okurková sezona!!!
KAIRO: já mimouška naopak využívám, když mám na něco chuť. Řeknu, že naše Törpilka si poručila nebo že má zrovna chuť…a podle momentální potřeby doplním :D No a je jasný, že přání mimouška se musí respektovat ;o)))

Gábi 17tt

Hanulka1
Závislačka 3331 příspěvků 02.07.03 10:30

Ahoj berušky,tak jsem tu s hlášením o včerejším UTZ
Takže, jak už jsem předeslala, šel tam se mnou můj táta a holky stálo to zato. Oči měl až na vrch hlavy aby mu nic neuniklo a byl celý takový dojatý.
Srdíčko nám bije v pořádku, velcí jsme už 20,3 cm. Pak zkontroloval žaludek a ledviny. Ukázal nám detail patičky. Holky ta byla tak roztomilá a pak se mě zeptal jestli chi vědět pohlaví. Před tím rychle přejel inkriminované místo asi aby se ujistil, jetli to půjde vidět. A když jsme řekli, že jo, tak tam najel, zvětšil detail a my jsme to s tátou věděli ještě dřív než to ten doktor řekl. Holky mám dítě exhibicionistu, protože jakmile tam doktor najel, tak dítko ukázkově roztáhlo nožky, abychom tam lépe viděli. No už vás nebudu napínat.
JE TO KLUK JAK BUK.
Laďa už si doma hnedka maloval jak mu bude kupovat auta, ale nevím nevím jestli mu je pak půjčí.
No nic já už vás nebudu dále unavovat. Jen jsem se s vámi chtěla podělit o ten zážitek.
Pokusím se vložit fotečku do galerie, ale nevím nevím jetli se mi to podaří.
Všem přeji krásný den.
Jo ještě jsem vám chtěla říct, že mi pan doktor posunul termín o tři dny takže na 21.11, ale říkal, že to se možná zase ještě vrátí zpátky.
Tak zatím pa pa Hanka 19+5 tt (podle toho včerejšího UTZ)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.03 10:32

Ahojky těhulinky, to se tady najednou rozmohly první kopanečky, jů to musí být krsáný pocit, tak trošilinku závidím,a le jinak přeju moc štěstíčka a samé nebolestivé kopanečky. Ahojky nakukující snažilka Maru

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.07.03 11:20

Ahojky ,

Hanulko : jéééé tak gratulace. Teď nevím, jestli jsi preferovala nějaké pohlaví, ale je to jedno. No a myslím, že prvorozený klučík zajisté pyšné tatínky hoooodně potěší. Uplně si dovedu Laďu představit :-)))
Pro tatínka to musel být skvělý zážitek. To by doktoři koukali, kdyby domístnosti s UZV (alespoň ve Vinohradský je taková docela pidimístnost ? cca 3×4 metry) naběhla těhulka v doprovodu zvědavého příbuzenstva :-)))

Gábi: pěkně to máš vymyšlený ? s těma výmluvama na Törpilku :-))

Kairo: taky mám postřeh jako ty se stravou. Manžel zrovna včera, když jsem ho informovala o kontrole v poradně a že s váhou jsem zatím na 0 a říkala jsem, že některé ani nemusejí moc jíst a přesto váha jde nahoru a někdo zase moc nepřibere, tak se smál aby mimísek sestrádal. Ujistila jsem ho, že určitě nestrádá :-))
Když některé těhulky, co chudery zvrací půlku těhotenství, přiberou minimálně, tak si mimčo stejně vezme vše potřebné.
Kdysi jsem si naivně myslela ? velký váhový přírůstek = velký obřík :-)))
Jo a na důkaz správné výživy jsem zdlábla celé rodinné balelení Jogobelly. A v práci jsem vyžahla 0,5 l mlíka. Takže včera se vápníkem u nás nešetřilo :-)))
Přeji co nejdříve kopanečky :-)

Amálko : téda až takhle silné čutance :-))) U nás zatím slabé ťukání. Ale manžel taky už ucítil..
No a s Tvými pěšími výkony po Madridu máš co říkat. Duši by jsi určitě nevypustila. Chození po městě je kolikrát mnohem ubíjející.
Jak to vidíš? Necháš si pohlaví nakonec prozradit? Vlastně asi jo viď, ale teď to vydržet doma neprozradit :-))
Spát na břiše mi už moc nejde. Nějak to už tlačí. Asi se to Tvými mimču taky nelíbilo a takhle Tě ?zbil? :-))

Janusko : Kréta musela být supeeer. A povalování ve vlnách se určitě mimču moc líbilo. Pěkně se ve vlnkách pohoupal :-))
Třeba se kopanečků dočkáš už za 14 dní. Někdo je cítí i takhle brzy.

Vverco : aŤ dopadne ta amnio dobře. Držím pěstičky !!!

Sýkorko : dobrý typ ? ty Lužické hory. Včera jsem si tak přemýšlela co je u nás fakt pěkných míst na procourání a prozkoumání, co? Máme dost rozmanitou zem. Ještě to moře a lehce stálejší počasí a nic by nám nechybělo :-))

Zatím páčko,

Martina

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 02.07.03 12:10

ahoj všem vespolek s bříšky i bez :o)

kopanečky - gratuluji všem, je to nádhera holky, co? Já je u kluků moc necítila, měla jsem totiž mooc vody, takže pohyby byly spíše jen jako prdíky… Uvidíme, jak to bude teď…

Hanulka: blahopřeji k chlapečkovi!!! Tatínek i dědeček musí být ti nejšťastnější chlapi pod sluncem, že? Oni to chlapi berou úplně jinak než my. My jsme rády, že je miminko v pořádku :o)

strava: u mne je to tak, že je mi ještě pořád občas dost špatně, ale zjistila jsem, že malá porce jídla to srovná. Jinak se mi běžně stává, že od některého jídla sním jen trošičku a už prostě nemůžu… tak se s tím netrápím…
Taky jsem včera zjistila, že jsem dost shodila, v lednu jsem se vážila naposledy a to jsem měla 67 kg, starostma kolem rozvodu a taky počátečním nechutenstvím jsem se teď, na počátku 3. měsíce dostala na 62,5 kg, tak jsem sama zvědavá, na jaké váze skončím.

Krásy ČR: těch je opravdu hodně… stačí se porozhlídnout… a když už všechno u nás projdete, zajeďte na Slovensko, tam je taky nádherně…

Jinak se u nás na severu konečně taky ochladilo, celou noc pršelo, teď se od rána honí mraky po obloze, tak se konečně dá rozumně dýchat a dokonce i pohybovat po venku :o)

Mějte se krásně a pohlaďte bříška :o)

Andulka
9tt+3

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 02.07.03 13:27

Ahoj holky,

jsem v práci jen na chviličku, tak rychle píšu.
Bohužel mě začal bolet zub moudrosti, tak chodím od neděle po zubařích. Prvně mi tam dali dren, jenže zub pořád nic, tak mi to včera řezali. Moc nejím a hubnu a hlavně ta bolest. Pak doktor mi řekl, že když jsem těhotná, tak mi na to nemůže nic dát. Byla jsem tak špatná, že jsem začala bulit u něj na křesle, jenže ta bolest mi fakt leze krkem.
Tak jsem si říkala, to už bych za tu dobu trápení měla dávno po porodu i těch dvojčat (co se narodila v Četnických humoreskách).
Až mi bude líp tak napíšu víc.

Jedna pozitivní zpráva: kopanečky už jsou i u mně. Je to zvláštní pocit a krásný.

Přeji vám všem hlavně zdravíčko, spokojené pupíky a ať vás nezlobí zoubky.
Tak ahoj Levandule

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.07.03 14:34

Uf, máš to ale trápení. Zuby jsou prevíti.
Ať bolest co nejdříve odezní.
Tak snad se jen utěšovat, že je to takový „tréing“ na porod.
Hlavně se nenervi, že nepřibíráš. Bašti vitamínky ať aspoň něco do těla dostaneš.
Sice je to chemie a nad přírodu není, ale aspoň něco.

Pa M

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.03 18:10

Ahoj spolubříšulky!
Mám tu doplnění dnešní poradny…jak jsem psala, tak výsledky AFP měli být až za týden, ale doktorka v poledne volala… když jsem jí slyšela v telefonu, tak jsem málem dostala infarkt a okamžitě mi hlavou prolétly ty nejhrůznější scénáře…no, volala kvůli těm AFP výsledkům, že si pro ně zavolala, aby jsme měli klid obě…a jsou v pořádku!!!! Jupíííí!!!

Gábi 17tt

kairo
Kecalka 115 příspěvků 03.07.03 07:00

Dobré ranko,
tak je vidět, že se blíží konec týdne, a to se mi do práce hůř vstává. V noci mne poštípal komár a jakou dobu jsme kvůli němu nemohli zabrat.
Včera jsem byla na prvním cvičeníčku. Bylo to fajn. Trochu jsme se protáhli, trochu posilovali a taky si trochu povídali, co kterou zajímalo. Je to takové milé a uvolňující. Stejně ale uvažuji ještě i o jiném kurzu.

Gábi: Moc gratuluji a doufám, že ti příští týden nahlásím taky takový výsledek. Už se taky nemohu dočkat. Naštěstí těchto 14. dní sedím na dvou žídlích (naše sekretářka má dovolenou), tak ani nemám moc času přemýšlet.

Levandule: Ty zoubky to je moc nemilé. Tak snad to brzy přejde a Brusinka má s těmi vitamínky pravdu.

Děvčata včera jsem se dozvěděla, že vitamínové tabletky by ale prý měli brát až od 30. týdne těhotenství. Ten názor se mi zdál trochu přitažený za vlasy. Myslím, že přebytek stejně vyčůráme??

Pa a pohlaďte bříška a dopřejte si trochu volna sami pro sebe.

Kairo 17tt

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 03.07.03 08:31

Ahojky bříškandy!

Nakukuju k vám od snažilek a ráda bych vás pozvala na náš srazík, který se koná příští týden 9. 7. 2003 v Praze dole na Václaváku v Koruně v naší oblíbené koblížkárně, cca od 16,30ti hodin. Těšíme se na vás, že vám budeme moci okouknout bříška! :-)

snažilka od Montičky - Šárka (Kaitlin)
PS: Přeju spoustu milých čutanečků a jen dobré výsledky všech testů!

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 03.07.03 10:45

ahoj sluníčka s bříšky i bez :o)

Počasí máme nádherné, hezky pod mrakem, občas sprchne, týden se chýlí ke konci, co si více přát? No snad jen, ať mimísci hezky rostou a máme samé dobré výsledky, že? :o)

Levandule: co zub, už je to lepší? Moje rada zní - ledovat a ledovat… opravdu to pomáhá…
a blahopřeji ke kopanečkům!

Gabina: blahopřeji ke skvělým výsledkům, to sis asi hezky oddechla, co?

Kairo: vitamíny - to je asi opravdu přitažený názor… přece nejvíce minerálů a vitamínů mimísci potřebují hned ze začátku, když se jim všechno vyvíjí…

Mějte se krásně, mimísci ať hezky rostou, pohlaďte bříška :o)
a nahlížejícím snažilkám přeji, aby přišly co nejdříve k nám těhulkám :o)

Andulka 9tt+4

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 03.07.03 10:52

Ahojky těhulinky,

tak jestli se nepletu máme v deníčku první „odhalené“ miminko! Hanulku moc gratuluji ke klučíkovi! Doufám, že ten náš/naše se příští úterý taky hezky ukáže.

Koukám, že všechny spíš hubnete než přibíráte, snad nakonec nebudu kulaťoučká jenom já:) Už mám nahoře 3 kila, teď jsem na 58, což je moje historická váha! Bříško roste jak z vody a prý je to jasný kluk, jako podle tvaru. No tak uvidíme.

Gábi gratuluji k negativním AFP testíkům.

Levandule tak držím palečky ať ti zoubky dají co nejdřív pokoj. Musí to být hodně nepříjemné, tak to nějak vydrž snad to nebude dlouho trvat.

Brusinko pohlaví si určitě nechám prozradit a nakonec jsou zvědaví i všichni okolo včetně přítele, takže z toho žádné tajemství nebude.

Jinak jak jste se tu zmiňovali o vitamínech mluvila jsem teď o víkendu s mojí známou dětskou lékařkou a ta mi tvrdí, že s vitamínama je potřeba dávat pozor, prý se po nich rodí strašně velké děti. Doporučovala mi je vůbec nebrat, spíš si dávat dostatek zeleniny a ovoce, to prý miminku bohatě postačí. No ještě se na to zeptám svojí paní doktorky.

Tak snad se nám počasí trošičku vylepší.

Mějte se krásně a opatrujte pokládky.

Amalie 19+5

VVerca
Stálice 75 příspěvků 03.07.03 13:22

Ahoj holky,

Levandule - zuby moudrosti mě taky pěkně potrápily, takže vím, jak se cítíš. Mně je paní doktorka nakonec všechny vytrhla a od té doby mám klid (klepu na dřevo, nechci to zakřiknout!). Musíš to nějak vydržet, třeba se zub moudrosti „umoudří“ a přestane bolet.

Gábi - gratuluji!!!!! To se vždycky uleví, že?!

Taky se musím přidat k vitaminové diskusi. Já beru Mamavit a bylo mi od paní doktorky doporučeno první tři měsíce brát každý den jednu tbl. a pak prý stačí jedna tableta přes den. Mám prý jíst hodně ovoce, zeleniny, ryby, mléčné výrobky apod. Taky si myslím, že nejdůležitější je to pro miminko úplně zpočátku. Ale podle mě si miminko stejně vezme samo co potřebuje.

Verča 14tt+6

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.07.03 14:07

Ještě k vitamínům.

V POMADU taky PA (por. asistentka) mluvila o vitamínech.
Také uváděla názor, že po Materně se rodí velké děti. Ale když jsem tu kdysi četla diskuzi ohledně MATERNY tak mě tato teorie nepřesvědčila.
Ostatně velké děti se rodily i dříve.

Každopádně doporučovala vit. preparáty do 25.týdne, pak třeba dvakrát do týdne.

Upozorňovala na dostatečný přísun jódu. Kvůli inteligenci potomka.
Ten, pokud nemám denně rybu, je bez tabletkového nepokrytelný.

Osobně to vidím tak, že téměř pravidelně teĎ zobu MAMAVIT a pak po tom 25. týdnu zobnu občas, třeba když konkrétně ten který den budu vědět, že se nestravuji dostatečně „zdravě“
A možná ten jod ještě zakoupím.

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.03 16:04

Já myslím, že máme výhodu, že jsme těhotné přes léto. Vždyť těch vitamínků co teď roste!!! Takže jezme ovoce a zeleninku a jednou za čas můžeme zobnout i ty „umělé“.
Gábi 18tt

Misul
Kecalka 120 příspěvků 03.07.03 17:15

Ahojky,

vsechny vas zdravim a blahopreju ke krasnym kopaneckum :)

Koukam, ze jste vsechny pekne napred, ale to je dobre, protoze potom budu loudit rady. Zjistila jsem, ze jsem uplne stejne jako Andulka, jupi.

Vcera jsem byla na UTZ a verte neverte, ten / ta Myska tam delala kotrmelce, to byla podivana i dokturek se divil a krasne tlouklo srdicko, no odchazela jsem pekne na mekko. Jinak je mi rano doceela dost blivno, dostala jsem radu nevstavat z postele driv nez neco snim, takze u postele mam piskoty nebo chlebik a dneska to trochu zabralo, tak snad uz se to zlepsi.

Mejte se moc krasne, opatrujte fotbalisty a fotbalistky.

Misa (Misul)

kairo
Kecalka 115 příspěvků 04.07.03 09:28

Hojky těhulinky a bříška,
tak dneska jedu k babičce a už senemohu dočkat. To bude zase povídání až do večera ;-) Pořád si sice stěžuje jak to a ono jí bolí a že už je stará, ale tojí přece nemohu dovolit. Tak jí vždycky rozveselím a hned je to fajn.

Vitamínky: Jsem ráda, že je taky berete. Myslím, že to není na škodu a hlavně si mimi opravdu bere to, co potřebuje. Taky ne každý den do sebe nasoukám potřebné množství v přírodní podobě, a to je rozhodující. Hlavně, když mám chuť třeba na smažené, tak tam těch vitamínů opravdu moc není. Sice to kompenzuji salátem, ale i tak.

Teď mám takový problém, že když toho sním trochu víc nebo občas i bez příčiny, tak mne to nutí trochu na zvracení. Sice z toho nic není, ale je to nepříjemné.

Jinak přeji krásné odpočívání o víkendu ;-). příjemné kopanečky všem už obšťastněným. Těm, co je zatím ještě nevolno, trochu úlevy a hlavně relaxujte a povídejte bříškům, co zrovna děláte!

Pa Kairo 18tt

Januska
Stálice 77 příspěvků 04.07.03 09:49

Ahoj spolutěhulinky,
tak jsem se dneska těšila do poradny zbytečně ? pan doktor má nemocenskou, takže se žádný UTZ nekonal, budu si muset počkat do 14.7. Sestřička mi vzala krev na AFP, tak doufám, že budou testy vpořádku.

Haňulko: gratuluji k chlapečkovi!!!

Levandule: moc přeju, aby zoubek přestal co nejdříve bolet, vím jak je to nepříjemné mít bolesti a nemoct si vzít žádný prášek (trpím občas migrénami) ? takže se drž a tomu zlobivému zubu zkus domluvit.

Gábi: velká gratulace k výsledkům testů ? už abych měla taky takové pozitivní zprávy?

Vitamínky: já jsem každopádně pro vitamínky, hlavně ty přírodní, ale od samého začátku baštím i ty umělé (Femibion), i když se musím přiznat, že ty umělé neberu denně, ale tak 3× týdně. Sice se snažím jíst zdravě, ale moc mi to nejde :-)) a taky když se občas dostaví nevolnost a jím málo (tedy skoro nic), tak jsou ty umělé k nezaplacení!

Brusinko: taky si myslím, že po Materně (ani po žádných jiných vitamínech) se větší děti nerodí, stejně jako ty vidím příčiny ?velkých dětí? někde trochu jinde.

Jinak se opět chvilku neozvu, odjíždíme dneska na týden na Slovensko ? hrozně se těším. V práci ze mě měli opravdu radost, sotva jsem se vrátila z jedné dovolené, už jedu znovu :-))) ? ale jsou chápaví ? musím přece odpočívat?

Mějte se krásně a opatrujte bříška,
Janka (15tt+4)

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 04.07.03 10:24

Ahoj holky,

moc děkuji za milé povzbuzení!!!!

Dnes jsem už opět v práci. Zub moudrosti se umoudřil a přestal mě mučit. Dokonce i moje tvář má původní velikost a nevypadám jak bambule. Jak jsem psala, tak mi to řezali, hned mi to však začlo znovu hnisat a bolet. Manžel to už nevydržel dívat se na mě, tak volal z práce na gynekologii, jestli si opravdu nemůžu vzít nic od bolesti. Pan doktor mu řekl, že pokud mám za sebou první tři měsíce těhotenství, tak si můžu dát ibuprofen. Manžel celý šťastný mi to hned volal domů, ať se mi uleví. Jenže já nechtěla riskovat, tak mě to donutilo až v noci, kdy jsem nemohla spát. Naštěstí tyto prášky tlumí i zánět, tak mi to opravdu pomohlo. Brala jsem si je jen na noc, před ten jsem kloktala heřmánek.
Jsem moc ráda, že se opět dostávám do formy, hlavně kvůli tomu mému miláčkovi v bříšku. Snad jsem ho moc nepotrápila.
V pondělí mě čeká UTZ srdíčka miminka, tak snad bude vše v pořádku.

Přeji vám moc hezký víkend
Pá Levandule

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 04.07.03 14:39

Ahojky!

Dneska jsem byla opět na kontrole - nejdříve se musím pochlubit - podle prvních kopanečků vychází termín porodu na den přesně jako podle posl. menstruace - konkrétně na 17.11. - takže jsem byla pochválená, že máme tabulkově vzorné miminko. Paní doktorka říkala, všechna vyšetření v pořádku tak teď nezbývá než nosit a nosit …

Docela u vytržení byla PA ta mě važila a tlakoměřila a hlavně ta váha jí pěkně vystrašila - už jsem prosím pěkně přibrala 9 kg!! hrůůůůza! myslím, že vás všechny můžu uklidnit, když se tady děsíte nějakého toho kilečka nahoře - obávám se, že mě hned tak nepředběhnete - vzhledem k mému 21. týdnu. Nicméně naštěstí existuje ten hloupý BMindex a podle toho jsem se konečně vyšplhala z „podvýživy“ na začátek kolonky „normální“ - ale i tak si neumím představit jak budu hubnout - a to hlavní přibírání ještě čeká - no bude to legrace.
Celkově mi PA říkala, že klidně můžu jíst stejně pořád dál, že prý neroste nic jiného než břicho a prsa, takže je to v pohodě - čímž vás chci uklidnit - klidně baštěte !

Levandule: je skvělý, že už zub nebolí - opravdu jsem nezáviděla! Chtěla jsem poprosit, jestli by jsi nemohla napsat, jak probíhá vyšetření srdíčka UTZ - já na to jdu příští pátek a chtěla bych s sebou vzít partnera - tak jestli to jako půjde - jestli nebudou pozorovat jen to srdíčko - jestli třeba ukážou i celý miminko a tak … předem děkuji za informaci

Vitamíny: od začátku beru Prenavit (koukala jsem na složení většiny známých vitamínů a je to skoro u všech stejné) a k tomu mi od 4. měsíce doktorka předepsala jód - Jodid 100 - ten beru ob den. Na těch těhu vitamínech píšou, že jsou i na kojení, takže s nima budu pokračovat i dál - připojuji se k názoru, že velká miminka mohou být vždycky a vitamíny pro to nejsou rozhodující …

Hanulko: gratuluju k chlapečkovi a přeji příjemné shánění „modré“ výbavičky!

Kairo: nutkání na zvracení vůbec nezávidím, držím palečky, aby se co nejdřív uklidnilo

Misul: s tou pohotovostní svačinkou u postele je to výborný nápad - už jsem o tom slyšela dříve - tak jsem ráda, že to opravdu zabírá - taková snídaně v posteli každý den, to není k zahození - doufám, že i tobě se bříško brzo umoudří!

Amálie: držím palce aby se mimísek na UTZ pěkně ukázal a taky jste měli jasno jaký barvičky kupovat

Gabino: gratuluju k dobrým výsledkům testíků! je prima jak nám to v tomhle deníčku pěkně vychází - všem ostatní přeji také dobré výsledky!

Přeji hezký víkend a příští týden zase ahoooj
Sýkorka 20tt+4

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 07.07.03 10:12

Krásné pondělí všem sluníčkům s bříšky i bez :o)
Tak co, hezky jste si všechny o víkendu odpočinuly anebo jste jako já řádily a nedaly si pokoj?
V sobotu jsem pečlivě prala (na chalupě nemám automatku, takže je to fuška, navíc nosím vodu ze studny), potom jsem vyhlásila pauzu, po ní navařila oběd a do večera jsem se nehnula z pelíšku. V neděli ráno jsme jeli k našim - rodinná oslava, maminka slavila půlkulatiny a když se sejde naše rodinka, tak je nás téměř dvacet. Protože teď u našim přes týden bydlím, každý bral automaticky, že se o všechno postarám já. Nějak jsem to zvládla a večer jsem byla strašně ráda, že už konečně všichni odešli a já mohla do pelíšku :o) Běžně se mi teď stává, že usínám kolem osmé. Ale na svou obhajobu musím říct, že vstávám už v pět. Jak jste na tom Vy?

Levandule: jsem ráda, že Tě zub už netrápí

Amalie: teda v polovině těhotenství říct, že „už“ máš nahoře tři kila! To je teda zázrak. Jíš vůbec? ;o)

Misul: to jsem ráda, že jsme stejně :o) Ten zážitek na UTZ byl určitě super, co? Mě podrobný UTZ čeká ze měsíc, už teď se těším! A pohotovostní svačinku mám u sebe pořád, opravdu je to to nejlepší na nevolnosti. Něco málo zobnout a je klid!

Kairo: ty pocity po jídle můžou být hlavně proto, že se miminko roztahuje a utlačuje zažívací trakt, to se zlepší, uvidíš!

Sykorka: tak Ty jsi patřila mezi podvyživené? Tak to já naposledy asi v 11 letech :o) A hubnutí po porodu - to je jak kdy a jak u koho. U prvního kluka jsem tři dny po porodu měla výchozí váhu, u druhého to trvalo trošku déle, ale stejně mi asi 3 kg navíc zbyly.

Mějte se krásně, pohlaďte bříška a nepřehánějte to s prací!

Krásný den všem, dnes ukecaná
Andulka
10tt+1

Levandule01
Povídálka 22 příspěvků 07.07.03 11:58

Ahoj holky,

právě jsem se vrátila z ultrazvuku srdíčka. Vše je v normě, takže mi odlehlo.

Sýkorko: na ultrazvuk určitě vezmi partnera. Já tam dnes také byla poprvé s manželem. Vyšetření prováděla dětská kardioložka - velmi milá. Na monitoru nejprve kontrolovala vývin srdíčka a funkci a pak nám ukázala celé miminko od hlavy až k patě. Dala si opravdu záležet, takže i manžel, který si myslel, že nic neuvidí, poprvé spatřil nosánek, pusinku, nožky… Je to opravdu fain a myslím pro muže velký zážitek, i když to možná nedají na sobě znát.

Děkuji všem za povzbudivá slova, ohledně zubu. Doufám, že další bolest, která mě čeká bude až 1.11.03, kdy mám termín porodu. Utíká to jak voda, vůbec to nestíhám všechno vnímat. Nevím, jak se u vás hlásí těhu-chutě, ale u mně zatím stále nic, možná to vypukne až na konci nebo vůbec ne.

Přeji vám všem moc hezký týden, veselá miminka v bříšku a veselou mysl.
Pá pá Levandule 23tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.03 13:26

Ahoj těhulinky a bříšečka,

na chviličku jsme zavítali zase mezi Vás. Jsme s mimískem ve 14. týdnu, a k tématu vitamíny: od začátku těhotenství jsem brala Mamavit a zvlášť kyselinu listovou a o něco později mi pan doktor předepsal 3× denně magnezium proti tvrdnutí bříška. Před 14 dny jsem narazila při čtení časopisu na článek o vitamínek pro těhotné a dočetla se mimo jiné, že vitamín B1 má zá:,–(ní vliv na růst miminka a jeho doporučená DD je 1,5 mg. Při překročení této dávky může miminko začít nadnormálně růst. Nevím co je na tom pravdy, ale raději jsem přestala brát Mamavit , kde obsah B1 je 2.25mg a zašla jsem se zeptat do lékárny na vitamíny s nižžším obsahem B1. Když jsme to s lékarnicí probírali, zjistila jsem, že Materna má dokonce 3 mg B1 proti tomu Gravital pouze 1,2 mg B1. Tak jsem si koupila pro jistotu Gravital , který se nijak moc neliší v jiných vitamínech od Mamavitu a baštím každý den tabletku Gravitalu. Zase na druhé straně vitamíny pro těhotné by měly být vyráběny pod značnou kontrolou, a neměly by miminku v žádném případě ublížit. Potom aby se v tom těhulinka, která chce pro to svoje zlatíčko nej, nej vyznala.

Hanulko moc ti gratruluji ke chlapečkovi, my jdeme 21.7. večer na 3D UTZ , tak se snad také dozvíme, co to bude, už jsem moc zvědavá.

Moc Vás všechny zdravím

Pa pá Jarnička Evula

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 07.07.03 13:47

Ahojky!

Levandule, mockrát děkuji - myslela jsem si, že jsou doktoři hodní a když vidí zájem tak nějakou tu minutu obětují aby ukázali, co všechno moderní věda dokáže … už se na UTZ moc těším - navíc jsem zjistila, že jsem se mírně spletla v datumech a jdu tam už ve středu (také na dětskou kardiologii).

Jinak víkend jsem prolenošila u svých rodičů - nejzábavnější bylo sobotní dopoledne strávené na půdě přebíráním pytlů s dětskýma věcičkama - našla jsem pár dupaček, nějaké ty svetříčky a čepičky a dokonce i pár úplně nových (tedy nepoužitých) modrých ponožtiček - mamina nakoupila růžové i modré a ty modré jaksi neměla komu obléknout … tak jsem zvědavá, jestli budeme mít klučinu.

Pak jsem taky chvilku pobyla na chatě u keříků rybízu - tak máme zase trošku zaplněný mrazák a samozřejmě byli i rybízové orgie …

Mějte se moc hezky
zdraví Sýkorka 21tt

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 07.07.03 16:35

Ahojky bříška,

zdravím vás v novém týdnu. Už vůbec nemůžu pracovat jsem tak natěšená na zítřejší ultrazvuk, že nemyslím na nic jiného.

Taky jsem psala Brusince na chatu, že mamka o víkednu vytáhla věcičky po nás, krásně je vyprala a je to neuvěřitelné, ale spousta z nich vypadá k světu. Taky objevila asi deset zavinovaček, těch klasických vyšívaných, původně je chtěla vyhodit, ale po vyprání jsou úplně sněhobílé. No vlastně nevím, jestli se to vůbec ještě dneska používá. Ale kdyby byly zájemkyně klidně podaruji, myslím, že užiju maximálně dvě, tři.

Andulko já jsem s váhou spokojená, jen mi přijde, že všechny těhulinky kolem mě nepřibívají, tak mi to přišlo divný.

Evulo jsem ráda, že si se ozvala, už jsem si říkala co je s tebou. Já taky beru Gravit, byl mi doporučen z toho samého důvodu.Teda teď to docela flákám.

Na příští prohlídce se chci paní doktorky zeptat jak s užíváním dál. Velké mimi by pro mě byla docela komplikace, po přeměření pánve by prý prcek vážící ke 4 kg musel jít císařem. Už vás měřili? Docela mě to překvapilo, nějak speciálně útlá si nepřijdu.

Jinak pupíček roste a ze všech mých kalhot už jsou mi jen jedny. Tak ať už je zase teplo!

Všem přeji hezký den,

Amalie 20 + 3

Vložit nový komentář