Brusinka - 24. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky i ostatní, To se nám pěkně Ti prckové ukazují, holka, kluk, holka, kluk :)))) Pak to sčítnem a uvidíme jak se nám to popáruje .)

Když jsem v pondělí po ránu četla e-mimčo a Vrabčákův deníček tak jsem si ještě pěkně prodloužila chvilku napětí, když jsem si mezi čtením deníčku šla uvařit čajík a připravit snídani. No sama Jiřka psala, že nás ještě chvíli bude napínat. A tušení se mi potvrdilo ? že to bude holčička :-)))
Tak gratulace k ?párečku? a všem ?obsah znající? maminám taktéž.

Zítra jdu zase na kontrolu. Koukám, že jste také začaly s měřením bříška. Doma přeměřím a také nahlásím. Ještě nedávno to bylo cca 84 cm, možná už to bude víc :-)))

Kuklínek občas ťuká výrazněji a dokonce jsem při bedlivém a trpělivém pozorování zaznamenala při ?výkopu? nepatrňounkou vybouleninu. Trochu brzy :-)) Ale cizí oko by si nevšimlo. To jen když mám možnost dvojité kontroly :-))) Vlastně trojité. Zevnitř, hmatem zvenčí a okem :-)))
Manžel už také bezpečně Kuklína cítí, ale často jako na potvoru když vypupená naběhnu aby si nahmatal, přestane :-))

Prodloužený víkend jsem strávila s mamkou a střídavě i s manželem na chatě. V úterý k večeru mamka zažila strašnou bouřku, větvě a místy i stromy padaly. Na chatu naštěstí nic nepadlo, velká větev padla těsně vedle. Chudák mamča, měla opravdu strach. Ve čtvrtek v noci taky fučelo a pršelo, ale byl to slabý odvar. V tu ráno bylo venku bílo. Kroupy sousedům ?zlikvidovali? úrodu. Ty kroupy jsou stejně záhada. Známí kousek dál od naší chaty taky zažili kroupy a nic jim to neponičilo a o pár desítek metrů dál to dalšímu sousedovi zničilo záhony. Hm hm hm, to jsou věci :-)) Hned jsem si vzpomněla na Pupendo a scénu s E.Holubovou a paní od pojišťovny kde tvrdí, že ?u nich tedy pršelo? :-))

Také jak probíráte ty ruční práce, téééda musím to vyšívání opravdu už vytáhnout. I jsem se zamyslela nad tím pletením :-))) Ještě osonduju jestli nemá tetička něco v plánu, či již přímo napleteno. Že bych se také k něčemu vybičovala. Je fakt, že jsou to přeci jen ?menší? rozměry :-)))

Přeji ?rychlý? pracovní týden a ?pomalý? dovolenkový:-))
Opatrujte svá bříška a pozor na bouřky :-)))

P.S. Aktualizovaný seznámek zase koncem tohoto týdne rozešlu.

Pa Martina
23tt+5 (UZV 22+0)

Váš příspěvek
Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.03 06:57

Ahoj spolutěhulky!
Už jsem psala do minulého deníčku, ale nedalo mi to a musím vás v rychlosti ještě pozdravit! Doufám, že se máte skvěle. Já ano. Včera jsme byli na UTZ. Mimí se krásně předvedlo..teda akorát dělalo drahoty a nechtělo si nechat prozkoumat srdíčko. Ale doktor měl větší výdrž :o). Taky se pokoušelo nacpat si ručičku do pusinky..asi mělo hlad (moc jsem totiž nesnídala-z nervů), ale vešel se jenom paleček. Manžel byl se mnou a byl moc nadšený!. Já jsem se pokoušela zjistit, co to bude, ale nic jsem samozřejmě neviděla :o). To je dobře, my jsme chtěli překvápko a tak ho budeme mít. Ještě si tedy pár týdnů počkáme…i když mi můj šestý (nebo kolikátý) smysl říká, že Adam bude mít brášku.
Takže se s vámi loučím, odjíždíme. Další deníček si přečtu příští týden ve středu.
Mějte se co nejlím. Jen samé dobré výsledky a dobrou náladu
Gábi 21tt

Januska
Stálice 77 příspěvků 29.07.03 08:12

Ahoj spolutěhulky,
konečně je u nás dneska lepší počasí, včera to bylo přííííšernééééé!!!. Ale stejně byl včera skvělý den, protože se nám podařil velice výhodný ?kup?. Úplnou náhodou jsme zabrousili do jedné prodejny s nábytkem a uviděli super komodky a k nim i šatní skříň, nebyly drahé a ještě se nad nimi houpala cedulka: 10% sleva. Takže jsme si to pořádně prohlídli a rozhodli se (téměř okamžitě), že tohle bude náš nový pokojíček. Teda vlastně ne náš, ale mimískův? Zatím jsme je nemohli ani vybalit, není kam je dát, v pokoji pro miminko je totiž ?skladiště?. Z vybavení pro mimi je tam jen koberec a dětská záclona s dekoračkou, jinak tam přechovávám nevyžehlené prádlo, kola, prázdné sklenice od kompotů? :-))) No, už se moc těším, až všechny ty věci někam vyklidíme, krásně to tam vytapetujeme a pustíme se do zařizování.

Taky se musím pochlubit, že za poslední týden mi docela poskočilo bříško, hned jak příjdu domů, zkusím to přeměřit a v:,–(ím se, že pod 80 už nepůjdu :-))).

Sýkorko: děkuji za pletací povzbuzení, rozhodla jsem se do toho pustit a moc se na to těším, zatím okukuju příze a vybírám, příští týden už snad něco vyberu a začnu.

Gábino: přeju krásnou dovolenou, užijte si to a ať vám vyjde počasí!

Jdu zase trošku pracovat :-), mějte se krásně a opatrujte pupíčky,
Janka (19tt+1)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 29.07.03 08:37

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů do nového týdne!
Nejdříve musím zahlásit první potupné vrhnutí do záchodové mísy - tak mě se prosím pěkně poprvé zvedl žaludek včera - v 6.měsíci - no podivné … ale hned na to jsem se pořádně nabaštila a bylo zase dobře!

Víkend jsme strávili převážně relaxováním a večírkama s kamarádama, též jsme byli v pojízdném letním kině na Pupendu - viděla jsem to podruhé a opravdu to stojí za to!

Jinak jsem také poprvé viděla vlnící se bříško - no vydržela bych na to koukat celou věčnost - je to děsná legrace!! nejlepší byl vlnící se pupík a jeho těsné okolí - nemohla jsem oči odtrhnout …

Včera jsme využili deštivého počasí a vypravili jsme se na „velký nákup“ do Tesca. Nakukovali jsme i do těch malých krámků okolo - útokem jsme vzali C&A - konkrétně „koutek pro nejmenší“ tak mám asi vcelku dostatečnou výbavičku … oblečky mi tam přišli mnohem hezčí než ve specializovaných mimikrámkách - tam je to většinou přeplácaný krajkama a výšivkama.
Jinak už se bravurně orientuji ve velikostech - např. takové body vel. 56 z C&A je o dobré 2 cm větší než body vel. 62 z Tesca - a pak se v tom má někdo vyznat!

Brusinko: Ručním pracem 3× zdar - to jsem zvědavá jestli podlehneš?? Jinak ty kroupy - to musela být síla!

Gabino: Užij si moc pěknou dovolenku! Mimisek musel být moc srandovní - ještě že ty ultrazvuky máme - těhotenství je s nimi mnohem veselejší …

Mějte se moc hezky
zdraví Sýkorka 24tt+1

VVerca
Stálice 75 příspěvků 29.07.03 08:38

Ahoj holky,

na chviličku jsem se dostala na internet, ani jsem si pořádně nestihla přečíst deníček. Vytisknu si ho a doma v klidu se s ním seznámím. Takže to hlavní co vám chci sdělit je, že mi výsledky z amnia dopadly dobře. Jsem moc ráda, strašně se mi ulevilo.

Mějte se všechny i s bříšky moc krásně!

Verča 18tt+4

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 29.07.03 09:39

Ahoj holky,
všechny vás po víkendu zdravím. Je skvělý, že se počasí jakž takž umoudřilo a už tolik nepřitápí na tropy.
Víked byl príma, v sobotu jsme slavili mamči svátek (posezení na zahrádce, grilování.....) - naše kočinky a pes nás zdárně ožebrávali :o). V neděli jsme trošku začali připravovat pokojík pro náš přírůstek - no, zatím je to spíš odkladiště než pokojík, ale snad se nám to přes léto povede přeměnit.
Bříško zdárně narůstá (už mě dokonce lidi i pouští při cestě z práce sednout :o))), podle nedávného měření bych měla mít 84 cm (ale asi na té hodnotě dlouho nezůstanu). Ještě že nosím kalhoty bokovky, jinak bych asi musela vzít krámy s oblečením útokem :o))
Mějte se krásně a opatrujte se
Míša (21tt+6)

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 29.07.03 12:26

Ahojky těhulinky,

tak už je tu 24. týden, to je hrůza jak to letí. Bříško roste a lidi už mě i pouštějí v metru sednout, teda chlapi ještě moc ne, ty to asi nemají tak „ve voku“. Přírůstek na váze skoro 5 kilo a přes pupík už měřím 89 cm, tak nevím, ale možná překonám i přítele ten je na rovné stovce! Naše sluníčko už se hlásí pravidelně a nejvíc blbne večer a tak kolem páté ráno, to mě pokaždé mrška vzbudí, většinou už nemůžu usnout, takže jsem dost unavená.

Sýkorko C&A je v pohodě, ale ještě možná lepší je H&M, zdá se mi i levnější a věcičky jsou nádherný, jak na miminka, tak na starší.

Brusinko jestli se nepletu tak máme zatím víc holčiček. Jinak vyšívání ani jiné práce u mě nehrozí, nějak nestíhám. No a asi to nebude jiné. Koncem října by nám snad měli předat byteček, takže už teď lítáme po obchodech a sháníme nábytek a tak.

Gábi přeji moc krásnou dovolenou, ať si krásně odpočineš.

No holky koukala jsem, že se to u snažilek pěkně hemží novýma těhulkama, to bude jarních miminek!!!

Mějte se krásně a opatrujte pupíčky.

Martina (Amalie) 23+2

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 29.07.03 14:02

Ahoj holky těhulky i všechny ostatní,
zdravím vás po dlouhé době, kdy jsme stěhovali kancelář, a bylo přitom tolik práce a starostí, že jsem vůbec nestíhala psát, ale občas, když jsem měla možnost se připojit, jsem přečetla všechny deníčky, aby mi nic neuteklo.Teď už můžu konečně říct, že je všechno hotovo, přestěhováno,tak budu přispívat do deníčku určitě častěji.
Jinak jsem se stihla vdát (na konci června),
a byla to moc hezká a vydařená svatba, měla už jsem v šatech i malé bříško.Teď už se ale „malé“ fakt říct nedá, pěkně mi povyrostlo a ať si vezmu na sebe cokoliv, je nepřehlédnutel­né.Dnes je to přesně 14 dní po AFP testech a nikdo nevolal, takže věřím, že dopadly dobře. Ve 20. týdnu (to je až za 14 dní), jdu na ultrazvuk a doufám, že už nám doktor odhalí pohlaví našeho miminka. Jinak pohyby ještě necítím, ale občas mám přece jen pocit jakéhosi tlaku v bříšku, tak už se asi brzy dočkám.Gratuluji všem těhulkám k dobrým výsledkům AFP testů, a také chci pozdravit nové těhulky, obzvlášť po dnešku jich asi bude spousta, to je dobře, jen tak dál.
Takže se zatím mějte moc hezky,
Míša -Sárinka

Misul
Kecalka 120 příspěvků 29.07.03 14:09

Ahoj Holky,

jsem tak rada, ze je chladneji, nejak ty vedra hure snasim. O vikendu jsme byli u kamaradu, maji uz tri deti a nejmladsi jsou 2 mesice, tak jsem ji poradne pomuchlovala,jen jsem ze zacatku mela strach, ona je tak krehoucka :), porad se culila a vubec neplakala, takze nacvik by byl.

Brusinko, mas statecnou mamku, ja sebourky docela dost bojim, kroupy jak dvoukolaky, brrrrr

VVerco, blahopreju k dobrym vysledkum

Sykorko, poradne nacpat brisko to je nejlepsi, zaludek se pak nestaci obratit :)

Gabino, to musel byt uzasny zazitek, juu, ja uz se tesim az to svoje zlaticko zase uvidim

Amalie, Mysinko, to je prima, briska vystrcit a po:,–(it, ja zatim lovim volna mistecka:)

Uz jsem taky koukala ke snazilkam, jak se to tam krasne hemzi tehulkama, je to nadhera.

Nechci to zakriknout,ale vypada to, Holky, ze moje nevolnosti pomalinku ustupuji, uz muzu vstat z postele bez najedeni-pokrok-jen me zacalo zase bolet bricho,asi se rozrustam :)). Vcera a dneska jsem byla nucena zbastit prasek paralenu, hlava mi tresti jeste ted, hnusna migrena.

Mejte se krasne, opatrujte se
Misa 13tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.03 15:31

ahoj, tak jsem teď zjistila, že jsme na tom stejně. Právě se nacházím také ve 23+2 tt.
Termín porodu mám určen na 25.11.2003, tak jsem zvědavá jak to vyjde. Budeme mít podle uz holčičku.

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 29.07.03 16:25

Ahojky spolutěhulky,

chtěla bych poprosit ty z Vás , které jste z Prahy, jestli byste mi nedali typ na dobrý obchody v Praze. Myslím, že Amálka psala o CA a HM, ale vůbec nevím , kde je hledat.

My jsme se objednali na 20.8. na UTZ do Genetu ( Brusinka mě pozitivně nakazila, že jsem hned začala žhavit telefon a pojedeme z Prostějova na UTZ do Prahy, ale jsem ráda, že nám mimíska prohlídnou ) a když už budeme v Praze, omrkla bych ráda nějaké obchůdky nebo nákupní centra.

Moc, moc děkuji za informace

Evula

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 29.07.03 20:20

Ahoj kulatící se bříška a jejich nositelky,

hoho, tak jsem psala, že se nebudu hlásit pravidelně, ale vypadá to, že budu :o))) Jak píšou v knihách, že když uvidíte své dítě na ultrazvuku, stane se pro vás skutečností, tak to se u mě asi stalo, prostě mě to teď konečně chytlo :o))) Nebo že by to bylo tou vytouženou holčičkou? No snad se pan doktor nespletl! Jo a moc děkuji za gratulace.

Pro holčičku máme vybrané jméno Hanka. Bylo to jednoduché, protože už jsem to měla vymyšleno dlouhá léta a když jsem mluvila o svém budoucím miminku, tak to vždycky byla Hanka, takže se s tím i manžel postupně ztotožnil a i Jíra měl být do poslední chvíle Haničkou :o)) My jsme zase měli problém s druhým klučičím jménem, protože Jiří (po obou dědečkách a pradědečkách a po mamince) už jsme vyplejtvali na prvorozeném … Ještě by se nám býval líbíl Ondra, ale jelikož má svátek na konci listopadu a pak se narodí a pak Vánoce, tak jsme to nechtěli, aby chudáček měl všechny dárky během jednoho měsíce a pak celý rok nic (Jíra to má krásně rozloženo po 4 měsících). Tak jsme vymysleli když ne Ondra tak Jindra, ten má svátek v červenci, ale upřímně řečeno jsem ráda, že ho nemusíme použít - znovu opakuji, jestli se pan doktor nespletl, nějak po té loňské „trefě“ budu mít až do konce pochybnosti, i když jsem na UZ viděla detail - pan doktor nám přesně popisoval malé a velké stydké pysky (proboha, proč to musí mít takový hloupý název) a prý jako gynekolog tomu musí rozumět :o)

Brusinko, moc děkuji za seznámek. Doufám, že se ještě rozroste a doplní hlavně o Tebe a o chybějící údaje u ostatních.

Gábi: dobrá shoda, máš termín den po mně a taky jdeš do Motola, takže se tam sejdeme, ne? Když ne přímo na pokoji, tak se domluvíme aspoň do poradny. Tedy pokud nebudu rodit o měsíc dřív jako loni, to jsem poradnu nestihla ani jednou. A prvního máš taky kluka a taky v září (nevím, jestli taky 5.září, ale to už by těch náhod bylo moc!) akorát už budete mít druhé narozky a my teprve první. Já jsem si teď četla staré díly naivního kačátka pro osvěžení pocitů z prvního těhotenství a koukala jsem, že tam psala nějaká Gábina a loni měla skoro ročního kloučka. Tak nevím, jestli jsi to nebyla ty, ale byla registrovaná jako Gabina a ty jsi myslím Gabi, takže nevím. A jak to děláš, když jdeš k doktorovi, bereš malého s sebou?

Sýkorka: my zase máme příjmení ze společné branže - hehe my jsme Vrabcovi :o)) Akorát u mně to tak hezky nejde říct jako u tebe Sýkorka, ale naši chlapi jsou jednoznačně Vrabčáci :o))

Andulka: Ty jsi mě dostala, 140 cm přes břicho! Já mám z loňska po týdnech pečlivě vedené záznamy o mírách a tak daleko jsem tedy nedospěla! Letos jsem měla výchozí míry 103-77-90 (prsa, pas, břicho - boky cca 95 se za celou dobu nehnuly) a loni jsem skončila na 113-94-107. Teď mám přesně 106-82-95, čili pas stále viditelný a břicho nic moc, přibrala jsem jen 5 cm a zatím půl kila. Na to že pomalu končím 21.týden to jde, ne?

Ještě jsem chtěla k vitamínům. Vidím (tedy čtu), že poctivě baštíte, já to dost flákám, protože se pořád cpu ovocem a zeleninou a usoudila jsem, že to není třeba :o)) Loni jsem brala Prenatal, v balení bylo 100 kapslí a ani jsem je všechny nesnědla. Jenže menší balení nemají, tak jsem si tentokrát koupila Mamavit, tam jich je 30, mám to asi 2 měsíce a ještě jich skoro polovina zbývá, takže hrubým výpočtem jím tak 1-2 za týden.

A mazání - břuch mažu modrou Indulonou a loni i letos naprosto v pohodě (pravda, rodila jsem v 8.měsící, nevím, jestli by se ten závěrečný nápor nějak projevil). Ještě jsem používala citrusový gel od Welledy na bradavky. Někde jsem četla, že používáním citronové šťávy zpružní. Nevím, jestli to je pravda, každopádně jsem je po celou dobu kojení měla naprosto v pohodě. Měla jsem malou tubičku za asi 30 Kč a ještě mi půlka zbyla na letošek.
Když už jsem nakousla tu Welledu tak ještě jsem měla olej na hráz, ale jelikož se to používá od 34.týdne a já v 35.rodila, tak se u mě účinky nestihly projevit. Navíc u předčasných porodů prý nastříhávají každého, protože hlavička mimča by se mohla poškodit jakožto nedovyvinutá, takže mi zbyl skoro celý a tentokrát s ním začnu asi dřív, abych to celý vypatlala, když už to stálo takových peněz (teď už nevím jestli 200 nebo 300 Kč).

Fotku Drobečka (a koneckonců i Jíru a moji maličkost) si můžete prohlídnout na http://rodina.cz/vrabcaci.

Tak a teď se bojím, aby se ze mě nestal Přečíst zbytek … takže se s vámi prozatím loučím :o))

Ahoj Jiřina, něco mezi 20 a 21 tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 30.07.03 10:06

Cauky holky,
tak sem koukala na Brusincin pupik a uz je i videt a uz trumfla i tu sosku za sebou. :) Ale zarazi me ty stejny veci, ze se porad do nich vejde. Ja uz vyradila vsechny rifle, protoze uz na 8 h sezeni v praci proste nejsou. Uz muzu mit akorat elasticky kalhoty od vetnamcu. :) Jeste ze sem si jich na jare nakoupila slusnou zasobu 4ks. :) Jinak jdu zitra na kontrolu a tak zas budu doufam klidnejsi, jestli teda bude vse ok. V mem okoli byly 2 tehulky (jedna naproti nasim a druha sestrenka) a bohuzel obe potratily. :( Jinak vaha mi lita jak diva, ale rano je to vzdy zatim 1kg navic. No, jinak sem byla minuly tyden nemocna. Mela sem kasel jak tuberak a tak me radsi nechala MUDr. doma. Tak sm si to uzila v tech tropech v panelaku. Sedela sem tam jak pikolik a kontrola nesla a nesla. Ze sem tam sedela… priste se na to vykaslu. :)
No, uz radsi koncim a zitra na me myslete at je vse ok. :)

Darka a Pida 12+4tt

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.07.03 11:04

Ahojte!

Všechny moc zdravím i s těmi pokládky, co si je všude nosíme s sebou.
Ta naše bobinka se už celkem pravidelně připomíná, abychom na ni snad nezapomněli. Protože jsem teď doma (mám prázdniny - ale nechci provokovat), tak jí vždycky vykládám, co zrovna budeme dělat a podobný hlouposti, a občas ji přes to bříško pohladím, aby věděla, jak se na ni i s taťkou těšíme. Manžel taky kontroluje, jak sebou mele a má vždycky radost, když na něj zaťuká. Jenom mu pořád dělá starosti ten „frňák“.
Příští týden jdeme na UTZ v 20.tt, tak snad ho to uklidní. Taky doufám, že nám tu holčičku potvrdí.

Verco - gratuluju k výsledkům amnio! Dovedu si představit, jak moc se Ti ulevilo.

Jiřino - Hanka je moc pěkné jméno. O Ondrovi pro chlapečka jsme taky uvažovali, ale ze stejného důvodu to u nás neprošlo, tak jsme vybrali Vojtu, ten slaví až v březnu.
Taky jsem se chtěla zeptat, kdy jsi používala ten gel na bradavky (to se kupuje v lékárně?).

Myšinko, Januško - tak trochu vám závidím to zařizování pokojíčku pro miminko. My bydlíme v 1+1, tak teď zrovna maluju plánky, jak to tady přestěhujeme. Naštěstí máme pokoj (i kuchyň) dost velký, tak to zas takový problém nebude.

Sýkorko - doufám, že ten žaludek Tě chtěl jen trošku pozlobit a už dá pokoj. To dělá asi to počasí. Řekla bych, že je teď asi nějakej prapodivnej tlak, já musela v pátek hodně rychle vyletět z obchodu, abych si tam nemusela ustýlat mezi regálama.

Sárinko - dvojnásobná gratulace! - k výsledkům AFP i ke svatbě. Ať se vám manželství vydaří a miminko prospívá.

Mišul - huš, huš, huš, nevolnosti pryč! Užila sis jich dost, tak by mohly dát pokoj. Ale radši se pořád šetři. O bolavé hlavě vím taky svoje, řeším to preventivní kávou hned po ránu - mám totiž dost nízkej tlak, tak mi to pomáhá. Naštěstí mi doktor jedno kafčo povolil.

Darko - rifle už jsem taky musela vyřadit, postupně odnáším do sklepa jednu tašku oblečení za druhou. Už tam na to mám speciální krabici. Ještěže teď v létě to není zas takový problém nějaké pláťáky nebo sukni spíchnout, na podzim a v zimě to bude horší.

Brusinko - jak už jsem psala mám prázdniny, takže i relativně dost času. Takže kdybys chtěla nějak pomoct s tím seznámkem, ráda se do něj pustím - napadá mě, co třeba to všechno dát do nějaké tabulky, aby to bylo přehlednější?

Mějte se fajn, pokládky pozdravujte,

Lajka (18tt+4)

Januska
Stálice 77 příspěvků 30.07.03 13:17

Ahoj holčinky i bříška,
jsem tu jen na skok, protože dneska je tady v práci vyloženě frmol a nestííííháááám. No ale stejně jsem si musela najít chviličku abych vám napsala novinu - včera jsem cítila první pohyby!!! Bylo to úžasné, stalo se to odpoledne doma, trošku jsem odpočívala a ležela na zádech a najednou se mi něco „pohnulo“ v bříšku (nebo spíš v podbříšku) a tak jsem tam rychle dala ruku a ještě dvakrát se to krásně zvlnilo… bylo to dostatečně cítit a dokonce i vidět. Byla jsem z toho trošku naměko a úplně nadšená, jen škoda, že jsem byla doma sama. Ale snad se brzy ozve znovu a bude mít štěstí i manžílek.
Musím běžet, zítra snad bude více času :-)))
Janka (19tt+2)

michala1
Povídálka 17 příspěvků 30.07.03 18:55

Ahojte holčiny,

Nejdříve vám všem děkuji za přivítání v deníčku.
Do loterie s pohlavím mimísků se zatím nepřidám, na to mi ještě pár týdnů chybí.
Ale musím se pochlubit ? čím víc se blížím k 12. týdnu, zdá se, že nevolnosti zvolna mizí (už aby zmizely úplně).
Ale nakazily jste mě s tím přeměřováním ? bohužel nevím výchozí míry, ale teď mám 97 ? 76 ? 84 ? 91 (prsa, pas, břicho, boky) ? jistě vím, že přes prsa mám o 6 cm víc a přes boky o 3 cm míň. Tak teď jsem jenom zvědavá, jestli se ty nevolnosti umoudří, jak moc to začne narůstat, já totiž vždycky byla hrozný žrout.
Taky bych se vrátila trošku k minulému deníčku, kde jste řešily kočárky. Včera jsme se byli konečně podívat v krámku pro mrňouse a musím říct, že ten výběr kočárků je docela široký. Manželovi se ale líbí tříkolka, takže jsme koukali na kombinaci Chicco Tech 3 Air, měli tam v jednom nasazenou zrovna i hlubokou korbičku. Ale protože já v noci moc nemůžu spát, tak se mi honí hlavou různé blbosti, a dnes mě napadlo, že vlastně u těchto tříkolek se nedá přehazovat rukojeť, takže ve sporťáku bude pořád miminko sedět zády ke mně a neuvidím na něj. Docela mě to zarazilo, myslím, že tříkolku má vybranou i Brusinka a Januska ? holky, nezkoumaly jste to?

Jinak všem těhulkám gratuluji k zážitkům z ultrazvuků a dobrým výsledkům z testů, Gabče přeji hezkou dovolenou.

Sýkorka: no to je teda zmatek v tom číslování. Já se v tom zatím vůbec nevyznám, nedovedu si představit, kdy kterou velikost miminko nosí ? vím, že stejně je to jen přibližné, že záleží, jak je opravdu veliké, ale pokud někdo máte nějakou tabulku, ráda se přiučím.

Misul: no to je paráda, když máš možnost takhle trénovat?

Januska: gratuluji k prvním pohybům, je to určitě paráda, viď?

Tak a už budu končit, to je teda román ? mějte se všechny moc krásně.
Michala (11tt+4)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 31.07.03 08:36

Ahojky!

Michala1: přeji aby nevolnosti opravdu skončili - jestli se chceš podívat na tabulku velikostí jukni sem [www.emimino.cz], další článek tady na emiminu o oblékání najdeš tady [www.emimino.cz]. Jinak jsem se byla informovat ve specializovaném krámečku a paní mi vysvětlila, že se začíná číslovat od 56, po ní následuje 62, 68 … ale někteří výrobci, že číslují od 58 pak následuje 64 - tyhle číslování, že jsou stejné jako to 56 a 62 … tzn. velikost 56 je skoro stejná jako 58 a velikost 62 je srovnatelná s 64 - no já z toho zezačátku byla zmatená - ale teď už je to celkem v pohodě - prostě kupuju všechno spíš větší, protože si myslím, že budeme mít veliký miminko … Jo a ponožky se podle toho, co jsem zatím našla mají kupovat od č. 10 - ty jsou obzvlášť roztomilý …

Januško: vítej v týmu čutálistů - za chvilku poskládáme fotbalovou jedenáctku … jinak co se pletení týče - koupila jsem si tři 50g klubíčka vlny - pletu na jehlicíh č. 3 a myslím, že to bude tak akorát - připočítám-li ještě čepičku, rukavičky a bačkůrky - na samotný svetřík by možná stačily klubíčka 2 ale nejsem si tím jistá …

Lajko: my už taky máme celkem pravidelný rytmus spánku a tělocviku - je to moc krásný. když se miminko takhle ozývá - já se vždycky předtím tak trošku bála, jestli je jako všechno v pořádku a jestli se miminku dobře daří a teď jsem děsně spokojená, protože se víceméně pravidelně zahlásí - zaťuká jako že všechno v pořádku a pak jde zase chrnět …

Darko: to je dobře, že už kašel přešel, ale musela jsi docela trpět - ty vedra byli fakt strašný … jinak to muselo být taky celkem depresivní, když se oběma známým nezadařilo

Jiřino: Hanka je moc pěkný jméno … to je prima, že naši „ptačí říši“ zase rozšíří noví človíčkové - jinak v minulém zaměstnání se nám podařilo utvořit přímo ptačí gang - měli jsme zastoupeny v příjmeních snad všechny druhy létavců

VVerco: parádní zpráva! moc gratuluju!

Jinak zážitek ze včerejška - vraceli jsme se v noci s partnerem autem domu - najednou nás předjelo policejní auto - zapnulo všechny blikátka co mělo (bylo jich požehnaně) tak jsme teda zastavili - přiběhli k autu, téměř vytahli partnera od volantu a hned mu strkali balonek -nafoukal vzorných 0,0 a tak jsme je přestali zajímat - nicméně to bylo děsně akční - přišlo mi to jako scéna z amerického velkofilmu …

Přeji hezký den
Sýkorka 24+3

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.07.03 08:44

Asi ste už na mňa aj zabudli, ale ja som sa nevedela dočkať, kedy zase otvorím emimino a dobehnem zameškané :-)

Bola som týždeň v nemocnici a mesiac PN, objavilo sa mi špinenie, ale keďže sa na nič neprišlo, dostala som Duphaston a kyselinu listovú, musela som si to poctivo odležať, cvičenie mám zatiaľ stále zakázané a obáv sa už asi nezbavím. Ale snáď to bola len taká nepríjemná epizóda…aj keď aj to stačí, aby si človek uvedomil, že nič nie je samozrejmé…

Na ďalší ultrazvuk a vyšetrenie idem až 19. 8. takže ak bublinka nebude hanblivá a ukáže nám, čo to tam skrýva, dám potom vedieť. Minulý týždeň som bola na AFP testoch, ale s hrôzou som si uvedomila, že výsledky sa dozviem až 23. 8. A to vám neprajem vidieť, aké mám modriny!

To hlavné, s čím sa musím pochváliť, a čo aj zapadne do vašej debaty o kočíkoch - včera sme do toho nakoniec práskli a objednali si kočík. A dokonca aj postieľku a kôš na plienky a autosedačku! Samozrejme, všetko máme iba odložené, pôjdeme si po to najskôr v novembri, dovtedy budeme šetriť o dušu. Ja som sa teda vo výbere kočíka vŕtala už asi rok, pretože je toho naozaj šialene veľa a po niekoľkých horúcich favoritoch som nakoniec neplánovane skončila tiež pri trojkolke. A keďže tu práve padla otázka prehadzovania rukoväte, musím povedať, že tento problém máme vyriešený: rozhodli sme sa pre Bebecar Racer, má hlbokú korbičku a športovú sedačku (samostatne, nie iba jednu spoločnú rozkladaciu), podvozok je veľmi spratný, predné koleso má vlastnú ručnú brzdu a korbička (nie rukoväť) sa dá na:,–(iť podľa potreby v smere alebo proti smeru jazdy, takže hoci je to trojkolka, má ako jedna z mála aj túto možnosť. Kočík je to nesmierne variabilný, dá sa naň, samozrejme, na:,–(iť aj autosedačka, alebo môžete len dokúpiť bezpečnostnú :,-(u pásov a používať hlbokú korbičku na zadné sedadlo. Všetko je rozkladateľné, spratné, prateľné, upraviteľné na viacero spôsobov. Jediné, čo ma trochu máta (okrem ceny :-), je obava, či si na trojkolku zvyknem a či nebude namáhavé s ňou zatáčať. Ale samozrejme som si toto všetko v predajni vyskúšala a zdalo sa mi to ísť až neuveriteľne ľahko… A jedna obrovská výhoda je podľa mňa stabilita. Niekoľko kočíkov som si skúsila akoby pohúpať, ale zo strany na stranu, a teda kývali sa riadne. Na hlbokom kočíku to neprekáža, ale keď sa dieťa začne metať a stavať, mohlo by ho ľahko prevrátiť. No a tento kočík si svoju stabilitu bránil ako lev, manžel bol tiež príjemne prekvapený, ešte sme so sebou vzali aj kamarátku, aby sme mali niekoho nezávislého a tá bola teda nadšená ešte viac ako my. Ale uvidíme, či budem rovnako nadšená aj po roku…snáď áno.
Tak to bol riadny román, ale po takej dlhej dobe mi to hádam prepáčite. Inak mi bruško rastie ako o závod, svoje rozmery radšej ani nebudem uvádzať, lebo by ste mali komplexy:-))), všetci sa ma pýtajú, či nečakám predsa dvojičky, ale pevne verím, že pri tých kotrmelcoch, čo nám bublinka predvádzala to nie je možné, to by teda bola synchronizácia! Hotové akvabely :-))) Ešte je tu druhá možnosť, že zo mňa bude hroch… Mám navrch tri kilá, ale na centimetre je to už tak neúnosné, že zo svojho starého šatníka už neoblečiem vôbec nič okrem nohavíc, čo som si schválne kúpila o dve čísla väčšie.

Tak ja už fakt končím, majte sa krásne a hlavne vám prajem, aby ste návštevu zamestnania zvládali lepšie ako ja, lebo ja som úplne nemožná, takúto únavu som predtým nepoznala.

Papaáááááá! :-)
Lulu 16+1

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 31.07.03 09:56

Já jen nakukuji od Montičky ale už sem taky jednou nohou patřím ne????
Mám pro vás tip na nákup krásných věcí na miminka od oblečení, přes sedačky a kočárky ?. Postýlky, dudlík, lahve a asi i hračky?
V Praze na Budějovické hned když vylezete z metra je takové nádvoří a je tam tak zvané DBK a tam je krámek s oblečením pro miminka (nevím jak se jmenuje ale určitě to najdete). Mají tam krásné oblečky v takovém tom modernějším stylu, to znamená žádné mašličky a kytičky ale spíš takové ?dospělácké? oblečení a momentálně tam mají výprodej skladových zásob a ceny jsou dost příjemné. Pro příklad uvádím bodýčka za 79,–, trička kolem 100,–?slevy se pohybují kolem 50-70% a fakt to je pěkné oblečení a takové IN. Jdu tam koupit dneska synovečkovi nějaké triko aby byl frajer.
A na oplátku za tip bych po vás chtěla informaci. Když jste byli na prvním UTZ kde se zjišťovalo jestli je vše jak má být ? kdy jste na něm byly a byl to normální UTZ a nebo vnitřní (vaginální)? Já abych věděla co mě čeká.
Opatrujte sebe i pupíky a pěkně se kulaťte. Maky (od Montičky)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 31.07.03 10:17

Ahoj holčiny,

dnes už je to lepší, ale pondělí až středa mě pěkně zase pobolívala hlava. Nevím, zda jsou nějaký tlaci :-)), kolegyně dnes ráno byla prý jak po opici. Má běžně nízký tlak a dnes se cítí prý strašně mizerně.

Zítra se zase budu flákat . Manžel mě odveze na chatu (kde budeme s mamčou čekat na další bouřku :-))), no už snad néééé) a druhý den zase odjede. No jo, s Kuklínkem budeme dovolenkovat, tak za nás někdo pracovat musí :-)))
Mamka je teď po tři měsíce ?slaměnná vdova? tak se snažím jí dělat o víkende, či prodl.víkendech společnost.
Taťka nám odjel na ?vandr? s dvěma kamarády trempy a cestujou si po Americe. Snad ho medvědi nesežerou :-)))

GÁBI : to muselo být komický ? ta ručička v pusince. Ale myslím, že stejnopohlavní pár má dle některých názorů spoustu ?pro?. Jen v pubertě, když jsou dva kluci, tak to abys vařila v prádelňáku. Nedivím se, že tchyňuša není nadšená kuchařka a třeba takové palačinky či bramboráky se příliš nepěstovaly, protože to nestačila na pánvi smažit, jak jí to ty kobylky braly zpod rukou :-))

JANUSKO : hmmmm to bude pěkné zařizování :-)))) Mimouš se bude mít, :-))) S bříškem je komický, jak většinou opravdu vždy po nějaké době povyskočí co? Teď mám pocit, že je zase během týdne větší. No s fotografií z 20. týdne se to nedá srovnat :-))
A gratulace k hemžátku :-))) Je to super pocit viď? .-)))

SÝKORKO : taky se chystám ještě jednu na Pupendo. Byla jsem nadšená :-))

VVERČO : gragulace k AFPíkům !!!!!! :-)))

MYSINKO : koukám, že si můžete s Januskou notovat o mimčím ?skladišťovém? pokojíku. Ale to brzy načančáte a bude to pišišvoří ?království? :-))) Ze začátku týdne jsem také měřila bříško a bylo to nějakých 84 cm, ale dnes ráno se mi zdálo, že se zase nějak vypupilo, tak uvidíme. V novém deníčku nahlásím míry :-)))

AMÁLIE : ať se vám podaří zdárně sehnat líbivý nábytek apod. A moc se při tom řádění nehoň :-)) !!!!

SÁRINKO : vítej zpět z hektického období a gratulace k čerstvému sňatku. Ať je všechno jak má být, hodně lásky, tolerance, trpělivosti a hodného mimíska Ti přeji.
Z AFP testů už určitě nezavolají. To by volali už dřív, kdyby náhodou něco. Takže připíjím bylinkovým čajíkem. Táák, oťukla jsem monitor a ani se nezakuckala.

MISUL : přeji ať ty nevolnosti pomalu a jistě odsviští :-))) Migréna musí být fakt hnusná. Občas mě jen ?bolí? hlava. Rozhodně to nemá grády a podobu migrény a přesto je to hodně hodně nepříjemný :-((

JARNIČKO : to jsem ráda, že jsem Tě nahlodala :-))) No taky mám doma dobré 4 plyšáky hlodavcovitého druhu (teď momentálně jeden sídlí na chatě a hlídá mamku :-)))
Bohužel s krámky Ti moc neporadím. Ještě jsem nijak nesháněla (čekám na výbavičku od švagrové a pak to během září dokompltuju).
Ale když budeš v Praze a měla bys chvilku tak se můžem třeba i s dalšíma Pražandama třeba srazit ? třeba zrovna při oblítávání krámků.

Pokud máš zájem, dej s předstihem vědět a domluvíme se :-)))

JIŘINO : no a grafické úpravy seznámku se zhostila Lajka a to je teprve čupr seznam, ten se vám bude lííííííbit :-)) Ale o tom napíšu ještě extra článek :-))
A dobrý typ na ten citrusový gel na bradavky. Také asi zakoupím :)))) Weledu seženu asi i v lékárně že? Nemusím přes internet nebo máš jinou zkušenost?

DARKO : jéje, teď už je za ten měsíc zase pupík mnohem větší a už se rozhodně do svých věcí nevejdu. Mám lehký jaro-letní kalhoty a ty jsou hodně volný a v pase na šňůrku a teď už jen troje letní šaty. Tedy jedny trochu i podzimní. Pupík už je pěknej, No zatím to odchodím v šatičkách a pak se po něčem pohlídnu. Na pozim mám v plánu krtkáče. Tak uvidím jaké seženu :-))))

MICHALO1 : teď také nevím, za i Jané mají otáčecí nasazovací sporták obousměrně, ale i kdyby neměl, tak to řešit nebudu. Jak psala LULU u těch Bebecaru to je (což je samozřejmě super), ale až ho budeš vozit ve sporťáku tak myslím, že to zase až takový problém nebude. Dítě stejně bude už čučet po okolí a až takový píďě to nebude, aby jsi byla stále nervozní, že na něj nevidíš. No nevím, čistě jeden z názorů.
Je to přesně tak jak mnohé maminy uvádějí. Nikdy člověk není stopro spokojený :-)))

SÝKORKO : čauky zdatná pletařko :-))) Váš včerejší zážitek byl jak z divokého sna :-))) Musela jsem se při čtení vrátit zpět, jestli se opravdu nezmiňuješ o snu :-)

LULU : to víš, že jsme na Tebe nezapomněly :-))) Ufff, pěkně jsi si užila koukám. Ať je už všechno OK a moc se nenervuješ při čekání na výsledky. Jsou to ale mantáci, takhle dlouho napínat. Docela hnusný :-((
Bebecar jsou krásný kočárky. Taky se mi moc líbí. Dobrá volba :-)))

MAKY : děkujeme moc za typ na obchůdek :-))) S UZV Ti moc neřeknu. Moje doktorka ho nemá, takže jsem byla až v 16. týdnu. Ale pokud ho Tvá doktorka u sebe má, tak myslím není problém. A jak jsi psala, že z toho také měla pěknou radost, takž možná bude i vstřícná a třeba Tě pošle už dříve. Držím pěstičky ať vidíš bublinku co nejdříve!!!!! I Ty jedna nedočkavko :-))) No vůbec se nedivím :-)))) Hoooooodně štěstí a hooooooooooodně optimistmu. A už zase slzím........ hele Maky nech tohooooo :-))

Mějte se krásně a příští týden zase papáček,

Martina 24+0 (22+2)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 31.07.03 10:35

SEZNÁMEK

Jak jsem se zmínila Jiřině, Lajka se nabídla uspořádat náš seznámek do ?tabulčí? podoby.
A je to tedy paráda :-))) Moc pěkně to vyvedla :-))

Lajko díky :-))).

Budu vám rozesílat i tabulku, i sebrané (spisy nééé) informace, které jsem od vás dostala.

Prosím posílejte k vašim datům i emajly.

Z toho co jsem zatím nastřádala mi **chybí E-maily od:

AMÁLIE, ANDULKA, HANULKA, KAIRO, LUCUS MISUL**
Holčiny hoďte mi prosím mejlíky do os. zprávy.

Tabulku rozešlu zač. příštího týdne.

Jinak ty které chcete také seznámek a ještě jste neposlali info pošlete mi do os. zprávy.
Uvádíme tam přezívku, jméno, věk, bydliště, termín porodu, porodnici, Holka, kluk, překvapení nebo stydlín (pokud se nechtěl ukázat a vy chcete znát pohlaví :-))), jména pro miminka, již stávající děti, mail, či vaše www. stránky.
Uvést můžete samozřejmě i další věci, třeba jak dlouho jste se snažily, čím matlošíte bříško, jaké máte domácí mazlíčky :-)))

Všechno toto sypejte na mou hlavu :-))) respektive do mé schránky :-))))

Těším se na další záplavu :-)))

Zatím je nás v seznámku 15 a to:
Amálie, Andulka, Brusinka, Darka, Gábina, Hanulka, Januska, Jirina, Kairo, Lajka, Lucus, Magrata, Misul, Myšinka Sýkorka.

Zatím ahojky,

Martina

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 31.07.03 11:10

Ahojky!

Lulu: No to je báječný, že si se ozvala!! slovenština už tady děsně dlouho scházela - vždycky, když se někdo na moc dlouho odmlčí, tak se trochu strachuju - jsem ráda, že všechno dobře dopadlo a jste s miminkem v pořádku! Vybraný kočárek závidím - my sbíráme síly do dalšího vybírání a jasno tedy nemáme …

Maky: Na první ultrazvuk mě poslali začátkem 13. týdne a doktor dělal UTZ oběma způsoby - přes ten vaginální byla skvěle vidět kostřička a tím přes břicho bylo vidět klasicky celé mimčo. Jestli můžeš vezmi s sebou tatínka - je to skvělý zážitek …

Na seznámek se těším! Pádím na obídek
ahojky Sýkorka

Januska
Stálice 77 příspěvků 31.07.03 13:01

Ahoj spolutěhulinky,
konečně jsem našla chvilku a vytiskla a přečetla si deníček! Navíc jsem nahlížela i k Montičce a vypadá to, že tento týden byl opravdu hodně úrodný :-))))

U mě od minule žádné změny ani novinky, jen mě mrzí, že se mimi znovu neozývá ? včera ani dneska jsem nic necítila, ale doufám, že to nevadí, ono se to určitě časem změní a začne se ozvýat pravidelně.

Sýkorko: co žaludek, už je v pohodě? Jinak v pletení už jsem taky o malý krůček dál ? už mám koupenou vlnu! Díky za tipy o množství, já jsem to riskla a koupila čtyři klubíčka, tak snad to bude stačit. No a teď už zbývá jen začít :-))))

Vverča: gratuluji k dobrým výsledkům z amnia!!!

Sarinka: gratuluji ke tvému vstupu mezi ?manželata? a přeji jen samé štěstí!

Mišul: přeji, aby nevolnosti už opravdu ustoupily a hlavně už žádné migrény, protože to je fakt hrůůůůůůůza (bohužel to vím z vlastní zkušenosti :-))

Jiřina: Hanička je fajn jméno (trošku závidím, že už víte na 100% že je to holčička :-)). Já jsem pro holčičku už měla jméno taky vybrané několik let ? vždycky jsem říkala, že budu mít Aničku, ale teď jsme začali uvažovat ještě o Adélce, tak uvidím jak tenhle souboj dopadne :-) a jestli z toho nakonec nebude Vojtíšek :-))))

Lajka: já jdu taky příští týden na UTZ ve 20. týdnu (resp. už ve 21) ? budeme mít asi podobně termín porodu že? (já podle UTZ cca 28.12.). Uvidíš, že nosík už bude vypadat krásně! Jinak přeju, ať přestavování u vás doma dopadne co nejlépe, abys mohla mimískovi zařídit ten nejkrásnější miminkovský koutek :-))))

Michala1: to je náhoda, Chicco Tech 3 Air je i naše (zatím předběžná) volba ? takže budeme možná kupovat stejný kočárek.
Jinak k těm přehazovacím rukojetím nebo sedačkám ? určitě je výhoda, když to jde, ale já to za handicap nepovažuji. Moje kamarádky si kupovaly většinou golfové hole, které si nemohly vynachválit a tam přehazovat ani rukojeť, ani sedačka taky nejde.

Lulu: Bebecar neznám ? už letím na internet a okouknu ho :-)))

Maky: já jsem byla na vnitřním UTZ dvakrát (v 6. a 9. týdnu), můj doktor má ultrazvuk v ordinaci, takže to nebyl problém. Poprvé to bylo kvůli potvrzení těhotenství, podruhé jsme kontrolovali činnost srdíčka (z 9. týdne mám fotečku ve fotogalerii, tak můžeš mrknout, mimísek je vidět celý a myslím, že moc dobře ? později z normálního UTZ už to tak dobře vidět nebylo).

Brusinko: krásně si to zítra užij na chatě, ať vyjde počasí! Na novou verzi seznámku se moc těším, příp. pak doplním chybějící info.

Teda, to jsem se zase rozepsala, doufám, že se mi to tam vejde celé :-))
Holčinky, přeji krásný zbytek dne, opatrujte bříška s mimísky a mějte se krásně
Janka (19tt + 3)

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 31.07.03 13:08

Ahojky holky,
tak zas trošku šidím pracovní proces a pročítám a pročítám.....
Brusinka, Sýkorka: Souhlasím s váma, Pupendo je úžasná věc, kterou je potřeba vidět minimálně dvakrát :o))) - Už jenom třeba ta situace, kdy Z. Krónerová řeší pojistnou událost (zvlášť pak škrabku…) - to mi připomíná naši nedávnou vodní havárii :o))))
Maky: Doktor mě poslal na UTZ na konci 6. týdne (vaginální), týden na to jsem měnila pana doktora (poté, co se mě při první návštěvě asi 10krát zeptal, jestli jsem si jistá, že test ukázal opravdu 2 čárky, a že teda pokud na tom budu trvat, tak mi příslušná vyšetření krve a následně UTZ provede, a že pokud si chci mimíse nechat, tak přece vyšetření nespěchají, takže klidně můžu přijít za měsíc či za 2 - no, radši se nebudu rozepisovat, to by bylo na dlouho). Moje nynější paní doktorka je naštěstí o něčem jiném.
Brusinko: Těším se na seznámek a na středeční pocvič a posez

Všem přeju příjemný ničím nerušený víkend, ať vám zbytek pracovního týdne uteče jak voda (mně už utek, já mám zítra dovolenou :o)))))
Ahojte
Míša (22tt+1)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.07.03 14:10

Prvý USG som mala vaginálny, potom už len klasické. Je to vraj preto, lebo cez bruško by zo začiatku nebolo nič vidieť, ale neskôr zase už nestačí ten vnútorný, pretože nie je schopný ukázať celé miminko, má totiť obmedzený dosah. Takže je pravdepodobné, že ten prvý bude vaginálny, ak ti ho budú robiť hneď. A mimochodom, moooooooooc blahoželám, tak veľmi som čakala, kedy sa vám to podarí :-)

Lulu 16+2tt

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.07.03 14:14

Poslala som ti svoje údaje do osobných správ, ale neviem, neviem, či som niečo mezmrvila, tak keby tam náhodou neboli, daj prosím vedieť, spácham nový zoznam, aj keď neviem, či by druhý pokus bol úspešnejší… :-)
A krásnu minidovolenku!

Lulu 16+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 18:45

Ahoj Berusky,

vubec se mi nedari prihlasit se, ach ta technika, dneska stoji proti me :)
Brusince jsem poslala doplnene udaje pro seznamek, tak snad je to uz kompletni, co se me osoby tyce.

Musim se opet pochlubit, ze nevolnosti odchazeji, to je vam prima, jen sem tam, treba zubni pasta ..... pomaha mi dat si rano kaficko, dokturek mi ho taky doporucil, jelikoz jsem ted nejaka nizkotlaka. Jen me zacala tak jako bolotlacit brisko a stale to trva, no na kontrolu jdu 12.8. tak to nahlasim.

Mysinko, to jak popisujes doktora, to je opravdu divny, clovek tam jde jen kdyz opravdu o neco jde. No jeste ze uz jsi jinde.

Lulu, ted uz bude vsechno v nejlepsim poradku, opatruj brisko a setri se.

Brusinko, uzij si volnicka a pozor na kroupy :)

Maky, ja jsem byla na prvnim UTZ v 6tt a pak jeste dvakrat, naposledy v 11tt a delali mi ho normalne pres brisko, jen jsem se musela hooodne nazrunkat. Doktor rikal, ze u „hubenouru“ je mimisek videt i takhle brzo moc dobre - a ty hubenour teda jsi :)

Janusko, mimisek odpociva, urcite se jenom lehce protahuje a moc nekope, strada sily na poradny kopanecek

Jiřino, jmeno jste vybrali uzasne, me se jeste moc libi Anicka (to je hodne podobne), ale manzelovi ne, pry i proto, ze moje segra je Anicka a babicka je Anicka.....tak at pekne rostete

Michala1, mas to promyslene do detailu, me to ani nejak nedoslo, no az pujdeme vybirat kocarek, urcite se i na tohle zamerim :), libi se mi troj i ctyrkolka, styl Quinny a Maxi Cosi - doufam, ze neco podobneho maji i levnejsi firmy.

Od pondeli do stredy mam dovolenou, budu lenosit a odpocivat a snad se mi podari obehnout par doktoru - zubar (brrrr) a spol.

Mejte se krasne tehulkovsky

Misa (Misul) 13tt

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 31.07.03 19:14

Ahojte!

Tak dneska snad jenom krátce.

Janusko - tak nejen termín porodu (já mám 26.12.), ale i jména jsme vybrali podobně! My měli připraveného Vojtíška a Aničku. Je to holčička a myslím, že jméno měnit už nebudeme.

Maky - já jsem byla na UTZ poprvé v 9.tt a dělali mi ten břišní. Mimčo by na něm prý šlo vidět i o týden dřív, ale musela bych se pořádně napít, aby se naplnil močák. Ať už Ti budou dělat UTZ jakýkoliv, držím pěsti, ať Ti ten drobeček dělá samou radost :-)

No, uznejte, že se lepším?
Lajka (18tt+5)

Vložit nový komentář