Brusinka - 25. týden

Těhotenství

Ahoj pečené těhulky i ostatní opečánci, Téééda ta horka nám dávají. To si pěkně užíváme :))) S takovouhle brzy bude vydán zákaz vyslovovat slova jako zmrzlina, led, zima a budou zavedena témata např.: SAHARA ? putujeme s velbloudy, OHEŇ ? dobrý sluha, zlý pán, PEC ? nikoliv pod Sněžkou .

Mimísci mají v bříškách pěkné termální lázně :-)) A ještě si tento týden podle předpovědi užijí :-)

Minulý týden jsem byla opět na pravidelné (zatím stále měsíční) kontrole. Všechno v pořádku. Než jsme odchytili Kuklínkovo srdíčko tak to chvíli trvalo, ale koncert se konal :-) Když jsem vlezla na váhu, nestačila jsem se divit. Přírůstek byl ještě minulý měsíc 0 (díky poč. nevolnostem), zato teď tam juklo +4kg za 4 týdny. Zřejmě jsem se činila :-)) Každé 4 týdny to snad nebude dalších +4 kg. Chichi, aby to nebylo třeba víc :-)))
Změřit jsem se zapomněla, tak napíšu později. Na chatě jsem zjistila, že už mi i tepláky poněkud škrtí a kraťasy, který jsem měla ještě v Adršpahu, už putují do skříně :-))

Někdy se v bříšku Kuklínek docela pěkně a dlouho hemží. A bříško se opravdu sem tam i boulí.Manžel přiložil ucho na pupík a tvrdil, že něco slyší. Pokud to tedy nebylo střevo-škrounění :-))), ale opravdu Kuklínek jeskyňář. Jéje, brala bych mít chvíli krk jak žirafa a zkusit taky naslouchat :-))
Taky nemusím mít všechno, že? Stačí, když cítím kopanečky :-)))

Také pozorujete občas (hlavně po ránu), že je břicho ?vytuhlé? a třeba šíleně vyboulené k jedné straně? Zrovna v pondělí v noci, při noční vycházce na WC jsem zpozorovala šílený pravostranný val. Mamka se také vzbudila (je to zdatný ?čurymury sekundant? ) tak jsem hned ukazovala pupík :-))) Zdá se, že si Kuklínek oblíbil pravou stranu břicha.

Prodloužený víkend s mamčou byl tradičně príma. V sobotu jsme ještě zvládli brzy dopoledne decentní procházku do lesa, ale v neděli jsme se už válely jako mršiny :-)))) Chata je dřevěná, takže ve vedrech chladné útočiště neposkytuje. Bylo tam teplo jak venku. Ještěže je tam plno stromů (obzvláště v bouřkách jsou príma :-)))) a alespoň je dostatek stínu.
Původně plánovaný odjezd v neděli navečer jsem přesunula na pondělí brzy ráno a přímo do pracovního procesu :-)))
Asi bychom se ve vlaku s Kuklínkem uvařily(i) :-)))

Tento týden si užiji ještě vedra v kanceláři a pak budu mít týden dovču. Opět budu s mamkou na chatě. Manžel bude s partou ťapat po Vysokých Tatrách a my se s mamkou a Kuklínkem budeme (pokud budou stále horka) povalovat v lehátku a pozorovat ptáčky , chytat lelky a číst a relaxovat :-))) Mohlo by se trochu ochladit, aby jsme i s mamkou nějakou tu procházku podnikly :-)
Nějakou dobu to vypadalo, že pojedu také, ale nakonec se podařilo kamarádce z party zajistit dovolenou, tudíž pojede ?plnohodnotný? člen výpravy :-))) Už bych do hor beztak na tůry nechodila (i taťka ?sparťan :-)))? mi zakazoval se plazit s pupíkem po skaliskách :-)) takže bych ve dnech, kdy budou podnikat ?náročnější? výstupy byla v okolí chaty ve Staré Lesné. Sice bych se nenudila, ale když si představím tu dlouhou cestu na Slovensko (a teď v těch vedrech) tak je dobře, že kamarádka nakonec mohla.
A taky by se mohlo stát, že mě někde u Mladý Boleslavi nechají, protože odmítnou stavět co hodinu :-))) Odbíhání totiž nabralo obrátky a není problém, stihnout dvě WC návštěvy do hodiny :-))

Ale v chytré knížce jsem se dočetla, že chodit máme každou chvilku, jakmile se měchýř ozve. Žádné střádání. Předcházíme tím zánětům. Bakterie pak nemají šanci se houfně množit. Tudíž odbíhejme, kdykoliv můžem. Případně kyblíčky ssebou. Docela by se hodily takové ty malé, jak v nich prodávali borůvky co :-))))

Přikládám fotky Veruny. Je vidět, že se u nás doma na příchod miminka připravuje i ona. Přímo se ?zažrala? do Péče o matku a dítě :-))) Člověk jí vypustí, aby si užila výběhu a ona si to po chvíli zamíří do nejbližšího rohu, zakutat se :-))))

Mějte se moc krásně, ovívejte se a pořádně se zalévejte!!!!!!!

Pa Martina
24tt+5 (UZV 23+0)

Veruna leze mezi knihy.jpgVeruna ořírá knihu.jpg
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 03:41

Brusinko,
asi od dvacátého týdne je prý slyšet přes bříško srdíčko… bohužel, nemám jak to vyzkoušet :-)) Ale je opravdu možný, že tvoje drahá polovička slyšela mimčo…

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 05.08.03 07:10

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů! Vedra jsou opravdu k nevydržení … O víkendu jsme byli s partnerem na vandru - v sobotu i v neděli jsme našlapali 15 km (celkem tedy 30 - docela jsem byla utahaná) chodili jsme v okolí Rabštejna - jsou tam roztroušena malinkatá skalní města, sem tam rybník, maliny a dokonce jsme našli i rodinku hříbků, takže byla bramboračka … Spaní pod širákem taky v pohodě, akorát bylo v noci šílený vedro (ve spacáku skoro k nevydržení). Ale jinak to byl moc pěkný výlet - doufám, že zase někdy zopakujeme.

Psala jsem už do minulého deníčku - můj váhový přírůstek +12 kg - jinak mimísek je báječně aktivní - obzvlášť včera se vrtěl neustále - musel si vynahradit, jak byl o víkendu permanentně kolíbán k spánku.

Brusinko: taky jsem četla, že už mimísek umí povídat (vydávat zvuky) takže jestli to manžel slyšel, tak má sluch jako rys!

Mějte se moc hezky
zdraví Sýkorka 25tt+2

Tina4
Nováček 3 příspěvky 05.08.03 07:42

Ahojky těhulky,
omlouvám se, že vám takhle lezu do diskuse, ale mám problémek a chci se zeptat. Už přes rok se snažíme o mimi, byli jsme u doktora a řekli nám, že manžel má špatný spermiogram, že přírodní cestou je malá šance. Dali nám čas na rozmyšlenou, co chceme dělat. No a můj problém. Už třetí den sem nedostala MS. Dělala jsem si včera těhotenský test a byl negativní.
A já mám teď strach. Když nejsem těhotná, tak co se děje? Nevíte náhodou? Vím, že mám jít k doktorovi a taky půjdu, ale až příští týden a do té doby se asi zblázním.
Díky moc

kairo
Kecalka 115 příspěvků 05.08.03 07:54

Ahojky těhulinky, mimísci i koukalky,
hlásím se po týdnu dovolené u rodičů na baráčku. Měli jsme původně namířeno na cesty, ale domeček potřebuje udělat novou izolaci, tak mužík měl směny u krumpáče a lopaty a my s kuliferdou Kuklínkem v kuchyni. Nádobí, vaření, masáž, kontrola, zda vypili v tom horku dost tekutin, .. Bylo to náročné, ale fajn. Mužík jezdil doml za kočindou a já si užívala s pejskem rodičů. Párkrát mi utekl do lesa, tak to byly taky nervy.
Musím se Vám taky pochlubit. Minulé pondělí a úterý jsem v Praze na německém Gorthe Institutu skládala mezinárodní zkoušky ZMP z němčina a úspěšně složila. Mimísek mi při psaní radil. ;-) Kopal a šťouchal ;-).

Ta vedra jsou náročná, ale snad to zvládneme. Můj recept je odpoledne na zahradu do bazénu, ale tuhle možnost asi každá nemáte a na koupališti je to teď hlava na hlavě, tak to raději nee. Tak alespoň odpolední sprchu a procházku až večer.

Pa Kairo 22tt+0

Děkuji Brusince za seznámek a musím si ještě přelouskat minulý deníček. Zatím nebyl čas.

kairo
Kecalka 115 příspěvků 05.08.03 07:57

Tino,
já bych radila ještě počkat na další testík. Můj mi vyšel až asi 8 nebo 9 den po vynechání. Zkoušela jsem celkem tři než to bylo na dvě čárky, tak ještě vydrž a držím palečky. (hodně palečků, ať máme hodně kamarádů).

Pa Kairo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 08:14

Ahoj Brusinko, tak jsem se konecne odhodlala ze sem taky napisu.Ctu si Tve prispevky uz od chvile kdy sem se dozvedela ze budem mit mimi. Donutilo me to Tvoje „škvrkání“ v bříšku. Jsem ve 22+2 tt a manzel mi tvrdi, ze nase miminko si s nim povida - ze škvrká - tak mu říkáme Škvrkalka nebo Škvrkálek - podle nálady.Já si do tedka myslela že to jsou streva, ale manzela jsem nechala v tom ze si s nim miminko povida - kdyz jsem videla jak je spokojeny a usmiva se. Vzdycky me u toho zahejbe s briskem a pak mi tvrdi ze se miminko zlobi a ze mu nadava. No a dneska po precteni Tveho prispevku jsem se utvrdila, ze je to asi vazne mimi a ne zadne strevo. Jinak se taky rano probouzim a mam bouli na jedné strane bříska - na leve. Mimi me uz vesele kope 3 tyden a pekne si hraje s manzelem. Ten kdyz si prilozi ruku na brisko tak jako by mimi vedelo, ze ta ruka je od tatuldy co mu hejbe neustale s domeckem a poslouha jak se zlobi, tak se prestane hybat a dela ze tam neni :-)) .. Jo a přibrala jsem od začátku 6 kg.
Tak preji hezky den a snad brzy zase na napsanou .. opatrujte sva briska a pozor na prehrati.
Miskyna 22+2tt

Hanulka1
Závislačka 3304 příspěvků 05.08.03 09:06

Ahojky všem,
tak jsem zpátky po dovolené. Jak mnohé píšete ta vedra jsou opravdu velmi náročná a k nevydržení. Zjistila jsem, že když je mi už nesnesitelné vedro až mdlo, tak se mi velmi uleví když si schladím bříško mokrým kapesníkem. Možná je to jenom vsugerovaný pocit, ale opravdu je mi pak fajn. A Kubík se pak vždycky víc rozhejbá, když ho takhle schladím. Jinak v těch vedrech je skoupý na pohyb. Ozývá se pravidelně, ale vždycky ťukne jenom tak jednou aby se neřeklo a abych se neděsila, že něco není OK. Jakmile se ale schladí tak rozjede celou svou show.
Jinak k dovolené byla super, ale krátká. Už aby tu byla další. Byla jsem u sestry v západních Čechách a byla to super pohodička. Ona je setra totiž taky těhotná i když teprve v 9. tt.
A jak jste se měli vy? Deníčky si pročtu až večer, takže jsem mimo mísu. V poradně byl pan doktor se mnou spokojený, ale musel mi předepsat magnesium, protože mě chytaly křeče do nohou. Taky mi občas v tom vedru otečou nohy, jste na tom někdo podobně?
No už vás nebudu unavovat.
Mějte se krásně a neunavte se a neuvařte.
Hanka 25tt (24+4)

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 05.08.03 09:52

Ahoj holčiny s bříšky i bez :o)
Tak se poslušně hlásím po dovolené.
Včera jsem jen pročítala všechny deníčky. Tolik novinek, tolik krásných výsledků a odhalených miminek. Dokonce i ruční práce se rozmohly, no paráda :o)
Všem úspěšným gratuluji!!!!
Ode mne se novinky dozvíte až ve středu, kdy jdu k panu doktorovi do poradny. Mám slíbený podrobný UTZ, tak už se moc těším.
Vedra jsou opravdu nesnesitelná, ale mohu Vás uklidnit, že jsem v létě r. 83 zažila horší (teplotní rekordy z některých dnů ještě nebyly překonány) a to jsem tehdy rodila 25.8. takže jsem nosila velký pupík přes celé léto… Na chaloupce bylo krásně, ale tady ve městě se ty horka opravdu špatně snášejí :o( Co naděláme, my s mladšími mimísky si užijeme ještě i pořádné zimy… Už teď se začínám poohlížet po nějaké maxibundě. Od tatínka si půjčit nemůžu, je poměrně štíhlý, tak si musím pořídit extra pro sebe.
Ještě se Vám musím pochlubit s jednou „maličkostí“. Ke svým narozeninám jsem letos dostala nejkrásnější dárek v životě - zásnubní prstýnek… vybírali jsme spolu, pak si jej tatínek schoval a obřadně s nádherným proslovem mi jej předal hned ráno po probuzení v den narozenin, brečeli jsme štěstím oba dva. I když vím, že budu muset rodit jako svobodná matka a že svatbu stihneme až za pár let, stejně jsem nejšťastnější človíček pod sluncem, že jsme se potkali, poznali a našli odvahu spolu žít.

Mějte se všechny moc krásně, pohlaďte bříška a moc se nepřehřívejte!!

Andulka a koťátko
14tt+2

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 05.08.03 11:23

Ahojky těhuláčci,

vítám všechny v novém parném týdnu. Už aby se ochladilo, je to snad poprvé v mém životě co se těším na zimu, kvůli ochlazení a taky kvůli naší berušce. Jinak u mě je snad vše v pořádku, na kontrolu jdu až 20. srpna, zatím taky chodím každý měsíc. Kopanečky jsou čím dál tím silnější a mimi o sobě dává vědět, hlavně v noci:) Nahoře už je pět kilo a už si připadám trochu nemotorná.

Hanulko taky už mi občas natékají nohy, ne teda nějak moc, ale kolem kotníků a tak. Myslím, že je to hodně tím vedrem.

Andulko moc blahopřeji k zásnubnímu prstýnku, teda to je romantika. Jsem zvědavá, jestli se ten můj k něčemu takovému odhodlá.

Jarničko myslím, že si se minulý týden ptala na obchůdky v Praze. Asi nejlepší bude jet třeba do nákupního centra Zličín, je tam všechno. Nevím, jak se ti budou pozdávat ceny. Já jsem třeba v tom CA koupila tři bodýčka za 175,– Kč. V HM stojí dupačky kolem 200 - 300,– Kč.

Jó chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás ví, jak je to s nástupem na mateřskou. Vím, že je to ve 34. týdnu, ale z čeho se vychází? Z termínu porodu podle UTZ nebo poslední menstruace? Už si tu dělám plány, jak skončím a budu mít konečně klid a čas se věnovat bříšku, cvičení a přípravám:)

Tak já pádim. Mějte se krásně.

Ahojky Martina (Amalie) 24 + 2

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 05.08.03 12:27

Ahoj holky,
tak sleduju, že stávající teplotní rekordy mají na svědomí dost silný pokles mé pracovní aktivity :o))) Takže sedím na síti a čtu a čtu…
Tenhle týden je můj předdovolenový, takže se v práci snažím dodělat co se dá. Příští týden nás čeká snad už finální přeměna „skladiště“ na pokojík pro mimíse (já vím, že si fandíme, že nám to určitě zabere ještě spoustu dalších dní) a o týden později se jedem rekreovat do Krkonoš. Asi nebudu moct dělat takové túry, které jsme prováděli v červnu, ale malá procházka taky dobrá.
V pátek jdu zas po měsíci k doktorce na kontrolu a UTZ (už se těším, až zas nahlídnu alespoň na chvíli do břišního pokojíku).
Opatrujte sebe i bříška
Ahojte
uvařená Míša (22tt+6)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 05.08.03 20:35

Zdravím vás všechny v novém týdnu!

Tak jsem měla sen o miminku. Přímo miminko jsem tedy neviděla, ovšem četla jsem v tom snu lékařskou zprávu. Tak si představte, že to byla opravdu holčička (byl tam takový ten symbol - kolečko s křížkem dolů), a měla rozměry (teď se podržte): 92 cm, 5 kg a narodila se 37.listopadu !!! :o)))) Prý v televizi říkali o nějakém šestikilovém obříkovi, ale to já jsem neslyšela, tak to mě ovlivnit nemohlo, četla jsem to až teď v deníčku Ed.
Téda mimochodem, Ed už má pěkný pupec! To já takový břicho neměla ani těsně před porodem, a to jsem rodila o tři týdny později, než je teď Ed! No jsem zvědavá, jak to dopadne tentokrát. Bohužel jsem zjistila, že z loňska vůbec nemám bříško vyfocené. Pořád nebylo co fotit a než jsem se nadála, byl Jíra venku. Tak teď jsem zdokumentovala 20.týden, ovšem na fotce pořád nic.

Ještě k tomu mazání od Welledy. Já to našla na www.welleda.cz, je to nějaká celá série těhotenská. Ten citrusový gel mají ve dvou velikostech, já si koupila tu maličkou tubičku a úplně mi stačila (no, jsem šetřílek). Používala jsem to asi od půlky těhotenství, stačí maličký množství namazat na bradavky, asi tak obden po koupání. Je to příjemné a moc hezky to voní.
Taky v té těh. :,-(ě byl ještě nějaký gel na nohy (proti křeč. žilám), taky jsem se tím mazala, ale to mi moc nevonělo a taky mi přišlo, že to dost lepí, ale s křečákama problém nemám, takže těžko říct, jestli by to pomohlo. Taky mi půlka zbyla.
Welledu moc v lékárnách nemají, ale hned asi ve druhé, kde jsem se ptala, mi to ochotně do druhého dne objednali - dokonce ještě levněji, než W. inzerovala na svých stránkách. Taky mají ve větších městech spec. prodejny, to vše najdete na netu.

Ještě Sýkorko, já taky sleduju ptačí jména a taky jsme byli v práci doslova hejno :o)) K tomu mám prima příhodu, takže to třeba pobaví i ostatní:
Jeden náš známý je ornitolog a psali nějakou petici, aby se snad ve Francii či kde nestříleli zpěvní ptáci. Tak sháněl podpisy kde se dalo a přinesl ty archy i k nám. Tak jsme se do toho obuli, oběhli pár známých a výsledek byl takovýto:
Přesný text petice není důležitý, ale něco ve smyslu: Nesouhlasíme se střílením zpěvných ptáků. Podepsáni (na stránce asi 10 podpisů): Vrabec, Sýkora, Špaček, Strnad, Čížek, Skřivan, Holub, Červenka, Pěnkava a Kocour :o))))

Jinak bych řekla, že mě hnusno v puse definitivně opustilo (zaklepat) a tak docela dost žeru, tudíž jsem zvědavá na váhu při další kontrole (za 14 dní).

Papa a opatrujte pupíky.
Jiřina, skoro 22 tt

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 06.08.03 09:15

Ahojky!

Včera jsem byla na dalším těhucvičení - tak dvě těhulky z kurzu už porodili - jedna v 32. týdnu - ale její holčička je prý v pořádku… Moc se těším na příští hodinu - budeme probírat uvolňovací cviky na míči - tak se zas snad něco naučím …
Taky jsme probírali plenky - chystáte se používat hadrové nebo jednorázové? já v tom zatím nemám tak úplně jasno (teda ještě je spousta času …) tak jestli už jste některá rozhodnutá, dejte vědět - názorů a kladů a záporů na obě varianty jsem slyšela už spoustu, takže stejně ve finále nevím co je lepšejší používat …
Jinak když už jsem tady nakousla ty plenky - nepřihlásily jste se taky některá do Huggies klubu? (odkaz je na titulní stránce) já jsem se tam přihlásila asi před půl rokem a musím přiznat, že mi už jednou přišli domů zkušební vzorky plínek a spousta letáčků samozřejmě …

Jiřino: dívala jsem se na stránky Weledy - a nejsem z toho moudrá v těhotenské řadě mají samé mandlové oleje, citrusové mají v jiných řadách a jmenují se skoro stejně - nemůžeš napsat přesný název toho tvého - jmenuje se citrusový osvěžující gel? Jinak za odkaz moc děkuji - zjistila jsem kde jsou u nás prodejny a něco málo ještě přikoupím do své mastičkárny … nějak se mi to matlání začalo líbit
S ptačíma jménama jsi mě pobavila - začínám litovat, že se mimčo taky nebude jmenovat po ptačím - ale už jsme se rozhodli, že příjmení bude po tatínkovi - tak je stejně pozdě …

Mysinko: hodně sil a architektonického umění do přeměny pokojíčku - my máme 1+1, takže stěží vměstnáme postýlku a tím pádem končí zařizování - jinak vše provizorní …

Amálko: naše miminka budou jak dvoujčátka - taky jsme v CaA zakoupili set tři bodýček … měli je u nás ve dvou barvách - buď v bílé nebo v takové mléčně béžové - my koupili tu do béžova - co vy???
Jinak jsem se s oblečkama chlubila mamině, tak vyjádřila obavu, abych to uměla miminkovi obliknout bez „utržení“ hlavičky … tak nevím, jestli trochu nezatrénovat na panence … no snad to zvládnu
Co se týče odchodu na mateřskou - taky nemám úplně jasno a taky to vidím tak na 34. týden (mám termín porodu stejný podle všech vyšetření, takže to je u mě bez problémů a jinak si myslím že je asi rozhodující ten dle MS - ale to nevím s jistotou) - doufám, že to tak vyjde, mám spočítány odpracované dny do té doby a úplně by mi to stačilo - mám celkem rozumnou doktorku, tak doufám, že se s ní půjde v pohodě domluvit …

Andulko: nádherný dáreček k narozkám - no já bych bulela ještě teď - napsala jsi to moc hezky - a stejně se to nedá srovnat se skutečností …

Hanulko: ten ručník - to je docela zajímavý nápad - včera jsem zkusila dle tvého vzoru chladit (sice jen tak vodou) ale nebylo to vůbec špatný - jinak mě lehce otékají dlaně a prsty, když delší dobu jdu nebo stojím - ale stávalo se mi to i dřív (před těhotenstvím)

Kairo: gratuluju ke zkoušce - máš můj obdiv - nevládnu žádnou cizí řečí a moc mě to mrzí … Jinak je skvělý, že jsi měla pomocníka v bříšku - určitě se hnedka zkouška skládala lépe …

Přeji hezký den a odpoledne alespoň trochu zchlazení ve stínu či v bazénu …
Zdraví Sýkorka 25tt+2

Januska
Stálice 77 příspěvků 06.08.03 09:51

Ahoj spolutěhulky,
moc vás všechny zdravím v novém týdnu a hlásím nové zprávičky: včera jsem byla na UTZ ve 20. týdnu zaměřeném na ty vady srdíčka a vše dopadlo moc dobře, miminko se krásně předvádělo, srdíčko jsme poslouchali několikrát (byl to moc hezký zážitek). Ptala jsem se pana doktora, jestli by se mohl podívat na pohlaví miminka a stejně jako můj doktor a pí. doktorka v Brně řekl: vypadá to na holčičku. Máme z toho velkou radost, jen nás trochu mrzí, že všechni říkají ?asi?, ?vypadá to?, ?nejspíš?, ale nikdo nám to nechce říct ?na beton?. No, my si stejně tak trochu myslíme, že to ta holčička bude a tak už se asi začnu poohlížet po něčem růžovoučkém :-))) A kdyby pak náhodou bylo na vánoce v porodnici překvapení ve formě chlapečka, věřím, že by nám ten růžový ohoz odpusitl :-)

Ještě se musím vrátit k tématu kočárky ? my už totiž máme nejen vybráno, ale i objednáno :-). Ani by mě nenapadlo, že budu kočárek objednávat takhle brzy, ale sleva 3.000,– byla dostatečným argumentem :-))) A jaký že kočárek jsme to vlastně objednali? No, hádat vás nenechám, protože jsme nakonec vybrali něco jiného, než jsme původně plánovali? Já jsem tady psala o tříkolce (měla jsem takovou představu už delší dobu), ale všechno dopadlo jinak. Měla jsem totiž možnost si vyzkoušet kočárek jedné mé kamarádky ? čerstvé maminky, která má kombinovaný kočárek na podvozku golfových holí a byla jsem naprosto nadšená (absolutně lehoučký, odpružený ? což jsem byla překvapená, lehce ovladatelný, má širokou samostatnou hlubokou korbičku, která je přenosná a může se připevnit do auta, je to včetně autosedačky-kolíbky, která jde taky připevnit na podvozek, dole je velký nákupní koš, a ještě k němu je sluneční stříška a baťoh). No a tak jsem pátrala na internetu a zjistila, že jedna firma kousek od nás ho nabízí v akci a tak jsme se docela rychle rozhodli a bude náš :-) Jediné, z čeho jsem měla trošku obavy byla jízda na sněhu, ale byla jsem ujištěna, že je to v pohodě, tak doufám, že bude :-) Je fakt, že ty kolečka nejsou tak malá jako u klasických golfáčů a nejsou hladká, plastová a tvrdá, ale reliéfní z takové pevné gumy nebo čeho.
Teď koukám, že jsem vlastně nenapsala značku ? takže firma je Neónato a kočárek se jmenuje Multisport (www.neónato.it).

Ještě dotaz, od začátku týdne mám problém dostat se na e-mimčo, vždycky se mi otevře jen prázdná stránka, tak nevím: dělá vám to taky? Jsem ráda, že teď se to povedlo, rychle jdu uložit tuhle zprávičku a konečně si přečtu deníček :-)

Mějte se krásně sluníčkově a pohlaďte bříška,
Janka (20tt + 2)

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 06.08.03 13:14

ahoj holčiny s bříšky i bez :o)
Tak jsem tady s novinkama. Včera jsem byla na EKG a alergologii, obojí OK. U jediného léku, co beru, mi bylo sníženo dávkování, takže už foukám jen obden.
A dneska jsem byla v poradně i s UTZ. Fotečku nemám, ale nevadí. Viděla jsem koťátko, krásně roste, hýbalo ručkama a nožkama (žádná novinka, nemá rádo návštěvy uvnitř a pan doktor použil vaginální sondu). Podle UTZ mám stejný termín jako podle MS. Počítám od začátku stejně, takže 14+3 a doktor říkal 15 týden, což vlastně sedí. Začal mluvit o speciálním UTZ a já mu hned řekla, že se chystám do Brna a on mi přesně tu kliniku doporučil a divil se, že jsem tak poučená :o) Tsss, netuší, o čem všem se tady žvatlá :o)))) A prý v Brně je to za 500 vč. videokazety. Taky mi vzali krev na AFP, tak když doteď je vše OK, tak doufám, že snad ani v tom nebude problém.
Ještě tlak - 100/70 a váha - stejně jako minule - 62,8kg. Takže žádný váhový přírustek, ale v pase mám +20 cm (když je mimi nahoře, tak opravdu mám 95, ale když se uhnízdí dole, tak 90). Musím jíst pravidelně cca 5× denně, víc jak 1/2 porce do sebe nedostanu a sladké mi nechutná, takže mám radost :o) Je mi jasné, že se to časem změní, ale zatím nemám navíc ani kg (u kluků +7 a + 11kg).

Děkuji za gratulace k prstýnku, opravdu jsem moc šťastná a musela jsem se s Vámi o to štěstíčko podělit :o)

Na stránky weledy se mrknu, ale vím, že olejíčky a mazání pro maminy i pro miminka má v nabídce i www.laveta.cz - ti vedou i olej na masáž hráze, se kterou se doporučuje začít nějak po 32 týdnu. Plánujete to taky??
Jinak jsem si pořídila měsíčkovou indulonu a střídám ji na prsa a bříško s bonelou. Taky jsem se o ní dočetla, že je dobrá po holení (tak mažu i nohy) a pro miminka na opruzeniny.
Počasí - venku je vedro, ale na obloze se nám honí mraky, tak je aspoň chvílema zataženo, jaká to úleva :o)
Mějte se všechny a všichni moc krásně a pište, jsem závislák jak hrom na stránkách emimino ;o) vychutnávám si to, protože vím, že cca od října budu bez sítě… já, zvyklá mít přístup na net cca 7 let! Ale chystám se navštěvovat aspoň internetovou kavárnu, takže nebudu úplně mimo :o)

Andulka + koťátko
14tt+3

kairo
Kecalka 115 příspěvků 06.08.03 14:15

Ahojky Berunky,
tak nevím jak vy, ale ochlazení se mne skoro nedotklo. Docela mne i bolí bříško, tak doma hodně odpočívám. Jinak je ale fajn.

Gratuluji Andulce a Janušce ke zdařilé kontrole. Nic snad teď víc nepotěší. No u Andulky je to ještě jiné. ;-)) Tam byl přímo dárkový bonus k narozeninkám ;-)

Weleda a mazání: Už jsme si tu o tom jednou povídali. Já používám na mazání olej s Arnikou a jsem maximálně spokojená. Taky chci pak pokračovat i v ostatních produktech, které nabízí. Na tu Lavetu se ale taky juknu.

Oblečky: To je takové milé malé a už se těším. Pěkně jste mne nalomili, tak už jsem okukovala výkladní skříně a koncem měsíce se taky asi půjdu někam mrknout. ;-) a asi už i utrácet.

Sýkorko: To cvičení je super. Na míči jsme relaxovali a cvičili minule a je dobré to vědět.

Plenky: Do klubu Huggies jsem se taky zaregistrovala a už jsem taky dostali pár brožůrek ;-) Tady nám hodně doporučují Huggies a Fixies. Jinak látkové taky hlavně na začátek, ale u Pampers je to sporné. Ty prý spíš na noc, protože jsou víc utažené a hlavně v tomto období se v nich děti potí a mají opruzeninky, a to se mi moc nelíbí.

Jinak Páček a dneska jdeme omrkávat zdejší porodnici i s tatínkem. Je to v rámci těhu cvičení ;-)

Pa Kairo 22tt+1

sarinka3
Povídálka 12 příspěvků 06.08.03 14:36

Ahoj holky,moc vás všechny zdravím z rozpálené kanceláře, musím říct, že i když jinak léto, horko a sluníčko miluju, letos už se vyloženě těším na chladivý podzim, hlavně na procházky v lese (plném hub).
Musím se vám taky pochlubit s prvními kopanečky, které jsem cítila o víkendu.Byly poměrně dost silné a pravidelné.Od pondělka ale přestaly (snad s těmi vedry), a cítím jen občas slabé ťuknutí nebo zvláštní tlak v bříšku. Tak snad je všechno v pořádku, nejdřív jsem byla dost vyděšená, když pohyby přestaly.
Dnes jsem si koupila nové plavky,všechny jsou už mi totiž malé přes prsa,a já bych chtěla od září začít chodit pravidelně plavat,tak abych nedělala v bazéně ostudu.Jsou dvoudílné, světle fialové s malými kytičkami.
Sýkorko: já jsem na základě doporučení mnoha kamarádek-maminek rozhodnutá pro jednorázové pleny, ale jestli tady na e-miminu sleduješ diskuzi čerstvých maminek,některé píší, že dávají ze začátku přes jednorázovou plenu ještě látkovou, kvůli správnému vývoji kyčlí.Tak si možná nějaké látkové taky opatřím.
Tak zatím se mějte moc krásně,a co nejvíc se chlaďte.
Aho Míša - Sárinka 19tt+0

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 06.08.03 14:56

Ahoj, kočky! :-)
Tak sme dnes začali 18. týždeň a pomaly začínam pozorovať, kedy že sa to objavia tie prvé pohyby a aké to asi bude… Predvčerom som teda cítila niečo zvláštne, ale podľa vašich opisov to asi nebolo ono. No veď v 17. týždni by to asi naozaj bolo „trochu“ skoro. Bolo to ako keby ma niečo pichalo zvnútra ihlou, také ďobance, dvakrát boli na pravej strane a raz na ľavej, ale vždy v strede bruška, takže trochu neobvyklé miesto na plyny… Tak neviem, ale aj mamina mi povedala, že by to malo byť skôr prelievanie, žblnkanie a bublinky, tak asi ešte nič.

Bruško mi rastie šialeným tempom, zo dňa na deň nedopnem ďalšie veci, už sú mi malé aj veci, čo som si nakúpila pred viac ako mesiacom poriadne voľné, aby vydržali celé leto, no a už sú mi tesné! Ak rýchlo nepríde jeseň, budem chodiť nahá, pretože si naozaj nemôžem dovoliť kupovať tehotenské oblečenie na jeden mesiac a potom zase kupovať ďalšie zimné. Pre predstavu uvediem svoje modelkovské miery. Z pôvodných 92-64-92 som sa vypracovala na 98 cez prsia (vážne už ťahám na stovku a ide to ďalej!), v páse som sa zasekla na 79 (takže 15 cm navrch!) a cez bruško aj cez boky mám rovnaké čísielko - 97 cm prosím pekne. Takže keď čítam, že vy, čo ste o pár týždňov predo mnou, máte cez bruško 85 cm, tak mám vážne všelijaké pocity… Teda z bruška sa, samozrejme, teším, aspoň sa ním môžem pýšiť, len sa bojím, aby to nebol obor, som celá taká pomenšia (160 cm) a tá predstava teda nie je nič moc.

Inak sa máme celkom fajn, dúfam, že aj nám sa podarí za čas zrealizovať to počúvanie miminka, úplne ste ma nachutili :-) Kontrolu mám až 22. 8., ultrazvuk nás čaká o dva týždne, je to ten veľký, podrobný, tak som strašne napätá. A ešte k tomu musím až dovtedy čakať na výsledky AFP testov, ktoré mi robili 24. 7.!!!

Chute sa nejako extra nemenia, stále som závislák na šťavnatom ovocí a detských výživách, ale bublinka asi bude vegetarián, pretože takmer nejem mäso. A veľmi sladké veci mi teda tiež moc nerežú. Ale jedna zmena predsa len je - dlho som sa nemohla na jogurty ani pozrieť a zrazu ma chytá úplná žravosť týmto smerom. Akurát sa trošku bojím, či jogurty nie sú v týchto horúčavách príliš riskantné…

Welledu sa pokúšam u nás zohnať, ale zatiaľ žiadna sláva :-( A začala som zase piť kávu, aj keď slabú a jednu denne, ale včera ma vyslovene zachránila, lebo mi tak príšerne trešťala hlava, že som bola úplne vyradená.

Bože, ja som toho zase nakecala! No snáď to nejako prežijete… :-))))

Ozaj, čo sa týka plienok, akosi ani neuvažujem o používaní látkových (okrem širokého úväzu), kamarátka má alergického syna a musí používať normálne plienky a teda to vám poviem, nestíha absolútne nič okrem kojenia a prania a žehlenia, nemá sa kedy venovať ani jemu a to má šťastie, že býva v rodinnom dome a môže teraz sušit vonku na slniečku, v paneláku si to ani neviem predstaviť. A teraz ochorela na zápal močových ciest, mala vysoké horúčky a bola strašne zoslabnutá, ešte k tomu jej lieky vyvolali astmatický záchvat, takže museli nabehnúť obidve maminy, aby sa jedna postarala o dieťa a domácnosť a druhá sa starala len o plienky…

Páni, zastreľte ma, inak neskončím nikdy! :-)))

Papapaaaaaaa, majte sa nádherne, užívajte si s bruškami a neuvarte sa!
Lulu 17tt+0

PS: Brusinka, poslala som ti do osobných správ údaje do zoznamu, ale vôbec neviem, či aj naozaj dorazili. Ale keďže ja zatiaľ žiaden zoznam nemám, predpokladám, že asi nie…daj mi, prosím, vedieť. Vďaka.

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 06.08.03 18:34

Ahojte!

Doufám, že ta vedra Vás ani obyvatele Vašich bříšek příliš netrápí. Já jsem radši celý den zalezlá doma, vyplazím se jen nakupovat a pak honem (no, moc velkou rychlost v tom pařáku nevyvinu) zase domů, kde je aspoň trochu dýchatelno.
Hanulko - ten nápad s kapesníkem vyzkouším asi co nejdřív.

Jinak jsme dneska byli na UTZ srdíčka a všechno je v pořádku. Když jsme poslouchali, jak pumpuje, bylo to strašně legrační, protože mně to připadalo jako nějaké bažinové zvuky) a manžel se tvářil celkem vyděšeně. Naši bambulku nám ale paní doktorka ukázala jen tak zběžně a pozvala nás na zítřek na ten velký UTZ ve 20.tt. Tak jsem strašně zvědavá, jestli nám tam tu holčičku potvrdí.

Jiřino, teda 92cm! To by byla tak trochu žížalka, ne? Ale 37.listopadu je asi možné všechno, že jo? :-) Na tu welledu mrknu, já zatím mažu břicho i prsa nějakým speciálním masážním olejíčkem od Hádka (AOK) - manželovi to pěkně voní, tak co bych nemazala, že jo?:-)

Sýkorko - koukám, že s tím bydlením jsme na tom stejně. My se chystáme příští víkend vymalovat - s tím, že pak už rovnou přestavíme nábytek tak, aby se postýlka vešla. Naštěstí máme pokoj docela velký, tak by neměl být problém sem vměstnat nejen ji, ale i jeden prádelníček pro mimi věcičky. Zatím mám v plánu naší Bambulce (rozhodla jsem se, že jí tak budu říkat - je to lepší než Frňák:-)) ten koutek aspoň vyzdobit nějakými veselými obrázky, nejspíš vyčaruju něco z dětských knížek, ale ještě to musím pořádně promyslet.

Andulko - v Brně to opravdu stojí „jen“ 500. Dostaneš video a taky fotečky - my máme tři černobílé. Ale bacha na frňák:-)) K narozeninám a hlavně k tomu dárku gratuluju:-)

Lulu - já jsem něco podobného cítila už v 16.týdnu. Připadalo mi to jako když se nafoukne a splaskne bublina, nebo když ti ťuká nerv třeba v zubu, jen to nebylo tak pravidelné. Když jsem to v poradně popisovala sestřičce, řekla mi, že to už je miminko. O dva týdny později už to bylo víc jako kopance, ale pořád je to ještě spíš takové oťukávání:-) Jo a kvůli velkému bříšku si starosti nedělej. Zrovna dneska byla přede mnou na UTZ paní, co vypadala aspoň na dvojčata a paní doktorka jí vysvětlovala, že se nemusí bát, že by miminko bylo moc veliké, že v těch velkých bříškách bývají průměrně velká miminka. Taky jí toho drobečka přeměřila a byl tak akorát. Takže žádný strach.

A ještě k těm plínkám. Já zatím nevím, ale obávám se, že ty jednorázové jsou moc drahé, takže to nejspíš budu kombinovat. Na noc určitě jednorázovky, přes den asi podle situace - jak budu stíhat. Zatím si to ale moc nedovedu představit. Ale tajně spolíhám na to, že je vás tady spousta oproti mně napřed, tak si pak nechám poradit:-))

A tím končím dnešní román. Zítra se ozvu po tom velkém UTZ. Zatím se opatrujte i s pupíkama,

Lajka + Bambulka (19tt+4)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 06.08.03 19:01

Ahoj holciny,
tak sem ve ctvrtek byla konecne na dalsi kontrole a cekala sem tam 4,5hodiny. Myslela sem, ze chcipnu. Muj doktor tam nebyl a stridala ho doktorka. Uz sem tu o ni cetla (Pardubicka nemocnice - slovenka moc dobra a hodna) samou chvalu, ale to muze byt na porodnici, ale nejspis o obvodni gynekologii (tak se tomu u nas rika :) ) nema asi ani paru. :) Porad tam nebyla a kdyz tam byla tak tam mela pacientku pokazdy aspon 0,5 hodiny. Taky tam dorazila uveznena Cermakova - jeji kauzu urcite nemusim pripominat (holcicka Terezka). Asi je zas tehotna, nebo neco chytla od spoluvezenkyn. :) No, ale k me kontrole. Po 4,5 hodinach sem se dostala na radu a ona mi ani neudelala ultrazvuk. Jen me prohmatla a rekla ze dobry. Myslela sem, ze vyskocim z kuze. Ale budu ji verit, je snad studovana. :) Nechala sem si napsat (po dohode se sefem) kontrolku a dochazim sem jen jak je treba. Takze sem ted i mimo obraz a nevim co se s jakou deja, ale doufam, ze je vse u kazde OK. :) Jo, nevite nekdo jake jsou vychazky u diagnozi Z 358 ? Podle tech slov MUDr. by to melo byt ryzikove tehotenstvi.
No, uz nebudu zatezovat povidanim a du zas pracovat a asi si vytisknu denicek abych si pocetla a neco se dozvedela. :)
Tak se mejte moc pekne a ja se zas nekdy juknu a ozvu. Uz aby sme meli doma internet. :)
Pozdravujte pupiky a cauky…
Darka a Pida 13+4tt

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 07.08.03 08:43

Ahoj holky s bříšky i bez :o)

Tak jsem dneska v noci skoro nespala… zalehla jsem v jedenáct, o půl dvanácté se mi začaly zavírat oči na knížkou, tak jsem zhasnula a myslela jsem, že budu spát… nespala jsem ještě v jednu. Potom jsem usnula a ve čtyři jsem byla vzůru nanovo… za půl hoďky jsem usnula a v šest jsem byla vzhůru definitivně :o(
Ale když jsem vlezla do své mailové schránky, tak jsem tam našla toto:

Ze své stravy rozhodně vyloučete DIA nebo tzv. Light výrobky a veškerá umělá sladidla. Slaďte přírodním nebo hroznovým cukrem.

Vaše bříško
V tomto období se může na přechodnou dobu dostavit nespavost. Pokud
je to možné, svůj noční dluh dohánějte přes den, když Vás přepadne únava.
Na noc zkuste vypít sklenici teplého mléka a neuléhejte s plným žaludkem. Osvědčuje se také lžíce rozehřátého včelího medu. Rozhodně však tuto potíž neřešte léky na spaní!

Tolik citace mailu z rodiny. Už vím proč jsem nespala :o)

Andulka a koťátko

Januska
Stálice 77 příspěvků 07.08.03 09:45

Ahoj spolutěhulky,
tak už jsem konečně přišla na to, proč se mi nedařilo přihlásit ? vše je již O.K.

Rozběhla se tady diskuze kolem mazání: takže já mažu (i když zatím jen občas, nějak nestíhám :-)) olejíčkem s arnikou z Weledy a příležitostně to kombinuji s krémem Elasi-Q, který jsem koupila v lékárně. Jinak se chystám pořídit si i olejíček na prsa a taky na masáž hráze (vše Weleda, asi to bude naše oblíbená značka, že? :-)), ale to má zatím čas.

A k plenkám: zatím počítám s tím, že budu ze začátku kombinovat jednorázové i látkové pleny (podle rad mých kamarádek je to nejlepší, tak to asi zkusím) a až později přejdu pouze na jednorázovky.

Andulko: gratuluji k nejkrásnějšímu dárku :-) a taky k výsledkům kontroly.
Hanulko: mi taky trošku natékají nohy (teda spíš kotníky), ale přičítám to hlavně těm vedrům.
Amálko: na MD můžeš jít šest až osm týdnů před plánovaným termínem porodu podle MS.

Jinak se musím přiznat, že se mi opět vrátily žaludeční potíže. Od pondělí jsem už pětkrát zvracela a pomalu začínám tušit, čím by to mohlo být. Zatím to totiž vždycky přišlo po nějakém ovoci. No nedovedu si představit, že právě v tomto období, kdy je na trhu takový výběr, si nebudu moct nic dát :-((( Jsem z toho pořádně nešťastná, ale ?diagnóza? asi bude jasná: žádné ovoce. Budu to muset vydržet, protože další zvracení si už opravdu nemůžu dovolit. Tak tak jsem přibrala první kilo (možná už i kilo a půl) a teď bych ho měla kvůli ovoci zase shodit? - to raději ne. Nedá se nic dělat, vrhnu se na nějaké jiné pochutinky :-)))

Opatrujte svá bříška a pozor na přehřátí ? alespoň tady u nás je docela šíííleně.
Mějte se krásně
Janka (20tt + 3)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 09:59

Měla jsem takovou radost z vysvětlení mé dnešní nespavosti, že jsem to hned odeslala a na plenky zapomenula :o)
Před lety jsem četla nějaký srovnávací test.
Látkové pleny - pořízení, praní (elektřina, voda, prášek) a žehlení vyjdou celkově dráž než jednorázovky… nevěřila jsem vlastním očím, ale asi to tak bude. Látkové pleny se musí měnit častěji a já pamatuju, že jsem zpočátku denně žehlila (samozřejmě i prala) 70 plen dennně!!
Jasně, potom jsem to začala řešit vložením igelitu do spodní vrstvy první pleny, ta druhá byla jen jistící a taky kvůli kyčlím, ale minimálně 2× denně se stávalo, že to proteklo skrz a já měnila nejen obě pleny, ale i kalhotky, dupačky i jistící plenu pok miminkem…
Takže závěr?
Asi kombinovat, zpočátku můžou jednorázovky vyvolávat alergickou reakci, takže střídat. Látkové pleny zá:,–(ně prát v miminkovských prášcích, zpočátku jsme dokonce máchání pouštěli 2× a pak důkladně z obou stran vyžehlit.
Tolik zkušenosti a vyčtená moudra :o)

Andulka

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 07.08.03 10:16

Ahojky těhulinky a přihlížející,

zdravím při čtvrtku a připojuji se k diskuzi o plenách a mazání:) Zrovna včera mi přítel přinest další knížku o těhotenství, výchově dětí a tak (pracuje ve vydavatelství, takže mi pořád nosí rozumy). No a tam bylo zamyšlení nad tím jak strašně dlouho trvá, než se papírová plena zlikviduje, za nějaký čas bychom měli být přímo zavaleni papírovými plenkami. Ne to je samozřejmě nadsázka, ale něco pravdy na tom bude, jenže to on zase netuší co to je prát a žehlit látkové. Myslím, že to budu kombinovat, obzvláště pro začátek jsou dobré plenky látkové.
Jinak mazání je můj hrob, přímo to nesnášim, ale je to nutnost. Koupila jsem si nějaký gel proti striím od Vichy a docela mi vyhovuje, jen teda dost rychle mizí a není zrovna levný. Bříško mám v pohodě, spíš prsa mám celá rozbolavěná, asi budu muset pořídit něco speciálního.
Teď už nevím kdo to psal, ale jestli nastupujeme na MD podle poslední MS tak už to tady za měsíc balím!!!!
Jarničko, jak jsem ti psala minule o obchodě HM na oblečky na Zličíně, tak jsem včera s nákupůchtivou mamkou a ségrou zjistila, že tam dětské oddělení není, takže jedině v nákupním centru na Smíchově.
Andulko se spánkem je to u mě velká bída, budím se každou hodinu a vlastně ani nevím proč. Spát přes den nemůžu, tak jsem docela mrtvá. ještě, že se blíží víkend, jedeme na Šumavu pod stan, tak se strašně těšim.

Opatrujte se a piště.

Ahojky Martina (Amalie) 24+4

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 07.08.03 15:23

Ahoj bříškandy :-)

téééda pěkně to flákám a píši až ve čtvrtek :-)) V úterý jsem si udělala takovou pohodičku. Vzala si půl dne volno. Nejdřív jsem se byla podívat kamarádce na obřad. Kupodivu jsem ani moc nebulela, jen krátce několik slziček vyhrklo, když jsem mluvila s její maminkou a nějak si uvědomila tu atmosféru svatby :-))) No a pak chvílema byly oči samozřejmě zavlhlý :-)) To by snad ani nešlo, abych jí neuslzla :-))
Potom jsem se přesunula na pozdní oběd s další kamarádkou do nák. centra Smíchov. Tam jsme si daly úžasnou baštu, kamarádka odběhla zpět do práce, já mezitím dochroustávala velký salát. A po šesté si mě tam zase vyzvedla a šly jsme ještě do kina :-))))
Díky klimatizaci je tam v těch vedrech docela únosno. Nejlépe tedy měli ?vychlazeno? v obchodě s chovatelskýma potřebama. Tam jsem se samozřejmě pokochala želvičkama. Bohužel ?suchý? želvy byly kdesi pod slámou, ale zato vodních nádherných a ještě jeden druh tam bylo požehnaně. Takoví malí šprďolové. Mohla bych si tam vzít sesli a vydržela bych dlouho je sledovat. Zato prodávající by asi ?nevydrželi? :-)))
Také jsem v HM (jak Amálka zmiňovala, dětský koutek je jen na Smíchově) koupila košilku se zviřátovskými motivy. No slaaadkááá :-))

Řešily jste tu plenky, koukám. No zatím plánuji používat papíráky kombinované s látkovými navrch kvůli jadérkům. Když se objeví nějaký alergizujíí zádrhel, tak samozřejmě budou muset nastoupit hadroše :-)))
Zakoupím zřejmě 30 ks plen ( to jsem vyčetla i zde na emimču ? myslím. Tento počet by měl na běžnou potřebu (pokud se používají jen na ubryndávání a jako ?podkladek? přes papírové)

Na netu jsem objevila odkaz na nejlevnější dodavatele plenek:

Zde je adresa: http://www.fabricimport.cz/

Taky jsem se přeměřily a zde jsou míry:

Původní: 88-68-98 (ať žijou osmičky :-))) se zatím mění na: 92 ? 78(pas) 85 (břicho) a boky zatím stejně.

SÝKORKO: nezapřeš své jméno a jako ti zpěváčci koukám, máš v oblibě spaní pod širým nebem :-)) V takovém případě se hodí, že jsou velký tepla i v noci. Jinak bych posílala virtuálního prstíka hroziče jako ty ty ty ať nám nenastydneš :-))) Ale samozřejmě víš co děláš. V těchto tropech nastydnout nehrozí a spacák máš taky určitě vymakanej :-))

KAIRO: gratulaceeeee!!!! Jsi šikula. Zkoušela jsem se pouštět do němčiny před pár lety, ale nějak jsem neměla nervy :-((( Oproti angličtině mi to připadalo jako ?nenaučitelný? jazyk :-))

MISKYNO: vítej i se ŠKVRKALKOU :-)))) ? LEVOTOČIVOU :-) To je dobře, že jsi se odhodlala a posílila naše řady. Vím o čem mluvím. Trvalo mi to taky hooodně dlouho, než jsem na e-mimčo vložila první příspěvek. Šmírovala jsem dobré 4 měsíce :-)))

HANULKO: vítej po dovolené. Jak čtu tak je to jasný. Ty nosíš v bříšku normálně polárníka. Kdepak vedra na něj, pěkně chladivý kapesník a už je ve svém živlu :-)) Nebo že by nějaký budoucí lyžařský šampión :-))))

ANDULKO: gratulace k narozeninám a k úžasnému dárečku :-)) Jak píšeš o odvaze ? je to opravdu důležité v životě být ?odvážný? a nebát se pouštět se do různých životních rozhodnutí a občas třeba i riskovat (teď nemám na mysli váš vztah, myslím to všeobecně) Člověk je víceméně tvor konzervativní a nějaký velkých změn a rozhodnutí se většinou obává. Ale holt život je boj a vzdávat, či stagnovat se nemá. Jéje jsem si nějak zafilozofovala, tak pardoooon :-))))

Jo a moc to své koťátko neohřívej na sluníčku :-)))) Když je koťátko :-)))

AMÁLKO: myslím, že se ta MD počítá od poslední MS. S takovouhle budeš před porodem 10 týdnů doma :-))

JIŘKO: téééda, takový velký mimčo budeš mít a tak malý bříško a ještě způsobíš kalendářní revoluci.

JANUSKO: gratulace k ?asi? holčičce a konečnému výběru mimi-fára :-))

SARINKO: vítej mezi kopajícíma bříškama. Zpočátku se Kuklínek taky ?odmlčoval? To je v pohodě ? napuosto noumální :-))) Alespoň podle rad zkušených těhulek a maminek :-)))

LULU: informace jsem dostala díky :-))) jen jsem se ještě nedokopala rozeslat mejloněm seznámek. Ale napravím a tento týden ho dostanete :-)))

DARKO: to byla tedy pěkně dlouhá čekací doba :-(( a ještě bez odměny v podobě UZV :-)
S vycházkama nevím, jak to funguje. Některé těhulky se shodují, že za celou dobu co byly na neschopence je nikdo nenavštívil, že za těhulkama se moc nechodí, tak nevím.

Zatím papáček,
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 16:55

to je dobrý, neboj :o) Já sbírala odvahu 5 let, poslední rok jsem postupně zvažovala všechny aspekty a manžela jsem až v lednu postavila před hotovou věc. Dodnes se z toho nevzpamatoval, dodnes je uražený ješita, ale to už není můj problém :o)

A koťátko neohřívám, hezky ho držím v chladnu, neboj :o)
Dneska jedeme za tatínkem a vrátíme se do města až v pondělí.
Jo a velká novina. 1. září je velký den nejen pro všechny prvňáčky, ale i pro nás! Jedeme do Heliosu do Brna na 3D UTZ! Už se těšíme :o))

mějte se krásně, pa
Andulka

kostka
Kecalka 405 příspěvků 07.08.03 18:17

Ahoj holky,
mám v úmyslu si koupit cca 40 látkových plen,v případě nouze použít nějaké jednorázovky. Počítali jsme s manželem,že finančně jsou o malinko výhodnější látkové. Ovšem záleží na tom, jak často mimi kaká,někdy víckrát za den,jindy vůbec…Žehlit myslím že je nutno jen v šestinedělí,vy­vářet jen poprvé a pak jednou za čas.
Mažu se břečt'anoým gelem od Ryoru(asi 100 Kč) a docela to zatím jde.
Moc zdravím vás i vaše mimi v bříškách.
Hana 26+3tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 21:25

Ahoj spolubříšulky!!!
Hlásím se po další části dovolené!!! už si začínám připadat jako schizofrenik…za­balit, odjet, vybalit, zabalit,přijet, vybalit, vyprat, vyžehlit, zabalit ,odjet..a pořád dokola. V sobotu pro změnu OPĚT odjíždím. Tentokrát na týden do Českého ráje s Adamem a mojí maminkou. Joo a samozřejmě s pejskem :o). Ale musím říct, že mě to už docela zmáhá, v těhle vedrech. Včera jsme se vrátili ze Slovenska a po 6 hodinové jízdě autem jsem byla ráda, že si můžu natáhnout v posteli záda. A samozřejmě mi chybí internet a hlavně VY!!!!
Holčinky, omlouvám se, že nebudu reagovat jednotlivě…sice jsem zběžně přečetla co jste probíraly, ale nestíhám psát. Jen aktuálně probíráte plenky…s Adamem jsem chtěla střídat látkové s papírovými, ale po příchodu z porodnice jsem z toho rychle vystřízlivěla! Takže budu používat papírové, a stejně jako Brusinka, od narození k nim přidám jednu látkovou kvůli kyčlím. Adam musel mít po kontrole kyčlí v 6 týdnech navíc 2 látkové, takže se tomu chci preventivně vyhnout.
Ještě se ozvu zítra, protože jdu do poradny a nahlásím aktuální přírustek váhy :o)
Gábi 22tt

kostka
Kecalka 405 příspěvků 07.08.03 21:25

Ještě jsem zapomněla-nástup na MD je 32-34 týdnů před termínem podle MS.
Já jsem do minulého týdne v P a moje dr, říkala,že první 2 týdny jsou vycházky omezené a pak volně.Já mám 9-12 a 13-19.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 07.08.03 21:29

Ahojda tento týden ještě jednou,

tak jsem měla další sen o miminku - tentokrát se narodilo 20.listopadu, což budu v 37.týdnu, takže ten 37.listopad jsem asi špatně pochopila :o)) Víte, proč mám asi takový starosti s termínem? Jíra se narodil o 5 týdnů dřív a dva dny před porodem jsem měla sen, kdy mě mimi honilo, ať už mu konečně vyperu oblečky … Tak jsem to udělala, vyžehlila a druhý den se nečekaně narodil. Tak pořád čekám, že to bude taky dřív.

K plenám - já mám asi 40 hadrových zadramo od kámošky, takže o ceně se nedá mluvit, jednoznačně levnější varianta. Původně jsem chtěla kombinovat papírovky a látkovky. Jenže pak jsem zjistila, že těch papírových potřebuju tak 6-8 za den, později tak 5-6 a nemusím přebalovat při každém čůrání (mimi čůrá neustále, a to i teď v 11 měsících). Takže jsem se do těch látkovek nakonec nepustila. Taky jsem dávala ze začátku 2 látkové přes papírovku kvůli kyčlím, jak mi doporučila Dr, ale to mi stačily tytéž delší dobu. Používala jsem a dodnes používám Fixies a maximální spokojenost, za celou dobu žádná opruzenina ani nic podobného. Taky jsem zkoušela pleny Rossmann (fialové), které dávají k F. jako vzorek a občas je kupuji, když zrovna nemají F. ve velikosti, co potřebuju, nebo jsou R. v akci. Jinak papírovky mě vyjdou cca 30-40 Kč na den (dobrý argument pro ty, čí manžel kouří - je to levnější než krabička cigaret). Ale za měsíc je to stejně okolo 1000 Kč což nejlevnější není, podle mě denodenní praní látkovek tak draho nevyjde ani náhodou.

Lajko - AOK Hádek olejíčky jsme dostali v porodnici jako vzorek - nějaký Mutissol a ještě jeden na prsa, ale zatím je šetřím, až začnu pořádně „kynout“. Zatím mám jen +5 cm a nikdo by na mě 22.týden nepoznal.

Sýkorko nebo teď nevím kdo - od Welledy to na bradavky se jmenuje Citronový tělový gel - to píšou přímo na krabičce na české přelepce.

Brusinko - konečně chápu tvou přezdívku, máš prima příjmení :o) A díky moc za seznámek.

To je snad vše. Pa Jiřina, 22t

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 21:33

Jiřinko!
K tvému dotazu z minulého týdne…do naivního kačátka jsem nepřispívala, ale řekla bych, že se „známe“ ze stránek Rodina.cz…nemám pravdu??? Prosinec 2003

Hanulka1
Závislačka 3304 příspěvků 08.08.03 09:17

Ahojky všem.

Brusinko: Nemáš se za co omlouvat, mě se v těch vedrech taky nechce moc psát.
Dokonce jak už tady někdo psal, taky mě pobolívá bříško. No nic v pondělí jdu do poradny tak se na to zeptám pana doktora.

Jinak k diskuzi o plenkách. Já jsem jednoznačně pro papírové plenky, protože podle mých výpočtů vyjdou daleko levněji než látkové a dítko není neustále v mokru. Aspoň se předchází opruzeninám a ekzémům. Moje setra má syna, který má atopický ekzém a látkové pleny měla doslova zakázané kvůli pracím práškům. A když si to spočítáte, že v látkových dítě velice často proteče a musíte prát nejenom plínky, ale také oblečení, ne-li vyměnovat a prát i ložní. Tak si spočítejte kolik dáte za prášek, vodu do pračky, el. energii co spotřebuje pračka a žehlička a toho času srtráveného nad tím. Tak můj názor prostě je, že papírové výjdou levněji jak finančně tak časově.
Samozřejmě si taky pořídím tak 30 plen látkových kvůli kyčlím a taky jako bryndák.

Jinak kočárek už mám taky v podstatě vybraný. Je to docela obyčejný a vybral ho ten můj. Mě se docela líbí. má velká kola, přehazovací rukojěť a taky nastavitelnou, pratelný potah a scpeciální fusak na zimu pro novorozeně. No kdo chcete tak se podívejte. Je to na www.kocarky-ruzovypanter.cz a je to model Condor XL. Cenová relace je taky dost slušná.
Tak už vás nebudu déle oblažovat svými výlevy.
Mějste se krásně a chlaďte sebe i bříška
Hanka 25+0

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 12:04

Ahoj bříšulky!
Tak už mám po kontrole. Všechno je v pořádku. Hlásím váhový přírustek 1,5 kg a přes bříško 84 cm. Za čtrvnáct dní mě čeká glukozový zátěžový test…bleeee. Na to se fakt netěším :o(
No ale teď mě ještě čeká jeden týden dovolené. Takže se tímto s vámi loučím, mějte se krásně, přežijte vedra (prý mají trvat i celé září!!!) a těším se až budu doma a budu si s vámi moct trochu poklábosit.
Gábi 23tt

kairo
Kecalka 115 příspěvků 08.08.03 12:33

Hojky holčiny a bříšulka,
dneska je to v práci k nevydržení. Je toho hodně a chce se mi neuvěřitelně spinkat. Kuklínek se od rána vrtí ;-) a tak nějak mi i víc chutná.
Jinak jsem potkala přítele jedné mé známé (taky těhulky) a jeho první slova byla: Ty jsi ale přibrala. No tak mi bylo mile. S mými +3kg to fakt povzbudí. Doufám, že na Vás jsou hodnější. Pár známých mne oletuje a „osahává“, tak to je taková milá kompenzace.

O víkendu se chystáme taky na nějaké rekonstrukce v pokojíčku. Máme 3+1, tak místa dost. Už se těším až nastěhuji nový koberec skříňky a pak už můžeme plnit a plnit ;-). Strop budeme mít světle modrý. Prý to pozitivně stimuluje mozkovou činnost. A stěny béžové nebo tak, jak se to povede ;-) Jenom jemné, aby to moc nekřičelo.

Už zase musím letět, tak pa a užijte si víkend a dovolenou pokud máte.

Pa Kairo 22tt+3

Misul
Kecalka 120 příspěvků 08.08.03 13:22

Ahojky Tehulinky,

jsem zpet z dovolene, sice kratke,ale aspon neco. V tech vedrech jsme byli na chaloupce kousek od Rakovnika, sice jsem byla skoro porad uvnitr chalupy, protoze ten chladecek, hmmm, to byla slast, tady v panelaku to je des.

Tak nejak jsem prelouskala denicek, takze Holciny

Jirino, moc me pobavilt en seznam, hlavne ten konec KOCOUR, to je nadhera

Amalko, mluvis mi z duse, vzdycky jsem byla vedrovy maniak a ted to silene spatne snisim, nejradsi bych si vlezla do mrazaku

Andulko, gratuluju, to je uzasny, zasnubni prstynek, krasny darek k narozeninam-netradicni :) hodne stesti do dalsiho spolecneho zivota (a kdy jsi mela narozeninky?)

Kairo, bazenek bych taky uvitala, kamarad ma na zahradce docela obstojny,jen je tam ted tak tepla voda, ze radsi lezu pod sprchu - i kdyz on ji ma se slanou vodou (misto chloru sul) a to je jako more

Hanulko, to je vyborny napad s chlazenim briska, zkusim

Janusko, at te ty nevolnosti moc netrapi

Brusinko, dekuji za poslani seznamku a fotky zelvice jsou super

Manzel mi odjel na 12 dni na windsurfarskou dovolenou, Holky ja to tak obrecela (ty hormony), mam ale slibeno ze na podzim jeste nekam vyrazime, snad jeste nebudu mit obrovite brisko - uz zacinam vyrazovat veci, sukne, kalhoty a hlavne podprsenky, teda jak ja dopadnu asi mi nebude zadny ciselnik stacit :)

Zaregistrovala jsem, ze tu nektera psala o boleni briska, ach jo taky me to porad trapi a nekdy ho mam jakoby sutrozni, no v utery jdu do poradny, tak se sverim.

Vsem krasny vikend, snad se trochu ochladi.

Misa (Misul) 14tt

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 11.08.03 20:40

Ahoj holčiny s bříšky i bez :o)

Vzpomínáte na Šmouly? A na Mrzouta, který každou chvilku neměl něco rád? Tak já si teď tak připadám… nemám ráda rozpálené město! Nemám ráda dny, kdy jsme s koťátkem bez tatínka, nemám ráda sama sebe, když dokážu být protivná :o) Ne, nebojte se, neprskám jedovaté sliny a jsem protivná jen sama na sebe :o))
Nakoukla jsem k Ed a zjistila jsem, že tam výkyvama nálad trpí snad každá :o) uff jak se mi ulevilo… ovšem častěji, než jsem protivná, jsem šťastná a to tak, že se každou chvilku štěstím rozbrečím… Tatínek jen kroutí neveřícně hlavou a slzičky mi nežně utírá. Mne dokáže rozbrečet i to, že mi donese snídani do postele… Už začíná mít obavy, že budeme mít uplakané koťátko, ale já mu vysvětluji, že možná uplakané, ale šťastné! :o)))
Jak všechny víte, zase jsme s koťátkem musely od tatínka prchnout a jsme v rozpálené Ostravě… A bylo nám spolu tak krásně… ale co, už se jen 4× vyspíme a budeme zase spolu :o))

Brusinka: jo, jo o slaměném vdovství si můžeme povídat dlouho… Ale neboj, nebrečím po nocích. Jen někdy na mne příjde smutek, z toho, že nejsme spolu a já se musím sama sebe uklidnit a připomenout si, že přece pátek je tak blízko :o) a že říjen taky a to pak budeme spolu už snad napořád… Pupek mi taky roste (kontroluji o víkendech a pořád kolísá mezi 90 - 95 cm v pase) a zatím nebryndám, ale občas někde uvíznu nebo bříškem zavadím - a bude hůř! :o)))
a dokončení ubrusu pro mamku do roku 2006 - super! :o)))))

Lajka: na chaloupce taky nevystrkuju čumák ven celý den a včera asi nějak blbnul tlak nebo co to bylo a já vylezla z pelíšku jen na dlabanec (naštěstí jsem měla navařeno od soboty). Večer, až se ochladilo, tak jsem zvládla umýt haldu nádobí, odmrazit a vymýt ledničku a dokonce i vytřít kuchyň! To jsem čučela sama na sebe, jak jsem šikovná :o))) Od té doby, co nosím koťátko, toho zvládám podstatně méně, než dříve, ale zase už více, než v prvním trimestru :o)
Blahopřeji ke krásnému zážitku na UTZ a zatím opatrně blahopřeji k holčičce (opatrně proto, aby se nepolekala :o))

Marty1: blahopřeji k AFPíkům, já na výsledek čekám…

Lulu + Sýkorka: já jsem na tom s únavou podobně, sice neusínám kdekoliv, ale nedokážu dlouho sedět ani v milé společnosti, prostě koťátko zavelí „do pelíšku“ tak poslechnu a šupajdím spát :o)

Hanulka: blahopřeji k úspěšné kontrole!

Jiřina: rýmu nezávidím, to musí být v tomhle počasí děs, co? :o(
Ta varianta alergie na papírové pleny - jo, to vím, dokonce pokud je dítko moc citlivé, tak se doporučovalo prát v mýdlových vločkách - teda to bejvávalo, jak je to teď, to nevím. Pro ty mladší - samozřejmě už tehdy byly miminkovské prášky, ale některým miminkům vadily i ty…

No to jsem se zase rozepsala, co? OK, už končím!

Mějte se krásně, chlaďte bříška a užívejte si těhulkovství :o)

Andulka a koťátko
15tt+1

Vložit nový komentář