Brusinka - 26. týden

Těhotenství

Ahoj bříškáčci i ostatní, Tentokráte sepisuji deníček v pátek, protože si příští týden dovoluji. Budu na vás vzpomínat a přát vám, aby jste další horký týden v práci zvládaly a šetřily se.

Ještě sice nemám převeliký pupoň, ale už začínám být dobrý prasoň. Běžně si na bříško drobím a tuhle jsem i vyzkoušela Hanulčinu chladící metodu. Otvírala jsem jihočeský tvaroh, víčko se mi nedařilo odtrhnout a tudíž jsem si pomohla zuby :-)) Jak to asi mohlo skončit. Tvarohová voda mi ohodila značnou část bříška, tak jsem se musela lehce přeprat :-))) Ale zároveň jsem se i příjemně v práci ochladila :-))) Má to Hanča dobře vymyšlený :-)

Včera mi manžel přinesl od švagrový velkou igelitku mimi-věciček tak se v tom dnes porochnim :-))) Včera jsem už moc neměla sílu se tím kochat, protože jsem řádila v kuchyni.

Připravila jsem manželovi nějakou tu konzervu do Tater. Tentokráte jsem to nepřeháněla, jen dvě flašky + tradičního medvěda (neboli bábovku) . Než jsem zakoupila formu bábovky tak jsem se vyžívala v nákupech ?zvířecích? forem. Postupně k zajíci přibyly dva medvědi. No a takový medvěd, uznejte je do Tater jako stvořený :-))))

Dnes odpoledne odjíždějí, takže budu slaměnka. S Mišul na tom budeme podobě co? :-) Už se mi stýská teď. Že by hormóni? Andulka se asi usmívá. Ta má pravidelné ?slaměnné? období a jak to s mimoušem zvládají. Myslím, že brečet ale po nocích nebudu :-)

Když jsem v týdnu kupovala manželovi mapu Tater a doma v ní studovala, tak se přiznám, na chvilku mi přišlo líto, že nejedu také. Ale jen na chvilku. Objevila jsem tam celou sviští oblast. Svišťovské údolí, potok a ještě další. Manžel má za úkol pořádně ťapat i za Kuklínka :-))

My budem na rozdíl od něho pěkní lenoši :-)) Mezitím co budou kamzičit po horách, budu s mamkou na chatě. Vzhledem k předpovídaným teplotám to vypadá tak maximálně na časné ranní procházky spojené s nákupem čerstvých rohlíčků či případně hodně pozdně večerní procházky, které bychom s mamkou tak maximálně mohly pojmout jako ?noční stezku odvahy?. Místo plážových povalečů, budeme ?lesní povaleči? :-)))

Čtiva mám na chatě nachystáno požehnaně tak nuda určitě nebude. Alespoň pořádně prostuduji knížku Zdravé těhotenství, přirozený porod, kterou mám zatím jen zčásti přečtenou :-)))

Také by byla vhodná příležitost k vyšívání, jenže ten leta ve skříni zapomenutý rozvyšívaný ubrus je určený mamce, tak to bych asi neututlala :-) Tak mě napadá, že v roce 2006 mamka oslaví šedesátku ? to by mohla dostat pěkný dárek co? :-)))

Ještě k seznámku. U vás, které jste mi dosud zaslaly info mi chybí ještě mejloní adresy u Amálky, Kaira a Marty1. Takže jsem vám nemohla přeposlat tabulkovou verzi.

Mějte se moc krásně a za týden páček,

Martina
24tt+5 (UZV 23+0) - v úterý :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 08.08.03 17:48

Ahojte!

Tak tentokrát jsem první, co? No jo, všichni na víkendu…:-)) Ostatně já si taky dovolenkuju a protože v tom vedru mám co dělat, abych dolezla na nákup, dřepím skoro pořád doma. Do pokoje nám teď zrovna nesvítí, tak je tady snesitelně, ale běda, když dojdu do kuchyně nebo se pokusím vystrčit nos ven. Ale včera jsme se docela vyvětrali - grilovali jsme si rybičky a byla to mňamka. Bambulka sebou začala docela mlít, když jsem se tak ládovala. Tak přemýšlím, jestli si pochutnává, nebo se ofrňuje. Ona fakticky nejvíc sportuje, když se cpu nebo chvilku po jídle.

Taky jsme včera byli na tom velkém UTZ ve 20.tt. Všechno je v pořádku, pan doktor jen chválil. Byl tam jiný doktor než když jsme tam byli v 9.týdnu a bylo to o něčem úplně jiném. Byl moc příjemný a všechno nám ukázal a vysvětlil, prostě úplně něco jiného než ten morous tenkrát. Bambulka si lebedila s ručkama nad hlavou a pak se na nás smála (no, otevírala pusinku, ale doktor říkal, že se směje nebo si pomlaskává:-)). Manžel byl tentokrát spokojený, žádný frňák nebylo vidět a hlavně ho okouzlilo, když se smála, to byl jak u vytržení:-)) taky jsme se ptali, co se nám to tam schovává. Pan doktor nechtěl nejdřív najisto nic říct, ale pak tipnul holčičku, ale prý máme počkat s nákupem růžových dupaček na ten UTZ ve 30.tt. Já už si teda nedovedu moc představit, že by to holčička nebyla, když jsme to slyšeli už dvakrát a já mám taky takový pocit.

Jirino - teda jak můžeš mít ve 22.tt jen +5cm mi nejde moc na rozum (ne že bych ti nevěřila, to bych si nedovolila), já mám ve 20. v pase už o 16cm víc, přes břicho jsem se dřív neměřila, ale teď už je to 87. Celkem jsem přibrala zatím 4kg, tak už nemám podváhu:-)) Ale řekla bych že to všechno je opravdu v tom břuchu.
Toho Hádka mám Mutissol. Píšou, že se to má používat od začátku těhotenství a dvakrát denně, já to na sebe plácám jen večer a zhruba od 15.tt, mám 100ml balení a zatím mi toho moc neubylo.

Opatrujte pupíky i samy sebe,

Lajka (19tt+6)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 20:12

Ahoj holky a hlavně Lajko!
CHtěla jsem se tě zeptat na to jaký prográmek potřebuji na to, abych mohla otevřít tabulku. Nějak mi to nejde :o(. Manžel inovoval počítač, takže nezůstal kámen na kameni, resp. program na programu :o).
Díky moc

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 09.08.03 08:57

Gábi,

seznámek je v MS Excel 2000 (9.0.2812). Nevím co znamenají ta čísla v závorce, ale radši jsem je opsala. Podívej se, jestli Excel vůbec máte, případně jakou verzi a dej vědět, kdyžtak to vymyslíme nějak jinak. Zkus zjistit, jakej máte tabulkovej editor, třeba budu schopná s tím něco udělat. Ale upozorňuju předem, že přes počítače jsem samouk, takže bůhví, jak to dopadne:-)
Manžela pozdravuj, podobný situace moc dobře znám. Můj šikovný bratr jednou počítač „zrychloval“ a dopadlo to tak, že nejel vůbec, takže jste na tom dobře a určitě vám to funguje:-))
Přeju pevné nervy k práci s přebudovaným počítačem, moc se nestresuj, mimčovi to nedělá dobře:-))
 Lajka

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.03 12:09

Lajko, díky, jsi moc hodná. Excel samozřejmě máme. Teda měli jsme ho původně nainstalovaný, ale teď se ho manžel jaksi neobtěžoval znovu nainstalovat.
A s přebudovaným počítačem si nervy nedělám, už jsem si zvykla…je to totiž každou chvilku. Manžel pořád PC vylepšuje a vylepšuje, ale někdy mám pocit, že k horšímu ;o).
Měj se
 gábi

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 11.08.03 09:44

Ahoj…
No, kočky, ja som vám taaaaaaak unavená… Asi ma to neopustí celých 9 mesiacov, je to šialené. Navyše sa teraz ani nemám kedy vyspať a tá únava so mnou potom robí veci. Až som sa minule fakt zľakla - začali sa mi triasť nohy, normálne sa mi podlamovali. Alebo ma rozbolí chrbát, minule šija, skoro mi stuhla, brrr, dosť nepríjemný pocit a dosť to bolelo, alebo mi ostane na odpadnutie, prípadne sa mi vyhádže niečo ako alergia na krku a dekolte a stačí sa trochu vyspať a všetko je zase OK. Lenže s chodením do práce je to tak ťažké skĺbiť…mužíček sa o mňa a bublinku bojí a najradšej by bol, keby som ostala doma, ale keď som videla výplatnú pásku za ten posledný mesiac, ostalo mi skoro zle - dostala som len polovicu výplaty!!!

Ale čo je hlavné a pozitívne - bublinka už naozaj kope!!! :-))) Po pichaní ihlou :-) mala tri dni pauzu a potom mi už dala jasne najavo, že to bola ona (alebo on? :-). Mlelo sa mi to v brušku asi minútu, doslova také mrvenie. No a potom už mala pauzu len jediný deň a teda to vám poviem, ako sa všade píše, že zo začiatku je to veľmi nepravidelné, tak bublinka o sebe dávala vedieť celý deň a uštedrila mi aj prvý ozajstný kopanec priamo do ruky! :-))) Až to teda chvíľami dosť bolelo a nevedela som, či je to ešte ono, alebo mám nejaký brušný problém… Od toho dňa už normálne cítim, kde práve je, úplne jasne cítim, kde je bruško prázdne a kde plné a manžel je strašne zlatý, keď sa snaží napodobniť, ako práve preplávala z jedného konca na druhý a čo si pri tom myslela :-)))) Ja teda stále hovorím v ženskom rode, ale to je tým, že je to proste bublinka (alebo bublinko? :-), ale už o týždeň sa to snáď dozvieme naisto, teda ak sa predvedie. Ale skonštatovala som, že je to dítko očividne po mne - všetko na 120% a podľa možnosti v predstihu, veď začalo kopať už v 17. týždni! Takže sa začínam pomaličky pripravovať na to, že ani s pôrodom nebude čakať, kedy si doktori zmyslia… Aj tak je stále o týždeň popredu.

Inak už mám hore tri a pol kila, občas chytím riadne depky, že zo mňa bude hroch, ale nemôžem s tým nič robiť, pretože už tretí týždeň mi nechutí jesť, stále bojujem a kilá idú aj tak.

A to som si myslela, že len stručne napíšem a hen ho! Fakt mi musíte dať štipce na prsty alebo zamknúť klávesnicu, lebo vás tu budem obťažovať donekonečna…

Majte sa všetky krásne, hlavne sa neuvarte, nezaspite nad robotou, užívajte si dovoleniek (však Brusinka? ;-) a opatrujte pupíky :-)

Lulu 17tt+5

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 11.08.03 10:16

Ahojky!

Přeji příjemný týden a úspěšný boj s vedrem!

Na víkend jsme opět vyrazili na vandřík - tentokrát i s kamarádama, takže byla spousta legrace, večer jsme u ohýnku mimískovi zpívali při kytaře - moc jsme toho nenachodili (cca 5 km za den - víc v tom vedru nešlo …) ale zato jsme se pořádně koupali a lenošili ve stínu - pohodička.

Jinak u mě nic nového - bříško roste, mimi kope a vedro je téměř nesnesitelné …

Co se týče únavy - už si všichni okolo mě zvykli - venku u vody, na návštěvě u známých, doma jen tak jak je čas - prostě si sednu - ze sedu si lehnu, jak si lehnu zavřou se mi oči a okamžitě spím - kdykoli - dopoledne, odpoledne - zábava kolem mě může být v plném proudu a já chrním - zpravidla tak za hodinku se vzbudím a můžu se zase vesele připojit k ostatním - takže si přijdu jak medvěd v zimě - ach jo … se spaním opravdu potíže nemám - tedy s tím, že bych snad náhodou nemohla spát …

Tenhle týden máme v Plzni skvělý pouliční festival - mísí se folková a rocková muzika a divadelní představení - začíná se odpoledne a končí před půlnocí a je to moc prima - tenhle týden se mi prostě město děsně líbí - je tam skvělá atmosféra, člověk potká spousty známých a ještě té kultury … moc se těším

Mějte se krásně
zdraví Sýkorka

Hanulka1
Závislačka 3300 příspěvků 11.08.03 12:31

Ahojky všem.

Tak dneska jsem byla v poradně a pan doktor mi kapku nadal, že je pondělí a já vypadám strhaně. Ono se mu to řekne, ať mi ukáže někoho kdo vypadá v těhle vedrech svěží. No povídal, že mám hodně odpočívat a šetřit se. Předala jsem mu indikaci k císařskému řezu, co jsem dostala na očním a on povídal, že to tak bude lepší, že je zbytečné něco riskovat. Pak mě prohlídl a byl spokojený, že jsem pevně uzavřená a povídal, že mí děloha pěkně poskočila, mám ji už tak na dva prsty pod žebry. Měla jsem dojem, jako by čekal, že ještě nebude tak vysoko, ale to by snad řekl. Došly mi výsledky krve na protilátky (mám faktor RH - negativní) a jsou opět v pořádku tak se mi ulevilo. Akorát ten tlak se mu moc nelíbil. Měla jsem 83/55. Další dvě kila navrch mi schválil. Takže celkový váhový přírůstek je 6,5 kg. Kdo to bude hubnout vážně netuším. Jo a musím si opět zvýšit dávku magnesia, mám ho pořád málo.

Jo jinak jsem se chtěla zeptat, jak je to u vás s angažovaností rodiny, co se týče výbavy? U nás je to totiž tak, že jsem byla přinucena sepsat seznam věcí co se bude pořizovat na miminko (včetně maličkostí, jako je kartáč na vlásky a teploměr do vody) a rodina si to skoro všechno rozdělila. Sestra s manželem přispívají na postýlku, můj táta na kočárek, Laďovi rodiče si vzali na starost výbavu do postýlky, do kočárku a láhve na kaši a čaj. apod. Všechno samozřejmě se pořizuje na základě mého schválení aby to bylo dle mého vkusu. Tak by mě zajímalo, jak je to u vás. Byla jsem z toho dost vykulená. Né, že by mi to vadilo, potože výbava pro miminko je značně drahá.

Tak pro dnešek končím s románem. Mějte se krásně a opatrně.

Hanka 26tt

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 11.08.03 16:24

Zdravím všechny bříška v novém týdnu,

šéfová má dovolenku, tak to budeme muset zvládnout za ní. Ta se má klídeček na chatičce bych taky brala.

No my jsme zase měli krásný víkend byli jsme s bandou kamarádů u řeky v jižních Čechách a koupali se a opalovali a večer seděli u ohníčku, no prostě paráda.

Hani pak doktor je teda dobrák, to bychom asi musely zůstat celé těhotenství doma. Já taky pořád vypadám unaveně, zmáhá mě práce, ale hlavně v noci se mi nespí nejlíp, do toho ta vedra! No už se strašně těším až budu doma. Příští týden jdu k doktorce, tak se vyptám, jak to s tím nástupem je. Termíny porodu se u mě dost liší, podle MS 28. října, podle UTZ 23. listopadu a podle prvních pohybů 4. listopadu, tak jsem zvědavá jak se to bude počítat.

Lulu gratuluji ke kopanečkům. Je to zvláštní pocit že? Teď jsou už kopanečky silnější a mám pocit, jako bych měla v bříšku malého vetřelce:)

Hanulko s výbavou nám taky pomůže kdekdo. Kočárek dostanu jako dárek od práce, oblečky tak porůznu a postýlku a komodu - přebalovací půlt nám koupí naši. Zbytek nějak dokoupíme sami. Za každou pomoc jsem hrozně vdečná, protože to opravdu není levná zaležitost. Ten váš nápad se seznamem mi přijde skvělý, aspoň tak budeš mít vše pod kontrolou a nesejdou se ti stejné věci.

Jinak ještě k váze ta je teď +6kg a řeknu vám začíná to jít docela rychle! Doufám, že se dostanu do těch +13kg jak jsem si původně myslela.

Tak se mějte krásně a piště.

Ahojky Martina (Amalie) 25+1

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 11.08.03 16:32

Ahoj bříška pečená, vařená, smažená!

Zdravím vás při pondělku s ukrutnou rýmou, kterou jsem si zřejmě uhnala při spaní v průvanu u otevřeného okna. Navíc Jíra se zrovna rozhodl, že v noci spinkat ¨je blbost, takže jsem se navíc nevyspala. No v tom vedru běs, připadám si jak blázen, že se tu nalévám horkým čajem, snad to začne ustupovat.

Jinak jsem až doposud ty vedra snášela bez problému, neboť na přímé slunce prostě nechodím (tímto obdivuju vás, které musíte do práce - loni, když jsem čekala Jíru, jsem si raději nechala od července napsat neschopenku, protože jsem nebyla schopná v takovémto počasí cestovat hodinu v MHD, a dobře jsem udělala). Od rána až do cca 3 hod. odpol. jsme doma - máme tu cca 25-26 stupňů - a pak chodíme maximálně na zahradu, kde je tou dobou příjemný stín. Když už jdu s kočárkem, tak až po šesté večer. Takže to jde, bříšku to nijak nevadí, Jírovi taky ne, jen ta zatracená rýma.

Ještě k diskusi hadrové x papírové pleny - počítejte s tím, že i v papírovkách se vám občas (nebo i často) mimi pročůrá či prokadí či problinká skrz všechny vrstvy oblečení, tudíž množství praného oblečení nezávisí na tom, zda používáte hadrovky či papírovky, v tomto směru se o žádné úspoře nedá mluvit. Já zpočátku prala každé cca 3-4 dny (měla jsem asi 10 „:,–(“ oblečení, tím myslím body, dupačky, mikinku, včetně těch méně hezkých), většinou to byly jen poloviční várky, protože jsem miminčí oblečení prala zvlášť a ty titerné kousky pračku nenaplní. Asi od 8 měsíců peru Jírovo oblečení společně s naším i v normálním prášku a žádné problémy se neobjevily.
Taky je možné, že mimi může mít alergii na papírové pleny, jak se stalo jedné známé, tudíž musí „otročit“ nad látkovými a jedině s těmi jsou v pohodě.

Teď jdu ještě přečíst vaše dnešní příspěvky, takže se možná ozvu ještě jednou.
Zatím ahoj Jiřina, 23 tt. (teď si najednou nejsem jistá, ale nechce se mi jít to počítat :o)

Misul
Kecalka 120 příspěvků 11.08.03 17:34

Ahoj Vsem,

Holky, hned bych menila s Brusinkou, odpocinek na chaloupce, juuuuu.
Tak pry ma ve ctvrtek prset, mely by se objevit i bourky, no to by bylo neco. V kancelari to jde, ale jak mam vyjit ven, osklivej Vaclavak, tak padam, ty ulice jsou tak rozpaleny, takze se pohybuju od stinu ke stinu.

O vikendu jsem byla u mamci a nechala jsem se trosku opecovavat, kdyz mi manzel zdrhnul na Rhodos - pry tam fouka jak prace (doslovna citace), jen mu pry neco spadlo do oka tak mzoura, snad se nam nevrati s jednim okem.

Lulu, gratuluju k prvnim kopaneckum, miminko je cilatko:) uz se nemuzu dockat nejakeho toho „cutu“, ale to si jeste pockam

Marty1, AFPiky mas za sebou, skvele

Lajko, jeste ze jsou jenom dve moznosti holka nebo kluk:)

Jirino, teda, takze teply cajik a zadny dalsi pruvan

Mejte se moc krasne jdu jeste pracovat, dneska do 20.00 brrr, to cislo vypada strasne a kdo jdete na srazik - zitra ahooooj.

Misa (Misul) 15tt

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 11.08.03 20:45

sama sebe jsem rozesmála, u nás se tomu říká - „talentu se neubráníš“ a tak já v jednom okně deníček z minulého týdne, tam si dám - přidat komentář a v druhém okně čtu deníček z tohoto týdne a reaguji na něj :o)))
tak Vám to tu raději zkopíruji :o)))

Re: Brusinka - 25. týden (Hodnocení: 1)
Od: Andulka - Pondělí, 11.08. 2003 @ 20:40:30 CEST
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj holčiny s bříšky i bez :o)

Vzpomínáte na Šmouly? A na Mrzouta, který každou chvilku neměl něco rád? Tak já si teď tak připadám… nemám ráda rozpálené město! Nemám ráda dny, kdy jsme s koťátkem bez tatínka, nemám ráda sama sebe, když dokážu být protivná :o) Ne, nebojte se, neprskám jedovaté sliny a jsem protivná jen sama na sebe :o))
Nakoukla jsem k Ed a zjistila jsem, že tam výkyvama nálad trpí snad každá :o) uff jak se mi ulevilo… ovšem častěji, než jsem protivná, jsem šťastná a to tak, že se každou chvilku štěstím rozbrečím… Tatínek jen kroutí neveřícně hlavou a slzičky mi nežně utírá. Mne dokáže rozbrečet i to, že mi donese snídani do postele… Už začíná mít obavy, že budeme mít uplakané koťátko, ale já mu vysvětluji, že možná uplakané, ale šťastné! :o)))
Jak všechny víte, zase jsme s koťátkem musely od tatínka prchnout a jsme v rozpálené Ostravě… A bylo nám spolu tak krásně… ale co, už se jen 4× vyspíme a budeme zase spolu :o))

Brusinka: jo, jo o slaměném vdovství si můžeme povídat dlouho… Ale neboj, nebrečím po nocích. Jen někdy na mne příjde smutek, z toho, že nejsme spolu a já se musím sama sebe uklidnit a připomenout si, že přece pátek je tak blízko :o) a že říjen taky a to pak budeme spolu už snad napořád… Pupek mi taky roste (kontroluji o víkendech a pořád kolísá mezi 90 - 95 cm v pase) a zatím nebryndám, ale občas někde uvíznu nebo bříškem zavadím - a bude hůř! :o)))
a dokončení ubrusu pro mamku do roku 2006 - super! :o)))))

Lajka: na chaloupce taky nevystrkuju čumák ven celý den a včera asi nějak blbnul tlak nebo co to bylo a já vylezla z pelíšku jen na dlabanec (naštěstí jsem měla navařeno od soboty). Večer, až se ochladilo, tak jsem zvládla umýt haldu nádobí, odmrazit a vymýt ledničku a dokonce i vytřít kuchyň! To jsem čučela sama na sebe, jak jsem šikovná :o))) Od té doby, co nosím koťátko, toho zvládám podstatně méně, než dříve, ale zase už více, než v prvním trimestru :o)
Blahopřeji ke krásnému zážitku na UTZ a zatím opatrně blahopřeji k holčičce (opatrně proto, aby se nepolekala :o))

Marty1: blahopřeji k AFPíkům, já na výsledek čekám…

Lulu + Sýkorka: já jsem na tom s únavou podobně, sice neusínám kdekoliv, ale nedokážu dlouho sedět ani v milé společnosti, prostě koťátko zavelí „do pelíšku“ tak poslechnu a šupajdím spát :o)

Hanulka: blahopřeji k úspěšné kontrole!

Jiřina: rýmu nezávidím, to musí být v tomhle počasí děs, co? :o(
Ta varianta alergie na papírové pleny - jo, to vím, dokonce pokud je dítko moc citlivé, tak se doporučovalo prát v mýdlových vločkách - teda to bejvávalo, jak je to teď, to nevím. Pro ty mladší - samozřejmě už tehdy byly miminkovské prášky, ale některým miminkům vadily i ty…

No to jsem se zase rozepsala, co? OK, už končím!

Mějte se krásně, chlaďte bříška a užívejte si těhulkovství :o)

Andulka a koťátko
15tt+1

kairo
Kecalka 115 příspěvků 12.08.03 07:11

Ahojky těhulinky i bříška,
tak jsem se taky konečně dostala ke psaní. Ještě tento týden pracujeme od 06:00 do 14:30, tak se snažím využít ranní chvilky. Udělali nám tu takové opatření kvůli teplům. Jinak příští týden zase o hoďku později. Bohužel. To vstávání není tak hrozné, jako ta odpoledne dom.
Víkend jsem strávila doma s mužíkem. Byla jsem činanná a uklízela a prala a hodně práce udělala. V neděli večer už jsem byla unavka, ale stálo to za to.
Včera jsme byli v Tesco Letňany. Nakoupili jsme i první pidioblečky pro naše mimi. S ohledem na to, že nevíme (a já ani nepotřebuji vědět), co to bude, tak něco neutrálního. Chtěla jsem poprosit o radu, co vše mám nakoupit, když máme termín zhruba na začátek prosince. Je to jak u Amalie. Několik termínů na výběr ;-).

Lajko: S těmi kopanečky při jídle to chápu. U nás to funguje podobně. Hlavně po něčem výraznějším jako je sladké nebo ryby,..

Marty1: gratuluji k testíkům!

Lulu: Teda holka s tou prací si to rozmysli. Mateřská se počítá z posledního odpracovaného čtvrtletí, tak když půjdeš teď na riziko, tak by ti to spočítali ještě z toho předchozího platu. Není dobře, aby jsi byla takhle rozhozená!!!!! Jinak gratuluji ke kopanečkům.

Sýkorko: Ten festival Vám závidíme. Škoda, že teď není kdy tam k Vám zajet. S tím spinkáním to chápu. Občas, když si sednu a začnu poslouchat a najednou očka se klíží.....

Hanulko: S tím vedrem a strhaností si to pan doktor asi nedal dohromady. Je to přeci normální, ale to nás asi všechny nezná. S tou výbavou to máš super. My dostaneme kočárek o mých rodičů, pár oblečků mám po mně a bratroci a jinak sami a překvapení. Buď ráda, taky bych byla. ;-)

Amalie: čeká tě náročný týden, tak kdyby jsi neměla energii, tak zabrouzdej k nám ;-)) Tvůj plán na +13kg je zajímavý a hlavně nám pak řekni jak ti vyšel. V posledních měsících to obvykle letí nahoru.

Jiřino: Na rýmu čaj a med a pořádně dávat pozor na další ofouknutí. Taky mám rýmu. Napůl alergickou napůl nastydlou. Ráno ponožky a svetr, v noci pyžamo a teplý čaj k snídani. Co se dá dělat. Ten kolotoč, co má mimísek v bříšku při kašli raději nechci vidět.

Misul: Až se ti manžílek vrátí bude určitě celý s druhým okem ;-).

Andulko: Co ukrývání bříška? Je to zatím tajemství nebo už to někdo u Vás odhalil? Šťastné mimi a mami je důležité a krásné.

Jéééééééé to je řečí po ránu ;-))
Tak pa a napište mi jak s těmi oblečky. Jsem hrozná. Žádné malé mimi v příbuzenstvu, tak trochu tápu.

Pa Kairo 23tt+0

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 12.08.03 07:16

Ahoj holky,

tak už jsem zpět ze skvělé dovolené. Včerejší první den v práci teda nic moc, hlavně proto, že můj manžel má jěště týden dovolené a je na chatě a já z chaty jezdím do práce. To se mi vážně hrozně chce!!!! Jěště, když vidím jak si vedle mě krásně spinká.
Byli jsme v jižních Čechách, máme za sebou snad všechny hrady a zámky, koupání v Lipně, ikdyž voda tfuj tfuj. Jěště, že tam měli sprchy aspoň jsem se mohla trošku osvěžit. Počásí taky vyšlo, takže nám nic nechybělo.

Už víme jméno na tu naši holčičku, začali jsme jí říkat Sabinka a myslím, že už to tak zůstane.

Četla jsem si, že tady proběhla diskuze o plenkách. Já v tom mám jasno, zatím jsem si koupila 10 bavlněných, další přikoupím až podle potřeby a jinak budu používat rozhodně jednorázové. Už si je také nakupuji, z každé výplaty jeden balík, abychom se z toho potom nezbláznili. Od kamarádek mám vysondovanou značku, všechny se shodli na Pamperskách.

Pro Hanulku: Moc děkuji za odpověď ohledně toho cvičení, přečetla jsem si jí až teď, protože jsem se do vzkazů nemohla dostat. Občas se mi to stává, asi je to rukama:-)))

Jinak jsem přibrala 4 Kg, musím říct, že mi bříško na dovolené pěkně naskočilo, malá kope snad celý den a nejvíc při jízdě v autě, tak jen doufám, že jí nebudeme muset uspávat jízdou kolem baráku:-)))
Zatím jsem se přes bříško neměřila, ale koupila jsem si těhotenské kalhotky na 80 cm v pase a jsou mi akorát, tak to vypadá asi na plus 13 cm.
Včera si moje kamarádka dovolila moc, když mi řekla, že mám za ní chodit i s bříškem a né bez něj a to jsem si myslela jak je to na mně poznat.
V pátek jdu k panu doktorovi a na UTZ, už se moc těším až tu naši princeznu zase uvidím.

Mějte se pěkně, Daniela 22t+4

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 12.08.03 07:28

Krásný den všem s bříšky i bez :o)

Dneska jsem se vyspala celkem slušně (i když je 5 hodin spánku „šlušně“?? ale co, hlavně, že byl!).
Teď ráno je příjemně chladno… paráda…

Kairo: ukrývání bříška - celkem to jde, ale dneska to na mne stejně praskne, jdu totiž popřát skoroužbývalé tchýni k narozeninám a před ní to neschovám… říkám si - co má být? Za 14 dnů přesně mám rozvod, mám jeden kostýmek, do kterého se vlezu a je natolik volný, že to nepůjde poznat…
Jinak před ostatníma to už neskrývám, myslím, když jsem na chaloupce anebo v práci… tady jsem to na sebe prozradila před 3 týdny… Minulý týden jsem byla se svýma klukama a ti, jako správní chlapi nezpozorovali vůbec nic, ale není divu, v létě totiž běžně nosím volné šaty…
A oblečky? Myslím, že i tady, na emiminu najdeš základní výbavičku… a jinak v každé velikosti pár kousků, v těch nejmenších nejméně, pak už více…

Sýkorko, prosím, poradíš, co všechno si musím zařídit, aby koťátko mělo příjmení po tatínkovi, tj. jiné, než mám já?

Krásný den všem :o)

Andulka a koťátko
15+2

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 12.08.03 18:32

Ahojte maminy a skoromaminy,

tak už jsem tady zas. A musím se rovnou pochlubit - včera jsme byli na návštěvě u našich a mimo jiné jsme se i s manželem vypravili do obchůdku pro „mimi i mami“, kde jsem si chtěla koupit lacláče, na které jsem se už dlouho těšila. Nejenže jsme byli úspěšní, ale byla tam dokonce moc příjemná prodavačka a udělala nám přednášku ohledně kočárků. Tak jsme si je tam prohlíželi a prohlíželi a myslím, že už máme i předvybráno. Je to čtyřkombinace a hlavně je to za rozumnou cenu - některé značky jsou už nad naše možnosti. Ještě se podíváme, jestli nebudou mít něco lepšího, případně stejný kočárek i tady u nás, abychom to nemuseli vozit, a počítám, že někdy v září nebo v říjnu bychom kočárek zaplatili. Dá se to udělat tak, že se kočárek zaplatí a nechají nám ho ve skladě, takže se doveze domů až s miminkem. Kromě toho potvrdí záruční list, až si pro něj přijdeme.
Manžela to vybírání kočárku nad očekávání zaujalo a taky se přiznal, že se při tom vybírání na tu naši bambulku začal strašně moc těšit. Teda ne že by se předtím snad netěšil, ale asi mu to nějak docvaklo:-))

Ta vedra jsou hrozná, ale prý by to už mělo být lepší. Obdivuju, jak zvládáte v tomhle ještě chodit do práce nebo dokonce se do ní ještě dopravovat. Já fakt dojdu tak do obchodu a zpátky už ze mě leje.
Na druhou stranu to má tu výhodu, že když jsem pořád doma, zvládám dost práce. Tak máme konečně ušité záclony a taky jsem si spíchla jedny šatky pro břichatky. Byla to docela zábava, protože jsem nenašla žádný těhu-střih, tak jsem splácala tři různé modely ve dvou různých velikostech. Nakonec to nedopadlo tak bídně, dokonce se chystám v tomto supermodelu)) i bráchovi na svatbu - ne že by to bylo tak perfektní, asi mám odvahu:-))

Kairo - mně by strašně zajímalo, jestli ty kopance po jídle znamenají, že to bylo dobrý, nebo mi chce bambulka oznámit, že tohle teda už nechce. Manžel včera rozhodl, že nebudeme dávat do guláše feferonku, protože by mě naše zlatíčko pořádně pokopalo:-))

Andulko - z nenálady si nic nedělej, já bych řekla, že to souvisí hodně s tím vedrem, protože protivní jsou tak trochu všichni.
S těma šťastnýma slzičkama to naprosto chápu. Já se takhle rozbrečela, když jsme v červenci na svatební cestě seděli večer v hospůdce a mně došlo, jak moc mi je dobře - mám skvělýho manžela, jsem na pěkným místě a v bříšku se mi schovává miminko… Taťka z toho byl dost paf a já mu přes slzičky vysvětlovala, že se nic neděje, jenom je mi hrozně moc dobře, protože se mi zdá, že je najednou všechno úplně správně a já si nedovedu srovnat, jak je to možné.

Sýkorko - s tím spánkem kdykoli kdekoli jsi to myslím vystihla. U mě je rozdíl v tom, že já byla schhopná usnout v kteroukoli denní dobu i dřív. Teď jenom spím podstatně dýl.

Jiřino - odháněj bacily i nachlazení a pěkně se kurýruj:-)

Tím se loučím a držím nám všem palce, aby už přišlo to ochlazení, co na zítra nebo na čtvrtek naslibovali:-)

Lajka (20tt+3)

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 12.08.03 19:38

Tak Vás zase zdravím :o)
Jen podávám hlášení…
1. návštěva u tchýně proběhla v pořádku a neodhalila nás! Vzala jsem si krátké elastické kalhoty a barevnou károvanu vzdušnou košili o velikosti XXL. Celkou dobu jsem se snažila sedět tak, aby na bříško nešlo vidět (noha nahoře na lavici a přes ní košile a tak podobně). 2× se sice zadívala na bříško, ale já hrála, že nic :o) Pak se mne zeptala, jestli jsem neshodila - jo shodila, od ledna asi 5kg. Viděla mne naposledy v květnu… Takže to vypadá, že do rozvodu by se to nemusel nikdo v rodině dozvědět!
2. Dnes mi domů přišla pozvánka (na dnešní ráno) na lékařskou genetiku. Takže tam zítra ráno zavolám a uvidím, kdy tam půjdu.

Mějte se krásně a neupečte se! Právě jsem četla, že zítra má být ještě hnusně vedro…

Andulka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.08.03 20:25

ahojky holky!

Jen nakukuju od snažilek:) Páni, toto letí! Že Brusinko, Bdanco, Misul, Hanulko, Amálko (jestli jsem na někoho zapomněla, tak se moooc omlouvám)! Připadá mi to jak včera, kdy jste byli u nás u snažilek a teď už se tu hemží dvacáté a skoro i třicáté TT. Nádhera! Všechny se držte, pohlaďte za mě bříška a opatrujte se
Pá Montička

kairo
Kecalka 115 příspěvků 13.08.03 06:38

Hojky z ospalého rána,
teda dneska jsem v tom teple zase nemohla vůbec usnout. Manžílek si hezky chrupká a já zase vzhůru až do jedenácti. Bojím se, aby to nebylo taky tím, že jsem si odpoledne na hodinku zchrupla. Jako netěhu jsem mohla spát kdykoliv a hlavně dlouho, a co čekáme kuklínka, tak to nějak nejde. Ráno mne budí i o víkendu tak v sedm.

Andulko: Gratuluji k utajení ;-). Ještě chvilku a bude to za Vámi, tak držíme palečky, ať to v proběhne v klidu.

Marty1: Teda želva by mohla vyprávět o cestě na konec světa a o dobrodružstvích. Hlavně, že jsi měla trochu štěstíčka a vyslyšela jejího andělíčka strážného ;-)

Lajko: S těmi kopanečky je to sporné. Poznám, když se tam jen tak rovná, když se celé protáhne a po jídle to záleží jak mi je a jak dlouho ta jeho reakce trvá. Někdy to trvá i hoďku nebo dvě, a to mi bývá i divně. Myslím, že v tu chvíli se mu to moc nelíbí. Jinak je to zvláštní, ale jak jsem dřív ostré nemohla, tak teď mi hcutná mnohem víc. Tak třeba trochu feferonek neuškodí. Moji známí jsou na ostré a jejich synek (1 1/4) je na ostré jako divý.

Jinak jsem taky byla v pondělí v Praze v Multikině a nebyl to zrovna nejlepší nápad. Efekty byly moc hlasité, tak jsem pořád zakrývala bříško, aby sebou mimi tak nešilo. Naštěstí to nebylo tak zlé. Stává se Vám taky, že nemůžete koukat na nějaké filmy. Jednak se nechci koukat na ošklivé věci. prostě mi vadí. No a taky se to nelíbí mimískovi. Někdy je to pěkně čoro moro vrtění. Možná je to jen můj pocit, ale možná na tom něco bude.

Tak se opatrujte a bříška ať nebolí a nezlobí ;-)

Pa Kairo

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 13.08.03 08:05

Dobré ránko všetkým! :-)
Teda sa usmievam, ale je to len maska, budim sa az okolo obeda… :-)))

Mám trochu času, tak chcem reagovať na vaše komentáre, k tomu sa normálne nikdy nedostanem:
Hanulka: u nás je to s výbavičkou také všelijaké; svokra mi pred vyše rokom sľúbila, že prvému vnúčatku kúpi kočík, no a keď na to prišlo, mlčí ako hrob a nič ani nenaznačila. Nakoniec vyšlo najavo, že si predstavovala, že ona ho vyberie, kúpi a nám ho naozaj len daruje. Budem úprimná, poriadne ma to zarazilo, pretože nech je svokra akokoľvek super, naši rodičia nemajú páru o tom, aké kočíky sa teraz vyrábajú, nevedia nič o podvozkoch, skladateľnosti, nastaviteľnos­ti,…kedysi nebolo proste z čoho vyberať, nemajú to odkiaľ poznať. Samé dobre viete, aká je to veda, vybrať kočík. A navyše máme úplne opačný vkus, ona je na také staromódne záležitosti, romantické kvetinky a volániky a ja som si vybrala kočík maximálne športový, no skrátka by to určite dobre nedopadlo a ja si teda myslím, že takáto požiadavka nie je veľmi fér. Aspoň mi k tomu mohla niečo povedať… Nehovoriac o tom, že ho chcela kupovať až po Vianociach! Veď to už môže byť malé v pohode na svete! Takže momentálne je to s príspevkami bieda, nikto sa k ničomu nemá a ja by som si teda nevypýtala ani za svet. Nie žeby som to brala, že to má niekto za povinnosť, ale kde sa ohliadnem, všade každý blázni a chce aspoň niečo prispieť, ale u nás nikto nič. Nikomu to, samozrejme, nevyčítam, ale trošku to zamrzí… Nehovoriac o tom, že by nám to naozaj veľmi pomohlo. A po otvorenom prísľube s tým človek celkom pochopiteľne aj počíta… Ale uvidíme, možno to len potrebuje rozdýchať, po kočík ideme až v novembri, možno dovtedy zmení názor, ktovie…

Martina (Amalie): S tým votrelcom si to vystihla, zahlásila som minule presne to isté a teda mužíček na mňa zagánil, ako to hovorím o našej bublinke…ale keď ono sa tomu človek neubráni, je to veľmi, veľmi zvláštny pocit.
A kočky, teda ja vám závidím! Ste o 5 týždňov vopred oproti mne, ak nie viac, a máte navrch 6 kíl a strach, ako to zhodíte. Ja už mám teraz tri a pol, ale tri dni som sa nevážila, tak to asi už budú 4, radšej si to ani nepredstavujem.

Jiřina: vyzerá to, že ťa bacil nejaký bacil, ale ty mu určite nedáš šancu a už si teraz zdravá ako rybička :-)

Mišul: jééééééj, čilátko je tak krásne slovíčko! :-)))

Andulka: o výkyvoch nálad by som mohla písať romány, trpela som na to aj predtým (verná svojmu rozpoltenému blíženeckému znameniu), ale čo so mnou hormóny melú teraz, to nikomu neprajem. A teda keď som čítala, čo vyvádzajú kočky u Ed, tak to najhoršie nás ešte len čaká. No s pánombohom, chudák mangel! :-) Sú chvíle, keď leziem na nervy sama sebe, proste si pripadám desne protivná a otravná a najradšej by som sa vyfackala, mám pocit, že za všetko môžem, že všetko spackám, že som nemožná, to hneď nastúpia obavy, potom mi prdnú nervy a od ľútosti a niekedy aj od jedu a bezmocnosti sa rozplačem a slzičky sa kotúľajú a mužíček zachraňuje, ale mne sa tým aspoň poriadne uľaví. A nikdy neprestane, až kým ma nerozosmeje, má na utišovanie naozaj talent, je to trošku švihlé, keď bulím a do toho sa začnem rehliť :-))))
Inak blahoželám k úspešnému utajeniu pred svokrou a držím všetkých osem palčekov na genetiku!

Kairo: Sama cítim, že to nie je ono a hoci som predtým nemala ani pomyslenie na to ostať doma, chcela som pracovať a dokonca aj na materskej, ale už som pochopila, že ma tehotenstvo zmáha a musím si dávať poriadny pozor. Stačilo raz sa vybičovať do maximálnej únavy a skončilo to nemocnicou. Ak mám byť úprimná, mám strach, ale zároveň som na seba tak trochu naštvaná, že som taká padavka, že nič nevydržím, že druhé ženy to bez problémov zvládajú a mňa zloží obyčajné chodenie do práce :-((( Ani cvičiť zatiaľ nemôžem, fakt sa bojím, ako to budem zvládať, až bude bruško väčšie a to ani nehovorím o zvládnutí pôrodu. A tá starostlivosť potom dá tiež riadne zabrať… Určite by bolo pre nás lepšie, keby som doma ostala, ale u nás sú zákony postavené „trošku“ inak ako u vás. Materská sa síce počíta ako percentá z platu, ale je stanovené obmedzenie, že sa berie v úvahu maximálne tuším 350 korún na deň az toho ešte percentá. Touto sumou si naozaj nie som istá, ale keď si to človek spočíta, dostane dosť úbohú sumu, niečo ako PN-ku. Tak preto tak myslím na peniaze, staviame, ešte stále nemáme vlastné bývanie hotové a bude nás ešte stáť pekný balík a do toho všetka výbavička, ktorú, ako som písala, zrejme budeme musieť zacvakať sami, hoci sme s tým nerátali…skrátka si to neviem predstaviť :-/

Marty1: gratulujem k úspešným testíkom a tíško závidím. Mne by žiadne telefonáty nepomohli, s výsledkami sa vôbec nenáhlia, ešte k tomu sú dovolenky, takže už vôbec nie, na testoch som bola ešte koncom júla a výsledky sa dozviem až koncom augusta, dosť príšerná predstava. Ale stále spolieham na to, že keby čokoľvek bolo, snáď si na to dajú pozor, lebo takto už by ani amniocentézu nestihli. Keď mi robili vstupné testy, po troch týždňoch som prišla do poradne a výsledky tam ešte neboli…čo dodať.
A blahoželám korytnačke k znovuzrodeniu! Páni, tá si chuderka musela užiť šok. Ešteže má takú spoľahlivú paničku, čo ju zachráni :-)

Taaaaak, som tomu zase dala. Prajem vám krásny dníček, neuvarte sa, ochladenie už je za rohom, u nás to už poriadne cítiť. Hoci je cez deň horúco, vetrík už pofukuje studený a rána sú riadne zrmznuté.
A šéf práve dorazil s tým, že vonku je zima a leje ako z krhly, takže reči o dnešnom teplotnom vrchole im zase raz nevyšli a my sme dnes mali naplánované obiehanie obchodov a ja mám na sebe len letné šatočky. To je tak akurát o chorobu. Dokelu… Tak som to nezakončila veľmi pozitívne, ale už ma s tými predpoveďami štvú. Aj tak prajem aspoň vám príjemný deň…

Lulu 18tt+0

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 13.08.03 08:46

No tak to som zase ja, dnes to môžete vyhlásiť za deň s Lulu :-)))
Len mi tak napadlo, keďže práve raňajkujem, že si stále neviem zvyknúť na jednu vec - veľké prsia. A viete prečo? Neustále si totiž trúsim do výstrihu :-)))
No, tak som sa zase niečím pochválila, idem radšej pracovať :-)

Lulu18tt+0

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 13.08.03 09:01

Ahojky!

Včera odpoledne jsem ve městě potkala kamaráda s digifotakem - tak jsem trošku zapózovala a dneska přidala do galerie svůj bříškatý obrázek - kdybyste se chtěli kouknout je tady [www.emimino.cz].

Andulko:schová­vání bříška muselo dát zabíračku … ohledně příjmení jsem ti poslala osobní zprávu (je toho spousta, tak aby to tu nezabíralo místo) jen nevím, jestli jsem to poslala správně neb mi počítač nenahlásil - „zpráva odeslána“ a místo toho zbuchnul, tak prosím napiš jestli ti to přišlo, kdyžtak pošlu samozřejmě znovu

Hanulko: My financujeme všechno sami - rodiče nám dají to co zbylo z dětské výbavičky po nás (no trochu to samozřejmě pomůže, ale jsou to 20 a více let staré věci a není jich až tak moc) no a pak počítám, že mimču dají nějaký dárek typu dupačky až se narodí. Jinak nám tuhle maminky vnucovali peníze, když jsme platili společnou seznamovací večeři - tak jsme je odmítli s tím, že by s námi někdy mohly vyrazit do mimikrámků a něco jako koupit, tak snad zaberou - ale stejně všechny ty drahé věci typu postýlka, kočárek, autosedačka atd. budeme kupovat sami.
Dokonce mě trochu mrzí, že ani kamarádky, co už mimča mají ani náznakem nenabídly, že by třeba něco zapůjčily - snad kromě jedné, která má věci po sestřiných dětech a sami se už delší dobu moc snaží a kapánek jim to nejde - jenže tam zas nevím, aby ji to nebolelo - takže to uvidím … Jednoduše platíme všechno sami - ale za tím účelem jsme v posledních letech šetřili, takže to snad nějak zvládneme …

Kairo: s tím, co všechno koupit na mimi bych taky potřebovala radu - zatím vycházím z toho, že má mít na sobě tolik vrstev co dospělák a místo zimní bundy je zabalené do fusaku, teď přemýšlím, kolikrát mít oblečky - jako kolik „:,–(“ tuším Jiřina psala, že měla cca 10 :,-( a prala po třech dnech - při cenách dupaček, košilek a kabátků je to teda děsně peněz …

Jinak téma plenky - definitivně jsem se rozhodla, že budu používat jednorázovky - taky už jsem teď koupila po vzoru BDanci balík pampers do zásobičky a budu pravidelně přikupovat, látkových plen mám 27 ks - ty jsou od nás z půdy po mě a sestře a rozhodla jsem se, že si s nimi vystačím - i jsme to probírali včera na těhucvičení a vypadá to v pořádku …

Ve městě jsem potkala kamarádku, co je asi o týden s bříškem za mnou - tak ta povídala, že bude používat rozhodně látkové, kvůli odpadům - sympatizuje totiž s ekologisty - tak já holt budu tu naší krásnou zemi ekologicky likvidovat …

Zdraví Sýkorka 26tt+2

Hanulka1
Závislačka 3300 příspěvků 13.08.03 09:52

Ahojky berušky,
tak jsem ráno vstávala v 6:15 a byla tma, tak jsem si říkala co se děje, že bych se spletla v čase? A ono ne, venku černé mraky. Tak jsem se zaradovala, že už je to konečně tady a ejhle. Než jsem dorazila do práce, tak se nebe vyjasnilo a opět je nebe bez mráčků. Teda sem tam jeden se najde.

Vrátím se k těm plínkám. Já jasem taky jednoznačně rozhodnutá pro jednorázové pleny, ale narozdíl od BDanci dávám přednost plenkám Fixies. Je to podle zkušenostech mé sestry, která je používá do dnes. Opravdu z těch všech druhů i mě (jelikož jako správná teta i já jsem přebalovala malého) připadají nejlepší, ale je to věc názoru. Je pravda, že se kapku liší velikostně (jsou o kapku menší, ale je hodně velikostí). Na druhém místě jsou u mě Huggies a na třetím teprve Pampers.
Jinak i já jsem se již stala členem Huggies clubu.

A k těm kočárkům, jak už jsem tu psala, tak typ už vybraný mám, ale co mi dává zabrat je ten potah. Dřív to byylo jednodušší, protože byl jen jeden druh, ale dneska. Oni mají tolik druhů barevných kombinací. To vám musím říct. Vybrala jsem si dvě barvy na internetu a když jsme tam s tátou přišli, tak nám padli do oka dvě úplně jiné barvy. A pak poraďte co vybrat. Je to fakt těžké. Nehledě na to, že když není skladem tak se musí obědnat a trvá to i měsíc. Takže opravdu nejvyšší čas.

A k oblečkům. Taky jsem kapku bezradná. Hlavně se ještě moc neorientuju v těch velikostech. Jakou budete kupovat vy?

Ach jo holky ona to není žádná sranda pořídit výbavičku.
No nic tak ten den dneska přežijte a zítra už by snad nělo být kapku líp.
Pa pa Hanka 25+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.03 10:05

Baúúúú
prosím všechny, ať drží palečky…
Afpíci nedopadly dobře, dneska mi brali plodovku. Snad to vše bude OK.
Mám 14 dnů neschopenku a právě mířím do peřin…
Tatínek si pro nás dneska přijede, zůstane do zítřka, zítra zajdeme k našemu doktorovi napsat nemocenskou, samozřejmě k tatínkovi domů a pak pojedeme do toho nejlepšího pelíšku…

Mějte se všichni krásně, opatrujte bříška a dávejte na sebe pozor.

Dneska ještě nakouknu a pak tu 14 dnů nebudu, asi ukecám tatínka, ať mi deníčky vytiskne a donese do pelíšku :o)

Andulka a koťátko

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 13.08.03 10:07

Ahoj Holky,
tak vidím, že jsme s tou výbavičkou bezradné všechny. Taky nevím co mám vlastně nakupovat. Co se týče velikostí, tak začnu s vel.56, ale jen pár věciček, tak 5 kousků a jinak budu kupovat až 62.

Jěště jsem zapoměla napsat můj termín porodu, mělo by to být kolem 23.12., takže druhé jezulátko.

Daniela 22tt+5

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 13.08.03 10:53

To víš že jsi si mě nespletla - byla jsem to já :-)

Moc ti děkuji za kontakt, a s tím časem to vůbec nevadí stejně se to bude realizovat až v lednu.

Ještě jednou díky

Ahoj Petra

Misul
Kecalka 120 příspěvků 13.08.03 10:59

Ahojky,

Andulko, budu na tebe myslet, vsechno dopadne na 1 uvidis, odpocivej, setri se a dej nam o sobe a Kotatku vedet.

Amalko, cislo na pana truhlare ti poslu zacatkem pristiho tydne, cislo ma totiz manzel v telefonu, a ted je proste v casovem presu, proste nemas cas na nic jineho naz na surfovani,ale myslim na tebe a pristi tyden 100% posilam, snad to k necemu bude :) (ja snad vyfotim doma skrin a komodu, aby si videla co umi udelat).

Dneska jsem myslela, ze nedojedu do prace, ach jo, porad si rikam, vydrzet, vydrzet, zakrikla jsem to nevolnosti uz tu zase jsou a v plne parade. Asi si budu muset co nejdriv vzit dovolenou a poradne si odpocinout :)

V pondeli jdu na AFP testiky, myslete na me, doufam, ze vsechno dobre dopadne. No a v zari (to uz je za chvilinku) jdu do Podoli na podrobnejsi ultrazvuk,jsem zvedeva jestli se nam drobecek „ukaze“.

Opatrujte sebe a briska.

Ahoj Misa (Misul) 15tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.03 11:46

Moc na tebe myslím a hezky odpočívej.
Neboj se ono to určitě dopadne dobře. Však se často říká, že AFP není až tak spolehlivý, že jsou čast falešně pozitivní. Myslím na tebe a dej pak o sobě vědět.

Nepřihlášená Hanulka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 13.08.03 11:59

Milá Andulko,
sice jen nakukuju, ale chci Ti taky vyjádřit podporu a i když Ti nemůžu držet všech osm palečků jako holky tady, ale jen čtyři moc a moc Ti a Tvému koťátku držím pěstičky, uvidíš, že to bude dobré. Mám Tvé příspěvky moc ráda a Tvůj pozitivní přístup, pohodička a optimismus jsou pro miminko určitě to nejlepší a jistě se bude jednat jen o falešnou pozitivitu ve výsledcích.
Takse těch 14 dní opatruj, třeba sem tatínek kromě tisknutí komentářů zvládne i napsat že Andulka je v pořádku.
Tfuj tfuj tfuj
Ahoj Claudie

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 13.08.03 13:28

Ahojky!

Andulko: držím palečky - vyšetření určitě dopadne pohodově! pořádně odpočívej a hlavně žádné stresy …

Hanulko: nakupuji od velikosti 62, mám i malinko 56, ale při srovnání je to stejně velké jako jiné kousky vel. 62, ponožtičky mám vel. 10,11,12 přijdu mi skoro stejně veliké, zatím válčím s čepičkou - u té nevím - koupila jsem nejmenší co měli (bavlněnou) a přijde mi veliká - tak se budu muset pořádně poptat v krámu
ad kočárek - taky vybíráme barvu podle internetu a je to zabíračka … držím palce aby se vám vybrané líbilo

Lulu: ty prsa - to mi povídej - já jsem neměla nikdy žádný a teď teda ne, že by byly superobrovský, ale prostě jsou oproti tomu nic předtím děěěěsně veliký a těžký a bez podprdy houpací a vůbec si na to nemůžu zvyknout - a zdá se mi že rostou pořád - sice oproti začátku už pomalejším tempem, ale rozhodně se nezastavily - je to legrace

Jinak značka jednorázovek - z toho co jsem zatím vyšpionovala v maminkovských deníčcích i u kamarádek jasně vítězí tři značky - Pampers, Huggies a Fixies - akorát je u každého jiné pořadí obliby … to jsem zvědavá jak to potom bude vypadat v realitě …

Podle předpovědi se má zítra trošku ochladit! jupíí - moc bych to brala to vedro je celkem příšerný …

Zdraví Sýkorka 26tt+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.03 13:55

Andulko nemusíš mít strach, testy AFP nejsou z těch nejpřesnějších. Pokud vyjdou špatně (tj. mimo tabulky), je vysoká pravděpodobnost, že se jedná o falešnou pozitivitu. Sama jsem prošla stejným postupem jako teď Ty, takže vím, co se Ti teď asi honí hlavou, ale buď v pohodě, všechno bude v nejlepším pořádku.
Opatruj se
nepřihlášená Myšinka (24tt) - toho času na pracovní dovolené (byt už je skoro předělaný, uffffffffffff)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.08.03 19:18

Děkuji za těhubacilky naprskané do mého deníčku:)
pá Montik

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 13.08.03 20:25

Ahoj břišulky i ostatní :o)Jak jsem slíbila, ještě jsem jednou tady.
Celý den polehávám a jen občas odskočím k PC…

Řekla jsem si, že tu ten dnešek shrnu, kdyby některá z Vás ještě náhodou netušila, wo co go ;o)

AFP udává pravděpodobnost postižení dawnovým syndromem. Ale jak už my, pečlivé čtenářky emimina víme, tak je to dost nespolehlivá informace (a na to já spoléhám). Pokud se teda doktorům výsledky nelíbí anebo pokud má mamina víc jak 35 let (můj případ) tak jde automaticky na odběr plodové vody, jestli se nepletu tak tzv. amniocentézu, což znamená, že zkoumají chromozóny miminka. Děti, postižené DS mají o jeden chromozón více. Jak poznají rozštěp páteře nebo břicha, to mi nevysvětlili. A zjistí se i pohlaví miminka.
Po tomto vyšetření je nařízený 1. den přísný klidový režim (ptala jsem se a nepovolili mi ani 90 km v autě jako spolujezdec, že prý raději až ráno) a pak 14 dnů volnější klidový režim, ale doporučuje se ho dodržovat. Já sama, sotva doťukám tento příspěvek, jdu zase do peřin…

Výsledky příjdou domů poštou, tak jsem mamce řekla, že dopis z nemocnice má otevřít a pak mi zavolat, pokud bude vše OK, bude mamka jako první vědět, co nosím v bříšku! Myslím, že hezčí dárek jsem jí nemohla dát :o)

Jen pokud budou špatné, tak mě budou kontaktovat telefonem, ale na to nechci a ani nemůžu myslet…

Koťátko se dneska krásně předvedlo… když jsem lehla na stůl, tak vyskočilo jako krásná boulička… aby ho náhodou někdo nepřehlídnul ;o) dělá se kontrola UTZ, kde miminko je a pak se píchá tam, kde na 100% není… byl to nepříjemný zákrok, ale dalo se to vydržet…
no a když jsme byli v pelíšku, tak si představte, že zase vylezlo, jak se tak hemžilo, položila jsem na něj ruku a ono mě třikrát kopnulo!!! Asi mi dávalo najevo, že je vše OK a že je v pořádku :o)

Já vím, je to brzo, ale je to tak… už asi měsíc poznám, že se hýbe - takové divné pocity v bříšku a jakmile přiložím ruku, tak poznám, že se opravdu pohnulo… ale dneska to bylo poprvé, co jsem nejen rukou, ale i v břichu ten kopaneček postřehnula…

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za podporu, držení palečků a všeho ostatního. Mooooc mi to pomohlo překonat první depku po zákroku.

Mějte se krásně, hlídejte si bříška a vychutnávejte ochlazení… Nad Ostravou je černo, fouká silný vítr, občas se zableskne, tak snad konečně začne pršet i tady…

Andulka a koťátko
15tt+3

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 13.08.03 21:12

Ahojte,

už jsem zase tady a už se zase budu chlubit, jsem strašná, co?
Na dnešek jsem měla zase po dlouhé době mimisen:-)) Měli jsme už naši bambulku doma a bylo to moc veselé miminko. Pořád se uculovala a šibalsky jí zářily očička. Byli jsme s ní u našich a táta z ní byl celej vedle, hrál si s ní a ona se vrtěla a chechtala. Byla to opravdu pořádná šibalka, protože jsme nikdo v tom snu nevěděli, kde se tam tak najednou vzala. Teda vědělo se, že jsem byla těhotná, ale nějak nikdo (ani já) nezaznamenal ten porod. Taky jsme pro ni neměli nic nakoupeno, tak jsme si hned rozdělili úkoly a pustili se do nákupů. Ale celkově byl ten sen moc pohodový.

Když jsem u těch nákupů, přidám se do diskuse. My zatím opravdu nic nemáme koupeného, jen jsem v sobotu objednala 30ks látkových plínek na té adrese, co doporučovala Brusinka (děkuju za tip, u nás by mě jedna plínka přišla o 5-9Kč dráž). Postýlku budeme mít podědědnou /ještě po manželovi), není sice moderní, ale je funkční. Koupíme do ní novou matraci a já už ji pak nějak načančám. Kočárek nám koupí manželovi rodiče - je to u nich rodinná tradice. Naštěstí mají rozum a můžeme si vybrat podle svého vkusu a požadavků (my máme rozum taky a do drahých značek nejdeme). U našich je zase vanička a fusak (pro změnu po mně, fusak je z beránka, čerstvě vyčištěný). No a dál už se postaráme sami. Máme něco našetřeno, tak si myslím, že to nějak zvládneme. Jelikož bydlíme v 1+1 nemůžeme moc utrácet za nový nábytek, což je momentálně i výhoda:-)) Pořizování výbavičky nechávám nejdřív na září a beru to tak, že v nejhorším se dá vždycky dokoupit.

Andulko - sice nevím, kdy si to přečteš, ale moc držíme palečky, aby amnio vyšlo už správně. Jak jsem četla Tvůj poslední příspěvek, tak není třeba Tě moc uklidňovat, ale stejně - kamarádce vyšly AFP taky pozitivní a má už kluka jako buka, takže neboj, všechno bude v pořádku. Taky gratuluju k zvlněnému bříšku:-))

Sýkorko - teda tobě to s tím bříškem ale sluší! Já už to svoje taky nezamaskuju (ani nechci), ale mám ještě co dohánět, i když za těch několik týdnů, co nás dělí už bude chodit nejdřív břicho, pak dlouho nic a pak někde já :-))

Lulu - držím palce, aby se tchýně umoudřila a nechala výběr kočárku na tobě - sponzorovat ale samozřejmě může! Co se s ní třeba domluvit, že kočárky jsou moc drahé, tak ať vám dá nějaký příspěvek do obálky a vzít ji pak do obchodu s sebou, aby se necítila nějak odstrčená (ale vybrat podle sebe!).

Misul - s tou dovolenou to není špatný nápad, určitě se ti uleví a bude fajn. Taky by měla polevit ta vedra, tak snad to konečně už definitivně zažene nevolnosti. Držím palce:-))

U nás dnes odpoledne byl celkem slejvák, ale za chvilku bylo po něm, tak uvidíme, jak to s tím slibovaným ochlazením dopadne zítra.

Mějte se pohodově,

Lajka (20tt+4)

kairo
Kecalka 115 příspěvků 14.08.03 08:09

Ahojky Berunky,
tak dneska to tu u nás vypadá mnohem přijatelněji než včera, tak jsem zvědavá, jak se to počasíčko ještě změní.
Včera jsem si koupila první 2 páry pidi ponožtiček. Měli až velikost 12. Jinak ostatní samá umělina no hrůza.

Lulu: S tou mateřsou to máte asi horší, to je moc škoda. Ohledně cvičení. Mohla by jsi alespoň protahovat a dýchat do bříška. Nám to dělá moc dobře. Mimís pak cvičí se mnou ;-) S těmi prsy máš pravdu. Já mám teď ale tak výraznější bříško, že těch prs si hned tak nikdo nevšimne.

Sýkorko: Fotečka je super!!! Moc Vám to sluší! S tím financováním to je nemilé a hlavně když zklamou kamarádky. V tomhle směru jsem na tom podobně. Ani jedna. No a má nejlepší se mi za celé těhotenství ani neozvala. Myslím, že to nezvládá ve svém osobním životě, ale takhle nezájem jsem nečekala.

S těmi oblečky mám doma seznam, co budeme potřebovat. Mohla bych ho sepsat a poslat zprávičkou. Je to z různých zdrojů a orientační, ale alespoň něco. Kupovat budu od 56 minimum kousků a pak 62 a 68. Ty ale až později s ohledem na event. dárky. Prostě se to dneska dá koupit. Jinak taky koukám po slevách a bazárcích. Uvidíme, co tam budou mít.

Andulko: Držíme palečky a buď na sebe opatrná. Souhlasím s tím, že by nám tvůj taťka mohl poslat zprávičku jak jsi na tom! Pohlaď bouličku v bříšku a my na tebe budeme všechny myslet ať ti to příjemně utíká.

BDanco: Koukám taky prosinec. My máme termín 1. a 10.12. ;-)

Misul: AFP testíky budou určitě v pohodě! Budeme myslet i na tebe. Upírka sestřička se musí snažit.

Dneska jdu na kontrolu na prsní, tak se mám taky na co těšit. UTZ prs je taková lechtivá záležitost. Mám cysty a pan Dr. mi těhotenství vřele doporučil, tak si jdu pro pochvalu ;-) Naštěstí už to nebolí jako na začátku.

Pa a bříšulínci pozor ochlazení je na cestě, tak kopanečkům zdar. ;-)

Pa Kairo

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 14.08.03 08:24

Zdravím vás opäť kúsok bližšie k víkendu :-)
Ja som teda teraz trochu rozhodená, od rána ma bolí bruško, je to dosť zvláštny a nepríjemný pocit, chvíľu sa mi zdalo, že je to miminko, potom že sú to črevá, ale teraz mi to pripomína skôr predmenštruačné nedefinovateľné stavy a to ma poriadne plaší. Bojím sa, že sa niečo deje, že sa na mne únava opäť podpísala :-(((

Sýkorka: teda, ty máš ale krásne bruško! :-) Ono tie prsia potešia, veď čo by nie, len trvá, kým si na to človek zvykne. Aj ja mám pocit, že stále rastú, hoci na pohľad sa mi to nevidí, ale cítim, že sú ťažšie, veci sú mi stále tesnejšie, podprsenka, čo som si kúpila pred dvoma mesiacmi už pomaly tiež a bradavky pobolievajú, takže som zvedavá, kam až porastieme :-))))

Andulka: mooooooooc držím palčeky, všetky, čo máme, ale verím, že to bude dobré, priam výborné.

Lajka: čo sa týka svokry, čakali sme na reakciu, keď sme niekoľkokrát hovorili o tom, že sme boli pozerať kočíky a že sa nám nejaké aj páčili a tak…a žiadna neprišla. A keď sme teda povedali, že asi máme favorita, tak nás začala prehovárať, že máme nakupovať až po Vianociach, vraj kvôli zľavám. No to som sa mohla len zasmiať, pretože detičky sa rodia celý rok rovnako a žiadne zľavy na kočíky som nepostrehla, ale hlavne - už od Vianoc mám regulérny termín (plus mínus dva týždne sa ešte berie ako v poriadku), takže určite nebudem riskovať, že sa bábenko rozhodne prísť na svet skôr a ja nebudem mať všetko pripravené. Okrem toho, cez sviatky je všetko pozatvárané, takže by sme sa najskôr dostali do obchodov až po dovolenkách, čiže po Troch kráľoch, a to už môžem mať v pohode odrodené. No a potom sme pochopili, prečo tak tlačila na tento termín - chcela nám ten kočík dať ako vianočný darček, takže žiadna naša spoluúčasť. Ako som povedala, ja by som nikdy neprišla za ňou s návrhom, aby šla s nami na nákupy (pôvodne sme plánovali, že ju necháme dať len toľko peňazí, koľko uzná za vhodné a zvyšok si doplatíme), beriem to tak, že ona nemá žiadnu povinnosť dávať nám peniaze na čokoľvek, ak bude sama chcieť, veľmi to oceníme. Možností bolo dosť, ale očividne to takto nechcela. Aj toto mala vlastne byť rodinná tradícia, ale my sme ju porušili tým, že sme chceli do výberu kočíka „kecať“. Takže kočík je už objednaný, keby sme čakali, bude drahší, a to sme nechceli riskovať, a uvidíme, ako to celé nakoniec dopadne. Ona si asi teraz myslí, že sme sa my zachovali nefér, ale hoci ma to veľmi mrzí, mám pocit, že sme konali správne…

No ale dosť bolo vážnych tém, dnes sa tu radšej nebudem veľmi ukazovať, kombinácia únavy a obáv z boľavého bruška zo mňa robí nevrlú spoločníčku, tak sa radšej zahrabem do práce.

Majte krásny dník, bez problémov a boliestok, počasie sa nám umúdrilo, tak si užívajte chládku a tešte sa na víkend.

Pápá, Lulu 18tt+1

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 14.08.03 09:43

Ďakujem za povzbudenie, tiež veľmi dúfam, že to je len nejaké to naťahovanie priestoru, aby sa tam mrňa nemačkalo. Ale ak to neprejde, rozhodne nebudem na nič čakať.
Svokra je tchýně, pochopila si to správne. A úprimne ti držím pästičky, aby si to zvládla. Ja som tiež typ človeka, čo mu na vzťahoch veľmi záleží a som citlivá na to, ako s kým vychádzam, takže dokážem pochopiť, ako sa cítiš. Oproti tebe sa mám úplne ružovo, svokrovci sú inak úžasní, veď to poznáte, každý má svoje muchy, dôležité je vedieť to niečím kompenzovať. Rozvod je často špinavá záležitosť, ale napriek tomu neviem pochopiť ľudí, čo spolu ani po rokoch nedokážu komunikovať (teda pokiaľ nešlo o fyzické ani iné násilie) a obzvlášť nie, ak to prenášajú aj na rodinu a nútia všetkých konať rovnako. Moja babka sa rozviedla tiež už dávno, ale mama sa stretávala aj napriek tomu aj s otcom, mala som teda aj dedka na plný úväzok, ale museli sme si dávať obrovský pozor na to, aby sa nikdy neocitli spolu v jednej miestnosti, všetky oslavy museli byť naplánované tak, aby tam jeden z nich nebol. Nakoniec dedko ustúpil a s ním sme oslavovali zvlášť…ale aspoň na seba zbytočne nekydali a vôbec jeden o druhom nehovorili a nenútili nás toho druhého nenávidieť. Skús sa nad to trošičku povzniesť, keď ti opäť bude ťažko, poplač si, slzičky predsa liečia a uľaví sa ti, ale inak si stále opakuj, že si tvoje trápenie jednoducho nezaslúžia, že ty máš svoju rodinu a urobíš všetko preto, aby bola šťastná a aby ste si s detičkami rozumeli lepšie.
Neviem, či som ťa aspoň trošičku povzbudila, každopádne sa drž, urob si niečím radosť a uvidíš, že ju bude nakoniec vnútri veľmi mrzieť, že v sebe nedokáže prekonať hrdosť a zlosť a nemôže si pochovať ten sladký uzlíček…a možno, možno sa to v nej napokon zlomí.

Lulu 18tt+1

Januska
Stálice 77 příspěvků 14.08.03 10:07

Ahoj spolutěhulky,
tak se tento týden nějak flákám s psaním, asi to bude tím horkem, nic se mi nechce :-)))
V úterý jsem byla na kontrole, UTZ se tentokrát nekonal, jen normální vyšetření, ale všechno je v naprostém pořádku (já to vždycky tak ráda slyším :-)) a dokonce jsem přibrala už 1,5 kg.
Taky má novinku ?ze světa kočárků?, jak jsem psala, rozhodli jsme se pro Neonato Multisport a kvůli akci v jedné prodejně a díky ní i velké slevě jsme ho koupili už teď ? takže ho mám od středy doma a neustále se chodím kochat :-)))
O víkendu jsme pomaloučku začali s přestavbou našeho ?skladiště? na pokojíček, teď už je skoro vyklizený a dokonce už máme smontovanou i část nábytku a začíná to tam vypadat kouzelně ? ale nejkouzelnější to samozřejmě bude, až v něm bude bydlet náš drobeček :-)))

Hanulko: s výškou tlaku jsme na tom velmi podobně, já v úterý na poradně 85/55 :-)
Jinak s angažovaností rodiny při nakupování věcí pro miminko to nijak moc růžové není, máme rodiče jen z jedné strany (moje) a bohužel si právě koupili nové auto, část ještě splácejí na leasing, takže všechny věci pořizujeme sami a docela nás to ždímá ? už koukáme na dno svých úspor. S nějakými věcičkami na oblečení pro miminko ale určitě přijdou, alespoň si myslím :-)))

Bdanco: Sabinka je hezké jméno :-), my máme dvě a nemůžem se rozhodnout (Adélka nebo Anička???)
Jo, a s plenkama mám podobný nápad, taky bych si ráda nakoupila nějaké už dopředu, ale vůbec nevím, jaké značky jsou nejlepší a taky velikost ? nemám představu, jestli těch nejmenších stihnu spotřebovat balík, nebo dva nebo tři, než začnou být miminku těsné kolem nožiček, apod. Holky, jestli máte nějaký návod, prosím, hoďte ho do placu :-))))

Andulko: držím palečky, budu na Tebe moc myslet a uvidíš, že všechno dobře dopadne!!!

Sýkorko: moc vám to s bříškem sluší :-)

Kairo: moc se přikláním za seznámek věciček, příp. i velikostí, jak jsi psala ? já jsem ještě nezačala pořizovat výbavičku, ale brzy se chystám, tak přivítám jakékoliv informace a rady :-) Stejně jako některé holčinky už psaly, docela v tom „plavu“.

Tak, pro dnešek už končím, opatrujte svá bříška a doufejme, že počasí se co nejdříve umoudří.
Janka (21+3tt)

kairo
Kecalka 115 příspěvků 14.08.03 10:27

Správně se má chodit každý půl rok na kontrolu. Je to i jistější. Dneska se s ním dohodnu jak dál a pak povím.

Pa Kairo

kairo
Kecalka 115 příspěvků 14.08.03 10:27

Správně se má chodit každý půl rok na kontrolu. Je to i jistější. Dneska se s ním dohodnu jak dál a pak povím.

Pa Kairo

Januska
Stálice 77 příspěvků 14.08.03 11:30

Marty,
máme úplně podobný vkus na jména! Já měla Anetku taky vybranou, ale bohužel neprošla „užším“ výběrem doma… Jsou to všechno moc hezká jména, je to fakt složité, vybrat to jedno jediné nejkrásnější, co? :-)))) Sama si nevím rady, pořád to promílám, zkouším různé varianty daného jména, zdrobnělinky, zkratky, apod. a snažím se rozhodnout (ještě že prosinec je zatím daleko :-)). Zvláštní je, že kdybych se rozhodovala pro někoho jiného, asi by to nebylo tak těžké :-) Já bych byla pro Anetku :-)))

Miskyna
Nováček 5 příspěvků 14.08.03 13:32

Nazdarek ve spolek.
Tak ja mam po 3 dnech pracovni dovolene .. a normalni dovolena zatim v nedohlednu. Manzel ma moc prace a byla jsem rada ze jsem ho ukecala, aby si vzal se mnou volno, ktere jsme travili pracovne. Ja objednala kontejner a vrhli jsme se na pudu - kde si udelali byvali najemnici skladiste vseho co se jim nehodilo. No holky myslite, ze nam nekdo v baraku pomohl?? Jak jinak, nikdo nevylezl, a kdyz uz bylo hotovo, tak se zacali sousedi trousit z bytu a zacali nam povidat, ze jsme meli rict - ze by nam radi pomohli.Ale puda je uklizena a ja se konecne bez prekazek dostanu do nasi koje.Jeden den jsme si taky odpocinuli a byli se vykoupat. Jenze to neni co to byvalo, ja mam strach aby na me nekdo neskocil, tak si to v te vode ani moc neuziju.

Dneska jsem byla v poradne. Tak vsechno je v poradku - srdicko je jako zvon. Pan doktor rikal ze mimco je pekne čilé .. a tak me to nedalo a zeptala sem se co to bude .. pan doktor se usmal a rikal - ze tam je pytlik jak vysitej. Hned jsem to volala manzelovi - samozrejme - pysnej tatinek ma radost a povida: Vzdyt sem ti to rikal - vim co delam…

Dneska to tu jeste vydrim (v praci) a zitra zase pro zmenu zustanu doma .. zase kus pracovni dovolene .. ale zitra to mam vymyslene lip - nebudu delat nic a budu jen dirigovat .. sem si vymyslela susak do koupelny, tapety v predsini a tak .. ale jiank to nema chybu chodit na 2 dny do prace a jinak byt doma ..

Tak ja se pomalu loučím, opatrujte sva briska a zase nekdy na napsanou..
Miskyna (23+4)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 14.08.03 13:51

Ahojky!

Lajko, Magrato, Kairo, Marty1: mockrát děkuji za pochvalu bříška - zaručeně jsou moc hezký i ty vaše - i všech ostatních holek - určitě si pořiďte fotku na památku - myslím, že se mi po tom pupíku bude nakonec ještě stýskat …

Kairo: lechtivá záležitost? já jsem na UTZ prsu nikdy nebyla, ale jsem děsně lechtivá - takže jestli to opravdu šimrá, tak mám strach, že bych se mohla při vyšetření i rozesmát - to by doktoři koukali …
jinak každý seznámek je vítán - není nad to mít víc informací

Lulu, Marty1: ty tchýně Vám nezávidím - my naštěstí vycházíme s rodiči dost dobře a možná, že je i na jednu stranu dobré, že nám nic kupovat nechtějí, protože než mít strach, že pořídí něco naprosto nevyužitelného, tak raději koupit vše dle svého …

Januško: hmm, kočárek závidím - taky se na něj těším, ale chceme kupovat až na podzim, takže si ještě chvíli počkám - jakou máte barvu?

Marty1: Anetka je moc krásný jméno! úplně schvaluji - a držím palečky na výběr jména pro chlapečka - snad se vám taky něco zalíbí … jinak s radou to bude špatné, my zatím taky nevíme s jistotou, ale můžu poradit metodu výběru jmen z klobouku - je to děsná legrace…

Včera se nám podařilo vyhodit nějaké veliké pojistky - ne ty od bytu, ale takové co jsou na chodbě skoro u stropu a asi pro celý barák - tak to chudák partner v noci spravoval a dostal pěknou pecku - prstík místama seškvařený na maso brrr - měla jsem o něj hrozný strach - naštěstí to na štaflích ustál - kdyby spadl fuj fuj ani raději nebudu pomýšlet … Výsledek je ten, že nám do bytu přes chodbu vede řada prodlužovaček - přeci jen o ty věci v lednici a v mrazáku bych nerada přišla - čekáme do zítřka - přijede můj táta elektronadšenec a hravě opraví …

Jinak mě dnes čekají okurkové orgie - moooc se těším - zavařování okurek mě baví mnohem víc než zavařování ovoce …

Mějte se moc fajn
zdraví Sýkorka 26tt+3

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 14.08.03 14:19

Marty1 - na to sme predsa tu, nie? :-) Som veľmi rada, že už máš trošku lepšiu náladu, chrobáčik to určite tiež cíti. A Anetka je naozaj milé meno. Všimli ste si ten trend v dievčenských menách? Akosi nastal boom mien na A: Adélky, Anetky, Aničky…no a my sme včera začali uvažovať o Agátke :-)))) Aj keď stále vyhráva Bibiana, je to veľmi tvárne meno. A potom je v hre Noemi, ale tam ma stále drží pri zemi, že je to exotika. Ale mám k tomu menu zvláštny osobný vzťah… Ale u chlapca teda zatiaľ vôbec nevieme, akosi by všetci chceli dievčatko, tak nejak zázračne sme sa zhodli, ale dosť možné, že to práve preto preto bude chlap ako buk, murpháče predsa nikdy nesklamú :-) A ešte to teda neviem, ale v utorok ma čaká ultrazvuk v 20. týždni a veľmi dúfam, že sa to konečne dozviem. Ale ktovie, či si nezmyslí ukázať nám radšej sexy zadoček, však áno :-)))

Lulu 18tt+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.03 14:24

Děkuji, děkuji, děkuji…
Netušila jsem, že ještě v tuto chvíli budu v Ostravě, ale jen dopíšu a uháním do pelíšku…
Zase jedna zkušenost… pokud chcete napsat nemocenskou do jiného okresu, než bydlíte, MUSÍ to jít přes posudkovou!!!
Naštěstí pan doktor, když viděl, že mi vehnal slzičky do očí (představa, že budu 14 na ubytovně anebo u našich, kteří mne před měsícem vyšoupli mě vyděsila) tak tam zavolal a vše vyřídil po telefonu…

Ještě jednou moc děkuji a držte se a dávejte na sebe pozor

Andulka a koťátko

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 14.08.03 15:32

Ahojky těhuláčci!

jen narychlo běžím k vám, nemám moc času, takže jsem si vytiskla deníček a doma ho večer přelouskám a doufám, že zítra bude chvilka reagovat na vaše komentáře.

Zaregistrovala jsem debatu o jménech, Anetka je moc krásné, Adélka taky a Anička taktéž, jen mám trošku pocit, že jich je teď hodně. Vím jaké to je, když jsou ve třídě čtyři devčátka jménem Martina. Takže Lulu definitivně schvaluju Noemi, je to nádhera!!! Teda taky záleží na příjmení. Já mám doma knížku o jménech, kde jsou opravdu originální kousky:) To bych asi mimískovi neudělala. Teda je fakt, že na Amalii se taky všichni moc netváří. No hlavně ať jsou naše dětičky zdravé že?

Holky chtěla jsem se s vámi poradit. Nevím, jestli se vám to některé děje, ale já mám někdy pocit, že mám takové lehké kontrakce. Nejsou bolestivé, ale jsem trošku nervózní. Myslíte, že je to normální?

Mějte se krásně a opatrujte miminečka.

Ahojky Martina (Amalie) 25+4

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 15.08.03 06:55

Ahoj holky,
konečně je pátek a před náma jsou dva dny odpočinku. Počasí u nás v Brně naprosto skvělé, od rána totiž prší a v noci se už dalo konečně spát, dokonce mi i chvílemi táhlo na záda.
Dnes jdu k panu doktorovi do poradny, asi mi bude dělat UTZ, tak už se moc těším. Mám problémy jako Hanulka, trápí mě křeče v lýtkách, tak se musím poradit co s tím.

Pro Kairu: jo, jo jsme prosincové, ale ty budeš daleko dřív, mě ten termín 23.12. docela zaskočil. Miluji totiž Štědrý den a jestli ho letos prožiju v porodnici, tak teda nic moc. Pořád přemlouvám Sabinku, aby s tím kouknutím na svět začala až 25.12., tak uvidím jestli mě poslechne.

Pro Janušku: Tvoje jména jsou taky moc pěkné, já bych se rozhodla pro Adélku. Taky jsem ji chtěla, ale naše rodiná teta má psa Adélku a protože jí nikdo nemá rád, myslím jako tu tetu, tak mi rodina řekla, že v žádném případě. U nás by to vážně nešlo, ale je to moc pěkné jméno.
Jinak co se týče plýnek, tak mám doporučené kupovat vel. 3-6 kg, prý je budu potřebovat téměř do půl roku, tak těch balíků můžeme mít klidně 20. Na začátek si koupím jeden balík na 2-4 kg.

Pěkný den a víkend, Daniela 22tt+6

kairo
Kecalka 115 příspěvků 15.08.03 07:37

Dobré ranko holčiny a bříšulínci,
je ráno, tak se hlásím. No a pátek k tomu, to je paráda. Už se těším zawse na víkend. Která z nás ne že ;-) Maminečky mi přijede v sobotu pomoct s umytím oken. Jsem moc ráda, protože je to teď pro mne taková hodně namáhavá činnost.
Jinak prsní včera o.k. a hlásit se mám zase po šestinedělí. Pan Dr. mne pochválil, že budeme mít mimi a popřál, tak to vždy potěší. Jo a ten UTZ je jako u UTZ pupíku, ale fakt je, že to lechtá. Nevím, zda i ostatní, ale ten gel je takový sliz.

Lulu: Co bříško? Je to lepší? Pokud ne, tak s tím doktorem neotálej. Není radno si zahrávat.

Lulu a Marty1: S těmi tchýněmi to plně chápu. Taky mám jednu studenou a odtažitou, co i na vlastní děti je jak na cizí nebo známý. Když měl můj muž narozky, to jsme spolu byli prvním rokem, tak na něj jeho rodiče tradičně zapomněli. Je to hrozné. Mimi nic kupovat nebude a mně stačí nosit oblečení od vietnamců, protože ona taky prý měla jedny šaty. Tak jsem to přešla a raději nekomentovala.

Januško: reda gratuluji k akci Z. Přeměna je určitě náročná, ale ten cíl je tak hřejivý, že to stojí za to ;-)

Miskyno: Gratuluji k chlapečkovi!!!!!!!! Už vidím tvého muže jak se nakrucuje ;-). S těmi 2 dny do práce bych taky souhlasila. Jo a s tím úklidem je to nic nového pod sluncem. Bohužel je to asi všude. Horší, když to máme v rodině. Bratříček je trochu líný a taky to má daleko, tak mým rodičům pořád s domkem pomáháme my.

Sýkorko: Taky si musím ještě pořídit fotečku. Doufám, že se to poštěstí. JInak co okurky?? Nezdálo se ti o nich?

Amálko: Ty kontrakce takhle brzy to je divné. Snaž se být hodně v klidu. Co se např. tvrdnutí bříška týká, tak by to nemělo přesáhnout 10× za den. Možná by jsi měla raději zajít nebo zavolat doktorovi a poradit se. Ta tepla dělají své.

Jména: Lulu- ta Noemi i Agátka jsou hezké, záleží na přijmení. Jinak teď letí ty Adélky ;-) Znám teď dvě malé Ady a říká se jim taky adélko nebo Adino. My jsme se rozhodli pro Nela a u kluka to bude asi po ješitném tatínkovi Luboš. ;-) Jinak Sabina je taky fajn.

kairo
Kecalka 115 příspěvků 15.08.03 07:39

Ups. Výpadek.

Pokusíms e dát přes víkend dohromady ten seznámek a taky si konečně snad zprovozníme připojení i doma, tak to budu ráda. Hlavně napozději, až budeme doma s kuklínkem, tak by mi bylo po Vás smutno.

Pa Kairo

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.08.03 08:23

Ahojky
mám dotaz na těhulky profesionálky. Od včera pozoruji nějaký výtok tak se chci zeptat jestli je to normální. Možná přeháním ale já si prostě nemůžu pomoci a tak moc chci aby to bylo všechno OK. Děkuji za radu.
Krásný den. Maky

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 15.08.03 08:23

Ahoooooooj! :-)
Teda, kočky, vy ste ma úplne dostali. Bola som už pre Noemi pevne rozhodnutá, ale akosi som pustila do gatí a dostala strach, že je to príliš. Ale vy ste mi dodali odvahu, fakt sa tu teraz usmievam ako taký dilino :-)))) A inak, Sabinka bola aj u nás v užšom výbere, ale keďže máme známu tohto mena, akosi sme nechceli, aby si myslela, že je to po nej…veď to poznáte. A pre chlapca sme veľmi chceli Maxa, ale za posledný mesiac sme v okolí objavili dvoch hafanov tohto mena, tak nám to dosť narušilo plány. Ale tiež ideme podľa toho, aby ich nebolo v triede 5, pretože toto som zažívala celé detstvo - Lucií nás bolo vždy 4-5 a to sme ešte k tomu boli najlepšie kamošky! Tak si to viete predstaviť :-)

Čo sa týka plienok, akosi sa stále neviem rozhodnúť, či kúpiť do zásoby viac alebo len nejaké tri balíky, bojím sa totiž prípadnej alergie, bolo by to naozaj priveľa vyhodených koruniek :-/ A mojej sestre sa tiež najlepšie osvedčili Pampers a to poctivo vyskúšala takmer všetky značky.

Kairo: s tým bruškom neviem, ale večer som si veru aj poplakala, mala som hrozný strach. Bolelo celý deň, chvíľami menej, chvíľami veľmi. Ale večer som už mala pocit, že to začínajú byť sťahy a hocikedy mi stvrdlo na kameň, čo ako viem, nie je vôbec dobre. V noci to už bolo vcelku fajn, aj teraz, ale cítim, že to nie je ono. A neustále ma bolí vpravo, je to bolesť presne ako keď pri ovulácii bolí vaječník. Stále dúfam, že to je len rastom maternice, ale ak sa to opäť zhorší, určite letím. Našťastie som už na budúci týždeň objednaná do poradne, takže ak sa to dovtedy veľmi nezhorší, opýtam sa potom. Ale poviem vám, nie je mi všetko jedno…len som už po minulej skúsenosti opatrná. Ktorá tehulka by sa nezľakla, keby začala špiniť, navyše úplne mimo termínu menzesu, keby nejaký mal byť? A oni na mňa všetci pozerali, akože o nič nejde, čo robím paniku. Ale veď ide o moje dieťa a nikdy by som si neodpustila, keby sa niečo stalo len preto, že som to zanedbala! Ale už som opatrnejšia a čakám, či to prejde alebo nie…
Chvíľami mám pocit akoby veľmi ťažkého bruška, najmä keď sa postavím a pri chôdzi. Tak neviem, poznáte to tiež, alebo sa naozaj niečo deje? Ja viem, nie ste doktorky, ale každá skúsenosť dobrá…

Prajem vám všetkým krásny deň, hlavne čo najkratší, nech môžete utekať víkendovať. Ja tu dnes veru trčím do siedmej, brrrr.

Lulu 18tt+2

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »