Brusinka - 29. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, snažilky a ostatní, Předem děkuji za ujištění z minulého týdne, že CS 1 je v poho a netřeba se proto znepokojovat :) Také doufám, že Andulka je v pořádku a Martinina Amálka nebude v bříšku moc skotačit a drát se na svět příliš záhy. Gabriello ? doufám, že jsi také v pořádku.

Docela se nám ochladilo, tak teď snad nezačnem brblat, že je zase zima :-). Určitě je to o poznání příjemnější. Ale, že jsou to skoky :-) Konečně se snad pořádně vyspíme.
K tomu spaní, nevím jestli začne období mírné nespavosti, jak jsem četla kdysi ve starších deníčkách, ale konec minulého týdne byl spánkově lehce rozhozený. Ve čtvrtek jsem byla docela čilouš a zabrala jsem až kolem 2. hodiny. Slabých 5 hodin spánku nebylo zrovna dostačující, takže v pátek jsem v práci byla tak trochu za ? angoryho králíka?. Tudíž v pátek jsem to zalomila dost brzy, snad před desátou. Jenže to taky zřejmě nebyla dobrá volba. Máme v domě (bohužel :-(( noční bar a občas je na ulici dost rušno. Tentokráte omladina zase řádila a v půl třetí jsem vyvztekaná vylížela z okna a přemýšlela, jestli je skupinka výtržníků přímo pod oknem a mohla bych konečně vyzkoušet metodu kýble s vodou. Byla jsem uplně běsná. Mládežníci postávali bohužel příliš stranou :-))) Už párkrát jsem o spršce uvažovala, vždycky jsem však vychladla :-))
I přes zavřené okno jsem už neměla šanci zabrat. Tak jsem holt šla do druhé místnosti , začala si číst a pak jsem alespoň užitečně něco přežehlila. V šest se mi podařilo ještě na 2 hoďky schrupnout.

Jeli jsme s manželem dopoledne na chatu, takže vyspávání se nekonalo. Ale docela jsem se probrala a ani jsem sobotu na chatce neprospala. Toho tady nadělám, pak se vyspíme pár hodin denně a též budeme muset fungovat .-)))

S tím běsněním a vytáčením si jen říkám, že jak s takovouhle budu zachovávat klid a pevné nervy u případných počátečních kojicích nezdarů a v případné šestinedělním rozpoložení..­.......no tak už abych začala trénovat :-)))

Minulý týden jsme byly s Myšinku na dalším kurzu v POMADU. Tentokráte bylo téma kojení. Jistě máte všechny informací habakuk, takže uvedu jen postřehy, které byly pro mě novinkou.
Kojení je docela choulostivé téma, takže je možné, že se následující řádky setkají s ostrou kritikou. No naštěstí lze metat jen slova a nikoliv těžké, či ostré předměty :-)

  • Existují u nás dvě školy kojení, takže názory jsou často značně protichůdné.
  • Při potřebě příkrmu je prý možné použít lahvičku, ale dát VELKÝ POZOR NA OTVOR V SAVIČCE. Při otočení se kapička smí objevit až 1-2 vteřiny. Nesmí odkapávat příliš rychle. Savička může být označena jako vhodná pro novorozence, ale přesto může být dirka příliš velká. Miminko je obdařeno sacím reflexem a hned tak o reflex nepřijde. Takže na můj podezíravý dotaz zda lahvičkou nezkazím kojení ? prý ne. Problémy nastanou, když se mimčo k mléku dostane příliš snadno a pak už se nechce u prsu namáhat.
  • Pro odříhnutí volíme polohu zádíčka opřená o naší hruď. Nikoliv tradiční přehození mimča coby pytle brambor. Takto mu netlačíme na jícen . Tato ?bramborová? metoda se traduje z matek na dcery a kamarádek na kamarádky, ačkoliv není ideální. Doba čekání na krkaneček stačí tak do 3 minut. Pak se nemusíme obávat položit mimčo na bok.
  • K tomu otočení na bok, jsem se zrovna na rodině od nějaké doktorky dočetla, že pro dlouhodobější spaní není vhodná. Zase jedna protichůdná informace :-))) No těch ještě bude .-) Tož teď babo raď :-))
  • pokud dojde k poranění bradavek, použít po několik dní kloboučky. Při kojení s kloboučkem nejdřív do kloboučku nastříkat mléko, aby se prďola k němu hned dostal, vytvořil se podtlak a snáze se mu sálo. Pokud mimču bude vadit zápach silikonu, radí horní část kloboučku lehce odstřihnout, aby se sosáček nedotýkal hmoty. Také se prodávají už půlené sil. kloboučky, ale ty se zase prý hůře k prsu přicucávají :-)) Pro lepší přicucnutí kloboučku, před přiložením nejdříve omatlat mlékem. Vteřinové lepidlo by asi nebylo nejvhodnější :-) Při zlepšování stavu, postupně zvyšovat bezkloboučkové sá­ní.
  • První dny se prsa bolestivě nalijí, proto před kojením krátce nahřát horkou vodou, odstříknout a pak teprve přikládat. Toto provádíme zhruba 3-4 dny. Též tyto první dny, než se bradavky otuží, nechat mimča sát max. 15 minut ? spíše 10 min, poté asi 20-30 min. odstříkávat, aby se prsa vyprazdňovala. Dbát na správné přicucnutí ? pusinku jako zobáček (oba rty ohrnuty), nosík zabořený.
  • Když nastanou růstové spurty (zhruba 3-6 týden a 3-6 měsíc) a naše mlíčko nenasytovi opravdu nestačí, raději zavést na chvíli lahvičku, než pokazit spánek.
  • A hlavně se nenervit a počáteční přísavkovitý trénik pojmou formou hru a pokusu a omylu. Hodně trpělivosti, nebát se, že mimčo nám během 2-4 dnů vyhladoví. Mimčo má radary a setsakramentsky vycítí naše rozpoložení..­......to se mi to pěkně teoretizuje. Stačí hospodští řvouni a už jsem čertík z krabičky :-))) Tak si řikám, manžel je méně netrpělivý ? žeby se kojení ujal on :-))))
  • Ještě k těm ?radarům? Jsou výzkumy (nevědecké :-))), že děcko je na mamču ?napojené? do cca 15 metrů. Vycítí např., že se manželé hádají ve vedlejší místnosti, přestože k němu zvuk hádky nedolehne. No je spousta věcí mezi nebem a zemí.....
  • Kojicí polštář vřele doporučují. Už jsme ho s Míšou okuovaly a líbil se nám. Objednali jsme si už ložní prádlo a povlečení a mantinely. Uvidíme jak bude vypadat vzor látky v reálu a třeba i polštář sladíme s peřinkama :-)))

Ještě jsem se ptala k té frekvenci koupání. V našich ?prasoidních? podmínkách doporučují koupat denně. Nejen velká města jsou hodně znečistěná. Tak ještě kdybychom byly někde daleko od civilizace. U nás však prostředí bohužel příliš čisté není.

Na balonkovou versus nasávací odsávačku jsem se už nějak nestihla zeptat. I švagrová mi řikala, že s balonkovou nepochodila. Malej měl už ve třech týdnech velikou rýmu a teprve až s nasávací byli úspěšní.

Těším se na vaše povídání a určitě spoustu dalších rad.
Mějte se krásně a bříškům zdar!!!......

nazdar,

Martina
28tt+5 (UZV 27+0)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
kairo
Kecalka 115 příspěvků 02.09.03 07:16

Ahojky těhulinky a bříšulka,
zdravím v novém týdnu. Děkuji Brusince za spoustu nových informací a Gábi za ten vyšívací metr.
Taky zdravím Andulku a Amálku, aby vše bylo o.k. a Lulu už je snad taky lépe.

Včera jsem byla na novém těhu cvičení v centru Kašpárek. Bylo to příjemné, cvičení delší než dřív. Samé nové tvářičky (některé sympatické, tak to jsem ráda). Byla tam jedna mladá paní, která mne svými dotazy doslova zemnila. Má dvě starší děti, ale ptala se na takové věci jako jestli dávají v porodnici podprsenky, zda může spát manžel na dvoulůžáku, i když je tam jiná maminka,… No trochu mne to odzbrojilo.

Jinak zjišťuji, že nesmím pospýchat, protože rychlá chůze vyvolává píchání v bříšku a boku a není to ono.

Taky Vám musím říct, co se mi o víkendu zdálo. Mužík si v noci pouštěl Nohavicu (fakt ho nemusím), bylo MS světa a myslím na mimi, tak se mi zdálo, že během písničky Tři čuníci jdou nakupuji s etiopským maratonským týmem dudlíky. No úchylné že?? ;-))))

Pokročili jsme v akci pokojík. Museli jsme tři stěny opět celé seškrábat a omýt. Mužík natřel topeníčko a natřel první bílou vrstvu. Jsem zvědavá, jak ten panel bude ve finále vypadat a zda nebudeme muset koupit tapety.

Brusinko: S tou trpělivostí jsem taky někdy na štíru. Naštěstí to vždy nějak uklidním, ale samotné mi to leze na nervy. Naštěstí je ten můj tak trpělivý. S tím kojením mu to navrhnu ;-))

Pa Kairo 26tt+0

kairo
Kecalka 115 příspěvků 02.09.03 07:19

Jééééé teď koukám, co jsem tam napsla za fuj pospýchat. To asi proto jak náročné to občas je ;-))

Tak ups pardon.

Někdy spěchám a píši, abych už to měla.

Kairo

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.09.03 07:55

Jééééje Kairo, Ty máš ale sny. No jestlipak Ti etiopští maratonci správně poradili? :-)))

Jak píšeš, že se vždy uklidníš, tak naštěstí já též. Je to takový ten výbuch a zase rychle odbuch :-))) Respektive vyklidnění. Typicky beraní reakce. Nejsi také Beran? :-)))
A s tím panelem, ještě nejsi uplně v posledním tažení (neboli závěru těhotenství) tak na případné tapetování a korekce má manžel vcelku dost času :-))) Ale je fakt, že se to blíží mílovými kroky.

To s tím popícháváním v boku máš pravdu. Pozorovala jsem to též několikrát. No musíme zlehla zvláčna :-))

Jo a ta paní mě taky pobavila (myslím ty dotazy). Docela bomba. Zase jste měly kurzík spestřený neuvěřitelnými dotazy ze života :-))

Zatím pa,

Martina

P.S. včera jsem použila marinádu na masíčko od Avokáda - takové to tekuté s názvem STEAK. Je výborné, ale pozoooor.....­..strašně ostré. Dost nám hořela tlamina. Tradičně jsem ochutnala až po namatlošení masiska :-)))

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 02.09.03 08:08

Ahojky!

Přeji příjemný týden! Víkend byl u nás doma ve znamení totálního lenošení. Sice jsme trošku přerovnávali a debordelizovali byt, ale jinak jsme hlavně baštili, spali, koukali na filmíky a hlavně nic nedělali - po dlouhé době to bylo úžasné - ale prožívat to každý víkend - to bych se asi zbláznila.

Včera jsem si šla opět zaplavat - chodím 1× týdně a pokud to půjde ráda bych zvýšila frekvenci na 2× týdně - uvidíme, jestli se dokopu! No a pak jsme vyrazili na nákupy -takže v OBI nám nařezali poličky do skříně - jen je ožehlíme takovou tou páskou a bude mít mimi místo na hadříky … Potom jsme nakoupili spoustu teploměrů - do bytu, ven a do vaničky - tak snad nebudeme mimčo moc otužovat - taky musíme nechat vydělat plynárnám a elektrárnám … Kromě jiného už máme i vaničku - dnes chci ještě do ní dokoupit lehátko - asi koupím to látkové - plastové mě nijak nenadchlo …

Brusinko: díky za kojící rady! nad polštářem také uvažuji, ale nevím, nevím … ještě jsem se chtěla zeptat - kolikero povlečení budete ze začátku pořizovat? - prostěradla už mám čtyři a uvažuji o trojech povlečení na peřinku - to by myslím mělo stačit - ale není nad více názorů …

Darko: sice si asi hned tak nepřečteš, ale sedmou ranní jsem stihla - takže palce byly drženy - přeji aby ti čekání rychle uteklo a amnio vyšlo dobře!

Kairo: držím palečky na akci pokojík! určitě se vám moc povede!

Mějte se moc fajn a pohlaďte bříška
Zdraví Sýkorka 29tt+1

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 02.09.03 08:30

Ahoj holky s bříšky i bez!
Tak jsem zase online!
Moje Sluníčko mi nosilo do pelíšku poctivě vytištěné deníčky, ani jsem ho nemusela upomínat :o) Takže jsem v obraze, mám díky Vám spoustu seznámků, tak snad to všechno zvládneme.
Co u nás nového? Zatím vůbec nic! Na amnio jsem byla 13.8., což teda jsou zítra tři týdny a výsledky stále nikde… už jsem volala na genetiku a mám povoleno volat pořád, denně po desáté hodině, tak jakmile se dozvím výsledek, hned ho tu zveřejním.
Hodně jste mi pomohly tím držením palečků, děkuji moc, podstatně lépe se to snášelo.
Jestli jsem to nepopletla, tak zrovna dneska se trápí Gabriella, že? Taky na ni moc myslím, ten první den byl opravdu moc nepříjemný…
A co jinak nového? Váhový přírůstek jsem Vám napsala minulý týden (0,5 kg za 2 měsíce), jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dále… a kolik máme cm? No v pase 92 a přes bříško 99, prsa raději neměřím, ale tipuji na č.5 (z původních trojek). Zahodila jsem podprsenku a nosim .. jéje, jak se tomu říká? Takové to skoro tílko ustřižené pod prsy a do gumy? Je to podstatně pohodlnější a prsa tolik netrpí útiskem v podprsence :o)
Včera jsem byla u našich, tak jsem si vzpomenula na jednu těhulku, z jiného deníčku, co si stěžovala, že když si vezme pytlovité šaty, tak jí babička pochválí, že jí to sluší (ale ona se cítí mizerně) a když si oblíkne obtáhnuté šaty, ve kterých se cítí skvěle, tak se jí babička ptá, proč se tak příšerně oblíká :o)))) Moje maminka má taky věk Vašich babiček (65) a když jsem se u ní objevila v modrých kalhotech (XXL), bílém tričku a džínovou vestičkou (širokou, krátkou, hezky odstávající na bříšku) tak se mě zeptala - to nemáš něco delšího???? A přitom ta vesta je delší než jen do pasu :o))) a v práci mě všichni pochválili jak moc mi to sluší :o))) Co bude říkat, až si oblíknu džínové krtečkové kalhoty??? :o)
A jak probíhá rekonstrukce baráčku? Sluníčko už odkopalo v obýváku celý obvod kolem základů, občas kousek základu místy chybí, tak to musel dobetonovat, pak dal speciální fólii na odvětrávání, zasypal štěrkem, pak štěrk na celou podlahu a během tohoto týdne se mu snad podaří tam udělat podkladový beton. Až vyschne, tak ložnici přestěhujeme do obýváku a to samé uděláme v ložnici… tj. demontujeme starou podlahu, pak odkopeme kolem základů, navozíme štěrk a zabetonujeme… ještě asi před stěhováním do obýváku uděláme hrubé omítky… a pak začne největší kus práce - demontáž stropu v kuchyni, vybourání příčky, stavba koupelny, záchodu, předsíně, nové příčky, nový strop… no máme co dělat, aby to bylo hotové do Vánoc… Ale až to bude hotové, bude to nádhera… v kuchyni máme kachlová kamna, všude budou dřevěné podlahy… Ale nebojte se, nemakám na stavbě, já jen vařím :o)

Brusinko: ochlazení je super, konečně se cítím jako člověk a ne jako chodící mrtvola…
Nespavost - jo jo… já šla včera spát moc brzo a nevyplatilo se mi to… tvrdě jsem spala první dvě hodiny, pak jsem jen podřimovala a od jedné do tří jsem nespala vůbec… a o půl sedmé mě probudilo bouchnutí dveří… to víš, ubytovna… i když maličká…
Rady z kurzu - otočení na bok - to je individuální, já kluky točila na bok (na střídačku), na bříško - a bez problémů, poloha na bříšku pomáhala, když nás trápili prdíci… ale kamarádka musela dávat spát klučinu jen na jeden bok, jinak prostě neusnul… a pak měl trošku slehlou hlavičku, časem se to upravilo…
nalití prsou - ne jen v těch prvních dnech - na to nám radili pouštět teplou sprchu na prsa - trošku se to uvolní a mlíko kolikrát samo spustí… Jeden by nevěřil, jak se mi vybavují rady z porodnice před 20ti lety :o) Je jasné, že se v ledasčem přišlo na lepší věci, ale některé zůstávají v platnosti doteď :o)
To, že mimčo vycítí rozpoložení maminy, to je jasné, takže tak jak se snažíte být v pohodě teď, když jste těhotné, tak se snažte být i po celou dobu kojení…

Kairo: o pospíchání mi povídej… já musím brzdit taky… bříško mi dá hned najevo, že se mu rychlost nelíbí… a pokud to zvládá bříško, tak zase nestíhám dýchat… těšila jsem se, že mi na alergologii snížili dávku, ale neosvědčilo se, nebyla jsem to schopná udýchat, tak beru léky 1× denně, namísto plánovaný obden. Proto se celkem bojím porodu - že to neudýchám a skončím na císaři…
Vrabčáci - tuším Jiřina - proti otevírání skříněk jsem používala jednu metodu - starou zavařovací gumu na úchytky… a dítko se tam nemělo šanci dostat… je skříňku s plastovýma miskama jsem nechávala bez tohoto zabezpečení… nejdříve se kluci rozčilovali, ale pak se smířili :o)
Tak, už jsem dohnala ten absťák, napsala tu román, tak snad už budu končit :o)

Ještě snad, že koťátko se krásně vrtí, na jídlo reaguje stejně jako Vaši mimísci :o) a před tatínkem se schovává. Ten jeho pohyb zaregistruje jen vyjímečně… ona ta naše potvůrka moc dobře rozezná jeho ruku od mé :o)))))

Mějte se krásně, dávejte na sebe i na bříška pozor a nezapomeňte hrubé ponožky na nožky, ať se nenachladíte!

Andulka a koťátko
18tt+2

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 02.09.03 08:45

Ahoj těhulinky,

je tu nový týden a opět sposta rad. S tím kojením je to prý pěkná fuška. Člověk by řekl, přiložím prso, miminko nasaje a hotovo. Od kamarádky vím, že to není tak jednoduché a je potřeba se na to připravit, akorát, že člověk nikdy neví jaké zrovna bude mít problémy. Snad nám pomohou aspoň trošku sestřičky v porodnicích.
O víkendu se nám v rodině narodil chlapeček, porod trval 6 hodin, prý nic moc a nakonec musela být placenta odstraněna pod narkózou. Jak je vidět ani tohle není legrace, ale my jsme holky statečné a všechno zvládneme.

Koukám, že s tím pícháním a bolením v podbřišku jsme na tom stejně. Včera jsem musela odejít z práce k doktorovi, protože mě píchalo na levé straně. Bylo to hlavně při chůzi, ale i v sedě. Pan doktor mě prohlédl nic neobjevil a řekl mi, že je to v důsledku rozpínání dělohy a že se mám na to připravit, bude se to stávat častěji. Včera to bylo, ale hodně bolestivé a dnes jako když utne.

Minulý týden mi přijela ta moje švagrová z Ameriky a přivezla mi spoustu krásných oblečků na malou, šatičky, trička, botičky… opravdu moc pěkné věci. Také jsme probraly živé s mrtvým, už jsme to obě potřebovaly.

Pěkný den přeje Daniela 25tt+4

Hanulka1
Závislačka 3303 příspěvků 02.09.03 10:20

Ahoj berušky,

s tím ochlazením máte pravdu, je to paráda. Dítko mi velice ožilo jak mu není vedro. Včera mě okopával bez přestávky od osmi do čtyř (celou moji pracovní dobu) nevím, co mi tím chtěl naznačit. Ale aspoň vím, že je v pořádku. Sleduju jak už jsou u všech nákupy v plném proudu, to už bych se asi taky měla rozhoupat. Mám pořád pocit, že je spousta času, ale evidentně už není.
Na kontrolu jdu v pondělí a už by měl asi následovat třetí ultrazvuk. Jak jsem to tak počítala, tak už asi začneme chodit po 14 dnech, že?
Dneska jdu do cvičení, tak vám zítra poreferuji co nového jsem se dozvěděla.

Jo dotaz: Holky svobodný jako já, nezjišťovaly jste si už některá jak je to s těma dávkama apod? To jako na co všechno máme nárok a kdy o to škemrat?
 Díky

Tak hezký den přeji
Hanka 29tt (28+3)

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.09.03 10:32

Ahojky holky!
musím se přiznat, že si vás tu dost často čtu a jenom se usmívám… :-)

Ale proč sem se tentokrát zapojila:
ráda bych vás pozvala na SRAZ V PRAZE:

VE ČTVRTEK 11.9. od 16:00 hod do …dlouho, jak nás znám (viď, Brusinko! :-D)
dole na Václaváku v Koruně v prvním patře v „KOBLÍŽKÁRNĚ“

moc se těším, že uvidíme vaše pupíky!
Kaitlin
(snažilka od Montičky)
PS: Přeju vám, ať je všechno v pohodě a bez problémů! :-D

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 02.09.03 10:54

Ahoj Hanulko!

Na třetí UTZ jsem už objednaná - jdeme s partnerem příští čtvrtek - už se těším na kino!! Ale jinak mi doktorka objednala na kontrolu zase až za měsíc - to už budu v 33. týdnu (takže nástup na mateřskou 8 týdnů předem určitě nestihnu …) ale jinak už teda plánuju, že budu v práci nejdéle do 30.9. - tak doufám, že mi to vyjde …

Co se týče zjišťování dávek pro svobodné - zjistila jsem toho tolik, že mi z toho jde hlava kolem - a bohužel vím, že nevím všechno …
Moje neodborné závěry - pokud žiješ s partnerem jako druh a družka - tzn. spolu bydlíte - nijak se to neliší od normálního manželství - jen je třeba souhlas s otcovstvím (tzn. normální mateřská 6 měsíců, otec odepisuje ze základu daně).
Pokud se rozhodneš být osamělá - tzn. otec má jiné bydliště než ty - můžeš na čestné prohlášení o své osamělosti požádat v práci (platí jen u velkých podniků u malých je to na úřadě) o mateřskou delší (9 měsíců) - jen mi v tomto případě není jasné, jestli může otec zároveň uplatnit nárok na snížení daňového základu - to bych moc potřebovala zjistit …
Pokud uvedeš otce do rodného listu tak pak už nemáš bez složitých soudů právo na nic - pokud uvedeš otec neznámý tak samozřejně přecházíš na nějakou vyšší podporu - ale to jsem moc nezjišťovala - variantu neznámého otce rozhodně nevolím …

Jinak u státního podniku, kde se bere vánoční plat - máš na něj nárok pokud odpracuješ od července 65 dní (vychází to do konce září, ale nesmí být dovolená či nemoc) no a pak je ještě nárok na dovolenou (celou) příští rok - pokud bude mateřská zase asi 65 pracovních dnů - to vychází do 25.3. (nesmí být kratší, ale to u nás nehrozí) tak po jejím ukončení musíš ihned požádat v práci o vyplacení dovolené z důvodu nevyčerpání a dostaneš celou dovču proplacenou (vyplatí se pokud nechceš ještě v témže roce nastoupit do práce) jinak pokud se o vyplacení nepožádá tak se nějak každým dnem, kdy do práce nechodíš dovolená zkracuje … Tohle o té dovolené platí samozřejně pro všechny …

Nevím jestli je to srozumitelné - ale tohle jsou moje závěry, které se mi podařilo vyšpionovat - podotýkám, že se v oblasti mezd a sociálních věcí absolutně neorientuji - ale více méně by to tak mělo fungovat … Pokud se náhodou dozvíš něco zajímavého dej vědět …

Zdraví Sýkorka

kairo
Kecalka 115 příspěvků 02.09.03 11:32

Hojky,
tak dneska to vypadá na perný pracovní den. Kolegyňka je dnes marod, tak doufám, že se z toho rychle vykřísne. Začínají se tu kolem mne pohybovat samí bacilové, tak uvidím, zda se to zlepší nebo budu muset zůstat doma. Je nás tu plno a já teď žádného prskala okolo sebe nepotřebuji že.

Brusinko: Já jsem pro změnu Lev jak řemen. Jsme naštěstí dominantní oba, tak se musíme doma domluvit, ale jinak by si se mnou asi užil. :-/ K ostatním se snažím mnohem víc, ale u mužika mi občas ohledy nějak neberou, tak jsem ráda, že si to nenechá líbit. Hodně mne to „zkotilo“. ;-)
Jinak maratonci nedopadli. Vzbudilo mne klasické čůrání v jednu v noci a pokračování nebylo. :´-(.
Jo a tu marinádu bych mohla zkusit. Masíko můžeme ve velkém.

Sýkorko: Super info. Sice jsem vdaná, ale s tou dovolenou se pak budu muset poptat. To lehátko budu kupovat látkové. Viděla jsem v praxi a super pocit. Öhledně povlečení uvažuji zatím 2, ale potřeba budou určitě nejméně 3 celkem.

Andulko: Vítejte zpět!!!!!!! Sice hrůza ubytovna a práce, ale teď už to bude příjemněji utíkat. S domečkem držím palečky. Ještě si sluníčko mákne, tak masírovat a dobíjet ;-))

BDanco: Přesně takhle na ta bolavá bříška reaguje asi každý doktor, takže odpočívat, nožky nahoru a raději nějaká ta práce v sedě a pololeže. No hlavně ať nás to moc netrápí.

Hanulko: Tak s tím nakupováním je to čistě o tom, jak je to u Vás vybavené. U nás sice slušně, ale pořád musím, koukat a hlavně rozvrhnout penízky. Nechci to pak dávat najednou. Nějak mne to vždycky rozhodí. No jo skrblík. Ale přeji hezké úlovky.

Pa Kairo 26tt+0

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 02.09.03 12:15

Holky, nástup na mateřskou je 8 týdnů před porodem? Já myslela, že 6. To je skvělá zpráva. Počítá se to podle UTZ, nebo MS?.

Daniela 25tt+4

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 02.09.03 12:37

Ahoj holky,
tak jsem konečně zas našla chvilku k nakouknutí na internet, to by člověk nevěřil, kolik se po dovolených nakumuluje práce. Kdyby tak šlo provést rychlé klonování, aby ta práce šla od ruky.....
Brusinko: Je fajn, že jsi tak výstižně shrnula kojící přednášku, alespoň jsem si oživila i to, co jsem si nestačila napsat (a co mi z mých již značně opotřebovaných mozkových závitů vypadlo). :o)))) Mít v domě noční bar - brrrrrrrrrr, to už bych asi vylítla z kůže, protože sice normálně mívám spánek, že mě neprobudí ani rána z děla, ale v poslední době je to spíš naopak. Teď už mě probudí i náš soused, který úderem půlnoci začíná ožívat a přímo nad ložnicí cvaká do počítače, tiskne a vrže židlí.
Kairo - Ty „fundované“ otázky mě fakt dostaly, alespoň jste tam měly veselo :o)))
Přeju hodně úspěchu v akci pokojík. Náš pokojík už vypadá jako pokojík, máme vymalováno + koberec + natřené topení, takže teď jsme ve stadiu očekávání objednaného nábytku. Snad to zvládnem ještě před rozdvojením :o))
Všem, co čekají na výsledky amnio, držím co se držet dá (všechny palce, na které dosáhnu)
Dneska jdu na kontrolu, tak se těším na biograf.
Mějte se moc fajn (to chladné počasí je bezva) a pozdravujte bříška

Myšinka (teda teď spíš mokrá myš, protože cestou z oběda jsem trošku zmokla)
 26tt+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 12:40

Je to 8 - 6 týdnů před porodem a počítá se to podle MS (nebo alespoň moje doktorka to říká).
Ahoj
nepřihlášená Myšinka 26tt+6

Januska
Stálice 77 příspěvků 02.09.03 12:46

Ahoj spolutěhulky,
všechny zdravím v novém týdnu! Ten minulý jsem neměla moc času psát (a bohužel ani číst deníček) a s politováním musím konstatovat, že teď to není o moc lepší :-((( Vypadá to, že se nás tady někdo rozhodl strhat? Hned jak se to uklidní, tak si to řádně vynahradím.
Jinak u mě nic nového, na kontrolu jdu až příští středu a snad se tentokrát nezapomenu pana doktora zeptat na ta svá záda. Mám problém s bederní páteří a už minule jsem se chystala, že se poradím, ale skleróza funguje :-) S váhou je to čím dál lepší :-)))), v poradně mě vždycky sestřička zváží, takže aktuální přírustek nahlásím za týden, ať je to přesně.

Brusinko: super info o kojení, vždycky si to hned stahuju, tisknu a schovávám ? určitě se budou všechny rady hodit. O kojícím polštáři už jsem taky uvažovala, asi zakoupím :-)

Kairo: teda tím snem jsi mě pobavila, živě si představuju (hlavně ty etiopce :-)) Držím palečky a přeju pevné nervíky s panelovými stěnami a ať se pokojíček povede!

Sýkorko: taky jsem si plánovala plavání, chtěla jsem začít chodit už v červenci, ale jsem naprosto nemožná ? no co ti budu vyprávět, nebyla jsem ještě ani jednou! Takže máš můj obdiv a trošku jsi mě vyhecovala, v září už snad doopravdy začnu (ať nejsem utopista, alespoň 1× za 14 dní :-)) A ještě k lehátkům do vaničky: podle rad mých kámošek je prý lešpí to látkové. Ale názory se samo sebou můžou různit, no já jsem jim věřila a pořídila látkové. Jen mi zatím chybí ta vanička :-)

Andulko: ať jsou to jen samé dobré zprávy! Jinak s oblékáním mám podobnou zkušenost s mojí maminkou, a to je mladá (49)! Taky se jí líbím víc, když mám nějakou tu klasickou těhu-halenku, než když bříško trošku vystrčím. Jo, jo, prostě jsou ty maminky a babičky asi v některých věcech stejně konzervativní :-)

Holčinky, musím už běžet, mějte se krásně a opatrujte bříška,
Janka, 25tt (24+1)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 02.09.03 12:49

Ahojky!

Podle mých informací - ale už si nepamatuju odkud jsem to vzala, se chodí na mateřskou 6-8 týdnů před porodem - a předpokládám, že se to počítá podle těch týdnů jak to počítá gyndař - takže podle poslední MS - domnívám se že to rozmezí 14 dnů je právě proto, aby se nástup na mateřskou tak nějak trefil správně.

Sýkorka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 02.09.03 13:20

Díky za odpověď ohledně nástupu na mateřskou.

Co se týče lehátek do vaničky, tak mi paní v obchodě poradila molitanové. Viděla jsem ho poprvé, bylo ve tvaru velkého medvěda a říkala, že se moc prodávají. Prý je to tím, že je pěkně měkké a mimča na něm leží jako na polštářku. Stálo kolem 160 Kč. Asi ho zakoupím, akorát se bude asi dýl sušit. Pozor na rozměry lehátek a vaniček, některé lehátka se do vaničky nevlezou!

Daniela

kairo
Kecalka 115 příspěvků 02.09.03 13:48

Hojky,
ohledně toho molitanového lehátka pro mimi jsem trochu skeptická. Prostě nemít rád molitan. Problém je i ten, že mi přijde, že po nějaké době používání může trochu zavánět, a pak se toho zbavit může být náročné.

Co se týče koupání u nás začne koncem září cvičení pro těhu v bazénu, tak se těším. Je to o víkendu a od jedenácti, tak to je tak akorát. Bazén budeme mít pro sebe. Jinak zatí není bazén otevřen, tak snad to bude brzy. ;-)

Dneska se ještě chystáme do Prahy do kina. Mužík půjde s naší kámoškou na Práty. Já to teď vidět nemusím, při těch mých snech ;-). Půjdu pokoukat, co kde mají ;-)). Taky to má co do sebe.

Januško: Nedej se v té práci!! Držím palečky.

Pa Kairo

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.09.03 14:19

Jéééje, čtu, že se budeš pohybovat po Praze. Nechceš se sčuchnout?

M

VVerca
Stálice 75 příspěvků 02.09.03 14:22

Ahoj holky,

musím se přidat k vám, co v práci neví, kam dřív skočit. Těch pět týdnů, co jsem lenošila doma, je pořádně znát. Nějak se z toho nemůžu vyhrabat.

Brusinko - díky za rady o kojení. Opět vytisknu a poctivě uložím, určitě přijdou vhod.

Sýkorko - že mám nárok na celou dovolenou příští rok jsem vůbec nevěděla, takže se poptám a využiji.

Andulko - moc Ti přeji, aby ses výsledky dověděla co nejdřív a byly v pořádku.

Co se týče oblečení, tak mám taky problémy. Jsem spíš drobnější, jen to bříško vykukuje. Takže teď, když se ochladilo a já si potřebovala koupit něco na sebe, tak jsem nemohla nic sehnat, protože je všechno šité na vysoké postavy. Objevila jsem jedny těhotenské kalhoty s laclem (paní doktorka chce, aby mi všechno viselo na ramenách a nic na břiše), takže jsem je hned koupila. Když jsem se svěřila doma, že nemám co nosit, tak naše mamka vyhrabala těhotenské šaty, které nosila moje sestra před 17 lety, když čekala mimčo. Že bych v nich vypadala k světu, to se fakt říct nedá. Raději se ještě někde kouknu, abych nestrašila okolí.

Holky mějte se krásně a pohlaďte kopající bříška!

Verča 23tt+4

kairo
Kecalka 115 příspěvků 02.09.03 15:12

Budu dneska v Tescu Letňanech. Tak zhruba od 17:00 hod. Hodí se ti to?

Kairo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 15:17

Tentokrát jen bleskem…
na výsledky si mám zavolat zítra ráno v 7, paní doktorka je zrovna během mého odpoledního telefonátu zpracovávala…

Teď jsem brouzdala po netu, abych se porozhlídla po cenách weledy, takže třevba olej na masáž hráze - laveta 239,–, obchod.lekarna - 216,40 a pozor - promi - 209,– Kč…
tak jsem www.promi.cz zkoumala podrobněji a řekla bych, že stojí za to… mají jen málo prodejen, ale mají internetový obchod a bezplatnou linku. Kočárek Quatro akční (makro za 4.500,–) mají za 3.999,–!!! Hluboký kočárek, nafukovací kola, polohovatelná rukojeť, vanička, sportovní polohovatelná sedačka… Takže Vy, co nemáte penízky nazbyt a hledáte solidní kompromis, tak se tam podívejte…

Nepřihlášená
Andulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 18:21

Ahojte těhulíci,

zdravím v novém deníčku. Teda za jeden den se tady toho nastřádalo! Jsme ale psavky psavý, co?

Brusinko - děkuju za spoustu užitečných rad a informací. Já se na první těhucvičení s přednáškama chystám zítra, tak už se tam mooooc těším a hlavně jsem strašně zvědavá, co všechno se dozvíme. O zajímavosti se samozřejmě taky ráda podělím.

Sýkorko - to s tou dovolenou platí i pro vdané, nebo jen pro svobodné?

Andulko - držím palečky na ty výsledky, mohli by si tam s tím ale pohnout, co? A taky děkuju za tip, hned na promi juknu, každá ušetřená korunka bude dobrá.

Amálko s Amálkou - holky držte se, odpočívejte a nikam nespěchejte :-))

Ještě jsem se holky chtěla zeptat, jestli náhodou nemáte některá zjištěno, jak je to s trvalým bydlištěm pro miminko. Bydlíme v pronajatém bytě, ale majitel nechce, abychom si sem přepsali trvalé bydliště, takže je mám v jiném městě (manžel naštěstí pochází z města, kde bydlíme, rozdíl je jen v ulici). Někde jsem vysondovala, že mimčo má automaticky trvalé bydliště stejné jako matka, já bych ale byla ráda, kdyby i papírově bydlelo ve městě, kde opravdu bude - mělo by tedy stejné bydliště jako manžel. Nevíte, kde bych mohla tohle zařídit?

Mějte se pohodově a opatrujte se,

Lajka (23tt+3)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 02.09.03 18:24

Ahoj v novém týdnu,

zase musím konstatovat, jak to letí, letí, letí, mé první miminečko bude mít v pátek první narozeniny a druhé miminečko už má za sebou v bříšku 2/3, kdyby se mělo narodit ve stejné fázi jako Jíra, tak už jen 9 týdnů!!!

Dnes jsem byla u zubařky pro razítko do průkazky a samozřejmě taky preventivně na prohlídku. Docela mě potěšila. Za prvé kaz žádný, ani dásně mi nekrvácí tak jako vloni, což jsem nečekala, protože mléčné výrobky téměř nejím a ještě ve 3.měsíci jsem kojila. V čekárně přede mnou byly dvě staré paní, jenže sestra vylezla, omluvila se jim a řekla, že já půjdu přednostně, protože jsem těhotná. Jéé tak při návštěvě zubaře bych mohla být těhotná pořád :o))

Jak jste psaly, že máte objímací problémy, tak to já pořád ne. Sice bříško už trošičku poporostlo, že když nemám super volné triko, tak je to na mě poznat, ale pořád mám prsa mnohem víc vepředu. No a taky mi Jíra pořád na břiše usíná - musím si pohodlně sednout, opřít se, rozkročí nožičky, zadečkem se mi opře o stehno a hlavičku si dá na měkký polštářek z prsou. A pak se s Drobečkem střídají a mačkají mi střídavě močák a žaludek :o))

Sýkorko: já k autosedačce žádné další speciality nemám, ani podhlavník, ani nic pod pásy, stačila mi tak jak je.

Brusinko: pleny Rossman používám (asi jsi dostala ke každému balíku vzorek, viď?) Přesně tak jsem já je dostala a zjistila, že vůbec nejsou špatné, takže podle aktuální ceny kupuju buď tyto nebo Fixies. Ale jen ty ve fialovém balíku, ještě mají Rosman žluté a ty jsou obyčejné igelitové se zapínáním na lepítko místo suchého zipu. Teď zrovna mi je manžel omylem koupil, když jiné neměli (velikost MAXI má dítě nejdéle, proto je mají často vyprodané), takže mi nezbyde, než ten balík vypotřebovat a vyvztekat se u něj. Ale ty to nedělej.

Jinak dnes jsem si zopákla přebalování i v noci, neboť Jíra má parádní kakajdu, včera kadil asi 10× a chudinka má strašlivě opruzenou prdelku (poprvé v životě). Radila jsem se s dětskou Dr. a prý mu mám dávat jíst: rýži, mrkev, z ovoce banán, suchý rohlík, černý čaj (ideální bez kofeinu, zrovna ho doma mám) klidně oslazený, žádné mlíko. Tak si to zapište, třeba se vám to někdy bude hodit :o))) Akorát jsem zvědavá, jak zvládneme noc bez Sunaru. A taky nevím, jestli zákaz mlíka platí i pro kojené děti. Jinak mu naštěstí nic není, chová se normálně, zlobí normálně, neblinká. Držte palce, ať se mu to zase srovná, jinak se mu ta červená prďka nezahojí. A taky aby se mohl v sobotu popatlat v dortu.

Mějte se prímově maminkovsky a zase příště.
Jiřina, skoro 26tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 19:43

Ahoj spolubříšulky!
Dneska nějak nestíhám. Byla jsem se podívat po nějakých skříňkách, potřebujeme rozšířit úložné prostory v bytě. Další človíček přibude a s ním spousta věcí, tak aby je bylo kam dávat. A byla jsem víc než úspěšná!!! Skříňky jsem sehnala a ještě jsem „cestou“ koupila Adamovi zimní bundu (měli je v Tescu slevněné) a povlečení do postýlek!!! Takže spokojenost ;o). Zítra se chystám do poradny, jsem moooc zvědavá na váhový přírustek. Poslední dobou má mimčo přehnané nároky, co se jídla týče.

BRUSINKO: jen bych chtěla k tvým informacím ohledně kojení dodat: Hlavně klíííídek!!! Kojení je výborná věc, ale když se vám nebude dařit…on se svět nezboří. Pro mimi je nejdůležitější klidná a vyrovnaná maminka!!!

KAIRO: koukám, že na kursech si člověk užije i legraci.
A máš moc zajímavé sny;o)

SÝKORKO: my máme taky látkové lehátko a docela se osvědčilo. Akorát nemáme vaničku a ani jí kupovat nebudeme. Adama jsme koupali ve velké vaně a bez problémů.

ANDULKO: ty doktoři tě teda napínají. Určitě to dobře dopadne.

JIŘINO: tak s kakajdou máme už také své zkušenosti. Už asi dvakrát, když Adamovi rostly zoubky. A nám se moc osvědčilo (kromě diety, kterou si napsala) nechat rozvařit mrkev (05kg mrkve na 1l vody), ale úúúplně rozvařit. A podávat, jak tu mrkev, tak i tu vodu. Zabírá to téměř okamžitě. Tak ať je Jírovi dobře, aby si užil ten svůj první dortík.

Holky mějte se a zítra po kontrole se ozvu.
Papa Gábi 26tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 20:43

Asi píšu pozdě a Jíra už spí, ale jinak namísto sunaru na noc můžeš dát rozvařenou rýži, rozmixovanou. Osladit můžeš taky… anebo potom v kombinaci s tou mrkví…
rýže a mrkev je na „zastavení“
při zvracení je zase černý čaj hoooodně přeslazený, vychlazený a podávaný po lžičkách (vždycky dát lžičku a počkat, jestli v žaludku vydrží a teprve pak dát další) anebo pokud je dítko větší, tak chlazená Coca cola. Ne pepsi ani kofola, ale originál CC.

Opět nepřihlášená Andulka

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 03.09.03 07:08

Ahoj všem ve středu :o)
Ti doktoři mě opravdu šponují…
tak jsem zavolala ráno v 7 a ještě to nemají zcela hotové, to až za dvě hodiny, ale zatím mi řekl, že Dawnův syndrom je vyloučen! Jupíííííí
Spadnul mi první balvan ze srdce… i díky tomu, že až po amniu jsem se dozvěděla, že u Sluníčka v rodině měli případ DS :o(
Další info tedy za dvě hodiny, teď to musím vydýchat :o)

Andulka

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 03.09.03 08:11

Ahojky!

Dovolená platí pro každého - je to tuším ze zákona - myslím, že to podrobně popisovala v nějaké diskusi odbornice přímo tady na emiminu - zkusím najít a dát odkaz …
Hurá konečně jsem to našla - diskusní forum - sekce těhotenství - 4. strana - téma diskuse „nástup na mateřskou a dovolená“ - jinak na této stránce je zajímavý i odkaz „Na co mám jako budoucí maminka nárok?“ …

Sýkorka

kostka
Kecalka 405 příspěvků 03.09.03 08:36

Ahoj spolutěhulky i nakukující,

tak jsme v pondělí absolvovali UZV ve 30. týdnu. V naší nemocnici na malém městě to chodí tak,že nejdřív vyleze sestra,omdlí,že je nás tam tolik (jako bychom za to mohly),vykřikne,že se nefotí ani nenatáčí, a pak už to jde jak na běžícím pásu. Ležíte na lehátku jako nějaký balík,nikdo se s vámi nebaví,monitor nevidíte a dr. jen hlásí údaje sestře. Po zkušenosti z minula jsem sebou vzala dceru(13), aby aspon někdo to naše mimi viděl,ale říkala,že stejně nic nerozeznala.No,hlav­ně,že je vše v normě.

Brusinko,poslala jsem své údaje v soukromé zprávě,snad ti dorazila.Prosím taky o zaslání seznámku.Dík.

Jen pár slov k radám o kojení.
Když jsem měla první holčičku(1987),ra­dily sestry každá jinak,já byla nervozní,malá pak nechtěla pít,jednu noc jsem celou odstříkávala a z porodnice jsme šly se Sunarem. U druhé dcerky(1990) jsem se zařekla,že budu dělat vše po svém,neodstříkala jsem ani kapičku,i když to dr. radil,a holčinu přikládala první dny třeba každou půlhodinu. Po příchodu z porodnice se to ovšem upravilo,malá jedla po těch 2,5-3 hodinách, v noci po 4-5,po šestinedělí spala v noci 7-8 hodin. A tak to vydrželo 4 měsíce,což byla na tehdejší dobu docela dlouhá doba kojení. Tolik moje zkušenost.

Z deníčku od Cipíska jsem zkopírovala jak se počítá to CS:
„Součástí dvoustrany s gravidogramem je ta-
bulka pro zápis hodnot cervix-score (CS).Tato čísla popisují stav děložního čípku a in-
formují o změnách uzávěrového aparátu dělohy. Normálně je čípek tuhý , zcela uzavřený , alespoň 2 cm dlouhý , směřuje dozadu, plod netlačí na uzávěrový aparát. Čím blíže je porod, tím více se čípek posunuje z původní polohy, zkracuje se, měkne, otevírá se, tlak plodu na uzávěrový aparát sílí. Popisuje se tedy 5 parametrů; normálnímu stavu odpovídá O,malá změna je hodnocena číslem 1 , výraznější číslem 2. Cervix-score je jejich součtem. Normální stav čípku je charaktenzován CS = 0, maximálně nabývá hodnoty 10. CS se počítá při každém gynekologickém vyšetření, výsledek se zapisuje do patřičného sloupku podle týdne gravidity a připojí se datum. V dolním řádku tabulky je vyznačena kritická hodnota v jednotlivých týd-
nech. Její překročení varuje: postupuje-li nález na čípku rychleji, hrozí predčasný porod.
U donošeného těhotenství nás CS informuje o připravenosti čípku -jen při hodnotách vyš- ších než 5 lze uvažovat o indukci, tedy umělém vyvolání porodní činnosti.“

Všem držím palce,at' jsou všechny testy a výsledky vyšetření OK.
 Ahoj

Hana 30+4tt

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 03.09.03 09:09

Už!
Konečně!!!!
Konečně jsem se dočkala!!!
Výsledky jsou OK!!!
A máme holčičku!!!!
A jak se bude jmenovat? To si tatínek naplánoval už před rokem - že když budeme mít holčičku bude se jmenovat jako já, jako moje maminka i jako moje stařenka, která už 10 let není mezi náma…
nehlásila jsem to do seznámku dopředu, protože jsem to nechtěla zakřiknout :o)
Jak jsem šťastná.......
Holky, moc Vám všem děkuji za držení palečků a za velikánskou podporu.
Moc jste mi pomohly!!!

Andulka a koťátko Anička

kairo
Kecalka 115 příspěvků 03.09.03 09:28

Hojky Berunky a kuklínci ;-),

Ze všeho nejdřív mooooooooooooc gratuluji ANDULCE k malé a hlavně, že je vše v pořádku!!! To bude dneska den úplně sluníčkový ;-)

Pak chci poděkovat Brusince za včerejší setkání v Praze. Bylo to pro mne super. Prošli jsme krámky, popovídaly, co a jak ;-) No měly bychom to zopakovat a pokud možno i třeba víc těhulek. Co vy na to? Myslím, že kolem Prahy je nás taky pár. Škoda, že u těch ostatních je to tak daleko.

Marty1: To škrábání fujky fuj. Hezky teplo a zaléčit, ať je to rychle pryč. Jinak pro těhulky neškodí Paralen a v lékárně event. poradí nějaké ty cumlací.

Lajko: S tím trvalým bydlištěm by mohli poradit na sociálce. Je to papírování, ale stojí to za to. Jinak přeji příjemné těhu cvičení ;-)

Sýkorko: Děkuji za tip. Určitě na ty stránky juknu.

Jiřino: Jiřík si tedy dává nepříjemné přípravy na narozeninky. No rýže by měla zabrat. Ta funguje i na dospělé, ale jinak dík za info. S tím usínání jsi mi připomenula naší kočku Pol. Taky mi občas usíná schoulená na bříšku, vrní a mimísek kope ze spoda ;-) To je takové to seznamování. ;-)
Taky dík za tip na plenky.

Gábi: Gratuluji ke skříňkám. Taky ještě budeme muset něco přikoupit. A taky držíme palečky na zítřejší kontrolu.

Kostko: Ta kontrola na UZV je děsná jak to popisuješ. Přesně od toho jsem utekla k doktorovi, co má svůj UZV a jsem moc spokojená. Hlavně, že jste v pořádku!!!! Dík za info ohledně CS!!

Pa a pohlaďte bříšulky.

Kairo 26tt+1

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 03.09.03 09:40

Ahojky!

Andulko: OBROVSKÁ gratulace - ale že tě z nemocnice napínali! obzvláště dneska ráno už bych z toho byla totálně na nervy … ale šutr, co z tebe určitě spadl za to čekání stál! A další princezna - no to je paráda! Pohlaď ji za mě přes bříško …

Kostko: to je mrzuté, že u vás UTZ tak flinkají a žádné potěšení nedopřejí - ale hlavně že je mimi OK!

Jiřino: díky za rady ohledně autosedačky. Držím palce Jírovi, aby se žaloudek umoudřil - přeci jen první narozeninový dort - to je pořádná výzva!!!

Jinak jsem byla včera na těhucvičení - tak jsme probírali šestinedělí - nejvíc mě pobavil nácvik prvního vstanutí z postele po porodu … člověk by si nemyslel, že to bude taková věda - takže pro informaci - převalit se na kraj postele jakoby na břicho tak, že jedna noha se shodí dolu na zem, druhá je pokrčená na lůžku - pomalu se zvedat na rukou do jakéhosi klekostoje (jedna noha na zemi stojací druhá na posteli klekací) přitom stále opírat o ruce … no a čekat, zda se podaří ustát či se zpátky svalit do postele a zkusit zase za nějaký čas - jo a ještě přitom nezapomenout, že na změnu polohy budou ohromně rychle reagovat vytékající nashromážděné očistky … Pak nás PA ještě upozorňovala na problém s prvním poporodním čůráním a kakáním - tak čůrání doporučila ve sprše pod tekoucí vlažnou vodou, v případě potíží se stolicí (měla by se dostavit za 2-3 dny po porodu) požádat o čípek - doporučovala též baštit švestky (v jakémkoli stavu - sušené, kompotované). Tak jsem zase chvilku měla hlavu trochu nafukovací - vždycky mi přijde, že na nás vychrlí děsnou spoustu informací - že si potom člověk přijde jako absolutní ňouma - vůbec netuším, jak mohou zvládnout porod holky co nechodí na takovéhle seance (a samozřejmě, že to většina zvládne dobře …)

Mějte se fajn
zdraví Sýkorka 29tt+2

Hanulka1
Závislačka 3303 příspěvků 03.09.03 10:18

Tak takhle se jmenuje jedna velice chytrá a srozumitelná brožurka, kterou vydalo občanské sdružení Aperio. Pokud máte někdo zájem si pročíst na co máte nárok a kde o to žádat a co k tomu potřebujete je to na http://www.aperio.cz Na této adrese si můžete buď brožuru objednat, nebo si ji stáhnout. Mě to bohužel stáhnout nejde, protože nemám patřičný program, ale pokud by se to někomu povedlo dejte prosím vědět. Byla bych vděčna kdyby mi to někdo poslal do mailu. Samorřejmě ho pak pošlu.

Tak a teď si jdu přečíst deníček co nového jste napsaly
Hanka 29tt (28+4)

Hanulka1
Závislačka 3303 příspěvků 03.09.03 10:44

Velikánská gratulace k holčičce. Jméno Anička máme taky. Takže máme Jakub a Anička. I když vím, že to bude Kubík, ale musí se uvádět i holčičí. Co kdyby se spletly, že?
 Hanka

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 03.09.03 10:45

Ahojky!

Diky za tip - příručku jsem stahla a poslala ti ji na mail - k prohlédnutí je třeba mít nainstalovaný program Acrobat Reader - pokud ho nemáš, mohu převést do Wordu - ale nebude to tak přehledné …

Jdu se ponořit do studia, kterak nebojovat s úřady …

Sýkorka

Hanulka1
Závislačka 3303 příspěvků 03.09.03 10:52

Moc děkuji. Máme ten program, ale jenom na jednom počítači, tak si to otevřu tam. Seš zlatá. Mám tu brožurku, ale je z r. 2001 a teď jsou přece jenom změny ve výšce dávek. Hanka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 03.09.03 11:19

Andulko, velikááááá gratulace k holčičce Andulce a samozdřejmě k jejímu a tvému zdraví.

Hanulko, díky za stránky, už jdu na ně.

Daniela 25tt+4

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.09.03 11:21

Ahojky zdravím v půlce týdne,

ANDULKO: velká gratulace. Tak z nás jsi tu tuším jediná, co ví pohlaví na tuty :-)))
To je príma, že po dvou klucích přijde holčička :-)))

KAIRO: bylo to včera príma. Manželovi jsem kombinézo-pytel s osuškou a bodyčkem nastražila pod peřinu a když se chystal ulehnout čučel jak vrána. Líbilo se mu to moc. Ani se nezeptal na cenu :-))
Jen se ptal, zda jsem už Kuklínka s novými věcmi seznámila.
To se přiznám, že jsem neudělala. Tak dnes večer nové věcičky přiložím na bříško, aby se mohl bobeš už natěšit.

S tím srazíkem- opravdu bychom to mohly někdy spunktovat.
Co vy na to???

Zatím pa,

Martina

kairo
Kecalka 115 příspěvků 03.09.03 12:11

Hojky po obídku,
teda dneska si do mne kluci zase zarýpali. Až se mi chtělo brečet. To jsou někdy takové keci. Většina jich je vedle stejně starých a mladší a je to někdy síla poslouchat ty názory. doufám, že na tom nejste podobně.

Jinak posílám další zajímavé stránky: www.handypraha.cz. Mají tam spoustu zajímavých věcí.

Brusinko: Jé ty seznamuješ? Tak to snad taky budu muset vyzkoušet ;-). Já jsem hned zkontrolovala ten roláček a je v něm 20% Acrylu, tak snad to prdelce neublíží (jo a je to dokonce 68).

Asi je to ale u každé, že se s těmi obr věcičkami jdeme někdy potajmu pomazlit ;-)

Taky jsem se Vás chtěla zeptat, jak jste na tom s pupíky jako takovými. Mně se hezky prohloubil a teď v něm schovám palec až po konec nehtu. Většinou se vyhrnou ven, ale já mám pěknou jeskyň ;-)

Pa Kairo 26tt+1

Hanulka1
Závislačka 3303 příspěvků 03.09.03 12:17

Moc děkuji mailík došel, ale jsem asi fakt značně natvrdlá. Nějak mi to nejde vytisknout. To bě to jde? Nebo je to nějak zabezpečené před tiskem. Jsem fakt natvrdlá. Díky Hanka

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.03 12:32

Ahoj spolubříšulky!
Tak už máme po poradně. Dopadli jsme dobře, CS1, váhový přírustek +3kg, ale začínala jsem na vyšší váze, takže jr to spíš +5kg. Ale je to úplně stejné jako při minulém těhu.
Jo a dostala jsem k zobání železo, 1 tabletku denně. Kontrola je za měsíc a bude i UTZ.

ANDULKO: obrovská gratulace k výsledkům a k Andulce. To je tatínek šťastný, co???

SÝKORKO: docela jsi mě pobavila s tím vstáváním po porodu…tak takhle jsem fakt nevstávala a to jsem na tom pokoji byla sama. Ono, když člověk krvácí a ještě by tam měl dělat takovéhle prostocviky???Jo a s tím čůráním do sprchy…pokud máte štěstí a čůráte sami, tak jakmile pustíte vodu, tak nemáte šanci v sobě udržet ani kapičku. Holt i ty svěrače dostanou zabrat :o(

HANKO: s tím UTZ jsi mi vyrazila dech, to je ještě možné??? To je jak z jiné doby? To, že neudělají fotku, to bych ještě pochopila, ale že ti mimi ani neukážou??? To je fakt síla :o((((

Jo a mám pro vás taky jeden tip (a potřebujete k němu taky Adobe Reader-dá se tam taky stáhnout).
Je to rodičovský rádce od Fixies. První díl je o těhotenství, druhý o porodu a třetí o mimi po narození, nemoci, očkování a tak. Já mám doma první a třetí díl. Dřív je totiž posílali zdarma a jsou docela dobrý. Takže je to TADY a klikněte si na PORADENSTVÍ.

Mějte se
Gábi 26tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.03 13:09

Sakra, ta adresa se tam neukázala.
http://www.hartmann.cz/sluzby/

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 03.09.03 13:36

Ahoj spolutěhulky,
hlásím se po včerejší poradně, všechno vypadá tak jak má, naše holčinka testuje, jaká poloha by jí tak asi vyhovovala :o)). Na kontrolu máme přijít zas za měsíc.
Kostka - to ultrazvukové vyšetření jak popisuješ, to je teda vrchol, když ani nenechají kouknout na monitor. Mně se to stalo taky, naštěstí jen jednou, když jsme byli na genetice a mohl mě chytit rapl.
Andulka - moooc gratuluju k holčičce Aničce. To už jsou tu v deníčku jisté aspoň dvě (já tu naši vím taky po amnio, akorát to jméno je problém :o)) - po počátečním boji jsme seznam zredukovali na 2 - Terezie nebo Anežka)
Marty1 - Na krkobol je výborný Bioparox. To je lokální antibiotikum ve spreji a podle mých informací by měl být vhodný i pro těhulky.
Brusinka, Kairo - ten srazík je prima nápad, jestli, tak bych se taky přidala

Všem pěkný den
Míša (27tt dle UTZ)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 03.09.03 14:17

Ahojky!

Zabezpečené to bohužel bylo - nevšimla jsem si toho - jen jsem četla z monitoru - už jsem to odheslovala - takže jsem poslala znovu - tentokrát to již tisknout jde …

Jinak jsem si s pomocí návodu spočítala přibližně kolik budu brát mateřskou - parádní penízky! hned mě to potěšilo - jsem zvědavá na kolik mi to spočítají naše personalistky …

Sýkorka

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 03.09.03 14:43

Ahoj, ahooooooooooo­oooj!!!!

Uffff…neviem, kde mi hlava stojí…ale ako pozerám, nie som sama :-)
Zdravím vás v novom denníčku, aj keď až v strede týždňa. Čo sa týka noviniek, mám už +5kg, bruško riadne vystupuje, peňazí je stále málo a bude ešte menej, čo je ale nie veľmi dobré, MagnéB6 mi začalo robiť problémy :-/ Niekoľko dní som ho poctivo brala, ale stále mi bolo zle, mala som problémy s črevami, aj to dosť bolelo. Myslela som, že to je stravou, aj keď sa mi to nezdalo pravdepodobné. Po pár dňoch som pochopila, kde je pes zakopaný a tabletky som na skúšku vy:,–(ila. Problémy okamite ustali. Takže teraz naozaj neviem, ako ďalej…

O odchode na PN som už prakticky rozhodnutá, nebudem ďalej hrať hrdinku ani sa pozerať na peniaze, nestojí to za to. Vo štvrtok ma oäť veľmi nepríjemne bolelo celé bruško, hoci vôbec netvrdlo. Mala som naozaj veľký strach, pretože som sa cítila rovnako ako v dňoch poriadneho PMS. A ešte som si uvedomila jednu veľmi dôležitú vec ? ešte ani raz sa mi niečo podobné nestalo doma, alebo keď som mala pár dní dovolenky. Zá:,–(ne sa to deje v práci, takže je jasné, že to má na svedomí únava, stres alebo proste len fakt, že sedím pekných pár hodín skrútená za počítačom. Ďakujem vám všetkým za podporu, presvedčili ste ma, že to nie je žiadna žiadna hanba ísť na rizikové, aj keď mi hneď nehrozí predčasný pôrod. Pretože v mojom okolí sú samí ?múdri? ľudia, čo nad všetkým len mávnu rukou a povedia, že som padavka. Ale tu ide o naše dieťatko, tak musím dať predovšetkým na svoje inštinkty, no nie? Tak, ale som im to teraz nandala! :-))))

Ešte vám musím napísať príhodu, čo sa nám stala včera. Cítila som sa mizerne, takže ma manžel zobral z práce už o pol druhej (no veď som tu bola od šiestej, tak to zas nebol až taký únik) a šli sme do nášho rozostavaného domčeka porobiť nejaké veci. No a skončilo to záchrannou akciou. Stále znova zisťujem, že môj manžel je vážne neuveriteľný…
Najprv sme autom prechádzali okolo susedov na bicykloch - dedko a babka a každý z nich mal velikánsky pytel kukurice. Po pár metroch mužíček zastavil, zacúval a zobral babke ten pytel do kufra a odviezol jej ho domov. No a po ceste musel brzdiť kvôli zvýšenej koncentrácii vrabcov priamo na ceste. Rozpŕchli sa, ale jeden tam ostal. Mne to vôbec nedošlo, ale mužík hneď zastavil, vyskočil z auta a zobral to chúďa do rúk. Bola to lastovička, ale primladá, ešte nevedela lietať. Mala som ju v ruke dosť dlho, najprv bola trochu vyplašená, ale rýchlo pochopila, že jej je tam vlastne dobre a akosi sa jej ani nechcelo zliezť, dokonca začala pospávať. Ale nám bolo jasné, že ide zima a ona musí odletieť, inak bude zle. Tak ju manžel dosť dlho učil lietať, už zvládla aj takých 5 sekúnd samostatne, aj sme ju prezreli, takže zranená by nemala byť. Aj jej chytil muchu, ale hoci po nej chniapala zobáčikom, nepodarilo sa. Pochopili sme, že je priveľká, tak sme prosím pekne pristúpili k drastickému opatreniu a muchu sme prestrihli napoly. Ale ani to nepomohlo, manželíček bol podarený, otváral na ňu pusu ako zobáčik, prehováral ju, že musí papať, aj s pinzetou skúšal, ale očividne jej mucha nič nevravela. Možno ju mama kŕmi červíkmi alebo čím… Tak potom ten môj poklad našiel na strome hniezdo, dosť vysoko, aby tam Alf (pes) nedoskočil, a dal lastovičku tam. Ku koncu už sa aj trochu rozčvirikala, tak dúfame, že keď bude spievať, prídu si po ňu. Veľmi dúfame… Lastovičiek nám totiž priamo nad domom krúži celý húf, svokra vravela, že priamo tam, kde postavili dom, mali predtým hniezdo a odvtedy sa tam každý rok vracajú a krúžia v átriu, akoby ho hľadali. Je to úžasné divadlo…a to je už skoro 25 rokov!

Jiřinka ? Vrabčákovi všetko naj, naj, naj!!!!!!

Kairo ? s emiminom to určite nejako poriešim, vkradnem sa manželovi k pracovnému compíku a bude!
Vďaka za povzbudenie a milé slovo, cením si to. A máš super sny! :-) To tie moje sú tiež dobré haluze, ale keďže vás nechcem strašiť, radšej o nich nepíšem :-))) Naposledy ma chcel zašľapnúť medveď…
A som rada, že tento jav s pupkom nepozorujem len ja, všade vidím, ako tehulkám pupíky vyliezajú smerom von a mne sa ten môj práve naopak otvára dnu…no jaskyňa, presne ako píšeš :-)

Martina + Amálka ? držte sa, kočky, určite už teraz doma v kľude bude všetko dobré!

Brusinka ? vďaka za cenné infošky z kurzu, všetko si poctivo tlačím a odkladám. A o vankúši na kojenie som akurát uvažovala, keď si ho spomenula, takže ako vidím, je to dobrá voľba. Len sa bojím, akú šialenú cenu tomu u nás zase vyrúbia :-/ Ale chrbticu mám len jednu a nie zrovna v ideálnom stave, takže zdravie je prednejšie.

Andulka ? vitaj opäť medzi nami! A blahoželáááááááám k princezničke, my po nej tiež veľmi túžime a ako vidím, rok je úrodný na dievčatká, ale ktovie…
Ako si tak popisovala, čo všetko sa chystáte do Vianoc zrekonštruovať, presne som videla to, čo čaká nás, je to veľmi podobné. Ale dodala si mi optimizmus, lebo ja som už prestávala veriť, že sa to vôbec dá stihnúť.

BDanča ? u nás je to tak, že tých 6 týždňov pred pôrodom na materskú už nastúpiť musíš, je to povinné. Ale zo zdravotných dôvodov môžeš nastúpiť aj 8 týždňov pred, takže je to na tebe a lekárovi.

VVerča, Marty1 ? tehotenské oblečko som akurát v piatok musela nakúpiť komplet, celý nový šatník, pretože som si už fakt nemala čo obliecť. Ešte v lete to šlo, ale stihla som to v hodine dvanástej, lebo hneď na druhý deň sa ochladilo a mala by som poriadny problém. Ale pevne verím, že to bola premyslená a rozumná kúpa a vydržím s týmito vecami aj celú zimu a aj obdobie po pôrode, keď sa do ničoho svojho nenacpem.
Marty ? ak zájdeš do lekárne a spýtaš sa, určite ti budú vedieť poradiť niečo na ten krk. Ale verím, že ťa to skoro pustí…

Gabina ? blahoželám k úspešným nákupom! Ten pocit poznám :-)
A chcem sa spýtať, ako ste riešili to kúpanie vo veľkej vani. Ja som nad tým tiež pôvodne uvažovala, ale kúpili sme rohovú vaňu a zdá sa mi na tento účel priveľká a dosť hlboká a tiež sa trochu bojím, že spotreba vody bude neúnosná…

Čo sa týka vami spomínaného pichania v brušku, neohybnosti a podobných neduhov, začínam sa už teraz cítiť ako mamut, najmä pri pokusoch narvať sa do panelákovej vane a hlavne keď sa z nej potom pokúšam zase vytlačiť. A tiež mám problém, napríklad, dvihnúť niekam nohu, normálne cítim, že som nejaká nepružná či čo…a občas ma bolieva bedrový kĺb.

No páni! To je zase román! Nebite maaaaaaaaaaa! :-))))

čauky
Lulu 21tt+0

VVerca
Stálice 75 příspěvků 03.09.03 15:17

Ahoj holky,

já si snad budu muset tisknout úplně všechny vaše příspěvky, protože v každém je pro mě tolik zajímavých informací!

Andulko - gratuluji k výsledkům a k holčičce! To byla úleva, že?

Kairo - já měla vždycky pupík vpáčený a teď mi začal vystupovat. Zatím je v rovině s okolním bříškem, ale ani kousek nehtíku se tam nevejde.

Gábino - rodičovského rádce od Fixies 1. díl mám taky doma. Dostala jsem ho od své doktorky. Chtěla jsem si napsat o druhý a třetí díl, ale protože se na podzim budeme možná stěhovat do většího (nechci to zakřiknout!!!), tak kvůli změně adresy jsem si ho neobjednala. Takže moc díky za radu, kde další díly najít. Jen co budu mít víc času, tak tam nakouknu.

Hanulko - i Tobě díky za odkaz na užitečnou internetovou stránku. Škoda, že mám teď v práci takové fofry a nestačím to prostudovat. Doufám, že se k tomu brzy dostanu.

Kostko - no s tím ultrazvukem by mě teda naštvali. Já mám vždycky takový príma pocit, když to svoje mimi vidím, jak tam ve mě krásně hajinká.

Lulu - s tou neschopenkou - máš správné názory. Miminko je to nejdůležitější!

Holky mějte se krásně a já jdu zase pracovat.

Verča

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 03.09.03 17:07

To som zase ja. Ale keď sa tu všetky tak pekne delíte o to množstvo informácií, rozhodla som sa prispieť svojou troškou do mlyna a to zoznamom, ktorý som si postupne vyrobila z asi desiatich rôznych zoznamov výbavičky, rád a svojho úsudku. Tu je, možno vám v niečom bude nápomocný.
(Ak je za položkou otáznik, znamená to, že nie som pevne rozhodnutá, že aj toto budem potrebovať, prípadne je to alternatíva.)

Lulu 21tt+0

tričká ? 3 ks
body ? 6 ks
bavlnené svetríky ? 4 ks
priadzové svetríky ? 2 ks
svetríky s čapičkou ? 3 ks
spací vak ? 2 ks
overal na spanie ? 3 ks
rukavičky ? tenké bavlnené 2 ks, teplé ? 2 ks
ponožky ? 3 ks
dupačky ? 9 ks
overal ? teplejší, zimný
teplé papučky ? 2 ks čiapočky ? tenké bavlnené ? 3 ks, teplé ? 3 ks (k svetríkom) _____________­________________________­____
látkové plienky ? 20 ks
tetra osušky (plienkové? 100×90cm) ? 3 ks
osuška s kapuckou ? 2 ks
osuška obyčajná ? 1 ks žinky na umývanie ? 2 ks na tvár, 2 ks na telíčko (farebne odlíšené) špongia ? 1 ks (?)
podbradníčky ? 7 ks

detská deka ? 2 ks
deka na hranie
fusak
rýchlozavinovačka ? 1 ks (?)
obliečky ? 2 ks
plachta (najlepšie s nepriepustnou vožkou) ? 3 ks _____________­________________________­____
kočík ? pršiplášť, sieťka proti hmyzu, adaptéry na autosedačku, igelit do kočíka (spýtať sa na popruhy pri športovej sedačke)

autosedačka

postieľka ? matrac, paplónik, hniezdo

veľká podložka na hranie

prútený košík

stojan na vaničku ? vanička (so samostatnou výpusťou) ? podložka do vaničky (?) ? teplomer do vody

prebaľovací pult ? prebaľovacia podložka
prenosná prebaľovacia podložka (prípadne jednorázové podložky)
Pampers ? newborn (1 balenie); mini (3 balenia)
vlhčené obrúsky (5 balení)
kôš na použité plienky

detský alebo hypoalergénny prací prášok _____________­________________________­____
2 kojenecké fľaše (špeciálne na čaj, na odstriekané mlieko) + kefa na čistenie
hrnček so špongiou pre kojencov
silikónová mäkká lyžička

baby monitor (?)

detský teplomer (rektálny?)
kefka na vlásky
zaoblené nožničky alebo klieštiky
odsávačka hlienov
lieh na pupok (60%)
buničinové sterilné štvorce na pupok
bórová voda
vatové tyčinky (do ušiek anatomické)
vata
sirup na teplotu (Panadol, Paralen)

detský olej na celé telo
detské telové mlieko (?)
niečo do kúpeľa
detské mydlo
detský krém na tváričku
masť na zadoček
púder (?) _____________­________________________­____
hračky do vody
niečo zavesiť do kočíka
hrazdička na hračky (?)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.03 17:07

Jé holky, teď jsem si vzpoměla, když tu píšete o těch polštářích na kojení. Mají je (kromě velké spousty dalších věcí) na stránkách www.dita.cz

LULU: s tou vanou…já ti nevím. My máme tu klasickou, takže stačila trocha vody. Ale jestli máte rohovou, tak než tu trochu vody napustíte??…asi se vám spíš vyplatí ta vanička.

BRUSINKO, MÍŠO: chci se zeptat, jestli náhodou do POMADu nechodí i nějaké maminky s dětmi. Docela ráda bych tam zašla, ale ne vždy bych měla hlídání???

Gabi 26tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.03 18:41

Zdravím vás všechny takhle vprostřed týdne!

Koukám, že tohle bude zase „plodný“ deníček, co? Pěkně jste se dneska zase se psaním rozšouply, což samozřejmě chválím a rovnou se k tomu i připojuji.

Mám dnes za sebou první těhu cvičení a musím říct, že je to moc fajn, takhle protáhnout tělo a získat nějakou tu informaci. I když dneska to bylo spíš takové úvodní a obecné, ale přesto mám pár postřehů:
Na patlání bříška (a jiných „bobtnajících“ partií) nám poradily mandlový olej, jinak ale prý dětské olejíčky nebo kosmetická vazelína udělají stejnou službu jako značková kosmetika a pořídíte je mnohem laciněji. Já uvažuju po dopatlání Hádka o té vazelíně, je to neparfemované a je toho hodně za víc než přijatelnou cenu - jak mi to bříško roste, mám nějak velkou spotřebu a to nemažu vůbec zadek, který by to asi taky potřeboval.
Jo a do toho patlání se má zapojit tatínek - ať si zvyká:-))
Taky jsme si ukazovaly cviky na otočení miminka. Jednak aby se otočilo hlavičkou dolů a taky aby se natočilo i zádíčkama směrem k břišní stěně. Ani jsem netušila, že i to je důležité, prý pak bývá porod snadnější pro maminku i miminko. Ale asi to znáte ze svých kurzů. Čeká nás i prohlídka porodnice, kam se berou i tatínci, takže budeme oba vědět, kde nás ta velká událost čeká:-)
Příště by to už mělo být podrobnější, tak za týden kdyžtak zase poreferuju.

Kostko - u nás na UTZ záleží strašně na tom, jaký je tam doktor. Poprvé jsem zažila něco podobného jako ty, ve 20. týdnu to byl pravý opak, měla jsem z toho super pocit.

Andulko - gratuluju k výsledkům amnia a zároveň i ke krásnému jménu pro holčičku - my jsem si taky vybrali Aničku!:-)) Tak jestli Hanulce ta předpověď nevyjde, bude tady asi trochu přeaničkováno, co?

Hanulko - děkuju za odkaz na ty paragrafy, juknu na to.

Gabino - o ten druhý a třetí díl od Fixies jsem si psala a byla jsem zklamaná, když ho už neměli. Je fajn, že se k tomu dá někde dostat:-) Díky za radu.

Kairo - já momentálně vlastně žádný pupík nemám, úplně se vyrovnal s bříškem a když se hodně nacpu, tak i v horní části vystupuje.

Relaxujte a povídejte si s bříšky,

Lajka (23tt+4)

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 04.09.03 07:11

Krásný čtvrteček všem :o)
Znáte správné názvy pracovních dnů, že? Pondělisko, úterisko, středa, čtvrteček a paťulínek :o)

Moc Vám všem děkuji za překrásné gratulace a taky držení palečků. Opravdu to čekání bylo nesnesitelné…

Dokonce jsem čekala až budu znát výsledky a teprve potom, až jsem věděla, že je vše OK, jsem si domluvila schůzku s právničkou, co mi dělala rozvod. Takže v pátek ráno k ní jdu, to budu nabitá informacema o určení otcovství. Bývalý manžel už ví, že čekám miminko a jediné co ho zajímá je, abych ho neuvedla jako otce a on neplatil alimenty. Mezi náma by to byla krásná pomsta, ne? Ale ne, to nechci. Každým dalším rozhovorem s ním, se ujišťuji, že jsem udělala jen dobře, že jsem od něj odešla, i když cena byla hodně vysoká…

Část informací jsem už vyčetla z té chytré knížky „Nebojujte s úřady“ - díky za tip!

Lulu - k tomu Tvému seznámku mám pár poznámek - jen co si pamatuji z dřívějška:
bavlněné svetříky se hodně vytahují, jsou krásné, ale jen chvíli, pokud počítáš s druhým miminkem, tak jich raději moc nekupuj. Já vím, přízové se vytáhnou taky, ale ne tolik. Overal na spaní - tak ty jsem klukům dávala ož kolem půl roku. Nejdříve se totiž ty naše miminka moc nehýbou, takže můžou spát v čemkoliv a nemusíš mít strach, že jim bude zima, že se odkopou atd. a pokud uvažuješ o spacích pytlech (jakoby prodloužená košile) tak do nich overal není třeba…
Pokud budeš látkové pleny používat jen na utírání nebo na jednorázové kvůli kyčlím, tak 20 stačí, ale kdybys je chtěla normálně, tak to je strašně málo.
Tetra osušky OK, normální osušky a s kapucí - to taky stačí později.
Jestli se nepletu, tak špongia je houba - tak tu zpočátku vůbec ne. Všechno oblečení vypereš a vyžehlíš, tím vydenzifikuješ, ale co uděláš s houbou?
Rychlozavinovačka anebo normální zavinovačka - to je věc názoru, ale já si myslím, že jedna je příliš málo.
Plachta s nepropustnou vložkou - to existuje? Je lepší používat normální a pod ní dát igelit (koupíš v drogerii) ale jinak na takové plachtě s igelitem se mimi moc spotí… vzpomeneš si na mne v porodnici, kde se dávají na plachtu v oblasti pod zadečkem podložky a pod nima je igelit… aly ušetřili a nemuseli po každém ušpinění měnit celou plachtu, tak vymění jen podložky. To zjistíš, jak se Ti krásně potí zadek :o)
Síťku proti hmyzu na kočárek stačí koupit až v květnu, na zimu ji neužiješ…
Pokud budeš mít deku na hraní, tak dokud mimi nepodeze, nebudeš asi potřebovat podložku na hraní… a jakmile začne lozit, stejně ze všeho uteče ;o)
stojan na vaničku jsme vyřešili tak, že jsme měli speciálně upravené 2 desky, které jsme dali na vanu a na ně postavili vaničku. Speciální výpusť na vaničce? Myslím, že není třeba, nekoupeš v plné vaně, tak není problém vodu z vaničky vylít…

Seznamů už tu bylo několik, ale já nebyla online, proto jsem se vyjádřila až k tomu Tvému. Můžeš se nad mými připomínkami zamyslet anebo je taky můžeš vypustit z hlavy, záleží jen na Tobě :o)
V každém případě nemusíš mít před narozením miminka nakoupené věci, co budeš potřebovat až bude mít půl roku a víc.
Já jsem to řešila tak, že když se chtěl někdo přijít podívat na mimi, ohlásil se dopředu a zeptal se, jestli co chci koupit, tak jsem nahlásila, čeho mám dost a co mi chybí a bylo to OK. U prvního jsem to takhle nedělala a sešlo se mi snad 10 dupaček v jedné velikosti (a dost drahých)… některé ani na sobě neměl.

Ještě jedna věc, debatovalo se tu o odsávačce hlenů… už za mých časů byly 2, ale osvědčil se mi nápad od kamarádky. Žádná odsávačka hlenů, ale tzv. balónek Klyster - je v drogerii i v lékárně, původně určený na klystýr (asi se naplní vodou a vstříkne do konečníku) ale jeho použití na hleny je super. Má totiž plastovou zakulacenou, úzkou špičku. Balónek zmáčknete, přiložíte k nosíku, pustíte a všechny hleny se vysají téměř najednou. Největší výhoda - rychlost. A pak i cena - 50,– Kč! Miminka nemají rády, když se jim do nosánku něco cpe, to se pak vrtí a brečí a… a s tímhle balónkem ani nestačí zaregistrovat, že jim něco děláte…

A dost už… Snad Vám mé vzpomínky pomůžou :o)

A k naší Aničce - Sluníčko má dva kluky a já taky, tak si dovedete představit naši radost! :o)

Andulka + Anička
18tt+4

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 04.09.03 08:27

Ahoj, ahoj!
Musím sa priznať, vybafla som sem ten zoznam narýchlo, na polceste preč z práce, a vzápätí mi došlo, že som si ho chcela ešte poriadne preštudovať. Urobila som to až doma a prišla do práce pevne rozhodnutá, že pár vecí uvediem na pravú mieru, aby to nevyzeralo, že idem vykúpiť mesto a ty si to už spravila za mňa :-)))) Akosi som skrátka pozabudla, že som si tam uviedla aj veci, ktoré som ešte chcela zvážiť a, samozrejme, rozhodnúť sa, ktorú alternatívu zvolím. Takže skôr než sa na mňa zosype ďalšia vlna kritiky (aj keď ste všetky kúsok ďalej a zoznamov už zrejme máte dosť aj svojich), napíšem pár slov k tvojim postrehom, pretože sme sa viac-menej zhodli. (A to ty si už skúsená mamina, tak som dobrá, nie? :-))))))

Priadzové svetríky ? u nás ich takmer vôbec nepredávajú, takže asi nebudem mať veľmi na výber a tým pádom aj počty beriem len orientačne.
Overal na spanie ? máš pravdu, tiež som sa zamýšľala nad tým, že je asi zbytočné dávať miminku aj overal aj pytel. A osobne sa mi pytel zdá byť lepšou alternatívou.
Plienky ? chystám sa na jednorázové a presne 20 látkových som si pred týždňom kúpila, s tým, že mi to určite bude stačiť :-)
Tetra osušky ? problém je v tom, že u nás som zatiaľ nič ako tetra osušky nezohnala, takže asi kúpim dve klasické s kapuckou a hotovo.
Houba ? nie, nesplietla si sa, ale u nás je to teda poriadne čudné slovo, čo? :-) Som rada, že si to napísala, nejako som nevedela pochopiť, načo mi bude špongia aj žínky.
Zavinovačka ? normálnu nechcem ani za svet, ale tú rýchloverziu si určite kúpim, ale keďže mám už teraz dve deky a ešte aspoň jedna pribudne, myslela som, že zo začiatku s tým vystačím. Alebo mám teda kúpiť radšej dve?
Plachta ? presne toto som sa spýtala. Ak to uvádzajú v zoznamoch, existovať by to malo, ale ešte som to veru nenašla. Ale vraj by to malo byť šetrnejšie ako ten igelit, práve z toho dôvodu, ktorý popisuješ.
Sieťka proti hmyzu ? stojí pár šupiek a dá sa kúpiť rovno s kočíkom, ale je mi jedno, či ju kúpim teraz alebo potom.
Na hranie ? s tou podložkou je to takto: sestra mala takú tú deku pre miminká, čo sú na nej našité hračky a zrkadielka, ale tá je látková, no a podložkou som myslela niečo ako prebaľovacie podložky, ale väčšie, aby boli umývateľné. Lenže stále nemám vymyslené, či kúpim prútený kôš, alebo to vymyslíme inak, takže ani podložku som ešte úplne nedomyslela. Ale jasné, že nebudem kupovať obe.
Vanička ? ešte ani nie som rozhodnutá, či ju kúpiť, ale kvôli spotrebe vody asi áno. Ale ten stojan asi bude nutný, lebo máme rohovú vaňu a na ňu sa to bude upevňovať ťažko :-/

K tomu nakupovaniu vopred ? nekupujem žiadne väčšie čísla, ale pri tých väčších veciach mám proste občas taký tik, že potom už nebude za čo…
A známi? No vieš…akosi sa ani teraz nikto nemá k tomu, aby nám čokoľvek s výbavičkou pomohol, od nikoho nič nežiadam, nemám na to právo, len mi to je proste ľúto, keď vidím, ako to funguje všade okolo mňa, ako sa ľudia predháňajú a teší ich to a chcú kúpiť aspoň drobnosť…ja som tiež bláznila a sestre a kamarátke som nakúpila krásne veci a hrozne som sa z toho tešila. Takže na toto už naozaj vôbec nespolieham, bohužiaľ :-(

S tou odsávačkou je to dosť zaujímavé…pou­važujem.

A k Aničke ešte raz zo srdca blahoželám, tú radosť si viem veľmi živo predstaviť :-)

Krásne finišovanie do víkendu prajem!
Lulu 21tt+1

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »